Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 13:12:20

Ki ellen kellene könnyű, látványos győzelmet elérnie egy FC Barcelona csapatának, ha nem egy alsóházi csapat ellen? Nekem aztán nem szokásom lebecsülni az ellenfelet, de beállítani ,, eredményként,, hogy hoztuk ez a 3 pontot nagyon durva. Ha ( ami nincs a sportban, de nálunk mindíg pozotív, ha vannak helyzeteink, csak ép nem mentek be), szóval, ha az alavesi csávó kicsit jobban odafigyel egy 4-essel küld haza minket már az első félidőben, és akkor egészen más lenne a leányzó fekvése.
Megemlítik, hogy első perces gólt kapni milyen pocsék lehet... Jaj a lelkeim, nem kellene bekapni, immáron másodszorra. Rajtunk röhög a világ.
Ez az eredmény megint arra alkalmas, hogy belemagyarázzuk a dolgokat és elfedjük őket, de szerintem ez már nem megy.
Montjuic vasárnap délután szép idő, gálára alkalmas ellenfél és 33 ezer néző...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 12:51:58

Peter írta:
2023.11.13. 12:43:41
Andris írta:
2023.11.13. 11:18:59
Tényleg azt kell ecsetelni, hogy egy gyenge csapat ellen is lehet úgy győzni, hogy nem jött össze a gőzhenger meg a gálameccs?
Sahtar elleni teljesítmény és egyéb (ismert) előzmények után hazai környezetben....?
Jól mondod, különösen ezek után a meccsek után nem értem, miért várt valaki egy könnyű vagy látványos győzelmet. :)
Folyamatosan olyan érzést keltenek bennem a hozzászólók, mintha minden hibát, minden problémát, minden gödörből való kimászást, minden szerkezeti változtatást, minden játékoshelyettesítést azonnal, már a következő meccsre zökkenőmentes megoldással kéne orvosolni és kivitelezni.
Rosszak voltunk a Sociedad ellen, kikaptunk a Sahtartól, mindenki láthatóan maga alatt van... úgyhogy 5 nap múlva semmiképp sem elég egy küzdelmes, de egyértelműen ki- és megérdemelt győzelem az Alaves ellen, hanem edző meccset kell játszani, minden létező valószínűség és szemünket kiverő indikátor ellenére.

Troym, elfogadom amit mondasz. A statok tényleg nem érdekelnek, ha ilyenekkel jövök, az csak néhány kolléga kedvéért van, hátha a szokásosak helyett ezek ülnek érvként. Én mindig látványra, érzésre mondom a véleményem, senkinek nem érdekel az xG-je vagy bármi más száma.
Tudtam már az eredményt, úgyhogy a meccs nézése közben nem befolyásolt a hangulatom, így próbáltam értékelni a látottakat.
Amit én láttam, röviden összefoglalva: jöttünk egy nagyon rossz és friss periódusból, az első másodpercben kaptunk egy gólt, ami mentálisan kb olyan lehet, mint amikor egy földrekerülés után egy perccel kap egy újabb tiszta pofont egy boxoló. Majd kellett kb 30 perc hogy stabilizálódjunk, a második negyvenötben meg esélyt sem adtunk az Alavesnek, és nem parádéval, de sima 2-0ás második félidővel fújták le, ahol az Alavesnek hozzánk képest nem igazán volt esélye. Ha úgy tetszik, az egész meccsre talán túlzás a "bőven" jelzőm, de a második félidőre szerintem nem.

Amikor épp beleszaladtunk egy pofonba (vagy kettőbe), és próbálunk felállni a földről, akkor és abban a környezetben szerintem egy játék alapján is megérdemelt győzelmet nem kell magyarázni. Akkor se, ha nem volt sima, vagy nem volt minden percben egyértelmű.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.13. 12:43:41

Andris írta:
2023.11.13. 11:18:59
Tényleg azt kell ecsetelni, hogy egy gyenge csapat ellen is lehet úgy győzni, hogy nem jött össze a gőzhenger meg a gálameccs?

Sahtar elleni teljesítmény és egyéb (ismert) előzmények után hazai környezetben....?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.13. 12:32:56

Andris írta:
2023.11.13. 11:18:59
Troym, ez nem a fifa manager, hanem profi labdarúgás. Egyáltalán nem számít, hogy melyik keretre hány milliót ír a transfermarkt.
A Napoli kikapott a halálgyenge Empolitól. A Milan pontot vesztett a rémesen gyenge Lecce ellen. A Tottenham nulla nemzetközi terhelés mellett, a Premiere League éléről kikapott egy (idén) középcsapatnak sem nevezhető Wolvestól. A Newcastle is kikapott valami sereghajtótól.
A MU nálunk jobban megszenvedett a sereghajtó Lutonnal, épp csak nyertek egy góllal. Juve kb ugyanez a Cagliarival.
A Bayern(!!) otthon(!!) 2-2re állt még 70 perc után is egy olyan csapat ellen, akiről még csak nem is hallottam soha.

Tényleg azt kell ecsetelni, hogy egy gyenge csapat ellen is lehet úgy győzni, hogy nem jött össze a gőzhenger meg a gálameccs?
Kaptunk egy első másodperces gólt, aztán megérdemelten megnyertük a meccset, az Alavest bőven felülmúlva. Jobbak voltunk játékban, több volt a helyzetünk, a kapura lövésünk, és meg is nyertük. De ez nem elég, tökmindegy hogy a béka segge alól indultunk lélektanilag, a Barca szurkolónak akkor is gálameccs kell az Alaves ellen, minden más csak gyenge alibi.
Van egy! darab helyzetünk egy kb másodosztályú erősségű csapat ellen a meccs kétharmadáig, nekik van kb 3-4 ajtó-ablak és nem fifa manager?
Nem henger.
Nem gála.
Helyzet.
Nem tudom kit múltunk felül bőven, a statok meg nem érdekelnek Téged, de az Alaves XG-je magasabb a mienknél, és ők nem kaptak 11-est. Jogos volt, de ne csapjuk már be Önmagunkat sem, hogy mennyivel több helyzetünk volt, ha nem így van.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.13. 12:10:15

Szerintem is jól meccselt tegnap. Règóta vártam, hogy Cancelo kezdjen bal szèlen a rossz formában lèvő Balde helyett. Èszrevette, hogy Koundet lejátssza az ellenfèl támadója, cserèlte Araujoval. Eleve semmi keresnivalója nem lenne ott Araujonak, de Stevefan is írta, Kounde behisztezett, hogy nem akar ott játszani, nyáron èn hoztam ide a hírt. Raphinha beállítása is indokolt volt 10-es posztra, ahogy most Felix cserèje is, aki teljesen eltűnt a 2. fèlidőben. Idèn nagyon sokat fejlődött a rotációban, fiatalok játszatásában, felállások variálásában.
Ha ilyenek miatt kritizáljuk, teljes mértékben èrthető, hogy lesznek olyanok, akik szerint megfelelő a Barca kispadjára, ès idővel majd kialakul valami.

Szerintem alapvető hiányosságai vannak, taktika, csapatjátèk, tapasztalat, játèkosokkal való bánásmód, nyilatkozatai, fizikális megterhelès a presszing miatt, felelőssègvállalás, variációs kèpessèg, játèkstílus tekintetèben.

Az anyagiakat ès az utánpótlást elnèzve, a tapasztalaton kívül nem látok nagy fejlődèst a jövőre nèzve. Az utóbbi 10 èv tapasztalatait leszűrve, kicsit úgy èrzem, vele is csak elodázzuk az elkerülhetetlent, hogy módosítsunk a stílusunkon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 11:18:59

Grundel írta:
2023.11.13. 10:54:28
Conte: A Napoli és a Roma két olyan klub, amely körül óriási a szenvedély. Már csak ezért is szívesen dolgoznék náluk. Remélem, egy napon lesz rá lehetőségem.
Kár hogy még ajánlatott sem tettek érte Laportáék.🤔 Pedig Pep és Klopp után az egyik legjobb edző az angol bajnokságban.
Gondolom azért nem töltött még két évnél többet egyetlen csapatnál se egész pályafutása során, mert olyan jó edző. Azért vágták ki zsinórban a Chelseatől, az Intertől, és a Tottanhamtől, mert egy dobogós edzőfenomén. Még az ilyen hagyományosan hányadékot játszó csapatoknál se tűrték meg, és jelenleg sincs csapata.

Nem akarok úgy tenni, mintha kivülről fújnám, hogy az általa játszatott foci mennyire szép, mert nem igazán tudom. Még az is lehet, hogy valami gyönyörűt alkot, csak egy meg nem értett művész.
Az egyetlen dolog, ami igazán megmaradt vele kapcsoladban, hogy a pályamenti viselkedése és az elért eredményei nagyjából egy wish-es Mourinhoként jelenítették meg számomra.

Srácok, nem tudok mit mondani nektek. Ne akadjatok meg semmin, olvassátok el mindig megakadás helyett alaposan amit írok. Nem szoktam fukarkodni a magyarázattal.
Szerintem ha rosszul kezdődik egy meccs, és szavakkal már az első félidőben képes egy edző változást elérni, majd a teljes csapat játékának képét átformálni a szünetben, ezt követően pedig megnyerni a meccset, az igenis "jól meccselt".
Ezen kívül a kezdőcsapat és a cserék terén sem tudom, hogy mit tudtam volna egyértelműen jobban csinálni, amiket esetleg írtok (pl Cancelo), azok szerintem az összképet maximum is csak csekély mértékben befolyásoló dolgok. Ráadásul muszáj dolgokat kipróbálni, embereket esetleg pihentetni, és mikor van jobb alkalom, ha nem egy Alaves ellen?
Ezek csak utólagos okoskodások szerintem, no offense.

Troym, ez nem a fifa manager, hanem profi labdarúgás. Egyáltalán nem számít, hogy melyik keretre hány milliót ír a transfermarkt.
A Napoli kikapott a halálgyenge Empolitól. A Milan pontot vesztett a rémesen gyenge Lecce ellen. A Tottenham nulla nemzetközi terhelés mellett, a Premiere League éléről kikapott egy (idén) középcsapatnak sem nevezhető Wolvestól. A Newcastle is kikapott valami sereghajtótól.
A MU nálunk jobban megszenvedett a sereghajtó Lutonnal, épp csak nyertek egy góllal. Juve kb ugyanez a Cagliarival.
A Bayern(!!) otthon(!!) 2-2re állt még 70 perc után is egy olyan csapat ellen, akiről még csak nem is hallottam soha.

Tényleg azt kell ecsetelni, hogy egy gyenge csapat ellen is lehet úgy győzni, hogy nem jött össze a gőzhenger meg a gálameccs?
Kaptunk egy első másodperces gólt, aztán megérdemelten megnyertük a meccset, az Alavest bőven felülmúlva. Jobbak voltunk játékban, több volt a helyzetünk, a kapura lövésünk, és meg is nyertük. De ez nem elég, tökmindegy hogy a béka segge alól indultunk lélektanilag, a Barca szurkolónak akkor is gálameccs kell az Alaves ellen, minden más csak gyenge alibi.
Nem csoda, hogy Simeone több, mint egy évtizede, Klopp 7 éve irányítja a saját csapatát, nálunk meg kihullik az edzők haja két év alatt. Pep már a citynél is több időt töltött, mint a Barcánál, annak ellenére hogy tős-gyökeres culéként, katalánként, la masia játékosként, a történelem legjobb csapatát építette fel ittléte alatt. De inkább elment önszántából 4 év után, mert nem bírta tovább elviselni a nyomást.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.11.13. 11:09:30

Grundel írta:
2023.11.13. 10:54:28
Conte: A Napoli és a Roma két olyan klub, amely körül óriási a szenvedély. Már csak ezért is szívesen dolgoznék náluk. Remélem, egy napon lesz rá lehetőségem.
Kár hogy még ajánlatott sem tettek érte Laportáék.🤔 Pedig Pep és Klopp után az egyik legjobb edző az angol bajnokságban.
A legidiótább edző, mindenhol összeveszik a vezetőséggel, a Spursnél az egész klubba és összes játékosába beleszállt.

A focija pedig nagyon lekorlátozott, nem hozzánk illő.
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.13. 11:07:41

Ezen a jó meccselésen én is megakadtam. Félidőben könnyedén vezethetett volna ellenünk egy kiesőjelölt 3-4 góllal hazai pályán és jól meccselt?? Mi lett volna ha rosszul meccsel? Akkor a 860 millió eurós egyesület kikap az 50 millió eurós egyesülettől 5-6 góllal? Itt van a mérce jelenleg? Az Alaves kisebb klub, mint néhány másodosztályú csapat és örüljünk, hogy magára talált 2-3 játékos és vérrel verejtékkel behúztuk a meccset?
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.11.13. 10:54:28

Conte: A Napoli és a Roma két olyan klub, amely körül óriási a szenvedély. Már csak ezért is szívesen dolgoznék náluk. Remélem, egy napon lesz rá lehetőségem.
Kár hogy még ajánlatott sem tettek érte Laportáék.🤔 Pedig Pep és Klopp után az egyik legjobb edző az angol bajnokságban.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 10:38:30

Xavi hogy meccselhetett tegnap jól?
Számomra ez rejtély. Cancelo jobbszélső játéka a kezdéskor, azt hova kell tenni? Egyáltalán őt hova kell tenni? Nálunk balszélsőt nem játszhat végre vérbeli balszélső csatár?
Araujo JHV. játéka, ami olyan szembeötlően nem ment, azt hova kell tenni?
A 3 védős rendszer minden meccsen való lefocizását hova kell tenni?
Már másodszor fordult elő, hogy 30sec telik el, és máris a kapunkban a labda? Mentálisan hol járunk?
Ha az Alaves jobban odafigyel 1:4 a félidő, és most megint nem arról beszélünk, hogy milyen jól meccselt Xavi.
Szerintem ez egy kétségbeesett kiútkeresés.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.13. 10:23:27

Mivel sokszor feljön ez a kiscsapat vèdekezik ellenünk tèma, direkt tegnap is megfigyeltem, az Alaves a 16-uk vonalán vèdekezett, tudta is vezetni innen a kontrákat, mi viszont nem tudjuk ezt kihasználni, mert vagy nem merik felvállalni az indításokat, vagy Xavi pozíciós játèkával megvárjuk, amíg az ellenfèl egèsz csapata visszahúzódik. Kiemeltem, hogy minden második nyilatkozata, hogy türelmesen kell játszani. Az ellenfelek vezetès esetèben, vagy a pontszerzès tudatában egyre jobban behúzódnak. Teljesen más lehetne a játèkunk kèpe, ha mi szereznènk vezetèst, vagy ahogy írtam, a kp-ról èpítenènk fel a támadásokat, visszább vonnánk a csapatot, hogy lendületből támadhassunk.

Ezt del Bosque is kiemelte, ès ez az edzői felfogáson múlik.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 09:56:33

Xavi tegnap összességében jól meccselt szerintem, a kezdősípszó utáni sokk és ismét egy betömörülő, antifocira berendezkedő (4-5-1) ellenfél ellenére. Látszottak a belenyúlások, látványos váltás volt félidőben, és a kezdőcsapatban, cserékben se láttam meghatározó kivetnivalót.
Most mégis inkább pár kritikát írnék, amiken muszáj lesz változtatni. Itt jegyezném meg, hogy ellentétben a tisztelt társaság kb felének hozzáállásával, én nem azt várom, hogy egyik hétről a másikra változnak majd ezek a dolgok, hanem hogy idővel javulnak.

- A szélről érkező beadásokkal nincs gond, de akkor nagyon kell gyakorolni ezeket. A nyomás alatti beadásokat is, mert ez látványosan nem megy (holott kellene hogy menjen, profi focistákról beszélünk, az akadémiáról kilépve örökre tudniuk kéne), és a 16oson belül mozgó, oda érkező játékosok dinamikáján is változtatni kell. Összességében nem csak a támadás felépítését, hanem a konklúziót is tudatosan felépíteni és gyakorolni. Ez hiányzik, ami nem meglepő, hiszen egy normál ki-ki meccsen ez kevesebb hangsúlyt kap, nem vág az alapvető játékstílusunkba, Xavi meg nyilvánvalóan leginkább középpályás szemüvegen keresztül nézi a meccseket még.
Látványos, hogy mennyivel jobban mennek a saját sújcsoportunkba tartozó csapatokkal a meccsek, legalábbis nagy átlagban. Ez nem egy véletlen dolog, ha nem állnak be bunkerezni, ha biztos győzelemre illetve a közönség szórakoztatására játszanak az ellenfelek, akkor tudjuk jobban játszani a saját játékunkat.

- Lamine oldalvonalhoz szögelése nagy kérdőjel nekem... sokszor kívülesik a játékon, a 3 középpályás Frenkie nélkül nem elég, hogy kisegítse azon a szélen. Tegnap cancelo is hiányzott, még látványosabb volt a probléma. Lehet, hogy védjük is őt azzal, hogy nem küldjük a sűrűjébe soha. Én megértem, hogy nem tartunk még az ilyen részletek finomításánál, de ez jelen állapotunkban akkor is nem megengedhető luxusnak tűnik. Legalább nagy vonalakban kell ezen hangolni, vagy pedig visszatérni Ferran/Raphi használatához, legalább részben.

- Araujo kell középre, jelenleg nem vagyunk messze olyan stabilak, hogy nélkülözhessük. Magasról teszek Koundé állítólagos nyavajgására, ha nincs ott Vinicius, de Cancelot kell pihentetni, akkor Koundé legyen a jobbhátvéd és kész. Ez max néhány meccs lesz éves szinten, ha nem tetszik neki, fel is út, le is út.

- Fermin tegnap kényszer kezdő volt, de pont a betömörülő védelmek ellen az ő képességei nehezen kihasználhatóak. Remélem, hogy felismerjük majd azokat a szituációkat, ahol ő jól használható, meg azokat is, ahol kevésbé. Még fejlődnie kell. Mégegyszer: a tegnapi játszatása védhető, és utólag könnyű okosnak lenni, de a betömörülő védelmek ellen lehet jobb lett volna Baldé a saját helyén, és Cancelo meg Araujo/Koundé előtt, klasszikusabb középpályásként. Yamalnak is több segítség lett volna, a középpályás szűrésnek is, meg a képességeknek is megfelelőbb allokálása lett volna. Persze nem tudom, ha nincs az első perces gól.. az is lehet h alapból az Alaves nem egy buszparkolós stílusú csapat. Ha erre nem kellett feltétlen számítani, akkor lehet nekem nincs igazam, és Xavinak igen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.12. 20:59:08

Látom nagyot fut a Xavi topic, tavaly Dembele volt az ügyeletes pottyantós topic, most Xavi lett, egy örök itt is, minden shit, minden tré. Szerintem addig, amíg Romeu a maga 3,4 m értékével volt a legnagyobb kifizetett díj a nyáron, aki ténylegesen érkezett, addig ne öntsük Xavi nyakába a létező összes rosszindulatot. Megvoltak a kérései, volt ami össze jött lásd Gündögan, aztán volt egy adag aminek nagy része a kukába ment, Felix és Cancelo csoda hogy össze jött, nem akarom tudni milyen áldozatokkal vagy mákkal járt, aztán utolsó pillanatban Dembele dobbantott, de ez a 19 fős keret ha eredményes tud lenni akkor áldásom rájuk, én szép játékot itt nem várok, nyilván megvannak Xavinak is a hibái, ahogy a játékosoknak is, hiányzik 3-4 minőségi játékos, és főleg támadó oldalon, ha megvédjük a címünket ami szerintem kőkemény meló lesz, akkor adja az ég, egyszer legyen büdzsé is és lehessen meríteni igazán a játékos piacról.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.12. 20:55:16

bence0330 írta:
2023.11.12. 20:32:00
FDJ-t én sem venném ide, ő olyan, hogy az utolsó nagy szívás amit Bartóék műveltek, de ha már itt van, legalább klasszis szinten játszik, és használjuk. De megeszem a kalapom, ha J. Araujot nem ő küldte el, mikor lehetőséget sem kapott soha, még a szezon végén egy japán vagy milyen meccsen a bajnokság után... és ennyi. Nico úgyszintén, idén nyáron már meg sem próbálta, Minguezáról nem is beszélek. Mindhárman olyan játékosok (az utolsó kettő tuti, Araujo meg az idei számai alapján), hogy nagyon jó kis kegészítő emberek lennének, akár több posztra is. Jelen helyzetben pláne, mert akikhez hasonlítani kell... sokkal jobbak, mint Romeu vagy Marcos Alonso pl, SR-t meg sem merem említeni, akivel meg direkt Xavi kérésére hosszabbítottunk megint, az ő fizujába kb mindhárom játékos beleférne, de kettő tuti, és azon túl, hogy gyenge, még nem is bevethető. Szóval egy Nico-Romeu Mingueza-SR szerintem nyílt, óriási hiba, és Xavi miatt történt. Bár ettől még nem lenne sokkal bővebb a keret, viszont nem mindegy, hogy ha legalább a csereemberek tényleg bevethetők, és nem béna és sérült mint SR, és béna mint Romeu, már effektíve bővült az a keret.
Talán annyiból nem stimmel az egész eszmefuttatás, hogy nincs mögötte az idő(vonal)...
SR-val akkor hosszabbítottunk, mikor még Messit akartuk leigazolni... Ezután jött szembe a valóság és ment, aki mehetett... Innen nézve a Nico vs Romeu üzlet JELENTŐS bevétel volt.

J.Araujo még sosem játszott európai meccset, kellenek a percek, hogy átszokjon, tapasztalatot gyűjtsön - semmi értelme nem lett volna őt itt tartani...

Alonso-t 2 évre hívtuk, csak FFP miatt lett egy+egy éves a szerződése.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 20:32:00

FDJ-t én sem venném ide, ő olyan, hogy az utolsó nagy szívás amit Bartóék műveltek, de ha már itt van, legalább klasszis szinten játszik, és használjuk. De megeszem a kalapom, ha J. Araujot nem ő küldte el, mikor lehetőséget sem kapott soha, még a szezon végén egy japán vagy milyen meccsen a bajnokság után... és ennyi. Nico úgyszintén, idén nyáron már meg sem próbálta, Minguezáról nem is beszélek. Mindhárman olyan játékosok (az utolsó kettő tuti, Araujo meg az idei számai alapján), hogy nagyon jó kis kegészítő emberek lennének, akár több posztra is. Jelen helyzetben pláne, mert akikhez hasonlítani kell... sokkal jobbak, mint Romeu vagy Marcos Alonso pl, SR-t meg sem merem említeni, akivel meg direkt Xavi kérésére hosszabbítottunk megint, az ő fizujába kb mindhárom játékos beleférne, de kettő tuti, és azon túl, hogy gyenge, még nem is bevethető. Szóval egy Nico-Romeu Mingueza-SR szerintem nyílt, óriási hiba, és Xavi miatt történt. Bár ettől még nem lenne sokkal bővebb a keret, viszont nem mindegy, hogy ha legalább a csereemberek tényleg bevethetők, és nem béna és sérült mint SR, és béna mint Romeu, már effektíve bővült az a keret.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.12. 20:26:13

Troym írta:
2023.11.12. 19:19:59
FCBsteve írta:
2023.11.12. 18:43:01

Megmondom őszintén, ezeket a hozzászólásokat nem értem... Tavalyi nyár során kb 3 hónap szólt erről a történetről, MU/Ten Hag hogy vitte volna FdJ-t, ő meg mennyire nem akart menni és fizetést csökkenteni...
Szóval, ez Frenkie döntése volt, szerződést meg Bartomeu-ék kötötték!

Ezek után azt felhozni, miért fizetjük FdJ--t, hááát, mondjuk úgy, eléggé furcsa...
Hááát nem furcsa, mert Fati, Garcia, Kessié is maradni akart, de azért valahogy csak kikényszerítették valamennyi távozását. Úgy tűnik mégiscsak akarat kérdése.
A tényekkel kár vitatkozni, FdJ a teljes átigazolási szezon alatt nem állt kötélnek (pedig nagyon el akarták adni), általad említettek pedig igen - ennyi...
De, ez már ezerszer át lett beszélve, hosszú cikkeket írtak róla - nem értem, egyáltalán hogyan merült most fel, hogy lehetett volna???
Ráadásul Laporta/Xavi/Deco hibájaként??? NA, erre írtam, hogy abszolút nem értem...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.12. 20:25:58

Sajnos én nem láttam semmi olyan változást a csapaton, amilyet látni kellett volna egy "bezárkózás" utáni meccsen.
A pontvadászok boldogok lehetnek, nekik ma is megfelelően pörgött a rulett. Samu krupié különösen odafigyelt erre, de igen, a focit gólra játszák, szóval nyert a jobbik csapat. Apropó, csapat?!
Csapat ugyanakkor továbbra sem vagyunk és nem is járunk közelebb ahhoz, hogy azok legyünk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 20:20:50

Nagybarcelona írta:
2023.11.12. 19:56:06
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... sfortunes/
Újabb aranyköpès.

A kritikák miatt játszunk gyengèn. :)

Jól van, nem szóltam :)
100%-ban igaz amit mond a kritikákról, nevetséges, amilyen górcső alatt a Barca van más nagy klubokhoz képest is. De mondjuk nyilván pont ezért ne érdemes felhozni mentegetésnél, mert ez évek óta stabilan így van. Szóval ez így önmagában nem ér semmit, viszont tényleg nevetséges tud lenni ez a fajta Barca-specifikus nagyító, és az is tuti, hogy sok játékos ezzel nem birkózik meg, én főleg ennek a számlájára írom a mindenkori hihetetlen mennyiségű befuccsolt jó játékost. A Barcát körülvevő miliő könnyen lehet, hogy a legrosszabb egész Európában, én legalábbis nem tudok rosszabbról. Talán a MU ilyen még, meg is látszik, évek óta ugyanolyan rottyon vannak fejben, mint mi. Tuti, hogy alapvetően befolyásolja a játékosainkat, de mivel ez állandó, tuti, hogy nem ezért játszottunk most 2,5 meccsig gyengén.


De tökmindegy, nálam hatalmasat javított, ahogy a félidőben kijöttek a játékosok, taktikailag is húzott 1-2 jót, de főleg mentálisan helyretette a csapatot. A második félidőre semmiféle mentegetésre nem szorul senki, szerintem. 1-1 játékos, mint Romeu és Raphinha bűngyenge volt (de Yamal, Pedri, Gündogan, Felix sem voltak jók...), de mint csapat, ezt aláírom egész meccses alapnak bármikor. Ez az elán jobb egyéni teljesítményekkel elég reménykeltő lehet - ami tuti meglesz, több játékos nem találta még meg a sérülés után a régi formát, ez most tényleg úgy volt egész jó játék, hogy egyénileg nem volt igazán jó kb senki. Ezt mentsük át szünet utánra, és akkor kijöttünk a három meccses hullámvölgyből úgy, hogy közben a bajnokikon behúztuk az összes pontot valahogy.

Csak még egyszer eszébe ne jusson ilyen ökörség, hogy kirakja Arát a szélre, mikor egy szem centertől kell félni. Az oké, hogy én nem tudtam ezt (azt gondoltam, van valami jó balszélső az ellennél, akkor tök logikus lett volna), de neki tudnia kéne. Állítom egy helyzetük nem lett volna, ha az Uru kezd ott, a 35. perctől kezdve labdát nem volt esélye átvenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.12. 20:26:10-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.11.12. 20:07:42

Bring out the shark! :)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.12. 19:56:06

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... sfortunes/
Újabb aranyköpès.

A kritikák miatt játszunk gyengèn. :)

Jól van, nem szóltam :)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 19:54:28

drobika írta:
2023.11.12. 17:18:58
Egész elképesztő az, amilyen falállásban felküldi a csapatot a pályára.
Nem először sokadszorra.
Kiváló játékos volt. Ide nagyon gyenge edző. Gyengébb mint EV, vagy Koeman. Sajnos.
Így van, hiszen Koeman is bajnokságot nyert,meg rangadókat. Kiestünk a BL-ből és a középmezőnyben vagyunk a ligában,vagy mi? A Barcanak nem lesz gyökeresen más az alap játéka,hiába rúgnák ki Xavit,itt sosem lesz pl.Klopp foci,keret sincs hozzá. Troym jól összeszedte kik jönnének valószínűleg helyette,semmivel nem lennénk előbbre egyikkel sem. Most nem állunk ott,de milyen jól bejött amikor Valverdet elzavarták az első helyen álló csapattól. Real nyert volna így meccset, menne a szokásos verdikt,hú mekkora mentális erő,meg ezeket akkor se lehet megverni amikor rosszul játsszanak. Ha nálunk fordul elő hasonló, mindenki lúzer,mindenki mondjon le. Nem neked szól,általánosságban. Nekem sem tetszik a mutatott játék,de jönnek a pontok,engem csak ez érdekel.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.11.12. 19:39:20

Mi a játék? Nagyon jó kérdés.

A pozíciós játék, pozíciós játék, a pozíciós játék. A pozíciós JÁTÉK!

De igazából improvizált labdacipelős kontrákból, szélen történő labdacipelésekből és beívelésekből szerezzük az összes gólt és ezekből van helyzetünk.
:D

Megfelelő összefoglalás?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.12. 19:19:59

FCBsteve írta:
2023.11.12. 18:43:01
Troym írta:
2023.11.12. 16:11:36

Rendben irányítsuk erre a beszélgetést.

Ha csődbementünk és gyenge középcsapat vagyunk, akkor miért kell Frenkie 40 milliós fizetéssel, de nem kell a 4-5 kiegészítő játékos csak az ő a bérének töredékéért? Ha csődbementünk el kell adni akár őt is, nincs értelme itt tartani általad Európa legjobbjának tartott középpályást (szerintem top20, de ez ebből a szempontból irreleváns), ha a keret többi tagja ennek a szintnek a közelében nincs.
Ezek kinek a döntései? Xavi, Laporta, Deco? Valaki csak eldönti ezeket.
Megmondom őszintén, ezeket a hozzászólásokat nem értem... Tavalyi nyár során kb 3 hónap szólt erről a történetről, MU/Ten Hag hogy vitte volna FdJ-t, ő meg mennyire nem akart menni és fizetést csökkenteni...
Szóval, ez Frenkie döntése volt, szerződést meg Bartomeu-ék kötötték!

Ezek után azt felhozni, miért fizetjük FdJ--t, hááát, mondjuk úgy, eléggé furcsa...
Hááát nem furcsa, mert Fati, Garcia, Kessié is maradni akart, de azért valahogy csak kikényszerítették valamennyi távozását. Úgy tűnik mégiscsak akarat kérdése.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.12. 19:15:48

Nekem csak egy kérdésem van .:
Igy szűk 2 ev utan ( es nyilván mindenki tisztában a klub helyzetével DE az is egyértelmű h keret minőségileg folyamatosan javult ) HA valaki megkérdezi
Mi Xavi 1,5 éves Barcelonajanak játéka, akkor mit kell válaszolni ?!?!

( mai meccsről csak Lewa pozitívumat emelnem ki nagy szükség van ra h visszataláljon a gól lövéshez)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.12. 18:43:01

Troym írta:
2023.11.12. 16:11:36

Rendben irányítsuk erre a beszélgetést.

Ha csődbementünk és gyenge középcsapat vagyunk, akkor miért kell Frenkie 40 milliós fizetéssel, de nem kell a 4-5 kiegészítő játékos csak az ő a bérének töredékéért? Ha csődbementünk el kell adni akár őt is, nincs értelme itt tartani általad Európa legjobbjának tartott középpályást (szerintem top20, de ez ebből a szempontból irreleváns), ha a keret többi tagja ennek a szintnek a közelében nincs.
Ezek kinek a döntései? Xavi, Laporta, Deco? Valaki csak eldönti ezeket.
Megmondom őszintén, ezeket a hozzászólásokat nem értem... Tavalyi nyár során kb 3 hónap szólt erről a történetről, MU/Ten Hag hogy vitte volna FdJ-t, ő meg mennyire nem akart menni és fizetést csökkenteni...
Szóval, ez Frenkie döntése volt, szerződést meg Bartomeu-ék kötötték!

Ezek után azt felhozni, miért fizetjük FdJ--t, hááát, mondjuk úgy, eléggé furcsa...
Válasz küldése