Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.15. 08:44:03

Xavi motivációs problémákról ès önbizalom hiányról beszèlt. Valamilyen szinten az utóbbival egyetèrtek, az előbbi szerintem gáz, mert neki kellene motiválni a játèkosokt.

A Valencia ellen stabilitást várnèk a csapattól, növelni az önbizalmat, ès a vèdelem felèpítèsèvel kezdenèm. Ne feledkezzünk meg róla, hogy ez a legerősebb szekció. Alonsora is lehet lassan számítani kh-kènt, bhv-kènt, Inigo is felèpül, ès ott a 2 B-s tehetsègünk a rotációba.
Egyetèrtek Gránittal, 2 csatárra van szüksèg, Lewat tehermentesíteni, a szèlső játèkunk minősègileg is hiányos.
Èn átváltanèk 532-re, felèpíteni a támadásainkat, masszív vèdelem ès kp-a, Balde ès Cancelo is támadhat, ès Lewa sem marad egyedül. A labdakihozatalok is erősödhetnek 5 emberrel kiindulva a kaputól, ès Penat is biztosítjuk, mert nem olyan megbízható lábbal, mint Stegen.
Megnèznèk egy

Pena
Cancelo-Araujo-Kounde-Christensen-Balde
De Jong-Gündogan
Pedri/Raphinha
Lew-Felix/Ferran
Sort.
Gavi kidőlèsèvel a kp-t nem nagyon tudja minősègileg erősíteni.
De Jong ès Gündogan is szabadabban támadhat 3/5 vèdővel a háta mögött, akik jobban összezárnak, mint a mostani fèloldalas 433 vèdekezèsben.
Mindenki boldog lehet, mert a saját posztján játszik a vèdelemben ès a kp-n is.
A Girona egèsz szèp támadásokat vezetett 523, ami a felvázoltaknál egy cserèvel módosítható, pihentetve De Jong, Pedri vagy Gündogan egyikèt, ès variációs lehetősèget biztosítva a kiismerhető taktikánkkal szemben. Èn kicsik ellen 4231-et is el tudnèk kèpzelni, de nálam Felix vagy Raphinha lenne a támadó mögött ebben a felállásban, akár Pedri rovására/pihentetèsère.

Szerk: a Real ellen is jól nèzett ki a felállás, stabil volt a csapat, csak minősègileg a sèrültek miatt gyenge.
Az volt az egyik, mikor kellemesen csalódtam Xaviban, mert mert változtatni, ès nem nèztem ki belőle, hogy mer egy Clasicon változtatni a 433-on. Az Atletico is ebben a formációban játszik elèg gólerősen. Elől Morata, mögötte Griezmann. 5 nem túl minősègi vèdővel, mègis stabil vèdelemmel.
+ A BL-ben is előnyt jelentene a stabilitás a kiesèses rendszerben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 07:48:45

La Masia1 írta:
2023.12.14. 22:48:09
Reméljük, hogy Xavi hozzá nem értése lesz a legnagyobb probléma, és a srác amúgy az európai átállást és a két bajnokság közti szakadéknyi különbséget mosolyogva megoldja :D
Xaviról nem írok ilyeneket és most sem írtam, kérlek ne adj a számba gondolatokat, amik nem tőlem jönnek, vannak sajátjaim, köszönöm.

A srác kapcsán inkább a sajtóra gondoltam és Lewára. Mindkettő komoly kihívás. Egyrészt kb minden második cikkben ott lesz a vételára, másrészt tőle várják a megváltást 19 évesen. Lewa meg igenis frusztrált, látszik, hogy nehezen viseli, hogy az öregedés jelei kezdenek kiütközni, szava meg elég nagy az öltözőben. Úgy gondolom jelenleg az egyetlen edzői megoldás, hogy az öltöző békessége érdekében ebben a szezonban még úgy lesznek a dolgok, hogy Lewa se hisztizzen.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2023.12.15. 07:45:23

Játékban amik lehet problémát okoznak:
1.: Nagyon lassú, körülményes passzok esetek 80%
2. Kiszámíthatóság
3. Nagyon kevés 16m belüli mélységi passz, bemozgás a csatároktól
4. Csapatvédekezés romlása, több kreatív játékos kárára

Lassúság talán a Soci ellen volt a legszembetűnőbb! Gyengébb kerettel a baszkok konkrétan szétfociztak minket. De sok más esetben is rengeteg olyan periodus van a meccsen, ahol konkrétan nem tudnám megmondani ki akar tiki-takát!
Kiszámíthatóság alatt azt értem, hogy van 2-3 séma és csak az szerint játszunk! Kötött pozíciók, sokkal kevesebb elmozgás. A leggyakrabban használt séma, mindenki belülre húzódik, szélsőhátvéd oldalvonal mellett vagy passzal vagy 1vs1 alapvonal, majd beadás! Konkrétan ezért unalmas a focink… Nem kérem egyetértsetek velem, de számoljátok egyszer össze ezt a játékszitut, hányszor próbáljuk egy meccsen (7-10 kozé teszem).
Amikor tiki-takát várunk el, imázsát is erre húzták fel Xavi érkezésénél, hát a védelem megbontására egy Lewaval sose leszünk képesek! Konkrétan 16 előtt egy 5x5 négyzetben oldalra és visszafele mozog (de van olyan meccse, mintha egy karót ütöttek volna le). Felix kombinatív játékban erős ahogy Cancelo is! Raphinha meg amit a Leedsben csinált töredékét nyújtja. Saját véleményem szerint, Xavi kegyetlenül köti a játékosok döntéseit, magyarán csak fekete fehér létezik (pl Auroju elején csere volt, mert sose tartotta be az utasítást! Emlékszem Xavi ordibált vele meccsen, élőben voltam kint)
A védekezésünk csapat összhang terén romlott le! Tavaly egy munkás csapat voltunk, mindenki tette a dolgát! Most egy Gündo, Jong, Pedrivel ne várjuk, hogy a középpályánk segíti akár helyezkedéssel is a védelmet. Sehogy se segíti! Plusz elkezdett a teljesítmények is erősen romlani! Nem tudom megmondani Aru mellett ki lenne az ideális CB a teljesítmények alapján. Szélsőhátvéd meg konkrétan kettő van a csapatban… Több kreatív játékosunk lett, viszont sose arról híresek ezek a játèkosok, hogy 80% megnyerik a párharcaikat! Tény labdabiztossak, viszont rosszabb minőség lett így a defensive rész. Itt jön Xavi kétségbe esése, hogy konkrétan már mindenkit kipróbált mindenhol, de sehogy se megy. Nincs állandóság, és sajnos nincs minden posztra két ember. Hatalmas javulás kellene mindentéren, de számomra legfőképpen Xavinál! Nagyon nem következetes. Ferran szezon elején rúgta a gólokat, Lewa alig. Ki játszott? Lewa. Csak azért, hogy majd kiszakad a gólzsák! Hát nem szakadt ki, sőt most már rosszabb a helyzet, mert amikor egy játékos elkapja a fonalat, nem használom, ott is formahanyatlás lesz, a másikrészről, görcsös erőlködéssé vált Lewa játéka… Jöhet bárki, itt szerintem kipukkant a lufi.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.15. 00:32:52

Troym írta:
2023.12.14. 20:43:34
A srác kapcsán szerintem túlzott az optimizmusod. Ha a szezon második felében mondjuk 10 gólponttal zár (mondjuk 7+3) azon a 23-28 meccsen, szerintem már erőteljes dicséretet érdemelne, de kritikát fog kapni. Nem tudom elképzelni, hogy a testbeszéde alapján is minimum véleményes viselkedésű (direkt nem hisztis, primadonna, stb jelzőt használok, mert ugyan annak tűnik, de mondjuk, hogy nagyon frusztrált) Lewa padra kerül, így a srác kiszorul center posztról. Magyarán beáll azon játékosok sorába, akiket olyan poszton játszatunk, ami nem a természetes számukra.
Meglátjuk. Én is szkeptikus voltam, mert a tavalyi góltermése még elég zsenge volt (36 meccs, 7 gól). Az idei szezont is lassan kezdte. Aztán kezdett belelendülni, és onnantól megközelítette a meccsenkénti egy gólos átlagot. Néztem is a meccseit, fizikailag is erős, nehéz elnyomni. A Libertadores kupában is szépen termelt, és az azért már nem egy gyenge mérce. Sajnáltam a sérülését, mert akkor már szinte minden meccsen betalált. Szezon végére még visszatért egy meccsre, egy félidő alatt gólt is szerzett.

Azért is vagyok optimista, mert Xavi az utóbbi időben már nem fél két középcsatárral játszani. Ferran még Lewandowski mellett is középcsatárt játszott legutóbb. Így joggal bízok abban, hogy se a szélen, se a padon nem lesz elpazarolva. Két csatárral több esélyünk van gólt szerezni.

Mi másban bízhatnánk, mint egy új csatár érkezésében? Egy új gólvágó segíthet. Ha van, amiben reménykedhetünk, az egy új befejező, aki Lewandowskiról is terhet vesz le. Lehet, hogy nem válik be? Sajnos ez is benne van a pakliban. Mást nem tehetünk, mint egy új csatárral több gólt remélni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 23:41:37

Feast4 írta:
2023.12.14. 15:19:18
Hanem valahogy a játékosok fejében nekem sokszor úgy tűnik nincs összeállva a taktika, nem igazán van ötlet hova vigyük a labdát, nem merünk 1v1ezni inkább kiss passz oldalra és valahogy mindenki idegenül mozog abban amit egyénként jól csinál. Kicsit olyan mintha a labdavesztéstől rettegne mindenki.

Szerintem ez az, ami edzői felelősség.
Jó volt a hosszú írásod az edzésekről! Sima grundfocistaként nem volt tiszta képem, de sok tekintetben valami hasonlót képzeltem el.

Ez is benne van, nyilván ha 100%-os automatizmusok vannak, jobb lesz a befejezés. De azért vannak automatizmusok, nem olyan rossz ez az összjáték. Nyilván parkolóbusz előtt nehezebb, mint mindenkinek. De az elmúlt meccsek többségén (vegyük le az Antwerped a B sorral), folyt szépen a labda, elöl is voltak kis csiki-csukik. voltak jó beindulások. Nem csúcs Arsenal-City szinten, de elég jól.
Azt jellemzően az igazi buszok előtt érzem, amit mondasz, hogy félnek elveszteni a labdát. (Én ezért szeretem a brazilt, az magasról tesz rá, a sok gólpassza úgy jön össze, hogy nyolcadszor is megpróbálja a meredek passzt, bármi volt az első hétnél... sajna a ziccerbe kerülést is ugyanígy csinálja egy ideje, ami dicsérendő, sajnos jó érzéke van hozzá addig a pontig, csak hát :D)

De nekem a legnagyobb gond amit látok, hogy a játékosaink feje felett megjelenik egy szinte innen látható buborék, mikor ziccerben-nagy/jó helyzetben vannak. "De mi van, ha elrontom???".
Ferránon idén annyira ez nem látszik amúgy, látszik, hogy ő nagyon sokat dolgozott, a többieket is el kéne vinni mindenre, amit ő végigcsinált, biztos lenne javulás. Meg egyelőre Canceloban sincs ez meg. Egyelőre.

Lewy más eset, ő már azt se tudja merre van az arra, de szó szerint, mikor a majdnem a saját kapunk felé fejeli már a második zavartalan fejesét két meccsen belül.

De a többiek rettegnek attól, hogy elrontják, főleg a könnyebb helyzeteket. Kiemelten Raphinha, Felix, Pedri, Gündogan, szerintem. DJ valamiért már 1 éve nem is keveredik a 16-oson belülre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 22:48:09

Troym írta:
2023.12.14. 20:43:34
gránit írta:
2023.12.14. 18:16:02
Roque sok mindent megváltoztathat, de őt is el tudjuk még rontani. Épültek már le itt nagy nevek.
A srác kapcsán szerintem túlzott az optimizmusod. Ha a szezon második felében mondjuk 10 gólponttal zár (mondjuk 7+3) azon a 23-28 meccsen, szerintem már erőteljes dicséretet érdemelne, de kritikát fog kapni. Nem tudom elképzelni, hogy a testbeszéde alapján is minimum véleményes viselkedésű (direkt nem hisztis, primadonna, stb jelzőt használok, mert ugyan annak tűnik, de mondjuk, hogy nagyon frusztrált) Lewa padra kerül, így a srác kiszorul center posztról. Magyarán beáll azon játékosok sorába, akiket olyan poszton játszatunk, ami nem a természetes számukra.
Reméljük, hogy Xavi hozzá nem értése lesz a legnagyobb probléma, és a srác amúgy az európai átállást és a két bajnokság közti szakadéknyi különbséget mosolyogva megoldja :D
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.14. 20:43:34

gránit írta:
2023.12.14. 18:16:02
Roque sok mindent megváltoztathat, de őt is el tudjuk még rontani. Épültek már le itt nagy nevek.
A srác kapcsán szerintem túlzott az optimizmusod. Ha a szezon második felében mondjuk 10 gólponttal zár (mondjuk 7+3) azon a 23-28 meccsen, szerintem már erőteljes dicséretet érdemelne, de kritikát fog kapni. Nem tudom elképzelni, hogy a testbeszéde alapján is minimum véleményes viselkedésű (direkt nem hisztis, primadonna, stb jelzőt használok, mert ugyan annak tűnik, de mondjuk, hogy nagyon frusztrált) Lewa padra kerül, így a srác kiszorul center posztról. Magyarán beáll azon játékosok sorába, akiket olyan poszton játszatunk, ami nem a természetes számukra.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 18:16:02

La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:51:16
Rendben, feladom - reméltem, hogy az xG mellé nem kell a viccet is felírni :roll:
Hasonló dolgok vannak teljes komolysággal leírva.

Én nagy elmozdulást nem várok. Régóta göretjük magunk előtt a helyzetkihasználásos problémát, mindig azt hisszük, hogy mostantól befelé fog pattanni, és még mindig csodának, véletlennek tartjuk, hogy nem. Roque sok mindent megváltoztathat, de őt is el tudjuk még rontani. Épültek már le itt nagy nevek.
Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 18:10:58
Ha a helyzeteket belövik...
Tavaly november óta azèrt hozunk bináris erdemènyeket, mert nem lőjük be azokat az óriási helyzeteket.
Így van. Ez nem újdonság, sajnos. A "sok" helyzet, kevés gól már rég nem valamiféle reménysugár, hanem állandó probléma.

A tavalyi évhez vegyük hozzá azt is, hogy a védelmünk miatt sorra húztuk be az 1 góllal megnyert meccseket.
Rdinho10 írta:
2023.12.14. 18:19:36
Szerintem meg ennyit tudnak a tamadoink.(Lewa mas szint)mindenki teljesen sulytalan,Felixel egyutt,aki tovabbra sem jatszana nalunk,ha akkora spiler lett volna barhol is..Neha kifog jonni nekik a lepes,de hosszutavon ugyanugy lelatora fogja bombazni Raphinha vagy Felix ugyanugy belevezeti a 3.vedobe.
Tavaly ota sikerult tobb golt lonunk atlagban? Nem!
Hoztuk sorban az 1-0 meccseket,de Raphinha ugyanugy kihagyta tavaly is,iden is es a jovoben is ki fogja.
Sajnos egyet kell hogy értsek.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 18:10:58

La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:51:16
Ha a helyzeteket belövik...
Tavaly november óta azèrt hozunk bináris erdemènyeket, mert nem lőjük be azokat az óriási helyzeteket. Mostanában igaz lövünk 2-t is, csak cserèbe kapunk 3-at 4-et.

Mindenki jön a tavalyi bajnoki címmel. (Nagyon örülök neki, elismerem Xavi munkáját benne, főleg a vèdelem összerakásában)
Amúgy tisztában vagytok vele, hogy a Reál Madrid 10 milliós különbözettel (Tchouameni-Casemirocsere+Rüdiger)zárta az átigazolási piacot, az Atletico meg kb 0-val. Mi Ferrannal együtt elköltöttünk 200+ milliót ès 100+ millió èrtèkben èrkeztek "ingyen" játèkosok.
Ha már számokról beszèlünk.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 17:51:16

gránit írta:
2023.12.14. 17:47:01
La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:36:19
Lehet kevésbé értékelnék, ha első napodon lemennél és megmondanád, hogy gáz az edzés :mrgreen:
Az nem a sportigazgató dolga. Az az edző dolga. A játékosok felkészítése, így a helyzetkihasználás is.
La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:36:19
Ha sokkal rosszabb helyzetkihasználás mellett változatlan a gólátlagunk, abból két pozitív dolog is következik: egyrészt mégis igaz kell, hogy legyen, hogy több a helyzetünk, másrészt olyan erős a csapat, hogy elbírja, hogy formán kívül játszik a gólkirálya :mrgreen:
Szerinted elbírja, sokunk szerint meg nem bírja el. Ahogy arról is eltér a véleményünk, hogy a rossz helyzetkihasználás mellett a "sok" helyzet önmagában pozitív lenne.
Rendben, feladom - reméltem, hogy az xG mellé nem kell a viccet is felírni :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 17:47:01

La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:36:19
Lehet kevésbé értékelnék, ha első napodon lemennél és megmondanád, hogy gáz az edzés :mrgreen:
Az nem a sportigazgató dolga. Az az edző dolga. A játékosok felkészítése, így a helyzetkihasználás is.
La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:36:19
Ha sokkal rosszabb helyzetkihasználás mellett változatlan a gólátlagunk, abból két pozitív dolog is következik: egyrészt mégis igaz kell, hogy legyen, hogy több a helyzetünk, másrészt olyan erős a csapat, hogy elbírja, hogy formán kívül játszik a gólkirálya :mrgreen:
Szerinted elbírja, sokunk szerint meg nem bírja el. Ahogy arról is eltér a véleményünk, hogy a rossz helyzetkihasználás mellett a "sok" helyzet önmagában pozitív lenne.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 17:36:19

gránit írta:
2023.12.14. 17:12:08
La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:04:05
És, mi az oka?! :D

Hogy a tavaly gólkirály csatár idén sokkal kevesebb gólt rúg, és amiatt (is) a csapat a kidolgozott helyzetek alapján a reálisan elvárhatótól kevesebb gólt szerez?!

Lewandowski és Xavi fizetne neked a megoldásért, abban biztos lehetsz :)
Elég lenne, ha leigazolnának sportigazgatónak.

Nem várható el több gól. Tavaly is ugyanennyi volt a gólátlagunk. A bajnokságban 38 meccsen 70 gól, most 16 meccsen 30 gól. Ez nem valamiféle újdonság, nem egy véletlenszerű dolog, ami majd meg fog változni. Ebben a csomagban ennyi van. Xavi és a keret.

Ez a nagy tévedés, hogy többet várunk el, és azt hisszük, hogy csak ma pattan véletlenül kifelé, de holnap majd befelé fog. De ha mindig kifelé pattan, akkor az már nem véletlen.
Lehet kevésbé értékelnék, ha első napodon lemennél és megmondanád, hogy gáz az edzés :mrgreen:
És kint tartanád Pedrit külön edzésre.

Ha sokkal rosszabb helyzetkihasználás mellett változatlan a gólátlagunk, abból két pozitív dolog is következik: egyrészt mégis igaz kell, hogy legyen, hogy több a helyzetünk, másrészt olyan erős a csapat, hogy elbírja, hogy formán kívül játszik a gólkirálya :mrgreen:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 17:12:08

La Masia1 írta:
2023.12.14. 17:04:05
És, mi az oka?! :D

Hogy a tavaly gólkirály csatár idén sokkal kevesebb gólt rúg, és amiatt (is) a csapat a kidolgozott helyzetek alapján a reálisan elvárhatótól kevesebb gólt szerez?!

Lewandowski és Xavi fizetne neked a megoldásért, abban biztos lehetsz :)
Elég lenne, ha leigazolnának sportigazgatónak.

Nem várható el több gól. Tavaly is ugyanennyi volt a gólátlagunk. A bajnokságban 38 meccsen 70 gól, most 16 meccsen 30 gól. Ez nem valamiféle újdonság, nem egy véletlenszerű dolog, ami majd meg fog változni. Ebben a csomagban ennyi van. Xavi és a keret.

Ez a nagy tévedés, hogy többet várunk el, és azt hisszük, hogy csak ma pattan véletlenül kifelé, de holnap majd befelé fog. De ha mindig kifelé pattan, akkor az már nem véletlen.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 17:04:05

gránit írta:
2023.12.14. 16:52:14
Csak van, aki ezt a lépést átugorja, és egyből rátér az okokra.
És, mi az oka?! :D

Hogy a tavaly gólkirály csatár idén sokkal kevesebb gólt rúg, és amiatt (is) a csapat a kidolgozott helyzetek alapján a reálisan elvárhatótól kevesebb gólt szerez?!

Lewandowski és Xavi fizetne neked a megoldásért, abban biztos lehetsz :)
bence0330 írta:
2023.12.14. 16:57:48

Szerintem Xavi esze és taktikai potenciálja párosítva egy nagyon magas szintű pedagógussal brutál csapatot tudna kihozni. Xavi egyelőre ebben bőven átlag alattinak tűnik. Vagy fejlődik benne, vagy felismeri és külső segítséget kér, a sportpszichológust két év után akár leváltani is lehetne, mert ennyi idő alatt már valaminek történnie kellett volna azon a fronton is. Kicsit meg tanultunk nyerni, úgyhogy azt sem mondanám, hogy semmmi, de nem elég. Ferrán húzta ki magát egyedül a kakiból, de interjúban is mondta asszam, hogy ő külön dolgozott ezen. Persze még ezt is tönkre lehet tenni úgy, hogy üldögél a padon, és színideggel nézi, ahogy a sorban előtte lévő center hónapok óta bénázik, ő meg bármikor beáll kicsit, jobb, és még a mutatói is jobbak.
Így nem ér, ha elmondod a megoldást :wink:

Az öreg Ferguson kellene Xavi mellé :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.14. 17:15:01-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 16:57:48

La Masia1 írta:
2023.12.14. 16:35:40
Akkor fogunk újra legalább 2-3 gólokat lőni, ha belövik a csatárok a helyzeteket.
Nem azért nem lövünk 2-3 gólt meccsenként, mert ne lenne ehhez reális mennyiségű és minőségű helyzet, hanem mert ami van, azt az utóbbi időben kihagyják.
Ha a számok azt mutatják, hogy folyamatosan kevesebb gólt rúg a csapat, mint amennyi reálisan elvárható lenne, akkor mivel van a fő probléma...?

Én biztos addig rotálnám a rendelkezésre álló összes csatárt, beleértve a B csapatban lévőket is, ameddig össze nem áll egy gárda, aki elkezdi berúgni a helyzeteket.
...
PONTOSAN az egyenletesen teljesítő csatárok hiánya az egyik fő oka, hogy alul lőjük, az amúgy magas xG-nket!
Alapból egyetértünk mindenben, de ezen a ponton nem. Mármint az alaptézisben igen, csak a kimaradt helyzeteket nem random dolognak tekintem, vagy nem a jáékosok hibájának. Lehet mondani hogy Felix-Raphinha-Torres nem klassis játékosok, oké. Még azt is, hogy egy csúcs Barcában max cserék lennének. Oké. De hogy nem ütik meg az átlag szintet amire kalibrálják az xG mutatókat? Na azt nem.

Én is rotálnám a támadókat valamennyit, de nem azért mert a B-ből jobbak lennének, hanem hogy élesek maradjanak. Lewandowskit különösen, mivel 35 éves.
De az, hogy a kapu előtt átvenni nem tudnak egy labdát (Raphinhára a visszatérése óta különösen jellemző, pedig amúgy 70 méteres ívelést úgy vesz le mezőnyben, hogy ragad, úgyhogy nem technikai a gond... de a többiekre is jellemző ez!), az egyértelmű mentális gát, amit a stábnak meg kell tudnia oldania. Ezért az edző ugyanúgy felelős, sőt, vannak olyan sikeredzők, akik taktikailag még szerintem a zöldfülű Xavi szintjét sem ütik meg, de ki tudják hozni a maxot a játékosaikból, főleg a támadóikból. Ez utóbbi Ancelottinál maximálisan megvan, de tudja még ezt pár jó pedagógus alacsonyabb szinten is, mint mondjuk Ranieri, Zizou sem csinált sokmindent, de mindenki duzzadt az önbizalomtól és történelmi eredménysorral rendelkezik alig pár évnyi edzősködéssel.

Szerintem Xavi esze és taktikai potenciálja párosítva egy nagyon magas szintű pedagógussal brutál csapatot tudna kihozni. Xavi egyelőre ebben bőven átlag alattinak tűnik. Vagy fejlődik benne, vagy felismeri és külső segítséget kér, a sportpszichológust két év után akár leváltani is lehetne, mert ennyi idő alatt már valaminek történnie kellett volna azon a fronton is. Kicsit meg tanultunk nyerni, úgyhogy azt sem mondanám, hogy semmmi, de nem elég. Ferrán húzta ki magát egyedül a kakiból, de interjúban is mondta asszam, hogy ő külön dolgozott ezen. Persze még ezt is tönkre lehet tenni úgy, hogy üldögél a padon, és színideggel nézi, ahogy a sorban előtte lévő center hónapok óta bénázik, ő meg bármikor beáll kicsit, jobb, és még a mutatói is jobbak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 16:52:14

La Masia1 írta:
2023.12.14. 16:35:40
ott vannak a helyzetek, de nem rúgják be őket.
Ennek pedig oka van, ami nem a fűszál hossza. Az ellenfélnek is ugyanolyan hosszú.

A problémákat szerintem mindannyian látjuk, csak van, aki a fűszál méretére fogja, meg xG-vel terel, mások inkább más magyarázatokat keresnek.

Az edzéses dolog valid. Szerinted mit csinált Michael Jordan egész éleben? Gyakorolta a dobásokat. A büntetőket csukott szemmel. Alap dobásokat is gyakorolt, edzésről edzésre. Az edzéseken vannak felkészítve a játékosok a mérkőzésekre. Ha a mérkőzéseken semmi nem jön össze, akkor ott a felkészülésben valami bibi van.

Egyébként mindkét tábor ugyanazt mondja, csak az egyik leragad az egyik lépésnél. Maradnak ki helyzetek. Csak az egyik tábor egy felesleges lépést kihagyva Xavit, Raphinhát, Lewandowskit, Ferrant, az ötlettelen passzolgatást kárhoztatja, vagy konkrét szituációkat (pl. Pedri bénázását tegnap), a másik meg leragad ott, hogy "rossz a helyzetkihasználásunk". Igen, látja mindenki. Csak van, aki ezt a lépést átugorja, és egyből rátér az okokra.

Amúgy tavaly is gond volt a gólátlagunkkal, csak akkor az összeszedett védekezés megmentett minket, és hoztuk az 1-0-ás meccseket. Most már a védekezéssek is gond van, így pontokat vesztünk olyan meccseken is, amiket tavaly nagy nehezen behúztunk. De a védelmünk is sokat gyengült, és követjük el a régi hibákat, ami top védőket is lehetetlen helyzetbe hoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.14. 16:58:12-kor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 16:35:40

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 15:58:39
Elfogadom az "ellentábor" vèlemènyèt.
Akkor mi a teendő? Minden meccset meg fogok nèzni továbbra is, mert 25 ève, amikor tehetem megnèzem, mert a Barca az èletem rèszèvè vált.
Megpróbálok mèg ettől is türelmesebb lenni.

De a csapatnak hogyan tovább?
Igazoljunk játèkosokat? Hogyan? Kiket?
Mikor lesz ebből szórakoztató foci, ha 2 èv alatt nem? Legalább a tizedakkora költsègvetèsű csapatok ellen?

Próbáljatok meggyőzni, hogy ez Xavival lesz jobb, èsszerű keretek között (Zubimendi, Morata, B. Silva, Roque) az egèsz keret lecserèlèse nèlkül.

Persze a legegyszerűbb megoldás edzőt cserèlni, de mièrt ne hozzuk mondjuk Michelt Xavi helyère, ha nagy nèvben nem gondolkodunk.
Mikorra èpül fel a csapat Xavi alatt, ha Lewa, Gündogan, Inigo stb. lassan visszavonul, ès kèrdès tudunk e ilyen minősèget igazolni.
Mikor fogjuk èlvezni újra a meccseket, legalább 2-3 gólokat lőni 3-4 meccsenkènt?
Nagyon sok jó és higgadt kérdést teszel fel.

De annyi azért hozzátartozik a reális képhez, hogy ma már arról megy az értekezés, hogy "Xavi nem tud edzést tartani" és "Lewa meg gyakorolja a befejezést".
Nyilván, persze, a tavalyi bajnokságot az über-király Real és über-top Ancelotti előtt 10 ponttal megnyerő csapat edzője nem tud edzést tartani, pláne annak a klubnak, ahol egész életében játszott. De pár hónapja még tudott.
A Liga tavalyi gólkirálya meg gyakoroljon többet...

Akkor fogunk újra legalább 2-3 gólokat lőni, ha belövik a csatárok a helyzeteket.
Nem azért nem lövünk 2-3 gólt meccsenként, mert ne lenne ehhez reális mennyiségű és minőségű helyzet, hanem mert ami van, azt az utóbbi időben kihagyják.
Lehet a fogalmatlanságra ráerősítve gúnyolódni egy egyszerű számszaki mutatón, de nem érdemes.
Tényszerűen, látványra is, a játékot nézve is ott vannak a helyzetek, és ezt az összes adat megerősíti.
Kidolgozza a csapat a helyzeteket - annak ellenére is, hogy Xavi se edzést nem tud tartani és a taktikáról sincsen fogalma, július óta mindkettőt elfelejtette - de nem rúgják be őket.
Ha a számok azt mutatják, hogy folyamatosan kevesebb gólt rúg a csapat, mint amennyi reálisan elvárható lenne, akkor mivel van a fő probléma...?

Én biztos addig rotálnám a rendelkezésre álló összes csatárt, beleértve a B csapatban lévőket is, ameddig össze nem áll egy gárda, aki elkezdi berúgni a helyzeteket.
gránit írta:
2023.12.14. 15:46:14

Véleményem szerint például azért, mert nincsenek a csapatban egyenletesen teljesítő, igazi góllövők.
Na, bingó :)
És ha ez igaz, márpedig nagyon úgy tűnik, akkor semmi összefüggést nem látsz ezzel a megállapítással, és azzal, hogy "az a fő gond, hogy megvannak a helyzetek, de rendre kimaradnak"?
PONTOSAN az egyenletesen teljesítő csatárok hiánya az egyik fő oka, hogy alul lőjük, az amúgy magas xG-nket!
gránit írta:
2023.12.14. 15:46:14
A másik, hogy az örömódák ellenére én nem látok olyan sok minőségi helyzetet, mint amennyit egyesek látni vélnek. Sok trash helyzetünk van, amik jól mutatnak a statisztikákban, de ezeknek a többsége semmi.
Az, hogy te mit látsz, az nyilván a te dolgod, de pont ez az xG lényege, hogy a "trash helyzet" az olyan százalékkal számolódik. A trash helyzet az sehogy sem mutat a statisztikában, mert zéróhoz közelítő számmal számítódik.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 15:58:39

Elfogadom az "ellentábor" vèlemènyèt.
Akkor mi a teendő? Minden meccset meg fogok nèzni továbbra is, mert 25 ève, amikor tehetem megnèzem, mert a Barca az èletem rèszèvè vált.
Megpróbálok mèg ettől is türelmesebb lenni.

De a csapatnak hogyan tovább?
Igazoljunk játèkosokat? Hogyan? Kiket?
Mikor lesz ebből szórakoztató foci, ha 2 èv alatt nem? Legalább a tizedakkora költsègvetèsű csapatok ellen?

Próbáljatok meggyőzni, hogy ez Xavival lesz jobb, èsszerű keretek között (Zubimendi, Morata, B. Silva, Roque) az egèsz keret lecserèlèse nèlkül.

Persze a legegyszerűbb megoldás edzőt cserèlni, de mièrt ne hozzuk mondjuk Michelt Xavi helyère, ha nagy nèvben nem gondolkodunk.
Mikorra èpül fel a csapat Xavi alatt, ha Lewa, Gündogan, Inigo stb. lassan visszavonul, ès kèrdès tudunk e ilyen minősèget igazolni.
Mikor fogjuk èlvezni újra a meccseket, legalább 2-3 gólokat lőni 3-4 meccsenkènt?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 15:46:14

La Masia1 írta:
2023.12.14. 14:54:15
gránit írta:
2023.12.14. 12:00:25

22 meccsből összesen 3 meccsünk volt, amit több mint egygólos előnnyel nyertünk meg.
Ez így van, és akkor, hogy ne az legyen, hogy valaki "megpróbálja megmagyarázni", válaszold meg te, légyszi.

Véleményem szerint például azért, mert nincsenek a csapatban egyenletesen teljesítő, igazi góllövők. Lewandowski egykor az volt, de már 35 éves. Így is minden második meccsen betalál átlagosan, ami ebben a korban nagy teljesítmény, tovább tartja magát, mint Benzema. De önmagához képest már megy lefelé, szép hely ebben a korban a negyedik hely a góllövőlistán, csak a mi céljainkhoz ez már nem elég.

A többiek fasorban nincsenek. Egy-egy meccs után felkapjuk Ferrant, Felixet, és próbálunk úgy tenni, mintha minden meccsen gólt lőnének. Aztán 10 meccsig semmi.

Guiunak több esélyt adnék, ezt már régóta írom, hogy amíg nem jön Roque, őt próbálgatni kellene, különben sosem derül ki, mit tud, és elkallódik.

Szóval az egyik ok, hogy nincsenek egyenletesen teljesítő, jó góllövőink.

A másik, hogy az örömódák ellenére én nem látok olyan sok minőségi helyzetet, mint amennyit egyesek látni vélnek. Sok trash helyzetünk van, amik jól mutatnak a statisztikákban, de ezeknek a többsége semmi. Általában tanácstalan oldalpasszolgatást látok.

Ami az edzéseket illeti, lehet, hogy 50-ből 49-szer belövik ter Stegennek. Elhiszem neked. A mérkőzésszituációkat viszont ezek szerint mégsem gyakoroljuk be eléggé, vagy ennyit tudnak a játékosaink éles meccshelyzetekben, vagy mindenkettő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.14. 16:23:23-kor.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.12.14. 15:32:32

drobika írta:
2023.12.14. 12:02:58
Rosszul venné ki magát, és méltatlan is lenne.
Egyébként a piramisok rendszeresek. Ha szabálytalanok is, akkor is. Nem csak nálam voltak, kérlek nézd vissza, nem tudom, másnak is írtál e így nyilvánosan, de nem láttam.
Egyébként én nem vitatkozom, beszélgetünk eddig a pillanatig úgy gondoltam.
De ha a másik véleményét így lehet kitiltani, akkor csak rajta. Nem tudom, hogy mit követtem el szabálytalanságot, de most már kezdem érteni.
Ha visszanézek látok piramisokat olyan hozzászólóknál, akik másként látják a dolgokat, többet is...
Egyébként a szabályokat be kell tartani. Ebben egyetértünk.
Kicsit offolom a topikot, hogy értsed! Pár napja írtam neked privit, melyben kértelek, hogy próbálj odafigyelni az idézésekre. Leírtam azt is, hogy nem striguláztalak, mert ott állsz a spiccen és már a sokadik tiltásod lenne. Azt hiszem elég jó szándékú voltam. Nem várom el nyilván, hogy megköszönd, azt sem, hogy reagálj a privátra, de ezek után ugyanúgy folytatod, majd Andrissal erről vitát nyitsz.... hát szerintem rossz irányba haladsz. Jó szándék offolva, elsőre behúzzuk amit szükséges! Kérlek ne válaszolj semmit rá! Többiektől elnézést kérek az offolásért.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.14. 15:19:18

La Masia1 írta:
2023.12.14. 15:13:23
Srácok, hagyjuk már ezt a "befejezések és szabadrúgások gyakorlása" témát :lol:

Komolyan gondolja valaki, hogy ezen a szinten ez technikai kérdés...?! Vagy azon múlik, hogy "nem gyakorolnak eleget"?
Lehet, hogy félre érthető voltam, itt em a gyakorlás hiányára gondoltam ( legalábbis én).

Hanem valahogy a játékosok fejében nekem sokszor úgy tűnik nincs összeállva a taktika, nem igazán van ötlet hova vigyük a labdát, nem merünk 1v1ezni inkább kiss passz oldalra és valahogy mindenki idegenül mozog abban amit egyénként jól csinál. Kicsit olyan mintha a labdavesztéstől rettegne mindenki.

Szerintem ez az, ami edzői felelősség. Nyílván ezen a szinten nem kell megtanítani senkit szabadrúgni, vagy fejelni, de nem is kerekedik oda, hogy lehessen szabadrúgni vagy fejelni.
Kép
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 15:13:23

Srácok, hagyjuk már ezt a "befejezések és szabadrúgások gyakorlása" témát :lol:

Komolyan gondolja valaki, hogy ezen a szinten ez technikai kérdés...?! Vagy azon múlik, hogy "nem gyakorolnak eleget"?

Edzésen a 16 éves Yamal is berúgja Tersnek 50-ből 49x! A szabadrúgást is és a befejezést is.

Nem csak állított labdából, hanem két kapus játék közben is. Oda rúgják, ahova akarják, kb. díszletnek vannak ott a kapusok. Az akadémista 16-17 évesek szétlövik a kaput.
És ő a 16 éves...milyen akkor Raphinha...?

Tegnap meccs közben valaki itt beírta, hogy "Yamal semmit nem csinál, és gyenge, mert a labdát sem tudja levenni rendesen, elpattan tőle". Ez pont annyira reális és valós, mint egy olyan meccsen, amikor sokkal több a helyzetünk, de végül nem nyerünk, az a konklúzió, hogy "lefociztak minket".
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.14. 15:05:00

Egyébként én ott látom a bajt, hogy amikor Pep átvette a csapatot, meg amikor LE átvette a csapatot egy sikertelen, de erős csapatot vettek át, amin lehetett a saját elképzelésükhöz alakítani, volt pénz igazolni volt egy alap váz amire lehetett építeni és ez egy kedző edző vagy addig sikertelen edző dolgát nagyon megönnyíti.

Harmadjára is nagyot akartunk húzni, de most váz és pénz nélküli csapat élére tettünk egy mondjuk ki kezdő edzőt. Az újdonság varázsa az első évet megmentette. Tavaly nem voltunk jók, de legalább viszonylag kiegyensúlyozottak lettünk így jött a bajnokság.

Most megint nem vagyunk jók, de kiegyensúkyozottak sem vagyunk és egyből itt vannak a gondok. Látatlanba megmondom, márciusra ha valami nem változik, csak a bajnokság fog maradni, meg a jó xg!
Kép
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 14:54:15

gránit írta:
2023.12.14. 12:00:25

22 meccsből összesen 3 meccsünk volt, amit több mint egygólos előnnyel nyertünk meg.
Ez így van, és akkor, hogy ne az legyen, hogy valaki "megpróbálja megmagyarázni", válaszold meg te, légyszi.

Ha sok meccsből csak kevés meccsen nyerünk több góllal, PEDIG AZOKON A MECCSEKEN IS VAN TÖBB NAGY HELYZETÜNK, van helyzet, kialakítja a csapat, lenne mit berúgni, tehát a helyzeteink mennyisége és minősége alapján több góllal kellene nyerni, akkor MÉGIS MI LEHET A GOND...?

A: Romeu magas fizetése
B: Xavi mondjon le, manipulálja az xG-t és amúgy is Laporta szeretője
C: az elvárhatótól negatív irányba tér el a csapat helyzetkihasználása
D: minden meccsen lefociznak minket

* Lehet, hogy több helyes megoldás is van
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.14. 14:46:50

Andris írta:
2023.12.14. 12:32:13

Persze még a fűnyírás is edzői feladat, nem? :D
Nem akaron lelombozni a légváraidat, de szerinted mi az edző feladata? #-o

Volt alkalmam látni NB1-es csapat ( akkor nemzetközi kupában szereplő csapat) nem nyilvános edzését, van olyan barátom, aki volt válogatott játékos és játszott külföldön is a 2000-es években ( igaz sokra nem jutott :D ), láttam nemzetközileg el ismett csapat nyilt edzését ( jó mondjuk az inkább a közönségnek szólt) és egyszer módomban állt beszélgetni napjaink egyik legerősebb csapatának másodedzőjével is.

A legtöbb edző általában öt féle edzést tart (ez így nem igaz, mert nem mindet ők tartják):

Erőléti edzés, itt a legtöbbször az edző kint sincs, erőléti edzők és a másodedző van kint. Ez semmi másról nem szól, csak futás, súllyal futás, kardio, labdás futás, robbanékonyság, ütközések gyakorlása, ez kb. minden csapatnál ugyanaz. Sok edző erre vagy ki se megy, vagy csak ácsorog ott. Nem az Ő dolga, nagyon sokszor párguzamosan a csapat másik felének másmilyen edést tart, így hát Ő csak az erőléti és a másodedzők benyomásait jelentéseit nézi meg, ha valami nem vág össze azzal amit Ő gondol és amit a többiek látnak akkor szokott beleszólni, vagy legalábbios ténylegesen jelen lenni.

Van a kapus edzés, amit a kapusedző a támadó jákosokok és a kapusok, csinálnak. Ennek a lényege a 11-es rúgások gyakorlása, kifutások gyakorlása, 16-oson belüli szerelés, a Nyíregháza Spartacus kapusa, Ovsienko panaszkodott egyszer 2013-ban, hogy tartottak neki olyan edzést, amiben két órán keresztül folyamatos lövés ment neki. Szerecsétlennek egy edzőmeccs után remegett a lába, annyira ki volt pukkanva. :lol: Szóval ez nagyon durva egy kapusnak, baromi megterhelő, rengeteget ugrálnak közben és kb. addig pihennek amíg a másik kapus van a porondon. Az edzők ezzel se nagyon foglalkoznak. LE monda annak idején amikor idehozták CB-t hogy a kapusedzője mondzta, hogy kell egy másik kapus is ehhez ő nem ért.

Technikai edzés, ahol cicázgatnak, passzokat gyakorolnak, labdakezelést gyakorolnak- ez az ami Mo.n nagyon sokszor kimarad, vagy nem veszik elég komolyan ezért van az pl., hogy nemzetközi szinten simán kezelnek lőtt labdát a mi klubbcsapataink meg nem tudják- nagyon sok kis körömpassz, lőtt passz, fejesek, kis nűansznyi technikai mozdulatok. Ezt már szinte mindig az edző tarja.

De az ami leginkább az edző dolga az a labdás edzés, itt befejezést, védekezést, helyezkedést, beadásokat, pályán belüli mozgásokat, pozicíók felvételét gyakorolják. Befejezést! Hogyan adjuk be a csatárnak, hogy húzzuk szét a védőket, hogy csináljunk helyet az érkezőnek. Szabadrúgásokat, ami nem finom hangolás, mert az esetek többségében gólhelyzetet ered,ényez, vagy a csapatnál vagy a csapat ellen. Ez a legfontosabb. Itt tesztelik ki, hogy amit kitaláltak, hogy működik, hogy lehet átültetni. Hogy ne legyek off nálunk valami szerintem most itt hibázik. Mert taktikát itt kell összerakni ,a felállást itt kell összerakni, a támadó és a védekező játékot itt kell csiszolni. Na nekünk most a támadó és a védekező játékunk van totáll rottyon ( de szerintem a középpályán is gondok vannak)

És a végül meccs után átmozgató, rehabilitációs jellegű edzés, ami mindenből egy kicsi, de a legfőbb lényege, hogy az előzőleg történtelket értékelik ki edzői szinten, csapat szinten, a gyengeségeket vagy erősségeket emelik ki, mire kell ráerősíteni, mivel kell kevesebbet foglalkozni, összeállítják a következő heti edzéstervet. Ez egyébként a beszélgetés edzése is.

És ha mindennek vége Xavi felül a fűnyíróra és köröz párat a pályán.

Nyilván ezeket nem tartják folyamatosan, nem mindig a teljes csapatnak tartják, van amikor az egyik fele ezt csinálja, a másik azt stb., van hogy kis bontásban tartanak ezt vagy azt, van hogy full átfogó mindenkinek, de ezt az öt edzésfajhta a váz. ( nyilván konyhanyelven írtam le)

Nem vagyok edző, és komoly szintre se jutottam el fociba, de nekünk is hasonlóan ment annó, és akárkivel beszéltem, aki látott már komolyabb öltözőt, mindenki kb ezt mondta el.

Szóval igen is, ha nem jönnek a gólók, rossz a helyzetkihasználás, állandóan hibázik a védelem, valaki huzamosabb ideje formán kívűl van és nem jönnek össze a dolgai, az az edző dolga és felelőssége, mert ilyenkor az lenne a dolga, -jelen esetben- Robert lő gólt, mert nem kap labdát és mindig egyedükl van. Kezdjük el gyakorolni hogy csináltok neki helyet, Robert meg elkezdi gyakorolni, hogyan mozogjon a lyukakban és törjön kapura. Nyilván van olyan játékos akivel bármennyit lehet foglalkozni nem fejlődik sehova, de hát annak meg lapát. Ennyi a történet.

Ezen felül még millió ötszáz dolog van ami hozzá tartozik, de ez az alapvető amit csinálnia kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2023.12.14. 14:55:31-kor.
Kép
Válasz küldése