Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.25. 19:58:00

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 19:46:00
A Real 2015 ota 4x nyert BLt es 3x Bajnokságot úgy hogy folyamatosan naluk is volt játékos csere, vesztettek el legendákat és edző balhé is volt. De biztos rosszul csinálnak valamit. Mi jol építkezünk és nehogy már elvarasaink legyenek, mint pl egy csoport körből való kijutas vagy hogy 3-0 előnyt ne adjunk le idegenben. Bocs Andris, unalmas a mosdatása a jelenlegi helyzetnek.
Nekünk voltak olyan bl győzelmeik vagyis az Arsenal elleni kivételével, mind olyan, ahol egyértelműen jobbak voltunk mindenkinél. Na a Realnal ilyet nem látni. Igaz ezzel nem sokat érünk. Én azt érzem, Xavi még nem állt készen arra, hogy a BL-ben vezesse a csapatot. Ide kellett volna a rutin. Például sokkal taktikusabb focit játszani, nem mindig csak támadni. Remélhetőleg ez lesz a tanuló éve. Intert le kellett volna győzni, legalább az egyik meccsen. Ugyanakkor az eredmények nem tükrözik a mutatott játékot. Egyedül Milánóban voltunk nagyon gyengék. A másik három mérkőzés, azért játék szempontjából rendben volt, vagy legalábbis bőven voltak, olyan időszakai.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 19:46:00

A Real 2015 ota 4x nyert BLt es 3x Bajnokságot úgy hogy folyamatosan naluk is volt játékos csere, vesztettek el legendákat és edző balhé is volt. De biztos rosszul csinálnak valamit. Mi jol építkezünk és nehogy már elvarasaink legyenek, mint pl egy csoport körből való kijutas vagy hogy 3-0 előnyt ne adjunk le idegenben. Bocs Andris, unalmas a mosdatása a jelenlegi helyzetnek.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 19:22:10

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 19:04:37
Andris írta:
2022.10.25. 18:43:45
Szerintem azon a szinten vagyunk, ahol reálisan lennünk kell, ez viszont nem jelenti azt, hogy ezen a szinten is maradhatunk, vagy hogy ez elég.
Ha ott vagyunk ahol lennünk kell akkor miért vert el Laporta ennyi pénzt és hogy még a seprü is zaciba lett téve? Nehezen tudom elfogadni hogy ez ahogy kiestünk a BLből így rendben van bárki szerint is. Vagy ha igen akkor szerintem felesleges volt játékosokat venni. Ezt az eredményt a B csapat is összehozta volna :D (Kis tulzással) Megint épülhetne a csapat a La Maisaból és berendezkedni 10 évre a spanyol középmezőnybe és majd újult erővel lépni előre. Olcsón. Akárki akármit mond, Intert verni lehetett volna. Ezzel szemben könnyedén lemeccselte Xavit Inzaghi. Kint azt játszották amit akartak mi meg asszisztáltunk hozzá a tipikus tele a gatya stílusban. Senki nem meri rárugni, senki nem meg mást mint amit a főnök megparancsolt. Out of the boxról véletlenül se lehet rárúgni mert talán beakad. Nulla önbizalom volt azon a meccsen. Még Lewyből is kinyirták aznap. De a meccs után lehetett bírózni, lehet tizikre fogni (jogos picit) de az hogy idegenben rendszerint egy [auto_cenzúra] luzer csapat képét mutatjuk az már senkire nem lehet fogni csak az edzőre. Ő dolga hogy feltüzelje és bátoritsa a csapatot. Senki másé. Itthon meg hogy kaptunk lazán 3-t arra meg már mondani se lehet semmit. Megszoktuk már hogy profik vagyunk abban hogy leadjuk az előnyünket rövid időn belül. (Roma, Liverpool). Tehát ezen már semmi meglepő sincs.
Ez már a Laporta topikba tartozna, de ott meg már leírtam sokszor. Szerintem Laporta gyorsan akart sikereket, és figyelmen kívül hagyta, hogy ez nem így működik. A PSG ékes példa, de sok történelmi példát lehet még hozni.
Csak azért, mert gazdasági erőnkön felül, és egy középtávú projektnek már nem is különösebben megfelelően igazoltunk, még nem jelenti, hogy azonnal működni fog a gépezet. Sőt.
Griezmannt meg Dembelét is csilliárdokért vettük. Azok az ügyek már lecsillapodtak.. higgadt fejjel azt mondhatjuk, joggal érezhetjük, hogy ezeknek az igazolásoknak is garanciának kellett volna lenni a menetelésre (akkor még Messivel és Suarezzel is a csapatban)?. Szerintem nem. Pedig ők is nagy, drága, sok széppel kecsegtető igazolások voltak.
Egész egyszerűen szerintem Laporta a klasszikus rossz politikus, első a saját megítélése, egyáltalán nem szakmai racionalitások alapján működik a (klub) élén, ha úgy érzi, hogy vékonyodik a lába alatt a jég. Vállalt egy rizikót, és nem jött be. Xavi menesztéséről meg már most elkezdett írni az első hülye (Gerard Romero, asszem), pedig iszonyú messzrie vagyunk tőle, hogy akár csak kicsit is úgy érezhesse ő, vagy a játékosok, hogy már ott lebeg a bárd a nyaka felett. Ez meg kifejezetten káros szerintem a csapatépítési folyamat szempontjából, ő lehet jobban bírja a nyomást, de én nagyon rosszul érezném magam, ha az ő helyében lennék.
Végső soron ugyanoda lyukadok ki: nem fifa manager, nem elég igazolni, és nem elég az se, ha egy edzőben van potenciál. Idő, tapasztalat, összeszokottság, repertoárszélesítés, és tanulópénzek kellenek. Ezt Laportáék nem vették tudomásul. Meg azt se, hogy a sztároktól és támadóktól lesz elégedett egy szurkoló, de csak Augusztusig. Utána a csapatnak játszani kell, és attól leszünk elégedettek... Szvsz Raphinha helyett bármelyik lyukas szélső védő posztunkra jöhetett volna egy ember, és sokkal előrébb lennénk. Szerk: ja meg némi szerencse se árt azért.. hogy ez miben nyilvánulhat meg, az mindegy. 1-2 tiszta tizi megadásában? Egy átalgos sorsolásban? Vagy hogy Lewa és Pedri, akik amúgy a legjobbjaink kb, elérik a 15%-os ziccer értékesítési mutatót a kulcs meccseken? Nem sérül le egy komplett védelem egyszerre? MIndegy, valahol, valamiben, legalább egy kicsi.

