Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.28. 16:50:44

Hát én ezt olvastam a Xavi interjúban....:

"szóval mindenképpen meg kell találnunk az “örökösét”, akár a klub berkein belül, akár a játékospiacon. Nagyon fontos, hogy meglegyen a helyettese, csak így lehetünk versenyképesek a következő szezonban.”

Számomra ez a mondat nem azt üzeni, hogy csak a játékospiac lenne a keresés helyszíne.... :wink:
Ebből a nyilatkozatból még akár EG, mint lehetséges "örökös" sincs kizárva.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.28. 12:29:43

bence0330 írta:
2023.05.28. 09:44:53
A tegnapi sajtótájékoztató érdekes volt Busival kapcsolatban, többször feltették ugye a kérdést, hogy ki lesz Busi utódja, és Xavinál ugye szóba sem került DJ, mondta, hogy keresi gőzerővel a piacon a legjobb játékost. Nekem így a szándékai elég egyértelműnek tűnnek, ha ő maga mondja ki. De ami érdekes volt, az a riporteri kérdés, aki próbálta afelé hajlítani a dolgot, már a kérdésben példával, hogy nem biztos, hogy tökéletes utódot kéne keresni, akár anélkül is lehetnénk eredményesek... :D De egyértelmű elutasítást kapott.
Tegnap statisztikáztunk Zubimendiről, aki a mèdia szerint Xavi elsőszámú kiszemeltje, 60 milliós áron.
https://as.com/futbol/primera/ruben-nev ... 1685204608
Az AS (igaz másra hivatkozva) szerint Neves napokon belül aláírhat a Barcához.
https://www.google.com/amp/s/amp.sport. ... n-87971963
Sport is hasonlóról ír, hogy Portugáliában is biztosra veszik az átigazolást.
Ha igaz a hír, remèlem, hogy Xavi "kènyszerhelyzetbe" kerül, ès De Jong lesz Busquets utódja. Neves is tud ott játszani, valamint előrèbb is. A Zubimendire szánt többletet pedig hasznosabban költik el. Jhv-ra, vagy egy fiatal támadóra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.28. 09:44:53

A tegnapi sajtótájékoztató érdekes volt Busival kapcsolatban, többször feltették ugye a kérdést, hogy ki lesz Busi utódja, és Xavinál ugye szóba sem került DJ, mondta, hogy keresi gőzerővel a piacon a legjobb játékost. Nekem így a szándékai elég egyértelműnek tűnnek, ha ő maga mondja ki. De ami érdekes volt, az a riporteri kérdés, aki próbálta afelé hajlítani a dolgot, már a kérdésben példával, hogy nem biztos, hogy tökéletes utódot kéne keresni, akár anélkül is lehetnénk eredményesek... :D De egyértelmű elutasítást kapott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.05.26. 21:11:54

Többször lett szólva az idézetek és a fórum széthúzás miatt. Lejárt a türelmi idő a mai nappal.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.26. 15:48:27

Xavira nagy szüksége volt ennek a csapatnak. És azt kell, hogy mondjam eddig működik is a dolog, Persze nem tökéletes a gépezet. De amilyen helyzetben voltunk, amikor érkezett, ahhoz képest van előrelépés. Viszont lehet, hogy ezzel el is érte a maximumot, amit adhat a csapatnak, és további sikerekhez ő már kevés lesz.
Vannak pillanatok, amikor nagyon szépen játszunk, de ez nem tart ki 90 percen keresztül és még a csapat is egyenlőre csak gyengült tavalyhoz képest.
Remélem a következő év sok mindenre választ adhat nekünk.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.05.26. 11:22:01

Troym írta:
2023.05.26. 11:05:52

Majd nézd vissza az áradozó kommenteket, amikor a Madrid ellen Araujot kitette Vini ellen és bejött.

De amúgy is ezzel kezdtem, kettős mérce:
Az őszi RM elleni vereség nem számít a bajnokságban, de a tavaszi bajnoki győzelem micsoda teljesítmény.
Nekem ez egy oda-vissza meccs a mindenkori két csapat és edző közt, néha bejön amit épp most Xavi kigondol, néha nem.
Nem játszottuk le a Madridot, de vannak meccsek amikor jobbak vagyunk.
Nem nőttünk föléjük, de legalább nagyságrendileg újra pariban vagyunk, ez valamikor nagy győzelem, valamikor nagy zakó, többnyire szoros meccs.
Ezért elismerés érte, ez nagy előrelépés.

Az igazolások nem miatta érkeznek, de neki kéne őket beépíteni. Amikor sikerül, az neki is dicséret (Christensen, Auba, Lewa), amikor nem az meg igenis az ő hibája is (FT, Kessie, Bellerin, Alonso)
A csatárok hibásak a kevés lőtt gólért, de ő és a taktika is felelős a kevés kialakított helyzetért. 1-1 gólokkal tudtunk verni spanyol kiscsapatokat, ezt ne fogjuk kizárólag 2-3 játékos hiányára, ha még a cseréink is 10szer annyit érnek, mint az ellenfél játékosai.
Hát nem tudom, ezek szerint más fórumot olvasunk. :D
Én ilyen dicsérő kommenteket úgy 30 fikázásra érzem kb. arányban, de lehet, hogy másra van beállva a trigger-rendszerünk.

Amúgy Araujo kitétele tényleg tök jó húzás volt (de ez is mikor volt, januárban?) , ettől még nem Xavit egészében ajnározza vki, hanem azt a konkrét döntést, ami jogos is.

De az elmúlt 1 hónapban, sőt, inkább az EL-kiesés óta szerintem nagyon kevés magasztaló írást láthattál itt a fórumon, de azok is 2-3 emberhez köthetők, és pont azt próbálták ellensúlyozni, megítálésem szerint, hogy kb. majdnem mindenki ekézte Xavit és a csapatot. Hozzáteszem, nem alaptalanul, mert tényleg gyengék voltunk, csak nagyon átestek itt sokan a ló túloldalára, ezért is érzem inkább úgy, hogy sokkal inkább a negatívumok vannak itt felnagyítva, hiszen nagyon kevesen elégedettek a szezonnal, és én is úgy érzem magam, mintha egy 4, helyen befejezett szezont kéne mentegetnem.

Szóval nekem is a végtelen sok árnyalat hiányzik, a Xavi egy rossz edző és a Xavi csodás között, de én tényleg úgy látom, hogy a fórum jóval inkább az első álláspont felé van elcsúszva, nem pedig az ajnározás megy itt hétről hétre. De azt hiszem, túltárgyaltuk kb. :D
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.05.26. 10:45:14

gránit írta:
2023.05.26. 10:32:48
Xaviban tavaly nagyon bíztam, tavasszal feljöttünk a bajnokságban, és az EL-ben is voltak nagy meccseink. Aztán valami megtorpant, és azóta ezt látom, néha jön egy fellángolás, aztán hetekig szenvedés, legalábbis a céljainkhoz képest. Valamiért nem tud a csapat folyamatosan azon a szinten játszani, amit néha megvillant.

Egyértelműen előrébb tartunk, mint a Koeman-érában, de Xavit nem tartom egy jó menedzsernek. Hozott rossz döntéseket az érkezők kiválasztásakor. Remélem, nem így lesz, de emiatt lehet határa az eredményeinek.
A bajnokságok összehasonlításáról nem tudok vélemény mondani, mert alig nézek PL meccseket, de elhiszem.

Ez pl. egy tök reális kritika Xavival szemben, tényleg van egy ilyen íve a teljesítményünknek, ami aggasztó lehet, ha folytatódik a következő szezonban is.
Csak engem ez a "zsenizés meg istenítés" állítás zavar, mert még Xavi legnagyobb védelmezői is elismerik itt a fórumon, hogy Xavi tapasztalatlan, kezdő, hibázik stb.

A magam részéről elismerem, hogy nem értek annyira az edzői munkához, hogy ezen a ponton tisztán meg tudjam ítélni Xavi teljesítményét, sokszor nekem sem tetszenek dolgok, amik történnek a pályán, akár az összeállítás, taktika stb., de azért kellő visszafogottsággal próbálok ítélkezni róla, mert egyrészt tényleg rohadt nehéz helyzetben kapta meg a csapatot, a keret is messze van a csodástól, másrészt már elég komoly eredményeket tudott felmutatni.

Szóval szerintem nagyon nehéz és összetett a csapat/Xavi/klub helyzete, ráadásul mi aztán végképp alig látunk bele a dolgokba. Nem tudom elképzelni, hogy jövőre ne ő vigye tovább a csapatot, és persze ehhez hozzátartozik, hogy egyre magasabb elvárásaink lehetnek feléje (főleg, ha az erősítések is végre értelmes módon történnek).

Troym írta:
2023.05.26. 10:36:20
Engem mindegyik része idegesít, francért nem lehet azt mondani, amit valahol írtam is, nem rossz amit csinál, de nem is kiemelkedően jó. Én egyszer sem mondtam, hogy húzzon el, de azt se, hogy tartsuk itt még sok évig.
Azért nem értelek most téged, mert szerintem kb. mindenki ezt mondja, aki nem ekézi Xavit. Én komolyan nem láttam egy olyan véleményt sem itt a fórumon, hogy Xavi egy sztáredző, maradjon itt örökre. Nyilván, ha jövőre mondjuk semmit nem fejlődünk, elbukjuk a ligát, egyre gyengébb a játék, akkor nem fogja nagyon marasztalni senki.


ps.: és az előbb még ki is hagytam a felsorolásból, hogy "mindenkit Xavi külön kérésére igazoltunk" - ez persze csak a rosszul teljesítő játékosoknál jön szóba, mert aki jól játszik, annál nem merül fel, hogy köze volt Xavihoz :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.26. 10:32:48

Guille írta:
2023.05.26. 10:18:45

"A bajnokság bohócliga, egyre gyengébb, a spanyol középcsapatok bénák, mindenki elveri őket félgőzzel (kivéve persze az EL-ben, mert ott szenzációsak hirtelen)
A spanyol bajnokság közel sem olyan gyenge, mint amilyennek sokan leírják, sőt, szerintem pont az angol bajnokságra igaz, amit a spanyolról mondanak. Ott van egy domináns csapat, a többi nemzetközi szinten kuka. A spanyol bajnokság meg tényleg dominál a nemzetközi második vonalban. Egy Bilbao szerintem röhögve elverne egy Brentfordot, egy Sevilla szerintem simán elverne egy Chrystal Palace-t. A spanyol bajnokság hírét mi rontjuk már egy ideje, mert a stílusütközésekkel nem tudunk mit kezdeni, egyfajta játékkal próbálkozunk, és leblokkolunk, ha bármilyen más játékra kényszerülünk.

Xaviban tavaly nagyon bíztam, tavasszal feljöttünk a bajnokságban, és az EL-ben is voltak nagy meccseink. Aztán valami megtorpant, és azóta ezt látom, néha jön egy fellángolás, aztán hetekig szenvedés, legalábbis a céljainkhoz képest. Valamiért nem tud a csapat folyamatosan azon a szinten játszani, amit néha megvillant.

Egyértelműen előrébb tartunk, mint a Koeman-érában, de Xavit nem tartom egy jó menedzsernek. Hozott rossz döntéseket az érkezők kiválasztásakor. Remélem, nem így lesz, de emiatt lehet határa az eredményeinek.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.05.26. 10:18:45

Troym írta:
2023.05.26. 09:51:08
Az a baj, hogy ha nyer ő a zseni, a látnok, lemeccsel XY-t, ha veszít, akkor igazából 70 percig jók voltunk, sok a sérült, VAR, lebonyolítás nem jó, magas fű, nem locsolnak, korán van a meccs.
Ezt kéne abbahagyni és kevésbé lenne dühítő.
Könnyebben el tudnám fogadni, hogy gyenge a játék, veszítünk, stb, ha közben nem azt az érzetet kapná mindenki, hogy Xavi és a csapat mennyire kiváló munkát végez. Jó úton indultunk el, de még formálódik a csapat, nem mindenki és nem mindig üti meg a mércét és nemzetközileg még sehol nem tartunk.
Egyrészt ilyeneket senki sem mondott, de ti meg pont a fordítottját csináljátok, ezért van pár kitartó ember, aki próbálja árnyalni a képet. Xavit senki sem isteníti itt a fórumon, ellenben többen már elküldenék, és degradálnak minden eredményt, amit elért a csapat/Xavi.
Ez a része nem idegesít?

"A bajnokság bohócliga, egyre gyengébb, a spanyol középcsapatok bénák, mindenki elveri őket félgőzzel (kivéve persze az EL-ben, mert ott szenzációsak hirtelen) a Realnak sosem fontos az a meccs, amelyiken épp szétverjük őket, de amikor pont ők vernek meg, az a világ szégyene ránk nézve, bárcsak olyan jók lennénk, mint ők! Ha már bajnokként is kikapunk, az is rohadt gáz, ha otthon nem jó a játék, az iszonyat gáz, de gáz ez a sok 1-0. Ha csapágyas a csapat, Xavi fogalmatlan, ha rotál épp, akkor miért Alonso, miért SR. Gavi minek játszik ennyit, Busi miért nem húzott már el, miért nem Fati játszik Ferran helyett, miért erőlteti a 4-4-2-t, miért nem csak 17 évesekből tehetségekből áll a csapat, miért ragaszkodunk a tiki-takához, minek ívelgetünk ennyit stb stb stb."

Mondom, én egy embert nem olvastam itt, aki isteníti Xavit, de azért 4 év után csak megnyertük tök simán a ligát, a szuperkupa is meglett, szóval kicsit erős, hogy többen csak a nemzetközi VALÓBAN GYENGE (és egyúttal tényleg balszerencsés) szereplés miatt ennyire ekézik Xavit. Igen, tudom a játék. Az tényleg lehetne jobb, de azért a gyengétől is nagyon messze vagyunk na.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.26. 09:51:08

Az a baj, hogy ha nyer ő a zseni, a látnok, lemeccsel XY-t, ha veszít, akkor igazából 70 percig jók voltunk, sok a sérült, VAR, lebonyolítás nem jó, magas fű, nem locsolnak, korán van a meccs.
Ezt kéne abbahagyni és kevésbé lenne dühítő.
Könnyebben el tudnám fogadni, hogy gyenge a játék, veszítünk, stb, ha közben nem azt az érzetet kapná mindenki, hogy Xavi és a csapat mennyire kiváló munkát végez. Jó úton indultunk el, de még formálódik a csapat, nem mindenki és nem mindig üti meg a mércét és nemzetközileg még sehol nem tartunk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.26. 06:56:49

gránit írta:
2023.05.25. 22:38:33
A sérülésekre azért nem jó hivatkozni, mert a klub hibája, hogy rövid a keret. Kevés játékosnak adtunk túl nagy fizetést, ez pedig sosem válik be egy olyan rendszerben, ahol korlátja van az igazolásoknak. Sérülések mindig lesznek, nem mindegy viszont, hogy mekkora keretből esnek ki sérültek. Jobbhátédet akarunk, de Xavi nem tartott igényt Destre. Saját magunkat okolhatjuk ezekért a problémákért.
Xavit okolhatjuk ezekèrt a problèmákèrt. Nem kellett neki Auba, Depay, Dest, Bellerin ès Pique, valamint egy minősègi kp-s, mondjuk Raphinha helyett, ès a 2 támadó maradhatott volna. Alonso nagyon kellett 3. bhv-nek. Ne legyünk naívak, Pique ès Alba sem vèletlenül távozott. Fel lehet hozni a csúnya Laportát, meg kell a pènz, de èv vègèn is távozhattak volna, pl. Depaynak, Busquetsnek, Bellerinnek, Alonsonak, Robertonak lejárt volna a szerződèse, Pique ès Alba is távozott volna szerintem, nem ilyen hálátlan formában. Sokra mentünk a távozásukkal, 600+ milliós bèrtömegből èv közben felszabadult (bruttó)
Pique 20
Depay 9
Bellerin 1
Cserèbe Gavi 8-10 milliós fizetèsèt sem sikerült regisztrálni. Persze nem látunk bele a dolgokba, a felszínt kapargatjuk, de 1 a 4-hez szabállyal nehèz ezekből igazolni/regisztrálni.
Aki nagyjából tisztában van a játèkosok előző évekbeli teljesítményével, az látja, hogy a lehetősègekhez mèrten a klub egy nagyon erős keretet hozott össze, Transfermarkt szerint is 6. legerősebb keret volt nyáron. Valószínűleg Alemany sem hiába akart távozni, mèg ha több oka is lehetett erre, elsősorban a magasabb megajánlott fizetès.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.26. 04:03:16

Milyen rendszer nem lenne igazságtalan a BL-ben? Gondolom itt az igazságtalan azt jelenti, hogy mi rendre leégünk, milyen rendszerrel lehetne ezt kikerülni?

Talán inkább magunkba kell nézni, ha felelősöket keresünk, miért vagyunk nevetség tárgyai a BL-ben évek óta.
Itt már elhangoztak érvek, pl a csapatmenedzselés abszolút a klub és az edző hibája, ahogy Bence is írta.
Ezen a vonalon kell gondolkozni, mert így tudunk javulni, nem úgy, hogy mutogatunk egy elmaradt 11-esre.

A BM elleni odavágóra azért még szépen él a nosztalgia, hogy nagy győzelem lehetett volna, hát igen. Én meg nba játékos lehettem volna, csak nem jött össze. Múltkor már összeszedtem miket hagytunk ki, és mit a bayern az első félidőben, nem is értem, hogy még mindig így él ez a hiedelem. Nagyon maximum egy szoros meccsre voltunk ott jók, de fejben összeestünk.

Az inter meg ősszel amikor velünk játszottak, pont gyenge formában voltak, egyáltalán nem voltak félelmetesek. A tendenciát is leírtam, az se érdekel senkit, továbbra is körülményekre hivatkozunk. Nehéz így.


Xavi szezonja nálam rendben van, egy gyenge 4-est kaphat, vagy erős közepest, mindegy. Bajnokságot behúztuk, trófea az trófea. Láttam előrelépést is játékban, de tavaszra jelentős visszalépéseket is. Ezen javítani kell, jobb lenne ha tavaszra élesednénk.
Csapatmenedzselés az ami nem tetszik, egyes emberek indokolatlan agyonjátszatása, mások posztidegen erőltetése (régi barca betegség egyébként).
Van mit fejlődnie azért, és ezt ő is tudja, hogy itt azért nemzetközi szinten is villantani kellene valamit, értsd: nem kihullani újra a csoportból, pláne most első kalaposként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 01:16:53

gránit írta:
2023.05.26. 01:04:50
Kaphattunk volna könnyebb ellenfeleket is, de amikor egy Romát, Benficát, Frankfurtot kaptunk az utóbbi években, azokba is beletört a bicskánk. Hiányoljuk a jobbhátvédet, de hol Semedót, hol Destet zavartuk el. Panaszkodunk, hogy Garcia meg Piqué kellett hogy játszon az Internazionale ellen, de Todibót elzavartuk, aki akkora bohóc sosem volt, mint az említett játékosok. Egy nagyon rövid kerettel nekivágunk a szezonnak, majd panaszkodunk, ha kidől néhány ember. Rendesen megnehezítjük a saját dolgunkat, és amit pechnek nevezünk, főleg emiatt van.
Persze, bár én különválasztanám a korábbi éveket, Xavi alatt ez igazából csak a Frankfurt. Előtte a Benficánál kb Barca B-vel játszottunk, előtte meg Koemannal kb helyzetek nélkül, azelőtt meg még a világ tán legjobbja, de mindenképp top3 esélyesként kaptunk ki 1-2 rosszul menedzselt meccsen előnyből, megint más. Az elmúlt 1-2 évben egyszerűen gyengébbek voltunk egy középerős csapatnál, itt meg max fejben kaptunk ki jó csapatoktól a tétmeccseken, sokszor még jobban is játszva (mínusz Frankfurt).

A többivel teljesen egyetértek, Minguval kiegészítve, aki más kategória Garciához képest, de szerintem még kényszerjobbekknek SR-hez képest is. De jó lenne ő 4.-5. védőnek a 35 km/h-jával, komoly felépítésével a lassú, gyenge EG helyett. Riadról nem is beszélve, akinek legalább a 3 védőnk lesérülésével szerepet kellett volna kapnia, ha máskor nem is.

Semedot még megértem, mert nagyon sok pénzt kaptunk érte, többet, mint amennyire jó volt. Destért semmit, de nem is fogunk már, és ennél ő sokkal jobb azért (pl SR-nél cserének), Emerson meg ugyanez, ő a jelenlegi jobb bekk felhozatalból kb az erősebbek közé tartozik (TM-en stabilan top10 régóta), és pár misit nyertünk rajta össz-vissz. Nem csúcsjátékos ő sem, nem Alves, de megütötte volna a jelenlegi Barca szintjét szerintem, elég stabil, erős, és mellette be tud csatlakozni a támadásokba is.

Elküldtük Depayt, aztán sírtunk, hogy nincs balszélsőnk, és egy centerünk maradt. Ha Depay marad, Lewy nem lesz hulla. Akkor is, ha Depay megint lesérült volna, valamennyi teherementesítést akkor is jelentett volna. Meg akkor lett volna balszélsőnk, aki gól erős, és nem kellett volna a 4 középpályásunkat végig tolni minden meccsen ennek hiányában, és Gavi is élt volna január után, Pedri meg tán nem sérül le, ki tudja.
Julian Araujo igazolásának nevetséges elrontásáról meg ne is beszéljünk. Ha el is hiszem, hogy rendszerhiba volt, akkor sem 23:57-kor kellett volna lezárni a dolgot.

Ha ezekkel jobban gazdálkodtunk volna, szerintem elég jó B-soros védelmünk lett volna az Inter legyőzéséhez, illetve a félévi témák miatt meg nem múltunk volna ki tavaszra, vagy legalábbis kevésbé.

De ettől még ha valaki az utolsó percekben egy beadásra felnyúl a kezével, kiüti a játékosunk feje elől a lasztit, és még vissza sem nézik, az pech, ha elég jóhiszemű vagyok. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.26. 01:04:50

bence0330 írta:
2023.05.26. 00:25:31

Eleve egy ilyen egyenes kieséses rendszer nevetséges, minden más általam ismert sportágban körberöhögnék ezt, ahol nem ugyanazokkal a csapatokkal játszanak, egyiknek a Sakhtart kell legyőznie a továbbjutáshoz, másiknak az Intert, egyiknek a Midtjylland jut az EL-ben, másiknak a MU. És mindebből van évi egy. Ez már önmagában óriási szerencsefaktor, ha ennél nem is megyünk tovább. Gyerekkorom óta nem értem, hogy lehetséges egy ilyen rendszer a világ legnagyobb sportágában, közben meg mindenhol máshol igazságos kb minden.
Az NFL rájátszása még rázósabb, ott egyetlen meccsen dőlnek el a párharcok.

A BL is rossz, ott még annyi meccset sem játszanak egy évben, mint az NFL-ben. Vicc, hogy a mezőny fele max hat meccset játszik egy kiírásban, a mezőny 75%-a max nyolc meccset. Ez semmi. Még a legerősebb csapatok számára is csak néhány mérkőzésen áll vagy bukik a szezon. Aztán hiába kiváló egy csapat az egész szezonban, ha arra a néhány, akár egyetlen meccsre nem szívja fel magát.

Azt szerintem senki sem vitatja, hogy a bajnokságot magabiztosan megnyertük. Itt már inkább arról van szó, hogy a még komolyabb célok elérése mért nem sikerült, mennyiben köszönhető a pechnek vagy saját magunknak.

Kaphattunk volna könnyebb ellenfeleket is, de amikor egy Romát, Benficát, Frankfurtot kaptunk az utóbbi években, azokba is beletört a bicskánk. Hiányoljuk a jobbhátvédet, de hol Semedót, hol Destet zavartuk el. Panaszkodunk, hogy Garcia meg Piqué kellett hogy játszon az Internazionale ellen, de Todibót elzavartuk, aki akkora bohóc sosem volt, mint az említett két játékos. Egy nagyon rövid kerettel nekivágunk a szezonnak, majd panaszkodunk, ha kidől néhány ember. Rendesen megnehezítjük a saját dolgunkat, és amit pechnek nevezünk, főleg emiatt van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 00:25:31

Peter írta:
2023.05.26. 00:02:38
bence0330 írta:
2023.05.25. 22:50:15
Én értem, amit mondasz, de attól még az is tény,
Szerintem csak egy "tény" létezik a nemzetközi szereplésünkkel kapcsolatban, mégpedig az, hogy sem a BL-ben, sem az EL-ben nem jutottunk a legjobb 16 közé.
Tény, hogy megnyertük a La Ligát.
:wink:

Bármilyen labdarúgó mérkőzésen számtalan olyan szituáció létezik, amiből kiindulva egy teljesen más fiktív mérkőzés kimenetelt fel lehetne vázolni.
Egy fiktív megadott, avagy éppen nem magadott tizenegyes pedig önmagában nem garancia arra, hogy azt fiktív be is rúgná valaki....ahogyan fiktív berúgná, ugyanúgy fiktív ki is hagyhatná....
Szerintem ezért nincs olyan, hogy "ha...."
Oké, akkor másik megközelítés: árnyalás. Mindenki azt mondja, hogy oké, megnyertük a La Ligát, DE... árnyaltabb a helyzet, mázlink volt, TS, ellenfél ziccerei, satöbbi. Ez tökugyanaz, csak fordítva. Legalább annyi balszerencse kellett a saját hibákon túl a BL kieséshez (EL-ről nem is beszélve), mint amennyi szerencse a LL győzelemhez. Vagy akkor fogadjuk el, hogy a világ második legerősebb ligájánáak toronymagasan legjobb csapata vagyunk és kész, akik pár fordulóval a vége előtt már bohóckodhatnak, akkora volt az előny a világ egyik legjobb csapata, a Reál előtt is.

Szerintem mindkettőben van igazság, volt bőven szerencsénk, hogy ilyen különbséggel behúztuk a LL-t, és volt bőven balszerencsénk, hogy kiestünk a BL-ből ott, ahol.

Vagy mindkettőben van milettvolnaha, vagy egyikben sem.

Eleve egy ilyen egyenes kieséses rendszer nevetséges, minden más általam ismert sportágban körberöhögnék ezt, ahol nem ugyanazokkal a csapatokkal játszanak, egyiknek a Sakhtart kell legyőznie a továbbjutáshoz, másiknak az Intert, egyiknek a Midtjylland jut az EL-ben, másiknak a MU, 6 meccs alatt egyoldalú lehet a bírói munka, 38 alatt már nagy számok törvénye alapján kiegyenlítődik kb, stb. És mindebből van évi egy. Ez már önmagában óriási szerencsefaktor, ha ennél nem is megyünk tovább. Gyerekkorom óta nem értem, hogy lehetséges egy ilyen rendszer a világ legnagyobb sportágában, közben meg mindenhol máshol igazságos kb minden. Egy brutál jó csapat mindenképp tovább fog menni, de egy jó csapat, mint mi, akiknek azért alig jobbak csak, mint az Inter, nem feltétlen, pláne ilyen romokban lévő helyzetben.
Tehát ha nagyon csűrni-csavarni akarom, akkor a feltételek a bajnoságban azonosak minden résztvevő csapanak, és a BL-ben nagyon nem, ergo még nagyobbnak kell lennie ennek a szerencsefaktornak, mint a bajnokágban.

Xavi hibái attól még amúgy nem szűnnek meg, hogy pechünk volt az Inter ellen mindkét meccsen. Fejlődnie kell sok téren, mert ez így első évben eredményileg remek, de ha továbbra is minden támadó maga alatt játszik a keze alatt, és rosszul méri fel, kiket mikor kell eladni/hozni, és mondjuk még egy év alatt nem tudja kihozni a játékosokat a mentális gödörből (ami eleve nyilván nem az ő sara, inkább öröklött, csak mostanra már lassan az övé is lesz), akkor én is új edzőt keresnék jövő év végén/BL kiesés esetén talán tavasszal. És max visszavárnám pár év múlva, mert a potenciál látszik benne, lehet, hogy csak tapasztalat, tökösség, sikerélmény, és teljse objektivitás hiányzik, amihez minden volt havernak el kell tűnnie a képből.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.26. 00:02:38

bence0330 írta:
2023.05.25. 22:50:15
Én értem, amit mondasz, de attól még az is tény,
Szerintem csak egy "tény" létezik a nemzetközi szereplésünkkel kapcsolatban, mégpedig az, hogy sem a BL-ben, sem az EL-ben nem jutottunk a legjobb 16 közé.
Tény, hogy megnyertük a La Ligát.
:wink:

Bármilyen labdarúgó mérkőzésen számtalan olyan szituáció létezik, amiből kiindulva egy teljesen más fiktív mérkőzés kimenetelt fel lehetne vázolni.
Egy fiktív megadott, avagy éppen nem magadott tizenegyes pedig önmagában nem garancia arra, hogy azt fiktív be is rúgná valaki....ahogyan fiktív berúgná, ugyanúgy fiktív ki is hagyhatná....
Szerintem ezért nincs olyan, hogy "ha...."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.25. 23:05:16

Peter írta:
2023.05.25. 22:52:48
gránit írta:
2023.05.25. 22:38:33
Saját magunkat okolhatjuk ezekért a problémákért.
Csak és kizárólag.
Kispadra nem lehet fogni semmit, hiszen az a teljes terjedelmében a keret tartozéka, minden tekintetben a keret szerves, elválaszthatatlan részét képezi.
Így van. Óriási szerencse, hogy Lewandowski 34 évesen végigtolhatta a szezont. Ebben a korban már a sérülésekből is lassabban gyógyulnak ki, Benzema is szenved már. Állítom, hogy Lewandowski és Pedri nélkül a támadójátékunk egy nagy nulla. Csak nekik kettejüknek elég lenne egyszerre kidőlniük ahhoz, hogy a teljes szezon menjen a kukába. Hazárdíroztunk ebben a szezonban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.25. 22:52:48

gránit írta:
2023.05.25. 22:38:33
Saját magunkat okolhatjuk ezekért a problémákért.
Csak és kizárólag.
Kispadra nem lehet fogni semmit, hiszen az a teljes terjedelmében a keret tartozéka, minden tekintetben a keret szerves, elválaszthatatlan részét képezi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.25. 22:50:15

Peter írta:
2023.05.25. 22:36:21
Deluigi írta:
2023.05.25. 22:12:13
Igen, tudom. Volt amikor a fű is hosszú volt, talán olyan is, amikor túl rövid volt, néha a szél is fújt és eső is esett. Ráadásul ezek mind ellenünk dolgoztak.
Ter Stégen viszont bírta a napsütést, szóval időnként azért a szerencse minket választott.
Nehéz amikor minden és mindenki ellenünk van.
Én értem, amit mondasz, de attól még az is tény, hogy ez egy nyilvánvaló tévedés volt, és csak ez az egy döntés egyedül elég lehetett volna hatalmas valószínűséggel, hogy továbbjussunk.

https://www.youtube.com/watch?v=JuPPy5sUb6A&t=26

Nem találkoztam olyan emberrel, aki szerint ez nem volt nyilvánvaló tizenegyes, mindezt utolsó percekben.
Megfár egymás mellett a két vélemény, hogy mi is sokat hibáztunk, meg tényleg történtek durva külső tévedések. Xavi eltaktikázta az első Inter meccset, értelmetlenül elküldött 2-3 embert, akik ha itt vannak, nem Garcia-Piqué-vel állunk fel ellenük. És fejben is gyengék voltunk, a BM elleni meccs ugye még az elmaradt tizin kívül is hatalmas győzelem lehetett volna, de az Inter elleni odavágót is lerendezhettük volna már az első félidőben, nagyon jók voltunk. Nem sikerült. De ez régről gyűlik, nem 1-2 nap alatt heverjük ki.
De közben tényleg volt egy pont egyszerre összejött sérüléshullám, azért az pech, hogy mindhárom védőnk kidőlt a legfontosabb két BL-meccsre, ketten ráadásul asszem válogatott szüneten. Tényleg elég durva csoportba kerültünk (a későbbi BL döntős, vagy győztes volt a 3. kalaposunk), és a fenti videó egy tényszerű tévedés volt, tényleg konkrétan nem hallottam ellenvéleményt, pedig akkor sok helyen néztam szakértőket, volt bírókat, stb. Senki nem értette az egészet, magasra emelt kéz, fejelő Fati elől, minden már törölt és érvényben lévő szabály szerint is tizi.

Persze, megverhettük volna őket 4-0-ra, és akkor nem téma, de annyira meg nyilván nem vagyunk erősek, mint a City, aki egy ilyet simán elbírna egy csoportban. Ha a meccs 1-1, nagy eséllyel továbbmegyünk. És ez csak egyetlen tévedés volt. Ezek tényleg létező dolgok, nem csak kitaláljuk őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.25. 22:38:33

A sérülésekre azért nem jó hivatkozni, mert a klub hibája, hogy rövid a keret. Kevés játékosnak adtunk túl nagy fizetést, ez pedig sosem válik be egy olyan rendszerben, ahol korlátja van az igazolásoknak. Sérülések mindig lesznek, nem mindegy viszont, hogy mekkora keretből esnek ki sérültek. Jobbhátédet akarunk, de Xavi nem tartott igényt Destre. Saját magunkat okolhatjuk ezekért a problémákért.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.25. 22:36:21

Deluigi írta:
2023.05.25. 22:12:13
Igen, tudom. Volt amikor a fű is hosszú volt, talán olyan is, amikor túl rövid volt, néha a szél is fújt és eső is esett. Ráadásul ezek mind ellenünk dolgoztak.
Ter Stégen viszont bírta a napsütést, szóval időnként azért a szerencse minket választott.
Nehéz amikor minden és mindenki ellenünk van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.05.25. 22:40:31-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.25. 22:12:13

Peter írta:
2023.05.25. 22:09:45
Nekünk - tudtommal - nem tiltotta meg senki, hogy akár mi is duplázott erővel nyomjuk....
nyomtuk is, de a birok, majd a serulesek jelentosen meggatoltak benne
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.25. 22:09:45

Fernando írta:
2023.05.25. 21:49:24
Hát szerintem az nem lehet mentség, hogy "ellenünk mndenki duplázott erővel nyomja".
2 öngól is csak úgy születhet, ha azokat megelőzi valamilyen szituáció, egyiket sem akarták saját maguknak berúgni....
EL 16 közé sem bejutni, nem nagy dicsőség, nem hiszem, hogy ezeket bagatelizálni kellene.
Nekünk - tudtommal - nem tiltotta meg senki, hogy akár mi is duplázott erővel nyomjuk....ha már mindenki más képes erre ellenünk, akkor nekünk ez vajon miért nem megy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.05.25. 22:13:18-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.25. 21:49:24

Azt se felejtsuk el hogy minket az EL-ben is amolyan trofeakent tartottak szamon, ellenunk mindenki duplazott erobedobassal nyomja mert mi vagyunk a Barca. Ettol meg nem lesz jobb csapat a Sevilla mint mi. Kizart hogy ellenunk barki lone 2 ongolt az utolso percekben.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.25. 13:42:29

Chino: írtam, kapni fog Laportától egy èvet biztosan, meg is èrdemli, mert nègy èv után bajnokok lettünk.
Írtam pozitívumokat is, de mèg lehet hozzátenni egyebeket is, pl. nem erőlteti a tiki-takát, a meglèvő játèkosok, pl. Busquets alapvetően meghatározza a játèkot.
Ferran 55, Lewa 50, Raphinha 58, Kounde 50, (bónuszok nèlkül)ès az ingyen èrkezők, akiknek az èrtèkük, ha jól emlèkszem Auba 12, Alonso 12, Bellerin 14, Christensen 35, Kessie 40. Így èrtettem, hogy 300+ millió èrtèkben, ès így hasonlítottam a La Liga többi csapatának keretèhez. Persze vitatkozhatunk a transfermarkt èrtèkeken, vagy mennyire akarta Xavi őket, de elèggè meg van kötve a klub keze, ès nem is ezen van a hangsúly, hanem a többi csapathoz mèrten a keretünk, illetve ahhoz, hogy az Atleti nem tudott nagyon igazolni, a Reálnak pedig 3 fronton kellett koncentrálnia. Persze ez semmit nem von le a bajnoki cím èrtèkèből, de az igazsághoz szerintem hozzátartozik.
Voltak sèrülèsek, ès bírói tèvedèsek, elismerem.
A játèkosokat alapból nem nagyon szoktam kritizálni, (na jó, Ferran, Garcia, Roberto nèha kiakaszt :) ) a mostani igazolásokkal nagyjából meg vagyok elègedve, mèg Alonsoval, Bellerinnel ès Kessievel is, hiszen tisztában vagyok a nehèz anyagi helyzettel. A játèkosokból kihozott teljesítménnyel nem, amiben Bencènek igazat adtam.
A legnehezebb BL csoporttal ès a játèkosok beillesztèsèben a csapatba egyetèrtek, az utóbbiban viszont voltak problèmák, amiről Bence ès èn is írtunk már.
Szerk: Troym, hasonlóan látom èn is. A lènyeg, hogy fejlődnünk kell, ès remèlem kiküszöbölik a hibákat.
Válasz küldése