Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.20. 09:33:32

Akkor ezt csak én látom rosszul? Szerintem ugyanúgy 4 kozeppalyassal játszunk, csak míg eddig elölről vett el egy embert, most Cancelo lép fel/be. Azt hittem érthető volt ahogy fogalmaztam Gavi 3. tamadokent betöltött szerepéről.

Szerk:
Abban egyetértek, hogy az, hogy a szélső védők fellepnek 4. Kozeppalyasnak nem újdonság Alves is ilyen szerepkort töltött be, sőt sokszor Alba is, viszont akkor nagy volt nála a szélsőmánia Adamaval, Dembelevel, Torressel. Gyakorlatilag az oldalvonalrol indulva az alapvonalig tolta mind, most sokkal több a középre mozgás, ezzel teret adva Lewanak. Ezt viszont eddig nem láttam Xavi repertoárjában.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.09.20. 09:50:56-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 08:38:46

Fernando írta:
2023.09.20. 08:21:25
Nagy kritikusa voltam/vagyok és ezt továbbra is fenntartom. Ez az új irány amit 3 támadóval és Cancelo 4. kozeppalyaskent jatszatasa támadásban is mutat, tud fejlődni. Az irány jó, a keret jó. Lehet ezt még javítani, remélem mostmar elfelejtjuk Gavi 3. tamadokent való jatszatasat, mert az kiherelte a kreativitást.
Mindig azok fognak játszani, akik éppen tudnak, akik a legjobbak. Ha valaki megsérül, vagy a formája visszaesik, akkor simán lehet, hogy majd újra Robertot látjuk a pályán, vagy Gavit bal támadóban. Eddig sem jó kedvében csinálta ugyanis ezt a mester, hanem mert ez volt a legjobb a lehetőségekhez képest. És egyáltalán nem volt az rossz, nekem továbbra is úgy rémlik, hogy csak bajnokságot nyertünk egy siralmas kerettel. Persze volt sok szenvedős meccsünk, de egyébként pont Gavival valódi bal támadóban voltak a legritkábban meccsek, és ráadásul azok egészen tűrhetőek voltak a többihez képest. Kb 3-5 ilyen meccs volt Xavi óta.

Az irány pedig a legkevésbé sem új, bő másfél évvel ezelőtt hajszálra pontosan ugyanezt csináltuk, hosszú meccseken keresztül. Persze a tévedés jogát fenntartom, de Dani Alvessel szerintem konkrétan miliméterre ezt az elképzelést toltuk, és akkoriban is 3 támadóval.
Persze úgy tűnik, hogy nem mindegy az sem, kik alkotják a 11 embert. Surprise :D Még a végén kiderül itt nekünk, hogy a vékony keret (ami azért még most is karcos), meg a sok kulcsjátékos sérülése nem is csak üres kifogás.
Persze ott az alternatív magyarázat, hogy Xavi egyik napról a másikra edzőzseni lett, de én inkább arra tippelnék, hogy a szurkolók egy része rendületlenül, tántoríthatatlanul elvárta a sz_arból várat.

És nem győzöm hangsúlyozni, távolról sem vagyunk kint a vízből. Ettől a 10 góltól még nem lettünk reálisan BL top8as csapat, sem a keretünk nem lett kikezdhetetlen. 1-2 kulcs sérülés, és újra visszatérünk az öt-hat középpályás játszatásához, mert olyankor az a legjobb lehetőség. Még ha nem is túl jó nézni, többnyire.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.20. 08:21:25

Nagy kritikusa voltam/vagyok és ezt továbbra is fenntartom. Ez az új irány amit 3 támadóval és Cancelo 4. kozeppalyaskent jatszatasa támadásban is mutat, tud fejlődni. Az irány jó, a keret jó. Lehet ezt még javítani, remélem mostmar elfelejtjuk Gavi 3. tamadokent való jatszatasat, mert az kiherelte a kreativitást.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.19. 23:34:40

FCBsteve írta:
2023.09.19. 23:04:38
bence0330 írta:
2023.09.19. 22:57:26
Nagyon tetszik az irány, miben halad. Nem a 2 meccsen 10-0 miatt, hanem abban a 2-3 dologban, ami nem tetszett az eddigi edzősége alatt, és kritizáltam, az én könyvemben sokat fejlődött. Kicsit elkezdett fiatalokat beépíteni, egészen jó ütemben, kifejezetten jól rotál szerintem, és bár nem tudom, hogy ehhez mennyi köze van, de a támadóinkat is mind gatyába rázta. Nagyjából ezeket kritizáltam, nagyon örülök, ha szépen előre tud lépni ilyesmikben, tényleg zöldfülűként érkezett, szóval azzal, hogy nem kész edzőként kezdett, önmagában nem volt semmi baj.
Sokat számít a korai gól, főleg a 3! 😀
Felix ebben 2x is jeleskedett, onnantól könnyebb a taktikát alakítania Xavinak, főleg, hogy a beálló cserék is szuper motiváltak!
Persze, ezért is írtam, hogy eredménytől függetlenül, az általam hozott 3 pont közül az egyik a korai gólok fő okozója is, a támadók rendbehozott feje/önbizalma. :) Ezek a pontok már az 5 gólos meccsek előtt is tetszettek, úgy éreztem már akkor is, hogy Xavi javítgatja a hibáit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.19. 23:27:25

Egyértlemű, hogy nem Xavi fejlődött hirtelen 2 évet két hét alatt ami a koncepciót és a kért dolgokat illeti, és nem is valami mágikusan új felállásunk van.
Egyszerűen csak most mind a 11 posztra van minőségi játékos, így senki sem kényszermegoldásként játszik, na meg ha egyszer megjön az önbizalom, az szinteket emel ugyanazon a csapaton, ugyanazokon az elképzeléseken. Nem akarok úgy tenni, mintha ez ugyanaz a felállás lenne teljesen, mint korábban a 3 khv-vel, 2 valódi támadóval.. de mikor már az utolsó harmadban építjük a támadásokat, kb ugyanúgy néznek ki a dolgok. A nevek változtak valamelyest, és az önbizalom.

Reméljük, hogy idén megússzuk a sérüléseket. Engem azért aggaszt, hogy se jobb, se balbekk cserénk nincs, úgy mint pl középpályán van egy hihetetlen minőségi mélység.. és nem gondoltam, de még a támadóknál is úgy fest, hogy mind az 5 maradék megállja a helyét arra a 3 posztra.

Meg ne felejtsük el, hogy két relatíve könnyű meccs volt ez, meglátjuk mire megyünk egy nehezebb feladvánnyal. Önbizalom tuningnak, meg persze egy kis respekt növelésnek több mint csodás héten vagyunk túl.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.19. 23:04:38

bence0330 írta:
2023.09.19. 22:57:26
Nagyon tetszik az irány, miben halad. Nem a 2 meccsen 10-0 miatt, hanem abban a 2-3 dologban, ami nem tetszett az eddigi edzősége alatt, és kritizáltam, az én könyvemben sokat fejlődött. Kicsit elkezdett fiatalokat beépíteni, egészen jó ütemben, kifejezetten jól rotál szerintem, és bár nem tudom, hogy ehhez mennyi köze van, de a támadóinkat is mind gatyába rázta. Nagyjából ezeket kritizáltam, nagyon örülök, ha szépen előre tud lépni ilyesmikben, tényleg zöldfülűként érkezett, szóval azzal, hogy nem kész edzőként kezdett, önmagában nem volt semmi baj.
Sokat számít a korai gól, főleg a 3! 😀
Felix ebben 2x is jeleskedett, onnantól könnyebb a taktikát alakítania Xavinak, főleg, hogy a beálló cserék is szuper motiváltak!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2023.09.19. 23:02:28

Elkezdtünk távolról lövöldözni. Ez már önmagában öröm számomra.. a többi pedig a desszert.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.19. 22:57:26

Nagyon tetszik az irány, miben halad. Nem a 2 meccsen 10-0 miatt, hanem abban a 2-3 dologban, ami nem tetszett az eddigi edzősége alatt, és kritizáltam, az én könyvemben sokat fejlődött. Kicsit elkezdett fiatalokat beépíteni, egészen jó ütemben, kifejezetten jól rotál szerintem, és bár nem tudom, hogy ehhez mennyi köze van, de a támadóinkat is mind gatyába rázta. Nagyjából ezeket kritizáltam, nagyon örülök, ha szépen előre tud lépni ilyesmikben, tényleg zöldfülűként érkezett, szóval azzal, hogy nem kész edzőként kezdett, önmagában nem volt semmi baj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.18. 10:02:27

gránit írta:
2023.09.18. 00:13:24
Az AS oldalán megadják a játékosok hőtérképét, átlagos tartózkodási helyét és a labdaérintéseik pontjait.

Két embernél valóban nem szokott több hátul maradni, sem Baldét, sem Cancelót, de még Alonsót sem lehet hátvédként besorolni a hagyományosan bemondott négyes alakzatba. Balde az átlagos tartózkodási helyet tekintve majdhogynem csatárszélső. A csatárhármas most megvolt, először a szezon során.

https://en.as.com/resultados/futbol/pri ... adisticas/

Átlagos tartózkodási helyeket tekintve ez kb 2-5-3 volt.
Gavi látványosan mindenhol ott van s visszazár Baldé helyére is.
més que un club
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.18. 00:13:24

Az AS oldalán megadják a játékosok hőtérképét, átlagos tartózkodási helyét és a labdaérintéseik pontjait.

Két embernél valóban nem szokott több hátul maradni, sem Baldét, sem Cancelót, de még Alonsót sem lehet hátvédként besorolni a hagyományosan bemondott négyes alakzatba. Balde az átlagos tartózkodási helyet tekintve majdhogynem csatárszélső. A csatárhármas most megvolt, először a szezon során.

https://en.as.com/resultados/futbol/pri ... adisticas/

Átlagos tartózkodási helyeket tekintve ez kb 2-5-3 volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.17. 23:15:10

Szerintem nagyon szétválnak ezek a dolgok, és ilyen formán kicsit kár is beszélni róla, legalábbis így.
Tök különálló dolgokról beszélünk, ha azt nézzük, hogy támadásban és védekezésben hányan és kb milyen elrendezésben vesznek részt, pontosabban milyen pozíciókban, meg pl az, hogy milyen profilú (pl eredetileg középpályás) játékosból hány van éppen fent.

Ha úgy nézem, akkor Xavinak igaza van, többnyire mindig 4 ember van hátrébb támadás közben is: korábban sokszor a 3 középső védő, plusz Busi vagy Frenkie (most Romeu) volt. Baldé meg gyakorlatilag egy az egyben balszélső támadó volt, ellentétben pl a tegnapival, amikor csak labdás oldalként lépett Felix elé-mellé-fölé.
Most is igaz volt, hogy a támadás aktuális oldalától függően vagy Baldé vagy Cancelo volt középen (azaz hátsó emberként) Romeu/Frenkie mellett, plusz a két középső védő.

Végső soron nem attól lesz valami 4-3-3, hogy felrajzolják, vagy hogy eredetileg ennek megfelelő alapprofilú játékosok vannak fent, hanem attól, hogy támadásépítésben hány ember felel a védelem készenléti állapotáért, hány a labdakihozatalért, és hány a bemozgásokért, a befejezésért, a helyzetteremtésért. Ha éppen fent van fejelni Romeu, Christensen és Koundé, de hátrébb van Frenkie, Baldé, Cancelo meg mondjuk Raphi vagy Gavi, az ugyanúgy 4 "védős", csak épp ugye látszik, kikből áll a 4 hátsó ember.

Valóban az a lényeg, hogy hány ember miben vesz részt, nem pedig az, hogy ki milyen pozíciót játszik a wikipédia/transfermarkt szerint, vagy hogyan lehet statikusan (kb értelmetlen módon) felrajzolni. Régen talán még volt értelmük ezeknek a 442 meg 433 meg 343 dolgoknak, de ma már szerintem elvesztették eredeti értelmüket, a modern fociban senki sem ragaszkodik ugyanazon posztjához és relatív lokációjához támadásban meg védekezésben is. Max a könnyebbség kedvéért használunk még ilyen számosított felállásokat mikor röviden beszélünk a csapatról, de igazán azt érzem, hogy itt a fórumon is sokszor vita tárgyává lesz ez, holott valódi jelentéstartalma már nincs, és két ember tök mást gondol ugyanannak a 4-3-3nak pl.

Azt viszont látni kell, hogy tegnap Cancelo abszolút nem egy klasszikus széső védőt játszott, sőt semmilyen szélsővédőt, egyértelműen középpályás volt. Védekezésben meg igazán nem volt az oldala próbálgatva, és amikor igen, akkor már rég oda volt zárkózva még két társ (egy kp és Ferran/Raphi). Mikor esetleg megszaladtak a Betis játékosok, akkor általában Koundé zárt a jobboson.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.17. 21:21:12

bence0330 írta:
2023.09.17. 20:43:27
Ti azt értitek, hogy Xavi miért magyarázza állandóan, hogy mindig 4-3-3 volt, csak más karakterisztikájú játékosokkal? Nem értem. Gavi-t még csak-csak, arra azt mondom, hogy hívhatnánk egy balszélsőnek kirakott középpályásnak. De közben meg 1 pivotról egyértelműen kettőre tértünk át, szóval semmiképp sem lehet azt mondani, hogy nem változott a struktúra...
Azért, mert Xavi tudja, hogy Barcelonában eltérni a 433-as tiki-takától szentségtörés, és a média keresztre feszítené, ha elismerné, h defenzívebben játszatja a csapatot. Ezért inkább behazudja 433-nak. De attól még egy középpályás nem válik szélsővé, h a stúdióban máshova rajzolják fel a meccs eleji lineupban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.17. 21:02:38

Ez csak egy görcsös ragaszkodás a hagyományokhoz, semmi több. 4-4-2-ről beszélni legalább annyira nem láttam értelmét. A két belső védőt leszámítva minden mezőnyjátékosunk támad. A két szélső "védőt" értelmetlen hátvédnek számítani, mert mindig csatlakoznak a támadásokhoz, vízszintes csapatrészekhez igazából nem is tartoznak. Ha egy hőtérképet látnánk a mozgásukról, leginkább középpályásnak látnánk őket, de semmiképp nem hátvédnek.

Vannak posztok, mint a két belső védő, a két mélységi középpályás, legalább két szélső, támadó középpályás, Lewandowski mint középcsatár, de vannak képlékenyebb szerepek is, mint Torresé, így fix hadrendről szerintem nem nagyon beszélhetünk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 20:43:27

Ti azt értitek, hogy Xavi miért magyarázza állandóan, hogy mindig 4-3-3 volt, csak más karakterisztikájú játékosokkal? Nem értem. Gavi-t még csak-csak, arra azt mondom, hogy hívhatnánk egy balszélsőnek kirakott középpályásnak. De közben meg 1 pivotról egyértelműen kettőre tértünk át, szóval semmiképp sem lehet azt mondani, hogy nem változott a struktúra...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.14. 09:37:34

drobika írta:
2023.09.14. 07:49:07
Hát legyen igaza azoknak, akik most épp Cancelótól várják majd a játék képének megváltozását. Én kívánom a legjobban.
Csak azért van egy kérdésem? Miért pont egy jhv. fogja az 1000 passzos támadásépítést megváltoztatni? Miért tenné direktebbé, ösztönösebbé a támadójátékot.
Két mélységi középpályás fentléte, ami most már tendencia nekem azt súgja, hogy a labdatartás és a védekezés a prioritás.
Cancelo biztosan jól, jobban lezárja a jobb oldali területeket, ahol rendre vertek bennünket, és hoztak állandóan kellemetlen szitukba minket.
Hát nagyon fogom figyelni, mennyiben változik a 6-os fali körbeadogatás, és azt megelőzően a Ts-el / nek való hazapasszolgatás, mielőtt eljutnánk a falig.
Figyelni fogom, mekkora segítsége lesz mondjuk Ferrannal Lewynek a védők közötti esélytelen párharcban.
Azok közé tartozom, akik tisztelik Xavit a játéka, klubhűsége miatt is, de valahogy , és ez valahol természetes is szocializálodott ehhez a típusú labdabirtoklós focihoz.
Cancelo mindenképp meg fogja változtatni a játék képét, nem is kicsit. Remélem, hogy Xavi visszatér vele ahhoz, amit Alvessel játszatott. Hol a széljátékot fogja erősíteni, hol belép plusz egy középpályásnak. Mindkettőben világklasszis szint. Így emberfölényt tudunk mindig épp ott kialakítani, ahol kell, és talán visszatérhetünk pontosan ahhoz a 3 támadós játékhoz végre, amivel Xavi alatt domináltuk az ellenfeleket még az első fél évében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.14. 07:49:07

Hát legyen igaza azoknak, akik most épp Cancelótól várják majd a játék képének megváltozását. Én kívánom a legjobban.
Csak azért van egy kérdésem? Miért pont egy jhv. fogja az 1000 passzos támadásépítést megváltoztatni? Miért tenné direktebbé, ösztönösebbé a támadójátékot.
Két mélységi középpályás fentléte, ami most már tendencia nekem azt súgja, hogy a labdatartás és a védekezés a prioritás.
Cancelo biztosan jól, jobban lezárja a jobb oldali területeket, ahol rendre vertek bennünket, és hoztak állandóan kellemetlen szitukba minket.
Hát nagyon fogom figyelni, mennyiben változik a 6-os fali körbeadogatás, és azt megelőzően a Ts-el / nek való hazapasszolgatás, mielőtt eljutnánk a falig.
Figyelni fogom, mekkora segítsége lesz mondjuk Ferrannal Lewynek a védők közötti esélytelen párharcban.
Azok közé tartozom, akik tisztelik Xavit a játéka, klubhűsége miatt is, de valahogy , és ez valahol természetes is szocializálodott ehhez a típusú labdabirtoklós focihoz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.13. 20:23:22

gránit írta:
2023.09.13. 19:50:39
kapni fog egy hatalmas lehetőséget, amivel egy jó edzőnek élnie kell.
Ezt megkapta és az őszi BL program sem hiszem, hogy lehetett volna ennél kedvezőbb.

Az élni kell lehetőség apropóján bevillant, hogy Koeman idején volt egy egész meglepő kellemes sorozat, amikor az öregek nem játszhattak, ha jól rémlik a sérülések így hozták, majd ennek ellenére Koeman visszarakosgatta őket, aztán helyre is állt a világ rendje....Koemannál nekem úgy jött le, mint aki nem is akar élni a lehetőséggel.....:mrgreen:

Szóval jó lenne átélni már egy olyan időszakot, amikor valóban sikerül is élni a lehetőségeinkkel.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.13. 19:50:39

Xavi jól kezdett, amikor kinevezték, szerintem 2022 tavaszán játszottuk a legélvezetesebb meccseinket. Aztán egyre inkább visszalassultunk, eredményességben viszont lényegesen javultunk, komoly erősítések is érkeztek a csapatba persze. A játék képe miatt kritikus voltam Xavival, de a vb óta kevésbé. A vb-n számos játékosunk bekerült volna a citromdíjas válogatottba, a spanyol válogatott dadogó, fulladozó motorjai ugyanolyan körülményes játékot játszottak, mint klubszínekben. Pedig ígéretesen kezdtek, de a Costa Ricánál kicsit komolyabb csapatok védelme ellen már teljesen tanácstalanok voltak. Persze nem csak ők, mások is megmutatták, hogy más, neves, Xavinál sokkal rutinosabb edzők kezei alatt sem tudnak többet, mint Barcelonában.

Az óvatosságot fel lehet róni, hogy kis csapatok ellen miért két mélységi középpályással állunk ki, miért nem egy bátrabb hadrenddel. Valószínűleg már a szezon legelejétől azt a felállást akarja bejáratni, amivel tavasszal eredményesek lehetünk, és nem a legnagyobb rangadók ellen akarja majd felforgatni a csapatot, hanem ehhez a hadrendhez szoktatja hozzá a társaságot. Nálam a vízválasztó egyértelműen Roque beépítése lesz Xavi megítélésében, kapni fog egy hatalmas lehetőséget, amivel egy jó edzőnek élnie kell.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.13. 19:09:55

recrea írta:
2023.09.13. 18:13:41
Tegyük a szívünkre a kezünket: valami egész más játékot vártunk Xavitól a kinevezése után :roll:
Nekem az első teljes szezonja első bajnokijának kezdője adta az igazán kijózanító pofont, már úgy, hogy a kezdő sípszóig még egy kerek óra volt hátra.....onnatól már nem volt miért meglepődni a játékon, a mentalitáson, az igazolásokon.....Alonso a csúcsok csúcsa volt....egyszerűen nem értettem.....persze már akkor sem lepődnék meg, ha Lewa helyén kezdene.....kvázi nem tudok már meglepődni semmin....talán egy-egy alkalommal azon, ha esetleg focihoz hasonlót látok, hogy jé, ilyet is tudunk.....kölkökben bármely suli udvarán tíz percben több ösztönös focit lehet látni.....le lehetne védetni néhány fogalmat, mint "céltalan passzolgatás a tudatos támadásokért"....vagy "támadás kockázatvállalás nélkül".....

Sosem szidtam, szerintem nem is fogom, képtelen vagyok rá, annyira bírtam játékosként....a csapat játékát persze annál többször.....nem reménykedek benne, de változhat még olyan irányba, hogy ilyen sírósoknak is, mint én, egyszer tetszeni fog.....baromira keresem, de egyáltalán nem látom, hogy ez mitől változna meg....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.13. 18:13:41

Nagybarcelona írta:
2023.09.13. 15:52:15
Talán Recrea kèrdèse volt, hogy mások mièrt tudnak gyengèbb kerettel látványosabban játszani. Megfordítanám a kèrdèst, ha nem lenne ilyen minősègi keretünk, kiemelkedő egyèni teljesítmènnyel, egy közèp(kis)csapat padján Xavi vajon mit tudna nyújtani ezzel a taktikával?
Nem hiszem, hogy ezt mi tudni akarjuk :lol: Én mocskosul bírtam Xavit játékosként is meg most is, de nem tudom elfogadni, hogy nem kockáztat, megy a lagymatag tutira, amivel ezt az ótvar bajnokságot meg lehet nyerni, de pontos képet mutat rólunk az elmúlt 2 év nemzetközi szereplése. Egyébként számokban nagyon szép teljesítmény volt a tavalyi és imádom, ha megnyerjük a bajnokságot a történelem legnagyobb és legszerényebb urai előtt. Az is tény, h a 16-os vonalánál feljebb már sok ráhatása nincs, oda kell a klasszis, nem tudja Lewa helyett befejelni vagy a szélső helyett kilőni a hosszút, de pl az, h mennyi helyzetünk van, az az ő felelőssége is és szerintem kevés lehetőségünk van ahhoz képest, amilyen az állomány.

Tegyük a szívünkre a kezünket: valami egész más játékot vártunk Xavitól a kinevezése után :roll:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.13. 15:52:15

Az is èrdekes lenne, hogy mennyi volt a kapura lövès a cserèk előtt, illetve után. Az eddig lejátszott 4 meccsen a 60. perc után èrkezett 3 támadó cserekènt a pályára. 3 alkalommal sikerült megszerezni a győztes gólt. Mondhatjuk, hogy türelmesen járattuk a labdát, amíg el nem döntöttük, de azt is, hogy mákunk volt, hogy egyáltalán behúztuk. Nem tudom mennyire èrdemes kísèrteni a sorsot, ès azt sem, mekkora taktikai tudás kell hozzá, hogy a 60. perc után felküldöm a pályára az összes támadómat a padról úgy, hogy nem egy esetben 4 volt egyszerre a pályán. Eleve mièrt erőltetünk valamit, ami úgy nèz ki, nem működik. Ès ez nem csak 4 meccsről szól, emlèkezzünk a tavaszi sok 1-0-s meccsre ès Stegen vèdèseire. Persze úgy is lehet nèzni, hogy eredmènyes, mert nyertünk egy bajnokságot, ès 4 meccsből van idèn 10 pontunk. Nálam túl nagy a szerencsefaktor.

Talán Recrea kèrdèse volt, hogy mások mièrt tudnak gyengèbb kerettel látványosabban játszani. Megfordítanám a kèrdèst, ha nem lenne ilyen minősègi keretünk, kiemelkedő egyèni teljesítmènnyel, egy közèp(kis)csapat padján Xavi vajon mit tudna nyújtani ezzel a taktikával?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.13. 15:12:55

drobika írta:
2023.09.13. 13:14:02
bence0330 írta:
2023.09.13. 10:50:29
Azért ez nem olyan egyszerű. Már csak az is bizonyíték erre, hogy még a Reál is körbeadogatósdit játszik ilyen Getafék ellen, pedig ott aztán Ancelottival és erre alkalmas középpályával bennük van a magas szintű kontra, de egyszerűen nem kapnak rá lehetőséget. Ilyen a La Liga kiscsapatok világa. Nyilván nem mindé, de a Celta, Sociedad, Villarrealok ellen mi is kontrákból szereztünk sok gólt az elmúlt másfél évben.
Ja, csak épp ott adu a távoli átlövés, Kroos, Modric pl. illetve szélvészgyors szélső egy-egyezés Vinivel.
Nálunk alapból ez a labdabirtoklós 1000 passzos játék a preferált a direkt foci helyett legyen akárki is az ellenfél. Amíg nálunk a labda, addíg nincs másnál jelige. Hogy aztán ezzel oda minden lendület az más kérdés.
Továbbra is fenntartom, hogy nem más nem követendő példáját kell felhozni mentségként, hanem a más csapatok pozitívumait beemelni.
Otthon ellötyöghetünk így, de máshol nem.
Ők sem lőnek többet/kevesebbet, mint mi, csak ezek nagy része elakad a falban. Romeu is rátölti a kapura meccsenként legalább kétszer, ahogy Gündögan is lövöldözött, de hogy kaput találjon elég nehéz, mivel messziről kell ezeket és ott a kapus is. Ledesma is sok ilyet fogott meg. A 16-os előteréből kiscssapatok ellen borzasztó nehéz.
De ez a "tötymörgés/tilitolizás" is kicsit megtévesztő, mert ezekből jönnek a hirtelen ritmusváltások, védők mögé betett labdák, amiből a legtöbb helyzet van, (Pedri gólja, Lewa, Romeu ziccerei, De Jong gólja is hasonló volt, csak így fejből néhány) csak ehhez egy összeszokott csapat kell. "Ismerni" kell egymást, ki, mikor, milyen ütemben indul, összeszokottság kell, nem véletlenül futunk annyiszor lesre, mint például Lewa-Fati elvett góljánál.

Amikor a Villarreal felvállalta a nyíltsisakos játékos nem véletlenül lett olyan az a meccs amilyen. Ott voltak kontrák, átlövések, lendület, a pech inkább az volt, hogy egy SR-Koundé-EG/Chris-Alonso védősorral kellet kiállni, ami kb. garantálta a 2-3 bekapott gólt.
De a Cadíz ellen is, ahogy futniuk kellett az eredmény után és nem lehetett csak sündisznózni gördülékenyen folytak a támadások.

Ha egy kicsit összeszokik a banda szerintem sokat fog változni a játék is, plusz ott van Cancelo aki nagyban meghatározhatja a játék képét.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.13. 13:55:12

gránit írta:
2023.09.13. 13:31:35
recrea írta:
2023.09.13. 10:47:40
A játékosok piaci értéke (TM szerint 9. a klub, de ez lehet a klubérték, játékosok értékében még előrébb vagyunk) és fizetése (szerintem top 3) alapján nagyon is erős. A válogatottban játszók számában is az első 5-10 csapatban vagyunk a top ligák között, "nevek" alapján szintén, hype alapján meg pláne, golden boyok, csodatehetségek...
A jétékosok fizetése nem sokat jelent. Attól, hogy egy játékost túlfizetnek, még nem lesz jobb futballista. A hype-pal pláne nem sokra megyünk, golden boy címekkel szintén. Top 16-nak szerintem is meg kellene lennie, a többit meglátjuk.
Szerintem Alba nagyon hiányozni fog, ő még tudott volna hozzátenni, és vele meg is lenne a védelem. Amúgy anyagi helyzetünkhöz képest jó csapatunk van.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.13. 13:31:35

recrea írta:
2023.09.13. 10:47:40
A játékosok piaci értéke (TM szerint 9. a klub, de ez lehet a klubérték, játékosok értékében még előrébb vagyunk) és fizetése (szerintem top 3) alapján nagyon is erős. A válogatottban játszók számában is az első 5-10 csapatban vagyunk a top ligák között, "nevek" alapján szintén, hype alapján meg pláne, golden boyok, csodatehetségek...
A jétékosok fizetése nem sokat jelent. Attól, hogy egy játékost túlfizetnek, még nem lesz jobb futballista. A hype-pal pláne nem sokra megyünk, golden boy címekkel szintén. Top 16-nak szerintem is meg kellene lennie, a többit meglátjuk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.13. 13:24:46

Kíváncsi vagyok a szombati kezdőre. Lehet kènyszerből 3 támadóval állunk ki?
Gündogan hátsèrülès, elvileg nem komoly. Fermin eltiltott, a B-ben kiállították, Pedri sèrült. A hírek szerint Christensen opció lehet vkp-kènt, de ő sem 100%-os, kihagyta az első válogatott meccset az edzővel megegyezve. Felkèszül Roberto? :)
Válasz küldése