Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.10. 13:39:30

Xavier Hernandez írta:
2023.11.10. 12:44:03


De összefoglalva a fórum tanulságát: a magyar Barca-fan utálja Xavit, és utálja a játékosokat is...és tulajdonképpen minden sz@r :).
Attól, hogy kritizálunk valamit, valakit, még nem utáljuk.
Én sem utálom Xavit, csak annyit mondok, hogy nagy rá a kabát.
Játékosokat sem utálok, talán 1-2:D

Írsz gyenge emberanyagról is.
Na hát járok megye 1-2es meccsekre minden hétvégén, látok betanult sablonokat, játékot a legtöbb csapattól. Ott biztos komolyabb emberanyag van.
Szögletvariációkat látok, amik a kivitelezésen múlnak (ugye megyei, szóval itt a kérdéses pont), nem pedig az elgondoláson.


Én nem látok elképzelést, nem látok olyan figurákat, amikhez bajban nyúlnánk.
Ha csak az nem az, hogy ha ég a ház felmegy ARaujo csúcsékbe. Zseni húzás, megyében is bőszen alkalmazzák.

Ha ez a kritika egyenlő azzal, hogy én utálom Xavit, akkor vállalom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.10. 13:31:33

Xavier Hernandez írta:
2023.11.10. 12:44:03
De összefoglalva a fórum tanulságát: a magyar Barca-fan utálja Xavit, és utálja a játékosokat is...
Csak kiváncsiságból egy kérdés: persze ez a kérdés csak akkor állja meg a helyét, amennyiben a Barca fan egyenlő az FC Barcelona klubért való szurkolással, ha tetszik rajongással....

A nem magyar Barca fan vajon kinek szurkol?
Az FC Barcelonának (ami állandó, azaz változatlan) avagy éppen egy adott pillanatban ténykedő játékosoknak, stábnak (ami folyamatosan változik)?

A kérdés egyáltalán nem olyan becsapós, mint amilyennek elsőre tűnik.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 12:55:48

Xavier Hernandez írta:
2023.11.10. 12:44:03
Aki azt gondolta, hogy a Messi-éra után könnyű lesz, az tévedett. Túl nagyok az elvárások. Pénz nincs, az elmúlt években igazolt játékosaink közt nincs egy valódi zseni sem. Vannak ugyan jó játékosaink, de némelyik túl fiatal, vagy már túl van a zenitjén. A csapat 70%-a viszont a spanyol középszintet karcolja csak, vagy esetenként még azt sem, biztosan nem lett volna helyük a tíz évvel ezelőtti Barcában.

Ilyen emberanyaggal nem lehet csodát tenni, bár küzdeni azért lehetne, ez vitathatatlan, ennyivel tartoznának a szurkolóknak.
De nem tudjuk, mi van a háttérben, lehet, hogy hónapok óta fizetést sem kapnak, vagy arra akarják rávenni őket, hogy menjenek bele egy újabb fizetéscsökkentésbe vagy halasztásba, ki tudja, korábban is voltak ilyenek. Ez év elején vált publikussá, hogy akkor még Messinek is tartozott a klub. Nem tudom, ezt azóta rendezték-e... de eközben végig ment a porhintés, hogy Messi visszatér, ha lejár a szerződése a PSG-nél :).

De összefoglalva a fórum tanulságát: a magyar Barca-fan utálja Xavit, és utálja a játékosokat is...és tulajdonképpen minden sz@r :).
Sosem személyeskedem, de az utolsó mondatot a magam nevében legalábbis visszautasítom! Akkor is, ha mosolygós jel van a mondat végén, mert ez egyáltalán nem nevetséges., ráadásul netto hamis állítás!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.10. 12:51:23

bence0330 írta:
2023.11.10. 10:16:32
Azt is odaírtam a végén, hogy ez a hsz nem arról szólt, hogy lehet-e kritizálni Xavit, vagy nem, vagy hogy ő ide a jó edző, vagy nem, sőt, szerintem sem. Szerintem sosem volt ide ő elég edző, mindenkinek tudnia kellett, mikor idehoztuk 0 km-esként, hogy nem lesz top edző, max ígéretes, csak én bíztam abban, hogy x év után elég jó lesz. Afelé hajlok én is, hogy ez most nem fog összejönni. Azért nyilván nem is egy kókler, mint ahogy szintén sokan állítják, "középcsapat", stb, sok tekintetben léptünk előre, LE óta nem láttam csapatként viselkedni például a Barcát, stb, de sokban meg nem, tényleg úgy tűnik, mintha nem tudna csapatszintű, stabil játékot összehozni, legfőképp a középpályán, ami ilyen alapanyaggal megengedhetetlen. A támadóinkat jól használni, stb. Vagy egy tök korrekt ember, ezért azt gondoltam, jó pedagógus lesz (persze 10 év múlva még lehet is), de úgy tűnik, sajnos nem az. Pedig ezen a téren látom, hogy folyamat mindent jól akar csinálni, hozott pszichológust, sosem kritizál egyénileg játékost, satöbbi, de valahogy mégsem működik, nem tudom, miért.
Szóval egyetértek kb minden rendszerszintű kritikákkal, én kb folyamat kritizálom Xavit, azt írtam, hogy olyanért ne kritizáljuk, ami nem úgy volt. Nemrég pl. a nyilatkozataiba állt mindenki bele, hogy hogy lehet ilyen hülyeséget mondani, mikor sok esetben nem is mondott olyat, csak félrefordították. Nyilván erről a honlap is tehet, mert honnan tudná az olvasó, hogy nem jó, amit olvas. :)
Szerintem a hozzászólások elenyésző hányada tartja Xavit kóklernek. Legtöbben egy sima közepes, vagy közepesnél kicsit gyengébb edzőnek írják le jelenleg, ami kb helytálló. Lehet, hogy jobb lesz, lehet nem.
Egy kisebb spanyol csapatnál, kisebb elvárás mellett valószínűleg eredményes is tudna lenni. Viszont ilyen elvárások mellé kevésnek tűnik.
A csapat szerintem ugyanúgy gyenge az elvárásokhoz képest, de ilyenkor egy jó edző ezt megfelelő hozzáállással és taktikával tudná javítani, viszont nekem úgy tűnik, hogy a csapatban rejlő potenciál 70%-át képes kihozni. Az a baj, hogy ezek meg egymásra rakódnak. Mondjuk az elvárásokhoz képest a csapat erőssége is, ha 70%, akkor a két hatás együtt már azt jelenti, hogy kb 50%-ot érünk el.
A bajom, hogy a csapatot jelentősen megerősíteni nincs pénz, így marad az edzői oldal.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2023.11.10. 12:44:03

Aki azt gondolta, hogy a Messi-éra után könnyű lesz, az tévedett. Túl nagyok az elvárások. Pénz nincs, az elmúlt években igazolt játékosaink közt nincs egy valódi zseni sem. Vannak ugyan jó játékosaink, de némelyik túl fiatal, vagy már túl van a zenitjén. A csapat 70%-a viszont a spanyol középszintet karcolja csak, vagy esetenként még azt sem, biztosan nem lett volna helyük a tíz évvel ezelőtti Barcában.

Ilyen emberanyaggal nem lehet csodát tenni, bár küzdeni azért lehetne, ez vitathatatlan, ennyivel tartoznának a szurkolóknak.
De nem tudjuk, mi van a háttérben, lehet, hogy hónapok óta fizetést sem kapnak, vagy arra akarják rávenni őket, hogy menjenek bele egy újabb fizetéscsökkentésbe vagy halasztásba, ki tudja, korábban is voltak ilyenek. Ez év elején vált publikussá, hogy akkor még Messinek is tartozott a klub. Nem tudom, ezt azóta rendezték-e... de eközben végig ment a porhintés, hogy Messi visszatér, ha lejár a szerződése a PSG-nél :).

De összefoglalva a fórum tanulságát: a magyar Barca-fan utálja Xavit, és utálja a játékosokat is...és tulajdonképpen minden sz@r :).
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.10. 12:14:58

16 meccsünkből 4 van, amelyen 3-4-5 gólt lőttünk. Ezek húzzák fel az átlagot kettőre. Merthogy 16 meccsből 12 meccsen 2 lőtt gól alatt vagyunk átlagban. Pont a fordítottja áll fenn annak, amivel védeni próbáljuk Xavit. Nem néhány rossz meccs miatt kritizáljuk, hanem néhány jó meccs teszi az összképet vállalhatóbbá. Mert az összkép átlagban nem jó.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.11.10. 12:00:05

ocsike83 írta:
2023.11.10. 10:01:32
Egy esetleges portugál győzelemmel és mellette egy Sahtar győzelemmel lenne a helyzet az utolsó forduló előtt: Porto 12 pont, Barcelona-Sahtar 9-9 pont. Innen már nagyon meleg is lehet a "pite" Belgiumban. Győzelmi kényszer, stb. És mi a teher alatt rendre összeroppanunk, Xavit meg akár le is meccselhetik....
Na az lenne a legalja, ha innen sem mennénk tovább.
Szerintem meg van rá az esély sajnos. Az ukránok szerintem verik a belgákat és lesz 9 pontjuk, az ő meccsük lesz előbb így már tudni fogjuk az eredményt. Csak is a győzelem az elfogatható a Porto ellen, de látva a csapat mostani formáját nem lesz egy sétamenet az biztos.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 11:51:27

Xavit elvitték az olajosok a hazájukba, hogy a Barca stílust importálják, egy fantasztikus játékossal, akit el lehet adni neve miatt is. Ott minden üzlet. Máshol is sajnos.
De nincs semmilyen tapasztalata Európából középszer csapatokból, ne adj isten egy nagyobb bajnokságban lévő csapattal.
Nem edzett ilyen helyen. Kellett volna kis tapasztalat, mielőtt elhoztuk haza. Nem tudom, lesz a nagy edző belőle, de korai volt még, és senki sem próféta a saját hazájában.
Gattuso, Lampard csak egy néhány példa.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 10:16:32

Sonoma írta:
2023.11.10. 08:53:52
drobika írta:
2023.11.10. 06:56:11
Most tényleg, ennyi hozzászólásból, van akinek az jön le, hogy Xavi azért van elővéve, mert az utolsó 2-3 meccs minősíthetetlen volt?
Nem pedig azért, mert az elmúlt időszakban semmit sem közeledtünk nemzetközi elithez, és a csapat holott egyénileg jó játékosokból áll, csapatjáték szinten teljes a homály. Felállásban, feladatban, megoldó és alkalmazkodóképességben.

Ez nekem is feltűnt.
Augusztusban volt már egy vita ugyanúgy Xavi edző kvalitásairól (legalább is én beleálltam már ebbe) de ugyanúgy jöttek a Xavi fanok, hogy ő a megfelelő ember, adjunk neki időt stb. .
Nálam ez nem újkeletű dolog ( és néhány másik fórumtagnál sem). Nem az elmúlt 2-3 meccs alapján kritizáltam őt.
Már szeptemberben is voltak nyögvenyelős meccseink (Mallorca, Celta majd Granada), de a mostani 3 nehezebb mérkőzésen jöttek ki igazán a hiányosságaink.

Az is feltűnt, hogy a Xavi mellett állók (2 év után is van bizalmuk hozzá) a játékosokkal szemben nem ilyen elnézőek, pedig nekik is kijárna a bizalom, ha már az edző megkapta...
Én írtam ilyet, úgyhogy kollektíven válaszolok. Ha megnézed(itek) a hozzászólásomat, írtam, hogy Xavit bőven lehet kollektíven kritizálni sok dolog miatt. Csak már olvastam ilyet, hogy fél éve nem dolgozunk ki helyzeteket, meg ehhez hasonlókat, ami nyilván nem igaz, amikor zsinórban játszottuk a 3-5 gólos, 20-25 kapurarúgásos meccseket néhány hete. Olyat is, hogy mindig elfogyunk a meccs végére, ez nyilván nem igaz, mert pont ott nyertük meg a meccseket, most kétszer-háromszor tényleg elfogytunk, előtte nem. Lewys példát is hoztam, hogy "rossz formában van egy éve", amikor ez sem igaz, MOST rossz formában van, 1 hónapja meg minden meccsén gólt lőtt (konkrétan 5 meccsen 6+2). Ez nem Xavi topik, csak jellemző példa. És az is mutatja, hogy akkoriban jó volt a játék, stabilan meg tudtuk találni.

Azt is odaírtam a végén, hogy ez a hsz nem arról szólt, hogy lehet-e kritizálni Xavit, vagy nem, vagy hogy ő ide a jó edző, vagy nem, sőt, szerintem sem. Szerintem sosem volt ide ő elég edző, mindenkinek tudnia kellett, mikor idehoztuk 0 km-esként, hogy nem lesz top edző, max ígéretes, csak én bíztam abban, hogy x év után elég jó lesz. Afelé hajlok én is, hogy ez most nem fog összejönni. Azért nyilván nem is egy kókler, mint ahogy szintén sokan állítják, "középcsapat", stb, sok tekintetben léptünk előre, LE óta nem láttam csapatként viselkedni például a Barcát, stb, de sokban meg nem, tényleg úgy tűnik, mintha nem tudna csapatszintű, stabil játékot összehozni, legfőképp a középpályán, ami ilyen alapanyaggal megengedhetetlen. A támadóinkat jól használni, stb. Vagy egy tök korrekt ember, ezért azt gondoltam, jó pedagógus lesz (persze 10 év múlva még lehet is), de úgy tűnik, sajnos nem az. Pedig ezen a téren látom, hogy folyamat mindent jól akar csinálni, hozott pszichológust, sosem kritizál egyénileg játékost, satöbbi, de valahogy mégsem működik, nem tudom, miért.
Szóval egyetértek kb minden rendszerszintű kritikákkal, én kb folyamat kritizálom Xavit, azt írtam, hogy olyanért ne kritizáljuk, ami nem úgy volt. Nemrég pl. a nyilatkozataiba állt mindenki bele, hogy hogy lehet ilyen hülyeséget mondani, mikor sok esetben nem is mondott olyat, csak félrefordították. Nyilván erről a honlap is tehet, mert honnan tudná az olvasó, hogy nem jó, amit olvas. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.10. 10:01:32

Egy esetleges portugál győzelemmel és mellette egy Sahtar győzelemmel lenne a helyzet az utolsó forduló előtt: Porto 12 pont, Barcelona-Sahtar 9-9 pont. Innen már nagyon meleg is lehet a "pite" Belgiumban. Győzelmi kényszer, stb. És mi a teher alatt rendre összeroppanunk, Xavit meg akár le is meccselhetik....
Na az lenne a legalja, ha innen sem mennénk tovább.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.10. 09:54:33

16 meccsen szereztünk eddig 32 gólt ebben a szezonban. Ez pontosan 2 gólos átlag meccsenként. Ebből nem az derül ki, hogy a meccseink nagy részében 2-3-4-5 gólt szereznénk. Hanem alsó hangon kettőt. Éppenhogy. Ha meccsenként van 4 tiszta lövőhelyzetünk, meccsenkénti 2 gólnál felesleges többet elvárni. Ez még nem is olyan rossz helyzetkihasználás. Nem fogunk 4 igazi gólhelyzetből 3 vagy 4 gólt lőni. Ahhoz több helyzet kellene. 10 kaput eltaláló lövésből már nagyobb valószínűséggel akad be 3-4, mint fele annyiból.

De tegyük fel, hogy gond van a helyzetkihasználással. Szerintem nem azzal van a gond, hanem a kevés helyzettel, de tegyük fel, hogy fordítva lenne. Ez kinek a hibája? Az edzőé, mert nem gyakoroltatja a helyzetkihasználást, vagy a játékosoké, akik nem képesek belőni a helyzeteket? Valakivel gond van. Kivel van akkor gond? Ki nem való ide? Az edző, vagy a játékosok nagy része?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.10. 09:51:37

bence0330 írta:
2023.11.09. 21:08:37




Itt a véleménykülönbség kb abból adódik, hogy más időintervallumokat néztek. Néha én is idehányok valamit Xaviról egy borzasztó meccse után (vagy fordítva egy nagyon jó után, mert bizony nem egy olyan meccse volt, mikor nagy edzőket zúzott le elég rendesen), de részemről mindig igyekszem legalább több hónapot figyelni. És igen, a válogatott szünet környékéig elég sok helyzetet dolgoztunk ki, akár nagyobb meccseken is. Hirtelen a Porto rémlik, ahol nem annyira jött ez össze, de lehet volt még 1 vagy 2.
Az utolsó 2 meccsünk botrány volt, de én mindig igazságtalannak érzem, ha ebből kiindulva kritizálunk. így kb minden játékosról vagy minden csapatról kéthetente más lesz a vélemény, épp jobb formában vannak, épp nem. Példa:

Lewy béna, borzalmas formában van idén - ja, a sérülése óta, előtte meg 1-1,5 hónapig több gólt lőtt, mint ahány meccse volt, asszisztokkal tarkítva, sőt, még penge kényszerítőkben is részt vett, szóval nem csak bepöckölgette a lasztikat 5 méterről. De ez ilyenkorra már elfelejtődik. És amúgy azért lőtt ennyi gólt, mert akkor volt támogatása (DJ, szélsők (főleg Felix-Raphinha) remek formája, általános csapatforma, stb).
De más játékosoknál is tudnék ilyet mondani. 1-2 hetes rossz forma alapján simán kiáltalánosítjuk, hogy xy kritikán aluli játékos, béna, stb.
Ugyanez a helyzetkialakításoknál. Volt két übernulla meccsünk, és már sokszor úgy ír mindenki, mintha meccsenként átlagolnánk év eleje óta 1-2 kapuralövést, helyzetet, és nem emlékszik senki arra, hogy előtte azért volt pár sokgólos meccs, (6-7 meccsen 20-22 gól, két ötgólos meccsel), és 1-2 olyan, ahol csak 1-1 gólt rúgtunk, de verhettünk volna még vagy ötöt.

És most nem arról beszélek, hogy Xavi elég jó-e vagy nem, hanem a szerintem jogtalan, rövid mintán alapuló kritikákról. Én is kezdek afelé hajlani, hogy Xavi nem elég, de azért nem is rossz egyfelől, másrészt meg olyanért nem fogom szidni, ami nem is úgy volt, lehet valós dolgokért is. :)
Bence, ez a legnagyobb problèmánk, hogy sokan nem akarják elfogadni, hogy rendszerszintű problèmák vannak (pont te nem), ès nem bizonyos rossz meccsek után jönnek elő a kritikák. Amióta Xavi itt van, vannak fellángolások, mikor jobban játszunk, de hasamra ütve 70%-ban ötlettelen, nèzhetetlen, helyzetek nèlküli focit játszunk. (Erre is hoztam fel, hogy 29 meccsen nyertünk egynèl több góllal a 107-ből)Amikor ide jött, tavasz elejère nagyon jó meccseket játszottunk, amiben benne volt Auba 10+ gólja, Dembele 10+ gólpassza. Azután egyre gyengèbbek lettek a meccsek. Jött Lewa nyáron, lövöldözte a gólokat, majd novemberre teljesen elfogyott a csapat. Tavasszal szenvedtünk, Stegen lett jogosan a szezon játèkosa, sokszor megmentette a csapatot, szoros meccseken 1 góllal jobbak voltunk az ellenfeleknèl, itt már az Atletico simán behúzta volna a bajnokságot, ha nem kezdenek olyan gyengèn. Most jött Felix, ès Cancelo vitt a lendület pár meccsen, de már megint teljesen elfogyott a tudás. Egyèni teljesítmènyek viszik a csapatot, ami hosszú távon nem lesz elèg.

A Reál ès az Atletico idèn elèg stabilnak tűnik, de a Sociedad ès a Girona is magabiztosabban (ezen a tèren is vannak gondjaink) játszik, így idèn könnyen lehetnek gondjaink, a BL-t elnèzve, hiába van elèg erős keretünk akár a 4-hez, játèkban úgy tűnik, az első komolyabb ellenfèl kiejt minket, akár a 16 között, főleg ha nyer a Porto Barcelonaban, ès 2-ak leszünk a csoportban. Idèn sokat fejlődött Xavi, elismerem, de alapvető hiányosságaink vannak a játèkban. Lehet, hogy Pedri ès Frenkie megint ad egy kis lendületet, de az meddig tart majd a sormintát elnèzve? Nem reális Xavit leváltani a jelenlegi helyzetben, lehet nyáron sem engednek majd regisztrálni, de valamit kezdeni kellene a csapattal. Akkor hozzák ide Puyolt motiválni, Ten Catet taktikai tanácsokat adni, de ha ez így megy tovább, megint nem jutunk előbbre, ès nyáron lehet azon filózni, hogy kikre cserèljük le a fèl csapatot pènz nèlkül.
luisito87
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.07.04. 04:44:53

2023.11.10. 09:40:33

FCBsteve írta:
2023.11.10. 07:51:35
Ajánlom mindenki figyelmébe Simeone hosszabbításával kapcsolatos NSO cikk utolsó gondolatát:

"...tudja, akárcsak a háborúban, a labdarúgásban is előfordul, hogy nem a legjobbak győznek, hanem azok, akik legjobban meg vannak győződve ügyük helyességéről."

Én is bosszankodom egy-egy gyengébb meccs után, de teljesen egyetértek a klub vezetésével, hogy hagyni kell Xavi-t dolgozni - akár a fenti gondolat jegyében is...
Szerintem volt elég ideje mutatni valamit, mégsem sikerült. Konkrétan semmit nem fejlődtünk az elmúlt 2 évben taktikailag. Egy dolog miatt léptünk előre valamelyest, az pedig nem más minthogy az elején itt lévő Luuk De Jong, Jutgla, Demir, Mingueza, Eric Garcia, Nico névsor kicserélődött a klasszisokkal jobb Lewandowski, Gündogan, Kounde, Christensen, Joao Felix, Raphinha stb emerkékre. Emiatt nyílván valamelyest fejlődtünk, hiszen szintekkel jobb játékosok érkeztek mint az elődeik, de ezen kívül miben léptünk előre ami miatt bizalmat kéne adni Xavinak? A 20 nemzetközi meccsből elért 7 győzelem miatt? Vagy a hétről-hétre nyújtott ötlettelen játékunk miatt?
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.11.10. 08:53:52

drobika írta:
2023.11.10. 06:56:11
Most tényleg, ennyi hozzászólásból, van akinek az jön le, hogy Xavi azért van elővéve, mert az utolsó 2-3 meccs minősíthetetlen volt?
Nem pedig azért, mert az elmúlt időszakban semmit sem közeledtünk nemzetközi elithez, és a csapat holott egyénileg jó játékosokból áll, csapatjáték szinten teljes a homály. Felállásban, feladatban, megoldó és alkalmazkodóképességben.

Ez nekem is feltűnt.
Augusztusban volt már egy vita ugyanúgy Xavi edző kvalitásairól (legalább is én beleálltam már ebbe) de ugyanúgy jöttek a Xavi fanok, hogy ő a megfelelő ember, adjunk neki időt stb. .
Nálam ez nem újkeletű dolog ( és néhány másik fórumtagnál sem). Nem az elmúlt 2-3 meccs alapján kritizáltam őt.
Már szeptemberben is voltak nyögvenyelős meccseink (Mallorca, Celta majd Granada), de a mostani 3 nehezebb mérkőzésen jöttek ki igazán a hiányosságaink.

Az is feltűnt, hogy a Xavi mellett állók (2 év után is van bizalmuk hozzá) a játékosokkal szemben nem ilyen elnézőek, pedig nekik is kijárna a bizalom, ha már az edző megkapta...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 08:18:35

FCBsteve írta:
2023.11.10. 07:51:35
Ajánlom mindenki figyelmébe Simeone hosszabbításával kapcsolatos NSO cikk utolsó gondolatát:

"...tudja, akárcsak a háborúban, a labdarúgásban is előfordul, hogy nem a legjobbak győznek, hanem azok, akik legjobban meg vannak győződve ügyük helyességéről."

Én is bosszankodom egy-egy gyengébb meccs után, de teljesen egyetértek a klub vezetésével, hogy hagyni kell Xavi-t dolgozni - akár a fenti gondolat jegyében is...
Egy hozzászólást kellett volna csak visszaolvasni...
De ez a vélemény is vélemény, amit tiszteletben kell tartani.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.10. 07:51:35

Ajánlom mindenki figyelmébe Simeone hosszabbításával kapcsolatos NSO cikk utolsó gondolatát:

"...tudja, akárcsak a háborúban, a labdarúgásban is előfordul, hogy nem a legjobbak győznek, hanem azok, akik legjobban meg vannak győződve ügyük helyességéről."

Én is bosszankodom egy-egy gyengébb meccs után, de teljesen egyetértek a klub vezetésével, hogy hagyni kell Xavi-t dolgozni - akár a fenti gondolat jegyében is...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.10. 06:56:11

Most tényleg, ennyi hozzászólásból, van akinek az jön le, hogy Xavi azért van elővéve, mert az utolsó 2-3 meccs minősíthetetlen volt?
Nem pedig azért, mert az elmúlt időszakban semmit sem közeledtünk nemzetközi elithez, és a csapat holott egyénileg jó játékosokból áll, csapatjáték szinten teljes a homály. Felállásban, feladatban, megoldó és alkalmazkodóképességben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.10. 02:52:06

gránit írta:
2023.11.09. 21:10:31
Abban teljesen igazat adok, hogy a kapufák beleszámolásával némileg javulna a kép, de nem sokkal. Akkor nem négy kaput eltaláló lövésünk lenne meccsenként, hanem öt. Azért is tartom mérvadónak ezt a statot, mert nem csak azt mutatja, hogy kevés a helyzetünk, hanem azt is, hogy nem tudjuk kijátszani őket, nem jutunk el tiszta lövőhelyzetig (vagy nem tudunk célozni, ami szintén probléma). Ez szerintem nagyon is sokatmondó.
Ez statok ha nem is semmirevalók, de nem tükrözik feltétlenül az igazságot. A Realnak legutóbb volt 17 kapuralövése amiből 6 kaput talált. Igazi helyzet ebből mennyi volt? Legfeljebb a második gól ami véletlenül odapattant Belingham elé. Mégis ők győztek.
A Bilbao ellen egy szűkös 1:0 volt, pedig háromszor is 8-10 méterről csak a kapust kellett volna megverni (na meg a kapufát). És mellette is voltak még nagyobb helyzetek Guiu góljánál. A Sevilla ellen is Ramos hozta a 3 pontot, pedig Felixnek, Ferminnek is ordító ziccerei voltak.
Októberig folyamatosan 2-3-4-5 gólokkal hoztuk a meccseket és néhány kivétellel azóta is megvannak ehhez a helyzeteink. Csak akkor ezeket kihasználtuk, az utóbbi hónapban ebben iszonyatosan leromlottuk. A korábbi 9/24 helyett 7/8.
Csak most frissebb ez a Soci-SD meccs és hajlamosak vagyunk felejteni.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 21:10:31

ElBartimaeus írta:
2023.11.09. 20:44:16
Ha 30-ról a kapus kezébe íveled a labdát, az egy kaput eltaláló lövés
Csak akkor számít annak, ha a kapu felületét találja el az ívelés. Egy oldalbeívelés, ami a kapus kezei között köt ki, nem számít kapuralövésnek. Ha pedig még a kaput eltaláló beívelések is benne vannak a gyenge statjainkban, az még inkább azt bizonyítja, hogy nem tudunk sok helyzetet kidolgozni a mérkőzéseken.
ElBartimaeus írta:
2023.11.09. 20:44:16
de ha 10-ről kapufát rúgsz, az már nem az. A real ellen 2, vagy 3 kapufánk volt, nem is emlékszem hirtelen, túl sokszor találkoztunk velük mostanában.
Igen, a kapufa nem számít annak, amit hülyeségnek is tartok, mert a kapufa a kapu része, bepattanhat róla a labda. Nem csak a célterület láthatóvá tétele miatt van ott, ha úgy lenne, akkor kapufa után kirúgásnak vagy szögletnek kellene következnie. Ezt nem is tartom logikusnak, én beleszámítanám a kapufát is, mert a kapu része, ami olykor hárít, olykor meg bepattan róla, csakúgy, mint a kapusról. De pár éve pont itt volt erről egy vita, és a fórum egyértelműen ennek az ellenkezőjével értett egyet, így itt a kapufákat nem számolom kaput eltaláló lövésnek.

Abban teljesen igazat adok, hogy a kapufák beleszámolásával némileg javulna a kép, de nem sokkal. Akkor nem négy kaput eltaláló lövésünk lenne meccsenként, hanem öt. Azért is tartom mérvadónak ezt a statot, mert nem csak azt mutatja, hogy kevés a helyzetünk, hanem azt is, hogy nem tudjuk kijátszani őket, nem jutunk el tiszta lövőhelyzetig (vagy nem tudunk célozni, ami szintén probléma). Ez szerintem nagyon is sokatmondó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 21:08:37

Chino írta:
2023.11.09. 16:12:19
Sinya22 írta:
2023.11.09. 14:08:46
Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Real ellen is megyvoltak a lehetőségeink, Bilbao ellen bőven, helyzetek alapján a Sevilla ellen sem Ramos kellett volna, Shaktart itthon szintén le lehetett volna zárni és nem megvárni, hogy a semmiből gólt lőjenek. Ez úgy az utóbbi bő hónapból, amire emlékszem.
És nem olyanok, mint pl. Felix távoli kapufája.
Itt a véleménykülönbség kb abból adódik, hogy más időintervallumokat néztek. Néha én is idehányok valamit Xaviról egy borzasztó meccse után (vagy fordítva egy nagyon jó után, mert bizony nem egy olyan meccse volt, mikor nagy edzőket zúzott le elég rendesen), de részemről mindig igyekszem legalább több hónapot figyelni. És igen, a válogatott szünet környékéig elég sok helyzetet dolgoztunk ki, akár nagyobb meccseken is. Hirtelen a Porto rémlik, ahol nem annyira jött ez össze, de lehet volt még 1 vagy 2.
Az utolsó 2 meccsünk botrány volt, de én mindig igazságtalannak érzem, ha ebből kiindulva kritizálunk. így kb minden játékosról vagy minden csapatról kéthetente más lesz a vélemény, épp jobb formában vannak, épp nem. Példa:

Lewy béna, borzalmas formában van idén - ja, a sérülése óta, előtte meg 1-1,5 hónapig több gólt lőtt, mint ahány meccse volt, asszisztokkal tarkítva, sőt, még penge kényszerítőkben is részt vett, szóval nem csak bepöckölgette a lasztikat 5 méterről. De ez ilyenkorra már elfelejtődik. És amúgy azért lőtt ennyi gólt, mert akkor volt támogatása (DJ, szélsők (főleg Felix-Raphinha) remek formája, általános csapatforma, stb).
De más játékosoknál is tudnék ilyet mondani. 1-2 hetes rossz forma alapján simán kiáltalánosítjuk, hogy xy kritikán aluli játékos, béna, stb.
Ugyanez a helyzetkialakításoknál. Volt két übernulla meccsünk, és már sokszor úgy ír mindenki, mintha meccsenként átlagolnánk év eleje óta 1-2 kapuralövést, helyzetet, és nem emlékszik senki arra, hogy előtte azért volt pár sokgólos meccs, (6-7 meccsen 20-22 gól, két ötgólos meccsel), és 1-2 olyan, ahol csak 1-1 gólt rúgtunk, de verhettünk volna még vagy ötöt.

És most nem arról beszélek, hogy Xavi elég jó-e vagy nem, hanem a szerintem jogtalan, rövid mintán alapuló kritikákról. Én is kezdek afelé hajlani, hogy Xavi nem elég, de azért nem is rossz egyfelől, másrészt meg olyanért nem fogom szidni, ami nem is úgy volt, lehet valós dolgokért is. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.09. 21:13:28-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 20:44:16

A kaput eltaláló lövés egy teljesen elcseszett stat ahhoz, hogy egy csapat teljesítményét értékelni tudd. Ha 30-ról a kapus kezébe íveled a labdát, az egy kaput eltaláló lövés, de ha 10-ről kapufát rúgsz, az már nem az. A real ellen 2, vagy 3 kapufánk volt, nem is emlékszem hirtelen, túl sokszor találkoztunk velük mostanában.

A kp, ahogy írtam, szerintem is alulteljesít, de az egyének ennek ellenére javulnak Romeut leszámítva, akit speciel az első meccstől kezdve alkalmatlannak találtam. Csak néhány dolog, amit megfigyeltem:
  • Pedri, amikor elkezdett itt játszani, kb semmi különöset nem csinált, csak nyugodt tudott maradni a labdán, de többnyire tili-tolizott. Koeman vége felé, illetve Xavi alatt főleg kezdett el nagyon szép ütempasszokat adni, Xavi alatt elkezdte támadni a kaput és gyors játékokban is részt vett a 16-os környékén egyre többször, valamint végre nem csak passzal, hanem elegáns testcselekkel is le tudja rázni a védőjét - amiről már beszéltem többször, hogy mennyire elengedhetetlen, főleg a mi játékunkba.
  • Gavi eleinte a proaktív megindulásai és nagy területen megjátszott labdái miatt volt kitűnő, amiből fejlődött első körben egy labdabiztos játékossá, aki nagyon ócska helyzetekben sem adja el hátul (meg merem kockáztatni, hogy mostanra a csapatunk legjobbja ebben), ebből lett egy méreggombóc, aki a pálya bármelyik területén felbukkan, de ebben is fejlődött a helyezkedését és időzítését tekintve, majd mostanában látszik rajta, hogy ismét vállal ütempasszokat, beindításokat és több egyérintőt, ha van kivel. Ezen kívül elég jól forgatja a játékot, ha van területe, egyre többször érkezik kapu elé ő is.
  • De Jongot a legjobbnak tartottuk sokan a pozíciójában a sérülése előtt. Korábban is jó játékos volt, de valóban elkezdett olyan számokat produkálni, ami több, mint figyelemreméltó volt. (Nekem a végtelen labdacipelése továbbra sem tetszett, de mindezzel együtt iszonyat hatékony volt, főleg a támadóharmadban.)
  • Ferminről nehéz nyilatkozni, az ő meccsrutinjánál teljesen érthető a hektikus teljesítmény. Egyik meccsen MoM, másikon eltűnik, de akkor sem haszontalan. Azonban az, hogy egyáltalán vannak olyan, nem is kis meccsek, ahol húzóember tud lenni, szerintem önmagában megsüvegelendő.
A maradék az Gündogan, akin nem látok nagy változást, ad néha 1-1 nagy labdát, amúgy beleszürkül a meccsekbe, de teszi a dolgát. Kb ennyit vártam tőle, meg 1-1 nagyobb villanást. Úgy rémlik a cityben sem volt annyira folyamatos húzóember, a szezon végére kapta össze magát. Romeu meg nem szint, meglepő volt az elején az a néhány értékelhető meccse.

Ezek itt a fiataloknál sokszor természetesen alakulnak így, hiszen abban a korban vannak, hogy fejlődjenek, de elég ritka, hogy ennyire konzisztensen legyen mindenki folyamatosan meghatározóbb, mint ami itt történik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2023.11.09. 21:25:22-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 18:35:50

Nem mondom, optimisták vagytok. Hónapról honapra látni a fejlődést a középpályásokon? Szerintem pont ez az a csapatrész, ami egy tapodtat nem lép előre évek óta. A védelem legalább egész stabil, pár éve még ez is elérhetetlennek tűnt. De a középpálya? Semmi elképzelés nincs a játékunkban, nem építjük a támadásokat, hanem ötlet nélkül passzolgatunk. Pont ezért nincs sok helyzetünk. Meccsenként van 4-5 kaput eltaláló lövésünk, egyáltalán nem sok. Van néhány helyzetünk, és már ott tartunk, hogy erre mondjuk, hogy sok, amivel próbáljuk igazolni, hogy nem is olyan rossz a helyzet? A legutóbb meccsünkön egyszer találtuk el a kaput. A Real Sociedad ellen négyszer. A Real Madrid ellen háromszor. A Porto ellen négyszer. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy az ellenfél többször találja el a kapunkat, mint mi az övéket. Ez nem meglepő, az ötlettelen játékban benne az van az ötlettelen támadójáték.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 17:44:50

Vannak helyzeteink, de nem ordító ziccerek, mint a Pep érában. Azt be kell látni, hogy 1-1 kivétellel egyik csapat sem tud olyan szinten dominálni, hogy ebből sok legyen minden, vagy akár csak minden második meccsen. De helyzeteink vannak, amikből lehetne gól lőni, a top csapatak hatalmas része azért top csapat, mert ezekből a félziccerekből el tudja dönteni a meccset (Real egy gyönyörű példa erre), de én is többet szeretnék belőlük látni, emiatt szerettem meg ezt a csapatot úgy igazán, hogy mattra tudjuk játszani az akciókat és olyan megoldások születnek, aminél leesik az állam. Na, ebből lényegesen kevesebb van.

Egy része megoldható taktikával, másik része a játékosokon múlik, azon belül is kiemelkedő jelentősséggel a középpályán. És ez a csapatrészünk a legfiatalabb jelenleg, ahol hónapról hónapra lehet érezni a játékosaink fejlődését. Ez nagyon jó jel, de egyelőre kevés. Itt jöhet képbe a taktika, hogy mennyi teret tudunk nyitni ezeknek a játékosoknak, mennyi ütemet tudunk nyerni a középpályán labdakihozatalnál, mennyi védőt tudunk pár gyors átjátszsásal magunk mögött tudni. Szerintem ezt hiányolják itt a legtöbben, mert amint van terünk, életveszélyesek leszünk, de alig van meg az a dinamika, amivel átjutunk a középpályán magabiztosan, lokális emberelőnyöket kialakítva.

És itt hiábztatnám Xavit, mert úgy érzem, nincs elég támogatás a labdafelhozatalnál a védőknek, sokszor hosszú labdákkal operálunk, amiket a támadók próbálnak vagy visszakészíteni, vagy egyből kapura törni velük - egyik sem túl kreatív. És pont ezért okoz idén sokszor gondot, ha az ellenfél erősen letámad. (A beparkolt busszal soha nem tudtunk mit kezdeni, amióta a fórumot követem, folyton erről ment az okoskodás, hogyan lehetne ezen változtatni.)

No de miért is ilyen nehéz hirtelen az, amiben évekig a legjobbak voltunk? Egyszerű a válasz: Busquets hiánya és a megfelelő pótlás hiánya. Egészen hihetetlen, hogy mennyivel instabilabb a középpályánk nélküle, hogy mennyivel kevesebb ütemet nyerünk így a pivot poziból. A fiatal srácok, főleg Gavi és Pedri végre meg tudnak verni 1-2 védőt egymaguk is középpályan, Fermin is, ha van több területe, de ez teljesen hiányzik a pivot játékunkból. Ez alapvetően egy játékosminőségbeli probléma, amit meg lehetne segíteni odaillőbb taktikával, de egyelőre ebbe nem szoktak bele a srácok, más meg nincs oda.

Amint stabilabb lenne a kp, lennének értelmes ritmusváltások, megnyíló területek, de egyelőre a legtöbb meccsen kikényszerítve jut el a labda a támadóharmadba, vagy egyáltalán az ellenfél térfelére. Innen nehéz kreatívnak lenni, mert limitáltak a lehetőségied.

TLDR: pocsék a pivot játékunk labdakihozatalnál és támadásépítésnél.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 16:12:19

Sinya22 írta:
2023.11.09. 14:08:46
Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Real ellen is megyvoltak a lehetőségeink, Bilbao ellen bőven, helyzetek alapján a Sevilla ellen sem Ramos kellett volna, Shaktart itthon szintén le lehetett volna zárni és nem megvárni, hogy a semmiből gólt lőjenek. Ez úgy az utóbbi bő hónapból, amire emlékszem.
És nem olyanok, mint pl. Felix távoli kapufája.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 15:00:22

FCBsteve írta:
2023.11.09. 14:38:14
Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 14:16:56
Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Csak az utolsó két bajnokin volt több is: Fermin kapufa, Gavi két helyzete La Real ellen (ok, egyiket lepasszolta, de attól még kiugratás volt)

RM helyzetkihasználásával ezzel többgólos győzelmek!
Szerintem itt fogalomzavar lèp fel. Nálam nem kialakított ziccer, ha beívelèsből kapura fejelünk, 14-20 m-ről kapura lövünk, 4 ember között kapura lövünk stb. Ezek jó lehetősègek.
Fermin lövèsènèl 2 ember állt mellette, ahogy Gavinál is. Ha nem lőnek, becsúsznak vagy szerelik. Egy zicceben van egy csomó ideje eldönteni a játèkosnak hová lőjje. Gavi magának kialakított helyzete lehetett volna ilyen, de azt még lepasszolta.
Bellingham a góljai 3/4-èt 11 m-en belülről szerezte szemben a kapusal.

Bence ajánlására megnèztem a Luton-Liverpool összefoglalót. Volt vagy 6-8 jó helyzet, Nunez 3* szemben a kapusal, 1 üres kapuba fölè.

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... s-problem/
Válasz küldése