Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 14:14:29

Valóban játszott Cancelo a Cityben balhátvédet, meg jobbhátvédet, de szerintem itt az állandóság a lényeg. Ha azt mondjuk, hogy balhátvédet játszol, akkor azt játszol, nem egyik meccsen ezt, másikon azt, vagy még meccsen belül is hol jobbhátvéd, hol bal oldali támadó, hol meg szűrő középpályás. Idejött és remekül játszott jobbhátvédet, neki ez a játéka, nem a szélső támadó, meg a középpályás, meg nemtom.... Állandóság kell. Az meg, hogy őt is leírjuk (mint sok mást), hogy jól kezdett amikor idejött, aztán leromlott a teljesítménye??? Ezen nem gondolkodott még el senki, hogy aki idejön, ez történik vele? Idejön más csapatból, jól játszik, aztán egyre gyatrább? Mindenki? Más csapatban ez miért nem probléma? A Madridban jól tud játszani Bellingham? Ennek az okát kellene megtalálni, észrevenni és nem majd a játékost kirakni a csapatból. Mert Cancelo sorsa is gondolom ez lesz. Azon nem gondolkodott el még senki, hogy az elmúlt 2 évben konkrétan 2 kezdőnyi játékos érkezett és idővel mindenkinek leromlik a teljesítménye? Nem tudom az okát, lehet nincs erőnlét, fegyelem, vagy épp ellenkezőleg, vagy nem értik, mit kér tőlük a mester, vagy épp értik, de akkor meg ha ezt kéri, elég nagy a baj. Szerettem Xavit, egyik kedvencem játékosom volt, de úgy látom, nagy rá kicsit ez a kabát. Persze elő lehet hozni, hogy még mindig jobb, mint Koeman idején, de akkor nézzük meg milyen csapat volt és az elmúlt 2 évben mennyi játékost igazoltunk. Lassan ott tartunk, hogy nem fog idejönni senki jó szívvel, mert játékostemető, mint a Chelsea. Elvertünk egy halom pént játékosokra, közben a Girona megmutatja, hogy is kell focizni tized annyit érő keretből...

Érdekességként Koeman Barca kerete:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_FC_Bar ... s_szezonja
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.14. 13:42:14

Való igaz, hogy Xavi túlértékeli azt, ha egy játékos több poszton is tud jól játszani. Ha ez azonban azt jelenti, hogy egy szezonon belül szinte senkinek nincs fix helye, az végülis oda vezet, hogy a csapatnak nincs begyakorlott saját játéka. Más kérdés, ha sérülések miatt vagy meglepő taktikai húzásként kell forgatni az összeállítást. De ott is ésszerűbb a hosszabb keret.
Xavi esetében a nagy edzői kihívást az jelenti, hogy (végre!) rengeteg az ígéretes fiatal a klubnál. Ha közülük ki tud választani mennél több csapatába beépülő klasszist, az edzői bravúr. Ha viszont nem így jár el, akkor a türelmetlen és elégedetlen fiatalok eligazolnak. S ha ők máshol befutnak, az ráég a vezető edzőre, hogy milyen pancser volt. Ezért Xavinak - munkamegosztásban a csapat más edzőivel - heti szinten a fiatalokra is úgy kell figyelni, mint a soron lévő tétmeccsére. Ha nem ezt teszi, ráfizet. S ilyen szempontból szinte szerencséje van, hogy a csapat-kerete nem jobb és hosszabb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 13:14:46

drobika írta:
2023.11.14. 12:56:55
Szerintem ez a magyarázkodás olyan, mint amikor magas és száraz volt a fű!
Ha a csapatom a Gruopama-ból ideiglenesen átköltözik (Pesről) Budára a III. Ker. TVE pályára még inkább ott leszek. Ha van játék, ha van miért odamenni, ha van klubhűség! Egy városon belüli pályacserét felhozni a nézők elmaradására pont olyan, mint nem szembenézni a valósággal, és felhozni fűt fát virágot!
Canceloról annyit, hogy Jolly joker szerepben feltolni hol jobb, hol balszélsőnek, amikor rendelkezünk ilyen játékosokkal RENDSZERHIBA! Az, hogy segíti a támadásokat nem azt jelenti, hogy konkrétan ő a szélső csatár. Számomra nekem ez azt jelenti, hogy Xavi keresi a helyét, és láthatóan azért ez Cancelo teljesítményére is erősen kihat! Belőle is többet lehetne kihozni, ha legalább minimálisan fix feladatköre lenne. Megjegyzem másoknak is, és akkor a védelemben sem lenne ekkora a kupleráj. Mert 30 sec-en belül gólokat kapni pl. ebből is fakad, meg a rendszeres 100-as ziccerek, amiket TS fog, vagy az ellenfél bénázza el.
Balde balszélső játéka számomra pedig nem más, mint a teljes és totális kudarc. Ő egy balhátvéd, és nem csatár, és nem Felix elől kellene elvennie a levegőt. Szinten RENDSZERHIBA! És a csapatot az edző állítja fel, csakúgy, mint a taktikát.

Tavaly nagyon azt mondták a vezetők, mennyire fontos lesz, nem csak anyagi szempontból, hanem morális szempontból is, hogy az 55ezres stadion tele legyen.
Melyik alatt gondolsz magyarázkodásra? Bocsi, ha rosszra válaszolok, nem egyértelmű, de azt hiszem a költözésre gondoltál.
Attól még, hogy a vezetőség azt mondta, milyen fontos lesz az 55 ezres stadion megtöltése, ez nem lesz valóság, reménykedtek, hogy 50K+ ember valahogy elvergődik a stadionig, de nem történt meg. Elhiszem a rengeteg embernek, aki egyöntetűen mondja, hogy a Montjuic egy horror megközelítés szempontjából, kb minden létező közlekedési eszközzel, helyieknek, turistáknak, mindenkinek. Illetve nekem a józan paraszti ész is azt diktálja, hogy ha az előző szezon utolsó meccsein (mint egész évben) irgalmatlan magas számok voltak, akkor legalább az első meccseken ugyanilyen magasnak kéne lennie (nyilván befogadóképességhez képest), hisz nem változott azóta semmi a szünet alatt, max pozitív irányba a nyáron az új, klasszis játékosok érkezésével. Ha az első hónapban teltház lett volna, most meg hirtelen 20-30K néző, akkor egyetértenék azzal, amit mondasz, de nem ez történt. És azért látványos játékkal, elég sok góllal kezdtünk be, amiért megérte kimenni úgy október elejéig, jobban játszottunk, mint tavaly, mikor stabil 80 ezrek jöttek. 100%-ig vagyok abban biztos, hogy legalább az első 1-1,5 hónapunkban laza 80+ok lettek volna, de a tavalyi játék alapján talán még most se mentünk volna 70 alá.

Nem értem, amit a szélső támadókról írsz, Cancelo egyszer volt oda feltolva, ha jól rémlik, a Soci meccsen. Az, hogy támadó szelleműek a bekkjeink, hát még szép, 2023 van, nézd meg egy City, Inter, Milan, Pool szélsőbekkjeit (ha már azt írtad, senki nem játszik így...). Néha hátul is vannak. Felix minden meccsünkön a balszélső, csak mivel ő bentről szeret indulni, kis helyeken játszani, Baldé tökéletesen kiegészít...ené, ha jó formában lenne. Rengetegszer csináltuk meg idán, hogy Felix helyet csinált a szélen neki, ő elnyargalt az alapvonalig, aztán adott egy homály beadást, néha meccsenként 5-6-7 alkalommal is. Ez taktikailag rendben volt, sőt, csak hát neki ebben még fejlődnie kell. Másik oldalon ugyanez. Ha visszaemlékszel, Alba is tökugyanez volt, a befelé húzódó szélső mellett ő volt az overlaping szélső bekk, aki az alapvonalról tudott beadni.

Cancelo eddig egy alkalommal lett feltolva jobbszélsőnek - és amúgy a csapatunk egyik legjobbja volt ott, szóval akkora hibának nem látom, de mindegy - és egyszer lett átrakva balbekknek, amit Pep az esetek felében megtett, és ő nem egy hülye ember, és mivel ő az esetek felében tolta őt ide-oda, ha Xavi párhavonta egyszer átteszi tehermentesítés miatt, akkor az azért még mindig nagyon stabil posztot jelent, még az elmúlt 15 év legjobb edzőjével szemben is, és nem egy össze-vissza tologatás. Baldé szerintem idén kizárólag balbekk volt, de ha tévedek és egyszer áttették jobbra már szükségből, akkor pardon, konkrétan szélső támadó meg egyszer sem volt.

Amúgy mint lejjebb látható, olyan nagyon nem védem Xavit, de ezek közül egyiket sem érzem valid kritikának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 12:56:55

bence0330 írta:
2023.11.14. 10:21:14
drobika írta:
2023.11.14. 07:12:41
Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.

Ezek szerint Pep is egy megveszekedett kókler, aki Cancelot kb egy teljes szezonban ott játszatta. Ezidő alatt úgy beszéltek Canceloról, mint a világ egyik legjobb balbekkje, amellett, hogy a világ (egyik?) legjobb jobb bekkje is volt. 20/21-ben 43 meccsből 18-at baloson, 21-et jobboson töltött, a 21/22-es szezonban pl 52 meccsből 32-t töltött baloson, szóval akkor is ide-oda lett pakolva, de inkább balos volt.
Pont ezért volt jó vétel, mert tudja pótolni Baldét is néha, és akkor Koundé a jobb bekkünk. Remélem ezt többször is meghúzzuk Baldé pihentetése miatt.
Amiatt kritizálni Xavit, amit a világ legjobb edzője is lazán csinál, azért kicsit necces.
A nézők elmaradása azért nem elsősorban az október végi-november eleji 3 rossz meccsnek köszönhető, logikai alapon sem, tavaly a szezon végéig közel teltház volt, most meg rögtön az elején alig szállingóztak be az emberek, még mielőtt kiderült volna, milyen meccseket játszunk, ergo ez nem lehet a meccsek miatt, sőt, Gündogan meg a portugálok érkezése az elején mindenképp nézőcsalogató lett volna, Nou Campban szerintem stabilan 80K feletti számokkal. Az új stadiont nagyon nehéz megközelíteni, így jóval kevesebben mennek fel, pech, de emögé nem kell többet látni, max annyit, hogy kár, hogy nem volt jobb alternatíva ideiglenes stadionként.

Legalább azzal kapcsolatban ne kritizáljuk szerencsétlent ilyen durván, amiben nem csinált rosszat. :)
Szerintem ez a magyarázkodás olyan, mint amikor magas és száraz volt a fű!
Ha a csapatom a Gruopama-ból ideiglenesen átköltözik (Pesről) Budára a III. Ker. TVE pályára még inkább ott leszek. Ha van játék, ha van miért odamenni, ha van klubhűség! Egy városon belüli pályacserét felhozni a nézők elmaradására pont olyan, mint nem szembenézni a valósággal, és felhozni fűt fát virágot!
Canceloról annyit, hogy Jolly joker szerepben feltolni hol jobb, hol balszélsőnek, amikor rendelkezünk ilyen játékosokkal RENDSZERHIBA! Az, hogy segíti a támadásokat nem azt jelenti, hogy konkrétan ő a szélső csatár. Számomra nekem ez azt jelenti, hogy Xavi keresi a helyét, és láthatóan azért ez Cancelo teljesítményére is erősen kihat! Belőle is többet lehetne kihozni, ha legalább minimálisan fix feladatköre lenne. Megjegyzem másoknak is, és akkor a védelemben sem lenne ekkora a kupleráj. Mert 30 sec-en belül gólokat kapni pl. ebből is fakad, meg a rendszeres 100-as ziccerek, amiket TS fog, vagy az ellenfél bénázza el.
Balde balszélső játéka számomra pedig nem más, mint a teljes és totális kudarc. Ő egy balhátvéd, és nem csatár, és nem Felix elől kellene elvennie a levegőt. Szinten RENDSZERHIBA! És a csapatot az edző állítja fel, csakúgy, mint a taktikát.

Tavaly nagyon azt mondták a vezetők, mennyire fontos lesz, nem csak anyagi szempontból, hanem morális szempontból is, hogy az 55ezres stadion tele legyen.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 12:51:52

gránit írta:
2023.11.14. 11:26:51

Minden mással egyetértek, azt viszont nem hiszem, hogy a keretben sokkal több lenne.
Leírtam az elvárásaimat, azt nem, hogy nèha magabiztos játèkkal :)
Úgy gondolom, attól több van a keretben, hogy 50-150 milliós csapatokat kínszenvedve, 1 góllal verjünk, sokszor "szerencsèvel", vagy mèg azt sem.

A BL továbbjutás alapvető elvárás szerintem. Ha ott kapunk egy gyengèbbet, akkor 8-ig elvergődni.
Ha nehezebbet (City, Bayern), akkor nem bánok egy szoros kiesèst, de egy 8-2 èrzèkenyen èrintene :)

A vezetősègnek egyèbkènt mèg nagyobbak az elvárásai, valamilyen kupa, ès BL elődöntő a gazdasági beszámoló alapján.

Ilyen szempontból kell azt èrtelmezni, hogy sokkal több van a keretben. Ahogy Bence is írta, szerencsèvel, jobb játèkkal nem lenne elkèpzelhetetlen egy BL döntő sem, ha az Inter, Tottenham, Chelsea, Juventus, Atletico 2*, Dortmund pèldájából indulok ki, az utóbbi èvekből.

Jelenleg ettől a szinttől amit felvázoltam, nagyon távol állunk.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.14. 11:55:27

az Atleti most hosszabbitott Simeone urral 2027-ig

aki arra szamit, hogy Xavi is nem eri meg ezt az idoszakot nalunk, az teved, erre az utra leptunk es meg egy La Liga kieses sem fog ezen valtoztatni

szerintem

a lenyeg a kontinuitas, az eredmenyek meg majd jonnek
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.14. 11:26:51

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
a keretben ettől sokkal több vanű
Minden mással egyetértek, azt viszont nem hiszem, hogy a keretben sokkal több lenne. A védelem tavaly megmutatta, mire képes, Lewandowski gólkirály lett. Aki minőséget képvisel, az hozza a formáját, ez most is így van. Ahol jelenleg tartunk, hogy címvédők vagyunk, nyertünk egy szuperkupát, BL-ben esélyesek vagyunk 16 közé jutni, ez ennek köszönhető. Akiben benne van a klasszis, az hozza is. Hogy ennél tovább nem tudtunk lépni, az sem a véletlen műve. Egy megbízható gólszerzőnk van, nincs igazi playmaker, "csak" egy veterán Gündogan, nincs vkp, nincs mélységi középpálya, a túlzottan feltolt védelem és a tavalyihoz képest jóval több kapott gól is többnyire ennek az oka. Egy helyben toporgunk már régóta, ez az edző hibája is, de véleményem szerint enyhítő körülmény, hogy sokkal több nincs a keretben. Ettől még elbúcsúznék Xavitól, mert semmi előrelépés nincs, de sokkal több egyébként sem lenne szerintem. Lewandowskiban lenne több gól. 30 pluszos csatárként érkezett. Benne meg néhány emberben lehetne több, de ahhoz kellenének a társak, így bár egyesekben lenne még jócskán több, a csapatban szerintem nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 10:21:14

drobika írta:
2023.11.14. 07:12:41
Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.

Ezek szerint Pep is egy megveszekedett kókler, aki Cancelot kb egy teljes szezonban ott játszatta. Ezidő alatt úgy beszéltek Canceloról, mint a világ egyik legjobb balbekkje, amellett, hogy a világ (egyik?) legjobb jobb bekkje is volt. 20/21-ben 43 meccsből 18-at baloson, 21-et jobboson töltött, a 21/22-es szezonban pl 52 meccsből 32-t töltött baloson, szóval akkor is ide-oda lett pakolva, de inkább balos volt.
Pont ezért volt jó vétel, mert tudja pótolni Baldét is néha, és akkor Koundé a jobb bekkünk. Remélem ezt többször is meghúzzuk Baldé pihentetése miatt.
Amiatt kritizálni Xavit, amit a világ legjobb edzője is lazán csinál, azért kicsit necces.
A nézők elmaradása azért nem elsősorban az október végi-november eleji 3 rossz meccsnek köszönhető, logikai alapon sem, tavaly a szezon végéig közel teltház volt, most meg rögtön az elején alig szállingóztak be az emberek, még mielőtt kiderült volna, milyen meccseket játszunk, ergo ez nem lehet a meccsek miatt, sőt, Gündogan meg a portugálok érkezése az elején mindenképp nézőcsalogató lett volna, Nou Campban szerintem stabilan 80K feletti számokkal. Az új stadiont nagyon nehéz megközelíteni, így jóval kevesebben mennek fel, pech, de emögé nem kell többet látni, max annyit, hogy kár, hogy nem volt jobb alternatíva ideiglenes stadionként.

Legalább azzal kapcsolatban ne kritizáljuk szerencsétlent ilyen durván, amiben nem csinált rosszat. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 08:47:02

A szikár tènyek, hogy egy 50 milliós kerettel rendelkező csapat majdnem 0-4-re ment idegenben a 860 milliós ellen, hetek óta tartó gyalázatos játèkot megfejelve. Ha objektívek akarunk lenni, ez nem is kiemelkedő rossz forma, mert tavaly november, azaz egy èv óta nèhány jobb meccs kivètelèvel ugyanez megy. Remèljük ez a gödör alja, mert a keretben ettől sokkal több van. A következő meccseken Xavi az állásával játszik, a Rayo (I), Porto, Atletico, Girona, Antwerp ellen. Ha kiesünk a BL csoportból, Laporta nem tehet mást, minthogy azonnal meneszti. Ha a Porto ellen nem nyerünk, mèg az Antwerp otthonában is meleg lehet a helyzet. Bízom benne, hogy ezekből a meccsekből ha nem is sziporkázó játèkkal, de eredmènyek alapján jól jövünk ki. Ezek alapján èv vègèig megkapja Xavi az esèlyt, hogy a maradèk időben javítani tudjon a játèkon. Többször írtam, az elvárásaim a dobogó a bajnokságban, ès BL 16-8. Viszont ha a játèk minősège továbbra sem változik, nyáron komolyan elgondolkodnèk az edzőváltásról, mert nem tehetjük meg, hogy a jövőt lízingelve a jelenben romboljuk a klub imázsát, hiszen az tartja a klubot a felszínen.

Szerk:
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -v-alaves/
Stegen szavai, mert szerintem is elèg már a mellèbeszèlèsből.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 07:12:41

Szerintem az edzőváltás ha szakmai szempontokat néznénk, egyáltalán nem volna irreális. Viszont a mi kutyánk kölyke, családban marad, majd lesz jobb mentalitás miatt természetesen irreális.
Két év elteltével ezzel a kerettel sokkal jobb játékot illene bemutatni, kreatív, alkalmazkodni képes csapattal.
Nos, én ennek nyomait sem látom, csak kísérletezést, minden meccsen más felállás, és feladatok. Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 23:42:25

Xavinak ez az egész egy alapvetően új probléma, kíváncsi vagyok, mit tud kezdeni vele. Korábban is volt 1-1 elszigetelt ennyire gyenge játékunk, jellemzően az EL-BL-ben. Meg volt már 3-4 is zsinórba, de ezek jellemzően a 2. hely vagy a bajnokság bebiztosítása után történtek, és ennyire még azok sem voltak gyengék. De ilyen igazi mélyponton, mikor tényleg teljes nihill a játék, még szerintem nem voltunk. Ha jó vezér, akkor ez az Alaves elleni első félidő volt az utolsó ilyen szintű bénázás, legalábbis egy darabig.

Én alapvetően szeretem, ha óvjuk az embereket, de a füttyöt 100%-ban jogosnak gondoltam, és jól is jött. Még az is lehet, hogy ez térítette magukhoz a játékosokat félidőben, ki tudja. Vagy Xavi. Mindegy is. Abban viszont én is biztos vagyok, hogy nincs még egy ilyen klub, amivel szemben ennyire kritikus a hozzáállás a sajtóban, tényleg csak a MU ilyen, a Sir Alexes idők romantikája miatt, és mitadisten, teljesen ugyanúgy állnak minden tekintetben, mint mi, sőt. Kb le is vezethető, hogy miért. Mi voltunk minden idők alighanem legjobb csapata pár évig, minden idők legjobb játékosával. Nyertünk pár BL-t, nyerhettünk volna még pár BL-t 19-ig bezárólag, és igazából mi, mint Barcelona nyertünk két EB-t meg egy VB-t. Olyan szintű lécet állítottunk fel, és olyan magasságokba jutottunk, ahonnan csak hatalmasat lehetett zuhanni, és a sajna a sajtó még mindig abban él, hogy a Barcának valami olyan csapatnak kéne lenni, akik BL-t nyernek folyton, mindezt atom játékkal. Nem mondom, hogy ezt nem kéne tudni elviselni, de egy kicsit tényleg durva. Főleg egy Yamal korú játékosnak, akitől az első arcszőrszála kibújása előtt azt várják, hogy Messi reinkarnációjaként döntsön el meccseket, a fiatalok ezt a terhet sokkal nehezebben bírják, akármennyit keresnek, akármilyen profik. Egy tinédzser önbizalma még attól is el tud illanni, ha valaki csúnyán néz rá valahol, és ez kb teljesen természetes, Yamalon ez nagyon látszik. De Baldén is. Gavival szerencsénk van, ő teljes fanatizmussal megy mindig előre, szerintem se nem lát se nem hall semmit maga és a pályán kívül.

Andris szerintem ilyesmiről beszél. Bár azzal nem értek egyet, hogy nem tekintünk a csapatra akár itthon, de főleg odakint egy bajban lévő csapatként, mert szerintem ez megtörtént, a közönségre egy szót nem lehetett két év alatt szólni (már azon túl, hogy nekem nevetségesen langyi az a szurkolás amit leművelnek nem csak top PL csapatokhoz képest, hanem olasz, vagy akár néhány kisebb spanyol csapathoz képest is, mint egy Osasuna... de ez nem mostani gond, hanem régi hagyomány :( ). És azért itt is egyre kevesebb az hang, akik űrfocit meg tarolást várnak, de a jelenlegi top10-es keretnek megfelelő szintet azért úgy lassacskán igen.
És azért néha meg is kapjuk, akár hetekig is, mint szeptember-október elején. Most meg egy ideje nem, szép, hogy nem vagyunk elégedettek. Még egész jól állunk ennek ellenére pontok tekintetében, ez a sok fekete mellég egy piros pont az elmúlt 2-3 héttel kapcsolatban, mert sosem gondoltam volna, hogy mi 0 helyzetekkel meccseket fogunk nyerni, mikor 1-2 éve még 27 lövésekből értünk el 0-0-t. Csak a BL-ben picikét elkezdett rezegni a léc.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 23:38:32

Troym írta:
2023.11.13. 22:54:02
Azért bőven vannak árnyalatok a hullagyenge játékkal nyerünk valaki ellen és a lemossuk az ellenfelet atomfutballal skálán.

Szerintem Xavi kritikusai is csendesebbek lennének, ha legalább ukrán menekültcsapat / spanyol kiesőjelölt ellen az skála jobbik végén lenne a játék minősége, nem pedig a nézhetetlen, idegőrlő szinten. Biztos vagyok benne, hogy egy Donetsk elleni 1-0 vereségért máshol sem veregették volna vállon a csapatot / edzőt, és egy ilyen Alaves elleni játékot is szóvá tettek volna bármelyik top angol, olasz, stb csapatnál is, legalábbis nehezen hihető, hogy a Benfica szurkolói sokkal toleránsabbak lennének, ha így játszanának a Casa Pia AC ellen, mint ahogy mi legutóbb.
Szó sincs arról, hogy kritikátlannak kéne maradni. De ha már így fogalmazol... szerintem bőven vannak árnyalatok a jogos és mindennapi kritika, és a heti szinten az ésszerűtlenséget 1000%ban kimerítő szélsőségek között, mint pl edzőváltás követelése, vagy annak a marhaságnak az ismételgetése, hogy teljesen koncepciótlan a banda és a játékosok csak összevissza rohangálnak.
Nem kell megveregetni a vállát egy 1-0ás vereség után, de nem is kell elüldözni. Sőt meg se kell kérdőjelezni a helyét. Úgy nem lehet dolgozni, hogy folyton feletted áll valaki, és azt latolgatja, hogy ezzel a teljesítménnyel itt leszel-e még holnap. Ha meg ugyanezt százezrek vagy milliók csinálják, az valószínűleg még kevésbé kellemes.

Ugyanezt a sahtart előtte pár héttel lemostuk a pályáról 20 perc alatt, csak aztán idő előtt kiengedtünk... utána nem sokkal a real madrid ellen kb tízszer olyan jól játszottunk, mint az utóbbi pár meccsen. Szeritnem pont neked csináltam egy kigyűjtést a hétvégi meccsekből nemrég.. hogy mekkorát szenvedet az Alavessel összemérhető csapatok ellen ugyanezen a hétvégén a Bayenr, a Juve, a MU, a Newcastle, a Napoli és még a bánat tudja ki. Minden nagy (vagy nagy múltú) csapat ki szokott kapni és meg szokott szenvedni egyaránt gyenge és erős csapatokkal is időnként. Hol így, hol úgy. Teljesen normális, és átlagos. Az elmúlt 15 év Barca szurkolójának nem, de mindenki másnak igen.
Minden csapatnak vannak mélypontjai minden szezonban. Lehet egymás után 1, 2, de még 5 rossz meccs is. Sőt, lehet 15 is, ha amúgy azokból sikerül megnyerni eleget.

Már kifejezetten parádésan játszottunk, mikor hirtelen lett 5-6 kezdőjátékosnyi sérültlistánk. Ez lett a vége, hullámvölgy. Ahhoz képest, hogy ilyenben vagyunk, se az eredmények nem elkeserítőek, se a helyezéseink nem kerültek igazán veszélybe. A játék meg nem volt igazán jó, és nem is lesz még évekig. Fényévekre vagyunk az igazán jó csapatok lehetőségeitől.

1.
Koeman elküldése pillanatában nem hittem volna, hogy megközelítjük majd a madridot, sőt a szezon második felére elpáholjuk őket pontokban, és a clasicon is. Megcsináltuk, de mégis ment a nyavajgás, mert az EL későbbi győztese kibunkerezett minket. Nem is gondoltam volna, hogy leszünk ilyen hamar ilyen eredményekkel, de itt mégis ment Xavi alkalmasságának azonnali megkérdőjelezése.
2.
Ezt követően nem gondoltam volna, hogy halál simán bajnokok leszünk a következő szezonban, vagy hogy a clasicoink és rangadóink többségét, köztük egy szuperkupa döntőt megnyerünk majd kifejezetten jó játékokkal. De kiestünk egy hajszállal a BLből (Inter 3-3) miután a teljes védősorunk kidőlt, majd kiestünk egy hajszállal az ELből (MU 4-3) miután a teljes középpályás sorunk és Dembelé kidőlt, úgyhogy hiába lettek számomra váratlanul nagy sikerek és egészséges csapat esetén jó játékbeli fejlődés, újra megindultak a Xavi alkalmatlanságát firtató csörték.
3.
Itt vagyunk a szezon egynegyedénél kb, 2 pontra vagyunk a madridtól, vezetjük a BL csoportunkat, mindez annak ellenére, hogy ismét a kezdőcsapatunk fele a lelátóról figyelt 1,5-2 hónapig, és kb egyszer nem lehetett kiküldeni ugyanazt a kezdő11et... de jött 1-2 rosszabb eredmény, és megint mindennek vége hangulat van ebben a topikban.

Komolyan mondom, tőlem lehet kritizálni őt, én is megteszem amikor úgy érzem, ahogy mindenki mással is. De olyan szélsőséges vélemények tudnak ide alkalmanként születni, hogy a falat kaparom tőle.
Megpróbálom megállni, hogy reagáljak a jövőben. Majd leírom a saját véleményem a meccsek után, aztán annyiban hagyom.
Meggyőződésem, hogy ahogy eddig mindkét szezonzáráskor, úgy idén Májusban is azt fogom mondani, hogy összességében fejlődtünk tavalyhoz képest játékban és versenyképességben is. Hogy mennyit, az más kérdés lesz, de még akkor is... ha azzal a fejlődési tempóval 2030ra kinéz majd egy BL elődöntő, egy évek óta és jelenleg is totális csődben lévő klubnak, akkor szerintem tapsikolhatunk örömünkben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.13. 22:54:02

Azért bőven vannak árnyalatok a hullagyenge játékkal nyerünk valaki ellen és a lemossuk az ellenfelet atomfutballal skálán.

Szerintem Xavi kritikusai is csendesebbek lennének, ha legalább ukrán menekültcsapat / spanyol kiesőjelölt ellen az skála jobbik végén lenne a játék minősége, nem pedig a nézhetetlen, idegőrlő szinten. Biztos vagyok benne, hogy egy Donetsk elleni 1-0 vereségért máshol sem veregették volna vállon a csapatot / edzőt, és egy ilyen Alaves elleni játékot is szóvá tettek volna bármelyik top angol, olasz, stb csapatnál is, legalábbis nehezen hihető, hogy a Benfica szurkolói sokkal toleránsabbak lennének, ha így játszanának a Casa Pia AC ellen, mint ahogy mi legutóbb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.13. 22:21:00

Az már önmagában fél siker, ha egy edző keresi a gyenge pontokat és javítani szeretne ezeken, de a Sahtar meccs után a rendkívüli megbeszélés eredményeként a Mester egyértelmű sportszakmai problémákról beszélt......majd a következő meccs után már mentális teherről, blokkról beszélt.

Szerintem látványosak a problémáink és ezek szinte ugyanolyan mélyek, azonos súllyal rendelkeznek mind morális, mentális, mind pedig sportszakmai szempontból.

A válogatott szünet ismét egy lehetőség a hiányosságok elemzésére és az ebből való kiút megkeresésére. Az is különös figyelemre ad okot, hogy több meccsen is vannak fél-fél órák, amiknek a Mester szerint jó az irányuk, ugyanakkor, ha meccs elején van ez a fél óra, miért nem tudjuk ezt megtartani, ha a meccs végére esik ez a fél óra, akkor miért jön ez későn.

Szóval vannak házi feladatok Xavi számára bőven.
Amíg ezek a fenti alapok nem lesznek rendben, addig szervezettebb sem lesz a csapat. A taktika, felállás egyebek tekintetében pedig végképp nem lehet komolyabb változásban reménykedni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 21:25:13

davi10 írta:
2023.11.13. 18:58:01
Én nem gondolom, hogy a Barcelona szurkolók bármivel habzószájúbbak lennének, mint bármelyik másik klubé. Márpedig ha máshol sokkal vehemensebb kritikát el tudnak viselni a játékosok, akkor itt is kéretik megbirkózni ezzel.
Én se gondolnám. Valamiért mégis ez a helyzet áll elő, hogy képtelenk vagyunk stabilizálni egy edzőt, és a jókat se tudjuk marasztalni. Pedig korábban nem volt probléma a pénz, se az igazolások, sőt... látványosan megviseli idegileg a kispadunk az összes itt járt edzőt.

És azt se véletlen emlegeti Xavi állandóan, hogy nem elég akármilyen játékkal nyerni a Barcánál. Ez azért más csapatoknál nem így van, ott zsebretesznek akármilyen játékot, ha jönnek a győzelmek.
Piqué legutóbbi nyilatkozata is pontos ezzel kapcsolatban, szerintem itt is van még a főoldalon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 18:58:01

Én nem gondolom, hogy a Barcelona szurkolók bármivel habzószájúbbak lennének, mint bármelyik másik klubé. Márpedig ha máshol sokkal vehemensebb kritikát el tudnak viselni a játékosok, akkor itt is kéretik megbirkózni ezzel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.13. 17:48:19

ocsike83 írta:
2023.11.13. 14:38:48
Ha tényleg ekkora a pszichés nyomás a játékosokon, edzőkön, akkor talán ide kellene hozni a világ egyik legjobb sportpszichológusát. Aztán egy edzés helyett mindenki heti 1 órát járjon az agyturkászhoz.
Ez így már tényleg gáz, hogy egyrészt nagy / jó nevű játékosok nem bírják el a nyomást és szürkülnek bele a csapatba.
Másrészt meg aki elmegy innen, az kb tényleg vissza sem néz, úgy húz el innen.
Ilyenekre mi nem költünk. Sem edzőre. Vettünk már Guardiola óta 10 új Messit, meg 75 középpályást, de edző és hozzáértő stáb még nem volt. Jó nekünk a kukázás házon beül mindig, látszanak is az eredmények szépen. Most meg ugye már a csúnya szurkolóknak nem szabad a véleményüket közzé tenni, mert Xavi és a játékosok elolvassák és nem fog menni a játék. Egy profi klub jelenleg itt tart.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 16:37:09

davi10 írta:
2023.11.13. 15:45:14
Andris írta:
2023.11.13. 14:45:22
Esetleg az is megfontolandó lenne, hogy a szurkolók állítsanak magukon egyet vagy kettőt a változatosság kedvéért, és ezzel segítsenek a hatalmas gondban lévő klubjuknak. :roll: Talán Xavi sem véletlen tette azt a bizonyos megjegyzést.
Csak egy ötlet. Jöhet az ablakon kivágós mém. :)
És ezt a gyakorlatban te hogy képzeled el? Szerintem a szurkolókra, legalábbis ami a közvetítésekből átjön, abszolút nem lehet panasz. Még olyan is rémlik, hogy tavaly valami necces, nem megnyert meccs után ott maradtak buzdítani a csapatot. Ha ez a minimális füttyszó, ami tegnap az első félidő végén volt már soknak számít, akkor, a csapatnak nem ez a sportág való.
Most sajnos fütyültek rendesen, ha már a tvből is hallatszik, az nem hiszem hogy csak egy hangadó kis csoport. De igazad van, a stadion közönségére ritkán van panasz, ugyanis nagyobb részt túristákból áll. A montjuicon végképp. És nyilván nem a tegnapi füttyszóval alakult ki a helyzet, abszolút nem erről van szó. Elég csak pörgetni ezt a topikot, vissza egészen Luis Enriquéig. És még ő is megkapta a magáét.
Szerintem az online véleményvezérek, és a katalán újságírók vannak legnagyobb hatással arra, hogy mi érződik a közvéleményből. Sőt, ők valamilyen szinten alkalmasak a közvélemény formálására is, az influencer hatás ezen a területen is jelen van.

A gyakorlatban első nekifutásra elég nehéz elképzelni, kicsit utópisztikus, hogy mindenki magába szálljon a szurkolók közül, különösen a leginkább habzó szájú 10% esetében.
Ugyanakkor szerintem a gyakorlatban igen sokat segíthetne pl a vezetőség részéről, ha nem magukat fényezve próbálnának mindig tompítani a klub körüli jogi és anyagi helyzeteken, hanem a nyers valóságot tárnák az emberek szeme elé. Akkor talán az elvakultabbak is ráébrendnének, hogy mennyire mélyen is vagyunk, hogy az Alaves is jobb relatív helyzetben van, és az alkalmazottak, játékosok kiszámíthatóbb meg nyugodtabb környezetben. Meg arra is, hogy Laporta nem Messiás. Meg arra, hogy nem néhány év, mire a klub újra versenyképes lesz az európai topfocival. És még sorolhatnám napestig.
Szintén sokat segít az, hogy a csapatban lévő köztiszteletben lévő emberek megszólalnak, és adott esetben megcímzik a sajtót, vagy a szurkolókat. Megteheti ezt Messi vagy Puyol is, megteheti Ter Stegen vagy Araujo is, ahogy megtette Piqué múlt héten, és megtette most Xavi is.
Hirtelen ennyi, de szerintem volna itt még gyakorlati elképzelés, ha néhány kreatívabb ember összedugja a fejét.

Sokan elégedetlenek a sportszakmai vezetéssel, de szerintem még nagyobb gondban vagyunk más területeken. Egy ekkora szervezetnek profi gazdasági csapatának, adatelemző csapatának, pszichológus csapatának kéne lennie. Profi marketingeseknek, és profi social media menedzsmentnek. Profi sajtóosztálynak (igen, egy egész osztálynak).
Ez már inkább hátország topik, de a lényeg, hogy sokmindennel lehetne valószínűleg javítani azon is, hogy a játékosok és edzők mit éreznek meg a külső nyomásból, és hogy van (vagy nincs) relativizálva az alaphelyzetük a sajtó, a közönség, a közösségi miédia által.

Andris is foghatná magát, és írhatna az Eurobarcára, mint az ország legnagyobb elérésű Barcás oldalára egy szenvedélyes hangvételű blogbejegyzést arról, hogy a helyzetből és környezetből adódóan jelenleg a csapat és Xavi mögötti összezárás, és feltétel nélküli türelem lenne az, ami a klubunkat leginkább segíteni tudja, hogy egyszer majd újra olyan eredményeket érjen el, amilyeneket mindenki szeretne. Xavival, vagy bárki másal.
Szóval point taken, igenis bármelyikünk tehetne többet, ha akar. Én is. Amennyire a klub le van most csúszva, minden kicsi számíthat akár.

A Barca többé-kevésbé egyedülálló abban a tekintetben, hogy a vezetőséget demokratikus úton választják. A működésük már semmiylen szinten nem felel meg ennek (szerintem.. közgyűlések ide vagy oda), de a választás legalábbis igen.
Ez viszont azt jelenti, hogy még az elnökség segge is veszélyben van. Márpedig ha valaki félti a hátsó felét, akkor hárítani fogja a felelősséget. Nyíltan, vagy a színfalak mögött, követve, közvetlen... simán el tudom képzelni, hogy általánosságban ez a legnagyobb tényező abban, hogy nálunk nagyobb a nyomás az edzőkön, és akár a játékosokon is. Nem kellőképp kiszámítható a környezet. Nincs egy egyszemélyes vagy szervezeti tulajdonos, akiknek nem kell minden csalódásra azonnali reakciót adniuk a választók számára, hiányzik ez a gyors kényszer.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 15:45:14

Andris írta:
2023.11.13. 14:45:22
Esetleg az is megfontolandó lenne, hogy a szurkolók állítsanak magukon egyet vagy kettőt a változatosság kedvéért, és ezzel segítsenek a hatalmas gondban lévő klubjuknak. :roll: Talán Xavi sem véletlen tette azt a bizonyos megjegyzést.
Csak egy ötlet. Jöhet az ablakon kivágós mém. :)
És ezt a gyakorlatban te hogy képzeled el? Szerintem a szurkolókra, legalábbis ami a közvetítésekből átjön, abszolút nem lehet panasz. Még olyan is rémlik, hogy tavaly valami necces, nem megnyert meccs után ott maradtak buzdítani a csapatot. Ha ez a minimális füttyszó, ami tegnap az első félidő végén volt már soknak számít, akkor, a csapatnak nem ez a sportág való.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 15:43:49

Nálunk valami olyasvalamit kellene csinálni elvárás szinten, hogy egyszerre legyünk versenyben mindenhol, mert kell e lé de nagyon ( okokba ne menjünk bele ), ugyanakkor minden szintem spórolás, és szegény ember vízzel főz van. No ebben a környezetben egyszerre ezeknek nem lehet megfelelni. Szerintem sem az a gond, hogy idő kell mire a soha vissza nem térő generáció után ismét top csapat lehetünk, hanem az, hogy Xavival szerintem ez nem fog menni. Azért két év eltelt. A nehézségeinknek se vége se hossza. Ez tény. Így gondolom a nyomás is óriási. De azért legalább a jó irányt el kellene találni, de ez sem történt meg. Szerintem játék szinten.
Gazdaságilag állandóan napról napra él a klub, mindent az utolsó pillanatban sikerül elintézni, de ez még jó darabig így lesz.
A nézők meg kezdenek elmaradni. Ez a legnagyobb baj.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2023.11.13. 15:26:42

Jovo heten meg az lesz a csapat gondja, hogy balrol jobbra nyirtak a fuvet es nem voltak szokva vele...

Jatekoskent nagy kedvencem volt gyerekkoromban, de jo edzo nem lesz itt belole. 2 ev utan mar latszodnia kellene valaminek...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 14:45:22

ocsike83 írta:
2023.11.13. 14:38:48
Ha tényleg ekkora a pszichés nyomás a játékosokon, edzőkön, akkor talán ide kellene hozni a világ egyik legjobb sportpszichológusát. Aztán egy edzés helyett mindenki heti 1 órát járjon az agyturkászhoz.
Ez így már tényleg gáz, hogy egyrészt nagy / jó nevű játékosok nem bírják el a nyomást és szürkülnek bele a csapatba.
Másrészt meg aki elmegy innen, az kb tényleg vissza sem néz, úgy húz el innen.
Állítólag itt van, de ezt inkább csak bulvárnak érzem valamiért. Különben sincs most pénzünk ilyenekre, gondolom.

Esetleg az is megfontolandó lenne, hogy a szurkolók állítsanak magukon egyet vagy kettőt a változatosság kedvéért, és ezzel segítsenek a hatalmas gondban lévő klubjuknak. :roll: Talán Xavi sem véletlen tette azt a bizonyos megjegyzést.
Csak egy ötlet. Jöhet az ablakon kivágós mém. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.13. 14:38:48

Ha tényleg ekkora a pszichés nyomás a játékosokon, edzőkön, akkor talán ide kellene hozni a világ egyik legjobb sportpszichológusát. Aztán egy edzés helyett mindenki heti 1 órát járjon az agyturkászhoz.
Ez így már tényleg gáz, hogy egyrészt nagy / jó nevű játékosok nem bírják el a nyomást és szürkülnek bele a csapatba.
Másrészt meg aki elmegy innen, az kb tényleg vissza sem néz, úgy húz el innen.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.13. 14:07:39

Andris írta:
2023.11.13. 11:18:59
Nem csoda, hogy Simeone több, mint egy évtizede, Klopp 7 éve irányítja a saját csapatát, nálunk meg kihullik az edzők haja két év alatt. Pep már a citynél is több időt töltött, mint a Barcánál, annak ellenére hogy tős-gyökeres culéként, katalánként, la masia játékosként, a történelem legjobb csapatát építette fel ittléte alatt. De inkább elment önszántából 4 év után, mert nem bírta tovább elviselni a nyomást.
Ezen én is szoktam gondolkodni, hogy hogyan lehetséges ez. A szurkolók pl angliában jóval vérszomjasabbak szerintem. Elég csak wenger utolsó éveire gondolni. Repülőn húzták a feliratot a stadion fölött, hogy takarodjon miközbe nem kis legenda volt a papa. Nem akarom elhinni, hogy ennyire elviselhetetlen a nyomás nálunk. Az eredmény kényszer az óriási és most ezekben a nehéz időkben sem megy lejjebb de miért is kéne? Minden nagy múltú csapatnál óriási a figyelem és az elvárás.
Nekem az a hihetetlen, hogy megy a katalónia a la masia a culé szerelem stb. ehhez képest Guardiola ugy elment, hogy vissza sem néz. Mindig tisztelettel beszél a klubról de kategorikusan kizárta, hogy ujra itt dolgozzon. (LE szintén de azért ő pephez nem mérhető) Miért is? A másik oldalon kisebb az elvárás ezért jött vissza Zidane és Carlo is amikor kérték? Ahogy sok más csapatnál is meg van ennek a lehetősége. Ebben van egy romantika, hogy jaj Pep megváltana minket de nem erről van szó és nem is gondolom, hogy megváltana minket inkább az elvet nem értem csak, hogy miért kizárt az, hogy visszatérjen bármelyik sikeres edzőnk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 13:12:20

Ki ellen kellene könnyű, látványos győzelmet elérnie egy FC Barcelona csapatának, ha nem egy alsóházi csapat ellen? Nekem aztán nem szokásom lebecsülni az ellenfelet, de beállítani ,, eredményként,, hogy hoztuk ez a 3 pontot nagyon durva. Ha ( ami nincs a sportban, de nálunk mindíg pozotív, ha vannak helyzeteink, csak ép nem mentek be), szóval, ha az alavesi csávó kicsit jobban odafigyel egy 4-essel küld haza minket már az első félidőben, és akkor egészen más lenne a leányzó fekvése.
Megemlítik, hogy első perces gólt kapni milyen pocsék lehet... Jaj a lelkeim, nem kellene bekapni, immáron másodszorra. Rajtunk röhög a világ.
Ez az eredmény megint arra alkalmas, hogy belemagyarázzuk a dolgokat és elfedjük őket, de szerintem ez már nem megy.
Montjuic vasárnap délután szép idő, gálára alkalmas ellenfél és 33 ezer néző...
Válasz küldése