Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.29. 16:09:07

bence0330 írta:
2023.06.29. 10:44:53
Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
Én is olvastam a hírt, azt hiszem a Marcán volt. Laporta, Puig és Romeu volt Katarban, ahol a női csapat játszott egy meccset.
Nehéz eldönteni, hogy megéri-e elfogadni. Egyrészt ott van a gazdasági oldal, amivel rendbe lehetne tenni a klub anyagi helyzetét és igazolásokkal erősíteni a csapatot, másrészről a klub presztízsének ez nem tesz túl jót.
Habár már van ezen a néven azt hiszem uruguayi csapat is.

Komolyan meg kellene fontolni vagy ezt a socióknak kiírni szavazásra. Plusz kérdés, hogy a címert ez hogyan érinti. Az is hasonló lesz vagy teljesen más.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.29. 15:41:42

bence0330 írta:
2023.06.29. 10:44:53
Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... led-barca/
Kb egy hetes a hír, sok helyen lehozták, összeg nèlkül. Tegnap hozzáfűztèk a 100 milliót, állítólag Laporta már járt is Quatarban. Egy City fèle brandet akarnak lètrehozni, Quatar lenne a kezdet, ahol használhatnák a Barca nevet. Quataroniaban lehetnek oda szakadt katalán fiak ennyi pènzèrt. Küldjük Roberto nagykövetnek :)
A equadori Barcelona S C gondolom egy petákot nem fizet.

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... arca-to-s/
Másik sok helyen leadott hír, Laporta nyilatkozta a katalán rádióban Tebasról. Úgy tudtam, visszalèpett a Barca a CVC pertől, amiben magára hagyta a Realt ès a Bilbaot. Ki tudja megint mi van a háttèrben.
A FootbalEspana pl. nem èrtik hogy feltètelezi Laporta egy demokratikus választáson, hogy Tebas 8-15 èvig elnök lehet, hiszen azok választják, akik megkötöttèk a CVC-t (42-ből 38 csapat) 🤣
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.29. 10:44:53

Ha valaki jobban képben van, kacsa lehet a tegnap kb minden hírportált elárasztó cikk, miszerint Qatar Stars League évi 100 millió euróért megvenné a jogot, hogy FC Barcelona címen indíthasson csapatot a bajnokságában? Azért ez ottani mércével is brutálisan hangzik, habár Ronaldo kb egymaga ennyit keres a szomszédban, szóval ki tudja. Ez nekünk kkb semmilyen szinten nem fájna, és rengeteg pénz lenne belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.24. 12:46:55

Az Osasunát eltiltotta az UEFA a nemzetközi szereplestol, hiába végeztek a 7., konferencia ligát erő helyen. Hasonló vizsgálat eredménye ez mint ami ellenünk folyik.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.24. 12:33:11

A Mundo szerint a klub nem hosszabbít a Gatorade-el, júliustól a Logan Paul és KSI-féle Prime lesz a klub hivatalos sportitala.

Marketing szempontból biztos jó húzás, hogy maga az ital milyen, affelől vannak fenntartásaim, főleg Logan Paul személye miatt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.09. 20:56:36

https://m.nemzetisport.hu/spanyol_labda ... st-2961571
Most kivètelesen NSO-t linkelnèk, hiszen itt a forrás is. Remèlem nem tilos.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.08. 22:07:17

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 19:24:00


Amúgy ha a szerződés èveire oszlik szèt az ár, mièrt volt szenzációs Ferran vagy Pèpè leigazolása több èves rèszletre?
Van a mérlegre gyakorolt hatás, meg van a bankban levő pénz - "párhuzamosan".
Volt időszak, amikor a bankban is szűkösen volt zseton, lehet, akkor is ilyen időszak volt.:)

Illetve, lehet, hogy ilyenkor az amortizáció is jobban eltolódik a későbbi évekre.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 19:24:00

FCBSteve
Èn is olvastam, hogy a 480 milliós költsègvetèsi hiány nagy rèsze az amortizációból származott, illetve az átütemezett fizetèsekből, ami mèg most is visszaüt. Coutinho, Umtiti stb szinte 0-ra. Puquenek, Busquetsnek ès Albanak mèg volt átütemezett bère is, szóval nem csak a fizetèsük szabadult fel. Papíron, persze gondolom valahogy kompenzálják majd őket. Ne felejtsük el, hogy Stegen, De Jong ès Lenglet is belement a szerződèssel törtènő átütemezèsbe, előbbi kettővel valószínűleg tárgyalbi fognak.

Èn bizakodó vagyok a gazdasági terv miatt, szerintem lesznek távozók ès èrkezők is.
Tippek
Neves, Gündogan, Inigo, Carrasco ès Auba/Thuram vagy olcsó, vagy ingyen támdó, de az is lehet, hogy Zubimendi/Pavard/Foyth/? Egy nagyobb költsègű játèkos egyike, ha nagy èrtèkű játèkos távozik, aki akár Raphinha, De Jong, Kounde, Christensen vagy Fati nagy ajánlattal, is lehet.
Erről szólnak a hírek, Xavi nyilatkozatai. A mikèntje nem nagyon èrdekel, ha nem zálogosítják tovább a jövőt.
Amúgy ha a szerződés èveire oszlik szèt az ár, mièrt volt szenzációs Ferran vagy Pèpè leigazolása több èves rèszletre?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.08. 19:00:42

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 18:06:54
Troym: gazdasági èvet nèzz. 23/24 júl. 1-től indul az átigazolási szezon.
Jövőre tegyük fel 750+milliós bevètel, ahol 600+ a tiszta bevètel, ami reális lehet a csökkenő bevètellel a stadion miatt. (ebből 150 az eladás, pl. Raphinha 70, Griezmann 20, Abde 20, Kessie 20, Trincao 7, Ferran 20)
Mièrt lenne 40%-os szabály? Innentől kezdve egy az egyben igazolás, regisztráció a szezon kezdetèig.
Tippelek egy 550 milliós bèrtömegre
Azaz 100 millióval csökken az idei bèrtömeg
100 millióval az egyèb kiadás
50 tisztán a játèkoseladásból.

Valószínűleg így is vesztesèges lehet a következő szezon, ha nem kompenzálják a várható kiesèseket szponzori bevètelekkel, jó BL szereplèssel hiszen igazolni is szeretnènk (az említett 100 milliós összeg)
Ès nem tudom az idei 300 milliós profit jelent e valamit, mit mikorra akarnak könyvelni, hiszen mindenhol az volt a hír, hogy 200-250 milliós bevètelre kell szert tenni, vagy kell csökkenteni az átigazolásikhoz.
Persze nem vagyok a Barca gazdasági igazgatója, ezek csak szemlèltető számok, amit tervezhet a vezetősèg különben nem lenne semmi èrtelme pl. Xavi nyilatkozatainak Zubimendiről, stb.

FCB Steve: nem tudom hogyan könyvelik el a vèteleket, ès pl. írták, ha Ferrant 40 alatt adjuk el, eddig 18+ millió lett leamortizálva a 55+5-ös árából, vesztesègkènt jelenik meg, Christensen, Fati, Kessie tiszta bevètel lenne a hírek szerint.
A gazdasági terv "eredménye" (ami szerintem egy előrehozott LaLiga értékelés volt), hogy maradt a februári besorolás, a 40%-os...

Gondolom a Liga jövőbeni bevételeket az idei tények alapján tervezi (azaz mínusz gazdasági karok, kisebb stadion miatt kevesebb jegybevétel), a kiadásokat meg az összes "létező" szerződéssel (eddig kölcsönben lévő játèkosokkal bővítve, stb), azaz bevétel alulbecsülve, kiadás meg felülkalkulálva...
Aztán, ha lesz 100m játékos eladás, talán felülvizsgálják...

A vásárlások meg, mint tárgyi eszközök az üzleti életben... Beruházás összköltsége (aláírási, igazolási pénzek) elosztva az évek számával, plusz az éves ráfordítások (fizetés+bónuszok). Minden elszámolt félév/év után csökken a hátralévő amortizációs érték. Eladáskor a bevételből levonják a maradék amortizációs értéket, ez vagy pozitív, vagy negatív.
A Laporta első évében összehozott -440m, sok eladásra szánt játékos amortizációs költségét írta le nullára ("ha már mínusz, úgyis mindegy" alapon), viszont innentől mind Lenglet, Umtiti (sztem Griezmann is és mások) eladása tiszta bevètel lesz!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 18:06:54

Troym: gazdasági èvet nèzz. 23/24 júl. 1-től indul az átigazolási szezon.
Jövőre tegyük fel 750+milliós bevètel, ahol 600+ a tiszta bevètel, ami reális lehet a csökkenő bevètellel a stadion miatt. (ebből 150 az eladás, pl. Raphinha 70, Griezmann 20, Abde 20, Kessie 20, Trincao 7, Ferran 20)
Mièrt lenne 40%-os szabály? Innentől kezdve egy az egyben igazolás, regisztráció a szezon kezdetèig.
Tippelek egy 550 milliós bèrtömegre
Azaz 100 millióval csökken az idei bèrtömeg
100 millióval az egyèb kiadás
50 tisztán a játèkoseladásból.

Valószínűleg így is vesztesèges lehet a következő szezon, ha nem kompenzálják a várható kiesèseket szponzori bevètelekkel, jó BL szereplèssel hiszen igazolni is szeretnènk (az említett 100 milliós összeg)
Ès nem tudom az idei 300 milliós profit jelent e valamit, mit mikorra akarnak könyvelni, hiszen mindenhol az volt a hír, hogy 200-250 milliós bevètelre kell szert tenni, vagy kell csökkenteni az átigazolásikhoz.
Persze nem vagyok a Barca gazdasági igazgatója, ezek csak szemlèltető számok, amit tervezhet a vezetősèg különben nem lenne semmi èrtelme pl. Xavi nyilatkozatainak Zubimendiről, stb.

FCB Steve: nem tudom hogyan könyvelik el a vèteleket, ès pl. írták, ha Ferrant 40 alatt adjuk el, eddig 18+ millió lett leamortizálva a 55+5-ös árából, vesztesègkènt jelenik meg, Christensen, Fati, Kessie tiszta bevètel lenne a hírek szerint.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 16:44:50

FCBsteve írta:
2023.06.08. 15:42:04
Csak a végéhez hozzászólva:
- az igazolási díj szétoszlik a szerződés éveire...
Pl Zubi 60m/5=12m + fizetés évente...

Ezért éri meg inkább eladni vkit és megvenni mást, mint megtartani. Eladás azonnali bevétel (persze,maradhat még amortizáció, stb), kiadás meg elosztva jelentkezik...
Igazad van, ez FFP szempontból igaz, de a Sociedad meg most várja a 60 milliót a bankszámlájára. Zubimendi most kéri a mondjuk 5m aláírási pénzt. (ügynöke is gondolom) Nem tudom sima cash-flow oldalon hogy állunk, lehet ott semmi gond.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.08. 15:42:04

Troym írta:
2023.06.08. 14:51:37

Akkor ez 150 * 0,4 + 30 = 90 millió Euró igazolásokra és bérekre

Ebből hogy hozod ki a 60 (Zubi)+15 (Carrasco)+30 (Pavard)+béreiket? Még az első 2 se jönne ki.
Csak a végéhez hozzászólva:
- az igazolási díj szétoszlik a szerződés éveire...
Pl Zubi 60m/5=12m + fizetés évente...

Ezért éri meg inkább eladni vkit és megvenni mást, mint megtartani. Eladás azonnali bevétel (persze,maradhat még amortizáció, stb), kiadás meg elosztva jelentkezik...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 14:51:37

Nagybarcelona írta:
2023.06.08. 14:23:16
Szerintem egy 60 milliós Zubimendièrt már távoznia kellene akár több èrtèkes játèkosnak, mint Raphinha, Christensen, Dembele az apró mellett, akiket olcsón kellene pótolni.
A Reális cèl pedig Carrasco 15, Neves 30, Inigo, Gündogan, Auba/Thuram lehet ingyen, így az amortizációs sem terheli nagyon a bèrtömeget, mintha 100+ millióèrt igazolnánk.

Persze ha eladjuk Raphinhat 70-èrt ès az apróval együtt (Griezmann, Trincao, Dest, Garcia, Kessie, Abde stb) összejön akár 150 millió, akkor egy az egyben tudunk igazolni. Mondjuk jön Zubimendi 60, Carrasco 15, Pavard 30 ès a maradèk 45 milli9t a bèrükre fordítjuk.

Elviekben valahogy így nèz ki jelenleg a hírek alapján.
Itt kihagyod, hogy "elmegy Raphinha és az apró", ahogy hívod, az azt jelenti hogy az azutáni további bevételeket lehetne 1-1 ben elkölteni.
Tehát véleményem szerint a hiba az egyenletben, hogy eladod ezt a 6 játékost, és akkor még csak 40%-ot fordíthatsz vissza, de az azutáni eladásoknak már 100%-át.

Tehát 150millió 40%-a és minden összeg teljesen felette.

De ki az azutáni eladás? Felsoroltál 4 kölcsönjátékost és 2 embert a keretből, aki menne így maradna kb 16 ember a felnőtt keret.
De oké eladsz még 1 játékost 30 millióért. (Legyen FT)

Akkor ez 150 * 0,4 + 30 = 90 millió Euró igazolásokra és bérekre

Ebből hogy hozod ki a 60 (Zubi)+15 (Carrasco)+30 (Pavard)+béreiket? Még az első 2 se jönne ki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 14:23:16

Bencèvel èrtek egyet. Van konkrèt terv valószínűleg, az igazolt játèkosok mennyisège ès minősège az eladásokon múlik.

Èn úgy tudom:
Egyelőre az eladott játèkosok/felszabaduló bèr 40%-a mehet új játèkos vásárlására. Pl. Távozik 10 millióèrt játèkos, 4 millióèrt èrkezhet játèkos bruttó bèrrel együtt, vagy ingyen, bruttó 4 milliós bèrrel.

Cèl, hogy olyan èrtèkben adjunk el játèkosokat/szabaduljon fel bèr, hogy egy az egyben tudjunk regisztrálni/vásárolni, ami nehèz lesz, ha senki nem akar távozni, nincs pontos szám, hol állunk jelenleg.

Tudtommal sem a 40%, sem az 1a4-hez, sem a megszabott pontos számokról nincs írásos adat. A Liga gazdasági igazgatója 200-250 milliós bèrcsökkentèsröl/bevètelről beszèlt. Busquets jövő èvre nem terhelnè a bèrtömeget, de a felszabaduló bèrèvel kevesebb a bèrtömeg, ami a hírek szerint az első linken található 650 millióhoz közelít. (Elvileg 650-36). A La Liga a jövő szezonra kalkulál, ès így határozza meg a bèrlimitet, ami tudtommal nem veszi figyelembe a szerződès hosszát, de az amortizációt igen. Pl. 50 milliós játèkos, 5 èves szerződèssel a bère mellett 10 milliót "foglal" èvente.
https://www.google.com/amp/s/en.as.com/ ... utType=amp

A 2023/24-es szezonra a kölcsönben lèvő játèkosok visszatèrèsèvel számol, ha Busquets fizetèsèvel pl. nem is. Lenglet, Dest stb. tovább növelnè a 600+ milliós bèrtömeget. Így ha apróèrt/kölcsönbe, de távozniuk kell. A gazdasági jelentès alapján a gazdasági karok nèlkül 800+ milliós kiadás, 600 milliós bevètelre. A klub úgy döntött, hogy minden szakágban, dolgozójánál (Barca TV) megszorít. Tegyük fel ha itt spórolnak 100 milliót, akkor a felnőtt focicsapatra viszont több juthat
https://www.google.com/amp/s/amp.sport. ... n-87229210
A gazdasági igazgató szerint a mostani 650 helyett 480 a cèl. (Elvileg bruttóban 650- Busquets 36, Alba 20, Pique 20, Depay 10, Bellerin 1 ès mínusz sok sok átütemezett bèr)

Pl. ha 100 milliós bevètel születik eladásból, ès ingyen igazolunk, nő a bèrlimit, jelenleg 40%-al.

Èn a Capologyt csak hozzávetőlegesen veszem mèrvadónak, sok szerződès kitudódott a Barcánál az FFP miatt. Inkább a nyilatkozat vagy hírkènt megjelent szerződèst veszem alapul.

Szerintem egy 60 milliós Zubimendièrt már távoznia kellene akár több èrtèkes játèkosnak, mint Raphinha, Christensen, Dembele az apró mellett, akiket olcsón kellene pótolni.
A Reális cèl pedig Carrasco 15, Neves 30, Inigo, Gündogan, Auba/Thuram lehet ingyen, így az amortizációs sem terheli nagyon a bèrtömeget, mintha 100+ millióèrt igazolnánk.

Persze ha eladjuk Raphinhat 70-èrt ès az apróval együtt (Griezmann, Trincao, Dest, Garcia, Kessie, Abde stb) összejön akár 150 millió, akkor egy az egyben tudunk igazolni. Mondjuk jön Zubimendi 60, Carrasco 15, Pavard 30 ès a maradèk 45 milli9t a bèrükre fordítjuk.

Elviekben valahogy így nèz ki jelenleg a hírek alapján.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.08. 11:59:19

bence0330 írta:
2023.06.08. 10:38:31
Ha nem tudnánk annyit igazolni, hogy teljes legyen a keretünk, akkor nem fogunk eladni senkit. Nem fogunk 16 emberrel kiállni jövőre, ettől nem félek.
De az eladás azért kell,hogy új játékosok érkezhessenek vagy azért,hogy a jelenlegi keret (mínusz az eladottak) indulhasson jövőre a ligában?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 10:43:54

Andris írta:
2023.06.08. 10:20:57
Pár tétel, amit kihagytál :D
Dembele mellett Xavinak a szerződése 2024-ben lejár, Alemanyé szintén. Szerintem az a 2 szerződés éves 6-8 millió lehet. Szintén kell szerződés Yamalnak.
Kihagytad Inigot, remélem ugyan nem írtuk alá a szerződését, de gyanús, hogy mégis, különben minek lenne napok óta Barcelonában.

Amivel a másik oldal javulhat, Griezmann fizuja is alapból 2023/2024 tervben kéne legyen, nem tudom vele is számoltál-e.
Bevétel lehet mondjuk Tobido, Puig, stb ha eligazol talán %-ot kapunk innen-onnan.

De a nagyságrendek jók, ezért mondom régóta, hogy a pénzügyi tervünk megmosolyogtató. Regisztrálni a játékosok szerződését sem lehet nagy áldozatok nélkül, itt meg 60-100 milliós igazolások és 25milliós fizetésű játékosok pörögnek. Mondjuk gondolom a vételárat megoldanák bankhitelből, a fizetés, ami nem kikerülhető.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 10:38:31

Én ebbe nemigen szólok bele (pedig sokmindenbe szeretek :D), mert semmi rálátásom és közöm nincs hozzá. Én ehhez úgy állok hozzá, hogy lehet mondani bármit Laportáról, de hogy nem hülye, az tuti. Ha nem tudnánk annyit igazolni, hogy teljes legyen a keretünk, akkor nem fogunk eladni senkit. Nem fogunk 16 emberrel kiállni jövőre, ettől nem félek. Meg fogják oldani vagy így, vagy úgy. Amúgy meg van csak a jelenlegi keretünkön belül is kb 8-9 "igazolásunk", (Fati, Torres, Kessié, Torre, Yamal, Nico, Abde, Riad, J. Araujo + még valami Masiás arc, mondjuk Prim, Fort), akik nem rossz játékosok, és csak fel kéne hozni őket, és erősítést jelentenének egy fillér elköltése nélkül.

Szóval ha be tudunk kerülni az 1:1 szabályba, akkor pénzünk szerintem van bőven, fogunk tudni igazolni. De lehet, hogy jobban járnánk, ha ez nem történne meg, és muszáj lenne Torrét meg Fatit játszatni, akik nagyon jó kis játékosok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 10:20:57

Na, most hogy a Messi ügy ilyen gyorsan elindult és le is zárult, engem elkezdett komolyabban foglalkoztatni, hogy akkor most vajon tudunk-e tényleg igazolni vagy sem. Bárkit. És ha igen, mennyiért.
Akik úgy érzik, hogy jártasak, azok pár ponton kijavíthatnának, kiegészíthetnének engem.
Egyrészt van ez a bértömeg mizéria. Sokáig lehetett hallani, hogy 200al kell csökkenteni, mostanában már inkább olyanokat olvastam, hogy kerek 400-ra csökkenteni. Mindez muszáj, hogy egyáltalán bárkit regisztrálhassunk bármilyen fizuval, elvileg.
Aztán itt van ez a legújabb, 40%os dolog, hogy a bevételeink (játékosokból) 40%át költhetjük új igazolásra. Most a bevételbe a megspórolt fizu is beletartozik? Vagy csak az átigazolási díj? És a költhetőbe mi tartozik bele? csak az igazolási díj? vagy az első évi fizu is? vagy a teljes szerződéshosszra vetített össz fizetés? Van ez a 40%os dolog egyáltalán? Vagy ha sikerül a bértömeget letornászni, akkor ez eltűnik?

A capology adatait vettem alapul, ami lehet, hogy nem hiteles, sőt megkockáztatom, hogy nem az. Csak azt gondolom, hogy egyetlen internetes forrás sem az, ugyanígy.
Nagyságrendi tévedés viszont talán nincs benne, itt szépen össze van szedve, hogy kinek mennyi az éves bruttója, mennyi van a szerződéséből hátra, stb.
Jelenleg 836 milliós bértömeget ír összesen a keretre. Ha ebből levonom az idei fizukat (240-250 kb), és hozzáadok pár milliót a kölcsönadott, de elvileg idén visszatérő játékosok miatt, akkor marad nagyjából pont 600. Ki is jönne mind a 200 csökkentés, mind a 400as határcél, amikről lehetett hallani.

Viszont akkor itt jön a móka: 200 csökkentés.... Busi 0 spórolás, hiszen lejárt a szerződése idén. Piqué és Alba 1 évnyi spórolás, de már a csökkent, megnyirbált fizujukat spóroljuk csak meg (15 és 10,5 millió).
Ha nagyon optimistán azt mondom, hogy eladjuk Ferrant, Kessiét, elmegy Alba Busi Piqué, elpasszolunk minden kölcsönből visszatérő fizut is, és Frenkiet meggyőzzük, hogy adjon le a fizetéséből kerek 20%-ot, akkor ezekkel összesen vágunk a 600ból 121,5 milliót. Még mindig maradt 80 (pontosabban 78,5) millió ahhoz, hogy elérjük a 400as határt, a 200as visszavágást.

Ha tehát igazolni akarunk, akkor muszáj lesz még eladnunk Raphit vagy Fatit, mellé pedig még EG-t vagy Christensent.
Szóval az amúgy sem izmos keretünkbe nem tér vissza Abde, nem tér vissza Nico, nem tér vissza Lenglet se senki más, és elmegy belőle mondjuk Ferran, Fati, Kessié, Busi, Alba, Piqué, Eric Garcia. És akkor nyílik meg a lehetőség, hogy igazoljunk.

És akkor még nem beszéltünk olyanokról, mint hogy muszáj (értékőrzés miatt) Dembi szerződését minimum egy évvel meghosszabbítani (+1 évnyi fizetés a bértömegbe), és Baldénak is profi szerződést (és nyilván pár milliós fizut) adni.

Ha már ennyi játékost el kell adnunk, akkor mondjuk csak generálódik legalább 100-150 milliós bevétel, annak a 40%a is elég jó. De csak 1-2 emberre elég. És a keretünk pedig megcsappant két középpályással, két támadóval, és három védővel.

Most akkor szóljatok hozzá, egészítsetek ki, javítsatok ki... nem tudom, hogy áll össze ez az egész.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.05. 13:12:09

A Mundo Deportivo szerint a Liga elfogadta a gazdasági megvalósítási tervet.
Mai nap hivatalos lehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.05.30. 19:13:56

Én is úgy gondolom, hogy Messit nincs reális lehetősége leszerződtetni a klubnak, de Laporta al akarja hitetni a szurkolókkal, hogy ő mindent megtesz érte, aztán utólag megmagyarázza, hogy a csúnya, gonosz Tebes fúrta meg az üzletet. Hatalmas parasztvakító a fickó, ez már látjuk egy ideje.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.30. 09:32:32

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... r-hoy.html

Az új árak a Montjuic szezonbérletekre. Konkrétan a felére vitték le annak, amit pár hetet bejelentettek.
Magát a cikket nem olvastam el, nem is érdekel, mert a Mundo úgyis mindig szépíti a valóságot a vezetőség javára. Az is lehet, hogy nincs benne most semmi.
A lényeg, hogy szerintem ez is hűen tükrözi, mennyire nagy káosz van a klubon belül, ami a gazdasági vezetőség részt illeti. Csak a tény önmagában, hogy pár hét különbséggel bejelentenek egymáshoz képest 2:1 arányú árakat bármire, iszonyatos amatőrizmusról tanúskodik.

Közben a Mundo címlap alapján Messi és a faterja közleményben tudatta, hogy most, hogy vége a szezonnak (a franciáknál), szeretnének napokon belül döntést hozni a jövőjéről. Emellett pedig azt is írják, hogy a Barcától nincs hivatalos ajánlat továbbra sem, annak ellenére, hogy Xavi, Laporta, Yuste, és a szurkolók is szeretnék, ha jönne. Nincs ajánlat, mert nincs írásos megerősítés a ligától, hogy lehetséges.
Mindenki gondoljon erről amit akar, szerintem itt továbbra se tiszta valami. Tudom, itt a legtöbben azt vallják, hogy a liga szívat minket, de szerintem igazából Laporta szívatja a szurkolókat, mert valójában nem lehetséges az üzlet, hónapokig tematizálni vele a klub körüli közbeszédet viszont lehetséges, majd a ligára kenni a kudarcot.

Laportáról megvan ugye a véleményem, de azt muszáj elismerni, hogy amit józan paraszti ésszel culéként fel lehet fogni, azt ő felfogja és amennyiben lehetséges, megteszi a klub érdekében. A stílusát, és a kamuhegyeit most hagyjuk. Attól tartok viszont, hogy jó gazdasági (és sales, és marketing) szakembereknek, vagy a különböző részlegek koherenciájának híjján van ez a klub, és egyátlalán nem tudnak megtenni mindent a kilábalásért, egyszerűen nem kompetens a vezetőség.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.05.29. 13:56:48

MessiNeymarSuarez írta:
2023.05.29. 11:37:25
Troym írta:
2023.05.29. 11:31:32
Sajnálom nagyon a srácot, de így is szerencsés, hogy most és nem szeptemberben történt. Megint egy BL szezonba kerülne a sérült játékos(ok) hiánya.
Ezt nagyon szem előtt kell tartani az átigazolási szezonban és ennek megfelelően igazolni, így hogy hatalmas bértömegtől megszabadulunk még okosan meg is lehet valósítani.
Mekkorától?

Messi felzabálja majd úgyis :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.20. 12:46:08

A Mundo tudomása szerint végül Laportáék a Philips-szel állapodtak meg a mez ingujjának szponzorálásával. A szerződés 3 plusz 2 évre szól, illetve csatlakokozna az Espai Barca projekthez.
Az első évben 8, a másodikban 10, a harmadikban 12 további 12 a negyedikben és 14 az ötödik évben (illetve kisebb változók), valamint az új stadionban a Philips szállítaná az összes technikai berendezést.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.20. 11:57:13

Xavi tulajdonkèppen megerősítette Alemany maradását. ( Se Queda :) )
A mèdiában rögtön a legintenzívebb átigazolási szezonról írnak az utóbbi èveket számításba vève. (Ide tudom írni, különben dupláznèk az átigazolások topic alatt)

Umtitit leigazolná a Lecce, 4 millióèrt, a Milan ès a Roma is èrdeklődik-Dario Sport

Carrasco lehet az első èrkező, akièrt 18 milliót kèr az Atletico, a Barca max 10-et adna, Xavi kedveli a játèkát, szüksège van egy bal szèlsőre. Állítólag Carrasco a Barcába vágyik, ès nem hajlandó PL csapatokkal tárgyalni(egy èv maradt a szerződèsèből)- Dario Sport

Abde valószínűleg távozik, PL csapatok èrdeklődnek, különösen a Leeds, akik 40 milliót sem sajnálnának èrte- Sport (hát ez nekem hihetetlen)

Az általában megbízható forrás szerint Kimmich az elsőszámú cèlpont, akièrt PL csapatok is bejelentkeztek, a Bild szerint örülne egy Barcelonai szerződèsnek-
RAC1

A Barcelona szerződèst köt a Philips-sel, aki a klub leendő szponzora kíván lenni a jövőben, ès a mez megüresedett "ingujjára"
fog felkerülni a cèg neve öszesen 56 milliós èrtèkben. (8+10+12+12+14- 3+2 èvre), valamint a megújuló stadiont monitorokkal fogják ellátni
Ebből az üzletből szeretnèk regisztrálni Gavi szerződèsèt- Mundo Deportivo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.05.20. 12:49:35-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.19. 13:02:50

Na jóváhagyták a csoda pénzügyi tervünket? Megnyíltak a világ pénzcsapjai?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése