Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.03.02. 23:42:14

Lehet velem van a baj, de nekem tetszett ez mai pragmatikus celfoci!

Nagyon nagy kritikusa vagyok, de jar a piros pont!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.03.02. 23:11:29

Az idei taktikát elnézve, ha egyszer feláll a barcelonai kispadról a Milannál vagy a Juvénál tárt karokkal fogják várni.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.02.28. 13:32:36

Troym írta:
2023.02.28. 13:20:50
200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Gondolom sikerült eladnod minden valamire való játékost. Vásárlásra továbbra sem lesz lehetőség!!!
Ki fog játszani? Talán Te?
Bocs!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.28. 13:30:27

Troym írta:
2023.02.28. 13:20:50
200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Akit lehet azt sajnos el kell adnunk mert még mélyebb anyagigödörben leszünk mint most vagyunk,és ha ez azzal jár hogy el kell adnunk a sztárokat akkor sajnos így jártunk. A töltelék emberekért biztos hogy gombokat fogunk csak kapni mert mindenki tudja hogy kakában vagyunk. Adod ,nem adod? Rajtunk fognak rohadni a szerződéseik végéig.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.28. 13:20:50

200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.28. 13:06:38

Messa írta:
2023.02.28. 10:28:43
LG írta:
2023.02.27. 15:18:00
Arteta jó példa, neki is kellett idő, hogy összeálljon a csapata. Itt is kellene idő, szemük előtt megy végbe éppen a generációváltás, ráadásul úgy, hogy nagyon szűkös anyagi lehetőségekkel kell dolgozni. Ezt el kellene fogadni.
Nem is Xavi, hanem inkább Laporta az, aki ebbe belerondít nagyotmondásaival, hogy a Barca már visszatért, meg képesek vagyunk bárkit leigazolni, bárkivel versenyképesek vagyunk, stb. Aki ezeknek a felét is elhiszi neki, nem csoda, hogy aztán csalódásnak éli a valóságot.
Tökéletesen összefoglaltad, nagyjából ennyi a lényeg. Az öreget talán annyival védeném meg, hogy embertelen amit Jordival meg Alemanyval összematekozhatnak, (meg összematekoztak a nyáron) ilyen rossz anyagi körülményekben. Óriási romhalmazt örökölt mind ő, mind Xavi. Anyagi és szakmai oldalról is egy valóságos csőd amit megkaptak. Bartomeuék amellett, hogy anyagilag tönkretették ezt a klubot, szakmailag is szinte helyrehozhatatlan károkat csináltak. Végignézték, ahogy kifut egy teljes generáció, a pótlásukról meg egyáltalán nem gondoskodtak, akkor sem amikor még volt guba. Totális dilettantizmus, de ezt nagyon sokan láttuk előre.

Sajnos ez van, Laportának nyilván felfelé kell pozicionálni a csapatot, kommunikálnia kell kifelé hogy továbbra is nagyok a célok. Viszont amíg visszakerülünk az elitbe, az idő, ez sehol nem menne egyik szezonról a másikra. Ha minden jól alakul a nyáron, én biztos vagyok benne, hogy jövőre már sokkal versenyképesebb csapatunk lesz európai szintéren is, Xavi nem hülye. Hagyni kell dolgozni és a következő szezont mindenképp odaadni neki, számomra ez nem is kérdés.
Egy dolog aggaszt azért, de az nagyon, mégpedig a 200 milliós bértömeg csökkentés. Ez egy mission impossible, ezt nem lehet megtenni anélkül, hogy a keret felét ne eresszük szélnek.
Hát igen,200 millió az 200 millió. Szerintem is nagy mozgás lesz a csapatnál, gombokért senki sem fog játszani az biztos, illetve fog csak azok megint Tesco gazdaságos játékosok lesznek az alsó polcról. FDJ,Rafi,Balde,Fati, stb stb... ezek mind piacképes játékosok. Márpedig ha pénzhez akarunk jutni akkor el kell adnunk azokat akiket lehet bármennyire is fáj az eladásuk. https://www.fcbarcelonanoticias.com/fic ... nt=Article A 200 millió fényében nem is értem hogy miért álmodozunk egy 80 milliós játékosról.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.28. 10:28:43

LG írta:
2023.02.27. 15:18:00
Arteta jó példa, neki is kellett idő, hogy összeálljon a csapata. Itt is kellene idő, szemük előtt megy végbe éppen a generációváltás, ráadásul úgy, hogy nagyon szűkös anyagi lehetőségekkel kell dolgozni. Ezt el kellene fogadni.
Nem is Xavi, hanem inkább Laporta az, aki ebbe belerondít nagyotmondásaival, hogy a Barca már visszatért, meg képesek vagyunk bárkit leigazolni, bárkivel versenyképesek vagyunk, stb. Aki ezeknek a felét is elhiszi neki, nem csoda, hogy aztán csalódásnak éli a valóságot.
Tökéletesen összefoglaltad, nagyjából ennyi a lényeg. Az öreget talán annyival védeném meg, hogy embertelen amit Jordival meg Alemanyval összematekozhatnak, (meg összematekoztak a nyáron) ilyen rossz anyagi körülményekben. Óriási romhalmazt örökölt mind ő, mind Xavi. Anyagi és szakmai oldalról is egy valóságos csőd amit megkaptak. Bartomeuék amellett, hogy anyagilag tönkretették ezt a klubot, szakmailag is szinte helyrehozhatatlan károkat csináltak. Végignézték, ahogy kifut egy teljes generáció, a pótlásukról meg egyáltalán nem gondoskodtak, akkor sem amikor még volt guba. Totális dilettantizmus, de ezt nagyon sokan láttuk előre.

Sajnos ez van, Laportának nyilván felfelé kell pozicionálni a csapatot, kommunikálnia kell kifelé hogy továbbra is nagyok a célok. Viszont amíg visszakerülünk az elitbe, az idő, ez sehol nem menne egyik szezonról a másikra. Ha minden jól alakul a nyáron, én biztos vagyok benne, hogy jövőre már sokkal versenyképesebb csapatunk lesz európai szintéren is, Xavi nem hülye. Hagyni kell dolgozni és a következő szezont mindenképp odaadni neki, számomra ez nem is kérdés.
Egy dolog aggaszt azért, de az nagyon, mégpedig a 200 milliós bértömeg csökkentés. Ez egy mission impossible, ezt nem lehet megtenni anélkül, hogy a keret felét ne eresszük szélnek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.02.28. 09:27:19

Peter50 írta:
2023.02.27. 12:09:03
Jómagam úgy látom ha magán a játékfelfogáson nem lesz gyökeres változás (ami szerintem soha nem fog megtörténni mert a Barca soha nem fogja elengedni a Guardiola féle focit) akkor jöhet ide akármekkora sztárfocista, vagy edző semmi sem fog változni. Xavi kivezette a gödörből szakmailag a csapatot és ez egy fantasztikus dolog volt tőle, de ő sem látja sajnos hogy ennek a játékrendszernek amit ő is erőltet nincs jövője. Egy komoly védekező, kontrázó és azt tökéletesen végre is hajtó csapat ellen ennek a játéknak esélye nincs. Ezt tökéletesen bemutatta a legutóbbi két vereség, és ez sajnos évek óta visszatérő jelenség minden olyan meccsen ahol támadnunk kéne menni az eredmény után, dinamikát tenni a támadásba. Oké sok a sérült és jelenleg akik kezdők ezt még kevésbé tudják megoldani de attól még igaz. Évek óta ez a gond, Messivel a csapatban az utolsó években is ez volt. Ha neki jó napja volt meccseket döntött el ha nem akkor kikaptunk. A mai foci szerintem nem arról szól hogy foggal körömmel akármi is történjen ragaszkodom a klub hagyományos játékstílusához és közben nem veszem észre és a futball elrohan mellettem és bár szépen és gyönyörűen de meghalok a szépségben. Nem. A mai futball az célfutball és nem azoknak a csapatoknak kedvez akik szépen játszva szeretnének minnél nagyobb sikereket elérni. A Barcának ezt kell megérteni. Az edzőnek a vezetőknek, mindenkinek. Szakmai taktikai megújulásra van szükség mert ha ez nem fog megtörténni akkor még évekig helybetopi lesz bár ne legyen igazam. Nem azt mondom hogy edzőváltás meg drasztikus lépések, de ha a felfogás nem változik akkor csak lefelé lesz nem felfelé mivel már minden csapat tisztában van vele hogyan kell ellenünk játszani mind a Ligában mind Európában, az eredmények pedig azok ellen jönnek csak aki ezt nem tudja ellenünk tökéletesen végrehajtani. Amelyik csapat pedig igen, nos azt a tegnapi és a csütörtöki meccs bemutatta.

Teljesen veled értek egyet! Minden szavaddal.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.27. 21:56:54

Ha Xavi edzőként varázsló lenne, akkor ilyen, mint a tegnapi nem fordulhatna elő. Ha meg nem az, akkor nem tartható fenn az, hogy minden mozzanatot a kezében akar tartani. Meg kéne osztani az elképzeléseit egy szűk bizalmi maggal, akik az öltözőben és a pályán a meghosszabbított kezeként nem engedik leülni a játékot.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21196
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.27. 15:18:00

Subinho írta:
2023.02.27. 06:52:59
Klopp, Tuchel? 1-2 évig jók. Utána látjuk, egyikük sem húzza tovább. Kloppnál még megvan a türelem, de meddig. Ennyi erővel Van Gaal is jöhetne :)
Arról nem.beszélve, hogy ahhoz a játékhoz a keret fele nem alkalmas. Ha valaki, akkor olyan kell, aki stílusra illik ide, ez pedig jelenleg 2 ember van az európai top fociban.Arteta és Ten Haag. Egyik sem mozdítható. Lucho talán, de vele is ugyanitt lennénk sajnos.
Arteta jó példa, neki is kellett idő, hogy összeálljon a csapata. Itt is kellene idő, szemük előtt megy végbe éppen a generációváltás, ráadásul úgy, hogy nagyon szűkös anyagi lehetőségekkel kell dolgozni. Ezt el kellene fogadni.
Nem is Xavi, hanem inkább Laporta az, aki ebbe belerondít nagyotmondásaival, hogy a Barca már visszatért, meg képesek vagyunk bárkit leigazolni, bárkivel versenyképesek vagyunk, stb. Aki ezeknek a felét is elhiszi neki, nem csoda, hogy aztán csalódásnak éli a valóságot.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.27. 14:38:45

Szerintem ez a meccs egy kirívóan gyenge produkció volt tegnap, majd ha lesz 3-4 ilyen egymás után akkor beszélnek edzővaltasrol. A MU elleni vereség meg nem szégyen, a jobbtól kikapni miért lenne az? Nem mi vagyunk a világ közepe. Nem 2011 van.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.02.27. 14:33:50

drobika írta:
2023.02.27. 11:36:28
Xavi mellett Puyol és Messi.

Érdekes gondolat, de nekem egyre jobban tetszik. Puyol az edzéseken és a meccsek előtt, alatt tudna mentálisan segíteni, Messi meg néha a pályán is.
Hát érdekes egy felállás lenne...Alighanem kuriózum lenne, ha 3 egykori játékos irányítana egy klubot sportszakmai szempontból!
Puyolt még annakidején felkérték Bartoék csak pár hét után elmenekült. Gondolom okkal.
Csak is Puyol
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.27. 13:13:59

vinszentvega írta:
2023.02.27. 08:39:10
Ja és meg egy fontos vele kapcsolatban.
VÉGRE OLYAN EDZŐNK VAN MEGINT? AKI VÁLLALJA A FELELŐSÉGET. És nem mutogat ujjal játékosokra, sporikra, labdára, gyepre, szélre mindenre (lsd. Koeman)
Egy idő után ugyanott vagyunk ( leszünk) vele is, ha így folytatódik. Jó, hogy ezzel nem terheli őket, de hajlok arra, a felelősség mégis csak az övé. Ő készíti fel fizikailag, taktikailag a csapatot ( a segédedzőivel együtt).
Viszont azzal sem vagyunk előrébb, ha minden kudarcnál vállalja a felelősséget, a fejlődést meg nem látjuk nála.
Persze Koemannál ígyis sokkal jobb.
Peter50
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2023.02.27. 11:42:06

2023.02.27. 12:09:03

Jómagam úgy látom ha magán a játékfelfogáson nem lesz gyökeres változás (ami szerintem soha nem fog megtörténni mert a Barca soha nem fogja elengedni a Guardiola féle focit) akkor jöhet ide akármekkora sztárfocista, vagy edző semmi sem fog változni. Xavi kivezette a gödörből szakmailag a csapatot és ez egy fantasztikus dolog volt tőle, de ő sem látja sajnos hogy ennek a játékrendszernek amit ő is erőltet nincs jövője. Egy komoly védekező, kontrázó és azt tökéletesen végre is hajtó csapat ellen ennek a játéknak esélye nincs. Ezt tökéletesen bemutatta a legutóbbi két vereség, és ez sajnos évek óta visszatérő jelenség minden olyan meccsen ahol támadnunk kéne menni az eredmény után, dinamikát tenni a támadásba. Oké sok a sérült és jelenleg akik kezdők ezt még kevésbé tudják megoldani de attól még igaz. Évek óta ez a gond, Messivel a csapatban az utolsó években is ez volt. Ha neki jó napja volt meccseket döntött el ha nem akkor kikaptunk. A mai foci szerintem nem arról szól hogy foggal körömmel akármi is történjen ragaszkodom a klub hagyományos játékstílusához és közben nem veszem észre és a futball elrohan mellettem és bár szépen és gyönyörűen de meghalok a szépségben. Nem. A mai futball az célfutball és nem azoknak a csapatoknak kedvez akik szépen játszva szeretnének minnél nagyobb sikereket elérni. A Barcának ezt kell megérteni. Az edzőnek a vezetőknek, mindenkinek. Szakmai taktikai megújulásra van szükség mert ha ez nem fog megtörténni akkor még évekig helybetopi lesz bár ne legyen igazam. Nem azt mondom hogy edzőváltás meg drasztikus lépések, de ha a felfogás nem változik akkor csak lefelé lesz nem felfelé mivel már minden csapat tisztában van vele hogyan kell ellenünk játszani mind a Ligában mind Európában, az eredmények pedig azok ellen jönnek csak aki ezt nem tudja ellenünk tökéletesen végrehajtani. Amelyik csapat pedig igen, nos azt a tegnapi és a csütörtöki meccs bemutatta.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.27. 11:36:28

Xavi mellett Puyol és Messi.

Érdekes gondolat, de nekem egyre jobban tetszik. Puyol az edzéseken és a meccsek előtt, alatt tudna mentálisan segíteni, Messi meg néha a pályán is.
Hát érdekes egy felállás lenne...Alighanem kuriózum lenne, ha 3 egykori játékos irányítana egy klubot sportszakmai szempontból!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.27. 09:37:42

Vakmacska írta:
2023.02.27. 09:00:56

Nekem sem fűlik a fogam hozzá, hogy idejöjjön Klopp. Egy vagy két jó éve lenne, aztán megzuhanna.
Ráadásul a sztárigazolásokkal mindig befürdünk.
Én lehet, hogy Puyolt kérném fel, hogy legyen ott a csapat mellett, és itasson vért velük. Neki meg van hozzá a mentalitása. Nem az a lényeg, hogy megint 6kupás éveket hozzunk. Csak az, hogy lássa az ember a küzdést a csapaton, hogy mennek előre, hogy hisznek magukban, és a győzelemben. Mert ez a győztes mentalitás hiányzik a csapatból. MU is berúgta az egyenlítő gólt, és látszódott, hogy totál összezuhantak.
Az elmúlt években annyira kiölték ezt belőlük, hogy az újakra is átragad ez. Mintha az öltözőt elátkozta volna valaki, hogy aki beteszi oda a lábát, felejtsen el focizni. FT legalább felismerte, hogy kell neki egy dilidoki. Szerintem az egész csapatra ráférne.
Én egyetlen egy érvet látok Messi visszatérése mellett. Összeszedné a csapatönbizalmat. Mindamellett, Xavinak is nagy segítségére válhatna a pályán.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.02.27. 09:00:56

Troym írta:
2023.02.27. 08:45:56
Rdinho10 írta:
2023.02.27. 01:24:28
Klopp? Tényleg? Még nem áll kieső helyen a 100 milliókból felpumpált Pool? Tuchel is úgy emlékszem a világ minden pénzét megkapta Párizsban is, Londonban is.
Fel kéne fogni, itt nincs, sem rájuk, sem arra, hogy hozzunk 5-8 játékost. Könnyű építkezni, ha világsztárok érkeznek, de ide nem fognak, itt max ki lehet nevelni néhányat.
Nekem sem fűlik a fogam hozzá, hogy idejöjjön Klopp. Egy vagy két jó éve lenne, aztán megzuhanna.
Ráadásul a sztárigazolásokkal mindig befürdünk.
Én lehet, hogy Puyolt kérném fel, hogy legyen ott a csapat mellett, és itasson vért velük. Neki meg van hozzá a mentalitása. Nem az a lényeg, hogy megint 6kupás éveket hozzunk. Csak az, hogy lássa az ember a küzdést a csapaton, hogy mennek előre, hogy hisznek magukban, és a győzelemben. Mert ez a győztes mentalitás hiányzik a csapatból. MU is berúgta az egyenlítő gólt, és látszódott, hogy totál összezuhantak.
Az elmúlt években annyira kiölték ezt belőlük, hogy az újakra is átragad ez. Mintha az öltözőt elátkozta volna valaki, hogy aki beteszi oda a lábát, felejtsen el focizni. FT legalább felismerte, hogy kell neki egy dilidoki. Szerintem az egész csapatra ráférne.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.02.27. 08:58:16

Rendben,maradjon mert kulsos ugy sem johet ide,csak nehogy jovore ugyanez legyen a tema…azert Tuchel fel ev alatt ugy osszekapta a csapatat,hogy blt nyert.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.02.27. 09:20:23-kor.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.27. 08:45:56

Rdinho10 írta:
2023.02.27. 01:24:28
En megkoszonnem neki ev vegen,ha bajnokok leszunk,ha nem.Akarmennyire is birom,ide egy tokos,”vert” ivott edzo kell,aki megtanitja oket legalabb futni,loni,KONTRAZNI,kapu szajabol nem a passzt keresni..Mivel ezt a tili-tolit nem fogjuk elfelejteni,valahogy,valakivel megkene modernizalni.Hogy ki lenne az?!Meg veletlenul sem olyan akiben benne van a Barca dns.Talan ha “kulsos”edzo ulne,hozza tudna rakni valamit a berogzult tilitolihoz.En szivbaj nelkul leultetnem Kloppot vagy esetleg Tuchelt.Hatalmas legenda Xavi es azert osszerantotta a brigadot,de a tenyek sajnos azt mutatjak,hogy komolyabb csapat ellen valahogy mindig csak a magyarazkodas marad 2eve
Klopp? Tényleg? Még nem áll kieső helyen a 100 milliókból felpumpált Pool? Tuchel is úgy emlékszem a világ minden pénzét megkapta Párizsban is, Londonban is.
Fel kéne fogni, itt nincs, sem rájuk, sem arra, hogy hozzunk 5-8 játékost. Könnyű építkezni, ha világsztárok érkeznek, de ide nem fognak, itt max ki lehet nevelni néhányat.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.02.27. 08:39:35

Rdinho10 írta:
2023.02.27. 01:24:28
En szivbaj nelkul leultetnem Kloppot vagy esetleg Tuchelt.Hatalmas legenda Xavi es azert osszerantotta a brigadot,de a tenyek sajnos azt mutatjak,hogy komolyabb csapat ellen valahogy mindig csak a magyarazkodas marad 2eve
Az a te dolgod, hogy leültetnéd-e Tuchelt vagy akárkit, de 2021 november 6-án nevezték ki. 2 éve ne magyarázkodjon már szerencsétlen Xavi... :roll:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.27. 08:39:10

szbsz írta:
2023.02.26. 23:55:34
LG írta:
2023.02.26. 22:01:20
Valahol Depay mellőzése majd elengedése is Xavi sara. Persze amíg Lewa ontotta a gólokat, nem hiányzott a holland, de előbbi is ember, nála is benne van egy rosszabb forma vagy egy sérülés. Szóval valami B-terv mégiscsak kellett volna, a második leggőlerősebb játékosunk pedig MD volt.
Az a B terv hogy élesen az ellenfél kapuja elé rúgdossuk a labdát hátha Araujo befejeli. Xaviball Let's F%#kin Go
Akkor egy két ilyen kotyavetélt beívelgetés után, nézd meg a padot, hogy milyen mérges meg ideges. Majd felrobban. Tegnap más volt. Az hogy Arajuot egyértelműen fejelni küldte be , az tény. És csak egy kicsin múlt, hogy nem fordította meg a meccset az Uru.
Vannak hibás döntései, de ne kenjük már a nyakába mindig. Ne Ő egyen az oka, hogy Lewa mennyire impotens, immáron nem csak keményebb ellenfelek ellen, hanem bárki ellen is. Lewa.... az, hogy folyamatosan magyaráz és integet, meg dirigál minden társának, egyre idegesítőbb, Suarez utolsó évében volt ilyen Arogáns.(Egyébként, ha már Depay: az elküldése meg szerintem kényszerű volt. Kellett a fizetése másra. Ennyi. (Szerintem a teljesítményéhez képest is túl volt fizetve... ez az én véleményem)

Nagyon vékony a pad és ez a legnagyobb bajunk. Mivel nincs érdemi cserénk a középpályára és kilencesre se. A mostaniakra kellene odafigyelni, vigyázni( Pl. Gavi 4 sárga utáni,( vagy United első meccses), dührohama, sajnos komoly következményekkel járhat, amit mostmár valahogy szankcionálni kellene).
Lehet itt szidni mindent és mindenkit, de pl a PL-ben az 'eliteknél' nincsennek ilyen bajok, mert van pénz pénzre és megtudnak venni/tartani minőségi játékosokat. És nem csak a Juvenille hárompálcásaira lehet számítani. Amivel nincs gond, ha működik( lásd Gavi, vagy Ara)
Szóval, menj a francba Tebas.

Ja és meg egy fontos vele kapcsolatban.
VÉGRE OLYAN EDZŐNK VAN MEGINT? AKI VÁLLALJA A FELELŐSÉGET. És nem mutogat ujjal játékosokra, sporikra, labdára, gyepre, szélre mindenre (lsd. Koeman)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2023.02.27. 08:40:38-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.27. 07:11:09

Ha ne adj Isten bukunk mindent idén, vagy max kupa lesz, akkor is maradni fog, jobb alternativa hijan. Sajnos a mes que un club filozofiaba külsős edző nem fog beleferni (vagy legalabbis spanyolul nem tudó - ld. klopp, tuchel, conte, bárki), a barca fia sergi-marquez félékkel, vagy a sampaoli-pellegrini vonallal meg semmivel nem leszunk elorebb. Ha ezeket figyelembe vesszük, tényleg maradjon, hátha tud ő is fejlödni jövőre vmit. Nagyon max LE-t próbálnám meg, bár azt a siralmas focit, amit a vb-n előadott a spanyolokkal, inkább nem, köszi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.27. 06:52:59

Klopp, Tuchel? 1-2 évig jók. Utána látjuk, egyikük sem húzza tovább. Kloppnál még megvan a türelem, de meddig. Ennyi erővel Van Gaal is jöhetne :)
Arról nem.beszélve, hogy ahhoz a játékhoz a keret fele nem alkalmas. Ha valaki, akkor olyan kell, aki stílusra illik ide, ez pedig jelenleg 2 ember van az európai top fociban.Arteta és Ten Haag. Egyik sem mozdítható. Lucho talán, de vele is ugyanitt lennénk sajnos.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.02.27. 01:24:28

En megkoszonnem neki ev vegen,ha bajnokok leszunk,ha nem.Akarmennyire is birom,ide egy tokos,”vert” ivott edzo kell,aki megtanitja oket legalabb futni,loni,KONTRAZNI,kapu szajabol nem a passzt keresni..Mivel ezt a tili-tolit nem fogjuk elfelejteni,valahogy,valakivel megkene modernizalni.Hogy ki lenne az?!Meg veletlenul sem olyan akiben benne van a Barca dns.Talan ha “kulsos”edzo ulne,hozza tudna rakni valamit a berogzult tilitolihoz.En szivbaj nelkul leultetnem Kloppot vagy esetleg Tuchelt.Hatalmas legenda Xavi es azert osszerantotta a brigadot,de a tenyek sajnos azt mutatjak,hogy komolyabb csapat ellen valahogy mindig csak a magyarazkodas marad 2eve
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.26. 23:55:34

LG írta:
2023.02.26. 22:01:20
Valahol Depay mellőzése majd elengedése is Xavi sara. Persze amíg Lewa ontotta a gólokat, nem hiányzott a holland, de előbbi is ember, nála is benne van egy rosszabb forma vagy egy sérülés. Szóval valami B-terv mégiscsak kellett volna, a második leggőlerősebb játékosunk pedig MD volt.
Az a B terv hogy élesen az ellenfél kapuja elé rúgdossuk a labdát hátha Araujo befejeli. Xaviball Let's F%#kin Go
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Válasz küldése