Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.16. 17:36:56

Hivatalos- Jordi Cruyff távozik a klubtól
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.15. 10:15:43

Laporta nyilatkozott tegnap pár apróságot, amiről volt már szó a fórumon korábban.

Pl megerősítette, hogy megyünk Messiért, és a lehető legmagasabb számokkal próbáljuk meggyőzni. Ugyanakkor azt is említette, hogy jelenleg pár általános, személyes sms váltásnál jár a kapcsolatfelvétel, és hogy ezeken próbálja rendezni valamelyest a kapcsolatot, ami a két évvel ezelőtti ügyek kapcsán rossz állapotba került.

Ezen felül említette a jövő évi szezonbérlet árakat is (amit kb pont a 70%-al kevesebb helyjegy bevétel kompenzálására szabtak, magyarul rohadtul megnövelték). Az elnökség viszakozik, és hamarosan új árakkal jelentkezik.

Kis saját adalék, elmentem múltkor megnézni a stadiont a Montjuicra. Jelenleg leginkább koncert helyszínként üzemel, semmiféle munkálatok nem kezdődtek még meg ott, gyep helyett szemét és hangosító eszközök hevernek mindenfelé. A klub ugye 49500 főt határozott meg a közleményében, amit nagyon furcsálltam. A stadion egyik falán van egy tábla, ami szerint maximálisan 57805 ember tartózkodhat odabent, erre van engedélyeztetve. (A wikipédia szerint 56ezer fős volt kb eredetileg) Gondolom ennek a számnak megfelelő mosdó, vészkijárati kapacitások és egyéb felszerelés van bent, erre van hitelesítve.
Szóval továbbra se értem, miért mennének alá, túristákkal szerintem bármikor meg lehet tölteni. Most, hogy változnak a meghirdetett bérletárak, lehet, hogy ezt is átgondolják majd.
Megközelíthetőségben amúgy nyilván sokkal rosszabb, mint a Camp Nou. Fel kell menni a metrótól a hegyre. Na jó, inkább dombra. Nem nagy dolog felmenni a diadalívtől, és az Espanya sokkal nagyobb metrócsomópont és tér, mint a Camp Nou bármelyik oldalán lévők, de azért muszáj lesz külön buszjáratokat rendszeresíteni meccsekre. Annyiból mondjuk jó, hogy odafent nincs semmi kb, ez egy tisztán túrisztikai látványossághalmaz kb odafent, szóval egyéb forgalmak nincsenek, ellentétben a Les Cortsal.
Viszont a nagy gyalogos forgalomnak elég karcos fel-le mozogni. Nem hosszú, nem is vállalhatatlanul meredek, de elég szűk "folyosók" vannak csak felfelé, ha a szerpentines műutat szabadon akarják hagyni buszoknak. Mindenesetre Olimpiai komplexum volt ott, nem csak egy stadion, erre lett kipreparálva az egész környék elvileg, habár 92ben.

Egy másik adalék: elvileg 88500an voltak a Betis ellen a stadionban, az Osasuna ellen meg 76k. Teljesen kizártnak tartom, különösen az előbbit. Elég sok meccsen voltam már, elég sokszor figyeltem heteken keresztül, az utolsó percig az elérhető jegyek mennyiségét, meg persze azt, hogy mikor mennyire vannak tömve a lelátók. Meggyőződésem volt, hogy kb 70ezren leszünk, és látványra valóban nagyon messze voltunk a 88-89 ezres teltháztól. Nem csak meccs közben, mikor többé-kevésbé váratlan zuhogó eső sokakat elüldözött a lelátóról, hanem már a kezdő sípszónál is.
Nem tudom, pontosan mi okunk lehet, hogy kozmetikázzuk a nézőszámokat, és persze lehet, hogy egyszerűen tévesen ítéltem meg, de nagyon furcsa volt, és gondoltam érdekességként megosztom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.12. 11:10:41

Ez az Alemany sztori arra mindeképp felhívja a figyelmet, hogy valami nem kerek a vezetésben, nincs teljes egyetértés vélhetően a jövőkép tekintetében, óvatosan fogalmazva.... :mrgreen:
Nem szokott jellemző lenni, hogy egy közelmúltban összeállt vezetésből egy fontos szereplő csak úgy kiszálljon....
Majd egyszer talán valamikor valami szivárogtatásból foszlányokat meg fogunk tudni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 14:39:59

Andris írta:
2023.05.11. 14:27:16
Nem biztos hogy minden Bartomeu sara azért.

Ne felejtsük soha egy percig se, hogy Laporta nem csak culé, hanem egy középszer politikus is egyidejűleg. Az emberei közül is szerintem sokan inkább lojalitás és név alapon kerülnek ki-be, mintsem valódi szakmai renomé és tapasztalat alapján.
Egyáltalán nem biztos, hogy mindenhez értenek, és mindenhez jól értenek a mostani vezetőségben (sem), sőt.
Az lehet, de Songhoz és Turanhoz sok köze nem lehetett. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 14:27:16

Nem biztos hogy minden Bartomeu sara azért.

Ne felejtsük soha egy percig se, hogy Laporta nem csak culé, hanem egy középszer politikus is egyidejűleg. Az emberei közül is szerintem sokan inkább lojalitás és név alapon kerülnek ki-be, mintsem valódi szakmai renomé és tapasztalat alapján.
Egyáltalán nem biztos, hogy mindenhez értenek, és mindenhez jól értenek a mostani vezetőségben (sem), sőt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.11. 13:28:32

Troym írta:
2023.05.11. 11:42:46
Közel 16 milliós pénzügyminisztériumi bírságot kaptunk cégautók, charterjáratok és Arda Turan, illetve Songgal kapcsolatos szabálytalanságok miatt. (AS)

Van amit nálunk képesek jól csinálni a háttéremberek?

58 milliót különítettünk el a bírságokra, gondolom jön még néhány.
Drága Bartomeu elnök urunk a sírig kísért minket úgy tűnik.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.05.11. 11:56:02

Troym írta:
2023.05.11. 11:42:46
Közel 16 milliós pénzügyminisztériumi bírságot kaptunk cégautók, charterjáratok és Arda Turan, illetve Songgal kapcsolatos szabálytalanságok miatt. (AS)

Van amit nálunk képesek jól csinálni a háttéremberek?

58 milliót különítettünk el a bírságokra, gondolom jön még néhány.
Mindenütt ez megy gondolom. Csak most a Tebas féle hiszti miatt minden fel van fújva.
Csak is Puyol
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 11:42:46

Közel 16 milliós pénzügyminisztériumi bírságot kaptunk cégautók, charterjáratok és Arda Turan, illetve Songgal kapcsolatos szabálytalanságok miatt. (AS)

Van amit nálunk képesek jól csinálni a háttéremberek?

58 milliót különítettünk el a bírságokra, gondolom jön még néhány.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.05.08. 18:18:40

tisztellek amiért te még tudod nézni ezt az ötlettelen ívelgetést.
a többi részével egyetértek.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.05.08. 18:15:00

Egyre több pletyka merül fel, hogy legnagyobb részt az vezetett Alemany távozásához, hogy túl nyersen bánt a szent tehenekkel (Sergi Roberto, Alba, és ugye a Messi ügy is részben ide sorolható). HA ez igaz, akkor lényegében amiatt vágták ki, mert próbálta tenni az egyetlen dolgot, ami kivezetné ezt a klubot a posványból, és valami újat felépíteni. HA igaz, akkor ez a klub teljes mértékben megérdemel mindent, amit az elmúlt években kapott, és mindent amit fog kapni a következő években.

Ha Busquets, Alba és Roberto is a keret tagja lesz jövőre, akkor én meg még egy fokkal intenzívebb hányingerrel ülök majd le meccset nézni, amikor rá bírom venni magam egyáltalán. Dehát nekünk ez jutott.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.06. 17:40:27

Szerintem a százmilliós igazolások sosem sportszakmai döntések, azokat elnökök hozzák politikai, hatalmi és marketing szempontok alapján. Azokat bármelyik sportigazgató felett döntik el, nem véletlenül nem válik be egyik sem. Szakmai döntések kb 50-60 millióig történnek. Fiatalok értékelése meg nehéz edző figyelembe vétele nélkül, mert valakinek játszatni is kéne a játékost, tanítani, terelgetni. Szóval ez egy nagy komplex értékelés.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.06. 10:50:06

Fernando írta:
2023.05.06. 10:38:59
Azt se felejtsük el, hogy fizetesben sem tudtunk versenyezni egyik fiatallal kapcsolatban sem, a klub körüli negatív ügyek szintén elrettento lehetett néhányuknak.
Szerintem is. Christensent mindenkèppen meg kellene tartani, mert nagyon rossz pèldát mutatnánk az ide vágyóknak. Kessie kèrdèses, hiszen nem tudjuk beilleszteni, de a Barcát ismerve, ha el is adjuk 10+ millió, mert ingyen minket választott, úgy pedig kaphat aláírási pènzt az új csapatától. Attól pedig szerintem többet èr. Max játèkoscsere, de az bonyolult, mert mindenkinek rá kell bólintania, az ügynököknek pedig kèrdèses a díjja.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.06. 10:38:59

Azt se felejtsük el, hogy fizetesben sem tudtunk versenyezni egyik fiatallal kapcsolatban sem, a klub körüli negatív ügyek szintén elrettento lehetett néhányuknak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.06. 06:32:52

Troym írta:
2023.05.05. 22:15:24

De kicsit összevissza írogatsz, mert Zubi meg 2015-ig volt sportigazgató, szóval nehéz követni kit szeretnél kritizálni, szóval először döntsd el melyik sportigazgató és a munkája a téma.
Ramon Planes a "technical secretary" pozíciót töltötte be. Egyfajta segèdje volt 2018-tól Abidalnak, akinek szinte semmilyen igazolása nem jött be. Kluivert volt az akadèmia igazgatója. Nekik tulajdonítom, hogy ismèt a helyes útra lèptünk a fiatalok átigazolása, kèpzèse terèn . Zubizarreta ès Alemany között a fekete lyuk. Volt egy kis hasznunk az eladásokon, amit kompenzáltak a 100 milliós bukások. Szerintem nem nagyon tudsz említeni ezen időszak alatt 2 bevált fiatal igazolást, mert emlèkeim szerint nem volt. Dembele ès De Jong, fogjuk rá, de 200 millióèrt nem nagy kunszt. Nagyon eltávolodtunk az eredeti kommentemtől, hogy mennyire fontos egy jó szakvezető kinevezèse.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.05. 22:15:24

Nagybarcelona írta:
2023.05.05. 19:26:08
Troym: nem kötözködni akarok,
Alemany ès Ramon Planes előtt írj már 2 játèkost aki bevált a fiatal igazolások közül az előttük lèvő 5 èvben.
Oké, Planes 2018-2021 közt volt nálunk, szóval 2013 óta.
Hogy vált be? Szakmailag, anyagilag?

Anyagilag:

2013 Neymar 88m érkezett 220m távozott
2016 Denis Suarez 3m érkezett 13m távozott
2016 Digne 16m érkezett, 30m távozott
2017 Marlon 5m érkezett 12m távozott
2017 Tobido 4m, 9m távozott, jelenlegi piaci értéke 30m, 20% a mienk a következő átigazolási díjnak
2018 Arthur 30m érkezett 76m távozott.
2018 Mina 12m érkezett 30m távozott

Szakmailag:
Neymar
2016 Umtiti, sérüléséig kb top10 khv volt
2014 MATS - no more comment
De szerintem Digne is jó volt csere bhv-nek.

Akiket ideírogattam mind 23 alatti játékosként érkeztek. Nyilván volt olyan mint mondjuk Rakitic, aki 26 évesen jött, de szerintem egyrészt áron alul, másrészt nem volt 100%, hogy beválik.

De kicsit összevissza írogatsz, mert Zubi meg 2015-ig volt sportigazgató, szóval nehéz követni kit szeretnél kritizálni, szóval először döntsd el melyik sportigazgató és a munkája a téma.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.05. 19:39:42

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ment-case/
Így is lehet, nem úgy mint Tebas, aki a spanyol bajnokság törtènetènek legsúlyosabb esetekènt aposztrofálta a Negreira ügyet. Luis Rubiales az RFEF elnöke biztos abban, hogy Negreira nem befolyásolta a bírókat, semmilyen ráhatása nem volt a bíróküldèsre, sok a fèlretájèkoztatás a mèdiában.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.05. 19:26:08

Troym: nem kötözködni akarok,
Alemany ès Ramon Planes előtt írj már 2 játèkost aki bevált a fiatal igazolások közül az előttük lèvő 5 èvben. (Dembele 100+, De Jong 75, szóval az nem hiszem, hogy èrne, 19 millióèrt Dembelèt a Rennesből, ahol már látszott, hogy nagy tehetsèg, az lett volna) Trincao a Wolverhamptonban ès a Sportingban is gyenge, most volt 2 jó meccse, ahol lőtt 4 gólt. Alemany (Planes, Kluivert)előtt èvekig katasztrófa volt az átigazolásunk, ezèrt èrint èrzèkenyen a távozása. Ha az utóbbi èvekben ide igazolt (hasraütès) 20-30 fiatalból 2-3 bevált volna, most nem itt tartanánk. Zubizarretanak köszönhetünk mèg sokat. (Alba, Mascherano, Adriano, Fabregas, Sanchez, Neymar, Rakitic, Suarez, Stegen, Bravo, persze voltak mellèfogások is) aztán nèzd meg a köztes időszakot. Ennyit számít a szakmai munka. Nem azt mondom, hogy legyünk Ajax, ès csak fiatalokba fektessünk, mert Laportáèk a virtuóz ciklus megismètlèsèvel nem erre az útra szavaztak, de a jelenlegi anyagi helyzetben felèrtèkelődnek a jó igazolások, különösen ha fiatal, èvekig "használható" játèkosokat sikerül igazolni. A Benfica pl. előttünk tart a BL-ben, ès nem mellèkesen az ezredforduló óta 1+ milliárdos bevètelt könyvelt el játèkoseladásokból. Megintcsak nem azt írom, hogy a Barca "eladó" klub legyen, de nagyon sokat számítanak a sikeres átigazolások, ès az eladások, amiben ráadásul közismerten a legrosszabbak vagyunk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.05. 16:13:12

Ez egy annyira szűklátókörű gondolat, hogy a szakmai munka minőségét abban mérjük, hogy pl a Sevilla, Dortmund, Benfica, City, Salzburg kiket vesz meg. Mik a célok, elvárások, pénzügyi lehetőségek? Ezek nagyon mások mindenhol.

A City / Chelsea / több PL csapat kerete kb 40-50 játékos, egyszerre 15-20 kölcsönadva. De maradjunk a Citynél, 14m euróért vettek egy olyan balhátvédet, aki 8 meccsen játszott. Ő mennyire érte meg? A bayernben 300 perc jutott a 20 milliós holland szupertehetségnek. A Dortmund elvitte pl Adeyemit, de nem úgy néz ki, hogy a srác a gólkirályi címre tör.
Évente legtöbb ilyen nagy csapatnál vesznek 5-10 fiatal játékost 10-20 millióért és némelyik bejön, azért ez nem akkora bravúr.
Az meg szerintem konkrétan emberkereskedelem ami a Citynél, Chelseanél megy.

A többi említett csapat meg nem megy olyan eredménykényszer alatt, mint mi. A legtöbbnél nem elvárás a bajnoki arany minden évben, a Salzburg meg kb a tartalékkeretével is aranyérmes lenne. Ha a Dortmund nem 2. hanem 3. szerintem nem emelkedik a pulzusuk.

De pár mondat a nálunk előkerült neveknél:
Ha Roque idejön és beválik, mennybe megy a vezetőség, ha nem mi vagyunk a világ bénái?

Trincao meg szerintem a legnagyobb kudarcunk, mármint nem a megvétele, hanem hogy eladtuk. Szerintem Xavi mellett belőle jó játékos lehetett volna.

De a többi mem értem milyen összehasonlításnak képzi az alapját pl Haalandal, vagy Enzoval szemben?
Meg kell nézni mennyibe kerültek: Blanco 500e, Abde 2m harmadosztályból, Demir 2m, Torre 5m, Jutgla ingyen
Gondoljuk, hogy ha a világ és a Barca játékosfigyelők szerint is világsztár alapanyagok lennének, nem állt volna sorba mindenki értük, ha ennyire alacsony áron elhozhatóak?

Ehhez képest Abde 10-20millió közötti összeget érhet. Most akkor mi a baj vele? Vagy használjuk a nagycsapatnál, vagy kerestünk rajta pénzt? Jutgla is ingyen jött, 5 millióért ment.
Torre szerintem hasonló utat bejárhat, mint Abde, a többiek ha pénzt nem hoznak, legalább megpróbáltuk.

Milyen szakmai munkát hiányolunk? A tehetségeket szerintem pont jól találjuk meg, inkább kész játékosok szoktak besülni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.05. 14:12:20

Nagybarcelona írta:
2023.05.05. 12:56:29
Chino:
Azèrt èn ilyen Blanco, Abde, Demir, Trincao règebben Henrique, Douglas, most Roque, Angelo Gabriel,
mèg vèletlenül sem hasonlítanám
DembeleDortmund
Haaland-Salzburg
Enzo-Benfica
Julian-City
transzferekhez, akikről már akkor látszott, hogy nagyon jó játèkosok, ès extra teljesítményt nyújtottak de nekünk mégsem kellettek a leírt indokokèrt. Ahogy most Ugarte, Xavi Simons (nyáron ingyen) 2 ève figyeljük Angelo Gabrielt, akinek 19 meccs 0 gól 1 gólpassz a mèrlege brazíliában.
A másik felèvel sem èrtek egyet. 2020 januárban Braida ajánlása ellenère nem èltünk a lehetőséggel, Haalandot leigazolta 20 millióèrt a Dortmund. A Barca 18 millióèrt februárban Brathwaite-ot.
Julian Alvarez 20 milliója helyett Ferran Torrest 55+10 millióèrt. Overmars 1 euróèrt vitte De Jongot, összerakott egy BL elődöntős csapatot. Most nèzd meg a Benficat. Nem azt írtam, hogy tehetsèges suhancokból állítsunk össze BL esèlyes csapatot, hanem azt, hogy amatőr módon lecsúsztunk a velünk szóba hozott tehetsègekről, ès leggyakrabban közèpszereket igazoltunk. A 160 milliós Coutinhoval is sokra mentünk, most kikereshetnèm az említett csapatok kiket igazoltak töredèkèből. Persze, hogy vannak mellèfogások minden csapatnál, de a Barcánál kiemelkedően sok, az pedig különösen dühítő, mikor ajánlja nekünk a megfigyelőnk 20 millióèrt Haalandot, mi pedig elköltünk 120 milliót Griezmannra, majd sèrülès miatt elhoztuk 18 millióèrt Brathwaite-ot. Ezèrt kellene minősègi sportvezető, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Raphinhat, Koundet, Ferrant, 50+ millióèrt emleigazolja Abidal vagy Deco is. De felhozhatom Ramon Planest a Betis jelenlegi, a Barca règi sportvezetőjèt, akinek köszönhetjük Araujot ès Pedrit. Ehhez kell tehetsèg, ami jelenleg aranyat èrne a klubnak. Arányaiban ezeknek a kluboknak jóval nagyobb a sikere a fiatal tehetsèges játèkosok leigazolásában, ès ez nem lehet vèletlen
Ilyen szempontból felsorolhatnál még legalább 20 csapatot, akik nem tették meg. Alvarezért mentünk, folytak is tárgyalások, de a City sokkal jobb helyzetben volt. Brathwaite helyett nem tudtuk volna leigazolni Haalandot, mert csak ligából lehetett, plusz itt volt Messi, Dembélé, Suarez, Griezmann, csak éppen olyan sérüléshullám volt, hogy a liga külön engedéllyel hagyta, hogy leigazolhassuk a dánt. De mi kineveltük pl Fatit akit első szezonja után 90-100 millióért vittek volna Angliába. A jelenlegi saját nevelésű alapembereket ha eladnánk komolyat tudnánk szakítani. Csak éppen ha van ilyen nem adjuk el. Vegyük Araujot, Pedrit akit mi hoztunk szotyiért. Ennyi idő alatt egy Dortmund sem termelt ki ennyit. Es ezek a csapatok hiáa termelik a pénzt előrébb nem jutnak vele.

A Coutinho-Dembélé-Griezmann pedig tudjuk, hogy egy hatalmas fekete folt a klub történretében, ami gyakorlatilag egy ámokfutás volt, amit a mai napig nyögünk. Mindenki tudja mekkora baklövések voltak.
De ha megnézzük a közelmúltra visszamenően a Cityt, MU-t, Chelseat, de félig meddig ide lehet venni a Poolt, Juvet, na ők elég távol vannak tőlünk. Vannak ilyen kiscsapatok akik felvásárolnak játékosokat és kinevelnek egy-egy nagy kalibert egy-két-három évente csak ez a nagyobb csapatoknak nem így megy. Nem véletlen hogy sehol sem jellemző. A City megvette Alvarezt, nagyon szép és jó, de az utolsó 10-12 igazolásukból ő az egyetlen. (de ő se 4-5 millió volt)

Sok dologban igazat adok, de ez nem ilyen fekete-fehér. . Nagy szerencse is kell ehhez viszont akik tényleg kiemelkednek azokra hatalmas konkurencia lesz. Lásd Roque is akit nem tudunk elhozni, hiába jönne ide, egy Arsenal, Chelsea, akik képben vannak alapból jobb ajánlatot tudnak tenni és egy 18 éves srácért kifizetni 40 milliót (mondjuk itt segíthet az ügynöke André Cury, aki 8 vagy 10 évig a sportvezetőségben működött a klubnnál). Vagy Endrick aki 16 évesen 35 millió, ha bejön akkor változókkal 72. És még ott a klub, meg szülők stb. Szóval nagyon sok összetevős a dolog.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.05. 12:56:29

Chino:
Azèrt èn ilyen Blanco, Abde, Demir, Trincao règebben Henrique, Douglas, most Roque, Angelo Gabriel,
mèg vèletlenül sem hasonlítanám
DembeleDortmund
Haaland-Salzburg
Enzo-Benfica
Julian-City
transzferekhez, akikről már akkor látszott, hogy nagyon jó játèkosok, ès extra teljesítményt nyújtottak de nekünk mégsem kellettek a leírt indokokèrt. Ahogy most Ugarte, Xavi Simons (nyáron ingyen) 2 ève figyeljük Angelo Gabrielt, akinek 19 meccs 0 gól 1 gólpassz a mèrlege brazíliában.
A másik felèvel sem èrtek egyet. 2020 januárban Braida ajánlása ellenère nem èltünk a lehetőséggel, Haalandot leigazolta 20 millióèrt a Dortmund. A Barca 18 millióèrt februárban Brathwaite-ot.
Julian Alvarez 20 milliója helyett Ferran Torrest 55+10 millióèrt. Overmars 1 euróèrt vitte De Jongot, összerakott egy BL elődöntős csapatot. Most nèzd meg a Benficat. Nem azt írtam, hogy tehetsèges suhancokból állítsunk össze BL esèlyes csapatot, hanem azt, hogy amatőr módon lecsúsztunk a velünk szóba hozott tehetsègekről, ès leggyakrabban közèpszereket igazoltunk. A 160 milliós Coutinhoval is sokra mentünk, most kikereshetnèm az említett csapatok kiket igazoltak töredèkèből. Persze, hogy vannak mellèfogások minden csapatnál, de a Barcánál kiemelkedően sok, az pedig különösen dühítő, mikor ajánlja nekünk a megfigyelőnk 20 millióèrt Haalandot, mi pedig elköltünk 120 milliót Griezmannra, majd sèrülès miatt elhoztuk 18 millióèrt Brathwaite-ot. Ezèrt kellene minősègi sportvezető, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Raphinhat, Koundet, Ferrant, 50+ millióèrt emleigazolja Abidal vagy Deco is. De felhozhatom Ramon Planest a Betis jelenlegi, a Barca règi sportvezetőjèt, akinek köszönhetjük Araujot ès Pedrit. Ehhez kell tehetsèg, ami jelenleg aranyat èrne a klubnak. Arányaiban ezeknek a kluboknak jóval nagyobb a sikere a fiatal tehetsèges játèkosok leigazolásában, ès ez nem lehet vèletlen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.05. 12:05:46

Nagybarcelona írta:
2023.05.05. 11:16:51
ocsike83 írta:
2023.05.05. 10:34:04
Azért ezt a portugál vonalat elfogadnám. Összekukáznak minden dél-amerikai (meg afrikai) tehetséget, aztán szép haszonnal eladogatják őket.
Nekünk a jelenlegi helyzetünkben + tebas "munkásságával" talán ez lenne az egyik járható út.
Porto nagyon sokáig "no name" játékosokkal meghatározó volt a BL-ben, most talán átvette ezt a szerepet a Benfica.
Èn is így látom. Vitor Baia vagy a Leverkuseni sportigazgató munkásságát nem ismerem, èn is ezèrt soroltam fel az Ajax, Sevilla, Benfica, Dortmund alkalmazottait (Overmars csak volt), hiszen ezek a csapatok arról híresek, hogy jó szemmel veszik èszre a fiatal tehetsègeket, akiket hatalmas haszonnal adnak túl. De ilyen a Salzburg vagy a Leipzig is. Max mi nem lennènk rákènyszerítve az èrtèkeink eladására. Alemany nagyon jól tárgyalt, de sosem tudjuk meg, hogy az èrkezők Laporta, Alemany, vagy Xavi kèrèsère èrjeztek. Az biztos, hogy egy minősègi sportvezető aranyat èr a klubnak. Az ilyen mi kutyánk kölyke is el tud menni 100+ millióèrt leigazolni Dembelèt, Griezmannt, Coutinhot, de az igazi èrtèket az kèpviseli, aki Enzo, Julian, Haaland minőségű játèkosokat igazol apróèrt. A nagyobb problèma, hogy ezeket a neveket velünk is egybekötöttèk, de valamièrt nem kerültek ide. Leggyakrabban a magyarázat a "nem Barca DNS", vagy az èppen aktuális edzőnknek nem tetszett a játèkos profilja. Ne ezen a jelenlegi anyagi helyzetben sürgősen túl kellene lèpni. Akkor viszont el kellene fogadni, ha ezáltal módosítani kell a stílusunkon.
Baianak én is nagyon örülnék.

Viszont ez az Leipzig, Benfica, Leverkusen, Salzburg, de még akár a Dortmundot is idevehetjük, megteheti, hogy elvan ilyen játékosokkal és nem zavar senkit, ha 2-3 évig nem néz a BL-be vagy az EL első körében kiesik. Nálunk ilyenért egyből fejek hullanának és nem lehetne megengedni.
Plusz mi is igazoltunk így játékosokat 0-5-8-9 millióért vagy opcióval, nagy reményekkel, aztán nem jöttek be vagy még nem tudjuk.
Csak az utóbbi néhány évből a teljesség igénye nélkül. Santi Mingo, Yusuf Demir, Fabio Blanco, Abde, most Torre, Araujo, de még még biztos vannak hasonlók. Persze nem mindenki az első csapathoz (vagy nem egyből) jött, de a jelenlegi csapatból ott van Araujo vagy Pedri. De félig meddig Destet is ide sorolhatnánk, aki ugyan 20 milláért jött, de 19 évesen nem padmelegítőnek. (mondjuk szerintem ő pont az aki a teljesítménye alapján nem ott/úgy van ami jogos lenne)

Ráadásul ezek a csapatok is fürdenek be fiatalokkal. (lásd Moriba)
Szóval soktényezős ez a dolog, csak annyit látunk, hogy van olykor egy Sancho, Haaland, Bellingham, mert ezek vannak fókuszban.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.05. 11:16:51

ocsike83 írta:
2023.05.05. 10:34:04
Azért ezt a portugál vonalat elfogadnám. Összekukáznak minden dél-amerikai (meg afrikai) tehetséget, aztán szép haszonnal eladogatják őket.
Nekünk a jelenlegi helyzetünkben + tebas "munkásságával" talán ez lenne az egyik járható út.
Porto nagyon sokáig "no name" játékosokkal meghatározó volt a BL-ben, most talán átvette ezt a szerepet a Benfica.
Èn is így látom. Vitor Baia vagy a Leverkuseni sportigazgató munkásságát nem ismerem, èn is ezèrt soroltam fel az Ajax, Sevilla, Benfica, Dortmund alkalmazottait (Overmars csak volt), hiszen ezek a csapatok arról híresek, hogy jó szemmel veszik èszre a fiatal tehetsègeket, akiket hatalmas haszonnal adnak túl. De ilyen a Salzburg vagy a Leipzig is. Max mi nem lennènk rákènyszerítve az èrtèkeink eladására. Alemany nagyon jól tárgyalt, de sosem tudjuk meg, hogy az èrkezők Laporta, Alemany, vagy Xavi kèrèsère èrjeztek. Az biztos, hogy egy minősègi sportvezető aranyat èr a klubnak. Az ilyen mi kutyánk kölyke is el tud menni 100+ millióèrt leigazolni Dembelèt, Griezmannt, Coutinhot, de az igazi èrtèket az kèpviseli, aki Enzo, Julian, Haaland minőségű játèkosokat igazol apróèrt. A nagyobb problèma, hogy ezeket a neveket velünk is egybekötöttèk, de valamièrt nem kerültek ide. Leggyakrabban a magyarázat a "nem Barca DNS", vagy az èppen aktuális edzőnknek nem tetszett a játèkos profilja. Ne ezen a jelenlegi anyagi helyzetben sürgősen túl kellene lèpni. Akkor viszont el kellene fogadni, ha ezáltal módosítani kell a stílusunkon.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.05. 10:34:04

Messa írta:
2023.05.05. 08:34:46
A SPORT szerint Vitor Baia a legújabb kiszemelt Alemany utódjának. Jelenleg a Porto alelnöke. A Porto az ő hathatós segítségével mászott ki az FFP gondokból 2-3 éve, hasonló, bár kisebb nyomás volt akkor rajtuk mint jelenleg rajtunk. Azóta eléggé stabil az egyesület pénzügyileg.

Laporta kedveli, jó vele a viszonya, és a mai napig részt vesz Barca legends meccseken.
Azért ezt a portugál vonalat elfogadnám. Összekukáznak minden dél-amerikai (meg afrikai) tehetséget, aztán szép haszonnal eladogatják őket.
Nekünk a jelenlegi helyzetünkben + tebas "munkásságával" talán ez lenne az egyik járható út.
Porto nagyon sokáig "no name" játékosokkal meghatározó volt a BL-ben, most talán átvette ezt a szerepet a Benfica.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.05. 08:34:46

A SPORT szerint Vitor Baia a legújabb kiszemelt Alemany utódjának. Jelenleg a Porto alelnöke. A Porto az ő hathatós segítségével mászott ki az FFP gondokból 2-3 éve, hasonló, bár kisebb nyomás volt akkor rajtuk mint jelenleg rajtunk. Azóta eléggé stabil az egyesület pénzügyileg.

Laporta kedveli, jó vele a viszonya, és a mai napig részt vesz Barca legends meccseken.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.04. 22:56:52

Nagybarcelona írta:
2023.05.04. 17:57:26
Laportának nagyon èsznèl kell lennie most kit nevez ki. Egyre jobban idegesítenek Xavi kiszemeltjei, akik szerintem vagy túlárazottak, vagy közèpszerek, vagy egyszerre mindkettő
Bernardo Silva 85
Roque 50
Amrabat 40
Zubimendi 60
Laporte 50
Foyth 50
Olmo 40 egy èves szerződèssel
Cancelo 70
Mondjuk így megèrtenèm Alemany ès Jordi távozási szándèkát.
Közben a vezetősèg rèszèről
Neves állítólag Laporta kiszemeltje, említette is nyilatkozatában
Xavi Simons, állítólag Jordival rajta vesztek össze
Wirtz
Arnau
Szerk:
Sportigazgatók
Rui Pedro Braz-Benfica
Monchi-Sevilla
Overmars-Ajax (balhèja miatt Royal Antwerp, mert illetlen üzeneteket küldött női alkalmazottainak :) )
Michael Zorc-Dortmund
Ezek közül lenne èrdemes, mind jó szemmel figyel fel a tehetsègekre, akikből jól megszedtèk magukat.
Silvát mindenki tudta, hogy nem hozzák, ha sikerült volna akkor az baromi nagy húzás. Roque 30-35 millió és ha valakit akarunk arra a posztra akiből klasszis lehet vagy már az az 100-nál kezdődik. Zubimendiről hamar lemondtunk.
Nevesről is hamar lemondtunk, mert pont Xavinak nem kellett.
Foythot 42 millióért ki lehet vásárolni. Canceloért senki nem fog ennyit adni. Nem véletlenül dobta el a City és a Bayernnek sem kell. Ha valaki ad 30-40-et érte masnival kötik át. Laporte helyett pedig többször jött fel Inigo ingyen
De fel lehetne sorolni még min. 20-30 embert akiről sokszor szó volt, aztán ki tudja mi a valóságalapja (az, hogy mennyiért meg pláne). Alapból 3 jh. (Dalot, Pavard, Meunier) kkp-vkp is nagyon sokszor jött Tielemans (ingyen) és még kismillió szóval ki lehet választgatni akiket állítólag Xavi vagy Laporta akart, de vannak minimum annyian amik kivételes igazolások lehetnének ingyen vagy potom áron és rá lehet sütni, hogy őt persze Alemany vagy Jordi akarta.
Wirtzről jövőre volt szó, egy évet még a Leverkusenben marad, de szerintem sansztalan, bár erre a posztra egy ilyen játékos, ilyen fiatalon, hatalmas fogás lenne.

Ez hasonló, mint a fizetések. Ahány oldal, ahány információ, mind mást mond. Főleg május elején beszélni valós igazolásokról, pláne a pontos árukról pletykálni jó.
Ott van pl. Bellingham, aki tegnapelőtt meg tegnap biztos Real igazolás volt 90+10-ért, aztán 100+20-ért, aztán 140-ért stb. Ma már maradna a Dortmundban.
Az AS meg tudjuk milyen.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése