Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.15. 18:40:35

brazilfan írta:
2024.01.15. 15:17:43
grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Szerintem nem jól emlékszel, vagy legalábbis nem veszed figyelembe, hogy a 30 pluszos Alba beadásai szinte mindig a 30 pluszos Messihez mentek. Ezzel nem az életkorukat sokallom, csak azt mondom, hogy sok éven át volt idejük és alkalmuk összeszokni, bekötött szemmel is érezni, hogy hol van a társ.
Baldé tavaly került be a csapatba, ráadásul nincs Messije, aki lendületből érkezhetne a passzaira. Az alapvonalról a Messi bal lábára visszatett passz ugyanúgy eltűnt a repertoárból, mint a meccsenként kb. 3-4, a 16-os vonala elől járó szabadrúgás. De ezeket nem Xavi vette ki a repertoárból, hanem Messi távozása miatt tűntek el.
Piquére is másként emlékszem, hosszú időn át lebegett a visszavonulása, több középhátvéd is megfordult mellette, volt ideje betanítani őket, és nem arról volt szó, hogy Xavi egyik napról a másikra kitette a csapatból.
grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Hurrá!! Majd a fiatalok!
Márpedig muszáj volt fiatalítani, és örülök, hogy már tavaly elkezdődött a folyamat.
Nehéz dolog ebben a "vérzivataros" időben pontosan visszaemlékezni. Nehéz azért is, mert az emlékek megszépülnek, az események összefolynak. Továbbá a szimpátia mindenkinél más és más.
Nem vitának szánom, de megpróbáltam így utólag is utána járni Pique utolsó egy évének. Nagyon sok valós, valótlan támadás érte itt a fórumon is.
Albának ez év nyaráig volt szerződése. Ő maradni akart, de elküldte a stáb. Sírva távozott. Itt a fórumon is kapott hideget, meleget. Messi távozása után még két idényt töltött, négy gólt szerzett. Balde 21-től vam itt. Még Koeman hozta fel. Összesen egy gólja van.
A szurkolók könnyen emelnek magasba, majd taposnak sárba embereket. Ezt el is lehet fogadni. De a vezetőség baklövései, rossz döntései már hosszutávon következményekkel ját
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.15. 18:33:57

Sonoma írta:
2024.01.15. 17:20:12
Se Roque, se Guiu nem lesz beépítve nálunk.
Majd egy-két év után eladjuk őket is apróért.

Valami törés van idén Xavinál, ami miatt semmi nem működik.
Roque szerintem igen, az ára miatt. Lewy miatt gyengébben, mint lehetne, de be lesz. Csak Xavinak mindig iszonyú sok idő, míg megbízik valakiben, és ilyenkor helyette mindig az általa tutinak vélthez nyúl. Emiatt inkább állít be egy biztos rosszat (hónapokig Lewy, vagy akár csereként Romeu), mint egy új arcot.

Amúgy tök érdekes, hogy van egy kivétel, Yamal, ő meg egy extrém szélsőség, akit talán még nem kéne beépíteni ilyen szinten ebben a korban, látványos a visszafejlődése sajnos nagyon a nyár óta. Kivéve védekezésben, mert abban hihetetlen, mit tol.

Nekem ez az igazi szívfájdalmam. Igen, tudom, hogy nem lehet ifikből top csapatot építeni, de jelenleg két okból is meg kéne húzni néha ilyen Guiu-Casado féle dolgokat, többször, mint más csapatoknál. Bár még top PL kluboknál is rendre kerülnek fel ilyenek.
Egyfelől mert nincs ember, ez most a helyzet. Muszáj, ha nem akarjuk csapágyasra járatni Lewyt (oké, ő tán megoldódott Roqué-val, de eddig nem, és az élet nem Xavit igazolta...), és a 3 top kp-sunkat.
Másfelől meg mert teljesen más lenne a megítélése, mások lennének az elvárások is. Itt Lamparddal vonnék párhuzamot. Mindig elképedve nézem, ahogy lesajnálták a CFC-nél, pedig szerintem az a BL győzelem félig az övé. Kapott egy CFC-t, ami nem igazolhatott, és fel kellett hoznia a fiatalokat. Parádésan tette meg, Mount, Pulisic, Abraham, stb, mindből jó nevű játékost faragott, akiket sok pénzért vittek el később, mert meg merte húzni. Bravúrral még a BL helyekre is bekormányozta a kölyökcsapatot. Igen, aztán a nagyokhoz kevés volt. Csakhogy neki az lett az öröksége, amit Tuchel végül végig tudott vinni, lerakott egy alapot, amihez már csak egy top edző kellett. Xavinál meg ennek a totál ellenkezője zajlik, 1-2 fiatalt felkarolt ugyan, de a többsége megy nála próba nélkül a levesbe, olyanok, akik jó rotációs emberek lehetnének, legalábbis jobbak, mint Romeu meg Alonso. Ami egy Cityben beleférne, nálunk meg szerintem ez lenne az egyetlen út jelen pillanatban, ami felfelé vezet. Okos igazolásokkal kiegészítve, aki pl. nem Koundé, akit Xavi annyira akart tűzön-vizen át. Meg nem is Alonso. Hozzáteszem, nem is Roque 50-60 millióért ebben a helyzetben, mikor a kilences posztunk nem volt üres eleve, és már május óta lehetett legalább tudni Guiu-ról is. Ő persze ettől függetlenül jó igazolás lehet, csak szerintem most nem oda kéne költeni a kevés pénzünket, ahol talán egy remek játékos ébredezik a berkeinkben, ki tudja, talán még jobb is, mint VR. Lehet, hogy nem, de pár perc alatt két gólt lőni aztán soha meg nem próbálni újra... Így sosem tudjuk meg.

Valahogy nincs ehhez olyan jó szeme, mint másoknak, nem igazolta őt ezen a téren végül az élet sem. És ha őt most távozásra szólítja fel Laporta, nem marad utána igazából semmi, amire építeni lehetne. Baldé, aki leépült, Yamal, aki messze túl fiatal, közben még Gavit is kinyírta a fiatalok közül, mert nem volt hajlandó rotálni és kockáztatni. Ezt kapja fiatalok terén a következő edző, ha lesz ilyen a közeljövőben. Szerintem ez borzasztó a mi anyagi helyzetünkben. Közben Nico, Mingueza, Puig, Araujo (őt még elfogadom kb), Riad alap, néhol húzóemberek, vagy jó rotációsok a csapataikban, és próba nélkül távoztak.
A címeit és az első másfél év eredményeit természetesen nem elvéve tőle, emelem előtte a kalapom miatta. Csak már ott is kicsit az volt az érzésem, hogy feláldozza a jövőt a jelenért a döntései miatt. Túlhajszolt kulcsjátékosok (korosak is), elküldött kicsik, ott tartott SR-ek, Alonsók. Mert fél kockáztatni, legalábbis innen így tűnik. Csak ott még bejött. Mostanra úgy összeomlott kicsit ez a rendszer.

Brazilfan: nekem pont az a gondom, hogy nem érzem az identitást. Nem érzem az együtt nevelkedett masiások kötelékét, nem érzem a folyékony passzjátékot (ATMA+3 meccsen volt kb ilyen az elmúlt 1 évben), az akadémiára épített játékstílust, általuk felhozott játékosokat, nem érzek semmi ilyesmit. Pedig lenne rá lehetőség. Nekem elég lenne a 2.-3. hely, BL negyed, de akár még nyolcaddöntő is, ha éreznék valami ilyesmit, de igazából nem érzem. És emiatt ha ezzel nyerünk, azt mondom, oké, remek, én az elmúlt 1,5 évet sem fogom soha elfelejteni pozitív értelemben. De jelenleg azt érzem, hogy Xavi inkább megy az identitásunk ELLEN a lehetőségeink függvényében. Az nem identitás önmagában, hogy birtokoljuk a labdát, és so-so próbálunk letámadni, de már azt is csak ímmel-ámmal.

Plusz még nagyobb gond, hogy ha Bolyan összeszokott egyérintős passzjátékot akarok, amit magunktól várnék, akkor tényleg Arsenal és Tottenham meccset kell bekapcsolnom. Cityt szándékosan nem említem, az igazságtalan lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.01.15. 18:42:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.15. 18:26:10

NovaProspekt írta:
2024.01.15. 17:27:11
Hozzanak egy normális edzőt, ezt a Barca-DNS fingot meg felejtsük el örökre.
Vagy ezt kellene csinálni, vagy azt, hogy mostantól PL- és Bundesliga-meccseket nézel, ott normális edzők vannak, az identitással sem tökörésznek, és egymás után jönnek az érmek. Díjeső, amire büszke lehetsz a kollégák előtt.
Itt az lesz, hogy vagy hoznak normális edzőt, vagy nem, vagy elfelejtik a DNS-fingot, vagy nem, teljesen kiszámíthatatlan, az óra meg ketyeg, már január közepe van, és még semmit sem nyertünk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.01.15. 17:27:11

Szerencsére nem láttam ezt a meccset, ahogy az ezt megelőző 2-3-at sem.

Korán kelek, 4:30-kor. Nekem sajnos ilyen hulladék focival nem megérős fennmaradni éjszaka, hogy láthassak egy teljesen élvezhetetlen fostalicska meccset, aztán másnap ásítozzak még a melóban is. Hülye lennék, ha ezt tenném.

Ettől a Xavi-balltól a Valverde-féle 4-4-2 is ezerszer élvezhetőbb volt, de még Sétien meg Koeman idejében sem engedtem el a meccsnézést, Xavi égisze alatt ez összejött.

Hozzanak egy normális edzőt, ezt a Barca-DNS fingot meg felejtsük el örökre.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.15. 17:20:12

vg99 írta:
2024.01.15. 10:34:17
Nagyon csúnyán lemeccselt minket az öreg, lesajnált Ancelotti tegnap is.
Pedig ott is sok a hiányzó, a védelem szerintem képességben messze gyengébb, a középpálya sem jobb.
Van kb. 2 felállásunk, taktikánk, amit mindenki ismer, még egy Girona is hülyére vesz minket.
A védelem meg kész. MOndjuk Koundé szerintem rengeteg hibázott régen is, de nagyon sok gólt kapunk miatta, szerintem túlértékelt,
viszont Araujo, Chris, Baldé, Cancelo Top védő képességek alapján. Na ebből semmit nem látunk idén.
Lewa és Ferran meg lehet gólképtelen 10 meccsig, full görcs, akkor is játszanak.
Minek ide Roque vagy Guiu?
Nincs itt semmiféle tudatos csapatépítés.
Se Roque, se Guiu nem lesz beépítve nálunk.
Majd egy-két év után eladjuk őket is apróért.

Valami törés van idén Xavinál, ami miatt semmi nem működik.
Ez már augusztusban végén is látszott.
Mintha csak az lenne a prioritás (taktika?) nála, hogy sokat legyen nálunk a labda, abból nem lehet gól.
Közben elfelejtették a játékosok, hogyan kell gyorsan kihozni a megszerzett labdát a kapunk előtt, hogyan kell gyors kontrákat vezetni (ld. Real), hogyan kell gyors egyérintős passzokkal átjátszani a védelmet stb., és szép lassan leépült az összes csapatrész mostanra.
Görcsösen ragaszkodunk a labdabirtokláshoz, de nem tudunk vele mit kezdeni.

Új szemléletre van szüksége a csapatnak.
Kérdés az, ki lenne ehhez a megfelelő ember.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.15. 15:17:43

grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Jól emlékszem? Ez a hanyatlás azután következett be, amikor sok fórumozó ovációjával eltakarították előszőr Piquet, majd Albát, végül Busquetst. Az átkozott kerékkötő Messiről nem is beszélve. Innem nagy szerencsével, az ellenfelek sorozatos bénázásával lettünk bajnokok. (Megjegyzem, Alba beadásainak legalább 40 százaléka értékelhető volt. Baldenak elvétve)
Szerintem nem jól emlékszel, vagy legalábbis nem veszed figyelembe, hogy a 30 pluszos Alba beadásai szinte mindig a 30 pluszos Messihez mentek. Ezzel nem az életkorukat sokallom, csak azt mondom, hogy sok éven át volt idejük és alkalmuk összeszokni, bekötött szemmel is érezni, hogy hol van a társ.
Baldé tavaly került be a csapatba, ráadásul nincs Messije, aki lendületből érkezhetne a passzaira. Az alapvonalról a Messi bal lábára visszatett passz ugyanúgy eltűnt a repertoárból, mint a meccsenként kb. 3-4, a 16-os vonala elől járó szabadrúgás. De ezeket nem Xavi vette ki a repertoárból, hanem Messi távozása miatt tűntek el.
Piquére is másként emlékszem, hosszú időn át lebegett a visszavonulása, több középhátvéd is megfordult mellette, volt ideje betanítani őket, és nem arról volt szó, hogy Xavi egyik napról a másikra kitette a csapatból.
grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Hurrá!! Majd a fiatalok!
Márpedig muszáj volt fiatalítani, és örülök, hogy már tavaly elkezdődött a folyamat.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.15. 13:52:54

dingdong írta:
2024.01.15. 12:21:38
Andris írta:
2024.01.15. 11:19:27
Az első résszel kicsit nem értek egyet. Pep nálunk isteni magaslatokban van amit nem vitatok el tőle minden tisztelet és dícséret megilleti. Viszont én abba a csoportba tartozok aki megnézné hogyan dolgozik egy szerényebb játékosállományú és anyagi helyzetű klubbal is. Adott esetben ez most pont lehetne az otthona a barca. A cityvel nagy dolgokat ért el és kiváló focit is játszanak az elmúlt időben de ehhez mindent meg is kapott. Bayern szintén és tőlünk is ki lehetett szórni akkoriban top igazolás Ibrahimovicokat ha nem tetszett neki. Kiváncsi lennék mi áll annak a hátterében, hogy egyszerüen szóba sem jön nála ez az opció miközbe a cityvel már mindent elért amit csak akart. A saját anya klubjának az újra felemelése rá tehetné a koronát a fejére. Régen lehetett mondani, hogy azt a keretet ő kimaxolta de annak már nyoma sincs. Félek itt pénz probléma is van az ő részéről és/vagy a vezetőség a probléma ami érthető de szomorú is ha igaz.

Szerintem a keret nem rossz annyira mint amit mutat de a komoly mentális problémák feloldását és a reziliens hozzáállást főleg taktikailag az edzőnek kell biztosítania. Mecss közben egyik oldalról ő hőbörög a másikról Lewa (nyilván jogosan) miközbe szemmelláthatóan már senkinek sincs önbizalma. Ehhez kell egy tapasztalt és tűzkeresztségen átesett edző aki látott már öreg és fiatal játékosokat. Szerintem akkor lényegesen jobb játék kerülhetne elő.

Nem tudom ki lehet ez a piacon és teljesen igazad van, hogy opciónk sincs rá anyagilag.
Peppel kapcsolatban:
"Nem fogok krumplilevest főzni, ha csak krumpli héj van" Neki már van olyan szakmai előmenetele, nimbusza, hogy megválogathatja, hogy hol alkothat maradandót.
Én úgy emlékszem - s ezt csak, mint minden infót a médiából szerzek -, hogy azt mondta, hogy teljesen kimerült. Kimerítette a munkája, a háttérben lévő elvárások, hangulat. Időre van szüksége, pihenésre.
Elvileg Luis Enrique is hasonló okok miatt állt fel.
Nos, az ember alkotni, jót alkotmi csak nyugodt körülmények között tud.
Fiatalon még könnyen vállal az ember idegi harcot is a szakmai munka mellett, de a megteremtett egzisztenciával már maga is szabhat feltételeket
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.15. 13:34:28

gránit írta:
2024.01.15. 07:49:10
Ahogy azt sem látta, hogy nem az a legfontosabb, hogy két vagy három belső védőt rak a pályára. Hanem az, hogy mennyire vannak felhúzódva.
Talán a vkp poszt éppen erre szolgálna, hogy csak pont annyival kellene kevésbé feltolni a védelmet, amennyi területet ez jelent, az ezzel a poszttal járó középpályás rendszer miatt.
Sonoma írta:
2024.01.15. 07:09:38
Mit várunk tőle, neki nincs egy Messije..
Még a Realnak sincs Mbappéja.... :lol:
bunga írta:
2024.01.15. 09:38:56
Romeukkal nem megy semmire.
Sajnos a Romeu projekt már eleve egy olyan következmény, amit korábbi súlyos hibák már előre jeleztek.
grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Jól emlékszem? Ez a hanyatlás azután következett be, amikor sok fórumozó ovációjával eltakarították előszőr Piquet, majd Albát, végül Busquetst.

Meg lehet nézni, patináns edzők közül senki nem söpri ki a gerincét, játékát meghatározókat.
Nem emlékszel jól. A hanyatlás 2016-ban kezdődött a szép emlékű Juve-Róma-Liverpool eseményekkel, melyekben az említett szereplők játszották már akkor is a főszerepet és bizony a patináns edzők közül bármelyik már akkor, tehát 7-8 évvel ezelőtt megkezdte volna a szakszerű lecserélésüket.
A patináns edző pedig éppen attól patináns, hogy felismeri a játékosai pályán nyújtott teljesítményét és ennek megfelelően söpör, nem pedig ráül a nosztalgiavonatra.....nálunk legkésőbb 2017 nyarán söpörni kellett volna szakszerűen és teljesen máshol tartanánk..... :mrgreen:
Ronaldinho&Barca írta:
2024.01.15. 13:33:23
A fenti gondolatokat engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam....
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.15. 13:33:23

grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Jól emlékszem? Ez a hanyatlás azután következett be, amikor sok fórumozó ovációjával eltakarították előszőr Piquet, majd Albát, végül Busquetst. Az átkozott kerékkötő Messiről nem is beszélve. Innem nagy szerencsével, az ellenfelek sorozatos bénázásával lettünk bajnokok. (Megjegyzem, Alba beadásainak legalább 40 százaléka értékelhető volt. Baldenak elvétve)
Hurrá!! Majd a fiatalok! Na, meg a nevesebb kluboktól hurrá hangulatban elhozott parkoló pályán lévő 30+-osok viszik újra az élvonalba a csapatot.
S hogy miért esett vissza a teljesítményük az igéretes fiataloknak, a ide kukázottaknak, rejtély......
Meg lehet nézni, patináns edzők közül senki nem söpri ki a gerincét, játékát meghatározókat. Például a Realnál Modric, Kroos, Carvajal. Hogy csak néhányat említsek. Ezek köré fokozatosan építik be a fiatalokat.
Szóval a fürdővízzel kiöntötték a gyereket is. Így edző legyen a talpán aki ebből CSAPATOT csinál.
Nem beszélve a Barca körül keringő jogí, gazdasági problémákról, amiről csak a sajtóból kapott pletykákból próbáljuk megtudni a valóságot.
Határozottan állítom, hogy ebben Xavi a legkevésbé hibás. A vezetőség adott rá olyan kabátot, ami túlságosan nagy neki. Is! Mert szerintem ebből a katyvaszból sem Klopp, sem Pep, de még Ancelotti sem nagyon tudna BL elődöntős csapatot kihozni.
A sok fika között örülök, hogy elolvastam a gondolataidat, mert ezt én tűpontosnak látom a jelenlegi helyzetben. Nem is idézek, ismételek, olvassa el mindenki és emésztgesse magában.

Amire reflektálnék, hogy biza kellett nekünk a sok fiatal, hozzá teszem joggal, de a nagy veteránok egyből eltűntek. Ez pedig egy generáció váltáskor véleményem szerint elég nagy hiba. Sergio simán maradhatott volna epizód szerepre, a nyáron egyedül Romeura költöttünk 3-5 misit és láthatjuk, hogy 3 hónap után nem hogy a kezdőből de a rotációból is kiszorult, nincs vkp ami alapjában meghatározta az utóbbi 15 év játékát. Alba detto, amekkora szezonja volt tavaly Baldénak, idén annyira zéró a teljesítménye. De nálam a baj, hogy amíg mindig volt 1-2 nagy matuzsálem, most ez a szerep lenne Lewa része, mint korelnök is egyben, aki látványosan hisztizik, folyamat oltja a társakat meccs közben.. nekem az ő személye mind teljesítményben mint úgy összességében borzasztó mérgezőnek tűnik, de nyilván innen rohadt könnyű megmondani mit és hogyan.

Ehhez persze hozzá jön a jogi és gazdasági katyvasz, amiből sem Messi nem kért, sem másik bajnokunk sem, Xavinak pedig piszok nehéz dolga van, úgy legyél eredményes, hogy nem költhetsz, úgy legyél eredményes hogy az emberekben a Messi éra az amire a Barca kapcsán reflektálnak. Talán Pep tudna a fejekben rendet tenni, nálam edző vonalon ő az etalon, de a szrból ő sem tudna várat építeni, max a kellemetlen szagokat takarítaná el.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.01.15. 13:15:35

Tegnap végigszenvedtem ezt a semmit és volt egy pont ahol elgondolkoztam.

Barca DNS, meg Cruijjfizmus. Már lassan 10 éve teljesen meghaladta az idő és a kor. Már LE se klasszikusan ezt játszatta, nem véletlen tette át a kreatív súlypontot teljesen előre. 2015/16-ban amikor Xavi elment és jött Rakitić ő egy teljesen másmilyen iskolát és másmilyen játékot hozott.

Xavi utolsó két szezonjában játékosként fullra megakadt. Nyilván a kora volt ebben a leginkább, de egyszerűen nem volt gyors modern középpályára való. Iniesta még simán tudta hoznin egy rövid ideig, de Xavi már nem. Úgyanazt a sokpasszos, rövid adogatós magassan védekező játékot akarta játszani LE alatt is mint korábban. Nyilván mert ebbe szokott bele és ezt tanulta. De egyek a gyors presszingelő, egyből letámadó csapatok ellen Xavi már játékosként kevés volt. Emiatt szorult végleg ki.

Most amikor edző úgyanezt látom. Azt játszatja amit tanult és se játékosként, se edzőként nem tanul abból, hogy ez ma már miért nem működik. Lehet, hogy nincs igazam, de mindig az jut eszembe ha látom a csapatot, hogy mintha a Tata Martino féle Barcát látnám, aminek volt egy alapstillusa amit meg kellene reformálni, meg volt egy edzője aki azt se tudta hol van.

Xavit folyamatosan lemeccselik, folyamatosan ha valami nem megy, nem tud változtatni, úgyanazt akarja újra és újra próbálni és nem megy és nem látja be, hogy miért nem megy. A védelem borzasztó. Ez a feltollt védekezés, kinyír mindent, a széljáték nulla, 9-essel nem tudunk játszani. Szerintem mentálisan is teljesen gatya a csapat. Mit akarunk akkor? Az, hogy egy Osasunát megcsapunk az már bocsánat, de mi vagyunk az FC Barcelona az nem eredmény. A nagyoktól meg hihetetlen messze vagyunk. Szerintem a következő az lesz, hogy kivérzunk a spanyol kupában, aztán meg jöhet a BL.

És már megőrít ez a fejlődnünk kell felállunk a padlóról duma. Basszus ahhoz, hogy felálljunk először fel kéne könyökölni. És ez se megy.

Én egyre jobban azt látom, az hogy fejben szétestünk, be vagyunk oltva gól ellen, szétesett a védekezés, néhány játéksunk csak kétségbeesetten, próbál találni valakit a pályán akivel tud játszani, az edzői hiba.
Kép
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.15. 13:06:29

Is-Is vagy szerinted olyan jok vagyunk?! Ezekhez a jatekosohoz kene valami mukodo jatekot kialakitani. Azt nem irom,hogy jatszunk ugy mint a nagy csapatok mert ahoz keptelen Ferran meg Romeu…
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.15. 13:02:59

Rdinho10 írta:
2024.01.15. 12:49:52
Milyen csapatot?! Ez egy nagy 0 mindenhogyan!!a sulytalan Felixel,a 40kg Pedrivel, a 15 eves Yamallal,a kioregedett levezetokkel es a tucat kozepszer jatekosokkal.Nezzunk mar magunkba es felejtsuk mar el ezt a gyenge,lejart tilitolit!!10 eve kozelebe sem kerulunk az elit csapatokhoz!! Tegnap a real,ha akar lo 8at,ahogy ritmust valtottak azonnal jottek a helyzetek,pattantunk le roluk mint valami gumilabda.
Ameddig ezt a lejart sza..t eroltetjuk ne is varjunk semmi komoly sikert,neha kijon majd a lepes ,de hosszutavon nagyon kapni fogjuk.
Akkor most megkérdezem: A lejárt sz@rral van a probléma, vagy az ilen-olyan játékosokkal?
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.15. 12:49:52

Milyen csapatot?! Ez egy nagy 0 mindenhogyan!!a sulytalan Felixel,a 40kg Pedrivel, a 15 eves Yamallal,a kioregedett levezetokkel es a tucat kozepszer jatekosokkal.Nezzunk mar magunkba es felejtsuk mar el ezt a gyenge,lejart tilitolit!!10 eve kozelebe sem kerulunk az elit csapatokhoz!! Tegnap a real,ha akar lo 8at,ahogy ritmust valtottak azonnal jottek a helyzetek,pattantunk le roluk mint valami gumilabda.
Ameddig ezt a lejart sza..t eroltetjuk ne is varjunk semmi komoly sikert,neha kijon majd a lepes ,de hosszutavon nagyon kapni fogjuk.Ezekhez a jatekosokhoz kene kitalalni valami mukodo rendszert,jatekot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2024.01.15. 13:03:55-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.15. 12:38:53

Egy pillanatra tegyük fel, hogy leváltjuk, és a szűk ffp keretbe nem fér be egy Conte (mert szerintem hagyományos értelemben véve anyagilag lenne rá keret bőven), akkor is lenne rá megoldás.

1: megfelelő profilozással megtalálni egy még noname edzőt, aki eljön fityingekért, csak azért, hogy a Barcában lehessen. Erre csak a Thamat tudom felhozni, noname edző, aztán hónapok után folyt a játék és olyan önbizalommal focizik az miénknél jóval gyengébb, még kevésbé mély társaság, hogy szerintem csak azért nem vezetik a bajnokságot, mert a keretük eleve alkalmatlan rá, és kiesett a fél állomány a legjobbakkal.

2: ez sokkal életszerűbb, felhozunk valakit házon belül. Nem tudom, ki ígéretesebb, valamelyik ifi vagy a B-ből Marquez. Ahogy ezt az 5 meccses nyeretlen szériát nézem, inkább a juvenilből nézelődnék. Tudom, hogy sokan szakítani akarnak a belterjességgel, de szerintem erre lenne mód legalább nyárig, aztán újra lehetne értékelni.

Egyik sem olyan eshetőség, amivel azt lehetne mondani, hogy jobb edző jön, mint Xavi (aki semmiképp sem rossz edző), csak ha a kapcsolat elfáradt, akkor jelenleg egy Xavinál ötször rosszabb képességű edzővel is elérhetnénk jobb eredményeket ideig-óráig az új impulzussal, hogy kihúzzuk legalább nyárig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.15. 12:21:38

Andris írta:
2024.01.15. 11:19:27
Azt gondolom, hogy Pep meg tudná regulázni ezt a csapatot is, de valóban rajta kívül senki, szerintem se. Lehet, sőt biztos, hogy Xavi nem a világ második legjobb edzője (holtversenyben vagy anélkül). De bárkik és bármennyien vannak is előtte a sorban kvalitásokban, nagyon nagyon nagyon erősen kétlem, hogy sokkal jobbra lennének képesek összességében. Hasonlóra lehet, lényegesen jobbra szerintem semmiképp.

Ebből tökéletesen látszik, hogy akkor se tudnánk edzőt cserélni, ha csak Xavi végkielégítésére kéne költeni, és amúgy a portást állítanánk be edzőnek (akinek már amúgy is van élő munkaszerződése és bére). Hát még új edző.. Szóval jó szívvel ajánlom minden kollégának, hogy ezt a témát engedjék is el mostmár, mert látványos fizikai korlátai vannak. Szezon végén ítélkezzünk, addig meg szorítkozzunk a tartalmi kritikákra, ne pedig a konklúziókra.
Az első résszel kicsit nem értek egyet. Pep nálunk isteni magaslatokban van amit nem vitatok el tőle minden tisztelet és dícséret megilleti. Viszont én abba a csoportba tartozok aki megnézné hogyan dolgozik egy szerényebb játékosállományú és anyagi helyzetű klubbal is. Adott esetben ez most pont lehetne az otthona a barca. A cityvel nagy dolgokat ért el és kiváló focit is játszanak az elmúlt időben de ehhez mindent meg is kapott. Bayern szintén és tőlünk is ki lehetett szórni akkoriban top igazolás Ibrahimovicokat ha nem tetszett neki. Kiváncsi lennék mi áll annak a hátterében, hogy egyszerüen szóba sem jön nála ez az opció miközbe a cityvel már mindent elért amit csak akart. A saját anya klubjának az újra felemelése rá tehetné a koronát a fejére. Régen lehetett mondani, hogy azt a keretet ő kimaxolta de annak már nyoma sincs. Félek itt pénz probléma is van az ő részéről és/vagy a vezetőség a probléma ami érthető de szomorú is ha igaz.

Szerintem a keret nem rossz annyira mint amit mutat de a komoly mentális problémák feloldását és a reziliens hozzáállást főleg taktikailag az edzőnek kell biztosítania. Mecss közben egyik oldalról ő hőbörög a másikról Lewa (nyilván jogosan) miközbe szemmelláthatóan már senkinek sincs önbizalma. Ehhez kell egy tapasztalt és tűzkeresztségen átesett edző aki látott már öreg és fiatal játékosokat. Szerintem akkor lényegesen jobb játék kerülhetne elő.

Nem tudom ki lehet ez a piacon és teljesen igazad van, hogy opciónk sincs rá anyagilag.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.15. 11:19:27

vinszentvega írta:
2024.01.15. 10:07:12
A szuperkupán Roque be sem állt, egyik mérkőzésen sem...
Vele mi van? Megsérült?
Vagy mivel kihagyott két ziccert, egyből a büntiosztályra került? Mert ha igen, akkor Ferran meg Lewa, már rég ott lenne megöregedve....
Állítólag a kellemetlenségeket érzett a lábában, de mondjuk szerintem most én se őt hoztam volna. Lewa helyett semmiképp (ezúttal), és amúgy is inkább két szélső támadót hoztam volna be, nem Roquet. Meggyőződésem amúgy, hogy ha nincs a kiállítás, az utolsó 15-20 percre bejött volna extra csatárnak, Baldé helyett pl, vagy ilyesmi. Emberhátrányban már sok értelme nem volt szvsz erőltetni.

Így is egyrészt a probléma okainak része, hogy szorult helyzetben meg hatalmas tétmeccseken olyan tini fiúkra kell támaszkodnunk, mint Fermin, Lamine, és Baldé, de sajnos az is gond, hogy az ilyen nyomás, és az ilyen bozrasztó kudarcok már ilyen fiatalon vastagon beléjük ivódnak. Sztem nincs gond azzal, hogy nem játszott a srác, de nem tudhatjuk, az is lehet, hogy esély se volt rá.
grgly50 írta:
2024.01.15. 11:16:58
Jól emlékszem? Ez a hanyatlás azután következett be, amikor sok fórumozó ovációjával eltakarították előszőr Piquet, majd Albát, végül Busquetst. Az átkozott kerékkötő Messiről nem is beszélve. Innem nagy szerencsével, az ellenfelek sorozatos bénázásával lettünk bajnokok. (Megjegyzem, Alba beadásainak legalább 40 százaléka értékelhető volt. Baldenak elvétve)
Hurrá!! Majd a fiatalok! Na, meg a nevesebb kluboktól hurrá hangulatban elhozott parkoló pályán lévő 30+-osok viszik újra az élvonalba a csapatot.
S hogy miért esett vissza a teljesítményük az igéretes fiataloknak, a ide kukázottaknak, rejtély......
Meg lehet nézni, patináns edzők közül senki nem söpri ki a gerincét, játékát meghatározókat. Például a Realnál Modric, Kroos, Carvajal. Hogy csak néhányat említsek. Ezek köré fokozatosan építik be a fiatalokat.
Szóval a fürdővízzel kiöntötték a gyereket is. Így edző legyen a talpán aki ebből CSAPATOT csinál.
Nem beszélve a Barca körül keringő jogí, gazdasági problémákról, amiről csak a sajtóból kapott pletykákból próbáljuk megtudni a valóságot.
Határozottan állítom, hogy ebben Xavi a legkevésbé hibás. A vezetőség adott rá olyan kabátot, ami túlságosan nagy neki. Is! Mert szerintem ebből a katyvaszból sem Klopp, sem Pep, de még Ancelotti sem nagyon tudna BL elődöntős csapatot kihozni.
A nagy részével mélyen egyetértek.
Pár kiegészítés:
1. Xavi azért nem legkevésbé hibás, de szerintem gazdagon megoszlanak a felelősségek. Követ el hibákat, bizonyos helyzetekhez biztosan kevésnek bizonyul, de továbbra sem gondolom őt első vagy második számú szűk keresztmetszetnek jelenleg. Nagyon fájadalmas volt a tegnapi, de sem egy meccsek, sem két hetek nem változtatnak a véleményemen, ennél ugyanis ez lényegesen megalapozottabb.
2. A tegnapi meccs eleve más képet mutatott teljesen, mint az eddigi összes(!) Xavi-Ancellotti el clasico. Egyértelmű volt, hogy melyik csapatnak van meg az önbizalma, a nyugalma, és ebből kifolyólag a stabilitása, hogy megnyerje, és egyértelmű volt, hogy a másiknak meg nincs. Nem játékosok képességein, nem edzői kvalitásokon, nem taktikán múlott az eredmény. Hangsúlyozom: csak a tegnapi meccsről beszélek. Az hogy ilyen alaphelyzetből indultunk, már nagyon sok tényezős dolog, és ebben van része Xavinak is (például).
3. Azt gondolom, hogy Pep meg tudná regulázni ezt a csapatot is, de valóban rajta kívül senki, szerintem se. Lehet, sőt biztos, hogy Xavi nem a világ második legjobb edzője (holtversenyben vagy anélkül). De bárkik és bármennyien vannak is előtte a sorban kvalitásokban, nagyon nagyon nagyon erősen kétlem, hogy sokkal jobbra lennének képesek összességében. Hasonlóra lehet, lényegesen jobbra szerintem semmiképp.
4. BL elődöntős csapat amúgy sem elvárás. Részemről legalábbis nem, AKÁRKIT is kapunk sorsolásban. Akik Xavit szídják, azoknak a felénél mondjuk hétről hétre változik az elvárás. Nemrég még egyértelműen a BL továbbjutás volt, most ezt elérve már nyilván nem az, a lényeg, hogy lehessen tovább picsogni. Nyilván akinek nem inge, ne vegye magára. (Légyszi!)

Amúgy a tegnapi vitás kérdés eldőlt asszem: kijelentették, hogy nem lesz igazolás télen. (Roque is csak kölcsönben van elvileg év végéig)
Ebből tökéletesen látszik, hogy akkor se tudnánk edzőt cserélni, ha csak Xavi végkielégítésére kéne költeni, és amúgy a portást állítanánk be edzőnek (akinek már amúgy is van élő munkaszerződése és bére). Hát még új edző.. Szóval jó szívvel ajánlom minden kollégának, hogy ezt a témát engedjék is el mostmár, mert látványos fizikai korlátai vannak. Szezon végén ítélkezzünk, addig meg szorítkozzunk a tartalmi kritikákra, ne pedig a konklúziókra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.15. 11:16:58

Jól emlékszem? Ez a hanyatlás azután következett be, amikor sok fórumozó ovációjával eltakarították előszőr Piquet, majd Albát, végül Busquetst. Az átkozott kerékkötő Messiről nem is beszélve. Innem nagy szerencsével, az ellenfelek sorozatos bénázásával lettünk bajnokok. (Megjegyzem, Alba beadásainak legalább 40 százaléka értékelhető volt. Baldenak elvétve)
Hurrá!! Majd a fiatalok! Na, meg a nevesebb kluboktól hurrá hangulatban elhozott parkoló pályán lévő 30+-osok viszik újra az élvonalba a csapatot.
S hogy miért esett vissza a teljesítményük az igéretes fiataloknak, a ide kukázottaknak, rejtély......
Meg lehet nézni, patináns edzők közül senki nem söpri ki a gerincét, játékát meghatározókat. Például a Realnál Modric, Kroos, Carvajal. Hogy csak néhányat említsek. Ezek köré fokozatosan építik be a fiatalokat.
Szóval a fürdővízzel kiöntötték a gyereket is. Így edző legyen a talpán aki ebből CSAPATOT csinál.
Nem beszélve a Barca körül keringő jogí, gazdasági problémákról, amiről csak a sajtóból kapott pletykákból próbáljuk megtudni a valóságot.
Határozottan állítom, hogy ebben Xavi a legkevésbé hibás. A vezetőség adott rá olyan kabátot, ami túlságosan nagy neki. Is! Mert szerintem ebből a katyvaszból sem Klopp, sem Pep, de még Ancelotti sem nagyon tudna BL elődöntős csapatot kihozni.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.15. 10:34:17

Sonoma írta:
2024.01.15. 09:33:28
bence0330 írta:
2024.01.15. 07:57:15

Én nagyon sajnálom Xavit, de van pár horror döntése, ami idén kupába és pontokba került. Lewy, Araujo, stb. Nekem maximálisan tetszett az első másfél éve, akkor is, ha volt benne pár hiba, ennél többet kb lehetetlen lett volna kihozni a dologból, az első féléve a csoda határait súrolta, kicsit a második is a BL-en kívül. De amit idén csinál, az katasztrofális, sokáig védtem, de kicsit elfogyott már a türelmem 1-2 hónapja, a múltból meg sajna nem lehet megélni. Semelyik más klubnál nem fér bele. Nálunk sem fog.
Egyetértek. A tavalyi teljesítménye a csapatnak (a nemzetközi kupát leszámítva) rendben volt. A védelem meg egyenesen kiválót nyújtott.
Idén ebből semmi nem látszik.
Nincsenek gyors kontráink, szélső játékunk is gyenge lett.
Leglátványosabban a védelmünk esett vissza. Elvesztették a legnagyobb fegyverüket a gyorsaságukat.
A labdavesztéseinknél meg már nincs presszing, simán a védelem mögé tudnak indítani. Nagyon szépen látszik a második gól előtti indításnál is.
Mintha nem lenne meg a fejekben a taktika, mit is csináljunk labdavesztés után. Presszingeljünk vagy visszarendeződjünk védekezni kevesebb teret engedve a kontráknak. Ehelyett mindenki ugyanott maradt (feltolt védősorral), mintha még mindig mi támadnánk.

Nem látom ebből hogyan jöhetne ki Xavi pozitívan.
Nincsenek taktikai változtatások ennek kiküszöbölésére, ugyanazt játsszuk újra és újra más eredményt várva.
Egy hónap múlva BL. Lehet jobb lenne a Nápoly ellen kiesni egy szoros eredménnyel, mint a következő körben egy Bayern, City, Real ellen egy újabb történelmi vereségbe beleszaladni.
Mert Xavival most nagyon ebbe az irányban haladunk.
Nagyon csúnyán lemeccselt minket az öreg, lesajnált Ancelotti tegnap is.
Pedig ott is sok a hiányzó, a védelem szerintem képességben messze gyengébb, a középpálya sem jobb.
Van kb. 2 felállásunk, taktikánk, amit mindenki ismer, még egy Girona is hülyére vesz minket.
A védelem meg kész. MOndjuk Koundé szerintem rengeteg hibázott régen is, de nagyon sok gólt kapunk miatta, szerintem túlértékelt,
viszont Araujo, Chris, Baldé, Cancelo Top védő képességek alapján. Na ebből semmit nem látunk idén.
Lewa és Ferran meg lehet gólképtelen 10 meccsig, full görcs, akkor is játszanak.
Minek ide Roque vagy Guiu?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.01.15. 10:07:12

A szuperkupán Roque be sem állt, egyik mérkőzésen sem...
Vele mi van? Megsérült?
Vagy mivel kihagyott két ziccert, egyből a büntiosztályra került? Mert ha igen, akkor Ferran meg Lewa, már rég ott lenne megöregedve....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.15. 09:38:56

Kiváncsi vagyok, hogy mer-e ezután újabb fiatalokat bevetni. Pedig más mozgástere nincs, ha egyszer további igazolás nincs kilátásban. Fél sérültekkel meg Romeukkal nem megy semmire.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.15. 09:33:28

bence0330 írta:
2024.01.15. 07:57:15

Én nagyon sajnálom Xavit, de van pár horror döntése, ami idén kupába és pontokba került. Lewy, Araujo, stb. Nekem maximálisan tetszett az első másfél éve, akkor is, ha volt benne pár hiba, ennél többet kb lehetetlen lett volna kihozni a dologból, az első féléve a csoda határait súrolta, kicsit a második is a BL-en kívül. De amit idén csinál, az katasztrofális, sokáig védtem, de kicsit elfogyott már a türelmem 1-2 hónapja, a múltból meg sajna nem lehet megélni. Semelyik más klubnál nem fér bele. Nálunk sem fog.
Egyetértek. A tavalyi teljesítménye a csapatnak (a nemzetközi kupát leszámítva) rendben volt. A védelem meg egyenesen kiválót nyújtott.
Idén ebből semmi nem látszik.
Nincsenek gyors kontráink, szélső játékunk is gyenge lett.
Leglátványosabban a védelmünk esett vissza. Elvesztették a legnagyobb fegyverüket a gyorsaságukat.
A labdavesztéseinknél meg már nincs presszing, simán a védelem mögé tudnak indítani. Nagyon szépen látszik a második gól előtti indításnál is.
Mintha nem lenne meg a fejekben a taktika, mit is csináljunk labdavesztés után. Presszingeljünk vagy visszarendeződjünk védekezni kevesebb teret engedve a kontráknak. Ehelyett mindenki ugyanott maradt (feltolt védősorral), mintha még mindig mi támadnánk.

Nem látom ebből hogyan jöhetne ki Xavi pozitívan.
Nincsenek taktikai változtatások ennek kiküszöbölésére, ugyanazt játsszuk újra és újra más eredményt várva.
Egy hónap múlva BL. Lehet jobb lenne a Nápoly ellen kiesni egy szoros eredménnyel, mint a következő körben egy Bayern, City, Real ellen egy újabb történelmi vereségbe beleszaladni.
Mert Xavival most nagyon ebbe az irányban haladunk.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.01.15. 09:32:36

baas11 írta:
2024.01.14. 23:37:08
Sajnos a védelem totál összeomlott es mindezt kb 10 perc alatt … kaptunk 4 óvodás gólt !!! ( fel pályáról dobálták a golpasszokat vicc )

Nincs hova bújni , ez kegyetlenül megmutatta amit szeptember óta is látunk hétről hétre csak valamivel mindig megmagyaraztuk ( magunknak) …

Ezt benezte Xavi marmint h Araujo jobb szel de az olasz se hülye nyilván egyel beljebb tolta a brazilt … es káosz lett !
Kounde rém gyenge lassu es helyezkedés ben sem tud korrigálni Baldeban meg annyi kreativitás van mind egy darab fakockaban !
De nem ez a gond hanem a trend ….

Bar Cancelo Araujo Inigo/ Cris Balde val szerintem nem igy alakul sőt de ezt nem lehet végletekig magyarázni a kifogásokat …

Középpálya : OK

Támadósor: 1,5 !!! eve kb nem létezik ( Lewat leszámítva ) ehhez nincs mit hozza futni..

Ferran es Roberto nyilván nem top rangadó szintű jatekosok ! Ma ez -2


Xavi maradjon ?
Csak könyörgöm ne mondjon mar ilyen Barca DNS meg Cruijjfizmus meg hasonló baromságokat közünk nincs hozza … es nem tudom h lesz-e valaha ha nem i akoor Xaviban van e mas is ? Különben … nem jutunk sehova !

Pénz : ?! … most vettük 40 millio euróért egy kölyköt !!!!
A védelem, nem most omlott össze. A számok sajnos mutatják. Rengeteg rengeteg bekapott gól.. És ráadásul most nem áll ott mögöttük a tavalyi bomba M.A.T. sem... Nem csak a védekezésben elkövetett kis pitlicséré hibák, hanem úgy enblock az egész. A vaktában felrúgott hosszú labdák, mérhetetlen mennyiségű pontatlan passzok. Forgolódás a labdával a 16 os előtt, majd labdavesztés--> fejfogás, Lassú labdakihozatalok.
Már amikor Arajuo hozza ki a labdát és látom, hogy a tekintete nem is fordul jobbra, csak balra, akkor tudom, hogy a következő megoldás, egy BEFU passz Baldénak. Aki ha eléri és mondjuk sikerül neki levennie, akkor 90% biztonsággal tudom mondani, hogy belerúgja a védőkbe azt...
Szóval lehet szidni a támadóinkat, de sajnos észre kell venni, hogy a középen és elől vagyunk bajban.. Hanem sajnos hátul. És erre vagyunk a legkevesebben is...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.15. 07:57:15

FCBsteve írta:
2024.01.15. 06:30:29
Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, kinek kellett volna a jobb szélen védekeznie?
Jelen helyzetben a Kounde/Araujo párost látom egyedüli opciónak... Eddig Araujo valamennyire megoldotta, most látványosan nem...
Totál mindegy, kit dobsz ki, mert a Madrid fél éve szélső nélkül játszik, ha nem is teljesen klasszikusan vett két csatárral, de hasonlóval. Xavi erről nem kapta meg a memót. Felmerül, hogy ha két klasszis játékos is középen jön, akkor talán ott fontosabb lenne a legjobb védőnk, mint egy nem létező szélsőre tenni.
Ezt lehetett előre látni, láttuk is. Az viszont ennél még nagyobb baj, hogy kapunk emiatt két gólt 10 perc alatt, és csakazért sem hajlandó őket megcserélni. A tavaly-tavalyelőtti húzása már meccs előtt is tetszett a többségnek, akkor volt értelme, klasszikus centerrel és klasszikus szélsővel tolták, ahol Vini volt a veszélyesebb. Most semmi értelme nem volt, semmi oka nem lehetett rá, mert nincs ott Madridi játékos (néha Vini ottmarad hogy nyisson Bellinghamnek, aki még nagyobb játékos, és méginkább kéne rá Ara...), és a két klasszis megy középen, Araujotól nem zavartatva, kb mintha Mózesként nyitottuk volna fel a saját védelmi tengerünket, hogy kényelmesen átmehessenek.

És hát Bellingham. Tavaly Vinit kellett megfogni, oké, idén nem. Eleve ugye ez sem sikerült, de tételezzük fel, hogy Vini vonalszélsőt játszik továbbra is, és Ara megfogja ott. Nem az a fő veszély már egy ideje.

Konkrétan az első 3 gól nem történik meg, ha Araujo belül van. Mindháromnál hátulról, egy értelmetlen posztról kellett érkeznie, mindhármat megoldotta volna szemből, a tizis eset meg soha semmilyen valóságban nem alakult volna ki, ha nem hátulról kellett volna érkeznie megint.

Én nagyon sajnálom Xavit, de van pár horror döntése, ami idén kupába és pontokba került. Lewy, Araujo, stb. Nekem maximálisan tetszett az első másfél éve, akkor is, ha volt benne pár hiba, ennél többet kb lehetetlen lett volna kihozni a dologból, az első féléve a csoda határait súrolta, kicsit a második is a BL-en kívül. De amit idén csinál, az katasztrofális, sokáig védtem, de kicsit elfogyott már a türelmem 1-2 hónapja, a múltból meg sajna nem lehet megélni. Semelyik más klubnál nem fér bele. Nálunk sem fog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.15. 07:49:10

Peter írta:
2024.01.15. 01:09:38
Arról olyan sok szép gondolat születik, hogy miről nem tehet Xavi.
Felmentések, kifogások, anyagiak....
Tényleg kiváncsian olvasnék olyat (is), hogy mi az amit Xavi oldalára pozitívumként ebben a szezonban ilyen szép sorba lehetne sorolni?
Teljesen felesleges az edzői poszton tartani, mert a problémákat nem tudja kiküszöbölni. Húzhatjuk ezt évekig, de semmi értelme, csak egy helyben fogunk toporogni. Nem biztos, hogy mással előrébb jutunk, de vele biztosan nem. Így sok értelme nincs a maradásának. Más sem garancia, de legalább az esélyt megadnánk magunknak.

Ahogy azt sem látta, hogy nem az a legfontosabb, hogy két vagy három belső védőt rak a pályára. Hanem az, hogy mennyire vannak felhúzódva. Három belső védővel játszottunk, de nem ért semmit, mert mindegyik az ellenfél térfeléig húzódott fel. A szokásos gólokat kaptuk, olyanolyanokat, amiket évek óta állandóan kapunk. Ha a védelem az ellenfél térfeléig húzódik, és félpályányi területet hagy maga mögött, teljesen mindegy, hogy labdavesztés után két vagy három ember fog lóhalálában visszafelé iszkolni, amikor mögéjük kerülnek.

Kínos helyzetbe hozza a vezetőséget, mert egy klubikont kirúgni nem egy elegáns dolog. Megkönnyítené a helyzetet, ha a szezon végén ő maga megköszönné a lehetőséget, és lemondana.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.15. 07:09:38

Peter írta:
2024.01.15. 01:09:38
Arról olyan sok szép gondolat születik, hogy miről nem tehet Xavi.
Felmentések, kifogások, anyagiak....
Tényleg kiváncsian olvasnék olyat (is), hogy mi az amit Xavi oldalára pozitívumként ebben a szezonban ilyen szép sorba lehetne sorolni?

Vajon mi az, amiről tehet Xavi?
Próbáljuk meg ezt a szezont alapul venni. A jelen az érdekes, a múlt szép volt, de elmúlt és a keret is változott....(Gündogan, Cancelo, Félix)
Xavi mit tett hozzá ehhez a kerethez?
Nem szabad bántani Xavit, hiszen még az építkezés közepén tart.
Adni kell még több időt neki. Hagyjuk dolgozni.
Ki gondolhatta volna előre, hogy Araujo-Kounde csere (újból) nem fog bejönni?
Mindenki hibázhat.
Szinte kicserélte az egész keretet, de nem jött be. Na bumm. Nem láthatta előre, hogy szinte senki nem vál be a keze alatt. Majd kicserélünk (újra) mindenkit minőségibbre és jók leszünk.
Ha valakiben, Xaviban meg van a Barca DNS csak a játékosok nem elég jók hozzá.
Mit várunk tőle, neki nincs egy Messije.

Remélem semmit sem hagytam ki...
Válasz küldése