Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.11. 12:15:39

Andris írta:
2023.10.11. 11:35:17
Miért visszalépés az erőnléti edző? Én pont azon lamentáltam a múlt héten, hogy régen egyáltalá nem bírtuk fizikailag a meccseket, és a hajrákat se, most meg heti két meccsen 100 percig kaparunk egy szokásosnál számszerűen szűkebb kerettel.
Persze van ebből 1-1 sérülés (a többiség ahogy írtam nem ilyen jellegű), de alapvetően a korábbiakhoz képest szerintem pont hogy látványosan jobb az erőnléte a csapatnak.

Látom, hogy Rijkaarddal kapcsolatban is megszépülnek az emlékek. :D Már lusta is vagyok belemenni ebbe, röviden maradjunk annyiban, hogy szerintem a holland pont annyira jó edző, és annyira volt szerepe az akkori sikereinkben, amennyire a Barca óta lenyomott karrierje mutatja.
Amikor a csapat teljesítményét valaki bírálja, akkor 4 alapember esett ki. ( Igaz )
Ha az orvosi stábot, vagy az edzőt bírálja valaki, akkor előfordul 1-1 sérülés.
Akkor mérjünk egyenlő mércével, és a sérüléseket ne innen túlozva, onnan kicsinyítve mérjük.
Az izomsérülések nálunk valamiért igen gyakoriak. Oka kell hogy legyen, mivel több éves tendencia.
A csapat erőnléte szerintem is fejlődött, ez nyilván a fiatalításnak is köszönhető. Ezt nem venném el az edzői stábtól. Nekem a túl hosszú és lassú labdajáratással, passzokkal van a gondom, és a védekezéssel. Az előbbiben nem is remélek változást, a védelemben remélem a Classicon legalább Cancelo szorosan matrica módban lesz Vini mellett, és nem valahol elöl az ellenfél 16-osánál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.11. 11:35:17

Miért visszalépés az erőnléti edző? Én pont azon lamentáltam a múlt héten, hogy régen egyáltalá nem bírtuk fizikailag a meccseket, és a hajrákat se, most meg heti két meccsen 100 percig kaparunk egy szokásosnál számszerűen szűkebb kerettel.
Persze van ebből 1-1 sérülés (a többiség ahogy írtam nem ilyen jellegű), de alapvetően a korábbiakhoz képest szerintem pont hogy látványosan jobb az erőnléte a csapatnak.

Látom, hogy Rijkaarddal kapcsolatban is megszépülnek az emlékek. :D Már lusta is vagyok belemenni ebbe, röviden maradjunk annyiban, hogy szerintem a holland pont annyira jó edző, és annyira volt szerepe az akkori sikereinkben, amennyire a Barca óta lenyomott karrierje mutatja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.11. 11:19:09

Nagybarcelona írta:
2023.10.11. 09:06:20
Arteta ès Xavi helyzetèt véletlenül sem hasonlítanám össze. A Barca vezetősège szinte 0 ráfordítással (mèrleget tekintve) hozták lètre ezt a keretet.
Az Arsenal èvekig közèpszer játèkosokat igazolt drágán. Arteta abból a keretből hozta ki az extrát. Szemèlyes vèlemènyem szerint Xavi nem tudja(ta) mèg azt sem kihozni a keretből, ami benne van. Ez egy szubjektív vèlemèny. Ezt gondoltam Valverdènèl is.
Én nem csak az idő szempontjából vetném el az összehasonlítást, de mire egy valamirevaló csapat összejött elköltött 2-3 év alatt vagy 350 millió eurot, idén nyáron újabb kb. 250 eurot. Úgy hogy pl. Odegaardért nem is fizettek három éve.
Ha mondjuk ennek csak a kétharmadát fordították az ő kérésére már olyan lehetősége van mint nagyon keveseknek. És lehet mondani, hogy a pénz nem minden stb., de ebből lehet építkezni. És, ha középszereket hoztak drágán (ez azért kis túlzás) az az ő felelőssége is. Nemzetközi porondra egyszer jutottak, az EL-be, ahol a legelső alkalommal égtek egy nagyot, bőven nagyobbat mint mi. Az idei Bl-ben, pedig szintén nem vitézkednek eddig, most futottak bele egy csúnya vereségbe a Lens ellen. De ami a talán a legfontosabb, hogy ő kapott időt. Itt már egy bajnoki második hely kudarcnak számít vagy ha nem jutunk be a BL legjobb 8-ba. Nyilván nem ugyanaz a két bajnokság, de a City mögötti bármelyik helyért reálisan lehet harcolni.(Spurs, eléggé hullámzó Pool, MU, Spurs stb.) És eredmények mellett itt már szép foci is kötelező, mert egy teljes szezon után már menesztésről van szó, úgy, hogy toronymagasan nyertük a bajnokságot, erősíteni meg most szinte 0 euro volt. És arról ne beszéljünk, hogy milyen állapotú csapatot kellett átvenni és szinte teljesen kicserélnie.
Nagybarcelona írta:
2023.10.11. 09:06:20
Szerintem itt van a lènyeg keret szempontjából. Ezèrt tartottam jobb iránynak Laporta fèle döntèst, amikor választnia kellett melyik útra lèp. A Barca vonzóereje szerencsère nagy.

Chino: szerintem Ten Cateval megfogtad a lènyeget (nem edző kèrdèsben). Szerintem is ő volt az agy ès a taktikus. Már rengetegszer írtam Koeman stábjáról (segèdedzők, fizikai felkèszítők)

Nèzzètek már meg Xavi szakmai stábját, ès úgy èrdemes vèlemènyt formálni. Lehet nyugodtabb lennèk, ha minősègi fizikai felkèszítők ès egy tapasztalt segèdedző tevèkenykedne Xavi mellett. Az orvosi stábról nem is beszèlve.
A stábbal kapcsolatban igazat adok. Rijkaardról beszéltünk, Pepnek is komoly segítség volt Tito, ahogy Unzuéról is sokat lehetett hallani. Oscarral kapcsolatban nekem kicsit Roura-feelingem van, bár utóbbiról inkább folyamatos tanácstalanságot lehetett látni, de ahogy átvette Titotól darabjaira hullott a csapat.

Ami az orvosi stábot illeti, Pruna egy jó nevű, minőségi orvos, aki korábban évekig nagyon eredményesen dolgozott a klubnál, bizonyított is, komoly tapasztalata van szóval ő előzetesen mindenképpen erősítésnek tűnt. Az erőnléti edzőt azt hiszem Katarból hozta magával, de inkább visszalépésnek tűnik. Ezt csak azért említettem, hogy ebben a tekintetben abszolút igazat adok, és erről igazából csak Xavi tehet, habár mindenki azzal szereti körbevenni magát akivel jó a kapcsolata és könnyen együtt tud dolgozni, de az hogy ez minőségben mit jelent az más kérdés. Egyedül Pruna az aki kilóg a sorból,mert papíron ő a legnagyobb erősítésnek nézett ki.

Rijkaardhoz visszatérve nem tudom ki emlékszik, de már első évében is rengetegszer mutatták ahogy meccs közben Eusebio lenyargal fentről és rendszeresen súgdosott a hollandnak. Speciel én baromi poénosnak találtam, de kicsit rossz fényt vetett Rijkaardra.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.11. 11:11:26

Nem támogatnám jelenleg Xavi leváltását, de főleg nem egy másik volt Barca játékosra.
Engedjük már el a mi kutyánk kölyke hozzáállást, ha egyszer kell valaki Xavi helyett, az legyen TOP edző, aki a lehető leginkább objektív tud lenni. (Fogalmam nincs ki lehetne az)
Egy nem korábbi Barca játékos is folytathatja ezt a stílust, ha ezt tartja jónak, de változtat, ha másikban nagyobb perspektívát lát.
Anno sok év után Rijkaard építette fel a 2006 BL győztes csapatot, aki nem volt korábban játékos nálunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.11. 10:49:02

drobika írta:
2023.10.11. 10:38:55
A kocka el van vetve.
A klub hosszabbított vele, tehát elégedett az elvégzett munkával.
Irányváltást , vagy inkább stílusváltást személy szerint nem is várok tőle.
Az viszont egy jó felvetés, hogy olyan másodedző lehetne mellette, aki nem közvetlen rokon...
Az orvosi, erőnléti edzői, segítői stábnál már Dembele és Pedri rendszeres izomsérüléseikor is lett volna mit vizsgálni...
Xavival szerintem, amióta itt van, még nem volt olyan, hogy visszanéztünk kicsit messzebbre, és azt mondtuk volna, hogy na ott előrébb tartottunk bakker. Vannak lokális hullámhegyek és hullámvölgyek, de szerintem ha visszalépdelünk fix időtartamokat (mondjuk 3 vagy 6 hónapokat), akkor azt látjuk, hogy töretlen a fejlődése és felfele ívelése a csapatnak. Játékban is, versenyképességben is. Amíg ez így van, és közben bajnoki címvédők vagyunk, addig 10ből 10, 100ból 100 klub hosszabbít az edzőjével. Nincs miről beszélni szerintem, ezért nem is reagálok mostanában nagyon a Xavit komolyabban megkérdőjelező dolgokra. Egyszerűen nem megindokolható, hogy ilyenről komolyan beszéljünk. Ettől még persze lehet, akinek jól esik. :D

Én egyelőre nem kongatnék vészharangot az edzői stáb, az ovosi stáb miatt.

Tény, hogy sok a sérültünk, számszerűen. De ez a legtöbb nagy csapatra ugyanígy elmondható.
Dembit tulajdonképp többnyire egészségesen tartották, és a legutolsó sérülésénél azért volt hónapokig játékon kívül, mert mire visszaérhetett volna, már nem volt sok tétje a szezonnak. Pedri izomsérülésének rendszeressége is lehet egyéni felépítés függvénye.

Koundé, Lewa, Frenkie mind szerencsétlen kontakt miatt vannak pálya szélén, különböző ficamokkal, Raphi pedig olyan rövidtávú izomhúzódással, ami konkrétan mindennapos a focipályákon az élvonaltól a grundig. Gavit még sehol nem látom megerősítve, Lamine meg elvileg garantáltan elérhető lesz hamarosan.

A sérülésekszerintem (egyelőre legalábbis úgy látom) nem az orvosi stáb gyenge teljesítményére, a gyenge megelőzésre vagy kezelésre hívják fel a figyelmet, sokkal inkább arra, hogy egyrészt irtó pechünk van, hogy mindig a fontos szakaszokban hullik ki egyszerre sok ember, másrészt meg arra, hogy mennyire nem kielégítő a keret se mennyiségben, se minőségben.

PS: Artetát ez a fórumozó közönség egy szűk év után úgy kivágta volna a Barcától, hogy a lába nem éri a földet. :lol:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.11. 10:38:55

A kocka el van vetve.
A klub hosszabbított vele, tehát elégedett az elvégzett munkával.
Irányváltást , vagy inkább stílusváltást személy szerint nem is várok tőle.
Az viszont egy jó felvetés, hogy olyan másodedző lehetne mellette, aki nem közvetlen rokon...
Az orvosi, erőnléti edzői, segítői stábnál már Dembele és Pedri rendszeres izomsérüléseikor is lett volna mit vizsgálni...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.11. 09:06:20

Arteta ès Xavi helyzetèt véletlenül sem hasonlítanám össze. A Barca vezetősège szinte 0 ráfordítással (mèrleget tekintve) hozták lètre ezt a keretet.
Az Arsenal èvekig közèpszer játèkosokat igazolt drágán. Arteta abból a keretből hozta ki az extrát. Szemèlyes vèlemènyem szerint Xavi nem tudja(ta) mèg azt sem kihozni a keretből, ami benne van. Ez egy szubjektív vèlemèny. Ezt gondoltam Valverdènèl is.

Szerintem itt van a lènyeg keret szempontjából. Ezèrt tartottam jobb iránynak Laporta fèle döntèst, amikor választnia kellett melyik útra lèp. A Barca vonzóereje szerencsère nagy.

Chino: szerintem Ten Cateval megfogtad a lènyeget (nem edző kèrdèsben). Szerintem is ő volt az agy ès a taktikus. Már rengetegszer írtam Koeman stábjáról (segèdedzők, fizikai felkèszítők)

Nèzzètek már meg Xavi szakmai stábját, ès úgy èrdemes vèlemènyt formálni. Lehet nyugodtabb lennèk, ha minősègi fizikai felkèszítők ès egy tapasztalt segèdedző tevèkenykedne Xavi mellett. Az orvosi stábról nem is beszèlve.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.11. 06:58:35

La Masia1 írta:
2023.10.10. 23:21:03
Cseri írta:
2023.10.10. 22:25:11

Arteta népszerű elgondolás, bár,ha jól emlékszem, amikor pár éve felmerült a neve,mint edzőjelölt,a fórum nem volt elájulva az ötlettől. Mióta is építi az Arsenalt? Itt vajon lenne erre 3-5 éve, míg elér valamit?
De ez itt tényleg off!
Pont ez az!
Arteta 4. éve építi az Arsenalt, mostanra lett egy többé-kevésbé ütőképes alakulat.
Guardiolának a 6. évben lett meg a BL!
Mindketten sokkal több tapasztalattal rendelkeznek és teljesen más pénzügyi háttér van mögöttük.
Xavitól meg 2. évben csodát vár mindenki.
Senki nem vár csodát tőle!
Legfeljebb Szent Pétertől várhatunk, aki hisz benne.
Pontosan lehetett tudni, hogy mit fog képviselni játékban. Világ életében ezt játszó ( világelső csapattársakkal ), Nemzetközi, európai téren tapasztalatlan, más stílust nem preferáló kezdő edzőtől tényleg mást nem várhatunk. Naivitás is lett volna.
Hogy elment a játékstílus a mienk felett arra a legfőbb bizonyíték az, hogy eredményt még a nem lebecsülendő Konferencia Ligában szereplő csapatok is teljesen mást játszanak. Illetve az, hogy 5 éve semmit sem tudunk nemzetközi téren ezzel a focival elérni, illetve két éve a csoportkörből sem kijutni. Most valszeg ezt elérjük jó sorsolással is. Az hogy mekkora a pálya, meg mennyi időt játszanak, az hol borítja azt a tényt, hogy más már a hatékony játék, mint a 70%-os labdabirtoklós tedd ide, a legközelebb állóhoz, nyomd hátra a kapushoz, mindenki legyen fenn ész nélkül? Ezt tökélyre egyszer fejlesztették, olyan játékosokkal, és soha többé nem fogják. Ez tény.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.10. 23:21:03

Cseri írta:
2023.10.10. 22:25:11

Arteta népszerű elgondolás, bár,ha jól emlékszem, amikor pár éve felmerült a neve,mint edzőjelölt,a fórum nem volt elájulva az ötlettől. Mióta is építi az Arsenalt? Itt vajon lenne erre 3-5 éve, míg elér valamit?
De ez itt tényleg off!
Pont ez az!
Arteta 4. éve építi az Arsenalt, mostanra lett egy többé-kevésbé ütőképes alakulat.
Guardiolának a 6. évben lett meg a BL!
Mindketten sokkal több tapasztalattal rendelkeznek és teljesen más pénzügyi háttér van mögöttük.
Xavitól meg 2. évben csodát vár mindenki.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.10. 22:25:11

La Masia1 írta:
2023.10.10. 18:34:07

Aki JELENLEG talán többet tudna kihozni a keretből, az Arteta. Egyszerűen tapasztaltabb, talán "bátrabb" is.
Arteta népszerű elgondolás, bár,ha jól emlékszem, amikor pár éve felmerült a neve,mint edzőjelölt,a fórum nem volt elájulva az ötlettől. Mióta is építi az Arsenalt? Itt vajon lenne erre 3-5 éve, míg elér valamit?
De ez itt tényleg off!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.10. 18:34:07

drobika írta:
2023.10.10. 16:47:45
Elszállt felettük az idő, és a játékstílus felett is.
Nem bántásból mondom, nem látom Xavi mellett a reményt sem egyelőre, hogy kilépnénk abból a játékból, amiben szocializálódott. Mást meg még nagy csapatoknál nem tanult. Lehet egy sima angol PL. középcsapat, vagy egy német Bundsliga csapat edzői menedzselése után több tapasztalattal, már itt sem ehhez a lassú, ezer passzos labdatartós játékhoz igazodna. Nem azt mondom, hogy nem látja a többi nemzetközi élcsapatnál, hogy ott mást nyomnak, csak mivel sosem edzett ilyen rendszerben ilyen elvárások, stílus mellett, ezért tőle szerintem nem várhatjuk a csapatjáték béli változást. Ez számomra teljesen világossá vált.
Nem szállt el az idő a stílus felett, mert a játék objektív körülményei semmi nem változtak.
Pontosan ugyanakkora a pálya és a kapu mérete, a játékosok és a labda száma, a játékidő. Ezt azért írom, mert többször is komolyan felmerült, hogy a reformok jegyében legyenek akár ezekben is változások.
De nem lettek, így semmi nem változott. Ugyanaz működne ma is - a szükségszerű finomhangolással - HA VALÓBAN UGYANAZT játszanánk.

Nyilván nem fog/tud Xavi mást stílust képviselni! Honnan tudna? És miért akarna? Ezt ismeri, ebben nőtt fel, ebben hisz. Még Katarban is ezt játszatta a csapatával.
Azért hozták, hogy ezt hangolja ismét tökéletesre!
Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 15:23:19

Olyan edzőt várnèk, akivel visszatèrhetünk az alapokhoz, de tudnánk modernizálni azt.
Ez már egy érdekesebb, reálisabb megközelítés.
Cseri írta:
2023.10.10. 14:33:17
Szerinted ki/kik lennének méltóak a Barca padjára?
Aki JELENLEG talán többet tudna kihozni a keretből, az Arteta. Egyszerűen tapasztaltabb, talán "bátrabb" is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.10. 16:47:45

Xavit kiváló játékosnak tartottam. Egy olyan generációval játszhatott együtt, ami megismételhetetlen. Nem is csak Messi, Iniesta miatt, a többiek is egytől egyig , még talán a cserék is extraklasszisok voltak.
Játszottak egy játékot, amit tökélyre vittek, az ellenfél szagolni sem tudta a labdát évekig. A végén aztán másként lett, mondhatni csúnya vég, mindannyian tudjuk az eredményeket. Elszállt felettük az idő, és a játékstílus felett is.
Nem bántásból mondom, nem látom Xavi mellett a reményt sem egyelőre, hogy kilépnénk abból a játékból, amiben szocializálódott. Mást meg még nagy csapatoknál nem tanult. Lehet egy sima angol PL. középcsapat, vagy egy német Bundsliga csapat edzői menedzselése után több tapasztalattal, már itt sem ehhez a lassú, ezer passzos labdatartós játékhoz igazodna. Nem azt mondom, hogy nem látja a többi nemzetközi élcsapatnál, hogy ott mást nyomnak, csak mivel sosem edzett ilyen rendszerben ilyen elvárások, stílus mellett, ezért tőle szerintem nem várhatjuk a csapatjáték béli változást. Ez számomra teljesen világossá vált.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.10. 16:44:22

davi10 írta:
2023.10.10. 15:03:36
Cseri írta:
2023.10.10. 14:33:17
Milyen új alapokat? Mielőtt itt lett edző megszakértette valahol,hogy a Barca nem lehet sikeres Piqueval és Busival,erre ide jött, és játszatta őket orrvérzésig. Messi és Suarez nem játszott együtt az ő regnálása alatt max. felkészülési meccsen,mert elzavarta az uru-t,aki bajnok és gólkirály lett utána... Ennyit a golyóiról.
Mondj kérlek kettő emlékezetes meccset a hollanddal a padon? A +20-as szériája emlékeim szerint éppen 19 meccs volt. Amivel nincs is semmi baj,szép eredmény.
Szerinted ki/kik lennének méltóak a Barca padjára?
Spanyol kupadöntő, 4-0 a Bilbao ellen.
Kupa elődöntő 0-2-ről továbbjutás a Sevilla ellen.

Pedri, Araujo, Gavi, Nico, Mingueza meg talán Balde is alatta kezdett el rendesen az első csapatban játszani, illetve Frenkie is szintet lépett nála.

Az, hogy ki lenne méltó a kispadra egy nagyon jó kérdés, én is úgy érzem, hogy a mai csapatnak Xavi a leggyengébb láncszeme, de lövésem nincs ki lenne olyan külsős, aki illene ide. Ten Hag magát égeti Manchesterben, topcsapat padjára szerintem Emery alkalmatlan, De Zerbi meg egyelőre zsákbamacska. Xabi Alonso-t megnézném, de Ő a madridi múltja miatt esélytelen.
Azért ez a fiatalok bemutatkozása kicsit árnyalt kép. Attól hogy valaki nála megragadt az nem feltétlenül jelenti, hogy igazán jól is döntött vagy azért hozta az első keretbe mert akkora fantáziát látott benne. Mingueza jobbhátvéd lett, de elég muszáj volt a "konkurencia" miatt, pedig kipróbálhatta volna huzamosabban belső védőként, amikor ott néhány alkalommal esélyt kapott baromi jó teljesítményt nyújtott, sőt az utánpótlásban végig azt játszott. Amikor nem három védős rendszert játszatott, akkor inkább Lenglet volt preferálva. Nico is feljött, de sajnos egyikük sem lett sikertörténet.
Baldé kapott vagy 3 meccsen összesen 50-60 percet, majd Xavi ugyanabban az évben egész meccset adott, a következőtől a kezdőbe került Alba "kárára".
Araujo érdekes téma, mert már a hülye is látta milyen játékos 20 évesen de Valverde inkább a két franciát tolta még akkor sem volt keretben, mikor össz-vissz 3 védője volt. Nyilván ez nem von le Koeman érdemeiből, de bőven jellemzi Valverdet.
Gavi valóban nála futott be, ez nem kétséges, bár verte is rá a mellét rendesen utólag.
Pedri már az első csapatba jött, csak még visszakönyörögte egy évre a Las Palmas, ő már akkor egy félig-meddig "befutott" játékos volt, nem a semmiből került elő.

Viszont akkor Xavira is mondhatjuk, hogy felhozta Abdet, Iliast, Jutglát, Alarcont stb. de nem lettek meghatározó játékosok, bár az előbbi kettőnek még van esélye, ha nem itt máshol, de nem igazán mondjuk Xavira, hogy "felfedezte" őket.

Ten Hag nekem kicsit olyannak tűnik, mint aki a komfortzónájában, a holland bajnokságban, a hozzá illő csapatokkal tud sikeres lenni, de ha onnan kiszakad elég tanácstalan. Pedig abból a MU-ból nagyon ütőképes csapatot lehetne összerakni, nagyon komoly kerete van, világklasszisokkal, bőven van pénz igazolni is, minden adott lenne.
Brighton meccseket nem nagyon látok, de hiába nem nagy a neve annak a csapatnak vannak ott olyan játékosok, akik sok komolyabb klubba is beférnének, plusz pénznek sincsenek híján. Az olasz most is kapott kb. 200 milliót játékosokra (plusz egy Fatit ingyen), ilyen kerettel nem lenne meglepő egy 4.-5. hely, bár MacEllister fájdalmas lehet. Nem tudom nem lenne-e nagy falat egy Barca, nem látott még komoly klubot közelről, Xavi sem rutinos, de azért legalább a klubot, filozófiát ismeri
Idejött egy mentálisan, fizikailag szétesett csapathoz, ahol a játékosok még alig ismerik egymást, gyakorlatilag 0-ról kell/kellett kezdeni az egészet, de fél év alatt 9.-ről behozta második helyre a csapatot, első évében toronymagasan behúzta a bajnokságot, amit évek óta nem láttunk, a Real ellen a szuperkupát, a játék ténylegesen javult, az idei eredményekről, de még igazán a játék képéről pedig még semmit nem tudunk. Plusz tele a csapat tátongó lyukakkal, amire kb. 0 euro állt rendelkezésre foltozni. Nézzük már meg melyik csapat mennyit fordíthatott igazolásokra, nekünk ilyen-olyan kölcsönökkel kellett beérni.

Akit én korábban a legszívesebben láttam volna itt az Henk ten Cate. Ő már valamennyire ismerte is a klubot, személyesen Rijkaard, de az egész BL-t nyerő csapat sokat köszönhetett neki. Az igazi ész szerintem ő volt a holland mögött, megnéztem volna mit tud "egyedül" alkotni. Persze ott is benne volt hogy besül.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.10. 15:23:19

Cseri írta:
2023.10.10. 14:33:17


Milyen új alapokat? Mielőtt itt lett edző megszakértette valahol,hogy a Barca nem lehet sikeres Piqueval és Busival,erre ide jött, és játszatta őket orrvérzésig. Messi és Suarez nem játszott együtt az ő regnálása alatt max. felkészülési meccsen,mert elzavarta az uru-t,aki bajnok és gólkirály lett utána... Ennyit a golyóiról.
Mondj kérlek kettő emlékezetes meccset a hollanddal a padon? A +20-as szériája emlékeim szerint éppen 19 meccs volt. Amivel nincs is semmi baj,szép eredmény.
Szerinted ki/kik lennének méltóak a Barca padjára?
Feleslegesen vitatkozunk. Nem fogom újra linkelni, már megtettem.

-Pedrit a vezetősèg kölcsönbe akarta adni. Neki köszöntèk, hogy ragaszkodott hozzá. Gavit is ő hozta fel, Araujo nála lett fix kezdő, Nico ès Mingueza nem a hibájából távozott. Balde is nála kapott először szerepet, igaz bal szèlsőkènt, mert nem volt támadónk abban az időszakban, majdnem távozott is, mák, hogy azután megkapta az esèlyt.
-nèzd meg milyen volt a keret, ès kit játszathatott volna helyettük. Pjanic/Fernandes vagy Garcia/Umtiti/Lenglet közül?
-elèg emlèkezetes a kupában a fordítás a Rayo, Granada majd a Sevilla ellen, ami hirtelen az eszembe jut.
-Suarez az Ajaxos korszaka óta kedvenc támadóm (Messi mellett)
Azt nyilatkozta az ominózus hívásról:
"azt mondta, nem szerepelek a terveiben, ha nem tudodod rendezni a szerződèsedet, a Villarreal ellen játszani fogsz. Nem volt meg benne az emberségessèg, hogy elmondja, nem számít rám, vagy tènyleg a vezetősèg szerette volna, hogy távozzak"

Szerinted?

Ès akkor Depay, Auba, Adama, Alves? Utóbbi egy fèl èvet szeretett volna maradni a VB-ig, pár euróèrt, Xavi viszonylatban.

Azt kellene megèrteni, nem Koemant sztárolom, de abszolút kettős mèrce a 2 edző, ahogy "majdnem ugyanaz a keret" a tèli èrkezőkkel együtt, vagy a 200 millió elköltèse ès az ingyen èrkező 100 (Cancelo ès Felixxel van az 200+ is)milliós èrtèkű játèkosok után.

Nagyon elkanyarodtunk Xavi topictól ès az alap kommentemtől.

Olyan edzőt várnèk, akivel visszatèrhetünk az alapokhoz, de tudnánk modernizálni azt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.10. 15:03:36

Cseri írta:
2023.10.10. 14:33:17
Milyen új alapokat? Mielőtt itt lett edző megszakértette valahol,hogy a Barca nem lehet sikeres Piqueval és Busival,erre ide jött, és játszatta őket orrvérzésig. Messi és Suarez nem játszott együtt az ő regnálása alatt max. felkészülési meccsen,mert elzavarta az uru-t,aki bajnok és gólkirály lett utána... Ennyit a golyóiról.
Mondj kérlek kettő emlékezetes meccset a hollanddal a padon? A +20-as szériája emlékeim szerint éppen 19 meccs volt. Amivel nincs is semmi baj,szép eredmény.
Szerinted ki/kik lennének méltóak a Barca padjára?
Spanyol kupadöntő, 4-0 a Bilbao ellen.
Kupa elődöntő 0-2-ről továbbjutás a Sevilla ellen.

Pedri, Araujo, Gavi, Nico, Mingueza meg talán Balde is alatta kezdett el rendesen az első csapatban játszani, illetve Frenkie is szintet lépett nála.

Az, hogy ki lenne méltó a kispadra egy nagyon jó kérdés, én is úgy érzem, hogy a mai csapatnak Xavi a leggyengébb láncszeme, de lövésem nincs ki lenne olyan külsős, aki illene ide. Ten Hag magát égeti Manchesterben, topcsapat padjára szerintem Emery alkalmatlan, De Zerbi meg egyelőre zsákbamacska. Xabi Alonso-t megnézném, de Ő a madridi múltja miatt esélytelen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.10. 14:33:17

Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 13:51:53

-Koeman emberileg megbukott, de arra jó volt, hogy egy új korszak kezdődjön, lerekja az alapokat, megszabaduljon a nem kívánatos személyektől, amihez a vezetőknek nem volt golyója.

Valamint Suarez ès Messi együtt játszatása a vèdekezès rovására megy.
Szerintem ha 5-6 nyögvenyelős meccsre jut egy-egy jobb, az elèggè rendszerszintű problèma gyanús.

Bár nekem mindig is problèmám volt az aktuális edzőinnkkel, mert nem nagyon tartom őket Barca szintűnek. Persze Rijkaard ès Guardiola valamint Enrique szèpen kinőtte itt magát, persze nem Mind1 milyen kerettel.
Milyen új alapokat? Mielőtt itt lett edző megszakértette valahol,hogy a Barca nem lehet sikeres Piqueval és Busival,erre ide jött, és játszatta őket orrvérzésig. Messi és Suarez nem játszott együtt az ő regnálása alatt max. felkészülési meccsen,mert elzavarta az uru-t,aki bajnok és gólkirály lett utána... Ennyit a golyóiról.
Mondj kérlek kettő emlékezetes meccset a hollanddal a padon? A +20-as szériája emlékeim szerint éppen 19 meccs volt. Amivel nincs is semmi baj,szép eredmény.
Szerinted ki/kik lennének méltóak a Barca padjára?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.10. 13:51:53

Úgy látom megint nem jött át a lènyeg az írásomból. Továbbra sem èrtem Koeman említèse mièrt fa a tűzre.

Ismètelten le kell írnom, játèkoskènt Xavi volt az egyik kedvencem, Koeman pedig semmit nem jelent számomra, mert nem láttam akkori meccseinket.

Továbbra is úgy èrzem, szimpátia alapján kerülnek egyes szemèlyek megítèlèsre.
Pl. Messi mindenkori kedvencem játèkoskènt, azonban különbsèget tudok tenni a játèka ès szemèlyisège között, ami hatással volt a klub èletère. Ez off tèma.

-Koeman emberileg megbukott, de arra jó volt, hogy egy új korszak kezdődjön, lerekja az alapokat, megszabaduljon a nem kívánatos személyektől, amihez a vezetőknek nem volt golyója.

Xavinál ugyanez becsülendő? (Puig, Auba, Depay, Bellerin, Adama, Luuk, Kessie stb.)

-Koemannál nem kontráztak szèt minket, mert hamar rájött, hogy a Pique, Umtiti, Lenglet, Garcia, majd az akkori Araujo ès Mingueza
Valamint Suarez ès Messi együtt játszatása a vèdekezès rovására megy. Így átállt 532-re, a minősèget mennyisèggel kompenzál a amivel 20+ veretlen meccset hoztunk le. Egyèbkènt tavaly Xavi is ezt tette, ahol sokszor a szerencse is közrejátszott.
Szerintem ha 5-6 nyögvenyelős meccsre jut egy-egy jobb, az elèggè rendszerszintű problèma gyanús.

-Xavinál, eleve a stíluson volt a hangsúly, majdnem ugyanaz a keret, csak felèpült Dembele ès èrkezett Auba, Ferran, Adama ès Alves.
Fèlpályáig feltolt vèdelemmel, magasan letámadva, sokszor lekontrázva, csak tavaly 3 kh-el ès 4 kp-sal. Ismètelten kiemelnèm, hogy a stíluson volt a hangsúly, ès ott a spanyolos 4 kp-s játszatása, a támadó sor rovására, ahol Stegen rengeteg pontot hozott, a Liga szezon játèkosakènt.

Azzal egyetèrtek, hogy a szemèlyisège ès karizmája miatt jobban teljesítenek a játèkosok, de taktikai hiányosságai számomra bőven negatív irányba billentik a mèrleg nyelvèt. A Frankfurt, Mu, Bayern, Inter taktikailag fölülmúlt minket, de erről hiába is vitatkozunk, mert ismèt felvetődik a szimpátia kèrdèse, ès ki mit akar belelátni a dolgokba.

Èn is látom, hogy Xavi nem konkrètan a tiki-takát erőltetnè, a szèlső játèkot erőltetve, erőcsatárral elől, de valahogy nem tud èrvènyesülni a magas letámadás, feltolt vèdelem, lassú, körülmènyes labdakihozatal kombinációval.

Nagyon messzire jutottunk a stílusról szóló eredeti kommentemtől.

Egyèbkènt èrdemes az egèsz szakmai stábot is figyelembe venni, ha már edzőkben gondolkodunk. Számomra egyèbkènt sem Koeman sem Xavi nem alkalmas a Barca vezetèsère. Jó lenne, ha lesz lehetőség (jelenleg nehèz lenne), a klubhoz mèltó tudású ès tapasztalt edzőt kinevezni.

Persze lehet ez mèg jobb idővel, csak szüksèg van sok minősègi játèkos leigzolására, amihez pedig pènz nincs. Ezèrt lenne ezt jó szakmailag kompenzálni.

Bár nekem mindig is problèmám volt az aktuális edzőinnkkel, mert nem nagyon tartom őket Barca szintűnek. Persze Rijkaard ès Guardiola valamint Enrique szèpen kinőtte itt magát, persze nem Mind1 milyen kerettel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.10. 11:35:01

Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 09:42:40
Lehet nem lesz népszerű az írásom, de lehet Cruyff stílusához közelebb áll Van Gaal, Rijkaard vagy Koeman stílusa, mint Guardiola, Enrique vagy Xaviè, ès nem feltétlenül azèrt, mert az előbbiek hollandok, egyszerűen nekem az utóbbiak az "elspanyolosított" (nem tudom máshogy kifejezni) oldalpasszos, főkènt kp-s játèkra èpülnek. Xavi, Iniesta, Busquets ès Messi a stílusuknak ès tudásuknak köszönhetően csúcsra járatták ezt. Jelenleg nincs ès lehet soha nem is lesz ilyen kreatív kp-nk, így lehet èrdemes lenne módosítani a stíluson. Számomra ez visszatèrès lenne a direktebb holland stílushoz, ès nem stílusváltás.

Szerk: hozok egy pèldát. Ha jobb képességű kerettel rendelkező csapat ellen játszunk, ès az ellenfèlhez ès a saját keretünkhöz alkalmazkodva 532-re váltunk, akár átadjuk a kezdemènyezèst a Citynek/Bayernek ès nem toljuk fel a kp-nkat a fèlpályáig, akkor elveszítjük a stílusunkat?
Koemannál eleve nem is téma, mit játszat, mert emberileg megbukott nálunk, nem véletlen akarták még a mi tutyimutyi játékosaink is leváltani nyíltan. De amúgy meg folyamat szétkontráztak minket nála, kivéve, mikor beállt 3-5-2-be, mert akkor nem kontráztak szét, cserében volt 2-3-4 helyzetünk meccsenként, amit Messivel a sorainkban még gólokra tudtunk akár váltani. (Képzeld el, hogy ennyi kidolgozott helyzettel hány gólt lőnénk Messivel...) Xavinál vagy 1,5 évig nem kontráztak igazán szét 1-1 meccset kivéve (Frankfurt, de fejlődött, mai szemmel sztem simán felállna-váltana ott 4 kp-s játékra), ez most 2-3 hete kezd kicsit így lenni, meg fogja oldani. Azért Koemannál Cruyuffi alapokról beszélni, mikor egymás után hozott le meccseket 0 kapuralövéssel sündisznóállásban... és lehet mondani, hogy akkor már gyenge volt a keret, de nem ennyire, és Xavi ugyanabból a keretből sokkal szebb játékot hozott ki azonnal.

Eleve ne felejtsd el, hogy az edzőt nem csak a taktikai készsége minősíti, bár szerintem Xavi ott is szépen alakul. Ancelotti, Zidane nem edzőzsenik, de tudtak bánni a játékosokkal egyénileg is, legyen az nyugalom, tüzelés, bármi. A másik kedvenc csapatomnál Pioli felépített egy elég erős Milant úgy, hogy taktikailag semmi a fickó, de nagyon jó pedagógus. Xavi ezt jól akarja legalább, jól csinálja, jó irányba halad, de eddig kicsit még felemás, javul itt is, nem is lehet 40 évesen profinak lenni ebben. Koeman teljes csőd volt ilyen téren.

A Bayern elleni tétmeccsen nem toltuk fel a védelmünket, kontrázva alakítottunk kis sokkal több ziccert mint ők. United ellen is kb ez volt, ott is ki-ki meccsen buktunk, de nem volt semmi "eszetlen DNS-ragaszkodás" meg oldalpassz meg mittudoménmi. Ott játszunk sok oldalpasszal, ahol a kiscsapat 10 emberrel védekezik. Ott a Pool, Tottenham, Reál is oldalpasszozik, amíg nem találnak rést, mert nem nagyon lehet lendületből előremenni ellenük. Nézd meg, mit csinálunk nyíltabb csapatok ellen, Soci, Villarreal, stb. Nem sok oldalpasszt fogsz látni. Vagy nézd meg, mit csinál a Reál egy Getafe ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.05. 13:32:27

Tegnapi kommentemhez fűzve:
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -2nd-half/
Yamal beteg volt, meccs közben rá is jött a szapora :)
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... escape-it/
Felix pedig azèrt lett lecserèlve, hogy rugalmasabb legyen a játèk ès "tartott a piros laptól, amit Gavi meg is kapott"
Ès múltkor mit kaptam, mert kritizálom a nyilatkozatait :)
Lènyeg a nagyon fontos 3 pont, de nem biztos, hogy jó, ha egy edző egy èlcsapat èlèn, menet közben "tanulja ki a szakmát" :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.05. 13:28:18

ocsike83 írta:
2023.10.05. 13:04:14
Andris írta:
2023.10.05. 12:50:11
Roberto támadni jött be, nem védekezni, nem is értem hogy ez hogy nem tűnt fel. Ettől még lehetett volna Chris is, hogy mégjobban ráüljünk az 1-0ra, de már így is 1 támadóval toltuk, ami nevetséges és vállalhatatlan.
Kb úgy nem tűnt fel, hogy labdába nem ért, amíg fent volt. Illetve a saját térfelünket sem nagyon léptük át. Így nehéz volt észrevenni.
Jó, de azért az akkor is feltűnhetett volna, hogy Ferrannal egy sávban ő volt a legelőrébb helyezkedő játékosunk a 11ből. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.10.05. 13:04:14

Andris írta:
2023.10.05. 12:50:11
Roberto támadni jött be, nem védekezni, nem is értem hogy ez hogy nem tűnt fel. Ettől még lehetett volna Chris is, hogy mégjobban ráüljünk az 1-0ra, de már így is 1 támadóval toltuk, ami nevetséges és vállalhatatlan.
Kb úgy nem tűnt fel, hogy labdába nem ért, amíg fent volt. Illetve a saját térfelünket sem nagyon léptük át. Így nehéz volt észrevenni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.05. 12:50:11

Nekem se tetszett igazán a tegnapi menedzselése a csapatnak, elsősorban a cserék és reakciók.
De megmondom őszintén, halvány gőzöm sincs, én mit csináltam volna azzal a kispaddal, ami rendelkezésre állt tegnap.
Felix cseréje talán elhamarkodott volt (bár talán ekkor még nem tudtuk, hogy Lamine és Lewa is lejön kényszerből), és Christ is lehet előbb hoztam volna mint pl Alonsot.
Sokkal jobb viszont sehogy se lett volna, attól tartok.

A lentiekre:
Xavi arra várt, hogy Lamine vissza tud majd jönni. Nem pedig elfelejtett cserélni. Adott pár percet neki, mindannyian így tettünk volna. A sérülteknél is ki szoktuk várni a 2-3-4 perc ápolást.

Roberto támadni jött be, nem védekezni, nem is értem hogy ez hogy nem tűnt fel. Ettől még lehetett volna Chris is, hogy mégjobban ráüljünk az 1-0ra, de már így is 1 támadóval toltuk, ami nevetséges és vállalhatatlan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.05. 09:41:41

Fáradt a csapat és kifogtunk egy olyan angol bírót, aki szórta a sárga lapokat.Xavi erre nem reagált, legfeljebb úgy, hogy elhúzta a cserélést, mert nem tudta, hogy kit fognak kiállítani. Ez látványosan csak Yamalnál bosszulta meg magát. A bajnokikon azonban sürgősen rotálni kell, mégpedig a mostani kereten kívülről.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.05. 09:23:37

szerintem meg egy ilyen meccs végén támadó szellemű játékost kell behozni és egy kontrával lezárni a meccset.

védeni a máker 1-0-át a kiscsapatokra jellemző. mi, a kapitány nyilatkozata alapján a BL-ért megyünk.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.10.05. 08:56:23

Nagybarcelona írta:
2023.10.04. 23:04:31
.......ès elfelejtett cserèlni, meg full amatőr dolog, ami majdnem 2 pontba került......
Szerintem pusztán várni akart, mivel azzal ellőtte volna a 75. perc körül a 3. cserelehetőségét, és egy embert a padon hagyott volna.... (mondjuk így is csak 4 embert cserélt).
Továbbá az a vicc, hogy egy ilyen meccsen inkább Sergi Roberto jön be védekezni, mint Chris, vagy Inigo.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Válasz küldése