Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 08:43:46

Amennyiben ez ilyen úton folytatódik tovább szerintem Xavi maga fogja bedobni a törülközőt legkésőbb év végén. A tegnapi testbeszédét látva semmilyen ötlete sincsen, hogy hogyan hozza ki a játékosokból azokat a kvalitásokat, amik papíron bennük vannak. Az lehet legnagyobb gond, hogy ez a jelenlegi állapot neki fájhat legjobban. Egy-két játékos még biztosan nem tud ebbe belenyugodni, de a csapat legnagyobb hányada kollektívan ezt nem képes átérezni.
Már rengetegszer leírtuk, vagy megkérdeztük magunktól, hogy miért van az, ha Barca-ba kerül egy játékos, akkor az elején nagy lendülettel "megmutatja magát" aztán hónapok után egyszerűen beleszürkül a loser image-ba. Mindenki!!! Világsztárok, egy jó standard játékos, ifjú tehetség, MINDENKI! Mintha valamilyen féle fertőzés érné őket.
Lewy-n keresztül ez teljesen jól látható. A tavalyi évi Osasuna meccs után teljes mélyrepülés. Egy - egy meccsre még csak-csak megvillan, de nagy átlagban olyan mintha elfelejtett volna focizni. A labdaérintései, a passzai, a helyzetkihasználása..... A múltkori Atleti meccsen a fejese, vagy most az utolsó pillanatban lévő egyenlítési lehetősége (3 méterrel fejelt mellé 5 méterről egy 7 méteres kapura) után az öregfiúk kispályás bajnokságban is közröhej tárgya lennék több hétig. De ez a folyamat nem csak nála látszódik. Ezek mind arra utalnak, hogy nincs igazi hitük, nincs igazi hozzáállásuk, nincs igazi alázatuk ahhoz, hogy felszálló pályára helyezzék magukat. Biztosan megbeszélték ezt 100x, de ennek ellenére semmi változás. Eltudom azt képzelni, hogy nem hisznek a rendszerben. Szerintem, ha nem lesz hosszabb távú (min. 8-10 meccsen jó és eredményes csapatjáték) változás, akkor Xavi fel fog állni. Ami rendkívül szomorú lenne, de lehet szükségszerű ahhoz, hogy elfelejtsük a "Barca stílust" (bármit is jelentsen ez a mai foci berkein belül). A meglévő játékosokban rejlő képességek sokkal jobb eredményre predesztinálja a csapatot. Ezt Xavi is tudja, csak jelenleg úgy néz ki, hogy nem tud tenni ennek érdekében. Én minden esetre még bízom, abban hogy elkezdődik valami pozitív folyamat hosszabb távon és ez Xavi mellett fog végbe menni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 08:34:30

Kizárólag a helyzetkihasználáshoz kellene felnőni?

Mindenben fel kellene nőni ennek a csapatnak, ha eredményeket akar elérni, amiket szeretne, szeretnénk.
Volt itt középpályás védekezés? Jelentkezzen, és mutasson egy példát valaki, aki látott.
Volt itt védelem? Mert össze vissza rohangálnak a játékosok, próbálja az a 3 ember levédekezni a komplett üres térfelünket, miközben az ellen hozza ránk a labdát, mert akinek hátul volna a helye elöl baltázza el az aktuális helyzetét, csak nehogy lemaradjon a listáról.
Folyamat hátrányban vagyunk emiatt és onnan próbáljuk magunkat visszaverekedni. Ez egy folyamatos TÉNY!
Korábban mondtam, hogy itt TS-en kívül nem nagyon látom, kinek mi a feladata. Most Pena az, akiben látom. Sarkítva persze a dolog, de itt nincsenek postok, meg játék.
Ad hoc mennek a dolgok. Előre mindenki mint az úttörők!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 08:19:48

Peter írta:
2023.12.11. 01:51:51
gránit írta:
2023.12.11. 01:45:29
Sajnos én valódi véleményt sem tudtam megfogalmazni, mert nálam már a morális hozzáállás kiverte a biztosítékot, de a játék minden elemében felülmúlt minket a Girona.
Ezt nem tudom értelmezni, 100%-ban az ellentétét láttam. Végig kapartunk, hajtottunk, nyomtunk (hogy máshogy értünk volna el ilyen szinte megmagyarázhatatlan mennyiségű helyzetet a listavezető ellen???), tényleg nem látom a hozzáállásbeli gondot. Mentális szinten egyetlen gond van jelenleg, a helyzetkihasználás. Az persze nyilván jó nagy, de hogy a Girona jobban akarta volna a győzelmet, mikor 31-szer lőttünk kapura...
A játék egyetlen egy elemében múltak minket felül. Ennek a fontosságát nem vitatom, csak a "játék minden elemében felülmúlt minket a Girona" kijelentéssel vitatkozok. Szerencsére ahhoz is egyéni, védőinktől szokatlan hibák kellettek, Araujo élete legrosszabb meccsét hozta tán nálunk, de Christensen sem volt ettől messze. Ez azért nem sűrűn fog előfordulni.

Szerintem akaratban, játékban, mindenben felülmúltuk a Gironát a meccs kb 80%-ában. Ők jobban használták ki a helyzeteket. Ennyi. És most nem azt vitatom, ki volt a jobb csapat, bár azt is tudnám, de tudom, a focit gólra játsszák (bár akkor nem tudom, miért nem csak az eredményt nézzük meg a végén). Csak a kiemelet mondatokat vitatom. Ez egy rettenetesen jól lejátszott meccs volt, rettenetesen rossz helyzetkihasználással.

Szerintem az eredmény olyan szinten elhomályosítja a meccsképet, hogy ha csak egy darab hülye hibával kevesebbet engedünk meg (ami a játék képén semmit nem módosít), és a döbbenetes mennyiségű helyzetünkből beverünk kettőt (ami szintén nem módosítja magát a játékot), akkor ezt az év meccsének tituláljuk a részünkről, alapos okkal. Aztán így, hogy sikerült valahogy csodával határos módon kikapnunk, már borzasztóan játszottunk, nem tettük oda magunkat, gyengék voltunk, kiscsapatként játszottunk... :( Hát ha így játszanánk mostantól konstansan mezőnyben, ennyi helyzetkialakítással, ilyen intenzitással, akkor kb 3 kupáért hajtunk idén. Csak és kizárólag befejezésben kéne felnőnünk ehhez. A mai után nyilván a védőinknek is össze kell kapniuk magukat, de ebből hosszútávon sosem volt gond, és nem is lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.12.11. 08:16:05

Tegnap 2-3 állásnál mentem el aludni volt még két perc a hosszabbításból. Reggel felkeltem hogy indulok dolgozni míg főtt a kávé ránéztem az eredményre és hangosan fel nevettem. Igazából ezen már csak nevetni lehet.

Most van egy kis időm gondoltam benézek a fórumra hogy meg tudjam mi történt. Mindig jól látni hogy Andris szerint minden rendben :) Mindig van valami magyarázata arra hogy miért vagyunk ilyenek és miért jó ez így. Ezért amúgy teljesen tisztelem ezért. Nem tudok ennyire megengedő lenni, nagyon elegem van belőle hogy évek óta azt törli belénk a lábát aki akarja.
Csak is Puyol
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.11. 02:35:13

Mert lassan ez lesz a helyzet..Ugyanigy latom,hogy egyszeruen 1v1 be senki nem mer.Edzokerdeshez meg annyit, h Xavit,ha elkuldik majd leultetik Rafa Marquezt es addig ultetjuk le a klubhoz “kozeli” ismerosoket amig nem talalunk egy Pep vol2 -t.
Egyebkent a nagyon pozitiv emberek meddig fogjak mondani,h ido kell?! Mert lassan ott tartunk,hogy a Girona elobb lesz a City szintjen mint mi,ami nem lenne meglepo,hiszen City group es tudatos munka folyik naluk vagy iden Emery a Villaval…Alaposan gatyaba kene razni az egesz klubot,mert elindultunk erosen a Milan utjan…
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 01:51:51

gránit írta:
2023.12.11. 01:45:29
Sajnos én valódi véleményt sem tudtam megfogalmazni, mert nálam már a morális hozzáállás kiverte a biztosítékot, de a játék minden elemében felülmúlt minket a Girona.
Én még mindíg a fejekben, a hozzáállásban látom a hibák gyökerét. Morális és mentális értelemben én nem látom ezt az öltözőt egy csapatnak és ezért gondolom azt, hogy nem is tudnak csapatként működni.
Az, hogy a meccs minden elemében fölülmúltak minket, azt én már következménynek gondolom.
Ők képesek voltak egy szervezett egységet alkotni, csapatként működtek.
Gyorsabbak voltak labdával és labda nélkül, pontosabban vagy legalábbis hatékonyabban passzoltak, állandó mozgásban voltak, míg mi sok labdát állva vártunk.
Olyan érzésem volt, hogy a Girona a nagycsapat és a Barca a megszeppent kiscsapat.
Girona csapat benyomását keltette, míg a Barca játékosok csoportját.
Amíg nem leszünk csapat, addig ilyenek maradunk.
Néha kicsúszhat majd véletlenszerűen egy-egy jobb meccs, de tartósan nem számítok komolyabb javulásra.
Lesznek amikor összejönnek dolgok és úgy tűnik, hogy minden klappol, aztán jön majd az, ahogy esik úgy puffan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.11. 02:41:07-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 01:45:29

Peter írta:
2023.12.11. 01:37:24
Nem hiszek abban, hogy ez így van, nem hiszek abban, hogy lenne B terv.
Népszerűség kérdése dönt a meghatározó dolgokról, bizalmi rendszer alapján működik a klub.
Nem racionálisan működő klubról van szó.
A szó valódi értelmében nincs számonkérés, nincs felelősség.
Ha ez így van, akkor nagy a baj.

Ami szembetűnő volt egy ilyen erős ellenfél ellen, hogy a mieink nem merik felvállalni az egy az egy elleni párharcokat, és szinte kizárólag passzjátékkal próbálunk előre jutni. Ezzel szemben a Girona játékosai nekimentek a mieinknek. Betörtek, vállalták az egy az egy elleni ütközeteket, rávezették a labdát a mieinkre, bevezették a labdát a soraink mögé. Mi szinte csak passzjátékkal operáltunk, Felix belement néhány párbajba, és sorra fennakadt. Ebben azt látom, amit az egész témáról gondolok. Xavival a játékunknak komoly korlátai vannak, de ebben nem csak ő a hibás... Sajnos nem csak neki vannak korlátai...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 01:37:24

gránit írta:
2023.12.11. 01:12:21
De a vezetőség kalapjában már ott kellenek hogy legyenek a lehetséges utódok nevei.
Nem hiszek abban, hogy ez így van, nem hiszek abban, hogy lenne B terv.
Népszerűség kérdése dönt a meghatározó dolgokról, bizalmi rendszer alapján működik a klub.
Nem racionálisan működő klubról van szó.
A szó valódi értelmében nincs számonkérés, nincs felelősség.
(értelemszerűen nem számviteli dolgokra gondolok, hanem a kinevezésekre, általános hierarchiára)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.11. 01:12:21

Peter írta:
2023.12.11. 00:44:25
Ki lehet kapni bárkitől és bárhol, de más időnként megbotlani, mint az egész úton botladozva járni.
Egyetértek. Két év után egy edzőnél már nem előrefelé ketyeg a türelmi időszak, hanem visszafelé. Szezon közben, alapozás nélkül nem lenne sok értelme váltani. De a vezetőség kalapjában már ott kellenek hogy legyenek a lehetséges utódok nevei.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 01:08:07

Andris írta:
2023.12.11. 00:50:57
Es mi lesz ha nekunk is valamikor elkezdene jonni a 20%os arany egyszer?? Vagy mi lesz, ha esetleg elkezdenenk az eddigi “70%”hoz kepest javulni, mondjuk 40re?? (Mert az a normalis, nem az h a beka segge alol hirtelen a Bayern es a City koze ugrunk)
Ha rajtatok mulna sose derulne ki egyik se, mert az elso botlas utan ujra az edzo fejet vennetek.
A Porto és Atleti után valamint az előző meccs után 1 teljes hét nyugodt felkészülési lehetőséggel a hátunk mögött éppen azt a javuló állapotot vártam volna el, amiről írsz, hogy tartjuk a javuló tendenciát és nem esünk vissza oda, ahol a Poro elleni meccs előtt voltunk. Jelenleg így azt látom, hogy a két emlegetett meccs sajnos csak kivétel volt a sorban és most ugyanott tartunk, mint előtte voltunk.
3-4 szomorú meccs után jön 1-2 vállalható meccs majd kezdődik előről a ciklus, ahelyett, hogy átfordulna és 3-4 vállalható meccs után beesne 1-2 bakis....semmi többet nem várok, csak ezt a fordulatot.

Néha felcsillan az az irány, amiről írsz, de egy pillanat alatt elveszítjük az irányt, nem vagyunk képesek megragadni és kézben tartani az irányt.....kicsúszik a kezeink közül.

Én biztosan nem várom, hogy a Bayern és City közé ugrunk, ennyire nem vagyok álmodozó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.11. 01:12:29-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.11. 00:50:57

Peter írta:
2023.12.11. 00:44:25
Andris írta:
2023.12.11. 00:01:19
Megismetlem egyszer, neztem a hetvegen a Bayern, a City es pl a madrid meccset is. Egyikuk se jatszott jobban, mint ma a Barca.
Csak amíg ők a meccseik maximum 20%-n ilyenek, addig mi meccsein minimum 70%-án vagyunk ilyenek.

Ki lehet kapni bárkitől és bárhol, de más időnként megbotlani, mint az egész úton botladozva járni.
Szerintem egyikuk se jatszott olyan borzaszto rosszul, es ugyanigy mi se. Eppen ez lenne az egyik lenyege a mondandomnak.

Es mi lesz ha nekunk is valamikor elkezdene jonni a 20%os arany egyszer?? Vagy mi lesz, ha esetleg elkezdenenk az eddigi “70%”hoz kepest javulni, mondjuk 40re?? (Mert az a normalis, nem az h a beka segge alol hirtelen a Bayern es a City koze ugrunk)
Ha rajtatok mulna sose derulne ki egyik se, mert az elso botlas utan ujra az edzo fejet vennetek.

Megismetlem a legfontosabbat utoljara, aztan inkabb elengedem az egeszet: egyaltalan nem jatszottunk olyan botranyosan rosszul, az idei meccseken mutatott jatekainknak a felso 25%aban voltunk. Ahogy a meg nem adott tizenegyes eseteben sem illik rafogni a rossz vegeredmenyt egy biroi hibara, ugy szerintem 31 kapuralivesi kiserlet utan sem illik azt mondani, hogy elsosorban a (csapat)jatek minosege miatt kaptunk ki.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 00:44:25

Andris írta:
2023.12.11. 00:01:19
Megismetlem egyszer, neztem a hetvegen a Bayern, a City es pl a madrid meccset is. Egyikuk se jatszott jobban, mint ma a Barca.
Csak amíg ők a meccseik maximum 20%-n ilyenek, addig mi meccsein minimum 70%-án vagyunk ilyenek.

Ki lehet kapni bárkitől és bárhol, de más időnként megbotlani, mint az egész úton botladozva járni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.11. 00:39:45

Mekkora csapatok álltak össze Gironában, Doneckben, Vallecanoban, mi "butus" szurkolók meg lemaradtunk ezekről az eseményekről.
Mindenhol edzőzsenik, kilométeres szerencsék és évtizedenkénti bolygóegyüttállás történt egyszerre, de sebaj, mert 2 évnyi munkásság után kb ugyanott tartunk, harcban leszünk a bajnokságban a BL helyekért és vért izzadunk ukrán csapatok ellen a BL-ben. Ehhez nem szükséges Lewa-Raphinha-Gündogan-Félix-Cancelo stb fizetését fenntartani, erre képes volt anno Luuk, Dest, Nico és Adama Traoré is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 00:37:10

Xavier Hernandez írta:
2023.12.11. 00:18:28
Most a szurkolók részéről türelem kell, a csapatnak meg pénz - jelenleg úgy tűnik, mindkettőből kevés van.
Xavi maradni fog, ezt mindenki jól tudja, szóval türelem az adott.

Pénz?
A Girona egész kerete kis túlzással kevesebb pénzért lép pályára, mint bármelyik két játékosunk.
Pénz?
Lelketlen játékhoz? Te kinek adnál szívesebben pénzt a mai pályán nyújtott teljesítmény alapján egy Gironának vagy a Barcának?
Pénz? Ferran és Raphi 100 milla euro
Pénz?
Megvehető pénzért a szenvedély, akarat, alázat?

Megtisztelnél a válaszoddal, ha ritkán is írsz, akkor is.
Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit is gondolsz a pénz alatt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.11. 00:34:38

baas11 írta:
2023.12.11. 00:16:39

Bayern City Real ?

Messze vagyunk tőlük , akar hogy is jatszottak a 7 végen !
Neharagudj, de nagyon nem veszem jo neven amikor kiveszik a kontextusbol amit irok, majd meg teljesen felre is ertelmezik.
Szo sincs arrol, hogy nekunk ugy altalaban hozzajuk kene hasonlitgatni magunkat, es nem is irtam meg csak semmi hasonlot sem.

Szerettem volna viszont kiemelni ket dolgot ezzel. 1. Nalunk jelenleg ezerszer stabilabb, es millioszor jobb helyzetben levo csaptok is tudnak hibat hibara halmozni, vagy akar osszessegeben magukhoz kepest rosszul jatszani. Sot, a naluk sokkal gyengebb, sokkal de sokkal kisebb kereterteku, sokkal de sokkal kisebb koltsegvetesu ccsapatok ellen is tudnak alulmaradni. Eredmenyben is, akar jatekban is.
Szoval amikor valaki ezekkel ervel, azt egesz egyszeruen irrelevans butasagnak tartom, a elvonalbeli foci nem hatodik osztalyos matematika, es teljes nonszensz amikor valaki igy kezeli egy percig is.
Amikor meg raadasul olyan csapat az ellenfel, aki konkretan elottunk all a tabellan 15 fordulo utan, akiknek papirjuk van rola hogy jobbak eddig iden, mint mi… azoknal ne kelljen mar a koltsegvetest mericskelni, hogy vajon elfogadhato e ellenuk a pontvesztes. Ok egyszeruen egyenrangu ellenfelek iden es eddig, es ez egyszeru teny. Nem csak nekunk, a realnak, az atleticonak is, vagy pl a sociedadnak akik szinten vezetik a BL csoportjukat.

2. Ezek a csapatok (city bayern real) nem csak most hetvegen jatszottak gyengen magukhoz es az ellenfelhez kepest, hanem egesz szezonban valamelyest alulteljesitenek, kulonosen a jatek kepeben. De pont az a lenyeg, hogy egyiknek sem volt amugy pont ezen a mostani hetvegen teljesen vallalhatatlan a jateka, sot.. sot!!! Csak bizonyos teruleteken nem jott ki a lepes.
Es velunk is ugyanez volt a helyzet, egyaltalan nem jatszottunk rosszabbul naluk, es egyaltalan nem jatszottunk katasztrofalisan rosszul.

Ez a ket dolog rohadtul nem azt jelenti, hogy kezdjuk el barmilyen szinten hozzajuk merni magunkat.
Csak nemi perspektivat hivatott biztositani a sok elvakult Xavi kopkodes kozepedte.

Bevallom, egyre inkabb feleslegesnek erzem ezeket megirni. Annyira mergezo es indokolatlanul rossz itt a legkor, annyira ranyomja tobbeknel az objektivitasra a belyeget a csalodottsag, hogy meg a vesztes meccsek utan is inkabb a topikok olvasgatasa keserit el, es nem az eredmeny. Persze tisztelet a kivetelnek, es azert szerencsere van belole nem keves.
Lehet, hogy fel is hagyok vele, mert valoban nehez erdemi diskurzust folytatni, olyan szintu szelsosegek merulnek fel folyamatosan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.12.11. 00:18:28

jclayton írta:
2023.12.10. 23:22:30
Ritkán írok, de.
[...]
Xavi szerencséje, hogy nincs egyértelmű szurkolói igény a kirúgására. Mivel nem is nagyon látszik, hogy ki lehetne megfelelő helyettese - akinek barcelonás múltja is van, elérhető is, látszik rajta, hogy szívügye a csapat, esetleg - horribile dictu - még látványos focit is játszatott az aktuális csapatával.[...]
Én is ritkán írok, leginkább azért, mert minek :). Magát ismétli mindenki, illetve magunkat ismételjük. De ha írnék valamit Xavi kapcsán, valami olyasmit írnék, mint te.

És még hozzátenném a meccs kapcsán, hogy a Girona megérdemelten nyert és vezeti a tabellát, mert szép és eredményes focit játszanak. Összeállt náluk valami, ami csodaszámba megy, a mai labdarúgásban ritkán látni ilyet, simán bennük van, hogy megnyerik a bajnokságot. És az is, hogy utána pár év múlva ismét a másod-harmadosztályig zuhannak, valahogy úgy, mint a Leicester, mely ma a másodosztályban játszik, pedig alig hét éve, hogy megnyerték a PL-t...
Viszont a Barcelona mindig a bajnokság megnyerésének egyik legnagyobb esélyese lesz, függetlenül a mai 2:4-től és a mostani negyedik helytől a tabellán. A legnagyobb ostobaság lenne most elzavarni Xavit, és keresni helyette valami "csodatevőt". Fél év alatt gyaníthatóan úgyis összeroppanna a sikertelenség és az óriási elvárások súlya alatt. Most a szurkolók részéről türelem kell, a csapatnak meg pénz - jelenleg úgy tűnik, mindkettőből kevés van.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.11. 00:16:39

Az számomra pozitívum azert mindenképp megpróbált kozinsztens maradni es nem ossze vissza szabdalni a csapat részeket / játékosokat …

De ez akkor se mentség a labda birtokolsra az ilyen szintű minőség visszaesésre a 4 kapott gólra a csapat játék hiányára …

Es hat legyünk őszinték mar az csoda h ezúttal 2 gólt tudtunk rúgni ! Elképesztő fejlődés !

Bayern City Real ?

44–14 +30

38–18 +20

34–10 +24
——————————-

Barca: 30–18 +12
Messze vagyunk tőlük , akar hogy is jatszottak a 7 végen !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.11. 00:01:19

Peter írta:
2023.12.10. 23:45:21
Andris írta:
2023.12.10. 23:39:12
Ha egy ilyen meccs miatt bizonytalanodnak el az egesz eves munkaban, kulonosen a serultek visszaterese ota elvegzett munkaban, akkor semmi ertelme az egesznek.
Egy? Ugyan már......

Komoly munka volt a Porto és Atleti után visszazuhanni a Sahtar elleni szintre a teljes gálakezdővel.
(nincs jelentősége, hogy TS vagy Pena van a kapuban)
Na hat azert sok ertelme igy most nincs utkoztetni a velemenyunket, ha ennyire maskent lattuk.
Marmint, a Sahtar ellen az egyik legrosszabb meccsunket jatszottuk az elmult 20 evbol. Ma meg sztem (mindent osszevetve) jobbak voltunk, mint az idei 20 meccsunk 70-80%an.
Ez a nagy kulonbseg. Szted ma ugy ahogy van rossz volt a csapat, en meg lattam a hibakat, meg lattam a jatek egyeb elemeit is, amik kifejezetten hasonlitottak az elozo ket meccsre peldaul. Ketsegtelenul sok hiba volt, es lass csodat.. kikaptunk a minket a tabellan amugy is megelozo csapattol. De kozben volt (szerintem szezon es liga rekord) 31 feljegyzett probalkozasunk is, ami abszolut tukrozi a jatek kepet es az eredmeny melle teve tizmeteres piros betukkel emeli ki a legnagyobb gondot.
Megismetlem egyszer, neztem a hetvegen a Bayern, a City es pl a madrid meccset is. Egyikuk se jatszott jobban, mint ma a Barca. Ez nem egy kifogas, nem mentseg, de a miheztartas vegett muszaj leirni. Messze nem volt ez olyan rossz, mint amilyennek tobben a csalodottsaguk miatt erzik.
Kb ennyi, sztem menni kell tovabb ezzel a jatekkal, ezt fejleszteni valahogy, mert az irany sokkal biztatobb, mint akar hetekkel, akar honapokkal ezelott.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.10. 23:46:47

La Pulga írta:
2023.12.10. 23:39:51
Ha jol emlekszem Messi lotte az utolso szabadrugasgolunkat.
azota Ferran mar betalalt

amugy en sem ertem, miert nem lehet begyakorolni/gyakorolni a szoglet es szabadrugasokat

mas csapatoknal az golszerzesi lehetoseg, nalunk meg raphi "okosan" elrugja Lewy elol :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 23:45:21

Andris írta:
2023.12.10. 23:39:12
Ha egy ilyen meccs miatt bizonytalanodnak el az egesz eves munkaban, kulonosen a serultek visszaterese ota elvegzett munkaban, akkor semmi ertelme az egesznek.
Egy? Ugyan már......

Komoly munka volt a Porto és Atleti után visszazuhanni a Sahtar elleni szintre a teljes gálakezdővel.
(nincs jelentősége, hogy TS vagy Pena van a kapuban)
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 23:44:00

markionni írta:
2023.12.10. 23:24:48
Nincs olyan korulmeny ahol egy Girona elleni veresegre van kifogas egy Barcelonanak. Hozzak szamokat hogy milyen gigantikus anyagi kulonbseg van a ket klub forrasai kozott meg igy csodkozeli helyzetben is? Vagy a keretek ertekei?

Tehat azt mondod hogy a klub olyan helyzetbe kerult hogy nem gaz otthon egy negyest kapni egy Gironatol? Ha Laportaek is ilyen vesztes hozzaallassal es elvarasokkal allnak a klubhoz akkor gyorsan Milan szintre fog jutni a Barcelona. Nincs messze jelenleg az a lecsuszas.
Bármelyik csapattól ház egy 4-est kapni otthon, senki sem állította az ellenkezőjét. A Girona nem véletlen vezeti a bajnokságot, iszonyatosan össze lett téve. Megtehette volna ezt Xavi is a mieinkkel? Akár, vagy akár nem, ebben a szezonban egyszer nem állt rendelkezésre a legjobb 11, míg a Gironanál pont azt emelték ki a közvetítésben, amit néztem, hogy mennyire sok közös meccsük volt kialakítani az összhangot. De ha ettől - jogosan - el is tekintünk, akkor is lesznek a semmiből kiemelkedő, elképesztő edzők, akik sokkal többre viszik, mint mások, akik lehet bárhol sztárcsapatot kreálnak, de végül sose lesznek olyan stabilak, mint valaki, akinek lassan indult a szekere.

Xavi egy korrekt közepes-jó szintet hoz, amire régóta nem volt példa itt, mindezt orbitális eredménykényszer közben, tehát nincs úgy ideje építkezni, hogy ne követeljék a fejét egyből. Más szóval nem lehet 10 olyan meccset játszani, amit beáldoz azért, hogy 1 év múlva majd olajozottabban menjen a játék. Nem tökéletes, főleg az zavar benne, hogy a játékosokból nem tud extrát kihozni, vagy akár a saját szintjüket sem feltétlen érik el, cserébe taktikailag eléggé rendben van a csapat, és valóban, ha belőnék a támadók a helyzeteiket, meg nem nyelnénk valami random gólt folyamat a meccsek elején, sokkal jobban mutatna a játékképe is.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.12.10. 23:39:51

Szamomra az is borzasztoan szomoru teny, hogy total felesleges szabadrugasokat rugnunk.. Ha jol emlekszem Messi lotte az utolso szabadrugasgolunkat. Raphina-t es Lewandowski-t vagy mittudomenkit addig nem engednem haza edzesrol mig normalisan nem tanulnak meg rugni. Hihetetlen, hogy ez Xavinak nem tunik fel. Bar amikor o volt nalunk a jatekos es talan Enrique az edzo, akkor szogletekbol voltunk total hatastalanok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 23:39:12

soadroli írta:
2023.12.10. 23:30:47
Xavi: "I think we have to continue on this path, don't hesitate or be afraid, keep working."
:lol:
Nagyon remelem, hogy ezt nem csak mondja, hanem tartjak is magukat hozza. Ha egy ilyen meccs miatt bizonytalanodnak el az egesz eves munkaban, kulonosen a serultek visszaterese ota elvegzett munkaban, akkor semmi ertelme az egesznek. De itt nagyobb a tet, mint siman csak egy szezonja a csapatnak a torikonyvekben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.12.10. 23:38:28

Az osszes kapott gol es egyertelmuen felallasbeli hianyossag, valamint nincsen nyomas a labdas emberen. Csak a lezenges megy. Egyertelmu edzoi hibak. Mindenfelekeppen egy Guardiola-Emery fele pozicios edzo kene ide klasszisok hianyaban, akiknel minden egyes negyzetmeteren elore le van szervezve a jatek es a mozgasok. Nagyon gyenge edzo Xavi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára markionni 2023.12.10. 23:39:19-kor.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.12.10. 23:34:46

Kit érdekel a bajnokság? Behúzzuk a BL-t, aztán kész.
Válasz küldése