Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.11. 22:22:43

Andris írta:
2023.11.11. 21:46:19
Kloppnak van értékelhető eredménye. Közben meg olyan szezonokat futott a közelmúltban a poollal, ami után a világ összes csapatától kivágták volna, és most is döcög a szekér. Nálunk már az összes felmenője is el lett volna átkozva szerintem, ahogy a fórum vérmérsékletét elnézem edző témában.
Ten Haag szintén jó referenciával érkezett a MUhoz, aztán mit látunk? Szörprájz.
Mourinho nem tudta tartani a lépést a foci fejlődésével, kár is beszélni róla.
Rafa Benitez? Conte? Bielsa? Pellegrini? Spalletti? Arteta? De Zerbi? Emery? Allegri? Tuchel? Pochettino?
Mindegyikükre igaz, hogy vagy teljesen elsüllyedtek mostanra, vagy ugyanolyan kérdőjeles ifisták, mint Xavi, vagy körbe-körbe járnak 1-2 évente kis költői túlzással a Chelsea-PSG-Tottenham szentháromságban, amíg el nem jön az idejük, és kikötnek egy spanyol vagy angol középcsapatnál.

Hihetetlen számomra, hogy akik ilyen élesszeműen látják Xavi hibáit, miért nem veszik észre, hogy Guardiolán kívül nincs igazi edzőfenomén a pályán, a piacon meg végképp.

Pár nevet kihagytam sztem magától értetődő okokból (Simeone, Zidane, Ancellotti, egyéb visszavonult arcok). De akinek van kedve, mondja meg, hogy szerinte ki az, aki Xavi helyett egyértelműen jobb esélyekkel indulna a jelenlegi kispadunkon. Szívesen megmondom, hogy miért nincs igaza. :D :D
Ha nekem címezted, én pont azt akartam mondani, hogy még a csúcson lévő Barca se volt képes bizonyos profilú edzőktől elrugaszkodni, vagy sikeres edzőt megszerezni, most FFP gondokkal a hátunkon kb Rafa Marquez lenne Xavi utódja, ha elküldenék (0% esélyét érzem) Ennek sok értelme nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7397
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 22:18:39

Klopp felváltva fut egy gyenge s egy brutál jó szezont, azért ez bőven elég a megtartásához. Most nem döcög a szekér náluk, vagy nem tudom, mire érted, 9/9 pont után szétrotált egy kezdőt az eleve nem túl fontos EL-ben, mert muszáj néha, szűk a keretük. A bajnokságban nagyon jól mennek, most úgy vesztettek pontot egyszer, hogy Nunez kihagyott 4-5 ziccert, de a játék remek volt végig.

Én ha mondjuk most egy borzasztó 23 év vége után félévben leváltanák Xavit, akkor egy baromi jó pedagógust hoznék ide, aki direkt a csapatok összekapásában ékeskedik, ez nálam Ranieri lenne, akit ismerek, és ebben zseniális. Ha év végén váltanák le, akkor hosszabb távban gondolkodnék egy nagyobb névben, és én is külsőst hoznék. Nem feltétlenül németet, mert a keretet nem tudjuk most lecserélni, úgyhogy ilyen De Zerbi félének jobban örülnék, akinek a stílusa kicsit azért illik ide.

Bár úgy is lehet egy csapat sikeres, ha 1-2 évenként váltják egymást az edzők, nem feltétlen muszáj a következő 10 év edzőjét megtalálni. Vannak, akik kevésbé jól építkeznek, viszont hirtelen ki tudják hozni a csapatból a közel maxot. Tuchelt valami ilyesminek látom pl fejből, akinél benne lenne, hogy kapásból BL-t nyerünk, meg persze az is, hogy betli lesz.

Nálam Xavi év végéig bizonyíthat, mert azért az első fél+1 szezonjában amit eredményekben elért, az megsüvegelendő, mindenki aláírta volna, ott a 9. helyen a sima BL helyet, sőt, 2., szuperkupát érő helyet, meg aztán a két kupát, de a játék tényleg akadozik vele. Viszont vannak periódusok, amikor szinte Pep-érára emlékeztet a dolog, max annyival gyengébben, amennyivel kevésbé jók a játékosok. És ilyenkor nem a játékosok egyéni villanását látom a pályán, hanem csapatjátékot. Viszont nem értem, hogyha ezt képes néha a pályára vinni, akkor már miért nem tudja (sokkal) többször, mert ez azért nagyon kevésszer történik meg. De valahol mégiscsak ott van benne ez a potenciál, hozza ki a következő fél évben sokkal gyakrabban, de ha év végéig marad a mostani állapot, akkor én leváltanám. Bár innentől nyilván kb csak jobbak leszünk, mint az elmúlt két meccsünkön. Legalább a klasszikón, vagy pár korábbi sokgólos mccsünkön mutatott játékot (intenzitásban és helyzetkialakításban, a gólok száma akkor kevésbé érdekel) szeretném látni mondjuk 5-ből 3-szor.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.11. 22:22:52-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.11. 21:46:19

Kloppnak van értékelhető eredménye. Közben meg olyan szezonokat futott a közelmúltban a poollal, ami után a világ összes csapatától kivágták volna, és most is döcög a szekér. Nálunk már az összes felmenője is el lett volna átkozva szerintem, ahogy a fórum vérmérsékletét elnézem edző témában.
Ten Haag szintén jó referenciával érkezett a MUhoz, aztán mit látunk? Szörprájz.
Mourinho nem tudta tartani a lépést a foci fejlődésével, kár is beszélni róla.
Rafa Benitez? Conte? Bielsa? Pellegrini? Spalletti? Arteta? De Zerbi? Emery? Allegri? Tuchel? Pochettino?
Mindegyikükre igaz, hogy vagy teljesen elsüllyedtek mostanra, vagy ugyanolyan kérdőjeles ifisták, mint Xavi, vagy körbe-körbe járnak 1-2 évente kis költői túlzással a Chelsea-PSG-Tottenham szentháromságban, amíg el nem jön az idejük, és kikötnek egy spanyol vagy angol középcsapatnál.

Hihetetlen számomra, hogy akik ilyen élesszeműen látják Xavi hibáit, miért nem veszik észre, hogy Guardiolán kívül nincs igazi edzőfenomén a pályán, a piacon meg végképp.

Pár nevet kihagytam sztem magától értetődő okokból (Simeone, Zidane, Ancellotti, egyéb visszavonult arcok). De akinek van kedve, mondja meg, hogy szerinte ki az, aki Xavi helyett egyértelműen jobb esélyekkel indulna a jelenlegi kispadunkon. Szívesen megmondom, hogy miért nincs igaza. :D :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.11. 21:18:27

grgly50 írta:
2023.11.11. 20:55:56
andras953 írta:
2023.11.11. 16:12:15
Egy szó mint száz: kellene egy edző.
Érdekes észrevételek, melynek többségével azonosulni lehet. Egyedül az "edzőváltás" a vitatott téma nálam.
Semmi garancia nincs, hogy árnyalatnyit is javulna a csapat. Élő példák igatolják ezt. A közelmúltban volt itt argentín - Tata Martino -, spanyol - Valverde, Setién - , holland - Koeman -, mégsem sikerült változást hozni. Sőt.....
A fórumozók között sokan különböző mondvacsinált okora hívatkoztak a Barca gyötrelmes állapotára -a kirobbanthatatlan, semmire nem jó öregek, stb -, de a történelem igazolta, hogy közel sem igaz.
Tehát, én nem bízok egy edző váltásban.
Nem hiszem, hogy edzőváltás feltétlen megoldás, de úgy meg kb. 0%-ban sikeres, hogy a következő edző is olyan lenne, akinek

1. van játékosként Barcás múltja és/vagy
2, nincs értékelhető korábbi eredménye

Sajnos sok-sok példa azt mutatja, hogy csak ilyen jelölt jön szóba. Az elmúlt 20 évben csak ilyen edzők jöttek. Az utolsó olyan edző, akinek voltak eredményei és nem a klub egykori játékosa volt, Antic volt. Na ő vette át romokban a csapatot, kiesőhelyen álltunk 20 forduló után és végül 6. lett, mellette ő kezdte el rendszeresen játszatni Iniestát, V.Valdest és előrébb tolta Xavit a középpályán. Ezt teszi, ha nincs prekoncepció és mindenkit objektíven megítélnek.

Mi mindig az edzőn spórolunk állítom, hogy emiatt nem 8-10 szeres, hanem 5szörös BL győztes a csapat.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.11. 20:55:56

andras953 írta:
2023.11.11. 16:12:15
Amíg Xavi az edzőnk, a csapatjátékunk marad továbbra is hátrafelé játszó, lassú, erőtlen, unalmas, körülményes, elképzelés nélküli, ad-hoc jellegű. Amit a játékosok a pályán aznap a saját fejükből megpróbálnak megvalósítani - nekünk nézőknek azt kell néznünk, azzal kell beérnünk, ez elfogadhatatlan.
Két év elteltével meg kellene köszönni Xavi (és testvére) munkáját, kaphatna másféle állást a klubnál, nem lenne ebben semmi szégyellnivaló.
Lehet, hogy fejben zseniális elképzeléseik vannak a fociról, de a pályán ez nem jelenik meg, a csapat játéka nem ezt mutatja.
Sajnos azt a hálátlan és túlzó mondatot kell leírnom szurkolóként (Romário - Sztoicskov csatársor óta), hogy tele van a világ Xavinál jobb edzőkkel, akikkel a Barca is jobb lenne - és Barca is maradna.
Még valami: azzal minden fórumozó egyetérthet, hogy Guardiola jobb edző Xavinál. Guardiolának nem kellett Eric Garcia, Ferran Torres, Agüero, Gündogan és Cancelo - mit ad isten, mindegyik hozzánk igazolt, és Cancelo kivételével gyengültünk velük!! Cancelo azért kivétel, mert Desthez, SR-hez mérve még a fegyelmezetlen Cancelo is erősítésnek számít nálunk.
A Barca erőnléte szerintem jócskán elmarad a többi LaLiga csapatétól.Erről a partjező vagy az edző tehet? Egyedül Gavi és De Jong bír végig futni 90 percet, ami a foci alapja.Meg talán még Araujo.
Egy szó mint száz: kellene egy edző.
Érdekes észrevételek, melynek többségével azonosulni lehet. Egyedül az "edzőváltás" a vitatott téma nálam.
Semmi garancia nincs, hogy árnyalatnyit is javulna a csapat. Élő példák igatolják ezt. A közelmúltban volt itt argentín - Tata Martino -, spanyol - Valverde, Setién - , holland - Koeman -, mégsem sikerült változást hozni. Sőt.....
A fórumozók között sokan különböző mondvacsinált okora hívatkoztak a Barca gyötrelmes állapotára -a kirobbanthatatlan, semmire nem jó öregek, stb -, de a történelem igazolta, hogy közel sem igaz.
Tehát, én nem bízok egy edző váltásban.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.11.11. 16:17:40

Magnus írta:
2023.11.11. 13:01:04
2008-ban Aragones volt a spanyolok edzője, a torna után ment a fenerhez.

del bosque spanyol válogatottja remek képet adott arról, mi lett volna velünk akkoriban ha nincs Messi.
Mi lett volna? Megnyerte volna a Barca a VB-t és az EB-t is Messi nélkül? Miért, mi lett a Barcával pár évvel később, még Messivel a soraiban?
gránit írta:
2023.11.11. 13:28:49
berakta Xabi Alonsót a négy barcelonai mellé. Pont egy ilyen játékos hiányzik, aki képes szerelni, jól védekezik, meg tudja akasztani az ellenfél támadásait, kontráit, emellett az építkezésben is remek, és még gólokat is szerzett. Sokoldalú játékos volt, remekül védekezett, és remekül építkezett is. Pontosan egy ilyen emberre lenne most szükség.
Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem kábé behelyettesítem de Jongot Xabi neve helyére, és meg is van a válasz, van ilyen ember a csapatban. Ott van most már Gündogan is. Oké, ő inkább támadóbb szellemű, de ő sem Barca-DNS-es, "milliószor passzoljuk le, meg hátra a kapushoz még 100%-os ziccerből is" emberke, elvileg. Szerintem egy jó alapanyag adott, Xavinak itt az ideje valamit főzni belőle, mert -szerintem- lehetne valami egészen jót.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2023.11.11. 16:12:15

Amíg Xavi az edzőnk, a csapatjátékunk marad továbbra is hátrafelé játszó, lassú, erőtlen, unalmas, körülményes, elképzelés nélküli, ad-hoc jellegű. Amit a játékosok a pályán aznap a saját fejükből megpróbálnak megvalósítani - nekünk nézőknek azt kell néznünk, azzal kell beérnünk, ez elfogadhatatlan.
Két év elteltével meg kellene köszönni Xavi (és testvére) munkáját, kaphatna másféle állást a klubnál, nem lenne ebben semmi szégyellnivaló.
Lehet, hogy fejben zseniális elképzeléseik vannak a fociról, de a pályán ez nem jelenik meg, a csapat játéka nem ezt mutatja.
Sajnos azt a hálátlan és túlzó mondatot kell leírnom szurkolóként (Romário - Sztoicskov csatársor óta), hogy tele van a világ Xavinál jobb edzőkkel, akikkel a Barca is jobb lenne - és Barca is maradna.
Még valami: azzal minden fórumozó egyetérthet, hogy Guardiola jobb edző Xavinál. Guardiolának nem kellett Eric Garcia, Ferran Torres, Agüero, Gündogan és Cancelo - mit ad isten, mindegyik hozzánk igazolt, és Cancelo kivételével gyengültünk velük!! Cancelo azért kivétel, mert Desthez, SR-hez mérve még a fegyelmezetlen Cancelo is erősítésnek számít nálunk.
A Barca erőnléte szerintem jócskán elmarad a többi LaLiga csapatétól.Erről a partjező vagy az edző tehet? Egyedül Gavi és De Jong bír végig futni 90 percet, ami a foci alapja.Meg talán még Araujo.
Egy szó mint száz: kellene egy edző.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2503
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.11. 13:28:49

A del Bosque-féle válogatottnak az volt a nagy hiányossága, hogy nem volt a többi csapatrész szintjének megfelelő befejezőcsatár. Torres és Villa is elképesztően alacsony hatékonysággal dolgoztak, kellett nekik száz helyzet, hogy egyet belőjenek. Villa Honduras ellen minimum tíz gólt lőhetett volna, Torres-nek Írország ellen volt talán a legdurvább referenciameccse. Csak azzal az egy meccsel gólkirály kellett volna hogy legyen. Legalább öt ajtó-ablak helyzete volt, és sorra szórakozta el őket.

Del Bosquét viszont segítette, hogy volt egy Xabi Alonsója, egy ilyen kaiber ma nagyon hiányzik a Barcelonából. Okosan nem a Guardiola-féle vonalat követte, aki kitette a csapatból Yayát és Marquezt (elszórakozva ezzel két BL-címet), hanem berakta Xabi Alonsót a négy barcelonai mellé. Pont egy ilyen játékos hiányzik, aki képes szerelni, jól védekezik, meg tudja akasztani az ellenfél támadásait, kontráit, emellett az építkezésben is remek, és még gólokat is szerzett. Sokoldalú játékos volt, remekül védekezett, és remekül építkezett is. Pontosan egy ilyen emberre lenne most szükség. Mögé három marcona, jó középhátvéd, és ott meg is vagyunk.

Plusz kreatív támadó középpályások kellenének. Nem egy, de legalább kettő. A másik nagy problémánk, hogy a középpálya mintha nem lenne összekötve a támadókkal. Nem tudjuk kiugratni, helyzetbe hozni őket. Ezt is be kell gyakorolni, ez meg az edző felelőssége. Ha nem megy, váltani kell.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.11.11. 13:01:04

2008-ban Aragones volt a spanyolok edzője, a torna után ment a fenerhez.

del bosque spanyol válogatottja remek képet adott arról, mi lett volna velünk akkoriban ha nincs Messi.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21233
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.11. 12:13:09

Del Bosque ráadásul egy brutál lehetőségekkel rednelkező csapattal játszott hányinger biztonsági játékot. Én éppen ezért sajnálom a mai napig, hogy behúzták a 10-es VB-t és a 12-es EB-t. Annyira adta volna, hogy a karma megbünteti őket azért a hitvány, gyáva fociért.

A 2008-as EB más volt, na ott nagy focit toltak. Del Bosque meg megynert velük mindent, de sok köze nem volt hozzá, sőt, én allítom, hogy csak lefelé húzta azt csapatot, és a keret erősségét mutatja, hogy még így is elég volt a sikerhez.

Viszont igaza van, ahogy már én is írtam, Xavi nagyon szépen és lendületesen kezdett, de már az előző szezon végére ez elfogyott, márt ott kezdődött ez a valahogy szenvedjük ki 1-0-ra időszak, most még rosszabb lett a dolog. Eddig azért többnyire működik is a dolog, de azért egy Barcánál hosszútávon ebből nem lehet megélni. Ami pozitívum, hogy ezt ő is érzi, hogy próbálja oldani. Reméljük lesz foganatja 45 perces elbeszélgetésnek, és nyoma sem lesz az előző két meccsen mutatott gyalázatos játéknak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.11. 10:41:01

Del Bosque szerint a barcából kicsit hiányzik az identitása. Nyíltan kezdtük a meccseket. Hiányzik a mèlysèg a szèleken.

Mindenki úgy èrtelmezi ahogy akarja.
Igazat adok neki, de ő is ezt játszatta a válogatottal, csak 2008-2012-ig megvolt a kreativitás a spanyol válogatottban. Ő is ezt az oldapasszolgatós, 4 kp-s (Iniestat, Xavi, Busquets, Silva) rendszert alkalmazta.

Szerintem nem elèg direkt a játèkunk, de Xavinál is fő az óvatosság.

Sokszor leírtam, távolra kerültünk a Cruyffi holland iskolától. Teljesen elsapanyolosodott a játèkunk a spanyol edzőinkkel. Kövezzetek meg, de Guardiola kezdte el ezt az oldalpaszzolgatós focit, azután mikor a Bayernben kritizálták, változtatott is rajta. Mi pedig azt toljuk 2010 óta. Guardiolanal az a legnagyobb különbsèg, hogy tele a kp-ja kreatív kp-sokkal, ès a Cityben is ment az oldalpasszolgatás, miután kitette Aguerot, aztán jött Haaland.

Nálunk kikoptak azok a kp-sok, akik ebben szocializálódtak, a játèkunk továbbra is körülmènyes ès lassú.

Láthatjuk azóta is a spanyol válogatottat.

Szerk: ezèrt örültem volna holland vagy nèmet edzőnek, de ha továbbra is ezt erőltetjük, a legfontosabb egy kreatív kp-s leigazolása, átigazolások topicban írtam is. Jelenleg úgy èrzem változtatni kellene, mert kevès a helyzet, kevès a kreativitás. Valahogy visszább kellene vonni a csapatot, hogy nagyobb területet nyíljon, szervezettebb legyen a kp, nagyobb helye legyen a támadóknak, lendületből támadhassunk. Ezzel szemben a Mundo Deportivo szerint megtalálták a hibát, a letámadás ès a helyezkedèsek nem voltak megfelelőek, így gondolom totál feltoljuk majd a csapatot az Alaves ellen, 4-5 emberrel a falban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7397
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 10:30:17

FCBsteve írta:
2023.11.11. 08:14:20
Nagybarcelona link-elte Del Bosque nyilatkozatát, aki azért veszi elő Xavi-t (én a Barca Universal-on olvastam), hogy NEM a Barca stílust játszatja, hanem a direkt játékot erőlteti...
Most akkor kinek higgyek: a fórumozóknak vagy egy sokszoros nyertes szakembernek?!? 🤣

Ok, ez a gondolatmenet kb ugyanannyira kicsavart, mint az itteni állítások jó része... DE, pont ezért illik ide!!!
Az a vélemény nem erről szólt, olvasd el még egyszer. :) Arról, hogy Xavi nem tudja átadni azt a játékstílust, amit szeretne, és amiről folyamatosan beszél. Nem a direkt játékot erőlteti, hanem nem képes azt játszatni velünk, amit szeretne. Erről szólt a vélemény, ehhez most nem is szólok hozzá, csak del Bosque szavai.

Amúgy közben a másik oldal sem igaz, hogy DB szétalázta Xavit mint ahogy a cím szól, kb az volt a legdurvább kritikája, hogy az identitásunk az ő szavaival "egy kicsit" hiányos. A cikkíróé az ilyen gondolatok, amire DB nem igazán reagált, hogy "His interviewer wondered if Xavi was setting himself up for failure by always speaking about the style of play that he seeks."

Az utolsó mondatban szitnén a cikkíró írta, hogy "Last season Xavi went for a more pragmatic approach, which ultimately worked, but building on that is proving tricky."

Szóval az egész cikk alapvetően egy random cikkiró véleménye volt, 1-2 nem túl szélsőséges DB gondolattal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.11. 10:44:19-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.11. 10:24:17

Nehéz ügy ez, hogy milyen játékot is játszasson a Barca edzője mostanság, mert nagy a fluktuáció a játékosállományban, több időtávon nézve is.

Egyrészt nehéz kialakítani játékot azért is, mert Xavi első nyarán is volt egy nagy takarítás, meg a másodikon is, talán még nagyobb. Fokozatosan, de ez a két éve, amit itt töltött, arról szólt, hogy gyakorlatilag 2-3 ember kivételével a TELJES keretet lecserélte. És még mindig nem fejeződött be, mert van itt még 1-2 selejt, illetve 1-2 öreg, meg amúgy is bővítésre szorul a 19 fős keret.
Szóval Xavinak letelik majd 2,5-3 éve, és még mindig ott tartunk, hogy nem stabilizálódott a játékoskeretnek a 80%a, ami szerintem alapfeltétel lenne. 1-2 kezdő, 2-3 cserepados ember kicserélődése az a mi a normális szerintem. Ez egy egészséges 25 fős teljes keret esetében konkrétan 20% max, szóval a keret 80%ában ugyanazok az emberek kell hogy rendelkezésre álljanak hosszabb távon.
Szeritnem ez alapfeltétele annak, hogy valódi stabil identitást, és a lehetséges helyzetek nagy részére megfelelően széles repertoárt lehessen kialakítani. Egyelőre ez Xavinak semmilyen szinten nem adatott meg.
Egyelőre bőven nagyobb gondjaink voltak-vannak, mintsem hogy adott legyen egy keret amivel el lehessen kezdeni egy igazi közép-hosszú távú építkezést.

Nem mondom, hogy nem alakulhatnának jobban is a dolgok, de még az is lehet, hogy nem. Lényegesen jobban meg... hát tényleg nem tudom. Meglepődnék, ha közületek bárki bármi oknál fogva ezt, vagy az ellenkezőjét magabiztosan tudná állítani.

Aztán még rövidebb időtávon nézve is gondok vannak: Ha mindenki egészséges, akkor olyan emberek adják a csapat gerincét, mint MAtS, Araujo, Koundé, Pedri, Frenkie, Gündogan, Gavi. És olyan dinamikus szélsőink vannak, mint Lamine, Felix, Baldé, Cancelo.
Ha viszont van csak 2-3 sérültünk (vagy 6-8 ugye.......), akkor már egész másként néz ki, hogy milyen egyéni képességeket is tartalmaz a kezdőcsapat.

Szerintem Guardiola mutatja, hogy a labdatartás, a türelem, a játék feletti totális kontrollra törekvés, a pozíciós játék még mindig dominálni tudja a futballt. Feltéve, hogy ez együtt jár egy tudatos, de kiszámíthatatlan ritmusváltási tendenciával.
A jelen Barcájában talán még ő se lenne képes igazán jót kidolgozni. Hol azok az emberek hiányoznak, akik a pillanatnyi ritmusváltást meg tudnák valósítani, ha úgy tetszik egy direktebb játékban részt venni, hol azok, akik ezt meg tudnák alapozni kellően magabiztos kontrollal, labdabiztossággal. Sőt, van, hogy mindkettő több sebből vérzik.

Bizonyos dolgokra a keretünk sose lesz alkalmas szerintem, ilyenek a kontrák is. Kb Baldénak és Ferrannak van meg a lendülete ilyesmihez, középről meg Frenkienek. A többiek mind lomhábbak és körülményesebbek, vagy mondjuk úgy, hogy máshol van a játékban a komfortzónájuk, nem az egy-két passzos vonaltól vonalig futunk és valahogy rátesszük játékban.

Guardiolának is amúgy nagy gondot okozott pl, és időbe telt, mire egy a miénknél sokkal jobb játékoskeretből megtalálta az olajozottan működő formációt, miután de Bruyne kiesett tartósan. Különösen hogy Bernardo is lesérült egy jó időre.

Nálunk Frenkie és Pedri adták leginkább a fazont a játékunknak, amikor épp egészségesek voltak. Nélkülük, és szerintem különösen a holland nélkül, nagyban megnehezül a dolog.
Amíg egészséges volt, kb 1,5 hónappal ezelőttig, szerintem ő volt európa legjobban teljesítő játékosa, nem pl Bellingham.
Nagyon várom vissza.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7397
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.11. 10:21:28

Sinya22 írta:
2023.11.11. 07:35:05
Xavi is biztosan jobb edző lenne, ha leült volna máshova 2-3 szezonra, nem pedig itt kísérletezget mint valami Manager játékban.
100%-ban egyetértek, DE szerintem ez az, ami miatt nagy vele a türelem, és szerintem teljes joggal. Ezt nem ő akarta így, hanem a klub. Végig arról szólt a fáma, hogy meg akarja várni, míg minden haver távozik, meg szerezni egy kis tapasztalatot, ha jól rémlik - most tuti nem fogom visszakeresni, szóval az is lehet, hogy tévedek - saját maga is nyilatkozott ilyesmiket, hogy "majd ha eljön az ideje". Az ő klub iránti szeretete szerintem megkérdőjelezhetetlen, és ennek megfelelően a legjobbat akarta. Mi meg folyamatosan környékeztük meg, és a mélyponton, mikor Koemant már erőnek erejével sem lehetett volna megtartani, mert a játékosok maguk tuszkolták volna ki az öltözőből, megkerestük újra, hogy óriási baj van, nincs csapatunk, nincs lóvénk (Laporta tudtommal az ilyen Klopp-vonalat akarta erőltetni, csak hát erre esély sem volt), senkit nem tudunk hozni, kérlek gyere mégis. És Xavi jött, félig saját magát kivásárolva, mert még erre sem volt pénzünk. :D
Ilyen körülmények közt szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy az átlagos türelmi idő többszörösét kapja, ha azért legalább valamit mutat közben.
És azért ne felejtsük el, hogy az első évében megmentett minket kb a pusztulástól. Ha ott nincs meg bravúrral a top4, elfelejthettük volna Lewyéket, stb, ott beindul(hatot)t volna rendesen a negatív lavina. Dupláztunk is tavaly, nagyon régóta először. Ez azért elég komoly joggal támogatja meg ezt az eleve korrekt módon pluszból induló türelmi időt.

Amúgy a későbbiekkel is egyetértek, egy szakember véleménye alighanem nagyobb eséllyel korrekt, mint egy átlagemberé, de attól még ugyanígy tévedhet ő is. Minden edzőnek van pl. ilyen játékosa, akit jogtalanul szerepeltet sokat, vagy épp keveset, tévedésből, mert ő is egy ember, max kevesebbet téved, mintha innen ülne ott valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.11. 10:13:11

FCBsteve írta:
2023.11.11. 09:00:36


Talán arra céloztam (de semmiképpen sem büfögtem), hogy pl egy neves szakember eléggé másképp látja a dolgokat, mint a "Xavi out" fórumozók (nagy része) - amit a véleménykialakításnál figyelembe lehet(ne) venni, el lehet(ne) gondolkodni rajta...
És ez nem személyeskedés, hanem szintén egy fórumvélemény...
És mit csináljak a véleményével, ne haragudj? Mert ő szakember, és ezt mondta, nem lehet máshogy látni? Senki nem mondta hogy kinek higgy, meg kinek nem, de a fórum még mindig azért van, hogy az emberek leírják és megbeszéljék a véleményüket, ennyi erővel akkor zárjuk be az egészet, mert egy volt edző ezt mondta. A véleményem nem azon alapszik, hogy xy mit mondott, és elég baj, ha ez valakinél így van.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2503
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.11. 09:45:10

Sokszor sokan megfogalmazzák, hogy a stílusunk elavult, elhaladt felette az idő. Én azt gondolom, hogy nem a stílusunk felett haladt el az idő, és nem is azt a stílust játszuk. Nem azt játszuk, mint Tito előtt. Kifejezetten nem. Luis Enrique bebizonyította, hogy nem csak a töltött káposzta lehet jó felmelegítve, a kontrákat beépítette a játékunkba, de az egyéni képességek vitték inkább előre a csapatot, mert csapatként már akkor is nagyon sokszor voltunk tanácstalanok, már messze nem pörgött úgy a tiki-taka, az MSN tagjainak gólereje mentett meg minket. A csapatjáték már közel sem volt azon a szinten, mint korábban.

Nem a játékunk avult el. Hanem egyszerűen nem azt játszuk. Hol lát ma bárki egy lyukra futtatást? Hol látunk ma egyérintős, villámgyors labdakihozatalokat? Az az űrfoci, amit akkor játszottunk, ma is aratna. Az ellenfelek csak kapkodták a fejüket, szétziláltuk őket a passzjátékunkkal, az altatás utáni ritmusváltásainkkal. Ebből ma csak az altatás maradt meg, leginkább saját magunkat altatjuk, és alszunk bele az ötlettelen passzolgatásba. Nem a Barca-stílus lett meghaladott, hanem nem azt játszuk.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.11. 09:00:36

Sinya22 írta:
2023.11.11. 08:48:54
FCBsteve írta:
2023.11.11. 08:14:20
.
Most akkor kinek higgyek: a fórumozóknak vagy egy sokszoros nyertes szakembernek?!? 🤣

Szerinted miért van a fórum? Baromi unalmas már, hogy valakinek van egy véleménye, és ilyen mondatokat bírsz idebüfögni. Senki nem szakértő, leírjuk amit látunk meg gondolunk. Ha erre képtelen vagy, minek reagálsz, de komolyan? A személyeskedést tartsd meg magadnak.
Talán arra céloztam (de semmiképpen sem büfögtem), hogy pl egy neves szakember eléggé másképp látja a dolgokat, mint a "Xavi out" fórumozók (nagy része) - amit a véleménykialakításnál figyelembe lehet(ne) venni, el lehet(ne) gondolkodni rajta...
És ez nem személyeskedés, hanem szintén egy fórumvélemény...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.11. 08:48:54

FCBsteve írta:
2023.11.11. 08:14:20
.
Most akkor kinek higgyek: a fórumozóknak vagy egy sokszoros nyertes szakembernek?!? 🤣

Szerinted miért van a fórum? Baromi unalmas már, hogy valakinek van egy véleménye, és ilyen mondatokat bírsz idebüfögni. Senki nem szakértő, leírjuk amit látunk meg gondolunk. Ha erre képtelen vagy, minek reagálsz, de komolyan? A személyeskedést tartsd meg magadnak.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.11.11. 08:26:22

Sinya22 írta:
2023.11.11. 07:35:05
Andris írta:
2023.11.10. 23:42:51

c.) Továbbra se tudnék olyan edzőt mondani Guardiolán kívül, akiben garanciát látnék arra, hogy ilyen körülmények közt, ennek a Barcának a kispadján jobb dolgokat tudna elérni

Andris, soha senkire nem lesz garancia, sem edzőre, sem játékosra, sem semmire. Még az is lehet, hogy maga Guardiola is ugyan úgy állna jelenleg, vagy rosszabbul, főleg, hogy itt nem tudna bárkit megvenni és beépíteni a csapatba. A sormintát látjuk Pep óta.

1. Tito: Nyugodjon békében, sajnos nem tudtuk meg milyen edző hosszú távon.
2. Tata Martino: No comment
3. LE: Úgy jött ide, hogy semmilyen komoly tapasztalata nem volt, a Románál megbukott, a Celtánál viszont emlékeim szerint jó focit játszatott. Itt is majdnem kirúgták ősszel, az öltöző is kicsúszott a keze közül, aztán jött egy tripla. Tudtunk akkoriban kontrázni, abba nem megyek bele hogy az MSN az hány szinttel volt egyénileg a mostani támadóink fölött, mert nem érdemes.
4. Setien: Szerelmes volt a Barcába, semmilyen tapasztalat nélkül, idehoztuk, mert a Betis de ügyesen játszik. Megbukott.
5. Valverde: Idejött a Bilbaoból, BL tapasztalata neki is 0 volt. Volt egy majdnem veretlen bajnoki címünk, amielőtt le a kalappal, de elég rendesen megvertek bennünket Európában többször is, aminek hosszú távú következményei lettek. Neki is volt egy Messi Suarez duója még.
6. Itt van Xavi, tapasztalata edzőként neki is 0, Európában legalább is. Elfogadják/elfogadjuk mert ő Xavi Hernandez, ha Setien lenne már inogna a kispad, de a szezon végéig értelemszerűen Xavi lesz az edző mindenképp. A tény az, hogy neki már nincs se MSN, se MS, de vannak jó focisták a keretben, akik maguk alatt teljesítenek, vagy éppen nem találjuk a helyüket.

Szóval ez a sorminta, ami az edzőinket illeti. Én nem látok közöttük egy olyan személyt sem, aki úgy jött volna ide, hogy látott volna egy BL elődöntőt mondjuk életében edzőként, vagy egy másik bajnokságot, tapasztalt más játékstílust stb. Következtetni arra, hogy "senkire nincs garancia" nem tudsz, mert egy ilyen személy sem volt itt az elmúlt 15 évben. Nevet pedig szándékosan nem írok, mert akkor jön az hogy " az ő csapata is szenved, meg statisztika alapján így is jobb Xavi". :D Nem, itt az számít hogy tudj spanyolul, és legyen valami közöd a Barcához. 2023-ban a Barca még itt tart, és ez szerintem gond. Azért gond, mert mindenki ugyanazt hozza: labdabirtoklás, rövid passzok. Senki nem tudja hogy kell szögletet rúgni, vagy szabadrúgást, nem látsz gyors kontrákat. Le vagyunk maradva a top focitól évekre, és nem azért, mert üres a kassza, hanem mert az edzők egy burokban élnek, valahol 2009 környékén. Xavi is biztosan jobb edző lenne, ha leült volna máshova 2-3 szezonra, nem pedig itt kísérletezget mint valami Manager játékban.
Azert azt se felejtsük el, hogy ha csak Tito-tól nézzük is mekkora változáson ment át az elitfoci. Ez a felsorolás időrenden nem csak azt mutatja, hogy mennyit gyengült a keret mert nincs MSN, hanem hogy talán Valverde kivételével kisebb nagyobb modositasokkal de ugyanaz a stilus mennyit is ér az elit szintjén.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.11. 08:14:20

Sinya22 írta:
2023.11.11. 07:35:05
Andris írta:
2023.11.10. 23:42:51

c.) Továbbra se tudnék olyan edzőt mondani Guardiolán kívül, akiben garanciát látnék arra, hogy ilyen körülmények közt, ennek a Barcának a kispadján jobb dolgokat tudna elérni
...itt az számít hogy tudj spanyolul, és legyen valami közöd a Barcához. 2023-ban a Barca még itt tart, és ez szerintem gond. Azért gond, mert mindenki ugyanazt hozza: labdabirtoklás, rövid passzok. Senki nem tudja hogy kell szögletet rúgni, vagy szabadrúgást, nem látsz gyors kontrákat. Le vagyunk maradva a top focitól évekre, és nem azért, mert üres a kassza, hanem mert az edzők egy burokban élnek, valahol 2009 környékén. Xavi is biztosan jobb edző lenne, ha leült volna máshova 2-3 szezonra, nem pedig itt kísérletezget mint valami Manager játékban.
Nagybarcelona link-elte Del Bosque nyilatkozatát, aki azért veszi elő Xavi-t (én a Barca Universal-on olvastam), hogy NEM a Barca stílust játszatja, hanem a direkt játékot erőlteti...
Most akkor kinek higgyek: a fórumozóknak vagy egy sokszoros nyertes szakembernek?!? 🤣

Ok, ez a gondolatmenet kb ugyanannyira kicsavart, mint az itteni állítások jó része... DE, pont ezért illik ide!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.11. 07:35:05

Andris írta:
2023.11.10. 23:42:51

c.) Továbbra se tudnék olyan edzőt mondani Guardiolán kívül, akiben garanciát látnék arra, hogy ilyen körülmények közt, ennek a Barcának a kispadján jobb dolgokat tudna elérni

Andris, soha senkire nem lesz garancia, sem edzőre, sem játékosra, sem semmire. Még az is lehet, hogy maga Guardiola is ugyan úgy állna jelenleg, vagy rosszabbul, főleg, hogy itt nem tudna bárkit megvenni és beépíteni a csapatba. A sormintát látjuk Pep óta.

1. Tito: Nyugodjon békében, sajnos nem tudtuk meg milyen edző hosszú távon.
2. Tata Martino: No comment
3. LE: Úgy jött ide, hogy semmilyen komoly tapasztalata nem volt, a Románál megbukott, a Celtánál viszont emlékeim szerint jó focit játszatott. Itt is majdnem kirúgták ősszel, az öltöző is kicsúszott a keze közül, aztán jött egy tripla. Tudtunk akkoriban kontrázni, abba nem megyek bele hogy az MSN az hány szinttel volt egyénileg a mostani támadóink fölött, mert nem érdemes.
4. Setien: Szerelmes volt a Barcába, semmilyen tapasztalat nélkül, idehoztuk, mert a Betis de ügyesen játszik. Megbukott.
5. Valverde: Idejött a Bilbaoból, BL tapasztalata neki is 0 volt. Volt egy majdnem veretlen bajnoki címünk, amielőtt le a kalappal, de elég rendesen megvertek bennünket Európában többször is, aminek hosszú távú következményei lettek. Neki is volt egy Messi Suarez duója még.
6. Itt van Xavi, tapasztalata edzőként neki is 0, Európában legalább is. Elfogadják/elfogadjuk mert ő Xavi Hernandez, ha Setien lenne már inogna a kispad, de a szezon végéig értelemszerűen Xavi lesz az edző mindenképp. A tény az, hogy neki már nincs se MSN, se MS, de vannak jó focisták a keretben, akik maguk alatt teljesítenek, vagy éppen nem találjuk a helyüket.

Szóval ez a sorminta, ami az edzőinket illeti. Én nem látok közöttük egy olyan személyt sem, aki úgy jött volna ide, hogy látott volna egy BL elődöntőt mondjuk életében edzőként, vagy egy másik bajnokságot, tapasztalt más játékstílust stb. Következtetni arra, hogy "senkire nincs garancia" nem tudsz, mert egy ilyen személy sem volt itt az elmúlt 15 évben. Nevet pedig szándékosan nem írok, mert akkor jön az hogy " az ő csapata is szenved, meg statisztika alapján így is jobb Xavi". :D Nem, itt az számít hogy tudj spanyolul, és legyen valami közöd a Barcához. 2023-ban a Barca még itt tart, és ez szerintem gond. Azért gond, mert mindenki ugyanazt hozza: labdabirtoklás, rövid passzok. Senki nem tudja hogy kell szögletet rúgni, vagy szabadrúgást, nem látsz gyors kontrákat. Le vagyunk maradva a top focitól évekre, és nem azért, mert üres a kassza, hanem mert az edzők egy burokban élnek, valahol 2009 környékén. Xavi is biztosan jobb edző lenne, ha leült volna máshova 2-3 szezonra, nem pedig itt kísérletezget mint valami Manager játékban.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.10. 23:42:51

Nem szeretném végigolvasni az elmúlt napokban született összes hozzászólást, viszont picit lehiggadva 1-2 megjegyzés:

1. Xavit nem fogják elküldeni, ahhoz a jelenleginél kb 100szor nagyob földindulásnak kéne lennie. Nincs is pénzünk új edzőre, meg ha csak Xavi nem akar menni, nem is fér bele szerződésbontás.

2. Továbbra is tartom azt, amit már LE távozása óta mondok, hogy minimum 2 év kell, inkább több, hogy egy csapatból kijöjjön az, amit bármely edző ki tud hozni. Xavi kerek két éve van itt, de nem az eltöltött idő a kulcs, hanem a csapat. Amilyen átalakuláson ment-megy keresztül a keret, szerintem bőven kell legyen még ideje. Nem azért, mert ő Xavi, hanem mert bármely edzőnek illenék megadni ezt, aki bármiféle potenciált villant. Annyi edzőnk volt már.... és más klubok mint a PSG, MU, Arsenal stb szintén nem tudnak visszatérni az abszolút top vonalba, pedig ott is váltják egymást az edzők. Nagy nevek is, nagy ígéretek is.
Szerintem nyugodtan kipróbálhatjuk, hogy milyen az, ha nem rúgdossuk ki az edzőt 1-2 évente, és ha nem merül fel minden rosszabb hónap után, hogy meginoghat a pad alatta. Az alternatíva már sokszorosan bizonyított: nem működik, csak várhatják a csodát a szurkolók.
Nyugodtan kritizáljuk, erről van ugyanis értelme beszélgetni, de szerintem az fel sem merülhet, hogy most, vagy akár egy sikertelen szezon végén távozzon.

3. Akár egyet is érthetünk, legyen: "nagy rá a kabát". Mit lehet tenni, vagy hogy lehet ezt kontextusba helyezni?
a.) Xavi bőven fejlődhet még, úgyhogy simán elérhetünk arra a pontra, hogy nem nagy rá a kabát
b.) az edző személyétől függetlenül nagyon mélyen van a klub minden létező területen, ahogy a keret is páratlanul sovány nagyon sok szempontból nézve, különösen az ambícióinkhoz viszonyítva... így nem akkora csoda, ha bárkire, akár Xavira is - nagy a kabát
c.) Továbbra se tudnék olyan edzőt mondani Guardiolán kívül, akiben garanciát látnék arra, hogy ilyen körülmények közt, ennek a Barcának a kispadján jobb dolgokat tudna elérni

4. Mindenki tudja, látja, hogy Xavival szemben türelmes vagyok. Bizonyos játékosokkal szemben meg nem, és ez a kettős mérce van számonkérve. Nem biztos, hogy csak rajtam, de én mindenesetre a magam részéről erre azt tudom válaszolni, hogy szerintem igen is teljesen következetesen, egyforma elvek és szempontok alapján mérlegelek mindig. Számtalanszor leírtam, hogy Xavit épp annyira tartom zöldfülűnek, mint Pedrit, Gavit, Baldét, stb, szóval a fiataljainkat. Nyugodtan vissza lehet olvasni a hozzászólásaim: Xavit és a fiatalokat is kritizálom, amikor úgy látom, de egyikük felett se török pálcát egy vagy akár több gyenge szereplés után. Ellentétben a tapasztalt játékosokkal. Ha Xavi egy sokat látott, 5-10 éve minimum az élvonalban dolgozó edző lenne, sokkal kevésbé lennék türelmes. Gavitol vagy Guiutól elfogadok zsinórban 5 gyengébb meccset, mert tinik, Lewától, Gündogantól vagy Raphitól adott esetben nem fogadok vagy nem fogadnék el. Illetve egész másként tekintek rá. Ennyi. Nem kell hasonlóan gondolkodni, ezzel a szempontrendszerrel egyetérteni, de kettős mércével vádolni viszont teljesen indokolatlan.

Borzasztóan besokalltam hét közben a meccs után, és tényleg azt gondoltam, hogy nem fogok megnézni Barca meccseket, de arra jutottam, hogy túlságosan érdekel. Szóval mégiscsak megnézem majd őket, épp csak nem élőben, és mindig csak az eredmény tudatában. Így a legnagyobb idegbaj 80%át szerintem meg tudom spórolni magamnak. Aztán majd meglátjuk, hogy tényleg jó megoldás-e.

+1. pont: 2 pontra vagyunk a madridtól, 4-re a listavezetéstől, ez gyakorlatilag semmi. Maradéktalanul bajnoki esélyesek vagyunk, pedig szerintem sokkal erősebb a liga idén, mint előzetesen gondoltuk. (Most néztem a Bilbaot, idén sokadszor, meg hét közben a Sociedadot is pl... hihetetlen ütősek. A Villareal, Betis szintén hasít nemzetközi szinten, a Girona 2-0 hátrányokból is tud fordítani, az Atletico meg kb annyi gólt rúg idén mint a City)
A BL csoportot meg még mindig vezetjük, holott már a továbbjutás is fejlődés lenne az elmúlt évekhez képest.
Szóval egyelőre ha vannak is komoly megdöccenések, végeredményt tekintve ott vagyunk, ahol lenni kell. Bármi előfordulhat, de szerintem Januárban ugyanez lesz a szitu.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7397
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 18:16:11

Nem rossz csapatok, de ha Lewy-Raphinha formába lendül, plusz Felix is egy picit kipihentebb állapotban lesz, plusz Pedri lassan visszajátssza magát formába, meg már tán DJ is a pályán lehet, azért az tuti, hogy nem a mostani szinten fogunk focizni, megközelítőleg sem. Szerintem a klasszikón mutatottakat le fogjuk tudni hozni általánosságban nagyobb meccseken, és ha az nem is űrfoci volt, de azért elég jó.

Nyilván el kell, hogy kerüljük a sérüléseket is a szünetben, hogy ez aktuális legyen.

Xavit egyetlen dolog miatt nem irigylem, az a pivot poszt. Ez nálunk ugye nagyon fontos lenne amúgy. Én is busioutoztam már 1-2 éve, de azért ha tudom előre, hogy nem pótoljuk minőségben, akkor inkább hagytam volna itt, azt hittem, hogy a legrosszabb egy Amrabat lehet, akit hozunk kb, vagy marad Nico. Nyilván DJ-al előre is léphetünk, ha ő a felépülése után egészséges marad, akkor talán megszűnik ez a probléma, csak ő is ki van most dőlve 1-2 hónapig.
Ettől még meg lehetne oldani a dolgot, nálam DJ hiányában Gavi-Gündogan féle duplapivottal játszanánk, főleg 4-2-3-1-et, és akkor a labdakihozatalok is rendben lennének, meg amikor ebben toltuk idén, akkor voltunk mindig a legjobbak. 10-esben meg Pedri, Raphinha mehetne főleg, mikor hogy. Szerintem ezzel kicsit át lehetne hidalni a minőségi pivot hiányát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.10. 16:40:30

https://www.football-espana.net/2023/11 ... -barcelona

Vicente del Bosque nyilatkozata a jelenlegi Barcaról.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.10. 13:39:30

Xavier Hernandez írta:
2023.11.10. 12:44:03


De összefoglalva a fórum tanulságát: a magyar Barca-fan utálja Xavit, és utálja a játékosokat is...és tulajdonképpen minden sz@r :).
Attól, hogy kritizálunk valamit, valakit, még nem utáljuk.
Én sem utálom Xavit, csak annyit mondok, hogy nagy rá a kabát.
Játékosokat sem utálok, talán 1-2:D

Írsz gyenge emberanyagról is.
Na hát járok megye 1-2es meccsekre minden hétvégén, látok betanult sablonokat, játékot a legtöbb csapattól. Ott biztos komolyabb emberanyag van.
Szögletvariációkat látok, amik a kivitelezésen múlnak (ugye megyei, szóval itt a kérdéses pont), nem pedig az elgondoláson.


Én nem látok elképzelést, nem látok olyan figurákat, amikhez bajban nyúlnánk.
Ha csak az nem az, hogy ha ég a ház felmegy ARaujo csúcsékbe. Zseni húzás, megyében is bőszen alkalmazzák.

Ha ez a kritika egyenlő azzal, hogy én utálom Xavit, akkor vállalom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése