Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 21:10:38

gránit írta:
2023.11.14. 20:43:42
bence0330 írta:
2023.11.14. 20:38:37
hanem a játékosaink becsült piaci értékének összege
Hogy érted, hogy "piaci értéke?"

A transfermarkt szokott ilyeneket vezetni, csak semmi értelme. Kessié-nek is mutattak egy piaci értéket, aztán a feléért ment el.

Szerintem szeptember-októberben sem toltunk jobb focit, már a szezonnyitón is szörnyűlködtünk, kb 170 perc kellett, hogy betaláljunk.
Igen, a TM szokott lenni a referencia, ha Nagybarcelona ilyen számokat említ, akkor erről van szó, nem fizetési keretről, hanem a keret becsült piaci értékéről. Nagy átlagban azért viszonyítási alapoknak jó, de nyilván a hype, stb sokkal nagyobbra nyitja az ollót, mint ami, nyilván a 100 milliós Gavi nem 50-szer jobb egy 2 milliós alsóházi csapat középpályásnál, teljesen nonszensz feltételezés. Viszont a piaci értéke meg lehet, hogy tényleg van 50-szer ennyi, a hype miatt.
Nyilván száz dolog határozza meg a valódi értéket, ha egy adott csapatnál nincs igény a játékosra, vagy mint nálunk, mindenki tudja az anyagi helyzetünket, mindig olcsóbban fogunk megválni egy ilyen játékostól. Gavitól 80 alatt nyilván nem tennénk, mert kell nekünk, Araujo úgyszintén. Lenglet viszont hiába ér piacvi értéken azért 10-15 misit legalább, esélyünk sincs rá. A TM érték csak egy irányár, mint az autódnál, ha holnap akarod eladni, akkor a reális árának a feléért fogod csak, ha tökmindegy neked, felteszed, és majd valaki egyszer elviszi az árán, vagy akár felette is.

A szezonnyitó nem szeptemberben volt. Augusztus végétől kb a Sevilla meccsel bezárólag játszottunk elég jó meccseket, kifejezetten sok kidolgozott helyzettel, relatív sok góllal, akkoriban inkább még a helyzetkihasználás volt a gond. Aztán gyengültünk, de azért nem ennyire, mint amit mostanság láttunk. Nem csoda, akkor esett ki DJ, Lewy és Raphinha, hirtelen se mélységből nem tudtunk helyzetet kialakítani, labdákat kihozni, ami DJ fő erénye volt,, sem az utolsó passzainkat nem tudta senki begyömöszölni 16-osn belülre, amiért a brazil volt a felelős, főleg Yamal formahanyatlása után, és nem volt ott Lewy, aki befejezze. Pontosan egybeesik a gyengülő időszak ezen három játékos kiválásával, nem véletlen, főleg, hogy mindhárom bombaformában volt a kiválása előtt. Most meg mélypont. Remélhetőleg az alaves első félidővel lezárva.

Troym: én ezzel tudnék épp azonosulni - bár nagyon tudok örülni egy szenvedős győzelemnek is -, viszont Xavi, vagy bármelyik aktuális edző ezt nem teheti meg, a Barca vagyunk, óriási a nyomás, ennek meg kell felelni, szerintem nincs realitása annak, hogy oké, akkor most nyomjuk mittudomén ifikkel masiás tikitakát, de akkor konferenciában indulunk. Szerintem Xavi kevésbé szeretett volna tavaly pragmatikus lenni, de ekkora nyomás alatt ez volt a célravezető, és behúztuk a ligát, ami a célkitűzés volt. Nehéz megdorgálni ezét, akkor is, ha bőven meg tudom érteni, amit írsz.

Az meg tuti, hogy Xavi valamiért nem tudja átadni azt, amit szeretne. Fura, mert botlábú araboknak át tudta 1 év alatt. Oké, hogy itt erősebb még a kiscsapat is, és szervezettebb, szóval azt nem vártam, hogy folyton úgy megyünk át rajtuk, mint ahogy a csapata tette az összes többivel, gyorsabb és okosabb az európai foci, de azt gondoltam, hogy ha kinyílik az ellenfél, akkor pl. menni fog, vagy itt-ott. De valahogy nem, és nem értem, miért, amikor sokkal jobb bármelyik játékosunk, mint az al saddban. Kár érte, az szemet gyönyörködtető foci volt még ha néha lassított felvétel is), ha a negyedét idetette volna már sokkal jobb meccseik lennének.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.14. 21:06:38

Néha úgy érzem ezzel egyedül vagyok, de nekem a foci és a Barca meccs egy kikapcsolódás és szórakoztatás (kéne legyen).

Nem azért lettem 5-6 évesen 30+ évvel ezelőtt sem a klub szurkolója, mert milyen ügyesen kibekkeljük a meccseket és 3 helyzetből 1-et beverve nyerünk. Valakinél máshogy van ez?

Ez a klub mindig egyet jelentett a szép focival, cselek, összjáték szép megoldások AKÁR az eredmények rovására is.
Az én elvárásaim fikarcnyit nem változtak. Apróhalnyit nem érdekel, hogy minden meccset megnyerjünk, vagy a 126. szotyikupát behúzzuk. Őszinte leszek biztos vannak olyan spanyol kupák / szuperkupák akár bajnokságok amelyekre szinte nem is emlékszem, mert semmi érdekes nem volt a játékunkban.

Játszunk szépen. Ennyi.

Az eredmények önmagában csak akkor adnak némi felmentés, ha szépen nem tudunk ugyan játszani, de LEGALÁBB nyerünk.
Most ott tartunk, hogy másfél éve förmedvény a játékunk 3-4 meccs kivételével és tavalyi szezonnal szemben már nem is feltétlen nyerünk.
Itt tartunk ma.
Mindenki döntse el, ez elég-e elvárásként akár edzővel, vagy a világsztár játékosoknak kikiáltott focistákkal szemben. Még csak azt sem mondom, hogy feltétlen Xavi sara lenne. Közös lónak...

Ha nem változna a játék minősége a szezon végéig, én hoznék másik edzőt és 5-6 játékosnak megköszönném a munkáját (Raphinha, Alonso, Romeu, Felix, Lewa) mert ha már se szépen nem tudunk játszani, viszont eredményesen sem, akkor inkább játszanak olyanok, akikkel szép játékkal lenne meg a 3-4. hely, nem így.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.14. 20:43:42

bence0330 írta:
2023.11.14. 20:38:37
hanem a játékosaink becsült piaci értékének összege
Hogy érted, hogy "piaci értéke?"

A transfermarkt szokott ilyeneket vezetni, csak semmi értelme. Kessié-nek is mutattak egy piaci értéket, aztán a feléért ment el.

Szerintem szeptember-októberben sem toltunk jobb focit, már a szezonnyitón is szörnyűlködtünk, kb 170 perc kellett, hogy betaláljunk. A Betis meg az Antwerp elleni meccseinket leszámítva az egész szezon egy szenvedés eddig, az elvárásainkhoz képest.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 20:38:37

A keret értéke nem azt jelenti, mennyit fizetünk, hanem a játékosaink becsült piaci értékének összege. Persze valamelyest ez is mindig túlzó tud lenni egy nagycsapatban, és lehúzó egy kicsiben, ahol nincs hype, a valóságban jóval kisebb különbség van két játékos közt.

Ettől még persze igen, ezzel a kerettel sokkal jobb focit kéne játszani, legalább olyat, amit szeptemberben-október elején toltunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.14. 20:31:37

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
A szikár tènyek, hogy egy 50 milliós kerettel rendelkező csapat majdnem 0-4-re ment idegenben a 860 milliós ellen, hetek óta tartó gyalázatos játèkot megfejelve.
Valóban gyalázatos, de a 860 millió azért csalóka. A játékosaink túlfizetése nem erény, attól nem leszünk erősebbek, éppen ellenkezőleg. A keret nem ér ennyit (már csak azért sem, mert ebből egy csomó pénzt, kb 270 millió eurót a volt játékosainknak fizetünk), csak éppen ennyibe fáj.
Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
ha kiesünk a BL csoportból, Laporta meneszteni fogja.
Kérdés, hogy meneszti-e akkor is, ha a 16 között esünk ki? Talán Sergio Conceicao lehetne az utódja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.11.14. 20:38:46-kor.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.14. 19:04:49

Szerintem kar ezen filozni, most szünet , jön FDJong teljes a keret es egy újabb etap :

Rayo A
Porto H
Atletico Madrid H
Girona H
Antwerpen A

3 fontos komoly bajnoki rangadó val , 2 fontos BL mecs csoport rangadoval!

Mindenre választ kapunk !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 17:40:10

https://www.transfermarkt.com/deportivo ... erein/1108
Alaves 52 millió
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131
Barcelona 862
"Az Alaves majdnem 0-4-re MENT"!!!
Nem gondoltam, hogy le kell írni: az első fèlidőben
Nem azt írtam, hogy a meccs 0-4 lehetett volna.

4 ordító helyzet, ebből 3 ziccer
Vitatkozhatunk megint az óriási helyzeteinkről, amit mi, sokan nem látunk, meccs után le is írtam rèszletesen.

Bence: èn pl. soha nem tudnèk a Barca ellen szurkolni, mèg ha Xavit nem is tartom megfelelő edzőnek. Szurkolok neki, triplázzunk, maradjon 10 èvig. A valóság ettől jelenleg nagyon távol áll.

Megismètlem magam, ha kiesünk a BL csoportból, Laporta meneszteni fogja. Ő a klub èrdekèben cselekszik.

Sok Barca szurkoló ezt a Messi kèrdèst sem èrti. Nem èrtik, hogy a La Liga szabályai nem engedtèk meg, hogy maradjon. Most lehet jöhetett volna 1-2 èvre 4-5 játèkos bèrèèrt, ha kivárja, hogy az utolsó pillanatban (Garcia, Fati, Abde távozása) tudjuk regisztrálni, ha más nem, elnöki letètből, esetleg fizetèsèt "ütemezve"(okosba), mint Felixèt.

Elsiklottunk Magnus kijelentèsèn, hogy del Bosque válogatottja megmutatta, milyen lenne a játèkunk Messi nèlkül. Teljesen így látom èn is. Ez szerintem meghatározza a 2010 óta erőltetett játèkunkat.

Koeman összehasonlításba bele sem akarok menni, mert szimpátia alapján ítèlkeztek. Mondanám, hogy csalódtam Xaviban, mert az egyik kedvencem volt, de azt kaptam, amit vártam, csak sokkal gyengèbb minősègben.

Valverdènèl ugyanaz volt a problèmám, mint Xavinál. Totál feltolt csapat, 5-6 játèkos várta a labdát kp-s játèk nèlkül. Bele is szaladtunk sokszor a kèsbe, a balhèt szegèny tehènpásztor Setien vitte el. Neki volt egy Messije, aki kozmetikázta a hianyosságokat.

Most hosszasan mentegethetnèm Koemant, abból a kutyaütő keretből ès Messiből mit hozott ki. Aranylabdás formájú Messi, Goldenboy díjas Pedri, Griezmann 14 gól 7 gólpassz a bajnokságban, kupagyőzelem (Messi 3 gól, 2 gólpassz, 2 ebből a döntőben 2-0-nál)
BL-ben azon múlt a csoportelsősèg, hogy CR7-nek befújtak 2 kamu büntetőt, majd kaptuk a PSG-t.

Szerintem annyira fölösleges, mint azt bizonygatni, hogy milyen sok helyzetünk van a meccseinken tavaly november óta.

Ismètlem, èn úgy èrzem, szimpátia alapján próbálják sokan megítèlni a dolgokat, èn pedig a klub helyzetèt nèzem elsősorban, nem a szemèlyekèt. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem igazam van, de nem sikerült eddig meggyőzni, hogy mennyire járnánk jelenleg jó úton.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:57:49

Ezen a 130 ezres stadionon én is elgondolkodtam. Tény, hogy Kubala óta hihetetlen focisták nyomták nálunk. A focinak fénykora volt. De az is tény, hogy most akkora a törvényszerű űr ( űrjátékosok után ), hogy ekkora nézőszám emelkedésben gondolkodni a merjünk nagyot álmodni kategória.
Lehet egy stadiont megújítani, korszerűsíteni, néző-barátabbá tenni, hogy a befogadóképesség nem nő. De hát a pozitiv kilátások fontosak, csak kell hozzá egy reális út!
Mondjuk a Puskás is kevés már néhányszor... a Montenegró elleni meccsre többszörös volt a túljelentkezés...
De ez nem Xavi topik :) Mínusz egy pont nekem.:)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 16:49:00

Azért az, hogy aki nem örül a győzelemnek, az nem Barca szurkoló szerintem kicsit erős.
Akik itt vannak/vagyunk mind a csapatnak szurkolunk és azt szeretnénk, ha jól játszana a csapat, meccseket nyerne, de az amikor előző fordulóban gyakorlatilag a kb 94. percig kapuralövés nélkül álltunk, borzasztó nyomasztó játékkal és a 96.-ban 1-0-ra megnyertük a meccset.... Hááát, senki ne mondja, hogy nem keserű szájízzel állt fel és gondolkodott el rajta, hogy ezt a szenvedést inkább jobb lett volna, ha nem is nézem. Vagy a Sahtar elleni BL meccs ahol a tavalyi kiesés után azért azt gondolná az ember, hogy teperni fognak
A foci egy szórakoztató játék, amit azért néz meg az ember, hogy szórakozzon, ha pedig van egy olyan csapat, akinek a stílusa hozzánő, annak elkezd szurkolni. Most ez ami van, az csalódás, folyamatos csalódás. Cirka 25 éve vagyok Barca drukker, de ez az ötlettelen csalódást keltő játék ami most van..... A mai fiatalok biztos nem fognak beleszeretni a Barca játékába, mint anno a Romario, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Iniesta vagy Messi, stb. időszakában. Megépítik a 130 ezres új stadiont, de ha így megy tovább, feleslegesen költ el a klub egy halom pénzt, mert jó ha 50-60 ezren lesznek a meccseken. Ezzel a játékkal egy Roma elvan, de a Barcában ez kevés!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:45:12

Sokszor szoktam írni, hogy 90%-ban egyetértek veled. Xavi nem tartozik ezen témák közé mondjuk, már az edzői tevékenységére gondolva szigorúan, mert mint játékos fenomenális volt, ebben egyetértés van szerintem.
Azért szeretem ezt a fórumot, mert ritka kivételtől eltekintve lehet jókat vitatkozni, vagy éppen egyetérteni a dolgokban.
De azt sosem felejtem el, hogy mindannyian ugyanazért a klubért szorítunk, és bízunk abban, hogy a fénye ismét a régi lesz. Csak valaki erre indulna, valaki arra :) A cél a fontos!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 16:35:23

bence0330 írta:
2023.11.14. 16:27:24
Andris írta:
2023.11.14. 16:19:14
Aki bármilyen oknál fogva nem örül a győzelemnek, az nem Barca szurkoló. Aki nem igazán boldog attól még, hogy örül a győzelemnek, az már egy más dolog. :P
Ez nem ilyen egyértelmű. Amikor Koeman alatt rezgett a léc, direkt szurkoltam, hogy oké, most kapjunk ki, mert akkor jön a váltás és elindulhatunk felfelé. Ezzel a Barcelonának szurkoltam, mert egy meccs eltörpül az egész szezonhoz képest. Ha valaki Xavit látja ennyire kevésnek, akkor úgy gondolja, hogy ha egy csúnya vereség kéne az edzőbuktatáshoz, akkor attól még a Barcának szurkol, mert úgy érzi, hogy egy új edzővel jobban menne a csapatának. :) Szerintem messze nem vagyunk azon a szinten 3 ilyen meccs után, mint Koemannal, akiről már maguk a játékosok nyilatkozták, többek közt Busquets, hogy edzőváltást szeretnének. De aki emiatt nem örül a komoly problémák szerencsés eltakarásának (mert a Soci-Alaves meccs tényleg pokoli szerencsés volt), azt attól még a csapat iránti szeretete ugyanúgy vezérelheti, szerintem. :) Nem értek egyet, de megértem a gondolatmenetet.
Igen, gondoltam erre is, mielőtt leírtam, de szerintem ez nem állhatja meg a helyét egy racionális, nem puszta indulatból viselkedő és megnyilvánuló ember esetében.
Nem egy kialakult csapatunk van, ahol edzőbuktatás kéne ahhoz, hogy minden elindulhasson felfele. Már minden elindult felfele, és egy rendkívül fiatal, rendkívül hiányos keretünk van. Ezeknek a srácoknak a moráljában, önbizalmában, fejlődésében őrületes károkat okoz az, ha olyan rossz eredmények jönnek zsinórban, hogy az önmagában edzőt buktat. Ezt senki ember fia nem gondolhatja kívánatosnak. Senki, aki gondolkodik legalábbis.
Meg azt sem árt átgondolni, hogy van-e fizikailag lehetőségünk leváltani az edzőt egy jobbra, vagy sem. Szerintem ezen a ponton is igen nehéz lenne bárkinek arra jutni, hogy igen. 99% hogy nincs jobb edző a szabad piacon, és 99,999999% hogy nincs és jó darabig nem is lesz anyagilag lehetséges egy új (magasan jegyzett) edző kifizetése, meg a meglévő szerződésének a felbontása sem.

Egy szó mint száz, általánosságban lehetséges egy edzőbuktatásnak való szurkolás, de szerintem jelenleg gondolkodni képes Barca szurkoló erre a konklúzióra nem juthat. Indulatból lehet ezt érezni és írni, ez eltarthat ideig-óráig, de tartósan ezt vallani ezen a ponton.. elképzelni sem tudom.

drobika, világos, nem is neked szólt személyesen :) inkább csak megjegyeztem, hogy örülni azért lehet dolgoknak akkor is, ha az összkép nem kívánatos.

Szerk:
Eljöhet az a pont esetleg, hogy Xavi már nem fejlődik olyan ütemben, mint a játékoskeretünk fejlődne, meg ahogy a klub környezete szépen lassan megnyugszik.
De jelenleg és a belátható jövőben nem gondolom, hogy Xavi volna a szűk keresztmetszet. Méghozzá nagyon messze nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:34:10

Andris írta:
2023.11.14. 16:19:14
drobika írta:
2023.11.14. 16:11:58
Igen, megnyertük a meccset 2:1-re és nem 0:4 lett a végeredmény.
Aki nem látta a meccset, az biztosan örül a győzelemnek.
Aki meg látta, az láthatta mit játszottunk Transfermark ide vagy oda.
Szervezetlenség, fejetlenség minden vonalon ( nem először).
De többen írtuk, ez az eredmény jó arra ( vagy mégsem ) hogy eltakarja a kilógó bazi nagy lovat!
Aki bármilyen oknál fogva nem örül a győzelemnek, az nem Barca szurkoló. Aki nem igazán boldog attól még, hogy örül a győzelemnek, az már egy más dolog. :P
Alapvetően itt a megfogalmazáson és a mondatnak a felhasználásán akadtam meg. Hogy lehet olyat írni, hogy ha egy csapat egyetlen (első másodperces) gólt tud felmutatni egy meccsen, hogy a majdnem 0-4 a szikár tény?
No mindegy, pont ugyan ennyi erővel majdnem 6-0 lett a második félidő, mert tuti volt még 3-4 nagy helyzetünk nekünk is. Lewánál és Ferrannál biztosan beugrik egy-egy, de megesküdnék hogy több is akadt még. A majdnem-másodikfélidőnk már megfelelt volna vajon a transfermarkt által sugallt eredménynek, vagy 6 gól mellett is silány lenne a játékunk minősítése? Fene se tudja, bármi lehetséges.

Szerintem nincs élő ember, aki rendszeresen követi a csapatot, és át lehetne verni az eredménnyel. Mindenki látja, hogy problémás heteink vannak. Azt is mindenki tudja, hogy a klub jóformán minden szintjén csődben van. Lehetetlenség ezeket eltakarni.
Amit te valójában gondolsz és szerettél volna írni, az az, hogy "az eredmény jó arra, hogy ne váltsuk le azonnali hatállyal az alkalmatlan pojácát".
Nem gondolom, hogy nem volnék Barca szurkoló, amióta az eszem tudom az vagyok és az nem tegnap volt sajnos. És ha nem személyesen kell érteni, akkor is ugyanez a mondat, csak azért mert eltérő véleménye van valakinek( sokan azért osztják itt is), mint más fórumozóknak Xavival kapcsolatban. Azt gondolom, hogy vele sem játékban sem nemzetközi szinten nem fogunk előrébb lépni. Azt gondolom, hogy nem problémás heteink vannak, hanem problémás 2 évünk van. És eszembe sem jut pojácának tartani. Kiváló játékos volt és edzőnek itt !!!! kevés. Nem azért mert tehetségtelennek tartanám, hanem mert nincs tapasztalata. Ez tény.
Az eredménynek természetesen örülök, lehet rosszul fogalmaztam és félreérthető volt (Mea Culpa)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:27:24

Andris írta:
2023.11.14. 16:19:14
Aki bármilyen oknál fogva nem örül a győzelemnek, az nem Barca szurkoló. Aki nem igazán boldog attól még, hogy örül a győzelemnek, az már egy más dolog. :P
Ez nem ilyen egyértelmű. Amikor Koeman alatt rezgett a léc, direkt szurkoltam, hogy oké, most kapjunk ki, mert akkor jön a váltás és elindulhatunk felfelé. Ezzel a Barcelonának szurkoltam, mert egy meccs eltörpül az egész szezonhoz képest. Ha valaki Xavit látja ennyire kevésnek, akkor úgy gondolja, hogy ha egy csúnya vereség kéne az edzőbuktatáshoz, akkor attól még a Barcának szurkol, mert úgy érzi, hogy egy új edzővel jobban menne a csapatának. :) Szerintem messze nem vagyunk azon a szinten 3 ilyen meccs után, mint Koemannal, akiről már maguk a játékosok nyilatkozták, többek közt Busquets, hogy edzőváltást szeretnének. De aki emiatt nem örül a komoly problémák szerencsés eltakarásának (mert a Soci-Alaves meccs tényleg pokoli szerencsés volt), azt attól még a csapat iránti szeretete ugyanúgy vezérelheti, szerintem. :) Nem értek egyet, de megértem a gondolatmenetet.

Ha van időd, írj esetleg (ne ebbe a topikba, hanem ahová illik) egy összefoglalót a Montjuicról és a nehézségeiről, hisz személyes tapasztalataid is vannak. Egyszer már írtad, nekem az is jó, ha előbányászod, de fogalmam sincs, hol lehet. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 16:19:14

drobika írta:
2023.11.14. 16:11:58
Igen, megnyertük a meccset 2:1-re és nem 0:4 lett a végeredmény.
Aki nem látta a meccset, az biztosan örül a győzelemnek.
Aki meg látta, az láthatta mit játszottunk Transfermark ide vagy oda.
Szervezetlenség, fejetlenség minden vonalon ( nem először).
De többen írtuk, ez az eredmény jó arra ( vagy mégsem ) hogy eltakarja a kilógó bazi nagy lovat!
Aki bármilyen oknál fogva nem örül a győzelemnek, az nem Barca szurkoló. Aki nem igazán boldog attól még, hogy örül a győzelemnek, az már egy más dolog. :P
Alapvetően itt a megfogalmazáson és a mondatnak a felhasználásán akadtam meg. Hogy lehet olyat írni, hogy ha egy csapat egyetlen (első másodperces) gólt tud felmutatni egy meccsen, hogy a majdnem 0-4 a szikár tény?
No mindegy, pont ugyan ennyi erővel majdnem 6-0 lett a második félidő, mert tuti volt még 3-4 nagy helyzetünk nekünk is. Lewánál és Ferrannál biztosan beugrik egy-egy, de megesküdnék hogy több is akadt még. A majdnem-másodikfélidőnk már megfelelt volna vajon a transfermarkt által sugallt eredménynek, vagy 6 gól mellett is silány lenne a játékunk minősítése? Fene se tudja, bármi lehetséges.

Szerintem nincs élő ember, aki rendszeresen követi a csapatot, és át lehetne verni az eredménnyel. Mindenki látja, hogy problémás heteink vannak. Azt is mindenki tudja, hogy a klub jóformán minden szintjén csődben van. Lehetetlenség ezeket eltakarni.
Amit te valójában gondolsz és szerettél volna írni, az az, hogy "az eredmény jó arra, hogy ne váltsuk le azonnali hatállyal az alkalmatlan pojácát". És ezzel bizony nem értek egyet. Szörprájz :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:11:58

Igen, megnyertük a meccset 2:1-re és nem 0:4 lett a végeredmény.
Aki nem látta a meccset, az biztosan örül a győzelemnek.
Aki meg látta, az láthatta mit játszottunk Transfermark ide vagy oda.
Szervezetlenség, fejetlenség minden vonalon ( nem először).
De többen írtuk, ez az eredmény jó arra ( vagy mégsem ) hogy eltakarja a kilógó bazi nagy lovat!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 15:58:18

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
A szikár tènyek, hogy egy 50 milliós kerettel rendelkező csapat majdnem 0-4-re ment idegenben a 860 milliós ellen [...]
Most tényleg? :D
Nemtom melyik szikár tény jobb, hogy a labdarúgás történetében először nem jön ki a transfermarkt-matek a végeredményben, vagy pedig a 2-1re megnyert meccset úgy leírni, hogy "majdnem 0-4".

Azt hiszem a "majdnem 0-4" nálam a nap kedvenc szikár ténye. :D

Bocsi, de nem bírtam ki. Értem amit mondasz, de azért mindig úgy csavarni és szűrni a tényeket, érveket, és meglátásokat, hogy csak az egyetlen véleményt alátámasztó 10% jelenjen meg...


Más: a jhv-bhv Cancelo-Balde kérdéskört most nem olvastam végig, csak 1-1 mondaton akadt meg a szemem. Úgyhogy lehet ismétlek valaki előttem szólót, de:
Idén Baldé tavalyhoz viszonyítva egyértelműen balHÁTVÉDET, más néven hagyományosabb fajta felfutó balbekket játszik. Ellentétben azzal, ami tavaly volt (4 kp és 3 khv mellett ő gyakorlatilag bal támadó helyett játszott támadásépítésben). Nálam tavaly szélső kp és szélső támaód közt mozgott egyértelműen és látványosan, idén meg sokkal inkább hátvédként tekintek rá, aki nem első számú baloldali helyzetkialakító, csak klasszikus támogató bekk, időnként alapvonali beadásokkal. Szerintem ha megnéznénk, valszeg lentebb is lenne jóval a heatmap-je (bár ez nem definitív), és sokkal jobban támaszkodunk az azon a szárnyon végzendő védőmunkánál kizárólag az ő közbenjrására. Sőt, szerintem még igazán jól is csinálja. Ritkán jegyeztem meg, de érdemes. Sokkal több védő feladat hárul rá, és szeritnem nagyon jól muzsikál ezeknél.

Cancelot pedig csak elvétve használjuk ugyanígy jobbhátvédként, alapvetően a védekező és támadó szituációk zömében is egy középpályás pozíciós sémáját és feladatkörét darálja, és többnyire Araujo vagy Koundé dolgozik 1,5-2 posztot a védelemben.
Amit korábban leírtam: valahova hozzáadtunk (3. számú támadó), ennek meg ára lett, valahonnan el is kellett venni. A látszattal, a virtuális mágnestáblával ellentétben nem a középpályáról vettünk el, hanem a védelemből. Az eredményeken is látszik, de Cancelo mozgását és feladatkörét látva is szembetűnő.

Az utóbbi hetekben persze borult néhány dolog, de úgy Október közepéig-végéig kb egyértelmű volt a szitu.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:44:20

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 15:38:43
Szerintem elbeszèltek egymás mellett.
Balde ès Cancelo bhv ès jhv poszton kezdenek (kivève Cancelo Reál ès Sociedad)
Inkább drobikának adok igazat ebben a kèrdèsben, (ha kell ès nem veszünk össze ilyenen :) ) mert tènyleg úgy játszik a csapat, hogy 90%-ban támad, így Balde bal szèlsőt játszik. Cancelo viszont hátrèbb van vonva, gyakran belèp kp-ra, segíteni a támadásokat.

Koeman pontosan ezt vette èszre, hátrèbb vonta a csapatot, hátulról èpítkezett, akár 5 vèdővel.
Linkeltèk a csapatát, Xavinak jött mèg Auba, Ferran, Adama, Alves. Nem ugyanaz a csapat. Dembele pedig felèpült.
Ez oké, nyilván ha hátrányban vagyunk (sajna nem ritka mostanában), és toljuk ezerrel, akkor a belső védő is kilences, más tészta. Alapesetben azért Baldé mindig balbekk, kb Alba szinten, amíg nincs gond, Cancelo meg ahogy írod, ilyen behúzódó kp-balbekk mix, mint Alves volt, kb, csak jóval dinamikusabb. De Xavi mindig figyel arra közben, hogy az egyik legalább biztosítson hátrafelé, attól függően, hol megy a támadás. Így lesz sokszor ez a hibrid háromvédős rendszer. Ha már Poolról volt sző, tökugyanez, ott a baloldalon van az overlaping támadó szélső bekk, TAA meg inkább lép befelé.

Xavi is kb 2 hónapig ugyanazzal a csapattal tolta, kb majdnem pont annyi időt, mint amennyit Koeman kapott azzal a csapattal, Adamáék januárban jöttek. És ahol a Benfica ellen kapuralövésünk sem volt, vele majdnem megnyertük a meccset, több pontot gyűjtöttünk a bajnokságban, jobban játszottunk, stb. Még tökugyanazzal a csapattal.

Ha meg Dembélé, az első Koeman évében végig makkegészséges volt, szóval egy Messi-Griezmann-Dembélé támadósora volt, jobb, mint Xavi első tavaszán a Torres-Adama féle erősítésekkel, és össze lehet hasonlítani a meccsek képét. De hagyjunk is mindenki mást, maradjunk Messinél... Meg sem merném tippelni, mit csináltunk volna az elmúlt 2 évben Messivel a sorainkban, aki full egyedül tud meccset eldönteni csapatjáték nélkül is. Nem bánom, hogy nem volt itt, mert legalább elkezdhettünk építkezni, de hogy a BL-ből nem estünk volna ki, az hótbiztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:39:27

Mint mondtam, ok. Jól van ez így, csak így tovább. Javaslom így feltenni ezekkel a feladatokkal az embereket Xavinak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 15:38:43

Szerintem elbeszèltek egymás mellett.
Balde ès Cancelo bhv ès jhv poszton kezdenek (kivève Cancelo Reál ès Sociedad)
Inkább drobikának adok igazat ebben a kèrdèsben, (ha kell ès nem veszünk össze ilyenen :) ) mert tènyleg úgy játszik a csapat, hogy 90%-ban támad, így Balde bal szèlsőt játszik. Cancelo viszont hátrèbb van vonva, gyakran belèp kp-ra, segíteni a támadásokat.
Már többször írtam, teljesen fel van tolva a csapat, hiába presszingel, ha labdát szerez, általában megvárja, hogy visszarendeződjön az ellenfèl, ha kp-n szerez labdát, visszapassz Stegenig. Erre írtam, hogy nincs a csapatnak struktúrája. Alaves ellen mègjobban feltolta a csapatot, írtam, pont az ellenkezőjét tennèm, hátrèbb vonnám, lendületből èpítkeznèk, kp-ról, nem pedig 5-6 ember várná a labdát elől, labdavesztèsnèl pedig megy az 1 az 1.
Így Balde nem bhv, pedig ebben az egyik legjobb, hogy felvigye a labdát, magabiztos ès jól cselez, hányszor láttuk megindulni 3-4 ember között. Legjobb ebben Frenkie, nagyon hiányzik a játèka.

Koeman pontosan ezt vette èszre, hátrèbb vonta a csapatot, hátulról èpítkezett, akár 5 vèdővel.
Linkeltèk a csapatát, Xavinak jött mèg Auba, Ferran, Adama, Alves. Nem ugyanaz a csapat. Dembele pedig felèpült, ès adott 14 gólpasszt a haverjának Aubanak, aki nem kellett.

Nekem jobban tetszett a holland alapokhoz való visszatèrès, de Koemant èv vègèig tartottam volna meg. Nem tartom igazságosnak összehasonlítani Xavival. Koeman kapta Destet ès ingyen Garciat, Aguerot. Xavi pedig egy egèsz keretet 400+ millió èrtèkben.
Amit láthatunk, azt sikerült kihozni belőle, pontosan azèrt is, amit az első bekezdèsben írtam. Meglátjuk mennyire válik be a pozíciós játèk, feltölt csapattal
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:34:03

drobika írta:
2023.11.14. 15:20:22
Feladom.
Csak egy idézet: Baldé sosem játszott balszélsőt.
Azt játszik a szezon eleje óta. Hiába balhátvéd. Ha nem ott nyomná ezerszer, akkor nem volna 1001 pocsék beadása a 3 emberrel a nyakán lévő Lewy-nek pl.
Aztán persze ha elvesztik a labdát, akkor fut hátra, legfeljebb 20méteres hátrányban, és bízik a középhátvédben, hátha kiér a szélre.
Többször gondoltam arra, hogy én más meccseket nézek. Az én TV-men Balde állandóan a bal LEGELSŐ emberünk a szélen, aki hol felfutással éri ezt el, ezer passzos labdakihozatallal meg ott ácsorog és beáll a passzokba.
Ez olyan messze van egy támadó szellemű balhátvédtől, mint ide Bilbao.
De mondom, feladom. Legyen nálunk ő, meg Alonso, meg Cancelo ott ahol van. Jó helyen vannak...A stabilitásnak, s hogy mindenki tudja mi a feladata, biztosan jó az.
Hát, egy modern szélsőbekk nagyon-nagyon sokszor lesz előrébb, mint a szélső, nyilván. Angolul ezt úgy hívják, hogy overlap. Kiindulópontnak ott van elöl a balszélső, legyen mondjuk Felix. Egy támadásnál első körben mindig előrébb lesz, mint Baldé, szinte kivétel nélkül, ez nálunk is így van. Megkapja a labdát, Baldé fut fel, és kapja a kiugratást az alapvonal esetében. Nyilván ideális esetben, ha bénán tötymörgünk, akkor nem, de ez mondjuk az egyik alapkoncepció. Pontosan ezért ballábasok a balbekkek, hogy a szélről, főleg alapvonalról beadásra álljon a lábuk. És ezért jobblábas egy modern tükör(bal)szélső, mert ő befelé lépked, hogy keresse a lövőhelyzetet, utolsó passzt, stb. A bekk kifelé, alapvonal felé támad/mozog, a szélső meg befelé, ezért működik.
De ez tényleg minden csapatnál így van szinte, nyilván 1-1 defenzívebb kivételével. A Pool pont ugyanez, Robersont folyamatosan láthattad előrébb, mint akár a 9-es, mert ez ilyen műfaj. De még Tsimikast is, bár ő tán kevésbé intenzív.

Ezt az egészet persze erősíti az, hogy mostanában többször hamar hátrányba kerültünk, az ellen 10 emberrel védekezik utána, akkor nyilván még több emberrel megyünk fel.

Alba is ezt csinálta mindig nálunk minden meccsen, MINDEN EDZŐNÉL, rengetegszer ő volt a legelőrébb, mert ez a dolga a fellépéseknél. Csak ő jobban adott be/passzolt be középre, mint egyelőre Baldé, ennyi egyedül a különbség. Sőt, állítom, hogy Baldé jobban ér hátra, mint Alba.

Teljesen más kérdés, amit dingdong is írt közben, hogy sajna a remek ideérkező játékosok is beleszürkülnek, igen, ez már szerintem is valid kritika Xavira nézve is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.14. 15:39:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.14. 15:24:21

Teljesen jól látják a legtöbben a helyzetet. A jó képességű játékosaink is nullához kezdenek el konvergálni itt mert rossz pozícióban és/vagy rosszul vannak használva. Szurkolók próbáljuk megfejteni mi a baj miközben elvileg egy nagy edzői stáb van akik ugyanazt a meccset nézik mint mi. Ha nekik nem megy akkor kinek? Koeman idejében objektíven silány játékosaink voltak de azóta BL győztes, bizonyítottan jó képességű játékosokat hoztunk ide akik ugyanúgy semmit nem mutatnak és egy gólos győzelmekkel töltjük fel a szezont. Amint komolyabb ellenfél van kipukkadunk és csak a szerencsében bízhatunk. Ki fog ezért felelősséget vállalni?

Lábjegyzetben kérdezem, hogy ki volt az utolsó ténylegesen jó edzőnk? LE? Ernestonak jó szezonjai voltak de az a csapat sem ez volt. Azóta is borzalom Liverpoolra meg Rómára gondolni... meg arra ahogy guggolt a pálya szélén és rendre rosszul/későn cserélt. Sok dologtól megfosztott minket a személye de sokat is adott ennek ellenére vele indultunk lefele. Akik utána jöttek meg már nem tudtak szintet hozni meg az ág is húzta őket.

Ki lenne az aki Xavi helyére jönne és rendet tudna rakni? Őszintén érdekel.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:20:22

Feladom.
Csak egy idézet: Baldé sosem játszott balszélsőt.
Azt játszik a szezon eleje óta. Hiába balhátvéd. Ha nem ott nyomná ezerszer, akkor nem volna 1001 pocsék beadása a 3 emberrel a nyakán lévő Lewy-nek pl.
Aztán persze ha elvesztik a labdát, akkor fut hátra, legfeljebb 20méteres hátrányban, és bízik a középhátvédben, hátha kiér a szélre.
Többször gondoltam arra, hogy én más meccseket nézek. Az én TV-men Balde állandóan a bal LEGELSŐ emberünk a szélen, aki hol felfutással éri ezt el, ezer passzos labdakihozatallal meg ott ácsorog és beáll a passzokba.
Ez olyan messze van egy támadó szellemű balhátvédtől, mint ide Bilbao.
De mondom, feladom. Legyen nálunk ő, meg Alonso, meg Cancelo ott ahol van. Jó helyen vannak...A stabilitásnak, s hogy mindenki tudja mi a feladata, biztosan jó az.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:11:24

drobika írta:
2023.11.14. 14:40:50
Pontosan ez nekem is a véleményem.
Ha valaki meg nem érti, hogy mi a különbség egy támadó szellemű, támadást segítő jobb, vagy balhátvéd, és egy jobbszélső, vagy balszélső csatár közt, azt nem tudom értelmezni.
Egyetlen csapat sem játszik Balde-balszélső, Cancelo Jobbszélső ( Neveket kéretik behelyettesíteni más csapatokból, ha valaki tud ilyen őrültséget...
Képzeljük el Salah, vagy Jota helyén pl, a Pool ban, a jobb vagy a balhátvédet nonszensz!
A stadion megközelítésével magyarázni a nézők hiányát... Komolyan mondom, ezt sem tudom értelmezni. Amikor a vezetőség kiemelte a nézőszám fontosságát, akkor is ott volt a stadion... Ez bullshit. Bocsánatot kérek.
Ezzel nagyon nehéz vitázni, mert nem történt hasonló. 1-1 kétcsatáros felállás kivételével (amikor szintén nem szélsőt játszottak, ilyen poszt ott nincs is, max szárnyvédőt) mindig volt fent balszélsőnk (Felix 1 kivétellel minden meccsen kezdett), jobbszélsőnk (Yamal, Raphinha, Torres). Baldé meg mindig balbekk volt, Cancelo meg mindig jobb bekk (egy kivétellel). Egyszerűen nem történt ilyen, Baldé sosem játszott balszélsőt, mert volt balszélsőnk a pályán. Mint ahogy a Poolban is ott van mindig Salah, a másik oldalon Jota/Diaz, és attól még ott van a két erősen támogató jobb és bal bekk, Tsimikas/Roberson, TAA, pontosan Baldé és Cancelo posztján, rendszerint az ellenfél térfelén, hátrányban meg kb folyamatosan ott.
Vagy tényleg nem értem, most azt mondod, hogy mindig két balszélsővel és két jobbszélsővel játszottunk? Pl. Felix és Baldé is mindig balszélső volt? Csak mert a percek 99%-ában együtt játszottak.

Hát nem tudom, ha nekem nem lenne parkolóhelyem, vagy 50-60 évesen x km-t kéne felsétálnom egy hegyre, azért meggondolnám a dolgot, ha valaki idős, beteg, stb, eleve kiesik. Tömegközelekedés nulla, szóval akinek nincs autója, az is kiesik. És továbbra is inkább hiszem el annak a rengeteg embernek (magyaroknak is akár), akik voltak kint, és egyöntetűen állítják, hogy egy horror.
Meg hát megintcsak a logika, hisz a másik lehetőség az, hogy nyáron a szünetben egyszer csak egyik pillanatról a másikra vagy 40 ezer ember azt gondolta, hogy inkább nem megy el megnézni a játékot. Nem gyengülő meccseken fokozatosan, mert az okés lenne, hanem szünetben. Az a 40 ezer ember, akik száma már egy éve stabilan megvolt, mert mi produkáltuk a legjobb számokat tavaly. Aztán jön a nyár, jön egy Gündogan, Cancelo, és hirtelen azt mondták, még az első meccs lejátszása előtt, hogy bocsi, most inkább nem. Ennek semmi realitása nincs...

Koeman kereténél meg bájos, hogy az kerül ilyenkor felemlegetésre, amikor tényleg gyenge keretet kapott 2 hónapig, és amiből Xavi azonnal jobb pontátlagot, játékot hozott ki. Az előző év nuku, mikor a világ legjobb játékosával meg klasszis Greizmannal játszott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:01:51

Szerintem meg Cancelo Jolly Jokerként való játszatása meg nem egyéb koncepcio hiányánál.
Xavi teszi oda ahol épp van. Ne legyünk naívak, ő az edző, ő küldi fel a csapatot!
Nézzük meg a balszélső helyét, ismételten mondom a támadó csatárt bal oldalon, és nem a balhátvédet, aki fellép támadásban és visszazár ha elmegy a labda. És persze olyankor nem keletkezik űr mögötte, helyesebben nem keletkezne, amit aztán a középhátvéd próbál megoldani.
Nálunk Balde, vagy M.Alonso, vagy Cancelo legutóbb. Ez normális? Tegye már valaki fel a kezét?! Aztán a helyükön kapjuk a gombócokat, meg a 30 mp-s gólokat. Ennek a felismeréséhez nagy edzői kvalitások kellenek?
Felix minek van a csapatban, Torres, aki odavaló lenne, vagy 4-2-3-1-et miért nem játszunk?
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.11.14. 14:46:34

Subinho írta:
2023.11.14. 14:14:29
Valóban játszott Cancelo a Cityben balhátvédet, meg jobbhátvédet, de szerintem itt az állandóság a lényeg. Ha azt mondjuk, hogy balhátvédet játszol, akkor azt játszol, nem egyik meccsen ezt, másikon azt, vagy még meccsen belül is hol jobbhátvéd, hol bal oldali támadó, hol meg szűrő középpályás. Idejött és remekül játszott jobbhátvédet, neki ez a játéka, nem a szélső támadó, meg a középpályás, meg nemtom....
Azt hiszen Cancelo fegyelmezetlensége a gond és Xavi gyengesége, mert hagyja, hiszen nincs kit betenni helyette.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Válasz küldése