Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.11.08. 14:27:10

vinszentvega írta:
2023.11.08. 11:21:57
Szóval ha játékosok nem tudnak két egyformát belerúgni a labdába, Balde, Alonso és tegnap Cancelo is képtelen használható labdát adni és/ vagy úgy bemozogni üres területre, hogy rendesen belehessen azt adni. Vagy ha idegenben, tiszta helyzetből inkább lepasszolok középre, a védőhöz( mondjuk ez nem tegnap volt hanem vasárnap, de az érdemi lényege ugyanaz) Vagy, hogy Araújó, Ter Stegen 10 ből 9 labdát felrúg a kapunk elől valahova vakba,(rosszabb esetben a saját tizenhatosunk elé csínybe, hogy az ellenfélnek csak le igazítania kelljen lövés előtt a lasztin( Stegen, nem Ronald)) akkor annak az oka csakis az edzőben van?
Itt most minden összejött tegnap, rossz passz, a hónapok óta tartó sajtó presszió, kritikán aluli pálya, bírói ítéletek tömkelege.
Két hete az állandó kezdőből 7 en hiányoztak. Most 1 híján mindenki visszajött. Legyünk már egy kicsit bizakodóbbak.
Én is csalódott vagyok. De ez van.
Mégis ki edzi őket hétről-hétre?
Kinek kell a fentebb felsorolt hibákat kijavítani?
Ez nem egy amatör csapat, akik csak a meccseken játszanak együtt.
A szakmai stábnak a feladata ezeket javítani az edzéseken, akár külön feladatokkal is.
Baldé hetek óta használhatatlan a széleken támadásban még sincs változás a játékában. Akkor mi a fenét csinálnak az edzéseken?
Ha ez nem az edző hibája, akkor hiba volt Koemant is elküldeni, mert nála is bűn rosszul íveltek, mozogtak be a játékosok, lőttek kapura stb., de ezek szerint mindenki rosszul látta, mert ez csakis a játékosok hibája. Az összesé, mert ugye mindenki gyenge volt az ő meccsein is a végére.

És igen ki lehet kapni egyszer- egyszer. Kifoghat egy rossz napot a csapat is.
De ez annál már sokkal több. Hetek óta gyengén játszik mindenki. Nem egy- két játékos. Mindenki. A győztes meccseinket is egyéni villanásokkal nyertük meg. Ebből is egyre kevesebbet látunk. Szétesésben van a csapat, és nem látszik mitől lesz javulás a teljesítményükben.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.08. 14:26:30

Deluigi írta:
2023.11.08. 14:16:37
miert nem a gyozelmeknel nezed, hogy hany volt magabiztos, miert a lejatszott merkozesekre vetited? :)
Ugyanaz. 67-ből 29. Ebből Antwerp, Plzen meg másod-harmad osztályú ellenfèl is akad.

Jóindulatúan 67 győzelemből 25
Komplexebb kèpet ad, hogy kb. 20%-ban nyertünk magabiztosan. Megnèzzük az "antifoci" Atleticot, aki tegnap 6-0-ra nyert, vagy a 103 meccsen 52 Girona győzelemmel rendelkező Michel statjait a 100 milliós keretèvel?

Szerintem ez a mèrvadó, mert itt egyesek úgy tesznek, mintha kirívóak lennènek a rossz meccsek. Örülhetünk, hogy a 38 meccset behúztuk 1 góllal, köztük 19* 1-0-ra.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.08. 14:16:37

miert nem a gyozelmeknel nezed, hogy hany volt magabiztos, miert a lejatszott merkozesekre vetited? :)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.08. 13:57:46

Xavi mèrlege
106 meccs 67 győzelem, 18 döntetlen, 21 veresèg

Gyors fejszámolás után a mèrkőzèsek alapján

A 106 meccsből 29 meccsen nyertünk 1-nèl több góllal, minden sorozatot figyelembe vève (EL, Kupa alsóbb osztályú ellenfelek ès Antwerp, Plzen is benne)

Hát ez minden, csak magabiztos, jó játèk nem.
Nem szándèkozok több időt ráfordítani, de ha kiveszem belőle a töltelèk csapatokat, a meccseink jó ha 20%-án nyertünk magabiztosan? Ès a többi?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.08. 13:55:27

Troym írta:
2023.11.08. 13:21:44
vinszentvega írta:
2023.11.08. 11:21:57
Legyünk már egy kicsit bizakodóbbak.
Én is csalódott vagyok. De ez van.
Most ez úgy hangzik, mintha az elmúlt évek első félresiklott eredménye / időszaka lenne a mostani.

Bizakodás kapcsán:
- Az volt mindenki, amikor kihajított minket a Frankfurt az EL-ből
- Az volt a nagytöbbség, amikor zsinórban másodszor elvéreztünk a BL csoportkörön.
- Az volt a többség, amikor már EL playoffkörben kiestünk
- Akkor is az volt a többség, amikor a Real elgázolt a kupaelődöntőben
- Több éve bizakodó az emberek többsége, hogy majd a meccseink nem ilyen minőségűek lesznek, ha a fiatalok beérnek, a sérültek felépülnek, a pénzügyek helyreállnak.

