Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.07. 15:37:51

Chino:
nem jött át a lènyeg. Ez is ilyen "gonoszkodó" kèrdès volt. Nèzd meg ezek a játèkosok hogy kezdtèk a Barcelonai pályafutásukat, ès mi történt azután.
De lehetne a kèrdèsem, idèn az a taktika, hogy egy góllal szerezzen a csapat többet az ellenfèlnèl, mert a 2 èv alatt kèt kezemen meg tudnám számolni mennyi volt a magabiztos győzelmünk, abból is a fele az első fèlèvből. Beírod a keresőbe FC Barcelona mèrkőzèsek, dobja visszamenőleg az eredmènyeinket. Idèn legalább nem 1-0, 0-0, 0-1 binális rendszerben jönnek az eredmènyek, már "becsúszik" 3-4, 3-2-es mèrkőzèsek is. A Betisnek jár a pacsi minden èvben a nagyarányú veresègèrt :)

Komolyra fordítva a szót, sokkal többet vártam tavaly ès idèn is a csapatjátèkunktól. Nem túl èlvezetes Barca meccseket nèzni. Lehet èrdemesebb lenne nèzegetni a Gironat is :) Onnan rossz kp-t hoztunk el, Aleix Garciat èrdemes lenne továbbra is figyelni (3 gól 4 gólpassz)

Amúgy Zubimendiről mik a vèlemènyek a fórumon? Azt olvasom, meggyözött mindenkit szombaton a klubnál, èn nem láttam semmi különöset, Whoscored-on 6,39-et kapott.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.07. 15:09:21

Ha már sajtótájékoztató a "következetesség" jegyében, nekem az tetszik, hogy Koundé a "miért fogyunk el a végére" kérdést kapta, míg Xavi a "hajrában behúzott meccseket"....
Ennyit a sajtótájékoztatók komolyságáról..... :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.07. 14:33:20

Nagybarcelona írta:
2023.11.07. 13:59:09
brazilfan írta:
2023.11.07. 13:44:18
A sajtótájékoztatók szokásos sablonkérdései között most volt egy üdítő kivétel, egy gyöngyszem: „Úgy akarják begyűjteni a három pontot, mint San Sebastiánban?”

Ja, ugyanúgy akarjuk, kilencven percig szenvedni akarunk, Araujo a hosszabbításban fejeljen gólt, de a bíró les miatt ne adja meg rögtön – mondtam volna Xavi helyében.
Ha már bugyuta kèrdèsek, èn azt tennèm fel:
Mièrt van az, hogy egy támadó játèkos a Barcához èrkezik, viszi a lendület, utána elfogy a tudás, vagy alkalmazkodik a Barca DNS-hez? :)
(Auba, Ferran, Adama, Lewa, Felix, Cancelo +Yamal kivètel talán Raphinha)
Ez szerintem pont nem igaz. Mármint a második rész.
Auba, ahogy idejött második virágkorát élte, sok év után a legjobb formáját hozta, Adama kb. azt csinálta amit előtte, nem is kellett alkalmazkodni semmihez, ugyanaz volt mint korábban. Megtolta sebességből szélen, aztán vagy lett belelőle valami vagy nem. De őt egyértelműen a kényszer szülte fél évre eszünk ágában sem volt megvenni, inkább a létszám miatt volt itt, mert jobbatr nem lehetett támadónk pedig nem volt.
Felix összehasonlíthatatlanul jobb mint az utolsó Atleticos évében (éveiben), a Chelseaben eltöltött időszakánál pláne. Cancelo nem támadó játékos. Az hogy a Cityben néhányszor és itt kétszer, főleg kényszerből fel kellett tolni az más dolog.
Talán Lewyre lehet mondani, de ő teljesen más szerepet tölt be, mint a Bayernben. Ott mindenki rá játszott, Müller is azt nyilatkozta, hogy a játékuk az volt, hogy a lengyelt szolgálják ki. Ennek megfelelően a csapat góljainak közel feléről ő gondoskodott, itt azért jobban eloszlik. Ráadásul idősebb is lett, első évében azért egy Pichichit is begyűjtött, de idén amikor teljesen egészséges volt és meccseket játszott végig 7 meccsből 5 gól a mérlege, ami azért nem feltétlenül rossz.
Én inkább Raphinhát venném ki az egyenletből, de őt is leginkább a távoli lövései miatt. A Leeds-ben szórta a bivaly átlövés gólokat, itt sokkal kevesebbet próbálkozik és azok is kevésbé sülnek el jól, bár idén mintha ebben kicsit fejlődött volna.
Ferran a Cityben egy szezont töltött el gyakorlatilag 20 évesen (21?) és lőtt 7 gólt kb annyi játékidővel mint most. Szóval ebben ő se változott. Ő azért került inkább annyiba, mert fiatal volt és benne volt a sansz, hogy sokat fejlődik.
Szóval én nem mondanám, hogy annyira visszaestek volna a támadók.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.07. 13:59:09

brazilfan írta:
2023.11.07. 13:44:18
A sajtótájékoztatók szokásos sablonkérdései között most volt egy üdítő kivétel, egy gyöngyszem: „Úgy akarják begyűjteni a három pontot, mint San Sebastiánban?”

Ja, ugyanúgy akarjuk, kilencven percig szenvedni akarunk, Araujo a hosszabbításban fejeljen gólt, de a bíró les miatt ne adja meg rögtön – mondtam volna Xavi helyében.
Ha már bugyuta kèrdèsek, èn azt tennèm fel:
Mièrt van az, hogy egy támadó játèkos a Barcához èrkezik, viszi a lendület, utána elfogy a tudás, vagy alkalmazkodik a Barca DNS-hez? :)
(Auba, Ferran, Adama, Lewa, Felix, Cancelo +Yamal kivètel talán Raphinha)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.07. 13:44:18

A sajtótájékoztatók szokásos sablonkérdései között most volt egy üdítő kivétel, egy gyöngyszem: „Úgy akarják begyűjteni a három pontot, mint San Sebastiánban?”

Ja, ugyanúgy akarjuk, kilencven percig szenvedni akarunk, Araujo a hosszabbításban fejeljen gólt, de a bíró les miatt ne adja meg rögtön – mondtam volna Xavi helyében.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.06. 13:31:28

Deluigi írta:
2023.11.06. 11:49:08
Arsenal minden evben rovidre zarja az ilyen bohockupakat, kiesik az elso fordulokban, aztan mar ra tud koncentralni a bajnoksagra.
És milyen jól bevált nekik. :D
Viccet félretéve, szerintem ez lehetne fejlődési lehetőség, bizonyítási lehetőség a cseréknek, és a fejlődés szolgálatába kéne állítani, nem pedig maximálisan a kupa megszerzésére koncentrálni.
Ilyen kerettel meg végképp.

Ha Fermin es Yamal maradt, akkor nincs nagy gond. Úgyis vissza kell építeni kicsit Raphit, Lewát, szóval Guiu használata nem lett volna egyértelmű.
Ferrant viszont továbbra is nyomatnám, egész egyszerűen dinamikusabb vele a játékunk, mint a lengyellel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.06. 13:03:59

Ha a gólarányt arányosan nézzük ebben a szezonban, egyértelműen visszaestünk, gyengültünk az előző szezonhoz képest, pedig a védelmünk erősödött. A meccseket kevésbé tudjuk dominálni, gyengébb csapatok ellen többször is csak a hajrában tudtuk megszerezni a vezetést és egyáltalán játékban teljesen felülkerekedni rajtuk, amikor már teljesen kifújt az ellenfél. A probléma az, hogy amikor az erős csapattal találkozunk, már mi fújunk ki egy óra után. Keretmélységben is visszaestünk, pedig minél bővebb egy keret, annál jobb. Annál inkább van versenyhelyzet a csapaton belül, annál több rotációs lehetőség van, és a sérültek pótlása is annál kevésbé jelent gondot.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.06. 11:55:11

Mivel itt pörög a tèma, de ne legyen off.
Xavit sokmindenben dícsèrni tudom idèn. Szerintem nagyon jól átvèszeltük ezt a sèrülèsekkel teli időszakot. A bajnokságban a játèkunkhoz mèrten nagyon is jól állunk pontok tekintetében. Szerencsère gyenge csoportot kaptunk a BL-ben, ami minden szempontból nagyon kellett. Remèlem most már nem lesz annyi sèrültünk, mert rövid a keret, ami igazából a regisztrációk/FFP hibája. Leírtam a vèlemènyem a csapatjátèkunk problèmáiról.

Ezzel a gyenge keret problémával nagyon nem èrtek egyet a lehetősègekhez mèrten, ès èrdemes az egyèni teljesítmènyeket a csapatszintű játèkhoz mèrni. A támadó harmad nagyon szűk lett, kritizáltam is a Roque transzfert, remèlem januárban èrkezhet, a szezonunk sikeressège szerintem azon fog múlni, hogy megtaláljuk e a góllövő cipőnket, a támadók mögött összeáll e a kp-a.

Bhv: Balde mögött tèny, hogy Alonso jóval gyengèbb, mint Alba, de minősègi, rutinos cserènek tartanám, ha nem kellene a fèlpályáról versenyt futnia a támadókkal, ès Cancelo is tud itt játszani, a Cityben rengeteg meccset játszott ott, Balde jelenlegi formájától talán mèg jobb is lenne
Kh: ahogy nyáron írtam, Inigoval nagyot fogtunk Garcia/Lenglet/Umtiti helyett. Alonso sincs elveszve ezen a poszton 5. kh-kènt, remèljük erre nem lesz szüksèg. Èn pontosan a kh-ink gyorsaságát emelnèm ki, ami szerintem kiemelkedő (Inigo kivètelèvel)
Szerintem a legerősebb szekciónk, a legnagyobb variációs lehetősègekkel.
Jhv: Canceloval nagyot fogtunk, de valószínűleg mindenki tudott a koncentrációs problèmáiról, az edző felelőssége, mikor, hol játszatja. Ezen a poszton Kounde ès Araujo is kiemelkedő az átlaghoz kèpest, lehet èrdemesebb lesz a nagyobb csapatok ellen stabilizálni a vèdelmet. Xavit ezèrt dícsèrni tudom az utóbbi 2 meccsen, mèg ha le is írtam, máshogy kèpzeltem el.

Kp: Busquets/Kessie/Torre helyett Romeu/Gündogan/Fermin 3-as. Ezt majd az idő dönti el, ha vègre nem lesz De Jong ès Pedri egyszerre sèrült. Nagyon várom, hogy Frenkie vègre huzamosabb ideig játszhasson Busquets posztján, eleve el kellene dőlnie, hogy szüksèg van e vkp-ra, amire nem igazán van pènz. Gündogan ès Fermin szerintem előrelèpès, az előbbi nem kevèssel, ès Oriolt sem tartom olyan gyengènek, mèg ha az utóbbi meccseken katasztrófa volt a játèka. Nem kiemelkedő csere szint mint Alba de egy minősègi rotációs/csere lehetőség, mint Alonso, emellett nem tudom mennyire lennènk előrèbb a 70 milliós Zubimendivel a kezdőben, ár èrtèk arányban, mert Kimmichre nem sok az esèly jelenleg

De Jong/Oriol
Gavi/Gündogan-Pedri/Fermin+Roberto
Szerintem nem olyan rossz ez, de majd meglátjuk.

Bsz: szerintem Felix komoly előrelèpès Fatival vagy Torressel szemben. Ugye itt Torres lenne a csere, de nem tudom idèn hány meccset játszott ott
Jsz: Dembele távozásával itt gyengültünk, elvileg Raphinha ha nem lett volna sèrült megkaphatná a kezdő posztot, Yamalla ès Ferrannal kiegèszülve akár erősebb is lehetne, mint egy fèl szezonos Dembele.
Csatár: Lewa idősebb egy èvvel, de ha azt nèzem, hogy Felix ès Ferran is tud itt játszani, akkor erősödtünk, hiszen Lewa megkapta támogatónak maga mögè Felixet ès Gündogant, csak ebből egyelőre semmi nem látszik a sèrülèsek miatt. Ide jönne mèg elvileg Roque januárban.

Nem elhanyagolható szempont, hogy a fiatalok egy èvvel idősebbek, ès összeszokottabbak.
A támadó soron kívül a legnagyobb kèrdès számomra Frenkie szerepe. Szerintem előrefelè Pedri ès Gündogan is jobb, ezèrt is írtam, hogy mindenképpen a vkp-s szerepèt kapná nálam. A kis csapatok ellen nagyon nagy plussz lehet a játèka előrefelè. A vèdekezèsbeli hiányosságai a kicsik ellen szerintem inkább taktikai hiányosságok esetèben okozhat problèmát (pl. 2 vèdő marad hátul), a nagyobb meccseken, pedig szerintem nem olyan mèrtèkű a szerepe, ahogy Busquetse sem volt az.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.06. 11:49:08

Arsenal minden evben rovidre zarja az ilyen bohockupakat, kiesik az elso fordulokban, aztan mar ra tud koncentralni a bajnoksagra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.06. 11:41:09

Köszi az infót, nem szóltam akkor ami Guiu-t illeti. :) Kicsit féltem, hogy teljesen kikerütl valamiért a képből, de ha ez az oka, akkor remélem a kupa környékén megkapja majd rendesen a lehetőséget. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.06. 11:26:23

Andris írta:
2023.11.06. 11:21:40
Kik nem lesznek a fiatalok közül elérhetők? És mikortól meddig?
Már most se azok. U17 vb van, a Madrid meccs után leléptek, kb 1 hónapra. Guiu ezért nem került pályára. Yamalt gondolom nem érinti, mert a felnőtt válogatott tagja már most. Az egyetlen fiatal a padon legutóbb is Casado volt (20éves), gondolom kb mindenki ment, aki 18 alatti.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.06. 11:21:40

Remélem Xavinak van annyi esze, hogy a fiatalok terepének nyilvánítja a kupát... egyszerűen nem fér bele, hogy 3 helyen is versenyben legyünk. Ha kiesünk a BLből, ráérünk visszatérni a kupára (ha még van mire). Ugyanez érvényes a spanyol szuperkupára is, szerintem. Bár az nem tudom mikor van.

Nem bánom a mi vagyunk a Barca mentalitást, még akkor is ha nem teljesen irreális mindig ugyanarra törekedni jelenleg.. de azért ennek nem kell teljes ésszerűtlenségbe fordulnia.
Araujonak, Koundénak, Baldénak, Pedrinek, Gavinak, Frenkienek, MAtSnak, Cancelonak, Lewának, Felixnek szerintem szigorúan tilos pályára lépnie a bajnokságon és BL meccseken kívül.

A Sahtar ellen még inkább törekednék a gyors lezárásra egy bomba kezdővel.. 2,8milió euró és a csoportelsőség múlik rajta. De utána az Alaves ellen már lehet bedobni cseréket. Utána meg megint válogatott szünet jön, ha jól látom. :(

Kik nem lesznek a fiatalok közül elérhetők? És mikortól meddig?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.06. 11:01:07

bunga írta:
2023.11.06. 10:45:07
Tavaszra nem maradhat ilyen rövid a kispad. Pénz híján nem lehet arra számítani, hogy januárban sokat fogunk igazolni - pláne nem minőséget. Marad a B csapat és más fiatalok, mint lehetőség. Ehhez viszont az kell, hogy Xavi a gyengébb ellenfelek ellen mostantól adjon a kiszemelteknek perceket, sőt, akik beválnak, azoknak félidőket.
Igen, Guiu-val nem értem, mi történt. Nyilván ha mindenki elérhető, érthető, de amikor egy félfitt Raphinha és Lewy van meg egy 16 éves formán kívüli Yamal, akkor igazán be lehetett volna tenni legalább csereként, mikor, ha most nem, győztes gól után. És akkor Torres mehetett volna jobbra mellette.

Kiváncsi leszek, hogy kezeljük a Copa del Reyt. Most ugye 99%, hogy ott leszünk februártól a BL-ben, a bajnoki cím elég kérdéses, és a padunk tényleg nem túl hosszú. Szerintem ez a két sorozat bőven elegendő nekünk így, remélem hogy már két trófeával a zsebében (kis szerencsével addig plusz egy szuperkupával) a kupasorozat első 2-3 meccsét B sorral játsszuk, főleg fiatalokkal. Elődöntő környékén nyilván rá lehet már állni jobban, ha eljutunk odáig, pláne hogy azért jó eséllyel a BL-ben nem megyünk 1 körnél többet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.06. 10:45:07

Tavaszra nem maradhat ilyen rövid a kispad. Pénz híján nem lehet arra számítani, hogy januárban sokat fogunk igazolni - pláne nem minőséget. Marad a B csapat és más fiatalok, mint lehetőség. Ehhez viszont az kell, hogy Xavi a gyengébb ellenfelek ellen mostantól adjon a kiszemelteknek perceket, sőt, akik beválnak, azoknak félidőket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.06. 10:25:10

Troym írta:
2023.11.06. 09:22:47
Komolyan nem gyengültünk?

Baldenak ki a cseréje? Ki volt tavaly? Most hogy Balde nincs akkora formában, milyen lehetőségei vannak Xavinak? Kb semmi.

Cancelo képes jobbhátvédként játszani? Igen, csak kapjuk a gólokat. Lehet előrefelé jobb, hátrafelé meg lyukas a védelem, nem véletlen nem ott van már. Ki az alternatíva oda?

Romeu betehető éles meccsen vkp posztra? Jobb, mint Busi? De akár mint Kessié?

Pedri és Gavi meg ügyesek és nagy tehetségek, világszinten is meghatározó játékosok lehetnek, de az egyik az elmúlt 2 évből 1 évet sérült, nem tudom mennyire lehet és szabad rá építeni, a másik meg szét van hajtva, mert nincs kit betenni.
Fermin aranyos, ahogy rohangál, de nekem mezőnyben egyenlőre egy kicsivel sem tűnik jobbnak, mint Nico / Torre csak jobban lő.

Dembele - Felix csere még csak-csak oké, bár másik topikban is írtam, hogy szerintem szakmailag gyengültünk, de közben kipucoltuk a cserepadot és elment Fati és Abde is és szerintem ez a szezon még korai Yamalnak.

Az egyetlen nagy piros pont Gündogan.

De általánosságban is hány fős a keret? Mekkora volt tavaly? Tavaly talán lesöpörtük Európát a színről ezzel a minőséggel, mennyiséggel? Tavaly mindenki 4-5 sérültre fogta a nemzetközi buktát, most is ugyanannyi van, csak jobb a sorsolásunk. A tavalyi BL csoportból ugyanúgy kizúgnánk idén is az idei sérültekkel.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minőségben erősödtünk, de a szűk kerettel gyengültünk. Az első 13-14 ember mindenképp erősebb, csak ha jön egy komolyabb sérüléshullám jobban megérezzük mint tavaly. Habár a védelemre ez pont nem igaz. Ha két ember kiesik még ki tudunk állni bátran 2 minőségi emberrel.
És ami a nemzetközi buktát illeti ez pont nagy szerepet játszott. Az Inter ellen oda-vissza EG-Piqué-SR sorral kellett kiállni, jobbhátvédnek meg volt egy Koundé/SR duónk. Ez szerintem ég és föld. Főleg, hogy Koundé idén baromi nagyot fejlődött középen.

A kp-n tavaly nem volt Nico, Torre pedig sajna nem volt szint és úgy tűnik az is marad. Idén is ha még beáll a padról legfeljebb időhúzó csere. Ferminnel össze sem lehet hasonlítani. És Gündogannal jött egy játékos aki simán kezdő szint, és a kp bármely pontján bevethető.
Busquets pedig lehet, hogy jobb mint Romeu, de tavaly is jobban megnéztem volna ott De Jongot, vagy Gavit duplapivotban, mint minden meccsen Busit.

Abde szintén nem volt tavaly, szóval őt sem kellene ide venni. Túl sok Betis meccset ugyan nem láttam, de akkor is inkább ilyen 15-20 perceket kapott.
Dembélé távozásával szerintem gyengültünk, de így inkább megnyílt az út Yamalnak, hogy rövidebb távon kezdjen komolyabb szerepet betölteni. Plusz nem tudhatjuk a francia mit bírt volna. Ha De Jong, Koundé, Lewy, Raphinha sérül le hosszabb távokra, akkor sanszosnak tartom, hogy nem ő lenne az aki végigtolná a szezont.
Felix pedig komoly erősítés, sokkal előrébb vagyunk vele, mint akár Fatival, hogy Torrest ne is említsem és legalább vele Xavi is elfelejtette, hogy Gavit feltolja a jobbosra.
Amiben visszaléptünk, hogy sokkal szűkebb a keret és jobban megérezzük a hiányzókat, kevesebbet tudunk rotálni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.06. 10:13:31

Én azt gondolom, hogy ez nem ilyen egyszerű, gyengült-e a keret vagy sem. Eredőben biztos, hogy az egyik vagy a másik, de ember legyen a talpán, aki megmondja, melyik.

Ha csak picit benézünk a felszín alá, akkor sok szempontból gyengültünk, sok szempontból erősödtünk.
Gyengültünk:
A 19 fős keret egyértelműen NAGY, és fontos gyengülés. Egész egyszerűen nem volt ki játszatni 5-7 sérült mellett, mindannyian láthattátok. Aki mást látott, annak ideje bekapcsolni a tévét.
Busi helyett Romeu egyértelmű, és komoly gyengülés.
Dembelé kiesése a jobbszélről egyértelmű gyengülés, akárki akármit mond. A semleges, objektív nézőpontom vele kapcsolatban egyértelmű unszimpátiába fordult, de Xavi keze közt szerintem igenis a legjobb támadónk volt, és mostanság is lenne esélye a címre, nem olyan irtózatos a verseny......
Alba helyett nincs senki, egyértelmű gyengülés.
Lewa napról napra nyuggerebb benyomást kelt, tetszik vagy sem. Tavalyhoz képest az ő posztján egyértelműen gyengültünk.
Baldéról sajnos szerintem körvonalazódik (és az ellenfelek is megtapasztalták mostanra, felkészülnek), hogy inkább csak gyors, és jók a labdaskilljei, de vagy nincs esze a játékhoz, vagy ellentétben Gavival és Pedrivel neki pontosan a tizenéves szinten van még a játékinteligenciája, és sok sok évnyi fejlődésre van szüksége hogy igazán (és elegendően) jó szint legyen.
Erősödtünk:
A két portugál erősítés. Cancelo szerintem egyáltalá nem jobbhátvéd tekintetben, de amúgy egyértelmű erősítés. Felix szintén előrelépés a bal támadó posztra bárkihez képest, aki Neymar óta ott játszott. Még mindkettőjük mérlege alkalmas a negatívba fordulásra, de szerintem csak a csapattal együtt "gyengültek" ők is az elmúlt hetekben.
A fiatalok egy évvel csak beljebb vannak, sokkal jobban használhatóak. Fermin, Yamal, remélhetőleg Guiu.. és Gavi is még mindig 19 éves, pedig már veterán. Sztem ő is javult tavalyhoz képest is.
Gündogannal megjött a minőségi alternatíva, ezt kár vitatni. Sokan (szerintem indokolatlanul) vártak tőle nagy robbantást, én pont ezt vártam, amit kaptunk, és szerintem több, mint rendben van.
Inigoval kapcsolatban még billegek, nem akarok ítélkezni se két rossz, se két jó meccs után.
Minden huszonéves játékosunk előrelépett tapasztalatban, sokan talán önbizalomban is.

Hirtelen ennyi, de valamit/valakit talán kihagyok. Összességében sztem lehetetlen megmondani, hogy erősödtünk vagy gyengültünk-e. Sőt... lehet hogy a sorozatok jellegéből adódóan pl a BLben erősödött a versenyképességünk, a bajnokságban meg gyengült. Vagy nézhetjük úgy is, hogy a keret mélysége gyengült (teljes szezon, sok meccs, illetve sérültek miatt fontos), a variációs lehetőségek pedig javultak.
Fene se tudja, de mégegyszer: nem billen egyértelműen valahova szerintem a mérleg. A szerencse viszont eldöntheti, hogy hova billen:
Ha mindenki egészséges, akkor felülmúlhatjuk a tavalyi szezont. De ez már októberben megbukott. Még van idő korrigálni, de ha tavasszal is jön csak egy fele ekkora sérülés hullám, akkor ne várjunk csodákat.

Xavi, és a csapat játéka viszont egyértelműen fejlődött, akkor is, ha ez a fejlődési tempó sokakat nem elégít ki. Sajnálom, hogy ők így érzik, a magam részéről meg örülök, hogy a klub legalább egyetlen vezető jellegű pozíciójában olyan ember van, akivel hosszú távon gondolkodva is jó érzéseim vannak.

Szerk: Bence, ne már.. Raphi jobb idén? :D Alig játszott. Kb 1400-1500 percünk volt idén, és jó ha a 20%án pályán volt, annak is a felét csereként, és semmit nem tett hozzá. A másik felén is max 1 vagy 2 jobb meccse volt, nekem sokkal inkább megragadt az a tény, hogy 27 (vagy 28?) éves kora ellenére még mindig egy hisztis kisgyerek, hogy ostoba módon kiállíttatta magát, és hogy szélső támadóként egy 15éves gyereket sokkal szívesebben nézek, aki potenciálisan veszélyesebb a kapura is. Nem mondom, hogy rosszabb mint tavaly.. csak azt, hogy nem is tudhatjuk. Jobb semmiképpen, ez egyértelmá.
Lewy jobb? Szerintem ugyanazt tolja amit tavaly, egy milimétert nem változott a játéka, max néha kevesebb védő és elvárás jut rá. Szerintem még rosszabb is, igazából, egyszerűen napról napra öregszik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.06. 09:58:43

SZerintem nem gyengültünk.
Most az hogy töltelékek elmentek, az engem nem hat meg.

Raphinhat még ki is hagytam, ő is itt van.

Valid amit írsz pl Baldéról, nincs alternatívája, elfogadom.
Többi poszton viszont bőven megvagyunk létszámra, minőség már kérdéses, de nem rosszabb mint tavaly.
Ahogy írtam, egyedül Busquets pozíciójában léptünk vissza szinteket, ha Romeuval hasonlítjuk össze, de szerintem ezt a problémát is meg lehetne oldani a többi rendelkezésre álló kp-ssal.

Én egyáltalán nem vagyok híve a nagy létszámú kereteknek. Persze amikor sok a sérült, akkor fájdalmas lehet ennek hiánya, de nem ennek kellene lennie a standardnak. Reméljük most kiegyenesedünk, és tavasszal se lesz ekkora jellegű sérüléshullám, mint ami itt szept-okt környékén sújtott minket.

Legyen egy erős kezdő 11 (szerintem ez adott), és 4-5 komoly minőségű csere. A szezon érdemi szakaszában már úgysem nyúlsz többhöz, felesleges.

És most itt magunkhoz nézem, a tavalyi csapatnál szerintem erősebb a keret, persze a cityhez nézve gyenge, de ahhoz nézve az összes keret az ma.
Nekem ami a lényeges, hogy ebből a keretből is lehetne élvezhető, felismerhető focit játszani, ez hiányzik nekem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.06. 09:22:47

Komolyan nem gyengültünk?

Baldenak ki a cseréje? Ki volt tavaly? Most hogy Balde nincs akkora formában, milyen lehetőségei vannak Xavinak? Kb semmi.

Cancelo képes jobbhátvédként játszani? Igen, csak kapjuk a gólokat. Lehet előrefelé jobb, hátrafelé meg lyukas a védelem, nem véletlen nem ott van már. Ki az alternatíva oda?

Romeu betehető éles meccsen vkp posztra? Jobb, mint Busi? De akár mint Kessié?

Pedri és Gavi meg ügyesek és nagy tehetségek, világszinten is meghatározó játékosok lehetnek, de az egyik az elmúlt 2 évből 1 évet sérült, nem tudom mennyire lehet és szabad rá építeni, a másik meg szét van hajtva, mert nincs kit betenni.
Fermin aranyos, ahogy rohangál, de nekem mezőnyben egyenlőre egy kicsivel sem tűnik jobbnak, mint Nico / Torre csak jobban lő.

Dembele - Felix csere még csak-csak oké, bár másik topikban is írtam, hogy szerintem szakmailag gyengültünk, de közben kipucoltuk a cserepadot és elment Fati és Abde is és szerintem ez a szezon még korai Yamalnak.

Az egyetlen nagy piros pont Gündogan.

De általánosságban is hány fős a keret? Mekkora volt tavaly? Tavaly talán lesöpörtük Európát a színről ezzel a minőséggel, mennyiséggel? Tavaly mindenki 4-5 sérültre fogta a nemzetközi buktát, most is ugyanannyi van, csak jobb a sorsolásunk. A tavalyi BL csoportból ugyanúgy kizúgnánk idén is az idei sérültekkel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.06. 08:54:18

Egyetértek, ez egy erős keret. Plusz a játékosok egyénileg is jobbak lettek elöl, Raphinha jobb idén, Torres jobb idén, és Lewy is jobb idén, mint tavaly a VB óta. Felix és Cancelo is óriási erősítés. Én a Soci elleni meccs előtt írtam, hogy Dembélé most hiányzik nekem egyedül, és itt lehet, hogy most tényleg jó lehetett volna, de ez annyira ritka eset, hogy nem hiányzik. Sérülések idején kicsit azért persze igen, de ennyi.
És azért ne felejtsük el, hogy Guiu eldöntött egy meccset 23 mp alatt, aztán kikerült a pixisből még úgy is, hogy Lewy és Raphinha sem volt 100%-os állapotban, szóval simán játszhatott volna kicsit. Az előző 1-2 meccsen Xavi nem sáfárkodott jól a támadóinkkal semmilyen szempontból, attól még elég jó anyagunk van ott.
A kp meg a két legjobbunk hiányában nyilván akadozott, ezt kicsit kevésbé varrnám a nyakába, még egy Citynél is így lenne/van. Busit sajna nem pótoltuk, ez gázos, igen.

Felix utoljára szeptember 3-án nem volt kezdő, ne toljunk vele egy tavaly Lewy-t, a mai fociban szerintem ez a betesszük a kezdőbe és 3-4 hónapig nem vesszük ki ügy csak nagyon szerencsés genetikájú játékosnál működik, vagy mondjuk középhátvéd poszton. Felix meg nem csak támad, hihetetlenül jól ér vissza a saját kapunk elé is. Egyértelműen el van fáradva, ennél sokkal többet tud, mint amit egy hónapja mutat. Ezeket Xavi mintha nehezen venné észre, és nem mer kirotálni ilyen számára fontos játékosokat hosszútávú előnyök miatt. De még így sem veszélytelen elöl.

Mondjuk azt, hogy (elsősorban Oriol miatt) nem léptünk előre, azt el tudom fogadni, de vissza sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.06. 08:40:42

Na azért ne találjuk már ki, hogy gyengült a keret.
Ahol gyengülés figyelhető meg az Busquets posztja, mert akit hoztak a helyére az fullvakon van.

Dembelét a fórum 90% anyázta folyamatosan, majd örömében leitta magát, hogy végre elment. Most meg kiderül, hogy mégis jó volt nekünk?

Van egy Gündi, DeJOng, Pedri, Gavi alapkp négyes, bárhogy felteheted őket, megállják a helyüket. És akkor még ott van Fermin kiegészítőnek, nem hiszem, hogy ez rossz. Nem is klasszis top alapanyag, de nem is gyenge.

Elől is ott van Felix, FT, Lewa, Yamal, most az mellékes, hogy LEwa gatya, és nem lesz ennél már jobb, az biztos.

Védelem meg egyértelműen erősödött azzal, hogy Inigo így teljesít, és jött Cancelo ilyen jolly jokernek átmenet a védelem és támadók között.

Ha ebből a garnitúrából Xavi nem tud kicsikarni valami mutatós játékot, egyáltalán tudatos játékot, az edzői hiba. Persze a sérülések is gátoló tényezők, ezt elfogadom, de ettől függetlenül arculatot kellene kialakítani.
Szóval szerintem ez a keret arra, hogy legyen egy felismerhető, tudatos játékunk, bőven elég kell, hogy legyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.11.05. 23:52:23

Troym írta:
2023.11.05. 14:47:29
Tavaly mindenki kritizálta, mert egy adott taktikához ragaszkodott és ahhoz igazította a meccseken és a kezdő-, cserejátékosokat. Idén mintha meghallotta volna és több különböző taktikával is dolgozik az elérhető játékosok alapján.

Szerintem szintet lépett szemléletben, de meg kell tanulnia melyik taktikát hogy lehet itt eredményesen használni.
...
Az lehet, hogy idén többször is változtatott a felálláson, de nekem még mindig egy nagy talány, mit akar játszatni a csapattal.
A Socik védekezése és támadásai is sokkal tudatosabb volt, mint a miénk.
Sokszor az volt az érzésem, hogy fel se kellene nézniük, mert tudják a másik hova mozog be a védelembe, épp ezért egyérintős passzokkal (is) próbálták áttörni a védelmünket. Szerencsénkre pontatlanok voltak a befejezésekor vagy Ter Stegen védett.
A mi támadásainknál a 16-os előterében sokszor ad hoc módon járattuk a labdát, taktikai tudatosság nélkül.
Megint az egyéni képességek miatt nem kaptunk ki, nem pedig a jó csapatjáték miatt.
Ez a bajnokságban elég lehet, de ha összekerülünk a BL-ben egy hasonló egyéni képességű ellenféllel, akiknek jól begyakorolt taktikai elemek megvannak a repertoárjukban, simán megvernek majd minket.
Még akkor is, ha mindenki bevethető lesz ( lenne) nálunk.

Mivel nem látunk bele az edzésekbe, nem tudhatjuk mi folyik ott, milyen taktikai elemeket gyakorolnak. Ha voltak is begyakorolt elemek, az nem jött át ezen a meccsen (se).
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.05. 18:14:47

gránit írta:
2023.11.05. 15:11:00
Amikor a szezon legelején a Getafe ellen mindenki egészséges volt, jobban pörögtünk? Szerintem nem. Legfeljebb annyival, amennyivel gyengébb a Getafe a Socinál.
Bocs, de visszakérdezek, mire számítottunk?
A csapat gyengült, a keret szűkült előző szezonhoz képest.
Már nincs 2, csak 1 Laliga szintű balhátvéd, Alba nem lett pótolva.
Van jobbhátvédünk, de nem védekezik elég jól (ezt mindenki tudta nyáron is), ezért kell feljebb játszatni.
Középpályán Busi és Kessie helyett kaptuk Gündogant és Romeut, ami mennyiségben még talán stimmel, de minőségben főleg védekező középpályásként kevesebb.

Magyarán összefoglalva a hiányposztok pótlása kicsit sem sikerült.
Támadóknál elment Dembele, Fati, Abde cserébe jött Felix. Szerintem itt is gyengültünk.
Xavi előző szezonban kb 20-22 méretű játékoskerettel operált, sikeresen leépítettük 18 játékosra, holott ez már 3-4. év zsinórban, amikor általánosságban 4-5 sérültünk van.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.05. 16:55:53

bunga írta:
2023.11.05. 10:57:03
Meglepő, hogy Xavi, aki nagyszerű középpályás volt, pont a középpályás játékot nem tudja megoldani.
Pici nosztalgia ugrott be erről egy kis érdekes, de "szűk" párhuzammal.
Koeman kinevezésekor épp azt vártam, hogy a védelem rendben lesz hisz, ha valakinek, Koemannak látnia, tudnia kell.....
Xavi kinevezésekor ugyanebbe a "hibába" estem, mert azt vártam volna, hogy a középpálya lesz elsőként rendbe rakva.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.05. 15:11:00

Troym írta:
2023.11.05. 14:47:29
Ehhez képest (még) jól állunk, és nyilván rossz nézni, ha lefociznak minket, de a rideg valóság, hogy tegnap a 33 éves Gündogan és két tini volt a középpálya, ebből Ferminnek ez volt az 5. meccse kb. Mindenki más sérült
Amikor a szezon legelején a Getafe ellen mindenki egészséges volt, jobban pörögtünk? Szerintem nem. Legfeljebb annyival, amennyivel gyengébb a Getafe a Socinál.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.05. 14:47:29

Tavaly mindenki kritizálta, mert egy adott taktikához ragaszkodott és ahhoz igazította a meccseken és a kezdő-, cserejátékosokat. Idén mintha meghallotta volna és több különböző taktikával is dolgozik az elérhető játékosok alapján.

Szerintem szintet lépett szemléletben, de meg kell tanulnia melyik taktikát hogy lehet itt eredményesen használni.

Azt viszont meg kell érteni, hogy a keret minősége ennyi sérülttel még Spanyolországban is csak kb. 3-4. legerősebb csapat vagyunk. Még az előző szezonhoz képest is soványabb a keret.
Ehhez képest (még) jól állunk, és nyilván rossz nézni, ha lefociznak minket, de a rideg valóság, hogy tegnap a 33 éves Gündogan és két tini volt a középpálya, ebből Ferminnek ez volt az 5. meccse kb. Mindenki más sérült, vagy hasznavehetetlen egy ilyen kiélezett meccsen. Nekik hármójuknak kellett volna az egyik legerősebb spanyol csapattal szemben dominálniuk úgy, hogy Cancelo és Felix ténfereg jobbra-balra, Lewy meg mindent csinál, csak azt nem, ami a dolga?
Válasz küldése