Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.12. 02:08:56

Peter írta:
2023.12.12. 02:04:55
La Masia1 írta:
2023.12.12. 01:55:40
Xavi meg megkapta oda Romeut...
Miután elköltöttünk - mennyit is? - Raphi, Torres, Lewa.....150....ha kb jól tudom
Gondolom érthető volt a mondanivalóm érdemi része, nem számháborúba akartam belemenni.
[A gazdálkodást tekintve szerintem évek óta durva kényszerpályán mozog a klub...]

Amúgy meg szerintem ő lesz az első, aki magától feláll, ha úgy érzi, hogy ő lenne a gátja az eredményességnek.
Nem hiszem, hogy kapaszkodna az edzői székbe, ha úgy alakul.
Nyilván szeretne a BL-ben is valami maradandót alkotni; ha legkésőbb jövőre sem jön össze, akkor valószínű egyik fél sem fogja szorgalmazni a közös munkát.

Senki nem sajnálja a keretért, de mi is az óriási gond per pillanat...?!
Ő a tavalyi bajnokcsapat edzője, jelenleg is lőtávolban vagyunk, a bajnokság harmada ment le, a BL-ben továbbmentünk...mi a hatalmas dráma? :)
Persze, sok minden lehetne jobb, de hol a dráma...?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.12. 02:16:27-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 02:04:55

La Masia1 írta:
2023.12.12. 01:55:40
Xavi meg megkapta oda Romeut...
Miután elköltöttünk - mennyit is? - Raphi, Torres, Lewa.....150....ha kb jól tudom
Aztán érkezett Kounde, Christensen, Alonso, Inigo, Gündogan....lehet tovább sajnálni őt, ezért a lepukkant keretért.....ja a két portugál, ha kölcsön is, de itt vannak....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.12. 02:10:05-kor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.12. 01:55:40

Az első teljes szezonjában, ezen a szinten zéró tapasztalattal, egy szedett-vedett társasággal bajnok lett, hatalmas nyomás és elvárások mellett. A fórum is kemény itt, de a valóság sokkal durvább :)
Tipikus hulladék edző :)

Közben meg a Liverpoollal 9. szezonját kezdő, kb. 15 évvel idősebb Klopphoz hasonlítgatjuk, aki már akkor Bundesliga edző volt, amikor Xavi éppen az első kerethez került játékosként :D
És akinek egy gombnyomással megvették Szoboszlait a középpályára, amikor Xavi meg megkapta oda Romeut...kb. 1/20-ad pénzből...

NEM, NEM azt mondom, hogy minden szuper (vele), de kb. annyira reális az ő megítélése, mint a Girona meccsen mutatott játék értékelése...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 01:52:36

gránit írta:
2023.12.12. 01:09:22
Meddig lehet ezt még tolni?
Hát nem hiszem, hogy megnyugtatlak vele, de ez bizony tolható még és tolva is lesz.
Majd nézzük, látjuk és mindenki a saját vérmérséklete, habitusa, hite szerint fogja értékelni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.12. 01:09:22

Nekem ez a nyilatkozat megint magyarázkodásnak tűnik. Ez nem egy épülőfélben levő csapat, már van egy másfél éve együtt dolgozó mag. Meddig lehet ezt még tolni?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 00:06:48

baas11 írta:
2023.12.11. 23:44:44
Olvasva Xavi szavait mintha
Mintha mi sem történt volna.....már mi is megkezdtük a hozzászokást
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.11. 23:44:44

Olvasva Xavi szavait mintha a fórum általános véleményét hallanam mint diagnózis … ami tok jo annyi hianyerzettel h utóbbinak nem kell az okokat is tudni , előbbinek viszont igen !
Ha ő nem akkor ki ?!
Ha nem tudja az probléma ha tudja de nem tud rajta változtatni az megint csak gond!

Persze félig üres félig teli … ez nézőpont/ hangulat kérdése oke, de az adatok es az ido az nem !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 23:37:51

Asensi írta:
2023.12.11. 22:54:18
Az elvesztegetett évek pedig megbosszúlják magukat.
Nekem nem volt érkezésem ezt ilyen flottul és tömören megfogalmazni, annyit jeleztem a fórumtárs felé, hogy más a véleményem. Amit leírtál, az a gondolatmenet tartalmazza az én véleményemet is.
Akkor amikor erős kézzel a klub kezében volt a kormány (szakmai múlt, tapasztalat, pénz, erő, kecsegtető jövőkép), képtelen volt a megfelelő irány felé kormányozni.

Ha már picit belelendültem, a kedvelt legendákra költött időn túli és az akkori aktuális teljesítménnyel fordítottan arányos mértékű fizetések bőven fedezetet nyújthattak volna egy normális generációváltáshoz a megfelelő időben.
No meg azért a korábban már emlegetett Raphi, Torres, Lewa 150 millió és utóbbi 2-3? éves nem kevés bruttó költsége, szóval talán ezeket is lehetett volna másként.....ésszerűbben, megfontoltabban....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.11. 23:57:04-kor.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.12.11. 22:54:18

Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 18:52:23
Ma csak adósságok vannak, egyszerűen nincs pénz a Barca kasszájában egy csúcsformáját idéző, fiatal Suárezre vagy Neymárra, egy fiatal Iniestára vagy Xavira, Busira, nemhogy egy Messit idéző parafenomén képességekkel bíró játékosra!
Elnézést, de ez így nem igaz. Egy fiatal Neymarra valóban nincs pénz. Suarezt 20 évesen 7,5 m -ért igazolta az Ajax. Amennyibe a többiek kerültek, az a pénz rendelkezésre áll.
Viszont csupa fiatalból nem lehet olyan csapatot csinálni, mint amit szeretnénk látni...Csak azt se látom, hogy a jelenlegi tehetségeinkkel ilyen csapatunk lesz valamikor. Volt egy Guardiola valamikor. 5 év alatt kb. 15 címet szerzett, ennél is fontosabb, hogy összerakott egy olyan csapatot, amit senki se mert, vagy tudott megváltoztatni. (Neymar és Suarez kivételek és valóban sokba is kerültek.)
Nem a szakmai hiányosságokat jelzi ez?
És itt nem csak a vezetőedzőkre gondolok. Bekövetkezett a természetes hanyatlás a játékosok életkora miatt. Az elvesztegetett évek pedig megbosszúlják magukat.
Okoska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2023.12.11. 22:23:34

A játékosokkal mentális problémák vannak. Nem bíznak magukban. Ezt az önbizalmat kell nekik visszaadni, és ez nagyon nehéz, ha az edzőn sem érzik a teljes magabiztosságot. Én bevallom Xavin sokszor ezt látom.

Egyébként dJ azt nyilatkozta, hogy ensrvált volt, ezért játszott rosszul. Magyarán elismerte, hogy nem volt ott fejben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 21:58:47

Én az ilyen cikkekkel úgy vagyok, hogy forrásnak sem tekintem, de 100% kamunak sem veszem. Nyilván lehetséges, hogy így van, tudja a fene. Meg az is, hogy ez egy random ember random eszmefuttatása. Sokat én sem adnék rá. De az ilyen öltöző belsejéből jövő hírekkel talán még szkeptikusabb vagyok, valaki itt régen azt a hasonlatot használta, mikor valamelyik szappanoperában már nyolcvanadszor hallgatózik az egyik szereplő valahol, miközben a két beszélgető jó hangosan, és lényegre törően megoszt egymással valami titkot.

Ezek szerintem alapvetően inkább következtetések lehetnek tesbeszédből, interjúkban elejtett szavakból, vagy ilyesmi. Főleg utóbbi. Példa: Gündogan pár mondata az utolsó meccset követő interjújából:

„Egyértelmű, hogy minőségi csapat, és remekül felkészültek arra, hogy folyamatosan letámadtuk őket. Mindegy, hogy melyiküknél volt a labda, a többiek tudták hogy merre kell mozogniuk."

Ebből valaki azt következtette ki, hogy a német-török arra célzott, hogy nem kellett volna olyan magasan letámadni. Vagy valami ilyesmi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.11. 21:46:59

egyesek meg bedolnek ilyen cikkeknek? :O
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 20:46:07

https://barcauniversal.com/barcelona-pl ... pessimism/
Nem tudom ki ez a csávó, de ha egy kis igazság is van abban, amit mond, akkor óriási gáz van.
A játèkosok úgy gondolják, hogy taktikailag ők is többet tudnak?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 20:39:52

Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 18:52:23
Másképp látjuk, de köszönöm, hogy megtiszteltél a válasszal.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 18:52:23

Peter írta:
2023.12.11. 00:37:10
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
A Girona esetében igaz, hogy lényegében aprópénzből gazdálkodnak - a Barcelonához képest mindenképp. Semmilyen nyomás nincs rajtuk, kb. annyi az elvárás a szurkolók részéről, hogy bennmaradjanak az első osztályban. Esetük annyiból viszont rendhagyó, hogy bár a La Ligában kiscsapatként jelennek meg, de mögöttük áll a City Football Group, mely ma globálisan a legnagyobb pénzeket megmozgató, az Egyesült Arab Emirátusok királyi családjának pénzéből épített focibirodalom, benne a Manchester Cityvel, a katalán Girona mellett uruguayi, indiai, japán, amerikai és ausztrál futballklubokkal. Ezek közös játékosmegfigyelői rendszerrel, kiválasztással és közös, főképp Guardiola által lefektetett sportszakmai koncepció és futballfilozófia szerint működnek, a játékosaikat "egy közös halmazként" kezelik, a Girona nem is titkoltan tesztterep és iskola a Man City számára!
A fentiekkel csak azt akarom érzékeltetni, hogy az ugyan igaz állítás, hogy a Girona játékosainak összértéke kb. annyi jelenleg, mint F. de Jong és Pedri piaci értéke, ugyanakkor a Girona mögött ott van egy olyan hozzáadott, a főkönyvekben nem nevesíthető érték is, ami a jelenlegi, útját kereső, szedett vetett, ingyen vagy olcsón igazolt, esetleg túlkoros, de emiatt extra magas fizetésű kiöregedett sztárjátékosokból álló Barca mögött nyomokban sincs. Van viszont egy hatalmas teher rajtuk: ezzel a gárdával is bajnokságot, kupát kell nyerni, a BL-ben pedig a legtovább menetelni - miközben olyan emberek mentek el csak az elmúlt pár évben is (a neveiket ismered, nem sorolom, pedig jó esne leírni :)), akik játékukkal földkerekség legnépszerűbb klubjává tették a Barcát az elmúlt évtizedben.

Miért ilyen látványosan [auto_cenzúra] idén az a csapat, ami tavaly bajnokságot nyert? Mert nincs itt Busi, Alba, Piqué. Helyettük nem [auto_cenzúra] játékosok vannak, hanem konkrétan üres a posztjuk. Miért? Mert nem volt zseton a kasszában, hogy megfizessék őket, arra meg végképp nem, hogy hozzájuk hasonló, vagy nagyobb, ám fiatalabb klasszisokkal frissítsék a csapatot. Ez nem arról szól, hogy nincs szív, nincs lélek. A játékosok többsége inkább középszerű, semmint zseniális játékos, és ezzel még polkorrekt voltam. Ezért ismételgetem, hogy türelem kell és rengeteg zseton. Ma csak adósságok vannak, egyszerűen nincs pénz a Barca kasszájában egy csúcsformáját idéző, fiatal Suárezre vagy Neymárra, egy fiatal Iniestára vagy Xavira, Busira, nemhogy egy Messit idéző parafenomén képességekkel bíró játékosra! Ezeket ma euroszázmilliókért azonnal elviszik az arab vagy zsidó befektetők kezében lévő klubok, amivel egy közösségi alapon szerveződő klubcsapat egyszerűen nem tud ma versenyre kelni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 18:39:35

drobika írta:
2023.12.11. 17:48:00
Csak a Juventus falain belül élő és azzal foglalkozó olasz ismerőseim kérdezték ma tőlem, hogy mi újság a Barcával, nézték a meccset és azt vonták le belőle semlegesként, hogy ez edzőbuktató meccs lehetett.

Véletlenül sem azt, hogy mennyire jó volt a Girona.

Sokan gondolják úgy, hogy ennek az állománynak valahogy azért másképpen is lehetne működnie.
Nem világverő keret, de egy kis hittel, szenvedéllyel, töltettel, akarattal, koncentrációval ennél egy kicsivel egészen biztosan stabilabb csapatként muzsikálhatna.

Magam részéről hetek óta jeleztem, hogy nincs rendben valami a fejekben, nem tiszta fejjel, nem kellően koncentráltan toljuk végig a 90 perceket.
CR és Messi teljesítményén is látszott, amikor nem voltak ott fejben, ahogyan bárki más sportolón is.

A Realt csak azért hoztam fel példaként, mert sokak szerint nem játszanak jól, de fejben nagy meccseket nyernek, azaz teljesen koncentráltak, helyzet nélkül képesek gólokat szerezni, stabil a csapatuk.
Ránk nézve mi hiányzik ebből?
Fogadjuk el, hogy mi jól játszunk, de nem igazán jönnek össze a dolgok. Akkor már csak kizárásos alapon is a fejekben kell keresni a hibát.
Folytathatjuk úgy is, ha rosszul is játszunk, de fejben ott lennénk, már akkor minden másképp működne.
Mik jelzik a mentális hibát? Késő reakció, reklamálás, sárga lapok, jelenetek, rossz döntések, kimaradt helyzetek.....ezekből a védelmen át a csatárokig nálunk mindent megtalálni.
A fejeket az öltözőben kell tisztán tartani, akinek bármi problémája van, ki szokták hagyni, mert nem 100% fejben.....nálunk - szerintem - itt a gáz....az öltözőben....hogy ez Xavitól indul vagy mögüle vagy vele együtt....ezeket sosem fogjuk megtudni, de egy biztos, nincs rend a fejekben, ahol ennyi hiba van.
Elöl, hátul, mindenhol.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 18:10:21

Peter írta:
2023.12.11. 00:37:10
Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 00:18:28
Most a szurkolók részéről türelem kell, a csapatnak meg pénz - jelenleg úgy tűnik, mindkettőből kevés van.
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:48:00

Peter írta:
2023.12.11. 17:37:47
Mit is szoktunk hangoztatni a fórumon, amikor a Real helyzet nélkül nyeri meg a BL-t?
Hogy fejben és mentálisan teljesen egyben vannak, fejben ők a legerősebbek.....

A továbbiakat minden kedves olvasó saját gondolataira bízom, üdvözlettel,
Peter
A Reallal kapcsolatban annyiban egyetértek, hogy fejben és mentalitásban magasan toppon vannak évek óta. Tavaly a City ellen ez azért kevés volt, mert annyira előrébb jártak focitudásban Peppék, hogy azt ezzel nem lehetett ellensúlyozni.
Azért tudnak ők focizni, de tény, hogy a játékuk nekem nem igazán jön be.
Ancelotti szintű edzőnk ha volna...De nincs, és ő sem garancia azért. Volt ő korábban is a Madridnál, és voltak nehéz időszakai. De eredményeket is elért.
Én bíznék Xaviban is szíven szerint, de ez nem szólhat erről. korai volt ez még neki, de ígérem kirobbanó örömmel fogadom majd a tévedésem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:47:26

drobika írta:
2023.12.11. 17:26:36
...vissza a nemzetközi élmezőnybe... Ilyeneket az 50-es években mondtak...Más konteksztusban.
Szeretném látni a posztokat emberekkel, a játékstílust, a mentalitást, szóval azért jó lenne némi konkrétum.
Tavaly nyertünk két kupát, köztük a világ második legerősebb bajnokságét. Így csoportkiemeltek lettünk a BL-ben, amit abszolváltunk is, és csoportelsőként mentünk tovább. Ez szerintem erősen nemzetközi elit irány. Nem nagyon lehet ennél jobban haladni felé így december elején. Ha kikapunk a 16 közt, akkor persze kevesebbet haladtunk előre, de akkor is haladtunk. Meg persze ott sem mindegy, hogy egy PSG-től bukunk ki-ki meccsen vagy egy koppenhágától simán.

Vagy a City ha egymás után bukta a pontokat angol közép-élcsapatok ellen, velünk ellentétben TÉNYLEG siralmas játékkal, és focizta le őket az AV - megjegyzem, sokkal kevesebb kialakított helyzettel, rúgott góllal, stb -, akkor már nem is élcsapat?

A játékosok 90%-a ugyanazon a poszton játszik hónapok óta. Cancelo kivétel, aki a világ legjobb edzőjénél is ezt csinálta - és itt sem lehet rá panasz. Illetve 1-1 meccsre kerül ki Araujo, ha klasszis balszélső jön szembe, a Porto kivételével mindig nagyon jó húzás volt, de még ott sem lett gond. Ezen kívül Koundé még, aki hol itt, hol ott van, ez korábbi csapataiban is így volt, illetve jobb itt jobbhátvédként, mint kh-ként, szóval... Torres lehetne joker, de igazából ha nincs sérülés, szinte csak balszélsőnek áll már be.

A világ talán legjobb edzője ennél sokkal agresszívebben keveri a posztokat. Silva, KDB egész csapatrészeket válthat, Stones is, Doku hol jobb, hol bal, Alvarez hol 9 , hol hamis 9 hol szélső, Foden hol jobb, hol bal, Aké hol középső védő, hol balbekk... Torres ugyanannyit tolta nála a 3 poszton, Gündogan is vagy 3-4 poszton, stb.

Mindenki más mindig ugyanott focizik. A játékstílus egyértelmű, magas letámadás, agresszív foci, ha az ellenfél engedi, akkor viszonylag direkt passzjátékkal, ha betömörül, akkor nyilván réskereséssel. Én szurkolóként ennél mélyebb elemzéshez nem vagyok megfelelően kvalifikált, nálam hozzáértőbb emberektől több részletet kaphatsz. :)

A mentalitás a pár hetes gödör kivételével rendben van, (akkor nem volt, kaptuk is a füttyöt), mármint ahogy a csapat a meccsekhez áll. Elöl a fejekben nincs rendben semmi, ezt aláírom. De a győztes mentalitás nem úgy jön létre, hogy a teljes mocsárból egyszer csak mindent megnyerünk. Xavi alatt a srácok az esetek többségében képesek nyerni. Idén is nyertünk sokat hátrányból. Újra elkezdtünk jól játszani és nyerni a BL-ben. De ettől még elöl a fejekben nincs semmi magabiztosság. Ez a következő lépcsőfok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.11. 17:49:27-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 17:41:08

drobika írta:
2023.12.11. 17:26:36
Azt azért szeretném látni, hogy ha nincs is kész a csapat, hogy mi a terv.
A közeli terv jól és eredményesen játszani. A távlati terv Tuchel, Kroos és Mbappé, új címer és induló, a klubszínek lila-hupikék-pepita.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 17:37:47

Mit is szoktunk hangoztatni a fórumon, amikor a Real helyzet nélkül nyeri meg a BL-t?
Hogy fejben és mentálisan teljesen egyben vannak, fejben ők a legerősebbek.....

A továbbiakat minden kedves olvasó saját gondolataira bízom, üdvözlettel,
Peter
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:26:36

100%, hogy kitölti a szerződését.
Laporta, Deco, Xavi. Haverok. buli Fanta.
Azt azért szeretném látni, hogy ha nincs is kész a csapat, hogy mi a terv.
S nem azt a sablon dumát, hogy vissza a nemzetközi élmezőnybe... Ilyeneket az 50-es években mondtak...Más konteksztusban.
Szeretném látni a posztokat emberekkel, a játékstílust, a mentalitást, szóval azért jó lenne némi konkrétum.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 17:19:27

gránit írta:
2023.12.11. 16:41:32
Biztos vagyok benne, hogy Xavi szembenéz a problémákkal, és arra tippelnék, hogy ma hosszasabb beszélgetés volt közte, Deco és Laporta között, és nem csak sztorizgattak.
Azt is hiszem, hogy Xavit az ilyen meccsek sokkal jobban megviselik, mint akármelyik szurkolót, és folyamatosan a megoldásokon agyal.
De nem azért szeretném, ha békén hagynák őt, mert él-hal a Barcelonáért, hanem mert egy csapatépítési projektben vagyunk benne, és senki nem állította, hogy már készen van.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 16:41:32

drobika írta:
2023.12.11. 15:53:46
Bocsánat Gránit és Brazilfan, egyel lejjebbi gondolatot szerettem volna idézni, de annyira meglepett a dolog, hogy elnéztem a dolgot!
Szerintem megfogalmaztad, amit sokan gondolunk. Hogy elképesztően különböző módon látjuk a dolgokat, csak ez nem nagyon van kivesézve, mert a felek általában elbeszélnek egymás mellett, és eldurrantjuk egymás mellett hozzászólásainkat.

Van, aki szerint ez szánalom, van, aki szerint csak be kéne lőni a helyzeteket, amúgy minden happy, mert xG-ben meg tudja a fene milyen haszontalan mutatókban jobbak voltunk, szóval jobbak voltunk. Ja, hogy kikaptunk, az kit érdekel, a lényeg az xG. És magyarázgatjuk, hogy jobbak voltunk, meg jobban megérdemeltük, meg többet tettünk érte, amit én teljesen értelmezhetetlennek tartok, mert az a csapat tett többet a győzelemért és érdemelte meg a győzelmet, amelyik több gólt lőtt. Ez alól csak a kirívó, félreérthetetlen bírói elfogultság a kivétel, minden más esetben az tett többet a győzelemért, aki több gólt szerzett.

A mai nap ugye megfogalmazódott egy kritika a kritikusokkal szemben, és ezt a véleményt is el kell fogadni, ahogy minden véleményt, ami kulturáltan van megfogalmazva. Semmivel sincs kisebb létjogosultsága, mint annak, ami az ellenkezőjét mondja ki. A valóságtartam már más kérdés, de létjogosultsága mindegyiknek megvan. Ugyanakkor tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy bár megértem, hogy sokak a kritikákat unják, mások viszont egész biztos vagyok benne, hogy azzal nem értenek egyet, hogy az eredményeinket olykor nekiállunk relativizálgatni, magyarázgatni. Negyedik helyen állunk a tabellán a második legnagyobb költségvetéssel. A kritikának, én úgy vélem, helye van.

Az pedig nem egészen igaz, hogy a győzelmek esetén nincsenek dícsérő szavak. Szerintem a Porto és az Atleti elleni győzelmek után kifejezetten pozitív volt a hangulat mindenki részéről, nem nagyon láttam fanyalgást, ünneprontást, káka tövén is csomót keresést. Csakhogy időről időre újra előjönnek ugyanazok a hibák és hiányosságok (pl. háromvédős felállás helytelen alkalmazása, középpályás védekezés hiánya, rossz helyzetkihasználás stb). Jogos az észrevétel, hogy a kritikák olykor önmagukat ismétlik. Igen. Mert a problémák is ismétlik önmagukat, újra és újra előjönnek, és ezért kritizálják sokan Xavit, mert vannak hibák, amikben egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre. Pedig már eltelt két év.
brazilfan írta:
2023.12.11. 14:49:41
Pont ugyanolyan megalapozott feltételezés, mint az, hogy az akkori Bayerntől ma is 8-at kapnánk. Vagy igen, vagy nem. Ne legyen kettős mérce.
Ebben igazat adok, az feltételezés, hogy az a Bayern ma is letarolna minket. Az viszont tény, hogy a hibáink elválaszthatatlan részei az eredményeinknek. Nem lehet a rossz helyzetkihasználással felmenteni a vereséget, amikor ez a vereség egyik oka. Ráadásul ebben sem igazán léptünk előre az előző szezonhoz képest. Továbbra is kettő gól alatt a meccsenkénti átlagunk.
brazilfan írta:
2023.12.11. 14:49:41
Ez a legnagyobb baj a hajthatatlan kritikusokkal, próbálják úgy beállítani, mintha a pozitívumokra is figyelő fórumozók szerint minden szép és jó lenne. Pedig ez nem igaz, ilyeneket nem szoktunk írni, és ez a mostani már a sokadik eset, hogy erre külön fel kell hívni a figyelmet.
Sokszor érzem úgy, hogy relativizáljuk az eredményeinket, és ha Xavi is ezt teszi, az nagyon nagy gond, mert ha nem nézünk szembe a problémáinkkal, nem is fogjuk megoldani őket.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 15:53:46

Bocsánat Gránit és Brazilfan, egyel lejjebbi gondolatot szerettem volna idézni, de annyira meglepett a dolog, hogy elnéztem a dolgot!
Válasz küldése