Ez volt zsinórban a 10. meccs, ahol látszik, hogy baj van.

Kicsit mélyebbre nézve:
Tegnap egy olyan ukrán csapat vert meg, amelyik 10 órát buszozott, hogy játszhasson, háborúban éli mindennnapjait, családjuk veszélyben és nincs "otthona" 5 éve. Ellenük volt 1 helyzetünk.

Anno ilyen BL meccseket Koeman nyomott, de ő a veretes Jutgla, Akhomach, Luuk de Jong sorral, mögöttük a 16 éves Gavival és 18 éves Nicoval, Desttel, Lenglettel.
Xavinak meg ott van Lewa (tegnap megint megkaptam, hogy top5 szerintem kb top30) Raphinha, Felix, Ferran, Gündogan, 3 évvel idősebb Gavi, Cancelo, Araujo, Kounde, stb.

szerk: Javítok, rosszul emlékeztem Koemannal a Kijevet legalább megvertük oda-vissza.
visszavágon már nem Koeman ült a kispadon
BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, E. García, Lenglet (Araújo, 79.), Jordi Alba – Nico González, Busquets, F. de Jong – Gavi (O. Dembélé, 65.), Fati (Baldé, 87.), Depay. Megbízott edző: Sergi Barjuán
Gólszerző: Fati (70.)

viszont nem biztos, hogy Koeman miatt akiket felsoroltál most a Barcelonába játszanának, olyan tizedik hely környékén vette át Xavi a csapatot és nyert rögtön rangadókat. Ami Koemannek eleve nem sikerült.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.08. 13:51:11

Xavi mesternek meg kellene mutatni, ezeket a réges régi tatabányai, Lakat Károly féle mondatokat:
,, Kit akartatok ellenfélnek? A Plovdivot? Vagy a Tiranát? Megveritek, aztán holnapra elfelejtik... Erről a meccsről 30 év múlva is beszélni fognak. Aki ma játszik, az a Real Madrid ellen volt a pályán, és egy életre része lesz a tatabányai futballtörténelemnek. Itt van 22 000 ember. Ebből húszezer egy életet húzott le a föld alatt. Fáj a dereka, vizes a térde, cukros, magas a vérnyomása, az asszony csalja, a gyerek megbukik az iskolában.

Egyetlen öröme az életben, ha titeket, a Bányászt győzni lát. Adjuk meg nekik ezt az örömet! Ez a minimum, amivel tartozunk..."

Kb. ezzel mi is így vagyunk, várjuk, hogy leüljünk a tv elé kedden/szerdán vagy szombaton/vasárnap. Aztán jön a csalódás, hogy ehelyett mással is foglalkozhattunk volna.....

Én Xavi-tól sokkal nagyobb mea culpa-t várnék. Egyetlen egy nyilatkozatában nem olvastam / hallottam még, hogy "Igen, az én hibán, én cseréltem rosszul, én toltam túl, én küldtem fel őket ezzel a taktikával, stb...."
Helyette állandóan keressük az okokat. Nem kell keresni.....ott van a "mesterben".....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2615
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.08. 13:21:44

vinszentvega írta:
2023.11.08. 11:21:57
Legyünk már egy kicsit bizakodóbbak.
Én is csalódott vagyok. De ez van.
Most ez úgy hangzik, mintha az elmúlt évek első félresiklott eredménye / időszaka lenne a mostani.

Bizakodás kapcsán:
- Az volt mindenki, amikor kihajított minket a Frankfurt az EL-ből
- Az volt a nagytöbbség, amikor zsinórban másodszor elvéreztünk a BL csoportkörön.
- Az volt a többség, amikor már EL playoffkörben kiestünk
- Akkor is az volt a többség, amikor a Real elgázolt a kupaelődöntőben
- Több éve bizakodó az emberek többsége, hogy majd a meccseink nem ilyen minőségűek lesznek, ha a fiatalok beérnek, a sérültek felépülnek, a pénzügyek helyreállnak.

Ez volt zsinórban a 10. meccs, ahol látszik, hogy baj van.

Kicsit mélyebbre nézve:
Tegnap egy olyan ukrán csapat vert meg, amelyik 10 órát buszozott, hogy játszhasson, háborúban éli mindennnapjait, családjuk veszélyben és nincs "otthona" 5 éve. Ellenük volt 1 helyzetünk.

Anno ilyen BL meccseket Koeman nyomott, de ő a veretes Jutgla, Akhomach, Luuk de Jong sorral, mögöttük a 16 éves Gavival és 18 éves Nicoval, Desttel, Lenglettel.
Xavinak meg ott van Lewa (tegnap megint megkaptam, hogy top5 szerintem kb top30) Raphinha, Felix, Ferran, Gündogan, 3 évvel idősebb Gavi, Cancelo, Araujo, Kounde, stb.

szerk: Javítok, rosszul emlékeztem Koemannal a Kijevet legalább megvertük oda-vissza.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.11.08. 12:58:25

gránit írta:
2023.11.08. 11:19:41
Nálunk mindenki leépül, mert belesüppednek a csigalassú játékunkba. Mindig jobbhátvédért sírtunk, miközben az évek során számos játékos fordult meg a csapatban ezen a poszton. Általában jól is kezdtek. Destet is hogy dicsértük az elején, és hová jutott a megítélése. Belelassult a a játéktempónkba. Idő kérdése, és Cancelo is kapni fogja az ívet.

Csatárposzton ugyanez. Egyszerűen nem kap labdát Lewandowski, nem tudunk egy támadást felépíteni. Jöhetne ide Kane vagy bárki, ugyanez lenne a sorsa, és leépülne. Sorra épülnek le nálunk a játékosok.

Ettől függetlenül nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy jelentősen több lenne ebben a keretben. Mentegetjük Raphinhát, amikor képtelen egy az egyben megnyerni egy párharcot. A beívelései katasztrofálisak. Nem kell a sérüléssel menteni, azelőtt is azok voltak. Gaviban szegénykében semmi kreativitás nincs. Felix sem volt soha egy húsz pluszos támadó. Ő nem leépült, ő korábban sem volt egy nagyágyú. De Jonggal soha nem mentünk semmire nemzetközi szinten. Úgy átmentek rajta a 8-2 alatt, mint kés a vajon, semmit nem ért, se előre, se hátra.

Kimondjuk és csodálkozunk, hogy gyengék vagyunk, de ha az érintettekről van szó, akkor "kiderül", hogy minden szép és jó. Pedig a kettő együtt nem megy. Sokkal több ebben a csapatban szerintem nincs. Valamivel több lehetne, ha lenne valami ötlet, koncepció a játékunkban. De nincs, és ez maximálisan Xavi sara.
Nem gondolom, hogy ez egy BL esélyes keret, de, hogy ennél a totális nihilnél több van bennük, az 100%.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 12:03:22

Azért legyünk őszinték. Ha ugyanez a teljesítmény ( 2 év alatt ) más edzővel nyomnánk, akkor sokan mást mondanának. Ahogy észrevettem egyébként a fórumon 50-50 % aki Xavi mellett van, és ,, ellene ,, ami nem jó szó, csak épp kritikus, és úgy látja, hogy benne nincs meg a tudás,potenciál jelenleg, hogy a csapatnak fazont adjon , motiváljon profikat.
Többször írtam, tisztelem, nagy játékos volt sokadmagával, de nem ez az európai topfoci, amifelé haladni szeretnénk szerintem.
Volt aki Klopp-nál is említette, hogy a védők ott is támadnak. Persze, hogy segítik a támadókat, feljebb is lépnek, de ott nincs Salah, vagy Jota helyén a szélső hátvéd már bocsánat, és nincs a helyükön lyuk, amit más próbál betömni, mint nálunk.
Van aki a játékosok motiváltságának hiányát említi. Kinek a hibája az? Megint csak azt mondom az edzői stábnak kell ezt is rendben tartani.
A Sérülésekkel kár takarózni, tegnap pályán voltak...És a szerkezeti hibák ettől teljesen függetlenek.
Én nem látom a feljődést megmondom őszintén és a legboldogabb lennék, ha nem nekem lenne igazam.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.08. 11:29:24

Deluigi írta:
2023.11.08. 09:48:41
drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
klopp is volt nemreg mely godorben, mindenki arrol beszelt, hogy elkuldik a pooltol

nem ertem, miert olyan nehez elfogadni, hogy vannak csucspontok es vannak melypontok egy csapat, egy edzo eleteben/tevekenysegeben

en remelem, hogy innen mar csak felfele van ut (aztan lehet, ha megsem :D)
Klopp? Egyrészt nem jönne, másrészt meg neki is kellett pár év mire rendbetette a Pool-t és Xavi éppen két éve van itt, úgy hogy pénz nélkül építkezünk. Kounde és Raphinha volt az akit komolyabb pénzekért meg tudtunk venni, a többség ingyen érkezett. + Klopp elbukott két BL döntőt, az egyiket úgy hogy sokkal jobb csapata volt, mint a Realnak, szóval én valahogy pont belé nem vagyok szerelmes.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.08. 11:21:57

drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Xavi a megfelelő ember a kispadra.
Már ha továbbra is távolodni kívánunk az európai focitól.
Ha továbbra is az 1000 passzos lassú, labdabirtokló semmit nem érő VB. címes játékot akarjuk látni fantasztikus szélsőjáték találmánnyal.
Ő kell ide meg a tesó. Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
Szóval ha játékosok nem tudnak két egyformát belerúgni a labdába, Balde, Alonso és tegnap Cancelo is képtelen használható labdát adni és/ vagy úgy bemozogni üres területre, hogy rendesen belehessen azt adni. Vagy ha idegenben, tiszta helyzetből inkább lepasszolok középre, a védőhöz( mondjuk ez nem tegnap volt hanem vasárnap, de az érdemi lényege ugyanaz) Vagy, hogy Araújó, Ter Stegen 10 ből 9 labdát felrúg a kapunk elől valahova vakba,(rosszabb esetben a saját tizenhatosunk elé csínybe, hogy az ellenfélnek csak le igazítania kelljen lövés előtt a lasztin( Stegen, nem Ronald)) akkor annak az oka csakis az edzőben van?
Itt most minden összejött tegnap, rossz passz, a hónapok óta tartó sajtó presszió, kritikán aluli pálya, bírói ítéletek tömkelege.
Két hete az állandó kezdőből 7 en hiányoztak. Most 1 híján mindenki visszajött. Legyünk már egy kicsit bizakodóbbak.
Én is csalódott vagyok. De ez van.
Van az a Meme, ahol a kissrácot kérdezi a riporter, hogy - ki a kedvenc csapatod? -United! És melyik a kedvenc játékosod jelenleg? -Egyik se, (idézem) They're all rubbish!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.08. 11:19:41

Nálunk mindenki leépül, mert belesüppednek a csigalassú játékunkba. Mindig jobbhátvédért sírtunk, miközben az évek során számos játékos fordult meg a csapatban ezen a poszton. Általában jól is kezdtek. Destet is hogy dicsértük az elején, és hová jutott a megítélése. Belelassult a a játéktempónkba. Idő kérdése, és Cancelo is kapni fogja az ívet.

Csatárposzton ugyanez. Egyszerűen nem kap labdát Lewandowski, nem tudunk egy támadást felépíteni. Jöhetne ide Kane vagy bárki, ugyanez lenne a sorsa, és leépülne. Sorra épülnek le nálunk a játékosok.

Ettől függetlenül nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy jelentősen több lenne ebben a keretben. Mentegetjük Raphinhát, amikor képtelen egy az egyben megnyerni egy párharcot. A beívelései katasztrofálisak. Nem kell a sérüléssel menteni, azelőtt is azok voltak. Gaviban szegénykében semmi kreativitás nincs. Felix sem volt soha egy húsz pluszos támadó. Ő nem leépült, ő korábban sem volt egy nagyágyú. De Jonggal soha nem mentünk semmire nemzetközi szinten. Úgy átmentek rajta a 8-2 alatt, mint kés a vajon, semmit nem ért, se előre, se hátra.

Kimondjuk és csodálkozunk, hogy gyengék vagyunk, de ha az érintettekről van szó, akkor "kiderül", hogy minden szép és jó. Pedig a kettő együtt nem megy. Sokkal több ebben a csapatban szerintem nincs. Valamivel több lehetne, ha lenne valami ötlet, koncepció a játékunkban. De nincs, és ez maximálisan Xavi sara.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 10:52:53

Feast, ezekkel nem értek egyet (a többivel igen, a Lewy-s, középpályás résszel kiváltképp, meg a a tegnapi négyes cserével):

- Romeu, ha kell, ha nem - már egy ideje alig kap perceket.
- Alonso miért kezdett - nem kezdhet mindig Baldé, egyértelmű ott, kit favorizál, és Alonso alig kap már perceket, de néha pihennie kell a kicsinek, aki amúgy nincs idén jó passzban sem. Azért egy Sahtar ellen el kell, hogy bírjuk az azért mégiscsak spanyol válogatott Alonsót, ha a csapat funkcionált volna, lazán el is bírtuk volna, nem rajta ment el a meccs, de nem is Romeun, akkor sem, ha nem Barca-szintű játékosok, ez tény.
- Felix rotálását nem értem, ő kb az egyetlen, aki mindig ugyanazt, befelé tolt balszélsőt játszott, és kb minden meccsen kezdő. Nincs ilyen, hogy kirotálják, ha gyengébben játszik, szeptember 3-án nem volt utoljára kezdő, mikor érkezett, azóta minden egyes meccsen az volt, BL-ben és bajnokságban is. Nála én pont azt látom, hogy elfáradt, inkább fejben.
- Raphinha sajna a 3. meccsét játszotta a visszatérése óta, az első kettőt csereként, azért védhető a kezdetése, bár látványosan nem megy neki még, nem tudom, ezt edzésel lehet-e látni, vagy csak a meccsrutinnak kell visszaállnia, de azért nem akkora hülyeség. Lewy tök ugyanez, egyszerre tértek vissza, egyszerre nem megy nekik.
- Yamallal szerintem kb ezt akarta, csak hát jött a brazil sérülése
- Torressel ugyan van ezer gond, de a Cityben ő lőtte a legtöbb gólt percarányosan Jesus, Mahrez, Silvák közt, senki ne magyarázza meg, hogy nem lenne tökéletes 4. ember, minimum, ha még egy Citynek is az volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.11.08. 10:23:38

Xavi érkezése óta nagyon ritkán szoktam a fórumba írni, mert azt látom, hogy van itt mellette egy gyönyörű romantika ami miatt sokak szemében sértés bármilyen kritika vele vagy a játékkal szemben.

De most muszáj vagyok a tegnapi után leírni. Xavi bár szeretem, imádom tisztelem Ő is tökéletesen beleillik azoknak az edzőknek a sorába akiket 2016 óta folyamatosan ide hozunk. Elavult, lassú, döcögös elképzelés nélküli játékot játszat, sok felesleges passzal, kézilabda szerű 16-oson körüli labdajáratással, gyenge széljátékkal. Konkrétan Ő is [auto_cenzúra] edző.

Meg is indoklom miért. Az egész csapat játékát végig lehet vezetni, hogy melyik baj miből jön előröl hátrafelé haladva. Lewandowski. Fogalmunk sincs, hogy kéne 9-essel játszani. Nem kap labdát. Szidjuk mint a bokrot, holott már a pali eljutott oda, hogy visszajár a középpályára labdákért, pedig az Ő játéka nagyon nem arról szól, hogy megkapom középen előre szaladok és beverem. Ne csodálkozzunk, hogy elment a kedve, meg néha fintorogva fortyogva áll elől. Nézétek meg milyen volt amikor ide került, milyen most. Ez nem a kor. Ezzel a játékkal egy Haalandot is tönkre vágnánk. Xavi ezt nem tudom miért nem látja? Ez annyira kiüt, hogy hihetetlen.

Az hogy Lewandowski egyedül van az a szélsők hibája. Mi van a szélsőinkel?  João Félix, aki szerintem egy kivitelesen jó képességű játékos, de fejben nála nagy gond van. Nem véletlen nem kell sehova sem. Láthatóan az össze-vissza rotálást nem bírja. Egyik meccsen felkapja a fonalat megy neki, a következő meccsen már nem kezd. Sose voltam edző, de azért láttam öltözőt, egy ilyen labilis játékú játékosnak az önbizalmát kell erősíteni. Ott van Raphinha, aki nem egy rossz játékos- nem is világmegváltó- de láthatóan a jobb oldal feküdne neki, ahhoz képest egy csomót játszik balon, csereként. Most egy hosszú sérülésből egyből visszatérve egy után meccs kezdeti, és csodálkozik, hogy nem megy neki. Ott van Yamal, akitől 16 évesen ne várjuk már el, hogy megváltja a világot. Ő az akinek az a dolga, hogy a kis meccseken kezdjen a nagy meccseken nyeregben bejöjjön és bontogassa a szárnyait. Arról, hogy Ferran Torressel mi a baj ódákat lehetne zengeni, szóval ebbe ne menjünk bele. Ami bosszant ez a hülye 4-4-2 úgy hogy mind a négy szélső támadónk a csatár mellett tud jól játszani, meg ezek az idióta hibrid felállások amikor a szárnyvédő van a szélső helyén, vagy középpályást rak szélre így nem lehet széljátékot építeni. Ha a spanyol liga nem az utóbbi 15 év leggyengébb korszakát élné, ebből már a bajnokikon is nagy baj lenne.

Középpálya. Xavi meg van zavarodva a középpálya felépítésével csak nem tudom minek. Vagy az a fétise hogy eggyel több ember legyen középpályán és akkor kivesz egy szélsőt, vagy az, hogy legyen egy visszavont mélységi védekező középpályás, ami tök király ha van előtte egy Xavi, meg egy Iniesta fénykorában, akik ketten bármilyen középpályát lealáznak. Oké Pedri sérült volt- amibe nagyon bejátszik, hogy ha kell ha nem játszania kell- de Jong sérült, de mi a megoldás? Romeu bakker. Ha kell ha nem. Hihetetlen, hogy de Jong kiesését egyszerűen még kis meccsekre se tudjuk megoldani, akkor sem ha rajta kívül mindenki egészséges. Ez edzői hiba nekem ne mondja senki hogy nem. Gavi teljesen idegbeteg. Itt kéne az edző ismét, hogy leül vele, hogy figyi már ülj már meg mert az hogy harapsz, kaparsz mint az állat lehet, hogy az adott meccsen tök jó, de az hogy eltiltatod magad kulcsmeccsekről az hosszú távon több bajt okoz mint bármi. Egyszerűen nem hiszem el, hogy senki nincs a csapatban, aki nem látja, hogy le kéne higgasztani. Aztán itt van Gündogan, aki sokan azt fogjátok mondani, hogy nincs igazam de egy ilyen Xavi, Modric, kategóriás játékos nagyon sok mindent látott már és egy olyan csapat motorja volt ami több polccal felettünk van. Ahhoz képest egy csomószor idegen test a pályán. Nem érik mit akar, nem mozognak a labdáira. Hétvégén az, a gólpassz volt az első amikor igazán láttam összhangot az érkező ember és közte. Fermíntől meg ne várjunk csodát, most került fel, ígéretes, de sokszor látszik, hogy még szokatlan neki az egész. SR-t hagyjuk. Mindemellett a középpálya se szélre játssza a labdát, hanem kis vacak körömpasszokkal körbeadogatja a 16-ost és nem adja be az egy szem bent lévő embernek sem. A középpálya zárszavaként a legtöbb taktikai hibát ott kövei el Xavi. A classicon minek kellett variálni Gavi helyén? Ancelotti észrevette, reagált, be is szívtuk.

És a kedvencem a védelem. A belső védőink rendben vannak. De mondjátok már meg Cancelonak hétvégén mi volt a dolga, úgy hogy nem ő volt szélső védő, mert szélsőt se nagyon játszott. Mi volt már megint az az agyrém amit ott kitalált? Vagy tegnap? Baldé helyett, miért Marcos Alonso kezd? Egyszerűen nem értem mit csinál a szélső védőkkel. Ha támogató szélső játék kellene akkor, akkor a szélős védők a szélsők, vagy sokszor a valódi szélső nyakán vannak, rosszabb esetben a szélső helyén, vagy nem is értem néha hol, de az a baj, hogy ahogy látom ők sem. Itt ismét vissza lehetne kanyarodni a széljáték bajaira. Amikor védekezni kell akkor meg az egyik belső védő megy ki jobbra, másik oldal Marcos Alonso és eridj-haladj. Nem értem mit kell ezt folyton ész nélkül variálni?

És bónusz. Xavi cseréi. Tegnap amikor elkezdek felpörögni a bent lévő 4-es csere. Meg is zavarodtunk. Hétvégén a taktika nem ült, pillogott a pálya szélén és össze vissza belenyúlt a csapatba, de egyik sem lendített a játékon. A classicot hagyjuk. Az igazság az, ha a taktika amit kitalál az elején ül, akkor nyerjük a meccset, de nem tud belenyúlni és fontos meccsen rendszeresen lemeccselik két éve.

Ami szerintem évek óta a legnagyobb baj, és nem csak Xavira igaz. Rohadt edzői belterjesség. Csak olyan edzőben gondolkozunk aki ebben szocializálódott, ha nem itteni kötődésű akkor olyan kell aki azt játszatja amit az elődje vagy rosszabb esetben marha rossz edző. Nálunk nem lehet kievezni egy Kloppot, Flicket, nagy egy Nagelsmant , akik presszingelős sokat mozgó, letámadásos játékot akarnak, csak ragaszkodunk a 10 éve meghaladott sémák újabb és újabb variációihoz. És amíg itt ez lesz addig, tök mindegy, hogy Xavi vagy nem Xavi ezt fogjuk nézni. Lesznek fellángolások, aztán időröl időre fognak jönni az ilyen és ehhez hasonló pofonok.

off: Bocsi sokkal hosszabb hozzászlás lett mint szerettem volna, de ahogy elkezdtem írni kijött.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 10:22:03

Nagybarcelona írta:
2023.11.08. 10:06:55
Ha csúcspontokat ès mèlypontokat veszek figyelembe Xavinál, az annyira szèlsősèges, mintha azt írnám, hogy az elődje által összerekott csapattal, az új edző lendületèvel ès 1-2 jó igazolással szárnyalt a csapat tavaly tavasszal. Az volt a csúcspont. Azóta a gödörböl nèha kidugjuk a fejünket, hogy aztán áthajtsanak rajtunk :)
Szerintem amúgy nem azért szárnyalt akkor a csapat, hanem mert itt volt mindenki, aki zsigerből tudta ezt a focit. Aztán elmentek/visszaszorultak ezek az emberek (a két szélsőbekkünket emelném ki főleg ebből a sorból), és sok jó, de nem itt nevelkedett játékosból ezt sajna nem tudta kihozni.

Azért gödörben nem voltunk azután sem sűrűn, tavaly októberben, meg a bajnokság behúzása után, de azt hagyjuk. De űrfoci sincs, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.08. 10:06:55

Deluigi írta:
2023.11.08. 09:48:41
drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
klopp is volt nemreg mely godorben, mindenki arrol beszelt, hogy elkuldik a pooltol

nem ertem, miert olyan nehez elfogadni, hogy vannak csucspontok es vannak melypontok egy csapat, egy edzo eleteben/tevekenysegeben

en remelem, hogy innen mar csak felfele van ut (aztan lehet, ha megsem :D)
1 -1,5 ève mèlyponton a csapat folyamatosan, eredmènyek a keret erőssège miatt jöttek. Ha csúcspontokat ès mèlypontokat veszek figyelembe Xavinál, az annyira szèlsősèges, mintha azt írnám, hogy az elődje által összerekott csapattal, az új edző lendületèvel ès 1-2 jó igazolással szárnyalt a csapat tavaly tavasszal. Az volt a csúcspont. Azóta a gödörböl nèha kidugjuk a fejünket, hogy aztán áthajtsanak rajtunk :)

Bence: ott tartok, hogy itt már lènyegtelen taktikáról, felállásról beszèlni, Míchellel előrèbb lennènk, ha valami csapatjátèkra emlèkeztető valamit látnèk. A játèkosok megítèlèsèben veled èrtek egyet. A vèdelmünk kimagasló, a kp-nk ès a csatársorunk az átlagtól jobb. Stegen, Araujo, Kounde, Christensen, Cancelo, Gündogan, Frenkie, Lewa a saját posztján kiemelkedő játèkos, Balde, Gavi, Inigo, Pedri, Raphinha, Felix az átlagtól jóval jobb. Ehhez jönnek mèg kiegèszítőnek megfelelő emberek a rotációba Pena, Alonso, Romeu, Roberto, Fermin, Ferran, akik más csapatokban lehet kezdők lennènek.

A csapatjátèkunk egy kis csapat szintjèn. Szerintem èrtelmetlen kèrdès, hogy továbbjutnánk e a tavalyi csoportból, szerintem látja mindenki az igazságot. Inkább az lenne a megfelelő kèrdès, hogy Xavi mire lenne kèpes kiemelkedő játèkosok nèlkül pl.egy Gironaban, ezzel a játékkal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.08. 10:34:26-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 10:00:24

Deluigi írta:
2023.11.08. 09:48:41
drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
klopp is volt nemreg mely godorben, mindenki arrol beszelt, hogy elkuldik a pooltol

nem ertem, miert olyan nehez elfogadni, hogy vannak csucspontok es vannak melypontok egy csapat, egy edzo eleteben/tevekenysegeben

en remelem, hogy innen mar csak felfele van ut (aztan lehet, ha megsem :D)
Szeretném megkérdezni, hogy Xavi esetében hol vannak a csúcspontok? És most nem is igazán azt venném elő, hogy BL esély meg stb., hanem hova tart a csapattal?
Egyénileg vannak jó játékosaink, ahogy nem idevalók is. Nekem hiányzik az a képessége, szakítson egy fényes, de letűnt korszak stílusával.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 09:58:45

drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Xavi a megfelelő ember a kispadra.
Már ha továbbra is távolodni kívánunk az európai focitól.
Ha továbbra is az 1000 passzos lassú, labdabirtokló semmit nem érő VB. címes játékot akarjuk látni fantasztikus szélsőjáték találmánnyal.
Ő kell ide meg a tesó. Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
Mondjuk ha az a bajod, hogy a két szélsőbekkünk rendre felfut, akkor pont ne akard Kloppot itt látni. :D Robertson/Tsimikas, TAA rendre a támadósorral játszik egyvonalban. A félpályánál meg VVD és Konaté álldogál egymagában.

Egyébként Xavi ezt a legtöbb meccsen okosan menedzseli szerintem, ha megnézed, általában az van, hogy ha valamelyik felfut, a másik hátra van rendelve, hogy hárman mindig tudjunk biztosítani. Amúgy sem ő találta fel ezt, a szélső bekkek a modern fociban már inkább támadók, vagyis fel-le zakatoló gyorsvonatok. Nyilván az eredmény után futva a meccs vége felé más tészta, akkor mindegyik csapat felmenne mindenkivel.

Kloppnál én a véritatást kedvelném, kéne egy ilyen ember a stábba. Meg hát a fizikum náluk megvan, ez sem ártana itt most. De az ő focijához le kéne cserélni a fél csapatot, úgyhogy mindenképp egy olyan edzőt hoznék, aki ugyan külsős, de picit azért illeszkedik ide.

Jelen pillanatban én ha váltani akarnék (most még nem, Xavi nálam most közel teljes kerettel bizonyíthatja a következő egy hónapban, hogy ez egy hullámvölgy volt csak), akkor De Zerbi mellett tenném le a voksom, főleg az elérhető edzőket figyelembe véve, bár év közben tuti nem jönne. Nem csak a Brighton miatt, a Sas-t is ámulattal figyeltem, na az foci volt, a kerete ott nem volt meg, de 5-6-7 gólok estek a meccseiken, abból a sajátjaik gyönyörűen felépített támadásokból.

De érdekes lehetne egy elsősorban pedagógus, gatyába rázós edző ideiglenesen, megnézném, hogy a maguk alatt lévő támadóink mit csinálnának egy ilyen alatt, amelyik vonalat pl. Ancelotti is erősíti. Nekem ezen a téren Ranieri a kedvencem, nem egy top edző, de bárhová megy, hirtelen feljavul minden, néha extrém módon (Leicester). Ez nem hosszútávú projekt lenne nálam, hanem egy szükségszerű lépés, ha mondjuk év közben kéne váltani, és kéne valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.08. 09:48:41

drobika írta:
2023.11.08. 09:41:16
Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
klopp is volt nemreg mely godorben, mindenki arrol beszelt, hogy elkuldik a pooltol

nem ertem, miert olyan nehez elfogadni, hogy vannak csucspontok es vannak melypontok egy csapat, egy edzo eleteben/tevekenysegeben

en remelem, hogy innen mar csak felfele van ut (aztan lehet, ha megsem :D)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 09:41:16

Xavi a megfelelő ember a kispadra.
Már ha továbbra is távolodni kívánunk az európai focitól.
Ha továbbra is az 1000 passzos lassú, labdabirtokló semmit nem érő VB. címes játékot akarjuk látni fantasztikus szélsőjáték találmánnyal.
Ő kell ide meg a tesó. Egy Klopp volumenű csávó rendet tenne itt azt hiszem a fejekben.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.08. 09:31:01

Nyiri81 írta:
2023.11.08. 08:54:35
Én is úgy gondolom hogy le kell vonnia a következtetést és elfogadni hogy kevés Ő ide. Teljesen kicserélte a csapatot az van amit Ő szeretne és mi a helyzet? Tanácstalanul néz. Hogy középszerű csapatok is megtörik a támadásainkat és nem tudunk gólt lőni. A rengeteg 1-0s győzelmeinktől meg kiver a víz. Oké 3 pont de milyen játékkal? Rossz nézni.

Látszik rajta hogy fogalma sincs mit kellene tenni. A szerencse is mellé állt a BL sorsolásnál és az hogy nem tudja 100%-an lehozni ezt a csoportot azt jelenti hogy nincs keresnivalónk a BL-ben. Tudom ez erős kijelentés de így gondolom. Ezt a csoportot csont nélkül 18 ponttal kellett volna zárni és most az is kérdéses hogy meglesz e a első hely. Tippem szerint ha túljutunk már a 8ad döntő is kérdéses hogy túléljük e. Szvsz bárki meg tud minket fogni most aki a legjobb 16 közé kerül.
Szerintem meg pont Xavi a megfelelő ember a Barca kispadjára. Olyan mint Simeone az Atleticonak. Valverde volt itt még sikeres edző az utóbbi években, az ő eredményei se jobbak Xaviénál. Amúgy nem tudom mi okozza, azt hogy ilyen gyengék vagyunk. Kb egy hónapja még ment a szekér
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.11.08. 08:54:35

Én is úgy gondolom hogy le kell vonnia a következtetést és elfogadni hogy kevés Ő ide. Teljesen kicserélte a csapatot az van amit Ő szeretne és mi a helyzet? Tanácstalanul néz. Hogy középszerű csapatok is megtörik a támadásainkat és nem tudunk gólt lőni. A rengeteg 1-0s győzelmeinktől meg kiver a víz. Oké 3 pont de milyen játékkal? Rossz nézni.

Látszik rajta hogy fogalma sincs mit kellene tenni. A szerencse is mellé állt a BL sorsolásnál és az hogy nem tudja 100%-an lehozni ezt a csoportot azt jelenti hogy nincs keresnivalónk a BL-ben. Tudom ez erős kijelentés de így gondolom. Ezt a csoportot csont nélkül 18 ponttal kellett volna zárni és most az is kérdéses hogy meglesz e a első hely. Tippem szerint ha túljutunk már a 8ad döntő is kérdéses hogy túléljük e. Szvsz bárki meg tud minket fogni most aki a legjobb 16 közé kerül.
Csak is Puyol
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.11.08. 08:47:13

Kevés. Edzőnek szélsőségesen.

Képtelen vagyok elfogadni, hogy ezzel a kerettel csak ilyen futball játszható.

Jó lenne átállni a modern focira, mert, mint a mellékelt ábra is mutatja, nem makkerolunk végig minden szezont, ahogy a tavalyit.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.08. 07:26:23

Titinho írta:
2023.11.08. 07:20:34
Twitteren elindult egy kérdés, amit be teszek ide is, mert jó kis véleményformáló téma.

Szerintetek ezzel a kerettel és Xavival a padon ha a tavalyi csoportot (Bayern, Inter legfőképp) kaptuk volna idén is, továbbjutnánk a csoportból?

Szerintem mivel nem nagyon változott semmi 1 éve sem, úgy zúgnánk ki mint a pinty megint.
Ez nem kérdés :)
Ugyanakkor nincs értelme, mert kaptuk, akiket kaptunk. Velük kell játszani. A probléma itt sokkal nagyobb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2023.11.08. 07:20:34

Twitteren elindult egy kérdés, amit be teszek ide is, mert jó kis véleményformáló téma.

Szerintetek ezzel a kerettel és Xavival a padon ha a tavalyi csoportot (Bayern, Inter legfőképp) kaptuk volna idén is, továbbjutnánk a csoportból?

Szerintem mivel nem nagyon változott semmi 1 éve sem, úgy zúgnánk ki mint a pinty megint.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése