Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.12. 18:24:09

Hát ezt ismèt bemákoltuk. Sajnos azt kell mondanom, nem sikerült rájönni az edzői stábnak, hogy mi a csapatjátèk problèmája. Ismèt nem sok helyzetünk volt, Lewa kiszorított helyzetből egy lövès, Fermin èles szögből egy oldalháló, egy beívelès után egy szèp fejesgól ès a büntető. Cserèbe a kiesőjelölt Alavesnek volt 4 ziccere. A helyzet iróniája, hogy Xavit a további kellemetlensègektől a 96. percben megmentette a becserèlt Romeu kezezèsènèl a lesen tartózkodó Alaves játèkos. Mèg szerencse, hogy a csöves, csődben lèvő csapatunk be tudott hozni cserekènt 150 milliós összèrtèkű cserèket, igaz kár, hogy ugyanennyi ült a lelátón is, ès szíveskedett a vèdő felrúgni Ferrant, mert èrzèsem szerint amúgy nem szereztünk volna gólt. Szurkolok, hogy a válogatott szünet alatt valami más, a konkrèt problèmát fedezzèk fel, mert most már a sèrültekre sem nagyon lehet fogni, de a játèkunk továbbra is nèzhetetlen, ès most már a kis csapatok is lejátszanak minket. Idèn nem várok többet, csak a dobogó, ès BL 16, vagy 8, csak szeretnèk valami focira emlèkeztetőt látni a szezon hátralévő rèszèben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 17:18:58

Egész elképesztő az, amilyen falállásban felküldi a csapatot a pályára.
Nem először sokadszorra.
Kiváló játékos volt. Ide nagyon gyenge edző. Gyengébb mint EV, vagy Koeman. Sajnos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 17:16:06

Igen. Korrekt alatt azt értem, hogy nem fröcsög, semmi gusztustalan dolgot nem csinált, amit az elődje, egyszerűen csak kevés lett, erre nem tudok haragudni, csak azt mondani, hogy pech, oké, haladjunk tovább mással. És legalább az is csak egy szint után, az első éve kb szuperhős szint volt, a másodikban hozott két kupát, mostanra meg elfogyott a lendület.

Sőt, odáig megyek, hogy még 4 ilyen meccs, és nem is kell meneszteni. De az tuti, hogy nem fogja még 2 évig szidni Laportát, mint a holland.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.11.12. 17:10:43

Azt a 45 perces beszelgetest fordithatta volna arra is, hogy elmagyarazza a jatekosoknak, hogy mit csinaljanak. Totalis 0 a mai produkcio is barmi is lesz a vege.

Xavi korrekt? Szerintem pont Koeman volt korrekt. Xavi mindent megkapott amirol Koeman csak almodozhatott.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.12. 17:09:35

Nekem most az a tippem, hogy egy 3 meccses hullámvölgy belefér - szerintem tényleg, ha csak ennyiről van szó, akkor év végére el fogjuk felejteni -, úgyhogy lesz most egy szünet, utána pedig a kövi 4-5 meccsen ha nem játszunk minimum korrekt szintet, akkor váltás lesz. Ez most Koeman éra vége játék. Csak Xavit legalább nem tudom utálni, mert mindig korrekt, egyszerűen csak sok neki ez.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.12. 16:28:39

Majdnem 0-2. Azt kaptam, amit vártam
Mèg jobban feltolt vèdelem, 5-6ember várja a labdát a támadó harmadban.
Menthetetlen...

Mire leírom 3.

Majdnem 4.

Amíg friss az emlèk mindenkiben, ezek a ziccerek, a mieink helyzetecskèk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2615
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.12. 16:11:36

Andris írta:
2023.11.12. 15:24:30
Szeretném, ha végre elkezdenénk úgy beszélni a Barcáról, mint egy csődbe ment csapat. Mint egy gyenge középcsapat. Mert ez a valóság.
Rendben irányítsuk erre a beszélgetést.

Miért ad egy csődbement klub 9-10 milliós fizetéseket az általad említett ingyenes igazolásoknak?
Miért nem ad ki a csapat 110%-ot minden BL meccsen, hogy a győzelmekért járó 3 millió Eurót megkapja?
Miért kell noname brazil 18 éves kölyök 30+30 millióért?
Ha csődbementünk és gyenge középcsapat vagyunk, akkor miért kell Frenkie 40 milliós fizetéssel, de nem kell a 4-5 kiegészítő játékos csak az ő a bérének töredékéért? Ha csődbementünk el kell adni akár őt is, nincs értelme itt tartani általad Európa legjobbjának tartott középpályást (szerintem top20, de ez ebből a szempontból irreleváns), ha a keret többi tagja ennek a szintnek a közelében nincs.
Ezek kinek a döntései? Xavi, Laporta, Deco? Valaki csak eldönti ezeket.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.12. 15:45:50

Andris írta:
2023.11.12. 15:37:06
Most pont nem a játékról hanem a keretről beszélünk: Szerintem nem lehet ennél igazán jobb keretünk, esély se volt rá. Ettől még nem válik jóvá.
Ez teljesen ok.
De alakítani, jobbá tenni lehet és az már Xavin múlik.

Pep sem "készen" kapja a játékosai nagy részét és nincs olyan edző a világon, aki az éppen aktuális világválogatottat kapja kézhez.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.12. 15:37:06

Peter írta:
2023.11.12. 15:31:37
Andris írta:
2023.11.12. 15:24:30
Röviden összegezve:
A jelenlegi keretünk több említett, meghatározó szemszögből is kritikán aluli, és ez mind 100%ban kényszer szülte állapot. Nem Xavi felelőssége, és nem Laporta felelőssége.
Nem beleszólva a párbeszédetekbe, de Laporta éppen azért indult az elnöki posztért, hogy újrakezdje, Xavi pedig elvállalta a posztját.
Innentől kezdve pedig igenis, felelősséggel tartoznak, annyival minimum, hogy a lehetőségekből kihozzák a maximumot.
Ezek az alkalmas, megfelelő és jó vezetők ismérvei.
Igen, teljesen egyetértek. :) Szerintem Xavi kihozza a 110%ok a lehetőségekből, erről dumálok kb másfél éve folyamatosan. Aki nem ért vele egyet, az szerintem nagyon de nagyon el van tájolva azzal kapcsolatban, hogy mik is a valódi lehetőségek, amikből ki kell hozni a maximumot.

Most pont nem a játékról hanem a keretről beszélünk: Szerintem nem lehet ennél igazán jobb keretünk, esély se volt rá. Ettől még nem válik jóvá.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.12. 15:31:37

Andris írta:
2023.11.12. 15:24:30
Röviden összegezve:
A jelenlegi keretünk több említett, meghatározó szemszögből is kritikán aluli, és ez mind 100%ban kényszer szülte állapot. Nem Xavi felelőssége, és nem Laporta felelőssége.
Nem beleszólva a párbeszédetekbe, de Laporta éppen azért indult az elnöki posztért, hogy újrakezdje, Xavi pedig elvállalta a posztját.
Innentől kezdve pedig igenis, felelősséggel tartoznak, annyival minimum, hogy a lehetőségekből kihozzák a maximumot.
Ezek az alkalmas, megfelelő és jó vezetők ismérvei.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.12. 15:24:30

Jó, hát lehet a részleteket csűrni csavarni, meg találgatni h pontosan kit kinek a fizetése fedezett, ki mennyit keres... de megmondom őszintén, hogy továbbra sem értem az alap feltételezéseket. Ne menjünk el a lényeg mellett, légyszives:

Tényleg azt gondoljuk, hogy Xavi azt mondta, hogy "oké, nekem 19 ember kell! se több, se kevesebb!", vagy azt, hogy "inkább passzoljuk le Fatit és Abdét, mert már így is túl sok 3 kezdő posztra a Lewandowski Felix Raphi Ferran négyes" ?

Én nem azt vitatom, hogy Xavi része a döntéshozatalnak. Bár a mértékét korábban már vitattam, és abból továbbra sem engedek, de most nem is ismételem meg ezeket, mert akkor megint nem a lényegről kezdünk beszélni.

Én azt mondom, hogy Xavinak nem volt lehetősége sem megtartani egy 22-25 fős, normális létszámú keretet. És azt mondom, hogy nem volt lehetősége sem egyszerre megtartani a Ferran-Raphi-Fati hármas mindegyikét. Ahogy nem volt lehetősége arra sem, hogy megtartsuk Abdét, például. Arra meg végképp nem volt lehetőség, hogy legyen normális cserénk Frenkie, Baldé vagy Cancelo helyére.
Nem azt mondom, hogy nem engedik dönteni, hogy a vezetőség megköti a kezét. Hanem azt mondom, hogy fel sem merült a lehetőségek között az ilyesmi, a vezetőség se tudott volna ilyen döntést hozni, nem hogy Xavi.

Röviden összegezve:
A jelenlegi keretünk több említett, meghatározó szemszögből is kritikán aluli, és ez mind 100%ban kényszer szülte állapot. Nem Xavi felelőssége, és nem Laporta felelőssége. Még mindig úgy beszélünk a Barcáról, mintha összehasonlítható lenne minden tekintetben a nagy európai klubokkal. Holott erről szó sincs. Alsó hangon van szerintem 100(!!!!) csapat európában, aki többet költött játékosra, mint mi. Lehet hogy van 200 is. Közben egy rakás embert el kellett engedni a fizetési sapka meg egyéb marhaságok miatt, meg hogy egy ingyenes :lol: :lol: játékost regisztrálhassunk.

Szeretném, ha végre elkezdenénk úgy beszélni a Barcáról, mint egy csődbe ment csapat. Mint egy gyenge középcsapat. Mert ez a valóság.
Ne csak akkor röpködjenek ezek a jelzők, amikor van egy rossz meccsünk vagy rossz eredményünk. Tudatosítsuk szépen, hogy nem vagyunk európai nagy klub többé, és ezen nem lehet most változtatni. Évtizedes küzdelemmel talán, esetleg, de máshogy, és rövidebb idő alatt biztosan nem. Edzői döntésekkel önmagában végképp nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.12. 15:19:22

Csak arra leszek ma kiváncsi, hogy morálisan milyen látszata lesz a "rendkívüli bezárkózásnak".

Amíg nincs rendben a lélek, akarat, elszántság, szenvedély, alázat, győzni akarás mindenáron, addig teljesen felesleges bármiről is gondolkodni.
Szépen sorjárban az "újrakezdés" útját kell megkezdeni.

Ma némi ízelítőt kaphatunk is abból, hogy milyen is a csapatszellem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2615
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.12. 14:11:16

Andris írta:
2023.11.12. 11:16:34
1. Xavi biztosan nem akart 19 fős keretet, nem is értem miért gondolna ilyet bárki, ez nonszensz
2. Xavi biztosan szeretett volna jobb embereket, meg megtartani néhány fiatal, közepesen ígéretes játékost, de esély se volt rá. Akire csak rá lehetett, rá kellett bólintani.
Szerintem ezeket mind tényszerűen tudjuk, a klub anyagi körülményei szó szerint megszabdák, hogy mi történjen. Olyan döntéseket lehetett csak hozni, hogy Ferran vs. Fati, Abde vs. Felix, és így tovább, ezeknél komplexebb formákban.

Romeu igen, hibának tűnik, egyértelmű. De ne felejtsük el, hogy egy rendkívül olcsó, normál esetbene cserének érkező hiba. Év elején azért volt kezdőben, mert egészen parádés meccseket tolt, nem azért, mert eredetileg oda vettük.
És ne feledkezzünk meg, hogy a PSgnél, a Citynél, a Bayernnél, és mint láttuk a számokat, európában még kb 200 csapatnál igazoltak több pénzért játékosok százait. Biztosak lehetünk benne, hogy ezeknek egy jó része, minimum minden csapatnál átlagosan 1 játékos hibának lesz minősítve. Guardiola 4 évében ennél kb minden évben nagyobb súlyú floppokat igazoltunk, mégse emlegeti fel senki. Talán nem is emlékszünk. Nem meghatározó dolog, ha meg mégis azzá nagyítódik, attól az edző döntése még nem lesz rosszabb, csak ugyan olyan, mint az összes többi edzőé.

FFP szempontból szerintem igenis lényeges mindenki, még egy Julian Araujo és Torre is. Ők is százezreket keresnek évente, és ha megnézzük, hogy pl Felix mennyiért játszik elvileg (300k talán?), akkor látszik, hogy igenis mennyire ki kellett centizni. De vehetjük Gündogant is, az ő fizuját is lehetett volna lefedni (hasraütésre) mondjuk Koundé vagy Pedri vagy Raphi eladásával, vagy össze lehetett rakni 5 kölcsön és 5 fiatal játékos eladásából. Sztem megitn csak helyes döntés született, de egy abszolút kényszer szülte döntés. Nem jó döntés, csak helyes, vagy ha úgy tetszik, a legkevésbé rossz döntés.

Baldéval egyetértek, Gavival viszont nem. Szerintem őt nem rotációban lehetne csak használni, hiszen a csapat abszolút húzóembere idén is, tavaly is. Pusztán annyit kéne tenni vele, hogy nem minden meccsen 90 perceket játszatni. Minden 5. meccsen pihentetni egy kezdő játékost, és minden harmadikon meg lecserélni 60-70 után még szerintem nem rotáció, csak ésszerű kondíciómenedzsment.
Nem tudjuk a döntéshozatalnak mennyire része Xavi, de nettó marhaság a gondolat, hogy 0%. A világ minden vállalatánál vannak döntési szintek.
Elhiszem, hogy vannak egyéb szempontok is, amik szerepet játszottak nyáron, és nem Xavi dönt mindenről, de egy random fiatal megtartása / elengedése szerintem pont rajta múlik.
Júliusban küldtük el Araujot, kb Dembele, Kessie előtt, így fura feltételezés, hogy az éves 300k fizetése volt az oka. Szóval árnyaltabb a kép.
Gondolom Kessie fizuja kellett Gündoganhoz, mert mire elment Kessié fixen lehetett tudni, hogy jön Gündogan és ott nem kérdezték Xavit, ott se kell-e neki Lenglet, de Torre, Araujo szinten tuti vezetőedző szava dönt, de minimum vétózhat. Cancelo példája ott sántít, hogy nem volt biztos augusztus 31.-ig, de a két fiatal jobbhátvéd addigra rég távozott.
Az, hogy Xavi szerelmes-e a két portugálba, vagy Laporta szintén kérdéses nekem.
Na ott pl felülírták a gondolatait szerintem, mert szerintem 1 nappal az átigazolási időszak vége előtt edző már nem szeret 3-4 változást a keretben.

Felix 300k a valóságban meg 4m, már több cikk is lehozta szeptemberben, hogy a kezdeti pénzén kb "28 perc alatt" emeltek, most nincs időm, kedvem visszakeresgélni.

Gavi a félreértések végett, szerintem ügyes, húzóember is tud lenni, de kölyök főleg fejben. Roppant szerencsétlen dolog, hogy csinál valami marhaságot egy meccsen, de nincs olyan, hogy következő 2-3 meccsen csere akkor. Ezeket a pedagógiai dolgokat nem saját szórakoztatásukra használják az edzők, sokszor sokkal idősebb játékosok esetén is. Az ő hozzáállása pont olyan, hogy minden 3. meccsen padon kéne ülnie lehiggadni.

Alemany-Deco dologról nincs véleményem, ahhoz hozzátenni nem tudok.
gránit írta:
2023.11.12. 12:36:37
Troym írta:
2023.11.11. 22:22:43
kb Rafa Marquez lenne Xavi utódja, ha elküldenék (0% esélyét érzem) Ennek sok értelme nincs.
Miből gondolod, hogy Marquez nem lenne jobb edző? Nem nézek a korosztályos meccseket, de ha Xavit leváltjuk, nyilván olyan edző jönne helyette, akinek van köze az FC Barcelona játékához. Marquez-nél nem lenne kézenfekvőbb. Én még Frank de Boerre gondoltam korábban, Enrique utódjaként, miután sorozatban nyerte a holland bajnokságokat, de utána kiderült, hogy bár egy egész jó bajnokságban képes dominálni, top szinten már nem állta meg a helyét, szövetségi kapitányként sem.

Ez nyilván csak elméleti, mert Xavi legalább 2025-ig szinte biztos, hogy maradni fog. Ha szezon végén kirúgnánk, Marquez jó eséllyel lenne befutó, és lehet, hogy szakmailag nem lenne rossz döntés.

Ahogy látom, van, aki azért kritizálja Xavit, mert "nagyon erős" a keret, és ebből többet ki lehetne hozni. Meg van olyan vélemény is, amely szerint nem annyira erős a keret, rossz állapotban van a klub, ez pedig (valamennyire) felmenti Xavit.

Én azt gondolom, hogy a keret egyáltalán nem olyan erős, amilyennek gondoljuk, gondolok itt a Gavi-hájpra, de Jong-hájpra, Pedri-hájpra. Viszont Xavit is kritizálom, mert a játékosállomány bár olyan, amilyen, nem tudott előrelépést elérni, ez pedig független a játékosállománytól, mert az akármilyen szinten van, ahhoz képest lehetne fejlődni. De itt nincs előrelépés, keretminőség ide vagy oda.

Pont ez a bajom.

Teoretikusan:

Nem kell több zsákbamacska. Marquez a 32. olyan edző lenne, aki BL-ben még nem meccselt, első osztályt még nem látott, világsztárokat még nem irányított.
Ha leváltanánk Xavit, ne olyat hozzunk már, aki szintén csak játékosként látott egy BL meccset. Tipikus esete a mindig ugyanazt csináljuk és másfajta eredményt várunk féle Einstein mondásnak. Ha nincs pénz, egy 10+ éve európai top csapatoknál edzősködő vezetőedzőt megszerezni, akkor pont ugyanez lenne.

Elmondom kb kik lennének a jelöltek:
- Giovanni van Bronchkhorst
- Rafa Marquez
- Imanol Alguacil (Sociedad, 1 db spanyol kupa győzelemmel karrierje alatt)
- Michel (Girona) szerintem semmivel nem lenne jobb
- Sergio Conceicao (Porto, ügynöke Mendes)

Csak tipp, de kb ők kerülnének szóba.

Amúgy én a két tábor közt lehetek, mert szerintem mind az edző, mind a csapat elmarad az elvárásoktól, csak így az együttes hatás még erősebb.
Xavi könnyebben fejlődhet, de könnyebben leválatható is, mint egy 25 fős csapat, ennyi az eltérés.

Nem küldeném el, de nem értem minek kellett sietni új szerződést adni. Bőven ráértek volna 23 decemberben - 24 januárban dönteni mi legyen.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.12. 12:36:37

Troym írta:
2023.11.11. 22:22:43
kb Rafa Marquez lenne Xavi utódja, ha elküldenék (0% esélyét érzem) Ennek sok értelme nincs.
Miből gondolod, hogy Marquez nem lenne jobb edző? Nem nézem a korosztályos meccseket, de ha Xavit leváltjuk, nyilván olyan edző jönne helyette, akinek van köze az FC Barcelona játékához. Marquez-nél nem lenne kézenfekvőbb. Én még Frank de Boerra gondoltam korábban, Enrique utódjaként, miután sorozatban nyerte a holland bajnokságokat, de utána kiderült, hogy bár egy egész jó bajnokságban képes dominálni, top szinten már nem állta meg a helyét, szövetségi kapitányként sem.

Ez nyilván csak elméleti, mert Xavi legalább 2025-ig szinte biztos, hogy maradni fog. Ha szezon végén kirúgnánk, Marquez jó eséllyel lenne befutó, és lehet, hogy szakmailag nem lenne rossz döntés.

Ahogy látom, van, aki azért kritizálja Xavit, mert "nagyon erős" a keret, és ebből többet ki lehetne hozni. Meg van olyan vélemény is, amely szerint nem annyira erős a keret, rossz állapotban van a klub, ez pedig (valamennyire) felmenti Xavit.

Én azt gondolom, hogy a keret egyáltalán nem olyan erős, amilyennek gondoljuk, gondolok itt a Gavi-hájpra, de Jong-hájpra, Pedri-hájpra. Viszont Xavit is kritizálom, mert a játékosállomány bár olyan, amilyen, nem tudott előrelépést elérni, ez pedig független a játékosállománytól, mert az akármilyen szinten van, ahhoz képest lehetne fejlődni. De itt nincs előrelépés, keretminőség ide vagy oda.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.12. 11:16:34

Troym írta:
2023.11.12. 00:13:55
A keret mélysége viszont edzői döntés is.

Ugyan iszonyatos hibának érzem, hogy Romeut hoztuk, de senki nem kötelezett minket, hogy Nicot mindenképp elküldjük ezzel egyidőben.
Vagy Fatit, Abdet, Riadot, Torret vagy Julian Araujot.
Ezek a srácok lehet csak csereszinten jók (még az is lehet, hogy úgy sem, bár szerintem Fati simán beférne a csapatba) de a lényeg, hogy a nagy részük 20-22 éves és nem is keresett sokat.
Ha az edző 20-22 fős keretet szeretett volna, megtartja némelyiket. FFP szempontból lényeges fizetése csak talán Fatinak volt és a merítés rögtön mélyebb lenne.

Viszont másik oldalon meg igenis gyenge a keret. Értem, hogy a legjobb 11 játékos elég jó lenne, csak mindannyian egyszerre sose elérhetőek.
Plusz olyan feltételezésekkel élünk, ami nem igaz. Pl szerintem Baldet max rotációban lenne szabad használni, Gavit szintén. Tehetséges kölykök, de kölykök. Pedri lehet világklasszis lesz, de még nem az. Egyenlőre egy nagyon tehetséges fiatal srác, aki az elmúlt 2 évből 8-10 hónapot volt sérült.
Ezekből a mondatokból most nagyon sokkal muszáj vagyok vitatkozni, illetve több részében szerintem nem is vélemény kérdése, hanem tényszerűen valótlan.
A keret mélysége edzői döntés (is), ahogy az érkező és távozó játékosok is. Normál esetben. Szerintem jelenleg ez 0%ban igaz. Xavi nyilván megmondta, hogy kik azok akiket semmiképp nem adna, de sztem kb ennyi.
A keret mélységét és az elküldött játékosokat is az határozta meg, hogy muszáj voltunk megszabadulni a fizetésüktől. Nem volt kérdés sem, nem hogy edzői beleszólás, muszáj volt eladni aki csak nem volt létfontosságú. Persze lehetett vna olyan döntés, hogy megtartunk 3-4 ballasztot, akik vagy használhatók csereként, vagy nem, cserébe nem jött volna mondjuk Cancelo, Felix, és Gündogan. Szerintem jó döntés született, de csak a lehetőségek rendkívül szűk korlátain belül.
1. Xavi biztosan nem akart 19 fős keretet, nem is értem miért gondolna ilyet bárki, ez nonszensz
2. Xavi biztosan szeretett volna jobb embereket, meg megtartani néhány fiatal, közepesen ígéretes játékost, de esély se volt rá. Akire csak rá lehetett, rá kellett bólintani.
Szerintem ezeket mind tényszerűen tudjuk, a klub anyagi körülményei szó szerint megszabdák, hogy mi történjen. Olyan döntéseket lehetett csak hozni, hogy Ferran vs. Fati, Abde vs. Felix, és így tovább, ezeknél komplexebb formákban.

Romeu igen, hibának tűnik, egyértelmű. De ne felejtsük el, hogy egy rendkívül olcsó, normál esetbene cserének érkező hiba. Év elején azért volt kezdőben, mert egészen parádés meccseket tolt, nem azért, mert eredetileg oda vettük.
És ne feledkezzünk meg, hogy a PSgnél, a Citynél, a Bayernnél, és mint láttuk a számokat, európában még kb 200 csapatnál igazoltak több pénzért játékosok százait. Biztosak lehetünk benne, hogy ezeknek egy jó része, minimum minden csapatnál átlagosan 1 játékos hibának lesz minősítve. Guardiola 4 évében ennél kb minden évben nagyobb súlyú floppokat igazoltunk, mégse emlegeti fel senki. Talán nem is emlékszünk. Nem meghatározó dolog, ha meg mégis azzá nagyítódik, attól az edző döntése még nem lesz rosszabb, csak ugyan olyan, mint az összes többi edzőé.

FFP szempontból szerintem igenis lényeges mindenki, még egy Julian Araujo és Torre is. Ők is százezreket keresnek évente, és ha megnézzük, hogy pl Felix mennyiért játszik elvileg (300k talán?), akkor látszik, hogy igenis mennyire ki kellett centizni. De vehetjük Gündogant is, az ő fizuját is lehetett volna lefedni (hasraütésre) mondjuk Koundé vagy Pedri vagy Raphi eladásával, vagy össze lehetett rakni 5 kölcsön és 5 fiatal játékos eladásából. Sztem megitn csak helyes döntés született, de egy abszolút kényszer szülte döntés. Nem jó döntés, csak helyes, vagy ha úgy tetszik, a legkevésbé rossz döntés.

Baldéval egyetértek, Gavival viszont nem. Szerintem őt nem rotációban lehetne csak használni, hiszen a csapat abszolút húzóembere idén is, tavaly is. Pusztán annyit kéne tenni vele, hogy nem minden meccsen 90 perceket játszatni. Minden 5. meccsen pihentetni egy kezdő játékost, és minden harmadikon meg lecserélni 60-70 után még szerintem nem rotáció, csak ésszerű kondíciómenedzsment.

Xavi és Alemany kérdés szerintem tök felesleges. Sztem mindketten jók, és mindkettő szemlélete szükséges az egészséges működéshez. Ha viszont egy de facto csődben lévő entitást kell működtetni, akkor eleve kizárt az egészséges működés. Sztem nincs miről beszélni velük kapcsolatban, ha normál (nem kiugró, csak normál) gazdasági környezetük lett volna, szerintem bámulatos eredmények is lehettek volna. Így is remekül teljesítettek, ami a keret újrahuzalozását illet. A remekül persze itt is csak egy relatív jelző, a helyzethez, körülményekhez, lehetőségekhez, korlátokhoz képest.
Amúgy Deco nyilvánvalóan fele olyan jó szakember se lesz, mint Alemany. Inkább csak egy féligmeddig autonóm báb Laporta kezén, én így tekintek rá.
Bojan feladatköre viszont szerintem jó dolog, legalábbis jelenleg annak hangzik. Ami munka eddig végezve volt a kölcsönadott játékosokkal, illetve amilyen eredményes ez a terület volt, na annál szó szerint csak jobb lehet. (nem mintha ezt az utóbbi évek felelős vezetőinek szemére akarnám vetni, nekik megvolt a maguk gondja: víz felett tartani a fejünket..)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.11.12. 11:13:28

Az Alemany vs Xavi fejtegetésre...
Alemany konkrétan nagyjából az egyetlen intelligens, racionális és tehetséges szakember volt a klub berkeiben az elmúlt közel 10 évben.
A belterjes, korrupt, katalán, idióta vezetőség nyilván nem tudta/akarta megtartani.
Majd Deco és Bojan mennyivel jobb döntéseket fog hozni, alig várom következő igazolási ablakot.

Xaviról inkább nem írok is semmit mert kibannolnának.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.12. 10:46:47

Troym írta:
2023.11.12. 00:13:55
A keret mélysége viszont edzői döntés is.

Ugyan iszonyatos hibának érzem, hogy Romeut hoztuk, de senki nem kötelezett minket, hogy Nicot mindenképp elküldjük ezzel egyidőben.
Vagy Fatit, Abdet, Riadot, Torret vagy Julian Araujot.
Ezek a srácok lehet csak csereszinten jók (még az is lehet, hogy úgy sem, bár szerintem Fati simán beférne a csapatba) de a lényeg, hogy a nagy részük 20-22 éves és nem is keresett sokat.
Ha az edző 20-22 fős keretet szeretett volna, megtartja némelyiket. FFP szempontból lényeges fizetése csak talán Fatinak volt és a merítés rögtön mélyebb lenne.

Viszont másik oldalon meg igenis gyenge a keret. Értem, hogy a legjobb 11 játékos elég jó lenne, csak mindannyian egyszerre sose elérhetőek.
Plusz olyan feltételezésekkel élünk, ami nem igaz. Pl szerintem Baldet max rotációban lenne szabad használni, Gavit szintén. Tehetséges kölykök, de kölykök. Pedri lehet világklasszis lesz, de még nem az. Egyenlőre egy nagyon tehetséges fiatal srác, aki az elmúlt 2 évből 8-10 hónapot volt sérült.
Pont ezekből az eladott, kölcsönadott játékosokból jöttek új emberek (Gündogan, Joao-k, stb) illetve történt meg a jelenlegi keret alapembereinek béremelése - Araujo, pl.
És azért kellett annyi embert "elküldeni", hogy értékelhető összeg jöjjön ki belőle - Joao-k esetében így is csak kölcsön+fizura tellett...

Most, persze, az lesz a válasz, hogy Fati mennyivel jobb lenne, mint Felix - de tavaly még ő volt a fő probléma...
A Barca-nál jelen helyzetben nincs meg az a luxus, hogy játékosokat építgessünk (Fati), olyan ember kell kezdőknek, aki teljesít (vagy legalábbis azonnal azt várjuk el tőle).

Gazdasági szempontból pl Nico megtartása és Romeu leigazolása biztos nincs egy szinten, egyik x millió azonnali bevétel, míg Romeu 3,5m-ja 3 évre oszlik el (és, talán a fizetésekben lehet különbség)! Ráadásul én speciel nem emlékszem, hogy Nico sokkal jobb lett volna - gazdaságilag viszont, tetszik vagy sem, klub számára így SOKKAL értékesebb. Ha azt néztem, hogy Nico (+ néhány fiatal VISSZAVÁSÁRLÁSI OPCIÓVAL) vagy Gündo+Romeu, szerintem egyértelmű a választás.

Xavi vs Alemany...
Hááát, én a korábbi nyilatkozatokból meg pont az vettem ki, hogy Alemany sokkal inkább "kereskedői" szemlélettel tekintett a játékosokra, mint az edző stáb...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.12. 09:07:16

Nagybarcelona írta:
2023.11.12. 07:42:46
Szerintem Xavi szörnyen arrogáns ember, veszem ezt a règi nyilatkozataiból is
Mutass olyan edzőt, aki top csapatnál dolgozik, karizmatikus és nem arrogáns. Klopp, Mourinho, van Gaal, Nagelsmann, Varga Zoltán stb. Másként nem is lehetne egy rakás különböző tudású, személyiségű, karakterű, olykor öntörvényű fiatalembert vezetni.
Az említettekhez képest Xavi nem arrogáns, játékosként sem volt az.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.12. 07:42:46

bence0330 írta:
2023.11.11. 23:41:24
Ha Xavi elküld mindenkit, hogy nem elég, nem csoda, hogy 19 fő marad, nincs végtelen pénzünk, hogy mindet pótoljuk. Felőlem vitázhatunk innen is, hogy elfogadom az érveidet, és nem elég erős a keretünk, viszotn akkor miért van ez, és szerinted Xavi nincs-e ebben nyakig, de legalább csípőmagasságig benne.

Közben látom szerkesztettél, az Inter középpályája kérdés nélkül bővebb, illetve a szélsőbekk poszton állnak jobban, de ott tán az egész világon a legjobbak évek óta. Center-támadó poszton mélyebbek vagyunk. Kb egál, de ha el is fogadom, hogy az övék mélyebb - mert el tudom -, akkor is a legjobb olasz csapatról (ami idén már jelent valamit, eléggé erősödik a Serie A) és tavalyi BL döntősről beszélünk, felőlem a keretüket előrébb teheted, mint a miénket, bár szerintem elég necces kijelentés lenne. A kezdőnk erősebb, az övék kicsit mélyebb, én kiegyeznék egy egállal, de ha elismerem, hogy egy hangyányival erősebbek, akkor is az ő csapatuk sokkal jobb focit játszik, illetve majdnem elkapták a Cityt a BL-döntőben is. Hasonló eredményekre a mi keretünk is képes lenne, de mondjuk legalább egy elődöntőre és stabilan jobb focira.
Egyetèrtek teljes mértékben az utóbbi kommentjeiddel.
Szerintem Xavi szörnyen arrogáns ember, veszem ezt a règi nyilatkozataiból is (Reallal szemben, ellenfelekkel szemben), így különösen kiemelnèm az Alemanys, Xavi VS vezetősèg, rövid keret rèszt a kommentjeidben.

Nèzzük meg mostani hètvègèt is.
Bilbao-Celta, játszottak egy jó meccset, kèt komolyabb edzővel a padon.
Reál lesimázta a jó formában lèvő Valenciát.
Sociedad simán nyert.
Girona ismèt fordítva nyert, ráadásul a Vallecano ellen, idegenben.

„Azt hiszem a mentális blokk a pályán látható szervezetlenség miatt következett be. Ezért gondolom azt, hogy nem mentális problémával küzdünk, hanem sportszakmaival"

Remèlem ezzel önkritikát gyakorol, ès megpróbál javítani.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2615
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.12. 00:13:55

A keret mélysége viszont edzői döntés is.

Ugyan iszonyatos hibának érzem, hogy Romeut hoztuk, de senki nem kötelezett minket, hogy Nicot mindenképp elküldjük ezzel egyidőben.
Vagy Fatit, Abdet, Riadot, Torret vagy Julian Araujot.
Ezek a srácok lehet csak csereszinten jók (még az is lehet, hogy úgy sem, bár szerintem Fati simán beférne a csapatba) de a lényeg, hogy a nagy részük 20-22 éves és nem is keresett sokat.
Ha az edző 20-22 fős keretet szeretett volna, megtartja némelyiket. FFP szempontból lényeges fizetése csak talán Fatinak volt és a merítés rögtön mélyebb lenne.

Viszont másik oldalon meg igenis gyenge a keret. Értem, hogy a legjobb 11 játékos elég jó lenne, csak mindannyian egyszerre sose elérhetőek.
Plusz olyan feltételezésekkel élünk, ami nem igaz. Pl szerintem Baldet max rotációban lenne szabad használni, Gavit szintén. Tehetséges kölykök, de kölykök. Pedri lehet világklasszis lesz, de még nem az. Egyenlőre egy nagyon tehetséges fiatal srác, aki az elmúlt 2 évből 8-10 hónapot volt sérült.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 23:41:24

Andris írta:
2023.11.11. 23:34:21
Akkor kár volt leírni. :D A mondandómnak szerintem csak egy kis részlete volt a keret minősége, úgyhogy nem hiszem, hogy csak erre lehet reagálni. Ráadásul konkrétan megfogalmaztam, hogy alapvető hiányosságai vannak. A létszám például. Az, hogy bizonyos pozíciókra egyáltalán nincs valódi cserénk. Vagy hogy bizonyos posztokon tinédzserekre kell támaszkodni mint alap/húzóemberek. Ezekkel próbálj meg esetleg vitatkozni, győzz meg, hogy ezek nem teljesen alapvető hiányosságok, amik az összképet nagyban gyengítik. Hajrá :D

Elütés volt, közben szerkesztettem már.. top10ről van szó, viszont szerintem a top10ben nem vagyunk benne a keret egészét tekintve. Ezt már önmagában az az egyetlen tény is kizárja, hogy csak 19en vagyunk.
Ja, az úgy oké. Közben szerintem pont olyanokat szerkesztgettem be, amiket vártál. :)

A Poolnak van 3 középpályása, 1 emberes rotációt még tán épp elbírnak kettőt nem. Meg 3 védője. Támadókban jobban állnak. Mi mélységben a hátsó két részlegben jobbak vagyunk.
RM-nek van 3 támadója plusz egy Brahim Diaz, aki még a Milanban is csereszint volt. Védőkből majdnem úgy állnak, mint mi, de mi azért tán jobban, kp náluk most bitang, mélységben is, ott nincs kérdés, makkegészségesen is csak épp, hogy tartjuk a lépést, sérülten közünk nincs hozzájuk emberanyagban ott. De az egész csapatuk nem mélyebb.

Ezek csak példák.

és továbbra is, a 19 fős keret tényleg kicsi, ha csak ennyit írsz le, és alapjáraton ez igaz, persze.

1: miénk az egyik legjobb akadémia, ha jól használjuk, Xavi ebben előrelépett végre idén.
2: Xavi hatalmas részben hibás ebben a 19 fős keretben. És mivel ezt az érvet Xavi védelmére hoztad, nem sinkófálhatjuk el. Laportáék felől szerintem lenne 22-3 fős ez a keret, még a Liga hülyeségeivel együtt is. Bizonyíték híján ez összeesküvéselmélet, de megeszem a kalapom, ha Alemany nem amiatt távozott, hogy az iszonyatos munkájuknak egy részét Xavi eléggé lazán szórta ki az ablakon. Az amcsi srác is tök jót megy máshol, itt esélyt nem kapott, Mingueza alapember, simán jó lenne itt két posztra is cserének, Nico meg remélem nem kérdés, hogy jobb játékos, és jobb lenne őt bevetni, mint Romeut. Fatiról nem is beszélek. Ha Xavi elküld mindenkit, hogy nem elég, nem csoda, hogy 19 fő marad, nincs végtelen pénzünk, hogy mindet pótoljuk. Felőlem vitázhatunk innen is, hogy elfogadom az érveidet, és nem elég erős a keretünk, viszotn akkor miért van ez, és szerinted Xavi nincs-e ebben nyakig, de legalább csípőmagasságig benne.

Közben látom szerkesztettél, az Inter középpályája kérdés nélkül bővebb, illetve a szélsőbekk poszton állnak jobban, de ott tán az egész világon a legjobbak évek óta. Center-támadó poszton mélyebbek vagyunk. Kb egál, de ha el is fogadom, hogy az övék mélyebb - mert el tudom -, akkor is a legjobb olasz csapatról (ami idén már jelent valamit, eléggé erősödik a Serie A) és tavalyi BL döntősről beszélünk, felőlem a keretüket előrébb teheted, mint a miénket, bár szerintem elég necces kijelentés lenne. A kezdőnk erősebb, az övék kicsit mélyebb, én kiegyeznék egy egállal, de ha elismerem, hogy egy hangyányival erősebbek, akkor is az ő csapatuk sokkal jobb focit játszik, illetve majdnem elkapták a Cityt a BL-döntőben is. Hasonló eredményekre a mi keretünk is képes lenne, de mondjuk legalább egy elődöntőre és stabilan jobb focira.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.11. 23:34:21

bence0330 írta:
2023.11.11. 23:28:08
Az előző témában írtad le a véleményedet, amely jórészt a keretről szólt, illetve ezzel védted Xavit. (Plusz a klub körüli egyéb problémákkal, amire szintén reagáltam, és egyet is értek a jó részével.) Ha erre nem reagálhatok, akkor kár volt leírni, mert ha leírsz egy ilyen véleményt és valaki nem ért egyet vele, az bizony vitát generálhat egy fórumon, ez elég természetes jelenség. :)

Azért nem top20 keretnek nevezni európában szerintem nagyon-nagyon durva. Még amit ő kihoz jelenleg belőlük, az is top10 simán, és azért sokakban van tartalék.
Akkor kár volt leírni. :D Na jó, azért nem teljesen.. A mondandómnak szerintem csak egy kis részlete volt a keret minősége, úgyhogy nem hiszem, hogy csak erre lehet reagálni. Ráadásul konkrétan megfogalmaztam, hogy alapvető hiányosságai vannak. A létszám például. Az, hogy bizonyos pozíciókra egyáltalán nincs valódi cserénk. Vagy hogy bizonyos posztokon tinédzserekre kell támaszkodni mint alap/húzóemberek. Ezekkel próbálj meg esetleg vitatkozni, győzz meg, hogy ezek nem teljesen alapvető hiányosságok, amik az összképet nagyban gyengítik. Hajrá :D

Elütés volt, közben szerkesztettem már.. top10ről van szó, viszont szerintem a top10ben nem vagyunk benne a keret egészét tekintve. Ezt már önmagában az az egyetlen tény is kizárja, hogy csak 19en vagyunk. Ránézek az Atleticora, vagy épp az Interre, és igen, sokkal gyengébb a gálakezdőjük. De ha egész szezonban, versenyképességben gondolkodom, vagy épp abban, hogy milyen széles skálán lehet választ találni különböző stílusú ellenfelekre, és a teljes elérhető keretet nézem, akkor fordul a kocka, mindkettő erősebb mint a miénk. És szerintem még sok ilyen csapat van.
Ha meg van 7-8 sérültünk, aminek a bő fele alap kezdő, akkor a top30ban sem vagyunk, még akkor se, ha minden más csapatnak is van 2-3-4 sérültje.
Meg sok olyan is, akinek a kezdője is legalább a miénkkel egy szintű, nemhogy a cserepad, a teljes keret.

PS: engem Felix még egyáltalán nem győzött meg. Sajnos azt látom, amit eddig is gondoltam róla: nagyon ügyes, és rendkívül súlytalan. Ettől függetlenül soha ne zárjuk ki a javulását annak, akit se a képességei, se sérülések, se mentális gondok nem hátráltatnak látszólag. Akár fel is javulhat, de szerintem sokszor simán megeszik, eltűntetik őt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 23:28:08

Az előző témában írtad le a véleményedet, amely jórészt a keretről szólt, illetve ezzel védted Xavit. (Plusz a klub körüli egyéb problémákkal, amire szintén reagáltam, és egyet is értek a jó részével.) Ha erre nem reagálhatok, akkor kár volt leírni, mert ha leírsz egy ilyen véleményt és valaki nem ért egyet vele, az bizony vitát generálhat egy fórumon, ez elég természetes jelenség. :) Vagy nyitsz egy blogot.

Azért nem top20 keretnek nevezni európában szerintem nagyon-nagyon durva. Még amit ő kihoz jelenleg belőlük, az is top10 simán, és azért sokakban van tartalék. Én előrébb is tenném ennél, de 10 erősebb keretet szerintem lehetetlen felsorolni. Még akkor is, ha nagyon a mélységre építesz a véleményformálásaidnál, ami tényleg egy lényegi szempont, de szerintem az előző válaszommal pont érveltem is ez ellen, más top csapatoknak sincs mély keretük, és mivel ugyanannyi játékos 2-3-szor annyi gazdag klubnál oszlik már el, akár klasszisok mennek oda még nem is levezetni feltétlen, ez tendenciózusan maradni is fog. Nyilván a Cityn kívül, a BM-et egyáltalán nem követem, de őket is odarakhatjuk. A Madridnak pl. jelenleg csak a középpályán mélyebb a kerete, mint a miénk, támadóból meg van nekik összesen 3 mérvadó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.11. 23:22:54

Én amúgy a látszattal ellentétben:
a.) egyáltalán nem vagyok türelmes ember
b.) legkevésbé sem vagyok Xavi rajongó (sőt - igazán nem vagyok az a személyiség típus, aki rajongani tud egy emberért csupán a munkásságát ismerve)

Egyszerűen csak próbálom magamra erőszakolni az ésszerűséget, és nem engedni a sok negatív impulzusnak, ami elsősorban azért rendszeres, mert még messze nem állt vissza az agyunk és az elvárásaink a Messi korszakról. Lehet tiltakozni, de szerintem ez még mindig így van, és még mindig sok idő lesz, mire elmúlik.

Bence, a keretünk nagyon erős témáról már egyszer, vagy négyszer beszéltünk idén ősszel (napokig). Tudod jól, hogy szerintem egyáltalán nem erős. Sőt, több szempont alapján nincs az európai top10ben sem. Röviden: ahol 25 helyett 19 fő áll rendelkezésre, és abból is több alapkezdő tizenéves, bizonyos posztokra meg semmilyen értelmezhető csere nincs... Nem akarom ötödször is megnyitni ezt a vonalat, már oldalakat írtam róla, ahogy sokan mások is. Szerintem egyáltalán nem erős, szerinted meg igen, ennyi, pont.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 23:15:15

Hát nem tudom, én is még éppen türelmes vagyok, de a keretünk nagyon erős. Nem City, és nem BM, Raphinha nem Messi, Felix nem Neymar, de nagyon-nagyon erős. Lehet mondani, hogy a padunk kicsit rövid, ez teljesen igaz, de talán sosem volt még fele ennyi jó vagy gazdag csapat sem a nagyvilágban, sokkal jobban eloszlanak a játékosok, már egy Pool sem tud minőségi padot fenntartani, de még egy Madrid sem igazán. Firminok meg Brozovicok már elmennek kukutyinba, nem a nagycsapatok kezdőjét/rotációját erősítik. Ezt meg kell szokni, szerintem ez már nem fog változni jelentősen, vagy ha az arabok nagyon belehúznak, akkor fog, csak még rosszabb irányba. Ennél a keretnél én max nagyon minimális előrelépést gondolnék akkor is, ha tele lennénk lóvéval és nem lenne FFP.
Más kérdés, hogy a maxot ki kéne hozni belőle, és ez Xavinak egyelőre sok.

Csak nekünk van emellé egy olyan szerencsénk, ami kevés másik csapatnak adatik meg, hogy bármikor elő tudunk rántani lentről valakit, aki ha nem is szupersztár, de minimum egy erős csere szint, mint mondjuk Fermín. Meg sajna Nico, Mingueza, Fati, akiket bizony az edzőnk kótyavetyélt el, úgyhogy a keretünk az edzőnk felelőssége is, sajnos, nem lehet Laportáékra fogni, Oriol érkezése sem lett volna aktuális, ha Nico marad.
Bár még épphogy, de védem Xavit, szerintem az edző vs vezetőség kérdésében toronymagasan alulmarad az edzőnk.

A kerettel semmi baj, nem top3 BL esélyes, de lehetne vele BL-t is nyerni akár. Más bajok vannak, teljesen padlóra kerültünk mentálisan, ezért van nálam is a türelem, de a keret nem tartozik a problémák közé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése