Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 11:05:05

brazilfan írta:
2023.11.20. 11:01:18
A szövetségi kapitány ugyanúgy jól akar szerepelni, mint a klubedző, mindketten a lehető legjobbakat akarják játszatni. A versenynaptárról nem tehet. És ugyanolyan joggal bosszús, ha a klubban megsérül valamelyik alapembere, mint a klubedző, ha a válogatott meccsen történik ugyanez.
A válogatott meccsekben, a világversenyekben is sok pénz van, ráadásul vannak országok, ahol a válogatott szereplése nemzeti ügy, és fokozott jelentőséget kap az, hogy kik játszhatnak a nagy tornákon.
Ezzel együtt, a spanyol válogatott kevésbé fogja megérezni Gavi hiányát, mint a Barcelona, ez Xavi számára nagyobb problémát jelent majd, mint a kevésbé szűkös lehetőséggel rendelkező szöv. kapitánynak.
Persze, hogy nem tehet, nem konkrétan a szövetségi kapitányt kritizáltam, hanem a rendszert. Bár amit LE művelt Pedrivel az EB-n, azt bátran kritizálom.
Azért szerintem messze nem ugyanolyan joggal. Mi adjuk a fizetését... ettől még nyilván nem örül, ha egy alapemberét elveszti, de nem csak mi fizetjük, mi neveltük ki, mi tettük nagy játékossá, ami miatt kellett neki, szerintem nem is hasonlítható össze a "jogossága" a dolognak. És amit a végén említettél, neki van merítése, nekünk nincs.

Az angolokon láttam amúgy az elmúlt 2-3 évben, hogy a PL már olyan szintre jutott, hogy inkább mintha nyűg lenne nekik a válogatott, óvatosabbak, nem pörögnek úgy. Nem érzem már azt, hogy olyan fontos lenne nekik, de lehet, hogy már maguk a klubok is elég szorosan fogják őket, mert ott aztán tényleg óriási pénzek vannak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 11:04:35

Minden klubedzőnek, és szövetségi kapitánynak is tudomásul kell vennie, és ez működik is, hogy a játékosokra vigyázniuk kell.
Természetesen nem lehet kizárni a sérüléseket, a túlterheléseket, de ésszel ezeket lehet csökkenteni.
Egy meghatározó játékos valszeg a nemzeti csapatában is meghatározó lesz, minél kisebb ország az, annál valószínűbb.
Amióta foci van így van ez, és jól is van így. A kettőt együtt kell kezelni. Aki pedig nem akar, az nem játszik a nemzeti 11-ben, bár azt gondolom, hogy ez mindenkinek a legnagyobb megtiszteltetés...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 11:01:18

bence0330 írta:
2023.11.20. 10:24:28
A szövetségi kapitány könnyen reklamál.
A szövetségi kapitány ugyanúgy jól akar szerepelni, mint a klubedző, mindketten a lehető legjobbakat akarják játszatni. A versenynaptárról nem tehet. És ugyanolyan joggal bosszús, ha a klubban megsérül valamelyik alapembere, mint a klubedző, ha a válogatott meccsen történik ugyanez.
A válogatott meccsekben, a világversenyekben is sok pénz van, ráadásul vannak országok, ahol a válogatott szereplése nemzeti ügy, és fokozott jelentőséget kap az, hogy kik játszhatnak a nagy tornákon.
Ezzel együtt, a spanyol válogatott kevésbé fogja megérezni Gavi hiányát, mint a Barcelona, ez Xavi számára nagyobb problémát jelent majd, mint a kevésbé szűkös lehetőséggel rendelkező szöv. kapitánynak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 10:24:28

brazilfan írta:
2023.11.20. 10:00:53
Azért azt ne felejtsük el, hogy a játékosok hiába a klubok alkalmazásában állnak, a válogatottban való szereplés is fontos, és legalább olyan szívesen játszanak egy világversenyen, mint mondjuk a BL-ben.
A válogatottaknak is szükségük van a focistákra. Ezekből mindig gond van, a klubok féltik a fiúkat, a szövetségi kapitányok meg amiatt reklamálnak, hogy alig van módjuk edzéseket tartani.
Biztos vagyok benne, hogy Gavi örömmel ment a válogatottba. Pedrivel most okosabban bántak, kihagyták a hosszú felépülés után, de nem tudom, hogy Gavit ki lehetett volna-e hagyni, volt-e bármilyen tüneti jele annak, hogy túl van hajtva.
A szövetségi kapitány könnyen reklamál. Képzeld el, hogy kapsz egy Ferrarit, ami iránt kereken 0 felelősséged van, darabokra törheted, és kapsz egy Bugattit helyette, ha már nem lehet megjavítani, rosszabb esetben meg csak egy Audit. Mindezért egy fillért nem kell soha fizetned, nem kell aggódnod, mi lesz vele később, stb.
Biztos, hogy szívesen játszott a válogatottban, ezt nem vitatom, azt vitatom, hogy 2023-ban ennek nem így kéne működnie ilyen versenynaptár és ekkora pénzek mellett. A minimum egy óriási kompenzáció lenne ilyen esetekre, szűkebb naptár, NL nélkül, meg ahogy gránit írta, elkülönítve a klubszezontól.
Ott most inkább csak rátettek egy lapáttal arra, amit mi műveltünk szerencsétlennel, 12 bajnokiból 9 végigjátszva, 2 lecserélve, 1(1) alkalommal volt csere, az is az elsőn. Tavaly sem volt más a helyzet. Gépnek néz ki Gavi kicsit, de nem az. Veteránnak tűnik, de nem az. Újra és újra elkövetjük ugyanazokat a hibákat a berobbant fiataljainkkal, a szövetségi kapitányok ezt csak tetézik. Csak mi legalább szenvedünk miatta és megérezzük, ők nem igazán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 10:00:53

bence0330 írta:
2023.11.20. 00:42:19
Azt csak halkan merem mondani, hogy bár mélyen megvetek kb mindent, ami a válogatott foci terén zajlik, egyenesen gusztustalannak tartom…
Azért azt ne felejtsük el, hogy a játékosok hiába a klubok alkalmazásában állnak, a válogatottban való szereplés is fontos, és legalább olyan szívesen játszanak egy világversenyen, mint mondjuk a BL-ben.
A válogatottaknak is szükségük van a focistákra. Ezekből mindig gond van, a klubok féltik a fiúkat, a szövetségi kapitányok meg amiatt reklamálnak, hogy alig van módjuk edzéseket tartani.
Biztos vagyok benne, hogy Gavi örömmel ment a válogatottba. Pedrivel most okosabban bántak, kihagyták a hosszú felépülés után, de nem tudom, hogy Gavit ki lehetett volna-e hagyni, volt-e bármilyen tüneti jele annak, hogy túl van hajtva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 00:42:19

Lewy-t kb kizárnám onnan, félúton van 30 és 40 közt. Ha Roque jön, ott belerázódhat, ha nem, Guiu, Torres. Szuperkupa döntő lehet nálam kivétel, mégiscsak sok pénz és egy kupa.

Azt csak halkan merem mondani, hogy bár mélyen megvetek kb mindent, ami a válogatott foci terén zajlik, egyenesen gusztustalannak tartom, de azért ne felejtsük el, hogy Gavi egy újabb játékos, akit hülyére járattunk olyan korára, amikor még nagyon nem kellett volna. Olyan, mintha ebből nem tanulnánk semmit. És ezen a ponton engem nem nagyon izgat a szűk keret, az egyén védelme fontosabb, hamarabb buknék el egy meccset Casadoval (vagy fedezek fel közben egy új jó cserejátékost), csak hogy néha kirotáljam szerencsétlen 18-9 éves gyereket. Csak hát bíztunk benne, hogy ő egy vasember. Nem az. Xavinak bőven van felelőssége szerintem Pedrinél és nála is. Javultunk a fizikai felkészítés terén, de azért még nem kerek ott sem minden, így pláne nem lehet ezt megúszni.
Baldéval legalább már óvatosabb, bár nem tudom, lehet csak szerencsénk volt vele, hogy rossz formába került.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 23:12:22

Már amúgy is akartam írni a kupák témakörről, de így végképp nagyon aktuális.
Nálam ezek után már nem is az az első idénre, hogy jól játsszunk, és az sem, hogy nyerjünk valamit. Persze ezek is fontosak a hosszútávú fejlődéshez és az anyagiakhoz. De muszáj, hogy garantált legyen jövőre a BL indulás, a lehető legtöbb garantált pénzt megkereshessük idén(is), és közben megóvjuk azokat a játékosokat, akik a klub hosszútávú jövőjét jelentik.
Ameddig van értelme, a BLnek nálam most prioritása van.
Aztán jön persze a bajnokság, de ott muszáj némi kockázatot vállalni szerintem a játékosok egészsége miatt, nem bánom ha másodikok vagy harmadikok leszünk.

Érkezik a kupaidény. Spanyol szuperkupa (gondolom megint az olajosoknál valahol), meg spanyol kupa. Én ezeken nagyon meggondolnám, hogy kiknek adok lehetőséget, és ebbe beleértendő még az is, ha eljutunk a döntőig.

Ki mit gondol arról, hogy kik az abszolút érinthetetlenek kupa esetén? És kik azok, akiket csak akkor, ha már nincs meg a 11 játékosunk?
Nálam TS, Araujo, Koundé, Cancelo, Frenkie, Pedri, Gündogan, (Gavi), Lamine olyanok, akiket semmilyen körülmények közt nem engednék ki a pályára ezekben a sorozatokban.
És nagyon meggondolnám Fermint, Baldét, Lewát is.
Jöjjenek a fiatalok, legyen nekik valami, meg Alonso, Raphi, Ferran, Felix, Romeu, (Roberto), Guiu, Pena... mindenkinek lesz lehetősége rendesen.
Csak akkor tényleg így is kéne készülni a kupameccsekre, az előtte lévő napokban-hetekben.

Kíváncsi vagyok hogy Xavi mikor sokall be, illetve mikor mondja ki végre a teljes igazságot azzal kapcsolatban, hogy mire vagyunk hivatottak reálisan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.19. 22:47:11

Andris írta:
2023.11.19. 22:23:18
Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
Én előre látom, hogy ez ahhoz is az utolsó csepp volt, hogy xavi és laporta januárban eszetlenül hozzon olcso középszereket mint romeu és a romeu szint még nem is katasztrofalis annyira liga szinten.
A szurkolók szeretnek dramatizálni de Gavin kivül is drámai a helyzet jelenleg.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 22:32:39

Andris írta:
2023.11.19. 22:23:18
Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
Osztom! Sőt tartok tőle, hogy a középen szükség lesz Pedri játékára, aki sokkal kevésbé terhelhető. Így ő is veszélyeztetve lesz.
Talán van valami remény abban, hogy Gavit elég kemény fából faragták, s megússza egy húzódással.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 22:23:18

Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 19:20:38

brazilfan írta:
2023.11.19. 19:05:50
bence0330 írta:
2023.11.19. 18:50:06
Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
Szerintem neki is vannak kötöttségei, úgy kellett csapatot építenie és tetszetős focit játszatnia, hogy itt folyamatosan, meccsről meccsre győzni kell, nálunk a döntetlen nem elfogadható, sőt a kiszenvedett győzelem sem. Mi ez, ha nem kötöttség? Egy kisebb csapatnál beleférne, hogy nem kellene egyszerre több fronton, bajnokságban, kupában, nemzetközi kupában is helytállnia, de ilyen fokú ellazulásról itt szó sem lehet.
Persze, ez tény. De attól még jó focit lehet játszani gyengébb keretből is, ilyen hagyatékkal meg ilyen ffp mellett City keretet összerakni meg szerintem fizikai képtelenség, és kb csodaszámba megy, hogy ilyen játékosaink vannak, kb így értettem.
Xavira azt semmiképp nem lehet mondani, hogy csodaszámba megy, amit játszunk a kerethez képest. Bár az első másfél évének az eredményei nála is csodaszámba mennek. :) Szóval én őt semmiképp nem szidom, inkább kicsit védem, most csak a vezetőség-edző relációjában mondtam, hogy az én könyvemben jobbak Laportáék. (Engem egy futballklubnál hidegen hagy, ha a sajtónak néha nem mond igazat, csak az eredményt nézem...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.19. 19:05:50

bence0330 írta:
2023.11.19. 18:50:06
Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
Szerintem neki is vannak kötöttségei, úgy kellett csapatot építenie és tetszetős focit játszatnia, hogy itt folyamatosan, meccsről meccsre győzni kell, nálunk a döntetlen nem elfogadható, sőt a kiszenvedett győzelem sem. Mi ez, ha nem kötöttség? Egy kisebb csapatnál beleférne, hogy nem kellene egyszerre több fronton, bajnokságban, kupában, nemzetközi kupában is helytállnia, de ilyen fokú ellazulásról itt szó sem lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 18:50:06

Nyilván aki az egyiket nagyon védi, annak a másikat kritizálnia kell, hiszen valami nem kerek a csapattal még mindig. Lépegetünk, tudunk pl. már bűnrossz meccseket is megnyerni, ami nagy dolog, és szerintem Xavi vastagon benne van, de maga a játék nemigen lépett előre két év alatt. Ennek azért nagyon sarkítva két oka lehet, vagy a keret gyenge, vagy Xavi. Jó, a gyengét inkább helyettesítsük be közepesre, vagy nem elég jóra.

Nálam Laportáék magasan jobbak, mint Xavi, de mások fordítva látják, elég szubjektív is. Mondjuk nálam annyi van, ami miatt mindenképp Laportáékat védeném jobban, hogy nekik sokkal jobban meg van kötve a kezük a saját munkájukban, borzasztó, hogy már mindenféle ügyeskedéshez kell folyamodni, hogy egyáltalán keretünk legyen. És a munkájukat sajnos Xavi maga sem könnyítette meg látszatra.

Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.19. 14:05:40

LG írta:
2023.11.19. 11:51:58
Ha a moralitást nézzük, akkor szerintem Laportáékra sem lehetünk büszkék, ugyanúgy jönnek a simlik és a botrányok, csak sokan nem akarnak ezekről tudomást venni. Kérdés, hogy meddig lehet ezt csinálni/megúszni. Mondjuk ez nem Xavi sara, meg off is itt kicsit. De amikor olyanokat olvasok a topicban, hogy Laportáék nagyon jól teszik a dolgukat, elég nevetségesnek tartom. Ha a kétes ügyeket nem is nézzük, csak a tényeket: amit pénzé lehetett tenni, már pénzé tettek, hogy igazolni tudjunk, ehhez képest meg kapjuk a hitvány, nézhetetlen játékot. Szerintem ez a nagyon jótól igen messze van.
Erről írtam korábban sokszor. Ha nem èrtjük a klub milyen helyzetben (anyagi, főkènt a fizetèsek, átütemezèsek, Messit most is fizetjük. 630 milliós bevètelre 1 milliárdos kiadás / gazdasági èv) ès mennyire nehezíti a La Liga FFP-je Laportáèk dolgát, (kezdetben 1a 4-hez költès, fiatalok regisztrációját nem engedik, Gavi szerződèse januárban megint aktuális lesz, mert tartanak tőle, hogy a bírósági döntèst megint megtámadják, mièrt kellett meglèpni a gazdasági karokat, mièrt kell okoskodni a regisztrációk miatt, szabadulni a "fölöslegtől", a kiskapukat keresni)akkor feleslegesen beszèlünk a tèmáról. Így kell èrtelmezni ezt a keretet, ès azt, mit hoz ki belőle Xavi, amikor minden centre (stadion- marketing- BL bevètel, tèli bohóckodás az USA-ban) szüksèg van.

Azt vettem èszre, általában akik vèdik Xavit, kritizálják Laportáèkat (nem csak itt). Megnèznèm mit hozna ki Xavi egy Girona fèle keretből, ha más utat választanak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21239
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.19. 11:51:58

Ha a moralitást nézzük, akkor szerintem Laportáékra sem lehetünk büszkék, ugyanúgy jönnek a simlik és a botrányok, csak sokan nem akarnak ezekről tudomást venni. Kérdés, hogy meddig lehet ezt csinálni/megúszni. Mondjuk ez nem Xavi sara, meg off is itt kicsit. De amikor olyanokat olvasok a topicban, hogy Laportáék nagyon jól teszik a dolgukat, elég nevetségesnek tartom. Ha a kétes ügyeket nem is nézzük, csak a tényeket: amit pénzé lehetett tenni, már pénzé tettek, hogy igazolni tudjunk, ehhez képest meg kapjuk a hitvány, nézhetetlen játékot. Szerintem ez a nagyon jótól igen messze van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 10:41:31

Én Faramucival morális részlegen értek egyet. Pl. ezért vagyok Xavival elnézőbb a BL-ben, mint amúgy. Lehet, hogy létezik az az impact edző, aki valahogy belehajszolná a játékosokat a jó fociba nemzetközi porondon, egy Tuchel pl, de a legtöbb nem tudna mit kezdeni azzal a szituval, amikor a játékosok évek óta reszketnek, ha a BL-re gondolnak, 2020 óta pláne. Nem csak Barto sara, az övé is, de LE óra mindenki "hozzátett" valamit, hogy ebben a tekintetben idáig jussunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.19. 09:08:27

Faramuci69 írta:
2023.11.19. 07:57:09
Szerintem sokan nagyon el vannak tévedve itt. Még mindig nem értették meg, hogy Bartho milyen mélyen verte szét ezt a klubot. És itt nem csak az 1 Mrd € feletti adósságról beszélek, de a csapat morális szintjéról is. Mégis mit vártok? Nincs okunk váltani, mert ezzel a játékosállománnyal más sem tudna (hosszú távon) csodát tenni.
Nem bántásból írom, ne sèrtődj meg, csak totál máshogy látom.
Leírod mit művelt Bartó. Ez igaz. Laportáèk nagyon jól tevèkenykednek. Erre számon kèrjük, hogy Xavi nem kap minősègi játèkosokat. Sok pènzèrt ne is kapjon. Mennyire bevált Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann is. Mennyire válna be Mbappe a kèzilabda meccseken, ha nincs területe ès nem kap labdát?
Zubimendi mennyire lenne jó 70 millióèrt? Szerintem egy közèpszer. Kb. kicsit jobb Romeunál, csak 65 millió a külónbsèg.

A La Liga FFP (nem anyagi problèmák!) ellenère minősègi játèkosokat kapott. Szerintem a Gironanak, Atletinek sokkal gyengèbb a kerete, mègis jobb focit játszanak. Mbappeval, Zubimendivel mennyivel lenne jobb a játèkunk?

Nem sok koncepciót látok a játèkunkon.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.11.19. 07:57:09

Szerintem sokan nagyon el vannak tévedve itt. Még mindig nem értették meg, hogy Bartho milyen mélyen verte szét ezt a klubot. És itt nem csak az 1 Mrd € feletti adósságról beszélek, de a csapat morális szintjéról is. Mégis mit vártok? Eleve van egy különleges stílusunk, ami merőben egyedi, ezt vagy elfogadja valaki, vagy ne szurkoljon a Barcának. A stílus elég komoly egyéni képzettséget kíván a játékosok részéről, ami csak részben van meg. Még Messi alatt sem nyertünk meg minden bajnokságot, amikor még a csúcson volt akkor sem. Előtte meg pláne, hiába voltak itt zseniális játékosok. Most már nem is lesznek egy darabig, mert nincs rá pénz. Itt a PL, a szaudi liga, psg, a Bayern, Real és ATM, de mondhatjuk újra az olasz bajnokságot is, ami lassan kezdi visszanyerni az erejét. Ebben a mezőnyben szeretnénk igazolni Dinhokat, Rivaldokat??? Csak nézzük meg mi történ Vinicius, Rodrygo és Güler esetében. Ha csak két cselt egymás után meg tud csinálni valaki, a madrid figyel rá, hogy elvigye előlünk.
A csapatban nem maradt senki, aki emlékeztetne a klasszikus Barca játékosokra, mikor Xavi átvette a klubot. Hatalmas fizetési problémák voltak. Nem szakmai, hanem anyagi alapokon kellett döntéseket hozni. Kinek jutna eszébe elzavarni bárkit is a Pique, Alba, Busi hármasból? Oké, megkopak, de ha csak a tudásukat nézem (és nem az ostobán felturbózott fizetésüket), akkor innen mennek nyugdíjba. Cserének még mindig jók lennének. (Igen Pique is, max nem Eric Garcia, hanem Araujo melett). Xavi megcsinálta a nagytakarítást, de közben végig kompromisszumokkal igazolt. Vagy fiatal játékos jött, vagy kiöregedett, máshol már nem igazán kellő hajdanán azért meghatározó játékost. Kivételek voltak. Lewa idehozatala nagy húzás volt. Hozott egy bajnoki címet, és a Bayernt is kicsit padlóra küldte. (Nem véletlen, hogy idén ők is zsebbe nyúltak, és hozták a 30 feletti Kanet száz millióért.) Raphina sajnos nem vált be, de ő is budget áron jött mondjuk Anthony és Sancho mellett. Ettől még nem jött be, persze távolról sem annyira mint Dembele, ráadásul még el is lehet adni. Kounde idehozatala szerintem jó húzás volt, fiatal, több poszton bevethető labdaügyes, kevésbé sérülékeny védő.
Romeu, Alonso, Aubameyang (nála a progresszív fizetés volt a gond), Adama mind mind kényszermegoldás volt. Maradtak a fiatalok és a ingyen vagy kölcsön jöttek. Gündogan, a két Joao egyránt nagy fogás volt, de messze nem adnak hosszú távú stabilitást. Az max De Jong lett volna, ha nem ilyen eszement a fizetése, ami miatt el kellett volna adni, akár milyen meghatározó játékos.
Rengeteg a fiatal. A fiatalok még nem tudják hozni az állandó teljesítményt az esetekben nagy részében. Majd ha elérik a 22-23 éves kort, addigra ez is megváltozik. Nem véletlen, hogy nálunk De Jong, Araujo es Ter Stegen a legstabilabb játékosok. Sajnos Christensen a sérülése miatt visszaesett. Várnunk kell még pár évet. Pedri, Balde, Gavi, Yamal, Fermin mind-mind nagy valószínüséggel klasszisokká érhetnek, de talán még Ferrán is stabilizálhatja formáját, bár soha sem lesz egy David Villa, de még Pedro szint sem.
Még évekig szenvedni fogunk, és már annak is örülnünk kell, ha folyamatos lesz a fejlődés. A védelem már-már egész jó, de mit sem ér a középpálya nélkül, ahol ugye nagyok a gondok. Láthatjuk a hatos poszt hiánya a magyar válogatottban is mekkora probláma, sajnos ez nálunk is az. Itt persze nem csak a kezdőről beszélek. Kimmich, Zubimendi nagyon kéne (persze ha be is tudná őket Xavi illesszteni, és nekik is sikerülne a beilleszkedés), vagy valaki hasonló kaliber. Btw, mennyiért is vette a Chelsea Caicedot vagy Enzot?? Ébredjünk már fel. Nálunk nyomás alatt kell teljesíteni. Azért az merőben más kávéház. Ezt a nyomást a játékosok csak a reálban és a Bayernben tudják kezelni, de mindkét helyen iszonyú profi háttér van mögöttük.
Nálunk van 22 játékos a keretben, ebből kettő cserekapus valamint Fermin és Yamal. Már írtátok, és egyetértek, Romeu, Alonso és Robi gyakorlatilag használhatatlanok. Év végén jó eséllyel el kellene adnunk még Lewat is az araboknak, remélhetőleg jó pénzért, a fizetése sem alacsony (persze ez nagyon necces kérdés, mert ő még mankóval is házi gólkirály lenne, akkor klasszis). Felixre esély sincs, max ha az Atma lemegy könyvszerinti érték alá nem kevéssel, de még így sem lesz rá pénzünk valószínüleg. Raphinha maradása is kétséges.
Kiket hozunk helyettük? Tfh jön Roque és egy pivot. Akkor még mindig ott van 3-4 játékos akit pótolni kell a semmiből. Mindeközben a real behúzza Bellinghamre Mbappet is. Vinicius, Camavinga és Valverde mellé. Ébredjünk már fel. Csoda, ha versenyben maradunk. Még valaki csodálkozik Xavi célfutbalján. Nézzük meg az atmát. A keretük nem gyengébb, sőt sokal tapasztaltabb, mint a Barcájé. Anyagilag ők sincsenek a toppon, de nálunk előrébb vannak, bár a brandjük értéke kisebb.
Marad a lassú, kínkeserves építkezés, mint Kőmíves Kelemen esetében. Amit évközben felépítünk, azt az átigazolási szezonban leromboljuk azzal, hogy a fél csapatot elpasszoljuk.

Legyünk türelmesek. Xavival is. Nincs kétségem, hogy Xavi mennyire elkötelezett, persze egyben még tapasztalatlan is. Mégis építi be a fiatalokat, megyőzi az öregeket, valamit jó a kapcsolata a csapat vezetéssel, mediával egyaránt. Nincs okunk váltani, mert ezzel a játékosállománnyal más sem tudna (hosszú távon) csodát tenni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.18. 19:35:45

gránit írta:
2023.11.18. 11:28:30
Nekem nagyon hiányzik az a látvány, amikor úgy támadunk, hogy folyik a labda. Amikor teljesen gördülékeny, egyérintős, gyors adogatás folyik, és mindig lépésekkel az ellenfél előtt járunk, már passzokkal előtte tudjuk, hová fog menni a labda. Senki nincs zavarban, senki nem tanácstalan, már előre tudjuk, mi lesz a labda útja. És folyik a labda, egy pillanatra sem akad meg. Ha egyérintős az adogatás, az ellenfél védelmének sokkal gyorsabban kell reagálnia a labda útjára, és ha nem tudják követni, akkor rés támad a pajzson. Ehelyett már nagyon régóta dadog a passzjátékunk. Ez nem Xavi alatt kezddött, de sajnos most is ez van. Az a fajta játék, amit mi játszunk, ilyen, ha ad hoc jellegű. Nagyon szép és veszélyes, ha gyorsan játszák, de unalmas és kiszámítható, ha lassan teszik. Szerintem még a 2000-es évek elején is szebb focit játszottunk, csak nem eredményesen, mert kapusunk például nem volt, és a hátvédsor sem volt éppen a legerősebb. De a passzjáték még akkor is gyorsabban pörgött, mint most.
Én nagyon szomorú vagyok, hogy a legutóbbi meccsünkön az Alaves szebben játszott, mint mi. Pedig legalább 5-6 tényleg jó játékosunk van. Szóval gálázni kellene, ehelyett szenvedés minden mérkőzés. Megver minket az ukrán csapat a BL-ben. lenne min elgondolkodni. Egyénileg Baldét érzem csak gyengéknek, de csapatjátékkal az is orvosolható lenne. A sokat szidott Romeu nem is játszik annyira rosszul. Szenvedés leülni a tv elé és Barca meccset nézni. Mivel Xavi az edző nyilván vastagon benne van a buliban. Kiváncsi leszek rá, hogy év végén hol leszünk.
jelenleg Bl jegjobb 16 és bajnokság harmadik, de inkább negyedik hely tűnik reálisnak
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.18. 11:28:30

Nekem nagyon hiányzik az a látvány, amikor úgy támadunk, hogy folyik a labda. Amikor teljesen gördülékeny, egyérintős, gyors adogatás folyik, és mindig lépésekkel az ellenfél előtt járunk, már passzokkal előtte tudjuk, hová fog menni a labda. Senki nincs zavarban, senki nem tanácstalan, már előre tudjuk, mi lesz a labda útja. És folyik a labda, egy pillanatra sem akad meg. Ha egyérintős az adogatás, az ellenfél védelmének sokkal gyorsabban kell reagálnia a labda útjára, és ha nem tudják követni, akkor rés támad a pajzson. Ehelyett már nagyon régóta dadog a passzjátékunk. Ez nem Xavi alatt kezddött, de sajnos most is ez van. Az a fajta játék, amit mi játszunk, ilyen, ha ad hoc jellegű. Nagyon szép és veszélyes, ha gyorsan játszák, de unalmas és kiszámítható, ha lassan teszik. Szerintem még a 2000-es évek elején is szebb focit játszottunk, csak nem eredményesen, mert kapusunk például nem volt, és a hátvédsor sem volt éppen a legerősebb. De a passzjáték még akkor is gyorsabban pörgött, mint most.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.18. 00:35:25

drobika írta:
2023.11.17. 14:33:20
Természetesen megint vannak közösen osztott gondolatok...
A sérülések sosem jönnek jól, akkor sem, ha már van egy játékunk, ahhoz emberek, esetleg posztokra jó cserék.
Sajnos én azt látom, lehet, hogy nem jól, hogy az irány, amit 2 éve, persze korábban sem...nyomunk az nem jó. Nekünk évek óta nincs játékunk kiforrva.Igazából többféle módon kellene tudni játszani ellenféltől, eredménytől függően, de nem látom ezt. Keresgélés folyik, és mintha nem volna kitalálva, hogy mit akarunk csinálni, ahhoz kinek mi a posztja. Nem látom Xaviban a lehetőséget megmondom őszintén, bár tévednék.
1.
"Évek óta nincs játékunk kiforrva."
Való igaz. Nem mondanám, hogy nincs játékunk, csak azt mondanám, hogy nincs kiforrva.
Azt gondolom, hogy egészen Valverde óta nincs stabilizálódó koncepció. Ez ugyanakkor nem jelenti feltétlen azt, hogy nincs erre való törekvés. Nézzük meg, mi történt Valverde óta edzők szintjén, és játékoskeret szintjén:
Fél év Setien: Nála talán kijelenthetjük, hogy kora, tapasztalata ellenére nem üti meg a szintet. Szép játékot játszat a csapataival viszonylag, de meghaladta a dolog a képességeit. Ráadásul egy éles váltást kellett Valverde védekezőbb, vagy legalábbis óvatosabb játékfelfogása után megvalósítania szezon közepén (Januártól).
Másfél év (se) Koeman: Elindult valami, jött egy direktebb futball, néha látványos volt, eredményes már kevésbé stabilan, de elment Suarez, és a problémás meccsekhez szerintem nem tudtunk semmilyen szinten alkalmazkodni. Viszont közben elment Messi is. Nem biztos hogy Koeman hibája, sőt: szerintem nem létezik olyan klub, olyan keret, amelyik ilyen impacttel rendelkező játékos(ok) elvesztését kiheveri akár 1-2 éves távon, hát még rövidebb idő alatt.
Közben jött a vezetőségváltás is, lehet hogy még több játékos cserélődött (annyira nem emlékszem).
Xavi kb két éve van itt: Szezon közben vett át egy szó szerint romokban heverő csapatot. Javított valamennyit, sőt nem is keveset. Játékon is, meg rendszerszintű dolgokon, ami a csapat hétköznapi működését illeti. Szeritnem az öltözőt is alaposan átformálta. De tulajdonképp a mai napig két nyári ablaka volt, és ezalatt a két ablak alatt, két megközelítőleg egyenlő lépcsőben a teljes keret lecserélődött.
Most akkor alakíts ki olyan csapattal kiforrott(!) játékot, ahol a keretnek eltűntetik fél év után az egyik felét, újabb egy év után meg a másik felét. Ha nem veszem figyelembe, hogy tavaly ősszel, tavaly tavasszal, és idén ősszel is egy egész sor kulcsjátékos volt egyszerre sérült, akkor is az van, hogy ez a keret még sose volt stabilizálva semmilyen szinten Xavi időszaka alatt. Még most sem kerek, messze nem, de most nem erről beszélek... óriási játékosmozgásokról van szó, amik nem csak a kispadot, hanem a potenciális kezdőt is teljesen átformálják. És ezt évről évre, eddig legalábbis. Kiforrott játékra sajnos esély se volt szerintem, azt meg visszautasítanám, hogy nincs törekvés amúgy ilyesmire.
Szerk: ne legyen félreértés, a keret teljes lecseréles a szükséges első lépések egyike, nem hibáztatok érte senkit, sőt! De látható, hogy ez két évig bő másfél évbe, vagy ha úgy tetszik, két szezonba telt, és még mindig nem zárult le teljesen. Szóval nagyon kellett ez, alap. Viszont amíg a játékoskeretnek folyton eltűnik a fele, addig aligha lehet bármiféle igazán kialakult, kiforrott játék. Sőt, igazán szeritnem megközelíteni sem lehet.

2.
"többféle módon kellene tudni játszani ellenféltől, eredménytől függően"
Na ja, no arguments there. De két dolgot tudok ehhez hozzáfűzni:
a.) Szerintem először legyen meg legalább nagyvonalakban az első pontban emlegetett kiforráshoz közeli saját játék... aztán lehet ilyeneket kérni, meg várni.. erre mondom többek közt gyakran, hogy nem lehet egy csapatot ilyen mélyről ideálisra és széleskörűen versenyképesre felépíteni lólépésben. Ezek nem 1-2 hónapos lépcsők, és maga a teljes folyamat meg nem 1-2 éves, akkor sem, ha egy reálisan ideális ütemben, tempóban zajlik. Sztem egy jó keret, egy stabilizálódott keret esetében lehet általánosságban azt mondani, hogy két évet illik adni egy edzőnek, az alatt már látványos haladást lehet elérni, és jó hibaszázalékkal el lehet dönteni, hogy jónak tűnik-e az irány, van-e megfelelő képesség. Xavival jelenleg ez alapján a szempontrendszer csak a 3. hónapban járunk.
b.) Ha visszagondolok LE vagy Guardiola BL győztes csapatára, azoknak se volt meg a válaszuk pl a bunkerfocira. Ment a szenvedés, mentek a pontvesztések és időnként a BL kiesés is emiatt. Kontrákból is sokat szenvedtünk, meg úgy általánosan is jóval több gólt kaptunk szerintem. Csak ha van egy Messi-Xavi-Iniesta-Busi-Guardiola kombód, vagy van egy Messi-Neymar-Suarez kombód, akkor ezek ki tudnak balanszolódni.

3.
"Keresgélés folyik, és mintha nem volna kitalálva, hogy mit akarunk csinálni, ahhoz kinek mi a posztja."
Egyetértek. Csak hogy én ezt természetesnek gondolom. Figyelembe véve a leírtakat, miszerint hatalmasakat változik a keret folyton, ez nem meglepő hosszabb távra.
Rövidebb távon meg szerintem azért nem meglepő, mert írtó sok a sérült kulcsember mindig. Ha állandóan kényszerüzemmódban vagyunk, és azt kell próbálgatni, hogy melyik posztunkon kivel tudjuk helyettesíteni az első számú de nem elérhető embert, ezekből pedig párhuzamosan többet, és szinte állandóan valakit, akkor baromi nehéz.
Ha meg nincsenek igazán megfelelő helyettesek bizonyos pozíciókra(Frenkie, Calncelo, Felix, Lewa, Baldé), akkor bizony a kísérletezés az egyetlen út szerintem. A "megfelelő" alatt itt a posztazonost értem, vagy akikre egy az egyben ugyanazt a pozíciós játékot és feladatkört lehet bízni (még ha alacsonyabb minőségben is). Ha ilyenek nincsenek, akkor bizony más felállásokkal, újításokkal, posztidegen játékoshasználatokkal kell előre haladni, mert nincs más. Némelyik bejön, némelyik nem. Amelyik nem, ahelyett újabbat kell kipróbálni. Mindezt idén pl úgy, hogy egy 19 fős keret van, amiből 2-3 játékos teljesen hasznavehetetlen, 2-3 játékos tinédzser, a maradéknak meg a fele sérült volt 1,5 hónapig.

Amit én látok, az pontosan az, amit te is írsz: Keresgélés folyik. Naná hogy folyik, mert szükség van rá. Állandó kényszerpályán vagyunk a sérültek miatt. Kb 3 meccs volt idén, amikor többé-kevésbé a legerősebb csapatot tudtuk felrakni. (Azokból is talán hiányzott Araujo és Pedri)
Keresgélés folyik, még hozzá én látványos, és tudatos(!!!) keresgélést látok.
Mégegyszer, ennyi sérült és ilyen rövid keret mellett szerintem ez a keresgélés ennél jobb eredménnyel nem tudott volna alakulni, ha meg igen, az csak a szerencsén múlott volna. (A fejemben az egyetlen és állandó kivétel Guardiola, akiből kinézem, hogy a portásokból és a büfésekből is össze tud szendi egy versenyképes csapatot)
Mindeközben ennek a Xavi nevével fémjelzett keresgélésnek vannak pozitív eredményei is:
a.) a játékunk ugyan nem jó, de egy borzalmas sérülés hullámot védekeztünk ki minimális pontvesztésekkel
b.) még épp időben kikristályosodni látszik, hogy nem csak mi, hanem Xavi se igazán bízik Romeuban, Alonsoban, Robertoban
c.) olyan gyöngyszemeket fedeztünk fel, akiket egy máshogy lefolytatott "keresgélés" közben nem biztos hogy sikerült volna: talán Lamine is ide sorolható, de szerintem Guiu és különösen Fermin mindenképpen... kiindulva az elmúlt évtized saját neveléseiből, az ő történetük akárhogy is alakulhatott volna. Mégis itt vannak és lesznek valószínűleg a felnőtt keretben, tartósan.

Szerk:
Kicsit még mindig aggaszt amúgy a keret befejezetlensége. Nyilván nincs maradása a 19ből Alonsonak, Romeunak, és Robertonak. Sajnos azt gondolom, hogy Felix esetében szinte kizárt az ittmaradás jövőre anyagi okok miatt (főleg), és Cancelo is igazából a City (Txikiék) jóindulatán, meg a mi több mint labilis pénzügyi helyzetünkön múlik.
Ezen felül ez még változhat, de szerintem jelen állás szerint Raphinha is fél lábbal kint van a keretből. Nem játszik jól, idén eddig alig használjuk akkor is ha nem sérült, Xavi hozzám hasonlóan nem annyira van oda érte szerintem, de még mindig jól értékesíthető szerintem. Tovább gyengülne a keret, szóval csak ha 1:1ben korlátozások nélkül igazolhatunk, akkor jön szóba, de nem lepődnék meg, ha minden eddiginél komolyabban felmerülne a lehetőség. (Hangsúlyozom: jelen állás szerint látom így)
Lewát is a kora, fizetése és teljesítménye miatt bizonytalannak érzem jövő nyáron.
Szóval ez alsó hangon 6, inkább 7 billegő egy 19 fős keretből.
DE, annyi legalább elmondható, hogy a kezdőcsapat már valamivel kevésbé érintett.

Egy szó mint száz, nehezemre esik elképzelni, hogy lett volna ebből bárkivel a kispadon kiforrott játék, és még a közeljövőt is igen nehéz elképzelnem, bárki is legyen az edző. Továbbra is egy dologra számítok Xavitól: hosszabb távon mérhető, azaz pl szezonról szezonra kiértékelendő egyértelmű előrelépésre. Hogy mekkora az előrelépés, az viszont megjósolhatatlan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.17. 14:33:20

Andris írta:
2023.11.17. 11:36:52
drobika írta:
2023.11.17. 09:51:47
Ahhoz, hogy kevesebbszer tudják üresben ránk hozni a labdát, remélem jól idéztem, ahhoz nem kellene mindenkinek ész nélkül elöl tartózkodnia.
Ameddig nincs egy kiforrott felállás, ami a helyzethez igazodni tud, hanem minden meccsen más, ad hoc kísérletezés folyik posztokon, feladatokon, addig csak a szervezetlenség marad, a szerencse, és az egyéni ( TS ) zsenialitása segíthet.
Jó lenne, ha Xavi végre megállapítaná, kinek hol lenne jó játszania egy adott helyzetben , azt fejleszteni, begyakorolni.
A kritikánk főleg azért van, mert ezt nem látjuk.
Egyetértek azzal, hogy az alap játékunk kialakulásához és fejlesztéséhez el kéne ezeket dönteni, valamelyest ragaszkodni hozzá akár még az eredmények kárára is rövid távon, és gyakorolni, gyakorolni.
A probléma az, hogy szerintem ezt a szó szoros értelmében lehetetlenség megcsinálni 5-8 sérülttel.
Szóval eddig esélyünk se volt arra, hogy ezt csináljuk. És azt is muszáj látni, hogy bár az elmúlt 1 vagy 2 meccsre visszatért a sérültek egy jó része, Frenki még mindig nem, Pedri helyett most Gavi volt eltiltott, és hát Raphi, Lewa és Koundé meg kritikán aluli formában vannak egyelőre. Másként úgy is fogalmazhatunk, hogy nem lehet még rájuk úgy tekinteni, mint akik teljes értékűen visszatértek.
Most már remélhetőleg jön az az idő, amikor támaszkodhatunk egy alap felállásra, és 11-13 alapemberre.
De mivel így is úgy is kell pihentetni, 1-1 személyi cserét csinálni, muszáj lesz adott esetben kipróbálni embereket másik poszton. Cancelo helyettesítésére muszáj próbálgatni néha Araujot vagy Koundét, és ráadásul ilyenkor tartalmilag (nem pedig a rajztáblán) változik a felállás, mert Cancelo középpályást játszik nagyobbrészt. Araujo és Koundé viszont jobb bekket fognak, maximum. Inkább harmadik khv-t.
Ferrant is muszáj lesz bedobni mindenhol, mert se Lewának, se Felixnek nincs igazából posztazonos helyettese.
Baldé helyett is muszáj lesz nézegetni Cancelot egyszer-egyszer, mert neki sincs helyettese.
Illetve hát mindenkinek van, de ha nem haragszotok, most szezon-szinten és versenyképes helyettesítés terén nem vagyok hajlandó pl Guiuval, vagy Alonsoval és Robertoval számolni. Mindenkinek jobb így.. :D
Egy szó mint száz, arra akarok kilyukadni, hogy bizony el kell kezdeni stabilizálni a kezdőcsapatot és annak játékát, de még ha mindenki sérült, akkor is korlátozva vagyunk ezen a téren. Mivel komoly lyukak tátongnak a játékoskereten.

Meggyőződésem amúgy, hogy ha Araujo, Frenkie, TS, Pedri, Gavi és Gündogan elérhető marad tartósan, akkor az összes többi csapatrészt és posztot tudjuk úgy forgatni, hogy még pihentetéssel meg sérültekkel is látványosat javuljon a játékunk, és megmaradjon az eredményes jelleg is.
Természetesen megint vannak közösen osztott gondolatok...
A sérülések sosem jönnek jól, akkor sem, ha már van egy játékunk, ahhoz emberek, esetleg posztokra jó cserék.
Sajnos én azt látom, lehet, hogy nem jól, hogy az irány, amit 2 éve, persze korábban sem...nyomunk az nem jó. Nekünk évek óta nincs játékunk kiforrva. Igazából többféle módon kellene tudni játszani ellenféltől, eredménytől függően, de nem látom ezt. Keresgélés folyik, és mintha nem volna kitalálva, hogy mit akarunk csinálni, ahhoz kinek mi a posztja. Nem látom Xaviban a lehetőséget megmondom őszintén, bár tévednék.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.17. 11:36:52

drobika írta:
2023.11.17. 09:51:47
Ahhoz, hogy kevesebbszer tudják üresben ránk hozni a labdát, remélem jól idéztem, ahhoz nem kellene mindenkinek ész nélkül elöl tartózkodnia.
Ameddig nincs egy kiforrott felállás, ami a helyzethez igazodni tud, hanem minden meccsen más, ad hoc kísérletezés folyik posztokon, feladatokon, addig csak a szervezetlenség marad, a szerencse, és az egyéni ( TS ) zsenialitása segíthet.
Jó lenne, ha Xavi végre megállapítaná, kinek hol lenne jó játszania egy adott helyzetben , azt fejleszteni, begyakorolni.
A kritikánk főleg azért van, mert ezt nem látjuk.
Egyetértek azzal, hogy az alap játékunk kialakulásához és fejlesztéséhez el kéne ezeket dönteni, valamelyest ragaszkodni hozzá akár még az eredmények kárára is rövid távon, és gyakorolni, gyakorolni.
A probléma az, hogy szerintem ezt a szó szoros értelmében lehetetlenség megcsinálni 5-8 sérülttel.
Szóval eddig esélyünk se volt arra, hogy ezt csináljuk. És azt is muszáj látni, hogy bár az elmúlt 1 vagy 2 meccsre visszatért a sérültek egy jó része, Frenki még mindig nem, Pedri helyett most Gavi volt eltiltott, és hát Raphi, Lewa és Koundé meg kritikán aluli formában vannak egyelőre. Másként úgy is fogalmazhatunk, hogy nem lehet még rájuk úgy tekinteni, mint akik teljes értékűen visszatértek.
Most már remélhetőleg jön az az idő, amikor támaszkodhatunk egy alap felállásra, és 11-13 alapemberre.
De mivel így is úgy is kell pihentetni, 1-1 személyi cserét csinálni, muszáj lesz adott esetben kipróbálni embereket másik poszton. Cancelo helyettesítésére muszáj próbálgatni néha Araujot vagy Koundét, és ráadásul ilyenkor tartalmilag (nem pedig a rajztáblán) változik a felállás, mert Cancelo középpályást játszik nagyobbrészt. Araujo és Koundé viszont jobb bekket fognak, maximum. Inkább harmadik khv-t.
Ferrant is muszáj lesz bedobni mindenhol, mert se Lewának, se Felixnek nincs igazából posztazonos helyettese.
Baldé helyett is muszáj lesz nézegetni Cancelot egyszer-egyszer, mert neki sincs helyettese.
Illetve hát mindenkinek van, de ha nem haragszotok, most szezon-szinten és versenyképes helyettesítés terén nem vagyok hajlandó pl Guiuval, vagy Alonsoval és Robertoval számolni. Mindenkinek jobb így.. :D
Egy szó mint száz, arra akarok kilyukadni, hogy bizony el kell kezdeni stabilizálni a kezdőcsapatot és annak játékát, de még ha mindenki sérült, akkor is korlátozva vagyunk ezen a téren. Mivel komoly lyukak tátongnak a játékoskereten.

Meggyőződésem amúgy, hogy ha Araujo, Frenkie, TS, Pedri, Gavi és Gündogan elérhető marad tartósan, akkor az összes többi csapatrészt és posztot tudjuk úgy forgatni, hogy még pihentetéssel meg sérültekkel is látványosat javuljon a játékunk, és megmaradjon az eredményes jelleg is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.17. 09:51:47

Ahhoz, hogy kevesebbszer tudják üresben ránk hozni a labdát, remélem jól idéztem, ahhoz nem kellene mindenkinek ész nélkül elöl tartózkodnia.
Ameddig nincs egy kiforrott felállás, ami a helyzethez igazodni tud, hanem minden meccsen más, ad hoc kísérletezés folyik posztokon, feladatokon, addig csak a szervezetlenség marad, a szerencse, és az egyéni ( TS ) zsenialitása segíthet.
Jó lenne, ha Xavi végre megállapítaná, kinek hol lenne jó játszania egy adott helyzetben , azt fejleszteni, begyakorolni.
A kritikánk főleg azért van, mert ezt nem látjuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7413
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.17. 02:23:36

gránit írta:
2023.11.16. 20:46:11
Nagybarcelona írta:
2023.11.16. 12:36:11
Erre írtam, hogy "elspanyolosított" Cruyffi, holland foci. Pl. Valverde, de del Bosque, Enrique a válogatottban dettó.
Persze azt èrzem Xavinál mèg egy lapáttal rátesz ez a türelem, pozíciós játèk, nem indítunk, nincs kockázatvállalás, na meg, hogy gyakran az ellenfelek szerzik meg a vezetèst a feltolt csapat, vèdelem miatt.
Ezért nem értek egyet azzal, hogy a játékunk felett eljárt volna az idő. Nem azt játszuk, ami egykor a játékunk volt. Nem a játékunk vált idejétmúlttá, hanem nem azt játszuk.
Ezzel kifejezetten egyet tudok érteni, és emiatt nem értek egyet a tiki-takát kritizálókkal (oké, ez már eleve nem a régi cruyuffi - amit én még nem láttam -, de ez a legutóbbi verziója, amivel nagyon jól játszottunk, ezért fogalmazok inkább így, mert jó referenciapont). Szóval kb akkor láttam Xavi alatt tiki-takát, amikor a nagy tavaszán 3-4 gólokkal vezettünk, vagy a szuperkupadöntőn ugyanez, és eldugtuk a labdát. Ezen kívül nyomokban sem láttam ilyet, hogy egyáltalán megítélhessük, aktuális-e, vagy eljárt felette az idő. Egyszerűen csak lassan tesszük-vesszük a labdát úgy, hogy mellette félig-meddig sikeresen próbálunk totális focit játszani labdabirtoklás, letámadás terén. Ezen lassú labdajáratás felett eljárt az idő, bár inkább sosem volt igazán eredményes magas szinten.
Az persze kérdés, hogy tudatosan nem azt játsszuk-e, vagy azt akarjuk, csak nem megy, én nem tudom eldönteni. Sajnos kicsit az utóbbi felé tendál a véleményem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése