Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.06. 12:26:42

fanbarca írta:
2023.09.06. 11:18:38
bencoo32 írta:
2023.09.06. 09:42:07

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Nem a gólok eltevésével lehet baj.
Hanem a gólok benyelésével.

Az ő posztján nem is kell semmi látványos. Össze kell szedni a labdákat s le kell osztani. Stabilan, kevés hibával.
Viszont nem nagyon lehet kit a helyére tenni. De Jongot hátrébb lehet rakni, de egyedül ő oda nagyon kevés, nem egy tipikus vkp, aki el tudná látni azt a posztot, Gündogant sem lehetne ott "elpazarolni" és a játéka meg is sínylené. Max. egy FDJ-Gündi duó lehetne, de akkor nagyon kiherélnénk a középpályát és ugyanúgy átjáróház lenne. Nem tudtuk, nem volt lehetőség befoltozni azt a lyukat, így is hatalmas variálások kellettek, hogy egyáltalán nevezni tudjunk játékosokat. Ha lett volna sansz hozni mondjuk egy Kimmichet nyilván más lenne a helyzet.
Plusz ő pont egy olyan ember, akit le lehet kapni, átszervezni a csapatot és támadót betenni helyette, ha a helyzet úgy kívánja.

Úgyhogy én nem mondanám, hogy azért játszik, mert Xavi kedvence. Mondjuk én megnézném egy olyan felállásban amiben a kp-n ő a leghátsó ember, mellette FDJ, Pedri, ((Gündogan), Cancelo, Balde hátul pedig Koundé, Chris, Araujo és előre mehetne Felix/Torres (Roque) meg Lewa. Mondjuk nem hiszem, hogy Xavi meghúzna egy ilyet , de ebbe például tökéletesen illene Romeu.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 11:18:38

bencoo32 írta:
2023.09.06. 09:42:07
fanbarca írta:
2023.09.06. 09:06:32
Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Nem a gólok eltevésével lehet baj.
Hanem a gólok benyelésével.

Az ő posztján nem is kell semmi látványos. Össze kell szedni a labdákat s le kell osztani. Stabilan, kevés hibával.
més que un club
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.06. 09:42:07

fanbarca írta:
2023.09.06. 09:06:32
Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 09:06:32

Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.
més que un club
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.06. 09:00:49

bencoo32 írta:
2023.09.06. 08:38:00
drobika írta:
2023.09.06. 08:27:40

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
Azért a 3 védős rendszer valójában 5. Támadásban 352. Én azt erőltetném inkább. Aztán a 433/4231 ki minek látja.

Yamalt azért kezeljük a helyén. 16 éves. Ferran és Raphinha megoldaná a jobb oldalt, de persze Yamal is számításba vehető. Tetszik a játéka, de nem kell túlhajtani, láthatjuk Pedri esetében mi lett.

Ha felépülnek a sérültek sztem akkor sem fogjuk ezeket a felállásokat látni sajnos.
Èn meg a 433,532-t váltogatnám. A masszív csapatok ellen menne az utóbbi (Cancelo-Araujo-Kounde-Christensen-Balde). Szerintem elèg nagy problèma, hogy ezt a 4 kp-s, fèloldalas rendszert erőltetjük, ami kiherèli a támadósort + Baldet, cserèbe annyira nem is hatèkony vèdekezèsben, mert kaphatnánk minden meccsen 1-2 gólt. Stegen ugye a szezon legjobb játèkosa lett, a ligánál is.
Mèg talán megèrtenèm, hogy egy Bayern vagy City, Real ellen a labdatartásra, adódó lehetőségek kihasználására (x-re :) ) játszunk, de a kiesès ellen küzdő kis csapatok ellen is? Állandóan?
"Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen"
Persze mostani nyilatkozat alapján Cancelo a kp-n ad majd kreativitást. 262 felállásban?
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.06. 08:38:00

drobika írta:
2023.09.06. 08:27:40

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
Azért a 3 védős rendszer valójában 5. Támadásban 352. Én azt erőltetném inkább. Aztán a 433/4231 ki minek látja.

Yamalt azért kezeljük a helyén. 16 éves. Ferran és Raphinha megoldaná a jobb oldalt, de persze Yamal is számításba vehető. Tetszik a játéka, de nem kell túlhajtani, láthatjuk Pedri esetében mi lett.

Ha felépülnek a sérültek sztem akkor sem fogjuk ezeket a felállásokat látni sajnos.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.06. 08:27:40

bunga írta:
2023.09.05. 17:54:06
A 4 középpályás mostanra már nulla meglepetés-faktort jelent. Ráadásul ha a 4 egyike nem Pedri, akkor az a támadójátékban jelent eleve szerkezeti problémát. Kár, hogy Xavi leragadt a tavalyi sikernél, noha az is egyre inkább nyögvenyelős volt.
4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.05. 17:54:06

A 4 középpályás mostanra már nulla meglepetés-faktort jelent. Ráadásul ha a 4 egyike nem Pedri, akkor az a támadójátékban jelent eleve szerkezeti problémát. Kár, hogy Xavi leragadt a tavalyi sikernél, noha az is egyre inkább nyögvenyelős volt.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.04. 16:59:01

Ezzel a kerettel egy 352 és egy 4231/433 is szóba jöhet. Persze ha mindenki egészséges. Most vegyük ezt alapul.

352:
TS
Kounde Araujo Christensen
Cancelo de Jong Gundogan Balde
Pedri
Lewandowski Felix

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Amíg a sérültek nem gyógyulnak fel, addig ezek a csapatok sosem lépnek pályára (de van egy sanda gyanúm hogy utána sem).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.04. 16:36:35

Szerintem egyelőre nem is volt miért várni változást a csapat játékában, folytatódott a tavalyi algoritmus.
Különösebben nem is kell foglalkozni az Osasuna meccsel, vélhetően úgyis más lesz ezután a szereposztás.
A két portugál és Gündogan jelenlétével valamit kezdenie kell tudni Xavinak.
Cancelonak adott a helye, hozzájárulhat a fejlődéshez.
Félix helyének megtalálása vagy, hogy hol csinál neki helyet Xavi, az még tartogathat pro és kontra meglepetéseket.
Gündogan esetében bízzunk abban, hogy van ott még tartalék azon felül, amit eddig láttunk tőle.

Jön a válogatott szünet, fix a keret, ha valamikor akkor - reméljük - mostantól majd mást láthatunk.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.03. 21:35:35

Borzasztó sematikus ez a bal oldalt túltöltős, beindulàsok nélküli, random beadàsokkal operáló taktika, olyan érzésem van, hogy egy nb1es magyar edző is fel tudná rá készíteni az ellenfelet. Nagyon újítani kéne valamit.

Szerk: érdekes, ahogy lett rendes bal szélsőnk Felix beàllàsàval, rögtön Lewanak is lett helye meg kiharcolt büntetője. Ezzel együtt lehetne padoztatni a lengyelt, de ezt a bal szélső nélküli hitvány valamit remélem elfelejti örökre Xavi.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.03. 20:39:16

Több különböző topicban is a felállás a vita tárgya, de ez a része most nem teljesen mindegy? Az lenne a lényeg, hogy működjön, nem? Hívhatjuk 4-4-2, 3-4-3, 5-4-1, 4-2-3-1,4-3-3nak, csak legyenek tetszetős támadások, lőtt gólok, plusz ne kapjunk 3-4 gólt. Szerintem minden felállásban játszott már olyan csapat, akinek jó volt nézni a meccseit és eredményes is volt.
Ami szerintem inkább problémás, hogy azért valamennyire igazítani kéne a taktikát (akár másikat használni, ha az indokolt) és a pályára lépő játékosokat mondjuk ellenfél alapján.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.03. 15:15:13

csababarca írta:
2023.09.03. 12:27:27
Én valahol örülök Félixnek, de hagyjátok már abba ezt, hogy azt hiszitek, a játékosok két pacsira ideigazolnak, mert mi vagyunk a Barca.
Az előttünk álló szezonban és ebben a "topicban" sokmindenre, ha nem mindenre választ kapunk majd.
Jó lenne, ha jövő ilyenkor aktuális lehet majd a "két pacsira" téma, hiszen egy jól száguldó hajó valóban vonzó lehet egy komoly utazáshoz.
Addig azért még túl kell majd lépni a mez súlyán, a körülményeken, a bírókon és még ki tudja kiken, miken.
Reméljük, a győztesek szótára is apránként előkerül.
Mindenesetre a lehetőség, az esély adottak ehhez.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.30. 15:48:03

Chino írta:
2023.08.30. 14:50:42

Szerintem ebben nem volt semmi igazán komoly szembemenetel Xavival.
Amúgy meg akartam Tőled kérdezni, ez a tribuna.com, ahonnan rendszeresen linkelsz, mennyire megbízható forrás, mert többször láttam olyan dolgokat amik ott tényként szerepelnek, de más oldalak adatai a szöges ellentéte.
Nem ellened szól és nem is támadásnak számom vagy kérdőjelezném meg, csak nem ismerem az oldalt és az állításaid folyamatosan innen támasztod alá, mintha tények lennének.

Amúgy arra kíváncsi leszek, hogy a szezonban bedobja-e Xavi Noah Darvichot. Az U-17-es EB-n kiemelkedő volt, nagyon örültem amikor elhoztuk, főleg fillérekért és szinte konstans felhívta Xavi a felnőtt csapathoz edzeni.. Egy szűk hónap múlva már 17 lesz, szóval lehet esély a bemutatkozásra.
Azèrt szeretem a Tribunat, mert általában osztályozza a hírek hitelessègèt, vannak források. Sporton, Mundo Deportivo az angol nyelvű felületen vissza sem lehet keresni a híreket, mèg ha ők is a források. Egyèbkènt a Sport, Marca, Deportivo is sok esetben Twitter bejegyzèsre alapoz, egy egy újságírótól, akinek a hitelessège is megkèrdőjelezhető. Nálam (tribunan is) hiteles(ebb) forrás Rac1, Romano, Moretto, Javi Miguel ès Helena Condis (akik eszembe jutnak). Gerard Romero híreit èrdemes fenntartással kezelni, mert szerintem a Barca hírcsöve. Igaz a Rac1 is, de ők általában nem szubjektív módon közlik a híreket.
Marca/Football Espana hiteles mèg számomra, de nagyon rèszrehajlóan madridi lapok, ezèrt èrdemes így is állni azokhoz a hírekhez, ahol kijöhet a negatív fennhang (pl. Negreira)
Ha minden pletykára kíváncsi vagy
https://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Footb ... /Barcelona

Itt a Lewas nyilatkozat mintha kicsit szèpítve lenne.
Nálam elèg egyèrtelmű a 2 cikk között a különbség:
"Nèha nem játszunk elèg támadó játèkossal, semmilyen támogatást nem kapok... így a legjobb megoldást keresem a csapat számára.
https://barcauniversal.com/barcelona-su ... t-support/
Itt egy hosszabb változat Mundo Deportivoról
"Sok meccsen nem adódik sok helyzetem a gólszerzèsre. Az utóbbi 2 meccsen nem sok helyzetem adódott, nem kapok sok labdát, nèha nekem kell megteremteni a helyzeteimet"
Many szót használta az angol fordítás a Deportivoról

Szerintem helyzet ès helyzet között is van különbség, mostanában sokszor %-os arányban is mutatják. Már nem tudom a hètvègi meccsen melyik helyzetnèl szemben a kapussal 28%-ot írt. Akkor Lewa csúsztatásai, Kounde/Fati kapáslövèsei, hány %-sak?
Szerintem nem alakítunk ki elèg minősègi helyzetet.

Lewa is valószínűleg hasonlóra gondolt, ès nem arra, hogy beíveljük, ès van 2-3 csúsztatása/lövèse egy meccsen szinte remènytelen helyzetből.
Valószínűleg ezt hozta összefügèsbe a támadó játèk hiányával, támadók számával.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.30. 14:50:42

Nagybarcelona írta:
2023.08.29. 16:40:33
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... idfielder/
Lewa is elkezdte fúrni Xavi 4 kp-s rendszerèt :)
Szerintem ebben nem volt semmi igazán komoly szembemenetel Xavival.
Amúgy meg akartam Tőled kérdezni, ez a tribuna.com, ahonnan rendszeresen linkelsz, mennyire megbízható forrás, mert többször láttam olyan dolgokat amik ott tényként szerepelnek, de más oldalak adatai a szöges ellentéte.
Nem ellened szól és nem is támadásnak számom vagy kérdőjelezném meg, csak nem ismerem az oldalt és az állításaid folyamatosan innen támasztod alá, mintha tények lennének.

Amúgy arra kíváncsi leszek, hogy a szezonban bedobja-e Xavi Noah Darvichot. Az U-17-es EB-n kiemelkedő volt, nagyon örültem amikor elhoztuk, főleg fillérekért és szinte konstans felhívta Xavi a felnőtt csapathoz edzeni.. Egy szűk hónap múlva már 17 lesz, szóval lehet esély a bemutatkozásra.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.29. 18:23:06

Ha ezzel megsérti annyira Xavit, hogy ne játsszon végig minden egyes meccset, már jól jártunk. :D Hihetetlen, mennyire nem tudja vele tartani a mértéket Xavi.

Amúgy sokat kritizáltam a fiatalok beépítésének hiánya miatt. Nem azt vártam akkor sem, hogy toljunk le meccseket a full B-vel, hanem hogy kapjanak lehetőséget 10-15 percekre, stb. Remélem, hogy egy picit most elindul ebbe az irányba, mondjuk Ferminnel, de ha visszatért, esetleg Fayéval is. Nekem ez a két játékos (Yamalt kiveszem az egyenletből, ő extraklasszis tehetség, nála csak azt várom el, hogy ne kezdjen, vagy legalábbis a meccsek felénél még véletlenül se többször), legalább csereként történő beépítése már elég lenne a jelenlegi sok fiatalunk mellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.29. 16:40:33

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... idfielder/
Lewa is elkezdte fúrni Xavi 4 kp-s rendszerèt :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.24. 11:48:51

Nagybarcelona írta:
2023.08.24. 09:45:39

Hasonlóan látom èn is, èn 532/352 Balde ès Rafinha kèt szèlen. Èn is èvek óta gondolkodom a 2 csatárban, ahol nem feltètlenül 2 toronyba kell gondolkodni. Pl. Kluivert + Rivaldo/Saviola. Mèg az sem fontos, hogy közèpen álljanak a vèdők között. Most hirtelen Lukaku+ Lautaro jut eszembe (erőcsatár+ egy mozgèkonyabb) De szerintem nem volt rossz a Messi+ Griezmann sem az 532-ben, pedig hasonló profilú játèkosok (nem a tudásukról beszèlek, hanem második számú csatár vagy szèlső irányító típusról). Ezèrt sem volt olyan nagy problèmám Koemannál, hiszen nála láttam először èvek óta, hogy a kerethez próbálja alakítani a felállást/taltikát. (Max. Valverde első ève a 442-vel volt mèg ilyen)