Nova: Igen, szerintem se, lásd fentebb ^. Pontosan azért lett sok pénz kiadva, hogy a BLben is mehessünk. Csak szerintem ez egy alapjaiban hibás elképzelés, de ezt leírtam nyáron. Egyszerűen nincs garancia. Kaphattunk volna tök átlagos csoportot, és akkor még lett volna plusz X hónap fejlődni az egyenes kieséses körig, de bejött az 1%, és mi kaptuk a legerősebb csoportot, simán felértek a meccsek egy nyolcad, sőt akár negyeddöntővel.
Még Lewát le se igazoltuk, már nem értettem, minek van itt ennyiért pont Raphinha, és miért indulun még a lengyel után is, kb ugyanannyiért. Nem tűnt racionálisnak, hazárdjátéknak tűnt, allin-nek, közepes lapokkal a kezünkben, és szerintem most ez az, ami látványosan nem jött be. Nem pedig Xavi, mint edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.25. 19:11:22

sztem sem azért lett nyáron sok lóvé kiadva játékosokra, h beleférjen most kiesni a BL-ből, és aztán az EL-ben nyomulni. Ha kiesünk (és nagy eséllyel ki fogunk mostmár), az gáz lesz, és ott kezdődik az igazi sokéves lejtmenet, ha elkezdi egy ilyen nagy klub elfogadni (legyen szó a klubvezetésről, játékosokról, de akár a klub szurkolóiról), h jó lehet nekünk 1-2 szezon EL is. Igen, a fiataljainknak tapasztalatszerzési lehetőség, de a fiataljaink nagyrésze is válogatott focista, nem egy akkora was ist das nekik sem már, ha a nemzetközi másodosztályban "leteszik a névjegyüket".
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 19:04:37

Andris írta:
2022.10.25. 18:43:45
Szerintem azon a szinten vagyunk, ahol reálisan lennünk kell, ez viszont nem jelenti azt, hogy ezen a szinten is maradhatunk, vagy hogy ez elég.
Ha ott vagyunk ahol lennünk kell akkor miért vert el Laporta ennyi pénzt és hogy még a seprü is zaciba lett téve? Nehezen tudom elfogadni hogy ez ahogy kiestünk a BLből így rendben van bárki szerint is. Vagy ha igen akkor szerintem felesleges volt játékosokat venni. Ezt az eredményt a B csapat is összehozta volna :D (Kis tulzással) Megint épülhetne a csapat a La Maisaból és berendezkedni 10 évre a spanyol középmezőnybe és majd újult erővel lépni előre. Olcsón. Akárki akármit mond, Intert verni lehetett volna. Ezzel szemben könnyedén lemeccselte Xavit Inzaghi. Kint azt játszották amit akartak mi meg asszisztáltunk hozzá a tipikus tele a gatya stílusban. Senki nem meri rárugni, senki nem meg mást mint amit a főnök megparancsolt. Out of the boxról véletlenül se lehet rárúgni mert talán beakad. Nulla önbizalom volt azon a meccsen. Még Lewyből is kinyirták aznap. De a meccs után lehetett bírózni, lehet tizikre fogni (jogos picit) de az hogy idegenben rendszerint egy [auto_cenzúra] luzer csapat képét mutatjuk az már senkire nem lehet fogni csak az edzőre. Ő dolga hogy feltüzelje és bátoritsa a csapatot. Senki másé. Itthon meg hogy kaptunk lazán 3-t arra meg már mondani se lehet semmit. Megszoktuk már hogy profik vagyunk abban hogy leadjuk az előnyünket rövid időn belül. (Roma, Liverpool). Tehát ezen már semmi meglepő sincs.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.25. 19:01:11

pep71 írta:
2022.10.25. 16:55:16
A Bayern annyira jó idén, hogy 11 meccsből, 6-ot nyertek, 4 döntetlen és 1 vereség mellett. 2.-ak egy Union Berlin mögött :D :D
Guardiola alatt volt , hogy ilyenkor már majdnem bajnokok voltak egy kis túlzással :mrgreen:
Az Inter meg ennél is gyengébb. 11 meccsen 7 győzelem, 4 vereség, 7.-ek az olasz bajnokságban.
Ennek ellenére lement 4 meccs a BL csoportkörből és nincs valós esély a továbbjutásra, páran veled együtt meg olyanokat irtok, hogy hajszálon múlt, hogy nem vertük agyon a Bayern-t meg hasonlók. A valóságról beszéljetek, meg az eredményről, ne amit látni akartok.
Aki meg Xavi-ra rosszat mer mondani, azt egyből leszóljátok, meg tiltjátok :D Szép munka, tavaly is majdnem megnyerte a Barca a BL-t, hajszálon múlt az is :D
Nem a vélemény miatt szoktak tiltani, hanem a személyeskedés, és túlzó hsz-ek, egyéb szabályszegések miatt. De az sem segít, ha rosszul idézel (mint most), piramsozol, stb. Ha megnézed, itt minden oldal képviseli magát, és nem törlődnek a hsz-eik, amíg nem személyeskedőek.
ON: Tökmindegy, melyik csapat hol áll 11 forduló(!) után a bajnokságban. A BM toronymagasan a legjobb német csapat, a BL top3 esélyese. Az Inter meg alighanem a legjobb, de mindenképp a legütőképesebb olasz csapat. Rohadtul ki kellett volna jutni, de ez nem a szégyen kategória, főleg a százszor leírt elképesztő pechsorozat mellett (halálcsoport mellett a bírók, védelem kiesése, minden ziccer kihagyása, kapufák, stb...). Amúgy a sorsolás után alig adtak ránk picivel kisebb szorzót, mint az Interre. Ez sem volt véletlen. Ők tavaly kint voltak, a mi játékosaink meg az 1-2 öreget kivéve hírből sem ismerik a sikereket, pláne nem a BL-ben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 18:43:45

Azzal teljesen egyetértek, hogy mindent megteremtett Laporta. Úgy értem, mindent, ami a lehetőségekhez képest megengedhető volt, talán még kicsit többet is. Magyarul mindent megtettek a vezetőség részéről, de ez nem jelenti, hogy minden adott is lett.

Továbbra is érvényes az, hogy ez nem a fifa manager, nem lehet venni egy csapatnak a jobbik 40%át, megtartani, vásárolni hozzá 5-7 új arcot, és varázsütésre jó csapatot csinálni. Egyszerűeen nincs ilyen, ez egy fizikai képtelenség. Ha van a kezdőben 3-5 új játékos, ha még nem telt el egy év se az új edzővel, nem volt rendes előszezon, sőt a csapat egy jó része alig pár hete, 1-2 hónapja dolgozik együtt az edzővel, akkor már eleve képtelenség. Nem továbbjutni a BL csoportból, hanem stabil, kiegyensúlyozott, minden szinten ütőképes csapatot csinálni. Egyszerűen nem lehet, és kész, ennyi idő alatt nem lehet. Minden évben van edző, aki újként nyit jól egy csapattal, de ez általában a véletlen műve, erre az egyre általában jut 20 másik kiváló edző, akinek egyáltalá nnem ideális az első év.

Nyilván továbbjuthattunk volna, egy átlagos (nem gyenge, cska átlagos) BL csoportból. Vagy továbbjuthattunk volna, ha az aranylabdás szintű vadonat új sztárunk bever legalább 1 vagy 2 gólt 5-7 számára ziccer szintű helyzetből a Bayernnek, vagy nem illetődik meg az Intertől 170 percen keresztül folyamatosan. Vagy ha legalább 1et befújnak a szemüket kiverő 3(?) tizenegyesből, valamelyik meccsen legalább. Vagy ha a kritikus szakaaszra nem sérül meg sorban a három legjobb védőnk egyszerre. Vagy ha Xavi 1-2szer időben kapcsol, vagy (alapvetően másoktól is szokatlan módon) nagyot mer váltani. Idefér ő is, márint Xavi, de csak egy a sok közül, ezekkel a hibákkal is simán húszféleképp tovább mehettünk volna.
Ilyen csoportot kaptunk, szerintem ez, mármint az ellenfelek, és a nyomás simán felértek egy egyenes kieséses, legjobb16os szinttel. Pechünkre 4-5 hónappal előbb érkezett el ez, mint kb bárkinek az egész mezőnyben (a maga szintjéhe képest pláne).
Mondogathatjátok (szerencsére csak 1-2 ember), amennyit akarjátok, hogy milyen ócska a bayern, mert csak második egyelőre, meg milyen rossz az inter, mert nem jól nyitottak a bajnokságban, de most erre mit mondjak? Ide jönne az, amiért megkapnám újra, hogy személyeskedek. Mert hogy az van, hogy aki látta a Bayern és az Inter elleni meccseket, az tudhatja, hogy ezek a csapatok kiválóan teljesítettek. Az Inter bőven erőn felül, a Bayern pedig rossz formában, de vérprofin kihasználva egy pár percnyi megzuhanást. Egyszerűen jók voltak, semmit nem változtat ezen a tényen, hogy máskor meg nem voltak jók. Ha azt láttuk volna, hogy Xavit felőrlik, szétdominálják taktikailag, akkor oké, de a Bayern ellen, és otthon az Inter ellen is sokkal jobbak voltunk 90 perc alatt, és olaszországban is csak egy szerintem szégyellnivaló mértékű bunker vezetett eredményre, nem valamiféle edzői-taktikai-stratégiai zsenialitás. Persze van akinek ez is annak számít, de ezt igazából bárki meg tudja csinálni, csak sok edzőnek nincs hozzá pofája.

Szeretnék két dolgot még röviden megjegyezni:
1. Én már a bajnoki repülőrajtunk előtt leírtam ide (vagy a Laporta, vagy az igazolások topikba), hogy ez a nyári költekezés lehetett volna olcsóbb, és mégis előremutatóbb, cserébe pedig indokolatlanul nagy elvárásokat ébreszt a szurkolókban. Szerintem pontosan ez történt. 3 jó, 1 rossz meccset játszottunk a BL-ben, csak épp nem lett elég a pont. Szenzációsan megyünk eddig a bajnokságban, de 3 nappal a BL pofon után kellett clasicot játszani, Pedrinek még el se álltak a könnyei, szerintem senki nem hitte el akkor, azon a napon, hogy esélyesebbek vagyunk, én se. Pedig amúgy szerintem jobbak vagyunk, mint ők, tényleg jobbak, már most. De akkor kellett lejátszani, ez van.
2. Akik most a leglátványosabban, leghangosabban csalódottak, szerintem részben pont azok írták le a sorsolás utáni percekben, hogy na már ki is estünk, vagy hogy mennyire karcos lesz, legalábbis. Aztán úgy tűnt, hogy megtörténik a csoda, és elég pusztán az igazolások száma, szórtuk a gólokat a bajnokságban, meg Plzennek. Pillanatok alatt, nem teljesen megalapozottan még tovább nőttek az elvárások.
Szerintem azon a szinten vagyunk, ahol reálisan lennünk kell, ez viszont nem jelenti azt, hogy ezen a szinten is maradhatunk, vagy hogy ez elég.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.25. 18:30:30

pep71 írta:
2022.10.25. 16:55:16
Megegyezhetünk, de borzasztóan szélsőségekben beszélsz, és nagyon egyszerűsíted, torzítod is azt, amire az én véleményemként hivatkozol. :?
Aki
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...

