Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.05. 19:09:46

soadroli írta:
2024.05.05. 12:26:39
Joan Laporta is ready to fulfill his promise of "losing will have consequences" — there will be a squad REVOLUTION this summer. @sport
Én nagyon remélem, hogy ez a hír egy kacsa/pillanatnyi túlreagálás* az elnökség részéről, mert ha bármennyi igazságmagva is van, az végtelenül tragikomikus. Mert mi is történik? Alulteljesít a csapat. Egy milyen csapat? Ami a pénzügyi megkötések mellett nem, vagy csak diszkontáron igazolhat. Mi történne normális esetben? Valószínűleg leváltanák az edzőt, mert az a legolcsóbb és legkézenfekvőbb megoldás. Mi történik most (ha igaz a hír és nem kacsa)?* Az elnökség kvázi jelzi, hogy az edző a mozdíthatatlan, a játékosok egy része meg mehet, amerre lát és valahogy jönnek helyettük majd mások. Nyilván olcsóbban és borítékolhatóan rosszabb ár-érték aránnyal.

* - kacsa
** - valószínűleg kacsa, de minél többször írom le, annál kevésbé vagyok meggyőzve
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2671
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.05. 15:28:49

soadroli írta:
2024.05.05. 12:26:39
Joan Laporta is ready to fulfill his promise of "losing will have consequences" — there will be a squad REVOLUTION this summer. @sport
Meglesznek azok a fránya bűnösök:

Gondolom mehet Isten hírével Roque, Guiu, Torre, JAraujo, Fati, Araujo, Kounde.

Remélem mellette akkor meghosszabbítjuk 8 évvel SR, Ferran, Romeu, Xavi, Pedri szerződését plusz 60-80 milliót simán megér Felix, ha már Laporta szerelmes belé és igazán nem nagy összeg 40 millió egy védekezni nem tudó szélsőhátvédért sem.

Ennyit a vicc részről. :D

Viccet félretéve, most látom, hogy 2026-ig nem lesz elnökválasztás :( szóval marad ez a banda még jó sokáig és abban sem hinnék, hogy Laporta szavainak lenne bármilyen súlya, mert csúnyán lebőgtünk a szuperkupában, a spanyol kupában, BL-ben, bajnokságban és az edző maradásának örül..
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6690
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.05. 14:42:02

soadroli írta:
2024.05.05. 12:26:39
Joan Laporta is ready to fulfill his promise of "losing will have consequences" — there will be a squad REVOLUTION this summer. @sport
A padon kellene revolution.
Nagyon nem szeretnék a csapat ellen szurkolni, de én ezek után úgy láton, hogy csak akkor van minimális esély Xavi elküldésére, ha nem lesz meg a 2. hely. A Girona-tól meg nem is sajnálnám.

Az viszont hatalmas baromság, ha eddig tényleg nem volt még kapcsolatfelvétel se senkivel, és lehet június elején körbekérdezősködni.
De Zerbi a napokban nyilatkozta, hogy marad, Motta bevitte BL-be a Bologna-t, lehet Ő is maradna még egy évet, mint Xabi. Fogynak a lehetőségek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.05. 13:59:10

Most gondoljatok abba bele, ha nem lenne FFP vagy a gyűlölt Tebas.
A világ pénzét is képesek lennénk elkölteni, miközben az irányt adó edzői stábot mindenáron megtartanánk.
A projekt mindenekelőtt és mindenek valamint mindenki felett.

gránit írta:
2024.05.05. 13:12:19
Vagy éppen pont azért akarja megtartani Xavit, mert a pártoló tagok körében népszerűbb a maradása,
Szerintem simán valóság képes az a szemlélet, ha mindenkit megvehetnénk akit Xavi akarna, itt igazi kánaán lenne.
Óriási különbség, hogy az igazi culé nem akar rosszat avagy nem képes többet hozzátenni.....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2494
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.05. 13:12:19

Vagy éppen pont azért akarja megtartani Xavit, mert a pártoló tagok körében népszerűbb a maradása, mint a távozása. Laportának nem a sima culéknak, hanem a pártoló tagoknak kell megfelelnie. Persze ha utóbbiak körében is népszerűbb Xavi távozása, akkor veszélyezteti az újraválasztását.

Xavi menesztése nélkül minden hiábavaló, ezzel a taktikával bármelyik védelem nyelné a gólokat, mint kacsa a nokedlit. Hiába cserélgetjük a védőket, a taktika rossz. Egy új edzővel kezdődne minden, a jelenlegi keretből is egy új edző hozhatna ki többet, a jövő építése is ezzel kezdődne.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21221
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.05. 12:54:47

soadroli írta:
2024.05.05. 12:26:39
Joan Laporta is ready to fulfill his promise of "losing will have consequences" — there will be a squad REVOLUTION this summer. @sport
oszt mibű

bár:
FC Barcelona will listen to offers for Ronald Araujo & Jules Koundé.
Frenkie De Jong has been put on the market.
There could be a revolution in the forward line as well, with Lewandowski. @sport
Nem tudom, hogy mennyi ennek a realitásra, de szerintem nagy hiba lenne a keretben komolyabb változásokat végrehajtani, miközben Xavi maradna. Én utóbbival jóval nagyobb problémákat látok, mint előbbivel. És most már Laportának is vigyáznia kell, elég egy viszonylag gyenge ősz Xavival, és őt is elviszi a népharag.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10106
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.05. 12:49:34

Alapvetően Laporta párti vagyok, de Xavi marasztalása borzasztóan nagy öntökönlövés, egyszerűen érthetetlen, főleg úgy hogy most lehetőségünk lett volna egy Flick-re miközben az elmúlt sok évben esélyünk sem volt TOP edzőt igazolni. Már a BL visszavágó előtt leírtam hogy nem látom értelmét, sajnos azóta még jobban bebizonyosodott ez.

Xavin a világosnál is jobban látszik hogy nem bírja még a nyomást és nem elég tapasztalt, amíg nincs tét és full esélytelenek vagyunk addig jó, de amíg megjön a tét-nyomás rögtön kijönnek ezek, és mostmár a második hely-szuperkupa is veszélyben van, ezzel együtt az 1:1-es FFP is elúszhat.
Már most mindenhol rigmus lett a "Xavi maradj", mi lesz később? Ha következő szezonban is eljátssza az " én lelépek"-et akkor sem fogják elhinni ha tényleg igaz lesz.

Laporta 100-szor elmondta hogy a sikertelenségnek komoly következményei lesznek, erre pont Xavit marasztalja akinek sokat köszönhetünk, de látszik hogy totálisan útját állja a további fejlődésnek?!
Szép lesz a következő szezon, Xavinak tartania kellett volna a szavát és méltósággal elmenni, jövőre Koemanhoz hasonlóan szépen le fogja rombolni a legendáját ha így folytatja.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5188
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.05. 12:26:39

Joan Laporta is ready to fulfill his promise of "losing will have consequences" — there will be a squad REVOLUTION this summer. @sport
oszt mibű

bár:
FC Barcelona will listen to offers for Ronald Araujo & Jules Koundé.
Frenkie De Jong has been put on the market.
There could be a revolution in the forward line as well, with Lewandowski. @sport
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21221
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.05. 10:18:07

Khyzz írta:
2024.05.05. 00:34:41

Azért a Realnak tavaly legalább a 2. hely meglett, BL-ben elődöntő, ahol az aktuális legjobbtól kaptak ki, és még a Copa-t is behúzták. Nem túl sikeres szezon egy Real Madridnak, de azért jobban néz ki, mint a Barca idei szezonja: az összes sorozatot megalázó vereségekkel buktuk el, a bajnokságban jelenleg a Girona előttünk van, és két meccsen kaptunk tőlük 8! gólt. Ez vállalhatatlan.

Tavaly behúztuk a bajnoki címet és a szuperkupát, de mellette volt egy BL csoportkörös kiesés, és egy kipukkanás tavasszal. Ez utóbbi idén is megtörtént, tehát ezt sem sikerült kijavítani.

Carlonak is rezgett a léc tavaly, de azért ő kicsit többet letett az asztalra, mint Xavi, a BL-ben még mindig versenyképesnek tűnt vele a csapat, illetve 22 nyarán nem is kapott komolyaabb erősítést, hiszen Mbappét várták. Gondolom ezért maradhatott.

+ tavaly nyáron a Barca szurkolók nem szurkoltak tömegesen Carlo maradásáért. :roll:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.05. 02:16:15

Erősen kételkedek abban, hogy a "fajsúlyos edző kategóriában" létezik olyan, aki ehhez a Laporta által rendezett barcelonai szappanopera következő évadához csatlakozni szeretne.
sansz írta:
2024.05.05. 00:23:18
Volt egy könnyű szezonból egy aranyérem, emellett több százmilliót költöttek, sok minőségi játékos érkezett...
a választáson meg lehet mutogatni, hogy itt van a Barca projekt...
Mindent kb ugyanígy látok, annyival egészíteném csak ki, hogy ez a mostani szezon több szempontből is könnyebb volt eredendően, mint a tavalyi.
- több minőségi játékos
- kimagaslóan remek sorsolás a BL-ben, aminek köszönhetően lépésről lépésre emelkedtek a tétek, csapatépítés, önbizalom, mentalitás tekintetében ennél ideálisabb körülményekről álmodni sem lehetett.

Bármilyen félreértések elkerülése végett azt megjegyzem, hogy bárkitől és bármikor lehet vereséget szenvedni, de közel távol sem úgy, ahogyan mi vagyunk erre képesek.

A szezon kínálta lehetőségekkel nem volt képes élni a klub és a csapat ebben a szezonban.
A zárszóval is egyetértek, az el clasico után így fogalmaztam meg, hogy miért is kedvez mindez Laportának,
Peter írta:
2024.04.23. 16:47:43
hogy hitelesebbnek tűnjön a jövőre majd erősebben visszatérünk szlogen.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.05. 02:07:30

Az a roncs Mu…tavaly ok is kiejtettek:D Bayern annyira rossz,h elodontot jatszik mi nem.Psg is mar akkor ver meg minket amikor akar.Chelsea ellen sem tennek fel magunkra sok penzt.Folytassa Xavi es Laporta,hatha megdontjuk a 8-2 es zakot.
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2024.05.05. 00:34:41

NewNagyatyesz írta:
2024.05.04. 22:58:59
Ilyen esetben minden normális klubnál kirúgták volna az edzőt, de semmiképpen nem engedték volna hogy meggondolja magát és maradjon.
Kezdjük azzal amit idéztem: kérlek mondj/mondjatok már egy ilyen "normális" klubot.
Csak a saját ötleteim/példák:
  • - RM tavaly elbukta a bajnokságot és a Szuperkupát is egy olyan csapattal szemben amelyik kiesett a BL csoportkörből zsinórban 2x és tele volt új arcokkal/fiatalokkal
    -MU: ami Sir Alex Ferguson óta edzőkérdésben és csapat körül művelnek az vicc és nagyon ártalmas
    -Chelsea dettó
    -BM 11 év után elbukja bajnokságot nagyrészt őrült edzőscserélgetéseknek köszönhetően
    -Liverpool tavaly EL helyen végzett és meg se fordult a fejekben hogy Kloppot kirúgják (mellesleg szerintem a Pool idei szezonja az ő butaságán ment el, hogy rossz időben rossz körülmények között jelentette be a felmondást)
    -PSG-nél láttuk mire vezet az edző állandó hibáztatása és hogy nincs folytonosság
    -Arteta és Arsenal tavaly év végi bajnoki összeomlása meg még durvább
Nagyon ellene vagyok, hogy mi is őrült edzőkeringőbe kezdjünk 1! eredménytelen szezont követően ami előtt nem tudtunk érdemben igazolni. Emellett úgy gondolom a Barcát sokan (köztük én is) azért szeretjük amilyen focit alapból játszik, nem értem sokan miért ábrándoznak sokan teljesen stílus idegen edzőkről.
A mai meccs kemény ütés volt de én betudom annak, hogy a Classico után érdemben vége lett a szezonnak, míg a Girona élete szezonját produkálva még hajt.
Egyet értek, hogy Xavi ma hibázott pl Lewa késői cseréjével (és nagyon szeretném, ha Lewa jövőre nem nálunk játszana), de azért a gólokhoz rengeteg egyéni hiba vezetett amik szerintem magyarázhatók fáradtság-dekoncentráltsággal és akár csökkent motivációval. Emellett elég sok a kettősmérce a csapattal kapcsolatban ami itt a fórumon megfordul.
Pl.: egyszer Yamal túl van tolva túl fiatalon és emellett Xavi alatt rengeteg fiatal bemutatkozott/fontos része lett a csapatnak - bírálva van, mert Roque nem játszik és ebből következtetik, hogy utálja a fiatalokat (holott világosan többször is lekommunikálta, hogy ezt a félévet Európához alkalmazkodásra akarja hagyni és jövőre komolyan számolni vele)
Tavaly mennyiszer volt, hogy az 1-0 győzelmek után szidva volt, hogy nézhetetlenek a meccseink, most változtatott de az általa preferált profilok hiányában és elég hullámzó is lett, így a teljesítmény.

Sokan a szezon előtt azt várták, hogy top4 és BL csoportkörből továbbjutás legyen (meglett) ehelyett szidva van, hogy nem nyer semmit az idén világi rövid paddal és rengeteg sérült mellett.
Amit ki akarok hozni az egészből, hagyjunk neki időt/teret egy kis folytonosság megteremtéséért. (Nem véletlen, hogy Pep 4 év, LE 3 év után itt hagyta a padot... nagyon kemény és telhetetlen ez a pad) Fejlődhessen Ő is a csapattal de amíg a szurkolók ilyen nyomást helyeznek rá és 1 év türelmet is alig kap addig baromi nehéz és szerintem igazságtalan is.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 861
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.05.05. 00:23:18

bence0330 írta:
2024.05.04. 23:08:18

Attól függ, hogy tálalná a dolgot.
Ebből jól nem tud kijönni sajnos. Persze én már nem jósolok semmit, mert arról is meg voltam győződve, hogy Xavi nem fogja meggondolni magát, ha már esküdözött, hogy így lesz...

De Laportának ez nem csak egy egyszerű csúnya botlás, hanem az imidzsének az alapköve repedezik. Ő hozta Xavit, előtte mindent Koemanra kent. Xavinak mindent megadott, még azon túl is. Xavi alkalmatlanságánál is kellemetlenebb volt neki a lemondása, inkább műkincstolvajnak állt volna, hogy megvegye Mbappét és a világ összes játékosát, hogy Xavi csapata jó legyen, minthogy elmenjen önként az edző, mert akkor a terve dőlt volna és a felelősséget sem tudta volna másra kenni.
Ezekután mégis maradt Xavi, aminek látványosan örül, miközben sorra buktuk el a nyerhető meccseket.
Most meg rúgja ki mégis Xavit? Ez kimagyarázhatatlan és az elnöki pozíciója is totálisan veszélybe kerülne (bár nem tudom kik fognak indulni). Volt egy könnyű szezonból egy aranyérem, emellett több százmilliót költöttek, sok minőségi játékos érkezett...

Ha elküldi Xavit, akkor mi marad neki? Hoz még egy szuper edzőt, aki már tényleg jó lesz? A sociok hinni fognak még neki?

Xavi pedig magától nem gondolom, hogy mindezek után le fog mondani... Egészen röhejes ez az egész. Hiba volt Xavinak előre kijelentenie, hogy elmegy, aztán hiba volt hangosan bejelenteni, hogy nem megy. Most megint bejelentené, hogy megy? Őszintén szólva Xavi totálisan lerombolta a szememben a róla alkotott képemet, de ezt még belőle se nézem ki, mindezek után se.

Úgyhogy nincs itt semmi látnivaló. Majd nyáron lesz egy csomó új ember, ezeket a bekapott gólokat elfelejtjük, a választáson meg lehet mutogatni, hogy itt van a Barca projekt...
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2671
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.04. 23:12:58

Ha van valami minimál ésszel megáldott másik elnökjelölt, akkor a szakmaisággal kéne kampányolni:
- olyan vezetőedző, akinek nincs köze a csapathoz, de a szakmájában elismert
- olyan sportigazgató, akire ez szintén igaz
- teljesen új edzői / orvosi stáb

Tuti ilyen kampányt építenék fel Laporta és csapatával szemben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7377
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.04. 23:08:18

Attól függ, hogy tálalná a dolgot. A tévedés beismerését meg lehet úgy is oldani, hogy kifejezetten erőt sugározzon, mert az igazi nagy vezetők be tudják ismerni, ha tévedtek. Pl valami ilyesmi, ha meggondolná magát:

Nagyra értékelem Xavit (bla-bla, köszönjük a bajnoki címet, meg hogy jött a bajban, stb), és úgy éreztem, hogy a döcögős út ellenére van ráció a projektben, de az elmúlt hetek történései után leültünk beszélgetni, és bármennyire is kedvelem Xavit, túl korai volt úgy dönteni, hogy marad, és hosszas beszélgetés után úgy döntöttünk, hogy mégiscsak elválnak útjaink. Köszönjük még egyszer, bla bla bla.
Szerintem ezen nem múlhat, ki tudna belőle jönni sértetlenül, van is ehhez ő elég dörzsölt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.04. 22:58:59

Az a legnagyobb baj, hogy Laporta lőtt egy hatalmas öngólt azzal, hogy Xavi bejelentette, hogy marad, és ő lenyilatkozta, hogy mindvégig ebben reménykedett. Mindezt olyan meccsek után, amikor kiestünk, a blből, elvesztettük a classicot (a bajnokságot nem nyertük volna meg akkor sem, ha nyerünk). Ilyen esetben minden normális klubnál kirúgták volna az edzőt, de semmiképpen nem engedték volna hogy meggondolja magát és maradjon.
Xavi meggoldolta magát, ő pedig felült a vonatra Xavi mögé, remélve hogy a szurkolók Xavi iránti szeretete és tisztelete megmenti őt is. Gondolom a második helyben biztos volt...
Szóval az időzítés több szempontból is tragikus volt. Egyrészt komoly vereségek után jött, másrészt túl korán. Mert ha még Xavi meggondolta magát, akkor is lehetett volna várni a szezon végéig, és ha összejön a második hely, akkor bejelenteni a maradását. De gondolom az elhamarkodott bejelentéssel akarta csillapítani a népharagot.
Most meg ideges....mi szurkolók is azok vagyunk! És tulajdonképpen sakk-mattot adott magának! Ha most kirúgja Xavit, akkor koncepciótlan elnöknek lesz beállítva. Ha marad Xavi, akkor meg búcsút inthetünk a következő szezonnak is. Már írtam, hogy szerintem - sajnos - csak kivárásra tud játszani,és remélni, hogy jövőre majd varázsütésre jobbak leszünk.
Sajnos nem leszünk...sőt rettegek attól, hogy Xavi kénye-kedve szerint fogunk igazolni olyan játékosokat, akiket majd a következő edző nem nagyon akar a csapatban.

Én remlnykedtem Flickben. Német edző, komoly eredményekkel a háta mögött, és a legfontosabb, hogy "külsős" edző! A belterjes edzőkkel az a baj, hogy nem is tudják, hogy mi működik rosszul a klubnál, mert mi vagyunk a Barca, itt minden ok! Sajnos nem így van. Itt azért megjegyzem, hogy gondolom Laporta nyilatkozatával szemben voltak tapogatózások. Na most ha kirúgja Xavit, jó kérdés, hogy mennyire inogott meg a korábbi edzőjeltöltek bizalma az elmúlt hetek fényében???

Összességében gratula a Reálnak, nagyon megérdemelt bajnoki cím! Duplán örülhetnek, mert mi meg szenvedünk a Xavi-Deco-Laporta trió miatt.

A legfájóbb, hogy az építkezés legcsekélyebb jelét sem vélem felfedezni. Anno jött Rijkaard, rosszul kezdett, de csinált a csapat egy durva tavaszt, ami már előre vetítette, hogy jó úton járunk. Xavi régóta itt van, de a kezdeti lelkesedésből fakadó győzelmeken kívül és nem látok semmilyen fejlődést. És itt nem az eredményeket értem, - mert tavaly bajnokok lettünk, a bl-ben meg idén tovább mentünk, mint tavaly - hanem leginkább a játékban. Na ott semmilyen előrelépés nincs!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.04. 22:32:45

Troym írta:
2024.05.04. 22:20:19
President Laporta was furious after the match vs Girona. He was heard screaming uncontrollably "This cannot be!" in one of the stadium's exits.
@sport
Ezt Darth Vader hangján képzeltem most el.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2671
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.04. 22:20:19

President Laporta was furious after the match vs Girona. He was heard screaming uncontrollably "This cannot be!" in one of the stadium's exits.
@sport

Szerintem nem tudja, de ki akarja rúgni Xavit. Gondolom jönnek az újságírók millió cikkel, hogy menjen Xavi, így akarják majd indirekt távozásra bírni az edzőt, de a gond nagyobb mint elsőre tűnt, mert amennyiben lemaradunk a szuperkupáról, akkor bukjuk az FFP 1-1et is, így sem edzőt, sem játékosokat nem fogunk tudni hozni a mostani teljesítmény miatt.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.05.04. 21:12:32

LG írta:
2024.05.04. 20:45:07
Én is úgy gondolom, ha nem akar elbukni a választásokon, akkor most kell lépnie. Kellemetlen lenne, de még ez a legkisebb rossz. És ha az új edző jól teljesít, azzal meg tudná erősíteni a pozícióját. Xavival szemben a legtöbb embernek elfogyott a bizalom, minden egyes rossz meccs után innen támadva lesz, Laportával együtt, aki szorgalmazta a maradását.
Ez a klub akkor jár a legjobban közép/hosszútávon, ha Laporta Xavival együtt megbukik. Nem lehet egy ilyen hatalmas és gyönyörű történelmű klub jövőjét egy ilyen simlis és toxikus alakkal tervezni mint amilyen Laporta. Egyszer volt Budán kutyavásár.

Ide nyugodtság kell és pozitív üzenetek.
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.04. 21:01:24

Szerintem ebből csak úgy tud jól kijönni, ha kitart Xavi mellett, vagy meggyőzi őt hogy önszántából menjen. Az hogy néhány napja nagy örömmel bejelentette, hogy Xavi marad, lenyilatkozta, hogy mindvégig bízott Xavi maradásában, nem tárgyalt új edzőkkel, azért ehhez képest elég gáz volna, ha most kitenné. Nagy támadási felület lenne... egy elnök, aki azt sem tudja mit csinál... Persze jobb lenne, ha kirúgna, de akkor tuti zakó az elnökválasztáson. Így reménykedhet!
Mondjuk mi itt a fórumon többnyire elküldenénk Xavit. Kíváncsi vagyok mi lehet Barcelonában a megítélése?! Valaki nem naprakész ebben?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7377
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.04. 20:48:31

Egyértelmű, a populista politikai énje egyértelműen beszélni akar ma Xavival, és ez egybeesne a klub érdekeivel is. Reménykedjünk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21221
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.04. 20:45:07

Én is úgy gondolom, ha nem akar elbukni a választásokon, akkor most kell lépnie. Kellemetlen lenne, de még ez a legkisebb rossz. És ha az új edző jól teljesít, azzal meg tudná erősíteni a pozícióját. Xavival szemben a legtöbb embernek elfogyott a bizalom, minden egyes rossz meccs után innen támadva lesz, Laportával együtt, aki szorgalmazta a maradását.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6690
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.04. 20:27:14

Hihetetlen árgondolatlan és felelőtlen húzás volt a BL kiesés és a Real elleni vereség után, a Girona elleni meccs előtt leütni az edzőkérdést. Nem is jött be, jelen állás szerint még a szuperkupáról is lemaradunk.

Laporta tövig nyomott gázzal száguld affelé, hogy ez legyen az utolsó elnöki ciklusa, folyamatosan lépnek le a stábjából az emberek, de pont az edzőt, az egyik leggyengébb láncszemet sikerült lekötnie.
Jöhet ide Xavi-nak akárhány vkp, nem alkalmas top csapat kispadjára, vele mi sem leszünk azok.

Ha van egy kis esze, félreteszi az egót és elküldi Xavi-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.26. 12:45:07

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... oes-viral/
Egy újabb gazdasági kar Laportától? :)
Lehet ezek a lányok tökösebbek, mint egyes fiaink :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7377
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 10:43:23

Egyébként most szerintem nagyon agyalhat az öreg. Két okból is. Gondolom sportszakmailag sem tudja eldönteni, mi legyen, hisz Xavi nem rossz edző, nem rossz eredményekkel, főleg, ha megnézzük, hogy sült el az elmúlt években sok váltás top kluboknak. Van nála feljebb bőven, de van nála lejjebb is bőven. Másrészt meg azért gondol ő a saját politikai céljaira is. Milyen lehet vajon most Xavi támogatottsága? 1-2 évig egyértelmű volt, most már nem tudom, mi lehet a helyzet. Ha már több a xaviout, lehet úgy méri fel, hogy rosszat tenni neki és az újraválasztási esélyeinek, ha maradna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése