Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.10. 23:31:51

markionni írta:
2023.12.10. 23:24:48
Tehat azt mondod hogy a klub olyan helyzetbe kerult hogy nem gaz otthon egy negyest kapni egy Gironatol? Ha Laportaek is ilyen vesztes hozzaallassal es elvarasokkal allnak a klubhoz akkor gyorsan Milan szintre fog jutni a Barcelona. Nincs messze jelenleg az a lecsuszas.
Na pont arra lennèk kíváncsi, mit gondol Laporta. A fejèt elnèzve, lehet holnap már Marquez lesz az edző. Múltkor először látogatott ki a B-sek meccsère az újraválasztása óta.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.10. 23:30:47

Xavi: "I think we have to continue on this path, don't hesitate or be afraid, keep working."
:lol:
Kép
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.12.10. 23:24:48

Andris írta:
2023.12.10. 22:54:58
Meg nincs egeszen vege a meccsnek, de megelozom a sok bugyuta hőzöngést.

Senki nem gondolta komolyan, hogy majd ezt a valogatott szunet utani 4-5 meccses, papiron extra neheznek igerkezo periodust hibatlanul lehozzuk. Ket szuper meccs es eredmeny utan ma beutott a valosag, nana h nem lettunk ket het alatt verhetetlen csapat.

Lehet elemezni a hibakat, de remelem Xavi es mindenki mas is nyugiban folytathatja tovabb. Marmint itt a forumon nyilvan nem lenne nyugalma, de remelem a katalan szurkolok majd a helyzetnek megfeleloen es nemi esszeru onmerseklettel viselkednek.

Aki olyan irtozatosan merges most, nem csak csalodott az eredmeny miatt, az szerintem meg is erdemli, mert tovabbra sem sikerult a hozzaallast a klub helyzetehez igazitani.
A popcornt bekeszitettem a sok edzovaltos nyavajgasra. :D
Nincs olyan korulmeny ahol egy Girona elleni veresegre van kifogas egy Barcelonanak. Hozzak szamokat hogy milyen gigantikus anyagi kulonbseg van a ket klub forrasai kozott meg igy csodkozeli helyzetben is? Vagy a keretek ertekei?

Tehat azt mondod hogy a klub olyan helyzetbe kerult hogy nem gaz otthon egy negyest kapni egy Gironatol? Ha Laportaek is ilyen vesztes hozzaallassal es elvarasokkal allnak a klubhoz akkor gyorsan Milan szintre fog jutni a Barcelona. Nincs messze jelenleg az a lecsuszas.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.12.10. 23:24:18

Asszem innentol inkabb hatrafele kell nezni, nehogy meleg legyen tavaszra az a 4. hely...
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.12.10. 23:22:30

Ritkán írok, de.

Óriási problémának látom, hogy az edzőkérdés tárgyalása leszűkült a "Xavi kókler, takarodjon" és a "Xavi semmiről sem tehet, zöldüljenek az irigyek" tábor közti puffogtatásra. Nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne normális konverzációt folytatni arról, hogy a csapat taktikailag, motivációban és játékerőben (utóbbi nem az edző hibája) sem tart ott, ahol azt el lehetne várni és inkább alulteljesít, mint felül.

Xavi szerencséje, hogy nincs egyértelmű szurkolói igény a kirúgására. Mivel nem is nagyon látszik, hogy ki lehetne megfelelő helyettese - akinek barcelonás múltja is van, elérhető is, látszik rajta, hogy szívügye a csapat, esetleg - horribile dictu - még látványos focit is játszatott az aktuális csapatával.

Ezzel a helyzettel viszont, amikor a polarizált vélemények és a pénzszűke miatt nincs még igazi teljesítménykényszer sem, egyáltalán nem jár jól a csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 23:20:16

Cseri írta:
2023.12.10. 23:14:36
Nincs koncepció,nem érted! Minden játékost megkapott! A bajnokságot tavaly csak azért nyertünk,mert a Madrid nem akarta,a bl-ből meg csak a sorsolás miatt jutottunk tovább! Jöjjön Horváth Feri, vele se lennénk rosszabbak! :)
Ki beszélt itt koncepcióról? Hol vagyunk mi attól, hogy koncepcióról beszélhessünk?
Koncepció akkor lehet, ha van csapat.....ha van alázat....és nem ismétlem magam, mert felesleges
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 23:19:47

Egyetértek, Horváth Ferinél komolyabb edzőt úgy se igazoltunk az elmúlt 15 évben. Tud katalánul?Mert akkor az plusz pont
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2023.12.10. 23:19:41

Xavi mester, ha így folytatja jövőre már nem lesz a csapattal. Ahogy vártam, hogy jöjjön, lassan úgy várom, hogy menjen is. Egy próbát megért a jelenléte, de mostanában elég sokszor lehet látni, hogy dupla nulla a csapat, elképzelés habokban. Múlt évben a védekezés még megvolt, nagy nehezen hozzuk a sok egy nullás meccseket, de már ez sincs meg.. Az meg mindent elárul a csapatról, hogy Gundogannak volt a legtöbb helyzete, mert ez a Lewy, Torres, Raphinha trió elég gyászkeret.
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 23:18:06

Cseri írta:
2023.12.10. 23:14:36
Deluigi írta:
2023.12.10. 23:07:14
nem volt ez rossz meccs, nem ertem az elegedetlenkedoket

mindket csapat jol jatszott, ez most igy jott ki, naluk majd mi nyerunk 5-2-re

ha rossz jatekkal nyerunk, az is baj, ha jo jatekkal kikapunk, az is baj

el kell fogadni, hogy van fent es van lent

ez nem a BL-gyoztes csapat, az a lemez regen lejart
Dehogyis! Nincs koncepció,nem érted! Minden játékost megkapott! A bajnokságot tavaly csak azért nyertünk,mert a Madrid nem akarta,a bl-ből meg csak a sorsolás miatt jutottunk tovább! Jöjjön Horváth Feri, vele se lennénk rosszabbak! :)
Ilyen ez :D fel kene irni egy kis tablettas koncepciot vegre a dokinak, mert enelkul Xavi nem tudja ugy felkuldeni a sracokat, hogy eleg helyzetunk legyen a 2%os helyzetkihasznalasi mutatoval is a gyozelemhez. :D

Amugy valaki nezte a Cityt a Luton ellen? A Bayernt esetleg? Vagy a madridot tegnap? En neztem mindet, egyaltalan nem jatszottunk a hetvegen rosszabbul, mint barmelyikuk.
Igy alakult az eredmeny, volt sok hiba, nyilvan Xavi sem volt makulatlan. Tessek megemeszteni valahogy, mindenki masnak is megy valahogy, minden heten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 23:14:36

Deluigi írta:
2023.12.10. 23:07:14
nem volt ez rossz meccs, nem ertem az elegedetlenkedoket

mindket csapat jol jatszott, ez most igy jott ki, naluk majd mi nyerunk 5-2-re

ha rossz jatekkal nyerunk, az is baj, ha jo jatekkal kikapunk, az is baj

el kell fogadni, hogy van fent es van lent

ez nem a BL-gyoztes csapat, az a lemez regen lejart
Dehogyis! Nincs koncepció,nem érted! Minden játékost megkapott! A bajnokságot tavaly csak azért nyertünk,mert a Madrid nem akarta,a bl-ből meg csak a sorsolás miatt jutottunk tovább! Jöjjön Horváth Feri, vele se lennénk rosszabbak! :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 23:13:41

Andris írta:
2023.12.10. 22:54:58
mert tovabbra sem sikerult a hozzaallas a klub helyzetehez igazitani.
Továbbra sem sikerül Xavi mesternek a játékosok fejében rendet tennie.
Zéro morális és mentális hozzáállás a játékosok részéről a focihoz.
Nem a szurkolók hozzáállásával vannak problémák.

Szív, Lélek, Akarat nélkül semmi sem sikerülhet.
Nincs csapat, nincs csk, nincs vezér, nincs egység, semmi sincs, csak a másikra várás.

Gratulálok a Gironának, könnyedén lefocizták a nagy tesót, nekik volt szívük, lelkük, akaratuk, játékuk, edzőjük.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.10. 23:12:09

Végül is összejött a +2 bekapott gól. Gondolom továbbra sincs semmi problèma, ès lapozhatunk.

Kèrdeztètek milyen edző lenne jobb Xavinál?
Szerintem nem kell messzire menni, csak a város másik felère.
Az a kilátástalanság az edzőnk arcán szerintem mindent elmond, miközben Michel vezetèsnèl leüvölti a játèkosait, mert 2* egymás után elpasszolták a labdát.
Amúgy is volt sok kapuralövèsünk, ès az ellenfèl is látványosan alázta porig kedvenc csapatunkat, tehát ez egy jó meccs lehet azoknak, akiket nem vet szèt az ideg.

Ismètelten hangsúlyozom, idèn semmit nem várok a csapattól, csak azt, hogy fejlődjünk játèkban, de ez kezd óriási szègyen lenni. Gondolom vár ránk mèg idèn ég jó nagy kijózanító pofon a BL-ben, ès a Realtól a bajnokságban, kèrdès akkor nyilvánvaló lesz e az egyértelmű.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.10. 23:07:14

nem volt ez rossz meccs, nem ertem az elegedetlenkedoket

mindket csapat jol jatszott, ez most igy jott ki, naluk majd mi nyerunk 5-2-re

ha rossz jatekkal nyerunk, az is baj, ha jo jatekkal kikapunk, az is baj

el kell fogadni, hogy van fent es van lent

ez nem a BL-gyoztes csapat, az a lemez regen lejart
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 23:05:43

soadroli írta:
2023.12.10. 23:02:27
ez a szezon kuka valószínűleg, nyáron hátha jön egy értelmes edző.
Jön majd megint egy volt játékosunk, semmi értelme edzőt váltani ennél a klubnál. Maradjon csak Xavi,nem elvagyunk? :D
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.10. 23:03:27

Andris írta:
2023.12.10. 22:54:58
Meg nincs egeszen vege a meccsnek, de megelozom a sok bugyuta hőzöngést.

Senki nem gondolta komolyan, hogy majd ezt a valogatott szunet utani 4-5 meccses, papiron extra neheznek igerkezoperiodust hibatlanul lehozzuk. Ket szuper meccs es eredmeny utan ma beutott a valosag, nana h nem lettunk ket het alatt verhetetlen csapat.

Lehet elemezni a hibakat, de remelem Xavi es mindenki mas is nyugiban folytathatja tovabb. Marmint itt a forumon nyilvan nem lenne nyugalma, de remelem a katalan szurkolok majd a helyzetnek megfeleloen es nemi esszeru onmerseklettel viselkednek.

Aki olyan irtozatosan merges most, nem csak csalodott az eredmeny miatt, az szerintem meg is erdemli, mert tovabbra sem sikerult a hozzaallas a klub helyzetehez igazitani.
Na most már mosolyognom kell, köszi.
Hazai pályán kikapni 4 kapott góllal egy Gironától úgy, hogy egész meccsen esélyünk sem volt és ezért nem mérgesnek lenni, "csak csalódottnak" egy új mélypont...

Magyarázat mindig van, eddig játék nem volt, már eredmény sincs.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.10. 23:02:27

ez a szezon kuka valószínűleg, nyáron hátha jön egy értelmes edző.
Kép
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.10. 22:59:59

szerecsenmosdatásban évek óta világelsők vagyunk vezetőségtől a szurkolók 99%-ig. Ezért tartunk ott ahol.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 22:54:58

Meg nincs egeszen vege a meccsnek, de megelozom a sok bugyuta hőzöngést.

Senki nem gondolta komolyan, hogy majd ezt a valogatott szunet utani 4-5 meccses, papiron extra neheznek igerkezo periodust hibatlanul lehozzuk. Ket szuper meccs es eredmeny utan ma beutott a valosag, nana h nem lettunk ket het alatt verhetetlen csapat.

Lehet elemezni a hibakat, de remelem Xavi es mindenki mas is nyugiban folytathatja tovabb. Marmint itt a forumon nyilvan nem lenne nyugalma, de remelem a katalan szurkolok majd a helyzetnek megfeleloen es nemi esszeru onmerseklettel viselkednek.

Aki olyan irtozatosan merges most, nem csak csalodott az eredmeny miatt, az szerintem meg is erdemli, mert tovabbra sem sikerult a hozzaallast a klub helyzetehez igazitani.
A popcornt bekeszitettem a sok edzovaltos nyavajgasra. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.12.10. 22:52:24

Fogalmam nincs ki lehetne jó választás Xavi helyett, de hogy amit ő művel az valami eszméletlen. A taktikáját sem tudom egyenlőre megfejteni, de összeségében a saját véleményem szerint soha az életben nem lesz magas szintű edző. Játékosként imádtam edzőként már kevésbè
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.10. 22:05:55

Nincs itt semmi látnivaló. A bajnokesèlyes, vègtelenül szimpatikus ès szervezett kis csapat idegenben lejátsza a szedett vedett, szervezetlen, ötlettelen, oldalpasszos csapatot.
Míchelnek gratulálok, elképesztő munkát vègez, nemhiába hozták szóba többször a Barca kispadjára.
Xavi valamit kezdhetne vègre kèt èv után a csapattal, az nem hiszem, hogy elèg lesz, ha felküldi a csapatot a pályára, hogy kezdjenek valamit.
Ismèt nem látszik semmi szervezettsèg a csapaton. Lehet el kellene gondolkodni, hogy mi èrtelme van tökig feltolni a csapatot, hogy az ellenfelek vezetèst szerezzenek, ès fussunk az eredmèny után. A letámadásoknak sincs semmi èrtelme, úgy játszák át a közèppályát, hogy csúnya nèzni a fejletlen csirke módjára való kapkodást, ki hová szaladjon hátra.
Elegem volt a mentegetèsből, az már egyèrtelmű, hogy semmit nem nyerünk idèn, de ez már kezd megalázó lenni.
Gondolom megint ki lesz emelve, mennyi helyzetünk volt, de a focit mèg mindig gólra játszák.

Szerk: Sosem gondoltam mèg ilyet, de szurkolok a Gironának, hogy mèg rúgjanak 2-t, hogy mindenkinek leessen az egyértelmű.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 13:01:17

Azért Rodri, KDB és Gündogan nélkül nem könnyű stabilizálni ott sem a középpályát. Hiába van sokkal jobb cserepadjuk, mint nekünk.
Nálunk is mindennek a kulcsai ezek a srácok, különösen Frenkie szerintem. Akármennyit is változtat Guardiola, akármivel is kísérletezik Xavi, nagy vonalakban még mindig a játék kontrollálása, a labda birtoklása, az állandó offenzív játék a cél. Ehhez megkerülhetetlen legalább 2, inkább 3 ember jelenléte a világ leglabdabiztosabb játékosai közül.

Viszont valóban ne hasonlítsuk nagyon se a cityt hozzánk, se Guardiolát Xavihoz (vagy bárkihez). Még akkor is, ha sztem a citynek ez jelenleg nem egy párhetes hullámvölgy, hanem egész szezonban döcögősek (magukhoz képest).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 12:16:59

Mondjuk azért a City mindent meg is nyert az elmúlt években, most meg van 1-2 rossz hónapjuk, rossz alatt pedig nem egy CFC mélypontt értünk, hanem hogy néha pontot vesztenek, nem dózerolnak le mindenkit, és nem vezetik a világ legerősebb bajnokságát. Annyira nem érzem most át náluk a helyzet súlyosságát. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.07. 12:11:41

Nagybarcelona írta:
2023.12.07. 11:35:18
Öcsike: 3 èv alatt City VS Barca
200 millióval költött többet "tisztán" a korlátlan lehetősègekkel rendelkező City a "csődben lèvő" Barcaval szemben.
ugyanazon a forumon mar nagyon haborognak, hogy a teli igazolasi ablakban el kell kolteni 4-500 milliot uj jatekosokra a kiesok helyett (a citynel)

ennyivel konnyebb a helyzetuk
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.07. 11:35:18

Öcsike: 3 èv alatt City VS Barca
200 millióval költött többet "tisztán" a korlátlan lehetősègekkel rendelkező City a "csődben lèvő" Barcaval szemben. Ès nem nèztem az "ingyen" èrkező Auba, Alonso, Bellerin, Depay, Garcia, Kessie, Christensen, Felix, Cancelo èrtèkèt.

Persze egyetèrtek veled, írtam nem is sztárolom annyira Guardiolat, de ne keressünk már állandóan kifogásokat.

Bence: persze, hideg is volt hètvègèn, messze is van a stadion, de már az Alaves meccsen fütyült a 38 ezer ember, az Atleti ellen 35 ezren voltak kíváncsiak a meccsre. Tudom, időpont, időjárás, távolság stb.
Barca Femeni clasicoján 40-45 ezren voltak kint november 18-án, nincs hivatalos szám.

Nem is ezeken volt a hangsúly
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 10:40:23

Nagybarcelona írta:
2023.12.07. 10:31:04
Ha tartósan tudjuk hozni az Atletico elleni játèkunkat, ès nem csak egy újbóli fellángolás volt, biztos vagyok benne, hogy eltűnnek a kritikák, ès újra megtelik a stadion...
Bocs, tudom, hogy nem ez volt a hsz lényege. :D Csak szerintem ez fals. Tavaly is döcögtünk, és miénk volt a legnagyobb átlagnézettség egészen a végéig. Idén meg az első meccstől fél-2/3 közötti Montjtjuic. Így kizárt dolognak tartom, hogy a játéknak bármi köze lett volna ehhez, mert nem dönt úgy egy holtszezon alatt több tízezer ember egyik pillanatról a másikra, hogy na akkor most nem megyek ki többet, főleg, hogy még olyan játékosok jöttek, mint Gündogan meg Cancelo, akik nézőcsalogatóak. Szerintem a Nou Campban most is 80 ezrek lennének kint, a hegytetőre meg akkor sem fogja pártízezer embernél több felküzdeni magát, ha minden meccset 10-0-ára nyerünk. Erre persze bizonyíték sosem lesz, de én az egyik pillanatról másikra történő esés, illetve a Montjuicról történő beszámolók alapján így gondolom logikusnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése