Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.24. 11:10:36

Gyakorlatilag ezt mondtam én is mint Ti! Nem Xavi hibája a tegnapi meccs. Egyszerűen jelenleg ez a realitás.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 10:52:50

Fernando írta:
2023.02.24. 10:31:49
bunga írta:
2023.02.24. 08:58:28

A keret nem Xavi műve, hanem Laportáé és az azzal foglalkozóké - nomeg a szövetségé. Xavit az összeállításért, cserékért és taktikáért lehet felelősnek tartani.
Es melyikkel volt tegnap probléma?
Azért nem fekete-fehér a sztori. A felállás és taktika hosszabb távon is okoz dolgokat. A tegnapi szűkös helyzet pl annak, hogy Nicot meg lehetett volna tartani, ha kéri itt lenne, Torre kb 0 lehetőséget kap, akárcsak a többi fiatal, viszont mivel nincs pénz a saját utánpótlás felé kéne nézni és igenis használni őket, de nem nagyon mer hozzájuk nyúlni, persze mondhatja, hogy így is fiatalokból áll a középpálya, de most ebből kell főzni.
Ezek csak a középpálya gondjai.
Elöl majdnem minden támadó halovány formában van, ami szintén lehet véletlen egybeesés, de azért meg a felállást gondolom az egyik oknak. Szerintem ökörség volt idehozni Lewyt, de ha itt van, arra kéne használni, amiben még hoz egy jó szintet. Raphinha és Dembele kb ugyanaz a hullámzó szint, néha MOM valamelyik, máskor semmi nem jön össze, a másik 2 támadó meg maga a katasztrófa. Lehet ez sem az ő hibája, de vannak fiatal tehetséges támadók, akiket lehetne többet használni.
Mindegy lassan véget ér a heti 2 meccs, szerintem az sok mindenen változtat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 10:42:53

Fernando írta:
2023.02.24. 10:31:49
bunga írta:
2023.02.24. 08:58:28

A keret nem Xavi műve, hanem Laportáé és az azzal foglalkozóké - nomeg a szövetségé. Xavit az összeállításért, cserékért és taktikáért lehet felelősnek tartani.
Es melyikkel volt tegnap probléma?
Szerintem egyértelműen a kerettel. Ordított a különbség, egyrészt a cserepad minőségében a két csapat között, másrészt abban is, hogy mennyire nem tudjuk negyed színvonallal sem pótolni a bizonyos posztokról kiesőket.

Miközben a frissen igazolt 45 milliós szupersztárunk és a frissen igazolt 57(?) milliós brazilunk gyakorlatilag tizedét teljesítette annak, mint a MU támadói közül kb bármelyik.

Tegnap is leírtam, nem emelnék ki külön semmit és senkit, mert ez egy csapatjáték, a kupasorozatok meg komoly részben a szerencsén is állnak vagy buknak. De ha valamit mégis mondani kell, akkor egyértelműen a keret volt a hiányos, nem pedig az edzői munkásság.

Az meg egy hatalmas tévképzet, hogy Xavi kérésére igazolgattuk ezeket a játékosokat. Kessiét kb befektetésnek vettük, Lewát azért, hogy Laportáékat kihúzza a s.zar megítélésükből ami nyáron verte az ajtót, Raphit meg pánikból hoztuk el ennyiért, mert rosszul álltak a Dembelé hosszabbítási dolgok (ami megint csak Laportáék hibája, ha valakié a klub részéről).

Összességében lehet nem állnánk ilyen jól, de viszont szerintem ugyanúgy fejlődnénk és haladnánk előrefele, mint ha nem tapsoltunk volna el 200 milliót a nyáron, és pláne nem így. Laportáék lólépésben akartak visszakerülni a nemzetközi élmezőnybe egy totálisan szétesett csapattal, szerintem ez őrületes hiba, és indokolatlan nagy nyomást helyez mind a játékosokra, mind az edzői stábra, és indokolatlan várakozásokat kelt a szurkolókban is. A PSG a legjobb példája, de van még száz másik, hogy akármennyi pénzt elkölthetnek, akármilyen minőségi keretük lehet papíron, a foci nem így működik. Ott van három olyan támadójuk, akiknek törvényszerűen át kéne gázolni mindenkin aki él és lélegzik. Mégse történik ennek a töredéke sem. Szerintem ez a szép a fociban. Az meg a csúnya része, hogy ezt a mezei szurkolók fele nem tudja belátni.
Ha nem állnak össze úgy a csillagok, hogy egy csapat szerencsével bukdácsol végig mindenen és mindenkin, vagy pedig úgy, hogy korszakos zsenik állnak együtt pályán és pálya szélén is, akkor hiába jó edző, hiába jó játékosok, nem lesz fél év alatt, nem lesz másfél év alatt se visszaállítva egy csapat az abszolút globális élmezőnybe.

Szerintem így is emberfelettit csinálnak a fiataljaink, és Xaviék is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.24. 10:31:49

bunga írta:
2023.02.24. 08:58:28
Fernando írta:
2023.02.24. 08:48:32
Inkabb a két keret közötti különbség okozta a kiesésunket tegnap. Amíg a holland egy 100 milliós jatekost tud bekuldeni a padrol, addig mi egy 33 éves Marcos Alonsot vesztes állásnál. Szerintem az is csoda, hogy meccsben voltunk egyáltalán. Kicsit olyan érzésem van, hogy elhitetjuk magunkkal is és az ellenféllel, hogy jó a keretunk, de maximum ha mindenki egészséges akkor tudunk feldobni egy versenyképes kezdőt és ennyi. Nézzünk szét európai elitklubok padján, ahol 100 milliós játékosok, hatalmas tehetségek, bárhol máshol stabil kezdojatekosok ülnek a padon

Ez után egy meccs után viszont Xavit abszolút nem tudom elovenni. Mit tudott volna másként csinálni. A MU mentálisan erős volt tegnap, arról meg nem tehet, hogy Koundé fejese pl nem ment be, vagy kontrabol rendszerint helyzetig se jutottunk, mert rossz megoldásokat választott Lewy, Kessie, Roberto. A helyzeteink megvoltak.
A keret nem Xavi műve, hanem Laportáé és az azzal foglalkozóké - nomeg a szövetségé. Xavit az összeállításért, cserékért és taktikáért lehet felelősnek tartani.
Es melyikkel volt tegnap probléma?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.24. 08:58:28

Fernando írta:
2023.02.24. 08:48:32
Inkabb a két keret közötti különbség okozta a kiesésunket tegnap. Amíg a holland egy 100 milliós jatekost tud bekuldeni a padrol, addig mi egy 33 éves Marcos Alonsot vesztes állásnál. Szerintem az is csoda, hogy meccsben voltunk egyáltalán. Kicsit olyan érzésem van, hogy elhitetjuk magunkkal is és az ellenféllel, hogy jó a keretunk, de maximum ha mindenki egészséges akkor tudunk feldobni egy versenyképes kezdőt és ennyi. Nézzünk szét európai elitklubok padján, ahol 100 milliós játékosok, hatalmas tehetségek, bárhol máshol stabil kezdojatekosok ülnek a padon

Ez után egy meccs után viszont Xavit abszolút nem tudom elovenni. Mit tudott volna másként csinálni. A MU mentálisan erős volt tegnap, arról meg nem tehet, hogy Koundé fejese pl nem ment be, vagy kontrabol rendszerint helyzetig se jutottunk, mert rossz megoldásokat választott Lewy, Kessie, Roberto. A helyzeteink megvoltak.
A keret nem Xavi műve, hanem Laportáé és az azzal foglalkozóké - nomeg a szövetségé. Xavit az összeállításért, cserékért és taktikáért lehet felelősnek tartani.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.24. 08:48:32

Inkabb a két keret közötti különbség okozta a kiesésunket tegnap. Amíg a holland egy 100 milliós jatekost tud bekuldeni a padrol, addig mi egy 33 éves Marcos Alonsot vesztes állásnál. Szerintem az is csoda, hogy meccsben voltunk egyáltalán. Kicsit olyan érzésem van, hogy elhitetjuk magunkkal is és az ellenféllel, hogy jó a keretunk, de maximum ha mindenki egészséges akkor tudunk feldobni egy versenyképes kezdőt és ennyi. Nézzünk szét európai elitklubok padján, ahol 100 milliós játékosok, hatalmas tehetségek, bárhol máshol stabil kezdojatekosok ülnek a padon

Ez után egy meccs után viszont Xavit abszolút nem tudom elovenni. Mit tudott volna másként csinálni. A MU mentálisan erős volt tegnap, arról meg nem tehet, hogy Koundé fejese pl nem ment be, vagy kontrabol rendszerint helyzetig se jutottunk, mert rossz megoldásokat választott Lewy, Kessie, Roberto. A helyzeteink megvoltak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.02.24. 08:44:08

Remélem, ha visszatér Dembelé, akkor Xavi is visszatér a 4-3-3-hoz, mert ez a 4-4-2 borzalmas, nézhetetlen, és nem is igazán jött be.
Kicsit ez olyan Allegri-Juventus taktika. Egyet rúgunk, és ráülünk. A Ligaban bejött, de a nemzetközi porondon ez nagyon kevés.
Sokan szidják Lewa-t, de ő ebben a taktikában nem működik. Az ellenfél kapujától 40 méterre szedegeti össze a ladbákat. Neki olyankor már bent kellene várnia a beadásokat.
Van mit még tanulnia. De idő kell neki. Lásd: Arteta-Arsenal.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.24. 08:43:39

Emiatt az eredmény miatt el nem küldeném, de ha 8 pontos előnyről nem lesz meg a LaLiga, akkor igen. Az legyen már az alap, hogy azt behúzza. Viszont remélem nem valamelyik leszerepelt, túlhypeolt német csodaedző jön, ha esetleg vált a csapat edzőt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.24. 07:44:01

Én azt érzem, hogy Xavi arra jó, hogy talpra állítja és egyenesbe rakj a klubot, de a sikereket már nem ő fogja learatni.
Azért vannak korlátai bőven, mint minden edzőnek persze.

Tegnapiért nem hibáztatnám, szűkös volt a keret, nehéz volt minőségileg belenyúlni.
Mondjuk ha látom, hogy Raphinha ekkora kút, vagy Lewy, akkor hamarabb cserélek, talán ez volt a hibája csak.

Spanyolban eddig több mint jók az eredmények, nemzetközi szinten meg bukta az egész, kezdve a BL kieséssel, majd most. És akkor azt felesleges megemlíteni, hogy szűk 1 év alatt 3szor estünk ki nemzetközi kupákból.
(és most jóindulatú vagyok, és nem mondok 1,5 évet, mert a korábbi csoportkiesésnél csak asszisztált a folyamatokhoz.)
Ezen kell dolgozni, mert ha mindig azon rágódunk, hogy mi lett volna ha (....játszanak ősszel a védők, most játszik Pedri-Gavi, stb), akkor soha nem fogunk egyről a kettőre jutni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.02.24. 07:20:15

Tartom hogy a következő szezont még oda kell neki adni bármi is van, de ha nem javul a nemzetközi versenyképességünk, akkor elküldeném. És itt most nem BL győzelemről beszélek, még csak nem is a csoportból való továbbjutásról, hanem hogy legalább nyerjünk egy k... meccset egy másik erupai topcsapat ellen.

Lehet mondani bármit, én sem küldenem el most semmiképp, de az idei szereplés nemzetközi porondon vállalhatatlan ezzel a kerettel. Kapott Lewandowskit, Koundét, Raphinhát akit elvileg nagyon akart. A szezon elején még mindenki nagy BL elvárásokkal állt a szezonhoz az igazolások miatt, most meg mosdatjuk Xavit hogy nem elég jó ez a kerdt :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 01:28:26

gránit írta:
2023.02.24. 01:19:15
Ahogy Valverdének is megvoltak a határai a nemzetközi porondon, bár otthon jól teljesített. Divat amúgy Valverdét lenézni, én becsültem, hogy legalább a Ligában képesek voltunk hozni a meccseket. De egyértelműen megvoltak a maga határai, és a legnagyobb meccsekre már nem tudta felkészíteni a csapatot.
A felső résszel teljesen egyetértek, nem is idéztem. Alapvetően ezzel is. Xavi viszont az első teljes európai évében tudta mindezt elérni Leo nélkül. Szóval neki még bőven van út felfelé, EV-nek már nem volt, és azért utóbbinak a dolga is könnyebb volt Messi jelenlétével.

De ami a legfontosabb különbsg, az az irány. Xavinak úgy kellett kezdenie, hogy pont a Valverde által megkezdett (és Setien, Koeman által még el is mélyített) tunya, lézengő népet európai szintre hozni fizikumban. EV-nél a csapat folyamatosan ment lefelé. Eredményben még hagyján, abban nem annyira, főleg az argentin lélegeztetőgépünk miatt... hanem játékban, fizikumban, meg ott kezdtünk mentálisan is, de az hagyján, azért ahhoz pech is kellett. Egyre jobban távolodtunk vele sok szempontból Európától. Xavival meg ha bukkanókkal is, de ívelünk felfelé, és közelítünk Európához. Sajna Messi nélkül ez egy göröngyös út lelsz, sok-sok tanulással, tapasztalatszerzésses. A nevünk már nem lesz elég, mint kb 10 évig, meg is kell érte dolgoznunk, mint mindenki máősnak.

Tegyük fel, hogy leváltják Xavit mondjuk 1 év múlva. Hát ő nem egy kupac gőzölgő valamit fog hátrahagyni erőnlét nélküli, tunya, felkészületlen játékosokkal, az tuti. Valverde sajna ezt tette, még ha nem is nála teljesedett be a folyamat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.24. 01:19:15

Gyakran látom a labdarúgás esetében, hogy egy edzőt az alapján mérlegelnek, hogy meccs közben mit reagál.

A labdarúgásban az edző szerepe sokkal kisebb mérközések közben, mint sok más sportágban. Mint például a jégkorongban, ahol körülbelül kétpercenként cserélik a játékosokat, és az edzőnek bizony 60 percen keresztül koncentrálnia kell a pillanatnyi összetételre, hogy éppen kik legyenek a jégen, eközben a soron következő játékosokkal a padon folyamatosan kommunikál. Ott is, a kosárlabdában is, annyi időkérés van, mint égen a csillag. A vízilabdában is megvannak az időkérések, megbeszélik az éppen kijátszandó figurát, hogy konkrétan mi történjen majd a pályán. A labdarúságban ezzel szemben az edző annyit tehet, hogy a partvonalon kívülről kurjongat, amiből az 40 méterrel odébb tartózkodó játékosai semmit nem hallanak. Meg ott van a félidő, meg pár csere. Egyszer össze kellene számolnom, hogy egy jégkorongmeccsen hányat cserélnek. Százas nagyságrendekben mozogna.

Sokkal nagyobb jelentősége van annak, hogy a meccsek előtt hogyan készíti fel az edző a csapatot. Ebben Xavi esetében én is látok egy párhuzamot Valverdével, ami a részemről sem sértő. A Liga sörmeccseit tudja hozni, képesek vagyunk egy viszonylag összeszedett játékra, ami nagy mezőnyfölény esetén sovány győzelmeket, de győzelmeket jelent, néha nagy meccseket is játszunk, akkor elkezdünk bizakodni. De amíg ilyen esetlegesen játszunk, mint most is, addig lesz ennek az egésznek egy határa. Ahogy Valverdének is megvoltak a határai a nemzetközi porondon, bár otthon jól teljesített. Divat amúgy Valverdét lenézni, én becsültem, hogy legalább a Ligában képesek voltunk hozni a meccseket. De egyértelműen megvoltak a maga határai, és a legnagyobb meccsekre már nem tudta felkészíteni a csapatot.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 00:22:19

Azért az valamit elárul, hogy szitokszóként használják sokan egy olyan edző nevét, aki 2 bajnoki címet nyert a csapattal, köztük mindmáig az utolsót, és az élről rúgták ki...
Jól lenne vissza olvasni, hogy ki mit várt az idény elején a csapattól, és mit kér most számon rajtuk. Amúgy kíváncsi vagyok melyik Xavi elődjével jutottunk volna túl az idei bl csoportból, vagy lettünk volna pariba a mu-val a jelenlegi kerettel. Xavi messze nem tökéletes és hibátlan, de láttuk, hogy a sokkal tapasztaltabb, és agyon imádott Klopp-pal mi történt a héten. Természetesen ez minket nem kell, hogy vigasztaljon.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 23:57:07

Troym írta:
2023.02.23. 23:40:59

Nem írtam egy szóval sem, hogy Xavi takarodj, vagy hasonló emeletes ökörségeket, de több mint aggasztó a nemzetközi 4gy-6d-6v eredménysora másfél év alatt. Összesen a Plzent tudtuk megverni otthon vele.
Ma a szünetben nem tudom mit mondott, de látványosan gyengébbek voltunk utána. Ha meg Kessiét, SR-t szidja valaki, visszakérdezhetek, miért nem tette be Torrét, Casadot, rajtunk múlt? Ő nem építette be őket.

Nálam ő jelenleg Valverde szintjén mozog és ez nem sértés. Tudja hozni a színtelen, szagtalan LaLiga meccseket, néha szép győzelem is összejön, de nem tud reagálni meccs közben, különösen nemzetközi meccseken látszik.
A rutintalanság nyilván javulhat, de a ragaszkodás a nem előremutató dolgokhoz akkor is aggasztó. A 4 kp rendszer miatt van gödörben az összes támadónk. Eljutottunk idáig, hogy már csak momentumai vannak mindnek.

Andris:
Viszont egy korábbi témához 1 gondolat. Ilyen meccsek engem is megerősítenek, hogy tényleg jöhet Messi, de csak ha megy Lewa. :)
Te nem is, de mások igen. :D Bár azóta törlődött is belőle.

Nálam azért nem mozog Valverde szintjén, mert szerintem egész más a keret önbizalma, egész más a szintje is... ha a kezdőé nem is annyira, de a kereté egészében összehasonlíthatatlanul gyengébb. És a támadók színvonala... miközben szerintem Xavi sokkal élvezetesebb meccsekkel hozza ezt a bajnoki stabilitást. Sok a szenvedős meccs is, de alapvetően jobb focit játszunk, már most is.

És akkor még nem említettük azt, hogy Xavi kb olyan csikó edzőként, mint Gavi vagy Pedri kezdő kp-ként. Szerintem kisebb csoda, hogy úgy teljesítenek, ahogy, míg Valverde már egy hatalmas tapasztalattal bíró, kialakult stílusú edző.

Messi a világ bármelyik csapatába beférne :) A kérdés, hogy köré mit tudnak építeni. Ezt nem úgy értem, hogy rá, hanem most szó szerint: köré. Lewa meg elkeserítő :( De kizártnak tartom, hogy eladjuk, az beismerés lenne Laporta részéről, hogy hibázott. Ilyet a gátlástalan politikusok nem csinálnak, és ő szerintem maradéktalanul ez a kategória.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.23. 23:49:27

Sanama írta:
2023.02.23. 22:57:01
Ma is.
Inter, Bayern, MU 6meccs 0 győzelem. Szerintem ezt nem kell magyarázni. De lényeg, hogy Getafe szintű csapatokat nagy nehezen bedarálják 1:0-ra
Pedig jobb lesz ha kicsit most lenyugodtok, mert nem fogják kirúgni. Jó eséllyel még akkor sem rúgnák ki, ha innentől minden sorozatot buknánk. Alakulunk, formálódunk, tisztában kell lenni azzal, hogy ez nem megy 1 év alatt. A nemzetközi eredmények valóban nagyon rosszak, de nem mindig reálisak. Ez van, nyelni kell egy nagyot megint, jövőre jobb lesz, ebben 100%-ig biztos vagyok, nekem minden efelé mutat.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.23. 23:43:43

A mai kiesés védhető, az őszi volt csúnya. Azért annyira van erős kerete, hogy az Inter ellen ne 1 pontot hozzon két meccsen. Azt azért nehéz megmagyárni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.23. 23:40:59

bence0330 írta:
2023.02.23. 23:32:12
Sok tényezőn múlt, az egyik közülük Xavi, aki egyszerűen rutintalan, amit tudtunk is róla előre. Ettől még simán pozitív lesz az évünk, ha legalább a LL-t behúzzuk, ha meg a tripla is összejön, akkor aztán pláne.
Andris írta:
2023.02.23. 23:38:02

Lehet, persze :D Csak nekik is el kell kezdeni egy ponton megnézni a meccseket, hogy valamivel megalapozottabban kritizálhassanak. :P
Én egyáltalán nem éreztem, hogy Xavi bármilyen húzása vagy nem húzása lett volna a felelős a kiesésünkért. De tényleg, 0%ban érzem meghatározónak a ténykedését a végkimenetelt illetően.
Nem írtam egy szóval sem, hogy Xavi takarodj, vagy hasonló emeletes ökörségeket, de több mint aggasztó a nemzetközi 4gy-6d-6v eredménysora másfél év alatt. Összesen a Plzent tudtuk megverni otthon vele.
Ma a szünetben nem tudom mit mondott, de látványosan gyengébbek voltunk utána. Ha meg Kessiét, SR-t szidja valaki, visszakérdezhetek, miért nem tette be Torrét, Casadot, rajtunk múlt? Ő nem építette be őket.

Nálam ő jelenleg Valverde szintjén mozog és ez nem sértés. Tudja hozni a színtelen, szagtalan LaLiga meccseket, néha szép győzelem is összejön, de nem tud reagálni meccs közben, különösen nemzetközi meccseken látszik.
A rutintalanság nyilván javulhat, de a ragaszkodás a nem előremutató dolgokhoz akkor is aggasztó. A 4 kp rendszer miatt van gödörben az összes támadónk. Eljutottunk idáig, hogy már csak momentumai vannak mindnek.

Andris:
Viszont egy korábbi témához 1 gondolat. Ilyen meccsek engem is megerősítenek, hogy tényleg jöhet Messi, de csak ha megy Lewa. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.02.23. 23:46:34-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 23:38:02

Troym írta:
2023.02.23. 23:30:11
Andris írta:
2023.02.23. 23:19:45

Egyáltalán nem Xavin múlott, hogy hogy alakult idén a nemzetközi szereplésünk. Ez a párharc meg végképp nem, pont.
Ez is egy vélemény, semmi több.
Másnak lehet más a véleménye.
Lehet, persze :D Csak nekik is el kell kezdeni egy ponton megnézni a meccseket, hogy valamivel megalapozottabban kritizálhassanak. :P

Én egyáltalán nem éreztem, hogy Xavi bármilyen húzása vagy nem húzása lett volna a felelős a kiesésünkért. De tényleg, 0%ban érzem meghatározónak a ténykedését a végkimenetelt illetően. Biztos lett volna amit lehetett volna jobban, de ezer olyan is szerintem, amit sokkal rosszabbul. Semmilyen szinten nem varnám a nyakába a történteket. Igazán senkiébe, jobban belegondolva.

Én látom, hogy valakik nem bírják ezt megemészteni, hogy még a tavalyinál is előbb kiestünk, és ráadásul az ELből, de ha mindössze ezt tudjuk (vagy akarjuk) elmondani a csapat állapotáról, meg Xavi ténykedéséről, az nemes egyszerűséggel a valóság letagadása.

Kiestünk, mérges vagyok, Xavi munkásságával meg maradéktalanul elégedett, egyelőre, a kieséssel együtt is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.23. 23:32:12

Sok tényezőn múlt, az egyik közülük Xavi, aki egyszerűen rutintalan, amit tudtunk is róla előre. Ettől még simán pozitív lesz az évünk, ha legalább a LL-t behúzzuk, ha meg a tripla is összejön, akkor aztán pláne. Újra van a foci, erőnlét, kisebb meccseken már mentális erő is és szélsőinktől eltekintve kb mindenki fejlődött egyénileg is. Jó leülni hétről hétre a tv elé. Több év után először, illetve 1-2 évig még csak Leo miatt megérte, a csapat miatt már kevésbé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.23. 23:30:11

Andris írta:
2023.02.23. 23:19:45

Egyáltalán nem Xavin múlott, hogy hogy alakult idén a nemzetközi szereplésünk. Ez a párharc meg végképp nem, pont.
Ez is egy vélemény, semmi több.
Másnak lehet más a véleménye.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 23:19:45

Srácok, szerintem ezekre most nem érdemes reagálni. Van aki ide jön levezetni a feszültséget, engedjétek el.

Egyáltalán nem Xavin múlott, hogy hogy alakult idén a nemzetközi szereplésünk. Ez a párharc meg végképp nem, pont.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.23. 23:13:57

Sanama írta:
2023.02.23. 22:57:01

Ma is.
Inter, Bayern, MU 6meccs 0 győzelem. Szerintem ezt nem kell magyarázni. De lényeg, hogy Getafe szintű csapatokat nagy nehezen bedarálják 1:0-ra
Plusz hozzáadhatsz még egy Benfica 0-0t, Bayern vereséget tavalyról, ami összejött 1 győzelem Nápolyban és 1 Isztambulban.

Ha jól számolom: 2-4-2 tavaly, idén 2-2-4, hazai pályán sikerült legyűrni összesen a cseheket 1,5 év alatt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.23. 23:11:04

Magnus írta:
2023.02.23. 23:04:32
tavaly január óta elköltött 200 millió eurót, ezalatt a mérleg 3 európai kiesés.
minden király, jól kitalálta csak a fű nem úgy nőtt, meg a spori, meg a sérültek
Azért a nyolc pontos LL előnyt, a szuperkupa győzelmet, a Reál agyonverését és hullagyalázását és a CDR győzelmi esélyeket is említsük meg, meg azt is, hogy tavaly a semmiből, két hónapig alsóházi, aztán erős középszerű játékosállománnyal brutális sorozattal bevezette a középmezőnyben senyvedő csapatunkat a BL-be. Csak arra koncentráljunk, hogy 3, nálunk sajna előrébb tartó nagycsapat megvert minket, és egyik sem igazán jobb játékkal tette. A kulcsjátékosaink tinédzserek, ennél csak jobbak leszünk.
Meg Xavi nem nulláról indult, hanem mínuszról, azért a remegős lábakkal nagyon nehéz mit kezdeni. Lehet, de nehéz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.02.23. 23:04:32

tavaly január óta elköltött 200 millió eurót, ezalatt a mérleg 3 európai kiesés.
minden király, jól kitalálta csak a fű nem úgy nőtt, meg a spori, meg a sérültek
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2023.02.23. 22:57:01

Peter írta:
2023.02.17. 17:56:47
bence0330 írta:
2023.02.17. 15:12:49
Sajnos azokkal értek egyet, akik szerinte Xavit lemeccselte ten Hag. Az idegesítő inkább csak az benne, hogy ha Xavi semmit nem csinál az elmúlt fél évéhez képest, akkor nem meccselik le.
Ennél világosabban, bárki számára érthetőbben és egyértelműbben nem lehet összefoglalni a lényeget!
Egyszerűen ennyi történt, ten Haag akarata és elképzelése az ami megvalósult.
Xavi sajnos mellényúlt tegnap.
Ma is.
Inter, Bayern, MU 6meccs 0 győzelem. Szerintem ezt nem kell magyarázni. De lényeg, hogy Getafe szintű csapatokat nagy nehezen bedarálják 1:0-ra
Válasz küldése