Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 18:52:23

Peter írta:
2023.12.11. 00:37:10
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
A Girona esetében igaz, hogy lényegében aprópénzből gazdálkodnak - a Barcelonához képest mindenképp. Semmilyen nyomás nincs rajtuk, kb. annyi az elvárás a szurkolók részéről, hogy bennmaradjanak az első osztályban. Esetük annyiból viszont rendhagyó, hogy bár a La Ligában kiscsapatként jelennek meg, de mögöttük áll a City Football Group, mely ma globálisan a legnagyobb pénzeket megmozgató, az Egyesült Arab Emirátusok királyi családjának pénzéből épített focibirodalom, benne a Manchester Cityvel, a katalán Girona mellett uruguayi, indiai, japán, amerikai és ausztrál futballklubokkal. Ezek közös játékosmegfigyelői rendszerrel, kiválasztással és közös, főképp Guardiola által lefektetett sportszakmai koncepció és futballfilozófia szerint működnek, a játékosaikat "egy közös halmazként" kezelik, a Girona nem is titkoltan tesztterep és iskola a Man City számára!
A fentiekkel csak azt akarom érzékeltetni, hogy az ugyan igaz állítás, hogy a Girona játékosainak összértéke kb. annyi jelenleg, mint F. de Jong és Pedri piaci értéke, ugyanakkor a Girona mögött ott van egy olyan hozzáadott, a főkönyvekben nem nevesíthető érték is, ami a jelenlegi, útját kereső, szedett vetett, ingyen vagy olcsón igazolt, esetleg túlkoros, de emiatt extra magas fizetésű kiöregedett sztárjátékosokból álló Barca mögött nyomokban sincs. Van viszont egy hatalmas teher rajtuk: ezzel a gárdával is bajnokságot, kupát kell nyerni, a BL-ben pedig a legtovább menetelni - miközben olyan emberek mentek el csak az elmúlt pár évben is (a neveiket ismered, nem sorolom, pedig jó esne leírni :)), akik játékukkal földkerekség legnépszerűbb klubjává tették a Barcát az elmúlt évtizedben.

Miért ilyen látványosan [auto_cenzúra] idén az a csapat, ami tavaly bajnokságot nyert? Mert nincs itt Busi, Alba, Piqué. Helyettük nem [auto_cenzúra] játékosok vannak, hanem konkrétan üres a posztjuk. Miért? Mert nem volt zseton a kasszában, hogy megfizessék őket, arra meg végképp nem, hogy hozzájuk hasonló, vagy nagyobb, ám fiatalabb klasszisokkal frissítsék a csapatot. Ez nem arról szól, hogy nincs szív, nincs lélek. A játékosok többsége inkább középszerű, semmint zseniális játékos, és ezzel még polkorrekt voltam. Ezért ismételgetem, hogy türelem kell és rengeteg zseton. Ma csak adósságok vannak, egyszerűen nincs pénz a Barca kasszájában egy csúcsformáját idéző, fiatal Suárezre vagy Neymárra, egy fiatal Iniestára vagy Xavira, Busira, nemhogy egy Messit idéző parafenomén képességekkel bíró játékosra! Ezeket ma euroszázmilliókért azonnal elviszik az arab vagy zsidó befektetők kezében lévő klubok, amivel egy közösségi alapon szerveződő klubcsapat egyszerűen nem tud ma versenyre kelni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 18:39:35

drobika írta:
2023.12.11. 17:48:00
Csak a Juventus falain belül élő és azzal foglalkozó olasz ismerőseim kérdezték ma tőlem, hogy mi újság a Barcával, nézték a meccset és azt vonták le belőle semlegesként, hogy ez edzőbuktató meccs lehetett.

Véletlenül sem azt, hogy mennyire jó volt a Girona.

Sokan gondolják úgy, hogy ennek az állománynak valahogy azért másképpen is lehetne működnie.
Nem világverő keret, de egy kis hittel, szenvedéllyel, töltettel, akarattal, koncentrációval ennél egy kicsivel egészen biztosan stabilabb csapatként muzsikálhatna.

Magam részéről hetek óta jeleztem, hogy nincs rendben valami a fejekben, nem tiszta fejjel, nem kellően koncentráltan toljuk végig a 90 perceket.
CR és Messi teljesítményén is látszott, amikor nem voltak ott fejben, ahogyan bárki más sportolón is.

