Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.26. 22:01:20

Valahol Depay mellőzése majd elengedése is Xavi sara. Persze amíg Lewa ontotta a gólokat, nem hiányzott a holland, de előbbi is ember, nála is benne van egy rosszabb forma vagy egy sérülés. Szóval valami B-terv mégiscsak kellett volna, a második leggőlerősebb játékosunk pedig MD volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7279
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.25. 12:14:36

LG írta:
2023.02.25. 12:11:44
bence0330 írta:
2023.02.24. 17:21:52
A szerencse felemlegetése nekem fura. Alulkaptuk az engedett xG-t is, tény, de bődületesen alul is rúgtuk őket. Sok 1-0 volt, ahol 4-1 nek kellett volna lennie az eredménynek a helyzetek alapján, igazságtalan csak az ellenét felemlegetni. És emelett ha összeszámolnánk, hogy a Reál hány ténylegesen ki-ki meccset nyert meg mákkal a végén, alighanem egy nagyobb szám jönne ki. A 8 pont különbség szerintem minimum reális, legalábbis eddig. A reálnak az őszi sorozata volt szürreális, nekünk meg a mostani.
De az 1-0-ért is ugyanannyi pont jár, mint a 4-1-ért. Szerintem nem panaszkodhatunk, a húzós meccseinken nem voltunk szerencsétlenek.
Nyilván, én csak arra gondoltam, hogy kettősmérce azt mondani, hogy "de hát ki is kaphattunk volna, ha az ellenfél nem hagyja ki a (rendszerint 1, max 2) helyzetét", mikor ez fordítva is igaz. Plusz a két döntetlenünk is ilyen brutális helyzetbeli fölénnyel jött össze, főleg a Rayo elleni, ahol meg peches volt a döntetlen is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.25. 12:11:44

bence0330 írta:
2023.02.24. 17:21:52
A szerencse felemlegetése nekem fura. Alulkaptuk az engedett xG-t is, tény, de bődületesen alul is rúgtuk őket. Sok 1-0 volt, ahol 4-1 nek kellett volna lennie az eredménynek a helyzetek alapján, igazságtalan csak az ellenét felemlegetni. És emelett ha összeszámolnánk, hogy a Reál hány ténylegesen ki-ki meccset nyert meg mákkal a végén, alighanem egy nagyobb szám jönne ki. A 8 pont különbség szerintem minimum reális, legalábbis eddig. A reálnak az őszi sorozata volt szürreális, nekünk meg a mostani.
De az 1-0-ért is ugyanannyi pont jár, mint a 4-1-ért. Szerintem nem panaszkodhatunk, a húzós meccseinken nem voltunk szerencsétlenek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7279
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 17:21:52

A szerencse felemlegetése nekem fura. Alulkaptuk az engedett xG-t is, tény, de bődületesen alul is rúgtuk őket. Sok 1-0 volt, ahol 4-1 nek kellett volna lennie az eredménynek a helyzetek alapján, igazságtalan csak az ellenét felemlegetni. És emelett ha összeszámolnánk, hogy a Reál hány ténylegesen ki-ki meccset nyert meg mákkal a végén, alighanem egy nagyobb szám jönne ki. A 8 pont különbség szerintem minimum reális, legalábbis eddig. A reálnak az őszi sorozata volt szürreális, nekünk meg a mostani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.24. 17:17:58

Xavi tuti marad, ez felesleges téma teljesen.

8 pont viszont egyáltalán nem behozhatatlan előny, főleg úgy, hogy néhány eddigi győzelmeink alkalmával a szerencse is mellettünk volt.
Három x és egy vereség már -9 pont, persze ehhez egy komoly Real sorozat is kellene, de ők is fognak bukni pontokat, szóval a bajnokság bukásához nagy blamák kellenének
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 16:55:31

Ha elvesztenenk a bajnoksagot 8 pontos elonyrol, 16 fordulo alatt, az nem lenne szep. Ha ez ugy tortenne, hogy a maradek meccseket a madrid mind megnyeri, mi meg eppen elveszitunk 8-9 pontot, akkor meg mindig elgondolkodnek, mert 16 meccsen lehet 8 pontot veszteni. Nem jo, de nem is szokatlan, bajnokoktol sem. Ez inkabb azt jelentene, hogy a madrid volt foldonkivuli teljesitmennyel. De ennek az egesznek mikroszkopikus az eselye.
Ha elveszitjuk, akkor valszeg elszurtunk valamit de nagyon. Es akkor bizony Xavit is le lehet valtani. Felteve hogy van penzunk sztaredzot igazolni, amire jelen allas szerint nincsenek kilatasok.

Ettol fuggetlenul, ha elveszitjuk, akkor a Xavival kapcsolatos bizalmam eluszik. Viszont ennek sem latom semmi jelet, ez az egesz azert kerult csak elo, mert a legjobb jatekosaink nelkul kiestunk europa egyik, pillanatnyilag legjobban jatszo csapata ellen.
Semmi nem utal arra, hogy gondunk akadna a bajnoksagban.


Mindenki nyugodtan elfelejtheti az egesz temat, kb 10000% hogy xavi ul a kispadunkon jovore is. Akinek ez nem felel meg, az inkabb nezze a sztaredzok csapatait, akik jobban jatszanak, mint Xavie. Pl Tuchel csapata kiugroan teljesit az utobbi hetekben, meg Klopp csapata is parádés. Oh wait..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 16:48:21

Ne alakuljon így, de ha nem nyernénk semmit és elküldenék, én visszahoznám LE-t.

Azt a vad elképzelést meg nem értem, hogy miből vennénk még bárkit is, hogy jobb legyen a csapat. Erősítés max ingyen lesz, talán 2 ember, jó ha meg tudjuk tartani a jobb játékosokat.
200m bevételt kéne virítani, hogy regisztráljunk bárkit, az mégis miből lesz?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 16:39:23

Az a hajó már elment, hogy mi idehozzunk neves edzőt sok pénzért. Nincs pénz semmire. 200 milliót kellene faragnunk a költségvetésből, mindezt úgy, hogy megy a Camp Nou modernizálása és 2 évig fele akkora stadionban fogunk játszani. És a BL menetelés miatti pénzzel sem lehet számolni. Vagyis még ennyi pénz sem lesz. Ergo Xavi bármit csinál (persze hacsak nem hoz egy jelenlegi Valecia szezont), akkor ő itt marad min. 2-3 évig.
Koeman előtt kellett volna elhozni Ten Haag-ot. Nem, nem a tegnapi meccs miatt, én már évek óta mondom. Nem mindegy, ki ül a padon. Lásd a Madridnál Solari, vagy ki, vagy most Ancelotti.
Klopp egyébként egyrészről levitézlett, másrészről ő is egy stílust tud, ami megy az angoloknál is, szétrohanni az ellenfelet. Akkor már sokkal inkább Tuchel, de ha lehet inkább egyik sem. 1-2 évre megoldás mindkettő, tartós eredményeket nem tudtak hozni sehol.
Az Arsenalnál Arteta elég szépen felépítette a csapatát. Kellett neki idő. Sajnos ugyanez az idő elment Xavinál, cirka másfél év és rosszabbak lettünk, mint tavaly tavasszal. Nem tudom mi történt, de tavaly ilyenkor God módban toltuk, most meg. Elvileg jobb játékosaink vannak. Aube helyett Lewa, Traoré helyett Rafinha, stb.... Ez a keret ettől sokkal többet tud!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.24. 16:24:05

szbsz írta:
2023.02.24. 16:14:03
Teljesen mindegy, mi történik a bocóg ligában/kupában, ez a szezon kuka megint nemzetközi szinten és amíg a Maestro csücsül a padon ez nem is nagyon fog változni. Be kéne látni, hogy kevés ő most még a top szinthez és én nem is igazán látom a potenciált benne, hogy a közeljövőben legalább kielégítő eredményeket érjen el Európában.

Anno mikor felmerült még EV alatt Klopp neve, ellenérv volt vele kapcsolatban, hogy sok idő kell neki a csapatépítéshez ami itt akkor nem volt meg a folytonos eredménykényszer miatt. Na most ez a faktor már nem áll fenn, szal ha valamikor akkor a nyáron akár meg lehetne lépni a szerződtetését, szerintem amúgy is menni akar ő a Pooltól ezután a gyász szezon után.
Én se sírnám tele a párnámat ha menne, de sajnos ahhoz hogy nagy nevet hozzunk a padra ahhoz bizony sok pénz kell nekünk meg abból van a legkevesebb.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.24. 16:14:03

Teljesen mindegy, mi történik a bocóg ligában/kupában, ez a szezon kuka megint nemzetközi szinten és amíg a Maestro csücsül a padon ez nem is nagyon fog változni. Be kéne látni, hogy kevés ő most még a top szinthez és én nem is igazán látom a potenciált benne, hogy a közeljövőben legalább kielégítő eredményeket érjen el Európában.

Anno mikor felmerült még EV alatt Klopp neve, ellenérv volt vele kapcsolatban, hogy sok idő kell neki a csapatépítéshez ami itt akkor nem volt meg a folytonos eredménykényszer miatt. Na most ez a faktor már nem áll fenn, szal ha valamikor akkor a nyáron akár meg lehetne lépni a szerződtetését, szerintem amúgy is menni akar ő a Pooltól ezután a gyász szezon után.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.24. 15:57:31

bence0330 írta:
2023.02.24. 15:48:42
daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Jó kérdés. Én azért állok mellette teljes mellszélességgel jelenleg a hibái ellenére, mert:
1.: ő az első edzőnk LE óta, akivel a játék és az eredményesség is felfelé ível, és fizikilag is bírunk egy párharcot egy top angol klub ellen
2.: amikor idehoztuk, tudtuk, hogy ő egy nyeretlen kétéves, és ez egy inkább Artetara hajazó ívű hosszútávú projekt lesz, ahol neki is tanulnia kell, nem olyan ,mint amikor 11 világsztár élére odahozol egy aktuális, tapasztalt sikeredzőt, mint mondjuk a CFC-Tuchel esete. Ez itt nem is tudom, működött-e volna. Az első éve kb teljes sikersztori volt a frankfurt meccset kivéve. Félelmetes győzelmi sorozat kellett egyáltalán a BL-induláshoz is, más edzőnél ez vagy összejött volna, vagy nem. Ez már eleve olan dolog, amit nem szabad elfelejteni. Mint ahogy azt sem, hogy az én szurkolói érám legkártékonyabb edzője utáni borzadályba ült be, úgy, hogy kvázi saját magát vásárolta ki az Al Saddból, mert nekünk nem volt rá lóvénk. :D

A kérdésre ezek alapján rátérve: a kupa nem változtatna a megítélésén, főleg, ha a döntőben esnénk ki egy meccsen. Látjuk, hogy ott nem tartunk, hogy ezeket az éles kupameccseket lehozzuk. Ő sem, és a csapat sem. Meglehet, de most az elődöntőben 40-50%-ot adok rá.

Ha a bajnokság elmenne, akkor egy árgus szemekkel figyelt őszt adnék még neki. Artetáéknál is bőven két év elteltével jött amúgy az áttörés, ahhoz képest Xavi jobban halad, és ha már hosszútávú projektet tűztünk ki, akkor ennyit megérdemel. Ha az sem jönne össze, akkor küldené el.

A rendelkezésre álló emberek használatában várom el tőle javulást a következő fél évben. Ha baj van, merjen Chadi-Barbera féle kiugróan tehetséges vonalhoz nyúlni a B/ifiből. Nem akkor, mikor mindenki egészséges, hanem ha amúgy EG-ékhez kéne nyúlni, meg ha már Lewy is ott esik össze a pályán. Illetve ide tartoik, amit Davi írt, a középpályából és a védelemből elég jó dolgokat hoz ki egyéni szinte, a támadókból meg gyakorlatilag semmit. Sokéves probléma ez nálunk, nem csak ő a felelős érte, hanem ennek a fórumnak a tagjaitól kezdve Laprtáig bezárólag mindenki a Barcelonánál. De ettől még kezdhetne vele valamit, megértem, ha időigényes a dolog, de történjen lassan meg.

Ha triplázunk, az talán sok dolgot meg fog oldani a fejekben. Lassan meg tán a pszichológusok is teszik a dolguk, nem irigylem őket. Akkor nem kérdés a minimum még egy év szerintem, hacsak nem történik valami teljes összeomlás.
Talán a bajnokság de abban se vagyok biztos, a kupát meg felejtsük el mert a Reál felmossa velünk a pályát. Nekik ez az idegenbeli kiütéses győzelem óriási lelki pluszt adott,mi meg azt se tudjuk hogy merre vagyunk arccal. Én nagyon félek az Almeria elleni meccstől is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7279
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 15:48:42

daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Jó kérdés. Én azért állok mellette teljes mellszélességgel jelenleg a hibái ellenére, mert:
1.: ő az első edzőnk LE óta, akivel a játék és az eredményesség is felfelé ível, és fizikilag is bírunk egy párharcot egy top angol klub ellen
2.: amikor idehoztuk, tudtuk, hogy ő egy nyeretlen kétéves, és ez egy inkább Artetara hajazó ívű hosszútávú projekt lesz, ahol neki is tanulnia kell, nem olyan ,mint amikor 11 világsztár élére odahozol egy aktuális, tapasztalt sikeredzőt, mint mondjuk a CFC-Tuchel esete. Ez itt nem is tudom, működött-e volna. Az első éve kb teljes sikersztori volt a frankfurt meccset kivéve. Félelmetes győzelmi sorozat kellett egyáltalán a BL-induláshoz is, más edzőnél ez vagy összejött volna, vagy nem. Ez már eleve olan dolog, amit nem szabad elfelejteni. Mint ahogy azt sem, hogy az én szurkolói érám legkártékonyabb edzője utáni borzadályba ült be, úgy, hogy kvázi saját magát vásárolta ki az Al Saddból, mert nekünk nem volt rá lóvénk. :D

A kérdésre ezek alapján rátérve: a kupa nem változtatna a megítélésén, főleg, ha a döntőben esnénk ki egy meccsen. Látjuk, hogy ott nem tartunk, hogy ezeket az éles kupameccseket lehozzuk. Ő sem, és a csapat sem. Meglehet, de most az elődöntőben 40-50%-ot adok rá.

Ha a bajnokság elmenne, akkor egy árgus szemekkel figyelt őszt adnék még neki. Artetáéknál is bőven két év elteltével jött amúgy az áttörés, ahhoz képest Xavi jobban halad, és ha már hosszútávú projektet tűztünk ki, akkor ennyit megérdemel. Ha az sem jönne össze, akkor küldené el.

A rendelkezésre álló emberek használatában várom el tőle javulást a következő fél évben. Ha baj van, merjen Chadi-Barbera féle kiugróan tehetséges vonalhoz nyúlni a B/ifiből. Nem akkor, mikor mindenki egészséges, hanem ha amúgy EG-ékhez kéne nyúlni, meg ha már Lewy is ott esik össze a pályán. Illetve ide tartoik, amit Davi írt, a középpályából és a védelemből elég jó dolgokat hoz ki egyéni szinte, a támadókból meg gyakorlatilag semmit. Sokéves probléma ez nálunk, nem csak ő a felelős érte, hanem ennek a fórumnak a tagjaitól kezdve Laprtáig bezárólag mindenki a Barcelonánál. De ettől még kezdhetne vele valamit, megértem, ha időigényes a dolog, de történjen lassan meg.

Ha triplázunk, az talán sok dolgot meg fog oldani a fejekben. Lassan meg tán a pszichológusok is teszik a dolguk, nem irigylem őket. Akkor nem kérdés a minimum még egy év szerintem, hacsak nem történik valami teljes összeomlás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.24. 15:41:10

Kovbal88 írta:
2023.02.24. 15:37:13
daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Elégedett vagyok Xavival, a mi helyzetünkben jobb edzőt nem igen kaphatunk. Nélküle nem tartanánk itt. Koeman és társaival pont ott lennénk, ahol most a a Sevilla van. Nincs kész a csapatunk, nem volt egy darab cserénk se a középpályára, így nem lehet továbbjutni.
A bajnokság is, ezért lesz problémás, kiesik egy-két ember és nincs cseréjük. Nyáron még szükséges lenne egy komolyabb erősítés, egy jobb hátvéd, két középpályás és egy támadó.
Igen, és akkor azt is mond meg hogy miből fogunk erősíteni. Mert pénzünk az nincs ,adósságunk annál inkább.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.24. 15:37:13

daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Elégedett vagyok Xavival, a mi helyzetünkben jobb edzőt nem igen kaphatunk. Nélküle nem tartanánk itt. Koeman és társaival pont ott lennénk, ahol most a a Sevilla van. Nincs kész a csapatunk, nem volt egy darab cserénk se a középpályára, így nem lehet továbbjutni.
A bajnokság is, ezért lesz problémás, kiesik egy-két ember és nincs cseréjük. Nyáron még szükséges lenne egy komolyabb erősítés, egy jobb hátvéd, két középpályás és egy támadó.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.24. 15:36:10

Xavi előtt is ott volt a lehetőség, hogy - legkésőbb nyártól - Frenkie legyen az origó, de valamiért ez nem így történt.
Teljesen más játékszemlélet, beidegződés, felfogás, megszokás alakul ki egy csapatban, amikor "időt adunk az ellenfélnek míg építkezünk" vagy másként fogalmazva "az ellenfél kapujának háttal" indul a játékszervezés és teljesen más felfogású játékszervezés az, ha "az ellenfél kapujával szemben" lendületből induló, gyors, lüktető, robbanékony, impulzív, direkt a játékszervezés.

Ez a kérdés nem tegnap dőlt el, ahogy a tegnapi párharc sem tegnap dőlt el.
A csapat hozta azt, amit a bajnokságban is hoz, de ez most ennyire volt elég.
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2023.02.24. 15:21:40

daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Szerintem a liga sem lesz meg. Nagyon sok meccset úgy nyertünk meg 1:0-ra, hogy az ellenfél is rúghatott volna minimum 1 gólt. Csak Ter Stegen -nek és az ellenfeleknek köszönhető, hogy vezetjük a ligát.
Minden meccs ugyan olyan. Nem fejlődik a csapat sehova. Nincsenek begyakorolt figurák, tudatos mozgások, összjátékok a támadásainkban.
A szélsőink nem tudnak beadni egy labdát, pedig ezt lehet gyakorolni, fejleszteni, de mégsem látok semmi javulást hónapok óta.
Jön majd a szokásos tavaszi hullámvölgy, és szezon végén marad a szuperkupa, amit kitehetnek a vitrinbe
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6667
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 15:16:38

daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Innen leadni a ligát nálam válóok lenne. Az más kérdés, hogy lövésem nincs kit lehetne (és anyagilag kit tudnánk) hozni helyette.

Afelől viszont vannak kétségeim, hogy jövőre tovább jutnánk Európában. Tegnap is akárhányszor mutatta a kamera, olyan feje volt, mint akit kivégzésre visznek, én nála is érzek egy ilyen mentális gátat a nemzetközi meccseken, amit nem tudom hogy lehetne átszakítani.
Csomó meccs nagyon kevesen múlott (Benfica otthon, Bayern első félidő, Inter oda-vissza, meg az MU is megoldható lett volna), de valami még hiányzik a csapatból. Én elsősorban a támadókban látom a hibát, egyikükből se tud feleannyit se kihozni, mint a keret jól teljesítő játékosaiból. Hogy ez személyesen az Ő hibája vagy valamelyik másodedző sara, azt nem tudom, de nagyon szembetűnő, hogy mennyire gyenge fejben az összes támadónk a keret többi tagjához képest.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 14:25:34

daffy írta:
2023.02.24. 14:02:02
Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Ha 8 pont előnyről 16 hátralevő meccs mellett bukná az aranyat, én elküldeném, amúgy megtartanám. A kupa hektikus, a 2 meccsen sok minden történhet.
2 okból is fontos a bajnoki arany, egyrészt maga a siker, másrészt a spanyol bajnok szerintem első kalapos kiemelt BL-ben és talán hangyányit könnyebb ellenfeleket is sorsolhatnak mellé, úgyhogy K.O. kritérium, hogy az meglegyen.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2023.02.24. 14:22:15

Ha a szívemre hallgatok én ki sem nevezem,mert ő is a tiki taka mellett van/volt és nem eléggé keménykezü.
Ha az eredményeket és játék minőségét nézzük vegyes a kép az első komplett szezonjában eddig.
BL és EL égés mellett legkisebb kupa zsebben de a bajnoki cím innetől kötelező minimum szerintem.
Ha az meglesz tőlem kaphat egy újabb évet,de nem lehet több kifogás utána.
Jövőre BL 16 közé kell minimum elvinnie a csapatot,plusz egy két kupa vagy a bajnoki cím sem ártana.
Emellett a teljes öreg kontingens kiszórása a következő szezon végén legkésőbb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.02.24. 14:02:02

Változna a nézetetek Xavi jövőjét illetően,ha innen sikerülne elbukni a kupát és a ligát?
Vagy ha pont nem és mindkettőt behúzzátok?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.24. 13:57:55

Subinho írta:
2023.02.24. 11:29:08
Lehet fogni a keretre, meg a hiányzókra, de sztem egyértelműen az edző műve a csapat, a taktika, a cserék. Ten Haag lemeccselte oda-vissza Xavit sajnos. Amikor kellett tudott váltani, cserélni, gyakorlatilag olyan mértékben lefociztak minket a 2. félidőben, hogy rossz volt nézni. Attól féltem, mi leszünk a keddi Liverpool, vezetünk, lötyögünk, próbáljuk felvenni a ritmust, aztán a szünet után ugyanez, csak még körülményesebben, közben a MU cserélt, taktikát és sebességet váltott és lefocizta a kényelmes Barcát.
Ühümm... És kit hozott volna be? Akik a pályán voltak azok normál esetben a cserék. A pillanatnyilag legerősebb kezdőt rakta fel. Ten Haag kikből váogathatott cseréhez. Maguire, Dalot, Lindelöf, Mctominay, Sabitzer, Elanga, Antony stb.
Antony is nem tudom miért volt akkora húzás. Most tért vissza sérülésből, egy félidőt bírt, amúgy stabil kezdő. A kérdés csak az volt, hogy kezd-e vagy félidőben jön. Ha kezd, lehet, hogy még rosszabbul járunk.
Semmi különos nem volt a taktikájukban, amivel akkora hatalmasat húzott volna. Sőt, mikor beállította Garnachot baromira felszabadult a jobb oldalunk, szinte minden elhalt rajta.
Xavi próbálkozott. Veszélytelenek voltunk, Baldé felfutásai voltak a legígéretesebbek, lekapta jobb híján SR-t és átálltunk három támadóra, amikor vezetést szereztek lejött Raphinha, ami szintén kockázatos volt, de muszáj volt előre menni. Casádo biztos megoldotta volna a problémákat.

Szerintem Ten Haagra senki nem mondta, hogy egyszezonos stb., sőt a többség nagyon szerette volna. Legalábbis nem emlékszem, hogy itt zúgott volna a fórum a holland inkopmpetenciájáról. Csak nagyon hangzatos egy-egy gyengébb meccs után ezt a lemeccselték Xavit szlogent elővenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.24. 11:56:41

NovaProspekt írta:
2023.02.24. 11:20:36
Akik a kereten akarnak erősíteni, meg a MU nagyobb költekezését vetik fel, azoknak érdemes felidézniük, hogy az elmúlt években szerintem összesen 1 milliárd euró elment itt játékosokra, ami csődközelbe vitte a klubbot. Ez az út szerintem nem működött, illetve van hatékonyabb út ettől. De ha nem is lenne, a további nagybevásárlás már akkor sem opció ilyen gazdasági helyzet mellett.
Csak sajnos azt az összeget 90%-ban a wc-n húztuk le. Nem a költekezés lenne a lényeg, hanem arra a 2-3 lyukas posztra történő tudatos igazolás, ami nem jelent pénzszórást, amellett, hogy nyilván könyebb úgy véghezvinni, ha teli van a zsebed.
De ja, nyilván nem fog ez most működni, ami nem is baj. 1-1 fiatal tehetséget kéne levadászni/felhozni, a felesleges játékosoktól pedig megszabadulni.
Szerintem látják ezt Xaviék is, de nyilván nehéz ügy ilyen megszorítások mellett.
Az azért reménykeltő, hogy az Araujo, Balde, Gavi, Pedri vonal mennyire jól sikerült szinte ingyen, valamint Christensen típusú játékosok is tudnak pottyanni, ha jól csinájluk a dolgunkat.
Ezen az úton tudunk most menni, ami egyelőre úgy néz ki, talán jobb is.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.02.24. 11:32:27

Annyira nem mélyedtem még bele a reakciókba, de Andris gondolata nagyon tetszik, szerintem egy roppant fontos meglátás ez:
Laportáék lólépésben akartak visszakerülni a nemzetközi élmezőnybe egy totálisan szétesett csapattal, szerintem ez őrületes hiba, és indokolatlan nagy nyomást helyez mind a játékosokra, mind az edzői stábra, és indokolatlan várakozásokat kelt a szurkolókban is.

Én rettenet bosszús vagyok, de a sors miatt, hogy amikor van egy tehetséges fiatalokkal tűzdelt és felépített csapatunk, akkor pedig a nagy meccsekre dől ki Pedri, eltiltott Gavi és Dembele is sérült, akik a játékunk gerincét alkotják. Nekünk szépen apránként kell haladni, az a baj Messi korszaka alatt hozzá szoktunk, hogy mi vagyunk a pofozó gép, megszoktuk a jót, hogy mi ülünk a trónon, majd jött egy banda aki kirabolta azt a királyságot és lezüllesztette. Most pedig megtapasztaljuk, mennyire is különleges korszak van mögöttünk, és mennyire szerencsések vagyunk, hogy átélhettük és mennyire piszok nehéz a felső polcra visszakerülni.

Viszont a jövő a miénk, és idén a bajnokság a legfontosabb, leghosszabb sorozat, és mindennél fontosabb. Kounde, Araujo, Christensen, Balde aki tegnap élete meccsét játszotta, Gavi-Pedri-Dembele, mind olyan ember, akik Xavi által virágzanak és sikerre születtek. Ebből a tekintetből nyugodt vagyok és várakozó, remek az alapanyag, Xavi pedig remekül főz vele, viszont türelem kell, hogy a felső polcra tehessük az eredményt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 11:29:08

Lehet fogni a keretre, meg a hiányzókra, de sztem egyértelműen az edző műve a csapat, a taktika, a cserék. Ten Haag lemeccselte oda-vissza Xavit sajnos. Amikor kellett tudott váltani, cserélni, gyakorlatilag olyan mértékben lefociztak minket a 2. félidőben, hogy rossz volt nézni. Attól féltem, mi leszünk a keddi Liverpool, vezetünk, lötyögünk, próbáljuk felvenni a ritmust, aztán a szünet után ugyanez, csak még körülményesebben, közben a MU cserélt, taktikát és sebességet váltott és lefocizta a kényelmes Barcát. Lewát nem véletlenül engedte el a BM, nem az már, aki 1-2 éve szórta a gólokat, lefelé megy rendesen. Kb egy Ibra vol.2. nálunk. Sürgősen elkezdeném Fatit beépíteni Lewa helyén, de nem csereként, vagy nem sérülés, eltiltás miatt, hanem, hogy lássa és érezze a bizalmat. Vele simán lehetne egy ilyen Messi féle csatárt játszatni, megtámogatva szélső csatárokkal, akik nem a vonal mellett játszanak, hanem a 16-oshoz közel. Az hogy a Caziz, vagy kitudja milyen csapatok ellen lehozzuk gól nélkül, kényelmesen lepörgetve az órát 2-0-al, az Európában nem elég. Ott a példa, a Madrid. Tudnak szintet lépni és ha kell odatenni magukat. Mi 2015 óta Európa pofozógépei vagyunk. Koeman kinevezése előtt mondta, hogy hozzuk ide Ten Haag-ot, akkor azt mondták itt sokan, hogy csak egy 1 szezonos Ajax edző. Hát most a MU-ból egy évek óta szr csapatból összerakott egy olyat, ami sztem most tuti Európa legjobb 8 között van. Nem az Európa ligában, hanem a BL mezőnyben. Jó formában lévő csapattól ki lehet kapni, nem szégyen, de nem így. A 2. félidőben a vak is látta, hogy megesznek minket mindjárt. Mi még abból sem tudtunk gólt lőni, hogy De Gea odapasszolta Robertohoz. Mit csinált, oldalra nézett, próbált passzolni. Mégis mi a francért??? Meg van mondva, hogy tilos kapura lőni?? Ha meg ennyire béna, akkor miért nem már játszik helyette?? Kérdés ki? Bárki, aki a 16-osnál szemben a kapussal, ha odapasszolja neki a kapus, rá meri lőni, nem felnéz és passzolni próbál. Erre az Elche ellen sincs már idő, nem egy top MU ellen. Xavi ezt nagyon elmeccselte. Lehet jönni azzal, hogy a prioritás a Liga, de bevallom szívesebben néznék MU, City, Arsenal, Milan, Napoli, stb. elleni meccseket, mint Almeira, Rayo Vallecano, Cadiz elleni kényelmes óralepörgető 2-0-ákat... amin nem kapunk gólt és a statisztika szerint rekordokat döntögetünk. Szerencse, hogy nem mentünk tovább a BL-ben, mert úgy gondolom most a Porto is megruházott volna minket. Az meg csak egy plusz adalék, kéne a pénz, a Camp Nou felújítása miatt 2 évig fele ennyi jegyet lehet értékesíteni, erre egyik kupában sem jönnek a bevételek..... majd a Liga megnyerése kihúz minket az anyagi bajból?? Tebas Úr dupla pénzt utal majd, mert megsajnál minket...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Subinho 2023.02.24. 11:32:43-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.24. 11:20:36

csababarca írta:
2023.02.24. 07:44:01
Spanyolban eddig több mint jók az eredmények, nemzetközi szinten meg bukta az egész, kezdve a BL kieséssel, majd most. És akkor azt felesleges megemlíteni, hogy szűk 1 év alatt 3szor estünk ki nemzetközi kupákból.
(és most jóindulatú vagyok, és nem mondok 1,5 évet, mert a korábbi csoportkiesésnél csak asszisztált a folyamatokhoz.)
Ezen kell dolgozni, mert ha mindig azon rágódunk, hogy mi lett volna ha (....játszanak ősszel a védők, most játszik Pedri-Gavi, stb), akkor soha nem fogunk egyről a kettőre jutni.
Én egy Tuchelt hoznék továbbra is, kicsit modernizálni a csapat felfogását, és javítani a nemzetközi eredményeken (a meccs előtt hónapokkal is ezt írtam már). Amit a másik topikban írtak az eléggé ül; jóllehet sokaknak a bajnokság fontosabb, de ha a nemzetközi porondon folytatjuk a leszereplést, nem fognak ide jönni a jó játékosok előbb-utóbb. Ezzel a problémával foglalkozni kell, mert jelenleg egy Real Sociedad szintjén vagyunk az európai kupákban.

Akik a kereten akarnak erősíteni, meg a MU nagyobb költekezését vetik fel, azoknak érdemes felidézniük, hogy az elmúlt években szerintem összesen 1 milliárd euró elment itt játékosokra, ami csődközelbe vitte a klubbot. Ez az út szerintem nem működött, illetve van hatékonyabb út ettől. De ha nem is lenne, a további nagybevásárlás már akkor sem opció ilyen gazdasági helyzet mellett.
Válasz küldése