Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.05. 11:14:25

Ez ugyanolyan, mint a 4 hátvédes rögeszme. Sosem játszunk 4 hátvéddel. Kettővel vagy hárommal játszunk. A két támadós felállás sem eretnek gondolat, mert a legjobb az lenne, ha három lenne. Csak nincs jelenleg három ilyen. A kettő pedig több, mint az egy, Felix pedig határozottan hasznosabb, ha a támadásoknál közelebb játszhat a kapuhoz. Azt felejtsük el, hogy Raphinha meg Yamal csatárok. Ők szélsők, inkább a középpályásokkal alkotnak egy csapatrészt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.05. 10:50:59

Andris írta:
2023.12.05. 09:27:02
Tetszik vagy sem, Lewa élen jár a helyzetek elpuskázásában, a labdák elvesztésében, az ígéretes támadásaink tönkretételében. És ez az ő személyes problémája és felelőssége. Egyszerűen megöregedett, oda a dinamika a játékából, ami egy csatárnál a top-level karrier végét jelenti. Biztos hiányzik önbizalom is, az egy ritka fontos tényező, de ez megint csak rajta múlik. Tudta mindenki, ő is, hogy a Barca nem a régi, hogy nagyon mélyen vagyunk, hogy nem lesz egyszerű. Vagy nem készült fel rá, vagy nem alkalmas rá. Itt egy játékos vagy előrelép addigi önmagához képest, vagy könnyen keresztbetörhet a karrierje, ez még békeidőben is így volt.
Én is lecserélném, legszivesebben kivágnák a keretből is, pedig amúgy nagyon szimpatizálok az emberünkkel (tényleg!). De jelenleg nem tudjuk helyettesíteni, semmilyen szinten. Megnézném Ferrant én is a helyén újra, de ne gondoljuk már, hogy ő majd érdemben jobb lesz, meg hogy ebből rendszert lehet csinálni.
Ha jön a brazil gyerek (és nyilván nem véletlen erőltetik), akkor majd őt meg lehet próbálni 9esben, Lewa HELYETT, és meglátjuk, hogy mire megyünk.
Az igaz volt, hogy a sérüléshullám alatt kevesebbszer tudták helyzetbe hozni, ez szerintem nem kérdés.

Hogy az lenne a problémája, hogy megöregedett, hiányzik a dinamika véleményem szerint nem indok a rengeteg elpuskázott helyzetre. A szezon elején egyáltalán nem volt vele gond ilyen szempontból, jó ütemben termelte a gólokat, aztán a sérülése után valami elszakadt, az öregedés nem egyik meccsről a másikra jön ki és nála nagyon hirtelen volt ez a visszaesés.
Erre kellene választ találni, viszont innen erről nem alkothatunk képet, fogalmunk sincs.

Amin viszont csodálkozom, hogy Xavi nem próbálta Pau Víctort, még a 17 éves Guiu-t is hamarabb betette, aki 20 percet sem játszott összesen az Atleticben, míg előbbi alapember. Centerként 14 meccsen 10 gól, a csapat góljainak közel felét ő szerezte. Rendben van, hogy csak kölcsönjátékos, de sérülés/rotálás esetén ki lehetne próbálni.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.05. 10:42:30

Roque 19 éves. Ha jön és beépül a csapatba, azzal - ha addig semmi se történik - kiselejtezték a B csapatban játszó vele egykorúakat. Mintha tegnap éppen azért vett volna részt közülük kettő a levezető edzésen, mert Xavi (és Deco!) addig szeretné kipróbálni őket, amíg még Roque nincs itt. Ha jól sejtem, akkor Lewa agyonjátszatásának megszűntetése mellett Ferran rovására történhet ez a változás. (A meccsek egy részében nyilván maradna a 3 csatáros játék Raphival és Yamallal)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.05. 10:00:26

Én amellett vagyok, hogy fölösleges a felállásokat variálgatni, itt is folyton vitatkoztok, hogy 4-3-3, 4-4-2, 4-2-3-1 stb. Ezek számok, Andris is írja, hogy nem ezen múlik, hanem kik vannak a pályán, milyen formában éppen. De mivel Xavi szerintem szerelmes Lewába, másrészt nincs is jelenleg más a keretben, aki kezdőként átveheti a helyét, ugyan úgy tolni fogja, pedig a lengyel szerintem ki van égve. Idős játékos, idejött a Bayernből ahol szétnyerte magát, nyert velünk még egy bajnokságot, nem bírja már a heti 2 meccset, nem is lehet elvárni. Szerintem az utolsó szezonja nálunk és Európában is.

Az meg hogy Lewa nem kap labdát és azért rossz, 2-3 hete is bullshit volt. Meglövi a gólokat még így is minden 3. meccsen, de összjátékban borzalmas, a labdák elpattannak tőle, lassan dönt a passzoknál, ezért sokszor le is szerelik. Én így látom. Senki nem várja szerintem hogy a gól lövés mellett szervezzen mint Raphinha, de ha a Barcába valaki nem tud alap passzokat megcsinálni, akkor hosszú távon nem lesz helye a csapatban. Nagyon sajnálom, de azt is be kell látni, hogy ő nem egy Felix, aki kb nyeretlenül idejött álmai klubjába, hanem már túl a karrierjén váltott, és nem éppen egy top csapatba, mert jelenleg még nem tartunk ott. Reméljük a brazil srác van annyira jó, mint amennyire mondják, mivel nem játszott Európában, ezét egyelőre lutri, de nyáron előre is igazolni kell.

És nem Andris, nem Xavinak kell senkit megtanítani focizni. Azt hogy a lengyelnek csak fizikai, vagy mentális gondjai vannak, az viszont az edző felelőssége is, nem? Ugyanez Raphinha, aki ha a helyzetei felét belőné, akkor házi gólkirály lenne már. Mert ha kivesszük azt, hogy Xavi semmiért nem felelős, nem ő van a pályán, nem ő hagyja ki a helyzeteket, akkor felmerül a kérdés, van-e szükség edzőre? Mert így nézve nincs, hiszen semmiről nem tehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.05. 09:27:02

Nyugodtan elfelejthetitek azt, hogy két centerrel/ két ékkel fogunk játszani.

Amúgy meg nem is értem.
Hosszú hónapokon keresztül ment a picsogás a fórumon, hogy miért nem játszunk a klasszikus 3 támadós felállással. "Azért gyenge Lewandovski, mert egyel kevesebb támadó tehermentesíti, és szélről se kap elég labdát". "Meg különben is, hol vannak a gólok, kell a 3 támadó"
Most itt van a klasszikus 3 támadó, de szerintem kiderült, hogy igazából nem ezen múlik a dolog, hanem inkább a hiányzókon és a befejezéseken. Most már "Lewandovski nem kap elég labdát, nem támogatják a társak" volt a nagy igazság, hosszú heteken keresztül.
Felépült mindenki, értelemszerűen feljavult a csapat játéka, záporoznak a labdák és a helyzetek. (Illetve számomra értelmszerű, akik szerint a sok sérült és az állandó tűzoltó üzemmód csak kifogás volt, azok szerint nyilván lényeges dolgok nem változtak, szóval egyszerűen csak Xavi táltosodott meg mindössze néhány nap leforgása alatt.)
Most már kell egy második befejező csatár is, hogy fogja Lewa kezét a 16oson belül? És hogy képzeljük? Újra 2 támadóval? Vagy 4el? Vagy 3al, de az egyik szélet elhagyjuk?

Akárhogy is, a lényeg, hogy Xavi elkezdene végre egy stabilizálódó kezdő11el játszani, és kellőképp megszelidíteni egy játékokt egy adott alap formációval és koncepcióval, ami ugye eddig mindenkinek a hasfájása és az egyetlen karácsonyi kívánsága volt... de ne, inkább forgassuk fel újra gyökerestől az egészet, hátha sikerül Lewandovskival gólt rúgatni 30nál kevesebb helyzetből is.

Ja meg cseréljük ki Lewát Ferranra, miért nem cseréli már ki Xavi a világklasszis csatárt egy másik emberre aki ugyanúgy minden helyzetét mindig kihagyja. Végülis ez egy újabb posztidegen játékoshasználat lenne, és hát attól volt hangos heteken-hónapokon keresztül ez a topik, hogy Xavi túl kevés embert használ olyan helyen, ahol eredetileg nem igazán szokott játszani. :roll:

Kritikán aluli az összes létező támadónk helyzetkihasználása, és ez nem csak most okozott hatalmas gondokat a csapatnak, hanem mindig. Tényleg azt várjuk, hogy Xavi elkezdje megtanítani a tapasztalt és veterán támadóknak (is), hogyan kell átvenni egy labdát, vagy kapura lőni???
Tetszik vagy sem, Lewa élen jár a helyzetek elpuskázásában, a labdák elvesztésében, az ígéretes támadásaink tönkretételében. És ez az ő személyes problémája és felelőssége. Egyszerűen megöregedett, oda a dinamika a játékából, ami egy csatárnál a top-level karrier végét jelenti. Biztos hiányzik önbizalom is, az egy ritka fontos tényező, de ez megint csak rajta múlik. Tudta mindenki, ő is, hogy a Barca nem a régi, hogy nagyon mélyen vagyunk, hogy nem lesz egyszerű. Vagy nem készült fel rá, vagy nem alkalmas rá. Itt egy játékos vagy előrelép addigi önmagához képest, vagy könnyen keresztbetörhet a karrierje, ez még békeidőben is így volt.
Én is lecserélném, legszivesebben kivágnák a keretből is, pedig amúgy nagyon szimpatizálok az emberünkkel (tényleg!). De jelenleg nem tudjuk helyettesíteni, semmilyen szinten. Megnézném Ferrant én is a helyén újra, de ne gondoljuk már, hogy ő majd érdemben jobb lesz, meg hogy ebből rendszert lehet csinálni.
Ha jön a brazil gyerek (és nyilván nem véletlen erőltetik), akkor majd őt meg lehet próbálni 9esben, Lewa HELYETT, és meglátjuk, hogy mire megyünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.05. 01:31:20

bunga írta:
2023.12.04. 11:33:14
Nem akarok ünneprontó lenni, de mintha Xavi túlértékelné Lewa szerepét a csapatban. Kellene egy két centeres alternatíva a csapatjátékban, hogy nehogy biztosra menjenek az ellenünk készülődő ellenfelek.
Szerintem is hatékonyabb hadrend lenne, ha többen lennének megjátszhatók a kapu előtt. Én abban bízok, hogy Roque is kezdő lesz, akkor megnő a tűzerőnk a kapu előtt, és Lewandowskiról is terhet vesz le.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.04. 21:36:49

Szóval ott tartunk hogy

1/0 Rayo
La Liga 4. hely
2/1 Porto
BL csoport továbbjutás
3/2 Atletico
LaLiga 3. hely
4/? Girona
………..
Barca vs Atletico / Xavi
+ abszolút referencia győzelem ( erős nívós ellenfél )
+ Kounde jhv Araujo khv ( jobb támadás stabilabb belső )
+ portugál szinergia a bal szárnyon
+ Gündogan - De Jong labdabiztonsag/összhang/minőség _ 2 henger
+ Inaki Pena , egyetértelmű
+ Fermin Lopezt ne felejtsük el kiváló beugró
+ Csapatjáték, pontos átadások
+ Vegre jol felrajzolt kezdő 11 ( nem is kellett 50 perc utan ossze vissza cserélgetni, korrigálni


- Lewandowski:
en mindig megvedtem amikor a mezonybeli benazasairt - joggal - kritizálták ( Suarez sem volt sokkal jobb kivéve az uccso passzokban) de amikor jo labdákat kap “csak” be kell verni es nem nem … az más ! Nincs formában na, nyilván ha szokoevente hozzak helyzetbe … de Xavi bízik benne , en is ( mondjuk nincs is mas :D ) Gironat már kipokozza !!!
- Pedri:
Nem volt rossz egyébként de ha Gundogan es De Jong tartja mögötte ezt a minőséget es stabilitást … akkor tőle mar a 10 es megmozdulásokra is szükség van szerintem !!!
- Helyzetkihasznalas, jáááj :////
- 50-60 perc utáni - na most mi legyen - holt pont !
- mi miert nem lovonk soha szabadrúgást ?!?!?


Szerintem Xavi ezúttal tényleg nem csak a levegőbe beszélt a fejlodnunk kell , javítani a hibáinkat ,változtatni a intezitason stb szokásos közhelyekkel… hanem valóban meg is csinálta szinte soronkent látszott a korrigálás az előző meccshez képest ! Ez fejlődés Pacsiiii , remelem a konzisztencia sem marad el!

Ami bosszanto tényleg az higy a 2. félidőben vagy uccso 30 percben egyetlen feladatunk lett volna belőni a másodikat es jónapot kívánok !!
Ehelyett lett egy olyan meccs ami 4-1 vagy 3:0 helyett akar 1:1 is lehetett volna :/
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.04. 11:33:14

Nem akarok ünneprontó lenni, de mintha Xavi túlértékelné Lewa szerepét a csapatban. Kellene egy két centeres alternatíva a csapatjátékban, hogy nehogy biztosra menjenek az ellenünk készülődő ellenfelek.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.04. 09:32:59

Védjünk címet a ligában, menjünk még egy kört a BL-ben és ne kelljen sugárban hányni a tv előtt. ennyit kérek tavaszra. ez a két meccs bíztató, hátha idén tavaszra lenne formaidőzítés.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.04. 09:32:28

Deluigi írta:
2023.12.04. 09:14:48
ha vasarnap verjuk oket es a Real is bukik, akkor mar jobban allunk, mintha 10 ponttal volnank lemaradva
De ha a Real nem bukik, vagy nem most hétvégén bukik, akkor sincs tragédia, annyira sok idő van még megelőzni őket. Egyáltalán nem állunk rosszul, és ez a néhány pont különbség egy ilyen hosszú sorozat ismeretében semmi. Tapadni kell rájuk, és lehetőleg nem hullajtani el több pontot. Tavasszal pedig rúgni nekik egy 5-öst.
Én ezt nem viccből mondom, abszolút hiszek abban, hogy Xavinak sikerült kibillentenie a csapatot a hullámvölgyből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brazilfan 2023.12.04. 09:35:40-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.04. 09:14:48

bence0330 írta:
2023.12.04. 08:55:49
Jelenleg szerintem annyi, hogy tapadni kell a Madridra, hátha belebakiznak most a sérüléshullámba. Ha nem teszik, akkor kalapot kell emelni és kész. A 2. hely jó lenne mindenképp a szuperkupa miatt.
jelenleg 4 ponttal vagyunk lemaradva a Madridtol es a Gironatol

ha vasarnap verjuk oket es a Real is bukik, akkor mar jobban allunk, mintha 10 ponttal volnank lemaradva

ne adjuk fel a bajnoki cimet, van ra eselyunk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 08:55:49

Igen, a BL-továbbjutás... bár már a Porto ellen is alakult ez a játék, még ha ott nem is nyomozták ilyen szinten a labdát.

Szerintem az elmúlt évek miatt mi tartottunk a legjobban az "égéstől" kb minden csapat közül (plusz még a MU ilyen). Most, hogy továbbmentünk gyakorlatilag biztosan csoportelsőként (ha jól tudom, a Sahtarnak valami iszonyatos gólzáporral kéne megvernie a Portót, meg nekünk is ki kéne kapni a belgáktól), igazából kifejezetten kellemetlen a szezon már nem lehet, nincs mitől tartaniuk a srácoknak. A bajnoki trófea most lehet, hogy nem lesz meg, a top4-ről való lecsúszásnak meg nincs realitása, szóval az alapcélok kb biztos, hogy meglesznek, innen nyilván még ne legyünk elégedettek, csak a félelem talán már nem lesz úgy benne a fejekben-lábakban.

Jelenleg szerintem annyi, hogy tapadni kell a Madridra, hátha belebakiznak most a sérüléshullámba. Ha nem teszik, akkor kalapot kell emelni és kész. A 2. hely jó lenne mindenképp a szuperkupa miatt. Szóval nekem ez a következő célkitűzés, illetve hacsak nem egy PSG-Intert kapunk, akkor legalább még egy kör a BL-ben. Utóbbiaknál is jó lenne, csak az legalább nem alapelvárás.

És figyelni a játékosainkra. Lewyt pihentetni, mert ő egy élőhalott, és sok meccsen kirotálni legalább az egyik top kp-st, illetve jó lenne hozni egyet télen, aki minimum megüti a csereszintet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.04. 08:26:42

a tegnapi férfi munka volt, ez igen. volt játék, lehetett is látni mit akartunk, a kp ilyen szintű uralása a legszebb napokra emlékeztetett.
nagy kritikusa vagyok xavinak, de most jár a dicséret. A BL továbbjutás remélem átszakította a mentális gátat benne és a játékosokban is.
a negatívum lewa, vele kezdeni kell valamit, a tiszta ziccerekből rúghatott volna hármat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 16:18:11

Szerkezetileg, strukturálisan, ha hozzuk azt a játékot, akkor lehet majd komolyabb és tartósabb változás.
Ehhez nem csak fellángolások, időszakok kellenek. Ezekkel is lehet(ne) persze operálni, de ennyire még nem vagyunk profik jelenleg.
Tehetetlenségéből adódóan pótcselekvésekre "kényszerül".....de ez nem áll neki igazán jól.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 16:04:47

Peter írta:
2023.12.03. 16:01:36
Kicsit lehetne ezt komolyabban és tartósan is fenntartani valamint lendületből második hullámban megérkezni.
A Porto ellen elég tartós volt, főelg az ellenfél erejét figyelembe véve. Amúgy persze, mehet ez még erősebben, ezzel nem vitatkozom, lehet is érkezni második hullámban jobban, de ez nem magyarázza meg, hogy Lewy miért hiszi magát egy ideje valamiféle karmesternek befejező játékos helyett. :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 16:01:36

Kicsit lehetne ezt komolyabban és tartósan is fenntartani valamint lendületből második hullámban megérkezni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 15:58:32

Peter írta:
2023.12.03. 15:56:02
bence0330 írta:
2023.12.03. 15:46:01
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszámolni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül
Teljesen egyszerűen. Mégpedig nekünk, csapatszinten lenne szükséges olyan intenzív és erős nyomás alá helyezni az ellenfeleket, hogy Lewa "beszoruljon" az ellenfél 16-osán belülre.
Középpálya felkészül.... :oops:
Ezt az elmúlt másfél meccsen elég komolyan megvalósítottuk. Lewy továbbra is csak a helyén nem volt kb, mindenhol máshol feltűnt. A beérkező labdákra Pedri meg Felix érkezgetett többek közt, ő a közelben nem volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 15:56:02

bence0330 írta:
2023.12.03. 15:46:01
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszámolni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül
Teljesen egyszerűen. Mégpedig nekünk, csapatszinten lenne szükséges olyan intenzív és erős nyomás alá helyezni az ellenfeleket, hogy Lewa "beszoruljon" az ellenfél 16-osán belülre.
Középpálya felkészül.... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 15:46:01

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Hogy játsszák meg, amikor a szélen cselezget, meg a félpályán próbál Messi lenni? Hogy fejeljen gólt, ha kimegy jobbszélső posztra, és ő ad be? Stb. Esélyük nincs mostanában kiszolgálni szerencsétlen szélsőinknek-szélső bekkjeinknek, vagy Gündöganéknak. Xavinak első körben meg kéne parancsolnia kb neki, hogy a tizenhatos szélességén kívülre nem lépsz, félpályáig is csak akkor mehetsz vissza, ha az egész csapat hátul védekezik. Addig marad teljesen homály a csávó, gólhelyzetek nélkül

Amikor a helyén volt nagy ritkán, kapott 2 tökéletes kiugratást, olyan homályul mozgott közben, hogy utána ő maga kért bocsánatot. Kapott labdát a 16-os vonalán is 1-2-t, a tavalyi Lewy leveszi, ráfordul, lő, vagy gól vagy nem. Ha nem tudott ráfordulni, lekészített. Zseniálsi volt, amit ősszel csinált tavaly, vagy amit idén a sérülése előtt.

A tavaly téli és az idei sérülése utáni Lewy átveszi, már ha nagy ritkán sikerül neki, és próbál valami fura cselt csinálni, majd elveszti a labdát. Én 99%-ban abban a két dologban látom a probléma okát, hogy kb sosincs a helyén, illetve hogy formán kívül van/túl van játszatva, nem tudom megítélni, melyik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.03. 14:16:56

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Leginkább azért piszkálták, mert egy ilyen típusú játékost a góljai minősítenek. Suuarez mennyit adott a csapatjátéknak. Szinte semmit, de a 16-oson belül fénykorában nem volt nála jobb. Messi tömte is labdával. Müller is azt nyilatkozta, hogy ő olyan játékos, akit ki kell szolgálni és ők is leginkább erre törekedtek a meccseken.
Idén ugyanolyan, mint maga a csapat, nagyon hullámzó. Nem kezdte jól a szezont, utána zsinórban 5 meccsen 6 gól, 3 assist, majd jött a sérülése és azóta nem találja magát. Több játékoson ez figyelhető meg és az egész csapaton. Valami történhetett, mert nem csak a játékban, hanem az eredményekben, rúgott gólok számában is nagyon feltűnő. Lehet, hogy mentális gondok vannak, azt pedig Xavinak kell megoldani. Az utóbbi 8-9 meccsen a Bilbao és Porto, esetleg a Real elleni meccsre lehet mondani, hogy a játék rendben volt.
Én ezért reménykedem, hogy visszatérünk a helyes útra, mert jó ideig, a játrék, eredmények, rúgott gólok is rendben voltak, utána kezdődött egy komoly lejtmenet, mind játékos, mind csapatszinten.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.03. 14:10:29

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Xavi viszont nem egy szurkoló/fórumozó, hanem pont az az ember, aki ezt nem csak mondhatja, hanem tehet is érte, hogy így legyen. Valahol viszont elcsúszik a dolog, vagy a taktika rossz eleve, vagy a többiek, mert nem tudják eljuttatni Lewának a labdát, vagy Lewa, mert nem helyezkedik jól, vagy ha labdát kap, rosszul él vele. Vagy mindegyikben van legalább egy kicsi igazság. Szerintem ez utóbbi áll a legközelebb a valósághoz.

Pedig itt az idő, hogy alakuljunk, majdnem teljes a keret, de legalábbis is jobban állunk, mint sok európai top csapat. Aki nem hiszi, járjon utána. Jelenleg nem sok edző rendelkezik jobb lehetőségekkel, mint Xavi, szóval elég a kifogásokból.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 13:15:29

gránit írta:
2023.12.03. 12:40:17
Xavinak teljesen igaza van.
Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
Megelőztél.... :D

Az teljesen más kérdés, hogy például én éppen emiatt a gépies stílusa miatt nem igazán kedveltem a játékát Münchenben. Őt helyzetbe kell hozni, ilyen stílusú csapatember, de ziccerbe hozva nagy valószínűséggel bevarrja. Ki kell szolgálni. Egy gép, ahogy Xavi is mondta.
Nem estem hasra, hogy idejött, de gólok nélkül nem lehet semmit sem nyerni. A cél szentesítette az eszközt némi hazárdjátékkal Laportától.

A hangsúly a zicceren van és közel a kapuhoz. Tőle 1v1-et nem lehet várni, néha távolabbról is betalál, de az erőssége és amiből profitálhat a csapat az a full kiszolgálása.
Szóval kellenek azok az utolsó passzok, amik komoly hiánycikkek nálunk és szélekről kanyarodva vissza is érkeztünk a középpályára.
A helyzeteket nem elég gondolatban összehozni, a helyzet általában az, amikor ziccerig ki vannak játszva a labdák, amikor sikerülnek az utolsó passzok is.

Annak semmi köze a helyzethez, hogy "ha nem piszkál bele a védő" vagy "ha kicsit pontosabb az a passz" vagy "ha egy picivel korábban jön a bepassz".....ezek és az ilyesmi magyarázat csak eltereli a figyelmet a problémáról és teljesen valótlan irányba visz minden értékelést.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy Lewának ne lenne mit javítania az önmaga játékán, helyezkedésén.. Elvárható lenne, hogy többször megelőzze a védőjét, sokat mozogjon, hogy megjátszható legyen, de ehhez csapatszinten is erős nyomású és intenzív játékra lenne szükség, nem pedig a körbepasszokra kézilabdás módon.
Át kell menni a buszon vagy be kell tolni a buszt a gólvonal mögé és Lewa is életre fog kelni. Ő ilyen közegben képes jelenteni azt a bizonyos különbséget.

Ha jön januárban Roque, talán változhat valami és közelebb juthatunk a csikicsuki és játékosabb focihoz. Persze ehhez olyan Roque kell, aki képes lehet önmagát is helyzetbe hozni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.03. 12:40:17

Xavinak teljesen igaza van. Sokkal többször kellene megjátszani Lewandowskit. Csak úgy vannak vele néhányan, hogy ha egy meccsen van három helyzetünk, az már sok. Nem sok. Sokkal többször kellene helyzetbe hozni. Az nem kétséges, hogy a legjobb csatárunk. Rá kell nézni a gólok számára. Egy 50 gólos csatár volt, amikor Barcelonába igazolt... És már tavaly is piszkálták, amikor gólkirály lett (bezzeg de Jong, Pedri, Gavi, Koundé...). Amit nagyon furának tartok. Xavinak meg igazat adok ebben a témában.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.03. 11:36:13

Amit Lewa-ról írt, az lenne az igazság ideális esetben, ezért hoztuk, és így is kezdett nálunk. Aztán valami nagy elromlott nála, azóta csak itt-ott villantja meg a klasszisát.
Még nem olvastam olyan Xavi-nyilatkozatot, amelyikben ne dicsérte volna a játékosokat, a dicséretek egy része megérdemelt, a másik részük meg inkább biztatásnak hangzik, és különben sem cikizzük a sajtó előtt a fiainkat, még Romeut sem. Azt nem halljuk, hogy az öltözőben vagy négyszemközt miket mond nekik, de feltételezem, hogy akkor sem alázza őket.
Ez érthető, de szerintem is fogalmazhatott volna árnyaltabban Xavi. Illetve, magamból kiindulva, számomra frusztráló lenne, ha ilyeneket nyilatkozik rólam az edzőm, amikor én magam érzem, hogy egy ideje nem megy úgy.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 11:05:59

bence0330 írta:
2023.12.03. 08:27:54
Lewandowski

„Ő egy gép, egy olyan játékos, aki nem hagyja abba a munkát. Van hite, szorgalmasan végig csinálja az edzést, szinte egy robot, edz, edz… Ő a legjobb játékosunk a csatársorban, és különbséget jelenthet a mérkőzéseken, efelől nincsenek kétségeim. Többször kellene őt labdákkal megjátszani. A futballistáknak vannak hullámvölgyeik, de két meccsel ezelőtt két gólt szerzett.”

Ezt nem tudom hová tenni egyszerűen, mintha más meccseket néznénk. Nem a szokásos lőzungok, hogy a különbséget jelentheti, mert persze, én is azt mondanám, és bármikor igaz is lehet újra.

Az első kiemelt mondatot életemben nem mondanám ki. Nem csak azért, mert szerintem ebben a pillanatban a leggyengébb játékosunk a támadósorban, hanem mert nem szívesen olvasnék ilyet a többiek helyében.

A második mondat meg szerintem egy ideje nem korrekt, a játékosok megkínálnák a lengyelt, csak az már vagy két meccse nem megjátszható, mert mindenhol bóklászik, csak a helyén nem. Nem beszélve arról, hogy párszor meg is találták, vagy megállt a beindulás közben, vagy nem tudta átvenni a labdát.
Ebben a csapatban Lewy kívül senki nem képes húzamossabb ideig gólt szerezni,se támadó,se középpályás. Idén a'szem van 16 meccse 8 góllal,nem sok,de nem is kevés. A többiek fellángolnak,aztán semmi,Ferran kb csak csereként hasznos,Yamal nem tűnik nagy gólvágónak,tőle nem is várható még,Raphi meg Raphi. Félix talán lehet gólképes hosszútávon.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése
cron