Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 16:11:54

brazilfan írta:
2023.12.13. 15:46:05
Ha viszont a szőnyeg alá söprést a fórumozókra érted, akkor muszáj megint hozzátenni, hogy senki sem állított olyat, hogy minden szép és jó.
Ha elhangzik, hogy relativizáljuk a problémákat, azzal nem értek egyet. Az xG is azért szúrja sokak szemét, mert egyesek a hibák félremagyarázására használják, pedig, ahogy többen leírták, pontosan a hiányosságainkra mutat rá (bár a módszertanával, kiszámításával sok problémám van, ezért nem is hiszem, hogy bármi haszna lenne).
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.13. 15:46:05

gránit írta:
2023.12.13. 14:43:37
Szerintem sosem elég annyit mondani, hogy lejátszottak minket, ennyi. A tanulságokat kell levonni és javítani rajtuk, ami nem egyenlő a problémák szőnyeg alá söprésével (itt van a töréspont a két tábor között).
Ezeket kire érted, Xavira és a klubra vagy a szurkolói fórumra? A tanulságok egy részét nyilván a fórumozók is levonhatják (bár a lehetséges okok egy része, pl. öltözői vagy magánéleti gondok stb. rejtve van előttük), viszont a bajok kijavítása nyilván nem itteni feladat, hanem a stábé és a csapaté.
A problémák szőnyeg alá söprése a stáb részéről szerintem kizárt, más kérdés, hogy a klub helyében én sem kötnék mindent a gyakran felelőtlennek és felületesnek mutatkozó sportsajtó orrára.
Ha viszont a szőnyeg alá söprést a fórumozókra érted, akkor muszáj megint hozzátenni, hogy senki sem állított olyat, hogy minden szép és jó.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 14:43:37

Szerintem sosem elég annyit mondani, hogy lejátszottak minket, ennyi. A tanulságokat kell levonni és javítani rajtuk, ami nem egyenlő a problémák szőnyeg alá söprésével (itt van a töréspont a két tábor között). Ez a pozitív tanulságokra is vonatkozik, lásd Cancelo jól játszik baloldalon, érdemes inkább őt játszatni ott, mint Baldét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 14:40:24

Hát egy vereséget kötelező pedig relativizálni. Néha nem nagyon lehet, csak annyit mondani, hogy ja, lejátszottak minket, ennyi. Néha meg ennek az ellenkezője az igaz. Amúgy sokszor a győzelmet is is kötelező, tettük is a Soci ellen bőven pl, vagy a Porto első mecce után.

Ha nem tennénk, tényleg semmi értelme nem lenne az egésznek, a tv-t sem kéne bekapcsolni, sőt, a meccset sem lejátszani, csak egy random, valószínűsíthető eredményt közölni valami AI-alapú programmal és kész. Ha tényleg semmi más nem számít, csak az eredmények.

Ja, és akkor viszont akkor se számítson más, mikor csupa 1 gólos eredménnyel duplázunk, mert dupláztunk, és kész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 14:33:44

La Masia1 írta:
2023.12.13. 14:24:31
Nyilván ez is egy álláspont - a covid oltásra is sokan gondolták, hogy kamu...
Csakhogy míg az oltások gyakorlati eredményeket mutatnak, az xG és egyéb mutatók mögé bujkálás nem. Akkor van értelme ezekkel előhozakodni, ha a gyengeségeinkre akarunk velük rámutatni, nem pedig a vereségeinket relativizálni.

Amúgy tényleg lehetne egy xG topic, mert itt Xaviról már csak érintőlegesen van szó. Kb egyik topic-ba sem illeszthető be.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.13. 14:24:31

Nagybarcelona írta:
2023.12.13. 14:11:23
Kevès másik klubbal is esik meg 8-2, 2* 3 gólos előnyről kiesni, 2* egymás után BL csoportból kiesni, vagy a legfrissebb hètvègi szègyen. :)
Bocs, de nem tudtam kihagyni :)
A hétvége szerintem nagyon messze volt a szégyentől :)
A többi nyilván az volt, de azért már erősen történelem mindegyik...
gránit írta:
2023.12.13. 14:16:47
Nem tudom, kik gyártják ezeket a "statisztikákat", de egy tollvonásukat sem hiszem. Ilyenkor jön a klasszikus, "csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítok".
Nyilván ez is egy álláspont - a covid oltásra is sokan gondolták, hogy kamu...
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 14:16:47

Nem tudom, kik gyártják ezeket a "statisztikákat", de egy tollvonásukat sem hiszem. Ilyenkor jön a klasszikus, "csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítok". Nincs középpályás védekezésünk. Ha gyorsabb csapatok lerohannak minket, csak pislogunk. Tavaly a kevésbé feltolt védelem miatt dícsértem Xavit, de most megint ott tartunk, mint két éve, és előtte.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.13. 14:11:23

La Masia1 írta:
2023.12.13. 13:57:09

Nem ész nélkül vannak fent, hanem a klub egyik alap játékelve szerint játszanak, próbálják minél előbb, még az ellenfél térfelén megszerezni a labdát.
Ennek az egyik mutatója a PPDA - passes per defensive action, ami nagyon leegyszerűsítve azt mutatja meg, hogy mennyi passzot engedélyez a védekező csapat a labdát birtokló ellenfélnek, magyarul milyen gyorsan/hatékonyan szerzi vissza a labdát, mennyire engedi kibontakozni, építeni az ellenfél játékát.
Láss csodát, ebben a mutatóban is a Barca évek óta az egyik, ha nem éppen a legjobb az európai ligákban.
Megelőzve az ebben a mutatóban (is) sztárnak gondolt top PL csapatokat, köztük a City-t is, és a hagyományosan hatalmas presszing-királynak titulált Poolt és Lipcsét is.
Kevès másik klubbal is esik meg 8-2, 2* 3 gólos előnyről kiesni, 2* egymás után BL csoportból kiesni, vagy a legfrissebb hètvègi szègyen. :)
Bocs, de nem tudtam kihagyni :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.13. 14:19:26-kor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.13. 13:57:09

drobika írta:
2023.12.13. 12:04:36
Elmondaná nekem valaki, ha egy csapatnál mindenki ész nélkül van fenn, a saját térfelét teljesen szabadon hagyva, azt 3 emberrel próbálva labdavesztés esetén levédekezni, a középpálya impotens szűrésre, ami aztán ziccerekben, kapott gólokban mutatkozik meg és állandóan hátrányból kénytelen focizni, ott mi értelme van XG-ket számolni?
Nem a csapatvédekezést, a csapatjátékot kellene megszervezni , hogy tudja az ember, ki mit csinál egy adott helyzetben, és nem egy csürhe módjára ad hoc valami lesz játszani?
Nem ész nélkül vannak fent, hanem a klub egyik alap játékelve szerint játszanak, próbálják minél előbb, még az ellenfél térfelén megszerezni a labdát.
Ennek az egyik mutatója a PPDA - passes per defensive action, ami nagyon leegyszerűsítve azt mutatja meg, hogy mennyi passzot engedélyez a védekező csapat a labdát birtokló ellenfélnek, magyarul milyen gyorsan/hatékonyan szerzi vissza a labdát, mennyire engedi kibontakozni, építeni az ellenfél játékát.
Láss csodát, ebben a mutatóban is a Barca évek óta az egyik, ha nem éppen a legjobb az európai ligákban.
Megelőzve az ebben a mutatóban (is) sztárnak gondolt top PL csapatokat, köztük a City-t is, és a hagyományosan hatalmas presszing-királynak titulált Poolt és Lipcsét is.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 13:42:41

Ezért felesleges néhány meccses mintákat kiragadni. Az egészet kell nézni. Azon belül van szórás. De felesleges az átlagtól való eltéréseket átlagnak tekinteni, mert pont nem azok. A gólátlagunk gyakorlatilag már nagyon régóta állandó, éppen ezért felesleges xG-kel és egyéb mutatókkal mást megmagyarázni. Lehet, csak felesleges, mert a góljaink nem az xG felé konvergálnak, hanem a saját korlátainkhoz. Néha kibillen alulra, felülre, de az átlag ugyanaz. A saját korlátainkat nem tudjuk átlépni, csak akkor, ha új kereteket találunk.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.13. 13:41:35

Másik topikból áthozva:
Troym írta:
2023.12.13. 12:53:08
Bocs, de ez a lépés marketing volt anno.
Szakmai és megfizethető döntés 2021 őszén Gio lett volna. Ő is exjátékos, de nem katalán legenda, hanem holland.
Szerintem nem. Szerintem nem lehet egészséges a szezon közben átvenni egy csapatot, főleg, ha az új edzőt még az azonnali eredménykényszer is nyomja.
Annak idején arra szavaztam (nem emlékszem, hogy tényleg volt-e szavazás, vagy csak komment volt), hogy Schreuder maradjon arra a szezonra, és Xavi, ha jön, csak nyáron jöjjön. Schreuder is holland, jó kapcsolata van a fiúkkal, és amikor Koeman el volt tiltva, jól helyettesítette, úgy emlékszem, hogy akkor játszott először Gavi és Nico.
Xavi nem a marketing miatt lett edző, hanem már az eligazolásakor is tudni lehetett, mondta is, hogy egyszer vissza akar térni edzőként. Ez egyébként bevett dolog, Beckenbauer, Cruyff, Guardiola, Nyilasi, Baróti Lajos, Zidane, stb. mind a saját egykori klubjánál helyezkedett el, ez nemhogy nem hátrány, hanem óriási előny azokkal szemben, akiknek semmilyen kötődésük nincs. Még akkor is, ha egy csomó ellenpélda van rá, Solksyaer stb., akikre meg azok hivatkozhatnak, akik szerint a DNS szitokszó.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára brazilfan 2023.12.13. 13:46:56-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 13:16:03

gránit írta:
2023.12.13. 12:35:46
Az xG-re való támaszkodással az a problémám, hogy ha "alullőjük" a helyzeteinket, semmi nem garantálja, hogy ez meg fog változni, és nem fogjuk továbbra is alullőni a helyzeteinket. Régóta nem javul a meccsenkénti gólátlagunk, ez csak külső segítséggel változhat meg, ha több minőséget igazolunk a csapatba.
Az idei szezon messze nagyobb részében nem lőttük alul a helyzeteinket, vagy max alig-alig. Az elmúlt 3,5 meccs volt totális csőt ilyen tekintetben, csak ezen a felfelé kerekítve 4 meccsen kb 7-8 góllal lőttük magunkat alul. A szezon korábbi részére ez nem volt igazából érvényes, erről írtam tegnap. Kb a nyitómeccsünk rémlik még ilyennek. Aztán lőttünk elég sok gólt elég sok helyzetből (magas xG-re), aztán 1 gólokat lőttünk kevés helyzetből, mikor nem ment maga a játék (alacsony xG-re). Kb a helyzeteinknek megfelelőt, nem lőttük alul magunkat az eddigi szezon jelentős hányadában. Persze hosszútávon, mert hogy 1,2 körüli xG-re nem lőttünk gólt a Sahtar ellen, az nyilván lényegtelen, nem minta.

A csatáraink jobb formában voltak, megvolt a góllövő cipőjük. Most nincs. Ennyi a különbség. De a mostani helyzet a sokkal rövidebb, pár meccses minta, azért ebből eléggé nem az jön le, hogy nem reménykedhetünk javulásban.

A többivel egyetértek, egy kicsit elkezdtük túltolni a védekezés vonalát, bár ebben annak is lehet szerepe, hogy hamar kapjuk a elsőket. Szerintem egyéni szinten is történt egy meglepő visszaesés a teljesítményekben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.13. 13:02:13

Másik topikból áthozva:
drobika írta:
2023.12.13. 11:25:47
a testvér a második ember az edzői stábban...Minimum nem egészséges, és kérek egy hasonló példát, ha tud valaki.
A Koeman testvérek, két angol klubnál is.
drobika írta:
2023.12.13. 11:25:47
Aki viszont nem látja Xavi kinevezésének okait, az nem akarja látni… Bizony nem kevés indok volt amellett, hogy a játékosunk volt, ismeri a játékosokat, mert együtt játszott velük.
És az baj, hogy az edző ismeri a játékosokat? És két évvel a kinevezése után is ott látod még a csapatban a volt társait?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 12:35:46

Az xG-re való támaszkodással az a problémám, hogy ha "alullőjük" a helyzeteinket, semmi nem garantálja, hogy ez meg fog változni, és nem fogjuk továbbra is alullőni a helyzeteinket. Régóta nem javul a meccsenkénti gólátlagunk, ez csak külső segítséggel változhat meg, ha több minőséget igazolunk a csapatba.
drobika írta:
2023.12.13. 12:04:36
Elmondaná nekem valaki, ha egy csapatnál mindenki ész nélkül van fenn, a saját térfelét teljesen szabadon hagyva, azt 3 emberrel próbálva labdavesztés esetén levédekezni, a középpálya impotens szűrésre, ami aztán ziccerekben, kapott gólokban mutatkozik meg és állandóan hátrányból kénytelen focizni, ott mi értelme van XG-ket számolni?
Hát ez az. Nekem az is sántít, hogy hogy lehetett a Gironának mindössze 2,4-es xG-je, amikor négy könnyű gólszerzési lehetőséget nyújtottunk nekik tálcán, és az egész mérkőzés alatt szinte üres volt a félpályánk. Ez folyamatos veszélyt jelentett a számunkra, és meglódulási lehetőséget az ellenfél számára. Az egésznek a módszertana problémás.

Az előző szezonban amúgy ennyire nem toltuk fel a leghátsó embereket. Ennek is van szerepe a több bekapott gólban, véleményem szerint taktikai hiba.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 12:04:36

Chino írta:
2023.12.13. 11:19:35
Én az xG-t egy irányadóként fogom fel. Mindkét tábornak igazat adok valamilyen szinten. Nyilván nem lehet belőle konkrétan lemérni a két csapat teljesítményét, támadópotenciálját, de az aktivitásról, veszélyességről mutat egy képet. A helyzetek megítélése ugyanúgy szubjektív, mint pl. a szabálytalanságoké, kinél hol a határ és az elfogultság itt is közrejátszik. (bár ahogy olvasom a fórumot inkább a Barca aktuális ellenfele felé nyúlik a pozitívum.
Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az xG nem csak felfelé torzít. Lehet, hogy egy 30 méterről gyengén meglőtt labdát is figyelembe vesz, bár elég alacsony szinten, de olyan szituációkat nem, amikor nüanszon múlik, hogy ziccer legyen.
Például vasárnap De Jong adott egy forintos labdát Raphinhának amivel egy az egyben roboghatott volna a kapuig, de nem tudta rendesen átvenni és még apró helyzet sem lett belőle vagy a Porto ellen Lewa 14-15 méterről tisztán lőhetett volna, de inkább elkezdte tologatni a labdát és a védők lekapcsolták. Ez csak két kiragadott példa volt, de minden meccsen előfordulnak ilyenek, ami semmilyen statisztikába nem számít bele és nem is nagyon beszélnek róla. És ha azt mondjuk, hoogy semmit nem ér az xG mutató, mert olyan helyzeteket is belevesznek, amik aprók, olyanokat kihagynak amik ugyanúgy nüanszon múlnak.

És még egyszer hangsúlyozom, én sem tartom olyan tényezőnek, amiből le lehet vonni a teljes igazságot, de egy bizonyos képet mégis ad. És az, hogy az egyik csapatnak 3, mig a másiknak 0,7-0,8 azért valamit elárul.
Elmondaná nekem valaki, ha egy csapatnál mindenki ész nélkül van fenn, a saját térfelét teljesen szabadon hagyva, azt 3 emberrel próbálva labdavesztés esetén levédekezni, a középpálya impotens szűrésre, ami aztán ziccerekben, kapott gólokban mutatkozik meg és állandóan hátrányból kénytelen focizni, ott mi értelme van XG-ket számolni?
Nem a csapatvédekezést, a csapatjátékot kellene megszervezni , hogy tudja az ember, ki mit csinál egy adott helyzetben, és nem egy csürhe módjára ad hoc valami lesz játszani? Ha mindig felborul a terved, és állandóan a második szervát kell ütnöd, az eléggé problémás.
A javaslatom az, hogy nyissunk egy XG topikot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 11:52:02

Chino írta:
2023.12.13. 11:19:35
Például vasárnap De Jong adott egy forintos labdát Raphinhának amivel egy az egyben roboghatott volna a kapuig, de nem tudta rendesen átvenni és még apró helyzet sem lett belőle vagy a Porto ellen Lewa 14-15 méterről tisztán lőhetett volna, de inkább elkezdte tologatni a labdát és a védők lekapcsolták.
Amúgy ahogy értelmezem, nagyjából erre jött létre az xThreat, mert az nem csak a kialakult helyzetet veszi figyelembe, hanem egy adott pontttól, hogy mennyi esély van a gólszerzésre, szerintem pl. az a Raphinha béna átvétel eset egy egészen értelmezhető mértékű szám lehet ott. Nem ismerem mélyebben, úgyhogy csak így felületesen merek írni. Ebben a mutatóban még inkább a Girona felett voltunk amúgy.

Mivel a Gironának jóval magasabb xG értéke volt, mint xThreat (nekünk kb egál), azért én ebből arra következtetnék (csak paraszti ésszel a hiányos tudás birtokában), amit sajna láttunk is, hogy a védelem ma volt tán a legrosszabb, amióta Xavi itt van. Amilyen szintű helyzeteknek kellett volna kialakulnia, annál jóval magasabbak alakultak ki. A 2. gól remek példa, a támadás elején nem szabadott volna olyan jó lövőhelyzetnek kialakulnia, mint ami történt, de mindenki mélán hátrált, ezért megtörtént. Tehát egy x veszélyértékű támadásból x*2 veszély alakult ki.
De ez csak spekuláció, örömmel veszem, ha valaki mélyebb tudással (vagy egyáltalán bármilyennel :D ) javít.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.13. 11:30:08

az xG olyan, mint a pokerben az eselyek

hosszu tavon akar alulrol, akar felulrol, de igazodni fog a realis G

vegyuk peldanak AA vs 80% gyozelmi eselyet

ez azt jelenti, hogy 100 lehetosegbol 80x nyersz vele, 20x pedig kikapsz

hosszu tavon

valojaban megtortenhet, hogy 100-100x nyersz es az is, hogy 100-40x kikapsz

ugyanez az xG is, lehet, hogy most alulrugjuk, de ha marad ez a tendencia, akkor egy ido mulva konvergalni fog efele a realis golok szama

mint ahogyan tavaly osszejott az a szerencses kapott gol nelkuli sorozat is
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.13. 11:19:35

Én az xG-t egy irányadóként fogom fel. Mindkét tábornak igazat adok valamilyen szinten. Nyilván nem lehet belőle konkrétan lemérni a két csapat teljesítményét, támadópotenciálját, de az aktivitásról, veszélyességről mutat egy képet. A helyzetek megítélése ugyanúgy szubjektív, mint pl. a szabálytalanságoké, kinél hol a határ és az elfogultság itt is közrejátszik. (bár ahogy olvasom a fórumot inkább a Barca aktuális ellenfele felé nyúlik a pozitívum.
Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az xG nem csak felfelé torzít. Lehet, hogy egy 30 méterről gyengén meglőtt labdát is figyelembe vesz, bár elég alacsony szinten, de olyan szituációkat nem, amikor nüanszon múlik, hogy ziccer legyen.
Például vasárnap De Jong adott egy forintos labdát Raphinhának amivel egy az egyben roboghatott volna a kapuig, de nem tudta rendesen átvenni és még apró helyzet sem lett belőle vagy a Porto ellen Lewa 14-15 méterről tisztán lőhetett volna, de inkább elkezdte tologatni a labdát és a védők lekapcsolták. Ez csak két kiragadott példa volt, de minden meccsen előfordulnak ilyenek, ami semmilyen statisztikába nem számít bele és nem is nagyon beszélnek róla. És ha azt mondjuk, hoogy semmit nem ér az xG mutató, mert olyan helyzeteket is belevesznek, amik aprók, olyanokat kihagynak amik ugyanúgy nüanszon múlnak.

És még egyszer hangsúlyozom, én sem tartom olyan tényezőnek, amiből le lehet vonni a teljes igazságot, de egy bizonyos képet mégis ad. És az, hogy az egyik csapatnak 3, mig a másiknak 0,7-0,8 azért valamit elárul.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.13. 10:39:53

bence0330 írta:
2023.12.13. 08:43:45

Ez nem az xG-vel látszik csak, hanem a tv-ben is, az xG csak objektivizálja és számszerűsíti. Ha utálod az xG-t, nézz vissza egy extended highlights-ot úgy, hogy egy pillanatra leveszed a csak sötéten látó szemüveget. Látni fogod, miért volt 4-5 gólnyi helyzetünk.

https://understat.com/match/22835

A Girona térfelén pontokkal láthatod az xG értéket, ha fölé viszed a kurzort, akkor az értékét is, és hogy milyen helyzet volt. Láthatod azt is, hogy a hazagurítás 0,02 volt, és volt még 4 hasonló távból leadott lövés, összértékben nem elérve a 0,1-et, ennek semmi relevanciája abban, hogy 4 feletti lett nekünk, ha mind az 5 ilyet leveszed, akkor is 4,16-nál tartunk (persze azért már eleve ez sem jogos, hisz pont Raphinha lőtt idén már kettőt 20 méterről, abból is lehet gólt lőni, csak kisebb eséllyel, nem igazságos levenni, de oké, vagyük... persze a Madridnál meg hiba ha engedtük Bellinghamet egyszer a meccsen 25-ről lőni, és mindenki könyörög, hogy kísérletezzünk átlövésekkel, de ha ez megtörténik, akkor azt ne is vegyük figyelembe... :( )
És ha utálod az xG szót, akkor ne ezt nézd, hanem hogy honnan történtek a lövéseink. Te kiválasztottad a legtávolabbit, hogy beleilljen a narratívádba, közben meg 4(!!!) lövésünk volt csak az ötösön belül, és 11-12 annak környékén, 11 méteren belül. Oda nem az északi szél vitte be a labdát, hanem mi.
Köszönöm a linket.
A szubjektív vèlemènyem nem változott, ès igazolva látom amiket írok.
Azèrt nincs minősègi helyzetünk, ès azèrt nem látom semmi èrtelmèt az xG-nek:
Dovbyk gólja ziccerben 52 % esèly
Stuani szinte üres kapura, üresen kapta 3m-re a kaputól 47%
Fernandez ciccerben 32%
Iván Martin nagy helyzete ès gólha 6%
Egyèb nagy helyzetek 6-9%
Esèly a góllövèsre.

Cancelo, Raphinha 1 m-re a kapustól, nálam ilyenkor semmi esèly, hogy átlyukasztja a kapust
Cancelo 43% mèg itt mondhatjuk, hogy passzolhatott volna, de akkor az èrkezőnek 6-9% mint a Gironás nagy helyzeteknèl, mikor visszakapták a labdát, vagy nem???
Raphinha 65% ez még konkrètan vicc. Levegőből ellőve, a kapus előtte, mèg FIFABAN sem lövi el senki a hosszúba. Nem láttam mèg erre pèldát.
Nekünk a kapuragurítás is 6-7 % sok semmi kiad egy egèszet... 2% 30 m-ről
Legalább a góljainkbanbegyetèrtek, Lewa 12%
Gündogan 10%
Ha visszamennèk tavaly novemberig, elfogadom jórèszt ilyen alacsony százalèkból szereztük a góljaink többsègèt, ès a kihagyott nagy helyzetek, amiből elvileg nekünk volt a legtöbb, az ilyen egy 5 m-en belül nem tudtuk bekotorni kapuson, 3 vèdőn keresztül.
Azzal senki nem számol, ahogy írtam, szerintem Lewanak volt 3 nagy helyzete. 2 fejes, egyik gól, második K csúnyán mellè, harmadiknál kiszorított helyzetből elakadt a kapus lábában. Lewa nehèz helyzetből jól rúgta, de a kapus vèdte. Hová rúghatta volna? Fifásan a hosszú ficakba?
Gündogan egyet betekert egyet mellè. Nem lehet 100%-os a helyzetkihasználás, főleg ha nem is ziccer, 2-3 vèdő zavarja. Konkrètan Gündogan fejesère nem is emlèkszem, az összefoglalóban sem volt benne.

Ez csak az èn szemèlyes vèlemènyem Xavitól függetlenül.
Èn továbbra sem látok nagy helyzeteket tőlünk, míg az ellenfeleinknek sok nagy helyzete van mèterekre tölük a vèdőink, Araujo mèg sokszor így is odaèr.

Tavaly dettó, csak sokszor szerencsènk volt, vagy az általam is kedvelt (nem mindig kell a statokra hivatkozni, alapnak jó)Whoscored statisztikái szerint az átlagosra èrtèkelt Stegen óriásikat fogott, behúzva a szezon játèkosa díjjat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 08:43:45

Rdinho10 írta:
2023.12.13. 02:50:15
Engem nem erdekelnek a statisztikak,csak ugy itt hagytam.Nyilvan Messivel “konnyebb”lenne Xavinak,de amit latok meccsrol meccsre sot inkabb mar evrol evre az teljesen kiabrandito,hiaba xg igy meg ugy.Egyszeruen gyengek vagyunk egy szervezettebb,temposabb csapat ellen.Lehet ezt csurni csavarni,megmagyarazni,de nekem az pl nem helyzet,ha Raphinha hazaguritja az ellenfel kapusanak.Gundogantol vartam a forintos kiugratasokat,de szvsz ott hagyta Manchesterben…
Meglehet nezni meccsen is hanyszor indulnanak be a szelsok,de soha semmilyen rizikot nem vallalnak(elvetve igen) a kozeppalyasaink,max De Jong.
Az nem is az. Ez nem érv, hogy a hazagurítása 30 méterről nem helyzet, mert az az xG szerint sem az, konkrétan 0,02 a 4,25-ből. Fura, hogy pont egy ilyet hozol fel 31 lövésből, alighanem a legkisebb értékűt, miközben lőttünk a kapusba kb 3 méterről lasztit, Gündogan emlékeim szerint 5 alkalommal lőhetett jó helyzetből, Lewy is fejelhetett tisztán 1-2 alkalommal, Raphinha is került jobb helyzetbe, és még sorolhatnám, annyi helyzetünk volt, hogy kb a felére nem is emlékszem fejből.
Ez nem az xG-vel látszik csak, hanem a tv-ben is, az xG csak objektivizálja és számszerűsíti. Ha utálod az xG-t, nézz vissza egy extended highlights-ot úgy, hogy egy pillanatra leveszed a csak sötéten látó szemüveget. Látni fogod, miért volt 4-5 gólnyi helyzetünk.

https://understat.com/match/22835

A Girona térfelén pontokkal láthatod az xG értéket, ha fölé viszed a kurzort, akkor az értékét is, és hogy milyen helyzet volt. Láthatod azt is, hogy a hazagurítás 0,02 volt, és volt még 4 hasonló távból leadott lövés, összértékben nem elérve a 0,1-et, ennek semmi relevanciája abban, hogy 4 feletti lett nekünk, ha mind az 5 ilyet leveszed, akkor is 4,16-nál tartunk (persze azért már eleve ez sem jogos, hisz pont Raphinha lőtt idén már kettőt 20 méterről, abból is lehet gólt lőni, csak kisebb eséllyel, nem igazságos levenni, de oké, vagyük... persze a Madridnál meg hiba ha engedtük Bellinghamet egyszer a meccsen 25-ről lőni, és mindenki könyörög, hogy kísérletezzünk átlövésekkel, mert a Madrid is milyen menő, hogy ezt is csinálja (ellenünk pl. kizárólag ezt tudták kb) de ha ez megtörténik, akkor azt ne is vegyük figyelembe... :( )
És ha utálod az xG szót, akkor ne ezt nézd, hanem hogy honnan történtek a lövéseink. Te kiválasztottad a legtávolabbit, hogy beleilljen a narratívádba, közben meg 4(!!!) lövésünk volt csak az ötösön belül, és 11-12 annak környékén, 11 méteren belül. Oda nem az északi szél vitte be a labdát, hanem mi.

És továbbra sem védem Xavit eszetlenül, mert óriási felelősséget látok benne, amiért minden támadónk görcsöl a kapu előtt (szerintem Lewy nem görcsöl, hanem hulla a totál lecserélhetetlen státusza miatt, de ez mindegy, bármelyik is, nagyrészben a vezetőedző sara is), Ancelotti ebben pl überkirály, kb fontosabb dolog, mint bármi más. Én egy adott véleményt vitatok, hogy rossz jelenleg a foci, nem jó az előrejárékunk, nincs bennünk nafta, és hasonlók.

Xavi eredményeihez meg annyit, hogy úgy nyert több kupát mint Setien és Koeman egyótt (Messivel), hogy nekik az, amit mutattak, a csúcs volt, fejlődni nem fognak 60 évesen. Xavinak meg ez az első európai klubcsapata, mindezt Leo nélkül egy romhalmazt átvéve, mégis eredményesebb.

És mondom, szerintem is csinál pár hülyeséget, elengedett pár olyan játékost, akik minimum cserének jók lennének itt, helyettük meg jóval gyengébbek jöttek, Depay, Mingu, Puig... Nico ég és föld lenne Romeuhoz képest... stb. Mentálisan egyelőre nem tudja felkészíteni a támadóinkat, Lewy nevével nem bír el. De a foci messze nem rossz., az eredmények meg kifejezetten jók.

Mindeközben az edzőzseninek kikiáltott, lényegi európai tapasztalattal bíró ten Hag kivégezte a United-et sokkal több lehetőséggel, pont ugyanennyire nem lenne semmi garancia, hogy Michel topcsapathoz kerülve bármit is le tudna tenni az asztalra. Más kávéház. Szerintem 5-6 edző lehet a világon, aki nagy eséllyel előrelépés lenne, a többi vagy igen, vagy nem, lutri.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 07:58:07

Deluigi írta:
2023.12.13. 07:24:48

Xavi hany meccset jatszott Messivel a fedelezeten?
Jaj,várjá' mindgyá' jönnek,hogy ez a kérdés irreleváns,mert Koeman játékost se kapott,Xavi meg akire ránézett megkapta! Az,hogy a helyére kinézett edzők, élen Ten Haag mesterrel milyen értékű keretet vett át,mennyit költ minden átigazolási ablakban az nem lényeg,mintahogy az sem,hogy Arteta 5 éve építgeti a 'Senalt és eddig mit is nyertek?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.13. 07:24:48

Rdinho10 írta:
2023.12.12. 23:42:57
Xavi Hernández a Barcelona második olyan edzője, aki az elmúlt 15 évben a legrosszabb számokat produkálja. Még Quique Setiénél is alacsonyabb győzelmi arányt tud felmutatni vele a csapat (64,00% vs. 62,16%). Csak Koeman (58,2%) rendelkezik rosszabb mutatóval.
Ennyit errol,xg meg kapufa meg akarmi…Raphinhaeknal az eletben nem fog atfordulni semmi.Gyenge,suta jatekosok,max 1-2 meccsen kijon majd a lepes.Akitol lehet varni,hogy helyrejon az Lewa meg max Roque az elejen amig ki nem olik belole a kapuralovest…
Xavi hany meccset jatszott Messivel a fedelezeten?
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.13. 02:50:15

Engem nem erdekelnek a statisztikak,csak ugy itt hagytam.Nyilvan Messivel “konnyebb”lenne Xavinak,de amit latok meccsrol meccsre sot inkabb mar evrol evre az teljesen kiabrandito,hiaba xg igy meg ugy.Egyszeruen gyengek vagyunk egy szervezettebb,temposabb csapat ellen.Lehet ezt csurni csavarni,megmagyarazni,de nekem az pl nem helyzet,ha Raphinha hazaguritja az ellenfel kapusanak.Gundogantol vartam a forintos kiugratasokat,de szvsz ott hagyta Manchesterben…
Meglehet nezni meccsen is hanyszor indulnanak be a szelsok,de soha semmilyen rizikot nem vallalnak(elvetve igen) a kozeppalyasaink,max De Jong.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.13. 01:24:59

Peter írta:
2023.12.13. 00:20:11

Ha eljön az ideje és lesz értelme, akkor majd visszatérünk a témára. A fórum nem felejt, szoktam volt mondani néhány éve alkalmanként, amikor eljő egy megfelelő pillanat.
Mit is értek ezalatt? Tudom, szerinted ez mind adott már, de légy megértő velünk a vakok és süketek táborával egy picit, szóval :
Olyan változás a meccsek képében, ami minket is képes kicsit tartósan meggyőzni a változás tényéről. Oké, ez megfoghatatlannak tűnik, de bízz bennünk, észre fogod venni a hozzászólásainkból.
Kicsit hangsúlyos a tartósan szó.....legyen 3-5 egymás utáni meccs.
Elsőre 10-et akartam írni, de visszafogtam magam, nehogy kapzsiságot láss bennem.

Kézfogás mehet?
:D
Nem tudom mire kellene kezet fogni: ez most valami fogadás vagy "békekötés"? :)
De adok puszit is, ha kell :mrgreen:
Még csak kósza gondolatban sem tettelek be a xG-t láthatólag nem értők táborába, és nyilvánvalóan még csak nem is utaltam arra, hogy bárki is "vak és süket" lenne bármilyen más témában.
Az xG-ről írtak - amik a csapat jelenlegi, eddig játékáról mutatnak egy képet - még akkor is maximálisan helytállóak lesznek, ha végül pocsék játékkal 7. helyen végeznek. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
Ha a meccsek képében lesz egy látványos változás, annak vélhetően része lesz, hogy a rúgott gólok száma elkezdi közelíteni az xG-t.
Rdinho10 írta:
2023.12.12. 23:42:57
Xavi Hernández a Barcelona második olyan edzője, aki az elmúlt 15 évben a legrosszabb számokat produkálja. Még Quique Setiénél is alacsonyabb győzelmi arányt tud felmutatni vele a csapat (64,00% vs. 62,16%). Csak Koeman (58,2%) rendelkezik rosszabb mutatóval.
Ennyit errol,xg meg kapufa meg akarmi…
Értem, az xG baromság, de a győzelmi arány nagyon lényeges...
Ha van egy edző 65%-os győzelmi mutatóval, de semmit nem nyer a csapat, a másik meg 62%-ossal bajnokságot nyer, akkor melyik a jobb edző...?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 01:07:23

Rdinho10 írta:
2023.12.12. 23:42:57
Xavi Hernández a Barcelona második olyan edzője, aki az elmúlt 15 évben a legrosszabb számokat produkálja. Még Quique Setiénél is alacsonyabb győzelmi arányt tud felmutatni vele a csapat (64,00% vs. 62,16%). Csak Koeman (58,2%) rendelkezik rosszabb mutatóval.
Ennyit errol,xg meg kapufa meg akarmi…Raphinhaeknal az eletben nem fog atfordulni semmi.Gyenge,suta jatekosok,max 1-2 meccsen kijon majd a lepes.Akitol lehet varni,hogy helyrejon az Lewa meg max Roque az elejen amig ki nem olik belole a kapuralovest…
Azért aki egész európa egyik legjobb helyzetkialakítója, a VB legjobb helyzetkialakítója, és aki két éven át egész Európa egyik legjobb átlövője volt, annál igenis átfordulhat valami. Mint ahogy bevert a sérülése előtt 2-t 20-ról 3 meccs alatt, akkor elkezdett átfordulni, és elkapni a Leedses lövőkéjét. A sérülése rosszkor jött. Neki a bal lába nagyon jó, hiába nem egy klasszikus értelemben vett atomtehetséges játékos. Felixben meg benne van a foci rendesen, ittléte óta már két pármeccses periódusa is volt, mikor jó volt a kapu előtt. Azon kívül meg mindkét szélső az esetek többségében jó. Előkészítés terén. Ez utóbbival az a baj, hogy önmagában semmire nem jó, mert a fő gólvágónk most épp nem gólvágó, így hiába kreálják szét a meccseket háromból kétszer, ha a vonalról kifelé fejeli Lewy két meccs alatt kétszer. Roque nagyon kell, vagy Lewy régi formája. Két ilyen jól kreáló szélső mellé ez lenne a kulcs. Vagy 1-2 második hullámban érkező középpályás, amiben Gündogan mintha végre kezdene megérkezni, de Pedri és DJ is képes rá. Ebből elkezdett valami látszani a hetekben.

Ja, Setiennél meg Koemannál volt egy olyan kis apró, szinte elhanyagolható tényező, akit Messinek hívtak. Remélem senki nem gondolja komolyan, hogy a 31-2-3 éves Leóval nem nyernénk meg sokkal, de sokkal több meccset... de akár még a mostanival is így lenne. Nem vagyok amellett, hogy visszahozzuk, de szerintem összehasonlíthatatlan a Messi és a Messi nélküli Barca, edzőtől függetlenül. Ez még Pepnél is így lett volna, vagy LE-nél.

Mindemellett Setien és Koeman összesen nyert feleannyi trófeát MessiVEL, mint Xavi Messi NÉLKÜL. És Messi miatt 1 körrel később, de mindkettőnél megalázó módon estünk ki a BL-ből, szóval még azt sem lehet mondani, hogy abban olyan sokkal jobbak lettek volna az edzők. Nyilván az előző két évben sem zúgtunk volna ki vele, bár a tavalyelőtti még inkább volt Koeman-é, mint Xavié eleve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése