Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.14. 01:54:53

Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.12. 21:14:43

Alves úgylátszik, szerelmes és nem a szépségre játszott. :o
:) :D

Szerk.: Én Rosselre tenném a voksom, különösebb indokom nincs rá. :D
Ezvan. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.05.12. 21:05:08

menczel írta:http://www.fcbarcelonanews.com/fc-barce ... rlfriends/

nem tudom volt-e már.
Bojané,Inié, Hlebé :twisted: :oops:
Alves...húúú, én válnék :lol:
Sylvinho meg egy kicsit hasonlít a nőjére :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.05.12. 21:03:12

menczel írta: nem tudom volt-e már.
Hlebék elég szép pár azért. Dani Alvesnek azt gondoltam szebb nője van :wink:
"And my heart will leave you never."
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.05.12. 20:41:32

Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.06. 20:11:10

Két gay egy pár, azaz mi adtuk a BL-döntő edzőit:
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.03.12. 21:24:48

LG írta:Pedig igenis összekeveri, mert Rosselnek köszönhető, h Ronaldinhoék nálunk kötöttek ki, nem Sorianonak.
Ezt a nagy felháborodást ami most itt megy nem értem, le is írtam, h miért. Igaz, arra normális választ nem kaptam.
Oké, 'Dinhót aláírom, Decót nem tudom, Henryt viszont Soriano hozta, csakúgy mint Abidalt, Militót, Tourét stb. :wink:

Illetve az is elsősorban Soriano érdeme, hogy financiálisan ennyit javult a klub helyzete.

Épp említettem lejjebb, h anno Laporta fejében is megfordult már a mezszponzor... Végül aztán abból nem lett semmi, Unicef lett belőle...de a gondolat nála is felmerült Rolling Eyes
És Rossel mit mondott? Azt, h megnézné hogy áll anyagilag a klub, aztán döntene...Szóval erről ennyit.

Az viszont egy baromság, h Laporta a szent ember, aki imádja a klubot, Rossel meg csak egy pénzéhes Perez féle féreg, aki le se [auto_cenzúra] a klubot.
A választ gondolom erre vártad. :)

Ezt mondta Ferrer és Rosell: „amennyiben megválasztják, könnyen lehetséges, hogy a labdarúgó csapatnak lesz mezszponzora.”

Az én olvasatomban ez (és úgy amblokk az egész mondandójuk) azt jelenti, hogy durván 75% eséllyel bevezetnének egy ilyet, hogy több pénzhez jusson a klub. Laportánál benne volt a pakliban, hogy lesz egy ilyen, de jóval valószínűbb volt, hogy egy unicefes szerződést kötnek, s végül az is lett belőle.

Egy szóval sem állítja senki, hogy Laporta szent ember, illetve azt sem mondjuk, hogy Rosell emiatt "Pérez féle féreg", de abban azt hiszem a legtöbben megegyezünk, hogy nem lenne jó ez a mezszponzoros dolog. :wink: Ha van egy ilyen jellegű presztízse a klubnak, akkor azt miért kéne lerombolni évi 10 millió euróért? :roll: Úgy gondolom, hogy az eddig folytatott munkával is bőven megtermelünk annyi pénzt, hogy ne legyen szükség mindenáron erre...

Egyébként is, ez az egyik olyan dolog, amelyet a legjobban becsülök a Barcelonában, ne rontsuk már ezt el. :?

Remélem értelmes volt a válasz. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.12. 20:52:21

MichaaBee írta:
LG írta: Sztem összekevered őt Sandro Rossellel. :wink:
Kizárt, hogy keveri. :)
Alapból nem voltam Rosell-párti, de ez a mezszponzoros kijelentésével nálam elásta magát.
Egyébként ha pártoló lennék, akkor tuti Ferran Sorianóra vagy Alfons Godallra szavaznék. :wink:
Pedig igenis összekeveri, mert Rosselnek köszönhető, h Ronaldinhoék nálunk kötöttek ki, nem Sorianonak.
Ezt a nagy felháborodást ami most itt megy nem értem, le is írtam, h miért. Igaz, arra normális választ nem kaptam.
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.03.12. 20:23:34

Ha ez csak jótékony célra szolgál, akkor az esetleges mezszponzor sem lenne szégyen...
Més que un club.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.03.12. 20:20:36

fcb4ever írta:3. Az UNICEF-ért miért mi fizetünk??? Ezt sosem értettem.
Ezen mit nem lehet érteni? :roll:
Ezt a fizetést egszerűen jótékonykodásnak kell venni.
Gondolom, hogy nem ők fizetnek.. :roll:
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.03.12. 20:09:22

1. Számomra most Soriano a legszimpatikusabb, én mellette tenném le a voksomat.

2. A mezszponzort én sem erőltetném, bár ha nem most, akkor a következő választásnál újra előjön a téma, egész addig, míg meg nem lépik a dolgot... Felrúgva a tradíciót. De abban azért remélem egyetértek itt mindenkivel, hogy ez nem befolyásolja a MÉS QUE UN CLUB filozófiát...

3. Az UNICEF-ért miért mi fizetünk??? Ezt sosem értettem.
Més que un club.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.03.12. 19:06:20

LG írta:
zsulter írta:...
Sztem összekevered őt Sandro Rossellel. :wink:
Kizárt, hogy keveri. :)
Alapból nem voltam Rosell-párti, de ez a mezszponzoros kijelentésével nálam elásta magát.
Egyébként ha pártoló lennék, akkor tuti Ferran Sorianóra vagy Alfons Godallra szavaznék. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.03.12. 18:52:50

Bevallom őszintén, nekem a UNICEF logó sem tetszik. Szép-szép a kezdeményezés, de nem hiszem, hogy kevesebbet érne, ha csak a pénzt kapnák meg, és nem hírdetnék a mezen is.
Erre jönnek a hírek a mezszponzorról. :? Természetesen megértem, hogy mindig áldozni kell, hogy a sikerek jöjjenek, de akkor is... (pl. nagyon becsülendő a Bilbao hozzáállása, komoly eredmények mégsem érnek el - mégha nem is a legjobb példa, de az elvek párhuzama érthető).
Valószínűleg eret nem vágnék, de remélem, hogy csak az utolsó utáni megoldás lesz bármilyen financiális problémára a mezszponzor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.12. 18:00:54

gonosz írta:
LG írta: Épp említettem lejjebb, h anno Laporta fejében is megfordult már a mezszponzor... Végül aztán abból nem lett semmi, Unicef lett belőle...de a gondolat nála is felmerült :roll:
És Rossel mit mondott? Azt, h megnézné hogy áll anyagilag a klub, aztán döntene...Szóval erről ennyit.

Az viszont egy baromság, h Laporta a szent ember, aki imádja a klubot, Rossel meg csak egy pénzéhes Perez féle féreg, aki le se [auto_cenzúra] a klubot.
Nem úgy értettem. Nem igazán sikerült elkapnod a lényeget, bár nem akarok ezen vitázni, azért erre válaszolnék. Tudom, hogy Laporta fejében is megfordult, akkor sem tetszett, de az akkor volt, most nincs szponzor--> nekem nem tetszene, ha lenne, már kifejtettem miért pont.
Én egy szóval sem mondtam, hogy Laporta szent ember. Mindössze azt akartam kifejezni, hogy tetszik, ahogy irányítja a klubot és jó lenne, ha ezen az úton tovább haladna az egyesület éé Sennyi. Így tiszta?
Jó, értem én. De nekem meg Rossel munkája tetszett, mikor itt volt, és úgy gondolom, h ő sikeres elnök lenne. A mostani elnökségből ha vki jelölteti magát, az sem biztos, h teljesen Laprta munkáját vinné tovább.
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2010.03.12. 17:46:27

LG írta: Épp említettem lejjebb, h anno Laporta fejében is megfordult már a mezszponzor... Végül aztán abból nem lett semmi, Unicef lett belőle...de a gondolat nála is felmerült :roll:
És Rossel mit mondott? Azt, h megnézné hogy áll anyagilag a klub, aztán döntene...Szóval erről ennyit.

Az viszont egy baromság, h Laporta a szent ember, aki imádja a klubot, Rossel meg csak egy pénzéhes Perez féle féreg, aki le se [auto_cenzúra] a klubot.
Nem úgy értettem. Nem igazán sikerült elkapnod a lényeget, bár nem akarok ezen vitázni, azért erre válaszolnék. Tudom, hogy Laporta fejében is megfordult, akkor sem tetszett, de az akkor volt, most nincs szponzor--> nekem nem tetszene, ha lenne, már kifejtettem miért pont.
Én egy szóval sem mondtam, hogy Laporta szent ember. Mindössze azt akartam kifejezni, hogy tetszik, ahogy irányítja a klubot és jó lenne, ha ezen az úton tovább haladna az egyesület éé Sennyi. Így tiszta?
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.12. 17:34:04

gonosz írta:
Capon írta:Asys. Nem kéne presztízs ügyet csinálni ebből a dologból...
Pedig az...mert mit gondolsz, hogy mi más lehet? Rendben, értem én, ha tényleg olyan helyzetben lenne a csapat, akkor kellene, ez tény, ezen sztem senki nem lenne kibukva "innen". A gazdasági helyzet egyenlőre nem ilyen, mert azért legyünk őszinték: a Barca egy gazdag klub, amelynek bár meglhetősen sok adóssága van, azok egy üzleti és gazd-i terv részét képezik és be vannak ütemezve minden költségvetésbe, ennek köszönhetően (tudtommal) lassan, de biztosan apad is, ami még elég nagy előnye volt a Laporta-érának a játkon kívül. Vannak olyan dolgok, amelyek nem kell (kellene), hogy tárgyalási alapok legyenek....
Akik említették a mezszponzort a jelöltek közül üzeltemberek, ahogy Laportának és a "staff"-jának is van fogalma a pénzről, csak mondjuk én úgy látom, hogy sokkal jobban szeretik az utóbbiak magát a Csapatot és tiszteletben tartják annak hagyományait, mint az előbbiek--> így számomra nem is kérdés, hogy ezen téma alapján melyik is a szimpatikusabb "oldal" és ezáltal rokonszenvesebb.
Épp említettem lejjebb, h anno Laporta fejében is megfordult már a mezszponzor, sőt, már tárgyalások is voltak vmi céggel, világosan emlékszem. Végül aztán abból nem lett semmi, Unicef lett belőle...de a gondolat nála is felmerült :roll:
És Rossel mit mondott? Azt, h megnézné hogy áll anyagilag a klub, aztán döntene...Szóval erről ennyit.

Az viszont egy baromság, h Laporta a szent ember, aki imádja a klubot, Rossel meg csak egy pénzéhes Perez féle féreg, aki le se [auto_cenzúra] a klubot.
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2010.03.12. 17:23:46

Capon írta:Asys. Nem kéne presztízs ügyet csinálni ebből a dologból...
Pedig az...mert mit gondolsz, hogy mi más lehet? Rendben, értem én, ha tényleg olyan helyzetben lenne a csapat, akkor kellene, ez tény, ezen sztem senki nem lenne kibukva "innen". A gazdasági helyzet egyenlőre nem ilyen, mert azért legyünk őszinték: a Barca egy gazdag klub, amelynek bár meglhetősen sok adóssága van, azok egy üzleti és gazd-i terv részét képezik és be vannak ütemezve minden költségvetésbe, ennek köszönhetően (tudtommal) lassan, de biztosan apad is, ami még elég nagy előnye volt a Laporta-érának a játkon kívül. Vannak olyan dolgok, amelyek nem kell (kellene), hogy tárgyalási alapok legyenek....
Akik említették a mezszponzort a jelöltek közül üzeltemberek, ahogy Laportának és a "staff"-jának is van fogalma a pénzről, csak mondjuk én úgy látom, hogy sokkal jobban szeretik az utóbbiak magát a Csapatot és tiszteletben tartják annak hagyományait, mint az előbbiek--> így számomra nem is kérdés, hogy ezen téma alapján melyik is a szimpatikusabb "oldal" és ezáltal rokonszenvesebb.
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.12. 14:39:32

Asys. Nem kéne presztízs ügyet csinálni ebből a dologból, főleg azért nem mert már így is van reklám a mezünkön, csak azért mert azt nem "mezszponzornak" hívjuk attól még ott van! Katalán TV3. Valakinek ettől kevesebb lett a klub vagy kevésbé szurkol már neki? Pedig évek óta ott van. Vagy a 111 éves hagyomány a mez elején lévő 15x20 cm-es kis négyzetre vonatkozik vagy úgy általában mindenféle reklámra a mezen!? Nem hiszem, hogy ettől a Més que un Club szlogen teljesen értelmét vesztette volna.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.03.12. 14:33:25

Asys írta: ha mondjuk a Camp Nou nevet lecserélnék, s mondjuk holnaptól Nike Aréna lenne...
Már csak ez hiányzik az elnök-jelöltek fejében :twisted:
KépKép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.03.12. 13:16:00

Üdv minden kedves szurkoló társamnak!

Elég régen írtam a fórumra, de ezzel a mezszponzorral kapcsolatos dolog miatt úgy érzem meg kell nyilatkoznom.

Egy dolgot kérdeznék azoktól akik támogatnák ezt a "kezdeményezést", mégpedig:
Ha lesz mezszponzorunk, akkor miért értelme volt annak, hogy eddig nem volt?

Ha kibirtuk 111 évig, hogy nem volt mezszponzorunk akkor ezután is kibírjuk a pénz nélkül amit az hozna be a kasszába... Presztízséből veszítene a klub és ez nem lenne arányban a pénzügyi nyereséggel!

A Barcelonának meg kell tartania nemes hagyományait! Lehet ez lenne az első lépés, hogy olyanná legyünk mint a Madrid.

Ugyanúgy ellenezném, ha mondjuk a Camp Nou nevet lecserélnék, s mondjuk holnaptól Nike Aréna lenne...

A Barca "Több mint egy klub!".

További szép napot mindenkinek!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.03.12. 12:48:25

Alapból hányingerem van Roselltől,de ez a kijelentése sem dobott a megítélésén.

Emellett megértem az érveiteket,de a Nokia logó tényleg kumma ronda lenne. :twisted:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.12. 12:32:06

Bár ezidáig nekem is szimpatikus hagyomány volt ez a reklám nélküli mez, de nem igazán érdekelne ha rákerülne valami. Ha a csapatnak ez a hasznára van akkor semmikép sem tiltakoznék ellene. Úgy is mondhatnám, hogy van az a pénz. Ha belegondolunk, hogy a csapat 10-20 milla körüli összeget termel ki haszonként évente (és teljesen csúcsra van járatva a Barca hírneve az utóbbi pár évben) és ezzel a mezszponzorációval meg tudnák duplázni, akkor hát legyen. Egy adósságban ülő klub vagyunk. Nem örök életre szól a szerződés. 3-4-5 év szokott lenni. Ha akkora közfelháborodást váltana ki a dolog a szurkolók körében akkor a szerződésben foglalt időpont letelte után megint sima reklám nélküli mezünk lehetne.
Na szal engem különösebben nem zavarna a firka a mezünkön ha ezzel jól jár a klub.

szerk.: és ahogy LG mondja előbb utóbb úgy is lesz mezszponzor tök mindegy tetszik vagy sem.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.12. 12:27:39

Érdekes kijelentést tett az elmúlt napokban Sandro Rosell, az FC Barcelona elnöki posztjára kandidáló spanyol sportvezető. Rosell ugyanis az ’AP’ hírügynökségnek elmondta, ő átgondolná a mezszponzorációt.

„Minden az egyesület anyagi helyzetén múlik, először azonban meg kell nézned a számokat, amiket a klub produkál, és ezután meghozni a helyes döntést. Ezt a lépést kihagyva viszont nem lehet egy mindenre kiterjedő és széleskörűen elemzett helyzetet felvázolni.”
Egyenlőre ott tartunk, h átgondolná....
Ha visszaemlékszünk, anno Laporta is átgondolta. Mert az Unicef előtt bizony szóba kerültek más intézmények is...szóval akkor Laporta is patkány, meg féreg, meg stb...

Teljesen korrekt amit mond, megnézi a klub anyagi helyzetét, és utána dönt, h szükség van-e rá.
Amúgy nyugodjatok bele, h előbb vagy utóbb úgy is lesz mezszponzor, ez csak idő kérdése. Haladni kell a korral.
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.03.12. 11:09:55

Hatalmasat estek a szememben. El sem tudom képzelni a helyzetet (a Nokiás példa konkrétan fájt). A költségvetésnek nagyon kicsi hányadát tenné ki a mezszponzor, nem lehetnek ennyire pénzéhesek!
Kép
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.03.12. 10:43:22

Kedves Rosell és a többi "féreg"! :evil:

FC Barcelona = MÉS QUE UN CLUB!
Válasz küldése
cron