Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 14:47:19

ocsike83 írta:
2023.11.09. 09:38:40
"legyennálukalabdamertabbólbajnemlehet" nihilbe szocializálódott.....
Itt nálunk, de csak a felnőtt öltöző ilyen.
Épp ezt írtam korábban, hogy Baldé, Yamal, Fermín, Guiu....egyik sem aludttejként érkezett, sőt mindegyik életet, lendületet hozott....itt érlelődnek néhány hónap után és itt lesz belőlük is aludttej.... :mrgreen:
Ahogy valamennyi "sztárigazolásunk" is belesimul(t) a nihilbe és elszürkül(t).
FCBsteve írta:
2023.11.09. 14:34:08
Talán az kellenne figyelembe venni, hogy a védők sokkal atletikusabbak, gyorsabbak lettek - ..
Talán azt lehetne figyelembe venni, hogy vannak csapatok, akik ehhez sikerrel alkalmazkodtak és ennek ellenére is képesek hármasával rúgni a gólokat az atletikus és gyors védelmekkel szemben.
Vajon ez nekünk miért nem sikerül?
:oops:
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 14:38:14

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 14:16:56
Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Csak az utolsó két bajnokin volt több is: Fermin kapufa, Gavi két helyzete La Real ellen (ok, egyiket lepasszolta, de attól még kiugratás volt)

RM helyzetkihasználásával ezek többgólos győzelmek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FCBsteve 2023.11.09. 19:41:29-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 14:37:33

davi10 írta:
2023.11.09. 12:24:12
Na jó, azért az már tényleg kicsit komolytalan, amikor Oscar van elővéve, csak azért mert Xavi testvére :D

Nyilván az is csak egy kivonat, de tényleg érdemes lehet megnézni az Amazonos minisorozatot, ott nekem párszor kompetensebbnek is tűnt, mint Xavi. Többek között az Ő ötlete volt Araujo kirakása a jobbosra a Clasico-n, igen.

Ez a főoldali cikk meg jól hangzik, vasárnap egy könnyebb ellenfél jön otthon, talán sikerül kicsit egyenesbe kormányozni a hajót.
Hát én pont ettől félek...Megverjük az Alavest és minden Happy. Természetesen nem azt szeretném, ha kikapnánk, csak épp attól a meccstől teljesen függetlenek a problémáink és a hajónk nem attól a meccstől jön egyenesbe. Szerintem.
Rendszerszintű problémaink vannak.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 14:34:08

Peter írta:
2023.11.09. 13:01:50
gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között.
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Azt pedig már végképp nem értettem, hogy Xavival ez kéz a kézben együtt jár.
Már már krónikus Barca betegséggé vált és tünetmentessé sem tehető.

Yamal, Fermin vagy Guiu láthatóan nem nagyszülői házból érkezik, szóval a betegség a felnőttek öltözőjében tanyázik.
Talán az kellenne figyelembe venni, hogy a védők sokkal atletikusabbak, gyorsabbak lettek - (futóversenyekhez hasonlóan) több a nem európai (származású) játékos.
Ezáltal tempóval már nem lehet különbséget tenni...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 14:16:56

Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3316
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.09. 14:08:46

Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 13:14:34

Hát, nem tudom, ki hogy van vele, én egyáltalán nem látom, hogy sok helyzetünk lenne. Nem hogy helyzeteket nem nagyon látok, de a labdával alig találkoznak a támadóink. Nem a helyzetkihasználásban látom a problémát, hanem abban, hogy nem tudunk helyzeteket kialakítani. Teljes a tanácstalanság a támadóharmadban.
Peter írta:
2023.11.09. 13:01:50
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Én is vártam a megújulást, de az derült ki, hogy az újabbak nem kevésbé körülményesek és lassúak. Az a különbség, hogy a régiek a fénykorukban nagy játékosok voltak, a mostani keretben meg néhány ilyen ember van csak. Persze, vannak nagyon fiatalok, de akkora reményeket nem fűzök hozzájuk. Fermin ha nem az égbe lövöldözne, lehetne egy nagyon gólerős tkp.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 13:01:50

gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között.
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Azt pedig már végképp nem értettem, hogy Xavival ez kéz a kézben együtt jár.
Már már krónikus Barca betegséggé vált és tünetmentessé sem tehető.

Yamal, Fermin vagy Guiu láthatóan nem nagyszülői házból érkezik, szóval a betegség a felnőttek öltözőjében tanyázik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 13:00:42

gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Egyre inkább arra tippelnék, hogy nem fog maradni a következő szezonra. Kapni fog majd zsíros ajánlatokat, ha nemzetközi szinten nem nyer trófeát, inkább több pénzt keresve akar majd nem nyerni. Nem csodálom, hogy nézelődünk középcsatár után, csak az a baj, hogy akárki jönne, ugyanabba a problémába csöppenne bele. Kevés helyzetet alakítunk ki, nem jut el hozzájuk a labda. Ha a középpályán baj van, az a támadósort is rántja magával.
Én ezt nem így látom, hanem pont az ellenkezezőjét.
A helyzeteink bőven megvannak, hogy hozzuk a meccseket, de brutálisan visszaesett a hatékonyságunk. Számos alkalom van, hogy lezárhassuk a mérkőzést, de vagy a kapust tesszük naggyá vagy simán elbénázzuk lehetőségeket és végletekig szoros lesz vagy akár pontot is vesztünk. Itt most nem az ilyen statisztikára gondolok hogy hányszor lőttünk kapura és abból mennyi találta is el, mert ez többnyire nagyon fals képet mutat.
Vannak kivételek, mint pl. a tegnapi vagy a Soci (nyilván jelenleg ezek vannak meg jobban a fejekben), de többnyire inkább a helyzetkihasználásunk a gond.
Lewyvel azért inkább várnék kicsit, termés szempontjából nem kezdte rosszul a szezont, az első két meccs után zsinórban 5 meccs 6 gól.

Nem tudom, hogy Xavinak benne van-e a keze, de igazából az idegenbeli meccsekkel nem tudunk mit kezdeni.
Nincsenek mentálisan felkészítve vagy nem tudom mi lehet a gond. Otthon összesen 1 pontvesztésünk van, de magával a játékkal akkor sem volt komoly gond. Barcelonától távol viszont a meccseink felén pontokat vesztettünk. ez a 4-3-1 csúnyán néz ki szemben az otthoni 7-0-1-el. Most a következő 5 meccsen csak a Rayohoz fogunk utazni. (bár beugrik egy szünet is, ami nem szokott jót tenni) Ugyanakkor lesz 3 komoly rangadó is közte, amiknek nagyon komoly tétje lesz. Az Atma-Girona eldöntheti, hogy "stabilizáljuk" magunkat a tebella 1.-2. pozíciójában vagy innen kapaszkodhatunk a 4. helyről, a Porto ellen pedig gyakorlatilag eldől ki jut tovább az első helyen.
Most szerintem mentálisan kellene helyretenni a csapatot, remélem az az öltözői csoportterápia segített valamit.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6667
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 12:24:12

Na jó, azért az már tényleg kicsit komolytalan, amikor Oscar van elővéve, csak azért mert Xavi testvére :D

Nyilván az is csak egy kivonat, de tényleg érdemes lehet megnézni az Amazonos minisorozatot, ott nekem párszor kompetensebbnek is tűnt, mint Xavi. Többek között az Ő ötlete volt Araujo kirakása a jobbosra a Clasico-n, igen.

Ez a főoldali cikk meg jól hangzik, vasárnap egy könnyebb ellenfél jön otthon, talán sikerül kicsit egyenesbe kormányozni a hajót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 12:14:27

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23
Úgy látom a fociban egyre kevesebb a tehetsèg, kreativitás, klasszis megoldások, cselek kivitelezèse.
Ennek az egyik oka az, hogy a játékvezetők manapság engedik a szurkálódásokat, test-test elleni küzdelmeket, sokkal inkább, mint korábban. Ez természetesen a favágóknak kedvez, nem a virtuózoknak.
Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23
Ma eszembe jutott a Rijkaardi focink. Ha akkor is ezt játszottuk volna, akkor a főkènt gyorsaságáról ismert akkori kedvencem, Eto'o mennyire lett volna sikeres a statikus 10 emberrel vèdekező csapatok ellen, akiket hagyunk visszarendeződni, ha a 16-on belül kellene várnia a labdát 5-6 ember között egyedül?
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között. A 2006-os BL-döntőben milyen egyérintős belpasszokat toltunk a 16-oson belül is. Az ellenfél csak kapkodta a fejét. Ma lassú is a labdajáratásunk, és nem egyérintős. Átveszik, majd hatszor megfordulnak a labda körül, mint egy búgócsiga. Főleg de Jong szokta ezt csinálni. Egy ideje már nem annyira, de főleg a kezdeti időkben brutálisan lassította a játékunkat.

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -shakhtar/
Itt van Lewa nyilatkozata. Az első fèlidőben 5 passzt kapott.
Egyre inkább arra tippelnék, hogy nem fog maradni a következő szezonra. Kapni fog majd zsíros ajánlatokat, ha nemzetközi szinten nem nyer trófeát, inkább több pénzt keresve akar majd nem nyerni. Nem csodálom, hogy nézelődünk középcsatár után, csak az a baj, hogy akárki jönne, ugyanabba a problémába csöppenne bele. Kevés helyzetet alakítunk ki, nem jut el hozzájuk a labda. Ha a középpályán baj van, az a támadósort is rántja magával.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 12:11:21

Deluigi írta:
2023.11.09. 09:31:40
Real Madrid masodedzojenek CV-jerol mit tudsz?
Ha a szomszéd nem söpör a portája előtt, az számodra felmentést ad a söprés alól? Ugyan már.....

Amúgy pedig jelenleg nem a Realnál vannak problémák, hanem a Barcánál.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.09. 12:06:23

Nyiri81 írta:
2023.11.09. 10:38:03
Sehol a világban ahol a mindenkori döntéseid kihatnak a jövő sikereire nem működik ha a közvetlen bizalmasaid bológató vélemény hiányos egyének. Mindig kell valaki aki ellenvéleményt tud felhozni az adott ötleteiddel / döntéseiddel kapcsolatban, mert ha folyton megerősitést kapsz akkor elhiszed hogy minden úgy jó ahogy van. Most én ezt látom. Hogy Xavi stábja semmit nem csinál csak veregeti Xavi vállát hogy minden [auto_cenzúra]. Pedig nem.
ha megneztetek volna az FC Barcelona - Egy új korszak sorozatot, ott lathato, hogy meccsek elott folyik az otleteles, mi legyen a taktika stb

azt hiszem, pont a testvere adott egy otletet, amivel le is gyoztuk a Realt

a filmet nezve az bantott, hogy Xavi nem ert a szamitogepekhez, pedig hatalmas taktikai segitseg lehetne szamunkra ez a csodas talalmany
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 11:24:25

Szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy Xavi èv vègèig biztosan marad az edző. Az is biztos, hogy nem lesz kinevezve alá sem olyan segèdedző, aki taktikailag extrával tudná segíteni. Èn abban remènykedem, hogy èszreveszik, ès javítanak az alapvető hibáinkon, ès a játèkosokkal meg tudják beszèlni, hogyan tudnának fejleszteni a játèkunkon.

Èn szemèly szerint megnèznèm, ha nem tolná fel a csapatot ilyen magas presszingere, ès nem 6 játèkos várná a labdát a 16-on. Ha megpróbálnánk a kp-ról èpítkezni, ami jelenleg teljesen hiányzik.
Felix -Lewa-Raphinha fent a 16-nál, a 3 kp-s ès a kèt szèlső hátvèd a kp-ról, lendületből, lètszámfölènyes helyzetet kialakítva vinnè fel a labdát, ès gyakrabban indítaná a beinduló támadókat. Nem igaz az, hogy mindenki behúzódik a 16-on belülre ellenünk, így az is elèg nagy problèma, hogy 16-20 mèterre a támadóharmadba sem tudjuk a vèdelmi vonalak mögè bejátszani a labdát. Meg kellene próbálni nem benyomni az ellenfelet, mert úgy már nehèz az utolsó percekben eredmènyt elèrni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 10:56:14

Érdekes olvasmány a Xavi fórum egy-egy rosszabb meccs után... 🤣

(Így pár ezer kilométer távolságból) Mindenki mindenbe belelát, ismeri az öltözői helyzetet, a játèkosok véleményét, a szakmai stáb dinamikáját, látja az edzéseket, hallja az egyeztetéseket, stb-stb.

Nem érdemes 1-2 évente edzőt cserélni, abból nem lesz fejlődés... Ráadásul, az elmúlt 1,5 szezonban voltak eredmények, ebben a szezonban még lehetnek...
Volt 2 (2,33) rossz meccs, de lemaradni még nem maradtunk le semmiről...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.11.09. 10:38:03

bence0330 írta:
2023.11.09. 10:13:25
Ráadásul ők félig külsősök. De ha működik, akkor meg tényleg el kell küldeni a bátyót, és hozni egy külsőst, mert akkor a másodvélemény hiányzott. Mindenesetre kíváncsi leszek. :)
Sehol a világban ahol a mindenkori döntéseid kihatnak a jövő sikereire nem működik ha a közvetlen bizalmasaid bológató vélemény hiányos egyének. Mindig kell valaki aki ellenvéleményt tud felhozni az adott ötleteiddel / döntéseiddel kapcsolatban, mert ha folyton megerősitést kapsz akkor elhiszed hogy minden úgy jó ahogy van. Most én ezt látom. Hogy Xavi stábja semmit nem csinál csak veregeti Xavi vállát hogy minden [auto_cenzúra]. Pedig nem.
Csak is Puyol
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.09. 10:36:14

csababarca írta:
2023.11.08. 16:05:32
Nagybarcelona írta:
2023.11.08. 15:59:44
. Nèha nem ártana akkor indítani a beindulókat, vagy rálövódözni, hátha odapattan egy Barcashoz, mèg annak is több èrtelme van, mint oldalpasszolgatni
Amíg zsigerből minden kp-sunk hátrafelé veszi át a labdát, és hátra forgolódik vele addig ez nem fog megváltozni.
Figyeld meg, hogy nyúlnak a labdához, merre tekintenek először. Hátra, jobb esetben oldalra.
Köpködjetek meg, de a középpályánk, amióta Frenkie sérült, egy katyvasz. Egy szerepkör nélküli, monoton, körbepasszolgatós csoport, ahonnan Gundogan néha kibiccen.
Úgy várom a hollandust vissza már mint a messiást...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.09. 10:30:53

Deluigi írta:
2023.11.09. 09:31:40
Real Madrid masodedzojenek CV-jerol mit tudsz?
Még az övé is nagyságrendekkel komolyabb, mint Oscaré.

- 11 éve dolgozik európai TOP futballban.
- Eddig 5 csapatnál dolgozott az apja mellett Napoli, Bayern, Real, Paris, Everton.
- Volt erőnléti edző is mielőtt másodedző lett.
- nyert másodedzőként BL-t, klub vb-t, német és spanyol bajnok, spanyol kupa, német kupa és szuperkupa győztes.

De még egy nagy eltérés: Davide Ancelotti pro licenszes edző. Oscar meg nem az!

És az se mindegy kinek a munkáját kell kiegészíteni / segíteni. Az ottani vezetőedző minden idők legsikeresebb edzője a BL-ben, a mienk meg még nem látott egyenes kiesési meccset a kispadon ülve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7279
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 10:13:25

Azért ez a Xavi féle megbeszélés szimpatikus. Ha ez a demokrata stílus potenciálisan működhet nálunk most, akkor ez talán működni is fog. Még nem tudom eldönteni, hogy a vélemények kikérése a hiúság félredobása, vagy a tanácstalanság jele, esetleg mindkettő.

A Milant követem még, és ott a sikerszéria, bajnoki cím, BL elődöntő úgy épült fel, hogy Pioli megállás nélkül elismerten beszélgetett így a játékosokkal, sőt, Ibrát szinte másodedzőként kezelte, aki most érkezik is mellé valami hasonló poziba hivatalosan. Lewynek megvan ez a fajta egója, nyíltsága, győztes mentalitása, tapasztalata (talán Gündögannak is...?), ez akár még működhet itt is. Ráadásul ők félig külsősök. De ha működik, akkor meg tényleg el kell küldeni a bátyót, és hozni egy külsőst, mert akkor a másodvélemény hiányzott. Mindenesetre kíváncsi leszek. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2023.11.09. 09:48:34

Mas csapattol ugy repitettek volna mar, mint macskat sz*rni. 2 ev utan egy lezullott semmi az egesz jatek, mikor minosegi jatekosok vannak a csapatban. Ha ennyi ido alatt ennyit sikerult alakitani, akkor ezutan sem kell tobbet varni tole.

Egyik kedvencem volt jatekoskent, de ezzel a Barca DNS, tili tolizunk , mint egy oregfiuk meccsen, sok vizet nem fog zavarni...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 09:45:23

Sinya22 írta:
2023.11.09. 09:20:40
ocsike83 írta:
2023.11.09. 08:57:08

Teljesen egyet értek. Kb. azt látni az arcokon, hogy "Jajj, csak szöglet ne legyen, mert fogalmunk sincs, mit kell azzal csinálni". Egyetlen értelmes szögletet nem látni a csapattól. 10 nézőből, kb. 5 berugdosná úgy a szögleteket, mint az aki odaáll....
Továbbá hozzá lehetne tenni, hogy egy kezem elég hozzá, hány gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Megye IV-ben tudják kb, hogy a felállt falat, ha máshogy nem megy, akkor valahogy át kellene lőni. Aztán hátha lesz le/kipattanó, vagy valami lecsorgó. Annak is több értelme van, ha minden 5. percben valaki rálövi 16-18 méterről, mint ennek az értelmetlen beívelgetéseknek Lewa fejére.
Ez amiatt lehet főképp, mert egyrészt nem ez a "taktika" másrészt amit korábban olvastam már valakitől, az a mentalitás, hogy tovább kell passzolni a labdát és emberhez, nehogy elveszítse valaki véletlenül, hisz a labdatartás még mindig kifizetődőbb, mint a gól lövés :D

Technikailag minden támadónk és középpályásunk képes szerintem eltalálni a kaput, legalább is bízom benne. Raphinha egyszer megpróbálta, fölé ment, utána sem ő sem másnak nem jutott eszébe, még a végén lecseréli őket Xavi. Ez mondjuk nem az ő hibája, nosztalgia faktor van még mindig ennél a klubnál, és én továbbra is tartom, hogy amíg spanyol meg Barcához közeli emberek lesznek a padon és a stábban, főleg komolyabb tapasztalat nélkül, ez így is marad. A keret változik, más nem.
Már majdnem engem is sikerült meggyőzni, hogy Xavi a legalkalmasabb edző a kispadra, ez a mi játèkunk, ezzel kell továbbmenni, mert hosszútávon ez lesz kifizetődő. (akadèmia, karakteres ember, elnèzőek vele szemben, legjobban ismeri a klubot, egy tradíciót folytat, ami idővel jó lehet)

Azután megint eszembe jutott, hogy Guardiolatól megy ez a "tiki taka", mennyire nem kedvelem a holland iskola "elspanyolosított", oldalpasszos, sok kp-ra èpülő játèkát, ami szerintem nem elèg direkt, főleg a mai fociban, ahol a pènz ès az eredmènyek számítanak, ahol a kis csapatok is taktikailag nehèzsèget tudnak okozni, ahol a taktika jóval nagyobb szerepet vállal a tehetsèggel szemben. Úgy látom a fociban egyre kevesebb a tehetsèg, kreativitás, klasszis megoldások, cselek kivitelezèse.

Ma eszembe jutott a Rijkaardi focink. Ha akkor is ezt játszottuk volna, akkor a főkènt gyorsaságáról ismert akkori kedvencem, Eto'o mennyire lett volna sikeres a statikus 10 emberrel vèdekező csapatok ellen, akiket hagyunk visszarendeződni, ha a 16-on belül kellene várnia a labdát 5-6 ember között egyedül?

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -shakhtar/

Itt van Lewa nyilatkozata. Az első fèlidőben 5 passzt kapott.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.09. 09:38:40

Sinya22 írta:
2023.11.09. 09:20:40
ocsike83 írta:
2023.11.09. 08:57:08

Teljesen egyet értek. Kb. azt látni az arcokon, hogy "Jajj, csak szöglet ne legyen, mert fogalmunk sincs, mit kell azzal csinálni". Egyetlen értelmes szögletet nem látni a csapattól. 10 nézőből, kb. 5 berugdosná úgy a szögleteket, mint az aki odaáll....
Továbbá hozzá lehetne tenni, hogy egy kezem elég hozzá, hány gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Megye IV-ben tudják kb, hogy a felállt falat, ha máshogy nem megy, akkor valahogy át kellene lőni. Aztán hátha lesz le/kipattanó, vagy valami lecsorgó. Annak is több értelme van, ha minden 5. percben valaki rálövi 16-18 méterről, mint ennek az értelmetlen beívelgetéseknek Lewa fejére.
Ez amiatt lehet főképp, mert egyrészt nem ez a "taktika" másrészt amit korábban olvastam már valakitől, az a mentalitás, hogy tovább kell passzolni a labdát és emberhez, nehogy elveszítse valaki véletlenül, hisz a labdatartás még mindig kifizetődőbb, mint a gól lövés :D

Technikailag minden támadónk és középpályásunk képes szerintem eltalálni a kaput, legalább is bízom benne. Raphinha egyszer megpróbálta, fölé ment, utána sem ő sem másnak nem jutott eszébe, még a végén lecseréli őket Xavi. Ez mondjuk nem az ő hibája, nosztalgia faktor van még mindig ennél a klubnál, és én továbbra is tartom, hogy amíg spanyol meg Barcához közeli emberek lesznek a padon és a stábban, főleg komolyabb tapasztalat nélkül, ez így is marad. A keret változik, más nem.
Az új, idegen, semmi Barca múlttal / Barca DNS-sel nem rendelkező edzőhöz meg szinte teljes sorcsere kellene, mert nem értik a mostaniak mit akarna....
Nem ezt szokták meg, fogalmuk sincs mit kérne tőlük. Talán Gündogan és Cancelo igen, a többi nem. A többi ebbe a tili-toli, tiki-taka, "legyennálukalabdamertabbólbajnemlehet" nihilbe szocializálódott.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.09. 09:31:40

Troym írta:
2023.11.09. 07:55:59
Ki az, aki szerint elfogultság nélkül így kell kinézzen a Barca szakmai stábja 2. emberének a CV-je?

Egy random példa:

A Lazio másodedzőjénél ugyanez:
Giovanni Martusciello
Játékos SeriaA-B csapatokban 1988-2006
Empoli U19 másodedző 2006-2009
Empoli technikai edző 2009-2010
Empoli másodedző 2010-2016 (Maurizio Sarri , Alfredo Aglietti, Marco Giampaolo, Guido Carboni , Giuseppe Pillon mellett
Empoli vezetőedző 2016-2017
Inter technikai edző 2017-2019
Juventus másodedző 2019-2020
Inter másodedző 2021-

Na valahogy így néz ki egy szakember profilja.
Real Madrid masodedzojenek CV-jerol mit tudsz?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3316
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.09. 09:20:40

ocsike83 írta:
2023.11.09. 08:57:08

Teljesen egyet értek. Kb. azt látni az arcokon, hogy "Jajj, csak szöglet ne legyen, mert fogalmunk sincs, mit kell azzal csinálni". Egyetlen értelmes szögletet nem látni a csapattól. 10 nézőből, kb. 5 berugdosná úgy a szögleteket, mint az aki odaáll....
Továbbá hozzá lehetne tenni, hogy egy kezem elég hozzá, hány gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Megye IV-ben tudják kb, hogy a felállt falat, ha máshogy nem megy, akkor valahogy át kellene lőni. Aztán hátha lesz le/kipattanó, vagy valami lecsorgó. Annak is több értelme van, ha minden 5. percben valaki rálövi 16-18 méterről, mint ennek az értelmetlen beívelgetéseknek Lewa fejére.
Ez amiatt lehet főképp, mert egyrészt nem ez a "taktika" másrészt amit korábban olvastam már valakitől, az a mentalitás, hogy tovább kell passzolni a labdát és emberhez, nehogy elveszítse valaki véletlenül, hisz a labdatartás még mindig kifizetődőbb, mint a gól lövés :D

Technikailag minden támadónk és középpályásunk képes szerintem eltalálni a kaput, legalább is bízom benne. Raphinha egyszer megpróbálta, fölé ment, utána sem ő sem másnak nem jutott eszébe, még a végén lecseréli őket Xavi. Ez mondjuk nem az ő hibája, nosztalgia faktor van még mindig ennél a klubnál, és én továbbra is tartom, hogy amíg spanyol meg Barcához közeli emberek lesznek a padon és a stábban, főleg komolyabb tapasztalat nélkül, ez így is marad. A keret változik, más nem.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.09. 08:57:08

Sinya22 írta:
2023.11.09. 07:54:59
Deluigi írta:
2023.11.08. 20:56:03
erdekes, hogy hirtelen 2 ev utan vettek eszre, hogy az egyik masodedzo a testvere

persze, ott van meg a harmadik is, aki NEM csaladtag es eddig nem volt gond a harmassal, amikor 4-5 golokat lottunk

amikor meg nem megy a szeker, akkor mar a szertaros is hibas...
...Számomra már ott megbukik egy stáb, amikor képtelenek vagyunk egy szöglet vagy szabadrúgás variációt bemutatni 2 év alatt. ....
Teljesen egyet értek. Kb. azt látni az arcokon, hogy "Jajj, csak szöglet ne legyen, mert fogalmunk sincs, mit kell azzal csinálni". Egyetlen értelmes szögletet nem látni a csapattól. 10 nézőből, kb. 5 berugdosná úgy a szögleteket, mint az aki odaáll....
Továbbá hozzá lehetne tenni, hogy egy kezem elég hozzá, hány gólt szereztünk a 16-oson kívülről. Megye IV-ben tudják kb, hogy a felállt falat, ha máshogy nem megy, akkor valahogy át kellene lőni. Aztán hátha lesz le/kipattanó, vagy valami lecsorgó. Annak is több értelme van, ha minden 5. percben valaki rálövi 16-18 méterről, mint ennek az értelmetlen beívelgetéseknek Lewa fejére.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Válasz küldése