Megmondom őszintén, nem szeretnèk egy darabig spanyol oldalpasszos, 433-ban, sok kp-s egyszerre játszatásában gondolkodó edzőt. De ez csak egy szubjektív vèlemèny, nem biztos, hogy így előrèbb lennènk, csak azt látom, hogy 10+ ève beleragadtunk a múltba.
Igen, a 4-3-3 az utóbbi évek kereteivel hatalmas hátrány volt az erős csapatok ellen. Átjáróház voltunk, lerohantak minket, lyukasak voltunk mezőnyben. Xavit dicsérem azért, hogy végre beépített egy rendes védekező középpályást, ez már régóta esedékes volt. Emellett egy kétfős mélységi középpályával, két lépcsős középpályával, összesen 5 középpályással a 3 helyett stabilabbak lehetünk az erős ellenfelek ellen. A klub sokáig nem akart szembesülni azzal, hogy a jó öreg 4-3-3 most nem megfelelő, ráadásul a 3 középpályásból egy sem volt kifejezetten védekező, így lemészároltattuk magunkat, úgy jött át rajtunk a Bayern, mint kés a vajon.

Xavi számára részemről az lesz majd mérföldkő, hogy mit kezd Roque érkezésével. A betömörülő védelmeknek az a legegyszerűbb, ha a támadó csapat középcsatárral játszik, és nincs más támadó, akit nagyon őrizniük kell. Akkor aztán tényleg tömörülni tudnak a kapu előtt. A területet is levédekezik, és a leggólerősebb emberünket is lefogják. A Cadiz ellen is sorra blokkolták a lövéseinket, mert mindig hatalmas tumultus volt Lewandowski körül, a kapu előtt. Ha ezt kettéosztanánk, máris oszlana a figyelem, és középen is folyosót tudnánk csinálni. Most ilyen nincs, középen nagyon kényelmesen tömörülnek ellenünk a védelmek. Aki be akar tömörülni, annak hálás feladat, ha az ellenfél középcsatárral játszik, olyankor helybe megyünk a pofonért, és oda helyezkedünk, ahol az ellenfél is tömörülni akar.

Arra az összjátékra felhívnám a figyelmet, amit a Cadiz ellen Yamal lövése előtt játszottunk. Ezt az előző szezon legvégén, a Mallorca ellen is kijátszottuk már, ez egy nagyon szép figura, a védők csak kapkodták a fejüket. Ilyen villámgyors egyérintőkkel sokkal inkább bontjuk az ellenfeleket, mint haszontalan szélsőkkel. Ha meg a belső tumultust ketté tudjuk osztani, és egyszerre a pályára küldjük Lewandowskit és Roque-t, az... az erős lehet majd. Feltéve, hogy nem egy 4-3-3-ba erőltetjük be őt is, és tesszük meg őt is szélsőnek... Vagy majd Lewandowski lesz a szélső, mert 4-3-3-at mindenáron...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.24. 09:45:39

gránit írta:
2023.08.23. 23:48:59

Ami még a 4-3-3 vs 4-4-2-t illeti, inkább bontaná az ellenfél védelmét, ha Lewandowskit nem tudnák többen őrizni, mert lenne még bent a gyújtópontban egy ember. Én szeretem a 4-3-3-at, ha van három jó támadónk. De a legrosszabb, amit tehetünk, ha egy előre kikötött sémába erőltetjük bele az embereket, ahelyett, hogy az embereinknek megfelelő hadrendben játszanánk. A 4-3-3-ba erőltettük bele Coutinhót, Griezmannt stb, mert nekünk mindenképp 4-3-3-at kellett játszanunk. Nem kell egy hadrendet sem erőltetni, azt kell játszatni, ami az aktuális keretnek leginkább megfelel. Szerintem ez most egy 3-5-2/3-2-3-2, de Jong és Romeu mélységibb szerepben.
Hasonlóan látom èn is, èn 532/352 Balde ès Rafinha kèt szèlen. Èn is èvek óta gondolkodom a 2 csatárban, ahol nem feltètlenül 2 toronyba kell gondolkodni. Pl. Kluivert + Rivaldo/Saviola. Mèg az sem fontos, hogy közèpen álljanak a vèdők között. Most hirtelen Lukaku+ Lautaro jut eszembe (erőcsatár+ egy mozgèkonyabb) De szerintem nem volt rossz a Messi+ Griezmann sem az 532-ben, pedig hasonló profilú játèkosok (nem a tudásukról beszèlek, hanem második számú csatár vagy szèlső irányító típusról). Ezèrt sem volt olyan nagy problèmám Koemannál, hiszen nála láttam először èvek óta, hogy a kerethez próbálja alakítani a felállást/taltikát. (Max. Valverde első ève a 442-vel volt mèg ilyen)

Ki kell hangsúlyoznom, Koemant nem tartom jó, vagy Barca szintű edzőnek, mielőtt jönnek az indulatos kommentek. Ha rajtam múlt volna, már azon a nyáron megerősítem a keretet (Adama, Auba/Cavanit, kp-s), vagy max tèlen, mikor èrkeztek a játèkosok Xavinak. Odaadtam volna neki az èvet, a BL indulásnak úgy is meg kellett volna lennie. Tavaly nyáron pedig egy új èpítkezèsbe kezdek Ten Haagal vagy Tuchellel. Szeretnèm ha visszatèrnènk a règi Cruyffi, holland alapokhoz modern formában (ezèrt Ten Haag) Megmondom őszintén, nem szeretnèk egy darabig spanyol oldalpasszos, 433-ban, sok kp-s egyszerre játszatásában gondolkodó edzőt. De ez csak egy szubjektív vèlemèny, nem biztos, hogy így előrèbb lennènk, csak azt látom, hogy 10+ ève beleragadtunk a múltba.

Bence: megint egyetèrtek az edzős (festős :) ) kommenteddel.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.24. 09:05:30

FCBsteve írta:
2023.08.24. 07:26:14
Ha személyes tapasztalat kell, akkor menj le napközben és fuss pár kört a háztömb körül! ;)
Köszönöm szépen a tippet, kosárlabdáztam, mindig jobban szerettem melegben, mint hidegben. De szobahőmérsékleten a legjobb. Ha személyes tapasztalat kell, nézd meg, menj le a játszóterekre, és figyeld meg, mennyien sportolnak melegben és hidegben.

Persze ha a meleg alatt az egymillió fokot érted, akkor nyilván nem, de itt a spanyol és az angol körülményekről volt szó. Az angol időjárásnak is megvannak a nehézségei, állandóan esik az erő, hideg van. Nem állítottam, hogy 30 fokban könnyű sportolni, több folyadékra van szükség (ami okozhat kellemetlenségeket...), de az angol időjárási körülményeknek is vannak nehézségei, mint kifogás, érzésem szerint nem állja meg a helyét. Ha már az atlétikát említetted, a fedett pályás tornákon sem angliai körülmények vannak. Pont azért, mert abban nem túl jó sportolni. A világbajnokságot sem télen rendezik, hanem nyáron. Az okokat lásd az előző hozzászólásomban. A nyári olimpiákat sem véletlenül tartják nyáron, és nem télen.

De ha már ennyire belelovalltad magad a témába, megkérdeznélek, hogy szerinted miért tartják nyáron a tornát, és miért nem télen? Nem azt állítottam egyébként, hogy melegben könnyű sportolni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.24. 08:56:59

Aki a tempóra csak üres kifogásnak tartja a 30+ fokos meleget, annak nyilvánvalóan semmi köze nem volt soha még hobbi szinten sem sporthoz. Vagy csak annyira ragaszkodik az igazához, hogy hajlamos teljesen figyelmen kívül hagyni a valóság bizonyos elemeit. Lehet választani :P
Még akár az eredménybe is beleszólhat, de ez már a két konkrét csapat stílusától függ, azon múlik, hogy kinek segít a lassabb tempó. Az erősebb csapat nem tud úgy kidomborodni, vagy épp a brusztolós harcolós kisebb csapatnak árt.. ez már változó, és mindegy is. De nyilván kikapni nem fogunk azért, mert meleg van, legalábbis ezt senki nem gondolhatja komolyan, de szerintem nem is írt vagy mondott ilyet soha senki.
Amúgy meg túllihegjük a dolgot, ennyire nem érdekes téma ez. Nyugodtan nézze vissza mindenki a meccset, aki úgy érzi, hogy nem látta. Gavi, aki amúgy arcon pörög, és 14 km-t fut, alig vonszolta magát néha, és ugyanez érvényes a Cadiz játékosaira is, ha valaki odafigyelt kicsit is.
Troym írta:
2023.08.23. 21:15:47
Andris írta:
2023.08.23. 18:01:29
0. Kezdem a végéről most, kivételesen:
Általában igenis az van, hogy a nyerő felállástól nem igazán térnek el a jó csapatok. Nem a nagy csapatok, nem a drága csapatok, a csapatok.
Pont te írtad korábban, hogy felejtse mindenki el a dreamteam / Guardiola / MEssi féle időszakot és hogy közepes csapat vagyunk .
Akkor te is lépj ezen a gondolkodáson túl, ha már mindenkinek ajánlgatod.
Nem vagyunk annyira jók, hogy ne kéne már ellenfélhez igazítani a taktikát, vége ennek az időszaknak, hogy 50szer feltesszük 90%-ban ugyanazokat és majd megoldja Messi.

Azt is abba kéne hagyni, hogy ha valaki egyik évben jó / gyenge, akkor azt gondoljuk, hogy egész karrierje során konzisztensen ugyanolyan lesz. Idén igenis jobb formában van Ferran, Fati, De Jong míg a túloldalon Gavi hónapok óta gyengébb, Christensen sokkal többet hibázik, Balde is, Lewa meg gyakorlatilag szintekkel gyengébb. Ezen lehet polemizálni, de egyik sem 2 hét alatt változott, hanem hónapok alatt.
Andris írta:
2023.08.23. 18:01:29
1.
Kessie vkp mégse játszott ott soha
Araujo a világ top10 középhátvédje kirakva jobb oldalra
Gavi, mint támadó
Pedri, mint árnyékék
Andris írta:
2023.08.23. 18:01:29
2. a rögzített szituk és begyakorolt játékelemek részt nem értem, kifejezetten sok ilyen fedezhető fel szerintem, más kérdés, hogy melyik mennyire eredményes... viszont még szezon legeleje van, ez is az igazsághoz tartozik.
Nincs szabadrúgás gólunk 2,5 éve, szögleteink meg veszélyesebbek a saját kapunkra. Betömörülő védelem ellen az egyik legnagyobb esély ezeknek a felhasználása, mert nem elég jó a csapat (te is ilyesmit írtál)
Andris írta:
2023.08.23. 18:01:29
3. Lewa lecserélhetősége mondjuk szerintem igenis nagyban pénzkérdés, most nemtom kiben látsz a keretből valódi cserét center posztra.. ettől függetlenül ha így folytatja a lengyel, a végén Fati vagy Ferran ott köt ki. (Akik szerintem semmivel se lesznek jobbak amúgy.)
Konkrétan bárki jobb. Mert nem minden akció egy emberre van kijátszva, így megoszlik a védők figyelme is, az a szerencsétlen pali meg ha kap pár meccsen kisebb terhelést, hátha feljavul.
Andris írta:
2023.08.23. 18:01:29
4. és ez egy fontos pont: többfajta felállás - szerintem, különösen a támadóharmad variációs lehetőségeihez pont hogy az igazolások kellenének. Leírtam már egyszer, de mégegyszer megismételve: nincs egy támadónk se, aki komfortosan bejátszaná a balszélet, a jobbszélről elvesztettük Dembit, Raphi meg olyan amilyen. Balbekkünk igazán nincs, Baldé inkább támadó középpályásnak használható. Jobb bekkünk meg már évek óta nincs. Négy olyan poszt, amik kulcsai a 4-3-3nak is, és kulcsok ahhoz a ládához, amiben variációs lehetőségek laknak. Nem sorolom mégegyszer, katasztrófa, hogy mennyire rosszul állunk pont ezeken a posztokon.
Most akkor ott tartunk, hogy semmi nincs?
Se bhv, se jhv, se balszélső, se jobbszélső? De igazából vkp sincs, csak egy kényszermegoldás. Ez jött össze 15 játékos és 200 millió elköltését követően?
Akkor szép munka, jól költöttük el a pénzt.
Plusz nem számoljuk, hogy leírásod alapján több játékos a képességei ellenére szerinted hasznavehetetlen, azt kinek kell felróni?
0. Benthagytam a lényeges mondatomat ebből a részből. Középcsapat is lehet jó csapat. Szerintem a jó csapatok nem szoktak formációkat váltani alapból, a legritkább fehér holló egy olyan csapat, amelyik úgy jó kiegyensúlyozottan (a saját szintjén), hogy minden meccsen teljes adaptációt csinál az ellenfélhez, minden meccsen tök másként áll fel vagy látványra tök más a játéka és az erősségei. Ez gyakorlatilag a lehetetlen kategória.
Taktikával, játékelemekkel, bizonyos szituációkra való felkészüléssel, akár konkrét pozíciókkal vagy játékosokkal azért úgy is lehet alkalmazkodni bőven egy ellenfélhez, hogy közben nem forgatjuk fel annak az alapjait, amiben a csapat egyébként 95%ban létezik.
Guardiola helyett bárki mást is hozhattam volna példának, teljesen más a kontextus, nem is értem, hogy miért írtad ezt.
A formákról leírtam 1 hozzászólással ezelőtt a véleményem, maradjunk abban, hogy szerinted jobb formában vannak, szerintem meg jelenleg nincs információd erről (ahogy nekem se), ellentétben az edzői stábbal. Meggyőződésem, hogy továbbra is azért játszanak azok, akik éppen, mert ez a megalapozott erő (forma) sorrend az adott meccsre kitaláltakhoz. Ha pl Lewa ilyen formában ragad még 5 meccsre, akkor már másról beszélünk, de megint egy ilyen pont: 1-2 sörmeccs 45 perce, meg 1-2 meccs alapján az ember nem csapkod ide-oda, egy jó edzőnél sosincsenek ilyen impulzív válaszok valamire, ha mégis, az 99%ban nem vezet jóra.

1.
De igen, Kessié igenis sok meccset játszott védekező szerepkörben, különösen amikor sérült volt egyszerre Frenkie, Pedri, és talán még Busi is. Egyébként meg a srácnak alapvető hiányosságai voltak, szerintem kár is róla beszélni. Ha te nem így gondolod, és nem így emlékszel, akkor ez most egy feloldhatatlan ellentét.
Araujo és a jobboldal... bár a Getafe betömörülése miatt végül sokat rohangászott fel, de alapvetően rá és Koundéra is áll, amit mindig leírok: Középhátvédet játszanak mindig, mindketten, egy 3 khv-s rendszerben. Nincs nagy különbség hogy melyikük van jobbon, és melyikük középen, mert mindketten középső hátvéd feladatkört látnak el. Amúgy meg, amikor fel kell mennie mégis a jobboldalinak, az már egy kényszermegoldás, nem pedig valakinek a tudatos, rendszeres posztidegen használata.
Idejét se tudom, Gavi mikor volt utoljára támadó. 8 hónapja? 10? tényleg nem is emlékszem, és kb 2 meccsig tartott.
Pedrit valóban használjuk árnyékékként, de nem stabilan, hanem szituációs játékban. Valakit kell, hiszen a négy középpályásunkból 3 és a 3 khv-nk ezekben a szitukban már amúgy is kb egymás lábán taposnak. Nem mellesleg szeznációs eredménnyel használjuk szerintem, Pedrire rengeteg helyzet jön ki, és még be is lődözget belőle. Támadóhiányunk van szerintem, és itt a 0 eurós megoldás rá, ami még működik is.

2.
Erről tulajdonképp már leírtam, hogy szerintem se jó ezeknek a hatékonysága, sőt, mondjuk ki: rossz. És igazad van, ezeken kell feljeszteni, pont a nehéz meccsek miatt. Ugyanakkor amit te írtál, hogy nincsenek elképzelések, begyakorolt dolgok, az szerintem nem igaz. Fejlődést várok ezen a téren, mivel pont az ilyen téren való gyakorlás helyett hakniztunk Júliusban... rendes felkészülés helyett ide-oda repkedés, nyílt edzések, fanzone szereplések, 3 naponta új sörmeccs, és még sorolhatnám.
Reméljük, hogy fejlődik, jelen állás szerint nincs okunk azt gondolni, hogy nem fog.

3. Tulajdonképp egyetértek, Lewával lassan eljuthatunk arra a pontra, hogy mindegy kire, de meg kell próbálni lecserélni. Sztem még nem 2 bajnoki után, de hamarosan.
DE, ez megint egy kényszermegoldás lesz, egy posztidegen játékoshasználat, a keret hiányossága miatt. Ami ráadásul semmiféle garanciát nem jelent majd... egy Fati vagy Ferran legalábbis szerintem nem kecsegtet igazi javulással ezen a poszton. Hidd el, nagyon kívánom, hogy ne legyen igazam. Nekem aztán nem kell Lewa, cseréljük le, de akkor aki oda kerül, hozzon tényleges javulást. Kezelje le a labdákat, állja a sarat ami hátulról jön, legyenek beindulásai, előzze meg a védőit, forduljon jó érzékkel kapura, és fejezze be a helyzeteit (ez utóbbi a minimum).

4.
Igen, ezt makogom már hetek óta, hogy fantasztikus játékosanyagunk van, épp csak pont a támadásbeli variációs lehetőségek széles tárházához szükséges posztokon tátongnak Konferencia liga méretű lyukak. A szélső védőink és támadóink terén katasztrófa van, pedig nagyon fontosak lennének. Középső védőinkből meg középpályásokból állunk jól (meg persze kapus), ezért a nagy stabilitásunk, de van amihez meg egyszerűen nincs játékosanyagunk, szerintem ezt nem lehet szépíteni.
VKP-nek mondjuk szerintem több mint elegendő megoldás a Romeu-Frenkie kettős, hát még ha sikerülne valahogy visszatérni idővel a 3 támadós játékhoz, ahol kettejük közül valaki mindig padozik majd.

És igen, ezt is leírtam már többször, sőt leírtam már egy éve is: szerintem komoly hiba volt annyi anyagi forrást lekötni, elkölteni Lewára és Raphira, amennyit. Szerintem hibás döntések, és elsősorban a felsővezetőséget tartom felelősnek azért, hogy van egy lyukas keretünk, miközben 110 millióért vettünk két nem túl jó támadót, akiknek ráadásul a fizetése is igen magas. De ezen már amúgy túlléptem, azt kell használni, amink van. Szegény ember vízzel főz, ha Lewa nem rúgja a gólokat, jön majd Fati és Ferran. Ha ők se, akkor maradnak az 1-0ák Pedrivel.
5-8 gólhelyzettel le kell tudni zárni a meccseket. Végül is a Cadiz ellenit le is zártuk, csak kicsit későn. Pedri, Lewa és Lamine már az első félidőben hozhatták volna a 2-0át.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.24. 07:26:14

gránit írta:
2023.08.23. 23:48:59
Ha a melegnek bármi köze lenne az iramhoz, nem az afrikai országok lennének a legjobbak hosszútávfutásban. A meleg egyébként sokkal inkább üzemi hőfokon tartja az izmokat, mint a hideg, arról nem is beszélve, hogy az emberi testnek is sokkal gazdaságosabb és kényelmesebb, ha nem kell hőt termelnie a saját testhőmérséklete fenntartásához, mert.megkapja a környezetétől. Amúgy igen, jellemző kifogás a "jaj de meleg volt", de ez egy rossz kifogás. Ilyenekkel Mezey-szintű edzők dobálóznak, miután 6-0-ra elverik őket. Még a "jaj de hideg volt"-ban is több igazság van.
Nézd egy kicsit az atlétikai VB-t, hallgass meg pár nyilatkozatot, miket mondanak CSÚCSsportolók a melegről és annak hatásáról a teljesítményre... NEM azt, amit Te gondolsz...
Ha személyes tapasztalat kell, akkor menj le napközben és fuss pár kört a háztömb körül! ;)
Esetleg olvass némi orvos meterológiai elemzést a hőség hatásáról...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.24. 00:28:27

Cseri írta:
2023.08.24. 00:20:37
Az biztos,hogy a Barca kispadján soha nem fog olyan edző ülni,aki mindenkinek szimpatikus. Komoly elvárások vannak: legyen sztárok,de játszanak a fiatalok is,lőjünk sok gólt,de ne is kapjunk,kontrázunk is,meg fussunk sokat, mer' a modern foci megkívánja,attól lesz nézhető,legyünk bajnokok, az alap,mer' hát ezt a gyenge ligát bárkivel a padon is illik behúzni,meghát a reált amúgyse érdekli,bl-t is nyerni kell, mert,ha nem, akkor rajtunk röhög a világ,meg hát'bezzeg a reál. Nem csoda,hogy ezt max. 3 évig lehet bírni. Nyugi,kb.1,5 év, és jön valaki,aki sokkal jobban csinálja majd,mint Xavi. Aztán,ha még se,akkor majd újra megfejtjük,hogy miért hülye az aktuális edző. Ez ilyen :)
Na de különben mivel szórakoznánk meccsek között? :D
Amúgy nem hiszek abban, hogy egy edző okosabb egy egész társaságnál-társadalomnál. Azt minimális fenntartásokkal (személyfüggő, léteznek kóklerek, mint minden szakmában, Xavi messze nem tartozik szerintem ide) elhiszem, hogy mindenkinél jobb, egyéni szinten nézve. De szerintem egy nagyobb társaságnak többször lenne igaza egy szavazásos döntésben egy edzőnél, mert hiába ért hozzá az edző, ő egy ember, tele szubjektivitással, részlehajlással, bizonyos területek felé nem figyel esetleg, stb. Szerintem ezért van létjogosultsága az edző kritizálásának adott helyzetekben. És ehhez még hozzájön az is, hogy mindenki minden szakmában hibázik, és ezt sokszor látni is lehet. A foci azért nem egy atomfizika, laikusként semmi értelme nem lenne valakivel vitába szállnom a maghasadásról. Egy falfestőnél viszont meg tudom mondani, hogy figyu, azt ott bizony elhibáztad. Akkor is, ha amúgy semmi szakmai tapasztalatom nincsen. A séfnél is meg tudom mondani a hibáját, ha túlsózta, hiába ért százszor jobban hozzá, mint én. Egy orvosi műhibáról ne is beszéljünk, nyilvánvaló, hogy hibázott, akkor is, ha én sosem fogok műteni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.24. 00:20:37

Az biztos,hogy a Barca kispadján soha nem fog olyan edző ülni,aki mindenkinek szimpatikus. Komoly elvárások vannak: legyen sztárok,de játszanak a fiatalok is,lőjünk sok gólt,de ne is kapjunk,kontrázunk is,meg fussunk sokat, mer' a modern foci megkívánja,attól lesz nézhető,legyünk bajnokok, az alap,mer' hát ezt a gyenge ligát bárkivel a padon is illik behúzni,meghát a reált amúgyse érdekli,bl-t is nyerni kell, mert,ha nem, akkor rajtunk röhög a világ,meg hát'bezzeg a reál. Nem csoda,hogy ezt max. 3 évig lehet bírni. Nyugi,kb.1,5 év, és jön valaki,aki sokkal jobban csinálja majd,mint Xavi. Aztán,ha még se,akkor majd újra megfejtjük,hogy miért hülye az aktuális edző. Ez ilyen :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.23. 23:48:59

Ha a melegnek bármi köze lenne az iramhoz, nem az afrikai országok lennének a legjobbak hosszútávfutásban. A meleg egyébként sokkal inkább üzemi hőfokon tartja az izmokat, mint a hideg, arról nem is beszélve, hogy az emberi testnek is sokkal gazdaságosabb és kényelmesebb, ha nem kell hőt termelnie a saját testhőmérséklete fenntartásához, mert.megkapja a környezetétől. Amúgy igen, jellemző kifogás a "jaj de meleg volt", de ez egy rossz kifogás. Ilyenekkel Mezey-szintű edzők dobálóznak, miután 6-0-ra elverik őket. Még a "jaj de hideg volt"-ban is több igazság van.

Azzal egyetértek, hogy az ilyen, betömörülő védelmek ellen mások is megszenvednének. Az iram a mi meccseinken az ellenfél játéka miatt lassabb, ezért nincs sok értelme a PL meccsek iramait szembeállítani a mi meccseinkkel.

Ami még a 4-3-3 vs 4-4-2-t illeti, inkább bontaná az ellenfél védelmét, ha Lewandowskit nem tudnák többen őrizni, mert lenne még bent a gyújtópontban egy ember. Én szeretem a 4-3-3-at, ha van három jó támadónk. De a legrosszabb, amit tehetünk, ha egy előre kikötött sémába erőltetjük bele az embereket, ahelyett, hogy az embereinknek megfelelő hadrendben játszanánk. A 4-3-3-ba erőltettük bele Coutinhót, Griezmannt stb, mert nekünk mindenképp 4-3-3-at kellett játszanunk. Nem kell egy hadrendet sem erőltetni, azt kell játszatni, ami az aktuális keretnek leginkább megfelel. Szerintem ez most egy 3-5-2/3-2-3-2, de Jong és Romeu mélységibb szerepben.
Válasz küldése