Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 21:22:17

bunga írta:
2023.07.13. 20:41:28

Hát nem rakta tele. Ellenkezőleg: nyugdíjas csapatot igazol össze.Ha ezzel nem hozza a várt sikert, még az a vígasztalásunk se lehet, hogy majd a jövő. És különben is, miért volnának a tinik nivótlanok, harmadosztályúak. Soha rosszabbat, mint Balde, Pedri, Fati. És ha a La Masia nem képes további sztárokat produkálni, akkor milyen alapon van körülötte ekkora nimbusz és miért megy rá annyi pénz?
Pedri nem saját nevelés, Las Palmas-ból igazoltuk. Balde és Fati saját nevelés, ami bizonyítja, hogy vannak a nagycsapatban saját nevelésű játékosok. Vitor Roque még messze van a nyugdíjtól, aligha Xavin múlt, hogy nem kezdhet már most ősszel. Az útánpótlásban meg valószínűleg nincsenek olyanok, mint ő vagy Gündogan, aki valóban nem tini, de nagy formában játszott tavaly, 3 évig nagyon sokat adhat a csapatnak. Kellenek a pályafutásuk csúcsán levő játékosok is, nem lehet mindig csak a jövőt építeni, mert akkor sosem lesz jelenünk.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.07.13. 21:04:27

Szerintetek Xavi listáján tényleg a Gironai csávó vagy a nyugdíjasok vannak? Szerintem kb B Silva, zubimendi/Kimmich, feltörekvő Bundesliga tehetségek stb. De nincs pénz és a szabályok. Még Roquet sem tudjuk idén regisztrálni. Xavi miatt van még itt Garcia, Torres, Lenglet vagy Dest.. persze. Vagy inkább mert ilyen fizuval ingyen sem kellenek. Nem jön minden évben Baldé, Pedri, Gavi, Araujo. Vagy ha jön (Lamal) akkor könnyen elviszik. Még Messit és ki tudja kiket fizetünk évekig. Na utána picit igazságosabb és tisztább lesz a kép.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2708
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.13. 20:55:06

Csak még egy aspektus: ha nem építünk a Masiara, régi alapelvekre stb. attól a ponttól arra sincs szükség minden áron arra, hogy minden vezetőedző egykori Barca játékos legyen, mert ők "értik a hely szellemiségét."

Nekem fura, hogy egy top10 csapat még sosem hozott top10 edzőt. Valahogy pont mindig vezetőedzőn spórolunk. Talán utoljára Van Gaal volt olyan, hogy nem volt kötődése és nem noname edzőként érkezett. Rijkaardnak nem volt veretes múltja, Martinoról kb semmit nem tudtam amikor jött, Setien meg szintén diszkont igazolás volt.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.13. 20:41:28

gránit írta:
2023.07.13. 16:07:52
Sőt, vele kapcsolatban attól tartottam, hogy egykori la masiásként telerakja majd a csapatot mindenféle nívótlan tinivel, és ovicsapatot csinál a nagycsapatból. Ehhez képest egyáltalán nem elfogult az utánpótlással, nem rakja tele a csapatot mindenféle harmadosztájú játékossal. A Koeman-korszakból mindenképp tanulni kellett, amikor Nicóval meg Gavival lett pályára küldve a csapat, aztán a 8-10. helyeken tanyáztunk a tabellán. Tartottam attól, hogy Xavi erre még rátesz egy lapáttal, és egy harmadosztályú csapattá zülleszti a társaságot, ehelyett az igazolások kerültek előtérbe,
Hát nem rakta tele. Ellenkezőleg: nyugdíjas csapatot igazol össze.Ha ezzel nem hozza a várt sikert, még az a vígasztalásunk se lehet, hogy majd a jövő. És különben is, miért volnának a tinik nivótlanok, harmadosztályúak. Soha rosszabbat, mint Balde, Pedri, Fati. És ha a La Masia nem képes további sztárokat produkálni, akkor milyen alapon van körülötte ekkora nimbusz és miért megy rá annyi pénz?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 16:07:52

Peter írta:
2023.07.13. 15:33:14

Xavi vesztét egészen biztos, hogy nem fogja ez elhozni a közeljövőben, de az edzői karrierjére jelentős hatással lehet.

Xavi tevékenysége - szerintem - nem fafejűségre utal, hanem ő egész egyszerűen ebben hisz.

Ami az eddigi munkásságát illeti, egy kockázatkerűlő biztonsági játékra alapoz. Próbáljuk meg eldugni a labdát, aztán majd valami történni fog. Ezzel csak az a baj, hogy azt a téves látszatot kelti, mintha a mi csapatunk irányítana. Nálunk a labda, miénk a statisztika, de az ellenféltől függ a hatékonyság.

A progresszív foci bátrabb, tudatosabb és minden tekintetben határozottan és hatékonyan irányító is egyben, ami az eredményeket is magabiztosabban hozza.

Laporta nagyon bízik Xaviban, a szerződésének meghosszabbítását is nagyon akarta további két évvel. Az biztos, hogy Xavi pozíciója jelenleg nincs veszélyben, a vezetőség teljes bizalmát élvezi.

Én is azt gondolom, hogy nem feltétlenül fafejű. Sőt, vele kapcsolatban attól tartottam, hogy egykori la masiásként telerakja majd a csapatot mindenféle nívótlan tinivel, és ovicsapatot csinál a nagycsapatból. Ehhez képest egyáltalán nem elfogult az utánpótlással, nem rakja tele a csapatot mindenféle harmadosztájú játékossal. A Koeman-korszakból mindenképp tanulni kellett, amikor Nicóval meg Gavival lett pályára küldve a csapat, aztán a 8-10. helyeken tanyáztunk a tabellán. Tartottam attól, hogy Xavi erre még rátesz egy lapáttal, és egy harmadosztályú csapattá zülleszti a társaságot, ehelyett az igazolások kerültek előtérbe, és Ferran Torres-t kivéve egész jól be is váltak. Ferran Torres persze hatalmas hiba volt, főleg úgy, hogy Julian Alvarez elérhető volt. Ez sajnos örökre fekete folt marad az ő korszakán.

A játék képét hasonlóan látom, a dominancia látszata megvan, amivel inkább önmagunkat csapjuk be, mint az ellenfeleket (ezért nem bújom a statisztikákat, a statisztikák helyett a meccseket kell megtekinteni). Az ötlettelen, lassúcska adogatást az ellenfél védelme leköveti. Mi azt gondoljuk, uraljuk a játékot, majd ha a nemzetközi porondon jön egy gyorsabb, lendületesebb csapat, tátott szájjal állunk a gyorsvonattal szemben. Ezért is akar vkp-t Xavi, ami mindenképp kell, már körülbelül 2017 óta kellene, amióta nem tudjuk a játékot olyan szinten uralni, mint korábban. Xavi szerintem ezt is jól látja, és nem arról álmodozik, hogy fogjuk úgy pörgetni a tiki-takát, mint 12 éve, így nem kell semmilyen vkp, hanem látja a realitásokat, tudja, hogy ez a csapat nem fog úgy játszani, mint az akkori, a realitás pedig azt diktálja, hogy kell egy masszív vkp. Más kérdés, hogy a játék gyorsabb és ötletesebb pörgetéséért lehet azért tenni, így az utolsó bekezdéseddel is egyet kell hogy értsek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.13. 15:33:14

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.13. 08:10:09
Ha valami Xavi vesztét fogja hozni akkor az bizony a fafejűsége.
Elkaptam ezt a labdát és élek az alkalommal:

Xavi vesztét egészen biztos, hogy nem fogja ez elhozni a közeljövőben, de az edzői karrierjére jelentős hatással lehet.

Veszíteni főleg azok a szurkolók fognak, akik a tavaszi játék minőségével sem voltak már kibékülve.
Xavi tevékenysége - szerintem - nem fafejűségre utal, hanem ő egész egyszerűen ebben hisz.
Ami az eddigi munkásságát illeti, egy kockázatkerűlő biztonsági játékra alapoz. Próbáljuk meg eldugni a labdát, aztán majd valami történni fog.
Nem elébe próbál menni az eseményeknek, hanem arra vár, hogy majd az ellenfél hibázik. Őriási különbség van abban, hogy "várni a hibát" illetve abban, hogy "kikényszeríteni a hibát"
Eddigi játékunk inkább arra épült, hogy vártuk a hibát. Ezzel csak az a baj, hogy azt a téves látszatot kelti, mintha a mi csapatunk irányítana. Nálunk a labda, miénk a statisztika, de az ellenféltől függ a hatékonyság. Az eredmények jöhetnek, de közel sem magabiztosan, nem meggyőzően.
A hibák kikényszerítéséhez több kockázatra van szükség. Nem oldalirányú nyomást kell gyakorolni, hanem közvetlen az ellenfél kapuja felé irányuló folyamatos nyomást, így a kikényszerítő kezében az irányítás valóban hatékony, a valóságban is ő uralja a játékot.
Egyik a passzív, másik az aktív dominancia.

A progresszív foci bátrabb, tudatosabb és minden tekintetben határozottan és hatékonyan irányító is egyben, ami az eredményeket is magabiztosabban hozza.
A progresszív játékhoz elsősorban bízni kell az edzőnek saját magában, a csapatában, a belerakott munkában..... :wink:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 20:50:14

Kínomban jót röhögtem amikor Xavi lenyilatkozta , hogy nem akar az EL-ben szerepelni.
Nos ha megnézzük az elmúlt 2 évet akkor nem is fog mert már a díszes tárasaság az első körben ki fog zúgni... : :evil: :mrgreen:
Soha nem gondoltam volna a több évtizedes Barca fan pályafutásom alatt, hogy a csapat idáig süllyed. :(
Tudom régen más volt de az elmúlt kb 15 évben hozzászoktam ahhoz hogy a szeretett csapatom Európában is tényező.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.06.10. 17:00:29

akik miatt el kell vinni a balhét mind az ő kérésére érkeztek, vagy kaptak hosszabbítást.
mindemellett Baldét el akarta küldeni, Fatit meg szépen leépítette.
Magának kereste az agyvérzést.
De mondom, tőlem kapja meg a nagyobb lóvét ezekhez (vagy hasonló) változókhoz kötve.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.10. 15:18:10

mar megbocsassatok, de sajat magat kivasarolta az arab szerzodesbol, ket evig minimalis fizun van, kihord labon allva 4 agyverzest, a csapat semmitnemcsinalo tagjai sokkal magasabb fizut kapnak, mint o, aki elviszi a balhet minden egyes nemnyeresnel es akkor meg o hallgasson?

nem a mostani (meg szerzodes szerinti) fizujat akarja emeltetni, hanem a kovetkezot (ha hosszabbitanak vele)
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.06.10. 13:45:01

maradjon a jelenlegi 4, jövőre bajnoki cím+bl negyeddöntő után lehet beszélgetni emelésről, addig semmiképp.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.10. 13:36:50

Nyiri81 írta:
2023.06.10. 12:53:26

A játék képe alapján a 4 pont hogy elég neki. Az hogy behúztuk a bajnokságot az egy dolog, de errea szezonra ne kérjen már fizuemelést... Majd talán jövőre amikor fejlődik a tamádásunk és nem zúgunk ki minden nemzetközi kupából megalázva.
Èn is nagy kritikusa vagyok, ki is akadtam a spanyol 12-s híren, ami top 5-ös fizetès. A 8 az reális lehet, csak ne hoszabbítsunk 3 èvre. Szerintem 1+1 vagy 2-t nyártól számítva. Ès akkor ha idő előtt távozik, nem kel 24+ milliót kifizetni, mert minden euró számít mostanában.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.10. 12:53:26

Nagybarcelona írta:
2023.06.09. 12:02:02
A Cadena Ser èrtesülèsei szerint mèg mindig távol állnak a nèzőpontok Xavi fizetèse terèn.
Xavi állítólag 12 milliós nettó fizetèst szeretne kiharcolni magának, a jelenlegi 4 helyett.
https://www.football-espana.net/2023/06 ... 30m-demand
A játék képe alapján a 4 pont hogy elég neki. Az hogy behúztuk a bajnokságot az egy dolog, de errea szezonra ne kérjen már fizuemelést... Majd talán jövőre amikor fejlődik a tamádásunk és nem zúgunk ki minden nemzetközi kupából megalázva.
Csak is Puyol
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.09. 12:02:02

A Cadena Ser èrtesülèsei szerint mèg mindig távol állnak a nèzőpontok Xavi fizetèse terèn.
Xavi állítólag 12 milliós nettó fizetèst szeretne kiharcolni magának, a jelenlegi 4 helyett.
https://www.football-espana.net/2023/06 ... 30m-demand

Ha a Sport èrtesülèsei helyesek, ezzel a top 5 fizetèsű edzők közè kerülhetne.
https://www.planetfootball.com/quick-re ... a-simeone/
(Sport-ra hivatkozik, de ott nem találtam meg)

Szerk: a RAC1 (katalán rádió) èrtesülèse szerint 8 millió bruttó lesz Xavi fizetèse, 4 bruttó a stábjáè. Ez a fele sincs a spanyol mèdiában lehozattaktól.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.08. 16:42:57

gránit írta:
2023.06.08. 13:50:22
Végül is, a majdnem nullának tényleg nem nehéz a másfélszeresét meg a kétszeresét összehozni. Sokkal persze úgy sem lennénk beljebb.

Az idő úgy tűnik, tényleg meg tudja szépíteni a dolgokat. Fati szinte egész évben azt sem tudta, hol áll a feje, rengeteg meccsen minusz embernek számított (szó szerint, amikor a csapattársak találatait hiúsítja meg az ellenfél második kapusaként), az utolsó két fordulóban betalált, és már nem is tartjuk szükségesnek a személyi változásokat.

Boldog ember, aki a Barcelona játékosa lehet. Egy jó meccsből simán meg lehet élni minimum fél évig. Aztán majd megint megy az elégedetlenkedés, Fati out, majd talál egy gólt, és fél évig elleszünk azzal, hogy miért nem nyomatta őt az edző.

Lewandowski idén 35 éves. Rá hosszú távon már nem építhetünk. Benzema tavaly még aranylabdás volt, idén már kifújt. Lewandowskitól másfélszer ennyit várni... 36 évesen kétlem, hogy 35 gól körül jár majd a Ligában.

Kellenek az igazolások.
Azért kb. sérülésből visszatérve Fati 1300 perc alatt elrakott 7 gólt 4 assistot, viszont teljes meccseket nem igazán kapott. 90 %-ban 20 perceket, úgy azért nem a legegyszerűbb. Dembélé 5/7 statisztikája sem tűnik a legfényesebbnek, de ha megnézed a lassan aranylabdára felterjesztett Viniciust, aki minden meccset végigjátszott, hozott egy 284 perc/gól, 284 perc/assist átlagot. Fatinál ez 198 és 345, Dembouznál 283 és 202.
És a francia lehozza játékban amit a brazil szerintem.
Ráadásul Fati már megmutatta mire képes, egy teljes alapozás után mentálisan picit helyrerakva ki lehet hozni belőle, mert bizonyította, hogy a képességei megvannak.

Lewandowski úgy lett magasan gólkirály, hogy egy büntetőt se rúgott (na jó 1-et, de azt kihagyta), a második Benzema pedig csak a ligában 8 (!)-at (egyet hagyott ki). 23 akciógól azért semmiképp se rossz. Mellé még 7 assist is.
Ezek azért nem üres statisztikák szerintem.

De ez már kicsit off., elnézést.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.08. 14:24:49

Lehet, hogy nem ugyanazokat a meccseket néztük, én semmilyen gödörből kimászást nem láttam tőle. A Mallorca elleni sörmeccsen lőtt kettőt, a Celta elleni találata is szép volt, ahogy a beadás is Dembelétől. Amúgy a meccsek nagy részében teljesen kuka.

Benzema teste feladta. Már csak 24 meccset tudott vállalni a bajnokságban, a következő szezonban még ennyit sem tudott volna. Még idejében lelépett, jövőre már nem biztos, hogy hívnák ekkora pénzekért. Lewandowski pedig elindulhat ezen az úton, szerintem már úton is van. A tavasz már közel sem sikerült olyan jól, mint az ősz, öregszik, 35 gólt várni tőle... Felesleges. Egy-két szezon még benne lehet, de hogy ő vigye a hátán a csapatot, és az ő egy találatában bízni majd a meccseken...

Igazolások szerintem lesznek, tavaly is voltak,. Az anyagi lehetőségeinket lesajnáljuk, a játékoskeretet pedig túlértékeljük véleményem szerint. Én fordítva látom ezt.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2708
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 14:12:20

gránit írta:
2023.06.08. 13:50:22
Végül is, a majdnem nullának tényleg nem nehéz a másfélszeresét meg a kétszeresét összehozni. Sokkal persze úgy sem lennénk beljebb.

Az idő úgy tűnik, tényleg meg tudja szépíteni a dolgokat. Fati szinte egész évben azt sem tudta, hol áll a feje, rengeteg meccsen minusz embernek számított (szó szerint, amikor a csapattársak találatait hiúsítja meg az ellenfél második kapusaként), az utolsó két fordulóban betalált, és már nem is tartjuk szükségesnek a személyi változásokat.

Boldog ember, aki a Barcelona játékosa lehet. Egy jó meccsből simán meg lehet élni minimum fél évig. Aztán majd megint megy az elégedetlenkedés, Fati out, majd talál egy gólt, és fél évig elleszünk azzal, hogy miért nem nyomatta őt az edző.

Lewandowski idén 35 éves. Rá hosszú távon már nem építhetünk. Benzema tavaly még aranylabdás volt, idén már kifújt. Lewandowskitól másfélszer ennyit várni... 36 évesen kétlem, hogy 35 gól körül jár majd a Ligában.

Kellenek az igazolások.
Biztos ugyanazokat a meccseket néztük?

Fati azért az utolsó 5-8 meccsen kezdett kimászni a gödörből, csak néhányan már akkor is ki lennének rá hegyezve, ha mesterhármast vágna, akkor is mondjuk 2 rossz csel, testtartás, egy rossz védekezés lenne a gond. 20 éves, 2 évig sérült volt, mi a ciki abban, ha 6 hónap alatt kezd csak helyrejönni?

Benzema 24 Laliga meccsen lőtt 19 gólt, összesen 46 meccsen 32 gólt, nálam ez még nem a kifújt kategória.

Igazolás meg kell(ene), csak nem nagyon lesz.
Xavinak ebből kell főzni, én nem látom egy 18 éves brazil hogyan váltaná meg a világot, de Carrascot sem, mondjuk szerintem még rájuk sem futja.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.08. 13:50:22

Végül is, a majdnem nullának tényleg nem nehéz a másfélszeresét meg a kétszeresét összehozni. Sokkal persze úgy sem lennénk beljebb.

Az idő úgy tűnik, tényleg meg tudja szépíteni a dolgokat. Fati szinte egész évben azt sem tudta, hol áll a feje, rengeteg meccsen minusz embernek számított (szó szerint, amikor a csapattársak találatait hiúsítja meg az ellenfél második kapusaként), az utolsó két fordulóban betalált, és már nem is tartjuk szükségesnek a személyi változásokat.

Boldog ember, aki a Barcelona játékosa lehet. Egy jó meccsből simán meg lehet élni minimum fél évig. Aztán majd megint megy az elégedetlenkedés, Fati out, majd talál egy gólt, és fél évig elleszünk azzal, hogy miért nem nyomatta őt az edző.

Lewandowski idén 35 éves. Rá hosszú távon már nem építhetünk. Benzema tavaly még aranylabdás volt, idén már kifújt. Lewandowskitól másfélszer ennyit várni... 36 évesen kétlem, hogy 35 gól körül jár majd a Ligában.

Kellenek az igazolások.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1809
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 13:39:18

bence0330 írta:
2023.06.08. 11:17:02

Lewyből simán ki lehetne húzni közel másfélszer ennyi gólt, mint idén. Raphinhából szintén, lőtt ugyan 10-et, de horror mód alullőtte az xG-jét, Xavi dolga lenne feloldani a görcsösségét, 15-ös szezon simán benne kell, hogy legyen, kis szerencsével most is lehetett volna. Fatiból meg szintén simán ki lehetne hozni a másfél, sőt, kétszeresét is. És azért Torresből se lenne nagy szám a kétszeresét kihozni, kb azt a szintet, mikor idekerült, hasznos játékot, gólpontokkal, mert mindkettő eltűnt belőle.
Dembéléből kihozta a maxot kb, a sérüléséről nem hiszem, hogy ő tehet a franciát ismerve.
Plusz a kp-ról egyedül Pedri tud második hullámból gólt lőni, nyomatni kell Torrét, mert ő még képes erre, illetve egy új, gólerősebb kp-s is javítana a helyzeten.

Szerintem ebből a támadósorból simán ki lehetne hozni személyi változás nélkül 1,5-ször ennyi gólt. De ez egy sajátos skillset, van, amelyik edzőben megvan, van, amelyikben nem. Sőt, van, aki ebből él (Carlo).
Bence én nem osztom az optimizmusodat, nehezen tudom elképzelni bármelyik szélsőnkről,hogy meglője a 15 gólt szezononként,ami szerintem Barca szinten elvárható lenne. Biztosan van szerepe az edzőnek a gólszerzésben,de a nyomás elviselését nem tudom,hogy neki kell-e átadnia. Dembele megcsinálja a helyzeteit,de képtelen kapu előtt hatékony lenni,valaki írta,hogy soha nem lőtt +10 gólt/szezon,Raphi szélső létére nem tud 1v1zni,viszont ő tudná hozni a 10 +/- 2 gólt,de én nyolcast próbálnék faragni belőle. FT szerintem egyszerűen nem ide való,Fati meg,passz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7429
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 11:17:02

Andris írta:
2023.06.08. 11:08:55
Alapvetően bárki rúghatja a gólokat, de a helyzetek nagy részét mégis csak a támadóknak kell befejezni, vagy kialakítani mások számára. Értem én, hogy a szélsők felfutnak, résztvesznek, beadnak, meg a középpályások is osztanak kiugratást, beívelést, és lépnek is felfele, de azért struktúrálisan mégis csak a 2 vagy 3 támadó van legfentebb, nekik összehasonlíthatatlanul nagyobb esélyük van gólokat kreálni számunkra. Bárkik is legyenek ott a felső 3 ember.

Sajnos én az idei legjobb hármasunknak egy rengeteget bénázó, nagy csapatok ellen nulla, kiöregedő Lewát, egy hatalmas hiányosságokkal (is) rendelkező Raphit, és egy ki tudja mikor sérült Dembelét láttam. Ez így akárhogy is nézem, nem túl bíztató, és szerintem nincs az az edző, aki ebből bármilyen zsenialitással másfélszer annyi gólt elérő csapatot csinálna.
Spanyol bajnokság, BL továbbjutás a csoportból. Szerintem ezek a reálisan kitűzhető maximum célok, így hogy Messi nem lesz. És a körülmények alakítják, hogy pl kipattintják-e a realt nyáron, vagy lesz-e megint kirtikus szakaszokban 1-1 teljesen lesérült csapatrészünk.
Lewyből simán ki lehetne húzni közel másfélszer ennyi gólt, mint idén. Raphinhából szintén, lőtt ugyan 10-et, de horror mód alullőtte az xG-jét, Xavi dolga lenne feloldani a görcsösségét, 15-ös szezon simán benne kell, hogy legyen, kis szerencsével most is lehetett volna. Fatiból meg szintén simán ki lehetne hozni a másfél, sőt, kétszeresét is. És azért Torresből se lenne nagy szám a kétszeresét kihozni, kb azt a szintet, mikor idekerült, hasznos játékot, gólpontokkal, mert mindkettő eltűnt belőle.
Dembéléből kihozta a maxot kb, a sérüléséről nem hiszem, hogy ő tehet a franciát ismerve.
Plusz a kp-ról egyedül Pedri tud második hullámból gólt lőni, nyomatni kell Torrét, mert ő még képes erre, illetve egy új, gólerősebb kp-s is javítana a helyzeten.

Szerintem ebből a támadósorból simán ki lehetne hozni személyi változás nélkül 1,5-ször ennyi gólt. De ez egy sajátos skillset, van, amelyik edzőben megvan, van, amelyikben nem. Sőt, van, aki ebből él (Carlo).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 11:08:55

Alapvetően bárki rúghatja a gólokat, de a helyzetek nagy részét mégis csak a támadóknak kell befejezni, vagy kialakítani mások számára. Értem én, hogy a szélsők felfutnak, résztvesznek, beadnak, meg a középpályások is osztanak kiugratást, beívelést, és lépnek is felfele, de azért struktúrálisan mégis csak a 2 vagy 3 támadó van legfentebb, nekik összehasonlíthatatlanul nagyobb esélyük van gólokat kreálni számunkra. Bárkik is legyenek ott a felső 3 ember.

Sajnos én az idei legjobb hármasunknak egy rengeteget bénázó, nagy csapatok ellen nulla, kiöregedő Lewát, egy hatalmas hiányosságokkal (is) rendelkező Raphit, és egy ki tudja mikor sérült Dembelét láttam. Ez így akárhogy is nézem, nem túl bíztató, és szerintem nincs az az edző, aki ebből bármilyen zsenialitással másfélszer annyi gólt elérő csapatot csinálna.
Spanyol bajnokság, BL továbbjutás a csoportból. Szerintem ezek a reálisan kitűzhető maximum célok, így hogy Messi nem lesz. abban egyelőre nem hiszek, hogy a támadósort sikerül megerősíteni máshogy. És a körülmények alakítják, hogy pl kipattintják-e a realt nyáron, vagy lesz-e megint kirtikus szakaszokban 1-1 teljesen lesérült csapatrészünk, ezek függvényében még az is lehet, hogy semmit nem sikerül megvalósítani ezekből a célokból (se).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.08. 11:03:02

Ja, ha a 16-ba kerülés a cél, akkor nem szóltam. Ahhoz tényleg elég lehet ez is. Többre szerintem a jelenlegi támadósor nem képes. Dembelé egyetlenegyszer nem lőtt 10 gólt a ligában. Nincs ő semmiféle top 10 listában, komolyabb célokhoz gólvágóra és kreatív középpályásra van szükségünk.

Ferran Torres és a válogatott. 15 góljából 9-et az alábbi csapatoknak lőtte:

Ukrajna, Grúzia, Koszovó, Szlovákia, ismét Grúzia, ismét Koszovó, Albánia, Costa Rica.

Egy nagy meccse volt, a németeknek szórt hármat, bár ez minden idők leggyengébb német válogatottja, nem sokkal erősebb, mint Szlovákia.

De azt azért tudod, hogy az anyagi lehetőségeinkben nem a 16-ok vagyunk... Na, abban vagyunk top 10, csak játékosállományban nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.06.08. 11:10:03-kor.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 10:58:50

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... er-window/
A Movistarnak tett nyilatkozatában Xavi elmondta, hogy 2 kp-ra van szüksège, Pivot, belső kp-s. Na ebben teljesen egyetèrtek, ennek kell lenni a prioritásnak.

Gránit: a klub jelen helyzetèben a cèl a BL továbbjutás ès harc a bajnoki ès kupacímèrt. Erre szerintem elèg a meglèvő keret is. Minden egyèb szurkolói vágyálom, aminek jelenleg nehèz megfelelni. Persze erősítèssel mèg nagyobb az esèly, de garancia a 100 milliós igazolásokkal sincs
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.08. 10:57:09

Válogatottban is volt egy jó féléves periódusa, amikor megrúgta a válogatott góljainak 90%-át, se előtte, se utána szinte semmi.
Ez ha jól nézem pont egybevág a Cityben lévő jobb periódusával.

Szóval nála volt az a 2021-es év, amikor valóban rúgott gólokat, azóta semmi, nulla.
Meg ugye nálunk az első féléve, ami szintén jobb volt, de egyáltalán nem extraklasszis szint, de legalább jöttek a gólpontok szépen.

Nála a jó periódus a kivétel, nem pedig a szabály.
És itt nem is a gólokról van szó, de már az sincs nála, mint korábban, hogy szépen beindulgat, területeket nyit, stb. Pályán lévő hasznossága a nullához redukál.
Ő csak és kizárólag csereként, ilyen 14-15. emberként használható, annak megfelelő, többet nem tud.
12 egy tucat emberke, de ilyenekre is szükség van tehermentesítés szempontjából.

Múltkor írtam, hogy a PL-ben miért más, az is közrejátszhat.
Jóval kevesebb területe van nálunk, mint ott volt. Hiába a city domináns játéka, távolabb fociznak a kaputól mint mi, és nem restek kontrázni sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2023.06.08. 10:59:39-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.08. 10:47:02

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 10:01:27

Gránit: figyelembe kell venni a klub anyagi helyzetèt. Ahhoz kèpest van minősègi támadósor, sok csapatnak mèg ilyen sincs. Szerintem a kp-a minősège miatt sem könnyű a támadóknak.
A klub anyagi helyzetét? Orrba-szájba igazoltunk tavaly nyáron is. Persze, sok csapatnak ilyen sincs. Kérdés, mi a célunk. Ha az a célunk, hogy a Cadiz előtt végezzünk, ahhoz bőven elég ez a támadósor is. Ha komolyabb céljaink vannak, Spanyolországon kívül is, akkor ez a támadósor ehhez aligha elég. Mondom, lehet mentegetni a játékosállományt, de ott évről évről pofára esünk.

A középpálya minőségével egyetértek, ott is bőven túlértékeljük a játékosainkat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7429
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 10:27:53

gy írta:
2023.06.08. 08:40:37
Haaland nyilatkozta, hogy azért igazolt oda mert nézte a City játékát és az volt az egyetlen gondolata, hogy atyaúristen, ha én ilyen kiszolgálást kaphatnék mennyi gólt tudnék szerezni...

Szóval a City-beli termelékenység sajna nem releváns a világ kb egyetlen másik csapatának esetén sem, egyszerűen annyira ég és föld kiszolgálás amit a támadók kapnak, a csapatjáték teljesen más szinten van.

Igen Torres rúgdalt a Cityben és szerintem ezzel lyukra is futottunk, nem tudja ő azt hozni sehol máshol....
Ez igaz (bár a kiszolgálók ugyanazok, szóval ha annyir rúg, mint a többi sztár, vagy még többet, az azért mindenképp dicséretre méltó), de a spanyol válogatotban még jobban rúgdosta a gólokat, ott meg kb ugyanazok voltak mögötte, mint nálunk. És miután hozzánk került, már ott sem rúgott kb egyet sem. Pedig a válogatott nem változott mögötte.

Fatit szerintem is jobban kéne tolni, és Troym friss hozzászólásával értek egyet, ez bizony egy erős támadósor, és ha továbbra sem tud belőle Xavi mit kihozni, az az ő hibája lesz egyértelműen, akkor én a következő év végén megköszönném neki az eddigi segítségét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése