Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.15. 09:38:34

A biztonság kedvéért még egyszer, hosszabban tisztázom, aztán többet nem. Nem sírom vissza Koemant. Nem különösebben tartom követendőnek azt a stílust és hozzáállást, amit ő képviselt - pontosabban nem hiszem, hogy a Barcelonának azt az utat kéne követnie, egy válságban levő kis/közepes csapatnak már megfontolandó. Egyszerűen csak rámutattam arra, egy külső szemlélőnek teljesen világos volt, hogy Koeman alapfilozófiája, játékidentitása, célkitűzései, preferenciái pontosan miben is rejlenek (aztán felőlem gyorsan el is lehetett rajta szörnyedni). Ez egy következetes és értelmezhető edzői filozófia ismérve. A csapatát úgy alakította, ahogy a korlátozott lehetőségei és ez a filozófia megengedték. Például jött Luuk de Jong, lehetett tudni, hogy a képességeihez mérten nagyobb teret fog kapni, megjelenik az ívelgetés és az edző maximálisan megpróbálja kihasználni az erényeit.

Ugyanezt egyáltalán nem látom Xavi esetében. Két éve alakítja a játékoskeretet, nyilván a saját korlátai között, hiszen a csapat még mindig pénzügyi kényszerpályán van. És egyszerűen nem látom a hosszú távú koncepciót - bár tévedhetek. Oké, volt terve Dembélével - aki lelécelt. Jött Lewandovski, aki befejezőcsatár - jó, ez viszonylag egyértelmű. Ennyi idő után sem látom, hogy stabil posztja és feladatköre lenne Koundénak és Araújonak, vagy akár maximalizálva lenne de Jong potenciálja. Abszolút nem látom (még) Gündogan szerepét. Nem látom a fejlődést és a beillesztési koncepciót Gavi esetében. Fogalmam sincs, mit akar most kezdeni a szélsőkkel és a szerepükkel, Raphinha prioritizálásán túl. Nem látom, hogy a csapat egy konkrét taktikához ragaszkodna, de ennek ellenkezőjét sem, hogy kellően rugalmasan képes reagálni az ellenfél taktikájára. Azt se vettem észre, hogy a csapat mondjuk mentálisan, küzdeni tudásban és akaratban próbálna az ellenfelei fölé nőni. Könnyen lehet, hogy azért nem látom ezt mind, mert nem értek annyira a focihoz, mint mások, például Xavi.

Ez azt jelenti, hogy Xavit ki kéne rúgni? Nem hiszem, illetve nem gondolom, hogy egy szűk edzői körön, az eliten túl bárki más azonnali előrelépést jelentene a csapatnak. Ugyanakkor ennyi idő után teljesen legitimnek gondolom, hogy beszélgethessünk az edző képességeiről. Kapott elég időt. Úgy tűnik, az elnökség tényleg figyelembe veszi a kéréseit. Nincs megkötve a keze sem a csapatössztételt, sem a formációt illetően, azt játszat és olyan szerepkörben, akit akar. Igen, nyert egy bajnokságot, ami előrelépés, és továbbra is nagyon messzinek tűnik a sikeres BL-szereplés. Nem látom azt, hogy a csapat taktikában, mentalitásban, játékfelfogásban tartana valamerre. Erről viszont simán lehet beszélni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.15. 08:42:37

Nagybarcelona írta:
2023.08.15. 07:19:58

Számomra elképesztő mennyire szubjektíven lehet tekinteni a dolgokra szimpátia alapján.
Egyik oldalon van egy kupa(amit korábban a fórumon csak miki egér kupának hívtak sokan), -biztosan akkor sokkal magasabb színvonalú volt a liga-,megszerzése állítólag felismerhető stílussal,és a pozitívumok ecsetelése. Ezzel szemben a másik oldalon a negatívumok kihangsúlyozása, valamint a csodálatos edzővel elért 7-8 hely,majd a béna edzővel onnan az ezüst érem megszerzésének elfeledése. Jah, és négy év után bajnoki cím,de azt abban a gyenge ligában még Csertőivel a kispadon is illet volna megnyerni.Hm akkor hogyan is van ez a szimpátia alapján történő szubjektívitás?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.15. 07:19:58

jclayton írta:
2023.08.14. 23:10:59

Nem a Barca, az edzo sajatos stilusa. Legutobb epp Koeman eseteben (brusztolos, ivelgetos, egy-nullas), ami mondjuk jo messze volt attol, amit az ember elkepzel a csapat kapcsan, de szaz szazalekig tudatos es kovetkezetesen, az emberanyag kihasznalasa es menedzselese teren is vegigvitt dontes kovetkezmenye volt. Ennyi ido ellenere oszinten fogalmam sincs, hogy mi Xavi vizioja, de lehet, csak nem ertek hozza.
Egyetèrtek.
Számomra elképesztő mennyire szubjektíven lehet tekinteni a dolgokra szimpátia alapján. Ismètelten leírom, Xavi az egyik kedvenc játèkosom volt, Koeman pedig semmit nem jelent nekem. Az öreg Koeman ilyen Umtitikkel, Lengletekkel, Minguezaval, 18 èves gyerekekkel ès ugye persze Messivel no meg a mindenki által elüldözèsre váró Griezmannal kupát nyert, ahol Messinek volt 2 gólja a sorozatban, ebből egy már vezetèskor a döntőben. Illetve volt 20+ veretlen meccse az 352/532-vel.
Na arra a keretre lehetett mondani, hogy gyenge volt, de felismerhető volt mit akart játszani. Persze, tudom ott volt Messi. Szerintem Messi kiemelkedő formájában is rèszt játszott, mert rájött, hogy nem vesz rèszt a csapatvèdekezèsben, 532-ben feltolta csúcsèknek, vèdekezèsben ő volt legelől, támadásban visszalèpett irányítani. Pedri is neki köszönte a Golden Boy díjat, a vezetősèg pedig Pedri formáját, mert nyilatkozatuk szerint kölcsön akarták adni.
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... on_id/2020

Ha már gyenge keret:
èrdemes megnèzni Depay meccsdöntő 30 mèteres gólját. Persze magas volt a fű, meg amúgy sem volt itt jó, meg az hiányzik aki nincs itt. Szerintem pedig egymaga többet èr, mint Lewan kívül az összes támadónk együtt. De legalább nyertünk rajta 3 milliót, hiszen ingyen jött, lemondott a fizetèse egy rèszèről, ès így annyit keresett, mint Roberto.
Nekem tènyleg nincsenek nagy elvárásaim, mèg ha úgy is gondolom, egy jobb edzővel, simán bejárhatnánk az idei Inter útját. Elèg lenne a BL 16/8 ès versenyben lenni a bajnoki/kupa győzelemèrt, ès szeretnèk a kerethez mèrhető játèkot, nem impotens 0-0, 1-0, 0-1-eket látni, főleg nem a mèlyen a megszokott színvonal alatt lèvő La Ligában, vagy tisztes helytállást a BL-ben, ahol versenykèpesek tudunk lenni hasonló játèkerőt kèpviselő vagy netán gyengèbb csapatok ellen. Ezzel a játèkkal mèg kiemeltkènt sem biztos a továbbjutás egy Benfica/Dortmund/Lipcse/Newcastle/Milan "másodvonalas" csapatok ellen, akiktől a vèlemènyem szerint jóval erősebb a keretünk.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.15. 00:25:52

Deluigi írta:
2023.08.14. 22:55:21


el kellene donteni, hogy a keret eros vagy sem

Nyilvan valaki ezt mondja,más meg mást. Amikor Xavi megjött,már télen fel lett pumpálva a csapat, igenis erős lett a keretünk. Előtte, volt olyan meccs,ahol egy támadót tudtunk nevezni, utána meg 4-5 embert is. Az más kérdés,hogy mennyire jól használta ki ezt az edző.
Persze szubjektív az erős keret, de amikor egészségesen ül a padon Fati, Depay, Balde, ott ne panaszkodjunk a keretre. Nem végtelen pénz MC a szint, de a szűk elit igen.

Az első meccsünkön is láthatod,hogy egy végre jó formában levő spanyol válogatott Ferran, egy mégjobb Fati és egy csodagyerek Yamal csücsült a padon, miközben Lewa(bayern szint), Gündogan(MC szint),Raphinha, Pedri,FDJ stb a pályán. Rengeteg,rengeteg variációs lehetőségünk van,ez hol gyenge? Az egyetlen gyenge pontunk a jhv,de az is csak azért,mert sorra szortuk el a nem is olyan rossz opciókat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.14. 23:44:58

Én a fejlődést nem látom benne.
Cáfoljon rám, de én is ebben látom a legnagyobb problémát. Amikor megérkezett, komoly lendületet hozott magával, mélyről kaparta össze a csapatot, és tavasszal volt egy kiváló menetelésünk, szórakoztató és eredményes játékkal. Ősszel is tartott a lendület, legalábbis a bajnokságban, a BL kiesés azért csúnya volt, de azért Koeman utolsó meccseinél szerintem nem gondoltuk volna, hogy kicsit több mint másfél szezon után bajnokságot fogunk ünnepelni. Tavasszal viszont kezdtünk kipukkadni, és jöttek a szenvedős 1-0-ák.

Még szezon eleje van, egy meccsből nem kell komoly következményeket levonni, de azért aggasztó volt, mennyire nincs kreativitás a támadójátékban, és már az előző szezon végén is ment. A másik aggasztó dolog, hogy mennyire frusztált. Pont neki kellett volna megnyugtatnia a játékosokat, ha az edzőt szétveti az ideg, akkor nem csoda, hogy a csapatot is. Lehet mondani, hogy egy frusztráló meccs volt a tegnapi, de minden csapat életében vannak ilyenek, és ezeket is tudni kell kezelni. Peptől vagy Luis Enrique-től ilyen szintű kirohanásra azért nem emlékszem...
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.08.14. 23:23:21

Mondjuk Koeman játékát tudatosnak nevezni erős túlzás, ahol szinte meccsenkent dőltek a beadás rekordok, ráadásul amíg L. De Jong nem jött a pályára 170 centis emberekre jöttek ezek a beadasok :D
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.14. 23:10:59

Cseri írta:
2023.08.14. 22:50:20
jclayton írta:
2023.08.14. 22:30:00
ezen a ponton a Barcelonának legyen azonosítható, kimondottan hozzá köthető identitása... amit én személy szerint nem látok.
Tudsz mondani Pep óta olyan edzőt a Barca padjáról,akinek a regnálása alatt jól felismerhető volt a Barca stílusa,legyen az bármi is? Ez természetesen nem menti fel Xavit a kétségkívül meglévő hibái alól.
Nem a Barca, az edzo sajatos stilusa. Legutobb epp Koeman eseteben (brusztolos, ivelgetos, egy-nullas), ami mondjuk jo messze volt attol, amit az ember elkepzel a csapat kapcsan, de szaz szazalekig tudatos es kovetkezetesen, az emberanyag kihasznalasa es menedzselese teren is vegigvitt dontes kovetkezmenye volt. Ennyi ido ellenere oszinten fogalmam sincs, hogy mi Xavi vizioja, de lehet, csak nem ertek hozza.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.08.14. 22:55:21

sansz írta:
2023.08.14. 22:32:58
A keret tavaly is és most is erős, de egyszerűen a játékosokból látványosan nem jön ki a max teljesítmény, illetve nagyon hullámzó.
el kellene donteni, hogy a keret eros vagy sem

valaki azt mondja, kiesunk BL-bol megint, masok szerint bivalyeros csapatunk van, csak az edzo nem tudja helyen kezelni

szerintem az igazsag kozeputt van, gyenge a keret, de jo az edzo es csodakat muvel eredmenyek teren

persze, eleg gyakran belefutunk ilyen biroi hibakba, de eppen ezert edzesen direkt ezt kellene jatszani, hogy lenyelni a bekat es osszeszoritott fogakkal jatszani az igazsagtalan dontesek ellenere is
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.14. 22:50:20

jclayton írta:
2023.08.14. 22:30:00
ezen a ponton a Barcelonának legyen azonosítható, kimondottan hozzá köthető identitása... amit én személy szerint nem látok.
Tudsz mondani Pep óta olyan edzőt a Barca padjáról,akinek a regnálása alatt jól felismerhető volt a Barca stílusa,legyen az bármi is? Ez természetesen nem menti fel Xavit a kétségkívül meglévő hibái alól.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.14. 22:32:58

LG írta:
2023.08.14. 19:48:50
Nagyon gáznak tartom a nyilatkozatát. Semmi önkritika, csak a játékvezetés köpködése. A tavalyi szezonban nem egy szoros meccset húztunk be, ahol meg mi jöttünk ki jól a vitatható döntésekből, akkor nem volt ilyen hangos. Lehet persze kritizálni a játékvezetést, de ne terelje el arról a szót, hogy ez egy gyatra, hitvány produkció volt a csapattól, és edzőként ő is vastagon benne van.

Vagy már csak annyi lenne a cél egy Barcánál, vagy valahogy 1-0-ra behúzzuk a meccseket? Mert az nagyon szomorú lenne.
Szerintem Xavi nagyon hamar bebizonyította, hogy nem egy jó edző, persze még lehet az, de szerintem jó lett volna neki a Barca előtt mondjuk egy német csapatnál másodedzősködnie. Utoljára nem is tudom melyik edző kapott ennyi bizalmat és segítséget a klubvezetés részéről. Én a fejlődést nem látom benne. A keret tavaly is és most is erős, de egyszerűen a játékosokból látványosan nem jön ki a max teljesítmény, illetve nagyon hullámzó. Meggyőződésem, hogy Fati sokkal előbb visszatérhetett volna, ha figyel rá az edző és ad annyi lehetőséget és bizalmat, mint Dembelének...Persze most is csak csere volt. De mindegy, ez van, ettől függetlenül, szerintem idén se lesz nehéz ezt a bajnokságot megnyerni és BL-ben is van esély szép eredményt elérni.

Illetve a bíró. Nem is a tizenegyes miatt, hanem a többi szabálytalanság miatt, totálisan igaza van. Igen, tavaly, szerintem sok év óta először, inkább a javunkra tévedtek, de ez akkor is siralmas. Jobb is, ha kimondják az edzők is már, hogy a bírók nevetségesek. Nem értem, hogy a meccsek után miért nincs egy szakmai bírói értékelés, ami független és nyilvános, akár nemzetközi csapat is csinálhatná.
Az egész VAR is rosszul működik. A pályán levő bíró a főnök, a tv-szobában levő pedig csak a segítő. Fordítva kéne lennie,mert lehet, hogy a pályán tényleg nem látszik, ahogy X játékosnak a bokáját faragják, de a TV-ből ez nagyon jól látszik és lehetne dobálni a sárgákat. Véget kéne vetni ennek a tabunak, hogy nem bírózhatnak a klubok és az edzők. Nagyon is kellenének ide a reformok. Ettől függetlenül Xavi egy makacs és nem túl jó edző. Nem sírom vissza az előző 3 elődjét, de ugyanúgy (vagyis másként) pocsék egyelőre.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.14. 22:30:00

Fun fact: Xavi huszonegy hónapja a csapat menedzsere. Koemannak például tizennégy, Setiénnek nyolc hónap jutott, Valverde harmincegynél állt meg. Nem gondolom, hogy meg kéne válni tőle, de azt talán el lehetne várni, hogy ezen a ponton a Barcelonának legyen azonosítható, kimondottan hozzá köthető identitása... amit én személy szerint nem látok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.14. 21:57:32

Rivaldo11 írta:
2023.08.14. 20:52:37

A végén a tizi meg nem adása más lapra tartozik, az nálam csalás kategória.
Lehet így is nézni.
Élénken él bennem egy betis elleni Messi gól, amit szintén kezezésnek fújtak be.
Hasonlóan ért hozzá, mint Gavi.

Ha következetességet feltételezünk, akkor rendben, kéz mindkettő.
Nálam egyik sem az, ez egy vicc.

Ettől függetlenül, marha nagy szégyen, hogy egy 105. perces szitut tudunk mentségként felhozni, hogy nyerhető lett volna a meccs.
Nem ezen kellene múlnia.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.14. 20:52:37

LG írta:
2023.08.14. 19:48:50
Nagyon gáznak tartom a nyilatkozatát. Semmi önkritika, csak a játékvezetés köpködése. A tavalyi szezonban nem egy szoros meccset húztunk be, ahol meg mi jöttünk ki jól a vitatható döntésekből, akkor nem volt ilyen hangos. Lehet persze kritizálni a játékvezetést, de ne terelje el arról a szót, hogy ez egy gyatra, hitvány produkció volt a csapattól, és edzőként ő is vastagon benne van.

Vagy már csak annyi lenne a cél egy Barcánál, vagy valahogy 1-0-ra behúzzuk a meccseket? Mert az nagyon szomorú lenne.
Az utóbbi 25 év messze leggyengébb támadósorával parádé nem lesz a betömörülő, buszozó kiscsapatok ellen, legalábbis én már lemondtam róla idénre.
Mindazonáltal ha Raphi nem ennyire agyhalott, illetve a töketlen bíró megfogja az elején a könyöklősöket 1-2 sárgával, szerintem behúzzuk.
A végén a tizi meg nem adása más lapra tartozik, az nálam csalás kategória.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.14. 19:54:41

LG írta:
2023.08.14. 19:48:50
Nagyon gáznak tartom a nyilatkozatát. Semmi önkritika, csak a játékvezetés köpködése. A tavalyi szezonban nem egy szoros meccset húztunk be, ahol meg mi jöttünk ki jól a vitatható döntésekből, akkor nem volt ilyen hangos. Lehet persze kritizálni a játékvezetést, de ne terelje el arról a szót, hogy ez egy gyatra, hitvány produkció volt a csapattól, és edzőként ő is vastagon benne van.

Vagy már csak annyi lenne a cél egy Barcánál, vagy valahogy 1-0-ra behúzzuk a meccseket? Mert az nagyon szomorú lenne.
Ilyen palyakon annyi lenne a cel, 3 eve zsinorban ugyanez van itt, miert nem lehet erre felkesziteni a csapatot? Allandoan hangoztatja, hogy csak a kovetkezo meccsre fokuszalunk, total baromsag. Ugy tunik mi nalunk kimerul az ellenfelbol valo felkeszules abban, hogy a Classicon Araujot rarakjuk Vinire, a komolyabb csapatok ellen pedig eroltetjuk a 4 kp-t plusz Balde majd befutja a balost taktikat. Utobbiba ugy tunik beleszeretett Xavi es mar a kiscsapatok ellen is ebben kimerul a repertoar. Egyebkent plusz 1 erre a kommentre.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.14. 19:48:50

Nagyon gáznak tartom a nyilatkozatát. Semmi önkritika, csak a játékvezetés köpködése. A tavalyi szezonban nem egy szoros meccset húztunk be, ahol meg mi jöttünk ki jól a vitatható döntésekből, akkor nem volt ilyen hangos. Lehet persze kritizálni a játékvezetést, de ne terelje el arról a szót, hogy ez egy gyatra, hitvány produkció volt a csapattól, és edzőként ő is vastagon benne van.

Vagy már csak annyi lenne a cél egy Barcánál, vagy valahogy 1-0-ra behúzzuk a meccseket? Mert az nagyon szomorú lenne.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.08.13. 12:04:06

„Óriási csalódást okozott, hogy a távozás mellett döntött, főleg nekem személyes szinten”, mondta Xavi Dembéléről a sajtótájékoztatón, és szerintem ezt nem kellett volna mondania. Vagy nem kellett volna áradoznia róla minden egyes interjúban. A tavalyi Dembélé-szappanopera után fel kellett volna rá készülnie, hogy ez a gyerek nem innen fog nyugdíjba menni, és egy kicsit talán vissza kellett volna vennie a folyamatos udvarlásból. Biztos vagyok benne, hogy Xavi nem beszél mellé, és ami a szívén, az a száján, úgyhogy elhiszem, hogy tényleg nagy csalódás ez a számára. De így, hogy a sajtótájékoztatón ezt ki is mondta, egyúttal az emberismerete és a pedagógiai módszere csődjéről is nyilatkozott, akarata ellenére is.
Az újságírók biztosan tesznek majd róla, hogy Dembélé távozása ne merüljön feledésbe. El tudom képzelni, hogy megvan a sajtótájékoztatók sztenderd témája. Miközben egyáltalán nem hiszem azt, hogy pótolhatatlan űrt hagyna maga után.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.08.11. 12:32:06

culinho írta:
2023.08.09. 08:56:46
Olyan pesszimizmus van itt Xavival, igazolásokkal, a Vezetőséggel kapcsolatban, hogy erre Katalóniában csak pislognának.
Az egyik barátom felesége katalán és itthon vannak most a csaj öccsével. A sráccal dumálgattam erről a Xavihoz hogy viszonyulnak Barcelonában és érdekes volt amit mondott.

Azt mondta, hogy elképesztő mértékű Xavi romantika van Barcelonában szinte minden me van neki bocsájtva.

Viszont azt mindenki elmondja, hogy a focink lassú és darabos, teszetosza labdakihozatalunk van. Azt mondja a tévéből nem jön át de nagyon sokszor labdakihozatallal akadozik és sok a labdavesztés és a körülményeskedés és sokszor állva várják a labdát a támadók. Ők úgye sok nemzetközi kupameccset néznek élőben és azt mondja, hogy Valverde óta látványosan lelassult a játék a top csapatokhoz képest és senki így Xavi sem gyorsítja, sőt az új igazolások mimdig hozzá lassulnak a rövid passzos tötymörgéshez. Lewandowskit hozta példának. Azt mondta amikor ide került rengeteg rövid sprintje volt, most meg ácsorogva azt várja, hogy tegyék a lábára a labdát. Egyébként ez a tévében is látszik, a gólveszélyességén jelentkezik, hogy olyan lett mint egy palánk,

Azt mondta, hogy azon túl, hogy Xavi variál és jól nyúl a fiatalokhoz, azt még a Katalóniában is látják, hogy ha kitalálta az elején a taktikát simán nyerünk, de ha bele kell nyúlni vagy váltani az rendszeresen nem megy. Mondjuk ott a culék azt mondják, hogy nem is nagyon van kihez nyúlni, mert szerintük is van egy erős kb. 15 fős keret, de ha valaki kiesik nem nagyon lehet cserélni. Ezt is valahol adom.

A hangulatról meg annyit, hogy ott se látjék pozitívan az évet. Második harmadik hely az elvárás, meg a BL csoportkörből kijutni.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.11. 12:21:14

Tökösség? Volt itt olyan edző,nem is olyan régen,aki úgy jött,hogy Pique,Busi tengely nem működőképes,majd játszatta őket orrvérzésig. Az edzőt az eredményei minősítik nem a 'tökösségük"jelentsen ez bármit is. Azé' messze ő kezelte a legjobban a generáció váltást(Pique,Busi,Alba nála szorultak háttérbe,majd mentek el,tudom,de SR meg Alonso,jó hát neki is megvannak a gumicicái)Vannak foci filozófusok,akik aztán soha nem nyernek semmit,de szép focit játszanak lsd. Bielsa. Xavi négy év után nyert bajnokságot(tudom a Margit nem akarta megnyerni). Kicsit olyan ez mint dugni és szűznek is maradni egyszerre. Legyen szép foci,jöjjenek a fiatalok,legyen bl, meg bajnokság,meg nyertes klasszikó oda-vissza. Xavi nem tökéletes,de nekem nem hiányzik a fórum nagy idolja Klopp,aki kb.3 évente nyer valamit,plusz az ő focijához a keret 80%-t azonnal le kellene cserélni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.11. 11:04:01

Peter írta:
2023.08.09. 03:16:58
Xavinak meg kell(ene) tanulnia "megfelelőem merni változtatni".
...

Akkor lehet jó Xavi Barcelonája, ha játszani fogja a focit. Xavi sorsa a saját kezében van, de bátornak kell lennie, ha valóban a jó edzők klubjához szeretne csatlakozni.
Ezzel kapcsolatban erősen szkeptikus vagyok.
Volt másfél szezonja, de ugyanazt a lassú kockázatmentes labdakihozatalt játszatta a csapattal, amivel megölte a kreativitást a támadásoknál.
A bátorság, a merész húzások nem Xavi erősségei.
Nem látom azt a Pep féle megújulásra való törekvést nála.
Ha bejön egy rendszer, azt orrvérzésig tolja B terv nélkül.
A 4-4-2-es felállással még végképp betett a gyors labdakihozataloknak, kontráknak, amivel a támadóink tudnának élni.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mennyire nem mer belenyúlni a mérkőzésekbe.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 13:24:19

culinho írta:
2023.08.09. 08:56:46
Olyan pesszimizmus van itt Xavival, igazolásokkal, a Vezetőséggel kapcsolatban, hogy erre Katalóniában csak pislognának. Ez a csapat, ezzel az edzővel csak megnyerte simán az előző bajnokságot, egy brutál védelemmel. Kiépült egy új csapat gerince 2 év alatt, elkerültük a Messi utáni összeomlást, nem jutottunk a Milan sorsára, mindezt anyagi csőd mellett. A Vezetőség valahogy ellavíroz hátrakötözött kézzel, igazolnak, nem mondhatjuk, hogy nem versenyképes a keret és közben felépítik Európa legnagyobb stadionját.

Konkrétan Xavi. Nem mer formációt bontani, nem nyúl a fiatalokhoz? Tegnap 4-4-2-ben, támadásnál 3-5-2-ben játszottunk, alkalmazkodott az edző Dembele kiesésére. Balde feljött támadásnál a jobb szélső védő beljebb mozgott, 3 belső védős játékra álltunk át védekezésben.

Tavaly bejátszotta magát a kezdőbe Balde és Gavi (tudom nem akkor mutatkoztak be, de tavaly váltak alapjátékossá), idén meg itt kopogtat Yamal és a középpályás gyerek. Azokkal akik már itt vannak a kezdőbe több fiatal nem is hiszem hogy elférne. Vannak hibái mind Xavinak, mind Laportáéknak nyílván, de ha nekünk minden rossz a csikókkal, akkor mit mondjon Madrid a sok száz milliós igazolásaikkal.

Én csak azért imádkozom, hogy ne tudjunk semmi sztárt se idehozni, hadd tudjanak a fenti fiatalok gyökeret ereszteni.
Félig egyetértek, félig nem :) A tavalyi bajnokságban szerintem volt egy halom szerencsefaktor is. Évek óta a tavalyi volt a legalacsonyabb színvonal, és a legvacakabb szezont is hozták a La Liga ,, esélyes ,, csapatai. Kétségtelen, hogy érdemtelenül nem lesz senki sem bajnok! Nálam amúgy is a bajnokág a legfontosabb feladat :) A Milan szintjére gondolva, oda még kerülhetünk, és szerintem a nemzetközi szerepésünk évek óta ott van sajnos. Nem látom az idei szezonban sem, hogy esélyesek lennénk bármelyik nemzetközi kupára. A családi ezüst kiadása továbbra is folyik, megy a Barca vagyon kiárusítás, portfóliók eladása, ami nem jó irány. Persze mit lehetne tenni?
Xavinak erősen meg van kötve keze. A korábbi edzőknek azért jobban teljesülhettek a játékos vágyai, mint neki. Az öregeket ki kell váltania a fiatalokkal, de azonnali elvárások is vannak, hiszen azok hozzák a bevételt. Nem irigylem őt, mert nincs könnyű dolga! Hogy hogyan fog Barca elvárási szintet hozni a csapattal, ez a jövő ködbe burkolózik, ahogy Joda mester mondaná!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 09:05:14

Jack Napier írta:
2023.08.09. 00:07:20
A Gamper volt az egyetlen meccs amit az elejétől a végéig láttam az előszezonból. Hát, hogy finoman fogalamazzak elég vegyes érzéseket keltett bennem.
Kb. a nyolcvanadik percig megint majdnem végig ugyanazt a teszetosza álomba ringatós focit játszottuk amivel az előző szezont befejeztük. Aztán jöttek a fiatalokat és felcsillant valami remény.
Viszont az az érzésem, hogyha Xavi idén is tovább fogja erőltetni ezt a statikus "tikitakat" akkor nemzetközileg megint nem fogunk egyről a kettőre jutni. Ezt már minden valamire való csapat álmából felkeltve levédekezi. Sokan írták itt is már, hogy ahhoz hogy ez a felállás működjön kellenek kellenek kreatív és gólerős emberek elől és ugye a KP-ra se ártana valami finesz. Na szerintem jelenleg a mostani "gálakezdőnk"-ben (márha Gavi helyét nem veszi át Gündogan) nagyjából nulla kreatív játékos van. Persze Pedriben, néha Raphinhában és Baldéban pislákol valami de nem tudják hozni ezt meccsről meccsre.

Fel van adva a lecke Xavinak, hogy tovább tudja vinni a csapatot a következő szintig (ami egy konstans jó szerepelés lenne a BL-ben). Persze benne van a marha nehéz helyzet és csődközeli állapot amiben a klub van, hogy ezt igazolássokkal most nem lehet orvosolni.
De épp emiatt nem örültem az ő kinevezésének anno mert vele nem látom, hogy tudná a klub levetkőzni ezt a belterjességet és nosztalgikus Cruyff-i ideológia kergetést amivel szerintem ha nem hagy fel a Barca akkor szerintem kb soha nem fog vissza kerülni a legfelsőbbpolcra.
Ebben az a slussz poén, hogy a csúcskorszak felelőse(Guardiola) már rég belátta hogy teljesen felesleges megpróbálni leutánozni azt a Barcát mert csak egy kínkeserves tilitoli lesz belőle, ehhez képest mi azóta is azt próbáljuk erőltetni mintha nem fürdött volna be vele már több edző különböző helyeken.
Sőt, Guardiola azóta is kísérletezget(sokszor túl is tolva ami a veszte volt), de a mostani City is inkább egy modernizált felfogás nem pedig a kínos utánzás.

Ha meg is próbálunk, valahogy mindig visszatérünk az "ellenfél térfeléről passzoljunk vissza ötlettelenül" alaptaktikához aztán csodálkozunk ha az ellenfél átrohan rajtunk.

Tegnap pont azért sikerült fordítani mert végre lendületből játszottunk és mertek próbálkozni a játékosok, persze ehhez kellett egy kinyíló Tottenham de:
1. Nem egyszer láttuk tavaly is hogy lenne lehetőség a lendületes vezetésre de valaki mindig megölte
2. Ha meg beállnak meg kell tanulni kapura lőni ahelyett hogy görcsösen a 16-osnál még 15-öt akarunk passzolni és csodálkozni ha valakiben mindig elakad.
Hiába volt végig a legjobb a City a Bl-ben, ha a döntőben Rodri helyzetben mást keres lehet hogy máshogy alakul a döntő.

Ha a tegnapi meccs végéhez hasonlóan tudnánk játszani, betömörülő ellenfél esetén pedig nem félnénk rárúgni lehetne keresnivalónk a BL-ben is akár idén.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.08.09. 08:56:46

Olyan pesszimizmus van itt Xavival, igazolásokkal, a Vezetőséggel kapcsolatban, hogy erre Katalóniában csak pislognának. Ez a csapat, ezzel az edzővel csak megnyerte simán az előző bajnokságot, egy brutál védelemmel. Kiépült egy új csapat gerince 2 év alatt, elkerültük a Messi utáni összeomlást, nem jutottunk a Milan sorsára, mindezt anyagi csőd mellett. A Vezetőség valahogy ellavíroz hátrakötözött kézzel, igazolnak, nem mondhatjuk, hogy nem versenyképes a keret és közben felépítik Európa legnagyobb stadionját.

Konkrétan Xavi. Nem mer formációt bontani, nem nyúl a fiatalokhoz? Tegnap 4-4-2-ben, támadásnál 3-5-2-ben játszottunk, alkalmazkodott az edző Dembele kiesésére. Balde feljött támadásnál a jobb szélső védő beljebb mozgott, 3 belső védős játékra álltunk át védekezésben.

Tavaly bejátszotta magát a kezdőbe Balde és Gavi (tudom nem akkor mutatkoztak be, de tavaly váltak alapjátékossá), idén meg itt kopogtat Yamal és a középpályás gyerek. Azokkal akik már itt vannak a kezdőbe több fiatal nem is hiszem hogy elférne. Vannak hibái mind Xavinak, mind Laportáéknak nyílván, de ha nekünk minden rossz a csikókkal, akkor mit mondjon Madrid a sok száz milliós igazolásaikkal.

Én csak azért imádkozom, hogy ne tudjunk semmi sztárt se idehozni, hadd tudjanak a fenti fiatalok gyökeret ereszteni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.09. 03:16:58

Xavinak meg kell(ene) tanulnia "megfelelőem merni változtatni".

Pontosan azért örültem az érkezésének, mert azt gondoltam, hogy bátran és mélyről felkavarja az állóvizet, belenyúl, változtat, életet hoz a pályára. Egyszerűbben fogalmazva tökös mentalitást vártam tőle, sőt mi több, meggyőződésem volt, hogy ilyen lesz.
Hát eddig nem igazán a fenti leírás illik az edzői munkásságára. Természetesen csak az én véleményem szerint.... :wink:

Bátraké a szerencse, nyilván ésszel, de amíg nem fog bevállalni ésszerű változtatásokat és bizonyos kockázatokat, addig nem is fog tudni szintet lépni edzőként.
Legfőbb ideje lenne elfelejtenie a pályán töketlen, körülményes, visszahúzó, a csapatnak tehert jelentő játékosokat.
Vannak itt élettel teli játékosok és nem őket kellene az ízetlen, szagtalan játékosokhoz alkazmazkodásra bírni, hanem engedni az élettel teliket kibontakozni, a többit pedig a lelátóra küldeni, ha már képtelen megválni ezektől.

Akkor lehet jó Xavi Barcelonája, ha játszani fogja a focit. Xavi sorsa a saját kezében van, de bátornak kell lennie, ha valóban a jó edzők klubjához szeretne csatlakozni.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.08.09. 00:07:20

A Gamper volt az egyetlen meccs amit az elejétől a végéig láttam az előszezonból. Hát, hogy finoman fogalamazzak elég vegyes érzéseket keltett bennem.
Kb. a nyolcvanadik percig megint majdnem végig ugyanazt a teszetosza álomba ringatós focit játszottuk amivel az előző szezont befejeztük. Aztán jöttek a fiatalokat és felcsillant valami remény.
Viszont az az érzésem, hogyha Xavi idén is tovább fogja erőltetni ezt a statikus "tikitakat" akkor nemzetközileg megint nem fogunk egyről a kettőre jutni. Ezt már minden valamire való csapat álmából felkeltve levédekezi. Sokan írták itt is már, hogy ahhoz hogy ez a felállás működjön kellenek kellenek kreatív és gólerős emberek elől és ugye a KP-ra se ártana valami finesz. Na szerintem jelenleg a mostani "gálakezdőnk"-ben (márha Gavi helyét nem veszi át Gündogan) nagyjából nulla kreatív játékos van. Persze Pedriben, néha Raphinhában és Baldéban pislákol valami de nem tudják hozni ezt meccsről meccsre.

Fel van adva a lecke Xavinak, hogy tovább tudja vinni a csapatot a következő szintig (ami egy konstans jó szerepelés lenne a BL-ben). Persze benne van a marha nehéz helyzet és csődközeli állapot amiben a klub van, hogy ezt igazolássokkal most nem lehet orvosolni.
De épp emiatt nem örültem az ő kinevezésének anno mert vele nem látom, hogy tudná a klub levetkőzni ezt a belterjességet és nosztalgikus Cruyff-i ideológia kergetést amivel szerintem ha nem hagy fel a Barca akkor szerintem kb soha nem fog vissza kerülni a legfelsőbbpolcra.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.07.31. 18:39:12

Messzemenő következtetéseket nem vonnék le a két mérkőzésből.
Ezek max. arra jók, hogy Xavi kipróbálja az új embereket, megtalálja mindenkinek a legmegfelelőbb helyet a pályán, meg a játékosok is felvegyék újra a ritmust.
A nagy kérdés a támadójátékunk milyen lesz az idén.
Ha marad az előző szezonban látottak az csalódás lenne számomra.
Plusz úgy néz ki a leggyorsabb támadónk /akire a kontrákat lehetett építeni/
is elmegy.
A minimum elvárás tőle /és a csapattól/ ősszel a BL csoportból való továbbjutás a sorsolástól függetlenül.
Ha ez nem sikerül nálam megbukott Xavi.
Mivel ez már a második szezonkezdet amit vele kezdünk, nem lehet kifogás az erőnlét meg a nem volt ideje a saját képére formálni a csapatot stb. .
Válasz küldése