Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.10. 02:52:06

gránit írta:
2023.11.09. 21:10:31
Abban teljesen igazat adok, hogy a kapufák beleszámolásával némileg javulna a kép, de nem sokkal. Akkor nem négy kaput eltaláló lövésünk lenne meccsenként, hanem öt. Azért is tartom mérvadónak ezt a statot, mert nem csak azt mutatja, hogy kevés a helyzetünk, hanem azt is, hogy nem tudjuk kijátszani őket, nem jutunk el tiszta lövőhelyzetig (vagy nem tudunk célozni, ami szintén probléma). Ez szerintem nagyon is sokatmondó.
Ez statok ha nem is semmirevalók, de nem tükrözik feltétlenül az igazságot. A Realnak legutóbb volt 17 kapuralövése amiből 6 kaput talált. Igazi helyzet ebből mennyi volt? Legfeljebb a második gól ami véletlenül odapattant Belingham elé. Mégis ők győztek.
A Bilbao ellen egy szűkös 1:0 volt, pedig háromszor is 8-10 méterről csak a kapust kellett volna megverni (na meg a kapufát). És mellette is voltak még nagyobb helyzetek Guiu góljánál. A Sevilla ellen is Ramos hozta a 3 pontot, pedig Felixnek, Ferminnek is ordító ziccerei voltak.
Októberig folyamatosan 2-3-4-5 gólokkal hoztuk a meccseket és néhány kivétellel azóta is megvannak ehhez a helyzeteink. Csak akkor ezeket kihasználtuk, az utóbbi hónapban ebben iszonyatosan leromlottuk. A korábbi 9/24 helyett 7/8.
Csak most frissebb ez a Soci-SD meccs és hajlamosak vagyunk felejteni.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 21:10:31

ElBartimaeus írta:
2023.11.09. 20:44:16
Ha 30-ról a kapus kezébe íveled a labdát, az egy kaput eltaláló lövés
Csak akkor számít annak, ha a kapu felületét találja el az ívelés. Egy oldalbeívelés, ami a kapus kezei között köt ki, nem számít kapuralövésnek. Ha pedig még a kaput eltaláló beívelések is benne vannak a gyenge statjainkban, az még inkább azt bizonyítja, hogy nem tudunk sok helyzetet kidolgozni a mérkőzéseken.
ElBartimaeus írta:
2023.11.09. 20:44:16
de ha 10-ről kapufát rúgsz, az már nem az. A real ellen 2, vagy 3 kapufánk volt, nem is emlékszem hirtelen, túl sokszor találkoztunk velük mostanában.
Igen, a kapufa nem számít annak, amit hülyeségnek is tartok, mert a kapufa a kapu része, bepattanhat róla a labda. Nem csak a célterület láthatóvá tétele miatt van ott, ha úgy lenne, akkor kapufa után kirúgásnak vagy szögletnek kellene következnie. Ezt nem is tartom logikusnak, én beleszámítanám a kapufát is, mert a kapu része, ami olykor hárít, olykor meg bepattan róla, csakúgy, mint a kapusról. De pár éve pont itt volt erről egy vita, és a fórum egyértelműen ennek az ellenkezőjével értett egyet, így itt a kapufákat nem számolom kaput eltaláló lövésnek.

Abban teljesen igazat adok, hogy a kapufák beleszámolásával némileg javulna a kép, de nem sokkal. Akkor nem négy kaput eltaláló lövésünk lenne meccsenként, hanem öt. Azért is tartom mérvadónak ezt a statot, mert nem csak azt mutatja, hogy kevés a helyzetünk, hanem azt is, hogy nem tudjuk kijátszani őket, nem jutunk el tiszta lövőhelyzetig (vagy nem tudunk célozni, ami szintén probléma). Ez szerintem nagyon is sokatmondó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 21:08:37

Chino írta:
2023.11.09. 16:12:19
Sinya22 írta:
2023.11.09. 14:08:46
Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Real ellen is megyvoltak a lehetőségeink, Bilbao ellen bőven, helyzetek alapján a Sevilla ellen sem Ramos kellett volna, Shaktart itthon szintén le lehetett volna zárni és nem megvárni, hogy a semmiből gólt lőjenek. Ez úgy az utóbbi bő hónapból, amire emlékszem.
És nem olyanok, mint pl. Felix távoli kapufája.
Itt a véleménykülönbség kb abból adódik, hogy más időintervallumokat néztek. Néha én is idehányok valamit Xaviról egy borzasztó meccse után (vagy fordítva egy nagyon jó után, mert bizony nem egy olyan meccse volt, mikor nagy edzőket zúzott le elég rendesen), de részemről mindig igyekszem legalább több hónapot figyelni. És igen, a válogatott szünet környékéig elég sok helyzetet dolgoztunk ki, akár nagyobb meccseken is. Hirtelen a Porto rémlik, ahol nem annyira jött ez össze, de lehet volt még 1 vagy 2.
Az utolsó 2 meccsünk botrány volt, de én mindig igazságtalannak érzem, ha ebből kiindulva kritizálunk. így kb minden játékosról vagy minden csapatról kéthetente más lesz a vélemény, épp jobb formában vannak, épp nem. Példa:

Lewy béna, borzalmas formában van idén - ja, a sérülése óta, előtte meg 1-1,5 hónapig több gólt lőtt, mint ahány meccse volt, asszisztokkal tarkítva, sőt, még penge kényszerítőkben is részt vett, szóval nem csak bepöckölgette a lasztikat 5 méterről. De ez ilyenkorra már elfelejtődik. És amúgy azért lőtt ennyi gólt, mert akkor volt támogatása (DJ, szélsők (főleg Felix-Raphinha) remek formája, általános csapatforma, stb).
De más játékosoknál is tudnék ilyet mondani. 1-2 hetes rossz forma alapján simán kiáltalánosítjuk, hogy xy kritikán aluli játékos, béna, stb.
Ugyanez a helyzetkialakításoknál. Volt két übernulla meccsünk, és már sokszor úgy ír mindenki, mintha meccsenként átlagolnánk év eleje óta 1-2 kapuralövést, helyzetet, és nem emlékszik senki arra, hogy előtte azért volt pár sokgólos meccs, (6-7 meccsen 20-22 gól, két ötgólos meccsel), és 1-2 olyan, ahol csak 1-1 gólt rúgtunk, de verhettünk volna még vagy ötöt.

És most nem arról beszélek, hogy Xavi elég jó-e vagy nem, hanem a szerintem jogtalan, rövid mintán alapuló kritikákról. Én is kezdek afelé hajlani, hogy Xavi nem elég, de azért nem is rossz egyfelől, másrészt meg olyanért nem fogom szidni, ami nem is úgy volt, lehet valós dolgokért is. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.09. 21:13:28-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2238
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 20:44:16

A kaput eltaláló lövés egy teljesen elcseszett stat ahhoz, hogy egy csapat teljesítményét értékelni tudd. Ha 30-ról a kapus kezébe íveled a labdát, az egy kaput eltaláló lövés, de ha 10-ről kapufát rúgsz, az már nem az. A real ellen 2, vagy 3 kapufánk volt, nem is emlékszem hirtelen, túl sokszor találkoztunk velük mostanában.

A kp, ahogy írtam, szerintem is alulteljesít, de az egyének ennek ellenére javulnak Romeut leszámítva, akit speciel az első meccstől kezdve alkalmatlannak találtam. Csak néhány dolog, amit megfigyeltem:
  • Pedri, amikor elkezdett itt játszani, kb semmi különöset nem csinált, csak nyugodt tudott maradni a labdán, de többnyire tili-tolizott. Koeman vége felé, illetve Xavi alatt főleg kezdett el nagyon szép ütempasszokat adni, Xavi alatt elkezdte támadni a kaput és gyors játékokban is részt vett a 16-os környékén egyre többször, valamint végre nem csak passzal, hanem elegáns testcselekkel is le tudja rázni a védőjét - amiről már beszéltem többször, hogy mennyire elengedhetetlen, főleg a mi játékunkba.
  • Gavi eleinte a proaktív megindulásai és nagy területen megjátszott labdái miatt volt kitűnő, amiből fejlődött első körben egy labdabiztos játékossá, aki nagyon ócska helyzetekben sem adja el hátul (meg merem kockáztatni, hogy mostanra a csapatunk legjobbja ebben), ebből lett egy méreggombóc, aki a pálya bármelyik területén felbukkan, de ebben is fejlődött a helyezkedését és időzítését tekintve, majd mostanában látszik rajta, hogy ismét vállal ütempasszokat, beindításokat és több egyérintőt, ha van kivel. Ezen kívül elég jól forgatja a játékot, ha van területe, egyre többször érkezik kapu elé ő is.
  • De Jongot a legjobbnak tartottuk sokan a pozíciójában a sérülése előtt. Korábban is jó játékos volt, de valóban elkezdett olyan számokat produkálni, ami több, mint figyelemreméltó volt. (Nekem a végtelen labdacipelése továbbra sem tetszett, de mindezzel együtt iszonyat hatékony volt, főleg a támadóharmadban.)
  • Ferminről nehéz nyilatkozni, az ő meccsrutinjánál teljesen érthető a hektikus teljesítmény. Egyik meccsen MoM, másikon eltűnik, de akkor sem haszontalan. Azonban az, hogy egyáltalán vannak olyan, nem is kis meccsek, ahol húzóember tud lenni, szerintem önmagában megsüvegelendő.
A maradék az Gündogan, akin nem látok nagy változást, ad néha 1-1 nagy labdát, amúgy beleszürkül a meccsekbe, de teszi a dolgát. Kb ennyit vártam tőle, meg 1-1 nagyobb villanást. Úgy rémlik a cityben sem volt annyira folyamatos húzóember, a szezon végére kapta össze magát. Romeu meg nem szint, meglepő volt az elején az a néhány értékelhető meccse.

Ezek itt a fiataloknál sokszor természetesen alakulnak így, hiszen abban a korban vannak, hogy fejlődjenek, de elég ritka, hogy ennyire konzisztensen legyen mindenki folyamatosan meghatározóbb, mint ami itt történik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2023.11.09. 21:25:22-kor.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 18:35:50

Nem mondom, optimisták vagytok. Hónapról honapra látni a fejlődést a középpályásokon? Szerintem pont ez az a csapatrész, ami egy tapodtat nem lép előre évek óta. A védelem legalább egész stabil, pár éve még ez is elérhetetlennek tűnt. De a középpálya? Semmi elképzelés nincs a játékunkban, nem építjük a támadásokat, hanem ötlet nélkül passzolgatunk. Pont ezért nincs sok helyzetünk. Meccsenként van 4-5 kaput eltaláló lövésünk, egyáltalán nem sok. Van néhány helyzetünk, és már ott tartunk, hogy erre mondjuk, hogy sok, amivel próbáljuk igazolni, hogy nem is olyan rossz a helyzet? A legutóbb meccsünkön egyszer találtuk el a kaput. A Real Sociedad ellen négyszer. A Real Madrid ellen háromszor. A Porto ellen négyszer. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy az ellenfél többször találja el a kapunkat, mint mi az övéket. Ez nem meglepő, az ötlettelen játékban benne az van az ötlettelen támadójáték.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2238
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 17:44:50

Vannak helyzeteink, de nem ordító ziccerek, mint a Pep érában. Azt be kell látni, hogy 1-1 kivétellel egyik csapat sem tud olyan szinten dominálni, hogy ebből sok legyen minden, vagy akár csak minden második meccsen. De helyzeteink vannak, amikből lehetne gól lőni, a top csapatak hatalmas része azért top csapat, mert ezekből a félziccerekből el tudja dönteni a meccset (Real egy gyönyörű példa erre), de én is többet szeretnék belőlük látni, emiatt szerettem meg ezt a csapatot úgy igazán, hogy mattra tudjuk játszani az akciókat és olyan megoldások születnek, aminél leesik az állam. Na, ebből lényegesen kevesebb van.

Egy része megoldható taktikával, másik része a játékosokon múlik, azon belül is kiemelkedő jelentősséggel a középpályán. És ez a csapatrészünk a legfiatalabb jelenleg, ahol hónapról hónapra lehet érezni a játékosaink fejlődését. Ez nagyon jó jel, de egyelőre kevés. Itt jöhet képbe a taktika, hogy mennyi teret tudunk nyitni ezeknek a játékosoknak, mennyi ütemet tudunk nyerni a középpályán labdakihozatalnál, mennyi védőt tudunk pár gyors átjátszsásal magunk mögött tudni. Szerintem ezt hiányolják itt a legtöbben, mert amint van terünk, életveszélyesek leszünk, de alig van meg az a dinamika, amivel átjutunk a középpályán magabiztosan, lokális emberelőnyöket kialakítva.

És itt hiábztatnám Xavit, mert úgy érzem, nincs elég támogatás a labdafelhozatalnál a védőknek, sokszor hosszú labdákkal operálunk, amiket a támadók próbálnak vagy visszakészíteni, vagy egyből kapura törni velük - egyik sem túl kreatív. És pont ezért okoz idén sokszor gondot, ha az ellenfél erősen letámad. (A beparkolt busszal soha nem tudtunk mit kezdeni, amióta a fórumot követem, folyton erről ment az okoskodás, hogyan lehetne ezen változtatni.)

No de miért is ilyen nehéz hirtelen az, amiben évekig a legjobbak voltunk? Egyszerű a válasz: Busquets hiánya és a megfelelő pótlás hiánya. Egészen hihetetlen, hogy mennyivel instabilabb a középpályánk nélküle, hogy mennyivel kevesebb ütemet nyerünk így a pivot poziból. A fiatal srácok, főleg Gavi és Pedri végre meg tudnak verni 1-2 védőt egymaguk is középpályan, Fermin is, ha van több területe, de ez teljesen hiányzik a pivot játékunkból. Ez alapvetően egy játékosminőségbeli probléma, amit meg lehetne segíteni odaillőbb taktikával, de egyelőre ebbe nem szoktak bele a srácok, más meg nincs oda.

Amint stabilabb lenne a kp, lennének értelmes ritmusváltások, megnyíló területek, de egyelőre a legtöbb meccsen kikényszerítve jut el a labda a támadóharmadba, vagy egyáltalán az ellenfél térfelére. Innen nehéz kreatívnak lenni, mert limitáltak a lehetőségied.

TLDR: pocsék a pivot játékunk labdakihozatalnál és támadásépítésnél.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 16:12:19

Sinya22 írta:
2023.11.09. 14:08:46
Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Real ellen is megyvoltak a lehetőségeink, Bilbao ellen bőven, helyzetek alapján a Sevilla ellen sem Ramos kellett volna, Shaktart itthon szintén le lehetett volna zárni és nem megvárni, hogy a semmiből gólt lőjenek. Ez úgy az utóbbi bő hónapból, amire emlékszem.
És nem olyanok, mint pl. Felix távoli kapufája.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 15:00:22

FCBsteve írta:
2023.11.09. 14:38:14
Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 14:16:56
Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Csak az utolsó két bajnokin volt több is: Fermin kapufa, Gavi két helyzete La Real ellen (ok, egyiket lepasszolta, de attól még kiugratás volt)

RM helyzetkihasználásával ezzel többgólos győzelmek!
Szerintem itt fogalomzavar lèp fel. Nálam nem kialakított ziccer, ha beívelèsből kapura fejelünk, 14-20 m-ről kapura lövünk, 4 ember között kapura lövünk stb. Ezek jó lehetősègek.
Fermin lövèsènèl 2 ember állt mellette, ahogy Gavinál is. Ha nem lőnek, becsúsznak vagy szerelik. Egy zicceben van egy csomó ideje eldönteni a játèkosnak hová lőjje. Gavi magának kialakított helyzete lehetett volna ilyen, de azt még lepasszolta.
Bellingham a góljai 3/4-èt 11 m-en belülről szerezte szemben a kapusal.

Bence ajánlására megnèztem a Luton-Liverpool összefoglalót. Volt vagy 6-8 jó helyzet, Nunez 3* szemben a kapusal, 1 üres kapuba fölè.

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... s-problem/
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3332
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 14:47:19

ocsike83 írta:
2023.11.09. 09:38:40
"legyennálukalabdamertabbólbajnemlehet" nihilbe szocializálódott.....
Itt nálunk, de csak a felnőtt öltöző ilyen.
Épp ezt írtam korábban, hogy Baldé, Yamal, Fermín, Guiu....egyik sem aludttejként érkezett, sőt mindegyik életet, lendületet hozott....itt érlelődnek néhány hónap után és itt lesz belőlük is aludttej.... :mrgreen:
Ahogy valamennyi "sztárigazolásunk" is belesimul(t) a nihilbe és elszürkül(t).
FCBsteve írta:
2023.11.09. 14:34:08
Talán az kellenne figyelembe venni, hogy a védők sokkal atletikusabbak, gyorsabbak lettek - ..
Talán azt lehetne figyelembe venni, hogy vannak csapatok, akik ehhez sikerrel alkalmazkodtak és ennek ellenére is képesek hármasával rúgni a gólokat az atletikus és gyors védelmekkel szemben.
Vajon ez nekünk miért nem sikerül?
:oops:
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 14:38:14

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 14:16:56
Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Csak az utolsó két bajnokin volt több is: Fermin kapufa, Gavi két helyzete La Real ellen (ok, egyiket lepasszolta, de attól még kiugratás volt)

RM helyzetkihasználásával ezek többgólos győzelmek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FCBsteve 2023.11.09. 19:41:29-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 14:37:33

davi10 írta:
2023.11.09. 12:24:12
Na jó, azért az már tényleg kicsit komolytalan, amikor Oscar van elővéve, csak azért mert Xavi testvére :D

Nyilván az is csak egy kivonat, de tényleg érdemes lehet megnézni az Amazonos minisorozatot, ott nekem párszor kompetensebbnek is tűnt, mint Xavi. Többek között az Ő ötlete volt Araujo kirakása a jobbosra a Clasico-n, igen.

Ez a főoldali cikk meg jól hangzik, vasárnap egy könnyebb ellenfél jön otthon, talán sikerül kicsit egyenesbe kormányozni a hajót.
Hát én pont ettől félek...Megverjük az Alavest és minden Happy. Természetesen nem azt szeretném, ha kikapnánk, csak épp attól a meccstől teljesen függetlenek a problémáink és a hajónk nem attól a meccstől jön egyenesbe. Szerintem.
Rendszerszintű problémaink vannak.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 14:34:08

Peter írta:
2023.11.09. 13:01:50
gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között.
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Azt pedig már végképp nem értettem, hogy Xavival ez kéz a kézben együtt jár.
Már már krónikus Barca betegséggé vált és tünetmentessé sem tehető.

Yamal, Fermin vagy Guiu láthatóan nem nagyszülői házból érkezik, szóval a betegség a felnőttek öltözőjében tanyázik.
Talán az kellenne figyelembe venni, hogy a védők sokkal atletikusabbak, gyorsabbak lettek - (futóversenyekhez hasonlóan) több a nem európai (származású) játékos.
Ezáltal tempóval már nem lehet különbséget tenni...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 14:16:56

Szerintem sincsenek minőségi helyzeteink. Ziccerre csak Guiu-èra emlèkszem az utóbbi időből.

Azon gondolkodtam, luxus 4 ilyen minősègi kh-ből 2 padozzon. Nem lehetne valamelyiket feltenni vkp-nak, mind jó előrefelè. Araujot is megnèznèm ott, aprítana mindenkit, ès előre is jó. De Kounde is a Sevillas megindulásai miatt lett felkapott. Christensenről már beszèltünk. Inigo pedig a szerelèsekben kiemelkedő, ès nagyon pontosak a teret átívelő indításai.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.09. 14:08:46

Sok helyzetünk van. :D

Na jó, én a saját részemről inkább bezártam ezt a témát, mert ez nagyon kezd trollba átmenni, elfogadom mindenki véleményét, de ilyeneket írni. Biztos vagyok benne olyan statisztika is van, amiben verjük a City-t, szóval igazából a Bl legnagyobb esélyesei vagyunk, ez is helytálló lenne.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 13:14:34

Hát, nem tudom, ki hogy van vele, én egyáltalán nem látom, hogy sok helyzetünk lenne. Nem hogy helyzeteket nem nagyon látok, de a labdával alig találkoznak a támadóink. Nem a helyzetkihasználásban látom a problémát, hanem abban, hogy nem tudunk helyzeteket kialakítani. Teljes a tanácstalanság a támadóharmadban.
Peter írta:
2023.11.09. 13:01:50
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Én is vártam a megújulást, de az derült ki, hogy az újabbak nem kevésbé körülményesek és lassúak. Az a különbség, hogy a régiek a fénykorukban nagy játékosok voltak, a mostani keretben meg néhány ilyen ember van csak. Persze, vannak nagyon fiatalok, de akkora reményeket nem fűzök hozzájuk. Fermin ha nem az égbe lövöldözne, lehetne egy nagyon gólerős tkp.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3332
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 13:01:50

gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között.
Sajnos én ezt nagyon nem tudom hova tenni. Azt gondoltam, hogy a régiek lecserélésével ez a nagyszülői tempó is kikopik, de nem.
Azt pedig már végképp nem értettem, hogy Xavival ez kéz a kézben együtt jár.
Már már krónikus Barca betegséggé vált és tünetmentessé sem tehető.

Yamal, Fermin vagy Guiu láthatóan nem nagyszülői házból érkezik, szóval a betegség a felnőttek öltözőjében tanyázik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 13:00:42

gránit írta:
2023.11.09. 12:14:27
Egyre inkább arra tippelnék, hogy nem fog maradni a következő szezonra. Kapni fog majd zsíros ajánlatokat, ha nemzetközi szinten nem nyer trófeát, inkább több pénzt keresve akar majd nem nyerni. Nem csodálom, hogy nézelődünk középcsatár után, csak az a baj, hogy akárki jönne, ugyanabba a problémába csöppenne bele. Kevés helyzetet alakítunk ki, nem jut el hozzájuk a labda. Ha a középpályán baj van, az a támadósort is rántja magával.
Én ezt nem így látom, hanem pont az ellenkezezőjét.
A helyzeteink bőven megvannak, hogy hozzuk a meccseket, de brutálisan visszaesett a hatékonyságunk. Számos alkalom van, hogy lezárhassuk a mérkőzést, de vagy a kapust tesszük naggyá vagy simán elbénázzuk lehetőségeket és végletekig szoros lesz vagy akár pontot is vesztünk. Itt most nem az ilyen statisztikára gondolok hogy hányszor lőttünk kapura és abból mennyi találta is el, mert ez többnyire nagyon fals képet mutat.
Vannak kivételek, mint pl. a tegnapi vagy a Soci (nyilván jelenleg ezek vannak meg jobban a fejekben), de többnyire inkább a helyzetkihasználásunk a gond.
Lewyvel azért inkább várnék kicsit, termés szempontjából nem kezdte rosszul a szezont, az első két meccs után zsinórban 5 meccs 6 gól.

Nem tudom, hogy Xavinak benne van-e a keze, de igazából az idegenbeli meccsekkel nem tudunk mit kezdeni.
Nincsenek mentálisan felkészítve vagy nem tudom mi lehet a gond. Otthon összesen 1 pontvesztésünk van, de magával a játékkal akkor sem volt komoly gond. Barcelonától távol viszont a meccseink felén pontokat vesztettünk. ez a 4-3-1 csúnyán néz ki szemben az otthoni 7-0-1-el. Most a következő 5 meccsen csak a Rayohoz fogunk utazni. (bár beugrik egy szünet is, ami nem szokott jót tenni) Ugyanakkor lesz 3 komoly rangadó is közte, amiknek nagyon komoly tétje lesz. Az Atma-Girona eldöntheti, hogy "stabilizáljuk" magunkat a tebella 1.-2. pozíciójában vagy innen kapaszkodhatunk a 4. helyről, a Porto ellen pedig gyakorlatilag eldől ki jut tovább az első helyen.
Most szerintem mentálisan kellene helyretenni a csapatot, remélem az az öltözői csoportterápia segített valamit.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 12:24:12

Na jó, azért az már tényleg kicsit komolytalan, amikor Oscar van elővéve, csak azért mert Xavi testvére :D

Nyilván az is csak egy kivonat, de tényleg érdemes lehet megnézni az Amazonos minisorozatot, ott nekem párszor kompetensebbnek is tűnt, mint Xavi. Többek között az Ő ötlete volt Araujo kirakása a jobbosra a Clasico-n, igen.

Ez a főoldali cikk meg jól hangzik, vasárnap egy könnyebb ellenfél jön otthon, talán sikerül kicsit egyenesbe kormányozni a hajót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.09. 12:14:27

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23
Úgy látom a fociban egyre kevesebb a tehetsèg, kreativitás, klasszis megoldások, cselek kivitelezèse.
Ennek az egyik oka az, hogy a játékvezetők manapság engedik a szurkálódásokat, test-test elleni küzdelmeket, sokkal inkább, mint korábban. Ez természetesen a favágóknak kedvez, nem a virtuózoknak.
Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23
Ma eszembe jutott a Rijkaardi focink. Ha akkor is ezt játszottuk volna, akkor a főkènt gyorsaságáról ismert akkori kedvencem, Eto'o mennyire lett volna sikeres a statikus 10 emberrel vèdekező csapatok ellen, akiket hagyunk visszarendeződni, ha a 16-on belül kellene várnia a labdát 5-6 ember között egyedül?
Hihetetlen sebességbeli különbség van az akkori meg a mai tempónk között. A 2006-os BL-döntőben milyen egyérintős belpasszokat toltunk a 16-oson belül is. Az ellenfél csak kapkodta a fejét. Ma lassú is a labdajáratásunk, és nem egyérintős. Átveszik, majd hatszor megfordulnak a labda körül, mint egy búgócsiga. Főleg de Jong szokta ezt csinálni. Egy ideje már nem annyira, de főleg a kezdeti időkben brutálisan lassította a játékunkat.

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 09:45:23

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -shakhtar/
Itt van Lewa nyilatkozata. Az első fèlidőben 5 passzt kapott.
Egyre inkább arra tippelnék, hogy nem fog maradni a következő szezonra. Kapni fog majd zsíros ajánlatokat, ha nemzetközi szinten nem nyer trófeát, inkább több pénzt keresve akar majd nem nyerni. Nem csodálom, hogy nézelődünk középcsatár után, csak az a baj, hogy akárki jönne, ugyanabba a problémába csöppenne bele. Kevés helyzetet alakítunk ki, nem jut el hozzájuk a labda. Ha a középpályán baj van, az a támadósort is rántja magával.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3332
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.09. 12:11:21

Deluigi írta:
2023.11.09. 09:31:40
Real Madrid masodedzojenek CV-jerol mit tudsz?
Ha a szomszéd nem söpör a portája előtt, az számodra felmentést ad a söprés alól? Ugyan már.....

Amúgy pedig jelenleg nem a Realnál vannak problémák, hanem a Barcánál.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.09. 12:06:23

Nyiri81 írta:
2023.11.09. 10:38:03
Sehol a világban ahol a mindenkori döntéseid kihatnak a jövő sikereire nem működik ha a közvetlen bizalmasaid bológató vélemény hiányos egyének. Mindig kell valaki aki ellenvéleményt tud felhozni az adott ötleteiddel / döntéseiddel kapcsolatban, mert ha folyton megerősitést kapsz akkor elhiszed hogy minden úgy jó ahogy van. Most én ezt látom. Hogy Xavi stábja semmit nem csinál csak veregeti Xavi vállát hogy minden [auto_cenzúra]. Pedig nem.
ha megneztetek volna az FC Barcelona - Egy új korszak sorozatot, ott lathato, hogy meccsek elott folyik az otleteles, mi legyen a taktika stb

azt hiszem, pont a testvere adott egy otletet, amivel le is gyoztuk a Realt

a filmet nezve az bantott, hogy Xavi nem ert a szamitogepekhez, pedig hatalmas taktikai segitseg lehetne szamunkra ez a csodas talalmany
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 11:24:25

Szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy Xavi èv vègèig biztosan marad az edző. Az is biztos, hogy nem lesz kinevezve alá sem olyan segèdedző, aki taktikailag extrával tudná segíteni. Èn abban remènykedem, hogy èszreveszik, ès javítanak az alapvető hibáinkon, ès a játèkosokkal meg tudják beszèlni, hogyan tudnának fejleszteni a játèkunkon.

Èn szemèly szerint megnèznèm, ha nem tolná fel a csapatot ilyen magas presszingere, ès nem 6 játèkos várná a labdát a 16-on. Ha megpróbálnánk a kp-ról èpítkezni, ami jelenleg teljesen hiányzik.
Felix -Lewa-Raphinha fent a 16-nál, a 3 kp-s ès a kèt szèlső hátvèd a kp-ról, lendületből, lètszámfölènyes helyzetet kialakítva vinnè fel a labdát, ès gyakrabban indítaná a beinduló támadókat. Nem igaz az, hogy mindenki behúzódik a 16-on belülre ellenünk, így az is elèg nagy problèma, hogy 16-20 mèterre a támadóharmadba sem tudjuk a vèdelmi vonalak mögè bejátszani a labdát. Meg kellene próbálni nem benyomni az ellenfelet, mert úgy már nehèz az utolsó percekben eredmènyt elèrni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.09. 10:56:14

Érdekes olvasmány a Xavi fórum egy-egy rosszabb meccs után... 🤣

(Így pár ezer kilométer távolságból) Mindenki mindenbe belelát, ismeri az öltözői helyzetet, a játèkosok véleményét, a szakmai stáb dinamikáját, látja az edzéseket, hallja az egyeztetéseket, stb-stb.

Nem érdemes 1-2 évente edzőt cserélni, abból nem lesz fejlődés... Ráadásul, az elmúlt 1,5 szezonban voltak eredmények, ebben a szezonban még lehetnek...
Volt 2 (2,33) rossz meccs, de lemaradni még nem maradtunk le semmiről...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.11.09. 10:38:03

bence0330 írta:
2023.11.09. 10:13:25
Ráadásul ők félig külsősök. De ha működik, akkor meg tényleg el kell küldeni a bátyót, és hozni egy külsőst, mert akkor a másodvélemény hiányzott. Mindenesetre kíváncsi leszek. :)
Sehol a világban ahol a mindenkori döntéseid kihatnak a jövő sikereire nem működik ha a közvetlen bizalmasaid bológató vélemény hiányos egyének. Mindig kell valaki aki ellenvéleményt tud felhozni az adott ötleteiddel / döntéseiddel kapcsolatban, mert ha folyton megerősitést kapsz akkor elhiszed hogy minden úgy jó ahogy van. Most én ezt látom. Hogy Xavi stábja semmit nem csinál csak veregeti Xavi vállát hogy minden [auto_cenzúra]. Pedig nem.
Csak is Puyol
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.09. 10:36:14

csababarca írta:
2023.11.08. 16:05:32
Nagybarcelona írta:
2023.11.08. 15:59:44
. Nèha nem ártana akkor indítani a beindulókat, vagy rálövódözni, hátha odapattan egy Barcashoz, mèg annak is több èrtelme van, mint oldalpasszolgatni
Amíg zsigerből minden kp-sunk hátrafelé veszi át a labdát, és hátra forgolódik vele addig ez nem fog megváltozni.
Figyeld meg, hogy nyúlnak a labdához, merre tekintenek először. Hátra, jobb esetben oldalra.
Köpködjetek meg, de a középpályánk, amióta Frenkie sérült, egy katyvasz. Egy szerepkör nélküli, monoton, körbepasszolgatós csoport, ahonnan Gundogan néha kibiccen.
Úgy várom a hollandust vissza már mint a messiást...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése