Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.21. 15:55:00

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 21:33:08
Miért jogos, ha a klub a tulajdonát adja el? Miben különbözik ez, mint a klub tulajdonjogának eladása?
Óriási a kettő közötti különbség. A klub egy tulajdonának eladása önmagában nem módosítja magának a szervezetnek a tulajdonviszonyait. A tulajdonjog eladása igen. Óriási különbség. Ha egy szervezet eladja például egy ingatlanát, autóflottáját, vagy eladjuk egy játékos játékjogát, az önmagában nem változtatja meg a szervezet tulajdonosi szerkezetét. A tulajdon eladásának és a tulajdonjog eladásának semmi köze egymáshoz. Előbbi esetben a szervezet egy tulajdonától válsz meg, nem módosítva a szervezeten beüli tulajdonviszonyokon. Ha a szervezet egyes cégeinek a tulajdonjogát adjuk el, részben vagy teljesen, az sem változtat az anyacég tulajdonosi viszonyain. Már csak azért sem, mert a szervezet bármikor létrehozhat újabb és újabb cégeket.
rwin írta:
2024.04.20. 18:29:31
Ertem en, hogy Tebas egy kocsog, akinek egyetlen celja, hogy veletek kiszurjon, de ennek az egesz fizetesi keretnek nem az lenne a celja, hogy ha van 100 milliotok, abbol ne azonnal uj jatekosra meg a fizetesere koltsetek, hanem torlesszetek az adossagot, amit Barto szedett ossze?
A gond az arányokkal van. A Barcelona a bevételeinek irreálisan kisebb részét fordíthatja fizetésekre, mint a többi csapat, ez egyértelműen diszkriminatív. Nem a szükséges intézkedés fontosságát kérdőjelezem meg, mert a Barcelonán belül sajnos még mindig nincsenek meg azok a belső kontrollok, amik ellenőriznék a klubvezetés tranzakcióit. Ez a szervezet gyengesége, ezért azzal még egyet is értek, hogy a klubot meg kell menteni a saját hülyeségeitől, és nem engedni, hogy ha hozzájut plusz 100 millió euróhoz, akkor azonnal elverje az egészet egy 11 éves kölyökre, akit mi kikiáltunk soha nem látott őstehetségnek (ahogy azt szoktuk), majd két év múlva azt is elfelejtjük, hogy a világon van (hány ilyen volt már, te jó ég). Azzal egyetértek, hogy a klubot meg kell óvni a saját gyengeségétől, a probléma az arányokkal van. Nevetséges, hogy 800 milliós bevétel mellett a klub max 204 milliót költhet fizetésekre, ez irreális és diszkriminatív.

A klub egyébként rohamléptekben csökkenti az adósságállományát. Tavaly ősszel már "csak" 1,2 milliárd euró volt az adósság, Laportáék ráállították a klubot egy fenntartható pályára.

https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... d/featured
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2024.04.21. 00:09:04

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 21:33:08
Troym írta:
2024.04.20. 21:08:46


2. Az, hogy nem hagyja az üzletrészek eladásával, hogy kikerüljünk szabályokat, szintén jogos.
Miért jogos, ha a klub a tulajdonát adja el? Miben különbözik ez, mint a klub tulajdonjogának eladása?
Az alap helyzet az, hogy nektek magas a beveteletek, viszont kozben meg rengeteg a hiteleteket.

Erre mondta a liga, hogy csak x osszeget kolthettek fizetesekre, a maradekbol kezdjetek el torleszteni az adossagot. Viszont ha ez a fizetesi keret keves es megis tobbet akartok kolteni, akkor adjatok el jatekost vagy valahogy szerezzetek bevetelt es meg ha nem is az egesz osszeget, de egy reszet elkolthetitek fizetesekre.

Ezek utan valami irrealis osszegert megvettek a Barca Studios vagy Vision, mar nem tudom, egy reszet. De legalabbis is egy olyan reszleg, aminel nem latod azt, hogy ez a fizikai/digitalis termek az elmult evekben ennyi bevetelt hozott, jobb esetben X, rosszabb esetben X+5 ev alatt visszahozza az arat, ezert hosszu tavon megeri megvenni. Valami crypto meg egy libero nevu ceg remlik. Mindegy is, majd valaki kijavit, de erre hivatkozva a liga engedelyezte a magasabb fizetesi keretet. Csak epp a penz nem erkezett meg a Barca szamlajara. Ezzel az uzlet meghiusult, de mar jottek a hirek, hogy akkor valaki masnak kene eladni. Biztos lesz olyan, aki erre azt mondja, hogy szegeny csapatot atverte a befektetesi ceg es nem fizetett, de a liga jogosan gondolhatja, hogy az egesz uzlet kamu volt a kezdetektol es az egyetlen cel a szabalyok kijatszasa volt. Jogosan zarta be ezt a kiskaput a liga.

A klub tulajdonjoga azert mas, ott van a stadion, az edzokozpont, a jatekosok, a klub bevetele; olyankor ezekbol vesz valaki egy "darabot".
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.21. 00:01:54

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 21:33:08
2. Az, hogy nem hagyja az üzletrészek eladásával, hogy kikerüljünk szabályokat, szintén jogos.

Miért jogos, ha a klub a tulajdonát adja el? Miben különbözik ez, mint a klub tulajdonjogának eladása?
Nekem nem azt jelenti a fenntarthatóság, hogy egyszeri tételekkel kistafírozom a számaimat, közben 25 évre eladom a közvetítési jogaim egy részét és 18 perccel később megveszek egy 34 éves játékost 50 millióért, de sajnos Laporta másként vélekedik.

Az szintén nem hiszem, hogy felelős gondolkodás, hogy az elnök saját letétből regisztrál játékosokat. Elhivatott, de szerintem nem helyes.

Ha kicsit megkapargatná a liga, akkor kiderülne, hogy valójában Alonso sem ingyen érkezett, csak trükköztünk a számokkal Auba eladásakor, mert csak "ingyenes" érkező játékos fért bele.

Nem véletlen kaptunk bírósági ítélet alapján 4 milliós bírságot, mert Neto talán mégse ingyen ment el.

Fájt volna szabályosan játszani? Biztos.
Bajnokok lettünk volna tavaly? Tuti nem.
Túl lennénk a válságon? Szerintem igen.

Mindenki döntse el megérte-e.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.20. 21:33:08

Troym írta:
2024.04.20. 21:08:46
2. Az, hogy nem hagyja az üzletrészek eladásával, hogy kikerüljünk szabályokat, szintén jogos.

Miért jogos, ha a klub a tulajdonát adja el? Miben különbözik ez, mint a klub tulajdonjogának eladása?
3. A módszer lényege, hogy ne forduljon elő, ami a többi országban. Az Evertontól sok pont levonva, a ManCity ellen115 pénzügyi vádpont, a Chelsea ellen szintén, a fél Juventus vezetés perbe fogva trükkös könyvelés miatt, Glasgow Rangers meg negyedosztályig volt visszasorolva és kvázi csődbe ment. (Hirtelen ezek jutottak eszembe, bocs amennyiben kihagytam valamit) Na ehhez a listához egyenlőre nem csatlakozott spanyol csapat. Ha innen nézem, akkor a szigorúbb FFP is jogos.

Ha nem lépik meg a gazdasági karokat, az
UEFA FFP-jét sértik meg, mint az Everton, amiért jogos lenne a pontlevonás. A második pont így üti a harmadikat. A Juve, City kettős könyvelés miatt kaphat büntetést, ami jogilag is kifogásolható az adózás miatt. Jobban jártunk volna, ha az első korlátozott szezonban pontokat vonnak le, mint 4-5 évig szivassanak.
Arról nem is beszélve, hogy a meglévő, felbonthatatlan szerződések miatt nőtt volna a tartozás, hiszen a kiadásokat csak hitellel tudták volna kompenzálni, vagy csődöt jelentenek. Akkor a La Liga elérte volna amit akadályozni próbál?
bence0330 írta:
2024.04.20. 20:31:21
Tebas szerintem csak rossz politikát alkalmaz alapvetően jó szándékkal.
A jó szándékot kétlem, mert akadályozza az akadémia játékosainak regisztrálását a felnőtt csapatba, amivel "nagy mértékű és visszafordíthatatlan károkat okozna, ha ingyen távoznának. Ez a bíróság ítélete, onnan az idézet. De még ezt is képes volt megtámadni.
Vagy ha mellőzi, amit Troym leírt.
Mondjuk az lett volna jó szándék, ha az értékesítésekből befolyó összegeket 1az1-ben el lehet költeni, a bérsapka pedig az UEFA által meghatározott 70%-a a bevételnek, azaz 400-500 millió.
A Sevilla jó példa volt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.20. 21:08:46

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 20:10:13
Leírtad a lényeget.
Teljesen fölöslegesen futjuk ugyanazokat a köröket.
Nem biztos, hogy nem értesz félre.

1. Szerintem amit kér, jogos.

2. Az, hogy nem hagyja az üzletrészek eladásával, hogy kikerüljünk szabályokat, szintén jogos.

3. A módszer lényege, hogy ne forduljon elő, ami a többi országban. Az Evertontól sok pont levonva, a ManCity ellen115 pénzügyi vádpont, a Chelsea ellen szintén, a fél Juventus vezetés perbe fogva trükkös könyvelés miatt, Glasgow Rangers meg negyedosztályig volt visszasorolva és kvázi csődbe ment. (Hirtelen ezek jutottak eszembe, bocs amennyiben kihagytam valamit) Na ehhez a listához egyenlőre nem csatlakozott spanyol csapat. Ha innen nézem, akkor a szigorúbb FFP is jogos.

4. A sajtóban megszellőztetni bizonyos klubok anyagi lehetőségeit, na ez meg törvénytelen.

5. Negreia ügy kapcsán meg simán kretén Tebas, mert sajtóhíreknek felült az eljárás meg nem bizonyított semmit, de az elmúlt 20 év klubvezetésétől ez nagy blama. Laporta úgy csinál, mintha neki állna feljebb, holott 8 évig ő is fizette.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.20. 21:01:22

Egyebkent jo hir, Tebast mar nem kell elviselni sokaig. :lol:


https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... d-request/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.20. 20:31:21

Tebas szerintem csak rossz politikát alkalmaz alapvetően jó szándékkal. Kétlem, hogy lenne bármi, amit direkt ellenünk talált ki - kivéve, amivel mi teremtettünk precedenst. Alapvetően gond van a Liga ffp-jével, mert épp azért, mert a Barca ekkora brand, igazából nem fenyeget a csőd. Komoly adósságokból meg egy ekkora klubnak jellemzően előrefelé kell menekülnie, amit viszont nem enged, szerintemLaportáék zseniális Houdini módszerei az egyedüli oka, hogy nem EL helyekért küzdünk, és nincs nagyobb adósságállományunk mellé, mint 3 éve volt. Na akkor lenne igazi gáz anyagilag, mert akkor még perspektíva sem nagyon lenne, adósságállomány csökkentéséről meg szerintem alig beszélhetnénk, ha egyáltalán. Így meg félig-meddig topcsapat maradtunk, és elég komolyat csökkentek az adósságaink is. Úgy, hogy megkerültük a rendszert. Ez elmond valamit róla...

A Sevilla nem tudta ezt megtenni, betartották a nyomi helyi ffp-t, és relatív stabil BL-szereplőből és EL-győztesből csináltak egy alsóházi csapatot 1-2 év alatt. Szerintem ez mindent elmond az ffp gyakorlati hasznáról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.20. 20:21:53

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 07:25:36
ocsike83 írta:
2024.04.19. 21:22:18
Ha tebas-nak (direkt kis betűvel) ez sem lenne elég, Laporta helyében elkezdenék tárgyalni a francia szövetséggel. Telekürtölném a sajtót, h közel a megállapodás, 2026-tól a francia bajnokságban indulunk. A LaLiga meg legyen a Real játszótere.
tebas kb 1 nap múlva elfogadná az 1/1-et.
Nike is lépett, tebas is lépne.
Senkinek nem lenne érdeke, hogy a Barcelona elhagyja a spanyol bajnokságot. Kb szponzorok tömkelege lépne vissza, h ezt az egycsapatos bajnokságot nem támogatják.
Sokáig én is így gondoltam. Néhány hete olvastam, hogy a Barca meccsei voltak a legnézettebek idén, ahogy tavaly is. (Legtöbb, legnagyobb nézőszámmal közvetített meccs)A NIKE szerződés felmondása is úgy néz ki egy jól sikerült blöff lett, el kell ismerni, Laportának helyén vannak a családi ékszerei :) (jogász, tudta hogy és hogy nem lehet felmondani a szerződést).
Tebas kapcsán már máshogy látom. Ő egy elfogult Real szurkoló, aki nem lát tisztán, éppen most fogják a Real kérésére felfüggeszteni a hírek szerint (CVC kapcsán a TAD)
Vagy lehet, hogy éppen az a cél. Az egycsapatos bajnokság kiemelt csapata a BL és Liga pénzek miatt fel tudja venni a harcot a PL nagyjaival.
Azért valószínű, hogy a Nike-nak is vannak jogászai, és ők is tudták, hogy nem lehet csak úgy felmondani a szerződést. :wink: Aztán született egy olyan megállapodás, ami mindkét félnek megéri.

A Tebas-féle konteokról pedig mindig az a mém jut az eszembe, amelyikben a fickó belarakja a botot a biciklije küllőjébe, aztán szid valakit, a a Barca szurkolók pl. Tebas-t. Amekkora hibákat követtek el éveken keresztül ennél a csapatnál, örüljetünk, hogy nem nagyobb a baj. Ha nem egy giga klubról lenne a szó, amely az egyik legnépszerűbb a világon, valószínűleg már csődbe ment volna.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.20. 20:10:13

Troym írta:
2024.04.20. 19:34:46

Mellette simán beperelném a pénzügyi helyzet hirdetése miatt, mert szerintem ez visszaélés, gyakorlatilag belsős adatok kiszivárogtatása és hitelrontás egyszerre.
Leírtad a lényeget.
Teljesen fölöslegesen futjuk ugyanazokat a köröket.
1. jogos az elvárás, hogy a klub csökkentse a kiadásokat, fizetéseket.
2. A módszer ahogy tevékenykednek szerintem kontraproduktív az egész ligára nézve, és sokszor bicskanyitogató és károkat okoz a kluboknak, különösen a Barcának, mert mindig a Barca a kiemelt a csapatok között a nyilatkozatokban Tebasnál.
Ezek után miért is gondolhatom elfogult, saját maga által nyíltan elismerten Real Madrid szurkolónak, miközben Perez ott nyom alá, ahol tud. A CVC üzlet esetében teljesen jogosan, mert eladósítja az egész ligát évtizedekre, közben a Barca adósságától "félti" a klubot és egy gazdálkodó szervezetet minden lehetséges módon akadályoz a gazdálkodásban, bevételszerzésben, amivel törleszthetné az adósságát.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.20. 19:34:46

rwin írta:
2024.04.20. 18:29:31
MessiNeymarSuarez írta:
2024.04.19. 19:34:26
Tebasnak főhet a feje hogy mit találjon ki újból(mint ahogy azt tette a gazdasági karok-eladások után a lehetőségek befoltozásával)
Ertem en, hogy Tebas egy kocsog, akinek egyetlen celja, hogy veletek kiszurjon, de ennek az egesz fizetesi keretnek nem az lenne a celja, hogy ha van 100 milliotok, abbol ne azonnal uj jatekosra meg a fizetesere koltsetek, hanem torlesszetek az adossagot, amit Barto szedett ossze?
Na ez nekem is régi problémám a Tebas féle farkaskiáltással még Barca szurkolóként is.

Sokszázmilliós adósság, stadionépítés, tucatnyi játékos, aki már nincs is itt, de a fizetési listán szerepel, elmaradó BL bevételek 2 évig, kiskapun keresztül csak kierőszakolt 150-200 milliós igazolás és meg vagyunk lepődve, ha becsukja a kiskapukat?
Állítom, ha 2, vagy 3 éve eladunk 1, max 2 komolyabb kalibert, vagy nem veszünk egy szezonos gólzsákot 50 millióért, már előrébb járnánk középtávon mérve.

Mellette simán beperelném a pénzügyi helyzet hirdetése miatt, mert szerintem ez visszaélés, gyakorlatilag belsős adatok kiszivárogtatása és hitelrontás egyszerre.
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2024.04.20. 18:29:31

FcBarcelona1 írta:
2024.04.20. 07:25:36
Tebas kapcsán már máshogy látom. Ő egy elfogult Real szurkoló, aki nem lát tisztán, éppen most fogják a Real kérésére felfüggeszteni a hírek szerint (CVC kapcsán a TAD)
A Real beperelte Tebast a birosagon (TAD - Sports Administrative Court), a CVC deal miatt, akik ezert lehet fel fogjak fuggeszteni az elnoki poziciojabol. Ebbol hogy kovetkezik, hogy o egy elfogult Real szurkolo?

Korabban volt egy olyan hir, hogy a Barca, a Bilbao es a Real elnokei azt szeretnek, hogy a klubok kozvetlenul targyaljanak a CVC-vel, ne egy kozvetiton (Tebas) keresztul.

Amikor szavazas volt Tebas fizetes emeleserol 3.5->5.5 millio euro, csak a Real a Bilbao szavazott ellene.

MessiNeymarSuarez írta:
2024.04.19. 19:34:26
Tebasnak főhet a feje hogy mit találjon ki újból(mint ahogy azt tette a gazdasági karok-eladások után a lehetőségek befoltozásával)
Ertem en, hogy Tebas egy kocsog, akinek egyetlen celja, hogy veletek kiszurjon, de ennek az egesz fizetesi keretnek nem az lenne a celja, hogy ha van 100 milliotok, abbol ne azonnal uj jatekosra meg a fizetesere koltsetek, hanem torlesszetek az adossagot, amit Barto szedett ossze?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.20. 13:20:14

Van amúgy bárkinek infója róla, milyen időhatárokkal húzzák meg ezeket a limiteket? Csak mert nem nagyon tudom értelmezni. Ha mondjuk szezon végéig, átigazolási szezon elejéig, vagy ilyesmi, akkor mi értelme van eleve a hírnek? Addig nyolcmillió dolog történhet. Ha meg mondjuk az előző naptári év, akkor mindegy mit történik, nem leszünk az 1:1 kategóriában.
Ha a nyárig ez megoldható, akkor a Nike-ügy remélem megoldja a dolgokat. Én is kritizálom Xavit, meg minden, de azért semmiképp sem teljesített alul, és óriási előrelépést ennyire szűk kerettel nem nagyon fogunk tudni tenni, még akkor sem, ha maga a meglévő keret amúgy elég minőségi.

Paraszti ésszel amúgy nem lenne tragikus ez a szabályozás, csak nem így, hogy van egy szakadék. Komolyan pármillión múlik, hogy 200 vagy 550M a bérkeret? Teljesen nonszensz. Fokozatosság elve alapján lenne szerintem értelme, szépen skálán mozogna a dolog, és akkor 10-20 millió különbségen nem 300M bérkeret múlna, hanem hasamra ütök: 40, vagy igazolásonál nem 1:1 vagy 1:4, hanem mondjuk 1:1,2 és 1:1,4 közti különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.20. 07:25:36

ocsike83 írta:
2024.04.19. 21:22:18
Ha tebas-nak (direkt kis betűvel) ez sem lenne elég, Laporta helyében elkezdenék tárgyalni a francia szövetséggel. Telekürtölném a sajtót, h közel a megállapodás, 2026-tól a francia bajnokságban indulunk. A LaLiga meg legyen a Real játszótere.
tebas kb 1 nap múlva elfogadná az 1/1-et.
Nike is lépett, tebas is lépne.
Senkinek nem lenne érdeke, hogy a Barcelona elhagyja a spanyol bajnokságot. Kb szponzorok tömkelege lépne vissza, h ezt az egycsapatos bajnokságot nem támogatják.
Sokáig én is így gondoltam. Néhány hete olvastam, hogy a Barca meccsei voltak a legnézettebek idén, ahogy tavaly is. (Legtöbb, legnagyobb nézőszámmal közvetített meccs)A NIKE szerződés felmondása is úgy néz ki egy jól sikerült blöff lett, el kell ismerni, Laportának helyén vannak a családi ékszerei :) (jogász, tudta hogy és hogy nem lehet felmondani a szerződést).
Tebas kapcsán már máshogy látom. Ő egy elfogult Real szurkoló, aki nem lát tisztán, éppen most fogják a Real kérésére felfüggeszteni a hírek szerint (CVC kapcsán a TAD)
Vagy lehet, hogy éppen az a cél. Az egycsapatos bajnokság kiemelt csapata a BL és Liga pénzek miatt fel tudja venni a harcot a PL nagyjaival.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 21:22:18

Ha tebas-nak (direkt kis betűvel) ez sem lenne elég, Laporta helyében elkezdenék tárgyalni a francia szövetséggel. Telekürtölném a sajtót, h közel a megállapodás, 2026-tól a francia bajnokságban indulunk. A LaLiga meg legyen a Real játszótere.
tebas kb 1 nap múlva elfogadná az 1/1-et.
Nike is lépett, tebas is lépne.
Senkinek nem lenne érdeke, hogy a Barcelona elhagyja a spanyol bajnokságot. Kb szponzorok tömkelege lépne vissza, h ezt az egycsapatos bajnokságot nem támogatják.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 20:45:17

MessiNeymarSuarez írta:
2024.04.19. 19:34:26
Jó lenne ha az is a szerződésben lenne hogy külsős dizájnerek készítsék el a mi mezünket és ne a Nike :mrgreen:
Ez nagyon jó meglátás! Nem is emlékszem mikor volt utoljára igazán odavágós mezünk!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.19. 19:34:26

FcBarcelona1 írta:
2024.04.19. 17:20:55
A mezeladás elsősége témához.
A MARCA szerint közel az egyezség a NIKE-al, újabb 10 év, és megadnák a Puma által ajánlott 120 millió/év (85+ bónusz helyett)és 100 milliós aláírási bónuszt.
Ha ez igaz, rögtön írják alá. :)
Ezzel az üzlettel remélem megelégszik a La Liga.
Szerk: remélem ezt úgy számolják, mint a többi szerződést. 2 év hátralévő szerződés 170 milliós bevétel helyett 1300 milliós bevétel.
Persze lehet ahogy Nova írta a gyökpi szabállyal. :)
Ez szép üzlet lenne, és nagy lépés lenne az előzőhöz képest, különösen az aláírási bónusszal ami könnyen lehet hogy visszavezethet minket az 1:1-es FFP-hez ami szép lenne, Tebasnak főhet a feje hogy mit találjon ki újból(mint ahogy azt tette a gazdasági karok-eladások után a lehetőségek befoltozásával)

Amúgy ha igazak a hírek akkor a mostani szerződéssel Bartomeuék lényegében kártyavárat építettek a 2016-os szerződésmódosítással ami szépen össze is omlott, tekintve hogy:
-5% ha nem nyerünk bajnokságot
-10% ha nem jutunk BL elődöntőbe, ami mint tudjuk azóta összesen egyszer sikerült
-60% ha a Barcának nem sikerül semelyik nemzetközi kupában indulni(szerencsére ez nem játszott)

https://barcauniversal.com/four-penalty ... -millions/

Jó lenne ha az is a szerződésben lenne hogy külsős dizájnerek készítsék el a mi mezünket és ne a Nike :mrgreen:
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.19. 17:20:55

A mezeladás elsősége témához.
A MARCA szerint közel az egyezség a NIKE-al, újabb 10 év, és megadnák a Puma által ajánlott 120 millió/év (85+ bónusz helyett)és 100 milliós aláírási bónuszt.
Ha ez igaz, rögtön írják alá. :)
Ezzel az üzlettel remélem megelégszik a La Liga.
Szerk: remélem ezt úgy számolják, mint a többi szerződést. 2 év hátralévő szerződés 170 milliós bevétel helyett 1300 milliós bevétel.
Persze lehet ahogy Nova írta a gyökpi szabállyal. :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 14:17:14

A Leedsen mondjuk jót röhögtem. :D

Amúgy meg gondolom továbbra sem a bevétel a lényeg, vagyis az csak a mérleg egyik oldala, plusz nem is egy évet vizsgál az ffp.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.19. 14:14:49

Deluigi írta:
2024.04.19. 13:10:33
Mezeladasok:


A 20 legjobb klub

Barcelona (Nike) - 179 millió euró
Borussia Dortmund (Puma) - 54 millió euró
AC Milan (Puma) - 47 millió euró

nem igazan ertem a liga szabalyozasat, mindenben elol vagyunk a beveteleknel
Pont erre gondoltam reggel. Szándékosan hagytam benne ezt a 3 csapatot. Ha Laportáék nem lépik meg a gazdasági karokat, lehet ezen bevételek felé közelítenénk inkább. Annyiból pedig még nehezebb rendezni a tartozásokat.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.19. 13:10:33

Mezeladasok:


A 20 legjobb klub

Barcelona (Nike) - 179 millió euró
Real Madrid (Adidas) - 155 millió euró
Bayern München (Adidas) - 147 millió euró
Liverpool (Nike) - 132 millió euró
Manchester United (Adidas) - 130 millió euró
Paris Saint-Germain (Nike) - 97 millió euró
Arsenal (Adidas) - 89 millió euró
Chelsea (Nike) - 87 millió euró
Juventus (Adidas) - 74 millió euró
Tottenham (Nike) - 74 millió euró
Manchester City (Puma) - 73 millió euró
Borussia Dortmund (Puma) - 54 millió euró
AC Milan (Puma) - 47 millió euró
Ajax (Adidas) - 41 millió euró
Galatasaray (Nike) - 35 millió euró
Leeds United (Adidas) – 35 millió euró
Celta (Adidas) - 34 millió euró
Fenerbahçe (Puma) - 31 millió euró
Eintracht Frankfurt (Nike) - 26 millió euró
Inter Milan (Nike) - 26 millió euró

nem igazan ertem a liga szabalyozasat, mindenben elol vagyunk a beveteleknel
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1973
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.09. 14:25:08

Chino írta:
2024.04.09. 13:47:59
A 25/26-os szezonra már egyenesben lehet a klub, persze jöhet még közbe hirtelen bármi, amivel nem számoltak
Jah, tudniillik Tebas pont akkorra tervezi bevezetni a gyökpi-szabályt, amely a spanyol klubok hosszútávú versenyképességét hivatott biztosítani; minden spanyol klubra érvényes lesz, hogy csakis a profitjuk kétharmadának felével súlyozott négyzetgyök pi tizedrészét fordíthatja majd játékosok leigazolására.

Lehet, hogy a Real kivételt fog képezni, mert ők hosszútávon is biztosan versenyképesek maradnak. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.09. 13:47:59

bence0330 írta:
2024.04.09. 09:55:26
https://fbref.com/en/comps/Big5/wages/B ... gues-Wages
Ez talán a legnagyobb statisztikai oldal, ötödikek vagyunk 210 millióval kb.

https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

Ez meg a legmérvadóbb fizetéssel kapcsolatos oldal, itt is 210 körüli összeg jön ki, amiből 10 megy el a kölcsönökre.

Ha FDJ fizetését levesszük, akkor az Atletico szintjén vagyunk. :)

19/20 344M 2. hely
20/21: 352M 1. hely
21/22: 252 4. hely
22/23 262 (itt ugye nyáron hoztunk nagyobb neveket, azért a minimális növekedés) 3. hely
23/23 210 6. hely

Így néz ki Laporta alatt a dolog az fbref és a capology szerint, ami nagyságrendekben stimmelhet, meg a trend kb biztos jó ugyanazon oldal számítását nézve, hisz ha valamerre téved, akkor vélhetően ugyanarra téved minden évben.

Szóval Laportáék szépen csökkentgetnek, igen. Főleg, ha azt nézzük, milyen pozícióból indítottak. Az egyetlen kirívó tétel a keretben FDJ fizetése, de hát azzal meg mit kezdtek volna, nem az ő saruk.

A top 5 fizetett játékosunk 20/21-ben
Messi: 70M
Griez: 40M
Umtiti: 34M
Busi: 26M
Cou: 24M

Top 5 most:

FDJ 37M
Lewy 27M
Gündogan 18M
Koundé 13M
Cancelo 13M

Egyrészt lehet érezni a különbséget, másrészt az egy igazán kirívó tétel még ugye Bartós szerződés.


Persze ez a keretünk, lehet, hogy Messinek még fizetünk valamit, de biztos nem 400-at évente, meg az az ffp-t sem terheli, ami kb az egyetlen fontos dolog, senkit nem érdekel, ha közben xy-nak még utalgatunk pártíz milliót 1-2 évig. Bár dunsztom nincs, mit utalgatnánk, amikor lejárt a szerződése.

És mivel ezek bruttó adatok (tippek), dunsztom sincs, mik ezek a minden klubnál 3-szor akkora összegek az általad linkelteknél, ez lehetetlen. Talán FFP-t néz, és az elmúlt 3 év összege, vagy valami ilyesmi? Bár akkor sem jön ki. Vagy minden sportágat belevesz egy klubnál? Passz, de akkor meg igazságtalan az összehasonlítás.
Én három oldalt nézegettem, köztük a fenti kettőt és nagyságrendileg valóban stimmelnek az adatok (itt-ott minimális eltérés)
Ha tartozunk is fizetéssel az szerintem a jelenlegi FFP-be nem számít bele, mert akkor sem emiatt kellett tolni a fizetéseket, hanem tényleg akkorák voltak, hogy nagyon nehezen lehetett kiköhögni. Amikor Messi-Suarez-Griezmann-FDJ bére volt soron ilyen Umtiti, Alba, Busquets stb. mellett nem meglepő a csődközeli helyzet.

A női foci nem terheli az ffp-t, ahogy az utánpótlás sem, a kosárlabda szakosztály viszonylag nagy, de itt Laportáék szintén meghúzták a nadrágszíjat. A kézi-futsal-jéghoki nem hiszem hogy annyira számottevő lenne.

Szerintem az idei nyár lehet még szoros, utána már simán meglehet az 1:1 és nagyobb bevételek is. Mezszponzorból való növekedés, Libero, kifutott amortizációk, a stadion, múzeum, de úgy az egész Espai Barca projektből is jöhet még pénz. Nemzetközi szereplés még kérdés, de ott is megvan a lehetőség minimum egy negyeddöntőre. A 25/26-os szezonra már egyenesben lehet a klub, persze jöhet még közbe hirtelen bármi, amivel nem számoltak
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.09. 09:55:26

https://fbref.com/en/comps/Big5/wages/B ... gues-Wages
Ez talán a legnagyobb statisztikai oldal, ötödikek vagyunk 210 millióval kb.

https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

Ez meg a legmérvadóbb fizetéssel kapcsolatos oldal, itt is 210 körüli összeg jön ki, amiből 10 megy el a kölcsönökre.

Ha FDJ fizetését levesszük, akkor az Atletico szintjén vagyunk. :)

19/20 344M 2. hely
20/21: 352M 1. hely
21/22: 252 4. hely
22/23 262 (itt ugye nyáron hoztunk nagyobb neveket, azért a minimális növekedés) 3. hely
23/23 210 6. hely

Így néz ki Laporta alatt a dolog az fbref és a capology szerint, ami nagyságrendekben stimmelhet, meg a trend kb biztos jó ugyanazon oldal számítását nézve, hisz ha valamerre téved, akkor vélhetően ugyanarra téved minden évben.

Szóval Laportáék szépen csökkentgetnek, igen. Főleg, ha azt nézzük, milyen pozícióból indítottak. Az egyetlen kirívó tétel a keretben FDJ fizetése, de hát azzal meg mit kezdtek volna, nem az ő saruk.

A top 5 fizetett játékosunk 20/21-ben
Messi: 70M
Griez: 40M
Umtiti: 34M
Busi: 26M
Cou: 24M

Top 5 most:

FDJ 37M
Lewy 27M
Gündogan 18M
Koundé 13M
Cancelo 13M

Egyrészt lehet érezni a különbséget, másrészt az egy igazán kirívó tétel még ugye Bartós szerződés.


Persze ez a keretünk, lehet, hogy Messinek még fizetünk valamit, de biztos nem 400-at évente, meg az az ffp-t sem terheli, ami kb az egyetlen fontos dolog, senkit nem érdekel, ha közben xy-nak még utalgatunk pártíz milliót 1-2 évig. Bár dunsztom nincs, mit utalgatnánk, amikor lejárt a szerződése.

És mivel ezek bruttó adatok (tippek), dunsztom sincs, mik ezek a minden klubnál 3-szor akkora összegek az általad linkelteknél, ez lehetetlen. Talán FFP-t néz, és az elmúlt 3 év összege, vagy valami ilyesmi? Bár akkor sem jön ki. Vagy minden sportágat belevesz egy klubnál? Passz, de akkor meg igazságtalan az összehasonlítás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2024.04.09. 09:19:35

Uefánál is magasan vagyunk: https://i.redd.it/40p0mybnosic1.jpeg

Bár sejtem, hogy az lesz, hogy a fizetéseket igazából senki nem engedte el, csak eltolták 5-10 évvel és még még mindig Messit/Busquets-et fizetjük és fogjuk is
94:39 6 - 1
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2024.04.09. 09:13:29

Ez csak nekem új? Kamu adat lenne?
Kép
Nem úgy volt hogy sikerült a csapat nagy részével fizetés csökkentésről dönteni meg hasonlók? Konkrétan Laportaék végig ezt szajkózzák.
94:39 6 - 1
Válasz küldése