Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.02. 19:47:43

Nemtom ezt mire alapozod, végre kezdő volt Busi helyett.

Egyébként meg a jó isten mentsen meg attól minket, hogy 1 v 2 emberre építsünk csapatot.

Bence, tényleg tldr, de majd elolvasom előbb utóbb. :) Csak most hiányzik az idő hozzá.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.02. 15:46:26

bunga írta:
2023.01.02. 10:29:43
Nem a nyilatkozataira figyelve egyértelmű, hogy Xavi nem Frenkiere akarja építeni csapatát. Ezt Laportaval hármasban mennél előbb nyíltan meg kéne beszélnie a játékossal. E nélkül tavasszal aligha lehet csapatépítésről beszélni..
Az egyértelmű, hogy Bellerin, Kessie, Depay hármassal nem számol. De Jong, nekem nem tűnik annak.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.02. 10:29:43

Nem a nyilatkozataira figyelve egyértelmű, hogy Xavi nem Frenkiere akarja építeni csapatát. Ezt Laportaval hármasban mennél előbb nyíltan meg kéne beszélnie a játékossal. E nélkül tavasszal aligha lehet csapatépítésről beszélni..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.01. 23:40:18

Andris írta:
2023.01.01. 18:07:35
Fatinál és Ferrannál alapvető önbizalomhiány van jelenleg, és ugyanez volt Coutinho és Griezmann esetén is. Ezt borzasztó nehéz kezelni, a világ legjobb edzőinek is számtalan besült játékos van a listáján.
Értem, hogy könnyű ezt Xavira kenni, biztos nem jól használja őket, különben azonnal megjönne az önbizalmuk. Szerintem nem jönne meg, ez is egy hosszú, rossz eséllyekkel rendelkező folyamat, de őszintén szólva a puffogás helyett szívesebben olvasnám már a megoldási ajánlatokat.

Adott Xavi kerete, sokakat fel is emlegettél. Melyiküket hogy kéne használni, és hogy alakulna ezzel körülöttük a csapat szerinted? Mitől válnának ők hirtelen jóvá, és válna ezzel jobbá egyből a csapat is?
Bár én Xavi mellett vagyok egyelőre, úgy gondolom, hogy ha év végéig nem tudja meghozni 3 szélsőnkből legalább kettőnél a benne lévő potenciált, akkor nem ő az igazi megoldás. Mert az tényleg vicc, hogy idejönnek, és mindenki elfelejt gólt lőni. Ez a brazilnál a leglátványosabb, de a többiekre is mind igaz. Pár ötlet, ami nekem szimpatikus, ha csak a támadókban gondolkodom, mert Inter-BM odavágó-Espanol-Rayo meccsek abszolút a támadók impotenciájában ment el:

Sportpszichológus. Tudom, hogy csinálja, örülök neki, de nem elég. Több, máshogy, másokkal, bármi. Ha ez egyszerűen csak azért nem működik, mert túl hosszú folyamat, akkor rövidtávon véritatás Klopp módra. A szaúdi válogatott is elhitte állítólag hogy VB-t tudnak nyerni, Argentinát meg is verték. Tőlem tömeghipnózist is alkalmazhat, ezen a ponton bármi csak jó irányba lendítené a dolgot.

Depay játsszon. Hol baloson, hol támadóként, mikor hol. Nem kell stabil kezdőnek lenni, de legyen erősen a rotációban. Ez Lewyről fizikai és mentális terhet is levenne, és a többi szélsőnk gólvágó formája mellett toronymagasan a 2. leggólerősebb játékosunk, ő egy igazi 20+-os támadó, stabilan, idényről-idényre tudja ezt hozni elég régóta.

Lewy: lásd fent, de főképp 3 meccsen kb 2-szer kéne kezdenie. A játékunk Lewandependenciája is csökkenne, ő meg javulna, mert nem csak kevésbé lett kicsit gólerős, a mezőnymunkája is teljesen megzuhant, érthető módon.

Raphinha: amíg gólképtelen, beljebb lehetne hozni, sőt, akár még középpályára is, mert a keresztlabdái, belőtt labdái, kényszerítői, löbbjei toronymagasan a legjobbak a csapatban, rendre ő hozza statisztikailag is a letöbb kialakított helyzetet itt és a válogatottban is. A Leedsben sokat volt középen visszavonva amúgy, nem ismeretlen neki, simán használnám Pedri cseréjeként, a mezőnymunkája is alkalmassá tenné rá. Vagy ha baj van, egy támadó be a helyére, ő meg Busi-DJ-Gavi helyére. 4-2-3-1-ben csatár mögött akár. Amíg a vonalon álldogál, sokkal kevesebbet van játékban, és így nem lehet ezen tulajdonságait kihasználni. Dembélének ott a helye, mert ő a többiektől teljesen függetlenül 1v1-ezik, neki nem. Szerintem. Közben persze dolgozni azon, hogy már vagy két hónapja félelemből hoz döntéseket, már lőni is alig akar, annyira elment az önbizalma, pedig milyen góllal mutatkozott be itt a félbarátságos Klasszikón...

Fati: nekem ő most olyan, mint Vini volt 1,5 éve. Túlbonyolítja. Nekem abszolút az van meg belőle 2 évvel ezelőttről, hogy teketóriázás nélkül, kérdés nélkül lőtt, jobbal, ballal, kiszorítva, két védővel előtte láb között, átvétel után tizedmésodperc alatt ütemtelenül, spiccel, mindegy. jellemzően inkább jól helyezve, váratlanul, mint erővel. Most meg tol még egyet, ha ballal kéne lőnie, inkább visszaveszi, stb. És sok lövése tűnik úgy, mintha szét akarná izmozni, és méterekkel mellé/fölé. Egyszerűsíteni kéne a játékát, szerintem. Nem lehetetlen kategória, Ancelotti megoldotta a brazillal egy mondattal kb.

Dembélé: Xavinál ő a legjobb magéhoz képest, ide sokat nem írnék, eleve nehezen kontrollálható a gyerek, annyira egyedi. Mit mondasz neki...? :D A lövéseinél rendre azok a jobbak, mikor belsővel helyezi, de rengetegszer lő telirüszttel, amivel finoman szólva sem sikeres, ezen az arányon lehetne változtatni szerintem. De nem is ez a fő profilja, rohanjon el sokszor a szélen, adjon be 15 labdát egy meccsen, abból csak lesz gól. Ebbe nem érzem, hogy nagyon bele lehet nyúlni.

Ferrán: kicsit Fati style, ő akkor jó, ha sallangmentesen játszik, de sokszor akar brazilnak kinézni, aminek rendre megalázó vége van. Húzódjon befelé, csináljon helyet a nagyon profi labda nélküli mozgásával lesse vércseként a lecsorgókat, stb.

KP: Kessiét azonnal próbálgatni megint vkp poszton, ne üljön egy ilyen játékos a padon, vagy ne játsszon posztidegen helyen horror teljesítménnyel.

Összességében: folytatni azt a vonalat, amit az Inter visszavágó előtt elkezdett, de látszólag félbehagyott. Lövésre biztatni, bátor vállalásokra, kit érdekel, ha valaki beleront elöl. Hajtani, küzdeni. Vagyunk elegen, főleg elöl, ha valaki elfárad, lehet cserélni.
Fiatalokkal tökösnek lenni, mert ezt sajna megszívtuk, ebben Koeman magasan überelte, sajnos. Lehet Mingura bármit mondnani, de meg sem próbálta középen, mert nem merte, elküldte, nála ő jobbszélső volt már, annak meg tényleg gyenge. Bár a jelenlegieknél tán még ott is jobb. Ősszel meg is nézhettük magunkat Garciával meg Piqué-vel, akik nála gyengébb, és vagy 5-6 km/h-val lassabb játékosok. Baldét majdnem elküldte, szerencsével maradt. Az egyik legnagyobb európai védőígéretnek és új Araujonak tartott Chadi ott ücsörgött a padon, aki követte őt, mind a kezdőbe követelte a gyenge alternatívák helyett, de nem, Piqué és Garcia egyedül megnyerték a meccset az Internek, ahogy az előre sejthető is volt sajnos. Torre akkor sem állt be soha, mikor kockáztatni kellett, és nem számított, hogy kicsi és gyenge. Xavi ezeket a lépéseket semmilyen körülmények között nem meri meghúzni, látszólag nem bízik a fiatalokban, akkor sem, ha az alternatíva előre sejthető, biztos halál. Még DJ-nál is hónapokig tartott, mire végre Busi posztjára rakta, mert nem bízott benne.

Sok pozitívum van, a csapatvédekezés főleg az elmúlt évekhez képest remek, és fejlődik, alig engedünk helyzeteket az ellennek, ez jó alap amúgy mindenre. Kontrákban, pontrúgásokban fejlődünk, agresszívan folytunk el ellentámadásokat és állunk bele fizikai párharcokba, szabálytalankodunk, ha kell stb, ezek mind olyan dolgok, ami az elit csapatokhoz legalább közelít minket, nem vagyunk már olyan tutyimutyik. Bőven megérte már emiatt idehozni a telejes tespedtségből mindenképp kikerültünk vele, az előző szezonunkat meg megmentette nagyjából. Nem akartam negatívnak tűnni, csak pár ötletet leírni, amit szerintem, kanapéharcosként lehetne tenni az ügy érdekében, főleg egyéni szinten, mert nálam ez jelenleg inkább a fői hibája. A mentális részhez hozzátenném, hogy önmagában ez nem az ő hibája, nekem szilárd meggyőzőésem, hogy a Barca-milliő öli a játékosokat, akik ideérkeznek. Viszont kezdeni biztos, hogy lehetne vele valamit, valahogy. Nem tudom, hogy, mert külső szemmel szimpatikusan, támogatólag lép fel mindig, de nem működik. Viszont elég sok szakember van a világon, ilyen apróságokra meg egy Barcelonának rengeteg pénze is.

Bocs, ez nagyon hosszú lett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.11. 12:50:44

daffy írta:
2022.12.11. 08:04:27
Andris írta:
2022.12.10. 19:19:30
Ez számít?

A foci halála a bunker, ha egy bizonyos szinten van kivitelezve. Egyszer utoljara leirom, nem volt, nem is lesz olyan edzo soha, akinek a csapata ezeket majd konnyeden es jo aranyban megnyeri.
Egyszer és utoljára ( :roll: ) megkérdezem. Akkor ezek szerint jó eséllyel Marokkó nyeri a vb-t? És vajon miért nem így játszik minden csapat,ha ez a taktika a piros ász? Ha ezt nem lehet semlegesíteni,akkor ez a legjobb taktika és a legjobb edző Marokkóé.
Mondatonként:
1. Nem tudom, mi okod van gúnyolódni, ha nem neked szól valami, hanem a visszatérő elégedetlenkedőknek/hitetlenkedőknek, de ahogy érzed.
2. Nem, ha abból indulsz ki, amit írtam, akkor még csak megközelítőleg se lyukadhatsz ki semmi ilyennél. Asszem többször is leírtam: hasonló szervezettségű/fizikumú/összeszokottságú csapatoknál a bunkernek a kimenetele lutri / 50-50, ilyen formán és statisztikai alapon Marokkó mostmár a határon kellene legyen, már eddig is bármikor kikaphatott volna, viszont messze nem esélytelenként indult soha, most épp sorozatban be is jött. De ha másképp teszed fel a kérdést: "Akkor szerinted milyen esélye van Marokkónak ezzel a taktikával megnyerni a vb-t?" ... akkor az a válaszom, hogy ezzel a taktikával sokkal jobb esélyük van, mint amit a keret játékosainak egyéni szintje, ezeknek az átlaga indokolna.
3. Mert nem ez a piros ász. Ez a legHATÉKONYABB, ha te vagy a labdával lényegesen gyengébb képességű csapat. De még akkor sem ász, hiszen az mindent ütne definíciószerűen. És még mindig vannak más szempontok is, például sok klub és nemzet nem csak eredményeket vár el egy csapattól, sőt. Egyébként rengeteg nagy edző válaszotta a korszakos legjobb csapatok ellen ezt a taktikát, és igen komoly relatív sikerekkel. Mourinhot meg egy évtizeden keresztül zseninek tartották, holott a 90 percen belülre tekintve jóformán csak ebből a szégyenteljes, destruktív elképzelésből élt.
4. Tulajodonképp a negyedik mondatod minden szavára válaszoltam az előző három pontban. Egy plusz megfontolás: a focit gólra (vagy ha úgy tetszik, eredményre) játszák, ugyanakkor a foci elsősorban szórakoztatóipar, nem pedig például műszaki tudomány, ahol a megfelelő számok és eredmények nem vezethetnek tévútra.

A lényeg változatlan maradt, akármilyen jó egy edző, ha a csapata ellen beállnak bunkerezni hasonlóan fizikális csapattal, és csak rombolásra játszanak, akkor egyrészt irtó nehéz dolga lezs, másrészt szerintem 10ből kb 5ször nem is éri el a kívánt eredményt, legyen az bármi. Hogy mi lesz a franciák ellen? A nagy számok törvénye alapján mostmár marokkói bukta kéne legyen. És az is igaz valószínűleg, hogy franciaország egyel amúgy is jobb (és kettővel fizikálisabb), mint spanyolország és portugália volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.12.11. 08:04:27

Andris írta:
2022.12.10. 19:19:30
Ez számít?

A foci halála a bunker, ha egy bizonyos szinten van kivitelezve. Egyszer utoljara leirom, nem volt, nem is lesz olyan edzo soha, akinek a csapata ezeket majd konnyeden es jo aranyban megnyeri.
Egyszer és utoljára ( :roll: ) megkérdezem. Akkor ezek szerint jó eséllyel Marokkó nyeri a vb-t? És vajon miért nem így játszik minden csapat,ha ez a taktika a piros ász? Ha ezt nem lehet semlegesíteni,akkor ez a legjobb taktika és a legjobb edző Marokkóé.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.10. 19:19:30

Deluigi írta:
2022.12.09. 14:11:11
kivancsian varjuk, hogy megismeteljek a portugalok ellen
Ez számít?

A foci halála a bunker, ha egy bizonyos szinten van kivitelezve. Egyszer utoljara leirom, nem volt, nem is lesz olyan edzo soha, akinek a csapata ezeket majd konnyeden es jo aranyban megnyeri.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.12.09. 17:51:02

Most lenne itt az ideje, hogy Xavi egyenként megvizsgálja az innen-onnan összeszedett utánpótlás tehetségesnek tartott játékosait és kiválassza, ha talál arra érdemest. Ha talál, arra a posztra nem szükséges átigazolást hajszolni most télen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.09. 16:00:10

Andris írta:
2022.12.09. 12:48:09
Szerintem folyton figyelmen kívül hagyjátok azt, hogy a betömörülő védelmek ellen, a bunkerfoci ellen még senki nem találta meg a megoldást. Már az Inter elleni odavágókor is mondtam nektek, hogy ez ilyen. Hogy Pep se találta annó, két kezem nem elég, hogy megszámoljam, hányszor sétált bele ő, talán minden idők legjobb edzője, talán minden idők legjobb csapatával is a késbe. A bunkerfoci a sportághoz nem méltó, szégyenteljes taktika, de hatékony. Ha fizikailag egy csapat felveszi a versenyt a másikkal, és 11 emberrel 100 percnyi rombolásra sorakozik fel, akkor a végeredmény gyakorlatilag coinflip. (50-50)

Se Pep, se Xavi, se Luis Enrique nem lesz rosszabb edző attól, hogy erre nem talál ellenszert, mert szerintem nem létezik. Ezek a csapatok gyakorlatilag feladják a sportágat az eredményért, és ez nagyon sokszor bejön. Bárki ellen bármikor bejöhet.

Abszolút nem az oldalpassz, nem az ötlettelenség az oka annak, hogy ilyenkor eredménytelen a foci. Hanem az, hogy 11 ember azért megy fel, hogy tönkretegye amit csinál a másik 11.
Ha egy csúcsformában lévő Ancellotti kontra Real ellen csinálja ezt valaki, az is nagyságrendileg(!) ugyanolyan eséllyel csődöl be. És bármelyik taktikát, bármelyik edzőt, bármelyik csapatot behelyettesíthetjük ide. Meggyőződésem, hogy a Marokkóiak ugyanúgy hajszál különbséggel nyertek vagy veszítettek volna a 7 másik továbbjutóból is legalább 3-4 ellen. És stílustól, sztároktól, gólerősségtől, ötletességtől függetlenül véletlenszerű lett volna, hogy ez melyik 3-4 csapat.
Mondjuk szerintem itt az alapprobléma nem az, hogy totális focit akartak játszani. Pont annyi erővel nyerhettek volna, mint eddig, zsinórban 24 meccsen lőtt gólt ez a csapat, szóval azért nem az van, hogy nem működik a dolog és totál gólképtelen a csapat. A nagy probléma, hogy most épp nem működött, és SEMMI MÁST nem voltak képesek csinálni. Xavi azért jópár dologgal próbálkozik, nagyon sok kontragólt lőttünk vele a korábbiakhoz képest, mindenkit buzdít átlövésekre, próbál legalább szélekről beadogatni, ha más nem működik, stb. Itt semmi ilyen váltást nem láttam. Tegyük fel, hogy mondjuk az angolok, neadjisten franciák szevednek ellenük még a 96. percben is döntetlennel. Hát 100%, hogy ott sorjáznának az ívelések, átlövések, bármi ami más, mint amit addig csináltak, és nem működött. Moratara pl. lehet ívelgetni, Soler remek az átlövésekben, szóval azért valamilyen szinten ezt nálunk is lehetett volna csinálni. De ennél a teljes nullánál még az is jobb lett volna, ha céltalanul előreívelgetik Rodriék/Pedriék, akkor legalább szerencséjük lehet, mert valami történik. Meg kell próbálni feltörni a reteszt, ha az nem megy passzjátékkal (amihez eleve gyorsabb lábak kellenének), akkor máshogy.

És akkor arról nem beszéltünk, hogy teljesen más szellemiséget igényel a váogatott/klub vezetése Xavinak, vagy épp Artetenak van 1-2 éve arra, hogy komplexebb játékot tanítson meg, és ebben benne van az is, hogy játsszanak az ifiik, mert majd belenőnek. Egy válogatott totál más szemlélet, ott oda kell menni és a legjobbat kihozni belőlük, mert megtanítani úgysem fogsz nekik kb semmit pár találkozás alatt, már csak ezért sincs értelme a két tinédzsert együtt játszatni. 2-3 év múlva lehet, hogy nem is szabad majd kihagyni őket, de most szó nincs erről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.12.09. 15:40:40

Deluigi írta:
2022.12.09. 14:11:11
kivancsian varjuk, hogy megismeteljek a portugalok ellen
Alapvetően két dolgot elvárnánk a kommentedhez: 1. megfelelő topikba írjál. 2. Magyar helyesírás szabályait próbáld meg követni. Haveri körben közösségi hálón elmegy talán a fenti idézet, itt ne legyen megszokott!
Következőleg az ilyen jellegű "bebüfögéseket" magyarázat nélkül törlöm.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.12.09. 14:11:11

kivancsian varjuk, hogy megismeteljek a portugalok ellen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.09. 12:48:09

Szerintem folyton figyelmen kívül hagyjátok azt, hogy a betömörülő védelmek ellen, a bunkerfoci ellen még senki nem találta meg a megoldást. Már az Inter elleni odavágókor is mondtam nektek, hogy ez ilyen. Hogy Pep se találta annó, két kezem nem elég, hogy megszámoljam, hányszor sétált bele ő, talán minden idők legjobb edzője, talán minden idők legjobb csapatával is a késbe. A bunkerfoci a sportághoz nem méltó, szégyenteljes taktika, de hatékony. Ha fizikailag egy csapat felveszi a versenyt a másikkal, és 11 emberrel 100 percnyi rombolásra sorakozik fel, akkor a végeredmény gyakorlatilag coinflip. (50-50)

Se Pep, se Xavi, se Luis Enrique nem lesz rosszabb edző attól, hogy erre nem talál ellenszert, mert szerintem nem létezik. Ezek a csapatok gyakorlatilag feladják a sportágat az eredményért, és ez nagyon sokszor bejön. Bárki ellen bármikor bejöhet.

Abszolút nem az oldalpassz, nem az ötlettelenség az oka annak, hogy ilyenkor eredménytelen a foci. Hanem az, hogy 11 ember azért megy fel, hogy tönkretegye amit csinál a másik 11.
Ha egy csúcsformában lévő Ancellotti kontra Real ellen csinálja ezt valaki, az is nagyságrendileg(!) ugyanolyan eséllyel csődöl be. És bármelyik taktikát, bármelyik edzőt, bármelyik csapatot behelyettesíthetjük ide. Meggyőződésem, hogy a Marokkóiak ugyanúgy hajszál különbséggel nyertek vagy veszítettek volna a 7 másik továbbjutóból is legalább 3-4 ellen. És stílustól, sztároktól, gólerősségtől, ötletességtől függetlenül véletlenszerű lett volna, hogy ez melyik 3-4 csapat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.12.06. 23:07:09

Ha jovo nyaron visszajon M, esetleg csomagban N-el, akkor az MLN jatekaban majd lesz kreativitas.

Ezt esetleg leírhatod magyarul is. (messideco)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.06. 21:11:06

Peter írta:
2022.12.06. 20:07:50
Nagyon szeretném azt gondolni, hogy Xavi van annyira bölcs és okos, hogy más kárán tanul.

Lucho komoly kudarcot vallott. Korábban ő képes volt átlépni ezt a meddő, oldalpasszra épülő játékot, de most nagyon belesüppedt ebbe.
Ennek a nyugdíjas, meddő, ötlettelen focinak sem jelene, sem jövője nincs.
Azért csúcs MSN kellett ahhoz az átlépéshez.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.12.06. 20:07:50

Nagyon szeretném azt gondolni, hogy Xavi van annyira bölcs és okos, hogy más kárán tanul.

Lucho komoly kudarcot vallott. Korábban ő képes volt átlépni ezt a meddő, oldalpasszra épülő játékot, de most nagyon belesüppedt ebbe.
Ennek a nyugdíjas, meddő, ötlettelen focinak sem jelene, sem jövője nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 23:09:49

Deluigi írta:
2022.11.01. 23:00:01
https://nst.blog.hu/2008/10/01/az_elkar ... mentlist=1

erdekes parhuzam
Szétröhögtem az agyam :D 1-2 kedvenc, ami "didn't age well":

"Zambrotta helyén Dani Alvés szerencsétlenkedik"
"Guardiola eljutott ugyanoda, ahol elődje abbahagyta. Nincs új játékrendszer"
"Ronaldinhohoz képest Messi mindössze egy kiváló jobbszélső, aki egyszer végigment a Getafén."
"Manapság már kizárólag a szenvedés állandó a Nou Camp környékén"

Reméljük hasonló lesz majd a folytatása is a párhuzamnak
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.01. 23:00:01

Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.11.01. 21:19:32

bence0330 írta:
2022.11.01. 19:04:07
baas11 írta:
2022.11.01. 18:45:27
Miert mondja h elhagyjuk a nemzetközi porondot ?
Tavasszal nem játszuk fontos kieséses meccseket ?
Nem mondott ilyet, félrefordítás. :)

"For prestige and professionalism, we have to go all out and finish this competition well."

"Elhagyjuk ezt a versenysorozatot" lett volna az az eredeti, de ez is félre lett fordítva, mert all out volt sima out helyett, tehát nem elhagyjuk, hanem mondjuk "mindent beleadva jól fejezzük be a versenysorozatot" a korrekt. Persze eleve angolból nézem, előfordulhatna félrefordítás itt is, de 99%-ban jó.

Sajnos sokszor jellemző ezekre a hosszabb sajtószövegekre, hogy nincsenek itt jól lefordítva, szóval ha furát olvasol, akkor ez legyen az első gyanú szerintem. Én sokszor nem is találom az eredetiben azokat a mondatokat, amik itt magyarban megjelennek, sokszor össze is vannak vonva vagy le vannak hagyva részek. Engem nem zavar, mert eleve már csak azért is angolul vagy spanyolul olvasom el, mert az egy nappal korábban kijön, de aki ezt nem tudja, néha megtévesztő lehet 1-1 ilyen.
Megnyugattal , kösz :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.01. 19:04:07

baas11 írta:
2022.11.01. 18:45:27
Miert mondja h elhagyjuk a nemzetközi porondot ?
Tavasszal nem játszuk fontos kieséses meccseket ?
Nem mondott ilyet, félrefordítás. :)

"For prestige and professionalism, we have to go all out and finish this competition well."

"Elhagyjuk ezt a versenysorozatot" lett volna az az eredeti, de ez is félre lett fordítva, mert all out volt sima out helyett, tehát nem elhagyjuk, hanem mondjuk "mindent beleadva jól fejezzük be a versenysorozatot" a korrekt. Persze eleve angolból nézem, előfordulhatna félrefordítás itt is, de 99%-ban jó.

Sajnos sokszor jellemző ezekre a hosszabb sajtószövegekre, hogy nincsenek itt jól lefordítva, szóval ha furát olvasol, akkor ez legyen az első gyanú szerintem. Én sokszor nem is találom az eredetiben azokat a mondatokat, amik itt magyarban megjelennek, sokszor össze is vannak vonva vagy le vannak hagyva részek. Engem nem zavar, mert eleve már csak azért is angolul vagy spanyolul olvasom el, mert az egy nappal korábban kijön, de aki ezt nem tudja, néha megtévesztő lehet 1-1 ilyen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.11.01. 18:45:27

Miert mondja h elhagyjuk a nemzetközi porondot ?
Tavasszal nem játszuk fontos kieséses meccseket ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.11.01. 14:55:11

Remélem tavaszra nem lesz ennyi sérülés, és az EL-ben is összefutunk egy erősebb ellenféllel, csak hogy ne lehessen arra is megnyitni a kifogásgenerátort mint a bl-re. Sajnos vagy nem sajnos, lehet kevés lesz arra, hogy visszajussunk az elitbe, a szezont mindenképp megkapja úgy is, de ha lebőgünk megint tavasszal nálam nincs helye a következő szezonban, éppen elég embert próbáltunk már ki a padon, ha Xavi megy jó lenne olyan embert látni, aki nem itt ül először bl csapat padján.

A majd jövőre meg édes kevés, főleg hogy elköltöttünk egy valag pénzt megint, a bajnoki 2. hely kötelező egy ilyen gyenge mezőnyben, a kupa nem sok kárpótlást nyújt, az El-ben lehet bizonyítani, hogy mennyire vagyunk/nem vagyunk lemaradva továbbra is fizikálisan, vagy fejben.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.11.01. 14:51:24

herlius írta:
2022.11.01. 14:37:38
"Jó úton haladunk. A címek érkezni fognak 2023-ban." Valaki elmagyarázná, hogy mi értelme van az ilyen nyilatkozatoknak? Pep szájából ilyet még akkor sem hallottam, amikor ötösével lőttük a gólokat még a Madridnak is. Hihetetlen arrogánsnak tűnik ez a stílus, pedig az eddigi teljesítményünk nem igazán jogosít fel erre. Aztán ha valamiért mégsem jönnek a címek, mi lesz a magyarázat? Azért fejben neki sem ártana még csiszolódnia, mert ezek a populista maszlagok csak arra jók, hogy fölösleges terhet rakjon a játékosokra. Aztán csodálkozunk, hogy totálisan begörcsölnek a komolyabb tétmeccseken.
a címek: Gamper-kupa és International Champions Cup első hely.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.11.01. 14:37:38

"Jó úton haladunk. A címek érkezni fognak 2023-ban." Valaki elmagyarázná, hogy mi értelme van az ilyen nyilatkozatoknak? Pep szájából ilyet még akkor sem hallottam, amikor ötösével lőttük a gólokat még a Madridnak is. Hihetetlen arrogánsnak tűnik ez a stílus, pedig az eddigi teljesítményünk nem igazán jogosít fel erre. Aztán ha valamiért mégsem jönnek a címek, mi lesz a magyarázat? Azért fejben neki sem ártana még csiszolódnia, mert ezek a populista maszlagok csak arra jók, hogy fölösleges terhet rakjon a játékosokra. Aztán csodálkozunk, hogy totálisan begörcsölnek a komolyabb tétmeccseken.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.31. 12:46:58

baas11 írta:
2022.10.31. 11:04:34
Vakmacska írta:
2022.10.30. 22:50:13

Tavaly is ugyen ezek a bohóc csapatok voltak, és a 9. helyen álltunk.
Vagy is mi következik ebből ?
Egy egyre gyengebb mezőnyben sikerült előrébb lépnünk … ez mennyire reális ( fals )kepet ad a csapat elért tudásáról vagy milyen minőségi előrelépés ez valójában( ott ahol keret alapján versenyezunk kene )…. azt láttuk az ősszel !
Az következik ebből, hogy tavalyi szezonban Xavi alatt elkezdődött az építkezés, sikerült elérni az egyik fő kitűzött célt!
Mostani szezonban ez az építkezés folytatódik! A szezonból eltelt 2-2,5 hónap, ebből egy sűrű (BL szempontból kritikus) október hónapot erősen tartalékos kerettel kellett végigtolni (BL nem sikerült)... Jön a mindenki számára lutri VB!
Januártól "új bajnokság" indul, jó lenne nem nagy hátránnyal kezdeni. Kupák terén minden nyitott...
És jön egy átigazolási szezon...

Szerintem korai Xaviról ítéletet mondani, főleg, hogy ez amúgy sem egy egyéves projekt kéne legyen!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.31. 11:04:34

Vakmacska írta:
2022.10.30. 22:50:13
baas11 írta:
2022.10.30. 16:17:45
Igen ez nagyon szep is lenne , egy baj van csak ez a tabella amit nézegetsz 99%ban tele van bohóc csapattal bármilyen összevetésben az elmúlt 15 évben ! Sajnos … igy nem sok jelentősége van mert félre vezet !
Tavaly is ugyen ezek a bohóc csapatok voltak, és a 9. helyen álltunk.
Igen es idénre élérték a mélypontot …
Vagy is mi következik ebből ?
Egy egyre gyengebb mezőnyben sikerült előrébb lépnünk … ez mennyire reális ( fals )kepet ad a csapat elért tudásáról vagy milyen minőségi előrelépés ez valójában( ott ahol keret alapján versenyezunk kene )…. azt láttuk az ősszel !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése