Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2024.01.05. 22:43:00

herlius írta:
2023.12.21. 09:46:20
[...] A Girona-nál mennyi ideje játszik együtt ez a játékosgárda? Mégis olyan könnyed eleganciával alakítják ki a helyzeteiket, mintha álmukban is együtt fociznának. Mindenki pontosan érti mikor mi a dolga és ezt láthatóan teljes felszabadultsággal teszik. És mindezt többek között tőlünk kikukázott játékosokkal, ami szvsz ultragáz a szakmai stábunkra nézve. Mi pedig sorozatosan, immár 2 éve ugyanazokat a hibákat követjük el és nem érzem azt, hogy bármiben is előreléptünk volna ezidő alatt.
Azért ne felejtsük el, hogy a tavalyi csapatból kulcsemberek (Busquets, Alba, Piqué) mentek el, a kontinuitást Xavi érkezése óta alig pár játékos képviseli. És hát azok is hol vannak a Messi érában látottakhoz képest! El voltunk kényeztetve, olyan focit sose látunk többé.
A mai Barcelona nem tervszerű építkezés eredménye, sokkal inkább a pénztelenség okozta pánik alakította ki a keret összetételét. A különböző kluboknál szocializálódott, egymást nem ismerő ingyen igazolt hajdani sztárok és fiatal, ám rutintalan tehetséges gyerekek szedett-vetett csapatától óriási teljesítmény a tavalyi bajnoki cím, és a jelenlegi harmadik hely is. Hisz lényegében a gránátvörös-kék mezen kívül nincs köztük semmilyen kohézió, alig ismerik egymást, az jelenlegi csapatban ter Stegen és S.Roberto a legrégebbi játékosok (ha játszanak egyáltalán), nincs stabil mag, ami köré új csapatot építhetne Xavi, nincsenek fix pontok - ha ezt összehasonlítjuk azzal, hogy Guardiola idejében meg szinte az egész csapat kisrác kora óta együtt játszott, látható, hogy Xavinak mennyire nehéz dolga van. És ott lebeg a gazdasági összeomlás réme is a fejük felett, csak erről mostanában nem írnak a médiában, pedig még Messinek is tízmillókkal tartozik a klub.

Az viszont sajnos igaz, hogy a Girona ma összehasonlíthatatlanul elegánsabb és szórakoztatóbb focit játszik. A Girona-Atleti meccset (4:3) pont láttam véletlenül, és bevallom, minden percét élveztem - amit a Barca meccsek esetében már jó ideje nem mondhatok el. Ha jó katalán focit akar látni az ember, akkor sajnos ma ne a Barca, inkább a Girona meccseit nézze :( .
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7428
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.05. 16:37:12

bence0330 írta:
2024.01.05. 09:28:49
Deluigi írta:
2024.01.05. 09:18:47
bence0330 írta:
2024.01.05. 08:55:47
aztan az is lehet, hogy hype az egesz Guiu, talalt ket golt es valojaban hiba volna jatszatni

Xavi van ott edzesen, o latja, ki mire kepes

Guiu benne lehet a jovo csapataban, talan mar most epitik a fiatal csapatot, Lewy levaltasara keszulnek, ebben partner lehet a ket ifi csatar

a forumlakok konnyen hoznak "jo" donteseket, semmiert nem felelnek, bezzeg az inkompetens Xavi, teljesen vakon van...
Lehet, de azt ki kéne deríteni először. :) Nrhéz annál többet tenni a több esélyre, mint pillanatok alatt gólt vágni mindig amikor beáll, elég nyilvánvaló, miért van hype körülötte.. no persze ez nem a semmiből jött, ott volt az ifi EB.
Xavi azt is látja, Lewy mire képes, és szerintem már senki nem tudja megvédeni a stabil kezdőségét, még Andris sem. Sosem fogok egyetérteni azzal, hogy az edzőt nem lehet kritizálni, mert mindig jó döntéseket hoz, ez óriási kamu. Az oké, hogy az edző jobban ért hozzá, mint a világ 99%-a és átlagosan több jó döntése lesz, de ő is fog hozni bőven rosszakat. Nem csak ő, bárki más a világon. És ezért lehet kritizálni, erre is való egy fórum.
Minden edzőnek vannak vakfoltjai játékosok szempontjából is. Sokszor több is. Elég Artetára gondolni, aki csakazért sem rakta be Martinellit az első éveiben, csak ha már kb senki más nem maradt előtte egészségesen. Pedig az egész köznép könyörgött. Nem volt igaza, rosszul látta, megesik. Minden edzőnél lesznek ilyenek. Egy igazi sokat látott top edzőnél, mint Pep vagy Carlo, nyilván jóval kevesebb. Egy totál zöldfülű Xavinál meg nyilván több. Ez nem valami istenkáromlás. Vagy szerinted pl. Koeman minden döntése jó volt? Vagy Xavié? Setiené? Ha mindig minden edző jól döntene, sosem cserélnék le őket. Egy edző ugyanúgy ember, mint te vagy én, ugyanúgy lehetnek vakfoltjai, hibái, rossz döntései, félelmei, stb. Sőt, vannak még olyan esetek is, mikor a szurkoló jobb helyzetben van objektíven megítélni valamit, mert bizonyos dolgokban jobb a teljesen külső szem.

És persze, nem temetem Guiut, csak azt mondom, hogy ennek nyárig számára is látszódnia kell, mert nem halad jó úton a dolog.
Teljesen egyetértek, számos hibája Xavinak, ami főleg utólag látható, de Guiu-val kapcsolatban pont őt kritizálni szerintem nem lehet.
Nyilván sokat nyomott a latba az EB, de Lewandowski helyett egy olyan játékost hozott fel és cserélt be egy végsőkig kiélezett meccsen, aki 17 éves addig még az Atletic keretébe is csak egyszer került be, felnőtt játékost kb. csak a lelátóról látott, pedig ott volt a 21 éves Pau Victór aki már akkor 9/6-tal állt és utána is a kicsi maradt fent, pedig a brazil már 14(15?) meccsen 11 gólnál tartott, az egész liga gólkirály-jelöltje.
Szerintem a legtöbb épeszű edző a biztosra ment volna és az utóbbival operál, de Xavi megadta a lehetőséget a kicsinek. Nem hiszem, hogy sokan így döntöttek volna.
Szerintem nem halad rossz úton, legalábbis ami az első csapatot illeti, ha fel lehet róni valakinek a bizalom kérdését az inkább Marquez.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 09:28:49

Deluigi írta:
2024.01.05. 09:18:47
bence0330 írta:
2024.01.05. 08:55:47
aztan az is lehet, hogy hype az egesz Guiu, talalt ket golt es valojaban hiba volna jatszatni

Xavi van ott edzesen, o latja, ki mire kepes

Guiu benne lehet a jovo csapataban, talan mar most epitik a fiatal csapatot, Lewy levaltasara keszulnek, ebben partner lehet a ket ifi csatar

a forumlakok konnyen hoznak "jo" donteseket, semmiert nem felelnek, bezzeg az inkompetens Xavi, teljesen vakon van...
Lehet, de azt ki kéne deríteni először. :) Nrhéz annál többet tenni a több esélyre, mint pillanatok alatt gólt vágni mindig amikor beáll, elég nyilvánvaló, miért van hype körülötte.. no persze ez nem a semmiből jött, ott volt az ifi EB.
Xavi azt is látja, Lewy mire képes, és szerintem már senki nem tudja megvédeni a stabil kezdőségét, még Andris sem. Sosem fogok egyetérteni azzal, hogy az edzőt nem lehet kritizálni, mert mindig jó döntéseket hoz, ez óriási kamu. Az oké, hogy az edző jobban ért hozzá, mint a világ 99%-a és átlagosan több jó döntése lesz, de ő is fog hozni bőven rosszakat. Nem csak ő, bárki más a világon. És ezért lehet kritizálni, erre is való egy fórum.
Minden edzőnek vannak vakfoltjai játékosok szempontjából is. Sokszor több is. Elég Artetára gondolni, aki csakazért sem rakta be Martinellit az első éveiben, csak ha már kb senki más nem maradt előtte egészségesen. Pedig az egész köznép könyörgött. Nem volt igaza, rosszul látta, megesik. Minden edzőnél lesznek ilyenek. Egy igazi sokat látott top edzőnél, mint Pep vagy Carlo, nyilván jóval kevesebb. Egy totál zöldfülű Xavinál meg nyilván több. Ez nem valami istenkáromlás. Vagy szerinted pl. Koeman minden döntése jó volt? Vagy Xavié? Setiené? Ha mindig minden edző jól döntene, sosem cserélnék le őket. Egy edző ugyanúgy ember, mint te vagy én, ugyanúgy lehetnek vakfoltjai, hibái, rossz döntései, félelmei, stb. Sőt, vannak még olyan esetek is, mikor a szurkoló jobb helyzetben van objektíven megítélni valamit, mert bizonyos dolgokban jobb a teljesen külső szem.

És persze, nem temetem Guiut, csak azt mondom, hogy ennek nyárig számára is látszódnia kell, mert nem halad jó úton a dolog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.30. 13:49:52

brazilfan írta:
2023.12.30. 13:15:28

https://barcajet.com/fc-barcelona-ident ... s-manager/

A többi meg nyilvánvalóan poén.

Én például van Gaalra szavaznék, Xavival ellentétben már van nemzetközi tapasztalata, pedig még csak 72 éves.
Vagy Ancelottira, ő rendes erőnléti edzéseket tart, ezért is nincsenek a Realban izomsérülések.
Esetleg Lothar Matthäusra, remek meglátásai vannak, kár, hogy nem beszél katalánul, így soha nem fog érvényesülni Barcelonában.
És a magyarok,ne legyél már ennyire idegenszívű: Pintér: tud űvölteni,ismeri a tolódást,Ő fedezte fel a kis hogyishívjákot
Horváth Feri: van tapasztalata,jó dumája,sosem hárítja a felelősséget
Véber Gyuri: egy igazi motivátor,gazdag a szókincse, így érthetően vázolná a taktikát (bár nem tudom,hogy hangzik katalánul: nb2-es futballisták a férfi ember sajátját má')

Andris teljesen igazad van,bocsánat a forrás megjelölés elmaradása miatt! A reakciódal egyetértek.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.30. 13:15:28

Andris írta:
2023.12.30. 12:52:55
https://barcajet.com/fc-barcelona-ident ... s-manager/

A többi meg nyilvánvalóan poén.

Én például van Gaalra szavaznék, Xavival ellentétben már van nemzetközi tapasztalata, pedig még csak 72 éves.
Vagy Ancelottira, ő rendes erőnléti edzéseket tart, ezért is nincsenek a Realban izomsérülések.
Esetleg Lothar Matthäusra, remek meglátásai vannak, kár, hogy nem beszél katalánul, így soha nem fog érvényesülni Barcelonában.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.30. 12:52:55

Cseri írta:
2023.12.30. 12:29:26
Remélem nem aktuális,és nem is lesz az, veretes névsort olvastam(talán a barcajet) Xavi utódjelöltjeiként: Thiago Motta,Rafa Marquez,a Sociedad,ill. a Girona edzője. Sehol egy Klopp vagy Arteta,vagy legalább Ten Hag. Így a vesztünkbe rohanunk! :)
Kérlek, az ilyeneket mindig csak alaposan megjelölt forrással rakj be a fórumra!

Szerintem azzal rohanunk a vesztünkbe, ha beállunk a Chelsea, a United és a PSG mellé a sorba, akik 1-2 évente cserélgetik az edzőket, ahelyett, hogy tudomásul vennék végre ennek a klubfocinak mint sportszakmai területnek a természetét.
Elképzelni is borzalmas, hogy újra edzőt váltunk majd. Tökéletesen mindegy, hogy ki lenne a helyettes, ha nem Guardiola az.

Egyébként Klopp és Arteta mozdíthatatlan, hiába nem ért el még semmi kupa jellegű eredményt Arteta, és hiába döcög évek óta Klopp csapata. Ten Hag meg épp most bőg le, alig várják hogy elküldjék Manchesterből.

A lényeg, ami szerintem nem az én véleményemen alapszik, hanem józan paraszti ésszel belátható:
Az elérhető edzők halmaza, és a Barca anyagi lehetőségei egyértelmű fizikai határvonalat húznak a lehetőségeinknek, ha edzőt akarnánk cserélni.
Ezért lenne jó, ha végre leállna a sajtó és a szurkolók is azzal, hogy az edzőváltáson meditálnak, mert a végén beleviszik Laportáékat egy olyan döntsébe, amiből jobban garantáltan nem jöhetünk ki, de sokkal rosszabbul viszont egészen könnyedén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.30. 12:29:26

Remélem nem aktuális,és nem is lesz az, veretes névsort olvastam(talán a barcajet) Xavi utódjelöltjeiként: Thiago Motta,Rafa Marquez,a Sociedad,ill. a Girona edzője. Sehol egy Klopp vagy Arteta,vagy legalább Ten Hag. Így a vesztünkbe rohanunk! :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.30. 11:57:10

A január nagy próbatétel lesz Xavinak. A csapat nem engedhet meg magának ponthullatást. S közben az átigazolási szezon is komoly próbatétel, minthogy pénz alig van és egyébként is csak olyan érkező nem számít kudarcnak, aki azonnal emeli a csapatjáték színvonalát. Mindezeken felül a tehetséges fiatalok közül is el kell dönteni, hogy kiket akar mennél hamarabb használni az első csapat, illetve kiket nem bánják, ha riválisok eligazolják. Mindez ilyan edzői szemet feltételez, amelyik nagy biztonsággal előre látja a leigazolandók sorsát a csapatban, illetve az egyes saját fiatalok jövőjét. Xavi pozícióját a klubon belül nem erősíti az a fiaskó, amit az általa a csapatba eröltetett Romeuval elszenvedett. Így félő, hogy a döntések januárban erősen esetlegesek lesznek - de utólag persze Xavi kell, hogy tartsa a hátát.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.28. 09:13:35

bence0330 írta:
2023.12.28. 07:53:31
1-2 dolga miatt én is kritizálom Xavit
3-4.

De a többivel, amiket írtál, egyetértek. Én például a csodaedző van Gaal ténykedését mondanám lúzerségnek, meg a 8:2-es Bayern-meccset, egyik sem ma volt, és mindkettőből sikerült kilábalni, volt felfelé vezető út.
Xavi ittléte óta a klubot érintő gondok ellenére sem távolodtunk el a Liga élmezőnyétől, és folyamatban van az új csapat építése. Vannak kifogásolható vagy nehezen érthető döntései, vannak vereségeink, előfordult, hogy rosszul játszottunk, de ez messze van a lúzerségtől.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 07:53:31

Peter írta:
2023.12.27. 23:50:27
Ha már "lúzerség" és némi összehasonlítás, ha így szóba hoztad.
Nem kell, hogy megértsem és nem is akarom megérteni, de egy zuhanó fázisú "lúzerség" és egy felfelé ívelő "lúzerség" összehasonlítása számomra teljesen értelmezhetetlen. Nincs mit és mivel összehasonlítani ellentétes mozgások esetén.

Barca szurkolóként simán bevállalnám és aláírnám most a jövőre nézve mától azt a kb 6 év "lúzerségű" utat, amit a City beutazott, ha a játékunk minősége is ugyanezt a "lúzer" utat járná be.
Passz, legyen mondjuk itt. :)

1-2 dolga miatt én is kritizálom Xavit, de azért nagyon sötéten kell látni a világot, hogy ne felfelé ívelőnek tartsuk a miénket. Mind BL-ben (volt honnan, de ez mindegy, hisz az ív iránya a lényeg), akár a csoportelsőség, akár maga az a vérmes mentalitás, ahogy kiléptünk a Porto elleni sorsdöntő meccsre és radíroztuk le őket a pályáról, mind címekben (dupla), mind meccseken belüli mentalitással (sorra fordítjuk meg és nyerjük őket a végén, akár gyengébb játék esetén is).

Jelen pillanatban egyetlen dologban vagyunk "lúzerek", ez a ziccerekben, nagy helyzetekben lévő fogalmatlaságunk. Ezzel kezdeni kell valamit, de szerintem lúzerek már nem vagyunk. Tavaly sem voltunk, és idén sem, nem lúzerség megnyerni a világ második legerősebb bajnokságát a hozzsánázott Reál előtt, és nem lúzerség csoportelsőként kijutni a BL csoportból már az utolsó kör előtt.
A keretünk meg most nem olyan, hogy azt kelljen annak venni, hogy nem nyerjük meg a BL-t. 16-9 környékén azt jelentette, mert annyira erősek voltunk a világ legjobb játékosával. 20 volt a mélypont, vagy tán inkább 21 ősze, onnantól azért szépen ívelünk felfelé, mentalitásban is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.23. 00:16:41

Peter írta:
2023.12.22. 15:01:11
Lehet, hogy nincs ebben az érettségi állapotban. Én inkább úgy gondolom, hogy ez csak a tini különítményre, és ezen felül néhány játékosra igaz. Nem mintha ez nem lenne egy meghatározó része a csontsovány keretünknek. Én elvárnám, legalább a felnőttektől (huszonévesektől), hogy legyen ennyi bennük, és szerintem sokakban van is amúgy. De valószínűleg messze nem elegekben. Pláne nem elég olyankor, amikor javarészük a lelátón ül.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy ez nem a mindenkori edző hibája. Már önmagában az edzők állandó váltakozása nevetségessé teszi szerintem, hogy minden huszonévestől teljesen egyforma módon bármi jót várunk ilyen téren, és csak ezután kezdhetünk arról beszélni, hogy mi igazából tinédzserekkel vagyunk tele. "Tele", mert velük együtt is kevesebben vagyunk, mint kb bármelyik európai bajnokságban lévő csapat. Nem csak a nagyobbak, hanem bármelyik.

Lehet, hogy ez a feladat alul lett becsülve Xavi által, és hosszabb időbe meg nagyobb effortba fog kerülni, mint néhány öltözőbe zárkózós peptalk. Nem biztos, de lehet, hogy így lesz... én most abból indulok ki, amit te írtál, nem abból, amit én gondolok. Azt gondolom, hogy a világon bárkinek meggyűlne ezzel a baja, ha tényleg ez az egyik fő gond.
No meg azt is gondolom, hogy: ha így van, ahogy írod, hogy emiatt messze nincs lehetőség azokra a (szerintem) nem annyira finom "finomhangolásokra", akkor végképp nem várhatunk gyors eredményt az edzőtől. (Legyen az bárki.) Akkor a tavalyi bajnoki cím csak a körülmények szerencsés összjátéka, és még rendkívül távol vagyunk attól, hogy minden évben valóban versenyben legyünk. És, továbbra is csak a te gondolataidból kiindulva, azt hiszem még az általam eddig hangoztatottnál is nagyobb tévedés ilyen nagy százalékban Xavira kenni a csapat gyengélkedését, és főként: még nagyobb hiba lenne Xavit elküldeni a közeljövőben.

Azzal amúgy nem értek egyet, hogy Xavi személyisége ne lenne alkalmas arra, hogy ezeket a srácokat gatyába rázza. Azokat, akik erre szorulnak. Szerintem ez egy nagyon komplex, összetett feladat. Tudni kell ezeket a srácokat napi szinten úgy menedzselni, hogy beléjük nevelődjön valami nagyon fontos, de közben megmaradjon az önbizalmuk, a korábib játékukból minden jó elem, irány, erény, és közben azért még valahogy a csapatot is kell fejleszteni, őket bevonva. Az edzők többsége szerintem nem arról híres, még a nagyobb csapatok edzői sem, hogy szenzációs people skilljeik lennének. Az meg, hogy ilyen mennyiségben kelljen ifistákra támaszkodni, és gyakorlatilag az akadémiai záró éveit is az edzőnek kell leoktatni, miközben a Barca felnőtt csapatát irányítja, szerintem teljesen egyedülálló a világon.

Végső soron szerintem idén egyáltalán nem igaz az a csapatra, hogy ne lenne lelke, hogy ne hajtana, hogy ne lenne mentális tartása. Volt 1-2 meccs, amikor nem jöttek össze a dolgok, de mivel úgy hozta az élet, hogy sokszor volt rá szükség, szerintem kifejezetten rengetegszer volt víztisztán látható, hogy mennyire tudunk hajtani, küzdeni, kaparni. Nem mindenki, de az összkép nekem egyértelműen ilyen. Tavaly még inkább megvolt ez, de azóta a keret fele elment. Ettől függetlenül, ahogy írom, szerintem idén is nagyobb erősségünk ez, mint az elmúlt 5-7 évben bármikor. Ez egy új színe a csapatnak, amire igazán szükség is van most, sajnos. Hogy néha besül, az szerintem törvényszerű. És mivel ennyi fiatal van, az is törvényszerű, hogy ez nem mindenkiben van azért meg egyformán.

Sok felé van sok megoldandó probléma a csapat körül is, nem csak a klub körül. Ennek biztosan része az is, amiről te írsz, csak max a mértékét vitatom.

Szerintem nincs a világ focijában még egy olyan nehéz pozíció jelenleg, mint a Barca edzőjének lenni. Mondogatta ezt már Guardiola egy bő évtizeddel ezelőtt is, de azóta egy szinte elképzelhetetlen lecsúszáson vagyunk túl, minden létező szintjén a klubnak. Ha az elvárásokat, és a kényszereket (amik normál esetben nem kéne, hogy legyenek) összerakom azzal, hogy milyen az alapanyag, a munkakörnyezet, a fejlődésbe bevonható lehetőségek (edzői kvalitásokon felüliek), akkor ez egy teljesen páratlan szituáció.
Hogy Xavi fejlődésének hol a határa, nem tudom. Hogy Xavi fejlődési tempója meddig tud majd elég lenni, nem tudom. Összességében: nem tudom, hogy mikor válik pont ő az egyértelmű szűk keresztmetszetté. Csak azt tudom (illetve ez a szilárd véleményem), hogy a fent leírtakból kiindulva jelenleg nem ő az, nem értünk el erre a pontra. És még nem is fogunk egy darabig.

Mindenesetre továbbra is tartom, ha nem lesz több meghatározó sérültünk a második felében a szezonnak, akkor a sokkal jobb félév elé nézünk. Szerintem eredményekben is, és játékban is. Lehet, hogy címekre nem lesz elég, sőt megkockáztatom már most: Nem lesz az. De nem lesz okunk arra, hogy májusban elgondolkodjunk az edzőváltás szükségességén.
Most picit sok van, aki amúgy nálam (és sztem Xavinál is) többnyire kezdő lenne (TS, Inigo, Gavi, Pedri), de ez még határeset, még ok... és remélhetőleg Gavi kivételével mindenki felépül hamar. Szóval az esély mindenképpen ott van, hogy az én várakozásaimról kiderülhessen, mennyi alapjuk van.



Más dolog: korábban többekel volt mindenféle vitám, persze főleg Xavi teljesítménye kapcsán. És érveltem azzal, hogy szerintem amíg nem jön el az a pont, hogy egy átigazolási időszakban csak 1-2 ember cserélődik a kezdőben, és max 4-5 a keretben, addíg nem lehet összehasonlítani az edző munkásságát más, stabilizáltan létező keretek edzőivel.
És nem lehet azt se várni, hogy egy edző megtanítson dolgokat, teljesen átadja majd el is kezdje finomítani az elképzeléseit, a csapat és a játékosok egyedi kvalitásaihoz csiszolni, és még ezer más dolgot nem lehet megtanítani vagy elérni, amikor minden szezonban "elpárolog" a játékoskeret fele. Csak képzeljétek el, hogy milyen az, amikor bármire megpróbáltok megtanítani egy csapat embert, és félúton kicserélődik a társaság fele. És ráadásul ez egy komplex csapatjáték, nem csak arról van szó, hogy az emberek fele még nem is tudja, merre hány méter, a másik fele meg igen.. hanem az összes csapaton belüli dinamika és függőség megváltozik.
Ugyanez rövidebb távon is karcos, hogyha egyszerre sokan és sokáig sérültek abból a brigádból, akik normál esetben kezdők lennének, de most nem erről van szó.
Most már megnéztem, hogy mi a helyzet valójában, és a következőre jutottam: tavaly 24 fős felnőtt kerettel kezdtünk, idén csak 19 főnk van, a tavalyi 24 fős keretből idén szezonkezdésre 10 ember távozott, azaz a keret szűk fele valóban eltűnt, és annak a fele helyett nem is jött senki. Ezek csak azok, akik valóban itt is voltak, a sok kölcsön és egyéb játékost nem számolom nyilván.
Még ennél is rosszabb, ha úgy nézem, hogy mondjuk Október-November időszak nagyobb részében hányan álltak rendelkezésre, akik tavaly is Xavitól "tanulhattak", akikkel Xavi bármiféle folytonosságot hozhatott volna a csapatjáték bármely szintjén: TS, Araujo, Christensen, Baldé, Gavi, Ferran. Összesen 6 játékos tavalyról, amiből 1 kapus. De 1-1 meccsekre esett ki eltiltással vagy kisebb fájdalommal Araujo, Christensen, Baldé és Gavi is ezalatt az idő alatt. Lewa,Raphi és Koundé asszem 4-5 hétig, Frenkie, Pedri, Roberto meg minimum 2 hónapig. inkább tovább volt sérült.
A többiek, akik játszottak ebben az időszakban, mind olyanok, akik max 1-2 hónapot tölthettek Xavi kezei között, és azt sem úgy, hogy egy stabil csapatba beépüléssel, hanem a sok sérült miatt totális összevisszaságban.
Akárhogy nézem, nem tudom kihozni azt, hogy Xavi mondjuk 1 éve építkezne. Azt meg végképp nem, hogy 2 éve. Szerintem épp csak befejeződött augusztus végével a "rombolási" fázis, és pontosan ennek megfelelően kéne néznünk a játékot, és ennek megfelelően kéne türelemmel lenni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.12.22. 20:40:29

Peter hatalmas nagy +1. En azt erzem, hogy Xavi lehetseges, hogy egy erett, jatszani tudo klasszis csapat elen nagyot menne.

Viszont Barcelonaban az kell, amit peldaul Mourinho jelentett Madridban vagy Klopp Liverpoolban: ujra megtanitani a csapatot nyerni szinte a nullarol es kontrollalni MINDENT a klub korul es az oltozoben. Xavi nem tunik annak a mar-mar szinte autoriter stilusu karizmatikus edzonek akiben ez a kepesseg meglenne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3300
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.22. 15:01:11

Andris írta:
2023.12.21. 11:13:22
Más malomban örlünk.
Szerinted a játékosok hozzáállása elsősorban a saját felelősségük. Ebből kiindulva átlépsz egy olyan malomba, amiben már lehet(ne) "finoman őrölni", azaz taktika, felállások, hiányzók, állandó kezdő, hosszú vagy rövid minőségi kispad.....stb stb stb.

Szerintem pedig az egész csapat még nincs abban az "érettségi" állapotban, hogy kizárólag ebben a malomban őröljünk.

Szóval, szerintem, ha a játékosok hozzáállása önmagunktól nem kifogástalan, akkor az igenis az edző feladata ezen változtatni. Ezt egy edzőnek éreznie kell és minden edzői tekintélyt bevetve ezen változtatnia kell. Padra, lelátóra, szabadságra, B-be, egyéni foglalkozásra vagy bárhova teheti, de foglalkoznia kell ezzel, akármilyen rövid a kispad és akármelyik játékosokról is legyen szó. Máskülönben vége, nincs tekintély, cincogni fognak az egerek.

Olyan egyszerűen nem létezhet(ne), hogy a csapat nincs a top-on mentálisan. Leginkább egy Barcánál, ahol köztudott, hogy mindíg mindenki ellene akarja megmutatni. Igen, van amikor nem megy a játék, de akkor be kell darálni és pont.

Xavi nyilatkozataiban az utóbbi időben folyamatosan visszaköszönnek szavak, kifejezések, mondatok, amiken én rugóztam az egész őszi szezon alatt és ismételgettem.
Morál, mentalitás, szív, lélek, szenvedély, tűz, akarat, élesség, alázat és ezek szinonímái vagy "szabadfordításai"
Csak a legutóbbi nyilatkozatából idézek :
"Nem vagyok dühös, de azt látom, hogy nincs meg az a minőség, ami volt 2010-ben, nincs meg a lélek, nincs megfelelő agresszió”.
"Ez volt a legkeményebb beszédem, amit edzőként valaha is folytattam. Jól viselték, látjátok, hogyan jöttek ki a második játékrészben?!”

Véleményem szerint ez az, amit Xavi túlbecsült, vagy túl nagy bizalommal volt, vagy csak egyszerűen olyan úriember személyiség, aki önmagából kiindulva alapként tekint arra, hogy a játékosok hozzáállása a saját felelősségük és tisztában vannak a minimális kötelezettségeikkel.

Banálisnak tűnik, de én a legnagyobb deficitet ebben látom.

Ha ismét "nagycsapat" akar lenni a Barcelona, akkor mindenekelőtt csordultig meg kell tölteni a fejeket olyan valódi tartalommal, mint a címer, a mez, a vér ....!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:30:45

bunga írta:
2023.12.21. 11:21:15
Andris írta:
2023.12.21. 10:35:07


bunga: Fogalmam sincs, miért írod amiket írsz. Mi a gondod Gündogannal? Szerintem tartósan az egyik legjobb játékosunk, tegnap is remek volt összességében. Romeu kezét meg ennél jobban sztem már nem lehet elengedni, egyszerűen megint annyi hiányzó volt tegnap, hogy már más nem is maradt a padon. Egyébként sose játszik, ha van más reális opció. Azt továbbra se tudom hova tenni, hogy még a jelenleginél is több tini játékpercet várnátok (összességében), "biztos van valaki az utánpótlásban, aki jobb" felkiáltással. Ez egyszerűen nem így működik. Yamalra a pihentetés? Hosszú hetek óta pihentetve van, max néha áll be cserének kicsit.
És végül, legfőképp? Miért kéne Roque érkezésekor újra felépíteni a csapatot? Ennek jelenleg annyi értelmét látom, mint ha azt írtad volna, hogy Januárban hideg van és laposan süt a nap, úgyhogy el kell kezdenünk kontrákra alapuló játékot játszani. De ha kifejted egy bő bekezdésben, hogy mire gondolt a költő, akkor simán meggondolhatom magam. Csak tényleg legkevésbé sem értem.
Ha Roquet nem a szélen akarja játszatni, akkor vagy Lewa helyett, vagy két belső csatár egyikeként jön szóba. A másik belsőcsatár vagy Lewa lenne, vagy Guiu. Mindegyik esetben más szerkezet kell a középpályán is, a védelemben is. A középpályán kell egy "egyszakos" irányító, aki lehet Pedri megváltoztatott szerepkörrel, de ha ő sérült, akkor pl. Darvich. A védelemben vagy három belső védő kellene, vagy két szűrő a középpályán. Nem tudom, hogy a fiatal vkp-k közül ki hol tart, de nem igaz., hogy a Casado - Bernal - Pau Prim trió egyikét se lehetne beépíteni.
Én teljesen valószínűtlennek tartom, hogy idejön egy 18 éves srác, és szerkezetet váltunk majd. Mármint: tuti hogy maradunk a 3 támadós játéknál, amiből 2 szélső van. Még ha lenne Gavi, akkor azt mondanám, hogy elképzelhető a 4-4-2ként felrajzoható dolog, de így végképp nem. 0% esélyét látom, legalábbis a jelenlegi alapokról kiindulva. Ezt újabb kulcsjátékos sérülések vagy Lewa megtáltosodása még megvariálhatná, de nem hiszem egyiket se.
Olyan ifistáknak a nevével jössz, ráadásul nem 1el, nem 2vel, akik még csak közelében se jártak annak, hogy a felnőtt keret stabil tagjainak tekintsék őket. Nem értem, egyáltalán hogy merül fel az, hogy majd rájuk, meg egy brazíliából érkező 18 évesre fogunk támaszkodni ezen a télen, és rájuk újraépíteni a csapatot.
No mindegy, köszönöm, hogy kifejtetted, de nagyon szürreálisnak tartom. Ha mégis így lenne, akkor valami egészen rendkívülinek leszünk szemtanúi. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.21. 11:21:15

Andris írta:
2023.12.21. 10:35:07


bunga: Fogalmam sincs, miért írod amiket írsz. Mi a gondod Gündogannal? Szerintem tartósan az egyik legjobb játékosunk, tegnap is remek volt összességében. Romeu kezét meg ennél jobban sztem már nem lehet elengedni, egyszerűen megint annyi hiányzó volt tegnap, hogy már más nem is maradt a padon. Egyébként sose játszik, ha van más reális opció. Azt továbbra se tudom hova tenni, hogy még a jelenleginél is több tini játékpercet várnátok (összességében), "biztos van valaki az utánpótlásban, aki jobb" felkiáltással. Ez egyszerűen nem így működik. Yamalra a pihentetés? Hosszú hetek óta pihentetve van, max néha áll be cserének kicsit.
És végül, legfőképp? Miért kéne Roque érkezésekor újra felépíteni a csapatot? Ennek jelenleg annyi értelmét látom, mint ha azt írtad volna, hogy Januárban hideg van és laposan süt a nap, úgyhogy el kell kezdenünk kontrákra alapuló játékot játszani. De ha kifejted egy bő bekezdésben, hogy mire gondolt a költő, akkor simán meggondolhatom magam. Csak tényleg legkevésbé sem értem.
Ha Roquet nem a szélen akarja játszatni, akkor vagy Lewa helyett, vagy két belső csatár egyikeként jön szóba. A másik belsőcsatár vagy Lewa lenne, vagy Guiu. Mindegyik esetben más szerkezet kell a középpályán is, a védelemben is. A középpályán kell egy "egyszakos" irányító, aki lehet Pedri megváltoztatott szerepkörrel, de ha ő sérült, akkor pl. Darvich. A védelemben vagy három belső védő kellene, vagy két szűrő a középpályán. Nem tudom, hogy a fiatal vkp-k közül ki hol tart, de nem igaz., hogy a Casado - Bernal - Pau Prim trió egyikét se lehetne beépíteni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:13:22

Peter írta:
2023.12.21. 10:49:02
Xavi 2 évét talán elválasztanám, persze nem lehet, de elméletben mégis megteszem. A tavalyi szezon végéig majd az azt követő időszak.
Nyáron úgy alakult a keret, hogy joggal nézhettünk az ősz elé óvatosan optimistán.

A teljes őszi szezont első blikkre én a csalódás kategóriába sorolnám. Valami nem kerek, szinte semmi nem működik gördülékenyen, legalábbis én (is) így látom.
Olyannak tűnik nekem az egész Xavi féle építmény, amiből nem spórolták ki az anyagot, de mégsem úgy néz ki, ahogyan annak ki kellene nézni, ahogyan elvárható lenne.

Hiányzik a csapat lába alatt a szilárd alap.
Talán a nyáron még alábecsült néhány, az alapokkal kapcsolatos teendőket, de akár azt is mondhatnám, hogy túlbecsülhetett bizonyos alap dolgokat a játékosaival kapcsolatban. Erre aztán rakódtak folyamatosan megoldandó teendők, sokasodtak a problémák, nem tudta ezt igazán megfogni, nem tudta kezében tartani a dolgokat, önjáróvá váltak a játékosok, így a csapat is.
Van gazda, de mégis rendezetlen a föld.
Ezekkel, majdnem minddel, nagyjából egyetértek. De csak nagyjából. Illetve maguk a megállapítások csak önmagukban nézve olyanok, amik megállják a helyüket. De ha kontextusba helyezzük őket, akkor már nem igazán.

Szerintem elengedhetetlen az az adalék hozzá az, hogy kb 1,5 hónapon keresztül még csak megközelítőleg se lehetett felrakni egy olyan kezdőcsapatot, amiben ott voltak a legjobb embereink, és így olyat se, amiről azt lehetett mondani, hogy valószínűleg pár hétig tudnak majd együtt kezdeni-játszani. Egyszerűen fizikailag képtelenség volt bármiféle stabil játékra törekedni, állandó vészüzemmódban voltunk, folyamatosan hullámzásban volt a lehetséges legjobb kezdőcsapat.

És az is fontos adalék, amit már szintén leírtam párszor, hogy szerintem egyáltalán nem olyan jó a játékosanyag. Másként: a keret. Jó a kezdőnk, van kb 10 egészen kiváló játékosunk. Összességében az elméleti legjobb kezdőnk is elég jó ahhoz, hogy bárhol versenyben legyünk. De ami bizonyos posztokon van minőségben, és ami összességében a cserepadon minőségben rendelkezésre áll, az viszont szerintem nehezen üti meg egy német/spanyol középcsapat szintjét is. Sajnos.
Ezek nem hogy nem elhanyagolható dolgok, hanem kifejezetten meghatározó tényezők, ha azt feszegetjük, hogy mikortól, mennyi idő alatt és milyen stabil játékot tud meghonosítani egy edző.

Muszáj helyén kezelni a dolgokat. Amikor azt látjuk 23ból 12 meccsen, hogy mérlegelni kell, hogy Romeu, vagy Casado, vagy egy középső védő, vagy egy winger támadó álljon be kezdőként vagy elsőszámú csereként a középpályára, akkor szerintem egy az egyben azt látjuk, hogy az edzőnek fizikailag nincs esélye sem egy jó alapanyagból dolgozni.
Nem lehet ezt sztem végső soron sehogy csűrni-csavarni, a keretünk hossza és összminősége meg sem közelíti európa legjobb 20-25 csapatáét. Hiába vannak egészen top játékosaink, és nem is kevés, ha a felük mindig hiányzik, és a helyükre meg előbb állítanánk be a 43 éves edzőnket, mint bárkit a keret maradékából.

Persze az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy szerintem a Porto-Atletico-Girona-Valencia meccsünk, ahol többé-kevésbé már a legjobb kezdő állt rendelkezésre, szerintem egészen kiváló volt a szezon azt megelőző meccseihez képest. Talán az Antwerp és a Betis elleni 5-0áknál volt hasonló, ahol szintén mindenki megvolt majdnem: a portugálok már épp megkapták a játékengedélyt, a többiek meg MÉG nem voltak sérültek szerintem. Max Pedri.
De sokan itt a fórumon ezt is kétségbevonták, szóval eleve más a definíciónk arról, hogy milyen az, amikor egy csapat jól játszik, és mi az, ami tekintélyes mértékű fejlődésnek számít.

Egy mondatban összefoglalva: Ha nem azt nézem, hogy a szezon eddigi 23 meccsére vizsgálva papíron mi állt Xavi rendelkezésére alapanyagként, hanem azt, hogy a gyakorlatban mi állt rendelkezésre, akkor szerintem kifejezetten jó munkát végzett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3300
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.21. 10:49:02

Xavi 2 évét talán elválasztanám, persze nem lehet, de elméletben mégis megteszem. A tavalyi szezon végéig majd az azt követő időszak.
Nyáron úgy alakult a keret, hogy joggal nézhettünk az ősz elé óvatosan optimistán.

A teljes őszi szezont első blikkre én a csalódás kategóriába sorolnám. Valami nem kerek, szinte semmi nem működik gördülékenyen, legalábbis én (is) így látom.
Olyannak tűnik nekem az egész Xavi féle építmény, amiből nem spórolták ki az anyagot, de mégsem úgy néz ki, ahogyan annak ki kellene nézni, ahogyan elvárható lenne.

Hiányzik a csapat lába alatt a szilárd alap.
Talán a nyáron még alábecsült néhány, az alapokkal kapcsolatos teendőket, de akár azt is mondhatnám, hogy túlbecsülhetett bizonyos alap dolgokat a játékosaival kapcsolatban. Erre aztán rakódtak folyamatosan megoldandó teendők, sokasodtak a problémák, nem tudta ezt igazán megfogni, nem tudta kezében tartani a dolgokat, önjáróvá váltak a játékosok, így a csapat is.
Van gazda, de mégis rendezetlen a föld.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 10:35:07

Ne keverjük a szezont a fazonnal.
Mit mondott Xavi?
1. Azt, hogy rohadtul nem tetszett neki az első félidő.
2. HA nem megy a játék, akkor legalább arcon kell pörögni, kötelező.

Látom itt, hogy próbáltok konklúziókat levonni belőle, de a fenti két állítás és a kivastagított részek a lényeg.

Bence: bármikor, bármilyen meccsen lehet az, hogy Xavi néhány játékostól azt tapasztalja, hogy nem hajt eléggé. Ez nem jelenti azt, hogy ez tendencia, sem azt, hogy bármiféle felkészítésbeli probléma lenne. Egyáltalán nem lehetne azt mondani, hogy a csapattal hajtásbeli problémák vannak idén, 23ból max 3-4 meccset tudok megnevezni, ahol hasonló gondok merültek fel, és azokon sem végig és közel se mindenkitől.

bunga: Fogalmam sincs, miért írod amiket írsz. Mi a gondod Gündogannal? Szerintem tartósan az egyik legjobb játékosunk, tegnap is remek volt összességében. Romeu kezét meg ennél jobban sztem már nem lehet elengedni, egyszerűen megint annyi hiányzó volt tegnap, hogy már más nem is maradt a padon. Egyébként sose játszik, ha van más reális opció. Azt továbbra se tudom hova tenni, hogy még a jelenleginél is több tini játékpercet várnátok (összességében), "biztos van valaki az utánpótlásban, aki jobb" felkiáltással. Ez egyszerűen nem így működik. Yamalra a pihentetés? Hosszú hetek óta pihentetve van, max néha áll be cserének kicsit.
És végül, legfőképp? Miért kéne Roque érkezésekor újra felépíteni a csapatot? Ennek jelenleg annyi értelmét látom, mint ha azt írtad volna, hogy Januárban hideg van és laposan süt a nap, úgyhogy el kell kezdenünk kontrákra alapuló játékot játszani. De ha kifejted egy bő bekezdésben, hogy mire gondolt a költő, akkor simán meggondolhatom magam. Csak tényleg legkevésbé sem értem.

herlius: az első mondatban leírtad a lényeget, nem is értem amit utána írsz. Ha nem megy a játék, fussunk, mint az állat? Tényleg ez lenne a mi játékunk? HA nem megy a játék, akkor legalább ki kell hajtani a belüket. Szerintem ez egy aranyszabály, és alap kéne hogy legyen. Minden csapatnak, még a Citynek meg a Bayernnek is nem egyszer van, hogy nem megy a játék. Meg amúgy is: ha nem megy a játék, akkor nem mindegy hogy mi lenne a mi játékunk? benne van a mondatban is, hogy akármi is a játékunk, épp nem megy. Mindegy, hogy ez miért van... azért mert sok a sérült, azért mert képtelenek vagyunk gólt lőni, azért mert nagyon rossz helyen vagyunk lélektanilag.. ez mind előfordulhat. De még az is, hogy nincs igazam, és Xavi teljességgel alkalmatlan edző. Egyszerűen éppen az a lényeg, hgoy mindegy, milyen okból, de van olyan, hogy nem megy a játék. És akkor pedig mindegy, hogy mi lenne az. Ilyenkor alap, hogy szétszaggatjuk az istrángot. És nagyon örülök, hogy ezt Xavi is így gondolja, és hogy most ez nyíltan és nagyon egyértelműen elhangzott nyilvános csatornán is.
A Girona nagyon rossz példa, ahogy a Leverkusen is pl az lenne. Minden évben vannak meglepetés csapatok, olyan csapatok, akiken nyomtak egy reset-et. Edzőváltással, vagy valami mással. Ez nem jelenti azt, hogy ezek tartósak lesznek. Csak emlékezz, mit csináltunk Xavi az első évében. Nagyon mélyről és nagyon hirtelen olyan jó csapatunk lett, ami halál simán bajnok lett volna, ha Xavi érkezése pillanatában kezdődik a bajnokság. Pontokban és játékban is mindenkit tönkrevertünk. Ez még nem jelenti, hogy Xavi edzőzseniként érkezett, aztán mágikus módon elfelejtette amit tudott.
Btw, ezt is leírom mindig: Xavi érkezése óta a keret 95%a eltűnt. Úgyhogy a csapat építésére, és a játék meghonosítására nem ott kell elindítani a stoppert, ahol ő megérkezett. Hanem ott, ahonnan már egy igazolási ablakonként max 5-15%os fluktuációval kellett megbírkóznia. Máskülönben hiába honosítana, tanítana, gyakoroltatna bármit, hiszen a játékosok, akikkel mondjuk egy éve elkezdett valamit, javarészt már nincsenek a keretben. Épp a napokban számoltuk ki, hogy a tavalyi leggyakrabban kezdő játékosoknak hozzávetőleg a 40-45%a van csak most is gyakorta kezdőben (eddig a pontig). A kispadon még kisebb szerintem az átfedés, mert ahogy 22, úgy 23 nyarán is sokan elmentek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.12.21. 09:46:20

Néha nem nagyon tudom hova tenni Xavi nyilatkozatait. Ha nem megy a játék, fussunk, mint az állat? Tényleg ez lenne a mi játékunk? Nem inkább focizni kéne megtanulni, hogy kevesebbet kelljen futni? Emlékszem anno még Guardiola korai éveiben volt némi konfliktus Pep és Yaya Touré között, mert a középpályás állítólag túl sokat futott meccs közben. A fociban szvsz alapvetően nem a futásmennyiség határozza meg a sikert, hanem annak minősége és iránya. Ha nem tudsz focizni, azt csak ideig-óráig palástolhatod futásmennyiséggel. Előbb-utóbb ugyanis elfogy a szufla és az ellenfél okosabb-technikásabb játékkal felőröl. Ez volt valaha a mi játékunk is. A mostani Barca játékát viszont nem tudom hova tenni. Egy olyan furcsa képződmény, ami többnyire nem tudja hogy mit kezdjen saját magával, de határozottan nincs alapvető stílusa. Látszólag próbálkozunk valamiféle pozíciós játékkal, de érezhetően jópár játékosnak annyira környezetidegen a dolog, hogy sokszor kiesik a szerepéből. Ilyenkor jönnek az ad-hoc egyénieskedések, feleslegesen erőltetve előrevágott labdák, meg nem értések, labdaeladások, majd a sorozatos fejvesztett rohanások az ellenfél labdás játékosa után. És ez megy immár több, mint 2 éve, amióta Xavi itt van. Értem én, hogy idő kell az összeszokáshoz, de mégis mennyi még? Két év alatt nem volt képes leoktatni egy olyan játékszisztémát, amit mindenki könnyen ért és magáénak érez? A Girona-nál mennyi ideje játszik együtt ez a játékosgárda? Mégis olyan könnyed eleganciával alakítják ki a helyzeteiket, mintha álmukban is együtt fociznának. Mindenki pontosan érti mikor mi a dolga és ezt láthatóan teljes felszabadultsággal teszik. És mindezt többek között tőlünk kikukázott játékosokkal, ami szvsz ultragáz a szakmai stábunkra nézve. Mi pedig sorozatosan, immár 2 éve ugyanazokat a hibákat követjük el és nem érzem azt, hogy bármiben is előreléptünk volna ezidő alatt.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.21. 09:03:48

Xavi makacsul mást lát számos játékosában, mint amit azok most nyujtanak. Vonatkozik ez elsősorban Lewara és Gündogánra - nomeg Feranra. De arra is, hogy nem képes végleg elengedni Romeu kezét. A védekezés stabilitása szempontjából nem szerencsés egyszerre játszatni Cancelot és Koundet, különösen akkor nem, ha Araújo félig sérült. Yamalra is ráférne némi pihentetés.

Nem gondolom, hogy az utánpótlás játékosok most többet produkálnának. De lehet, hogy közülük egyik- másik már most kiugrana és mindenképpen a jövőt lehetne bennük látni.

Ha meg Roque megérkezik, nyilván előröl kellene kezdeni a csapat felépítését a télen.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 08:40:28

Én ebben nem látok semmi meglepőt vagy különöset, Xavira mindig jellemző a szenvedélyesség. Amiket én ártatlan szituációkban elkövetett apró hibáknak látok, azokat ő agyonmutogatva magyarázza a játékosoknak, mit kellett volna csinálni, hová kellett volna beindulni stb., de a Ligában vannak más, hasonlóan szenvedélyes edzők is, kivéve az egykedvűen rágózó Carlo bácsit.
Másrészt, az elmúlt hetekben, az alapjáraton is nehezen elviselhető nyomás tovább nőtt, Xavinak távoznia kell, le kell mondania, ki kell rúgni stb.
Vannak ellendrukkerei, megy a harc, és lehet, hogy olyan érzése vagy konkrét infója van, hogy nem mindegyik játékos ragaszkodna hozzá, nem tudom, de már ez is milyen hülyeség, innen Budapestről tippelgetni, hogy mi lehet az öltözőben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 08:17:26

Ha tényleg ezt mondta, az nálam azt jelenti, hogy kicsit elvesztette a fonalat. Nem kéne erre vetemedni, ha hét közben megfelelően felkészíti őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.20. 22:24:04

davi10 írta:
2023.12.20. 22:18:37
Fabrizio oldaláról, mai nyilatkozat:
Xavi’s 𝐅𝐔𝐑𝐈𝐎𝐔𝐒 with Barça players! 🤯

◉ “This is a match that should’ve ended 2-0 or 3-0… but the team does not have the spirit that it showed last season, nor the aggression or focus. This is 𝐮𝐧𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭𝐚𝐛𝐥𝐞”.

◉ “Let me be clear: we are 𝐍𝐎𝐓 Barça 2010, at all”.

◉ “It can’t be that you don’t run like animals, that you don’t go in for every ball… it can’t be that you don’t give everything. It’s unacceptable”.

◉ “It’s simple. If your luck isn’t arriving through your football, it needs to arrive through intensity”.

◉ “𝐑𝐮𝐧 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐥𝐬 or no chance to win. Fight on every ball or we won’t win any title this season”.

◉ “We have to 𝐟𝐢𝐠𝐡𝐭. I wanna see passion, always”.
Oké, és ez ellen ki és hogy fog tenni bármit is?
Ha tippelnem kéne, akkor ezt a fejmosást megkapták már a félidőben, csak sokkal kevésbé nyomdafestéket tűrően. Legalábbis annyit tudunk, hogy a másodikban ment majdnem mindenki, mint a mérgezett egér.
Szóval vagy maguktól tettek ellene, vagy az edző hatására, de valahogy mindenképp megtörtént. Most... aztán ki tudja, hogy lesz-e még ilyen gond. Sztem sok-sok dolog elmondható a csapat játékáról és teljesítményéről, de a meccsek többségén az pont nem, hogy ne harcolnának kőkeményen, utolsó percig, ami a csövön kifér (még ha az kevés is).

Vagy nem tudom, mit gondolsz, hogy lehet ez ellen "tenni bármit is"?
Szerintem vagy a játékosok tesznek maguktól ellene, vagy az edző tud tenni, mégpedig pontosan azt, amit az öltözőben is valszeg, de most már nyilvánosan is megtett:
Elmondta hogy baromira nem elégedett, elvárja mindenkitől, hogy kitegye a pályára a lelkét, és a jövőben az fog pályára lépni, aki ennek megfelelően cselekszik. Ha a játékból és a szerencséből nem jön ki a lépés, akkor kötelező utolsó leheletig harcolni.

Néztem az interjút (bár katalánul..), többször is megismételte gyakorlatilag ugyanezeket a mondatokat. Sokszor mond dolgokat, hogy mivel elégedetlen, de azért ez egy szokatlanul feszes és bőlére eresztett nyilvános kritika volt most a játékosok felé. Szerintem mérget vehetünk rá, hogy nem először a sajtóban mondta el, és majd utólag a fiúknak.

Ha lenne meccs még idén, akkor azt is mondanám, hogy sztem valakinél érzékelni fogjuk a bizalomvesztést is. Nyilván volt, akivel személy szerint is nagyon elégedetlen volt az első félidőben, ami a hajtást illeti.
Így hogy most van idő lenyugodni, lehet hogy tiszta lap lesz ezt illetően még. Pláne hogy valahogy sikerült nyerni végül.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6677
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.20. 22:18:37

Fabrizio oldaláról, mai nyilatkozat:
Xavi’s 𝐅𝐔𝐑𝐈𝐎𝐔𝐒 with Barça players! 🤯

◉ “This is a match that should’ve ended 2-0 or 3-0… but the team does not have the spirit that it showed last season, nor the aggression or focus. This is 𝐮𝐧𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭𝐚𝐛𝐥𝐞”.

◉ “Let me be clear: we are 𝐍𝐎𝐓 Barça 2010, at all”.

◉ “It can’t be that you don’t run like animals, that you don’t go in for every ball… it can’t be that you don’t give everything. It’s unacceptable”.

◉ “It’s simple. If your luck isn’t arriving through your football, it needs to arrive through intensity”.

◉ “𝐑𝐮𝐧 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐥𝐬 or no chance to win. Fight on every ball or we won’t win any title this season”.

◉ “We have to 𝐟𝐢𝐠𝐡𝐭. I wanna see passion, always”.
Oké, és ez ellen ki és hogy fog tenni bármit is?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3300
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 20:16:43

La Masia1 írta:
2023.12.17. 19:21:24
simán lehet, hogy nem a legnagyobb pszichológus és motivátor, sőt, könnyen lehet, hogy soha nem is lesz ebben kiemelkedő, mert nem ilyen a személyisége.
A jó edző ismérve legfőképpen pontosan az összetett személyisége, habitusa.

Ugyanilyen fontos és meghatározó a csapat és edző szimbiózusa. Amelyik valahol kevésbé kiemelkedő, a másiknak éppen ott nincs olyan támogatásra szüksége.....és fordítva....stb stb....

Ha edző és a csapat nem talál egymásra, akkor nem a csapatot szokták lecserélni.
Válasz küldése