Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.04. 07:38:42

Troym írta:
2023.03.03. 21:08:20
Ma jött szembe egy érdekesség:

FC Barcelona have played six matches without Robert Lewandowski this season & have won all six of them.

Ha már van akinek ennyi esze van ezt kitalálni, akkor lehetne kapacitása arra is, hogy mennyi meccset hozott nekünk.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.03. 21:08:20

Ma jött szembe egy érdekesség:

FC Barcelona have played six matches without Robert Lewandowski this season & have won all six of them.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.03.03. 20:57:58

Egész meccsen ment oda-vissza a letámadás. Mi sose húzódtunk vissza,de egyszerűen most ennyi volt bennem Andris jól leírta, első meccs nyertünk,ugorjunk,de ne ez legyen azért az alap. Nyilván Pedrivel jobban megtudnank tartani, eszméletlenül hiányzik. Jól védekeztünk,de a játékunkat a második félidőben abszolút nem tudtuk játszani,nagyon jó megfogtak minket. Ebben kell fejlődni a visszavágón,s a visszaterokkel remélhetőleg,fogunk is. De helyén kell kezelni,mert lesz visszavágó is, s a Real nem fogja hagyni magát a Nou Campban sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 20:05:45

Szerintem a kettő közt van az igazság. Próbáltuk a saját focinkat játszani, de közben sejtettük, hogy jelen pillanatban ez nem fog menni ezer okból kifolyólag, és beletörődtünk ebbe a szerepbe, úgy hozzáállva, hogy hozzuk ki belőle a maxot. Én valami ilyesmit éreztem. Xavi alig-alig volt ideges, úgyhogy azt nem hiszem el, hogy full le akartuk tolni a madridot a pályáról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.03. 19:53:01

visca el barca írta:
2023.03.03. 15:19:11
Andris írta:
2023.03.03. 11:21:07
Abszolút tudatos volt
Sokan írjátok, de, bármilyen Xavi nyilatkozatot olvastam, ennek az ellenkezője jött le. Ő a sajat focinkat akarta játszatni, csak hát egyrészt nem volt hozzá alkalmas ember, másrészt nem egy cadiz volt az ellenfél.
Na szerintem ezt nem kell bekajálni. Nyilván nem fogja azt mondani a sajtónak, hogy "antifoci volt a terv, hogy nyomunk egy Gironát mert a sérültek meg minden tesó"...

Persze hogy azt mondja, hogy a szokott játékot akartuk csak nem hagyták. Ez rohadtul nem igaz, a játékosok tudatosan álltak vissza, persze ha ezután mikor megvolt a labda hagyták volna hogy felvigyük tologatni, kicsit megteszik, de az világos hogy egy deka kockázatot nem vállalt semelyik. Az nem véletlen van
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.03. 15:27:23

Kár, h lemaradtam a meccsről így, h a kommentek alapján valami kuriózumszámba menő kátenáccsót toltunk :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.03.03. 15:19:11

Andris írta:
2023.03.03. 11:21:07
Abszolút tudatos volt
Sokan írjátok, de, bármilyen Xavi nyilatkozatot olvastam, ennek az ellenkezője jött le. Ő a sajat focinkat akarta játszatni, csak hát egyrészt nem volt hozzá alkalmas ember, másrészt nem egy cadiz volt az ellenfél.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.03. 12:06:35

Andris írta:
2023.03.03. 11:21:07
Abszolút tudatos volt, és nagyon be is jött.

Egyszeri, speciális eset volt. Szuper volt, de ne számítsatok rá, hogy ezt viszontlátjuk Xavitól. Reméljük is, hogy sose kényszerül ilyesmire többet.
Ennyike. :) De jó tudni hogy az adott szituációban ez meglépte, és azt is hogy a csapat képes volt ezt lehozni. Reméljük többször nem kell erre gondolni sem...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 11:21:07

Abszolút tudatos volt, és nagyon be is jött.

De azért ne legyenek félreértések :D Sose játszottunk volna így, ha van Pedri, meg Lewa mondjuk. És nem is fogunk idén többet így játszani, hacsak nem szakad ránk megint az ég.
És nem is akarom soha többet ezt látni, a real ellen sem, senki ellen sem, ha csak nem sérült ugyanígy minden egyes játékosuk, aki gólt tudna lőni.

Egyszeri, speciális eset volt. Szuper volt, de ne számítsatok rá, hogy ezt viszontlátjuk Xavitól. Reméljük is, hogy sose kényszerül ilyesmire többet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.03. 11:16:34

Szerintem csak azért nem volt jó nézni a meccset, mert hiányoztak a kontrához alkalmas támadóink, amúgy teljesen korrekt volt.

Többen megkérdőjelezitek a taktika tudatosságát. Szerintem ez nem lehet kérdés. Soha életben nem játszottunk így egy Real ellen, de mások ellen sem nagyon emlékszem hasonlóra, leszámítva az 1 héttel ezelőtti MU meccset. Soha nem adjuk át direkt a területet az ellenfélnek ilyen sok időre, és az előzmények tükrében halál logikus volt, hogy ezt kell játszanunk, ez nem lehet véletlen. Nem így "alakult", mert akkor láthattuk volna a vergődést ennek megváltoztatására. De mi halál jól elvoltunk ezzel egész meccsen.

Az is sokat elárul, hogy semmilyen frusztráció, pánik nem volt a srácok arcán, és meg sem próbáltak mást játszani, még szinte percekre is. Néha kicsit tartogattuk a labdát, de úgy igazán nem akartunk vele semmit, max 1-2 madridi hibára lecsapni, ha nagyon adta magát a helyzet. Xavit is végig láttuk volna őrjöngeni, ha ő az ellenfél térfelén tervezett volna adogatni, de szerencsére ő sem bolondult meg.

Ez egy tökéletes terv, szinte tökéletes megvalósítása volt (leszámítva az első negyedórát olyannyira, hogy szerintem még Xavit is meglephette a győzelem. Egy 1-1-et valószínűleg aláírtunk volna előzetesen vele együtt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.03. 10:56:32

bence0330 írta:
2023.03.03. 10:30:58
Amúgy igen, ezt nem néztem ki Xaviból, pozitívan meglepett, akármennyire rossz volt nézni a meccset. :)
Kessiének meg egy álom volt a meccs, él-hal az ilyesmiért, amit Xavi most rábízott.
Engem is meglepett, bár azt hozzá kell tegyem, hogy amikor összeálltak az új igazolások nyáron, akkor én ebbe láttam tudatosságot, örültem is nekik, mert ezekben az új szerzeményekben ez benne volt eddig is.... :oops:
Szóval a lehetőség az alkalmazkodásra itt volt a fiókban már korábban is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 10:30:58

Lehet, én a BM ellen egy az egyben ugyanzt láttam, nem is próbáltunk meg semmit, beálltunk hátra és kontráztunk, töküres volt a középpálya. A MU valóban más volt, ők erőből áttoltak.

Amúgy igen, ezt nem néztem ki Xaviból, pozitívan meglepett, akármennyire rossz volt nézni a meccset. :) Neki ez egy tanulási folyamat itt 1-2 meccsünk rámegy erre, de ez szerintem nyilvánvaló volt onnantól kezdve, hogy őt hozzuk nullkilométeresen. Látszik, hogy képes racionálisan, földhözragadtan is gondolkodni.

Kessiének meg egy álom volt a meccs, él-hal az ilyesmiért, amit Xavi most rábízott. Hátul mindenhonnan tisztázni, középen megtartani, fedezni, és továbbjátszani a labdát, és néha egész veszélysen felérni elöl. Ezt hozta a Milanban 2 évig. Nyilván ilyen meccsünk túl sok nem lesz, de egyrészt mikor igen, akkor hasznos lesz, másrészt azért jóval támadóbb szellemű csapatba is jobban be fog tudni illeszkedni egy ilyen meccs után. Úgyhogy ez is egy pirospont Xavinak, (nyilván közben fekete is, hogy eddig nem használta ki így, mintha a stábból senki nem nézte volna meg a Milanban egy meccsét sem... azért erre lehetett volna használni a BL-meccseken is, és nem feltolva alázni szegényt a hiányosságai miatt).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.03. 10:14:40

bence0330 írta:
2023.03.03. 01:42:28
Ég és föld volt ez a tegnapi kupameccs a BM vagy akár csak a MU elleni meccsekhez képest.
Azokon a meccseken foggal, körömmel ragaszkodtunk, hogy próbáljuk a saját megszokott játékunkat játszani, ami nem sikerült, mert nem hagyta az ellenfél. Futottunk a labda után, elkéstünk, lemaradtunk, nem tudtuk mi történik, voltak momentumok amikor szétcsúsztunk.

Teljesen más játék, más szellemiség, más felfogás volt tegnap. Nem voltunk betojva, hogy védekezni kell, nem akartuk megerőszakolni a megerőszakolhatatlant, nem kergettük a labdát. Az ellenfél játékára koncentráltunk és nem a sajátunkra.
Hogy mennyire volt szándékos és mennyire alakult, ezt csak Xavi lelke tudja, de a srácok nem estek kétségbe, hogy nem nálunk van a labda. Erre nyilván felkészítette őket Xavi, nem volt a srácoknak ez a "szokásos meglepetés", mert összezártak és nem akartak mindenáron ezen változtatni. Valószinűleg nem is tudtak volna, de nem is kergették az utolérhetetlent.
Mélyen zártunk, amiből nem is kerestük a kiutat, mert nem is találtuk volna.... :lol:
Ehhez persze kellett a fegyelmezett és koncentrált hozzáállás a védekezésben.
Nem volt a srácoknak meglepetés, hogy komfortzónán kívül vannak, nem csodálkoztak....szóval - véleményem szerint - ég és föld, nem összehasonlítható azzal amit a BM ellen mutattunk, de azzal sem amit a MU ellen.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 08:14:10

Követelem Xavitól,hogy szóban és írásban számoljon be a tegnapi meccsről az alábbiak szerint:
*hogy volt mersze defenzív taktikával pályára küldeni a csapatot a sokkal esélytelenebb legnagyobb rivális otthonában egy presztízs meccsen,miközben a támadóink csúcsformában vannak,és csak úgy gyűjtik a gólpontokat?
*hogyan lehetséges,hogy csak egy öngóllal nyert a csapat?
*hogyan engedélyezhetett 2db kaput eltaláló lövést a madridnak?
*miért játszott Alonso?
*miért nem domináltunk?
*miért nem zuhantak össze?
*egyáltalán miért nyertünk?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.03.03. 08:06:05

Tanult a United elleni itthoni meccs hibájából, felrakott egy korrekt védekezést. Elismerésem érte.
Nagyot ment mind a négy játékos hátul, rajtuk kívül De Jong és Kessié is jól játszott, ez volt a kulcs.
Fatiról a 10-es mezt levetetném, látszik, hogy 3 számmal nagyobb rá. Az elmúlt 30 évben nem emlékszem ilyen gyenge 10-es játékosra a csapatból.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.03. 07:15:33

Peter50 írta:
2023.02.27. 12:09:03
Jómagam úgy látom ha magán a játékfelfogáson nem lesz gyökeres változás (ami szerintem soha nem fog megtörténni mert a Barca soha nem fogja elengedni a Guardiola féle focit) akkor jöhet ide akármekkora sztárfocista, vagy edző semmi sem fog változni.
Ez nem öregedett túl jól. Mindannyiunkat meglepett de Xavi olyan felfogásban küldte fel a csapatot amit nemigen láttam a Barcától még. És alighanem ez kellett tegnap a sérüléseket és támadók formáját tekintve... :wink:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.03. 01:42:28

Barcaforever írta:
2023.03.02. 23:11:29
Az idei taktikát elnézve, ha egyszer feláll a barcelonai kispadról a Milannál vagy a Juvénál tárt karokkal fogják várni.
Azért ez egy darab defenzív meccs után kicsit túlzás. Olyan persze volt, hogy 20 percekre beszorított minket egy adott, erős ellenfél (MU, ATMA idén talán), de az más. Amúgy még kb a BM első meccs volt hasonló, hogy átadtuk a helyet, és kontrákból rontottuk el azt a mérhetetlenn mennyiségű zicceret.

Ezen kívül a védpink a félpályán diktálják a tempót, aligha lehet defenzív focinak mondani.

Az 1-0-áknál meg lehet vitatkozni, hogy miért voltak azok, szerintem a sok kihagyott helyzet és a még nem elég intenzív, precíz támadójáték, de hogy általánosságban nem azért mert defenzíven kontrázgattunk, meg őriztük az előnyt, az egyszer biztos.

Hozzáteszem, én a BM első meccsen, meg most sem tudtam eldönteni, hogy ez szándékos volt-e, vagy egyszerűen csak lenyomtak minket középen. Vagy a kettő kombnációja, hogy ha már úgy tűnt, lenyomnak, akkor át is álltunk teljesen erre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.03.03. 01:27:09

16 éve nézem a Barcát, de nem tudom, mikor láttam utoljára ilyen taktikát, mint ezen a meccsen. Kéne valami jó kis Xavi-Mourinho arc morfolós mém. A BKV egész leszerelt Ikarus flottáját beparkoltuk rendesen.

Mindig panaszkodtunk, hogy a korábbi edzők ilyen játékstílus függőek voltak. Xavi ehhez képest variálás megszállott. Néha fogom a fejem, miket művel: a saját játékosaink se tudják, hogy kerültek az egyes pozíciókba, de most ez más volt, most bejött, amit mára főzött.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 00:20:46

A mai nap egyetlen sikerre vezető taktika létezett, Xavi meghúzta. Ha nincs Fati, már ma eldöntjük. Nagy piros pont ez nálam a mesternek!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.03.02. 23:42:14

Lehet velem van a baj, de nekem tetszett ez mai pragmatikus celfoci!

Nagyon nagy kritikusa vagyok, de jar a piros pont!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.03.02. 23:11:29

Az idei taktikát elnézve, ha egyszer feláll a barcelonai kispadról a Milannál vagy a Juvénál tárt karokkal fogják várni.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.02.28. 13:32:36

Troym írta:
2023.02.28. 13:20:50
200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Gondolom sikerült eladnod minden valamire való játékost. Vásárlásra továbbra sem lesz lehetőség!!!
Ki fog játszani? Talán Te?
Bocs!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.28. 13:30:27

Troym írta:
2023.02.28. 13:20:50
200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Akit lehet azt sajnos el kell adnunk mert még mélyebb anyagigödörben leszünk mint most vagyunk,és ha ez azzal jár hogy el kell adnunk a sztárokat akkor sajnos így jártunk. A töltelék emberekért biztos hogy gombokat fogunk csak kapni mert mindenki tudja hogy kakában vagyunk. Adod ,nem adod? Rajtunk fognak rohadni a szerződéseik végéig.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.28. 13:20:50

200m nem kevés, de szerintem Busi nem marad, talán Umtiti bérét is megússzuk, gondolom valamennyire eladható Dest, Trincao, Lenglet is. (Mondjuk 20m a 3 együtt) Kessie is valószínűleg megy, gondolom 20-30 közt. Gondolom lesz sláger téma is, talán Fati, vagy De Jong eladása, plusz mindig van 1-2 váratlan lehetőség, tippre nem játsszák el meg egyszer ugyanazt sem Dembele, sem más kapcsán, így ha valaki nem akarja meghosszabbítani a 2024 szerződését, eladják most nyáron.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.28. 13:06:38

Messa írta:
2023.02.28. 10:28:43
LG írta:
2023.02.27. 15:18:00
Arteta jó példa, neki is kellett idő, hogy összeálljon a csapata. Itt is kellene idő, szemük előtt megy végbe éppen a generációváltás, ráadásul úgy, hogy nagyon szűkös anyagi lehetőségekkel kell dolgozni. Ezt el kellene fogadni.
Nem is Xavi, hanem inkább Laporta az, aki ebbe belerondít nagyotmondásaival, hogy a Barca már visszatért, meg képesek vagyunk bárkit leigazolni, bárkivel versenyképesek vagyunk, stb. Aki ezeknek a felét is elhiszi neki, nem csoda, hogy aztán csalódásnak éli a valóságot.
Tökéletesen összefoglaltad, nagyjából ennyi a lényeg. Az öreget talán annyival védeném meg, hogy embertelen amit Jordival meg Alemanyval összematekozhatnak, (meg összematekoztak a nyáron) ilyen rossz anyagi körülményekben. Óriási romhalmazt örökölt mind ő, mind Xavi. Anyagi és szakmai oldalról is egy valóságos csőd amit megkaptak. Bartomeuék amellett, hogy anyagilag tönkretették ezt a klubot, szakmailag is szinte helyrehozhatatlan károkat csináltak. Végignézték, ahogy kifut egy teljes generáció, a pótlásukról meg egyáltalán nem gondoskodtak, akkor sem amikor még volt guba. Totális dilettantizmus, de ezt nagyon sokan láttuk előre.

Sajnos ez van, Laportának nyilván felfelé kell pozicionálni a csapatot, kommunikálnia kell kifelé hogy továbbra is nagyok a célok. Viszont amíg visszakerülünk az elitbe, az idő, ez sehol nem menne egyik szezonról a másikra. Ha minden jól alakul a nyáron, én biztos vagyok benne, hogy jövőre már sokkal versenyképesebb csapatunk lesz európai szintéren is, Xavi nem hülye. Hagyni kell dolgozni és a következő szezont mindenképp odaadni neki, számomra ez nem is kérdés.
Egy dolog aggaszt azért, de az nagyon, mégpedig a 200 milliós bértömeg csökkentés. Ez egy mission impossible, ezt nem lehet megtenni anélkül, hogy a keret felét ne eresszük szélnek.
Hát igen,200 millió az 200 millió. Szerintem is nagy mozgás lesz a csapatnál, gombokért senki sem fog játszani az biztos, illetve fog csak azok megint Tesco gazdaságos játékosok lesznek az alsó polcról. FDJ,Rafi,Balde,Fati, stb stb... ezek mind piacképes játékosok. Márpedig ha pénzhez akarunk jutni akkor el kell adnunk azokat akiket lehet bármennyire is fáj az eladásuk. https://www.fcbarcelonanoticias.com/fic ... nt=Article A 200 millió fényében nem is értem hogy miért álmodozunk egy 80 milliós játékosról.
Válasz küldése