Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.18. 20:38:20

Troym írta:
2024.01.18. 20:07:43
Az elmúlt hónapok gyötrelme után, ha neadjisten ma kiesünk, akkor minimum elvárás Xavi lemondása.
Szerintem ő a BL-kiesés után mond le magától, ha addig is marad ez a játék. Nagyon akarja a BL-t, végre kijutottunk a tavalyi után (az előzőhöz szerintem semmi köze kb), tuti, hogy ott akar még lenni akkor, ha csak egy hangyányi esélyt is érez a sikerre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 20:15:26

brazilfan írta:
2024.01.18. 16:45:49
Az meg, hogy a gyengébb széria eltávolította az ismerőseidet, szerintem azt jelzi, hogy nem a mindenkori csapathoz álltak közel, hanem a sikeres csapathoz. Nem tudom, érzed-e a kettő közötti különbséget, hogy hogyan értem.
Nem vagyok benne biztos, idősebb arcokról van szó akik 20+ éve követték a csapatot. De mindegy is, a statisztikában az Ő nézőszámuk is annyit ér mint az enyém vagy a tied.
Andris írta:
2024.01.18. 12:47:30
Davi10, lefuthatjuk tolem meg parszor, akkor is igaz lesz, hogy a nagy(obb) csapatok tobbsege evtizedes tavlatokban is alig nyer 1-2 cimet, megis kepesek fenntartani egy bizonyos anyagi szinvonalat, amit mi jelenleg nem.
A spanyol szuperkupa vagy spanyol kupa megnyerese onmagaban szerintem szinte semmit nem lendit semmin. A szurkolok nagyresze elegedetlen lesz, ujakat nem szerzunk majd egy kupagyozelemmel, es kozvetlen beveteleket se nagyon jelent. Bajnoksagot meg atlagosan minden masodik evben sem lehet nyerni, BLnel meg kb ertelmetlen is ezt fejtegetni. A csapatnak elfogadhato jatekra es versenykepessegre van szuksege ahhoz, hogy megmozduljon valami. Ezt el lehet erni cimekkel, de siman ellehet erni anelkul is.
Hogy ne lendítene a csapaton, ha jönnek a címek? Új szurkolókat talán nem hoz, de régi-újakat szerintem biztos.
Meg melyik nagycsapatra gondolsz, aki évtizedes távlatban 1-2 címet tud felmutatni? Ha angol példákat hoznál, ott teljesen más anyagi körülmények vannak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.18. 20:07:59

RIP Xavi.
Jön Murinnyó támadó tiki-takát csinálni Cruyff módban :D.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.18. 19:59:52

superman írta:
2024.01.18. 15:53:14
Bajnoki címmel a zsebben több idő van fejlődni, tehát így jártunk jobban.
Szemünk előtt zajlik éppen ez a több idő van fejlődni fejezet és az így jártunk jobban.
Persze, ha tetszik, akkor jól van ez így, örülni kell neki.

Egyébként mindennek egyszer meg kell fizetni az árát, csak nagyon nem mindegy, hogy a fejlődési szakasz melyik fázisában kell ezt teljesíteni. Lineáris fejlődés esetén minden körülmény nyugodtabb, míg egy nem várt, de beesett, kvázi "előrehozott" bajnoki cím után pontosan az történik, amit látunk.

Az építkezés általában az alapokkal kezdődik, nem az emeletekkel.

Xavi előtt ráadásul ott volt komoly példának a korábbi évek folyamatos hanyatlása az időben elmaradt és nem megfelelő generációváltás miatt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.18. 20:49:27-kor.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.18. 19:43:58

Amugy,ha levaltjak Xavit es Mottarol pletykalnak en szivesen megneznem.Bolognanal jo focit toltak tavaly is es iden is eleg jok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.18. 19:29:15

Azért ez nem igaz. Vagyis helyesbítek: igaz, de ha vagy eredmény van, vagy jó foci, akkor addig megmaradnak a tömegek. Ha nem, akkor nem. Ez szerintem rendben is van, a foci szórakoztatóipar, a mi pénzünkből építkezve.

Ha izgalmas jelenség van, elképesztő tömegek tudnak felsorakozni. Artetának huszadakkora neve nincs, mint Xavinak, de izgalmas, szép focit tol, rengetegen nézi és rengetegen kezdték el követni őket világszerte. Nem csökken azóta sem az érdeklődés, pedig egy ideje botladoznak. De még egy Tottenhamet is, mert egyszerűen nincs unalmas meccsük, akármi az eredmény. Amíg ez lesz, az emberek nézni fogják őket. Nekünk sajna nagyon sok unalmas meccsünk van egy ideje. Ez okés is lehetne, de akkor eredmények kellenek. Ami Xavinak másfél évig volt, szerintem elképesztő, amit véghezvitt abban az időintervallumban. De most ez nincs meg egy ideje. Plusz az emberek kicsit szerintem azt is érzik az edző, mikor "kétségbeesetten kapálózik már", nem teljesen, de már valamennyire elvesztette a játékosok bizalmát, nem nagyon tudja, mi a megoldás egy adott helyzetre. Ezt szerintem mind érzik a nézők, és olyankor elkezdik sejteni, hogy ennek a kapcsolatnak lehet, hogy vége van, bármennyire nem szeretnénk szentimentális okokból, plusz mert azért mégiscsak gyönyörűen felhozott minket egy ideig.

Xavi neve tuti, hogy rengeteg embert vonzott be, ez meglátszott a tavalyi rekordszámokon. De akkor kaptak is a nézők érte valamit. Nem csak címeket, mindkét szezonban többször vertük a Reál-Atleti párost fölényesen, és nyerni mentünk mindenhová. Ez el tud fakulni azért fél-1 év alatt. Ha se eredmény, se szép játék, akkor nincs miért lemenni. Nyilván sokan le fognak "hazaszeretetből", de akik billegnek, azok nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.18. 16:45:49

davi10 írta:
2024.01.18. 12:41:51
Ahhoz, hogy a szurkolókat megtartsák, visszahozzák, ahhoz fel kell mutatni valamit. Csak a saját ismerettségi körömből tudok neked néhány embert mondani, aki sokáig követte a csapatot, de hónapok óta feléjük se nézett.
A szurkolókat egyre nehezebb megtartani, és ez világjelenség, független attól, hogy Xavi az edző vagy másvalaki, öt góllal nyerünk-e vagy csak kettővel. Piqué mondta egy interjúban, hogy a kluboknak ma már nem egymással kell megharcolniuk a fiatalok figyelméért, hanem a Netflixszel.
Az meg, hogy a gyengébb széria eltávolította az ismerőseidet, szerintem azt jelzi, hogy nem a mindenkori csapathoz álltak közel, hanem a sikeres csapathoz. Nem tudom, érzed-e a kettő közötti különbséget, hogy hogyan értem.

Csak feltételezés, de azért eléggé valószínű, hogy Xavi kierőszakolt távozásával még többen lennének közömbösek a csapat iránt.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.18. 15:53:14

Peter írta:
2024.01.18. 13:44:51
Lehet, hogy nem nyertünk volna bajnoki címet, de garantáltan előbbre tartanánk a fejlődésben és nem lett volna ilyen látványos visszaesés a játékunkban.
De hiszen a bajnoki cím többet ér, elvégre az a végső cél. Bajnoki címmel a zsebben több idő van fejlődni, tehát így jártunk jobban. Meg amúgy is, azt már nem vehetik el, akármilyen is idén a játék.

Szerintem inkább az a kérdés, hogy a Ferranra, Raphinara, Lewara, Koundera elköltött 200M megérte-e, ha csak egy bajnoki és egy szuperkupa címet hozott? És amit soha nem tudunk meg, hogy ez cserébe milyen gazdasági következményekkel járt? Valós-e a csődveszély?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.18. 14:30:45

Peter írta:
2024.01.18. 13:44:51
Lehet, hogy nem nyertünk volna bajnoki címet, de garantáltan előbbre tartanánk a fejlődésben és nem lett volna ilyen látványos visszaesés a játékunkban.
Ez így van. 2022 nyarán, amikor több mint 150 millió eurót költöttünk, inkább erre a posztra fókuszáltam volna, mintsem Koundéra költeni 50 milliót. Hozni a posztra egy világklasszist, és fokozatosan beépíteni.

Azt gondolom, hogy 2023 nyarán az volt Xavi terve, hogy egy de Jong + Romeu mélységi középpályával fog majd játszani, 4-2-3-1-es felállással. Csakhogy Romeu nagyon durván felsült, már el is engedte ezt a történetet. Busquets pótlása központi téma volt nyáron, Kimmich-et egyértelműen akartuk, nem jött össze. Jött helyette Romeu. Az biztos volt, hogy ez a poszt kiemelt fontosságú volt, de nem jöttünk ki jól belőle.

Még amikor Messi a csapatban játszott, de Pault ajánlotta a vezetőségnek, aki a válogatottban a "testőre". Nem hallgattak rá. Általában problémák szoktak adódni abból, ha egy alapember úgy távozik, hogy nem építik be fokozatosan az utódját, így az illető űrt hagy maga mögött. Xavi helyére annak idején Rakitic-et építettük be folyamatosan, ami eredményes volt. Akkor tudjuk elkerülni vagy enyhíteni az alapemberek által hagyott űrt, ha már a hattyúdal előtt van egy megfelelő utód, akit folyamatosan építünk be a csapatba.

A nyári átigazolási időszakra ez a poszt egyértelműen a lista elején van nálam.

A közeljövőt illetően viszonylag optimista vagyok, 2025-ben kifutnak a tartozások a volt játékosaink felé. Ezek jelenleg blokkolják a lehetőségeinket, sok helyet foglalnak az FFP-keretben. Amikor ezek felszabadulnak, akkor megnyílnak a lehetőségeink.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.18. 13:44:51

Andris írta:
2024.01.18. 13:30:29
Lejart az ideje mar, de sajnos kozben eloallt egy helyzet. Igy most nelkule rosszabb nekunk, szerintem, mint vele volt.
Értem és azt is tudom, hogy Busival kapcsolatban más-más véleményen voltunk korábban is.

Tudott volt, tudottnak kellett lennie, hogy az a helyzet előáll, de minimum rövid időn belül elő fog állni.
Amit Xavi - szerintem - elmulasztott, az az, hogy erre a Busi nélküli időre nem készült fel időben.
Ezt a mulasztását Xavinak én viszont már a kinevezésének idejéhez datálom. Busi lépésről lépésre történő folyamatos kivezetésére valamint az "új" bevezetésére ugyanis minimum másfél éve lett volna.

Lehet, hogy nem nyertünk volna bajnoki címet, de garantáltan előbbre tartanánk a fejlődésben és nem lett volna ilyen látványos visszaesés a játékunkban.

De erről a témáról már több bőrt nem lehet lehúzni. Ami most van, azzal kell főzni Xavinak, így kell kilábalnia ebből a helyzetből, ami elmúlt, azon csak filozofálni lehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 13:30:29

Peter írta:
2024.01.18. 13:17:34
Andris írta:
2024.01.18. 12:47:30
Te nem értettél engem, nem ennek a játéknak járt le az ideje, hanem annak, hogy az Busira épült....és ezen Xavi nem változtatott időben.
Bocsi, kicsit futtaban olvastam, siman elofordulhat hogy nem ertettem jol!
De sajnos igy se ertek egyet :/ normal esetben igy lenne, de sose voltunk messzebb a normaltol…. A mai napig hatalmasat profitalnank Busi jelenletebol. Lejart az ideje mar, de sajnos kozben eloallt egy helyzet. Igy most nelkule rosszabb nekunk, szerintem, mint vele volt.

No meg sztem bizonyos szempontbol nem szamit, h Busi nincs, vagy hogy ra amugy se kellett volna, kellene epitkezni. Ettol meg alapjaiban valami nagyon hasonlot kell megprobalni ujra meghonositani. Aztan ha az alapok megvannak, akkor a reszletek dontik el, hogy mennyire versenykepes az adott csapat.
Alapjaiban lecserelni a jatekunkat nem lehet, ezt fejtegettem itt a napokban az utanpotlas kapcsan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.18. 13:17:34

Andris írta:
2024.01.18. 12:47:30
Te nem értettél engem, nem ennek a játéknak járt le az ideje, hanem annak, hogy az Busira épült....és ezen Xavi nem változtatott időben.
Az "origó" nálunk ugyanis Busit jelentette.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.18. 13:31:01-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 12:47:30

A labda megnyugtatasa, es ennek az ertelmezese volt a tema, szoval nem tehettem mast mint idekeverni a csapatot, akik ezt a leglatvanyosabban es legjobban csinaljak. :)

Davi10, lefuthatjuk tolem meg parszor, akkor is igaz lesz, hogy a nagy(obb) csapatok tobbsege evtizedes tavlatokban is alig nyer 1-2 cimet, megis kepesek fenntartani egy bizonyos anyagi szinvonalat, amit mi jelenleg nem.
A spanyol szuperkupa vagy spanyol kupa megnyerese onmagaban szerintem szinte semmit nem lendit semmin. A szurkolok nagyresze elegedetlen lesz, ujakat nem szerzunk majd egy kupagyozelemmel, es kozvetlen beveteleket se nagyon jelent. Bajnoksagot meg atlagosan minden masodik evben sem lehet nyerni, BLnel meg kb ertelmetlen is ezt fejtegetni. A csapatnak elfogadhato jatekra es versenykepessegre van szuksege ahhoz, hogy megmozduljon valami. Ezt el lehet erni cimekkel, de siman ellehet erni anelkul is.

Peter, amirol en beszelek, annak semmilyen szinten nincs lejaroban az ideje. Guardiola a mai napig csinalja, es szunet nelkul dominalja vele a vilag focijat. Amig ez latvanyos, szorakoztato es sikeres, nekem ez lesz az etalon. Tobbet ehhez nem tudok hozzafuzni.
Amit a vegen irsz, arrol meg ismered a velemenyem. Sztem Xavi lepesrol lepesre szeretne haladni, es alapos munkat vegezni, de amig a keret allando fluktuacioban van, ezt nem lehet megkozelitoleg sem befejezni, sot, inkabb sokkmindent folyton elorol kell kezdeni. Sztem ez szeptemberben kezdodott, oktoberre elvesztette a kulcsemberek egy jo reszet, januarban meg mar a szurkolok es a sajto egy resze is az utodjat keresgeli. Nevetseges ez az egesz. Vagy siralmas, take your pick.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.18. 12:43:10

Andris írta:
2024.01.18. 09:38:31
A Barca jelenleg tobb ponton is keptelen ezt megfelelo szinvonalon csinalni, es ennek nyilvan resze az is, hogy Xavi nem egy Guardiola fele zseni, de az is, h rengeteg fiatal, es tapsztalatlan jatekossal jatszunk, meg hogy bizonyos embereknel kepessegbeli hianyossagok is vannak.
Már Xavi érkezésekor is előjött ez a téma a fórumon is. A középpályás játék újragondolása, megreformálása.
Tudni lehetett és ezért számolni is kellett volna azzal, hogy folyamatosan vagy
- megpróbálni betanítani valakit Busi posztra
- vagy folyamatosan alkalmazkodva az aktuális középpályás állományhoz, a játékukat erre a "rugóra" átállítani.

Forró téma volt ez a fórumon, mert nem csak és kizárólag a lassuló játék miatt tettük szóvá az "origó" idejemúltját, hanem a folyamatos építkezés helyett a "beáldozzuk a jövőt a tűzoltó jelen" szempontjából is.

Xavi első olyan nyilatkozata pontosan ezért volt számomra csalódás, mert nem értettem, hogyan gondolhatja a játékot olyan origó köré építeni, aminek köztudottan lejáróban volt már akkor is az ideje.
Ez nem azt jelenti, hogy el kellett volna ott vágni mindent, hanem csak biztosítani a folyamatos változtatás irányába a dolgok menetét.

Utólag persze lehet azt is mondani, hogy bajnokságot szereztünk, de ahogy írtad a
"de egy ilyen helyzetben levo klubnak egy szezon nem attol lesz sikeres vagy sikertelen, hogy kerult-e a vitrinbe valami"

Szerintem akkor lehetett volna Xavi igazán sikeres, ha az érkezésétől kezdve változtat, belenyúl, átalakít és lépcsőről lépcsőre halad felfelé a fejlődés útján.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 12:41:51

Andris írta:
2024.01.18. 09:38:31
Más: sztem teljesen irrelevans h nyerunk e egy kupat vagy sem. Engem nem nyugtatna meg ha majusban is ugyanugy jatszanank mint most januarban, de lenne egy spanyol kupa a zsebunkben.
Csak az kene szamitson, hogy a csapat visszanyerje a stabilitasat, legyen szo vedelemrol, golszerzesrol, alpveto onbizalomrol.. persze hogy egy kupagyozelem segitene, de nem szukseges. A bajnoksagban egy nagyon jo masodik felidot kell produkalni, es arra lehet epiteni mindenmastol fuggetlenul. Egy kupagyozelemre onmagaban szerintem nem.
A begyujtott cimek szama egy csomo nagy, jo csapat szamara szokott nulla lenni, kb minden masodik szezon vegen. Vannak ugyanis mas, hasonlo kaliberu versenyzok.
Mindegy h milyen evet irunk, mindegy hogy ki az edzo, nekunk a kozeli jovoben csak epitkezes van. Epitkezes jatekban, keretben, anyagilag, es kb minden letezo teruleten. Persze a cimek megszerzese az ultimate cel mindig, es nyilvan extra lenduletet is tud adni bizonyos teruleteken, de egy ilyen helyzetben levo klubnak egy szezon nem attol lesz sikeres vagy sikertelen, hogy kerult-e a vitrinbe valami.
Ezt már lefutottuk párszor. Sem anyagilag, sem keretben nem nagyon lehet építkezni címek nélkül. A tavalyi lendület elfogyni látszik, mind a stadion látogatottsága, és ahogy látom a klub közösségi média számai is visszább estek. Ahhoz, hogy a szurkolókat megtartsák, visszahozzák, ahhoz fel kell mutatni valamit. Csak a saját ismerettségi körömből tudok neked néhány embert mondani, aki sokáig követte a csapatot, de hónapok óta feléjük se nézett.
A játékban kb. 1 éve nincs előrelépés, ha címeket se sikerül emellé társítani, akkor változtatni kell.
Xavi egyedül úgy néz ki nem tudja felrázni a csapatot, a szuperkupa nem tud már boost-ot adni a játekosoknak, ha az utolsó kupából is kizúgunk, bele se merek gondolni milyen mélyre zuhan még a csapat, ha nem lesznek következmények.

Azzal se értek egyet, hogy a mi szintünkön ne lenne szükséges címeket gyűjteni. A tavalyi gazdasági karok és a nagybevásárlás nem azért történt, hogy a csapat ne nyerjen semmit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.18. 11:23:20

Andris írta:
2024.01.18. 09:38:31
Szerintem eleg egyertelmu a dolog, marmint hogy mit is jelent a labda megnyugtatasa. Leginkabb Guardiola mindenkori csapatainal szembetuno ez, szoval mindannyiunknak illene emlekezni, de aki esetleg rendesen koveti a cityt pl, nem csak evi 5-6 ramgadon, az is minden heten tanuja ennek.

Más: sztem teljesen irrelevans h nyerunk e egy kupat vagy sem. Engem nem nyugtatna meg ha majusban is ugyanugy jatszanank mint most januarban, de lenne egy spanyol kupa a zsebunkben.
Csak az kene szamitson, hogy a csapat visszanyerje a stabilitasat, legyen szo vedelemrol, golszerzesrol, alpveto onbizalomrol.. persze hogy egy kupagyozelem segitene, de nem szukseges. A bajnoksagban egy nagyon jo masodik felidot kell produkalni, es arra lehet epiteni mindenmastol fuggetlenul. Egy kupagyozelemre onmagaban szerintem nem.
A begyujtott cimek szama egy csomo nagy, jo csapat szamara szokott nulla lenni, kb minden masodik szezon vegen. Vannak ugyanis mas, hasonlo kaliberu versenyzok.
Mindegy h milyen evet irunk, mindegy hogy ki az edzo, nekunk a kozeli jovoben csak epitkezes van. Epitkezes jatekban, keretben, anyagilag, es kb minden letezo teruleten. Persze a cimek megszerzese az ultimate cel mindig, es nyilvan extra lenduletet is tud adni bizonyos teruleteken, de egy ilyen helyzetben levo klubnak egy szezon nem attol lesz sikeres vagy sikertelen, hogy kerult-e a vitrinbe valami.
A kupa nálam sem az elsődleges, sőt még az sem "követelmény", hogy igazán szép játék legyen, ami azért kissé relatív is. Teljen el 1 esetleg 2 év, hogy egy ütőképes csapatot fel tudjunk építeni.
Most van egy ezer sebből vérző szűk keretünk/csapatunk, ami alapból még 1-2 év, amikor azt mondhatjuk, hogy kulcsjátékosaink jó része beért vagy éppen a Masia jelenlegi legnagyobb tehetségei legyenek 18-20 évesek. Bárki lesz is az edző.
Ha már felmerült Arteta neve, neki is kellett vagy 4 év mire fel tudott mutatni valamit, tényezővé tudott lenni az Arsenal, és emellé nem kevés pénzre volt szükség, illetve hogy olyan játékosok érjenek el jó kort, mint mondjuk Saka, Saliba, Martinelli stb. Nyilván egy Barcelonánál nincs ennyi idő és türelem, 6.-7. helyeket nem lehet hozni, már egy harmadik, sőt második is végtelen csalódás. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha éppen Artetát vesszük etalonnak, jó edzőnek vagy követendő példának mögé is kell tekinteni.
De lehetne ten Hagot is említeni, akire szerintem senki sem mondhatja, hogy nyeretlen kétéves és nem is két -három évnyi tapasztalattal rendelkezik. Mégis top 3-as kerettel, hatalmas mozgástérrel (két év alatt 450 milliós vásárlás) nemhogy a régi fényébe nem tudja visszahozni a Unitedet, hanem tovább süllyeszti.

Először a keretet kellene kicsit rendbe tenni, ha a Real az ősz nagy részében Bellingham nélkül és mondjuk egy Kroos, Tchouameni, Ceballos, Brahim meg valami Castillás arccal kellett volna tolni ők se itt lennének.

A Cityt játékban nem feltétlenül jó példa idekeverni, nem csak a keret/játékosok minősége miatt, hanem a PL teljesen más mint a La Liga. A kiscsapatok sem azt csináltják a spanyolok. Mi is velük szenvedünk meg leginkább, ahogy a többi nagyobb csapat is. Ott van pl. a Real. Az Alaves, Mallorca, Getafe, Rayo, Celta stb. ellen szűkösen 0-1-2 gólt tudtak lőni és nagyon szűkösen nyerni vagy éppen X-elni. A nagyobb csapatok ellen bajnokságban, Bl-ben, kupában már szinte mindig 2 fölött találtak.
És ez a labdatartás egy konstans De Jong-Pedri-Gündogan kp-val és MAtS-al szerintem most is menne. Nyilván nem úgy mint a Pep-érában vagy akár egy 30-31 éves Busival, de képesek lennénk rá. Plusz akár egyetlen ember is képes ezt vagy akár az egész kp/csapat játékát megváltoztatni. A legjobb példa erre a MU, ahol hiába volt bitang a középpálya, Rodri érkezése egy hatalmas töltet volt.
Könnyen lehet, hogy egy Kimmich nálunk is hasonlót tudna eredményezni. Plusz az a duplapivot, amit Xavi kitalált is jól működött, aztán szevasz Gavinak és más alkalmas ember nincs. Aki lenne és egészséges azt nem lehet elvonni.

És ne felejtsük el egy nevet, ami úgy hangzik Messi. 10+ évig ő határozott meg mindent és címeink minimum felét (ha nem többet) neki köszönhetünk, ahogy a játékunk felépítését Valverde óta. Többek között ezt is kell most átalakítani.
Nem Xavit védem, felőlem hívhatják Gipsz Jakabnak is az edzőt, de egy vadonatúj kerettel (ami mellesleg olyan szűk mint eddig sosem), akik még egymást is alig ismerik és egyrésze még csókolommal köszön Lewandowskinak kell idő, hogy összepofozza. Nem kevés példát láttunk erre tapasztaltabb edzőktől is.
Ha most hozunk valakit ugyanúgy adni kell neki minimum két évet és egy spirálba fogunk kerülni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 09:38:31

Szerintem eleg egyertelmu a dolog, marmint hogy mit is jelent a labda megnyugtatasa. Leginkabb Guardiola mindenkori csapatainal szembetuno ez, szoval mindannyiunknak illene emlekezni, de aki esetleg rendesen koveti a cityt pl, nem csak evi 5-6 ramgadon, az is minden heten tanuja ennek. A labda megnyugtatasa kozvetlenul labdaszerzes utan szokott szuksegesse valni, illetve amikor az ellenfel magasan letamad esetleg. Alapvetoen arrol szol a dolog, hogy amikor hozzank kerul a labda, nem elkezdunk rohanni vele elore, es nem vallalunk semmilyen felesleges kockazatot ezen a ponton, ami miatt elveszthetnenk. Leginkabb arrol szol, hogy rendezzuk a soraink tamadasepiteshez, es kozben egyaltalan ne legyen veszelyben a labda. Ehhez elengedhetetlenek a labdabiztos jatekosok, es a labda nelkuli intenziv mozgas. Es persze elengedhetetlen, h legyen minnel tobb jatekos, aki valos idoben merlegelve a jo donteseket tudja hozni: pl h mikor nincs erre megsem szukseg, illetve pl hogy meddig tart ez a szukseg. Nyilvan amikor kontra lehetoseg adodik, azt fel kell ismerni, hogy egy peldat emlitsek. Ebben is jonak, tapasztaltnak kell lenni a jatekosoknak. De az esetek tobbsegeben biztositjuk a labdat, rendezzuk a sorainkat, es elkezdjuk a tamadast felepiteni, amiben persze kesobb muszaj ritmusvaltasnak lennie.
A Barca jelenleg tobb ponton is keptelen ezt megfelelo szinvonalon csinalni, es ennek nyilvan resze az is, hogy Xavi nem egy Guardiola fele zseni, de az is, h rengeteg fiatal, es tapsztalatlan jatekossal jatszunk, meg hogy bizonyos embereknel kepessegbeli hianyossagok is vannak.
Ettol fuggetlenul sztem torekedni kell ennek a gyakorlasara, megtanulasara, mert Guardiola tovabbra is szepen mutatja, hogy jelenleg is ez tud lenni a legdominansabb, legszebb, legeredmenyesebb foci egyik alapja.
A Citynel mesterfokon csinaljak ezt, ok nem csak esz nelkul rohannak, mint a legtobb angol csapat, pontosan tudjak, mikor kell lassitani, mikor kell tempot valtani, mikor van adodo lehetoseg egy kontrasabb jellegu tamadasra.
DE, naluk is gyakran hiba csuszik ebbe, kulonosen amikor van tobb kulcsember aki hianyzik. Rodri es KDB hianyaban pl egesz mas kepet mutat a csapat jateka. Nem az eredmenyek, a jatek.
Sajnos Busquets tavozasaval elment az, aki ezt zsigerbol tudta csinalni, szinte minden labdas pillanataban a jo dontest hozni, es mindig megjatszhato maradni, stbstb.. de ez is csak egy tenyezo, nem tobb. Gundoganon erzodik idonkent ez a megfontolas, de aztan a tobbiek nem igazan ugy kapcsolodnak, es sokszor emiatt csak tetovanak tunik a srac.
Lehet h ha nem telorol lennek, szebben sikerulne ezt osszeszedni es megfogalmazni, de most erre futja. A labda megnyugtatasa kulcsfontossagu szerintem egy olyan csapatnal, ami kifejezetten a labdabirtoklasra akarja alapozni a (tamado)jatekat, akkor is, ha a tamadasok utolso 6-8 uteme mar villam gyors kell legyen. Ha nem csinaljak jol, akkor elegge rosszul tud festeni, de hat ugye igy nez ki az, amikor barki barminek a tanulasi folyamataban van: eleg rosszul fest ahhoz kepest, ami az idealis.

Más: sztem teljesen irrelevans h nyerunk e egy kupat vagy sem. Engem nem nyugtatna meg ha majusban is ugyanugy jatszanank mint most januarban, de lenne egy spanyol kupa a zsebunkben.
Csak az kene szamitson, hogy a csapat visszanyerje a stabilitasat, legyen szo vedelemrol, golszerzesrol, alpveto onbizalomrol.. persze hogy egy kupagyozelem segitene, de nem szukseges. A bajnoksagban egy nagyon jo masodik felidot kell produkalni, es arra lehet epiteni mindenmastol fuggetlenul. Egy kupagyozelemre onmagaban szerintem nem.
A begyujtott cimek szama egy csomo nagy, jo csapat szamara szokott nulla lenni, kb minden masodik szezon vegen. Vannak ugyanis mas, hasonlo kaliberu versenyzok.
Mindegy h milyen evet irunk, mindegy hogy ki az edzo, nekunk a kozeli jovoben csak epitkezes van. Epitkezes jatekban, keretben, anyagilag, es kb minden letezo teruleten. Persze a cimek megszerzese az ultimate cel mindig, es nyilvan extra lenduletet is tud adni bizonyos teruleteken, de egy ilyen helyzetben levo klubnak egy szezon nem attol lesz sikeres vagy sikertelen, hogy kerult-e a vitrinbe valami.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 09:35:53

bence0330 írta:
2024.01.17. 23:46:22
Most egyelőre szurkoljunk, hogy menjenek annyira jól a dolgok, legalább 1-2 hónapig ez szóba se kerüljön. Lehet, hogy nem egy Arteta, de azért sokkal jobb edző annál, amit idén látunk tőle. Persze ha a kapcsolat fáradt el, akkor nem lesz jelentős fellángolás.
Szerintem ha ma nem sikerül nyerni és ezzel elengedjük az utolsó kupát, amire idén még esélyünk lehet, akkor nem lesz itt 1-2 hónap. Értelme se lenne, meg Laporta-éknak is arcvesztés lenne ezt következmények nélkül hagyni.

Nagyon remélem, hogy ma tartunk egy erődemonstrációt, de sajnos egyre kevesebb esélyt látok rá, hogy Xavi alatt látunk még ilyet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.18. 08:41:23

La Masia1 írta:
2024.01.18. 01:17:41
Sonoma írta:
2024.01.17. 16:21:54

Ez a "megnyugtatjuk a labdát" számomra értelmezhetetlen.
Minek, hova nyugtatjuk meg?
Ha ez a lassú labdajáratást jelent, persze hogy a kritika tárgya.
Mit érünk el vele? Semmit. Bármelyik középszer védelem is lereagálja.
Támadás építkezésre alkalmatlan, max. időhúzásra.
Pedig a Barca (középpályás) játékának az alapja.
A Barcelona ősidők óta kizárólag támadófutballt játszik, akárcsak a Real. A spanyol bajnokságban ellenünk játszó csapatok általában védekezésre rendezkedtek be, nem lehetett őket lerohanni, átgázolni rajtuk (erre az erőtől duzzadó Ronaldo volt egyedül képes, de ő csak egy évig volt itt), ehelyett a csapatrészeik mozgatásával, széthúzásával, hibázásra kényszerítésével, a passzsávok és lyukak megteremtésével teremtettünk helyzeteket. Ehhez a labda járatására és pozíciós játékra volt szükség.
Az ellenfeleink utálták ezt a stílust, unalmasnak találták, de szerintem mi egész jól megvoltunk vele.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.18. 01:17:41

Sonoma írta:
2024.01.17. 16:21:54

Ez a "megnyugtatjuk a labdát" számomra értelmezhetetlen.
Minek, hova nyugtatjuk meg?
Ha ez a lassú labdajáratást jelent, persze hogy a kritika tárgya.
Mit érünk el vele? Semmit. Bármelyik középszer védelem is lereagálja.
Támadás építkezésre alkalmatlan, max. időhúzásra.
Pedig a Barca (középpályás) játékának az alapja.

A játékos a pályán belüli helyzete mellett szintén pozicionálja magát a labdához, a csapattársához és valamilyen szinten nyilván az ellenfélhez is, annak ellenére, hogy a pozíciós játékban ez utóbbi a legkevésbé fontos, mert pont az ellenfél mozgatása a cél.
Ezeket ez "elemeket" a távolság és szögek, tehát a térbeli helyzet mellett az idő köti össze. A "mikor".

A labdajáratásnak az időzítése/tempója fontosabb, mint a nettó sebessége.
A "bármelyik középszer védelem" a sebességet tudja lereagálni, az ütemet nem.

A Barca játékában a sebességnek nem gyorsnak kell lennie, hanem optimálisnak. Ha a gyors az optimális, akkor nyilván annak, de ha túl gyors lenne a játék, akkor "meg kell nyugtatni a labdát".

Xavi (és Busi) ebben zseni volt - lehetséges, hogy ennek a képességnek az átadásában már kevésbé jó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.17. 23:46:22

"„Abban a pillanatban, amikor azt mondják, hogy gondot okozok, már nem leszek. Az elnök, Deco és a játékosok is tudják ezt. Azon a napon, amikor úgy érzik, hogy nem teszek hozzá a csapathoz, gond nélkül hazamegyek.”

Ma is megerősítette, amit már sokszor, és én ezt hajlandó vagyok 100%-ig elhinni. Szerintem neki nem kell végkielégítést fizetni soha az életben, ha Laportáék azt mondják, hogy bocsi, de itt a vége, akkor közös megegyezéssel lesz egy szerződésbontás, és megy valami olyan csapatba, aminek a szintjét át kellett ugrania a szükséghelyzet miatt. Ha így lesz, tuti követni fogom, hogy egy kicsit kisebb nyomással mit kezd így az edzői karrierje kvázi elején egy erősebb spanyol középcsapattal, vagy egy jobb holland klubbal, valami ilyesmire gondolnék.

Most egyelőre szurkoljunk, hogy menjenek annyira jól a dolgok, legalább 1-2 hónapig ez szóba se kerüljön. Lehet, hogy nem egy Arteta, de azért sokkal jobb edző annál, amit idén látunk tőle. Persze ha a kapcsolat fáradt el, akkor nem lesz jelentős fellángolás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2024.01.17. 22:11:16

grgly50 írta:
2024.01.17. 21:14:25
Xavit leváltani szándékozóknak ötlet:
Mit szólnátok Jonatan Giráldezhet?
Azért a nők teljesen másik kávéház, plusz azért az ő sikereihez is nagyban hozzájárul, hogy jelenleg a Barcelona női csapata messze a legjobb játékosálománnyal rendelkezik. Elődje is simán bajnok lett, meg talán BL győztes is a csapattal.

Plusz, ha jól tudom, ő pont most hagyja el Barcelonát, talán tavaly év végén jelentette be és ha jól tudom nemrég az is kiderült, hogy egy amerikai női csapat edzője lesz.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.17. 22:05:06

Troym írta:
2024.01.17. 21:56:31
Direkt nem Artetát írtam.
Emery: Az Aston Villa kb sosem volt nagyobb presztízs, nem is lesz, BL-ben sem indultak talán soha. Nem hiszem, hogy a fickó ne akarna nagyot alakítani a nagyszínpadon is.
Xabinál lehet igazad van.
Michelt tutira el lehet hozni. Ha volt anno esze, van valami záradék a szerződésében, hogy BL résztvevő csapatokhoz átmehet. Ha nem, akkor 5-10 millió és kivásárolható.
Jajj, basszus, bocs, valamiért megtréfált az agyam, vagy nem tudom hogyan néztem be. :D Emery tényleg jó ötlet, és ő szerintem is jönne. Michel passz, én nagyon a City bűvkörét érzem körülötte.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.17. 21:56:31

superman írta:
2024.01.17. 21:50:04
@grgyl50; oké, de nőiben nekünk van erősebb keretünk, férfiben fordítva lenne. :D

@troyim; szerintem sajnos jelenleg az Arsenal padja lényegesen nagyobb presztízzsel bír. De ha jönne örülnék neki. Szerintem Alonso és Emery azért esélytelen, mert nem lenne hajlandó jönni, Michelt pedig nem engednék el, hiába jönne.
Direkt nem Artetát írtam.
Emery: Az Aston Villa kb sosem volt nagyobb presztízs, nem is lesz, BL-ben sem indultak talán soha. Nem hiszem, hogy a fickó ne akarna nagyot alakítani a nagyszínpadon is.
Xabinál lehet igazad van.
Michelt tutira el lehet hozni. Ha volt anno esze, van valami záradék a szerződésében, hogy BL résztvevő csapatokhoz átmehet. Ha nem, akkor 5-10 millió és kivásárolható.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.17. 21:50:04

@grgyl50; oké, de nőiben nekünk van erősebb keretünk, férfiben fordítva lenne. :D

@troyim; szerintem sajnos jelenleg az Arsenal padja lényegesen nagyobb presztízzsel bír. De ha jönne örülnék neki. Szerintem Alonso és Emery azért esélytelen, mert nem lenne hajlandó jönni, Michelt pedig nem engednék el, hiába jönne.
Válasz küldése
cron