Az szerintem nem azt állítja, hogy minden oké, hanem azt, hogy ez most nem sikerült, rohadt bosszantó, voltak is hibák, de el kell fogadni és el kell könyvelni, hogy a csapat még ott tart, hogy ez előfordulhatott. Ugyanezzel a lendülettel azt is látni kéne szerintem, hogy ez Xavi vagy a játékosok többsége részére nem jelenti azt, hogy nincs felfelé, vagy hogy nem lehet a megkezdett úton tovább haladni és fejlődni. És azt se jelenti, hogy szégyellniük kell magukat, hogy égő volt amit csináltak. Vagy hogy a szurkolóknak kéne szégyenkezni.
A Bayern annyira jó idén, hogy 11 meccsből, 6-ot nyertek, 4 döntetlen és 1 vereség mellett. 2.-ak egy Union Berlin mögött :D :D
Guardiola alatt volt , hogy ilyenkor már majdnem bajnokok voltak egy kis túlzással :mrgreen:
Az Inter meg ennél is gyengébb. 11 meccsen 7 győzelem, 4 vereség, 7.-ek az olasz bajnokságban.
Ennek ellenére lement 4 meccs a BL csoportkörből és nincs valós esély a továbbjutásra, páran veled együtt meg olyanokat irtok, hogy hajszálon múlt, hogy nem vertük agyon a Bayern-t meg hasonlók. A valóságról beszéljetek, meg az eredményről, ne amit látni akartok.
Aki meg Xavi-ra rosszat mer mondani, azt egyből leszóljátok, meg tiltjátok :D Szép munka, tavaly is majdnem megnyerte a Barca a BL-t, hajszálon múlt az is :D
[/quote]

A bajnokságból kiindulni a Bl-t illetően felesleges és nem mérvadó, főleg annak tekintetében, hogy ki-milyen csoportban van. A Pool nyolcadik a bajnokságban, Chelsea ötödik stb. De vezetik a csoportjukat vagy már biztos továbbjutók és senki nem találkozna velük szívesen. Ha már az angoloknál tartunk. Kivel találkoznának szívesebben a Pool-lal vagy a bajnokságban harmadik Tottenham-e!? De megfordítható. Az olaszoknál lehet, hogy az Inter hátul van, de a második helyezett Milannak lehet, hogy az EL sem lesz meg, a PSG is csak gólkülönbséggel vezeti a csoportját. De lehetne folytatatni.

És szerintem senki nem írt olyat, hogy majdnem tönkrevertük a Bayernt, de az igaz, hogy az első félidőben sokkal jobbak voltunk és a hhelyzetek alapján vezethettünk volna. És ez igaz, ha szubjektíven nézed, ha objektíven. Semmi hasonlót nem olvastam, ahogy olyat se, hogy nyerhettünk volna Bl-t. Ezek mind.mind a Te ferdítéseid. Ahogy senki sem állítja, hogy Xavi mindent jól csinál és nincs lehurrogva vagy tiltva aki rosszat ír róla. Legfeljebb a hangnem és a stílus miatt.

Ha már írsz valamit, akkor olyan legyen, aminek értelme és minimális valóságalapja is van és nem csak totális ferdítés.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.25. 18:29:31

Én a nyolcevezest se értem, oké nem nyertünk bajnokságot 3 éve,de előtte azért nem kicsit megtelt a vitrin serleggel.

Sose voltunk kupacsapat,sohasem. A klub ideológiája, prioritása nem teszi ezt lehetővé. Mindig is a bajnokság volt a prioritás,ott kijön a különbség is, ráadásul annál jobban nem is lehet protestalni a spanyol "uralom" ellen ha saját földjén győzik le a spanyol csapatokat. Nem akarok mélyen belemenni,nem felsorenduseg érzés,de nekünk van egy játékunk azt jatszuk,ez a csapat identitása,így nevelkednek a gyerekek. Ez kétmeccses kupaparharcokban visszauthet olykor. Mes que un club kifejezés politikai, ideológiai mondat,ami ezt is takarja. Bármi történik ezt nem szabad elveszteni,ezért valogatunk hazai edzőt,ezért fontosak a hazai játékosok és jobban el van nekik nézve pár dolog. Megértem akik nem értenek ezzel egyet,de maga a csapat,brand ezért ilyen amilyen,mert hű a gyökerekhez. Nem másokhoz kell mérni magunkat,hanem saját magunkhoz.

Kiestunk,kieshetunk a blbol,na bumm. Tanulopenz,ott az El ,lehet gyűjteni a tapasztalatokat,de a prioritás a bajnoki jó szereplés és ezt a mérleget aminél vagyunk mismasolni,szerintem balgasag.

Vita szerintem abból fakad hogy páran raporogtek a vbl témára,amit nem is értek miért,de elfogadom. Amíg így állunk a bajnokságban egy rossz szavunk nem lehet Xavira,úgy gondolom
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 18:05:25

Okés, akkor van akinek belefér, hogy a csapat 2x egymás után képtelen továbbjutni a csoportkörből, van akinek nem. Szerintem minden adott volt ehhez. Természetesen nem fogok lesütött szemmel mászkálni az utcán, a csapatnak van (szerintem) szégyellnivalója, nem nekem. Nem lehet mindent a klub helyzetére fogni, lent leírtam nekem miért nem valid indok a klub háttere. Xavi élvezi a vezetés bizalmát, hoztak neki egy rakat játékost. Akármekkora sz.rban van a klub, nekem úgy tűnik Laporta minden szükséges körülményt megteremtett Xavi-nak és a játékosoknak.

Nem sértődtem meg, ennél azért több kell, inkább azt kifogásoltam, hogy megint az ellenvéleményt megalkotó személyiségére kell utalásokat tenni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2022.10.25. 17:00:20

pep71 írta:
2022.10.25. 16:55:16
A Bayern annyira jó idén, hogy 11 meccsből, 6-ot nyertek, 4 döntetlen és 1 vereség mellett. 2.-ak egy Union Berlin mögött :D :D
Guardiola alatt volt , hogy ilyenkor már majdnem bajnokok voltak egy kis túlzással :mrgreen:
Az Inter meg ennél is gyengébb. 11 meccsen 7 győzelem, 4 vereség, 7.-ek az olasz bajnokságban.
Ennek ellenére lement 4 meccs a BL csoportkörből és nincs valós esély a továbbjutásra, páran veled együtt meg olyanokat irtok, hogy hajszálon múlt, hogy nem vertük agyon a Bayern-t meg hasonlók. A valóságról beszéljetek, meg az eredményről, ne amit látni akartok.
Aki meg Xavi-ra rosszat mer mondani, azt egyből leszóljátok, meg tiltjátok :D Szép munka, tavaly is majdnem megnyerte a Barca a BL-t, hajszálon múlt az is :D
Pont ezekről a túlzásokról beszélt szerintem Andris :D

Nagyon jól tudjuk, hogy a BL más kávéház, mint a hazai bajnokság, teljesen más a flow, a Madrid az ékes példa erre.

A jelenlegi csapat esetében sajnos simán benne volt, hogy egy a sorozatra esélyes Bayern és egy hagyományosan jól védekező olasz csapat kiejt minket.

Nehéz beismerni, de ez a helyzet.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.10.25. 16:55:16

Megegyezhetünk, de borzasztóan szélsőségekben beszélsz, és nagyon egyszerűsíted, torzítod is azt, amire az én véleményemként hivatkozol. :?
Aki
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...

Az szerintem nem azt állítja, hogy minden oké, hanem azt, hogy ez most nem sikerült, rohadt bosszantó, voltak is hibák, de el kell fogadni és el kell könyvelni, hogy a csapat még ott tart, hogy ez előfordulhatott. Ugyanezzel a lendülettel azt is látni kéne szerintem, hogy ez Xavi vagy a játékosok többsége részére nem jelenti azt, hogy nincs felfelé, vagy hogy nem lehet a megkezdett úton tovább haladni és fejlődni. És azt se jelenti, hogy szégyellniük kell magukat, hogy égő volt amit csináltak. Vagy hogy a szurkolóknak kéne szégyenkezni.
[/quote]

A Bayern annyira jó idén, hogy 11 meccsből, 6-ot nyertek, 4 döntetlen és 1 vereség mellett. 2.-ak egy Union Berlin mögött :D :D
Guardiola alatt volt , hogy ilyenkor már majdnem bajnokok voltak egy kis túlzással :mrgreen:
Az Inter meg ennél is gyengébb. 11 meccsen 7 győzelem, 4 vereség, 7.-ek az olasz bajnokságban.
Ennek ellenére lement 4 meccs a BL csoportkörből és nincs valós esély a továbbjutásra, páran veled együtt meg olyanokat irtok, hogy hajszálon múlt, hogy nem vertük agyon a Bayern-t meg hasonlók. A valóságról beszéljetek, meg az eredményről, ne amit látni akartok.
Aki meg Xavi-ra rosszat mer mondani, azt egyből leszóljátok, meg tiltjátok :D Szép munka, tavaly is majdnem megnyerte a Barca a BL-t, hajszálon múlt az is :D
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2022.10.25. 16:53:21

Rácsatlakozva és megerősítve az előttem szólokat.

Az teljesen érthető, ha valaki Barça szurkolóként blamaként éli meg, hogy a csapat kiesett a BL csoportkörben.

Viszont aki rendszeresen követi a nemzetközi focit és a figyelme nem csak a Barçára irányul, plusz nincsenek komplexusai a Barçát illetően a Pep korszakból kifolyólag, az pontosan tudja, hogy nem ilyen egyszerű történet.

A nagy bevásárlás dacára ez még nem egy kész csapat, továbbra is rengeteg problémával küzdünk, és nagyon szerencsétlenül alakult ez a BL ősz, ideértve a sorsolást, a játékvezetői ítéleteket, a sérüléseket.

Nem mentegetem Xavit, mert persze vannak hibák, amiket ki lehetett volna már küszöbölni vagy át lehetett volna rajtuk lendülni, de sajnos nagyon sok tényező közrejátszott abban, hogy megint nem leszünk ott tavasszal a BL-ben.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.25. 16:13:39

Nem igazán érzem Andris kijelentését sértőnek, nagyrészt egyet is értek vele!
Ami látszik, hogy sokakban felszakadnak régi sebek a BL-ben látottak alapján, holott csapaton belül összeszokó játékosokról és az edzővel összeszokó csapatról beszélünk...
Xavi taktikai hibái is kellettek a rosszul alakult BL szerepléshez, ahogy rengeteg egyéb tényező is! Pár apró tényező másképp alakul a 3 kritikus meccsen, és máris hős lehetett volna...

Kell a türelem, ami a régi emlékek miatt mindenkinél másmilyen mértékben van meg...
De, a csapat játéka bizalomra ad okot, és remélhetőleg egyre csak jobb lesz... Xavi is fejlődik, keret alakul még, pénzügyek javulnak!

(A baglyos egyedi mez pedig kiváló marketing ötlet lett volna, ha árulnák - így nem is értem a "pénzhiány"-ra vonatkozó megjegyzéseket...)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.25. 15:47:24

Objektív, tájékozott szemlélet a Barcával kapcsolatban.
E tekintetben viszont én úgy folytatnám, hogy a BL csoportból való kiesés sajnos egyáltalán nem meglepetés. (az esetleges matematikai esélyekkel nincs sok értelme jelenleg foglalkozni).
Viszont ennek az objektív és tájékozott szemléletnek a magyarázata már teljesen szubjektív. Tehát majdhogynem ahány szurkoló, annyiféle magyarázat létezik ennek kapcsán.

Szerintem tehát nem meglepetés a kiesés, de simán megérthetők azok a szurkolói hangok, akik ezt ennél fajsúlyosabb jelzőkkel kommentálják.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 15:15:06

Tény, hogy az Inter ellen idegenben nem ment, de az is tény, hogy meg így is csak egy orbitális csalás kellett ahhoz, hogy kikapjunk. Nem szeretek a jatekvezetővel takarózni, de egyszerűen nem lehet elmenni szó nélkül amellett, amit ott velünk csináltak, ezáltal milyen kárt okoztak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:58:31

Pedig szerintem nyugodtan lehetnél megértő. :?
És éppen elég ehhez csak a csapat játékát nézni. Nem is feltétlen a játék képét, már önmagában azt, hogy hajszálakon múlt, hogy nem vertük a Bayern és az Intert (Camp Nou) is.
Igenis elég jogalapnak gondolom az összes kulcsvédőnk + Frenkie kiesését ahhoz, hogy a látottak mellé már megértőek lehessünk az eredményt illetően.
Az olaszországi meccs tényleg fejfogós volt, de mondjuk nekem még van 10 másik, hajszálpontosan ugyanilyen élmény az emlékeim közt, kb mind Guardiola Barcájának hála. Sajnos ilyen is van, és ilyen akkor is van, ha világverők vagyunk. A busz parkolós, 11 játékossal védekezős, brusztolós, kőkemény olasz csapat erre képes, jó eredményességi rátával, bárki ellen.

Kritikusnak ettől még lehet lenni, sőt. Ez egy egészen más dolog. Xavi hibáit is nyugodtan lehet firtatni, még én is megteszem időnként, pedig én nyilván túl toleráns is vagyok vele a többséghez képest.
De ugyanoda lyukadok ki: őt megnevezni elsőszámú vagy akár egyetlen felelősként, vagy azt mondani, hogy ő nem alkalmas arra, hogy folytassa, vagy szégyenkezni a csapat BL meccsei miatt összességében, ezek szerintem nagyon szűklátókörű és szélsőséges vélemények.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.25. 14:54:03

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 14:07:11
Andris írta:
2022.10.25. 13:24:15
Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
Na de, hogy érdemben válaszoljak.

Xavi új évet kezdett idén. Laporta alárakott mindent. Folyton arról jönnek a hirek hogy egyre stabilabb a pénzügy a háttérben. Minden elé lett rakva amit kért. Támogatás minden oldalról. Szurkolók imádják. Mi kellett volna még hogy sikeresebb legyen ez az év? Vagy legalább ne zúgjunk ki az első adandó alkalommal a BL-ből? Bocs de így közel 8 év arculcsapás után nekem már nagyon elegem van ebből. Miért kell Xavit simogatni? Vastagon hibás azért amiért kiesünk. A ragaszkodása az elveihez láthatóan nem jött be. Bocsánat, de ennyi pénz eltapsolása és az edző minden kivánságának teljesítése után nem tudok elfogadni egy ilyen kiesést. Ez iszonyat szégyen. Nem vártam BL győzelmet. De legalább a csoportból jutnánk tovább könyörgöm. És nem vagyok lelki sérült.
Azért mielőtt ezt az alárakást így elintéznénk nézzünk már mögé. Akik jöttek, azok közül pont azok estek ki ebben az időszakban, akik tényleg kellettek volna. Lewy és Raphinha volt aki rendelkezésre állt végig. Előbbire nem lehet azért mondani, hogy nem tett hhozzá semmit. Az Inter ellen is azért volt még sanszunk a győzelemre mert vágott kettőt nekik és nagyban neki köszönhető, hogy még egyáltalán minimális esélyünk a továbbjutásra. Raphinhát lehetett volna pótolni, voltak a posztjára emberek. Koundé, Christensen, Bellerin, ők kellettek volna nagyon az újonnan érkezők közül és nagyrészt előbbi kettőn múlt, hogy most itt vagyunk. Ahogy kiesett De Jong és Araujo is. Lehet az új emberekre hivatkozni, de ők pont nem játszottak, legalábbis a kulcsemberek. Egyedül Lewy, de rá nem is igazán panaszkodhattunk. Ha 3 gólt lövünk az Internek, azt a meccset illik megnyerni.
És az ennyi pénz eltapsolásához pont azt kellene figyelembe, hogy rengeteg új játékos érkezett, akikből még most kell csapatot gyúrni. Real, Inter, Bayern. Ezek mind erős, régen összeszokott csapatok, 1-1 játékost kellett a csapatba építeniük. Nálunk egy Lewy, Koundé, Bellerin, Baldé, Rapinha jött a kezdőbe, sőt én még Gavit is félig-meddig ide venném. Nem pár hét ennyi játékost a régiekkel összegyúrni és ütőképes csapatot összehozni. Még csak azt se, hogy ki, kivel, milyen taktikában a legütőképesebb. Ez nem pár hét gyümölcse, főleg, hogy vagy az újakból vagy régiekből hiányoztak kulcsemberek, nem volt olyan időszak, hogy mindenki/nagy többség rendelkezésre állt volna.

Nem fekete-fehér Xavinak a munkássága, a csapat eredményei, játéka, teljesítménye, sok összetevős a jelenlegi helyzet.
Az pedig nem hiszem hogy hurráoptimizmus, ha azt állítuk, hogy sokkal több van ebben a csapatban és még idő kell, akkor pedig jöhetnek komolyabb eredmények, pláne nem elengedni már ezt a szezont. Vagy éppen bízni abban, hogy még van egy kevés esélyünk.
A Bl számomra is hatalmas kudarc, de a legfájóbb, hogy nüanszokon múlt/múlik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:45:27

Andris írta:
2022.10.25. 14:29:26
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...
Az inter elleni játékra hivatkozni pont hogy nem kellene. Idegenben botrányos volt. A helyzetkihasználásra a legjobb szó a szánalmas. A csoda Lewy aki szétszórja a középszer csapatokat itt kb semmit nem tudott csinálni. Az otthoni teljesítmény védelem szempontjából pedig nevetséges. Megyei szintű. Amit vicc. Ha valaki csak ezt a két meccset nézni meg simán elkönyveli hogy semmi keresnivalónk a BL-ben. Jogosan. Tehát szerintem az hogy a játékunkra hivatkozni pont hogy nem jó érv. Bayernnél is mondhatjuk az első félidőt. De a meccs 2 félidőből áll. Továbbra se értem miért kellene nekem megértőnek lennem a csapattal és Xavival az idei BL teljesítményükkel kapcsolatban.

Szerk: Inter elleni meccshez még. A pontrúgásainkat akár én is rúghatnám. Hasonló lenne az eredmény. Látványosan nem tudunk semmit kezdeni a betömörülő csapatokkal. Dembelé mint a mérgezett egér felfut adtán beadja a 11 védőre és kirúgás, esetleg szöglet amiből soha nincs gólunk. Egy jól szervezett védekező csapattal semmit nem tudunk kezdeni. Oké a labdabirtoklás király de van 0 pontunk. Jaj de jó. Erre Xavinak sincs semmi megoldása. Ennyi meccs után se látom hogy bátran kontráznánk e vagy hagynánk játszani a másikat hátha megnyílik a védelem. Nem Nem nem csak az erőltetett pressing amiből a csodás védelmünket megtöri egy kontra és máris kikaptunk. Semmi javulást nem látni e téren.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2022.10.25. 14:54:45-kor.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:29:26

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 14:20:45
Rendben Andris. Neked az a vélmenyed hogy minden oké ami most a csapatnál van, mert mindent meg lehet magyarázni ezerféle indokkal miért történik úgy ahogy történik. Idő kell nekik meg majd beérik meg így meg úgy meg amúgy. Mindent lehet fogni az elmúltnyolcévre.

Én pedig azt mondom hogy ilyen csapattal csoportkörből kizúgni az menthetetlen a BL-ben. Semmilyen magyarázat nincs rá. Egyezzünk meg abban hogy hogy nem egyezünk meg.
Megegyezhetünk, de borzasztóan szélsőségekben beszélsz, és nagyon egyszerűsíted, torzítod is azt, amire az én véleményemként hivatkozol. :?
Aki
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...

Az szerintem nem azt állítja, hogy minden oké, hanem azt, hogy ez most nem sikerült, rohadt bosszantó, voltak is hibák, de el kell fogadni és el kell könyvelni, hogy a csapat még ott tart, hogy ez előfordulhatott. Ugyanezzel a lendülettel azt is látni kéne szerintem, hogy ez Xavi vagy a játékosok többsége részére nem jelenti azt, hogy nincs felfelé, vagy hogy nem lehet a megkezdett úton tovább haladni és fejlődni. És azt se jelenti, hogy szégyellniük kell magukat, hogy égő volt amit csináltak. Vagy hogy a szurkolóknak kéne szégyenkezni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.25. 14:26:09

A játékban nem volt szégyenkezni való, bár az inter elleni odavágó az mélypont volt játékban is, illetve a visszavágón produkált védekezés is egy blasz 2-es szintet ütött meg.

Nem gondolom, hogy túlzott elvárás lett volna (150 millió eldurrantása után) a bl csoportkörből való továbbjutás.
Még csak konkrét bravúr se kellett volna, ha a kötelezőt hozzuk (amit Xavi is elvárásként fogalmazott meg), mégpedig, hogy az olaszokat verjük meg hazai pályán.
Ezek nem irreális elvárások.
És bizony, Xavi is ludas a dologban, mint ahogy megvannak az érdemei is, lásd pl a vasárnapi meccses taktika.

Mondtam, a szégyen szó talán erős, de blama mindenképp az én szememben ez. A körülmények figyelembevételével meg még súlyosabb blama. (játék képe, nyári megerősödés, állandó ajnározása a fórumon egyes játékosoknak, stb. Engem pl ez felhypeolt, de nem nyitom újra a kérdéskört.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:20:45

Rendben Andris. Neked az a véleményed hogy minden oké ami most a csapatnál van, mert mindent meg lehet magyarázni ezerféle indokkal miért történik úgy ahogy történik. Idő kell nekik meg majd beérik meg így meg úgy meg amúgy. Mindent lehet fogni az elmúltnyolcévre.

Én pedig azt mondom hogy ilyen csapattal csoportkörből kizúgni az menthetetlen a BL-ben. Semmilyen magyarázat nincs rá. Egyezzünk meg abban hogy értünk egyet.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:13:09

davi10 írta:
2022.10.25. 13:46:25
És a kiemelt résznek hogy kéne megtestesülnie a pályán? Mert egy csapatnál aki így bevásárolt nyáron és kb. 1 éve ugyanazzal az edzővel dolgozik nem érzem ezt valid kifogásnak. Stabilitás van a csapatban, Xavi-ban bíznak, a játékosok kapják a fizut, az Ő teljesítmenyüket nem kéne, hogy befolyásolja.

De megint köszönöm a minősítést a többiek nevében is, akik lelki sérültek vagyunk és nem tudjuk objektívan nézni a dolgokat, elképesztő, hogy milyen magas lóról tudsz beszélni még mindig.
Nem feltétlenül neked/rólad írtam, bár ha te ezt tényleg "szégyennek" éled meg, akkor valami alternatív magyarázatnak léteznie kell a te esetedben is. Mert egyáltalán nem volt szégyellnivaló ezekben a meccsekben, még ha nem is sikerült a továbbjutás.
Nem vagyok azért biztos benne, hogy így van, mármint, hogy tényleg szégyelled a csapatot. Bosszantani, idegesíteni meg engem is nagyon idegesít a helyzet, meg ahogy alakult.
De ha mégis a te inged esetleg, akkor bosszankodj nyugodtan a magas lovam miatt.

Ami az anyagi, sportszakmai stabilitásunkat illeti, és hogy annak hogy kéne megnyilvánulnia a pályán.. ezerszer beszéltünk ezekről, részletesen. Továbbra sem volt pénzünk olyasmikre, amire rohadtul kellett volna lennie. Például szélső védőkre, ugye.
Vagy jó lett volna Raphinál magasabb szintet képviselő szélső támadót, Lewánál fiatalabb sztárcsatárt venni, de ezekre se volt zsé.
Nem mondom, hgoy rossz anyagot vásároltunk be, ugyanakkor messze nem nevezném ideálisnak, akkor se, ha figyelmen kívül hagyom, hogy a jövőt kéne építeni szerintem, nem pedig hirtelen eredményeket produkálni.
A bevásárlás az utóbbi szellemében ment, és szerintem indokolatlanul nagy nyomást helyezett Xavira és a csapatra is. Eredménykényszereket, de túlzott mértékben.
Ez nem csak Xavinak nem jó, szerintem nem jó se a megmaradt és önbizalomhiányos nyuggereinknek, se a tinisztárjainknak, se a sérülésből és vezetőséggel/szurkolókkal/sajtóval való összetűzésekből visszatérő játékosainknak, se az új érkezőknek.

Csaba, nem a csapatot nem ítélitek meg objektíven, szerintem, hanem a csapat helyzetét, és hogy mit lehet elvárni ezen a szinten, ebben az időpillanatban.
Kétségtelenül nem elég jók, nem voltak azok. Más kérdés, hogy ezt teljesen jogosan el lehetett-e várni.
Írjátok hogy Xavi 1 éve van a csapattal, de hát közben a keret jó része kicserélődött. Eleve féltávnál jött kármentésre, ami sztem sikerült is tavasszal, emelkedő pályára került a csapat.
De még most se volt rendes nyári fekészülés, hanem pénzszerző túrák, utolsó utáni pillanatig nem érkező és nem távozó játékosok, stb.

Lényeg a lényeg, szerintem nem égő, és nem szégyen, amit a csapat csinált a BL csoportban. Az eredmény rossz lett, sajnos, mindenki tudja, látta, hogy lehetett volna jobb is. Nem sikerült.
Aki szégyenkezik emiatt a csapat miatt, annál szerintem igenis a saját oldalon van a gond, bármi is legyen az. Kikérhetitek magatoknak, hogy ezt leírom, de őszintén szólva nem tartom különösebben indokoltnak.

szerk: érzékelem a megszólításokat pár embertől, titeket arra kérlek, hogy kanyarodjatok vissza a "lelki sérültes" mondathoz, és olvassátok el újra, egyben, az egész mondatot, értelmezzétek magában, és kontextusban is. Tényleg úgy gondoljátok, hogy ez azokra vonatkozik, akik szerint nem teljesített jól a csapat? Vagy azokra, akik nem gondolják, hogy minden a legnagyobb rendben? Ha az újra olvasás, értelmezés után is így gondoljátok, csak írjatok nekem bátran privátban egy üzenetet. Én ezesetben hajlandó vagyok önkéntesen pihenőre menni, egyáltalán nem szándékozom kihasználni a valójában csak egykori admin, napjainkban inkább moderátor státuszt, de most épp nem érzem, hogy bármiféle határt átléptem volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:07:11

Andris írta:
2022.10.25. 13:24:15
Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
Hoppá... Én imádom a Barcát és nem vagyok lelki sérült. Azért azt aki nem ért azzal egyet hogy most minden rendben van lelki sérültnek beállítani kicsit erős. Oké admin vagy és neked szabad, de lehet te figyelmeztetést adtál volna valakinek aki ilyet ír.

Na de, hogy érdemben válaszoljak.

Xavi új évet kezdett idén. Laporta alárakott mindent. Folyton arról jönnek a hirek hogy egyre stabilabb a pénzügy a háttérben. Minden elé lett rakva amit kért. Támogatás minden oldalról. Szurkolók imádják. Mi kellett volna még hogy sikeresebb legyen ez az év? Vagy legalább ne zúgjunk ki az első adandó alkalommal a BL-ből? Bocs de így közel 8 év arculcsapás után nekem már nagyon elegem van ebből. Miért kell Xavit simogatni? Vastagon hibás azért amiért kiesünk. A ragaszkodása az elveihez láthatóan nem jött be. Bocsánat, de ennyi pénz eltapsolása és az edző minden kivánságának teljesítése után nem tudok elfogadni egy ilyen kiesést. Ez iszonyat szégyen. Nem vártam BL győzelmet. De legalább a csoportból jutnánk tovább könyörgöm. És nem vagyok lelki sérült.
Csak is Puyol
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.10.25. 14:06:50

csababarca írta:
2022.10.25. 13:53:19
miután a mezünkön mindenféle baglyokat promózunk a pénz miatt, így anyagilag marhára nem lényegtelen a dolog.
másrészt, februárra éppen össze is állhatunk mint az a bizonyos bugyi, szerencse, sorsolás, jól elkapott 2-3 héttel kvázi ott találod magad a BL 4 között.
Én is ezt írtam. Mondjuk nem értem, mi a bajod a baglyokkal, én bírom őket. =P~


"Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak."

Most nem akarom itt Andrist védeni, de ezt a mondatot tényleg olyan nehéz értelmezni?
Ez nem azt jelenti, hogy örülni kell a kiesésnek, meg mindenki hülye, aki máshogy gondolja, mint, ahogy ő, hanem max. azt, hogy mindenki hülye, aki nem látja át, mekkora sz*rban van jelenleg a klub. :)

Néha tényleg úgy érzem én is magam itt a fórumon, mint valami politikai gyűlésen. Nem lehet együtt igaz a két állítás, hogy valóban elég mélyen van a klub minden tekintetben, de még így is gáz kiesnünk a BL-ből?
Válasz küldése
cron