Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.21. 13:09:56

Deluigi írta:
2023.08.21. 12:30:41
jelenleg is epiti a csapatot, mi az hogy nem kell csinalni semmit?
Arra értettem amit előttem irt a kolléga, hogy már nyert egy bajnokságot, nem kell bizonyítania.
Troym-al értek egyet. Semmiféle elképzelést nem lehet felfedezni a játékunkban. Néha kijön a lépés, mint minden más csapatnak. De a meccsek 80%-án szenvedünk. Tavaly is így volt, most sem várok mást. Xavi makacs, nem fog változtatni, ha igen én leszek az első aki megköveti. Megy a tili-toli, középpálya telített egymást kerülgetik. Ettől orrvérzésig erőltetett 442-től megyek a falnak.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.21. 13:00:28

Deluigi írta:
2023.08.21. 12:51:44
Troym írta:
2023.08.21. 12:40:20
nézhetetlen a legtöbb meccs.
hat igen, legtobbszor az ellenfeleknek koszonhetoen

erdekes, egy socit, egy atleticot, egy realt simabban verunk, mint a tabella vegen kullogokat

es nem csak mi, a real is megkinlodik ezekkel
Igen, de ott tartunk, hogy egy 50 ezres stadion is 70%on működik, szóval a kritika mégis a csapatot és az edzőt illeti.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.08.21. 12:51:44

Troym írta:
2023.08.21. 12:40:20
nézhetetlen a legtöbb meccs.
hat igen, legtobbszor az ellenfeleknek koszonhetoen

erdekes, egy socit, egy atleticot, egy realt simabban verunk, mint a tabella vegen kullogokat

es nem csak mi, a real is megkinlodik ezekkel
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.21. 12:40:20

Ahhoz ne kelljen már 2 év egy edzőnek, hogy legyenek szöglet és szabadrúgás variációk, vagy hogy néhány egyszerűbb séma szerinti támadás vezetés sikerüljön, esetleg hogy a játékosokat a saját posztjukon használja. 2 éve épül a csapat és nézhetetlen a legtöbb meccs.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.08.21. 12:30:41

bencoo32 írta:
2023.08.21. 12:23:25
Ja végülis így működik ez a mai fociban, egyszer nyersz egy bajnokságot, utána már nem kell semmit csinálni elég, ha ugyanazt a nézhetetlen játékot játszatod 5 éven keresztül ? Közben meg megkap majdnem minden játékost, akit kér.
jelenleg is epiti a csapatot, mi az hogy nem kell csinalni semmit?

ha megkapott volna minden jatekost, akit kert, akkor biztosan nem itt lennenk :)

Artetanak 4 ev kellett, hogy felmutasson egy masodik helyet a bajnoksagban, mi egy ev utan bajnokok lettunk

lehet elegedetlenkedni, de ez egy folyamat
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.21. 12:23:25

Kovbal88 írta:
2023.08.21. 11:09:14
Már, nem kell bizonyítania semmit, megnyerte a bajnokságot tavaly.
Ja végülis így működik ez a mai fociban, egyszer nyersz egy bajnokságot, utána már nem kell semmit csinálni elég, ha ugyanazt a nézhetetlen játékot játszatod 5 éven keresztül ? Közben meg megkap majdnem minden játékost, akit kér.
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2023.08.21. 12:07:32

Rég óta úgy gondolom, hogy teljesen mindegy milyen edző jön meg honnan és hogy milyen játékosok!
Amíg ugyan ezt a nézhetetlen élképzelésekben szegény játékot nyomatjuk és meg sem próbálnak az edzők változtatni addig nem lesz szerintem eredmény sem!
Pintosan ezért nem örültem Xavi kinevezésének, mert Ő pontosan azt játszatja a srácokkal amit Ő játszott amiben felnőtt! Szerintem Xavi ide kevés edzőnek .
Utálom Murinho-t mert minden csapatával megöli a foci szépségét...hát már Xavi is ezt teszi szerintem, csak máshogy!
Azért szurkolok neki , hogy merjen végre változtatni...akkor talán eredményesebb is lesz a csapat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 11:39:16

daffy írta:
2023.08.21. 11:30:53
Kovbal88 írta:
2023.08.21. 11:09:14
ez a csapat gyengébb, mint a Real. Nincs csere csatár, a kezdő is 35 éves, nincs jobbhátvéd, a bal is egy tavaly felfedezett 20 éves srác. Messzi vagyunk még papíron is egy ütőképes csapattól.
A Realban kezdő csatár sincs. Szélső hátvédek kukák. Szintén nem annyira ütőképes a csapat.
Hát igen. Szerintem a mi cserecsatárunkat (Ferrán) simán elfogadnák most Madridban. Akár kezdőként is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.08.21. 11:30:53

Kovbal88 írta:
2023.08.21. 11:09:14
ez a csapat gyengébb, mint a Real. Nincs csere csatár, a kezdő is 35 éves, nincs jobbhátvéd, a bal is egy tavaly felfedezett 20 éves srác. Messzi vagyunk még papíron is egy ütőképes csapattól.
A Realban kezdő csatár sincs. Szélső hátvédek kukák. Szintén nem annyira ütőképes a csapat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.08.21. 11:09:14

bencoo32 írta:
2023.08.21. 07:34:08
sansz írta:
2023.08.21. 07:12:38
Hát nem tudom, én fázom az ilyen idény elején,közepén elküldésektől.
Ebben az évben bizonyíthatja, hogy ő nélkülözhetetlen a csapat számára. Év végén lehetne váltani, ha nem jönnek az eredmények és a játékunk is a béka segge alatt lesz.
Már, nem kell bizonyítania semmit, megnyerte a bajnokságot tavaly. Pedig ez a csapat gyengébb, mint a Real. Nincs csere csatár, a kezdő is 35 éves, nincs jobbhátvéd, a bal is egy tavaly felfedezett 20 éves srác. Messzi vagyunk még papíron is egy ütőképes csapattól.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.21. 07:34:08

sansz írta:
2023.08.21. 07:12:38
Hát nem tudom, én fázom az ilyen idény elején,közepén elküldésektől.
Ebben az évben bizonyíthatja, hogy ő nélkülözhetetlen a csapat számára. Év végén lehetne váltani, ha nem jönnek az eredmények és a játékunk is a béka segge alatt lesz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.08.21. 07:27:30

Alcantara írta:
2023.08.21. 06:24:21
bencoo32 írta:
2023.08.21. 06:17:59

Most kellene lecsapni de Zerbi-re, aki hozhatja magával Mitoma-t is.
Ezt nagyon adnám! Utoljára Masit várta a fél fórum ennyire.
Hopp,hopp. Az 2 játékos volt egyben. Depay és Masi. Előző azért vitte valamire,szóval az FM nem tévedett nagyot :mrgreen:
És Masi is eljutott az olasz 3. osztályig
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.21. 07:12:38

Hát nem tudom, én fázom az ilyen idény elején,közepén elküldésektől. Erős a keret, simán meglesz a bajnokság, a BL pedig azért szerencse is, lehet jó sorsolás,jó forma stb.
De az tény,hogy Xavi tartósan hozta minden félelmemet vele kapcsolatban. Biztos jót akar és biztos működne ha végtelen ideje és pénze lenne, de itt nem megy. Egy jó edző ismérve a makacsság, de az önreflexió és a tanulás is. Xaviban én csak a makacs részt látom. Látványosan bízik,vagy nem bízik emberekben,látszólag a pillanatnyi formát abszolút nem veszi figyelembe és még lehetne sorolni, sokan meg is tették már a meccs topicocban.
Lehet még Xaviból jó edző, de nem itt kellett volna tanulnia ilyen nyomás alatt. Egy spanyol kis-közép csapattal, vagy másodedzősködés Európában nagyon jót tett volna neki.
Viszont Laporta nagyon ad a külsőségekre, Xavi,mint jelkép egy fontos eszköze, kizárt,hogy váltana hirtelen. Én azt mondom, zárja le ezt az idényt, aztán idény végére találjanak valakit,aki kap egy felkészülési időszakot is, Xavitól meg szépen váljanak el,kapjon valami visszautasíthatatlan arab ajánlatot... de nem ez lesz. Hatalmasat kéne égni ahhoz,hogy ez megtörténjen.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.08.21. 06:24:21

bencoo32 írta:
2023.08.21. 06:17:59

Most kellene lecsapni de Zerbi-re, aki hozhatja magával Mitoma-t is.
Ezt nagyon adnám! Utoljára Masit várta a fél fórum ennyire.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.21. 06:17:59

Zsolti írta:
2023.08.20. 22:33:13
Remelem ev vegen Xavi kezet elengedi a klub, es hoznak vegre egy kulsos eddzot.
Áthoztam. Most kellene lecsapni de Zerbi-re, aki hozhatja magával Mitoma-t is. Parádés ahogy a Brighton játszik a kezei alatt.

Xavi ebben az évben villanthatna valamit, mindig minden játékost megkap (lehet Cancelot is), de a játékunk középszint. Megy a lötyögés. Tegnapi nap néztem utoljára meccset egy darabig, de csak Yamal miatt néztem.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.15. 18:40:19

Cseri írta:
2023.08.15. 18:32:50
Nagybarcelona írta:
2023.08.15. 18:09:32

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2020
VS
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2022

210 millió + 40-50 millió bónusz elköltèse, ès 25 èvre eladott közvetítèsi jogdíjak után, valamint aláírási pènzek kifizetèse az akkor kb. 100 milliót èrő Aubameyang, Kessie, Christensen, Alonso, Bellerin játèkosoknak.

Vègül is Koeman is kapott 20 millióèrt egy Destet, ingyen egy Depayt, Garciat ès egy szívbeteg Aguerot. Jah, majdnem megfeledkeztem 1 millióèrt Luuk De Jongról.
És ezzel mit is akarsz alátámasztani?Koeman akkor se csinált volna bajnokcsapatot,ha a city költségvetése az övé. Messi és Grizi is Xavi idején volt a keretbe, oh wait...
350 millió èrtèkèben kapott játèkosokat.
Leírtam a tènyeket ès hozod a szubjektivitást.

Koeman VS Xavi+229 millió+100 "ingyen"
https://www.google.com/amp/s/tribuna.co ... eir-stats/

A rèszemről a tèma lezárva.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.15. 18:32:50

Nagybarcelona írta:
2023.08.15. 18:09:32

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2020
VS
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2022

210 millió + 40-50 millió bónusz elköltèse, ès 25 èvre eladott közvetítèsi jogdíjak után, valamint aláírási pènzek kifizetèse az akkor kb. 100 milliót èrő Aubameyang, Kessie, Christensen, Alonso, Bellerin játèkosoknak.

Vègül is Koeman is kapott 20 millióèrt egy Destet, ingyen egy Depayt, Garciat ès egy szívbeteg Aguerot. Jah, majdnem megfeledkeztem 1 millióèrt Luuk De Jongról.
És ezzel mit is akarsz alátámasztani?Koeman akkor se csinált volna bajnokcsapatot,ha a city költségvetése az övé. Messi és Grizi is Xavi idején volt a keretbe, oh wait...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.15. 18:09:32

Cseri írta:
2023.08.15. 08:42:37
Nagybarcelona írta:
2023.08.15. 07:19:58

Számomra elképesztő mennyire szubjektíven lehet tekinteni a dolgokra szimpátia alapján.
Egyik oldalon van egy kupa(amit korábban a fórumon csak miki egér kupának hívtak sokan), -biztosan akkor sokkal magasabb színvonalú volt a liga-,megszerzése állítólag felismerhető stílussal,és a pozitívumok ecsetelése. Ezzel szemben a másik oldalon a negatívumok kihangsúlyozása, valamint a csodálatos edzővel elért 7-8 hely,majd a béna edzővel onnan az ezüst érem megszerzésének elfeledése. Jah, és négy év után bajnoki cím,de azt abban a gyenge ligában még Csertőivel a kispadon is illet volna megnyerni.Hm akkor hogyan is van ez a szimpátia alapján történő szubjektívitás?
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2020
VS
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2022

210 millió + 40-50 millió bónusz elköltèse, ès 25 èvre eladott közvetítèsi jogdíjak után, valamint aláírási pènzek kifizetèse az akkor kb. 100 milliót èrő Aubameyang, Kessie, Christensen, Alonso, Bellerin játèkosoknak.

Vègül is Koeman is kapott 20 millióèrt egy Destet, ingyen egy Depayt, Garciat ès egy szívbeteg Aguerot. Jah, majdnem megfeledkeztem 1 millióèrt Luuk De Jongról.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.15. 13:08:05

Koeman az egyik legrosszabb edző, akit valaha láttam, Van Gaal akart lenni, de még Gattuso szintjét sem ütötte meg. Xavi egy fokkal jobb, de alapvetően az a baj vele, hogy olyan, mint ha nem tudná, mit akar csinálni.
Araujo jobbszélen, Koundé középen, Frenki Busi helyén, Romeu Frenki helyén, Gündo Gavi helyén ilyen fals balszélsőben, Lewa örlődik elől egyedül.... Aztán a cserék, Abde és Balde egymás nyakán, összefutnak, Fati bejön, de nem balszélre, hanem amolyan árny ékbe. Brutál gyenge. Semmi koncepció. Koeman rossz volt nagyon, de legalább (ha botrányosan rossz is volt), volt elképzelése, mit akar játszani. Mellé persze hőbörög, fintorog, pl. Rafi, vagy Pedri lövésénél. Nézzük már meg Guardiolát, vagy Luchot, hogy minden kis próbálkozásnál hogy dicsér, tapsol. Kb. mintha folyamatosan b#ogatna a főnök, bármennyire is jól dolgozol és egyszerűen már a legkisebb feladattól is stresszelsz. Lehet mondani, hogy ne már, milliókat visznek haza.... ez igaz, de ők is emberek. Az alap légkör tűnik nekem olyannak, amiben nem lehet dolgozni. Nagyon vártam Xavit, de most azt mondom, jobb lenne más.
Klopp neve felmerült, év végén lelép a Pooltól elvileg. Nyáron ott volt Lucho is, de most már mozdíthatatlan, ill. a Napoli is egész tetszetős focit tolt Spallettivel.
Egyébként ami még egy jó edző ismérve nálam, ha a meglévő kerettel tud dolgozni, nem kell minden évben a fél csapatot lecserélni. Ott a példa a másik oldalon, elment Benzema, nem hisztizett Ancelotti hogy kell neki Mbappé, vagy Haaland, vagy bárki, megoldotta más felállással. Nálunk 2 év alatt kik jöttek (úgy, hogy pénz sincs rá): Aube, Bellerin, Traoré, Alonso, Garcia, Torres, Pablo Torre, Koundé, Christensen, Kessié, Gündogan, Romeu, bocs ha valakit kihagytam. Üres kasszával kapott Xavi 12 játékost! A fele már nincs itt. Persze nem ütötték meg a szintet.... de valamiért csak ide kerültek. Ezek után nézzük a nézhetetlen, elképzelés nélküli játékot.
Nagyon félek ebből megint nagy leégés lesz a BL-ben..... A kérdés, meddig van türelem és bizalom Xavi irányába és meddig a játékosok a gyengék.
Ha rajtam múlna, megvárnám a BL csoportkör végét és utána elgondolkodnék, hogy is állunk. Nekifutunk a tavasznak Xavival, vagy megpróbálunk idehozni valakit. Esetleg nyárig várunk és akkor akár Klopp, akár Spalletti szabad lehetne. Nem mondom, hogy ők a tökéletesek és mennyire szeretem a stílusukat, de ennek a gyökeres ellentéte kell, ami most itt van.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.15. 12:17:11

torrestoni írta:
2023.08.15. 11:59:11


Annyi jó edző közül épp Koeman példa? A jelentéktelen 20 év pályafutása alatt pontosan igazolta, hogy ha van is nagy filozófiája és elvei, az nem sokat ér. Nem egy van Gaal, na.

Lehet itt koncepcióról beszélni, ill. azt hiányolni, de Koeman egy jottányival nem jobb a Barça számára, mint az érdemben 3 éve edzősködő Xavi. Persze a játékfelfogása karakteresebb, de összességében Xavi ide jobb.
Egyik edzőnket sem lehet összehasonlítani,mert mások voltak a körülményeik. Koemannak volt egy Messije, de milyen? Olyan,aki épp keresztűlment a legbrutálisabb égéseken,amiknek ő is okozója volt az összes többi játékossal együtt. El akart menni, lényegében "erőszakkal" tartották itt. Hónapokig lehorgasztott fejjel járt. Szép lassan azért belelendült a csapat, voltak jó meccseink, m÷g szenvedős menetelés is. Télen láttam olyan statot,ahol az volt,hogy messze a Barca lövi a legtöbb kapufát a top bajnokságokban szereplő csapatok közt. Aztán nyáron eldobják Grizwst,utolsó pillanatban Messi is el. Volt mikor Pique volt a csatár mert nem volt más. Most meg van egyszerre 4-5 még Dembele nélkül is.

De én se tartom jó edzőnek,csak azt,hogy az ő helyében senki nem tudott volna normális csapatot építeni. Amúgy a Barca korszaka előtt szerintem voltak jó meglátásai és a hollandoknál sem rossz állítólag. De én sem őt választanám, most se. Csak azzal nem értek egyet,hogy Xavi jobb. Ezerszer jobbak a lehetőségei,ennyi. Azért is felesleges az összehasonlítás,mert ezerszer láttunk jó edzőket bukni. Akkor rosszak lesznek?
Én még mindig azt mondom,hogy nekünk egy Klopp-féle edző kéne,aki hajtja a játékosokat és alkalmazkodik a körülményekhez. Xavi nem alkalmazkodik. Kitalál valamit,ami ha nem megy,akkor is erőlteti és azt nyilatkozza,hogy ez a Barca stílus és ezen nem szabad változtatni. Igenis,ha van gyors embered,akkor legyenek meg a kiugratások messziről. Ez csak egy példa.

Ja és nem vagyok Klopp rajongó, bukott ő is nem egyszer.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.15. 11:59:11

jclayton írta:
2023.08.15. 09:38:34
A biztonság kedvéért még egyszer, hosszabban tisztázom, aztán többet nem. Nem sírom vissza Koemant. Nem különösebben tartom követendőnek azt a stílust és hozzáállást, amit ő képviselt - pontosabban nem hiszem, hogy a Barcelonának azt az utat kéne követnie, egy válságban levő kis/közepes csapatnak már megfontolandó. Egyszerűen csak rámutattam arra, egy külső szemlélőnek teljesen világos volt, hogy Koeman alapfilozófiája, játékidentitása, célkitűzései, preferenciái pontosan miben is rejlenek (aztán felőlem gyorsan el is lehetett rajta szörnyedni). Ez egy következetes és értelmezhető edzői filozófia ismérve. A csapatát úgy alakította, ahogy a korlátozott lehetőségei és ez a filozófia megengedték. Például jött Luuk de Jong, lehetett tudni, hogy a képességeihez mérten nagyobb teret fog kapni, megjelenik az ívelgetés és az edző maximálisan megpróbálja kihasználni az erényeit.
Annyi jó edző közül épp Koeman példa? A jelentéktelen 20 év pályafutása alatt pontosan igazolta, hogy ha van is nagy filozófiája és elvei, az nem sokat ér. Nem egy van Gaal, na.

Lehet itt koncepcióról beszélni, ill. azt hiányolni, de Koeman egy jottányival nem jobb a Barça számára, mint az érdemben 3 éve edzősködő Xavi. Persze a játékfelfogása karakteresebb, de összességében Xavi ide jobb.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.15. 11:25:42

Koeman irányítása alatt állandó probléma volt a túlzottan feltolt védelem, emiatt rengeteg gólt kaptunk. Vele egy ilyen meccset, mint a legutóbbi, simán el tudtunk veszteni egy kontrából. Szilveszteri kabaréba illő bohócgólokat kaptunk állandóan. Állandó vendége lehetett volna a Szeszélyes Évszakoknak vagy a Benny Hill Show-nak, azokba a gólokba Kató néni meg Gugyerák Alajos is belepirult volna. Hihetetlennek tartottam, hogy ugyanabból a hibából kaptuk a gólokat, és ezt képtelen volt megoldani. Gyenge kerete volt Koemannak, de tett is róla, hogy a lehető legkevesebb legyen kihozva belőle.

Xavit sem dícsérem, mert semmilyen tudatosság nincs a támadásainkban. A védekezés a Ligában legalább meg lett oldva azóta, bár a nemzetközi meccseinken már sok gólt kaptunk sajnos az előző szezonban is. Az elvárt eredményekhez, játékhoz szerintem neki sincs meg a kerete. Agyondícsérjük a középpályásainkat, miközben panaszkodunk, hogy nem dolgozunk ki elég helyzetet. Szerintem a legtöbb középpályásunk nem alkalmas arra a gyorspasszos és kreatív játékra, amit látni szeretnénk. Ott van például de Jong. Ő az egyik oka a komótos, lagymatag, lassú, körülményes labdajáratásunknak. Egyérintős játékra ő szerintem teljesen alkalmatlan. Itt van hosszú évek óta, és sosem jutottunk vele egyről a kettőre. Pedriben is túl sokat látunk, neki van egy kifogása, az életkora, amit még fel tud hozni mentségként. A Getafe ellen észrevette valaki, hogy a pályán van? Mintha ott se lett volna. Gavról a véleményemet már sokszor leírtam, nagy kreativitást tőle sem várhatunk. Raphinha mindig sok hibával játszott, Abde szintén nem túl bizalomgerjesztő. Szerintem sokkal többet ettől a kerettől sem várhatunk, mint a tavalyi évad.
ablak
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2023.08.15. 11:22:48

Azt hiszem nem veszik észre rengetegen, mekkora építkezés megy végbe. Nekem szimpi, hogy a biztonsággal indult mindez, de gondoljatok vissza a Valverde féle biztonságra (véleményem szerint akkoriban a világ legerősebb keretével). Nekem a hibáival együtt is szimpi Xavi. Amivel problémám van, hogy ügyetlenül használja a szélsőket, illetve a tkp-k ezzel a csatár mellé torlódással rengetegszer kiveszik magukat a szervezésből. A meccsek kontrollja (aminek hiánya miatt bukott meg itt jó sok edző) jó irányba halad, le tudják nyugtatni a labdát, lassítani a játékot. A következő lépés már a játék felgyorsításának képességének, és a kapura törő/helyet csináló szélsőmozgásának kell lennie. Ha nem azonnali gálákat vártatok, látható, ahogy időszakról időszakra más apróságok kerülnek előtérbe és épülnek be.
Nézzük már meg egy pillanatra a keretet: hány játékos van itt az utolsó valóban erős Barcaból? (3,az egyik Roberto) hányan játszottak rendszeresen az elmúlt 3 évben? (3, vagy ha nagyon akarjuk 4 Robertoval) ha a Getafe elleni padot nézzük: Ferran kivételével mindenki saját nevelés, Roberto es Ferran kivételével mindenki u 21. Ha a Getafe elleni kezdőt nézzük: a tapasztaltabb játékosok 1 éven belül érkeztek (kivéve persze ter Stegen illetve de Jong). Az elmúlt 2 évben le lett cserélve a csapat gerince úgy, hogy szerintem senkit nem pótoltak 1-1-ben (Balde-t látom egyedül ilyesminek, a többiek tök más jellegű játékosok) Épül egy gerinc, 3-4 év kell, okos igazolásokkal ezt fel lehet gyorsítani. Szerintem egy átgondolt építkezésnek hátulról kell indulnia, és egyszer már megtörtént, hogy Abde, Iliasz és Jutgla osztozott fél évig a két szélső poszton úgy, hogy mögöttük két egész stabil csapatrész volt összerakva. Végül lettek támadók is, a következő teljes szezonban ki is lett szenvedve a bajnoki cím, ami szerintem óriási ezzel a csapattal. Na mindegy, én csak azért olvasgatom a fórumot nyáron, hátha sikerül még valakit idehozni, és azt innen tudom meg, de marha idegesítő ennyi baromságot olvasni
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.08.15. 10:24:06

Amikor nem nyer a csapatunk, akkor egyből lehet elővenni az edzőt. És Xavi most tett is róla - ismét-, hogy őt lehessen hibáztatni. Mondhatjuk, hogy látszik a viselkedésén, hogy mennyire ideges, ebből kiindulva el sem tudjuk képzelni, hogy miként tudna nyugalmat és magabiztosságot adni a játékosoknak. Ez edzői hiba.
De az, hogy nincs koncepció, vagy hogy nem látni változást, azokkal nem értek egyet. A Koeman-időszak óta rengeteget javult a játékunk. Védekezés beton lett, ismét a régi tiki-taka-hoz hasonlóan hozzuk ki a labdákat, egészen a középpályáig ha eljut a labda, akkor azzal sokkal szebb és ötletesebb játékot mutatnak be. Aztán persze ott a gólszerzés, ami viszont továbbra is gyenge pontunk. Ez Abde, Fati, Raphi... ezeket a helyzeteket anno egy gyenge formában lévő Messi lazán berugdosta. Ekkora a különbség. Gyengébb volt a keret régen? Nem mondanám. Csak nem használták ki Griezmann-t, Cou-t, Depay-t. Most erősebb a keret? A védelem biztosan, viszont nincs Messi, aki anno termelte a gólokat és helyzeteket. Ha tehát innen nézzük, akkor ugyanolyan minőségű csapattal vagyunk ma is, csak több a fiatal tehetség a nagyoknál, nincs Messink, mégis a Xavi által újraalkotott tili-toli hozott nekünk egy második helyet, majd egy bajnoki címet, mellette a szuperkupagyőzemlet. Ezek igazi eredmények. Most fáj, hogy a Getafe ellen megint ikszeltünk, de nem zavar annyira, mint Xavi viselkedése. Igaza van szerintem, de neki ennél profibban és higgadtabban kellene reagálnia - szerintem. Meglátjuk, mi fog kisülni ebből. Szerintem is hiba, ha egy 16 éves tinit tesz be a Getafe ellen, és nem a felkészülés során egyik leggólerősebb támadónkat, FTorrest veti be... Elgondolkodtató. Lehet ez is hiba.
Én örülök, hogy ő az edző, hozott már annyi javulást, ami miatt összetehetem a két kezemet és hálát rebeghetek. Most , mármint az új szezonban ezt kell túlszárnyalni és javulni. Hiszek benne, hogy sikerülni fog nekik. Ha nem, akkor majd szezon végén én is beállok a sorba és elkezdem Xavi-t keményen kritizálni. Addig viszont a hibáival együtt is elfogadom, mert szerintem fejlődtünk amióta ő itt van.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.15. 09:38:34

A biztonság kedvéért még egyszer, hosszabban tisztázom, aztán többet nem. Nem sírom vissza Koemant. Nem különösebben tartom követendőnek azt a stílust és hozzáállást, amit ő képviselt - pontosabban nem hiszem, hogy a Barcelonának azt az utat kéne követnie, egy válságban levő kis/közepes csapatnak már megfontolandó. Egyszerűen csak rámutattam arra, egy külső szemlélőnek teljesen világos volt, hogy Koeman alapfilozófiája, játékidentitása, célkitűzései, preferenciái pontosan miben is rejlenek (aztán felőlem gyorsan el is lehetett rajta szörnyedni). Ez egy következetes és értelmezhető edzői filozófia ismérve. A csapatát úgy alakította, ahogy a korlátozott lehetőségei és ez a filozófia megengedték. Például jött Luuk de Jong, lehetett tudni, hogy a képességeihez mérten nagyobb teret fog kapni, megjelenik az ívelgetés és az edző maximálisan megpróbálja kihasználni az erényeit.

Ugyanezt egyáltalán nem látom Xavi esetében. Két éve alakítja a játékoskeretet, nyilván a saját korlátai között, hiszen a csapat még mindig pénzügyi kényszerpályán van. És egyszerűen nem látom a hosszú távú koncepciót - bár tévedhetek. Oké, volt terve Dembélével - aki lelécelt. Jött Lewandovski, aki befejezőcsatár - jó, ez viszonylag egyértelmű. Ennyi idő után sem látom, hogy stabil posztja és feladatköre lenne Koundénak és Araújonak, vagy akár maximalizálva lenne de Jong potenciálja. Abszolút nem látom (még) Gündogan szerepét. Nem látom a fejlődést és a beillesztési koncepciót Gavi esetében. Fogalmam sincs, mit akar most kezdeni a szélsőkkel és a szerepükkel, Raphinha prioritizálásán túl. Nem látom, hogy a csapat egy konkrét taktikához ragaszkodna, de ennek ellenkezőjét sem, hogy kellően rugalmasan képes reagálni az ellenfél taktikájára. Azt se vettem észre, hogy a csapat mondjuk mentálisan, küzdeni tudásban és akaratban próbálna az ellenfelei fölé nőni. Könnyen lehet, hogy azért nem látom ezt mind, mert nem értek annyira a focihoz, mint mások, például Xavi.

Ez azt jelenti, hogy Xavit ki kéne rúgni? Nem hiszem, illetve nem gondolom, hogy egy szűk edzői körön, az eliten túl bárki más azonnali előrelépést jelentene a csapatnak. Ugyanakkor ennyi idő után teljesen legitimnek gondolom, hogy beszélgethessünk az edző képességeiről. Kapott elég időt. Úgy tűnik, az elnökség tényleg figyelembe veszi a kéréseit. Nincs megkötve a keze sem a csapatössztételt, sem a formációt illetően, azt játszat és olyan szerepkörben, akit akar. Igen, nyert egy bajnokságot, ami előrelépés, és továbbra is nagyon messzinek tűnik a sikeres BL-szereplés. Nem látom azt, hogy a csapat taktikában, mentalitásban, játékfelfogásban tartana valamerre. Erről viszont simán lehet beszélni.
Válasz küldése