Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.23. 09:28:16

Helyén kell kezelni ezt a győzelmet, annak ellenére, hogy én is örültem a végén.

Megint simán kaptunk 2 gólt, ami lassan megszokottá válik és nem tartható, ha tényleg akarunk valamit nyerni.

Betis stílusa feküdt nekünk, akartak futballozni, nem védekezett a szertáros is.

Szerdán meglátjuk, mit is sikerül ebből átvinni a Bilbao elleni csörtére.
Nyiri81 írta:
2024.01.23. 09:10:18
Hurráoptimizmussal még várok 3-4 meccset. Ha a többu is javulást mutat mint a legutóbbi akkor azt mondom valami mozdult jó. Túl sok volt az elmúlt időszakban a nézhetetlen posvány mint jó. Már elengedtem azt a luxust hogy egy jó meccs után bizalmat szavazzak hirtelen. Sajnos több negatív csalódás ért az elmúlt 8 évben mint pozitív. Lehet megkövezni de én most már inkább türelemre intem magam hogy ne essek megint pofára pár napon belül :) Egyébként hajrá Barca :)
Ugyanígy gondolom.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.23. 09:10:18

Hurráoptimizmussal még várok 3-4 meccset. Ha a többu is javulást mutat mint a legutóbbi akkor azt mondom valami mozdult jó. Túl sok volt az elmúlt időszakban a nézhetetlen posvány mint jó. Már elengedtem azt a luxust hogy egy jó meccs után bizalmat szavazzak hirtelen. Sajnos több negatív csalódás ért az elmúlt 8 évben mint pozitív. Lehet megkövezni de én most már inkább türelemre intem magam hogy ne essek megint pofára pár napon belül :) Egyébként hajrá Barca :)
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7379
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.22. 23:52:20

Gyönyörűen meccselt, néhány rövidzárlatos találkozó után. Tényleg minden ült, amit előzetesen kitalált, vagy közben döntött, minden egyes játékosnál. Persze így is kikaphattunk volna egy pár perces összeomlás miatt, de nagyon igazságtalan lett volna, és azon kívül annyira megtalált mindenkinek mindent, hogy élmény volt nézni. Így tovább!!! :) Ha egyetlen egy dologban akarnék belekötni, az továbbra is a lengyel lenne, de legalább csak 1 óráig hátráltatott minket a jelenléte, szóval ez is előrelépés volt.
Látszik azért, hogy van benne potenciál bőven, függetlenül attól, mi lesz az itteni kalandjainak a vége.

Xavi most lehet hogy elkezdett bátrabban fiatalítani is, ami egy olyan út, amivel elcsendesítheti a kritikákat. Ezt mindenki jó szemmel nézi. Nálam még egy középpályás beleférne, akit csereként kicsit tehermentesítésre használhatna (Gündo nem fogja ezt bírni, és Pedrit is muszáj lehozni azért...), akkor maradéktalanul elégedett lennék, de azért így is. :) Ha ezt korában elkezdi, egész más szemmel figyeltük volna szerintem. Ha nem jöttek volna az eredmények, akkor is. De újra és újra megmutatkozik, hogy az eredményeinket sokszor a fiataljaink szállítják.

Amit még külön kiemelnék, hogy most van először az, hogy több, egyszerre három támadónk játszik jól. Az eddigi legjobb támadónk kiesésével ez hihetetlenmód kellett, Felix, Ferran, Yamal (sajna még Lewy is annak vehető a korábbiakhoz képest, az elmúlt meccseken lőtt gólokat megint a semmiből) most kerültek a legjobb formájukba, még akkor is, ha Felix egyelőre "csak" csereként. Ilyet utoljára szerintem az első fél évében láttunk, hogy 3 jó formában lévő támadóval focizhattunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 667
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.22. 12:26:07

Mindig akkor ment meglepően jól, amikor figyelembe véve az ellenfelet kicsit módosítottunk a barca DNS-ben levő taktikán. A real elleni meccs a tipikus fejjel a falnak eset volt. Ez a kényszeres ragaszkodás szokott a hiba lenni. Ahogy egyre több barca DNS-ű ÉS kreatív játékos lesz, egyre jobb lesz, de addig lesni kell az ellenfelet. Különben szenvedni fogunk, ahogy pap a GIGA pénzek ellenére.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2496
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 10:57:18

Andris írta:
2024.01.22. 10:32:49
Tartom azt, hogy elsősorban és a meccsek többségén (tehát akadnak kivételek) nem a kitalált védekezési sémák és feladatkörök hibásak, hanem a kivitelezés nem sikerül.
Nem értek egyet, a Madrid ellen már a séma is bukásra ítélte a csapatot, ami egyértelműen edzői hiba.

A bajnoki meccsek tökéletes alkalmat nyújtanak arra, hogy ezeket a problémákat ideiglenesen elfeledjük, a labdarúságban elég ritkán vannak rangadók, annál több a töltelékmeccs. De még ilyenkor is előjön a felkészültség hiánya.

Cubarsi is elég érdekes volt az első gól előtt, ahogy elhajolt a labda elől, és próbált minél kisebbre összezsugorodni. Ilynekor egy edző a védelmi koordinátorral elbeszélget vele a következő edzésen, külön foglalkozást tartanak neki stb. Nem tartom valószínűnek, hogy ez meg fog történni, mert a második gólnál kiderült, hogy a lescsapdát sem nagyon ismeri a társaság. Illetve ismeri, csak nincs begyakorolva, és felkészletlenül lettek a pályára küldve.

Ezeket a meccseket így is hozzuk, olyan csapatokkal játszunk, amelyeknek a költségvetése a töredéke a miénknek. Én nem nagyon látom ennek értelmét, de ilyen a labdarúgás. A hideg zuhany akkor jön, amikor megkapjuk a keményebb ellenfeleket, és már régóta kegyetlenül kitömnek minket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.22. 10:35:11

gránit írta:
2024.01.22. 10:15:11
Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
Az a Penaa-Araujo szitut, amiből volt elég az utóbbi hetekben, nem venném alapul. MAtS már hosszú évek óta itt van, vele nem nagyon láttam még olyat, hogy ne lenne meg az összhang a többiekkel. Igaz a kijövetelek neki sem az erősségei, de ha elindul az a labda nem marad ott. Egy fiatal cserekapussal, akinek kb. ez az első érdemi felnőtt szezonja a csapattal nem csoda hogy ilyenek történnek. Nagyon hiányzik ter Stegen a csapatból, az egész védelmünk, labdakihozatalaink mások lennének vele, ráadásul irányítja, össze is fogja a védelmet. Míg Pena inkább egy megilletődött kisgyerek, ezzel rövidtávon sem az edző, sem a csapattársak nem tudnak mit tenni és most arra ki sem térek, hogy mennyire kellene a német "lába". És ne álltassuk magunkat ezek benne lesznek a következő meccseinkben is.
FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
A média felé mutatott kép, nyilatkozatokatok a legritkább esetben tükrözik a valós dolgokat. Ez legyen akár pozitív, akár negatív. És ez nem Xavira kihegyezve, hanem bármely edzőre, játékosra, közszuereplőre.
Az, hogy pályán, sajtótájékoztatón kívül mit mond a játékosoknak fogalmunk sincs, legfeljebb találgathatunk, de szerintem még ezek is távol állnak a valóságtól.

Mindössze egy teljes szezon után, amiben két trófeát is szerzett és két fél szezont követően, ami alatt az elsőben kb.csodát művelt, az utóbbinak pedig vége sincs ha elküldenék -amit kötve hiszek- a világ egyik legnagyobb igazságtalansága lenne.
Ráadásul pont egy Mottát hozni aa helyébe. Azért megy a sírás, mert mindig belterjes az edző. A brazillal aztán kilépnénk ebből...

Ráadásul a "fiatal", játékosokból lett edzők a legritkább esetekben válnak be. Nálunk volt egy Guardiola, aki egyértelműen a kivételt erősíti, de Rijkaard sem volt a legélesebb kés a fiókban. Nyertünk vele 5 év alatt egy Bl-t tény, de ebből 2 év volt amire azt lehet mondani, hogy jó volt. Kb. amíg Ronaldinho focizni akart és Henk ten Cate ott volt mögötte.
Luis Enrique-t én imádtam játékosként, edzőként egyaránt, de nem hasonlítható össze a két edző helyzete. Lucho a világ talán legerősebb keretével dolgozott és nem csak a futballtörténelem vitathatatlanul legzseniálisabb támadószekcióját értem ezalatt. Megkockáztatom, abban a csapatban simán benne maradt egy BL. Ha minden tekintetben abba a milliőbe érkezik, mint Xavi..... Nyilván nem tudjuk meg, de erősen kérdéses többre jutott volna-e. Koemant is valamennyire ebbe a halmazba sorolnám.

De ha a nagyobb kluboknál nézzük, (legalábbis gyorsan a mélyvízbe szitut) akkor is inkább ez a tendencia figyelhető meg, persze kivételek vannak, mint mondjuk Conte vagy Zidane.

Ugyanakkor azt sem nagyon látom, hogy a szurkolók vagy az elnök az elküldését sürgetné. Az ilyen újságírói szenzációk és kombinálások, hogy látták Mourinhot a városban stb. pedig max. összeesküvés-elméletnek jó, amivel nézettséget lehet generálni/újságot eladni.

És még arról sincs fogalmunk, hogy ennek a szezonnak mi lesz a vége. Féltávnál tartunk szinte új kerettel. Bajnokságban állunk, kupában legjobb nyolc között, Bl-ben továbbjutottunk, egyedül a szuperkupa úszott el, ami tavaly úgyis mikiegér kupának volt címezve és és nem sok érdemet tulajdonítva azzal Xavinak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.22. 10:32:49

gránit írta:
2024.01.22. 10:15:11
Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
1. Leírtad az ellenkezőjét annak, amit én mondtam, de nem indokoltál, nem fogalmaztad meg azt, hogy ez miért van így. Sztem alapvetően nem rosszak általában a védekező sémáink, max 1-1 meccsen. Más kérdés, hogy mit sikerül kivitelezni. Kivétel pl a legutóbbi clasico, ahol sztem eleve rossz elképzeléssel álltunk ki. Bővebben ezt este tudom kifejteni, mármint hogy szerintem milyen esetekben milyen védekezésre törekszünk, és azok hogy működnének, és a gyakorlatban hogy működnek.
2. Egyetértek, és elsősorban Pena számlájára írnám ezt, az ő tapasztalatlansága / gyengébb képességei lehetnek itt az okok. Ettől függetlenül ez rövid távon(!!) nem az edző hatásköre, ha ez hiányzik akkor csak valamennyi idővel, gyakorlással és tanulással tud kialakulni, ha egyáltalán a cserekapus erre alkalmas. És ettől függetlenül: sztem semmi köze a védekező stratégiá(i)nkhoz, ez egyéni hiba / egyéni hiányosság. Ha úgy tetszik, potya(gól) kategóriába is sorolhatjuk.

Tartom azt, hogy elsősorban és a meccsek többségén (tehát akadnak kivételek) nem a kitalált védekezési sémák és feladatkörök hibásak, hanem a kivitelezés nem sikerül. Ez lehet az edző hibája, ha olyan feladatot ad, ami nem kivitelezhető eleve, vagy a játékosok képességei kevésnek bizonyulnak ehhez. De lehet az is, ahogy írtam, hogy elsősorban fejben/mentálisan blokkolunk le sokszor (illteve eleve későn ébredünk bizonyos meccseken). Ez nem magát a védekező játékot minősíti, hanem azt, hogy a játékosok fejében nem klappol valami. A későn ébredés egy olyan dolog, amin az edzőnek idővel tudni kell segíteni. Viszont az, amikor kapunk egy gólt, és látványosan leolvadunk/leblokkolunk egy időre, szerintem egyértelműen a cidrizéstől van, az önbizalom hiányáról van szó. És erről tegnap már kifejtettem a bajnoki topikban, hogy szerintem elsősorban egy pontig bezárólag külső tényezőkön múlik, és eddig a pontig még nem jutottunk el.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2496
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 10:15:11

Andris írta:
2024.01.22. 09:45:16
Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
Nem mentálisan olvadtunk le (egyébként sem gondolom, hogy dilis emberekről lenne szó, akik állandóan mentális gondokkal küzdenek), hanem gyatra a védekezésünk. Amit Araújo és Pena művelt, az a kémia, a felkészültség hiányát mutatja. Ezért nyeljük a gólokat egy Madrid ellen, mint kacsa a nokedlit, és ezért nem tudunk addig nagyobb célokért harcolni, amíg hátul nem vagyunk rendben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.22. 09:45:16

vidra írta:
2024.01.22. 04:37:31
A számok néha érdekesek, úgyhogy dobok párat.
Azon agyaltam, hogy a korábbi csapatok mennyivel érhettek többet, mint a mostani, ha az inflációt is nézzük.

A 2006-os csapat: 1.262 milliárd Euro (Rijkaard)
A 2008-as csapat: 1.1 milliárd Euro (Guardiola)
A 2014-es csapat: 1.09 milliárd Euro (Luis enrique)
2021-es csapat: 830 millió Euro (Koeman)
A 2024-es csapat: 858 millió Euro (Xavi)

A 2023-as Inter: 567 millió Euro...

Kb. számok, de nagyjából közelítik a valóságot és látható a lényeg belőlük.
Valószínűleg kicsivel jobb lett volna a BL győzelemekhez képest a korábbi évet nézni, mielőtt felhájpolódtak a játékosok, de nem volt nagy különbség (ami fura amúgy). Szóval kb. jó.
A világon semmi értelme ezeknek a számoknak, a játékosok értéke a gyakorlatban nem létezik, és még távolról sem egy objektíven belőhető dolog. A játékjogokat adják, veszik, alkudoznak rajta, a piacon nulla a kiegyensúlyozottság, nincsenek árfolyamok és egyértelműen meghatározott befolyásoló tényezők. Amiket itt kilistáztál, azok kb annyit érnek, mint ha te magad találtad volna ki a számokat.
Anyagilag - gazdaságilag is értelmezhetetlen ez szerintem, a játékos játékjogával mint értékkel nem lehet számolni. Csak ha történik egy eladás, akkor lesz számszerűsítve a könyvelésben. És amikor ez az eladás megtörténik, akkor aztán halálmindegy volt hogy milyen forrás (pl: transfermarkt) milyen értéket adott neki, vagy mi volt a kivásárlási ára. Lehet hogy 50 millió volt, és ennek ellenére 10 millióért vagy 150 millióért kelt el. Ráadásul ugyanaz a játékos, ugyanabban a formában ha a Cádizban kezdő minden héten, 10 milliót ér, ha a Barcában ül a kispadon akkor meg egyből 40et ér.

Ugyanígy semmi értelme a labdarúgásban a teljesítményeket a keretek vagy a játékosok értékéhez viszonyítani. Minden évben TÖRVÉNYSZERŰEN van kis értékű meglepetéscsapat, aki szívatja a nagyokat. Minden évben TÖRVÉNYSZERŰEN vannak hatalmas értékű csapatok akik bukdácsolnak. És százával vannak olyan meccsek, ahol az alacsonyabb, adott esetben tizedannyit se érő csapatok kerekednek felül a másikon. Az Inter a számaid alapján szerintem legalább 10-15 európai csapatnál kisebb értékű, mégis BL döntőt játszottak. Szerinted akkor ez mit mond el az Interről? Mit mond el a maradék 10-15 csapatról, aki nem döntőzött, vagy akár közelébe se került? Vagy nem is volt BL résztvevő?
Semmit. Az ég világon semmit nem mond el. A leghalványabb értelme sincs a [foci mint sport] kategóriájú diskurzusokba behozni a játékosok és keretek akárkik által önfelkenten meghatározott értékét.

Oké, hogy látszik, a jelenlegi Barca kb minden korábbinál kevésbé értékes, de ezt ezek nélkül a random számok nélkül is tudjuk. Egyébként meg egy tinikkel és nyuggerekkel megtűzdelt, extrém sovány 19 fős keret sose fog 850 milliót érni. Araujo lehet hogy 60at ér, Cubarasi (vagy ki) meg 1et se. Aztán a pályán is ez van? Az egyik zseni, a másik meg semmit sem ér? Dehogy van ez. Amúgy el tudnánk kérni Araujoért 120 milliót is? Igen, a Bayern vígan kifizetné.
Sztem még napokig tudnám írni, hogy mennyire nincs a leghalványabb értelme sem ezeket a számokat nézegetni. Érdekességnek is hasznavehetetlen a dolog a természetéből fakadóan, szerintem, ezt jól mutatja az utolsó 1-2 mondat is önmagában.
gránit írta:
2024.01.22. 07:48:11
FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
Véleményem szerint ez a legnagyobb gond. Hogy nem talál kivetnivalót a problémákban. Így az időt sem fogadhatjuk el kifogásként, mert ez nem az idő függvénye. A védekezésünk tegnap is borzasztó volt. Egy komolyabb mérkőzésen ilyen védekezéssel megint legalább egy négyest kapunk.

A pozitívum, hogy a csatársorban elengedte a szélsőzést. Ferran Torres sokkal gólerősebb, amióta középcsatárt játszik. Már most több gólnál tart, mint amennyit az előző szezonban összesen szerzett, pedig alig vagyunk túl a féltávon. A két középcsatáros rendszer sokkal hatékonyabb. Megosztottabb a védők figyelme, és a kapu előtti kavarodásoknál van ember, aki be tudja lőni. Oda kell az ember, ahol a gólhelyzetek kialakulnak.

A két középcsatáros és három belső védős felállással megcsinálta, amit évek óta mondok (3-5-2), de a védelmünk olyan gyatra, hogy ha hozzuk is ezeket a hokimeccseket, a nagy meccseken kitömnek minket ilyen védekezéssel.
Szeritnem meg szó sincs arról, hogy a védekezésünkkel lett volna a gond. A kapott gólok pár perc leforgása alatt nem a kidolgozott stratégián, és nem is a kivitelezésen múltak.
Tökmindegy, hogy milyen képességűek a játékosaink, tökmindegy milyen a védősorunk, és tökmindegy milyen a védekező játékunk. Ha ilyen önbizalomhiány van, és ilyen rövidzárlatok keletkeznek mentálisan, akár csak pár percre is, akkor halál mindegy hogy milyen védekezés van kidolgozva, mert ez egyáltalán nem azon múlik.
Amúgy a Betisnek nem igazán volt sok helyzete, pedig szokott lenni, az ő csapatuknak a támadásépítés kifejezett erőssége. Rendkívül labdabiztos és technikás játékosokból áll a támadó és középpályás részleg. Sztem kifejezetten jól védekeztünk. Amikor meg leolvadnak az embereink agyilag/mentálisan, akkor tökmindegy, hogy mi is lenne az edző által kitalált és kiadott feladatuk, és hogy az amúgy beválna-e.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2496
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.22. 07:48:11

FcBarcelona1 írta:
2024.01.21. 09:58:16
"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
Véleményem szerint ez a legnagyobb gond. Hogy nem talál kivetnivalót a problémákban. Így az időt sem fogadhatjuk el kifogásként, mert ez nem az idő függvénye. A védekezésünk tegnap is borzasztó volt. Egy komolyabb mérkőzésen ilyen védekezéssel megint legalább egy négyest kapunk.

A pozitívum, hogy a csatársorban elengedte a szélsőzést. Ferran Torres sokkal gólerősebb, amióta középcsatárt játszik. Már most több gólnál tart, mint amennyit az előző szezonban összesen szerzett, pedig alig vagyunk túl a féltávon. A két középcsatáros rendszer sokkal hatékonyabb. Megosztottabb a védők figyelme, és a kapu előtti kavarodásoknál van ember, aki be tudja lőni. Oda kell az ember, ahol a gólhelyzetek kialakulnak.

A két középcsatáros és három belső védős felállással megcsinálta, amit évek óta mondok (3-5-2), de a védelmünk olyan gyatra, hogy ha hozzuk is ezeket a hokimeccseket, a nagy meccseken kitömnek minket ilyen védekezéssel.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.22. 04:37:31

A számok néha érdekesek, úgyhogy dobok párat.
Azon agyaltam, hogy a korábbi csapatok mennyivel érhettek többet, mint a mostani, ha az inflációt is nézzük.

A 2006-os csapat: 1.262 milliárd Euro (Rijkaard)
A 2008-as csapat: 1.1 milliárd Euro (Guardiola)
A 2014-es csapat: 1.09 milliárd Euro (Luis enrique)
2021-es csapat: 830 millió Euro (Koeman)
A 2024-es csapat: 858 millió Euro (Xavi)

A 2023-as Inter: 567 millió Euro...

Kb. számok, de nagyjából közelítik a valóságot és látható a lényeg belőlük.
Valószínűleg kicsivel jobb lett volna a BL győzelemekhez képest a korábbi évet nézni, mielőtt felhájpolódtak a játékosok, de nem volt nagy különbség (ami fura amúgy). Szóval kb. jó.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 22:11:25

bunga írta:
2024.01.21. 21:25:09
És nem utolsó sorban, hogy végig nem játszatta SR-t és lecserélte Lewat. Csak remélni lehet, hogy ez nem egyetlen meccs, hanem fordulópont.
Emlékeim szerint volt már hasonlóra példa (Lewa esetére ugyan a nyakamat nem tenném), sőt, olyanra is, hogy valaki jól játszott, aztán legközelebb a padon kezdett. Bármennyire is szeretném én is, hogy fordulóponthoz érkeztünk, ezt majd csak utólag fogjuk megtudni.
Szóval volt már néhány olyan meccs, amikor azt lehetett volna gondolni, hogy kihúzhatjuk magunkat a gödörből.....reméljük, ez a sorozat is egyszer megszakad és most képesek leszünk ezzel a lehetőséggel élni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.21. 21:25:09

Ha eddig méltán hibáztattuk Xavit sok mindenért, ma sorozatos jó döntéseiért megérdemli a dicséretet. Yamal és Cubarsi a kezdőben telitalálat volt. A cserék zsinórban jók voltak. A meredeknek látszók is nagyon bejöttek: a csúcs, hogy Cubarsi helyére csatárt hozott. És nem utolsó sorban, hogy végig nem játszatta SR-t és lecserélte Lewat. Csak remélni lehet, hogy ez nem egyetlen meccs, hanem fordulópont.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.21. 16:23:12

Mourinhó Barcelonában van, elutasította az Al-Shabab ajnalatát. Megkérdezték tőle hogy fogja e a klubot irányítani, de csak nevetett a felvetésre. A Napoli is szeretne tárgyalni vele, ezért egyenlőre mindenki számára rejtély hogy mit keres itt. Lehet hogy kezdhet aggódni Xavi?😅
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6691
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 15:37:42

Kovbal88 írta:
2024.01.21. 14:42:08
Szerintem nincs az az isten, hogy Xavi el legyen küldve. Vele ezt nem fogják megcsinálni, ő meg nem fogja félbehagyni a munkát. Bármi is lesz. Nyáron legfeljebb egy közös megegyezéses távozás lehet.
Nem tudom, Xavi-n se érzem már azt a tüzet, én el tudom hinni, hogy őt jobban megviseli ez a szezon, mint bármelyik szurkolót. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha Ő állna fel magától szezon végén.
Főleg ha Deco-ék tényleg komolyabban puhatolóznak Motta-nál, akit érdekelne is a meló, és fiatal edzőként még talán megfizethető kategória.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2676
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.21. 15:11:04

Ha úgy alakul és ilyen múlttal jön Mourinho, az csak azt jelenti, hogy a valós hatalom Mendes kezében van és Deco csak egy báb.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.21. 14:46:48

soadroli írta:
2024.01.21. 12:28:08
Jose Mourinho has arrived in Barcelona. When asked about coaching Barça, he smiled. @elchiringuitotv :mrgreen:
Remélem az Espanyolhoz tart,pont illik oda.Semmi keresnivalója a Barca kispadján,a futballvilág egyik legvisszataszítóbb figurája.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.21. 14:42:08

Mascherano14 írta:
2024.01.21. 13:11:27
Mourinho a Betis meccsen fog imádkozni? Sajnos, elég esélyes. ÉS a fejek rendbetételére lehet, hogy ő megfelelő ember...
Szerintem nincs az az isten, hogy Xavi el legyen küldve. Vele ezt nem fogják megcsinálni, ő meg nem fogja félbehagyni a munkát. Bármi is lesz. Nyáron legfeljebb egy közös megegyezéses távozás lehet. Amúgy nagy rajta a nyomás folyamatosan mióta itt van, sérült , sérülés hátán. a 19 fős keretből most is heten sérültek. És az eredmények meg kellenek. Utoljára 2003 körül emlékszem ekkora káoszra, akkor Davids és mentünk egy iszonyat tavaszt egy pocsék ősz után. Akkor volt mindenki sérült.

Jo5e már lejárt lemez, 10 évvel korábban, még megpróbáltam volna, de azóta felsült MU-ban is. Igaz ott más is. Na, de akkor is. Nem jó ajánlólevél
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 14:20:28

Deco számára meghatározó edző volt.....ha valaki, akkor ő biztosan jól ismeri játékos szemszögből....(és ehhez tőlem is csak egy mosoly párosul)
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 667
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.21. 13:11:27

Mourinho a Betis meccsen fog imádkozni? Sajnos, elég esélyes. ÉS a fejek rendbetételére lehet, hogy ő megfelelő ember...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5188
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.21. 12:28:08

Jose Mourinho has arrived in Barcelona. When asked about coaching Barça, he smiled. @elchiringuitotv :mrgreen:
Kép
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2024.01.21. 11:27:24

Számomra az az érdekes, hogy azt mondják Xavi nem beszél a játékosokkal stb stb. Aki viszont követi a Barcát YT-on is az láthatja az elejétől fogva, hogy Xavi ott van az edzéseken instrukciókat ad bátorít és ott van a játékosokkal. Úgyhogy picit érdekes ezeket a híreket olvasni, hogy nem beszél a játékosokkal meg stb stb. A videók amiből elég sok van kicsit sem ezt bizonyítják. Van egy kis túlzás ebben attól a pár játékostól és így valószínűleg a fórumozók is másképp ítélik meg pedig nem teljesen az az igazság. Nem tökéletes amit csinál kicsit sem, de én azt gondolom imádja ő a csapatot és próbál mindent megtenni amit csak tud és azért valljuk be eléggé kezdő és rutintalan edző még mindig. Szerintem jobb lesz ez idővel és ő is megtanulja mi működik és mi nem és mit kell tennie. Én még mindig nem őt hibáztatnám teljesen, de fel kell nőnie nagyon hamar idén a feladathoz még jobban vagy nyáron tényleg búcsúznia kell, hogy ne rontsa el azt amit az emberek róla gondolnak és szép emlék maradjon mint rossz.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.21. 09:58:16

"Vèdekezèsben nagyon jók vagyunk, ahogy magas presszingben is, visszaszerezzük a labdákat. A stratégiánk kiváló. Az utolsó passzok hiányoznak. "
Xavi Hernandez nyilatkozata a Betis meccs előtt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.19. 16:50:01

A tegnapi meccs is sajnos nagyon gyenge volt, csapatszinten egyáltalán nem működött semmi. Oké, hogy volt nyomás meg fontos meccs, de azért ennél bátrabban kell játszani. Főleg Fermin volt nagyon gyenge. Viszont önbizalom növelőnek jó volt, Balde és Kounde szép gólt szerzett. Főleg a francia gólja tetszett. Nem éppen Barcás gól volt. Ferran is szépen végig ment és nem sokon múlt, hogy mellé lőtte. A kapusnak is voltak szép védései. Alig várom a következő két meccset. Nem a szép játék, hanem a kíváncsiság hajt.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.01.19. 13:46:14

Chino írta:
2024.01.19. 12:13:32
Andris írta:
2024.01.19. 09:34:06
Mostanra viszont nem csak Xaviek vannak nagyon nehez helyzetben, hanem en is.
Annyira nagy a kulso nyomas es bizalmatlansag, hogy mar nehezen hiszem el, hogy vissza lehet jonni. Itt most nem egy szokvanyos dologrol van szo, ami a profi sporttal jar. Amikor a sajto es a szurkolok egy resze folyton azt erezteti, hogy inogni kellene a padnak egy edzo alatt, annak mar a legritkabb esetben szokott jo vege lenni. Egyszeruen nem lehet sztem ugy dolgozni, hogy a kotel mar a nyakadban van. Raadasul nem is tudom milyen lehet ez a rendkivul fiatal csapatunk szamara. Ok Xavival a tv kepernyon nottek fel, nyilvan erzik hetrol hetre h mindent kiad magabol a klubert, es vegul ok azok akik a palyan nem tudnak dolgokat megvalositani. Sztem az jo, hogy az edzon csapodik ez le. Nem igazsagos, de a keret, a jatekosok szempontjabol fontos. Minnel kevesbe kene ugy erezniuk, hogy az o hibajuk.
Nyilván nagyban hozzájárul Xavi "legendája", de én nem nagyon vettem észre, hogy a kinti szurkolók annyira elégedetlenek lennének vele, de gyakorlatilag úgy en bloc a csapattal. Amikor tényleg ilyen válság van egy csapatnál amit folyamatosan olvasni lehet már minden meccsen megy a füttyszó a lelátóról, előkerülnek a fehér zsepik stb.
Ugyanakkor vannak olyan körülmények amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni és nem lehet azt mondani rá hogy csak felesleges magyarázkodás és hasonlók.
Van egy tök új csapat az utóbbi másfél évben 13 új játékos jött (2-3 az utánpótlásból). Ebből olyan 7 stabil kezdő, 3-4 "elsőszámú csere". Baromi szűk a mozgástere, nem olyan mondjuk mint egy ten Haag-nak aki rábökkött valakire és megkapta, volt 4-500 millió euro. Túlnyomó részben adottak voltak az ingyen vagy fillérekért igazolható és kölcsönjátékosok, az FFP-t szem előtt tartva.
Aláírom, hogy tavaly magasabb áron hozhattak egy Raphinha,Koundé, Lewa triót, de ezeket a csapatrészeket égető volt pótolni. Fél éve dolgozik a kezdőben 3-4 új emberrel. Gondolom hogy ha választhatott volna Kimmich vagy Romeu között nem az utóbbit kéri. Olyan főzz abból, amiből tudsz. Ehhez hozzájárul hogy a keret olyan szűk, ami fogalmam sincs mikor volt utoljára, megspékelve konstans 2-3 kulcsjátékos sérülésével.
Ez a megközelítő ideális körülményektől is nagyon távol áll.
Ez persze nem menti fel Xavit az alól, hogy néhány meccset eltaktikáz és folyamatos szép játék legyen, de nem hagyható figyelmen kívül.
Plusz inkább az utóbbi kb. két hónap van most az emberek nagy részének a szeme előtt és könnyebben elfelejtjük a korábbit, amikor sorozatban voltak szép és eredményes meccsek. Ugyanígy például Lewa vagy éppen Koundé teljesítményét.

Ancelottinak például baromi bő, minőségi kerete van, akik hosszú évek óta egyben vannak, szezononként 1-2 változtatással, de az utóbbi három évben a játék képe semmivel nem jobb, mint a miénk. Az eredményekben sincs igazán különbség Xavi regnálása óta, aki ráadásul még nagyon tapasztalatlan. Ráadásul többször le is meccselte az olaszt. De valahogy ő nincs kikezdve. Nyilván hozzájárul, hogy a múltban sok mindent elért, de ha összehasonlítjuk a két edző közös idejét, nem nagyon látok akkora különbséget, míg a körülményekben hatalmas a szakadék.

Biztosan úgy tűnik, hogy én most itt agyba-főbe védem Xavit, pedig tényleg nem erről van szó, csupán próbálom a helyzetének, tevékenységének komplett egészét bemutatni, mert ez is szorosan hozzátartozik. Ez nem menti fel természetesen minden hibája alól, mert van bőven, de az egész képet kellene figyelembe venni és nem csak kiemelni a negatívumokat.
Ráadásul nem tudom ki lehetne elérhető edző, akinek van akkora tapasztalata, tudása, hogy, ha nem is biztosan de jó eséllyel ilyen helyzetben többet tudna tenni. Sőt megkockáztatom nem is sokan jönnének szívesen ilyen körülmények közé, bármilyen jól cseng is a Barca (főleg, hogy a pénztárcájuk sem dagad meg)
Meg lehet nézni amúgy Pcchettinot, ten Haagot, de még akár Allegri is ide sorolható, akiknek komoly nevük van és nem lehet azt mondani, hogy rossz edzők. Mégis hiába van meg mindenük, hogy egy játékban/eredményekben ütőképes csapatot alakítsanak, elég bukóra állnak. (az olasz talán nem teljesen, mert nem több száz millióból garázdálkodhatott, viszont neki is volt azért mozgástere de ő is egy szeétesett csapatot vett át,és jelenleg ott se tart, ahol Xavi)
A csapat elviekben erősebb lett mint tavaly, hiszen távozott a sokak által már nem idevalónak minősített Busquets és Alba is!
Velük: valahogy másképp (sokkal jobban) festett a csapatjáték!

A tegnapi meccsen a Salamanca mint csapat sokkal felkészültebb volt. A győzelmet a két csapat játékosainak egyénenkénti tudáskülönbsége miatt sikerült elérni.

Véleményem szerint az edzői stábnak kell felelnie azért, hogy már a harmad osztályból sincs ellenfél amelyik ellen biztosra mehet a csapat. Ez bizony szomorú!
Válasz küldése