Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.12. 11:06:08

Peter írta:
2023.12.12. 03:31:09
La Masia1 írta:
2023.12.12. 02:08:56
Amúgy meg szerintem ő lesz az első, aki magától feláll, ha úgy érzi, hogy ő lenne a gátja az eredményességnek.
Nem hiszem, hogy kapaszkodna az edzői székbe, ha úgy alakul.
Úgy lesz majd, ahogy lennie kell.
Egy generáció viszont már túl lett tolva, öt évet és szinte valamennyi korábban megszerzett anyagi forrásokat veszített a klub, a mozgástere érezhetően szűkült.
Ehhez persze Xavinak semmi köze nincsen, de neki jutott az a feladat, hogy a pályán megpróbálja az FC Barcelona nevet megóvni és a csapatot versenyképessé tenni.
A klub a lehetőségeihez képest tett ehhez hozzá támogatást, szinte valamennyi kezdő játékos a csapatban képviseli magát a saját nemzeti válogatottjában. Vannak tapasztalt BL-t nyert játékosok, vannak legjobb korban lévő és vannak fiatal játékosok, akiknek már csak saját maguk érdekéből kiindulva is éheseknek kellenének, hogy legyenek a sikerekre.
Szerintem már önmagában az rámutat a projekt milyenségére, hogy felmerülnek kételyek annak megítélésében helyben Barcelonában. Nem jó jelek azok, amikor korábbi játékosoknak és az elnöknek is ki kell állni, meg kell védeni, el kell magyarázni a szurkolóknak, hogy miért kell bízni az edzőben.
Ugyanakkor legfőképpen a klub saját érdeke az, hogy a csapat sikeres legyen, hiszen ez jelentősen befolyásolja az anyagi helyzet stabilitását, pozitív irányba történő elmozdulását.
Előrebocsáőtom, hogy nem védeni a akarom Xavit, mert bőven követ el hibákat, de én ennyire elítélni nem tudom, szerintem a jelenlegi állapotból sokat kihoz és abban, hogy épülőfélben van a csapat, ha nem is maximálisan, de valamlyen szinten igaza van. Normális esetben egy csapatnál egy átigazolási szezonban a kezddő csapatba (vagy az első 12-13-ba) érkezik valamilyen szinten meghatározó 1-2 játékos, ritkább esetben 3, de a mag együtt marad. Foltozgatások, távozók pótlása stb. A jelenlegi Barcában Xavi regnálása alatt ez a mag kb. 3 ember (a kapust most nem vettem figyelembe). És ez egy másfél éves terminus. És most ide vettem pl. Pedrit, aki 18-19 évesen, rengeteg kihagyott meccsel. Ráadásul elment Messi és tudhattuk előre milyen nehéz lesz ezt a helyzetet megoldani és mennyi idő alatt sikerül. Több, mint 10 évig a csapat legmeghatározóbb embere volt, a taktika/stratégia jó részben rá épült. Még Valverde alatt is nagyon sok meccs csúnyán ért volna véget, ha ő nem villan. Kicsit más, ha a szezon kezdetén számolhatsz egy játékostól 30-40 gólra és 15-20 assistra. Szóval amellett, hogy másfél év alatt csapat (sőt, mondhatnám a keretet is) túlnyomó része kicserélődött, még egy post-Messi korszakot is el kell kezdeni. De eddig is egy teljes szezonja volt. Volt egy fél, amikor szó szerint megmentett a csapatot és a süllyesztőből sikerült kiszednie, a második évében közel a felét kicserélve toronymagasan bajnokságot nyerni. Most már szinte egy teljesen újjal telt egy néhány hónap.(mondjuk a korábbi csapatból megmeradtak is alig játszottak).

Egy Arsenal se egy év után jutott az "elitbe". . Arteta is már 3-4 éve építgette a csapatot, mire tényezővé váltak, de nemzetközi szinten sehol nem voltak.Amióta átvette, talán csak idén jutottak be először a Bl-be. De nyugodtan dolgozhatott,nincs ilyen eredménykényszer, viszont be is ért a munkája.
A PSG-n is látszik, hogy a sűrű edzőváltogatás mit ér. Hiába költenek évek óta 2-3 emberre százmilliókat szezononként képtelenek bármilyen eredményt elérni. A francia bajnokságban elvannak, de ennyi. Jön 1-2 kudarccal teli év, jön az új edző, nem futtatnak egy hosszabb távú projektet. Most is elvertek 350 milliót, jó esélyük van a Bl-ben a csoportból kizúgni, sőt ha a legutóbbi meccsen nincs ordas mákjuk most az EL-ért küzdenének.
A Mu is közel hasonló hozzánk. Nem volt rossz csapatuk, de senkinek nem engedtek hosszabb távot. Ten Hag akit top 3-top5-ös edzőnek tartanak közel ugyanúgy kezdte kezdte, mint Xavi , de még azóta is folyamatosan bukó.
És egyik esetben sem kellett másfél év alatt az egész csapatot lecserélni.
A Newcastle is hasonló. Elkezdték vagy 3 éve tolni bele a pénzt, aztán kineveztek egy új edzőt, aki elkezdhet egy projektet és most kezdenek jobbak lenni.
És ezek az edzők nem első szezonosak voltak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy folyamatos építkezéssel lehet bármit elérni, méginkább ha nem áll rendelkezésre korlátlan forrás. És erre szerintem Xavi alkalmas. Főleg egy teljesen új csapattal. Vannak hibái bőven, de érdemei szerintem jóval többek.
Azt pedig nem tartom korrektnek, hogy a Porto vagy Atma elleni meccs után fel van magasztalva, hogy mennyire jó munkát végzett, egy meccsel később pedig már a leváltásáról hangos a fórum.
Legfőképp, hogy igazából meccsek óta (de többnyire az egész szezonban) az a probléma, hogy a helyzetkihasználásunk kriminális. Ez pedig max. annyiból az edző sara, hogy talán fejben van itt-ott probléma, ami részben az ő dolga.

Bocs a hosszú hsz-ért.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.12.12. 10:16:59

Szerintem az első pár (pontosabban az első 2 meccs) egyenes kieséses BL szakaszban eldől a sorsa. Ha addig nem javul a bajnokságban a csapat és kizúgunk a BL-ből is az elején (valljuk be azért ennek nagy esélye van), akkor azt gondolom hogy magától fel fog állni. Láthatóan romlott a csapat tavaly óta, miközben pont hogy az ellenkezőjét vártuk. A nyilatkozatát hagyjuk. Mit mondott volna?

Kérdés ki jönne helyette? Nah azt nem tudom :)
Csak is Puyol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.12. 07:20:56

Ez a nyilatkozat nekem annyira jellemző...
Nyerhettünk volna, nincsenek meg a játékosaink hogy előre-hátra menjünk, nincs kész a csapat, ha rajtam múlik EG. marad stb.
Folyamat kifogások olyasmikért, amikért a stábnak igen igen nagy felelőssége van. Olyan hárítás ez, gyenge dolog ez.
Amellett, hogy nyerhettünk is volna egyszerűen nem is igaz, mert a 31 kapura lövésből értékelhető messze nem ennyi volt, legfeljebb a kapu felé gurult.
Nem is akarok erről többet írni, szomorúan érzi magát az ember, amikor ilyesmiket olvas egy legendától.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.12. 06:50:29

hau30 írta:
2023.12.12. 06:18:42
gránit írta:
2023.12.12. 01:09:22
Nekem ez a nyilatkozat megint magyarázkodásnak tűnik. Ez nem egy épülőfélben levő csapat, már van egy másfél éve együtt dolgozó mag. Meddig lehet ezt még tolni?
Ezen én is kicsit fennakadtam. Úgy magyarázkodott, mintha a Girona már egy kész csapat lenne mi meg futunk utánuk.
Bízom benne, hogy nem a Sagrada Familia katedrális ütemterve szerint dolgoznak a klubnál.... :roll:
Év végéig kiderül, hogy mennyi is az annyi.
Igen is, kész csapat. Michel 4 hónappal korábban vette át a Gironát.
A másodosztályban 🤣

Bence: más csapatokat nem követek ilyen szinten, de itt amatőr módon minden kiszivárog.
Kounde nem akar jhv lenni hírkènt kezdte, majd Alemany ès Xavi is nyilatkozott róla.
De apróságok is, De Jong mèg egy meccset nem játszik, mert gyereke születik, Araujot felhívta a Bayern, ami megkapta Romanotol a here We go-t is. Stb. rengeteg apró hírnek volt igazságalapja.

Ezzel nem mondom, hogy igaz a hír, írtam, nem tudom ki ez, de szerintem is vannak problèmák, elsősorban Lewara ès Gündoganra tippelnèk a nyilatkozataik miatt.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 849
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.12. 06:18:42

gránit írta:
2023.12.12. 01:09:22
Nekem ez a nyilatkozat megint magyarázkodásnak tűnik. Ez nem egy épülőfélben levő csapat, már van egy másfél éve együtt dolgozó mag. Meddig lehet ezt még tolni?
Ezen én is kicsit fennakadtam. Úgy magyarázkodott, mintha a Girona már egy kész csapat lenne mi meg futunk utánuk.
Bízom benne, hogy nem a Sagrada Familia katedrális ütemterve szerint dolgoznak a klubnál.... :roll:
Év végéig kiderül, hogy mennyi is az annyi.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 03:31:09

La Masia1 írta:
2023.12.12. 02:08:56
Amúgy meg szerintem ő lesz az első, aki magától feláll, ha úgy érzi, hogy ő lenne a gátja az eredményességnek.
Nem hiszem, hogy kapaszkodna az edzői székbe, ha úgy alakul.
Úgy lesz majd, ahogy lennie kell.
Egy generáció viszont már túl lett tolva, öt évet és szinte valamennyi korábban megszerzett anyagi forrásokat veszített a klub, a mozgástere érezhetően szűkült.
Ehhez persze Xavinak semmi köze nincsen, de neki jutott az a feladat, hogy a pályán megpróbálja az FC Barcelona nevet megóvni és a csapatot versenyképessé tenni.
A klub a lehetőségeihez képest tett ehhez hozzá támogatást, szinte valamennyi kezdő játékos a csapatban képviseli magát a saját nemzeti válogatottjában. Vannak tapasztalt BL-t nyert játékosok, vannak legjobb korban lévő és vannak fiatal játékosok, akiknek már csak saját maguk érdekéből kiindulva is éheseknek kellenének, hogy legyenek a sikerekre.
Szerintem már önmagában az rámutat a projekt milyenségére, hogy felmerülnek kételyek annak megítélésében helyben Barcelonában. Nem jó jelek azok, amikor korábbi játékosoknak és az elnöknek is ki kell állni, meg kell védeni, el kell magyarázni a szurkolóknak, hogy miért kell bízni az edzőben.
Ugyanakkor legfőképpen a klub saját érdeke az, hogy a csapat sikeres legyen, hiszen ez jelentősen befolyásolja az anyagi helyzet stabilitását, pozitív irányba történő elmozdulását.
La Masia1 írta:
2023.12.12. 02:21:28
.Röhej, hogy 20+ fordulóval a vége előtt mindenki leírja a saját csapatát, a tavalyi bajnokot.
Röhej? Vajon ki ad rá okot, hogy leírja a tavalyi bajnokot?
Bajnoki címre hajtó Barcelonát láttak vajon a szurkolók vasárnap?
Ahhoz fordított játéknak és főképpen fordított eredménynek kellett volna, hogy szülessen.
Egyik sem teljesült a kettőből.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.12. 03:06:54

La Masia1 írta:
2023.12.12. 01:55:40
egy szedett-vedett társasággal bajnok lett
Nem neveznék szedett-vedettnek egy olyan keretet, amiben minden idők harmadik legeredményesebb BL-gólvágója, a liga legjobb kapusa és legjobb hátvédje van. Számomra az edzői kvalitásainak a korlátait az mutatja leginkább, hogy abban a csapatrészben nem tud áttörést elérni, amelyben játékosként remekelt.

Roque-val kapni fog egy újabb esélyt, csak rajta múlik, hogy kirakja-e őt is a szélre, időhúzó csereként pazarolja, vagy él a lehetőséggel.

Cancelo baloldalon játszatása szerintem mindenképp pozitívum. Sokkal nagyobb minőséget képvisel, mint Balde, a túloldalon meg ott van Raphinha, ha ketten lennének ott Cancelóval, csak kioltanák egymást, az egyik mindig elszürkülne. Így viszont mindkét szélen aktívak vagyunk, Raphinha viszont sajnos elég sok hibával játszik, és nem fejlődik. Ha nem lennének anyagi gondjaink, én hoznék helyette mást a nyáron, de így szerintem maradni fog. Vkp, tkp viszont mindenképp kell majd.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.12. 02:21:28

vidra írta:
2023.12.12. 02:15:58
A Barcelona egy épülőben lévő csapat, a Girona meg gondolom már egy régi, jól összeszokott :D.
Én sok szempontból örülnék, ha ők nyernének a végén, de talán még ne adjuk át nekik a kupát decemberben...

Röhej, hogy 20+ fordulóval a vége előtt mindenki leírja a saját csapatát, a tavalyi bajnokot.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.12.12. 02:15:58

A Barcelona egy épülőben lévő csapat, a Girona meg gondolom már egy régi, jól összeszokott :D.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.12. 02:08:56

Peter írta:
2023.12.12. 02:04:55
La Masia1 írta:
2023.12.12. 01:55:40
Xavi meg megkapta oda Romeut...
Miután elköltöttünk - mennyit is? - Raphi, Torres, Lewa.....150....ha kb jól tudom
Gondolom érthető volt a mondanivalóm érdemi része, nem számháborúba akartam belemenni.
[A gazdálkodást tekintve szerintem évek óta durva kényszerpályán mozog a klub...]

Amúgy meg szerintem ő lesz az első, aki magától feláll, ha úgy érzi, hogy ő lenne a gátja az eredményességnek.
Nem hiszem, hogy kapaszkodna az edzői székbe, ha úgy alakul.
Nyilván szeretne a BL-ben is valami maradandót alkotni; ha legkésőbb jövőre sem jön össze, akkor valószínű egyik fél sem fogja szorgalmazni a közös munkát.

Senki nem sajnálja a keretért, de mi is az óriási gond per pillanat...?!
Ő a tavalyi bajnokcsapat edzője, jelenleg is lőtávolban vagyunk, a bajnokság harmada ment le, a BL-ben továbbmentünk...mi a hatalmas dráma? :)
Persze, sok minden lehetne jobb, de hol a dráma...?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.12. 02:16:27-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 02:04:55

La Masia1 írta:
2023.12.12. 01:55:40
Xavi meg megkapta oda Romeut...
Miután elköltöttünk - mennyit is? - Raphi, Torres, Lewa.....150....ha kb jól tudom
Aztán érkezett Kounde, Christensen, Alonso, Inigo, Gündogan....lehet tovább sajnálni őt, ezért a lepukkant keretért.....ja a két portugál, ha kölcsön is, de itt vannak....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.12. 02:10:05-kor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.12. 01:55:40

Az első teljes szezonjában, ezen a szinten zéró tapasztalattal, egy szedett-vedett társasággal bajnok lett, hatalmas nyomás és elvárások mellett. A fórum is kemény itt, de a valóság sokkal durvább :)
Tipikus hulladék edző :)

Közben meg a Liverpoollal 9. szezonját kezdő, kb. 15 évvel idősebb Klopphoz hasonlítgatjuk, aki már akkor Bundesliga edző volt, amikor Xavi éppen az első kerethez került játékosként :D
És akinek egy gombnyomással megvették Szoboszlait a középpályára, amikor Xavi meg megkapta oda Romeut...kb. 1/20-ad pénzből...

NEM, NEM azt mondom, hogy minden szuper (vele), de kb. annyira reális az ő megítélése, mint a Girona meccsen mutatott játék értékelése...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 01:52:36

gránit írta:
2023.12.12. 01:09:22
Meddig lehet ezt még tolni?
Hát nem hiszem, hogy megnyugtatlak vele, de ez bizony tolható még és tolva is lesz.
Majd nézzük, látjuk és mindenki a saját vérmérséklete, habitusa, hite szerint fogja értékelni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.12. 01:09:22

Nekem ez a nyilatkozat megint magyarázkodásnak tűnik. Ez nem egy épülőfélben levő csapat, már van egy másfél éve együtt dolgozó mag. Meddig lehet ezt még tolni?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.12. 00:06:48

baas11 írta:
2023.12.11. 23:44:44
Olvasva Xavi szavait mintha
Mintha mi sem történt volna.....már mi is megkezdtük a hozzászokást
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.11. 23:44:44

Olvasva Xavi szavait mintha a fórum általános véleményét hallanam mint diagnózis … ami tok jo annyi hianyerzettel h utóbbinak nem kell az okokat is tudni , előbbinek viszont igen !
Ha ő nem akkor ki ?!
Ha nem tudja az probléma ha tudja de nem tud rajta változtatni az megint csak gond!

Persze félig üres félig teli … ez nézőpont/ hangulat kérdése oke, de az adatok es az ido az nem !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 23:37:51

Asensi írta:
2023.12.11. 22:54:18
Az elvesztegetett évek pedig megbosszúlják magukat.
Nekem nem volt érkezésem ezt ilyen flottul és tömören megfogalmazni, annyit jeleztem a fórumtárs felé, hogy más a véleményem. Amit leírtál, az a gondolatmenet tartalmazza az én véleményemet is.
Akkor amikor erős kézzel a klub kezében volt a kormány (szakmai múlt, tapasztalat, pénz, erő, kecsegtető jövőkép), képtelen volt a megfelelő irány felé kormányozni.

Ha már picit belelendültem, a kedvelt legendákra költött időn túli és az akkori aktuális teljesítménnyel fordítottan arányos mértékű fizetések bőven fedezetet nyújthattak volna egy normális generációváltáshoz a megfelelő időben.
No meg azért a korábban már emlegetett Raphi, Torres, Lewa 150 millió és utóbbi 2-3? éves nem kevés bruttó költsége, szóval talán ezeket is lehetett volna másként.....ésszerűbben, megfontoltabban....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.11. 23:57:04-kor.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.12.11. 22:54:18

Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 18:52:23
Ma csak adósságok vannak, egyszerűen nincs pénz a Barca kasszájában egy csúcsformáját idéző, fiatal Suárezre vagy Neymárra, egy fiatal Iniestára vagy Xavira, Busira, nemhogy egy Messit idéző parafenomén képességekkel bíró játékosra!
Elnézést, de ez így nem igaz. Egy fiatal Neymarra valóban nincs pénz. Suarezt 20 évesen 7,5 m -ért igazolta az Ajax. Amennyibe a többiek kerültek, az a pénz rendelkezésre áll.
Viszont csupa fiatalból nem lehet olyan csapatot csinálni, mint amit szeretnénk látni...Csak azt se látom, hogy a jelenlegi tehetségeinkkel ilyen csapatunk lesz valamikor. Volt egy Guardiola valamikor. 5 év alatt kb. 15 címet szerzett, ennél is fontosabb, hogy összerakott egy olyan csapatot, amit senki se mert, vagy tudott megváltoztatni. (Neymar és Suarez kivételek és valóban sokba is kerültek.)
Nem a szakmai hiányosságokat jelzi ez?
És itt nem csak a vezetőedzőkre gondolok. Bekövetkezett a természetes hanyatlás a játékosok életkora miatt. Az elvesztegetett évek pedig megbosszúlják magukat.
Okoska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2023.12.11. 22:23:34

A játékosokkal mentális problémák vannak. Nem bíznak magukban. Ezt az önbizalmat kell nekik visszaadni, és ez nagyon nehéz, ha az edzőn sem érzik a teljes magabiztosságot. Én bevallom Xavin sokszor ezt látom.

Egyébként dJ azt nyilatkozta, hogy ensrvált volt, ezért játszott rosszul. Magyarán elismerte, hogy nem volt ott fejben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 21:58:47

Én az ilyen cikkekkel úgy vagyok, hogy forrásnak sem tekintem, de 100% kamunak sem veszem. Nyilván lehetséges, hogy így van, tudja a fene. Meg az is, hogy ez egy random ember random eszmefuttatása. Sokat én sem adnék rá. De az ilyen öltöző belsejéből jövő hírekkel talán még szkeptikusabb vagyok, valaki itt régen azt a hasonlatot használta, mikor valamelyik szappanoperában már nyolcvanadszor hallgatózik az egyik szereplő valahol, miközben a két beszélgető jó hangosan, és lényegre törően megoszt egymással valami titkot.

Ezek szerintem alapvetően inkább következtetések lehetnek tesbeszédből, interjúkban elejtett szavakból, vagy ilyesmi. Főleg utóbbi. Példa: Gündogan pár mondata az utolsó meccset követő interjújából:

„Egyértelmű, hogy minőségi csapat, és remekül felkészültek arra, hogy folyamatosan letámadtuk őket. Mindegy, hogy melyiküknél volt a labda, a többiek tudták hogy merre kell mozogniuk."

Ebből valaki azt következtette ki, hogy a német-török arra célzott, hogy nem kellett volna olyan magasan letámadni. Vagy valami ilyesmi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.11. 21:46:59

egyesek meg bedolnek ilyen cikkeknek? :O
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 20:46:07

https://barcauniversal.com/barcelona-pl ... pessimism/
Nem tudom ki ez a csávó, de ha egy kis igazság is van abban, amit mond, akkor óriási gáz van.
A játèkosok úgy gondolják, hogy taktikailag ők is többet tudnak?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 20:39:52

Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 18:52:23
Másképp látjuk, de köszönöm, hogy megtiszteltél a válasszal.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 18:52:23

Peter írta:
2023.12.11. 00:37:10
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
A Girona esetében igaz, hogy lényegében aprópénzből gazdálkodnak - a Barcelonához képest mindenképp. Semmilyen nyomás nincs rajtuk, kb. annyi az elvárás a szurkolók részéről, hogy bennmaradjanak az első osztályban. Esetük annyiból viszont rendhagyó, hogy bár a La Ligában kiscsapatként jelennek meg, de mögöttük áll a City Football Group, mely ma globálisan a legnagyobb pénzeket megmozgató, az Egyesült Arab Emirátusok királyi családjának pénzéből épített focibirodalom, benne a Manchester Cityvel, a katalán Girona mellett uruguayi, indiai, japán, amerikai és ausztrál futballklubokkal. Ezek közös játékosmegfigyelői rendszerrel, kiválasztással és közös, főképp Guardiola által lefektetett sportszakmai koncepció és futballfilozófia szerint működnek, a játékosaikat "egy közös halmazként" kezelik, a Girona nem is titkoltan tesztterep és iskola a Man City számára!
A fentiekkel csak azt akarom érzékeltetni, hogy az ugyan igaz állítás, hogy a Girona játékosainak összértéke kb. annyi jelenleg, mint F. de Jong és Pedri piaci értéke, ugyanakkor a Girona mögött ott van egy olyan hozzáadott, a főkönyvekben nem nevesíthető érték is, ami a jelenlegi, útját kereső, szedett vetett, ingyen vagy olcsón igazolt, esetleg túlkoros, de emiatt extra magas fizetésű kiöregedett sztárjátékosokból álló Barca mögött nyomokban sincs. Van viszont egy hatalmas teher rajtuk: ezzel a gárdával is bajnokságot, kupát kell nyerni, a BL-ben pedig a legtovább menetelni - miközben olyan emberek mentek el csak az elmúlt pár évben is (a neveiket ismered, nem sorolom, pedig jó esne leírni :)), akik játékukkal földkerekség legnépszerűbb klubjává tették a Barcát az elmúlt évtizedben.

Miért ilyen látványosan [auto_cenzúra] idén az a csapat, ami tavaly bajnokságot nyert? Mert nincs itt Busi, Alba, Piqué. Helyettük nem [auto_cenzúra] játékosok vannak, hanem konkrétan üres a posztjuk. Miért? Mert nem volt zseton a kasszában, hogy megfizessék őket, arra meg végképp nem, hogy hozzájuk hasonló, vagy nagyobb, ám fiatalabb klasszisokkal frissítsék a csapatot. Ez nem arról szól, hogy nincs szív, nincs lélek. A játékosok többsége inkább középszerű, semmint zseniális játékos, és ezzel még polkorrekt voltam. Ezért ismételgetem, hogy türelem kell és rengeteg zseton. Ma csak adósságok vannak, egyszerűen nincs pénz a Barca kasszájában egy csúcsformáját idéző, fiatal Suárezre vagy Neymárra, egy fiatal Iniestára vagy Xavira, Busira, nemhogy egy Messit idéző parafenomén képességekkel bíró játékosra! Ezeket ma euroszázmilliókért azonnal elviszik az arab vagy zsidó befektetők kezében lévő klubok, amivel egy közösségi alapon szerveződő klubcsapat egyszerűen nem tud ma versenyre kelni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 18:39:35

drobika írta:
2023.12.11. 17:48:00
Csak a Juventus falain belül élő és azzal foglalkozó olasz ismerőseim kérdezték ma tőlem, hogy mi újság a Barcával, nézték a meccset és azt vonták le belőle semlegesként, hogy ez edzőbuktató meccs lehetett.

Véletlenül sem azt, hogy mennyire jó volt a Girona.

Sokan gondolják úgy, hogy ennek az állománynak valahogy azért másképpen is lehetne működnie.
Nem világverő keret, de egy kis hittel, szenvedéllyel, töltettel, akarattal, koncentrációval ennél egy kicsivel egészen biztosan stabilabb csapatként muzsikálhatna.

Magam részéről hetek óta jeleztem, hogy nincs rendben valami a fejekben, nem tiszta fejjel, nem kellően koncentráltan toljuk végig a 90 perceket.
CR és Messi teljesítményén is látszott, amikor nem voltak ott fejben, ahogyan bárki más sportolón is.

A Realt csak azért hoztam fel példaként, mert sokak szerint nem játszanak jól, de fejben nagy meccseket nyernek, azaz teljesen koncentráltak, helyzet nélkül képesek gólokat szerezni, stabil a csapatuk.
Ránk nézve mi hiányzik ebből?
Fogadjuk el, hogy mi jól játszunk, de nem igazán jönnek össze a dolgok. Akkor már csak kizárásos alapon is a fejekben kell keresni a hibát.
Folytathatjuk úgy is, ha rosszul is játszunk, de fejben ott lennénk, már akkor minden másképp működne.
Mik jelzik a mentális hibát? Késő reakció, reklamálás, sárga lapok, jelenetek, rossz döntések, kimaradt helyzetek.....ezekből a védelmen át a csatárokig nálunk mindent megtalálni.
A fejeket az öltözőben kell tisztán tartani, akinek bármi problémája van, ki szokták hagyni, mert nem 100% fejben.....nálunk - szerintem - itt a gáz....az öltözőben....hogy ez Xavitól indul vagy mögüle vagy vele együtt....ezeket sosem fogjuk megtudni, de egy biztos, nincs rend a fejekben, ahol ennyi hiba van.
Elöl, hátul, mindenhol.
Válasz küldése
cron