Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.14. 20:42:59

Gareth Tello írta:http://g14.co/article/jordi-farre-the-i ... w-part-one
Nagyon szimpatikusnak tűnik és elég jó dolgokat mond, kár, hogy valószínűleg nem lesz reális esélye az elnökválasztáson.
http://grup14.com/article/grup-14-talks ... e-part-two" target="_blank

itt meg a masodik resze az interjunak.
okos dolgokat mond, erdemes figyelni ra. :)
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.12. 18:38:43

Gareth Tello írta:http://g14.co/article/jordi-farre-the-i ... w-part-one
Nagyon szimpatikusnak tűnik és elég jó dolgokat mond, kár, hogy valószínűleg nem lesz reális esélye az elnökválasztáson.
Meggyőzött, hogy Grimaldot, Sampert és Adamat hozná fel, ugye? :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.12. 17:14:49

http://g14.co/article/jordi-farre-the-i ... w-part-one" target="_blank
Nagyon szimpatikusnak tűnik és elég jó dolgokat mond, kár, hogy valószínűleg nem lesz reális esélye az elnökválasztáson.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.26. 15:13:45

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.21. 16:43:56

Capon írta:És ez a tervezet meddig fog élni, nyárig?
Vagy már most jó magyar politikusokhoz méltóan az utolsó 1-2 hetükben kötelezik el magukat, hogy a következő elnökségnek meg legyen kötve a keze?
Hogy van ez most?
Már 2007-ben Laportanak is volt egy hasonló projektje, az megakadt. 2014-ben Rosell indított egy pályázatot, az Espai Barca-t, amit a sociok 72%-os igen arányban megszavaztak. Azt nem tudom, hogy eredetileg mikorra volt ütemezve az építkezés, de szerintem a 2017 volt már akkor is a tervezett kezdés időpontja. Lényeg a lényeg, több éves folyamatnak az egyik mérföldköve, amiről linkeltem, s remélhetőleg most már végig zöld utat kap és megvalósul a projekt.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.21. 15:13:42

És ez a tervezet meddig fog élni, nyárig?
Vagy már most jó magyar politikusokhoz méltóan az utolsó 1-2 hetükben kötelezik el magukat, hogy a következő elnökségnek meg legyen kötve a keze?
Hogy van ez most?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.21. 13:37:26

danianevem írta:Sikeresen értékesítette a klub az megújuló stadion "névjogait". Az Espai Barca projekt nagyjából 600 millió euróba fog fájni a klubnak, aminek a finanszírozása a terv szerint 3 fő részből, egyenként 200 milliós tételből fog állni (névjogok értékesítése, saját finanszírozás és kölcsön).

Maga a program a klub számos intézményének a renoválását, korszerűsítését takarja. A tervezett kezdési időpont 2017 és körülbelül 2021-ig tarthat az újjáépülés.

szerk.: a sport a Barca és a város gazdasági relációjáról ír.
600 milliós beruházás- nem semmi. Pár videót lehet róla találni, pl a stadion remekül fog kinézni. Úgy gondolom, hogy jelenleg a Barca nem használja ki maximálisan a nevét(kissé kopott stadion, viszonylag kevés létesítmény a környéken), így szükség volt egy ilyen tervezetre. Az összeg maga nem vészes, hiszen nem csak a Nou Camp átépítését takarja, de sok más létesítményét is. A névjogokkal nem vagyok kibékülve, de teljesen érthető döntés. A 200 millió a klub saját kasszájából azt jelentheti, hogy kb 3-4 évig vissza kell fogja magát a csapat igazolások terén, de ez sem tűnik vészesnek, főleg ha tripláz a klub, az ugyanis pár évig alaposan megdobhatja a büdzsét.

Tartozása, amennyire tudom, jelenleg nagyjából nulla van a klubnak(nem számítva a játékosokért ki nem fizetett részleteket), tehát most van az alkalom a nagy befektetésre.
A Fifa egy szégyen
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.05.21. 12:50:59

defender3 írta:igazolások téren inkább nem mondok róluk semmit, mert jót nem nagyon tudnék hiába a tavalyi jó igazolásoknak.
Ez így elég ambivalens, mire gondolsz pontosan?
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.21. 11:55:33

Rosellék olyan téren voltak jók, hogy gazdaságilag rendbe tették a klubot de igazolások téren inkább nem mondok róluk semmit, mert jót nem nagyon tudnék hiába a tavalyi jó igazolásoknak.

Engem annyira nem zavar ha a Camp Nou nevébe lesz még egy szponzor neve, mert úgyse nagyon fogjuk máshogy hívni emiatt. A mezszponzor téma érdekes, mert hagyománya volt, hogy nincs, csak már a pénz annyira fontos, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy éves szinten 30-40 millióval kevesebb legyen a bevétel.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.21. 11:33:11

nzxtpo írta:Gazdasági téren talán a Bayern a legjobban működő gigász, ők sem az eladásokból élnek, mégis egyedülállón jól felépített rendszerük van.
Ez vitathatatlan, de nekik a helyzetük is különleges. Tulajdonképpen egyértelmű a hegemóniájuk, néha van egy-két csapat, amelyik szakmailag felveszi velük a versenyt, de gazdaságilag hosszú távon esélytelen valamennyi német csapat a Bayernnel szemben. Meg népszerűség tekintetében sincs vetélytársuk a hazai pályán, a München az elit a Bundesligában, ergo nem kell különösebben versenyezniük senkivel, csak a nemzetközi porondon. De ők általában megoldják pár "külsős" transzferrel.

Viszont egy 600 milliós beruházásnál, ha a klub adósságfelhalmozás nélkül meg tud oldani 400 milliót, az annyira nem tűnik rossz gazdasági modellnek. Egyébként fogalmam sincs, mekkora lehet most a klub adóssága, de szerintem Rosellék ezen a téren kifejezetten jó politikát folytattak, még ha szembe is mentek néha a klubfilozófiával.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.21. 11:16:26

danianevem írta:Sikeresen értékesítette a klub az megújuló stadion "névjogait". Az Espai Barca projekt nagyjából 600 millió euróba fog fájni a klubnak, aminek a finanszírozása a terv szerint 3 fő részből, egyenként 200 milliós tételből fog állni (névjogok értékesítése, saját finanszírozás és kölcsön).

Maga a program a klub számos intézményének a renoválását, korszerűsítését takarja. A tervezett kezdési időpont 2017 és körülbelül 2021-ig tarthat az újjáépülés.

szerk.: a sport a Barca és a város gazdasági relációjáról ír.
Nem örülök a kölcsönnek, jó lenne már végre törleszteni, mert van egy olyan érzésem, hogy később ebből még lehet balhé. Gazdasági téren talán a Bayern a legjobban működő gigász, ők sem az eladásokból élnek, mégis egyedülállón jól felépített rendszerük van.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.21. 09:28:58

Sikeresen értékesítette a klub az megújuló stadion "névjogait". Az Espai Barca projekt nagyjából 600 millió euróba fog fájni a klubnak, aminek a finanszírozása a terv szerint 3 fő részből, egyenként 200 milliós tételből fog állni (névjogok értékesítése, saját finanszírozás és kölcsön).

Maga a program a klub számos intézményének a renoválását, korszerűsítését takarja. A tervezett kezdési időpont 2017 és körülbelül 2021-ig tarthat az újjáépülés.

szerk.: a sport a Barca és a város gazdasági relációjáról ír.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.20. 19:39:52

Capon írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... at-2395515

Iszonyatosan nagy pénztől fogunk elesni a jövőben.
Ha nem is a németek 40 milliós pénzét vesszük alapul, mert mondjuk sikerül jobb szerződést kötni, de akkor is közel 100 miska fog kiesni a kasszából évente?
Ezt hogy a francba fogják kigazdálkodni?
A röhej az ebben, hogy a többit a szövetség fogja zsebrevágni, mert azért kevesebbe nem fog kerülni a TV társaságoknak így sem. Ha optimistán nézem, akkor azt mondom, hogy az alacsonyabb osztályok, netalán amatőr klubbok, szerényebb anyagiakkal rendelkező egyesületeket fogják megsegíteni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.02.20. 17:48:35

Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.02.17. 15:41:03

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... at-2395515" target="_blank

Iszonyatosan nagy pénztől fogunk elesni a jövőben.
Ha nem is a németek 40 milliós pénzét vesszük alapul, mert mondjuk sikerül jobb szerződést kötni, de akkor is közel 100 miska fog kiesni a kasszából évente?
Ezt hogy a francba fogják kigazdálkodni?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.05. 10:08:58

Elvileg ma fogja újratárgyalni a CAS a transzferbant. Viszont még sehol sem látok cikkeket róla, pedig ha valamiről, akkor erről lehetne...

A dátum biztosan jó, mivel a hivatalos oldalon is december 5-ét írnak. A végleges döntés pedig az év végére várható.

Bezzeg Nyom meg Perreira kaliberű transzeferekről már lehet olvasgatni...
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.20. 21:03:28

Fogalmam sincs melyik topikba passzolna a legjobban, mindenesetre ide írom:
Businessman Jordi Farre (39) announced today he will run for Barcelona president in 2016. Third candidate for now - Bartomeu and Benedito.

Tehát már hárman vannak versenyben az elnökségi pozícióért. A jelenlegiek közül alighanem Benedito lenne a befutó, Laporta felboríthatja ezt a sorrendet. Farréról nem sokat tudok, a sport cikke alapján inkább a patriotizmus, mintsem sportszakmai szempontok fogják uralni a kampányát. Aztán ki tudja ki tudja, lehet előhúz egy-két aduászt a kalapból.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.15. 13:32:09

Egy elég jó (angol nyelvű) cikk a közelgő választásról, illetve egy ehhez kapcsolódó, elég fontos kérdésről, a szerző Jordi Pascual UEFA A-licences edző és nem mellesleg socio, szóval valószínűleg jól átlátja a dolgokat.
http://futbolpirineusenglish.blogspot.h ... rca-i.html" target="_blank
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.12. 18:21:17

Ez a felállás nekem is bejönne, én hajszálnyit sem vagyok Laporta ellen, csak Benedito nagyon szimpi lett hirtelen, és ez az opció át se futott az agyamon.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.12. 18:05:37

hank1ee írta:Rendkívül szimpatikus nekem ez a Benedito, úgy tűnik, valódi értékeket képvisel. Katarral kapcsolatban maximálisan igaza van, ott ezer ember halt meg a stadionokért, megölték őket. A kétezer-huszonkettes vb-n nem tudom mennyi gyomrom lesz nézni azokat az arénákat. Vermaelen-kérdésben is korrekt, Zubizarreta tényleg totálisan alkalmatlan. Attól, hogy a klubban játszott, még nem ő a megfelelő ember a feladatra.

Örülnék, ha ő nyerne a következő választásokon, meg nem biztos, hogy Laporta csak fele olyan sikeres is lenne, mint volt korábban. Ennek ellenére úgy érzem, ő fog nyerni. Ne legyen igazam!
Én pedig abban bízom, hogy csatlakozik Laporta csapatához, és így még kevésbé lesz megosztva a jelenlegi elnökség ellenzéke. Azért nagyon nem örülnék annak, ha megoszlanának a szavazatok Laporta, Benedito és az esetleges többi "ellenzéki" induló között, és így Bartomeuék sunyiban megint a legtöbb szavazatot kapnák, még ha erre nincs is sok esély most. Álljon csak Laporta mellé Benedito, esetleg a Sevilla sportigazgatójával, Monchival, és nincs, ami megállítsa őket, főleg, ha Cruyff is támogatja őket a háttérből.

Én továbbra is maximálisan Laporta mellett állok, ő sem volt egy angyal, és valószínűleg most nem lenne olyan sikeres az elnöksége, mint korábban, de rajta lehet érezni, hogy imádja a klubot, érte él-hal, és megpróbál mindig olyan döntést hozni, ami a legjobb a klubnak. Illetve a Cruyff - Masía - Catalunya - Unicef négyessel összefoglalt értékrendje is olyan, amivel tökéletesen azonosulni tudok.

Mondjuk akkor sem leszek szomorú, ha Benedito Laportától függetlenül indul el és nyeri meg a választásokat. Ő is szimpatikusnak tűnik, és a jelenlegi elnökségnél csak jobb lehet.

Ja, és még valami Laportáról. Karakteres személyiség, igazi vezető. Rosell és Bartomeu a nyomába sem érhet ezen a téren.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.12. 17:42:43

Rendkívül szimpatikus nekem ez a Benedito, úgy tűnik, valódi értékeket képvisel. Katarral kapcsolatban maximálisan igaza van, ott ezer ember halt meg a stadionokért, megölték őket. A kétezer-huszonkettes vb-n nem tudom mennyi gyomrom lesz nézni azokat az arénákat. Vermaelen-kérdésben is korrekt, Zubizarreta tényleg totálisan alkalmatlan. Attól, hogy a klubban játszott, még nem ő a megfelelő ember a feladatra.

Örülnék, ha ő nyerne a következő választásokon, meg nem biztos, hogy Laporta csak fele olyan sikeres is lenne, mint volt korábban. Ennek ellenére úgy érzem, ő fog nyerni. Ne legyen igazam!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.12. 15:53:40

Beneditoról mit érdemes tudni? Húz valamelyik táborhoz, vagy különutas elveket vall?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.08. 16:29:40

visca el barca írta:sokadik függetlenségi szavazás... ugyanugy semmit nem fog érni, a spanyolok nem fogják hagyni h a fejőstehén elszakadjon.

ha meg mégis, kizárt h a barca ne legyen tagja a la ligának. a realnal sem hulyék, nekik nem érdekük egy gyenge bajnokság...

Nem tudom, lehet, hogy csak összeesküvés elmélet, de én azt is el tudom képzelni, hogy ezzel is valamilyen nyomást akarnak gyakorolni a katalánokra, mert a spanyoloknak nagy csapás lenne az elszakadás. Hiába hatalmas az identitástudatuk, a szurkolók száma tetemes szavazatot tesz ki, ők pedig nem biztos hogy örülnének, ha a Barca egy alibi, pár csapatos ligába kerülne és a sztárok jó részét is elvesztenék.
Persze lehet, hogy csak túl gondolom az egészet, de lehet benne valami.

Mondjuk biztos lehetnek kiskapuk. A spanyolt is megtartják hivatalos nyelvnek, a közigazgatás sem lesz teljesen független, esetleg a klubban játszóknak fel kell venni a spanyol állampolgárságot, ahogy eddig is kijátszották az EU-s törvényt. vagy valami hasonló.

Szerintem részben a keleti eseményeknek is köszönhető, hogy sokkal keményebbé vált ez a helyzet, mint a korábbi szavazások. Sőt, már a baszkok is mozgolódnak, ahogy a napokban hallottam. Szóval Spanyolország eléggé kutyaszorítóba került.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.08. 14:02:22

sokadik függetlenségi szavazás... ugyanugy semmit nem fog érni, a spanyolok nem fogják hagyni h a fejőstehén elszakadjon.

ha meg mégis, kizárt h a barca ne legyen tagja a la ligának. a realnal sem hulyék, nekik nem érdekük egy gyenge bajnokság...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.08. 13:52:24

Katalónia november 9-én népszavazást tart Spanyolországtól való függetlenedéséről. Amennyiben a tartomány elszakad, abban az esetben az FC Barcelona és az Espanyol a La Ligán kívülre szorul, a profi liga a törvények értelmében kénytelen kizárni a klubot.

A profi liga elnöke Javier Tebas így nyilatkozott az ügy révén – “Amennyiben Katalónia hivatalosan is elfüggetlenedik Spanyolországtól, abban az esetben a Barcelona és az Espanyol sem játszhat a spanyol bajnokságban! A jelenlegi törvények ezt nem teszik lehetővé: csak egy olyan, Spanyolországtól független állam van, amely csapatokat indíthat a spanyol bajnokságban, ez pedig Andorra. Ahhoz, hogy ezt a törvényt megváltozhassuk, meg kellene várnunk a parlament döntését. Nem tudom elképzelni Spanyolországot Katalónia nélkül, ahogy a bajnokságot sem Barcelona és Messi nélkül. Hatalmas veszteség lenne ez a számunkra!”
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése