Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.16. 12:39:32

Andris írta:
2024.01.16. 11:43:35
Ez a DNS duma sajnos szerintem teljesen rossz irányba van kormányozva a fórumon (is). Ez egy elég béna kifejezés, de bizonyos dolgokra mégis csak jó.
Valamikor régen sok csapatnak volt DNS-e, csak nem így nevezték. Fradi-szív, például. Vagy „Vasas, ne hagyd magad!", ami ugyanazt jelentette, ragaszkodást, kötődést, összetartozást, a klub, a játékosok, a csapat és a szurkolók közösségét. De a csapatok jellegzetességeinek eltűnésével a legtöbb „DNS”-nek is nyoma veszett, a fiatalabb generációk nem is hiányolják, hiszen másfajta, uniformizálódott futballon nőttek és nőnek fel.

A Barca-DNS létezik, és nem szükséges, hogy mindenki ugyanazt értse alatta. A Bilbaónak is biztosan van, csak lehet, hogy nem így hívják. A Valenciáé eltűnőben van, a Fradi-szív meg rég el is tűnt.

Andris írta:
2024.01.16. 11:43:35
Másrészt, és leginkább: a hazai katalán sajtó, illetve a Barcához kötődő egyéb véleményvezérek (pl közösségi média felületeken).
A Cruyffista blogon olvastam, hogy a vasárnapi vereség után kárörvendő katalán újságírókat lehetett látni, és ez nem is olyan hihetetlen, ha összevetjük azokkal a „kérdésekkel”, amiket Xavi már jó ideje rendszeresen megkap tőlük a sajtótájékoztatókon.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.16. 12:36:03

Andris írta:
2024.01.16. 11:24:06
Egyrészt a fórum szomorít el néha

Másrészt, és leginkább: a hazai katalán sajtó, illetve a Barcához kötődő egyéb véleményvezérek (pl közösségi média felületeken).

a stadion mindenkori népe azok, akik a nagyobb heterogenitásuk ellenére sokkal konszolidáltabb és bölcsebb, higgadtabb összképet nyújtanak. Már jó ideje.
Ha a fórum is és a katalán sajtó is hozzávetőlegesen azonos hullámon mozog egymástól teljesen függetlenül, akkor az már minimum elgondolkodtató, hogy valami oka csak lehet ennek.

A stadion mindenkori népe általában a leginkább kitartó és türelmes, ha ott elfogy a türelem, akkor az már a véget szokta elhozni.

Ezek - szerintem - teljesen olyan forgatókönyvek, amik általában véve hovatartozástól függetlenül azonosan működnek.
Nyilván léteznek kivételek, amikor egy klub belső viszonyai változnak és ebből indul ki valamilyen személyi változás, de ezek teljesen más jellegű esetek.

Az, hogy valamilyen okból a véleményed és türelmed "végtelen", ha nem is vagy ezzel egyedül, ez még nem azt jelenti, hogy ez másoknál is így lenne.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.16. 12:34:23

A Barca DNS marhaságra (igenis létezik )és saját szemellenzős bezártságunkra egy példa:

Melyik univerzumban lenne képes Laporta kinevezni Xabi Alonsot vezetőedzőnek, ha valami oknál fogva megüresedne a vezetőedzői poszt?

A fickó kvalifikált, játszott több topligába, edzőként egyre jobb eredményekkel szintén topligában, de az "átkozottja" sose volt a Barca játékosa, képes volt anno a Madridban játszani. A foci, amit játszat látványos és eredményes, már most top5 spanyol edző szerintem Pep, LE és Michel mellett.

Nálam egyértelműen ő jönne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.01.16. 12:36:44-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 11:43:35

bunga írta:
2024.01.16. 11:00:32
Andris, egy következő edző durván kétféle lehet. Vagy ő is a mi kutyánk kölyke, vagy ha nem, vele szemben is ugyanazt a DNS elvárást támasztják - és akkor sokat tanulhat Xavi sorsából. Ha viszont olyan lenne az edző, akivel szemben ilyen igény nincs, akkor kevesebb a tanulság.
Szerintem ide sztáredző aligha jön, mert nem valami ígéretes a terep. Inkább olyan, aki itt akarja megcsinálni magát. Ez se lenne neki könnyű kenyér, de a siker vagy kudarc az akkori szereplők összjátékán múlik
Ez a DNS duma sajnos szerintem teljesen rossz irányba van kormányozva a fórumon (is). Ez egy elég béna kifejezés, de bizonyos dolgokra mégis csak jó.
Sajnos szerintem a legtöbben úgy értelmezik ezt, hogy azt jelenti, valamiféle etalon illetve sablon szerinti játékot kell elvárni edzőtől, csapattól, játékosoktól. A játék képét illetően ez egy nüanszokig leírt valami, amit elérni és követni kéne. Erről szerintem szó sincs. Hogy Xavi hogy értelmezi ezt, arról amúgy nekem fogalmam sincs. Még az is lehet, hogy rosszul.
Szerintem tök másról van szó, és ezért mégis jó egy szempontból a DNS kifejezés: valami olyat jelöl, ami ahhoz hasonló, mint az emberekkel vele született génállományuk, megváltoztathatatlan dolgok, amik egyik alappilléreként szolgálnak [mindenek].
A Barca az utánpótlásbázisára épül és alapoz, ezen változtatni még "békeidőben" se igazán lehet vagy érdemes, a "miért" részleteit napokig lehetne ennek fejtegetni.
Bizonyos dolgokat, alapokat márpedig itt megtanulnak a játékosok készségszinten, és bizonyos szempontokból ezek meghatározzák őket, a játékukat, és a belőlük álló (vagy részben álló) csapatokat is.
Ennél fogva a Barcáról el lehet mondani, hogy nagy vonalakban bizonyos dolgok mindig így vagy úgy (nem) lesznek: sose leszünk defenzív vagy kontracsapat, és mellékhatásként mindig ezek lesznek a leggyengébb területeink is. Mindig a labda birtoklására, a labdával való játékra és eredményességre fogunk törekedni, nem pedig a labda nélkülire. Mindig alapvetően offenzív felfogásban fogunk játszani, és mindig lesznek olyan jegyek a játékunkban, amik még a 70es évek holland totális futballjára hajaznak, annak leszármazottai. Nem lesz olyan játékosunk a kapustól a centerig bezárólat (alkalmi szintet kivéve), akiknek ne lenne folyamatos szerepük támadásban is, védekezésben is, mezőnyjátékban is, egyszerűen mindenben. Mindezek, amiket én ehhez a felfogáshoz társítok, amiket itt leírok, a mai napig dominánsan visszaköszönnek Guardiola csapataiban, jelenleg a Cityben is. Pedig rohadtul másként néz ki a játék, mint pl a 2010es Barca, vagy a 2014es Bayern.
Ezekhez tartozó alap készségeket és képességeket adnak át és fejlesztenek az akadémián "csecsemőkortól" az felnőtt csapatig, és nekünk ezekre kell alapozni. Ezek nem döntés kérdései szerintem, nem megváltoztatható dolgok. DNS, mint hasonlat, méghozzá olyan értelemben, hogy [gyökeresen] nem tudunk rajta változtatni.
Szóval bizonyos elvárások megmaradnak majd szurkolóktól függetlenül, vezetőségtől függetlenül is, mert képtelenség változtatni rajta, a változtatás kísérlete olyan áldozatokkal, olyan kockázatokkal járna, amit szerintem agyilag meg sem tudunk teljesen fogni.

Ez nem jelenti, hogy lassú tilitolit kell játszani, vagy hogy labdabirtoklás mindenek felett, akár cél nélkül is, azt se, hogy sose fogunk tudni egy kontrát végigvinni, és még ezer dolgot lehetne sorolni (amik el is hangzanak itt minden héten). Ezek már mindig a mindenkori konkrét megvalósítás elhanyagolhatóan kicsi részletei, amik nem szükségszerű velejárók.

Végezetül: azzal egyetértek, h sztáredző ide sztem nem fog jönni, én a helyükben biztos nem akarnék. Aki meg itt akar megkapaszkodni, befutni, azzal szerintem a garanciáink nagyjából nullára, a vakszerencse kategóriába redukálódnak. És ez igaz attól függetlenül, hogy mi kutyánk kölyke, vagy valami teljesen külsős edző érkezne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 11:36:40

Andris írta:
2024.01.16. 11:24:06
Egyrészt a fórum szomorít el néha, amire mindig egy válogatott társaságként gondoltam összességében, ellentétben egy moderálatlan és sokkal könnyebben/közvetlenebb módon használható dologgal/közösséggel szemben, mint pl egy facebook komment szekció.

Másrészt, és leginkább: a hazai katalán sajtó, illetve a Barcához kötődő egyéb véleményvezérek (pl közösségi média felületeken).

Ezek egy jó része, a megnyilvánulások hangneme, az okfejtések minősége, a hozzáállás indulatvezéreltségének mértéke engem sajnos meglepett.
Még majdnem hogy a tágabb értelemben vett szurkoló közösség, és a stadion mindenkori népe azok, akik a nagyobb heterogenitásuk ellenére sokkal konszolidáltabb és bölcsebb, higgadtabb összképet nyújtanak. Már jó ideje.
Értem, és köszi, hogy leírtad. Egyrészt, ahogy írtam, szerintem ez nem meglepő, de értem, te honnan nézed a kérdést. Másrészt az egész civilizációnk, a globális társadalom ilyen, messze túlmutat ez a focin, de éppen ezért felesleges is belemenni. Türelmet felesleges várni. A foci már régóta a bulvárfanok kedvében akar járni, nem a sportág kedvelőiében.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 11:24:06

superman írta:
2024.01.16. 10:54:14
Andris írta:
2024.01.16. 10:25:03
Sose gondoltam, hogy a Bartomeus becsődölés, és Messi távozása után tud a klub még szomorúbb helyzetbe kerülni, de tudott. És nem a csapat vagy az edző munkássága az, ami leginkább elszomorít.
Hanem mi? Mi az ami ennyire váratlanul ért? A tömeg mindig is ilyen volt, ha jönnek a győzelmek hurrá, ha nem, akkor "takarodj!".
Egyrészt a fórum szomorít el néha, amire mindig egy válogatott társaságként gondoltam összességében, ellentétben egy moderálatlan és sokkal könnyebben/közvetlenebb módon használható dologgal/közösséggel szemben, mint pl egy facebook komment szekció.

Másrészt, és leginkább: a hazai katalán sajtó, illetve a Barcához kötődő egyéb véleményvezérek (pl közösségi média felületeken).

Ezek egy jó része, a megnyilvánulások hangneme, az okfejtések minősége, a hozzáállás indulatvezéreltségének mértéke engem sajnos meglepett.
Még majdnem hogy a tágabb értelemben vett szurkoló közösség, és a stadion mindenkori népe azok, akik a nagyobb heterogenitásuk ellenére sokkal konszolidáltabb és bölcsebb, higgadtabb összképet nyújtanak. Már jó ideje.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.16. 11:03:40

Nem véletlen, hogy minden súlyos kudarc után ugyanazok a kritikák, mert a hibák is ugyanazok. Xavi a nyilatkozatában úgy csodálkozott az értelmetlenül feltolt védekezés miatt kapott gólokon, mintha először fordult volna elő, és nem százezredjére.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.16. 11:00:32

Andris írta:
2024.01.16. 10:25:03


Csak halkan mondom, hogy minden potenciális jövőbeli edzőnk is figyeli, és tudni fogja ám, hogy mi történt a Barcánál. És ennek megfelelően fogják mérlegelni, hogy egyáltalán akarják-e maguknak ezt.

Ők egy fotelszurkolónál, sőt az összes fotelszurkolónál együttvéve is jobb rálátással fogják tudni felmérni, hogy Xavi adott esetben mekkorát is "bukott" valójában.
Andris, egy következő edző durván kétféle lehet. Vagy ő is a mi kutyánk kölyke, vagy ha nem, vele szemben is ugyanazt a DNS elvárást támasztják - és akkor sokat tanulhat Xavi sorsából. Ha viszont olyan lenne az edző, akivel szemben ilyen igény nincs, akkor kevesebb a tanulság.
Szerintem ide sztáredző aligha jön, mert nem valami ígéretes a terep. Inkább olyan, aki itt akarja megcsinálni magát. Ez se lenne neki könnyű kenyér, de a siker vagy kudarc az akkori szereplők összjátékán múlik
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.16. 10:54:14

Andris írta:
2024.01.16. 10:25:03
Sose gondoltam, hogy a Bartomeus becsődölés, és Messi távozása után tud a klub még szomorúbb helyzetbe kerülni, de tudott. És nem a csapat vagy az edző munkássága az, ami leginkább elszomorít.
Hanem mi? Mi az ami ennyire váratlanul ért? A tömeg mindig is ilyen volt, ha jönnek a győzelmek hurrá, ha nem, akkor "takarodj!".
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.16. 10:25:03

A hozzászólásokat nem nagyon olvastam el, úgyis tudom, hogy mik szerepelnek bennük.. ugyanazok, amik egy éve folyamatosan, kb minden döntetlen vagy vereség után. Tartalmilag értelmetlennek érzem az ezekre ismét reagálást, immár 100. alkalommal, én továbbra is csak szezononként vagyok hajlandó mélyebb következtetéseket levonni edzői munkássággal kapcsoaltban. Ez egyelőre 2 győzelem Xavinak, a harmadikból meg még egy félidő hátravan.
Amúgy nyilván ugyanaz van, egy részével a kritikáknak és meglátásoknak egyetértek, egy másik részét nettó ökörségnek tartom, a harmadik részét meg csak simán átgondolatlannak, megalapozatlannak tartom, részigazságaikat nem vitatva.

Csak halkan mondom, hogy minden potenciális jövőbeli edzőnk is figyeli, és tudni fogja ám, hogy mi történt a Barcánál. És ennek megfelelően fogják mérlegelni, hogy egyáltalán akarják-e maguknak ezt.
1.
Ők egy fotelszurkolónál, sőt az összes fotelszurkolónál együttvéve is jobb rálátással fogják tudni felmérni, hogy Xavi adott esetben mekkorát is "bukott" valójában.
Ők tudni fogják, most is látják, hogy milyen keret, milyen klubbal kapcsolatos körülmények, a klubnak és a szurkolóknak milyen időszaka, milyen játékosok és milyen puszta szerencsétől függő dolgok álltak elő és álltak fenn Xavinak az itt töltött ideje során. Mi vitázhatunk erről napestig, hogy ezek mind mekkora tényezők, de ők úgyis a saját következtetésüket fogják levonni azzal kapcsolatban, hogy ezek mind egyesével és együtt is milyen mértékben nehezítik meg egy edző feladatát. És hogy ehhez képest Xavi miket volt képes elérni, és miket nem.
2.
Látni fogják, hogy adott esetben milyen eredmények és milyen időszak után kezdték el kikezdeni akár a szurkolók, akár a "házi" katalán média az edzőt, és ha végül elüldözik, vagy felszámolódik a projekt, akkor azt is meg fogják ítélni saját maguk, hogy ez mennyire lehetett igazságos vagy sportszakmailag indokolt.
És azt is tudni fogják, hogy mindezt a klub emlékezetében még friss, köztudatban 110%ig jelenlévő, legnagyobb klubikonnal tették meg olyan formában, amilyenben, szóval bárki más még fele ennyi jóindulatra vagy türelemre se számíthat majd (valószínűleg).

Nem mondom, hogy soha senki nem akar majd itt melót vállalni, hiszen jó pénz, nagy kihívás, nagy történelem, reflektorfény... viszont az is igaz, hogy innen többnyire bárkinek csak lefelé van már.
Épp elég páratlan tragédiája ennek a klubnak az, hogy a modern foci egyetlen valódi edzőzsenije tősgyökeres katalán, la masia nevelés, és klubikon, mégse voltunk képesek se megtartani, se visszahozni őt, és már jóval több mint egy évtizede tulajdonképpen "ellenünk" dolgozik.
Nem tudom, miért akarjuk még azt is elérni, hogy mindenki más is tízszer meggondolja, mire egy amúgy papíron nagyon csábító állást elfogad nálunk.
Megint politikai példákat tudnék hozni az elvakult, önsorsrontó embertömegekről, de inkább nem teszem.
Hogy tiszta legyen, továbbra sem arról beszélek, hogy Xavit ne lehetne tartalmilag kritikával illetni bármikor, és arról sem, hogy őt teljesen felmentsük mindenféle felelősség alól.
És bár vannak meg nem nevezendő címzettjeim a fórumon, de a globális szurkolói közeggel, és különösen a szimpatizáns médiával kapcsolatban írom ezt.. gondoltam ezt is jó tisztázni.

Ezen a ponton már természetesen nekem is erős kétségeim vannak, hogy Xavival vissza tud-e még jönni ez a csapat az emelkedő pályára. Ugyanakkor ha nem tud, akkor se tartom szakmailag indokoltnak az év közbeni edzőváltást, ÉS ha nem tud, akkor sem gondolom, hogy ez elsősorban az ő hiányosságainak köszönhető, legrosszabb esetben is csak részben lehet ez igaz. Ha így alakulna, akkor majd két évre rá meglátjuk a következő edzővel, mi is a szituáció.
Sose gondoltam, hogy a Bartomeus becsődölés, és Messi távozása után tud a klub még szomorúbb helyzetbe kerülni, de tudott. És nem a csapat vagy az edző munkássága az, ami leginkább elszomorít.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.16. 07:06:25

Xavi imádja ezt a klubbot, el is hiszem neki jobban mint barki eddig … es talan ez a legfontosabb !

Az a foci amit Ő szeretne az Levél 1 es szint … a kerete meg 3 as mondjuk es ez nem feltétlenül pénz kérdése !
Vagyis olyan célt kerget amit nem fog mostansag elérni, es ebben mar nehezebb hinni ha csak nem születnek iniestak messik busquetsek alvesek ….. ?!

Ebből lesz a tiki taka light, az meg látjuk milyen …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.01.15. 23:39:35

Sansz hsz-re reagálva.

Többségben egyetértek azzal amit írsz, de a Laportás résszel nem igazán! Ha nincsenek ezek a trükközések már kitudja hol állna a klub? Az előző vezetés amit művelt nem részletezném. Nem vagyok Laporta fan( csak szimplán imádom a Barcát) de azèrt logikus döntèsnek tűnt Xavi kinevezése a részükről ( kb mindenki őt akarta)
Nem csak sóher a klub, de komoly gondok vannak 6-8 éve a csapat játékát illetően is! Kevés kivétellel kb mind játékosnak mind edzőknek beletörik a bicskája amint idekerül! Miért nem ez? Az edzői részhez talán van egy kis gondolatom, de a játékosok miért sülnek be rendre? Az általad említett Kounde pl a liga egyik legjobb védője volt aki, ha most nem nálunk focizna máshól tanár lenne és leakarnánk igazolni! De folytathatnám a sort több játékossal is… miért van ez így? Ennyire benézték volna őket vagy ennyire nagy nekik a mez ami már-már elveszíti a brandjét? Sokat szoktam ezen gondolkodni és nem tudom a választ. Pl Eric Garcia akinek a nevét is rühellem leírni, hogy tud most mondhatni jól játszani a Gironában? Nálunk amit foci néven csinált…
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.15. 23:17:32

Az van, amit páran már régóta mondtunk. Most azért eredményekben is ki-kijön a dolog, bár elég szerencsés ez a szezon. BL-ben egy totál EL csoportot fogunk ki, több meccset is behúztunk, vagy mentettünk szűkösen, nem túl megérdemelten (mint a Real az elmúlt években).

Amúgy nem önmagában Xavi a gond, hanem Xavi és Laporta. Szerintem kihozzák egymásból a legrosszabbat. Nem azt mondom, hogy Xavit is olyan kerettel kellett volna kivéreztetni, mint amit Koeman "kapott", ahol magának kellett egy sevillai padról is kiszoruló LDJ-t idehozni, de így is volt, hogy nem tudtunk támadót kinevezni...
Érdekes, amint megjelent Xavi, egyből lehetett hozni 3-4 játékost. És azóta még többet, egészen eszetlenül. Kimaradt az építkezés, kimaradt a tudatosság. Roque-t legalább nem a PL-ből igazoljuk, de őt is nagyon drágán. Romeut leszámítva nem is tudom, hogy volt-e olyan játékos, akit Xaviék vagy a stáb fedezett fel, akiben meglátták a gyémántot, miközben másnak nem kellett.
Azért kár, hogy elengedtük az építkezést, mert Xavi semmit nem tud ehhez a csapathoz hozzáadni. Tele vagyunk (papíron) minőségi támadókkal, jóformán mind elit klubbokból érkeztek, vagy oda hívják őket, amit látunk jobb meccset azok akkor vannak, ha megvillannak.

De az edzőtlenséget mutatja, hogy ilyen erős védők mellett mennyi gólt kapunk. Nincs érdemi szervezettség.. És ami a legrosszabb, hogy egyre többet látjuk Araujot is hibázni, aki a világon tán a legjobb védő. A többiekről nem is beszélve. Kounde átmegy lassan Lenglet-be, pedig az egyik kedvenc védőm volt a Barca előtt.
Szerintem simán hozható a bajnokság, nagyon erős a csapat és a pad is. Hagyjuk ezt a dumát, hogy rövid a pad. Nagyon is minőségi. Lehet más csapatoknál még van plusz 5 noname játékos, akik semmi percet nem kapnak, ennek nincs jelentősége.
De, ha nyerjük, azok a játékosaink egyéni képességei miatt történik. Nem előremutató és építeni se nagyon lehet rá.
Sajnálom Xavit, nem kapta meg azt az időt, amit tanulhatott volna, bár nem tudom, hogy akart-e tanulni. Szerintem Németországba kellett volna előbb kinéznie, vagy egy kisebb spanyol csapatot felépítenie...

Még egy adalék: Ezen a fórumon többen fejtegettétek, hogy a morál mennyire lent van és a játékosok bizonytalanok stb. Arról is ment a vita, hogy ez mennyiben Xavi felelőssége. Szerintem nagyon, de Torre múltkori nyilatkozata azért rávilágít egy-két dologra: "Egyáltalán nem vesztettem el a reményt, hogy egy nap a Barçában játsszak. Mindig is az volt a fejemben, hogy fejlődjek, és már az elejétől fogva tudtam, hogy nehéz lesz megragadni a csapatban. Xavi nem nagyon beszélget a játékosokkal, de a testvére és az edzői stáb nagyon közel áll hozzánk. Biztos vagyok benne, hogy Xavi és a bátyja szorosan figyelemmel kíséri Eric García és az én játékomat is"

Én értem, hogy a másodedzők még többet is vannak a játékosokkal gyakran, mint a vezetőedzők, de ez igazán megdöbbentő, hogy Xavi nem beszél velük.
Xavitól pont azt vártuk, hogy ő majd példaképként és tanárként odaül a játékosokhoz és kihozza a maxot belőlük. Ehelyett egy kis sötét szobában nyomja a mágnestábla-gombfoci bajnokságot. Pontosan ezért ilyen adhoc a játékunk, pontosan ezért hullámzik ilyen irgalmatlanul meccsről-meccsre minden játékosunk és ezért süllyednek el az olyanok, mint Romeu, aki amúgy megvillantotta a jó oldalát is az elején.

Szerintem mennie kéne a szezon végén Xavinak, akkoris, ha nagyon jó BL helyezést érünk el, akkor is, ha nyerjük a bajnokságot. A Real egyáltalán nem erős csapat, sokat fognak még botlani. Girona pláne, a BL sorsolás meg garantálta a jó helyezést.
De nem tudok nevet, nem feltétlenül egy sztáredző kell, hanem olyan, aki egy adott keretből ki tudja hozni a maximumot, nem jön mindenféle DNS-sel, hanem a játékosok egyéni képességeihez igazítja a taktikát és nem fordítva. De ez teljesen utópia, ha menesztik is Xavit, ennek az egésznek Laporta is egy komoly okozója. Menni fognak tovább a pénzügyi trükközések, amik évek múlva fognak kicsinálni minket.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.15. 22:58:24

La Masia1 írta:
2024.01.15. 22:45:28
A La Masia régebbi céljaiban egyet értünk. Működött, hozott pénzt, kinevelt néha játékosokat az első csapatnak is.

De amit Koeman óta művelünk, az botrány.
Akármekkora csődben vagy, nem adhatod oda ezen játékosokat (Riad, Fati, JAraujo, Dest, Puig, Mingu) összesen 0 Euróért.
Nem érdekel ki milyen mondvacsinált marhaságot kever köré, ez hűtlen kezelés.
Ez a 6-7 kölyök kb 80-100 millió körüli bevételt kellett volna hozzon, helyette 0!!! Euró.
Nagy ívben nem érdekel, hogy ki ment el kölcsönben, kb azokból a srácokból sem lesz semmi bevételünk.
Kapunk helyett Romeut, akit 15 éve elzavartak és örülünk, hogy kidobálva őket kijön az Ő és a konstans sérült Inigo fizetése?
Ráadásul csodavezetőink semmit nem tanultak, minden szezonra hoznak egy teljesen hasznavehetetlen egykori saját nevelést (Bellerin, Romeu)
Röhej.
Xavi, Alemany (Laporta) ezt benézték.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.15. 22:47:59

Guardiola annyira jatsza ezt a tesze tosza tili tolit,hogy 8ev alatt 1000millio euro elkoltese utan,tavaly elfelejtette ezt a mai fociban semmit mondo tilitolit,be is huztak a blt.Mar reg nem azt erolteti,de ha mar itt tartunk a Bayernre is probalta raeroltetni,nagyon bevalt…kaptak is egy 4est a madridtol es folymatosan kiestek blbol(pedig nem volt gyenge a keret)
Az a korszakunk egy megismetelhetetlen foci volt,minden a helyen volt,de jo lenne tovabblepni es haladni a korral.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.15. 22:45:28

Troym írta:
2024.01.15. 22:36:16
Egyrészt ne bohóckodjunk már, hogy a Barcelona, vagy a La Masia a piac felett áll.
Ott is Euró kell a kiflihez, és ott se puszira adják a világítást.

Nyilván a legjobb Masia növendékeket megtartják, de az miért "csőd" ha csak olasz-angol-spanyol középcsapatoknak adnak el valakit, ameddig jön be pénz?
Korábban egész ügyesen menedzseltük ezt.
Krkic 12 millióért ment el, Perez 13, Thiago 25, Bartra 8, Deulofeu 12, Cucurella 12, Alena 5, ott volt Fabregas 30+ stb
Miért gáz az ő karrierjük? Európai szinten nem top, de többnyire közepes játékosok.

Pont az utóbbi két évben bénázunk ezen a téren (is), de "nyilván" meg volt kötve Xaviék keze és iszonyú jól jártunk, hogy ingyen szórtuk ki a cserejátékosokat, mint Riad, Fati, JAraujo, Dest, Puig hogy cserébe kapjunk Romeut, Bellerint, Alonsot.
A hülyének is megéri.
Nem tudom, hogy ez nekem szólt-e, de amúgy egyet értünk.

De, a Barca és a La Masia abszolút az elit az értékesítésben és nevelésben is!
Pont ahogy írod, egyrészt sok játékost beépítettek/beépítenek, akit meg eladtak, azok nagyon is megállták a helyüket. Egy spanyol vagy angol középcsapat az nem a világ elit, de attól még top szint.

És ahogy írod, az utóbbi években volt a full "bénázás" az eladásban, mert totális kényszerpálya volt, és még mindig van!
Annyira létkérdés (volt) adott esetben már csak a fizutól szabadulni, hogy elengedték az adott játékost ingyen/ár alatt.
Azelőtt a Barca értékesítése folyamatosan a top 5-ben volt (Neymar eladástól függetlenül is).
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.15. 22:36:16

Egyrészt ne bohóckodjunk már, hogy a Barcelona, vagy a La Masia a piac felett áll.
Ott is Euró kell a kiflihez, és ott se puszira adják a világítást.

Nyilván a legjobb Masia növendékeket megtartják, de az miért "csőd" ha csak olasz-angol-spanyol középcsapatoknak adnak el valakit, ameddig jön be pénz?
Korábban egész ügyesen menedzseltük ezt.
Krkic 12 millióért ment el, Perez 13, Thiago 25, Bartra 8, Deulofeu 12, Cucurella 12, Alena 5, ott volt Fabregas 30+ stb
Miért gáz az ő karrierjük? Európai szinten nem top, de többnyire közepes játékosok.

Pont az utóbbi két évben bénázunk ezen a téren (is), de "nyilván" meg volt kötve Xaviék keze és iszonyú jól jártunk, hogy ingyen szórtuk ki a cserejátékosokat, mint Riad, Fati, JAraujo, Mingu, Dest, Puig hogy cserébe kapjunk Romeut, Bellerint, Alonsot.
A hülyének is megéri.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.15. 22:29:15

markionni írta:
2024.01.15. 22:13:00
Ki az ellenpelda? Kivancsian varom. Nyilvan a klub az elso csapatnak neveli a jatekosokat, de remelem latjuk az osszefuggest akozott hogy keptelenek mashol megallni a helyuket es akozott hogy a Barca stilusnak egyre inkabb leagazoban van.

Teljesen at kell szabni az utanpotlast kepzest is es olyan jatekosokat kinevelni akik fizikailag topok es a jatek minden elemeben megutnek egy magas szintet. Mert tetszik vagy sem, ez az elvaras a mai elfociban. Nem a nyolc millio passz es felesleges forgolodas (tegnap Pedri), hanem a direkt, gyors foci egy-ket huzasbol.

Erdemes megnezni hogy Pep es mennyire kezdi maga mogott hagyni a felesleges labdabirtoklast es mennyire adaptalta a csapata stilusat a mai foci elvarasaihoz. Az a City tud szenvedni, vedekezni, eros pontrugasokbol, kontrakbol is a szokasos Pep elemek mellett.
Simons, Olmo, Kubo, Alena, Grimaldo, Carles Perez, Jutgla, Onana, Cucurella, Miranda, Arnau Martinez, Icardi, Traore, Puig, Nico...most így kapásból. De még van kb. 50 biztosan.
A Benfica, az Ajax, a Real és a La Masia adja a legtöbb játékost a top fociba...

A City labdabirtoklása továbbra is az európai top 3-ban van, a PSG és a Barca mellett. Tizedesnyi különbségek vannak a százalékokban. Mindhárom csapatnál barcás edzővel. Meglepő.

A többi állításod, ha nem haragszol, nincsen kedvem most megcáfolni.
A "Barca stílusával" semmi gond. Azt játssza a City is. És a Girona is. Többek között.
A gond az, hogy mi nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2024.01.16. 01:04:56-kor.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.15. 22:13:00

La Masia1 írta:
2024.01.15. 21:58:24
markionni írta:
2024.01.15. 20:09:23
10-15 eve csak olyan jatekosok jonnek ki a La Masiabol akik mindenhol mashol megbuknak, nem veletlenul.
Hát hogyne, persze... :)
Ennek egyrészt pont az ellenkezője az igaz, másrészt, még ha így is lenne, ez a klubot rohadtul nem érdekli.
A La Masia a klubnak neveli a játékosokat. Sok más top akadémiától eltérően egyáltalán nem a piacra nevel, hanem kizárólag és célirányosan az első csapatnak. Nem egy "univerzális" képzést kapnak a játékosok, hanem kizárólag a Barca saját játékéra készítik fel őket.
De mivel a foci technikai sport, és a képzés alapja is erre épül, így természetesen az így szerzett tudás bárhol hasznosítható. Az, hogy ki, hogyan és hol tudja hasznosítani, az a klubot nem érdekli.
Ki az ellenpelda? Kivancsian varom. Nyilvan a klub az elso csapatnak neveli a jatekosokat, de remelem latjuk az osszefuggest akozott hogy keptelenek mashol megallni a helyuket es akozott hogy a Barca stilusnak egyre inkabb leagazoban van.

Teljesen at kell szabni az utanpotlast kepzest is es olyan jatekosokat kinevelni akik fizikailag topok es a jatek minden elemeben megutnek egy magas szintet. Mert tetszik vagy sem, ez az elvaras a mai elfociban. Nem a nyolc millio passz es felesleges forgolodas (tegnap Pedri), hanem a direkt, gyors foci egy-ket huzasbol.

Erdemes megnezni hogy Pep es mennyire kezdi maga mogott hagyni a felesleges labdabirtoklast es mennyire adaptalta a csapata stilusat a mai foci elvarasaihoz. Az a City tud szenvedni, vedekezni, eros pontrugasokbol, kontrakbol is a szokasos Pep elemek mellett.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.15. 22:01:36

Xavier Hernandez írta:
2024.01.15. 21:25:38
A kérdés, ami lenti piramisnál olvasható, az úgy van beállítva, mintha én kérdéztem volna, holott az nem tőlem származik !!!!!

És ez a moderátoroknak ia szól!

Köszönöm
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.15. 21:58:24

markionni írta:
2024.01.15. 20:09:23
10-15 eve csak olyan jatekosok jonnek ki a La Masiabol akik mindenhol mashol megbuknak, nem veletlenul.
Hát hogyne, persze... :)
Ennek egyrészt pont az ellenkezője az igaz, másrészt, még ha így is lenne, ez a klubot rohadtul nem érdekli.
A La Masia a klubnak neveli a játékosokat. Sok más top akadémiától eltérően egyáltalán nem a piacra nevel, hanem kizárólag és célirányosan az első csapatnak. Nem egy "univerzális" képzést kapnak a játékosok, hanem kizárólag a Barca saját játékéra készítik fel őket.
De mivel a foci technikai sport, és a képzés alapja is erre épül, így természetesen az így szerzett tudás bárhol hasznosítható. Az, hogy ki, hogyan és hol tudja hasznosítani, az a klubot nem érdekli.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.15. 21:15:11

A kommentekből egyértelmű, hogy Xavi a saját focijának felújítását szeretné, ez számos okból nem megy. Nem olyanok a játékosok, nem olyanok az ellenfelek és az egész közeg. Azt is megállapíthatjuk, hogy MaTS hiánya sokkal súlyosabb veszteség, mint bárki gondolta volna. Ami a védelmet illeti, ha Xavi lemondana a magasan védekezés eröltetéséről és nem cserélgetné a védők posztjait szinte meccsenként - szinte azonnal jobb eredményt érne el. Nem lenne minden meccs eleje egy lidércnyomás a csapatnak. A FdJ-Gündo-Pedri középpályán kellene a legkevesebbet változtatni, csak hozzáigazítani őket a másképp játszó védelemhez és támadókhoz. A támadóknál a Lewa ikon érinthetetlensége helyett őt, Raphit, Felixet, Yamalt,Ferrant, Roquet,Guiut és Pau Vincentet addig cserélgetni, amíg közelebb kerülünk egy jobb kezdőhöz tavaszra.
Aztán nyáron jöhet némi vércsere Xavival vagy nélküle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bunga 2024.01.15. 21:27:35-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.15. 20:55:03

NovaProspekt írta:
2024.01.15. 19:56:22
Kötelességtudatból nem jó szurkolni, nem is érdemes. Ha hiányzik az elköteleződés, akkor a szurkolás csak nyűg.

A megújításhoz, kísérletezéshez nagy elszántság kell, türelem, és ha egy klub belevág, akkor vállalnia kell azt is, hogy egy ideig népszerűtlen is lesz, meg kevesebb bevétele is lesz, a pénzt fialó díjak nem jönnek azonnal, és a szurkolók is távol maradnak, ha döcögős a játék. Egy Haaland- vagy Mbappé-szintű, csúcskategóriás, közönség- és reklámvonzó játékos sem jönne kísérletező, épülgető csapatba, sztárok nélkül viszont hogyan lehetne visszacsalogatni a nézőket.
Hát, például a saját nevelésű játékosokkal, ahogyan a Barcelona igyekszik csinálni. Velük nem lesz azonnali BL meg klubvilágbajnokság, de engem ezek a szupertornák nem is hoznak lázba.

Nem akarlak számokkal untatni, de Cruyff edzősége sem kizárólag sikerekből állt, a briliáns játékosai és a ma már elképzelhetetlenül közönségszórakoztató játék ellenére.
Hogy a mai világfocit, az uralkodó trendet Cruyff meg tudná-e újítani, nem tudom, de szerintem nem valószínű, rettenetesen nagy lenne az ellenszél. Hiányozna a türelem, nincs idő várni, ma már nincs jelentésük az olyan szavaknak, hogy belátás, empátia, alkalmazkodás.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.15. 20:09:23

Szamomra egeszen hihetetlen ez a megrogzott Cruyffozas, mintha elotte 80-90 evig nem lett volna Barcelona.

Teljes intezmenyes modernizalas kell, kezdve Laportaval es az utanpotlassal. 10-15 eve csak olyan jatekosok jonnek ki a La Masiabol akik mindenhol mashol megbuknak, nem veletlenul. Alkalmazkodni kell az europai elfocihoz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.01.15. 19:56:22

brazilfan írta:
2024.01.15. 18:26:10
Vagy ezt kellene csinálni, vagy azt, hogy mostantól PL- és Bundesliga-meccseket nézel, ott normális edzők vannak, az identitással sem tökörésznek, és egymás után jönnek az érmek. Díjeső, amire büszke lehetsz a kollégák előtt.
Itt az lesz, hogy vagy hoznak normális edzőt, vagy nem, vagy elfelejtik a DNS-fingot, vagy nem, teljesen kiszámíthatatlan, az óra meg ketyeg, már január közepe van, és még semmit sem nyertünk.
Ez egy jó riposzt volt, viszont nem tudnám konkrétan felsorolni az elmúlt 5 évből, milyen díjakat nyert a csapatunk, olyannyira nem érdekel. Sőt, ennek a hozzászólásnak az apropóján sem nézem meg a wikipédián, holott talán kevesebb idő lenne, mint mindezt ideírni. :D

Mint a fórum túlnyomó többsége, már én is 20+ éve követem a csapatot, és egy bizonyos kor felett engem már csak annyi érdekel, hogy ha leülök arra a 90 percre heti 1-2x, az jelentsen számomra szórakozást, kikapcsolódást. Xavival egy nyögvenyelés az egész, és azon kapom magam már egy ideje, hogy valami félreértelmezett kötelességtudatból gyakorlatilag a saját torkomon erőltetném le a meccseinket, csak hogy elmondhassam, hogy támogatom a csapatot. Na ezt a sort törtem meg néhány hete, mert butaság.

PL-t, Bundesligát nem nézek, nem érdekelnek túlzottan. Itt a fórumon sokan követik a PL-t is, engem nem igazán fogott meg soha.

Az meg nézőpont kérdése, kinek mit jelent az identitás. Számomra a Barca identitása azt jelenti, hogy megújítjuk a focit, kísérletezünk, és nem a bevált dolgokat erőltetjük szolgai módon. Cruyff, Pep az én szememben ezt tette. Xavi meg egy tisztességes iparosmunkát végez (már ha egyáltalán ezt kimondhatjuk a munkássága kapcsán), de itt ő megújítani bármit, forradalmasítani a focinkat aligha fogja.
Válasz küldése