A Realt csak azért hoztam fel példaként, mert sokak szerint nem játszanak jól, de fejben nagy meccseket nyernek, azaz teljesen koncentráltak, helyzet nélkül képesek gólokat szerezni, stabil a csapatuk.
Ránk nézve mi hiányzik ebből?
Fogadjuk el, hogy mi jól játszunk, de nem igazán jönnek össze a dolgok. Akkor már csak kizárásos alapon is a fejekben kell keresni a hibát.
Folytathatjuk úgy is, ha rosszul is játszunk, de fejben ott lennénk, már akkor minden másképp működne.
Mik jelzik a mentális hibát? Késő reakció, reklamálás, sárga lapok, jelenetek, rossz döntések, kimaradt helyzetek.....ezekből a védelmen át a csatárokig nálunk mindent megtalálni.
A fejeket az öltözőben kell tisztán tartani, akinek bármi problémája van, ki szokták hagyni, mert nem 100% fejben.....nálunk - szerintem - itt a gáz....az öltözőben....hogy ez Xavitól indul vagy mögüle vagy vele együtt....ezeket sosem fogjuk megtudni, de egy biztos, nincs rend a fejekben, ahol ennyi hiba van.
Elöl, hátul, mindenhol.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 18:10:21

Peter írta:
2023.12.11. 00:37:10
Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 00:18:28
Most a szurkolók részéről türelem kell, a csapatnak meg pénz - jelenleg úgy tűnik, mindkettőből kevés van.
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:48:00

Peter írta:
2023.12.11. 17:37:47
Mit is szoktunk hangoztatni a fórumon, amikor a Real helyzet nélkül nyeri meg a BL-t?
Hogy fejben és mentálisan teljesen egyben vannak, fejben ők a legerősebbek.....

A továbbiakat minden kedves olvasó saját gondolataira bízom, üdvözlettel,
Peter
A Reallal kapcsolatban annyiban egyetértek, hogy fejben és mentalitásban magasan toppon vannak évek óta. Tavaly a City ellen ez azért kevés volt, mert annyira előrébb jártak focitudásban Peppék, hogy azt ezzel nem lehetett ellensúlyozni.
Azért tudnak ők focizni, de tény, hogy a játékuk nekem nem igazán jön be.
Ancelotti szintű edzőnk ha volna...De nincs, és ő sem garancia azért. Volt ő korábban is a Madridnál, és voltak nehéz időszakai. De eredményeket is elért.
Én bíznék Xaviban is szíven szerint, de ez nem szólhat erről. korai volt ez még neki, de ígérem kirobbanó örömmel fogadom majd a tévedésem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7470
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:47:26

drobika írta:
2023.12.11. 17:26:36
...vissza a nemzetközi élmezőnybe... Ilyeneket az 50-es években mondtak...Más konteksztusban.
Szeretném látni a posztokat emberekkel, a játékstílust, a mentalitást, szóval azért jó lenne némi konkrétum.
Tavaly nyertünk két kupát, köztük a világ második legerősebb bajnokságét. Így csoportkiemeltek lettünk a BL-ben, amit abszolváltunk is, és csoportelsőként mentünk tovább. Ez szerintem erősen nemzetközi elit irány. Nem nagyon lehet ennél jobban haladni felé így december elején. Ha kikapunk a 16 közt, akkor persze kevesebbet haladtunk előre, de akkor is haladtunk. Meg persze ott sem mindegy, hogy egy PSG-től bukunk ki-ki meccsen vagy egy koppenhágától simán.

Vagy a City ha egymás után bukta a pontokat angol közép-élcsapatok ellen, velünk ellentétben TÉNYLEG siralmas játékkal, és focizta le őket az AV - megjegyzem, sokkal kevesebb kialakított helyzettel, rúgott góllal, stb -, akkor már nem is élcsapat?

A játékosok 90%-a ugyanazon a poszton játszik hónapok óta. Cancelo kivétel, aki a világ legjobb edzőjénél is ezt csinálta - és itt sem lehet rá panasz. Illetve 1-1 meccsre kerül ki Araujo, ha klasszis balszélső jön szembe, a Porto kivételével mindig nagyon jó húzás volt, de még ott sem lett gond. Ezen kívül Koundé még, aki hol itt, hol ott van, ez korábbi csapataiban is így volt, illetve jobb itt jobbhátvédként, mint kh-ként, szóval... Torres lehetne joker, de igazából ha nincs sérülés, szinte csak balszélsőnek áll már be.

A világ talán legjobb edzője ennél sokkal agresszívebben keveri a posztokat. Silva, KDB egész csapatrészeket válthat, Stones is, Doku hol jobb, hol bal, Alvarez hol 9 , hol hamis 9 hol szélső, Foden hol jobb, hol bal, Aké hol középső védő, hol balbekk... Torres ugyanannyit tolta nála a 3 poszton, Gündogan is vagy 3-4 poszton, stb.

Mindenki más mindig ugyanott focizik. A játékstílus egyértelmű, magas letámadás, agresszív foci, ha az ellenfél engedi, akkor viszonylag direkt passzjátékkal, ha betömörül, akkor nyilván réskereséssel. Én szurkolóként ennél mélyebb elemzéshez nem vagyok megfelelően kvalifikált, nálam hozzáértőbb emberektől több részletet kaphatsz. :)

A mentalitás a pár hetes gödör kivételével rendben van, (akkor nem volt, kaptuk is a füttyöt), mármint ahogy a csapat a meccsekhez áll. Elöl a fejekben nincs rendben semmi, ezt aláírom. De a győztes mentalitás nem úgy jön létre, hogy a teljes mocsárból egyszer csak mindent megnyerünk. Xavi alatt a srácok az esetek többségében képesek nyerni. Idén is nyertünk sokat hátrányból. Újra elkezdtünk jól játszani és nyerni a BL-ben. De ettől még elöl a fejekben nincs semmi magabiztosság. Ez a következő lépcsőfok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.11. 17:49:27-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 17:41:08

drobika írta:
2023.12.11. 17:26:36
Azt azért szeretném látni, hogy ha nincs is kész a csapat, hogy mi a terv.
A közeli terv jól és eredményesen játszani. A távlati terv Tuchel, Kroos és Mbappé, új címer és induló, a klubszínek lila-hupikék-pepita.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 17:37:47

Mit is szoktunk hangoztatni a fórumon, amikor a Real helyzet nélkül nyeri meg a BL-t?
Hogy fejben és mentálisan teljesen egyben vannak, fejben ők a legerősebbek.....

A továbbiakat minden kedves olvasó saját gondolataira bízom, üdvözlettel,
Peter
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 17:26:36

100%, hogy kitölti a szerződését.
Laporta, Deco, Xavi. Haverok. buli Fanta.
Azt azért szeretném látni, hogy ha nincs is kész a csapat, hogy mi a terv.
S nem azt a sablon dumát, hogy vissza a nemzetközi élmezőnybe... Ilyeneket az 50-es években mondtak...Más konteksztusban.
Szeretném látni a posztokat emberekkel, a játékstílust, a mentalitást, szóval azért jó lenne némi konkrétum.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 17:19:27

gránit írta:
2023.12.11. 16:41:32
Biztos vagyok benne, hogy Xavi szembenéz a problémákkal, és arra tippelnék, hogy ma hosszasabb beszélgetés volt közte, Deco és Laporta között, és nem csak sztorizgattak.
Azt is hiszem, hogy Xavit az ilyen meccsek sokkal jobban megviselik, mint akármelyik szurkolót, és folyamatosan a megoldásokon agyal.
De nem azért szeretném, ha békén hagynák őt, mert él-hal a Barcelonáért, hanem mert egy csapatépítési projektben vagyunk benne, és senki nem állította, hogy már készen van.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 16:41:32

drobika írta:
2023.12.11. 15:53:46
Bocsánat Gránit és Brazilfan, egyel lejjebbi gondolatot szerettem volna idézni, de annyira meglepett a dolog, hogy elnéztem a dolgot!
Szerintem megfogalmaztad, amit sokan gondolunk. Hogy elképesztően különböző módon látjuk a dolgokat, csak ez nem nagyon van kivesézve, mert a felek általában elbeszélnek egymás mellett, és eldurrantjuk egymás mellett hozzászólásainkat.

Van, aki szerint ez szánalom, van, aki szerint csak be kéne lőni a helyzeteket, amúgy minden happy, mert xG-ben meg tudja a fene milyen haszontalan mutatókban jobbak voltunk, szóval jobbak voltunk. Ja, hogy kikaptunk, az kit érdekel, a lényeg az xG. És magyarázgatjuk, hogy jobbak voltunk, meg jobban megérdemeltük, meg többet tettünk érte, amit én teljesen értelmezhetetlennek tartok, mert az a csapat tett többet a győzelemért és érdemelte meg a győzelmet, amelyik több gólt lőtt. Ez alól csak a kirívó, félreérthetetlen bírói elfogultság a kivétel, minden más esetben az tett többet a győzelemért, aki több gólt szerzett.

A mai nap ugye megfogalmazódott egy kritika a kritikusokkal szemben, és ezt a véleményt is el kell fogadni, ahogy minden véleményt, ami kulturáltan van megfogalmazva. Semmivel sincs kisebb létjogosultsága, mint annak, ami az ellenkezőjét mondja ki. A valóságtartam már más kérdés, de létjogosultsága mindegyiknek megvan. Ugyanakkor tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy bár megértem, hogy sokak a kritikákat unják, mások viszont egész biztos vagyok benne, hogy azzal nem értenek egyet, hogy az eredményeinket olykor nekiállunk relativizálgatni, magyarázgatni. Negyedik helyen állunk a tabellán a második legnagyobb költségvetéssel. A kritikának, én úgy vélem, helye van.

Az pedig nem egészen igaz, hogy a győzelmek esetén nincsenek dícsérő szavak. Szerintem a Porto és az Atleti elleni győzelmek után kifejezetten pozitív volt a hangulat mindenki részéről, nem nagyon láttam fanyalgást, ünneprontást, káka tövén is csomót keresést. Csakhogy időről időre újra előjönnek ugyanazok a hibák és hiányosságok (pl. háromvédős felállás helytelen alkalmazása, középpályás védekezés hiánya, rossz helyzetkihasználás stb). Jogos az észrevétel, hogy a kritikák olykor önmagukat ismétlik. Igen. Mert a problémák is ismétlik önmagukat, újra és újra előjönnek, és ezért kritizálják sokan Xavit, mert vannak hibák, amikben egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre. Pedig már eltelt két év.
brazilfan írta:
2023.12.11. 14:49:41
Pont ugyanolyan megalapozott feltételezés, mint az, hogy az akkori Bayerntől ma is 8-at kapnánk. Vagy igen, vagy nem. Ne legyen kettős mérce.
Ebben igazat adok, az feltételezés, hogy az a Bayern ma is letarolna minket. Az viszont tény, hogy a hibáink elválaszthatatlan részei az eredményeinknek. Nem lehet a rossz helyzetkihasználással felmenteni a vereséget, amikor ez a vereség egyik oka. Ráadásul ebben sem igazán léptünk előre az előző szezonhoz képest. Továbbra is kettő gól alatt a meccsenkénti átlagunk.
brazilfan írta:
2023.12.11. 14:49:41
Ez a legnagyobb baj a hajthatatlan kritikusokkal, próbálják úgy beállítani, mintha a pozitívumokra is figyelő fórumozók szerint minden szép és jó lenne. Pedig ez nem igaz, ilyeneket nem szoktunk írni, és ez a mostani már a sokadik eset, hogy erre külön fel kell hívni a figyelmet.
Sokszor érzem úgy, hogy relativizáljuk az eredményeinket, és ha Xavi is ezt teszi, az nagyon nagy gond, mert ha nem nézünk szembe a problémáinkkal, nem is fogjuk megoldani őket.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 15:53:46

Bocsánat Gránit és Brazilfan, egyel lejjebbi gondolatot szerettem volna idézni, de annyira meglepett a dolog, hogy elnéztem a dolgot!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.11. 15:53:37

Rdinho10 írta:
2023.12.11. 13:40:21
Szerintem nincs olyan edzo aki ebbol a suta Raphinhabol,Torresbol barmit is ki tud hozni.En mar teljesen elengedtem,evek ota ez megy es semmi elorelepes!! Ugyanazokat a koroket futjuk,ha Xavi elmegy hoznak egy “Barca kotodesu edzot” aztan kezdodik minden elolrol es eroltetjuk ezt a siralmas semmit.15 ben volt ertekelheto szereplesunk a Bl ben, hagyjuk most,h eljutottunk az elodontoig,hogy aztan lemosson minket a Pool B….9eve!! :shock: teljesen homalyok vagyunk!Mennyi ido kell meg,hogy ne essunk ki alazott modon?????!!!!!
Igazából van. Nem konkrétan egy személyre gondolok, de amikor működik a taktika, akkor pont az ilyen játékosok tűnnek sokkal jobbnak, mint amilyenek valójában, mert olyan rendszerben játszanak, ami elfedi a hibáikat, ellenben kihozza az erősségeiket. Pl. Xabi Alonso és Leverkursen, vagy Emery és az Aston Villa esete. Lúzer csapatokból csináltak nyerőt.
Hozzátenném, ezt sikerült Xavinak is az elején, aztán idén tavasszal már kezdett döcögni a szekér, eredmények még úgy ahogy jöttek, de a játék már nem volt az igazi. És a tendencia folytatódik idei szezonban is. Mondjuk most nyertünk két rangadót, a harmadikat veszítettük el, ez nem jó, de nem is tragikus, szóval szerintem voltunk már mélyebben ősszel.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 15:52:15

brazilfan írta:
2023.12.11. 14:49:41
gránit írta:
2023.12.11. 13:35:10
Véleményem szerint pont ez a probléma a kritikák kritikájával. Ha Koundé nem lő öngólt, ha nem kapunk négyet, ha belőttünk volna még kettőt.
Pont ugyanolyan megalapozott feltételezés, mint az, hogy az akkori Bayerntől ma is 8-at kapnánk. Vagy igen, vagy nem. Ne legyen kettős mérce.
gránit írta:
2023.12.11. 13:35:10
Nem sok értelmét látom annak, hogy minden szép és jó.
Ez a legnagyobb baj a hajthatatlan kritikusokkal, próbálják úgy beállítani, mintha a pozitívumokra is figyelő fórumozók szerint minden szép és jó lenne. Pedig ez nem igaz, ilyeneket nem szoktunk írni, és ez a mostani már a sokadik eset, hogy erre külön fel kell hívni a figyelmet.
Lehetséges, hogy ennyire különbözően lássunk dolgokat?
Most már ezen gondolkodom. Ha elfogadom, hogy semmit, de semmit sem látok helyesen ( ami lehetséges), akkor sem tudom elképzelni, hogy hogy született meg az első bekezdésben olyasmi, hogy jól megy a csapat, most is jól játszottunk, miközben a tabellára nézve azt látom amit. A tényeket. A pontokat , a rúgott, a kapott gólokat, az ennek megfelelő helyezést.
Hogy nem látom a csapat játékát csak a szervezetlenséget, meccsről meccsre élést a fejlődést, konstans játékot két év után sem.
Nem tudom, segít, ha TV-t cserélek?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7470
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 15:45:12

Az, hogy pont most hogy kerül szóba Xavi elengedése, nem nagyon értem. Szünet előtt értettem, én is azon az álláspontom voltam, hogy a naptári évben bizonyítson azért, ha meg akar győzni. Tényleg rosszuk játszottunk, viszont tényleg sok hiányzóval. Viszont közben tudtunk nyerni, ami több éve hiánycikk volt az érkezése előtt. Azóta viszont lejátszottunk zsinórban 7 jó félidőt. Egymás után 3 rangadóból kettőt nyertünk, nem is akármilyen focival, és most buktunk egyet, szintén nem gyenge focival. Jól megy most a csapat, más kérdés, hogy a helyzetkihasználás továbbra sem, illetve hogy most találkoztunk egy olyan szinten összerakott, a világ 2. legerősebb ligáját vezető csapattal, mint kb a PL-ből az Arsenal, vagy németben a Leverkusen. Egyértelmű, hogy Michel jobban megy, mint edző. Nem szégyen. Az is lehet, hogy jól kifutott dolog, tökéletes házasság, az is lehet, hogy a következő évtizedek meghatározó edzője lesz, nem tudjuk. Hozzuk szépen a többi meccset, és folytassuk a jó BL szereplést is (amiért mindenki könyörgött, de senki nem értékel).

3 rangadóból 1-et elbukni szerintem sehol a világon nem edzőbuktató, vagy akár padremegtető téma, főleg, ha közben azért ment a csapat rendesen.

Igen, léteznek szervezettebb, jobban összeállt csapatok, 2-3 angliában, Girona nálunk, Leverkusen, meg még 1-2-t lehet lehetne említeni. Ezek alapvetően ritkák, sokszor csak 1 évig mennek így.

Közben meg ott vannak olyan csapatok, mint a MU, City, BM, Reál, (PSG), akik semmivel nem játszanak jobb, eredményesebb, stabilabb, szervezettebb, összeszokottabb focit, mint mi, sőt. Ha top5 edzőt tudnánk hozni, oké, de ezt kétlem, így szerintem nem a világ aktuális 5-6 legjobbjához kell mérni Xavit, mert nyilván nincs ott, ezt senki nem vitatja.

Ha úgy focizunk, mint az elmúlt hetekben, akkor én élvezettel fogom nézni a meccseinket az év hátralévő részében, mint ahogy már hetek óta nagyon élvezem. Közben meg néha majd idegeskedek, mikor a kapu előtt Lewy néha totál homály, Raphinha ziccerben egy óvodás szintjére esik vissza, Gündögan sem épp a Citys szintje, Torres, Felix úgyszintén, Pedri meg amilyen szépen lövöldözött a sérüléséig, most annyira nem mer semmit csinálni.
Én ebben várom az előrelépést, és tökéletesen elégedett lennék. Remélem megoldjuk valahogy, hogy ne rettegjen mindenki a kapu előtt, mert továbbra is ebben látom Xavi legnagyobb gyengeségét, és ezt ahogy mások is (Troym talán?) mondták, más is megoldhatná az edzői stábból, ha lenne ilyen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 14:49:41

gránit írta:
2023.12.11. 13:35:10
Véleményem szerint pont ez a probléma a kritikák kritikájával. Ha Koundé nem lő öngólt, ha nem kapunk négyet, ha belőttünk volna még kettőt.
Pont ugyanolyan megalapozott feltételezés, mint az, hogy az akkori Bayerntől ma is 8-at kapnánk. Vagy igen, vagy nem. Ne legyen kettős mérce.
gránit írta:
2023.12.11. 13:35:10
Nem sok értelmét látom annak, hogy minden szép és jó.
Ez a legnagyobb baj a hajthatatlan kritikusokkal, próbálják úgy beállítani, mintha a pozitívumokra is figyelő fórumozók szerint minden szép és jó lenne. Pedig ez nem igaz, ilyeneket nem szoktunk írni, és ez a mostani már a sokadik eset, hogy erre külön fel kell hívni a figyelmet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 14:30:56

drobika írta:
2023.12.11. 14:21:20
Nekem van egy kérdésem: Hogy lehet rend, fejben tisztaság egy olyan csapatnál, ahol az embereknek gyakorlatilag nincsenek posztjai. Minden meccsen más és más funkcióban, sokszor ad hoc módon kitalált játék van. Ahol ha nem jön be a kezdő elképzelés ( ami gyakran nem jön be, mert állandó hátrányban vagyunk), akkor az a válasz, hogy mindenki ész nélkül előre! Amúgy is nagyon feltoltan hatalmas területet felajánlva játszunk.
Szóval nincs rend, mert nincs edzői stáb. Ez a helyzet.
Hát éppen ezzel tapintottál rá a lényegre. Az edzőtől kezdődik minden....ha a játékos azt látja, amit írsz, akkor vajon, hogyan tekint az edzőjére?
Ha az iskolában a tanár egyszer ezt kéri, máskor azt, harmadszor amazt, akkor a diák nem tudja követni és elveszti a fonalat, a hitet, kvázi egy idő után mondhat a tanár amit akar...hiteltelenné válik..
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 14:21:20

Peter írta:
2023.12.11. 14:13:40
Nagybarcelona írta:
2023.12.11. 14:06:21
De valamièrt senki nem akarja elfogadni, hogy ha a csapatjátèk, taktika megfelelő lenne, nem nyelnènk be minden meccsen a gólokat, ès valószínűleg minden játèkosunk is jobban játszana, ès nem az egyèni teljesítmènyek hoznák az eredmènyeket, mint pl. a Porto ellen Cancelo. Tudnánk csapatkènt teljesíteni, mint a Girona.
Ez így is van, de csak akkor, ha rend, fegyelem, fejben tisztaság és egység van az öltözőben.
Szerintem ez az első, enélkül nincs taktikai fegyelem, nem létezhet következetesség semmiben sem.
Nekem van egy kérdésem: Hogy lehet rend, fejben tisztaság egy olyan csapatnál, ahol az embereknek gyakorlatilag nincsenek posztjai. Minden meccsen más és más funkcióban, sokszor ad hoc módon kitalált játék van. Ahol ha nem jön be a kezdő elképzelés ( ami gyakran nem jön be, mert állandó hátrányban vagyunk), akkor az a válasz, hogy mindenki ész nélkül előre! Amúgy is nagyon feltoltan hatalmas területet felajánlva játszunk.
Szóval nincs rend, mert nincs edzői stáb. Ez a helyzet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 14:13:40

Nagybarcelona írta:
2023.12.11. 14:06:21
De valamièrt senki nem akarja elfogadni, hogy ha a csapatjátèk, taktika megfelelő lenne, nem nyelnènk be minden meccsen a gólokat, ès valószínűleg minden játèkosunk is jobban játszana, ès nem az egyèni teljesítmènyek hoznák az eredmènyeket, mint pl. a Porto ellen Cancelo. Tudnánk csapatkènt teljesíteni, mint a Girona.
Ez így is van, de csak akkor, ha rend, fegyelem, fejben tisztaság és egység van az öltözőben.
Szerintem ez az első, enélkül nincs taktikai fegyelem, nem létezhet következetesség semmiben sem.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.12.11. 14:08:52

Ez az Emery tényleg szimpatikus fickó, nem hiszem hogy Xavit könnyen elengedi Laporta. Az ugyanis neki presztízs veszteség, ezért vár ameddig minden cérna szakad. Emery lehetne opció Klopp mellett majd a jövőben, de több mint valószínű hogy Márquez vagy Van Bronkhorst lesz az alternatíva.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.11. 14:06:21

Rdinho10 írta:
2023.12.11. 13:40:21
Szerintem nincs olyan edzo aki ebbol a suta Raphinhabol,Torresbol barmit is ki tud hozni.En mar teljesen elengedtem,evek ota ez megy es semmi elorelepes!! Ugyanazokat a koroket futjuk,ha Xavi elmegy hoznak egy “Barca kotodesu edzot” aztan kezdodik minden elolrol es eroltetjuk ezt a siralmas semmit.15 ben volt ertekelheto szereplesunk a Bl ben, hagyjuk most,h eljutottunk az elodontoig,hogy aztan lemosson minket a Pool B….9eve!! :shock: teljesen homalyok vagyunk!Mennyi ido kell meg,hogy ne essunk ki alazott modon?????!!!!!
Egyetèrtek, csapat/taktika topicban kifejtettem. De valamièrt senki nem akarja elfogadni, hogy ha a csapatjátèk, taktika megfelelő lenne, nem nyelnènk be minden meccsen a gólokat, ès valószínűleg minden játèkosunk is jobban játszana, ès nem az egyèni teljesítmènyek hoznák az eredmènyeket, mint pl. a Porto ellen Cancelo. Tudnánk csapatkènt teljesíteni, mint a Girona.
Nem hiszem, hogy nyáron Dovbik, Csigankov, Kútó, Yangel, Szavinnyó meg a többiek darabonkènt 100 milliókèrt fognak elkelni. De Michelt valószínűleg viszik a nyáron.
Nem látom az óriási javulást ès taktikai zsenialitást a tökig feltolt takában.
Ahogy írod, èvek óta ez van. Szerintem Guardiola óta ezt erőltetjük egyre gyengèbb minősègben.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.11. 13:40:21

Szerintem nincs olyan edzo aki ebbol a suta Raphinhabol,Torresbol barmit is ki tud hozni.En mar teljesen elengedtem,evek ota ez megy es semmi elorelepes!! Ugyanazokat a koroket futjuk,ha Xavi elmegy hoznak egy “Barca kotodesu edzot” aztan kezdodik minden elolrol es eroltetjuk ezt a siralmas semmit.15 ben volt ertekelheto szereplesunk a Bl ben, hagyjuk most,h eljutottunk az elodontoig,hogy aztan lemosson minket a Pool B….9eve!! :shock: teljesen homalyok vagyunk!Mennyi ido kell meg,hogy ne essunk ki alazott modon?????!!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 13:35:10

brazilfan írta:
2023.12.11. 13:09:42
az odavágón Koundénak volt egy öngólja, ha az nincs, akkor döntetlen és hosszabbítás, manchesteri rakéták ide vagy oda.
Véleményem szerint pont ez a probléma a kritikák kritikájával. Ha Koundé nem lő öngólt, ha nem kapunk négyet, ha belőttünk volna még kettőt. Ennyi erővel ha lenne egymilliárd euróm, akkor lenne egymilliárd euróm. Ennyi erővel ha a Paks lőne 18 gólt a Manchester City-nek, és nem kapna egyet se, akkor legyőzné őket 18-0-ra. Ennyi erővel ha tavaly megnyertük volna az összes meccsünket, akkor megnyertük volna az összes meccsünket.

Amit a kritika kritikája kifogásként használ, az maga a probléma. Az nem egy felmentő indok, hanem a probléma maga. Elválaszthatatlan része a végeredménynek. Ez a bajom a kritika kritikájával, hogy úgy tesz, mintha a kifogások függetlenek lennének az eredménytől, csak úgy véletlenül pottyantak volna oda, és nem képeznék elválaszthatatlan részét a keret minőségének, felkészültségének és az eredményeknek.

Ha rossz a helyzetkihasználás (bár négy kapott gólnál pont nem ezt venném elő, ötöt lőni elég valószínűtlen, négyet nem kapni azért lássuk be, reálisabb), az egy hiba a rendszerben. Nem sok értelmét látom annak, hogy minden szép és jó, csak be kéne lőni a helyzeteket, mert pont azért nem szép és jó minden, mert nagyon sok helyzetet nem lövünk be. Ez egy jogos kritika, ami nem lehet felmentő magyarázat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 13:14:13

La Masia1 írta:
2023.12.11. 13:05:31
HOL változtattam meg a TE véleményed??!!

Egy kvázi fiktív hasonlatot/példát mondtam, az itteni túlzó nyavalygásra. Nem tőled idéztem, a saját gondolatomat írtam le!

Légyszi, legalább pont te ne mondd, hogy ez ne lenne egyértelmű...
Legutóbb a futással kapcsolatos témánkhoz néhány levélváltásunk után mások is csatlakoztak, ahol egy ugyanilyen fiktív hasonlat kiterelte az eredeti témát a saját medréből, mert a harmadik csatlakozó számára már közel sem volt ez egyértelmű.

De offoljuk a körítést.....itt mások is vannak rajtunk kívül.....

A lényeg, hogy szerintem fejben van a hiba, amit elsősorban az edző lenne hivatott orvosolni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.11. 13:09:42

gránit írta:
2023.12.11. 12:07:18
A probléma, amiről írtam, megmaradt azóta. Ezt az előző szezonban is láthattuk, amikor a Manchester United begyújtotta a rakétákat, köpni-nyelni nem tudtunk, és átrongyoltak rajtunk.
Hát, ha a 8:2-től lóugrásban, a United-meccset érintve, más meccseket meg kihagyva jutunk el a mába, akkor tényleg MINDENKI átrongyol Xavi mindenkori csapatán. Nem tudom, hogy az Atletico van-e olyan jó, mint a United, vagy a Porto mennyire erős így, hogy mindkétszer megvertük őket, de ezeket a meccseket nem az jellemezte, hogy köpni-nyelni nem tudunk.
A Unitedhez visszatérve, az egyik meccsen Gavi, a másikon Roberto volt a balszélsőnk, M. Alonso volt az egyik kh, az odavágón Koundénak volt egy öngólja, ha az nincs, akkor döntetlen és hosszabbítás, manchesteri rakéták ide vagy oda.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.11. 13:05:31

Peter írta:
2023.12.11. 12:53:53
La Masia1 írta:
2023.12.11. 12:40:55
inkább a "fejekben van a gond, és nem a lábakban".
Én elég régóta ezt gondolom, olyannyira, hogy amíg a fejekben nincs rend, addig a lábakkal és játékkal teljesen felesleg foglalkozni.

A statokat használtam fel a hozzászólásodból, nem pedig a véleményedet változtattam meg idézőjellel ellátva.
HOL változtattam meg a TE véleményed??!!

Egy kvázi fiktív hasonlatot/példát mondtam, az itteni túlzó nyavalygásra. Nem tőled idéztem, a saját gondolatomat írtam le!

Légyszi, legalább pont te ne mondd, hogy ez ne lenne egyértelmű...
Válasz küldése