Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.29. 20:30:49

bence0330 írta:
2022.10.29. 20:15:01
Szerintem nem igaz, hogy elment a játék mellett az idő. Akkoriban is olyan csapatokat vertünk meg, ahol csupaizom villámléptű emberkék futkároztak. Ez mindig is rabló-pandúr esete lesz. Jobb biztonsági rendszert találnak ki? Lesz ügyesebb kódtörő. Satöbbi. Ezzel a játékkal simán végig tudjuk verni a világot (a mostaninál jobb, de legalábbis érettebb kerettel), csak sokkal jobban kell csinálni, mint most.
Tehát akkor nem tudjuk végigverni ezzel a játékkal, mert amit zárójelben írsz, az már nem ez a játék lesz. Simán meg pláne nem, mert a legszebb éveinkben sem volt sima egy bl menetelésünk sem.
bence0330 írta:
2022.10.29. 20:15:01
A BL meg azért csalóka, egyrészt mert ha leveszem a tét nélküli meccset, a 3 nagy meccsen minimum versenyképesek voltunk egyrészt, másrészt meg a saját játékunk 60-70%-át sem hozzuk szerintem azokkal a remegő lábakkal, tehát elég nehéz megítélni is. A tavalyi 2-2,5 hónapunkkal még jobb játékosokkal bárkit meg tudnánk verni, ott a passzoknak is volt tempója, meg jobban mertünk válllkozni a középpályáról. És nem, azok nem mézeshetek voltak, 3 hónappal az érkezése után nyomtuk le, többféle begyakorolt figurával.
De miért nem hoztuk? Azért mert nem tudtuk, nem csak a remegő lábak miatt, hanem mert fizikálisan az inter és a bayern is ledominálta a csapatot. A játékosaink a kpn vagy már nem képesek topszinten focizni, vagy még nem, legalábbis ezen a szinten maxosan.
Pont ez az aggasztó, hogy ott ment a foci, most meg elvileg megerősödve nem megy. Gyanús, hogy az volt egy kifutott tetőpont, nem pedig a standard.

bence0330 írta:
2022.10.29. 20:15:01
Hogy fejleszteni kell rajta? Nyilván. De Xavi messze nem régi tikitakát akar játszatni. Akkor lesz belőle totyogós "tikitaka", amikor lassúak vagyunk, meg főleg bátortalanok, és stressz alatt nem merünk semmit csinálni, visszanyúlva az utolsó 1-2 év Messis csapatához, hogy gurítsuk oda a szélsőnek, és majd megoldja. Csak a szélsőink most nem Messik. Amikor ehhez nyúlunk, akkor rohannak át rajtunk, és akkor lépünk be abba a mederbe, amikor reggelig játszhatnánk, nem lőnénk gólt.
Az egy dolog, hogy mit akar játszatni, és még egy másik dolog, hogy a csapat mire képes.
Busquetsel ezen nem tudsz gyorsítani, max ha kihagyod a játékból, és a védők egyből DJ-nek vagy Pedrinek teszik. De akkor meg a spanyol minek van fent? Ugye? De ma is kezd, biztos ami biztos.

bence0330 írta:
2022.10.29. 20:15:01
Plusz ahogy Troym most írta, ezért szerettem bele a csapatba. Van nyolcmillió kontracsapat a világon, lehet választani. A meccsink döntő többségén szép játékkal nyerünk sok góllal, én remekül szórakozom ezeken, össze nem tudom hasonlítani a meccsek alatt érzetteket az elmúlt kb 2 évvel. Kifejezetten várom mindig.
Senki nem akar itt egy bunkerező-kontrázó csapatot látni.
De vannak olyan meccsek, amikor erősebb csapattal játszol, lásd szerdán. Olyankor nem baj, ha tudsz a labdavesztéseikből gyorsan reagálva támadni. Ettől nem leszünk kontracsapat. Csak egy csapat leszünk, akik nem sülnek bele egy alap játékszituációba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 20:15:01

Szerintem nem igaz, hogy elment a játék mellett az idő. Akkoriban is olyan csapatokat vertünk meg, ahol csupaizom villámléptű emberkék futkároztak. Ez mindig is rabló-pandúr esete lesz. Jobb biztonsági rendszert találnak ki? Lesz ügyesebb kódtörő. Satöbbi. Ezzel a játékkal simán végig tudjuk verni a világot (a mostaninál jobb, de legalábbis érettebb kerettel), csak sokkal jobban kell csinálni, mint most. A BL meg azért csalóka, egyrészt mert ha leveszem a tét nélküli meccset, a 3 nagy meccsen minimum versenyképesek voltunk egyrészt, másrészt meg a saját játékunk 60-70%-át sem hozzuk szerintem azokkal a remegő lábakkal, tehát elég nehéz megítélni is. A tavalyi 2-2,5 hónapunkkal még jobb játékosokkal bárkit meg tudnánk verni, ott a passzoknak is volt tempója, meg jobban mertünk válllkozni a középpályáról. És nem, azok nem mézeshetek voltak, 3 hónappal az érkezése után nyomtuk le, többféle begyakorolt figurával.

Hogy fejleszteni kell rajta? Nyilván. De Xavi messze nem régi tikitakát akar játszatni. Akkor lesz belőle totyogós "tikitaka", amikor lassúak vagyunk, meg főleg bátortalanok, és stressz alatt nem merünk semmit csinálni, visszanyúlva az utolsó 1-2 év Messis csapatához, hogy gurítsuk oda a szélsőnek, és majd megoldja. Csak a szélsőink most nem Messik. Amikor ehhez nyúlunk, akkor rohannak át rajtunk, és akkor lépünk be abba a mederbe, amikor reggelig játszhatnánk, nem lőnénk gólt.
Gyorsítani kell a passzokon, főleg középen, bátrabbnak kell lenni, elöl meg direktebbnek. És sajna össze is kell szokni ennél kicsit jobban.

Plusz ahogy Troym most írta, ezért szerettem bele a csapatba. Van nyolcmillió kontracsapat a világon, lehet választani. A meccsink döntő többségén szép játékkal nyerünk sok góllal, én remekül szórakozom ezeken, össze nem tudom hasonlítani a meccsek alatt érzetteket az elmúlt kb 2 évvel. Kifejezetten várom mindig.

Ja, és Xavihoz még egy: neki két lépcsőt kellett megugrania rookieként. Az elsőt tavaly úgy ugrotta meg, hogy kb 5 méterrel átugrott a rúd felett. A mostani egyelőre nemigen sikerült, de várjunk még vele. Ha most ebbe belebukna, szerintem már akkor is megérte idehozni, hogy a tavalyi évet megmentse nekünk. És épp ezért érdemel ő türelmet, nálam ez minimum a kövi BL csoportkörig tartana, mert a mostani minden szempontból vicc volt, bíró, halálcsoport, mindenki elfelejtett gólt lőni, egész védelem lesérülve, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.29. 19:54:51

Most sokan megköveznek de hadd kérdezzem meg, hogy ha valakinek nem tetszik az edző, a taktika, a játékosok, elnök stb biztos jó csapatnak drukkol, ha így gondolja?
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.10.29. 19:39:26

Troym írta:
2022.10.29. 16:49:08
Maga ez a taktika önmagában sosem volt világverő. Ezért nyert Cruyff is 1 BL-t. Ez akkor letaroló, ha a világ legjobb támadója a csapatban van és kell minimum a világ leggyorsabb védője és legjobban passzoló középpályása. Egyedül a 2 fiatal kp mutat akkora potenciált, hogy elérjék a szintet és Araujo, de az is minimum 5 év, szóval addig más felállásokkal is kellene dolgozni.
Melyik 2 fiatal kp-nk?
Pedri lehet klasszis, de egyelore nagyon hullamzo. Gavi egeszen mas polc, szerintem max egy eros kozepes, kicsit tul van fujva a fiu.
Am. jatszhatnank 11 iniestaval is 22-ben ezt a focit, eredmenye akkor se lenne. Nem a kerettel van a baj, hanem a jatekrendszerrel.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.10.29. 19:03:23

Nem tök mindegy mit nyilatkozik? Nagelsmann meg azt mondta a meccs előtt, hogy a világ egyik legjobb csapata vagyunk. Az is bohóckodás volt, meg ez is. A pályán lévő teljesítmény meg az eredmény a lényeg, az meg sajnos nem nagyon változott, a gyengébb csapatok ellen bejön az 500 éves taktikánk, amint nemzetközi kupa van meg besül.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.29. 16:49:08

Maga ez a taktika önmagában sosem volt világverő. Ezért nyert Cruyff is 1 BL-t. Ez akkor letaroló, ha a világ legjobb támadója a csapatban van és kell minimum a világ leggyorsabb védője és legjobban passzoló középpályása. Egyedül a 2 fiatal kp mutat akkora potenciált, hogy elérjék a szintet és Araujo, de az is minimum 5 év, szóval addig más felállásokkal is kellene dolgozni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.29. 13:14:24

Néhány évvel ezelőtt elkeseredésből valami olyasmit írtam, hogy a Katalán Liga a mi igazi versenypályánk.
Az idő elteltével úgy tünik egyre nagyobb sebességgel közeledünk ehhez.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.29. 12:00:31

bence0330 írta:
2022.10.29. 09:17:43
Összerakok pár perc alatt, komolyabb befektetés nélkül egy interjút, amit az itt olvasottak alapján kellett volna adnia Xavinak (függetlenül attól a vitától, mennyire alkalmas, ha nem lenne az, akkor is...):

Mit gondol a Bayern meccsről

Kalap sz@rok voltunk, a játékosaink nem tudnak futni, ütközni, meg amúgy is bénák. Természetesen ez volt a szezon legnagyobb téttel bíró meccse, úgyhogy mindenképp pont ez alapján áraznám be a csapatom.

Dembélé

Futni tud, de amúgy hótthülye szegényem és beroshál az első komolyabb meccsen

Lewy

Jó-jó, csak amikor kéne, akkor nagyon kussol

Milyen a csapat mentális állapota

Sosem fogunk BL-t nyerni, egy betoji bagázs az egész

Versenyképesség európában

Fontolgatom, hogy legközelebb ha nagyobb csapat érkezik, nem állunk ki, mert akkor csak 0-3 a beírt eredmény

Következő mérkőzés

Igen, a Valenciába látogatunk, de nem ezen gondolkodunk most, hanem közösen tartunk gyászmisét még két hétig az elmúlt meccs miatt. Az edzéseket felfüggeztem 2023-ig, kielemezni a meccset kár, mert úgyis sz@rok vagyunk, felkészülni a Valenciára meg vagy azért kár, mert sz@rok vagyunk, vagy azért, mert úgyis csak az erős keretünk nyer, ha nyer.
Az edzői elképzeléseimbhen úgysem bízom, mert eleve hülye vagyok.

Bajnokság

A sok sz@r LaLiga csapat miatt elvagyunk, de ez semmit sem ér, mert mindegyik balfék.

EL, egyéb kupasorozatok

Remélem első körben kapunk egy United-et, hogy minél kisebb szégyenben essünk ki.

Camp Nou támogatása meccs után

Szégyelljék a pofájukat, vasvillával kellett volna minket elkergetni a stadionból.
Ez nagyon profi lett. És az a vicces ha ezt nyilatkozná, akkor azért lenne itt mindenki felháborodva.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.29. 11:30:38

visca el barca írta:
2022.10.29. 11:01:44
el se olvastam az interjut annyira nem erdekelnek ezek az ures semmitmondo baromsagok, anelkul is kivulrol fujom mi van benne. Gattuso jo edzo, a valencia egy jol vedekezo, magasan letamado csapat, akik otthon erosek. Nalunk is minden fsza, a bayernnel is partiban voltunk, csak a szerencse nem allt mellenk. Nem foglalkozunk a multtal, a bajnoksag/el/kupa még megnyerheto, erre kell koncentralnunk az identitasunkat megorizve.

Win? :D
Kb. Még annyi hogy idő kell :D
Csak is Puyol
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.29. 11:01:44

el se olvastam az interjut annyira nem erdekelnek ezek az ures semmitmondo baromsagok, anelkul is kivulrol fujom mi van benne. Gattuso jo edzo, a valencia egy jol vedekezo, magasan letamado csapat, akik otthon erosek. Nalunk is minden fsza, a bayernnel is partiban voltunk, csak a szerencse nem allt mellenk. Nem foglalkozunk a multtal, a bajnoksag/el/kupa még megnyerheto, erre kell koncentralnunk az identitasunkat megorizve.

Win? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 10:36:38

csababarca írta:
2022.10.29. 10:29:46
Mivel ragaszkodunk Gavi-Pedrihez mindig, ezért melléjük kell rakni DeJongot.
A szezon hátralévő része nem szólhat másról, mint hogy ezt a kp hármast összerakod.
(én nem hiszek ebben a kp-ban sem, főleg egy dolog miatt, de még mindig ez tűnik a legjobbnak)

Persze elengedhetetlen, hogy Pedrit is rotálni kell, mert látványosan nulla erőnléte van, októberre kifingott.
Busquets meg meghagyni annak, amire 4-5 éve kellene használni, egy 20 max 30 perces cserejátékosnak.

Szerintem az is ki fog derülni (nyilván ez csak jóslás), hogy ez az általam írt kp sem működőképes. Kérdés, hogy azzal szembe-e mer majd nézni a vezetőség, vagy majd ráfogják a hollandra, hogy miatta nem, aztán kövi szezon is megy a levesbe.
NAgyon összetett a probléma, nem irigylem Xavit. KEvesen tudnák ezt orvosolni.


Tempót Busquetssel nem tudunk emelni, neki egy tempója van, mikor egyesbe rakod a rotakapát, az a tempó. De egy kifacsart Pedrivel is nehézkes.

A tempóhoz, erőhöz, modernitáshoz, letámadáshoz mindenképp kell Gavi, láthattuk, mi történt, mikor nem volt. Pedri meg egész más okokból kötelező kb. A fent említett hármassal alapvetően egyetértek, érdekel engem is, meg tudjuk-e húzni. Valaki szerintem télen jönni fog amúgy középre. Szerintem elképzelhető, hogy nem működne egyelőre, de az kb csak a kor miatt lenne így. Egy DJ-Gavi-Pedriben kb minden megvan egyénenként, ami kellhet, tempó, erő, kreativitás. Csak hát ketten közülük még rohadt fiatalok. Ha csak a jelent nézem, nyilván jó lenne, ha DJ-BS-Gavi-Pedri lenne az alap 3+1-ünk, ahol jellemzően a két fiatal közül padozik valaki épp, és előnyben szoktatnánk őket össze, hosszútávú célokkal.
Persze, Busit rég el kellett volna engedni, ez nem téma. Én róla azt olvasom le, hogy ezt ő maga is érzi, és nem csak maga miatt akar elhúzni év végén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.29. 10:29:46

bence0330 írta:
2022.10.29. 10:14:12

A középpálya meg azért érdekes kérdés, mert próbálta 3-4 emberrel mindenféle felállásban, több középpályása nemigen van. A BM ellen meg pont Gavi nem játszott, aki azért tempót szokott hozni a játékba, meg agresszivitást. Pedri meg láthatóan túl volt játszatva, ez pl edzői hiba. Kessiét meg pont akkor rakta be, mikor már mi is könyörögtünk érte, hogy játsszon ő, mert fizikális. De hát hullagyenge.
Én eleve az utolsó BM meccsből 100 okból kifolyólag nem idulnék ki, hanem ingkább bármelyik másikból, de ha nagyon abból akarok, akkor ott Businak semmi köze nem volt a vereséghez kb. Szóval összetételben én nem tudom, milyen megoldás lehetne, szerintem egyszerűen nyugodtságot és tempót kéne emelni, ahogy írtad is feljebb.
Mivel ragaszkodunk Gavi-Pedrihez mindig, ezért melléjük kell rakni DeJongot.
A szezon hátralévő része nem szólhat másról, mint hogy ezt a kp hármast összerakod.
(én nem hiszek ebben a kp-ban sem, főleg egy dolog miatt, de még mindig ez tűnik a legjobbnak)

Persze elengedhetetlen, hogy Pedrit is rotálni kell, mert látványosan nulla erőnléte van, októberre kifingott.
Busquets meg meghagyni annak, amire 4-5 éve kellene használni, egy 20 max 30 perces cserejátékosnak.

Szerintem az is ki fog derülni (nyilván ez csak jóslás), hogy ez az általam írt kp sem működőképes. Kérdés, hogy azzal szembe-e mer majd nézni a vezetőség, vagy majd ráfogják a hollandra, hogy miatta nem, aztán kövi szezon is megy a levesbe.
NAgyon összetett a probléma, nem irigylem Xavit. KEvesen tudnák ezt orvosolni.


Tempót Busquetssel nem tudunk emelni, neki egy tempója van, mikor egyesbe rakod a rotakapát, az a tempó. De egy kifacsart Pedrivel is nehézkes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.29. 10:16:47

csababarca írta:
2022.10.29. 09:49:54
"Elnézést kérek elsősorban a szurkolóktól, mert most jogosan becsapva érezhetik magukat. Úgy gondoltuk, ha játékosokkal erősítünk a kereten, azzal megoldódnak a gondjaink, ami a nagy meccseken jelentkezett az elmúlt években. Magam is hibás vagyok, mert túlzottan bíztam a megszokott rendszerünkben, de világossá vált, hogy az identitásunk megtartása mellett szükséges fejlődnünk a futball több elemében, ha nemzetközi szinten is sikeresek akarunk lenni. A szezon hátralévő részében azon fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk az alapvető hibáinkat, amik védekezésben és a kp-n jelentkeztek. El kell fogadnom nekem is, hogy ami működött 10 éve, az ma már nem tud működni, mert szemmel láthatóan a foci fizikálissá vált, és a kp-n nem tudjuk felvenni a versenyt a top csapatokkal. Ebben kell változtatnunk, gyorsabban járatni a labdát, direktebben focizni, természetesen megtartva az alapvetéseket a játékunkban.
Kérem a szurkolóinkat, hogy tartsanak ki mellettünk, bíztassák a csapatot, ahogy a szerdai meccsen is tették. Mi próbálunk fejlődni, magunkba nézni, és megkeresni azokat a hibákat, amik ide vezettek. Ha ezek megvannak, akkor pedig igyekszünk kijavítani őket.
Talán a ligában és a bl-ben más hozzáállással kell a következő szezonban fociznunk, mert sajnos a La Liga színvonaltalansága is becsapott minket a valós tudásunkkal kapcsolatban."

Valami ilyesmit kellett volna mondani.
De nem is az a lényeg mit mond, hanem hogy mi történik a következő meccsen.
Mert mondhat bármit, ha a pályán meg felteszi ugyanazokat az embereket, meg kp-t, akik befürödtek egész októberben.

Pont így. Legalább látnám hogy tényleg fejlődik Xavi is.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 10:14:12

csababarca írta:
2022.10.29. 09:49:54
"Elnézést kérek elsősorban a szurkolóktól, mert most jogosan becsapva érezhetik magukat. Úgy gondoltuk, ha játékosokkal erősítünk a kereten, azzal megoldódnak a gondjaink, ami a nagy meccseken jelentkezett az elmúlt években. Magam is hibás vagyok, mert túlzottan bíztam a megszokott rendszerünkben, de világossá vált, hogy az identitásunk megtartása mellett szükséges fejlődnünk a futball több elemében, ha nemzetközi szinten is sikeresek akarunk lenni. A szezon hátralévő részében azon fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk az alapvető hibáinkat, amik védekezésben és a kp-n jelentkeztek. El kell fogadnom nekem is, hogy ami működött 10 éve, az ma már nem tud működni, mert szemmel láthatóan a foci fizikálissá vált, és a kp-n nem tudjuk felvenni a versenyt a top csapatokkal. Ebben kell változtatnunk, gyorsabban járatni a labdát, direktebben focizni, természetesen megtartva az alapvetéseket a játékunkban.
Kérem a szurkolóinkat, hogy tartsanak ki mellettünk, bíztassák a csapatot, ahogy a szerdai meccsen is tették. Mi próbálunk fejlődni, magunkba nézni, és megkeresni azokat a hibákat, amik ide vezettek. Ha ezek megvannak, akkor pedig igyekszünk kijavítani őket.
Talán a ligában és a bl-ben más hozzáállással kell a következő szezonban fociznunk, mert sajnos a La Liga színvonaltalansága is becsapott minket a valós tudásunkkal kapcsolatban."

Valami ilyesmit kellett volna mondani.
De nem is az a lényeg mit mond, hanem hogy mi történik a következő meccsen.
Mert mondhat bármit, ha a pályán meg felteszi ugyanazokat az embereket, meg kp-t, akik befürödtek egész októberben.
Ez rendben van, de ilyen asszertív kommunikációt én nemigen hallottam még edzőtől. :D Egy összehangolt párkapcsolatban oké, de még ott sem feltétlenül ez a jellemző. :D Ezt így kicsit irreális elvárásnak tartom nyilatkozatként.

A középpálya meg azért érdekes kérdés, mert próbálta 3-4 emberrel mindenféle felállásban, több középpályása nemigen van. A BM ellen meg pont Gavi nem játszott, aki azért tempót szokott hozni a játékba, meg agresszivitást. Pedri meg láthatóan túl volt játszatva, ez pl edzői hiba. Kessiét meg pont akkor rakta be, mikor már mi is könyörögtünk érte, hogy játsszon ő, mert fizikális. De hát hullagyenge.
Én eleve az utolsó BM meccsből 100 okból kifolyólag nem idulnék ki, hanem ingkább bármelyik másikból, de ha nagyon abból akarok, akkor ott Businak semmi köze nem volt a vereséghez kb. Szóval összetételben én nem tudom, milyen megoldás lehetne, szerintem egyszerűen nyugodtságot és tempót kéne emelni, ahogy írtad is feljebb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.29. 09:49:54

bence0330 írta:
2022.10.29. 09:35:51

Oké, én értem, hogy azon az oldalon vagy, hogy elment a stílus mellett az idő/nem jó edző. De még ezzel a fejjel gondolkodva is, mit mondjon, ha nem jövőbenézést, összeszedettséget, győzni akarást, fejlődést, hibajavítást? Tehát mit tudott volna mondani, hogy ne menjen el a kedved a meccstől, de a csapat megjtélésének se ártson?
"Elnézést kérek elsősorban a szurkolóktól, mert most jogosan becsapva érezhetik magukat. Úgy gondoltuk, ha játékosokkal erősítünk a kereten, azzal megoldódnak a gondjaink, ami a nagy meccseken jelentkezett az elmúlt években. Magam is hibás vagyok, mert túlzottan bíztam a megszokott rendszerünkben, de világossá vált, hogy az identitásunk megtartása mellett szükséges fejlődnünk a futball több elemében, ha nemzetközi szinten is sikeresek akarunk lenni. A szezon hátralévő részében azon fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk az alapvető hibáinkat, amik védekezésben és a kp-n jelentkeztek. El kell fogadnom nekem is, hogy ami működött 10 éve, az ma már nem tud működni, mert szemmel láthatóan a foci fizikálissá vált, és a kp-n nem tudjuk felvenni a versenyt a top csapatokkal. Ebben kell változtatnunk, gyorsabban járatni a labdát, direktebben focizni, természetesen megtartva az alapvetéseket a játékunkban.
Kérem a szurkolóinkat, hogy tartsanak ki mellettünk, bíztassák a csapatot, ahogy a szerdai meccsen is tették. Mi próbálunk fejlődni, magunkba nézni, és megkeresni azokat a hibákat, amik ide vezettek. Ha ezek megvannak, akkor pedig igyekszünk kijavítani őket.
Talán a ligában és a bl-ben más hozzáállással kell a következő szezonban fociznunk, mert sajnos a La Liga színvonaltalansága is becsapott minket a valós tudásunkkal kapcsolatban."

Valami ilyesmit kellett volna mondani.
De nem is az a lényeg mit mond, hanem hogy mi történik a következő meccsen.
Mert mondhat bármit, ha a pályán meg felteszi ugyanazokat az embereket, meg kp-t, akik befürödtek egész októberben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.29. 09:48:28

bence0330 írta:
2022.10.29. 09:35:51
Oké, én értem, hogy azon az oldalon vagy, hogy elment a stílus mellett az idő/nem jó edző. De még ezzel a fejjel gondolkodva is, mit mondjon, ha nem jövőbenézést, összeszedettséget, győzni akarást, fejlődést, hibajavítást? Tehát mit tudott volna mondani, hogy ne menjen el a kedved a meccstől, de a csapat megjtélésének se ártson?
A csapat megítélésén már semmi nem tud rontani. Arra ott vannak a meccsek. Mondjuk az igazság jó lett volna és nem kell hülyének nézni a szurkolólat. Aki nem szerelmes a Xaviba látja így nagyon nagy a baj.

A BarcaDNS szótól kiver a víz manapság. Olyan edző kell aki ezt kiirtja vagy legalábbis jatterbe szorítja. A futball valtozik folyamatosan. Azzal ne jöjjön senki hogy a BarcaDNS miatt nézhető a focink. Nem nézhető. Fizikai fajdalom sokszor az ötlettelenseg.

A masik ilyen frázis amit páran elengednek a forumon pedig a "Nem Barca szint" a játékos.

Sracok most a Barca szint az idei október. Tehát az összes játékos siman megfelel ehhez. Csak kicsit drágák voltak.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 09:35:51

Nyiri81 írta:
2022.10.29. 09:32:51
Bence vicces a szarkazmosod de a te példád és a között amit Ő nyilatkozott elég nagy a távolság.

Szerintem azok az üres fázisok amiket mondogat azt bizonyítják hogy kb fogalma sincs mit kellene tenni. Ezek az ezerszer elmondott üres baromságok csak arra jók hogy meg inkább elvegye a kedvét az embernek ahhoz hogy este leüljön meccset nézni mert tudja hogy ugyanaz a nulla semmi lesz csak egy gyenge ellenfél eltakarja a hibákat.
Oké, én értem, hogy azon az oldalon vagy, hogy elment a stílus mellett az idő/nem jó edző. De még ezzel a fejjel gondolkodva is, mit mondjon, ha nem jövőbenézést, összeszedettséget, győzni akarást, fejlődést, hibajavítást? Tehát mit tudott volna mondani, hogy ne menjen el a kedved a meccstől, de a csapat megjtélésének se ártson?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.29. 09:32:51

Bence vicces a szarkazmosod de a te példád és a között amit Ő nyilatkozott elég nagy a távolság.

Szerintem azok az üres fázisok amiket mondogat azt bizonyítják hogy kb fogalma sincs mit kellene tenni. Ezek az ezerszer elmondott üres baromságok csak arra jók hogy meg inkább elvegye a kedvét az embernek ahhoz hogy este leüljön meccset nézni mert tudja hogy ugyanaz a nulla semmi lesz csak egy gyenge ellenfél eltakarja a hibákat.
Csak is Puyol
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.29. 09:27:05

bence0330 írta:
2022.10.29. 09:17:43
Összerakok pár perc alatt, komolyabb befektetés nélkül egy interjút, amit az itt olvasottak alapján kellett volna adnia Xavinak (függetlenül attól a vitától, mennyire alkalmas, ha nem lenne az, akkor is...):

Mit gondol a Bayern meccsről

Kalap sz@rok voltunk, a játékosaink nem tudnak futni, ütközni, meg amúgy is bénák. Természetesen ez volt a szezon legnagyobb téttel bíró meccse, úgyhogy mindenképp pont ez alapján áraznám be a csapatom.

Dembélé

Futni tud, de amúgy hótthülye szegényem és beroshál az első komolyabb meccsen

Lewy

Jó-jó, csak amikor kéne, akkor nagyon kussol

Milyen a csapat mentális állapota

Sosem fogunk BL-t nyerni, egy betoji bagázs az egész

Versenyképesség európában

Fontolgatom, hogy legközelebb ha nagyobb csapat érkezik, nem állunk ki, mert akkor csak 0-3 a beírt eredmény

Következő mérkőzés

Igen, a Valenciába látogatunk, de nem ezen gondolkodunk most, hanem közösen tartunk gyászmisét még két hétig az elmúlt meccs miatt. Az edzéseket felfüggeztem 2023-ig, kielemezni a meccset kár, mert úgyis sz@rok vagyunk, felkészülni a Valenciára meg vagy azért kár, mert sz@rok vagyunk, vagy azért, mert úgyis csak az erős keretünk nyer, ha nyer.
Az edzői elképzeléseimbhen úgysem bízom, mert eleve hülye vagyok.

Bajnokság

A sok sz@r LaLiga csapat miatt elvagyunk, de ez semmit sem ér, mert mindegyik balfék.

EL, egyéb kupasorozatok

Remélem első körben kapunk egy United-et, hogy minél kisebb szégyenben essünk ki.

Camp Nou támogatása meccs után

Szégyelljék a pofájukat, vasvillával kellett volna minket elkergetni a stadionból.
Erre szerintem kár volt idõt pazarolj, még a csapat legutóbbi teljesítményét is alulmúlja.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1941
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.29. 09:13:13

nagyjából ennyi a kommunikáció a klub részéről is. Szigorúan a kötelező frázisok, semmi kockázatvállalás az interjúkon. Kiestünk a BL-ből, de semmi baj, mert innentől majd minden mást megnyerünk :D

modernizálni kellene a klubot, mert véleményem szerint megragadt az előző évszázadban, a mai foci meg száguld el mellette. Sztem erre nem Xavi a megfelelő ember.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.29. 08:57:26

Most így pár nappal a leégés után kicsit higgattabb fejjel elolvastam Xavi nyilatkozatát a mai meccsel kapcsolatban és mit mondjak picit felhúzott.

"Önkritikusnak kell lennünk, amikor azt vizsgáljuk mi történt a nagy mérkőzéseken, különösen a Bayern és az Inter ellen. A csapatnak van karaktere, de kicsúsztak a kezünkből a dolgok. Lapoznunk kell és a La Ligára kell koncentrálnunk, ahol jól teljesítünk és jók az esélyeink. "

Meg kell vizsgálni??? Mit? Hol volt az elmúlt 5 évben? Gondolom látott pár korábbi meccset ha elvállalta az edzőséget. Mindig ugyanazzal kapunk ki. Tötyi-lötyi hátrapassz nulla semesség, nulla erőnlét. Az ellenfélnek csak azt kell kivárnia hogy elrontsunk egy passzt máris kontrázhat mert a védőink olyan lassúak és bénák hogy nem jelentenek veszélyt. Tolatnak hátra, semmi letámadás. A támadók simán eljutnak a kapuig mindenféle nehézség nélkül. Kb. ennyi a probléma. Ez csak hátul. Elől meg a többi. Komoly csapat ellen a sípszó után azonnal mentális blokk és várjuk hogy végre lefújják a meccset. Azért jellemző hogy pár kivételesen jó játékos amit idekerült pár hét/hónap után teljesen leépült mentálisan és elfelejtett focizni. Listát lehet írni ezekről. Ez mind a csapat/stáb hibája. És láthatóan Ő sem tud ezzel semmit se kezdeni.

La Ligaban azért teljesítünk jól mert 1 csapat veszélyes csak. Amelyik szépen be is árazott minket legutóbb. Tehát nem tudom mire ez az optimizmus részéről. Simán bukjuk idén is a ligát.

"Jó szezont zárhatunk, ott az Európa-liga, a Spanyol Kupa és a Spanyol Szuperkupa, versenyben vagyunk a bajnokságban." - Megint csak felesleges optimizmus. Arsenal, MU, Juventus közül de még pár kisebb csapat is bármikor taknyosra szivat minket majd ott is. Elég csak megnézniük pár meccsünket és tudják hogy kell megfogni minket.

"Összességében többet érdemeltünk volna. Pedrinek abban igaza volt, hogy nem mutattunk eleget a Bayern ellen, de nem látok fizikális problémát, az Inter ellen a 92. percben tudtunk egyenlíteni és az is benne volt a pakliban, hogy nyerünk. " - Komolyan úgy látja hogy nincs erőnléti problémánk? :D Ezt nem hiszem el. Ha így van akkor tényleg komoly bajban vagyunk. Meg kell csak nézni a veterán Messit milyen erőnlétre tett szert a PSG-ben. Tényleg ennyire vak a Barca stábja? Nem hiszem el hogy ennyiren nem látják a fától az erdőt.

"Milyen változtatásokra van szükség a szélen, ha Bellerín kezd?
Nem kell változtatni, mert Sergihez hasonló profilú játékos, megadja mindazt, amire a csapatnak szüksége van a szélen. Jó állapotban van, a legutóbbi meccs ellenére, ahol mindannyian szenvedtünk.” - :D :D :D Erre szerintem nincs is mit mondani.

Huh. A többi válaszában is van jó pár komoly kérdőjel de iszonyatosan lehangolt ez az interjú. "Minden jó uton halad semmin nem kell változtatni épül a csapat majd minden jó lesz hanem akkor jön egy új edző és kész." Kb ennyi összefoglalva. Ha a Valencia megnézte a BL meccseinket és odafigyel ezekre simán megfog minket ma este. Akkor kiváncsi leszek a nagy optimizmusára.

Én imádom Xavit de amit októberben művelt és azok után amit mondott szerintem teljesen egyértelmű hogy nem nem neki való ez az edzői poszt. Pedig nagyon nagy reményeket fűztem hozzá.
Csak is Puyol
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.10.29. 06:35:35

Kovbal88 írta:
2022.10.28. 22:18:27
Személy szerint meglepett Xavi edzői viselkedése. Játékosként sokkal nyugodtabb volt, már most több lapot kaphatott egy év alatt, mint az egész pályafutása során. Amíg lelkes év van benne tűz, addig hagyni kell dolgozni, a bajnokságban úgy tűnik képes vezetni a csapatot. BL kudarc ellenére, azt érzem javulunk. Balde, de Jong, Ferran, mindenképpen elkezdett megindulni előre
Ezzel a kerettel jó hogy tudja vezetni a bajnokságban a csapatot. Az egyetlen valós ellenfél ellen ki is kaptunk, a többi meg gyenge. A Bl megmutatja hol tartunk jelenleg, ugyan ott ahol évekkel ezelőtt. Mentálisan és taktikailag gyengén.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.10.29. 06:30:48

"Holnap is egy komoly csapathoz megyünk, ahol büszkén, a stílusunkat felvállalva kell játszanunk.”

Kb. ezek után sok mindenre nem számítok a jövő évi BL-ben sem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.28. 22:18:27

Személy szerint meglepett Xavi edzői viselkedése. Játékosként sokkal nyugodtabb volt, már most több lapot kaphatott egy év alatt, mint az egész pályafutása során. Amíg lelkes év van benne tűz, addig hagyni kell dolgozni, a bajnokságban úgy tűnik képes vezetni a csapatot. BL kudarc ellenére, azt érzem javulunk. Balde, de Jong, Ferran, mindenképpen elkezdett megindulni előre
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.28. 20:15:07

Troym írta:
2022.10.28. 17:46:35
Ma is fenn van Romano oldalán:

Xavi on his future: “I feel confident in this project. This season the goal is to win titles. The results will come… and if they do not come, then a new coach will come”.

És őszintén remélem is, hogy tényleg így lesz. Vagy összerántja a csapatot és nyernek valamit, vagy más edző kell ide.
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... s-tavozom/

Hogy tud optimista maradni?

„Egyszerűen ilyen vagyok, egy született optimista, aki hisz a kemény munkában és a fejlődésben. Úgy gondolom sok tekintetben fejlődtünk, amióta átvettem a csapatot. Szomorú, hogy kikaptunk a Bayer és az Inter ellen. A La Ligában jól teljesítünk. Pontegyenlőséggel, a több rúgott gólnak köszönhetően, vezetjük a tabellát. Ahogy eddig alakult a szezon, azzal kapcsolatban optimista vagyok. Érzem, hogy nagy a nyomás és sok a kritika, ez normális a Barçánál. Én magam is culé vagyok, azt akarom, hogy a csapat a legjobb legyen. Azon a napon, amikor már nem így gondolkozom, elmegyek, de jelenleg boldog vagyok és jól érzem magam. Amennyiben úgy érzem már nem én vagyok a legjobb megoldás a Barça számára, elhagyom a csapatot.”

nincs szo rola, hogy iden tavozna...
Válasz küldése