Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 13:27:32

Sinya22 írta:
2023.12.14. 12:38:44
Andris írta:
2023.12.14. 12:32:13
Persze még a fűnyírás is edzői feladat, nem? :D
Nekem 2 kérdésem van továbbra is.

1. Mi akkor Xavi feladata?Meg úgy általában egy edzőé szerinted?
2. Ezt miért csináljátok a fórumon? Mások véleményének a kifordítása gúnyos módon, még hogy véletlenül sem arra reagálunk amit a másik írt.

Köszönöm előre is.
Én amúgy szoktam olyat néha, amit írsz. Mármint amikor nagyon nagy butaságnak tartok valamit, és már sokadszor ismétlődik, akkor gúnyolódok rajta. Nem vagyok rá büszke, de ezt tartom jobbnak, nem pedig azt, hogy nyílegyenest leírom valamiről, hogy orbitális marhaságnak tartom, mert azt könnyen magukra veszik az emberek. Pedig csak 1-1 gondolatról vagy konkrét véleményről volna szó, nem az emberről magáról. Valamit meg időnként muszáj, ez ilyen. Azért szerintem ritka.

DE, ebben az esetben, amit te most kiemeltél, szerintem nem erről van szó. Ez formailag, meg a kontextusból leszűrhetően is inkább csak egy szarkasztikus felütés az azt követő tartalomhoz, ami egyáltalán nem gúnyos vagy rosszindulatú. Biztos látod te is, hogy szó sincs arról amit írsz: nyilván nem gondolom komolyan a fűnyírást, és nem is erre a "kiforgatott" dologra reagálok tartalmilag. Sztem ez nagyon simán belefér így és ilyen formában most.

Az edző feladata nagyon sokrétű, ezt egyszer nemrég már összeszedtem. Majd előkeresem a hozzászólást, és kimásolom. Viszont az egész biztosan nincs szerintem egy élvonalbeli edző feladatai közt, hogy extra különedzéseket vezessen be kapuralövésből és ziccerkihasználásból. Így is rengeteg típusú kapuralövést gyakorolnak, aki követi pl Instagramon a Barcát, az minden harmadik nap lát kb ilyen edzés összeállításokat. Sztem ezek meghatározó és alap részei a mindennapi edzéseknek. Ennél többet szerintem nem kell, fizikailag nem is lehet, hiszen sok más dologra is kell energiát és időt szánni az edzéseken. Innetől kezdve már a játékosokon múlik, hogy képesek-e nyomás alatt is produkálni, meg hogy képesek-e befejezni legalább az ajtó-ablak ziccereket. Jelenleg ez se megy, de tényleg nem látom, hogy mi továbbit tehetne egy edző ezzel kapcsolatban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 13:21:53

gránit írta:
2023.12.14. 13:05:08


Olyannyira, hogy minőség nélkül ez teljesen céltalan. A Girona ellen láthattuk, hogy ők felvállalták a párharcokat, megverték egy az egyben a mieinket, így be tudtak törni a sorok közé, mögé. Mi csak passzokkal próbálkozunk. Elpasszoljuk az ellenfél mellett, de nem kerülünk mögé. Senki nem volt, aki betört volna.

A számból vetted ki a szót azzal kapcsolatban is, hogy én sem látok olyan hű de sok helyzetet. Lewandowski "fejese" (ami inkább váll volt) nagy helyzet volt, de olyan nagyon sok ziccerünk nem volt. Ezzel szemben a Girona négyszer gyalogolt be a kapunkba. Itt meg is bukik az xG módszertana. Hogy jöhetett ki 2,4-re a Girona xG-je, amikor volt négy ajtó-ablak helyzetük? Teljesen rossz. Lehet, hogy minden semmiséget beírnak nekünk a statisztkák közé, de tíz darab 10%-os helyzet (amiből jó eséllyel egy sem megy be) nem kompenzál egy 100%-os helyzetet.

Én azt látom, hogy a könnyebb helyzteket mi adjuk az ellenfélnek, újfent a túlzottan feltolt védelmünk miatt. A helyzetek kihasználásával kapcsolatban meg vagy vissza kell térni az alapokhoz az edzéseken, vagy nézzünk szembe vele, új emberekre van szükségünk. Roque jön, de ha belőle is szélsőt csinál, akkor menthetetlen a helyzet.
A fejlődès nálam
2003/04 Rijkaard átvette a csapatot, Laporta a csőd szèlèn a klubot.
A tabella második felèről a 2. helyre a szezon során.
Következő èvben bajnokok 6 èv után, lecserèlődtek a nagy nevek, Luis Enrique is távozott
Következő èvben BL győzelem.

Nem várok ilyen mèrtèkű fejlődèst, de az akkori játèkunk a mostanitól olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.
Hasonlítgathatjuk az elköltött pènzeket, játèkstílust, játèkosok beválását.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 13:05:08

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 12:56:21
Általában egyetèrtünk. Èn azèrt kèrdőjelezem meg nevezzük tiki-takának vagy bárminek, stílusunkat, mert szerintem kódolva van benne a körülmènyes játèk ès nagy pofonok, minősèg (Messi, Ronaldinho, Neymar) nèlkül pedig hosszabb távon a nyögvenyelős eredmènyek is.
Nem ismètelgetem magam, összefoglalva
Szűk helyek a támadásainkra, kèzilabda meccs, óriási szabadon hagyott területek az ellenfèlnek.
Valamièrt Xavi ezen nem akar változtatni, csak megy előre. Előre?
Olyannyira, hogy minőség nélkül ez teljesen céltalan. A Girona ellen láthattuk, hogy ők felvállalták a párharcokat, megverték egy az egyben a mieinket, így be tudtak törni a sorok közé, mögé. Mi csak passzokkal próbálkozunk. Elpasszoljuk az ellenfél mellett, de nem kerülünk mögé. Senki nem volt, aki betört volna.

A számból vetted ki a szót azzal kapcsolatban is, hogy én sem látok olyan hű de sok helyzetet. Lewandowski "fejese" (ami inkább váll volt) nagy helyzet volt, de olyan nagyon sok ziccerünk nem volt. Ezzel szemben a Girona négyszer gyalogolt be a kapunkba. Itt meg is bukik az xG módszertana. Hogy jöhetett ki 2,4-re a Girona xG-je, amikor volt négy ajtó-ablak helyzetük? Teljesen rossz. Lehet, hogy minden semmiséget beírnak nekünk a statisztkák közé, de tíz darab 10%-os helyzet (amiből jó eséllyel egy sem megy be) nem kompenzál egy 100%-os helyzetet.

Én azt látom, hogy a könnyebb helyzteket mi adjuk az ellenfélnek, újfent a túlzottan feltolt védelmünk miatt. A helyzetek kihasználásával kapcsolatban meg vagy vissza kell térni az alapokhoz az edzéseken, vagy nézzünk szembe vele, új emberekre van szükségünk. Roque jön, de ha belőle is szélsőt csinál, akkor menthetetlen a helyzet.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 12:56:21

gránit írta:
2023.12.14. 12:39:55

Mivel ez tendencia, és állandó probléma, így nem lehet "csoda", hanem komoly hiányosságok következménye.

Az pedig nagyon is edzői feladat, hogy a befejezésekben javuljunk. A finomhangolás is edzői feladat. Vannak fontosabb dolgok, mint a szabdrúgáslövés, de ez nem zárja ki, hogy a szabadrúgásokat is gyakoroljuk.
Általában egyetèrtünk. Èn azèrt kèrdőjelezem meg nevezzük tiki-takának vagy bárminek, stílusunkat, mert szerintem kódolva van benne a körülmènyes játèk ès nagy pofonok, minősèg (Messi, Ronaldinho, Neymar) nèlkül pedig hosszabb távon a nyögvenyelős eredmènyek is.
Nem ismètelgetem magam, összefoglalva
Szűk helyek a támadásainkra, kèzilabda meccs, óriási szabadon hagyott területek az ellenfèlnek.
Valamièrt Xavi ezen nem akar változtatni, csak megy előre. Előre?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.12.14. 12:50:59

Én sokáig bíztam Xaviban, vagy hittem neki, de..
Nézhetetlen a játékunk, és már nem is eredményes, pedig erősödtünk nyáron.
Ki mondja, hogy tegye be Robertot vagy Romeut? Ő. Pedig ezek a fiúk még csere cseréjének is rosszak. Akkor már játszon egy 18 éves.
Nincs taktika, elképzelés, önbizalom.
Senki nem mer lőni, cselt vállalni, kockáztatni.
Be vagyunk ..va egy Gironától. Ez vmi vicc?
Fogadkoztak 1 hónapja is, most is, 2 hete is, sokszor, és semmi sem történik.
Ja de, egyre gyengébbek vagyunk, pedig csak 2 sérült van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 12:47:15

Andris írta:
2023.12.14. 12:32:13
Persze még a fűnyírás is edzői feladat, nem? :D
Értem amit mondasz, van is benne részigazság, de:
1. Nehogy már egy edzőnek kelljen a BARCELONÁNÁL játszó profi labdarúgókkal azt gyakoroltatni külön, hogyan kell 2-6 méterről üres kapura belőni, befejelni, stb... vagy csak úgy általában hogy hogyan kell eltalálni lövéssel a kaput :D A külön szót azért emeltem ki, mert amúgy a kapuralövéseket rendszeresen gyakorolják edzésen. Kapásból, lekészítésből, labdavezetésből, labdakezelésből... stbstb. Ezekről minden héten van feltöltve video. Sztem ennél többet egy edző nem tehet, ez már az egyéneken múlik.
2. Annál sokkal komolyabb feladatok és problémák voltak-vannak jelenleg, mintsem hogy pl a szabadrúgás lövések gyakoroltatásával legyünk elfoglalva. Az szerintem már a finomhangolás része egy csapatnál (ha úgy tekintünk rá, mint edzői feladatra), és messze nem járunk ott. Nem is járhatunk.

Bónusz: a helyzetek kijátszásával semmi gondunk nincsen, csak be kéne lőni őket...
Teljesen a többiekkel értek egyet a befejezések terén. Az kőkeményen edzői felelősség. Nem gyakorlásbanm, élességben, magabiztosságban. Lewy esete tökéletes, hogy a jó fenében lenne ő jelen körülmények közt éles 35 évesen, ha még a brahimeccsen is kezdő teljesítménytől függetlenül? Ez is edzői felelősség, Xavi rakja be minden meccsen 90 percig meghalni, nem ő maga. Remélem. Pedig szerintem neki még magabiztossági gondjai sincsenek. Hosszú szakaszokban Raphinhának, Felixnek vannak önbizalommal gondjai. Torresnek is, bár már jóval kevesebb. Gündögan 4 hónap alatt megszámlálhatatlan ziccert hagyott ki, amiből a Citynél vagy 6-7 gólnál járna már. Ez kőkeményen edzői felelősség, és Xavinak ebben hatalmasat kell javulnia.

Azért rettenetesen csak 3-4 meccsig lőttük alul a helyzeteinket, ezt nem nevezném még akkora trendnek, ennél nyilván jobb lesz a helyzet, még ha nem is egy top Reál szint.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 12:43:07

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 12:35:34
Andris írta:
2023.12.14. 12:19:07

Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben. Amennyi helyzetet kihagyunk egész évben, az teljesen példátlan. Nagyságrendileg is példátlan szerintem. Kb olyan, mint a tavalyi kapott góljaink száma, ennyi helyzetet soha senki nem hagy ki.
Most tènyleg nem szemèlyeskedèsből, de mutassátok már meg, vagy mondjátok már el, hol vannak ezek a "nagy helyzetek". Megpróbáltam ki fejteni a Girona meccset, xG alapján is. Pl. Raphinha helyzete 67% esèly, levegőből lőve, kb. 1 m-re a kapustól, kitakarva a kaput. Szerintem ebből vannak a legnagyobb viták, egyesek szerint van sok helyzetünk, jó úton járunk, mások szerint a szakadèk szèlèn állunk, nincsenek minősègi helyzeteink, ès nyeljük a gólokat.

Èn nem csodálkozom, ha a klubnál nézeteltérések adódtak, a fórumon is ez megy.
Próbáljunk már (kollektíven)èrvelni a szubjektív vèlemènyeink mellett, hátha zöld ágra tudunk vergődni :)
Peter számára meg valaki más számára is megcsináltam már idén 1-1 meccsel, ahol tételesen kigyűjtöttem a nagy gólszerzési lehetőségeket. Ezeken persze csak 5-7 ilyen volt, de akkoriban nem az volt a mondás a fórumon, hogy nem is volt 30 helyzetünk, hanem hogy "egy se volt". :D
Tőlem biztos még eddig olyat senki nem látott, hogy xGvel jöttem volna, maximum hogy leutáltam ez a statisztikát (is). Én a szememnek hiszek, és ha azt látom, hogy sok valamire való lehetőségünk volt, akkor azt is fogom írni, és ehhez is tartom magam.
Nem ígérem, hogy megcsinálom ezt a Girona meccsel, mert ehhez kéne egy szabad másfél óra most, amit csak erre szánok. Dee azért még lehet, hogy később jelentkezem!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 12:39:55

Andris írta:
2023.12.14. 12:19:07
Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben.
Mivel ez tendencia, és állandó probléma, így nem lehet "csoda", hanem komoly hiányosságok következménye.

Az pedig nagyon is edzői feladat, hogy a befejezésekben javuljunk. A finomhangolás is edzői feladat. Vannak fontosabb dolgok, mint a szabdrúgáslövés, de ez nem zárja ki, hogy a szabadrúgásokat is gyakoroljuk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.14. 12:38:44

Andris írta:
2023.12.14. 12:32:13


Persze még a fűnyírás is edzői feladat, nem? :D
Nekem 2 kérdésem van továbbra is.

1. Mi akkor Xavi feladata?Meg úgy általában egy edzőé szerinted?
2. Ezt miért csináljátok a fórumon? Mások véleményének a kifordítása gúnyos módon, még hogy véletlenül sem arra reagálunk amit a másik írt.

Köszönöm előre is.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 12:35:34

Andris írta:
2023.12.14. 12:19:07

Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben. Amennyi helyzetet kihagyunk egész évben, az teljesen példátlan. Nagyságrendileg is példátlan szerintem. Kb olyan, mint a tavalyi kapott góljaink száma, ennyi helyzetet soha senki nem hagy ki.
Most tènyleg nem szemèlyeskedèsből, de mutassátok már meg, vagy mondjátok már el, hol vannak ezek a "nagy helyzetek". Megpróbáltam kifejteni a Girona meccset, xG alapján is. Pl. Raphinha helyzete 67% esèly, levegőből lőve, kb. 1 m-re a kapustól, kitakarva a kaput. Szerintem ebből vannak a legnagyobb viták, egyesek szerint van sok helyzetünk, jó úton járunk, mások szerint a szakadèk szèlèn állunk, nincsenek minősègi helyzeteink, ès nyeljük a gólokat.

Èn nem csodálkozom, ha a klubnál nézeteltérések adódtak, a fórumon is ez megy.
Próbáljunk már (kollektíven)èrvelni a szubjektív vèlemènyeink mellett, hátha zöld ágra tudunk vergődni :)

Szerk: szerintem Xavi kritizálásával ezt a Barca DNS filozófiát kritizáljuk, ami igen is edző kèrdèse.
Akkor már átèrtèkelődik a keret erőssège ès az egyèni teljesítmènyek is. Szerintem.
Vita elkerülése vègett írom, szerintem nem ez a Barca filozófiája, többször írtam, elspanyolosított Cruyffi filozófia, idèztem Guardiolatól, mennyire megveti a tiki takát, szerintem ő meg tudott újulni, amit mi 10 ève erőltetünk, látszatra elèg kevès sikerrel, legyen Valverde vagy Xavi az edző.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.14. 12:42:19-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 12:32:13

Feast4 írta:
2023.12.14. 12:28:54
Andris írta:
2023.12.14. 12:19:07
Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben. Amennyi helyzetet kihagyunk egész évben, az teljesen példátlan. Nagyságrendileg is példátlan szerintem. Kb olyan, mint a tavalyi kapott góljaink száma, ennyi helyzetet soha senki nem hagy ki.
Na most, a kapuralövések gyakorlása, a helyzetek kijátszásának begyakorlása, rögzített helyzetben a figurák begyakorlása, szabadrugások gyakorlása -Mikor volt útóljára szabadrúgásból gólunk?- az mind-mind ezdzői feladat. Tehát, ha passzolgatunk középpályán, 2-5 méterre akkor ezzel nem leszünk bentebb.
Persze még a fűnyírás is edzői feladat, nem? :D

Értem amit mondasz, van is benne részigazság, de:
1. Nehogy már egy edzőnek kelljen a BARCELONÁNÁL játszó profi labdarúgókkal azt gyakoroltatni külön, hogyan kell 2-6 méterről üres kapura belőni, befejelni, stb... vagy csak úgy általában hogy hogyan kell eltalálni lövéssel a kaput :D A külön szót azért emeltem ki, mert amúgy a kapuralövéseket rendszeresen gyakorolják edzésen. Kapásból, lekészítésből, labdavezetésből, labdakezelésből... stbstb. Ezekről minden héten van feltöltve video. Sztem ennél többet egy edző nem tehet, ez már az egyéneken múlik.
2. Annál sokkal komolyabb feladatok és problémák voltak-vannak jelenleg, mintsem hogy pl a szabadrúgás lövések gyakoroltatásával legyünk elfoglalva. Az szerintem már a finomhangolás része egy csapatnál (ha úgy tekintünk rá, mint edzői feladatra), és messze nem járunk ott. Nem is járhatunk.

Bónusz: a helyzetek kijátszásával semmi gondunk nincsen, csak be kéne lőni őket...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.14. 12:28:54

Andris írta:
2023.12.14. 12:19:07
Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben. Amennyi helyzetet kihagyunk egész évben, az teljesen példátlan. Nagyságrendileg is példátlan szerintem. Kb olyan, mint a tavalyi kapott góljaink száma, ennyi helyzetet soha senki nem hagy ki.
Na most, a kapuralövések gyakorlása, a helyzetek kijátszásának begyakorlása, rögzített helyzetben a figurák begyakorlása, szabadrugások gyakorlása -Mikor volt útóljára szabadrúgásból gólunk?- az mind-mind ezdzői feladat. Tehát, ha passzolgatunk középpályán, 2-5 méterre akkor ezzel nem leszünk bentebb.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 12:19:07

markionni írta:
2023.12.14. 12:17:24
A legutobbi 16 meccsbol egyetlen egyet sem sikerult 1-nel tobb gollal nyernie a Barcanak. Kesz csoda hogy a csapat meg minden versenysorozatban eselyes. :shock:
Sztem speciel az a csoda, hogy nincs 3szor ennyi gólunk az összesítésben. Amennyi helyzetet kihagyunk egész évben, az teljesen példátlan. Nagyságrendileg is példátlan szerintem. Kb olyan, mint a tavalyi kapott góljaink száma, ennyi helyzetet soha senki nem hagy ki.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.12.14. 12:17:24

A legutobbi 16 meccsbol egyetlen egyet sem sikerult 1-nel tobb gollal nyernie a Barcanak. Kesz csoda hogy a csapat meg minden versenysorozatban eselyes. :shock:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 12:10:31

drobika írta:
2023.12.14. 12:02:58
Rosszul venné ki magát, és méltatlan is lenne.
Egyébként a piramisok rendszeresek. Ha szabálytalanok is, akkor is. Nem csak nálam voltak, kérlek nézd vissza, nem tudom, másnak is írtál e így nyilvánosan, de nem láttam.
Egyébként én nem vitatkozom, beszélgetünk eddig a pillanatig úgy gondoltam.
De ha a másik véleményét így lehet kitiltani, akkor csak rajta. Nem tudom, hogy mit követtem el szabálytalanságot, de most már kezdem érteni.
Ha visszanézek látok piramisokat olyan hozzászólóknál, akik másként látják a dolgokat, többet is...
Egyébként a szabályokat be kell tartani. Ebben egyetértünk.
Rosszul venné ki magát, és ezért szóltam szerintem rendkívül jófej módon most törlés helyett, de nem lenne méltatlan. Minden moderátorunk mindenkit egyenlően kezel, többnyire nem figyelmeztetéssel, hanem csuklóból törléssel, mivel ez a fórum egyik gyakran előbukkanó alapszabálya.
Mégegyszer kérlek, hogy figyelj oda, mert senki nem fogja nekem azt mondani, hogy nem kezelek mindenkit egyformán, akkor már inkább tiltalak, és megvárom amíg tényleg benyögöd mindenféle jogalapot nélkülözve, hogy a véleményed miatt tiltottalak ki.

Mégegyszer utoljára, mindenki számára: piramisnak hívjuk azt, amikor egy hozzászóláson belül 2nél több egymásba ágyazott idézet szerepel. Valahol meg kellett szabni egy objektív határt a fórum olvashatósága érdekében, pontosan ez a szám lett az, ehhez tartsa magát mindenki.
PS: köszi Bence, megelőztél!

PS2: amúgy drobika, szerintem 100%ban kimeríti a vita fogalmát, amit itt művelünk, de a vita egyáltalán nem szükségszerűen negatív dolog, sőőőőt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 12:06:26

Feast4 írta:
2023.12.14. 11:48:54
...
A Reál utáni meccsekkel egyetértek, de ott tényleg nagyon súlyos sérüléshullám volt. De ha nem akarom felmenteni, akkor csak azt mondom, hogy gyenge meccsek voltak, oké. Ezt el is ismertem az előző hsz-emben

De a Rayo második félidőtől nagyon megyünk, emellett érveltem. Látványos meccsekkel, 3 rangadó közül kettőt lehozva, ami általánosságban elég jó teljesítmény. Kabaré biztos nem. Azért a Porto és az Atletico elég erős csapat, hogy a körülményes passzjátékot zavarta, mégis sokkal jobbak voltunk náluk.
drobika írta:
2023.12.14. 12:02:58
De ha a másik véleményét így lehet kitiltani, akkor csak rajta. Nem tudom, hogy mit követtem el szabálytalanságot, de most már kezdem érteni.
Ha visszanézek látok piramisokat olyan hozzászólóknál, akik másként látják a dolgokat, többet is...
Egyébként a szabályokat be kell tartani. Ebben egyetértünk.
Nem vagyok modi, de remélem nem gáz, hogy reagálok. Piramis alatt 3 idézést ért a szabályzat. Ilyet nem fogsz látni, vagy ha igen, nem sokáig, mert törölve lesz. Nem tudnál ilyet mutatni, mert nincs. Mindenkinél törlés, nem hinném, hogy bárki rádszállt volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 12:02:58

Rosszul venné ki magát, és méltatlan is lenne.
Egyébként a piramisok rendszeresek. Ha szabálytalanok is, akkor is. Nem csak nálam voltak, kérlek nézd vissza, nem tudom, másnak is írtál e így nyilvánosan, de nem láttam.
Egyébként én nem vitatkozom, beszélgetünk eddig a pillanatig úgy gondoltam.
De ha a másik véleményét így lehet kitiltani, akkor csak rajta. Nem tudom, hogy mit követtem el szabálytalanságot, de most már kezdem érteni.
Ha visszanézek látok piramisokat olyan hozzászólóknál, akik másként látják a dolgokat, többet is...
Egyébként a szabályokat be kell tartani. Ebben egyetértünk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 12:00:25

Feast4 írta:
2023.12.14. 11:48:54
Miről is van szó akkor? Birtokoljuk a labdát majdnem mindig. Najon jó. =D> Viszont magas labdabirtoklás mellett se tudunk két gólnál többet lőni, még egy Alavesnek se. Cserébe 7 meccsből 1 meccsen nem kaptunk gólt.

Gyerek ez borzalom, nem statisztka. Se a védekezés, se a támadás nincs rendben, a középpálya is cak akkor működik ha nincs olyan csapat aki a körülményes körbepasszt zavarja. Ne mondjátok már nekem hogy ez rendben van.

Én nem vagyok Xavi ellen, de két hónapja olyan fonalat vesztett ő is meg a csapat is, hogy hihetetlen. Ezt most nem tudom, hogy Xavi nem látja, vagy látja de nem tud vele mihez kezdeni, de itt óriási a baj!
A probléma mindig akkor van elemzői oldalról, ha a statisztikákból nem tanulságot akarnak levonni, hanem megmagyarázgatni a megmagyarázhatatlant.

22 meccsből összesen 3 meccsünk volt, amit több mint egygólos előnnyel nyertünk meg.

Ami tavaly erény volt, a biztos védekezés, kezd szétesni. Újra a régi hibákat követjük el, megint 40-50 méter van az utolsó mezőnyjátékosunk mögött. Ami tavaly jól működött, az is elromlik idén. Januárban kapni fog egy Roque-t, de ha ez az esély is el lesz pazarolva, akkor nem tudom, mi segíthetne.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 11:54:27

drobika írta:
2023.12.14. 11:41:18
Andris egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy milyen csoportot nyertünk. Ne vicceljünk már. Ne mond, hogy nem emlékszel a sorsoláskor itt rengetegen 15+ pontot mondtak, meg klub bezárást, ha innen se jutunk tovább.
Ha ezt a kört behúzzuk, akkor majd beszélhetünk eredményről. Szerintem.
A bajnoki helyezésünkre meg rá kell csak nézni...
Még semmit sem értünk el, igaz semmit sem vesztettünk el. Sokkal jobb eredményekről beszélni, nehari én ezt nem látom. Ahogy az általatok látott jó csapatjátékot sem.
Én nem akarom figyelmen kívül hagyni. De ti erre kértetek tavaly. (Persze pont te lehet hogy nem.) Az Inter és a Bayern jelenléte nem lehet kifogás, "azok ellenére is tovább kellett volna jutni".
Elvárom mindenkitől, aki a tavalyi BL kiesést védhetetlenül gáznak érezte, hogy most egyértelműen előrelépésnek titulálja a csoportelsőként való továbbjutást ebből a gyengébb csoportból. Ez jelenti ugyanis azt, hogy nem alaklmaztok kettős mércét.

Az én véleményem mindenki ismeri, szerintem nem volt akkora gáz a tavalyi BL kiesés, sőt, azt gondolom hogy 90%ban a szerencsétlen körülményeken múlt. Most se gondolom, hogy hatalmas teljesítmény ebből a csoportból továbbjutni, de azért igenis teljesítmény. Mégegyszer leírom: volt rossz meccsünk, volt pontvesztés is, de valójában az első számú csoportriválisunkat oda-vissza megvertük, és az utolsó fordulóra nem is hagytunk már nyitott kérdést. Tavaly ilyenkor ha ezeket csak így önmagában leírom, mindannyian vigyorogva aláírtátok volna.

A top8ba való jutás a BLben pedig egyáltalán nem lehet elvárás a Barca jelen állapotában, és ebbe már beletartozik minden. A keret, az edzők, az önbizalom, az aktuális forma, a klub körüli őrültekháza és az anyagi realitások is. Sőt, ez már senkinél nem elvárás szerintem, az aktuális év legjobb néhány elit csapatát leszámítva.

Más szóval: elértük azt, amit reálisan el kellett. Innentől kezdve már valóban európa legjobb csapataival, legjobb formában lévő csapataival csapunk össze, egyenes kieséses rendszerben. Bármi lehetséges, maximum a Koppenhága ellen nem fogadom el azt, hogy ha kiesünk, az összes többi csapat komoly szintet képvisel, olyat, ami a miénkkel összemérhető.

Átmentettem ezt a hozzászólásodat itt, de az eredetit kitöröltem. Már az előzőnél is írtam figyelmeztetést a piramis miatt. Konkrétan 1 hozzászólásra vagy a 2 hónapos (3. tiltás) pihenőtől a kollégák feketelistája szerint, de nem tudom hogy venné ki magát, ha bannolnálak miközben vitatkozunk... szépen kérlek hogy figyelj oda!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.14. 11:48:54

bence0330 írta:
2023.12.14. 01:41:44
Ebben nem tudom, mi a kabaré.
A Real meccsel kezdeném: 15 lövés nekünk, 52 %-os labdabirtoklás 546 passz, 86%-os paszpontosság. Ez rendben van. Real Madrid kikaptunk.

Nézzük tovább:

Volt előtte egy csúnya betli ami már előre vetítette a bajt: Granada Barca 2:2 22 kapura lövés, 81%-os labdabirtoklás. Erre nyilván azt mondjuk előferdül, hogy soha semmi nem jön be egy meccsen.

A Real meccs után jött a Soci: 0:1 nekünk 49% labdabirtoklásunk volt 12 kapura lövés 4 kaput eltaláló (megjegyzem az utolsó perces gólon kívűl 1 momentumunkra sem emlékszem)


Aztán a fekete leves a Shatar: 64 %-os labdabirtokás 13 kapura lövés ( egy talált kaput) bukta 1-0-ra.

Alaves nyertünk 2:1 : 72%- ladabortoklás 11 kapura lövés.

Rayo 1:1: 67% labdabirtoklás, 15 kapuralövés, 4 talált kaput, a Rayonal 33%-os labdabirtoklás mellett szintén 4.

Porto 2:1 nekünk ( itt tutkon reménykedtem, hogy túlment ez a szerencsétlenkedés) 56%- ladabortoklás, 20 kapura lövés, 7 kaput eltaláló lövés.

Atletico 1:0 ide 59%- ladabortoklás ,13 kapuralövés, kaput eltaláló lövés 7.

Girona 4:2-es bukta 53%- ladabortoklás 31 kapura lövés 11 kaput eltaláló lövés.

És a tegnapi de azt hagyjuk. Legyen B vagy C csapat oké, de kikaptunk a leggyengébb főtáblástól bakker. És érdemes megnézni ki volt pályán az utolsó percekben amikor középkezdésből gólt kaptunk. Ifista koromban ezért vért ittak, az edzők.

Miről is van szó akkor? Birtokoljuk a labdát majdnem mindig. Najon jó. =D> Viszont magas labdabirtoklás mellett se tudunk két gólnál többet lőni, még egy Alavesnek se. Cserébe 7 meccsből 1 meccsen nem kaptunk gólt.

Gyerek ez borzalom, nem statisztka. Se a védekezés, se a támadás nincs rendben, a középpálya is cak akkor működik ha nincs olyan csapat aki a körülményes körbepasszt zavarja. Ne mondjátok már nekem hogy ez rendben van.

Én nem vagyok Xavi ellen, de két hónapja olyan fonalat vesztett ő is meg a csapat is, hogy hihetetlen. Ezt most nem tudom, hogy Xavi nem látja, vagy látja de nem tud vele mihez kezdeni, de itt óriási a baj!
Kép
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.14. 11:45:36

Deluigi írta:
2023.12.14. 11:27:46

milyen EL-rol beszelsz?

99,99%-ban tovabbjutok voltunk meccs elott, megpedig az elso helyen

valamit nagyon beneztel

edit: megneztem megegyszer, jo hogy nem evtizedes dolgokat hozol utolag :D
A csapat mentális állapotából indultam ki, Portugáliában 1-0-ról nem fordítjuk meg és ennek fényében ez egy komoly bírói segítség volt ami meghatározta a csoport későbbi alakulását.

Nonszensz, hogy ilyen szinten lenézzük az ellenfelet, játékosállományban valóban 99.99% hogy továbbjutunk, csak a való élet nem fifa.
De legyen igazad, elrugaszkodtam a valóságtól, már nem tudjuk meg.

Érezzük a határokat, légyszives! Ilyet ne írj máskor, most kiszedtem. Bizonyos dolgokat mindannyiunknak tudni kell elviselni a viták közepedte, kinek ezt, kinek azt.. A.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.14. 11:27:46

Magnus írta:
2023.12.14. 10:54:44
köszönjük meg a sporinak hogy ezt nem fújta be, 0-0-nál, idegenben. biztos lett volna kifogás a fanboyoktól, hogy miért is JÓ nekünk az európa liga.

Jó szurkolást annak aki ezt még bírja nézni!
milyen EL-rol beszelsz?

99,99%-ban tovabbjutok voltunk meccs elott, megpedig az elso helyen

valamit nagyon beneztel

edit: megneztem megegyszer, jo hogy nem evtizedes dolgokat hozol utolag :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 11:21:33

drobika írta:
2023.12.14. 10:59:40
A BL.ben most kiesni a következő körben, akkor azt mondom, hogy maradtunk ott ahol tartottunk is nemzetközileg. Ugyanis, a csoportunk megnyerését, és főleg így megnyerését, én nem tartom akkora eredménynek. Ha behúzzuk akárki legyen is az ellenfél, mert gyengék szerintem nincsenek, akkor piros nagy álló betűkkel fogom leírni, hogy ez már valami, ez már előrelépés!
Neharagudj, de ez számomra teljesen értelmezhetetlen.
Ha a helyezések alapján ítélkezünk, akkor igenis tényszerűen már most sokkal előrébb léptünk.
Ha meg a helyezéseket előrelépés szempontból az ellenfelek alapján relativizáljuk, akkor tegyük meg a tavalyi BL kieséssel is. Kiestünk a Bayern, és a későbbi döntős Inter ellen, ráadásul az Interrel folytatott verseny csak hajszálon múlt végül. Gondolom nem mondanád, hogy hiába estünk ki, rohadt jók voltunk, a BL mezőny legjobbjai közt. Pedig a leírt logikád ennek az alátámasztására teljesen alkalmas, mert a mezőny legjobbjai közül küzdöttünk kettővel is egyszerre a továbbjutásért, és nem sokon múlt.

De már kezdem megszokni, hogy mindent mindig épp úgy forgatunk, hogy az alátámassza a csapat silányságát.

Az igazság az, hogy a Porto egy remek csapat, messze nem a legrosszabb a 16 továbbjutóból. Velük küzdöttünk a csoportelsőségért, és nyertünk. Sőt, egy fordulóval a vége előtt biztosítottuk az elsőséget, nem csak a továbbjutást. Volt benne botlás, volt benne rossz játék is, de az összkép és a végeredmény is mindenképpen egy egyértelmű előrelépés tavalyhoz és tavalyelőtthöz képest. Már most.
Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 11:20:11
Andris írta:
2023.12.14. 10:19:42

Ó, szerintem is meg kéne próbálnod a dolgok mögé látni. Nem pedig tövig benyalni azt, ha egy újságíró akar a "dolgok mögé belátni". :D
Okè. Mert te jobban tudod, mint a klubhoz közeli katalán rádió, Sport igazgatója (az ő cikke), vagy a AS
Nincs kèrdèsem.
Én nem tudom jobban. Azt viszont tudom, hogy egy újságírónak mik a prioritásai, és ennek megfelelően miként működik az újságírás és a sajtó. Neked is azt ajánlom, hogy ennek megfelelően kezelj mindent, amit olvasol.
Ne felejtsük el légyszives, hogy te a Sport által lehozott tényként közöltél valami olyasmit az eredeti hozzászólásban, aminek még az sokkal árnyaltabb és enyhébb verziója is mindössze egy újságírói sejtetés.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 11:20:11

Andris írta:
2023.12.14. 10:19:42

Ó, szerintem is meg kéne próbálnod a dolgok mögé látni. Nem pedig tövig benyalni azt, ha egy újságíró akar a "dolgok mögé belátni". :D
Okè. Mert te jobban tudod, mint a klubhoz közeli katalán rádió, Sport igazgatója (az ő cikke), vagy a AS
Nincs kèrdèsem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:18:37

Ha 5. helyen végzünk, nem kell kirúgni Xavit, fel fog állni. Ha nem fog, akkor Laportáék elküldik. Feltéve, hogy nem nyerjük meg a BL-t közben nyilván. :D

Bár most belegondolva... jövőre az 5. hellyel szinte biztosan BL indulók lennénk, úgyhogy igazából most ezen elgondolkodtam. Szerintem a fogadás kijelentésekor erre Te sem gondoltál. 4 hellyel bővül a BL, megváltozik a rendszer is ugye (szerintem jobb lesz 8 különböző csapattal tolni, akár svájci rendszerben, akár másban), és ebből a plusz 4-ből 2 a két legjobb országé lesz az előző kupasorozatból. Vélhetően általánosságban a PL és a Liga, bár nyilván ebbe a németek és az olaszok beleszólhatnak még, főleg, hogy csak két PL továbbjutó van. Idén szerencsére csak két jelenleg is igazán erős PL csapat játszott a BL-ben, úgyhogy jobbak az esélyeink, ha vagy az olasz, vagy a német nemzet tol egy erős egyenes kieséses szakaszt. Igazából szurkolni kell a Soci-Atleti-Reál pakknak, ha nagyon elkezdenénk rosszul állni a bajnokságban. De ezt eleve kétlem.

Szóval az 5. hely jó eséllyel BL-t fog érni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.14. 11:24:59-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése