Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2024.01.17. 14:35:44

Grundel írta:
2024.01.17. 13:58:44
https://sport365.hu/nemzetkozi-foci,spa ... oje,164251
Jorge Mendes ügynök felajánlotta José Mourinhónak, hogy legyen Xavi Hernandez utódja és a Barcelona kispadján - állítja az El Nacional.
Mourinhót kedden két és fél évnyi közös munka után rúgták ki a Romától, amellyel megnyerte a Konferencia Ligát. Mendes ezt az ötletet Joan Laportának, a Barcelona elnökének vetette fel, tekintettel arra, hogy a katalánok a negyedik helyen állnak a La Ligában, miközben a Szuperkupa-döntőben kikaptak a Real Madridtól (4-1).

Ez lenne csak Perezéknek fricska a javából. :D :lol:
Még az is lehet hogy mindkét fél profitálna
ebből a házasságból.Kb Mou itt tudná újra építeni a karrierjét,a csapat meg elindulna felfelé.
Annyi szent hogy megtanítaná a csapatot védekezni...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 14:32:38

ElBartimaeus írta:
2024.01.17. 12:35:27
Nincs középpályás stabilitás, mert jelenleg egyik középpályásunk sem tud rendesen labdát szerezni (DJ félig-meddig, Gavi sérült). Nincs középpályás stabilitás, mert nincs rátermett güriző csatárunk, aki presszionálja a védőket. Labdával okésak vagyunk, de ezt a stabilitást nehezményezik egyesek unalmas barca DNS-nek, amikor megnyugtatjuk a labdát.

Vannak egyérintős játékok, főleg Gavi, Yamal, Fermin, néha Lewa, Gündo és Pedri kapcsán. Eben fejlődhetnénk, de minden rohadt játékosunk lassú hozzá fejben. Talán, ha beleszoknak jobban a pozíciójukba, jobban fogják érezni, hol vannak a társak. (Megjegyzem, a fiataloknál ez teljesen elfogadható hiányosság.)

Állandó lyukrafutások vannak, csak ismételten, lassúak fejben a játékosaink néhányat leszámítva, hogy ezeket kihasználják. Rettenet sokszor érkezik későn, vagy rosszul a labda ezeknél a bemozgásoknál.

A mattra kijátszott helyzeteket én is hiányolom, egyik támadónk sem néz bármi mást a lövésen túl, ha a 16-on belülre kerül, ami szintén a kreativitás hiányából fakad.
Teljesen egyetértek azzal, amiket írtál, egyedül a feltolt védekezéssel nem. A Real Madrid például nem tolta fel ilyen eszetlenül a leghátsó sorát. Mi tálcán kínáltuk nekik az üres térfelünket és a könnyű kontrákat.

brazilfan írta:
2024.01.17. 13:41:02
gránit írta:
2024.01.17. 12:27:30
Tehát szerinted a a rúgott és kapott gólok nem okai a tabellán elfoglalt helyünknek?
Vigyázat, becsapós kérdés.
Legalább megtudtuk, hogy valaki szerint a kapott és rúgott gólok száma nemigen okai a tabellán elfoglalt helyünknek :D

brazilfan írta:
2024.01.17. 12:11:04
ma ugyanazok játszanak-e, mint húsz éve, a maiak ugyanolyan képességűek-e, ugyanannyira kreatívak-e.
A javulást nem látom, hogy ebben bármit előreléptünk volna, éppen ezért nem látom értelmét annak, hogy Xavit a Barca-DNS-re hivatkozva mentegessük, és tegyünk ez alapján különbséget a maradását és a távozását pártolók között. Én ma alig látok valamit a Barca-DNS-ből, ahogy több mint két év alatt semmilyen erősödést nem látok ezen a téren. A labdakihozatalaink dadognak, az elmúlt hónapokban nagyon sokszor próbálkoztunk a Barca DNS-től teljesen idegen beívelésekkel. Amivel nincs problémám, ha működik, vagy működne. Annak viszont nem látom értelmét, hogy a Barca DNS-re hivatkozva osszuk fel ezt a témát. Sokan pont azt hiányoljuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.17. 14:35:54-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.17. 14:09:01

Az az igazság, hogy Milanistanként hálát adtam az égnek, hogy Mou Rómába ment. A Serie A top7-e évek óta sűrű, kb bárki odaérhet bárhová, így egy csapattal kevesebb lett a lehetséges vetélytárs. Bár még alighanem messze ez volt a legjobb "házassága az elmúlt 10 évben.

Iszonyú veszélyes lenne, MU-ban is bomlasztott, és szerintem jelen pillanatban a mi csapatunk a MU-val állítható legjobban párhuzamba ami szétesettséget illeti, a nyomást, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.17. 13:58:44

https://sport365.hu/nemzetkozi-foci,spa ... oje,164251
Jorge Mendes ügynök felajánlotta José Mourinhónak, hogy legyen Xavi Hernandez utódja és a Barcelona kispadján - állítja az El Nacional.
Mourinhót kedden két és fél évnyi közös munka után rúgták ki a Romától, amellyel megnyerte a Konferencia Ligát. Mendes ezt az ötletet Joan Laportának, a Barcelona elnökének vetette fel, tekintettel arra, hogy a katalánok a negyedik helyen állnak a La Ligában, miközben a Szuperkupa-döntőben kikaptak a Real Madridtól (4-1).

Ez lenne csak Perezéknek fricska a javából. :D :lol:
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.17. 13:41:02

gránit írta:
2024.01.17. 12:27:30
Tehát szerinted a a rúgott és kapott gólok nem okai a tabellán elfoglalt helyünknek?
Vigyázat, becsapós kérdés. Nemigen.
gránit írta:
2024.01.17. 12:27:30
brazilfan írta:
2024.01.17. 12:11:04
Pedig ugyanazok a játékosok és ellenfelek vannak a pályán, mint akkor?
A DNS lényege szerintem az, hogy generációkon át őrizzük a játékunk sajátosságának erősségeit. Én ma nem látom ezeket a stílusjegyeket, egyedül a labdatartás, ami maradt.
Még egyszer megkérdezem: ma ugyanazok játszanak-e, mint húsz éve, a maiak ugyanolyan képességűek-e, ugyanannyira kreatívak-e. Hadd ne kelljen már megint elismételni, hogy már nincsenek itt a játékunkat éveken át meghatározó fiúk, és akik helyettük vannak, például a középpályán, az idénykezdet óta csak elvétve tudtak összeállni a sérülések miatt.
Az a saját nevelésű generáció, amelyik gördülékenyen átvehetett volna két-három kulcspozíciót a kiöregedőktől, eltűnt a Barcelonából, nem kellettek, eladták őket, a helyükre olyanokat igazoltak, akiknek nem volt kitalálva a szerepük, nem is maradtak itt sokáig.
Ami a stílusjegyeket illeti, a kapus bevonása az összjátékba, a tőle induló támadásépítés, a pozíciós játék(ra való törekvés) ugyanúgy megvan. Nem taposunk az ellenfél hasába, nem törjük el a lábát, nem vagyunk Pepe és Ramos, ez is a hagyományainkhoz tartozik.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.17. 13:37:58

Aki murinnyót ide hozná, az nem tudom milyen szerek hatása alatt állhat. :D
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.17. 12:35:27

gránit írta:
2024.01.17. 11:25:51

A normális szerintem sokunknál nem DNS-mentes. Sok minden hiányzik most a Barca-DNS-ből, sőt, nem nagyon látok most Barca-DNS-t. Nem látom a Rijkaard-éra stabilitását a középpályán (2005-2006-ban szinte kapott gól nélkül gázoltunk át a BL-mezőnyön), nem látom az egyérintős játékokat, lyukra futtatásokat, kiugratásokat, mattra kijátszott helyzeteket.
Nincs középpályás stabilitás, mert jelenleg egyik középpályásunk sem tud rendesen labdát szerezni (DJ félig-meddig, Gavi sérült). Nincs középpályás stabilitás, mert nincs rátermett güriző csatárunk, aki presszionálja a védőket. Labdával okésak vagyunk, de ezt a stabilitást nehezményezik egyesek unalmas barca DNS-nek, amikor megnyugtatjuk a labdát.

Vannak egyérintős játékok, főleg Gavi, Yamal, Fermin, néha Lewa, Gündo és Pedri kapcsán. Eben fejlődhetnénk, de minden rohadt játékosunk lassú hozzá fejben. Talán, ha beleszoknak jobban a pozíciójukba, jobban fogják érezni, hol vannak a társak. (Megjegyzem, a fiataloknál ez teljesen elfogadható hiányosság.)

Állandó lyukrafutások vannak, csak ismételten, lassúak fejben a játékosaink néhányat leszámítva, hogy ezeket kihasználják. Rettenet sokszor érkezik későn, vagy rosszul a labda ezeknél a bemozgásoknál.

A mattra kijátszott helyzeteket én is hiányolom, egyik támadónk sem néz bármi mást a lövésen túl, ha a 16-on belülre kerül, ami szintén a kreativitás hiányából fakad. Sokáig ezt a gyilkos ösztönt hiányoltuk, most megkaptuk, csak gyér kivitelben. Nekem hiányzik a végén a váratlan, önzetlen keresztpassz, főleg, hogyha lewa huszadjára is kapusba rúgja helyette.

Szerk: a feltolt védelem ugyanúgy szükséges eleme az erős letámadásnak, ami védjegye minden valmaire való csapatnak mostanában - ez nem azt jelenti, hogy sose zárunk vissza. Tavaly is ez volt az alapvető hozzáállás, csapat szinten kell szűkíteni a területet, ha letámadsz és hátul kullog a védelmed, szét leszel szedve a féltérben. Most is hátulról jönnek az indítások, mert a press maga gyengébb, vagy ostobán eladott labdákból, amivel soha nem fog tudni egy edző sem mit kezdeni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2024.01.17. 13:40:44-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 12:27:30

brazilfan írta:
2024.01.17. 12:11:04
annyit írtam tök világosan, hogy a visszaesésünknek nem a gyengébb védekezés és helyzetkihasználás az oka, mert ezek következmények, olyan okoknak az eredményei, amely okokat mi, a fotelból, nem ismerhetjük.
Vagy ha valaki tudja, hogy mi történik a klubnál és az öltözőben, mondja el legyen szíves.
Tehát szerinted a a rúgott és kapott gólok nem okai a tabellán elfoglalt helyünknek? :mrgreen:

Én értem, hogy ezt visszafejted még elemibb okokra, de ezeknek az okoknak van összefoglaló nevük. A következmény az, hogy ott vagyunk a tabellán, ahol. Az okai meg a rúgott és kapott gólok, amik további okokra fejthetők vissza (pl. túlzottan feltolt védekezés, ad hoc jelleg támadásban, véletlenszerűen kialakult szituációk stb).
brazilfan írta:
2024.01.17. 12:11:04
Pedig ugyanazok a játékosok és ellenfelek vannak a pályán, mint akkor?
A DNS lényege szerintem az, hogy generációkon át őrizzük a játékunk sajátosságának erősségeit. Én ma nem látom ezeket a stílusjegyeket, egyedül a labdatartás, ami maradt.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.17. 12:11:04

gránit írta:
2024.01.17. 11:25:51
Bár nem tudom, hogy keverted ide az okokról és a következményekről szóló elméleti és egyébként hamis fejtegetést, tényeket írtam le a rúgott és kapott góljainkkal kapcsolatban.
Semmi ilyen nem történt, annyit írtam tök világosan, hogy a visszaesésünknek nem a gyengébb védekezés és helyzetkihasználás az oka, mert ezek következmények, olyan okoknak az eredményei, amely okokat mi, a fotelból, nem ismerhetjük.
Vagy ha valaki tudja, hogy mi történik a klubnál és az öltözőben, mondja el legyen szíves.
gránit írta:
2024.01.17. 11:25:51
Nem látom a Rijkaard-éra stabilitását a középpályán (2005-2006-ban szinte kapott gól nélkül gázoltunk át a BL-mezőnyön), nem látom az egyérintős játékokat, lyukra futtatásokat, kiugratásokat, mattra kijátszott helyzeteket.
Pedig ugyanazok a játékosok és ellenfelek vannak a pályán, mint akkor?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.17. 11:29:13

Természetesen az a normális, ha az edzőkérdés a mindenkori edző szerződésének lejártakor vetődik fel. De ha addig bizalomvesztés következik be, az a helyzet azonnali felülvizsgálatát követeli meg. Egyszerűbb, ha a klubvezetés bizalmának megrendüléséről van szó, mert akkor rövidre zárva döntés is tud születni. Ha az öltöző bizalma vész el, az sem fenntartható állapot - a döntést akkor is csak a vezetőség hozhatja meg. Végül a stadion közönsége a rendszeres tüntetésével önállóan is "helyzet"-et tud teremteni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 11:25:51

brazilfan írta:
2024.01.17. 11:04:36

Nem, hanem különböző összetevőjű okok következménye, eredménye.
Az okok is különböző okokból tevődnek össze. Lásd az említett példát.

Bár nem tudom, hogy keverted ide az okokról és a következményekről szóló elméleti és egyébként hamis fejtegetést, tényeket írtam le a rúgott és kapott góljainkkal kapcsolatban.
brazilfan írta:
2024.01.17. 11:04:36
Lehetséges, hogy a távozását szorgalmazók számára ez lenne a könnyebbik út. De a helyzet, ami a távozásával járna, nem lenne könnyű. És még mindig, a rosszabb időszak és az ebből fakadó hisztéria ellenére is, többen vannak Xavi mellett, többen szurkolnak annak, hogy vele érjünk el sikereket, mint amennyien egy „normális” (értsd: DNS-mentes) edzőt remélnek itt látni.
A normális szerintem sokunknál nem DNS-mentes. Sok minden hiányzik most a Barca-DNS-ből, sőt, nem nagyon látok most Barca-DNS-t. Nem látom a Rijkaard-éra stabilitását a középpályán (2005-2006-ban szinte kapott gól nélkül gázoltunk át a BL-mezőnyön), nem látom az egyérintős játékokat, lyukra futtatásokat, kiugratásokat, mattra kijátszott helyzeteket.

Az biztos, hogy sokan Xavi mellett állnak, ezért is nehéz Laportáék helyzete.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.17. 11:04:36

gránit írta:
2024.01.17. 09:09:16
Mindkettő ok, amik mélyebb okokra vezethetők vissza.
Nem, hanem különböző összetevőjű okok következménye, eredménye.
gránit írta:
2024.01.17. 09:09:16
Megkönnyítené a helyzetet, ha ő maga mondana le.
Lehetséges, hogy a távozását szorgalmazók számára ez lenne a könnyebbik út. De a helyzet, ami a távozásával járna, nem lenne könnyű. És még mindig, a rosszabb időszak és az ebből fakadó hisztéria ellenére is, többen vannak Xavi mellett, többen szurkolnak annak, hogy vele érjünk el sikereket, mint amennyien egy „normális” (értsd: DNS-mentes) edzőt remélnek itt látni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.17. 10:53:12

superman írta:
2024.01.17. 10:26:45
Andris írta:
2024.01.17. 10:09:33
Es ahogy lathato, sztem a bajnoki es a teljes szezonos teljesitmeny az, ami szamit, semmi mas. Illetve persze, minden szamit, de kozel sem olyan sulyu a tobbi, es ennek objektiv jellegbeli okai vannak, nem pedig az, hogy en mit tartok fontosnak. Egyedul a bajnoksag arulja el igazan realisan, hogy egy csapat milyen evet futott. Illetve esetunkben most azt, hogy milyen masodik “felidot” futott.
Szajkózhatjuk folyamatosan a bajnokság jelentőségét, de ez egész egyszerűen nem igaz, a BL a legfontosabb, mert annak van a legnagyobb presztízse, és ott lehet a legnagyobb…….
Ebbol a felutesbol latszik is, hogy a mondandom lenyeget egyaltalan nem sikerult leszurni.
De nem nagyon tudom maskent fogalmazni.
Nem arrol van szo, hogy kinek mi a fontos, vagy hogy melyik sorozat miert fontos, ezek szoba sem kerultek most.
Az a tema, hogy edzot valtsunk-e, es ha igen, akkor miert es mikor. Sztem csak ev vegen lehet ertelme barminek, addig max rontani tudnank a helyzeten. Ev vegen pedig sztem azt kell merlegelni, hogy sikerult e eleget javulni, sikerult e behozni a csapatot egy olyan stabilitasi es onbizalmi szintre, ami a rosszabb szezonokban is azert egy minimum elvarhato. Mert rossz szezonja (magahoz, sajat lehetosegeihez es kvalitasiaihoz kepest) minden csapatnak van, es nem csak tiz evente.
Ha szezon vegen merlegelni akarjuk, hogy Xavi mit tudott kihozni a csapatbol a jelenlegi, Januar 17.ei kephez illetve az elso felevhez kepest, akkor errol a veryenysorozatok jellegebol adodoan csak a bajnoki teljesitmeny merlegelese lesz alkalmas.
Epp azert, amit leirtam: a tobbi egy meccsen kudarcba tud fulladni, es mindennek vege. Nem mondom, hogy ne szamitana, sot.. de kozel sem azonos sullyal. Jelen helyzetunkben egyszeruen ez van, es kesz.
Megegyszer: ennek a vilagon semmi koze ahhoz, hogy en vagy barki mas mit szeretne, vagy melyik sorozatokat hogy rangsorolja fontossag szerint. Ez csak a csapat jatekarol, stabilitasarol, eredmenyessegerol, es igy az edzo teljesitmenyerol szol, meghozza hosszu (jelen esetben fel szezonos) tavon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.17. 10:26:45

Andris írta:
2024.01.17. 10:09:33
Es ahogy lathato, sztem a bajnoki es a teljes szezonos teljesitmeny az, ami szamit, semmi mas. Illetve persze, minden szamit, de kozel sem olyan sulyu a tobbi, es ennek objektiv jellegbeli okai vannak, nem pedig az, hogy en mit tartok fontosnak. Egyedul a bajnoksag arulja el igazan realisan, hogy egy csapat milyen evet futott. Illetve esetunkben most azt, hogy milyen masodik “felidot” futott.
Szajkózhatjuk folyamatosan a bajnokság jelentőségét, de ez egész egyszerűen nem igaz, a BL a legfontosabb, mert annak van a legnagyobb presztízse, és ott lehet a legnagyobb pénzeket megszerezni (meccsszámra levetítve), a merchandise eladásokat is azzal lehet a legjobban meglökni. Plusz abban vagyunk a legjobban megalázva mind a madrid (sőt még a tico által is!), mind a globális világ által. Lehet takarózni a sok bajnoki címmel, és baromi szép is a sok bajnoki cím, amit Messi alatt nyertünk, csak a BL-hez hasonlítva elég vígaszdíj érzetük van, úgy, hogy a real közben tönkrenyerte magát a fontosabb sorozatban. Ráadásul ez a bírós-negreiras eljárás (ami sajnos nem pletyka, az eljárás hivatalosan folyik) nagyon ronda árnyékot vet rá, ki tudja, hogy mi lesz a vége, mennyi bajnoki címet vesznek el utólag

Mindezért én BL győzelmet akarok, engem azzal tudna kiengesztelni a klub. Nem foglalkozok vele, hogy mennyire reális, csak bízom benne, amíg van rá lehetőségünk. Xavival, vagy nélküle, szerencsénk bármikot lehet. Ott legyen, ne a ligában, ott teljesen mindegy, hogy hányadik hellyel harcoljuk ki a bl indulást.

De mindezt is figyelembe véve az a szomorú helyzet, hogy egyetlen tény teszi Xavit alkalmassá az edzői poszt ellátására; ilyen nyomorult körülmények között, senki másra, csak egy ilyen szerény edzőre van lehetőségünk, akire legalább lehet olyan szépeket mondani, hogy itt nőtt fel, ismeri a nyelvet, kultúrát, nem kér sok pénzt, urambocsá', legenda!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.17. 10:09:33

Total egyertelmu, hogy ha a januari(!), eddigi szinvonalat hozzuk, akkor tenyleg meg a BLt ero 5. hely is veszelybe kerul, a Napoli ellen, akarmilyen rosszak is eppen, nem lesz eselyunk, es a kiralykupa meg valoszinutlenebb, sok egyenes kiesos korrel.

Sztem ennek koszonheto az, hogy Xavi letetbe helyezte a felmondasat Juniusra. Persze nem hivatalosan es inkabb implicit modon csak. De azert sztem egyertelmu volt, ha hihetek annak a mondatnak, amit elvileg nyilatkozott. Most nem ellenoriztem le.

En ugyanakkor szinte kizartnak tartom, hogy ne tudnank feljebb kapaszkodni mindenben. Az egyenes kieseses dolgoknal tobbnyire 1 rossz meccs is eleg, hogy minden eldoljon, szoval ott kar is tanakodni a jovon. De szerintem a bajnoksagban tudni kell hozni ezentul a kotelezoket (utolso 10-14 helyezett ellen), es muszaj a tobbibol is megnyerni annyit, hogy a dobogora odaerjunk.

Szakmailag sztem szezonkozi edzovaltas akkor indokolt, ha nagy a valoszinuseg, hogy a BL indulas is gond lesz. Szezon vegen pedig akkor, ha nincs meg a dobogo. Ket jobb csapat lehet nalunk iden, sztem ebben nincs nagy meglepetes. De hogy meg tobb is legyen, aki eredmenyesebb, az mar elegge gaz volna.

Most a worst case dolgokat vazoltam, termeszetesen. Es ahogy lathato, sztem a bajnoki es a teljes szezonos teljesitmeny az, ami szamit, semmi mas. Illetve persze, minden szamit, de kozel sem olyan sulyu a tobbi, es ennek objektiv jellegbeli okai vannak, nem pedig az, hogy en mit tartok fontosnak. Egyedul a bajnoksag arulja el igazan realisan, hogy egy csapat milyen evet futott. Illetve esetunkben most azt, hogy milyen masodik “felidot” futott.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.17. 09:53:47

gránit írta:
2024.01.17. 09:09:16
Megkönnyítené a helyzetet, ha ő maga mondana le. Laportáéknak elég ciki lenne kirúgni egy klubikont.
az tenyleg ciki lenne, mert jobb nem jon, olyan pedig, mint o, nem kell
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 09:09:16

brazilfan írta:
2024.01.17. 08:59:32
A védekezés visszaesése következmény, okozat, nem pedig ok.

A visszaesés másik fontos összetevője, a gyenge helyzetkihasználás sem ok, hanem következmény.
Mindkettő ok, amik mélyebb okokra vezethetők vissza. Valakinek azért fáj a feje, mert beverte a fejét, és azért verte be a fejét, mert elesett egy buckában (és azért esett el a buckában, mert nem nézett a lába elé, és azért nem nézett a lába elé, mert a telefonját nyomkodta). Egy ok lehet egyben következmény is. Ha kikapunk, az egy következmény, de sok minden következhet belőle.
Troym írta:
2024.01.16. 21:07:31
Szerintem a realitás a júniusi távozása, mert nem állnak össze a dolgok (játék minősége, eredményessége) Nem véletlen lobogtatta be ő maga is.
Megkönnyítené a helyzetet, ha ő maga mondana le. Laportáéknak elég ciki lenne kirúgni egy klubikont.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.17. 08:59:32

gránit írta:
2024.01.17. 08:33:59
brazilfan írta:
2024.01.17. 08:06:23

Ez nem ok, hanem következmény.
De, ez egy ok. Sokkal több gólt kapunk, részben az egyéni hibák miatt (Araújo idén többet hibázik), részben a túlzottan feltolt védelem miatt, ami taktikai, edzői hiba.

Lehet még sok más ok is. A védelem visszaesése az egyik.
A védekezés visszaesése következmény, okozat, nem pedig ok. Az egyik oknak a túlzottan feltolt védekezést mondod, és hozzáteszed, hogy lehet még sok más ok is.
Lehet például az egyéni teljesítmények drasztikus visszaesése is ok, Araujo és Christensen is visszaesett tavalyhoz képest, de ezeknek is van oka. Lehet, hogy a Christensennél a sérülés, Araujónál az eligazolásáról szóló, szűnni nem akaró hírek, de lehetnek a pályán kívüli, pl. magánéleti gondok is, nem tudom, és szerintem innen senki sem tudhatja biztosan.
A visszaesés másik fontos összetevője, a gyenge helyzetkihasználás sem ok, hanem következmény.

Fontos lenne minél hamarabb rájönni, hogy mi(k) az ok(ok), mert ez az első lépés a megoldás felé. De egészen biztos vagyok benne, hogy Xaviék is ezen dolgoznak, és néhány lépéssel előttünk járnak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 08:33:59

brazilfan írta:
2024.01.17. 08:06:23
gránit írta:
2024.01.17. 04:14:35

Több mint kétszer annyi gólt kapunk kb ugyanannyi lőtt gól mellett. Így törvényszerű a visszaesés.
Ez nem ok, hanem következmény.
De, ez egy ok. Sokkal több gólt kapunk, részben az egyéni hibák miatt (Araújo idén többet hibázik), részben a túlzottan feltolt védelem miatt, ami taktikai, edzői hiba.

Lehet még sok más ok is. A védelem visszaesése az egyik. Góllövésben meg ugyanott tartunk, az meg egy másik ok.

Az okokat szerintem fotelból is meg lehet mondani (legalábbis a számunkra is láthatókat), ahogy egy sütni-főzni nem tudó ember is meg tudja állapítani, hogy rossz a kaja. Egyes dolgok a laikusok számára is láthatók. Hogy hogy lehetne javulni, az lenne a szakma, a stáb feladata.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.17. 08:06:23

gránit írta:
2024.01.17. 04:14:35
vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Ami érthetetlen, az a tavalyi csapat összezuhanása.
Több mint kétszer annyi gólt kapunk kb ugyanannyi lőtt gól mellett. Így törvényszerű a visszaesés.
Ez nem ok, hanem következmény. Az okokat innen, a fotelból, szerintem nem lehet tudni. Tippelni lehet rá, meg is tesszük, mindenki a saját képességei szerint, és amikor már ötszázadszor is végig lett csócsálva, és mindenki elmondta a magáét Xaviról és a csapatról, akkor jön egy ötszázegyedik komment, amelyik megállapítja, hogy tavaly óta visszaestünk, úgyhogy elölről lehet kezdeni, ugyanazokkal a feltételezésekkel és érvkészlettel.

vg99, szerintem több oka is van a tavalyi csapat összezuhanásának.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.17. 04:14:35

vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Ami érthetetlen, az a tavalyi csapat összezuhanása.
Több mint kétszer annyi gólt kapunk kb ugyanannyi lőtt gól mellett. Így törvényszerű a visszaesés.

A bajnokságban kb ugyanannyi lőtt gól (tavaly meccsenként 1,84 lőtt gól, most meccsenként 1,89 lőtt gól), és több mint kétszer annyi kapott gól (tavaly meccsenként 0,52 kapott gól, most meccsenként 1,15 kapott gól).
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.17. 03:00:23

Kicsit off.

Nem emlékszem amúgy pontosan, de az hülye felvetés, hogy a Koeman által összeeszkábált, nem túl jól álló csapatot, néhány érkezővel Xavi jobban menedzselte, mint az azóta sok pénzből összerakottat. Ez hülyeség?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.16. 21:13:11

Andris írta:
2024.01.16. 14:58:38
Abban nincs szerintem igazad, hogy a stadion népe türelmesebb.

Ami a részemről Xavi és a csapat felé tanúsított végtelen türelemnek tűnik, az sokkal inkább egy józan belátás, ami olyan dolgokra alapszik, mint:

más nagy csapatokat is elkezdtem intenzíven követni idén,
Stadionban, élőben - saját tapasztalat - teljesen más, mint a képernyő előtt, nekem legalábbis. Nem egyszer átéltem, hogy az itthoni haverok elaludtak, miközben én meg lelkesen küldtem a videót, hogy végre látok egy kis focit. Az tény, hogy nagy kudarccal járó meccshez élőben nem volt szerencsém.

Teljesen tisztában vagyok azzal én is, hogy Xavi marad az edző. Az, hogy már nem igazán bízok abban, hogy képes ezt a csapatot a helyére tenni, az teljesen más dolog már.

Ami szerintem ősszel lehetőség szintjén ott volt előttünk, abból csak a minimumért voltunk képesek lehajolni és ez nekem nagyon nem tetszett. Amit kínál az élet, azt szerintem meg kell ragadni. Kézben kell tartani és ezáltal válhatsz az események irányítójává. Ha nem teszed, ne csodálkozz, hogy legközelebb nem lesz alkalmad. Minden más esetben csak a sodródás marad, amire már nincs hatásod. Jelenleg úgy gondolom, hogy ez a csapat Xavi irányításával sodródik. Nincs befolyással a történésekre, ki van szolgáltatva az aktuális ellenfelének. Döntően nem a mi akaratunk érvényesül, nagyon sokminden az adott ellenfelünktől függ. Szóval nem irányítói szerepkörben vagyunk, hanem függőségiben.
A remény az persze megmarad, mert létezhet feltámadás és jöhet olyan esemény, ami miatt elkapja a fonalat a csapattal.

Lehet, hogy elfogultan látom, de a jelenleg is tűzközelben lévő nagyobb csapatokat látva, jóval kevésbé érzem őket törékenynek, sebezhetőnek, akkor is, ha kevésbé játszanak tetszetősen. Magabiztosságban, bízva a saját képességekben, szervezettségben, élességben viszont látványos a lemaradásunk.
Az Arsenal játékát öröm nézni, annak ellenére is, hogy ők sem találják manapság a gólokat. Látszik, hogy fittek, élesek, ott vannak fejben a pályán.
Nekem a Pool játéka csalódás az eredményeihez képest, de Barca szurkolóként nem is annyira izgatnak ezek a csapatok, felületesen érdekelnek, nem keresem a híreket róluk, ha szembe jön valami, megnézem, elolvasom.
Pep teljesen különálló fogalom.... :D
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.16. 21:07:31

superman írta:
2024.01.16. 20:11:47
Amúgy ti megtartanátok Xavit, ha a játék képe nem, vagy csak minimálisan javulna, de meglenne a bajnoki top4, és mellé egy copa del rey győzelem?
Annyival Koeman is maradhatott, Xavi is maradhatna felőlem, de nem hinném, hogy akár a CdR győzelemre reális esély lenne a madridi rangadótól függetlenül. Ha nem a RM, akkor a Sociedad, vagy Bilbao fog minket elintézni.
Szerintem a realitás a júniusi távozása, mert nem állnak össze a dolgok (játék minősége, eredményessége) Nem véletlen lobogtatta be ő maga is.

Mourinho helyett akkor már inkább Pique, legalább 6 napja edző akar lenni. :D
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 20:18:18

vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Ami érthetetlen, az a tavalyi csapat összezuhanása.
Mindenki brutál alulteljesít.
Idén az újak, Gündogan, a 2 Joao húzóember.
De mi van minden “régi” játékossal?? Akik bajnokok lettek.
Távoztak, sérültek.
vg99 írta:
2024.01.16. 20:15:08
Azért a pénztelenségben 3 ilyen név + Roque 1 szezonban nem olyan rossz. A Girona, Atletico, Sociedad kiket igazolt??
Vagy a Real? Joselu???
Bellingham.
Válasz küldése