Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.25. 23:23:01

Örülök, hogy megtartotta Xavi a 4 kp-s verziót ezekre a legnehezebb, legnagyobb téttel bíró meccsekre.
Egyértelműen ez a legjobb kezdőnk, mert nincs 3. számú támadónk, aki overall többet tud hozzátenni a játékhoz, mint Busi. Jelenleg legalábbis, egyértelműen nincs.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.15. 23:33:05

Ma nagyon bejött Xavinak, hogy a rendelkezésére álló lehetőségek közül olyat választott ami képes is volt kihozni magából a maximumot.
Látszott, hogy éhes, éles volt a csapat és jó volt látni, ahogyan egymásért is küzdenek, tehát igazi csapatmunka volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.15. 22:43:32

Messa írta:
2023.01.15. 22:37:48
Ebben a győzelemben ma nyakig benne volt, meglepett mindenkit, és tökéletesen meglátta, hogy mi fog működni. Araujo posztja erre a meccsre telitalálat, Busi-Frenkie belső kettős telitalálat, Gavi és Pedri kicsit kötetlenebb szerepe szintén, és fejben is tökéletesen fel volt készítve a csapat.

Nem elvitatva az olasz eredményeit, de Ancelottit ma megette reggelire, minden téren. Semmi válasza nem volt ma Xavira.
Eddig 4 klasszikójából már harmadszor törölte fel a pályát az öreg csapatával, az őszi körülményeket meg ismerjük, BL kieséskor, egyetlen egészséges védő nélkül...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.15. 22:37:48

Ebben a győzelemben ma nyakig benne volt, meglepett mindenkit, és tökéletesen meglátta, hogy mi fog működni. Araujo posztja erre a meccsre telitalálat, Busi-Frenkie belső kettős telitalálat, Gavi és Pedri kicsit kötetlenebb szerepe szintén, és fejben is tökéletesen fel volt készítve a csapat.

Nem elvitatva az olasz eredményeit, de Ancelottit ma megette reggelire, minden téren. Semmi válasza nem volt ma Xavira.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.11. 22:35:51

bunga írta:
2023.01.11. 21:53:59
Már jó ideje nem nyertünk trófeákat, így itt az ideje, hogy mi is nyerjünk valamit” – nyilatkozta a Szuperkupáról Xavi.
Azért Koeman is hozott egy Copa del Reyt 2021-ben, csak az előző szezonban nem volt semmi.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.11. 21:53:59

Azért vagyok itt, hogy címeket nyerjek, és ha idén semmit sem nyerünk, meg fogtok ölni. Már jó ideje nem nyertünk trófeákat, így itt az ideje, hogy mi is nyerjünk valamit” – nyilatkozta a Szuperkupáról Xavi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.10. 11:36:54

Vakmacska írta:
2023.01.10. 10:40:21
Xavinak nagyon nehéz dolga van, akárhogy is nézzük.
Egy teljesen tropára ment csapatot vett át, ami minden téren- fizikálisan, küzdésben, mentalitásban- a béka hátsója alatt volt mélyen.
Most már sikerült oda eljutnia, hogy fizikálisan bírják a 90 percet, tudnak küzdeni, és sikerült azért összeraknia egy normális védelmet.
A játékosait meg nem fogja fikázni a sajtóba, még akkor sem, ha az öltözőben igen. Gondolom van pár játékos, akit ő kért- bár szerintem
ez úgy nézett ki, hogy megmondta a posztot, és megnézték, hogy ki fér bele a keretbe, és elé tolták a listát, ő meg rábökött egy névre, aki neki a legjobban megfelelt.
Borzasztó nehéz kihúzni egy ilyen csapatot a gödörből, de úgy néz ki, hogy lassan, de biztosan sikerülni fog. Itt azért már látszik a fejlődés.
Azért ennél bonyolultabb a dolog. Koundé, Lewy és mint könnyen elérhető választás Christensen az akiről tényleg el lehet mondani, hogy ő szerette volna. Marcos Alonso egy B-variáció volt, amíg úgy tűnt Azpilicueta érkezik szó sem volt róla. Valamiért van egy berögződése, hogy egy ballábas belső védője is legyen.
Illetve Aubát is szerette volna, hogy maradjon, többször kifejtette, de ez Depay miatt lehetetlen volt, plusz még egy kis pénzt is láttunk belőle.
Én a legnagyobb problémát, amit meg kell oldania nem is igazán abban látom, hogy milyen állapotban vette át a csapatot, bár az is nagyon nehéz feladat, hanem ennyi új emberből csaptot építeni. Főleg Messi távozásával vált igazán nehézzé. Azelőtt kis túlzással az volt az alap, hogy add oda a Bolhának aztán majd ő 3-4 emberen keresztül kiosztja a kulcspasszokat, assistokat, meglövi a gólokat. (Suarezig vissza sem megyek) Az a 40-50 gólpont a bajnokságban elég volt az eredményességhez. Hozzáteszem a Bl-ben már ott sem nagyon.
Na ezt kell alapjaiban megreformálni 7-8 új emberrel. És még fél év sem telt el ebből. Mellesleg bőven vannak biztató jelek.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.01.10. 10:40:21

Xavinak nagyon nehéz dolga van, akárhogy is nézzük.
Egy teljesen tropára ment csapatot vett át, ami minden téren- fizikálisan, küzdésben, mentalitásban- a béka hátsója alatt volt mélyen.
Most már sikerült oda eljutnia, hogy fizikálisan bírják a 90 percet, tudnak küzdeni, és sikerült azért összeraknia egy normális védelmet.
A játékosait meg nem fogja fikázni a sajtóba, még akkor sem, ha az öltözőben igen. Gondolom van pár játékos, akit ő kért- bár szerintem
ez úgy nézett ki, hogy megmondta a posztot, és megnézték, hogy ki fér bele a keretbe, és elé tolták a listát, ő meg rábökött egy névre, aki neki a legjobban megfelelt.
Borzasztó nehéz kihúzni egy ilyen csapatot a gödörből, de úgy néz ki, hogy lassan, de biztosan sikerülni fog. Itt azért már látszik a fejlődés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.10. 10:34:51

bunga írta:
2023.01.10. 10:29:16
Nagy szükség lenne most aranyérmekre. De az előző elnök és edzők alatt se az vo-lt a gond, hogy ne lettek volna hazai aranyak. Xavinál se ez volt az elsődleges elvárás, hanem egy új, nagy korszak meggyőző megalapozása.
Nem tudom, szerintem az elvárás inkább az volt, hogy vezesse ki a csapatot a tespedt nyomorból, amibe az előtte lévőek taszították bele a csapatot. Tavaly ez kicsit túlságosan jól sikerült egy ideig, mikor sorra vertük ripityára a legnagyobb spanyol csapatokat god mode-ban, és akkor jött meg az az étvágy, hogy na, most akkor nekimegyünk a tirplának. De a kinevezésekor tuti, hogy nem ez volt a cél.
Vagy ha azon van a hangsúly, hogy "megalapozása", akkor úgy sokkal inkább egyetértek, csak akkor az érmek jelentősége jelenleg kevesebb, még ha nyilván jól is jönne, tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.10. 10:29:16

Nagy szükség lenne most aranyérmekre. De az előző elnök és edzők alatt se az vo-lt a gond, hogy ne lettek volna hazai aranyak. Xavinál se ez volt az elsődleges elvárás, hanem egy új, nagy korszak meggyőző megalapozása.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.10. 10:09:04

gy írta:
2023.01.10. 09:06:14
Remek, hogy a főoldali értékelő nem áll bele ebbe a fikacunami vonalba ami itt megy mostanság és elismeri Xavi munkájának pozitívumait is. Még ha van hova és kell is fejlődni. =D>
az az írás/értékelés egy ember véleménye. pont annyit ér mint a tied vagy az enyém.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.10. 09:06:14

Remek, hogy a főoldali értékelő nem áll bele ebbe a fikacunami vonalba ami itt megy mostanság és elismeri Xavi munkájának pozitívumait is. Még ha van hova és kell is fejlődni. =D>
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.09. 17:55:55

Xavinak meg vannak a maga érdemei, vezetjük a bajnokságot, meg kaptunk össz-vissz 5-6 gólt (most nem nézek utána :D), ami tök szép. De azért ne felejtsük el, hogy az EL-ben vitézkedünk mellette (erről aztán lehetne persze doktori disszertációt írni, h kinek-minek a hibája ez pontosan). Nincs új a nap alatt, a bajnokságot behúzhatjuk adott esetben, de Európához ez nem lesz egy jó irány, akkor sem, ha Xavi tótágast áll. Azt sem gondolom, h akár csak az EL-ben favoritok lennénk a MU-val szemben.

Ez a tegnapi meccs sztem teljesen rendben volt, hozzáteszem. A játék pocsék volt, de akkor is egy Atlétit vertünk idegenben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.09. 17:26:36

16 league matches: (48 points possible)

- 18/19 Valverde: 34 points
- 19/20 Valverde: 35 points
- 20/21 Koeman: 28 points
- 21/22 Koeman & Xavi: 24 points
- 22/23 Xavi: 41 points

Gondolom ez sem elég jó...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:38:30

Chino írta:
2023.01.09. 15:32:26
brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et.
16 meccsen 6 gól enyhén durva
Igen, muszáj frissítenem a memóriámat, 16 meccs, 35 rúgott és 6 kapott gól, 29 a gólkülönbség. (A Realnak 20.)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 15:32:26

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Olyannyira, hogy a Koeman érához képest több mint triplájára nőtt, de még Valverde idejénél is magasabb. Elche, Almeria, Rayo és hasonló csaptok ellen is 80-85 ezer fölött a nézőszám. Csak nem lehet olyan gáz a játék, ha ennyi ember kilátogat.
16 meccsen 6 gól enyhén durva, pedig nem is tudott mégf rendesen összeállni a védelem (Araujo több mint egy hónapra, Christensen hasonbló, Koundé 4 hét plusz kései nevezés), jh nincs. Magasan rekord a topligákat figyelembe véve. Nagyon komolyan megszervezte Xavi a csapatvédekezést, erőnlétileg is ég és föld a korábbiakhoz képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 15:22:11

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Csak az utolsó mondatodra! Én a focit szórakozásból nézem, szeretem. S az már zavar, amikor a háttérben megjelenik a sokszámjegyű pénz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:13:14

Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 13:51:42

Én is azon a véleményen vagyok, mint itt sokan, hogy 30 perc utáni visszaesést nehéz megfejteni. S ilyen nem csak a tegnapi meccsen történt.
Amivel nem értek egyet, sokan írják, hogy Valverde stílust nem tudja levetkőzni a csapat. Szerintem, nálunk, szurkolóknál elevenednek fel azok az emlékek. Hol vannak már azok a játékosok - egy-kettő -, akik a Valverde csapatban játszottak. Akik vannak, szerintem azok már nem tudják a többiekre ráeröltetni azt a mentalitást. A kényelem, a lazítás minden ember vérében benne van. Ezen kellene változtatni. De kinek?
A másik, Xavi. Egy pillanatig sem vitatom tehetségét, mint volt Barca játékosét. Csupán az én emlékezetemben úgy él, hogy amikor nem volt kezdő, becserélésével a játék lelassult. Megindult a passzolgatás, a tili-toli. Nem a tiki-taka! Ez jellemző most is a csapatra.
S csak egy személyes megjegyzés: Nálam Iniesta nagyobb volt mint Xavi.
Xavi edzői munkásságáról egyenlőre nincs véleményem, mert még mindíg képlékeny, alakuló félben lévő, anyagilag erős korlátok közé szorított csapattal kellene hozni magas szintű eredményeket. Nagy, szurkolók felháborodását kiváltó hibát nem csinál. Hagyni kell dolgozni abban a milliőben, ami bármely edző számára nagy kihívást jelent.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2023.01.09. 12:37:47

Andris írta:
2023.01.08. 23:35:55
Sanama írta:
2023.01.08. 23:09:58
Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Nekem egyelőre elég nagy előrelépés pl az, hogy nem a negyedik helyért megyünk, hanem próbáljuk megőrizni az előnyünket listavezetőként.

Szerintem egyáltalá nem azokat kapta, akiket kért, azokat kapta, akiket Laporta kért. És az inkább a te hiányosságod, ha nem látsz szisztémát és elképzelést. Más kérdés, hogy mennyire működik, kinek hogy tetszik, és ezektől függetlenül van-e benne jövő. De ha látni se látsz, akkor baj van.

Mai meccs: egyáltalán nem vagyunk jó formában, az Atleti igen. [auto_cenzúra] naptár, [auto_cenzúra] időjárás, idegen katlan, és rohadtul nem a mi szánk íze szerint alakult a meccs képe (nagyon fizikálissá vált már hamar). Mégis: nyertünk, egyáltalán gólt rúgtunk, nem 1 és nem 2 helyzetünk volt, mindezt Lewa nélkül. Tök mindegy, mennyire van ez messze attól, amit megálmodnánk magunknak, attól még nagy előrelépés, hogy ilyesmiket tudunk csinálni.
Véleményeddel nem értek egyet, de elfogadom.
Stílusod viszont elfogadhatatlan, és szomorú, hogy Admin létedre ilyen lekicsinylő, okoskodó, flegma stílussal itt garázdálkodhatsz non-stop.

Többi emberi hangsúlyban reagáló fórumozónak válaszolva. Igen, valóban be tudják húzni ezeket a meccseket, aláírom. Én inkább előrelépésképp a játék szépségében mérem, mert hiába húzzák be 1:0ra az iylen meccseket, sajnos azt nem kapom meg, ami miatt még 3-4 éve is leültem Barca meccs elé. Se nem szórakoztat, se nem köt le. És inkább lenne 1:1, de abban a 90 percben szórakoznék, mintsem egy jellemzően kiscsapat mentalitású erényeknek kelljen örülni. De ez természetesen egyéni vélemény, és ízlés.
ui: Azt pedig a BL-ben pontosan láttuk, mekkora előrelépés, hogy a Ligában az első helyért megy a csapat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.09. 11:19:23

looka írta:
2023.01.09. 08:59:32
Elég furcsa azt a kettősséget látni egy fórumon, hogy “bezzeg a Madrid tud meccset nyerni gyenge játékkal mi meg nem” és azt, hogy nem előrelépés az ATMA-t idegen verni egy góllal.
Btw, az elsőt megtanultuk az elmúlt pár évben, ennek köszönhetjük, hogy folyamatosan ott vagyunk a liga elején. Nekem egyébként ez tetszik.

Nekem Xavi berögződései nem tetszenek, bár pl a támadó triót próbálja variálni és lassan kiszeret Ferranból, sajnos egy egyetlen értelmezhető képességét is elvesztett a fiú, miszerint sokszor tud helyzetbe kerülni. Hogy ez kinek a hibája, az már nézőpont kérdése. Véleményem szerint egy edző feladata, hogy helyzetig vagy lehetőségig eljutassa a csapatot, onnantól következik a játékos.

Egyébként én sem tudnék most Xavinal jobbat, és nem is akarok mást, kb azért, amit Andris írt le előttem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 09:37:30

Cseri írta:
2023.01.09. 05:02:51
recrea írta:
2023.01.08. 23:12:53

Ha két BL csoportból való kiesés sem elég, akkor baj van a toronyban nála.
Azé' az első évében való bl kiesést nem hozzá kötném,az sokkal inkább az elődje sara. Szerintem az el-t, ami az ő felelőssége.
Én egyébként még azt se, illetve persze nyilván kiestünk, nem nyertük meg, pedig lett volna esélyünk. Papíron arra simán alkalmas volt a keret.
Viszont év közbeni átnyergeléssel, rendkívül mélyen lévő kerettel mentünk, és igazság szerint egy darabig meneteltünk is (ha jól emlékszem), aztán fennakadtunk a német betonfalon. Ők később meg is nyerték, senkinek nem volt rá válasza.

Persze alapvetően minden az edző felelőssége, végülis, ha így nézzük. De én inkább úgy nézem, hogy azzal a csapattal, abban az állapotban ott bármely edző valszeg belefutott volna a késbe a németekkel. Ahogy az idei BL csoportunk is olyan volt, hogy meglehetett volna, szerintem itt-ott hajszálakon csúszott el, de bármelyik másik edzővel is szerintem simán benne lett volna ugyanez a pakliban. A Bayern még mindig top8as csapat, az Inter meg történetesen bárkit (még a Pep és Messi féle aranycsapatot is) képes bunkerrel megszivatni időnként.
Ha itt lett volna Tuchel, Ten Haag, Arteta, vagy Klopp, pont ugyanilyen esélyeink lettek volna szerintem.

Én egyelőre bízom Xaviban, továbbra is, mert semmi sem változik hétről hétre, hónapról hónapra ezt illetően. Nekem se jó ez a szint, elvárom a fejlődést, de idővel várom el. És nem felejtem el azt, hogy Xavi egy zöldfülű edző. Nem azért van türelmem, mert klubikon, hanem két dolog miatt:
1. meggyőződésem, hogy ebben a környezetben lutri lenne bármelyik nagynevű edzővel is a jó játék és az eredményesség (külön külön is, de együtt végképp).
2. Xavi egy zseniális középpályás volt, a mentalitása, az esze, a játékkal kapcsolatos tudása, és a klubhoz fűződő viszonya is alkalmassá teszi arra, hogy ő maga, az edzői kvalitásai és tudása is nagyot fejlődjenek idővel
(bónusz: bárki más nyilván sokkal többe is kerülne, és nincs pénzünk, nem is lesz.....)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.09. 09:14:45

Azért a korábbi pár évben az ilyen meccseken ahol kicsúszott a kontroll a csapat kezéből, látványosan összeszartuk magunkat és kaptunk úgy 3at. Vagy 8at ha úgy jött ki. Nem kell kirúzsozni a disznót, rossz volt nézni ahogy szevedtünk kb a 30-75 perc között, de legalább hátul maradt tartás és nem zuhantak végleg össze. Innét ez csak jobb lesz, addig az apróságoknak kell örülni és hagyni hogy a fiatalabbak fejlődjenek.

Én azt nem mondanám hogy nincs elképzelés, szerintem minden meccsen van de nem mindig sikerül ezt hosszabban megvalósítani. De a Valverde féle semmiben ha megszorultunk annak nagyon csúnya vége lett. Amúgy meg igazából Valverde után lett igazán mélyen a csapat és ment el Messi, nem onnan kell felépülni hanem ahhoz képest is a pince szintről.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2023.01.09. 08:59:32

Elég furcsa azt a kettősséget látni egy fórumon, hogy “bezzeg a Madrid tud meccset nyerni gyenge játékkal mi meg nem” és azt, hogy nem előrelépés az ATMA-t idegen verni egy góllal.

Persze, le lehet írni, hogy nem játszottunk jól - bár ez is csak részben igaz, pl. a védelem közepe kiváló volt -, de azért normális körülmények között a Metropolitanóban játszani a top3 legnehezebb meccs egyike évente a két klasszikus után. Megnyertük, pont. Én boldog vagyok ezzel.

Amúgy meg mikor álomvilágról beszélünk, meg hogy megérkezett a realitás, ott megkérdezném, hogy mi volt az elképzelés? Ez már 2012 meg 2015, mikor kínos volt, ha a másik csapat a pályán jelezte, hogy létezik. Igenis, idegenben egy Atletico be tud szorítani bárkit valamennyi időre, sok csapatot 60 percre is, ez a normàlis. Nem az, hogy elvárjuk itt a joga bonitót.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.09. 08:54:19

Xavinak úgy kell értékelni a tegnapi meccset, hogy az pszichésen erősítse a csapatát. De nekünk látnunk kell, hogy spanyol eredményeinkhez kell az is, hogy az ellenfél minden helyzetét kihagyta. Jó,hogy így bajnok lehet a csapat, de a BL élmezőny nem teszi meg ugyanenzt a szívességet.
Válasz küldése