Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 02:01:54

La Masia1 írta:
2023.10.29. 20:53:26
Nem szeretnék másokat untatni, ismételni önmagam vagy idézni korábbról.

A lényeg az, hogy nem voltunk képesek visszajönni egy olyan meccsbe, ahol x idő után kivették a kezünkből az irányítást. Nem tudtunk válaszolni, elfogytunk, elfáradtunk (lsd.: Xavi másnap megjelent nyilatkozata)

Az ellenfél egy top szintű csapat volt. Ilyesmi kihívás várhat majd ránk - reményeink szerint - tavasszal a BL-ben és erre addig jó lenne felkészülni. Válaszolni kell(ene) tudni abban az esetben is, ha kiesünk a saját konfortzónánkból. Ehhez - szerintem - a fizikai erőnlét terén fejlődni kell, mert aki elfárad, már nem képes teljes mértékben uralni a technikáját, passzait, labdatartást, szerelést labdakihozatalt stb....stb....veszít a mentális erejéből, koncetrációjából. Egy meccs 90 percig tart, ott a célszalag és nem 50-60-70-80.percnél.

csababarca írta:
2023.10.29. 21:07:13
SZerintem nem fizikailag van problémánk, azért jelentősen javult az erőnlét.
Javult, minden javult, ezt nem is vitattam, sőt el is ismertem, de eddig nem jött ilyen ellenfél velünk szembe és legközelebb várhatóan csak tavasszal jön. Nem kéne addig sem kényelmesre venn a dolgokat.
Fizálikális gondolatok feljebb, lejjebb.... :lol:
bence0330 írta:
2023.10.29. 20:44:31
elkezdem én is kongatni a vészharangokat.
Nem kongattam a vészharangot, sőt, Andrissal teljesen egyetértettem az elfogyás, elfáradás témában. Max amiatt volt számomra ez a meccs látványosabb, mert "emberünk" volt az ellenfél és tavaszig vagy februárig nem fog ilyen kaliber az utunkba kerülni. (talán még az Atleti) A többi LaLiga meccs e tekintetben nem ekkora kihívás, azok más jellegű erőpróbák.
Tanulni kell(ene) minden hibából, hiányosságból éppen azért, mert a sors kegyeltjei is vagyunk ezen az őszön ami a felkészülési lehetőségeket biztosítja "idilli" körülmények között. (a sérüléseket nem ide értve, természetesen)
Egyébként hosszú idő után nincs bajom semmivel, új élet kezdődött, szerethető a csapat, szóval drukkolok, hogy képesek legyünk élni a lehetőségeinkkel.... :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21241
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 21:42:11

bence0330 írta:
2023.10.29. 21:13:25
csababarca írta:
2023.10.29. 21:07:13
Aztán ha kapunk a semmiből egy gólt, az teljesen kizökkent mindenkit, és nem tudunk újra felpörögni, inkább szétesünk.
Na, nagyon precízen megfogalmaztad, ahogy én is gondolom - bár szerintem az elmúlt két meccsen érződött kicsit a sok hiányzó miatti fáradtság is. De általánosságban abszolút így érzem én is, ott mindig van egy ütés, felrémlenek régi félelmek, tudomisén mi, elkezdünk hátrálni, és eleve jellemző ránk már 2-3-4 éve, hogy nem a győzelemért játszunk, hanem félelemből a vereség elkerüléséért, de ilyenkor ez extrém módon előjön.
Szerintem nem a semmiből jött a gól, nagyjából a 60. perctől kezdett jönni a Real. Arra nem tudtunk reagálni. Jó, nem mondom, hogy óriási nyomást gyakoroltak volna ránk, de a Realról beszélünk. Náluk már ennyiből is jöhet a baj, ahogy jött is. :?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 21:13:25

csababarca írta:
2023.10.29. 21:07:13
Aztán ha kapunk a semmiből egy gólt, az teljesen kizökkent mindenkit, és nem tudunk újra felpörögni, inkább szétesünk.
Na, nagyon precízen megfogalmaztad, ahogy én is gondolom - bár szerintem az elmúlt két meccsen érződött kicsit a sok hiányzó miatti fáradtság is. De általánosságban abszolút így érzem én is, ott mindig van egy ütés, felrémlenek régi félelmek, tudomisén mi, elkezdünk hátrálni, és eleve jellemző ránk már 2-3-4 éve, hogy nem a győzelemért játszunk, hanem félelemből a vereség elkerüléséért, de ilyenkor ez extrém módon előjön.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.29. 21:07:13

SZerintem nem fizikailag van problémánk, azért jelentősen javult az erőnlét.
Inkább az a gond, hogy amíg úgy alakul a meccs, hogy az nekünk jó, tehát vezetünk, addig rendben vagyunk.
Aztán ha kapunk a semmiből egy gólt, az teljesen kizökkent mindenkit, és nem tudunk újra felpörögni, inkább szétesünk.

Nálam ez sokkal nagyobb probléma, és erre Xavinak sincs válasza általában.
Ezt kellene helyretenni, és megértetni a csapattal, hogy van olyan, hogy bár jobbak vagyunk, de az ellenfél talál egy gólt a semmiből,és ez természetes.

Valami ilyesmit látok én.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 20:44:31

Peter írta:
2023.10.29. 20:25:25
La Masia1 írta:
2023.10.29. 17:15:07
Azért biztos nem, mert "sz*r a kondi és nem edzenek eleget"

Ez a világ egyik legnagyobb, legsikeresebb és legprofibb klubja, senki nem gondolhatja komolyan, hogy nem megfelelő az edzésmunka.
A konkrét kérdésemre sajnos nem kaptam meg a konkrét választ. A kondi és az edzés idézőjelét nem teljesen értem, mert én ilyet egészen biztosan nem írtam sem korábban, sem most.

Viszont továbbra is érdekelne, így bármikor örömmel fogadom, ha megírod, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
És egy kérdés plusszaban: mit lehetne azért tenni, hogy ezt a 45-50 percet mondjuk hónapról hónapra meg lehessen toldani 5 percekkel havonta?
Én értem, amit írsz, és nem mondom, hogy nincs benne igazság, de két meccsen történt ez meg. Előtte kb 2 hónapig inkább még feljebb csavargattunk a 60-70 perc környékén, sokkal nagyobb minta.

2 meccsből sok következtetést nem vonnék le úgy, hogy az eleve szűk keretnek is kidőlt a harmada, és nehéz rotálni. Szerintem ez más kluboknál is meglátszana, nézd meg a tavalyi Poolt a sérüléshullámban, pedig ha egy dolgot el lehet róluk mondani, az tuti az, hogy van erőnléti edzés, nem is gyenge. Aztán már 30-40 perc alatt rendre összeomlottak, mert nem bírta el a csapat, hogy a kezdő fele kidőlt. Lásd Reál meccset, de egész évben nezzel szenvedtek. Ha a most visszatérő játékosokkal is lesz még 2-3 ilyen meccsünk, akkor elkezdem én is kongatni a vészharangokat. De ha megint elkezdünk nyomni meccsek végig, akkor ez van, hiányzott a fél kezdőnk. A Poolban és bennünk amúgy az a közös, hogy mindketten ragaszkodtunk a más stílusú, de mindenképp nagyon intenzív letámadásos játékhoz, ami sokat kivesz a játékosokból. Ezt az átmeneti időszakot meg lehetett volna próbálni konkrét bunkerfocival is átvészelni talán ennek megfelelően, de azért azt megértem, hogy Xavi nem akarta.

Ha már valami, akkor a megelőzésre kéne valami profibb stábot összehozni, valami azért nem kóser.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 20:25:25

La Masia1 írta:
2023.10.29. 17:15:07
Azért biztos nem, mert "sz*r a kondi és nem edzenek eleget"

Ez a világ egyik legnagyobb, legsikeresebb és legprofibb klubja, senki nem gondolhatja komolyan, hogy nem megfelelő az edzésmunka.
A konkrét kérdésemre sajnos nem kaptam meg a konkrét választ. A kondi és az edzés idézőjelét nem teljesen értem, mert én ilyet egészen biztosan nem írtam sem korábban, sem most.

Viszont továbbra is érdekelne, így bármikor örömmel fogadom, ha megírod, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
És egy kérdés plusszaban: mit lehetne azért tenni, hogy ezt a 45-50 percet mondjuk hónapról hónapra meg lehessen toldani 5 percekkel havonta?
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 20:06:03

Magnus írta:
2023.10.29. 19:25:24
Az elmúlt 7 év európai teljesítménye szerintem elég jó referencia a “saját játéknak”.
De mindegy. Legyen így.
Hidd el Te is, hogy pep találta fel a fodballt.
Béke.
Nem lett volna jó referencia, ha legalább nyomokban azt játszottuk volna. De még ha éppenséggel azzal a játékkal lettünk volna kevésbé sikeresek, az sem jelentett volna sokat.
De mi is a jó referencia...? Hogy az elmúlt 7 év egyik etalon csapata, a City - minő meglepő, pont Pep-pel - a klub 150 éves történetében először, nyert EGY darab BL-t? Történetesen a Barca játékával :lol:

Sosem mondtam és gondoltam, hogy ő találta volna fel a focit. De az talán vitán felül áll, hogy a játék történetének egyik nagy formátumú - és az elmúlt 15 év legnagyobb hatású - edzője.
Azon, hogy az általa irányított 2009-11-es Barca a valaha volt legjobb csapat-e, akik a valaha látott legélvezhetőbb játékot játszották-e biztos lehet vitatkozni. De az biztos, hogy a játékot értők és szeretők 10 millió mondanák, hogy "igen".
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.29. 19:25:24

Az elmúlt 7 év európai teljesítménye szerintem elég jó referencia a “saját játéknak”.
De mindegy. Legyen így.
Hidd el Te is, hogy pep találta fel a fodballt.
Béke.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 17:44:18

Magnus írta:
2023.10.29. 17:23:51

Malcom, Agüero, Griezman és Muniesa ennek az ellenkezőjét mondja. A brazil a zenitnél konkrétan meg is sérült emiatt.
A Barca a SAJÁT JÁTÉKÁHOZ, stílusához edzi az adott keretet.
Az, hogy Malcom aktuális fizikai állapota az orosz bajnokságban való közelharchoz kevés volt, ez többet elárul az ottani színvonalról, mint a Barcában végzett edzés minőségéről.

A Real egyenlítő gólja után kicsit szétesett a játék, görcsösebb erőlködés lett; hogy miért, majd megfejti, akinek kell.
Magnus írta:
2023.10.29. 17:23:51
Gavi amúgy klasszis teljesítményt hozott vkp poszton, Bellinghamet szépen leradírozta. Megnézném duplapivotban FdJ-vel.
Én nem mondom, hogy nem így volt, de vajon hányan mondják, hogy "ahha, persze, csak két gólt rúgott" :wink:
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.29. 17:23:51

La Masia1 írta:
2023.10.29. 17:15:07
Ez a világ egyik legnagyobb, legsikeresebb és legprofibb klubja, senki nem gondolhatja komolyan, hogy nem megfelelő az edzésmunka.
Malcom, Agüero, Griezman és Muniesa ennek az ellenkezőjét mondja. A brazil a zenitnél konkrétan meg is sérült emiatt.
De ezek mind régebbi sztorik, még a szent tehén korszakból.

Semmi különös nem történt tegnap. Xavinak szokás szerint köze nincs a meccshez és most nem húzták ki a szarból a klasszisok villanásokkal. Nem lehet mindig három cseresznyét pörgetni.

Gavi amúgy klasszis teljesítményt hozott vkp poszton, Bellinghamet szépen leradírozta. Megnézném duplapivotban FdJ-vel.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 17:15:07

Peter írta:
2023.10.29. 12:00:18
La Masia1 írta:
2023.10.29. 02:00:54
Egyszer már jót beszélgettünk a fizikális dolgokról, futásról, így érdekelne a véleményed, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
Azért biztos nem, mert "sz*r a kondi és nem edzenek eleget" :)

Ez volt a mai, vasárnap reggeli, "regenerációs edzés"...

https://www.youtube.com/watch?v=wUwg6w_gmDM

Ez a világ egyik legnagyobb, legsikeresebb és legprofibb klubja, senki nem gondolhatja komolyan, hogy nem megfelelő az edzésmunka.

A lentebb írt gondolatok, megfejtések mindegyikében van igazság szerintem, okosabbakat nem tudnék hozzátenni. Szerintem semmi dráma nem történt. Összességében (csapat)játékban jobb volt a Barca, a játék összképe, helyzetek alapján inkább nyerni kellett volna, megértem Xavi miért mondta, hogy az alapján még X-esnek sem gondolná. Egy-két egyéni villanás, szerencsésebb momentummal, az utolsó percben behúzták.
De nem az a Clásico volt, amire emlékezni fogunk.

Ha Fermin nem kapufát rúg, hanem elrúgja a hosszú oldalra, akkor most mindenki ünnepelne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 13:12:49

Andris írta:
2023.10.29. 12:11:18
Teljesen hasonlóan gondolom.

Annyit tennék hozzá a magam részéről, mint szurkoló, hogy szeretném (elvárnám?) azt, hogy ebből az őszi szezonból amit lehet, tanuljunk és ennek tavaszra legyen is valamennyi látszata.
A körülményekhez képest egyáltalán nem vagyunk rossz úton és a következetesség jegyében haladjunk ezen tovább. Remélni szeretném, hogy képesek leszünk tanulni azokból a hiányosságainkból, amik ezek az őszi szezon során felmerülnek.
Értem ezalatt a sérülésekből való visszatérést is, mert ugyan szűk a keretünk, de egyáltalán nem lehet rá azt mondani, hogy alkalmatlan. Van ami alkalmanként nagy falatnak bizonyul, de ezekkel sportszerűen szembe kell tudni nézni a csapatnak is és a szurkolóknak is egyaránt.

A BL sorsolás adta "nyugalmas" lehetőség remek alkalmat jelenthet éles felkészülés szempontjából már akár tavaszra is, de a távolabbi jövőre nézve is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 12:59:44

bence0330 írta:
2023.10.29. 04:14:27
Hát, azért a cserék szerintem hibának számítottak. Bejött két támadó, akik nem voltak felkészülve még a játékra, és egy, aki hetek óta jó megoldás híján van. Mindeközben Guiu ott üldögélt a padon, aki egészséges is volt és épp eldöntött egy meccset. Értem én, hogy Madrid, meg félt, de na. Remélem tényleg legalább fizikálisan rendben voltak, mert a klasszikó előtt pár órával mindenki hirtelen gyógyult meg.

És Romeu. Ha az első 4-5 meccs után hozza így be és hoz egy ilyen gyötrelmes fél órát, azt mondom, nem hiba, mert akkor vagy messze felülmúlta önmagát (vagy az az igazi énje, csak közben szétesett, passz), és nem lehetett volna számolni vele. Csak sajna kb másfél hónapja egyre rosszabb, egyre lassabb fejben és lábon is, úgyhogy lehetett előre tudni. A biztos 0 helyett meg bármi más jó döntés, egy ifi (Casadó), vagy nem cserél kp-st (ok, kellett valaki...), vagy bármi, de őt nem.
Plusz az ő döntései alapján van itt ő, és nem Nico vagy Kessié, ez nyilván szintén az ő sara, még ha nem is konkrétan ezen a meccsen történt.

Amúgy amit csapatjáték címszó alatt összetett, az rendben volt, a 3 belső védő is, minden okés volt 2-3 cserén kívül tényleg kimaxolta majdhogynem a dolgot, és a kapufák már tényleg nem rajta múltak, nyerhettük volna simán a meccset. De követett el hibákat is.
Hát, most Bencével értek 90%-ban egyet :)
Ezt a napot jegyzem is :)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.10.29. 12:27:36

Peter írta:
2023.10.29. 12:00:18
La Masia1 írta:
2023.10.29. 02:00:54
Egyszer már jót beszélgettünk a fizikális dolgokról, futásról, így érdekelne a véleményed, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
Ha végigkövetsz egy tenisz grand slam-et, egy-egy döntő előtt gyakran előkerül, hogy mekkora hátrány, ha valaki játszott pár 5 szettes mérkőzést a torna folyamán...
Hiába a kiváló erőnlét, ha valaki meccsenkénti 1-2 órával többet tölt a pályán, kevésbé tud regenerálódni... És ez NEM az adott meccs elején jelentkezik, hanem a mérkőzés folyamán, később van hatással..

Ugyanez van a srácokkal...
Heti 2 meccs, válogatottban, Ligában, sérültek miatt kevesebb rotációval - nem az első 45-60 percben jelentkezik ennek hatása, hanem a meccsek végén...

Nem mindenki ellen, de egyre inkább - az ilyen hosszú kétmeccses időszakok végén...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 12:11:18

Peter írta:
2023.10.29. 12:00:18
La Masia1 írta:
2023.10.29. 02:00:54
Egyszer már jót beszélgettünk a fizikális dolgokról, futásról, így érdekelne a véleményed, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
Ugyan nem én lettem megszólítva, de ebben a szezonban a Barcánál szerintem egyértelmű ami történik.
Most volt 1-2 meccs, amin elfogytunk második félidőre valamelyest, ez egy Sahtar ellen talán kevésbé gond, a real ellen meg lehet (és lett) végzetes. Előtte meg kb eddig arról szólt a szezonunk, hogy milyen jól hajrázunk, hogy fizikailag meglepően tartjuk magunkat az eddigi szezonokhoz képest, és kifejezetten az utolsó húsz percekben nyerünk meg nehéz meccseket, komoly egész csapatos hajtással. 14 meccsünk volt asszem, ebből legalább a fele olyan volt, hogy minden az utolsó 20 percen múlott, és kifejezetten odatettük magunkat, többnyire megszerezve a 3 pontot, vagy adott esetben az 1 pontot, ha azért ment a hajrá.

Ami most történik, és különösen ami tegnap történt, az egyértelműen a kifulladás eredménye, a real ugyanis nem csinált semmiféle látványos váltást szerintem se tempóban, se formációban. Egyszerűen kifulladt a keretünk, ami 7-8 sérülttel, és egy kb 19 éves átlagéletkorú (nyilván túlzok) kezdővel tulajdonképp törvényszerű.
Nem látom, hogy hogy lett volna, hogy lenne ebből kiút ezzel a kerettel. Szerintem semmit nem lehetett tenni, azt gondolom, hogy kimaxoltuk mind az elclasicot, mind az elmúlt 4-6 meccset, ami a játékot illeti, és legtöbbször az eredményt is. Muszáj visszakapni a sérültjeinket, és tartósan vissza, mert a 19 fős keret még akkor is sovány, ha mind a 19 rendelkezésre áll. Ha meg csak 12, és ráadásul 5-6 ember a kezdőből hiányzik, akkor bizony óriási gond van.
Kiváncsi vagyok, mi lenne pl a madriddal, ha a kapus és Militao mellé kivennénk még Bellinghamet, Viniciust, mondjuk Carvajalt, meg Camavingát. Szándékosan a legjobbakból és a közepesebb kezdőkből is válogattam. Nekik jóval tapasztaltabb, és hosszabb, összességében minőségibb jelen állás szerint a kispadjuk, de szerintem esélyük nem lenne a meccseik nagy részén. Még így is eléggé döcögnek sokszor, és Bellingham menti mindig meg a napot.

Teljesen világos és egyértelmű az oka, és az elkerülhetetlensége is annak, hogy ennyi és ilyen sérültekkel, ilyen keret mellett kifulladunk. Ezen egész egyszerűen nincs mit magyarázni és vitázni, szerintem.

Nagyon komoly eredménynek gondolom az elmúlt bő 1 hónapunkat mind az edzői stáb, mint az extrém fiatal játékoskeretünk szempontjából. Csak a kalapom tudom előttük lengetni összességében. Attól függetlenül, hogy tegnap végül egy hajszállal alul maradtunk a Real Madrid ellen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 12:00:18

La Masia1 írta:
2023.10.29. 02:00:54
Egyszer már jót beszélgettünk a fizikális dolgokról, futásról, így érdekelne a véleményed, hogy ami működik 45-50 percig, az vajon miért nem működik 90 percig?
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2598
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.10.29. 09:06:05

Tegnapi meccsbol ami nagyon feltunt a cserek utan, hogy mig Cancelo ugy ettete Tchouameni-t es Camavinga-t ahogy tudta, addig Raphinha-nak egyetlen egy darab 1 vs 1-je sem sikerult.. En ertem, hogy Raphi jol keszit elo, de eg es fold volt a csere utan az az oldalunk es sajnos nem jo iranyba valtozott..
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.10.29. 08:32:56

Igaza van megnyerhettük volna simán is a Real sehol nem volt... ezért bosszantó!

Viszont ez nem a Sahtar -hanem egy rangadó- itt nem elég 60 perc jó mezőny játék ... és csak ez alapján értékelni.

Körülményeket figyelembe véve jól dobta össze a kezdőt főleg a hátulját és a közepét a TS-ARAUJO-CHRIS-INIGO-BALDE + GAVI - GÜNDGOGAN nagyon masszív volt labdával is anélkül is, nem véletlenül nem tudott a madrid helyzetbe kerülni se felállt védelem ellen se pontrugásból se kontrából...ez nagyon tetszett !!!

Viszont a Cancelo ( nem vált be elől ahogy anni Alba sem) -Torres-Joao hármas támadásban elmaradt nagyon a várttól szerintem, ahhoz képest h a többiek biztosittak hátrább mindent egy jó támadó játékhoz + egy gyengécske Real védelem ....

A cserék sem tudtak hozzá tenni .. ( pedig általában ez szokta menteni Xavit h jól korrigál)

Hianyzott a hazai pálya El Classico jobbak magabiztosak vagyunk daráljuk le őket nincs kegyelem mentalitást ... ennyi kellett volna CSAK!

Aztán elfáradtunk nem tudom miért ( nyilván a fiatalok is más egy Fermin/Yamal nem lehet még 90 percse intezív rangadokat játszani) ... rutinos Real és jött a világ jelenleg legjobb formájában lévő szupertehetsége !
0 pont...

De nincs dráma, egy 4-2-3-1 vagy 4-3-3 ban
TS - Ar/Cancelo-Kounde-Chris- Balde + Gavi - Gündogan + Pedri /De Jong - Raphinha- Lewandowski - Joao Felix felállással ez sima lett volna és lesz is ebben bőven van potenciál....papíron....mert hát a kórház ugye !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 04:14:27

Hát, azért a cserék szerintem hibának számítottak. Bejött két támadó, akik nem voltak felkészülve még a játékra, és egy, aki hetek óta jó megoldás híján van. Mindeközben Guiu ott üldögélt a padon, aki egészséges is volt és épp eldöntött egy meccset. Értem én, hogy Madrid, meg félt, de na. Remélem tényleg legalább fizikálisan rendben voltak, mert a klasszikó előtt pár órával mindenki hirtelen gyógyult meg.

És Romeu. Ha az első 4-5 meccs után hozza így be és hoz egy ilyen gyötrelmes fél órát, azt mondom, nem hiba, mert akkor vagy messze felülmúlta önmagát (vagy az az igazi énje, csak közben szétesett, passz), és nem lehetett volna számolni vele. Csak sajna kb másfél hónapja egyre rosszabb, egyre lassabb fejben és lábon is, úgyhogy lehetett előre tudni. A biztos 0 helyett meg bármi más jó döntés, egy ifi (Casadó), vagy nem cserél kp-st (ok, kellett valaki...), vagy bármi, de őt nem.
Plusz az ő döntései alapján van itt ő, és nem Nico vagy Kessié, ez nyilván szintén az ő sara, még ha nem is konkrétan ezen a meccsen történt.

Amúgy amit csapatjáték címszó alatt összetett, az rendben volt, a 3 belső védő is, minden okés volt 2-3 cserén kívül tényleg kimaxolta majdhogynem a dolgot, és a kapufák már tényleg nem rajta múltak, nyerhettük volna simán a meccset. De követett el hibákat is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.10.29. 02:18:41

Jó elemzés.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a támadóinkon nagyon látszott az összeszokatlanság.
Volt 3-4 gól lehetőséges szituációnk, amiből egy jó passzal, jó kombinációval simán jött volna a gól. Ehelyett bambulás, önzőzés, nézőtérre rúgás lett a végeredmény.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 02:00:54

Andris írta:
2023.10.28. 23:38:40
Xavi remekül összerakta a kezdőcsapatot, gyakorlatilag lefociztuk a realt az első félidőben. Nem hengereltünk, hiszen hogy hengerelnénk, miközben a fél kezdőcsapat hiányzik, de a madridnak nem voltak helyzetei, totálisan semlegesítve voltak, kontrolláltuk a meccset és a labát, és közben nem egy, nem két gólhelyzetet kidolgoztunk. Meg voltam lepve azzal, hogy mennyire ki volt találva a dolog, és mennyire fegyelmezetten tette mindenki a dolgát. Mind a három középső védő tök egyedi és nyilvánvalóan nagyon alaposan és jól átgondolt szerepeket játszott be, közben Cancelo és Fermin pozíciós játéka is valamelyest pozitív innovációként hatott rám. Szerintem a madridot is meglepte. Baldé sajnos nem remekelt, Felix sem, pedig az az oldal mehetett volna nagyobbat támadásban, a lehetőség megvolt a kitalált "játékrendszerben".
Azt hittem hogy legalább valamennyire alárendelt szerepben leszünk, ehhez képest pont fordítva történt.

Ami a második félidőt illeti, nyilván a madrid nyerte pontozással és gólokban is, de semmiképp sem volt olyan egysíkú és egyértelmű, mint az első. A gólokban simán lehetett volna ez a meccs 2-0, 1-1, 2-2, a játék képe és a helyzetek alapján ugyanannyira, mint a végső 1-2. Hajszálakon, vakszerencsén is múlik ez, amikor egy clasicot megnyer valaki egy utolsó perces góllal, akkor végképp. Nézzünk rá az örökmérlegre, amikor azt latolgatjuk, vajon ki lehetett-e kapni ma, vagy mekkora gáz is ez valójában.

Hogy ki mit lát okként emögé a második félidő mögé, az mindenkinek a saját véleménye és meglátása. Mégegyszer leírom, tőlem Xavit is lehet hibáztatni, sőt, nyilván volt olyan döntése ami lehetett volna másként is. De őt fő felelősként megnevezni szerintem őrült elvakultság és/vagy az erőltetett bűnbak keresés abszolút legfelső foka. Persze nem tudatosan, ahogy már leírtam, egyszerűen sokaknak így egyszerűbb a vereség feldolgozása.

A magam részéről azt gondolom, hogy se az erőnlétünk elfogyásáért, se a cserék minőségéért nem első számú felelős jelen helyzetben(!!) az edzői stáb. Borzasztó kemény, megterhelő, és amúgy többé-kevésbé sikeres heteken vagyunk túl, 3 naponta kiemelt fontosságú 3 pontokért mentünk. A fele kezdő sérült, mindez úgy, hogy amúgy is egy 125 éves klub történetében példátlanul sovány keretünk van.
A legtöbb meccset végigharcoltuk (mégegyszer: 3 naponta!), és igazán nem volt esélyünk se, hogy valóban bárkit pihentessünk a maradékból, vagy hogy jól kihasználjuk a meccsenkénti 5 cserelehetőséget.
Utólag a cserékkel is könnyű okosnak lenni. Lehet h Cancelot én se hoztam volna le, de amelyikőtök azt mondja, hogy Xavi helyében nem a rendelkezésre álló Lewát hozza be hanem Guiut, meg nem Romeut hanem Hectort aki még egy percet soha nem játszott.. az szerintem hazudik. Mindannyian hozzányúltunk volna kb ugyanezekhez a cserékhez, ha ott és akkor mi vagyunk az edzők.

Nem lehetett nem frissíteni, hanem utolsó percig hajtani a kezdőt.

Mindeközben a madrid szerintem sokkal mélyebb, valamennyivel minőségibb, és sokkal pihentebb kezdővel és cserepaddal érkezett és játszott. Szerintem ez mind vitathatatlan tény, max a mértékeken lehet elmaszatolgatni. Ha így nézem, nálam igenis jó összteljesítmény csapat és edzők részéről is, hogy érzésre, a meccset végignézve, a helyzetek és játék teljes 90 percét átgondolva legalább ugyanennyi esélyünk volt az 1 és a 3 pontra is, mint a nullára.. kár érte, de ez van.

Nem hogy nem gondolom Xavi hibájának a második félidőbeli alulmaradásunkat, hanem szinte megkerülhetetlen törvényszerűségnek tartom az Október hónap meccsei, az ebből következő fizikális állapotunk, és az elérhető keret mennisége/minősége alapján. Bár leírtam ezt már meccs előtt is, többször. Egyszerűen lehetett tudni, hogy ez a realitás. Mind tökéletesen tisztában vagyunk a körülményeinkkel. A fociban bármi megtörténhet, de a nagy számok törvényei azért párhuzamosan működnek, a valószínűségek a helyükön vannak.

A csapat és az edzők is nagyjából kimaxolták a lehetőségeinket, és ezen nem változtat a szurkolók egy részének keserű szájízű kommentárja. Maximálisan megértő és (én is) nagyon csalódott vagyok, de egy centi igazat sem adok azoknak, akik szerint Xavi bármi olyan nagy hibát vétett volna, ami önmagában pontokba került.
Ez az egyetlen, általam olvasott írás innen, ami alapján az az érzésem, hogy ugyanazt a meccset néztük...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 23:38:40

Xavi remekül összerakta a kezdőcsapatot, gyakorlatilag lefociztuk a realt az első félidőben. Nem hengereltünk, hiszen hogy hengerelnénk, miközben a fél kezdőcsapat hiányzik, de a madridnak nem voltak helyzetei, totálisan semlegesítve voltak, kontrolláltuk a meccset és a labát, és közben nem egy, nem két gólhelyzetet kidolgoztunk. Meg voltam lepve azzal, hogy mennyire ki volt találva a dolog, és mennyire fegyelmezetten tette mindenki a dolgát. Mind a három középső védő tök egyedi és nyilvánvalóan nagyon alaposan és jól átgondolt szerepeket játszott be, közben Cancelo és Fermin pozíciós játéka is valamelyest pozitív innovációként hatott rám. Szerintem a madridot is meglepte. Baldé sajnos nem remekelt, Felix sem, pedig az az oldal mehetett volna nagyobbat támadásban, a lehetőség megvolt a kitalált "játékrendszerben".
Azt hittem hogy legalább valamennyire alárendelt szerepben leszünk, ehhez képest pont fordítva történt.

Ami a második félidőt illeti, nyilván a madrid nyerte pontozással és gólokban is, de semmiképp sem volt olyan egysíkú és egyértelmű, mint az első. A gólokban simán lehetett volna ez a meccs 2-0, 1-1, 2-2, a játék képe és a helyzetek alapján ugyanannyira, mint a végső 1-2. Hajszálakon, vakszerencsén is múlik ez, amikor egy clasicot megnyer valaki egy utolsó perces góllal, akkor végképp. Nézzünk rá az örökmérlegre, amikor azt latolgatjuk, vajon ki lehetett-e kapni ma, vagy mekkora gáz is ez valójában.

Hogy ki mit lát okként emögé a második félidő mögé, az mindenkinek a saját véleménye és meglátása. Mégegyszer leírom, tőlem Xavit is lehet hibáztatni, sőt, nyilván volt olyan döntése ami lehetett volna másként is. De őt fő felelősként megnevezni szerintem őrült elvakultság és/vagy az erőltetett bűnbak keresés abszolút legfelső foka. Persze nem tudatosan, ahogy már leírtam, egyszerűen sokaknak így egyszerűbb a vereség feldolgozása.

A magam részéről azt gondolom, hogy se az erőnlétünk elfogyásáért, se a cserék minőségéért nem első számú felelős jelen helyzetben(!!) az edzői stáb. Borzasztó kemény, megterhelő, és amúgy többé-kevésbé sikeres heteken vagyunk túl, 3 naponta kiemelt fontosságú 3 pontokért mentünk. A fele kezdő sérült, mindez úgy, hogy amúgy is egy 125 éves klub történetében példátlanul sovány keretünk van.
A legtöbb meccset végigharcoltuk (mégegyszer: 3 naponta!), és igazán nem volt esélyünk se, hogy valóban bárkit pihentessünk a maradékból, vagy hogy jól kihasználjuk a meccsenkénti 5 cserelehetőséget.
Utólag a cserékkel is könnyű okosnak lenni. Lehet h Cancelot én se hoztam volna le, de amelyikőtök azt mondja, hogy Xavi helyében nem a rendelkezésre álló Lewát hozza be hanem Guiut, meg nem Romeut hanem Hectort aki még egy percet soha nem játszott.. az szerintem hazudik. Mindannyian hozzányúltunk volna kb ugyanezekhez a cserékhez, ha ott és akkor mi vagyunk az edzők.

Nem lehetett nem frissíteni, hanem utolsó percig hajtani a kezdőt.

Mindeközben a madrid szerintem sokkal mélyebb, valamennyivel minőségibb, és sokkal pihentebb kezdővel és cserepaddal érkezett és játszott. Szerintem ez mind vitathatatlan tény, max a mértékeken lehet elmaszatolgatni. Ha így nézem, nálam igenis jó összteljesítmény csapat és edzők részéről is, hogy érzésre, a meccset végignézve, a helyzetek és játék teljes 90 percét átgondolva legalább ugyanennyi esélyünk volt az 1 és a 3 pontra is, mint a nullára.. kár érte, de ez van.

Nem hogy nem gondolom Xavi hibájának a második félidőbeli alulmaradásunkat, hanem szinte megkerülhetetlen törvényszerűségnek tartom az Október hónap meccsei, az ebből következő fizikális állapotunk, és az elérhető keret mennisége/minősége alapján. Bár leírtam ezt már meccs előtt is, többször. Egyszerűen lehetett tudni, hogy ez a realitás. Mind tökéletesen tisztában vagyunk a körülményeinkkel. A fociban bármi megtörténhet, de a nagy számok törvényei azért párhuzamosan működnek, a valószínűségek a helyükön vannak.

A csapat és az edzők is nagyjából kimaxolták a lehetőségeinket, és ezen nem változtat a szurkolók egy részének keserű szájízű kommentárja. Maximálisan megértő és (én is) nagyon csalódott vagyok, de egy centi igazat sem adok azoknak, akik szerint Xavi bármi olyan nagy hibát vétett volna, ami önmagában pontokba került.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2700
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.28. 23:35:35

Szerintem sokat nem tehet, ha Felix, Cancelo, Ferran, sőt Balde is nyom egy terített betlit egy ilyen rangadón.
Hozhatta be a 16 éves srácot, aki hetek óta gödörben van, plusz a rehab duót, akik edzettek kb 1,5-et.

Egy dolgot varrok a nyakába, az Romeu. Mi a francot keres a pályán még mindig? Bebizonyította, hogy teljesen alkalmatlan bármilyen szerepkörre, de Xavi minden meccsen beteszi. Jó dolog, ha már importáljuk is a katalán szent teheneket, akiknek mindig pályára kell lépniük, de a minőséget tegyük már magasabbra. A pali azt se tudja milyen sporteseményen van, kb mindenki leszereli, védekezni nem tud, de legalább szabálytalan is.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 23:08:11

Szerintem még a bunkerfoci sem megy. Ha játékban alulmaradunk, nem tudunk beállni védekezni és kihúzni, ahogy a MU ellen sem ment. Pedig egy félidőt kellett volna kihúzni, de nem tudtunk beállni védekezni, ahogy most sem. Alapvetően hiányossága a stílusunknak, hogy arra van kalibrálva, hogy mi vagyunk az erősebb csapat, és nincs forgatókönyvünk arra az esetre, ha az ellenfél az erősebb. Nincs labda nélküli játékunk. Ez korábban is probléma volt, de most is az, így nem lehet felmenteni Xavit.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.10.28. 21:44:23

A kedvencem volt, mint játékos, de sajnos coach-nak gyenge. Ami megy neki az a bunkerfoci. Ha viszont olyan játékot kellene kialakítani ami kicsit is offenzív akkor felsül. Valverde 2.0. A pofája viszont állandán jár valami miatt. Mindig más a hibás, ö persze mindet jól csinált meg többet érdemelt volna. Kár. Játékosként sokkal szimpatkusabb volt.
Válasz küldése