Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.10.05. 08:56:23

Nagybarcelona írta:
2023.10.04. 23:04:31
.......ès elfelejtett cserèlni, meg full amatőr dolog, ami majdnem 2 pontba került......
Szerintem pusztán várni akart, mivel azzal ellőtte volna a 75. perc körül a 3. cserelehetőségét, és egy embert a padon hagyott volna.... (mondjuk így is csak 4 embert cserélt).
Továbbá az a vicc, hogy egy ilyen meccsen inkább Sergi Roberto jön be védekezni, mint Chris, vagy Inigo.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.04. 23:11:34

Yamal nem sérült le, hanem hívta a természet.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.04. 23:04:31

Hát ezt bemákoltuk. Nagyon fontos győzelem volt, de amit Xavi a második fèlidőben leművelt, arra nincsenek szavaim. Szètcserèlte a csapatot, de a 2 rutinos vèdőnk, Christensen ès Inigo a padon maradt, amikor folyamatosan támadott a Porto. Felix lecserèlèsèt totálisan nem èrtettem, vèdekezèsben elvesztettünk egy embert, feladatuk a tamadásokat, ès a pályán hagyta helyette a 16 èves Yamalt, aki elèg elveszett volt a meccsen, majd le is sèrült. Az, hogy engedte lejönni a pályáról (lefekszik a fűbe), ès elfelejtett cserèlni, meg full amatőr dolog, ami majdnem 2 pontba került. Egèsz meccsen szidtam a bírót, de a büntetőgyanús esnèl jóvá tette a sok sok hibáját. Ezen a szinten a rèszünkről ez már nem fèr bele.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.24. 15:29:10

Örülnék, ha most kicsit engedne a gyeplőn, hagyná élni a srácokat és nem akarja óvatosabbra fogni a figurát.
Szükség lehet persze rotációra, de nagyon nem mindegy, mikor, hogyan és milyen kombinációban lesz a pályán Alonso, Romeu és Robi.
Kulcsfigurák a "visszafogásban"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.23. 10:48:17

Grundel írta:
2023.09.23. 09:56:42
Várható volt. Klopp meg hasonlók nem is fognak kelleni, hamarabb lesz a szertárosból manager.
Klopp nagyon jó edző,de minden csapatánál hosszú időt tölt,ahol van türelem. A Barcánál ilyen nincs,nem hiszem,hogy beleférne egy-egy negyedik,ötödik hely a bajnokságban,még akkor sem,ha esetleg közben leesik egy-egy nemzetközi döntő. Kivel-kikkel játszattna itt gegenpressinget? Fél csapatot lekellene hozzá cserélni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.23. 10:21:27

Szerintem összességében megérdemelte. Lehet, hogy én is vártam volna a csoportkör végéig, de egyrészt szerintem ez most sima továbbjutás lesz, másrészt meg ha mégsem lenne így, és ellene fordulna a közvélemény, én látom benne azt, hogy lemond magától. Abban biztos vagyok, hogy vele nem lesznek ilyen huzavonák, hogy, hogy ki kellene fizetni ilyen esetben a hátralékot. Plusz azért nem is volt egy hosszútávú hosszabbítás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.09.23. 09:56:42

Várható volt. Klopp meg hasonlók nem is fognak kelleni, hamarabb lesz a szertárosból manager.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.23. 06:31:55

Sokat kritizálom, de ezt a bajnoki cím miatt megèrdemelte. Az anyagi helyet/FFP mellett azt is figyelembe kell venni, hogy eddig apróèrt dolgozott. Az egy èvet reálisnak tartom, ezt szerintem ő is tudja, idèn fejlődnie kell a csapatnak. Laporta biztosan a klub èrdekèt nèzi elsősorban.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.22. 19:53:29

davi10 írta:
2023.09.22. 19:37:11
2025, hivatalos!

Én talán egy kicsit korainak érzem, a BL csoportkör végét azért megvártam volna, biztos, ami biztos.
lehet, hogy a csoportkor vegen 2028-ig kellett volna hosszabbitani vele, igy Laporta megelozte :)

azert remelem, jo sok evet el fog tolteni a padon es BL-t is nyerunk vele
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.22. 19:37:11

2025, hivatalos!

Én talán egy kicsit korainak érzem, a BL csoportkör végét azért megvártam volna, biztos, ami biztos.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.21. 21:41:11

La Masia1 írta:
2023.09.21. 01:18:41


Ha jó szezonja lesz és maradna, akkor minden félnek érdeke lesz a megegyezés; sokra nem megy vele az Atletico, ha visszarendel valakit, aki mindent akar, csak visszamenni nem, és ott lenne nekik mérgesen/durcásan/csalódottan/elégedetlenül/motiválatlanul, rohadt nagy fizetésért, úgy, hogy a töredékét nem csinálná a barcás teljesítményének.
Ha jó szezonja lesz, akkor több csapat is jelentkezni fog, hogy megvenné. A Barcanak is több alternatívát kell keresni 2024 őszére.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.21. 01:18:41

ocsike83 írta:
2023.09.20. 11:50:54

Véleményem szerint Felix esetében nincs arany középút.
Ha a szezon végére visszaesik a formája, akkor eladják nekünk elfogadható áron. Kérdés, hogy kell-e nekünk majd annyiért....
Ha egész szezonban jó formát tart, magas gól/gólpassz aránnyal, tuti visszarendeli az Atletico, függetlenül attól, hogy neki az óvodában is Barca címer volt a jele. Nem adják nekünk oda akkor 60-80 misi alatt, mert megmondták korábban, hogy nem akarnak bukni rajta.
Ha jó szezonja lesz és maradna, akkor minden félnek érdeke lesz a megegyezés; sokra nem megy vele az Atletico, ha visszarendel valakit, aki mindent akar, csak visszamenni nem, és ott lenne nekik mérgesen/durcásan/csalódottan/elégedetlenül/motiválatlanul, rohadt nagy fizetésért, úgy, hogy a töredékét nem csinálná a barcás teljesítményének.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.09.20. 20:58:53

ElBartimaeus írta:
2023.09.20. 20:01:38
Már a múltkori, meg a mostani meccsen is megfigyeltem, hogy picit variált a taktikával.
Az edzők munkáját megitélni én csak az eredményeken keresztül tudom. Szép szép, hogy most variál a taktikával, de miért nem variált akkor, mikor Fatit tehette volna Felix helyére. Melyik a jobb játékos? Számomra Fati a jobb, de szerencsére nem én vagyok a Barca edzője.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 20:01:38

Már a múltkori, meg a mostani meccsen is megfigyeltem, hogy picit variált a taktikával.

Az egyik szembetűnő változás a letámadásunkban van, sokkal kevésbé intenzív és inkább csapatszinten mozgunk és próbáljuk szűkíteni a területet, ha valamelyik régióban támadást indítanak. Régebben ugye 1-1 elleni press volt a kapusig, amiből rendre hosszú indításra kényszerítettük az ellenfelet, aztán reménykedtünk benne, hogy a párharcokat megnyerik a védekezőbb játékosaink. Most rendre nézzük, ahogy hátul passzolhatnak és később avatkozunk közbe. Nekem kifejezetten tetszik az irány, komolyabb csapatok ellen az intenzív letámadás nagyon kockázatos.

A másik, hogy régebben simán 5 ember állt a támadófalban, onnan mozogtak ki, vagy vissza a középpályára, illetve helyezkedtek a pozíciós játék nagykönyve szerint háromszögekbe, aminek megvannak az előnyei, de kiszámíthatóvá vált az elmúlt hónapok, vagy év során. Ehhez képest most határozottan csak 4 ember áll a falban, míg Cancelo is középre húzódik, amivel - asszem a Bayern játszott hasonlót - egy szép gyémánt tud kialakulni a középpályán, ezzel gyakran emberfölényt kialakítva azon a területen. A szokásos elmozgások így is megmaradtak, hogy egymás helyére futnak a játékosok, Félix első góljánál épp így maradt csont üresen. Ha meg kikerül a szélre, több második hullámban érkező játékosunk van.

Összességébe véve egyelőre úgy néz ki, beválik ez az új formáció, de mindennél jobban tetszik, hogy alakul a csapat és a taktika, nem ez az első új húzása a mesternek, amivel új lendületet tudtunk szerezni. Nagyon bízok benne, hogy a korábbi elveket is vissza tudjuk majd hozni, ezzel bővítve a taktikai mélységét a csapatnak.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.09.20. 15:11:25

Kivülállóként az tippelném, hogy gólkirályi cím és az all time gólok miatt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.20. 13:41:25

A sok pozitívum mellett nekem még mindig van egy kis hiányérzetem, hogy még 5-0-nál egy megrogyott, gyengén játszó, kisebb játékerőt képviselő ellenfél esetén sem lehet lecserélni a 35 éves középcsatárt. Ezt senki nem tudja megmagyarázni mi értelme volt pl. tegnap Lewyt pályán tartani.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.09.20. 11:50:54

Fernando írta:
2023.09.20. 11:05:51
vg99 írta:
2023.09.20. 09:39:20
Azért minőségi emberek is kellenek a jó taktikához, variációkhoz.
Végre van egy minőségi jobb hátvédünk, és Felix sem szokásos szélső, mert sokat belép.
De ha Cancelo vagy Balde kiesik, kb. senki nincs helyettük. Ahogy 9-es sem egyelőre. és persze vkp sem igen..
De ne legyünk telhetetlenek, őszre jók leszünk, nem is nehéz a helyzet, hátha télen még tudunk erősödni,
aztán nyáron megint fel lesz adva a lecke, mert Felixet és Cancelot is meg kellene venni, az erősítések mellett, az pedig összességében nekünk sok pénz..
Persze, nyilván, főleg egy Cancelo kaliber nagyon hiányzott. Az ő esetében bízok a City szavaban és a fix 30-ban, Felixet viszont majdnem biztos, hogy 60 alatt nem ússzuk meg az Atmát ismerve. Fájni fog kb 100-150-et kifizetni olyan jatekosokert akik eddig nálunk voltak (lesznek: Roque). De ez ilyen, ha minőséget akarunk.
Véleményem szerint Felix esetében nincs arany középút.
Ha a szezon végére visszaesik a formája, akkor eladják nekünk elfogadható áron. Kérdés, hogy kell-e nekünk majd annyiért....
Ha egész szezonban jó formát tart, magas gól/gólpassz aránnyal, tuti visszarendeli az Atletico, függetlenül attól, hogy neki az óvodában is Barca címer volt a jele. Nem adják nekünk oda akkor 60-80 misi alatt, mert megmondták korábban, hogy nem akarnak bukni rajta. De jó forma esetén tényleg jöhet egy PSG-s, vagy zsírosabb angol ajánlat. Ahhoz meg már kevés lesz a malacperselyeket feltörni.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.20. 11:05:51

vg99 írta:
2023.09.20. 09:39:20
Azért minőségi emberek is kellenek a jó taktikához, variációkhoz.
Végre van egy minőségi jobb hátvédünk, és Felix sem szokásos szélső, mert sokat belép.
De ha Cancelo vagy Balde kiesik, kb. senki nincs helyettük. Ahogy 9-es sem egyelőre. és persze vkp sem igen..
De ne legyünk telhetetlenek, őszre jók leszünk, nem is nehéz a helyzet, hátha télen még tudunk erősödni,
aztán nyáron megint fel lesz adva a lecke, mert Felixet és Cancelot is meg kellene venni, az erősítések mellett, az pedig összességében nekünk sok pénz..
Persze, nyilván, főleg egy Cancelo kaliber nagyon hiányzott. Az ő esetében bízok a City szavaban és a fix 30-ban, Felixet viszont majdnem biztos, hogy 60 alatt nem ússzuk meg az Atmát ismerve. Fájni fog kb 100-150-et kifizetni olyan jatekosokert akik eddig nálunk voltak (lesznek: Roque). De ez ilyen, ha minőséget akarunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 10:28:21

Andris írta:
2023.09.20. 10:24:18
Miért kéne megnéznem az angol bajnokság 14. helyezettjét? Egy perc különbséggel újra leírom: ez nem egy számítógépes játék. Halál mindegy, hogy ki mennyit költ. Halál mindegy, hogy egy csapatban hány sztár van.
Ez egy csapatjáték, 11 játékossal, minimum 22 fős keretekkel, ahol minden poszt és mindenki játéka kihatással van az egész csapat játékára. Sokkal jobb 3 közepes csere, mint 2 klasszis és egy megye3as.

Nem vagyunk top8as keret. Ki tudunk állítani egy top8as 11et papíron, de szerintem ez tavaly is maradéktalanul igaz volt, aztán láttuk mire mentünk vele, kik játszottak a sorsdöntő Inter meccsen, és kik játszottak a sorsdöntő MU visszavágón (és odavágón, ha már itt tartunk).

PS: amúgy közben kibővítettem még a hozzászólást.

Azért, mert végtelen pénzzel sem tudják megoldani, hogy erős cserepadjuk legyen, mert manapság ez kb lehetetlen. PS, közben én is, a Poolt is odavettem, nekik sem erősebb a padjuk. És ők idén az egyik, ha nem a legjobb PL klub eddig. Egyszerűen túl sok jó csapat van, és ehhez hozzájön az arab szívóerő. 1-2 közepes csere nálam is elfér még tényleg, de ennyi.
Hát jó, akkor nem fogunk egyetérteni, de szerintem ez takarózás. A tavalyi keret azért neccesen volt top 8, talán inkább nem. Jött azóta 2-3 klasszis/majdnem klasszis játékos, ez nem mindegy, plusz hátra is egy Inigo egy Garcia helyett, óriási javulás.
Fejben kell felérnünk a BL-hez, ez lesz most az igazi kihívás, és Xavi legnehezebb dolga. Nem a kereten fog múlni a dolog, attól minimális szerencsével simán megnyerhetjük a BL-t is, sokkal komolyabb keretünk van, mint az Interé. De én bízom abban, hogy idénre a kerethez méltó, top8 minimum, de inkább top5-ös csapat is leszünk játékilag is. Szerintem van is rá esély. Majd a nagyobb csapatok ellen eldől, remélhetőleg tavasszal.

Most kell előhúzni a kalapból ha baj van Fayét hátra, Fortot vagy valakit szélre, meg Fermint középre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 10:24:18

bence0330 írta:
2023.09.20. 10:19:16
Andris írta:
2023.09.20. 10:11:45
Nem, szeritnem a keret szempontjából sem vagyunk azok, ez teljesen egyértlemű.
Ha jól bírják fizikailag, és nem lesznek sérültek, akkor valóban van egy versenyképes 11, de ha a támadók közül valaki visszább esik formában, vagy Balde/Cancelo lesérül, vagy jön egy hasonló sérüléshullám ami volt tavaly ősszel a védelemben, vagy tavasszal a középpályán, akkor ugyanúgy nincs mélysége a keretnek, és ki fogunk hullani.
Ez a Cityn kívül mindenhol így van. Nézz meg bármilyen keretet. Sok-sok csapat versenyzik a jó játékosokért, és még egy világ minden pénzét elköltő CFC-nek is olyan padja van, hogy Colwill, Palmer, Maatsen, Petrovic, Washington, Gilchrist, Bergström, Matos, Shutter. A szaúdiak belépésével pláne eljött az az idő, mikor saját nevelésből kell gazdálkodni a cserepadra.
Miért kéne megnéznem az angol bajnokság 14. helyezettjét? Egy perc különbséggel újra leírom: ez nem egy számítógépes játék. Halál mindegy, hogy ki mennyit költ. Halál mindegy, hogy egy csapatban hány sztár van.
Ez egy csapatjáték, 11 játékossal, minimum 22 fős keretekkel, ahol minden poszt és mindenki játéka kihatással van az egész csapat játékára. Sokkal jobb 3 közepes csere, mint 2 klasszis és egy megye3as.

Nem vagyunk top8as keret. Ki tudunk állítani egy top8as 11et papíron, de szerintem ez tavaly is maradéktalanul igaz volt, aztán láttuk mire mentünk vele, kik játszottak a sorsdöntő Inter meccsen, és kik játszottak a sorsdöntő MU visszavágón (és odavágón, ha már itt tartunk).

PS: amúgy közben kibővítettem még a hozzászólást.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 10:19:16

Andris írta:
2023.09.20. 10:11:45
Nem, szeritnem a keret szempontjából sem vagyunk azok, ez teljesen egyértlemű.
Ha jól bírják fizikailag, és nem lesznek sérültek, akkor valóban van egy versenyképes 11, de ha a támadók közül valaki visszább esik formában, vagy Balde/Cancelo lesérül, vagy jön egy hasonló sérüléshullám ami volt tavaly ősszel a védelemben, vagy tavasszal a középpályán, akkor ugyanúgy nincs mélysége a keretnek, és ki fogunk hullani.
Ez a Cityn kívül mindenhol így van. Nézz meg bármilyen keretet. Sok-sok csapat versenyzik a jó játékosokért, és még egy világ minden pénzét elköltő CFC-nek is olyan padja van, hogy Colwill, Palmer, Maatsen, Petrovic, Washington, Gilchrist, Bergström, Matos, Shutter. De még a Poolnak is kb 2 jó támadója van a padon (ennyi nekünk is van), meg egy elég jó balbekkjük (Tsimikas) és egy egész jó Elliottjuk a középpályára. A többi noname. A szaúdiak belépésével pláne eljött az az idő, mikor saját nevelésből kell gazdálkodni a cserepadra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.09.20. 10:24:20-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.09.20. 10:14:28

bence0330 írta:
2023.09.20. 09:55:52
Andris írta:
2023.09.20. 08:38:46
Ettől a 10 góltól még nem lettünk reálisan BL top8as csapat, sem a keretünk nem lett kikezdhetetlen. 1-2 kulcs sérülés, és újra visszatérünk az öt-hat középpályás játszatásához, mert olyankor az a legjobb lehetőség. Még ha nem is túl jó nézni, többnyire.
Nem ettől a 10 góltól lettünk BL top8-as csapat, hanem keret szempontjából nyár óta azok vagyunk. még 1-2 sérüléssel is csupa klasszis és nagyon jó játékos elegye alkotja a csapatot. Ezt nagyon-nagyon kevesen mondhatják el magukról. TS, Cancelo, Araujo, Gündogan, Lewy, FDJ klasszis játékosok, ez már több, mint a csapat fele. Pedri és Felix és talán Baldé klasszis alapanyagok mellé, akkor is, ha Baldé az utolsó pillanatokban egyelőre nagyon gyenge. A többiek meg mind felső polcos-majdnem felső polcos játékosok (Torres, Chris, Koundé, Raphinha, Yamal, a posztján Gavi, de még egy Inigo is...). De még Romeura is azt lehet mondani, hogy kifejezetten jó. Oda nyilván jöhetne még egy klasszis, de azért nehogy már az legyen az elvárása egy edzőnek úgy, hogy egyre több a gazdag/jó csapat akikkel versenyezni kell, hogy minden egyes posztján klasszis játékos rohangáljon, úgy még tán én is tudnék ligát nyerni velük. :D Ha ez nem csont nélkül top8-as keret, akkor nem tudom, mi az.

Ennél csak 1-2 egyértelműen erősebb keret van a BL-ben, és még néhány, akivel kb vetekszünk. Ez egy bivalyerős keret, ha nincs komolyabb sérüléshullám. Minket megint a fejünk fog megállítani (ha megállít valami nyilván, de azért sanszos), nem a keretünk. Vagy egy City/Pool/BM, akiktől még talán le vagyunk maradva keretileg és játékban, mástól állományban már biztos nem.

Azzal egyetértek, hogy szélsőbekk csere hiányzik, meg talán 1 középpályás, de ezt Fermin meg fogja oldani. Kilences most szerintem nem is hiánycikk, elvagyunk Roque nélkül idén még, Ferrán nem is tudom, gyengébb-e ott, mint Lewy, szóval az egész támadórészleg meg van oldva cseréstől, mindenestől.
Xavi-nak bármennyire is fáj, el kell kezdeni komolyabban rotálni, illetve meccs közben (amikor már 3 v 4-0....) lekapkodni a húzóembereket. Semmi értelme akkor már összeszedni sérüléseket....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 10:11:45

Nem, szeritnem a keret szempontjából sem vagyunk azok, ez teljesen egyértlemű.
Ha jól bírják fizikailag, és nem lesznek sérültek, akkor valóban van egy versenyképes 11, de ha a támadók közül valaki visszább esik formában, vagy Balde/Cancelo lesérül, vagy jön egy hasonló sérüléshullám ami volt tavaly ősszel a védelemben, vagy tavasszal a középpályán, akkor ugyanúgy nincs mélysége a keretnek, és ki fogunk hullani.

Nem mondom, hogy nem állunk jobban a kerettel, mint tavaly, de egyrészt a portugálokkal is várjuk csak ki a végét, ne ítélkezzünk két meccs, egy hét után.. másrészt pedig elég valószínűtlen, hogy ezt (vagy ehhez nagyon hasonló Pedrivel és Araujoval) a 11et tudjuk majd gond nélkül felküldeni a legfontosabb meccseken. Reméljük a legjobbakat, de lássuk be, hogy ritka az ilyen, és ez általánosságban is igaz, nem cska nálunk.
A különbség az, hogy nálunk nincs igazán kompatibilis cseréje se Baldénak, se Cancelonak, és szerintem igazán Felixnek se. 11ből 3 poszton olyan szinten "sérülékeny" még a csapat, ami egy BL top8 aspiráns klubnál nem megengedhető. Ez nem azt jelenti, hogy olyan minőségi és mennyiségi bőség kellene legyen, mint ami jelenleg van középpályán, csak azt, hogy nem Alonso és Roberto a második sor, nem beszélve a bal támadó posztról, ami senkinek soha nem fekszik ebben a keretben igazán.

Nem szabad elveszni a nevek tengerében. Tényleg remek a játékosanyag összességében, de bizonyos posztokon még mindig rémesen festünk, portugálok ide vagy oda. Ez egy csapatjáték, nem a Fifa. Elengedhetetlen a legjobb csapatoknak, hogy minden posztra legyen egy bizonyos minimális színvonvalú helyettesítés. Nálunk ez nincs meg, így nem tartoznánk a legjobbak közé akkor sem, ha egyébként lenne 10 aranylabdás játékos a keretben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 09:55:52

Andris írta:
2023.09.20. 08:38:46
Ettől a 10 góltól még nem lettünk reálisan BL top8as csapat, sem a keretünk nem lett kikezdhetetlen. 1-2 kulcs sérülés, és újra visszatérünk az öt-hat középpályás játszatásához, mert olyankor az a legjobb lehetőség. Még ha nem is túl jó nézni, többnyire.
Nem ettől a 10 góltól lettünk BL top8-as csapat, hanem keret szempontjából nyár óta azok vagyunk. még 1-2 sérüléssel is csupa klasszis és nagyon jó játékos elegye alkotja a csapatot. Ezt nagyon-nagyon kevesen mondhatják el magukról. TS, Cancelo, Araujo, Gündogan, Lewy, FDJ klasszis játékosok, ez már több, mint a csapat fele. Pedri és Felix és talán Baldé klasszis alapanyagok mellé, akkor is, ha Baldé az utolsó pillanatokban egyelőre nagyon gyenge. A többiek meg mind felső polcos-majdnem felső polcos játékosok (Torres, Chris, Koundé, Raphinha, Yamal, a posztján Gavi, de még egy Inigo is...). De még Romeura is azt lehet mondani, hogy kifejezetten jó. Oda nyilván jöhetne még egy klasszis, de azért nehogy már az legyen az elvárása egy edzőnek úgy, hogy egyre több a gazdag/jó csapat akikkel versenyezni kell, hogy minden egyes posztján klasszis játékos rohangáljon, úgy még tán én is tudnék ligát nyerni velük. :D Ha ez nem csont nélkül top8-as keret, akkor nem tudom, mi az.

Ennél csak 1-2 egyértelműen erősebb keret van a BL-ben, és még néhány, akivel kb vetekszünk. Ez egy bivalyerős keret, ha nincs komolyabb sérüléshullám. Minket megint a fejünk fog megállítani (ha megállít valami nyilván, de azért sanszos), nem a keretünk. Vagy egy City/Pool/BM, akiktől még talán le vagyunk maradva keretileg és játékban, mástól állományban már biztos nem.

Azzal egyetértek, hogy szélsőbekk csere hiányzik, meg talán 1 középpályás, de ezt Fermin meg fogja oldani. Kilences most szerintem nem is hiánycikk, elvagyunk Roque nélkül idén még, Ferrán nem is tudom, gyengébb-e ott, mint Lewy, szóval az egész támadórészleg meg van oldva cseréstől, mindenestől.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.09.20. 09:39:20

Azért minőségi emberek is kellenek a jó taktikához, variációkhoz.
Végre van egy minőségi jobb hátvédünk, és Felix sem szokásos szélső, mert sokat belép.
De ha Cancelo vagy Balde kiesik, kb. senki nincs helyettük. Ahogy 9-es sem egyelőre. és persze vkp sem igen..
De ne legyünk telhetetlenek, őszre jók leszünk, nem is nehéz a helyzet, hátha télen még tudunk erősödni,
aztán nyáron megint fel lesz adva a lecke, mert Felixet és Cancelot is meg kellene venni, az erősítések mellett, az pedig összességében nekünk sok pénz..
Válasz küldése