Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.09. 07:55:59

Valami komoly törés lehet a csapat és edző között, hozzávetőleg 1,5 hónapja.

Elég ritka, hogy egy csapat két 30+ játékosa kritizálja a saját csapat hozzáállását / taktikáját alig pár héten belül. Eddig sem Gündogan, sem Lewa nem csinált ilyesmit 10-15 éves pályafutása során, most 1 hónapon belül van mondandójuk a sajtó felé a gondokról de már Koundenak is volt összezörrenése Xavival és a BL meccs előtti nyilatkozata is fura.
Lewa szerint rossz a felállás, Gündogan szerint a hozzáállás, Kounde szerint a koncetráció.

Egyesével nem gond, de egyben nézve szerintem Xavi mögül kihátrál az öltöző.

Itt jönne a képbe egy igazi kapitány szerepe, ha lenne. SR kedves srác, de a csapat vezetése, összefogása fényévekkel az ő képességei felett van. TS meg simán nem vezető. Értem, hogy előbbi a katalán mindenki barátja szomszédfiú, utóbbi meg a legrégebben csapatban lévő játékos, de sajnos nem az ő mentalitásuk egy csapat vezetése.

Xavi testvére meg igenis gáz. Nem a család el- vagy összetartása kéne a fókuszban legyen. Xavi testvérének "szakmai" múltja:
játékosként 1995 - 2007 nevesincs csapatok

edzőként:
Xavi katari csapatának akadámiáján edző 2015-2019
Al-Sadd másodedző 2019-2021
Barcelona másodedző 2021-

Ki az, aki szerint elfogultság nélkül így kell kinézzen a Barca szakmai stábja 2. emberének a CV-je?

Egy random példa:

A Lazio másodedzőjénél ugyanez:
Giovanni Martusciello
Játékos SeriaA-B csapatokban 1988-2006
Empoli U19 másodedző 2006-2009
Empoli technikai edző 2009-2010
Empoli másodedző 2010-2016 (Maurizio Sarri , Alfredo Aglietti, Marco Giampaolo, Guido Carboni , Giuseppe Pillon mellett
Empoli vezetőedző 2016-2017
Inter technikai edző 2017-2019
Juventus másodedző 2019-2020
Inter másodedző 2021-

Na valahogy így néz ki egy szakember profilja.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.09. 07:54:59

Deluigi írta:
2023.11.08. 20:56:03
erdekes, hogy hirtelen 2 ev utan vettek eszre, hogy az egyik masodedzo a testvere

persze, ott van meg a harmadik is, aki NEM csaladtag es eddig nem volt gond a harmassal, amikor 4-5 golokat lottunk

amikor meg nem megy a szeker, akkor mar a szertaros is hibas...
Sok gond van és volt is velük, azon kívül, hogy rokonok. Számomra már ott megbukik egy stáb, amikor képtelenek vagyunk egy szöglet vagy szabadrúgás variációt bemutatni 2 év alatt. Azt hogy te ezt nem látod, és szerinted ok nélkül bántjuk az edzőt, az a te gondod. Az eredmények és a mutatott játék épp azt mutatja, hogy nagy a gond, de ha homokba dugjuk a fejünket mint az elmúlt 8 évben, és bízunk hogy de jó lesz, meg kifogásokat keresünk, az segíteni fog a 9. évben is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 06:58:56

Deluigi írta:
2023.11.08. 20:56:03
erdekes, hogy hirtelen 2 ev utan vettek eszre, hogy az egyik masodedzo a testvere

persze, ott van meg a harmadik is, aki NEM csaladtag es eddig nem volt gond a harmassal, amikor 4-5 golokat lottunk

amikor meg nem megy a szeker, akkor mar a szertaros is hibas...
Magam részéről a kinevezése és a stáb felállítása után tudtam.
Sem akkor sem ma nem tartom ezt jó dolognak.
Xavi alatt nem sűrűn rugdostuk a 4-5 gólokat, legfeljebb elvétve kiesők ellen otthon fordult elő
Ha a hétvégén az Alavest ( nem lebecsülve ) verjük majd 2-3 góllal ( amit most nem látok reálisnak, de lehet), akkor minden rendben van megint?

Lemenekt a heti BL. meccsek. Elfogultság nélkül kijelenthető, hogy a leggyengébben mi játszottuk. amire ezzel a kerettel semmi magyarázat nem elfogadható.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.08. 22:50:25

Sonoma írta:
2023.11.08. 20:10:19
Mivel nálunk edzőváltás kizárt, így más megoldás nincs, Xavival kell továbbgondolni.... :lol:
Ez a gondolataim alapja, ezért írtam reset gombot is.

Az, hogy működött a csapat-edző kapcsolat, még nem jelenti azt, hogy ma is működik. (Gündogan - szerintem - besegített Xavinak, mondhatni ő még idejében szólt). Ekkor kellett volna már pizzázni.
Ahogy írtad, akár taktikai hiányosságok miatt is szétcsúszhat egy csapat, miközben az edző folyamatosan elveszti a tekintélyét, kvázi elveszti az öltözőt, a gyeplő is kicsúszik a kezéből.

Hozzáállás és tartás tekintetében ugyanakkor tegnap komoly mélységet mutattunk. Ilyet azért nem mutathatna semmilyen profi szintem működtetett klub csapata még akkor sem, ha az edző úgy küldi őket pályára, hogy "oldjátok meg fiúk".
A taktika hiányosságaira - szerintem - megfelelő akarat és minimális morális tartás esetén minimum ösztönös válaszokat, megoldásokat, útkereséseket kellett volna látnunk, de semmi ehhez hasonló nem volt.

A tekintetek totális ürességet, a testbeszédek pedig teljes közönyt mutattak.
Egyszerűen senkit nem érdekelt semmi sem.
Mi ez vajon, ha nem morális válság?
Morális válság alatt pedig falra hányt borsó bármilyen taktikával is foglalkozni.

Szerk.: na, most látom a főoldali cikket.....megtörtént a "pizzázás"....(kicsit későn, de jobb később, mint soha)!
Nincsenek véletlenek, sőt mi több, Xavi sokatmondó, de diplomatikus szavai között is ki lehet olvasni a lényeget....
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.08. 22:10:43

Zsolti írta:
2023.11.08. 21:48:29
grgly50 írta:
2023.11.08. 21:15:23
A számomra, és sokunk számára érthetetlen alulteljesítést én nem csak a játékosok, valamint Xavi számlájára írnám.
Szerintem keményen belejátszik a Barca körül kialakult negatív állapot. Lépten-nyomon éri, talán nemtelen támadás a klubot.
Ami a médiából hozzám/hozzánk elér: Laporta helyzete. Megnyilatkozásai intézkedései nekem sokszor zavarosak. Mondom, a médiából ezt hallom, olvasom. Természetesen nem csak én.
Aztán itt van a nyári "zavaros". Alemany és Jordi Cruyff távozása.
Úgy gondolom, ezek mind megjelennek Xavi és a játékosok fejében is
Ha ezek a dolgok visszavetik oket, akkor nem profik.
A Shatar ugy 3 polccal leljebb van, mint a Barca, haboru van az orszagukba, 11 orat BUSZOZTAK Hamburgig, de megis egesz koncentraltnak tuntek.
Nagyon nagyon rossz az irany, es ha nem hoznak egy kulsos eddzot kulsos felfogassal, akkor ennek a klubnak befellegzett. Ugyan ott tart a csapat, mint 2017-be, csak mar penz sincs.
Az egész klub körül zűrös a helyzet, ami rányomja a bélyegét a csapatra. Ilyen milliőbe hozhatnak edzőt, játékost, láthatjuk, hogy nincs változás.
Hát volt itt egy "külsős" Koeman. Változott valami?
DNS- egy baromság. Valaki kitalálta, s szajkózzák sokan. Ebbe kapaszkodni, erre hívatkozni botorság. Hány csapatnál hallunk, olvasunk ilyet?
Nincs elképzelésem, de ott a legfrissebb, a Sevilla. A tavasszal kupát nyert a friss edzővel. Ősszel rossz sorozat, kirúgták az edzőt. Változott valami?
Reménykedjünk, hogy ott, Katalóniában megoldják a problémát.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.11.08. 21:48:29

grgly50 írta:
2023.11.08. 21:15:23
A számomra, és sokunk számára érthetetlen alulteljesítést én nem csak a játékosok, valamint Xavi számlájára írnám.
Szerintem keményen belejátszik a Barca körül kialakult negatív állapot. Lépten-nyomon éri, talán nemtelen támadás a klubot.
Ami a médiából hozzám/hozzánk elér: Laporta helyzete. Megnyilatkozásai intézkedései nekem sokszor zavarosak. Mondom, a médiából ezt hallom, olvasom. Természetesen nem csak én.
Aztán itt van a nyári "zavaros". Alemany és Jordi Cruyff távozása.
Úgy gondolom, ezek mind megjelennek Xavi és a játékosok fejében is
Ha ezek a dolgok visszavetik oket, akkor nem profik.
A Shatar ugy 3 polccal leljebb van, mint a Barca, haboru van az orszagukba, 11 orat BUSZOZTAK Hamburgig, de megis egesz koncentraltnak tuntek.
Nagyon nagyon rossz az irany, es ha nem hoznak egy kulsos eddzot kulsos felfogassal, akkor ennek a klubnak befellegzett. Ugyan ott tart a csapat, mint 2017-be, csak mar penz sincs.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.08. 21:15:23

A számomra, és sokunk számára érthetetlen alulteljesítést én nem csak a játékosok, valamint Xavi számlájára írnám.
Szerintem keményen belejátszik a Barca körül kialakult negatív állapot. Lépten-nyomon éri, talán nemtelen támadás a klubot.
Ami a médiából hozzám/hozzánk elér: Laporta helyzete. Megnyilatkozásai intézkedései nekem sokszor zavarosak. Mondom, a médiából ezt hallom, olvasom. Természetesen nem csak én.
Aztán itt van a nyári "zavaros". Alemany és Jordi Cruyff távozása.
Úgy gondolom, ezek mind megjelennek Xavi és a játékosok fejében is
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.08. 21:04:50

Még pár betli, és pár ősz hajszálat is kiszúrok nála :D
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.08. 20:56:03

erdekes, hogy hirtelen 2 ev utan vettek eszre, hogy az egyik masodedzo a testvere

persze, ott van meg a harmadik is, aki NEM csaladtag es eddig nem volt gond a harmassal, amikor 4-5 golokat lottunk

amikor meg nem megy a szeker, akkor mar a szertaros is hibas...
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.11.08. 20:10:19

Peter írta:
2023.11.08. 17:51:07
Xavi éra restart avagy divatosabb hangzással jöhet a Xavi éra újragondolva.....de csak a pizza után!

Amíg nem lesz csapat és "egy mindenkiért, mindenki egyért" hozzáállás, addig még Xavinak is teljesen felesleges holmi taktikán, felálláson törni a fejét.
Ha lesz csapat, utána majd jöhetnek a részletek.

Ez a kávé lefőtt, felvillant a tisztítógomb.... :mrgreen:
Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel.
Ritka az olyan csapat-edző kapcsolat, ahol a viszony és/vagy az eredményesség nem működik, majd egy reset gombnyomással minden rendeződik.
Nem is emlékszem nagyon ilyenre. Talán most Kloppnál. Inkább jellemző a teljes visszaesést követő edzőváltás.

Szerintem ez a hozzáállás meg volt a csapatnál. Tavalyi szezonban végig küzdötte a csapat a bajnoki aranyig minden egyes meccset.
Itt inkább Xavi taktikai hiányosságai miatt kezd szétesni a csapat.

Ami még kikívánkozik.
NovaProspekt fórumtárs is írta.
Az, hogy Xavi a testvérét tette meg másodedzőnek.
Nem biztos, ez egy jó megoldás erre a posztra.
Inkább olyat érdemes lett volna maga mellé venni, aki Xavi hiányosságaiban jó.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.08. 17:51:07

NovaProspekt írta:
2023.11.08. 16:30:13
Lement a csapatmorál. Ilyenkor kell egy közös pizzázás, és minden szupi lesz :mrgreen:
Xavi éra restart avagy divatosabb hangzással jöhet a Xavi éra újragondolva.....de csak a pizza után!

Amíg nem lesz csapat és "egy mindenkiért, mindenki egyért" hozzáállás, addig még Xavinak is teljesen felesleges holmi taktikán, felálláson törni a fejét.
Ha lesz csapat, utána majd jöhetnek a részletek.

Ez a kávé lefőtt, felvillant a tisztítógomb.... :mrgreen:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.08. 17:50:47

Mindenkivel egyetèrtek.
Más csapatoknak van a repertoárjában
-Szöglet variáció
-szabadrúgás variáció
-hosszú indítások, beívelèsek/löbbölèsek a vèdők mögè
-kontrák
-begyakorolt figurák, háromszögelèsek a 16-os előtt
Stb.

Nálunk van a passzolgatás, beívelès oldalról Lewara, magasra feltolt letámadás ès vèdekezès, oldalváltások, ès türelmesen várni, hogy az ellenfèl hibázzon.
Amit óriási problémának tartok:
-Semmi èrtelme beívelni az egy szem Lewara 4 vèdő közè.
-hiába van feltolva a letámadás, valamièrt a támadó harmadban nem szerzünk labdát, ha a fèlpálya közelèben szerezzük meg, vagy hátrapasszoljuk Stegenig, vagy megvárjuk amíg visszarendeződik az ellenfèl
-túlságosan lassúak az oldalváltások
-belealszunk ebbe a kènyelmes passzolgatásba, az ellenfèl nem akar hibázni, nem mozgatjuk ki a vèdőket, gyakran fegyelmezetlenül támadunk előre 8 emberrel, a 2-t aki hátul marad megkontrázzák
-mindenki a biztosra játszik, mert fel van tolva a vèdelem a kp-ra, nem merik indítani a beindulókat
-túlságosan nagyok a távolságok a csapatrèszek, játèkosok között, a labdát alig tudjuk kihozni
-nincsenek ziccereink, mert a szűk területen ritkán adódik lehetősèg egy az egyben a kapusnak szemben, kevès a minősègi helyzet

Ezèrt van az, hogy a 60+ perc után szerezzük a góljaink többsègèt, mert akkor nagyobb kockázatot vállalunk, de kevès az idő a változásra, jönnek a szűkös eredmènyek, szerencsère a minősègbeli különbsèg általában kiütközik, az ellenfelek nem tudják kihasználni a helyzeteiket, Stegen nagyokat vèd, kevès a La Ligában a minősègi támadó.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.08. 17:12:49

A lassú oldalpasszokban semmi DNS, vagy taktika nincs. Ilyet akkor csinálsz, ha fogalmad nincs mi legyen és nem akarod pont te eladni a labdát egy rizikós passzal.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 16:48:31

gránit írta:
2023.11.08. 16:18:33
Igazából nem ez a Barca DNS. A Barca DNS-ben benne vannak a kiugratások, lyukra futtatások, csiki-csukik, egyérintős játékok, egyérintős labdakihozatalok. Ma pont az a gond, hogy nincs Barca DNS, ami azért is csalódást keltő, mert az edző játékosként rendelkezett a Barca DNS-sel.
Igaz, de ebből a ,, DNS,,-ből már csak az ezer oldalpassz maradt!
Azok a játékosok, akik meg vannak most erre alkalmatlanok!
Gündogan és Cancelo nagyon árulkodó, ők még hozott anyagból dolgoznak és előre játszanak direktben is. Egyelőre. A Cityben még így szocializálódtak.
Most majd alakformáláson mennek keresztül.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.08. 16:30:13

Lement a csapatmorál. Ilyenkor kell egy közös pizzázás, és minden szupi lesz :mrgreen:

Sok jó gondolat született itt az elmúlt órákban. Én egy dolgot fűznék hozzá, ami böki a csőrömet egy ideje: a másodedzőnk miért Xavi bátyja? Őt vajon mi teszi alkalmassá arra, hogy egy FC Barcelona másodedzője legyen? :D Remélem ilyen alapon az orvosi stábban nem a nagynénik, kolis szobatársak és gyerekkori utcai spanok csücsülnek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.08. 16:18:33

Igazából nem ez a Barca DNS. A Barca DNS-ben benne vannak a kiugratások, lyukra futtatások, csiki-csukik, egyérintős játékok, egyérintős labdakihozatalok. Ma pont az a gond, hogy nincs Barca DNS, ami azért is csalódást keltő, mert az edző játékosként rendelkezett a Barca DNS-sel.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 16:15:30

csababarca írta:
2023.11.08. 16:05:32
Nagybarcelona írta:
2023.11.08. 15:59:44
. Nèha nem ártana akkor indítani a beindulókat, vagy rálövódözni, hátha odapattan egy Barcashoz, mèg annak is több èrtelme van, mint oldalpasszolgatni
Amíg zsigerből minden kp-sunk hátrafelé veszi át a labdát, és hátra forgolódik vele addig ez nem fog megváltozni.
Figyeld meg, hogy nyúlnak a labdához, merre tekintenek először. Hátra, jobb esetben oldalra.
Persze, mert ez a DNS. Ezt várja el az edző! Nálunk a labda, addig nincs a másiknál. Meg amikor ő játszott, akkor az 5-ösön belül is hülyét csináltak mindenkiből. De ennek vége, csak nem akarja belátni.
Bármely meccset megnéz valaki a BL-ben, direkt támadó foci van. Vagy kontra, de akkor nem 3256 passzal épül fel a támadás. Megvannak a pozíciók, ki mit játszik. Becsszóra mondom, néha TS-en kívül nehéz megmondani ki milyen feladattal van fent. Ebből aztán a játékosok sem tudnak kihozni semmit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.08. 16:05:32

Nagybarcelona írta:
2023.11.08. 15:59:44
. Nèha nem ártana akkor indítani a beindulókat, vagy rálövódözni, hátha odapattan egy Barcashoz, mèg annak is több èrtelme van, mint oldalpasszolgatni
Amíg zsigerből minden kp-sunk hátrafelé veszi át a labdát, és hátra forgolódik vele addig ez nem fog megváltozni.
Figyeld meg, hogy nyúlnak a labdához, merre tekintenek először. Hátra, jobb esetben oldalra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.08. 15:59:44

Az az igazság, ha 5-6 ember játszadozik a felállt 10 ember ellen, mert hagyja, hogy visszarendeződnön, mert minden támadásba bele kell èrnie mèg a kapusnak is, addig minden egyèni megmozdulásokon fog múlni. Ez a hátránya a türelemjátèk focinknak.

Addig is hibáztathtjuk az ègyèneket, mert nem jönnek az egyèni megmozdulások, a szèlsők nem tudnak kicselezni 2-3 játèkost, az egy szem csatár el van veszve 4-5 ember között, a kp-saink, szèlső vèdőink pedig nem tudnak gólasszt adni az elszeparált támadóknak. Nèha nem ártana akkor indítani a beindulókat, vagy rálövódözni, hátha odapattan egy Barcashoz, mèg annak is több èrtelme van, mint oldalpasszolgatni
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 15:58:07

csababarca írta:
2023.11.08. 15:08:59
bence0330 írta:
2023.11.08. 10:52:53

- Torressel ugyan van ezer gond, de a Cityben ő lőtte a legtöbb gólt percarányosan Jesus, Mahrez, Silvák közt, senki ne magyarázza meg, hogy nem lenne tökéletes 4. ember, minimum, ha még egy Citynek is az volt.
Ezt tedd be aláírásba, mert ahányszor valaki kritizálja Torrest ezt beírod.
Nincs ezzel semmi baj, objektív tény, de már ismerjük ezt a statisztikát.
A probléma ezzel az, hogy ez 2 éve volt vagy 2 és fél inkább.
Azóta volt egy hónapos, meg egy párhetes jobb formája, és annyi.
Igen egyetértek, cserének megfelelő, ha és amennyiben a kezdők hozzák magukat. Ha FT-vel kell tüzet oltani, az már rég rossz.

Feast-el nagyon egyetértek, szépen leírta, és ezeken felül még van legalább ennyi probléma, amit Xavi nem kezel, vagy konkrétan ő okozza.
Szerintem a kp-val, van a legnagyobb gond, hiába aranyosak ránézésre a játékosok, de nem tudom együtt focizni, nem tudja őket egy jól működő gépezetté Xavi.
Itt már nem tudom, hogy ez az ő hibája-e, részben igen, részben nem mindenki alkalmas egységben focizni, amit Xavi szeretne. Ezt nem látja, sőt még adja alá a lovat, akkor ez lesz.

Meglátjuk, hogyan tovább, de Xavi ha nem hazai lenne, már lapáton lenne egyébként.
Iszonytatóan bűzös a játékunk, egyszerűen dögunalom az összes meccs. Tényleg csak azért nem mert legalább oda eljutottunk, hogy ha szét is fociznak minket mint a Soci, akkor is képesek vagyunk nyerni.
Ez egy plusz pont mindenképp.
Jól írod! Annyit csak kiegészítésnek, hogy a Sociedad elleni győztes gól 0,7 mm-en múlt...Különben ott sincs meg a 3 pont.
És eddig mindíg lehetett takarózni az eredményekkel így úgy. A játék viszont lejtmenetben. Az sem véletlen, hogy a Mountjuicot sem sikerül megtölteni szerintem.
Szerintem az sem egészséges, hogy a testvér a 2. ember a stábban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.08. 15:08:59

bence0330 írta:
2023.11.08. 10:52:53

- Torressel ugyan van ezer gond, de a Cityben ő lőtte a legtöbb gólt percarányosan Jesus, Mahrez, Silvák közt, senki ne magyarázza meg, hogy nem lenne tökéletes 4. ember, minimum, ha még egy Citynek is az volt.
Ezt tedd be aláírásba, mert ahányszor valaki kritizálja Torrest ezt beírod.
Nincs ezzel semmi baj, objektív tény, de már ismerjük ezt a statisztikát.
A probléma ezzel az, hogy ez 2 éve volt vagy 2 és fél inkább.
Azóta volt egy hónapos, meg egy párhetes jobb formája, és annyi.
Igen egyetértek, cserének megfelelő, ha és amennyiben a kezdők hozzák magukat. Ha FT-vel kell tüzet oltani, az már rég rossz.

Feast-el nagyon egyetértek, szépen leírta, és ezeken felül még van legalább ennyi probléma, amit Xavi nem kezel, vagy konkrétan ő okozza.
Szerintem a kp-val, van a legnagyobb gond, hiába aranyosak ránézésre a játékosok, de nem tudom együtt focizni, nem tudja őket egy jól működő gépezetté Xavi.
Itt már nem tudom, hogy ez az ő hibája-e, részben igen, részben nem mindenki alkalmas egységben focizni, amit Xavi szeretne. Ezt nem látja, sőt még adja alá a lovat, akkor ez lesz.

Meglátjuk, hogyan tovább, de Xavi ha nem hazai lenne, már lapáton lenne egyébként.
Iszonytatóan bűzös a játékunk, egyszerűen dögunalom az összes meccs. Tényleg csak azért nem mert legalább oda eljutottunk, hogy ha szét is fociznak minket mint a Soci, akkor is képesek vagyunk nyerni.
Ez egy plusz pont mindenképp.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.11.08. 14:52:12

Nem akarom védeni ezt a fantasztikus játékot, de azért ne csináljunk úgy se, hogy az 1 gólos győzelmek mind szenvedősek voltak. Azért valljuk be őszintén, hogy a csatáraink elég sok esetben be voltak oltva gól ellen hiába voltak meg a helyzetek, illetve ha valakinek feltűnt, akkor büntetőket se nagyon szeretnek nekünk megítélni az utóbbi másfél szezonban.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.08. 14:50:51

Utólag összerakva mozaikokat, nagyon erős a gyanúm, hogy Gündogan nyilatkozata egy "segélykiáltás" jellegű próbálkozás lehetett és bármilyen meglepő vagy hihetetlen, de ezt bizony Xavi érdekében tehette.

A totális érdektelen, lelketlen jelenlét a pályán elsősorban morális dolgokra utal. Nekünk ez furcsa lehet, mert Xavi, mint a középpálya és a játék megkérdőjelezhetetlen "ura és tekintélye" él bennünk, de az öltözőben edzőként már teljesen más törvényeknek kell megfelelnie.

Tegnap írtam olyat, hogy "edzőbuktató" szaga volt a meccsnek.

Egyre erősebben gondolom, hogy folyamatosan fogy és egyre kevesebb a tekintélye edzőként az öltözőben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 14:29:51

Nagyon nehéz lenne vitatkozni Feast4-el. Érdemes a hozzászólását elolvasni.
Egy nézőpont, de tényeken alapul. Itt is sokan beleesnek abba a hibába, mint a játékosok esetében. Vannak kedvencek, vannak kevésbé azok, még akkor is, ha már nálunk sincsenek...Megy a kettős mérce. Pedig nem érzelmi alapokon kellene vizsgálódni. Szerintem Xavit mindenki tiszteli, van miért, de emiatt egyértelmű edzői felelősséget hárítani minden, csak nem a csapat érdekében való!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.11.08. 14:27:10

vinszentvega írta:
2023.11.08. 11:21:57
Szóval ha játékosok nem tudnak két egyformát belerúgni a labdába, Balde, Alonso és tegnap Cancelo is képtelen használható labdát adni és/ vagy úgy bemozogni üres területre, hogy rendesen belehessen azt adni. Vagy ha idegenben, tiszta helyzetből inkább lepasszolok középre, a védőhöz( mondjuk ez nem tegnap volt hanem vasárnap, de az érdemi lényege ugyanaz) Vagy, hogy Araújó, Ter Stegen 10 ből 9 labdát felrúg a kapunk elől valahova vakba,(rosszabb esetben a saját tizenhatosunk elé csínybe, hogy az ellenfélnek csak le igazítania kelljen lövés előtt a lasztin( Stegen, nem Ronald)) akkor annak az oka csakis az edzőben van?
Itt most minden összejött tegnap, rossz passz, a hónapok óta tartó sajtó presszió, kritikán aluli pálya, bírói ítéletek tömkelege.
Két hete az állandó kezdőből 7 en hiányoztak. Most 1 híján mindenki visszajött. Legyünk már egy kicsit bizakodóbbak.
Én is csalódott vagyok. De ez van.
Mégis ki edzi őket hétről-hétre?
Kinek kell a fentebb felsorolt hibákat kijavítani?
Ez nem egy amatör csapat, akik csak a meccseken játszanak együtt.
A szakmai stábnak a feladata ezeket javítani az edzéseken, akár külön feladatokkal is.
Baldé hetek óta használhatatlan a széleken támadásban még sincs változás a játékában. Akkor mi a fenét csinálnak az edzéseken?
Ha ez nem az edző hibája, akkor hiba volt Koemant is elküldeni, mert nála is bűn rosszul íveltek, mozogtak be a játékosok, lőttek kapura stb., de ezek szerint mindenki rosszul látta, mert ez csakis a játékosok hibája. Az összesé, mert ugye mindenki gyenge volt az ő meccsein is a végére.

És igen ki lehet kapni egyszer- egyszer. Kifoghat egy rossz napot a csapat is.
De ez annál már sokkal több. Hetek óta gyengén játszik mindenki. Nem egy- két játékos. Mindenki. A győztes meccseinket is egyéni villanásokkal nyertük meg. Ebből is egyre kevesebbet látunk. Szétesésben van a csapat, és nem látszik mitől lesz javulás a teljesítményükben.
Válasz küldése